Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΚΑΦΕΝΕΙΟ Β ΕΘΝΙΚΗΣ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3
Jabar
Όταν κάποιοι δεν καταλαβαίνουν κάποιους ανθρώπους, που βρίσκονται πολύ μακριά από τα δικά τους υπό το μηδέν στάνταρ, προσπαθούν να εξηγήσουν τα πάντα με τα δικά τους ποταπά κριτήρια.Άνθρωποι που τιμούν το χώρο και που όλοι παρακαλάμε, να παραμείνουν ενεργοί, μένουν απροστάτευτοι στη λάσπη κάποιων, που ο λόγος τους έχει την αξία της υπογραφής τους και τη βαρύτητα της γνώμης τους, δηλαδή μηδενικές και ανύπαρκτες.Αυτά για τις διαιτησίες του ΚΟΧ και τα καρδιογραφήματα και άλλες ανυπόγραφες αηδίες.Δεν επανέρχομαι για άντρες που δεν έχουν το θάρρος της γνώμης τους.Δεν μπορούν να την αποδείξουν η να την υπογράψουν
ΜΦΧ
Τσόκας Νίκος
aionio talento
QUOTE(Jabar @ Nov 30 2015, 16:12 ) *
Όταν κάποιοι δεν καταλαβαίνουν κάποιους ανθρώπους, που βρίσκονται πολύ μακριά από τα δικά τους υπό το μηδέν στάνταρ, προσπαθούν να εξηγήσουν τα πάντα με τα δικά τους ποταπά κριτήρια.Άνθρωποι που τιμούν το χώρο και που όλοι παρακαλάμε, να παραμείνουν ενεργοί, μένουν απροστάτευτοι στη λάσπη κάποιων, που ο λόγος τους έχει την αξία της υπογραφής τους και τη βαρύτητα της γνώμης τους, δηλαδή μηδενικές και ανύπαρκτες.Αυτά για τις διαιτησίες του ΚΟΧ και τα καρδιογραφήματα και άλλες ανυπόγραφες αηδίες.Δεν επανέρχομαι για άντρες που δεν έχουν το θάρρος της γνώμης τους.Δεν μπορούν να την αποδείξουν η να την υπογράψουν
ΜΦΧ

Τσόκας Νίκος


Εμεις οι 2 δοξα το θεο γνωριζομαστε προσωπικα και τα λεμε ! κανεις κατι κατ εμε σωστο που το αφηνεις ομως στην μεση ! δλδ αφου
μιλας για κατι επωνυμα ως νικος ΚΑΤΟΝΟΜΑΣΕ προσωπα ? ομαδες ?? παραγοντες ?? η το οτι αλλο τελως παντων μιας και
το topic ειναι το πλεον Καταλληλο
The_Human_Highlight_Film
Πιασε μια χωριατικη και μια σοδα για την χωνεψη!!!
biggrin.gif biggrin.gif tongue.gif
Θεοδωρος Παγκαλος
Jabar
QUOTE(The_Human_Highlight_Film @ Nov 30 2015, 23:29 ) *
Πιασε μια χωριατικη και μια σοδα για την χωνεψη!!!
biggrin.gif biggrin.gif tongue.gif
Θεοδωρος Παγκαλος

Α τώρα εξηγείτε Σίγουρα το λίπος χτύπησε εγκέφαλο.Σίγουρα τα έφαγες μόνος και δεν τα φάγαμε μαζί.
The_Human_Highlight_Film
QUOTE(Jabar @ Dec 1 2015, 15:14 ) *
Α τώρα εξηγείτε Σίγουρα το λίπος χτύπησε εγκέφαλο.Σίγουρα τα έφαγες μόνος και δεν τα φάγαμε μαζί.


Χαχαχαχαχαχαχχα!!!!Προφανως και τα εφαγα μονος μου...σιγα να μην τα μοιραζομουνα και μαζι σας!!!
The_Human_Highlight_Film
Παντελονατος απεδειχθη τελικα ο "κυριος" Καραγιαννης μετα την συμφωνια του με τον ΓΣΠ.....Σε αλλες ειδησεις,"κουμπωσε" ο αγωνας του ΚΟΧ με τον Αμυντα μετα τον ορισμο του..."μουσικου"!! Απ'την Ρωμη για τον ΑLPHA,Θεοδωρος Ανδρεαδης-Συγγελακης!!! thumbsup.gif
ANTONIO DAVIS
QUOTE(Jabar @ Nov 30 2015, 18:12 ) *
Όταν κάποιοι δεν καταλαβαίνουν κάποιους ανθρώπους, που βρίσκονται πολύ μακριά από τα δικά τους υπό το μηδέν στάνταρ, προσπαθούν να εξηγήσουν τα πάντα με τα δικά τους ποταπά κριτήρια.Άνθρωποι που τιμούν το χώρο και που όλοι παρακαλάμε, να παραμείνουν ενεργοί, μένουν απροστάτευτοι στη λάσπη κάποιων, που ο λόγος τους έχει την αξία της υπογραφής τους και τη βαρύτητα της γνώμης τους, δηλαδή μηδενικές και ανύπαρκτες.Αυτά για τις διαιτησίες του ΚΟΧ και τα καρδιογραφήματα και άλλες ανυπόγραφες αηδίες.Δεν επανέρχομαι για άντρες που δεν έχουν το θάρρος της γνώμης τους.Δεν μπορούν να την αποδείξουν η να την υπογράψουν
ΜΦΧ
Τσόκας Νίκος

Έχεις δίκιο.Άδικα τα γράφουνε.
ΜΦΧ
Σωτηρης Διμπινούδης.
Προσωπικός διαιτητής ΚΟΧ
ΔΙΚΑΣΤΗΣ
Α ρε μαύρε Αμύντα...Πού πας στο Χολαργό με αυτή τη διαιτησία;
Κύριε Ζούπα εισαι πολυ καλός γιατρός αλλα ο άλλος του ΚΟΧ κάνει και τυφλούς να βλέπουνε.
Εχει βγάλει κάρτα miles & bonus ο Διμπινουδης και πετάει μόνο με ΚΟΧ airlines
Jabar
Κορυφαία καφενειακού επιπέδου σχόλια.Και βέβαια τα παντελόνια είναι για λίγους και όχι για όσους ντρέπονται, να πούνε το όνομά τους και την ομάδα τους.

Gen
Ποσα παιχνίδια σε μια σεζόν επιτρέπεται να παίξει ένας διαιτητής την ίσα ομαδα;;; Ο Ε Ο
κατα τα αλλα το πρόβλημα μας ειναι το αν κάποιος λέει το όνομα του... Οποίος εχει την μύγα μυγιαζεται, λένε στο χωριό μου...
Gen
*την ίδια ομαδα
margiou3
QUOTE(Jabar @ Dec 4 2015, 19:06 ) *
Κορυφαία καφενειακού επιπέδου σχόλια.Και βέβαια τα παντελόνια είναι για λίγους και όχι για όσους ντρέπονται, να πούνε το όνομά τους και την ομάδα τους.


Φίλε Jabar εγω σε συμπαθώ γενικά και δεν έχω διάθεση να γίνω ειρωνικός. Θα ήθελα να ακούσω όμως την άποψή σου σχετικά με αυτό το γεγονός. Έχει νομίζω αξία.
julius ervin
[size="6"][/size]διαβαζω τον τελευταίο καιρό κάποιες αντιπαραθέσεις γι το ποιον ευνοεί η διαιτησία.ειναι δεδομένο οτι κάποιες ομάδες έχουν ευνοϊκή αντιμετώπιση απο την δίαιτησια.ειναι γνωστές δεν θέλω να αναφερθώ συγκεκριμένα.στο θέμα του ΧΟΛΑΡΓΟΥ σε κάποια ματς βγαίνουν υποχρεώσεις απέναντι στον "πρόεδρο"γιατρο γιατί έχουν εξυπηρετηθεί -οι γκρι-σε πολυ πιο σημαντικά θέματα.οταν όμως απέναντι υπάρχουν οι ιερές αγελάδες του χώρου αυτά πάνε περίπατο.δηλ.φετος ο Ιωνικός πως νίκησε στον Χολαργό η ΠΕΡΣΥ ο Φιλαθλητικός.αυτα δεν αλλάζουν όπως και το γεγονός οτι η κατηγορία ελέγχεται -όπως εγραψε ένας φίλος- απο μανατζερ,μερικους κατ'ονομα προπονητες και τους παίκτες μεροκαματιάρηδες και όλοι οι άλλοι να πάνε να γ......υγ.εντυπωση μου εχει κάνει απο στι έχω δει οι κακές διαιτησίες που εχει ο παπαγος και η ισορροπημένη αντιμετώπιση του πανιωνιου.
gspara
Ποστ οπαδικου χαρακτηρα που δεν εχουν σχεση με το τοπικ θα διαγραφονται αυτοματα.
aballos
QUOTE (aionio talento @ Dec 21 2015, 00:50 ) *
Tοτε ειναι ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΦΑΟΥΛ γιατι τα ειδε με τα ματια του !!!


άσχετο με το θέμα αλλά επειδή έχω καταλάβει ότι σου αρέσουν οι ιστορικές αναδρομές, θα ήθελα να σου θυμίσω κάτι, έτσι γιατί σε ακούω να μιλάς για ηθική, δικαιοσύνη και αντρισμό.
σε θυμάμαι εσένα σε μπαράζ της Α' ΕΣΚΑ με το Γαλάτσι, τότε για να ανέβει ο Παπάγος στην Γ' Εθνική, να μπαίνεις μέσα στο γήπεδο με το που λήγει ο αγώνας και μέσα στην αναμπουμπούλα να ρίχνεις κάτι πισώπλατες φάπες σε παίχτες του Γαλατσίου.
Σε μια ομάδα στην οποία έπαιζαν και φίλοι σου και με την οποία την προηγούμενη χρονιά έκανες και προπονήσεις.

Επειδή οι πράξεις μας μας ορίζουν και όχι τα λόγια.
aionio talento
QUOTE(aballos @ Dec 21 2015, 09:39 ) *
άσχετο με το θέμα αλλά επειδή έχω καταλάβει ότι σου αρέσουν οι ιστορικές αναδρομές, θα ήθελα να σου θυμίσω κάτι, έτσι γιατί σε ακούω να μιλάς για ηθική, δικαιοσύνη και αντρισμό.
σε θυμάμαι εσένα σε μπαράζ της Α' ΕΣΚΑ με το Γαλάτσι, τότε για να ανέβει ο Παπάγος στην Γ' Εθνική, να μπαίνεις μέσα στο γήπεδο με το που λήγει ο αγώνας και μέσα στην αναμπουμπούλα να ρίχνεις κάτι πισώπλατες φάπες σε παίχτες του Γαλατσίου.
Σε μια ομάδα στην οποία έπαιζαν και φίλοι σου και με την οποία την προηγούμενη χρονιά έκανες και προπονήσεις.

Επειδή οι πράξεις μας μας ορίζουν και όχι τα λόγια.


Οι φιλοι που ειχα τοτε στο γαλατσι ειναι και σημερα φιλοι μου και ειμασταν συμπαικτες πριν πανε εκει!!!! με την αδεια σου παντα ... για να λες οτι χτυπησα καποιον και μαλιστα πισωπλατα κιολας δεν με ξερεις καθολου ! Για την συνεχεια των 2 ομαδων δεν θα επεκταθω για να μην σεστεναχωρησω κι αλλο .. ''επενδυση'' σε προπονητη ΤΥΧΟΔΙΩΚΤΗ και απο Γ εθνικη 5η στην Β ΕΣΚΑ με ολο το παλιο Δ.Σ. του Γαλατσιου να εχει ξηλωθει!!!!!!!! Απλα ο τοτε παικτης του Γαλατσιου απο ματς μεταξυ συγγενων και φιλων ''ειδε'' κοσμο κερδισε δικαια και αρχισε τις χειρονομιες .. αυτο και το κλεινω εδω μιας και σημερα στο forum ΒΡΕΧΕΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥΣ !!!!!!!
aballos
QUOTE (aionio talento @ Dec 21 2015, 15:33 ) *
Οι φιλοι που ειχα τοτε στο γαλατσι ειναι και σημερα φιλοι μου και ειμασταν συμπαικτες πριν πανε εκει!!!! με την αδεια σου παντα ... για να λες οτι χτυπησα καποιον και μαλιστα πισωπλατα κιολας δεν με ξερεις καθολου ! Για την συνεχεια των 2 ομαδων δεν θα επεκταθω για να μην σεστεναχωρησω κι αλλο .. ''επενδυση'' σε προπονητη ΤΥΧΟΔΙΩΚΤΗ και απο Γ εθνικη 5η στην Β ΕΣΚΑ με ολο το παλιο Δ.Σ. του Γαλατσιου να εχει ξηλωθει!!!!!!!! Απλα ο τοτε παικτης του Γαλατσιου απο ματς μεταξυ συγγενων και φιλων ''ειδε'' κοσμο κερδισε δικαια και αρχισε τις χειρονομιες .. αυτο και το κλεινω εδω μιας και σημερα στο forum ΒΡΕΧΕΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥΣ !!!!!!!

Καταρχάς στην αρχή λες δεν έκανα τίποτα και μετά μόνος σου δικαιολογείς τον εαυτό σου ότι έκανες ότι έκανες επειδή δήθεν έκανε χειρονομίες και μιλάς και για παίκτη συγκεκριμένο (?????)
από την αρχή ήξερα ότι δεν θα έβγαζα άκρη.
απλά είσαι τιμητής αξιών (όποτε σε βολεύει) και μιλάς σε ένα forum λες και είσαι σχετικός.
όσο για το "συμπαίκτης" σου ζητώ συγνώμη γιατί δεν ήξερα ότι έχεις παίξει μπάσκετ.

όσο για τα υπόλοιπα για προπονητές κτλ δεν είναι στο θέμα μας και πραγματικά δεν θα ήθελα να συνεχίσω καμία κουβέντα.
στην Ελλάδα εκτός από δικηγόρους έχουμε γεμίσει και Τσουκαλάδες
aionio talento
QUOTE(aballos @ Dec 21 2015, 14:47 ) *
Καταρχάς στην αρχή λες δεν έκανα τίποτα και μετά μόνος [b]σου δικαιολογείς τον εαυτό σου ότι έκανες ότι έκανες επειδή δήθεν έκανε χειρονομίες και μιλάς και για παίκτη συγκεκριμένο (?????)[/b]από την αρχή ήξερα ότι δεν θα έβγαζα άκρη.
απλά είσαι τιμητής αξιών (όποτε σε βολεύει) και μιλάς σε ένα forum λες και είσαι σχετικός.
όσο για το "συμπαίκτης" σου ζητώ συγνώμη γιατί δεν ήξερα ότι έχεις παίξει μπάσκετ.

όσο για τα υπόλοιπα για προπονητές κτλ δεν είναι στο θέμα μας και πραγματικά δεν θα ήθελα να συνεχίσω καμία κουβέντα.
στην Ελλάδα εκτός από δικηγόρους έχουμε γεμίσει και Τσουκαλάδες


sad.gif Aπο εδω και περα ειναι θεμα απλης αναγνωσης και απλου ... Συντακτικου !!!!!

Πες μιας ποιος εισαι τουλαχιστον γτ εγω ποτε δεν κρυφτηκα απο κανεναν ! αντε και απο το '16 ψαξου για ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ !!!!!!!

Τωρα που το ξαναδιαβαζω μου κανει σε δηλωση προεδρου ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΥ !!! Αυτο ακριβως . . .
aballos
QUOTE (aionio talento @ Dec 21 2015, 15:52 ) *
sad.gif Aπο εδω και περα ειναι θεμα απλης αναγνωσης και απλου ... Συντακτικου !!!!!

Πες μιας ποιος εισαι τουλαχιστον γτ εγω ποτε δεν κρυφτηκα απο κανεναν ! αντε και απο το '16 ψαξου για ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ !!!!!!!

Τωρα που το ξαναδιαβαζω μου κανει σε δηλωση προεδρου ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΥ !!! Αυτο ακριβως . . .


χαχαχα
έχεις πάντα την ίδια τακτική.
με όλους τους συνομιλητές σου και όταν υπερασπίζεσαι την ομάδα σου.

ειλικρινά δεν θα το συνεχίσω άλλο, ούτε φυσικά είναι δυνατό να προσβληθώ από εσένα.
Το ξέρω ότι σου είναι δύσκολο να διαβάζεις και να καταλαβαίνεις μεγάλες προτάσεις αλλά κάνε μια προσπάθεια.
έστω ζήτα μια βοήθεια.
πλέον πάντως σιγουρεύτηκα ότι ήσουν εσύ που χτύπησες πισώπλατα παίκτες του Γαλατσίου που πανηγύρισαν τη νίκη της ομάδας τους.
Άλλωστε σε αυτό ήθελα να αναφερθώ και εξ αρχής
aionio talento
QUOTE(aballos @ Dec 21 2015, 14:16 ) *
χαχαχα
έχεις πάντα την ίδια τακτική.
με όλους τους συνομιλητές σου και όταν υπερασπίζεσαι την ομάδα σου.

ειλικρινά δεν θα το συνεχίσω άλλο, ούτε φυσικά είναι δυνατό να προσβληθώ από εσένα.
Το ξέρω ότι σου είναι δύσκολο να διαβάζεις και να καταλαβαίνεις μεγάλες προτάσεις αλλά κάνε μια προσπάθεια.
έστω ζήτα μια βοήθεια.
πλέον πάντως σιγουρεύτηκα ότι ήσουν εσύ που χτύπησες πισώπλατα παίκτες του Γαλατσίου που πανηγύρισαν τη νίκη της ομάδας τους.
Άλλωστε σε αυτό ήθελα να αναφερθώ και εξ αρχής


Ωραια ! και ??
aionio talento
QUOTE(aballos @ Dec 21 2015, 14:47 ) *
Καταρχάς στην αρχή λες δεν έκανα τίποτα και μετά μόνος σου δικαιολογείς τον εαυτό σου ότι έκανες ότι έκανες επειδή δήθεν έκανε χειρονομίες και μιλάς και για παίκτη συγκεκριμένο (?????)
από την αρχή ήξερα ότι δεν θα έβγαζα άκρη.
απλά είσαι τιμητής αξιών (όποτε σε βολεύει) και μιλάς σε ένα forum λες και είσαι σχετικός.[/size]όσο για το "συμπαίκτης" σου ζητώ συγνώμη γιατί δεν ήξερα ότι έχεις παίξει μπάσκετ.

όσο για τα υπόλοιπα για προπονητές κτλ δεν είναι στο θέμα μας και πραγματικά δεν θα ήθελα να συνεχίσω καμία κουβέντα.
στην Ελλάδα εκτός από δικηγόρους έχουμε γεμίσει και Τσουκαλάδες


Καλα λες ! εισαι εσυ σχετικος με αγαπημενο παικτη τον .. ΒΑΣΙΛΗ ΚΙΚΙΛΙΑ !! και ομαδα που κακοποιησε το Μπασκετ την
10ετια του 1990
!!!!!!


QUOTE(aballos @ Dec 21 2015, 15:16 ) *
χαχαχα
έχεις πάντα την ίδια τακτική.
με όλους τους συνομιλητές σου και όταν υπερασπίζεσαι την ομάδα σου.[size="5"]ειλικρινά δεν θα το συνεχίσω άλλο, ούτε φυσικά είναι δυνατό να προσβληθώ από εσένα.
Το ξέρω ότι σου είναι δύσκολο να διαβάζεις και να καταλαβαίνεις μεγάλες προτάσεις αλλά κάνε μια προσπάθεια.
έστω ζήτα μια βοήθεια.
πλέον πάντως σιγουρεύτηκα ότι ήσουν εσύ που χτύπησες πισώπλατα παίκτες του Γαλατσίου που πανηγύρισαν τη νίκη της ομάδας τους.
Άλλωστε σε αυτό ήθελα να αναφερθώ και εξ αρχής


Ο Α.Σ. ΠΑΠΑΓΟΥ αγαπητε ... ΑΜΠΑΛΕ !!! μετρα 30 συμμετοχες σε Εθνικες Κατηγοριες .... οι μισες απο αυτες ειναι
σε Α1 και Α2 ! ΑΛΛΟΙΜΟΝΟ ενας τετοιος συλλογος να ειχε ποτε την αναγκη ... ''υπερασπισης'' απο ενα απλο φιλαθλο του !!
Αυτα ειναι για κατι ομαδουλες της γειτονιας σαν αυτη που παριστανεις το .. ''συνηγορο'' της για ενα ματς που εγινε πριν απο
3,5 χρονια !! Να θυμασαι μονο οτι ειχες την τιμη να την παρακολουθησεις (λογω κακων συγκυριων και λαθων της) για 2
χρονιες απο κοντα σαν αντιπαλος !!!
aballos
QUOTE (aionio talento @ Dec 29 2015, 12:06 ) *
[/size]

Καλα λες ! εισαι εσυ σχετικος με αγαπημενο παικτη τον .. ΒΑΣΙΛΗ ΚΙΚΙΛΙΑ !! και ομαδα που κακοποιησε το Μπασκετ την
10ετια του 1990
!!!!!!




Ο Α.Σ. ΠΑΠΑΓΟΥ αγαπητε ... ΑΜΠΑΛΕ !!! μετρα 30 συμμετοχες σε Εθνικες Κατηγοριες .... οι μισες απο αυτες ειναι
σε Α1 και Α2 ! ΑΛΛΟΙΜΟΝΟ ενας τετοιος συλλογος να ειχε ποτε την αναγκη ... ''υπερασπισης'' απο ενα απλο φιλαθλο του !!
Αυτα ειναι για κατι ομαδουλες της γειτονιας σαν αυτη που παριστανεις το .. ''συνηγορο'' της για ενα ματς που εγινε πριν απο
3,5 χρονια !! Να θυμασαι μονο οτι ειχες την τιμη να την παρακολουθησεις (λογω κακων συγκυριων και λαθων της) για 2
χρονιες απο κοντα σαν αντιπαλος !!!


Το κακό σε αυτήν την χώρα είναι ότι στους φανατικούς και τους αλήτες, σε αυτούς που ασκούν βία (σωματική, λεκτική ή με όποια μορφή εσύ θέλεις), την οποία ο ίδιος παραδέχτηκες πως άσκησες (και μάλιστα πισώπλατα και θρασύδειλα), τους δίνουμε λόγο ή κάνουμε διάλογο μαζί τους.
κάποιες ομάδες μάλιστα τους ταΐζουν κιόλας ή απλά καμαρώνουν να τους έχουν στις κερκίδες τους , γιατί απλά τους βολεύει.

δεν μπορώ να κάνω διάλογο μαζί σου, δεν με εκφράζει τίποτα από όσα λες.
θα έπρεπε ο ίδιος ο Παπάγος, αυτό το πραγματικά ιστορικό σωματείο, να σε είχε αποβάλλει από τους κόλπους του.
Ο αθλητισμός είναι άλλο πράγμα.
δεν θα κάνω προσπάθεια να σου εξηγήσω, άλλωστε δεν θα καταλάβεις.

ελπίζω τουλάχιστον να μπορέσεις να καταλάβεις τι θέλω να πω σε αυτό το post και να μην σε επηρεάσουν οι μεγάλες προτάσεις και τα συντακτικά μου λάθη.
NoExcuses
Επειδή όλοι λίγο πολυ γνωριζόμαστε , μήπως θα ηταν φρόνιμο άνθρωποι που υπηρετούν το μπάσκετ πλέον από θεσμικά πόστα να μην εκτίθενται και αναλώνονται σε προσωπικές κόντρες για ενα σύλλογο, για έναν σύλλογο μάλιστα από τον οποίο δεν έχουν, καλώς η κακώς, εξαίρεση; Λέω εγώ τωρα..
aionio talento
QUOTE(fireball15 @ Dec 30 2015, 10:55 ) *
Επειδή όλοι λίγο πολυ γνωριζόμαστε , μήπως θα ηταν φρόνιμο άνθρωποι που υπηρετούν το μπάσκετ πλέον από θεσμικά πόστα να μην εκτίθενται και αναλώνονται σε προσωπικές κόντρες για ενα σύλλογο, για έναν σύλλογο μάλιστα από τον οποίο δεν έχουν, καλώς η κακώς, εξαίρεση; Λέω εγώ τωρα..



?? 39.gif
basketikos
Ρε παλληκαρια, μας το σκισατε το τοπικ... γραφω 10 χρόνια εδω μέσα και δεν έχω δει τετοιο ξεκατινιασμα... Κλειδωσε το τοπικ της Β για δύο φορουμιτες που δεν σεβονται τιποτα... shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif

Ανοιξε το gspara - ριξε και ενα ban για 2 μηνες σε οσους το κανουν προσωπική αντιπαραθεση - να περναμε εμεις καλά και οι αλλοι καλυτερα..

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ - ΜΕ ΥΓΕΙΑ - ΚΑΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ (ΔΗΛΑΔΗ Ο ΙΩΝΙΚΟΣ)
aionio talento
QUOTE(basketikos @ Dec 30 2015, 16:05 ) *
Ρε παλληκαρια, μας το σκισατε το τοπικ... γραφω 10 χρόνια εδω μέσα και δεν έχω δει τετοιο ξεκατινιασμα... Κλειδωσε το τοπικ της Β για δύο φορουμιτες που δεν σεβονται τιποτα... shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif

Ανοιξε το gspara - ριξε και ενα ban για 2 μηνες σε οσους το κανουν προσωπική αντιπαραθεση - να περναμε εμεις καλά και οι αλλοι καλυτερα..

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ - ΜΕ ΥΓΕΙΑ - ΚΑΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ (ΔΗΛΑΔΗ Ο ΙΩΝΙΚΟΣ)



Τρεις αδερφε ! ξεχασες τον margiou 3 ... κι εγω γραφω 9 ! τι σημαινει αυτο ??

Εχω φαει 3μηνο αποκλεισμο το '14 ... shot.gif
margiou3
Καλή χρονιά με υγεία και ωραία ματσάκια! smile.gif

Υ.Γ. Καθαρίστε το φόρουμ παιδιά!
aionio talento
QUOTE(margiou3 @ Jan 2 2016, 10:17 ) *
Καλή χρονιά με υγεία και ωραία ματσάκια! smile.gif

Υ.Γ. Καθαρίστε το φόρουμ παιδιά!



Bγες να καθαρισει !!!
ΔΙΚΑΣΤΗΣ
Ένας μεγάλος Έλληνας προπονητής είχε πει για κάτι γάτους που σκουζουν όταν είναι από πανω, αναφερόμενος στο αγαπημένο του θέμα που ηταν η διαιτησία. Εχει φτάσει Πέμπτη και εκει στο... ιστορικό σωματείο του ΚΟΧ έχουν σπάσει τα τηλέφωνα προς καθε αρμόδιο για τη διαιτησία του αγώνα της περασμένης Κυριακής. Τοσο πολυ τους πείραξε που ο περιβόητος γιατρός χρησιμοποίησε αυτη τη φορά το πιεσόμετρο για τον εαυτό του. Βεβαια του τα είπαν οι φιλιππινεζες του σωματείου γιατι αυτος δεν πέρασε ουτε απ´ έξω απο το γηπεδο. Αυτο που δεν χωνεύουν ειναι οτι πόνταραν οτι είχαν και δεν είχαν σε δυνατό άλογο που ομως φετος βγήκε εκτός κούρσας στην πορεία. Λογικο βεβαια να σκουζουν αφου νόμιζαν οτι θα εξελιχθεί αλλιως το έργο. Βεβαια ουτε ο "μεγαλοεπενδυτής" είχε δίκη του άποψη αφου έφυγε νωρίς( εκει γύρω στους 20 ποντους διαφορά)και άφησε πίσω τις φιλιππενεζες να του κανουν σπικαζ.
GENERALS 1966
QUOTE(ΔΙΚΑΣΤΗΣ @ Mar 10 2016, 21:11 ) *
Ένας μεγάλος Έλληνας προπονητής είχε πει για κάτι γάτους που σκουζουν όταν είναι από πανω, αναφερόμενος στο αγαπημένο του θέμα που ηταν η διαιτησία. Εχει φτάσει Πέμπτη και εκει στο... ιστορικό σωματείο του ΚΟΧ έχουν σπάσει τα τηλέφωνα προς καθε αρμόδιο για τη διαιτησία του αγώνα της περασμένης Κυριακής. Τοσο πολυ τους πείραξε που ο περιβόητος γιατρός χρησιμοποίησε αυτη τη φορά το πιεσόμετρο για τον εαυτό του. Βεβαια του τα είπαν οι φιλιππινεζες του σωματείου γιατι αυτος δεν πέρασε ουτε απ´ έξω απο το γηπεδο. Αυτο που δεν χωνεύουν ειναι οτι πόνταραν οτι είχαν και δεν είχαν σε δυνατό άλογο που ομως φετος βγήκε εκτός κούρσας στην πορεία. Λογικο βεβαια να σκουζουν αφου νόμιζαν οτι θα εξελιχθεί αλλιως το έργο. Βεβαια ουτε ο "μεγαλοεπενδυτής" είχε δίκη του άποψη αφου έφυγε νωρίς( εκει γύρω στους 20 ποντους διαφορά)και άφησε πίσω τις φιλιππενεζες να του κανουν σπικαζ.


χαχαχαχαχαχαχαχαχα!!! δάκρυσα!!! 77.gif 77.gif 77.gif
The_Human_Highlight_Film
QUOTE(ΔΙΚΑΣΤΗΣ @ Mar 10 2016, 20:11 ) *
Ένας μεγάλος Έλληνας προπονητής είχε πει για κάτι γάτους που σκουζουν όταν είναι από πανω, αναφερόμενος στο αγαπημένο του θέμα που ηταν η διαιτησία. Εχει φτάσει Πέμπτη και εκει στο... ιστορικό σωματείο του ΚΟΧ έχουν σπάσει τα τηλέφωνα προς καθε αρμόδιο για τη διαιτησία του αγώνα της περασμένης Κυριακής. Τοσο πολυ τους πείραξε που ο περιβόητος γιατρός χρησιμοποίησε αυτη τη φορά το πιεσόμετρο για τον εαυτό του. Βεβαια του τα είπαν οι φιλιππινεζες του σωματείου γιατι αυτος δεν πέρασε ουτε απ´ έξω απο το γηπεδο. Αυτο που δεν χωνεύουν ειναι οτι πόνταραν οτι είχαν και δεν είχαν σε δυνατό άλογο που ομως φετος βγήκε εκτός κούρσας στην πορεία. Λογικο βεβαια να σκουζουν αφου νόμιζαν οτι θα εξελιχθεί αλλιως το έργο. Βεβαια ουτε ο "μεγαλοεπενδυτής" είχε δίκη του άποψη αφου έφυγε νωρίς( εκει γύρω στους 20 ποντους διαφορά)και άφησε πίσω τις φιλιππενεζες να του κανουν σπικαζ.



βιολονΤΣΕΛΟ.λεμονΤΣΕΛΟ και παει λεγοντας και παει λεγοντας 24.gif 24.gif 77.gif 77.gif shot.gif
PAPAGOS 13
QUOTE(ΔΙΚΑΣΤΗΣ @ Mar 10 2016, 21:11 ) *
Ένας μεγάλος Έλληνας προπονητής είχε πει για κάτι γάτους που σκουζουν όταν είναι από πανω, αναφερόμενος στο αγαπημένο του θέμα που ηταν η διαιτησία. Εχει φτάσει Πέμπτη και εκει στο... ιστορικό σωματείο του ΚΟΧ έχουν σπάσει τα τηλέφωνα προς καθε αρμόδιο για τη διαιτησία του αγώνα της περασμένης Κυριακής. Τοσο πολυ τους πείραξε που ο περιβόητος γιατρός χρησιμοποίησε αυτη τη φορά το πιεσόμετρο για τον εαυτό του. Βεβαια του τα είπαν οι φιλιππινεζες του σωματείου γιατι αυτος δεν πέρασε ουτε απ´ έξω απο το γηπεδο. Αυτο που δεν χωνεύουν ειναι οτι πόνταραν οτι είχαν και δεν είχαν σε δυνατό άλογο που ομως φετος βγήκε εκτός κούρσας στην πορεία. Λογικο βεβαια να σκουζουν αφου νόμιζαν οτι θα εξελιχθεί αλλιως το έργο. Βεβαια ουτε ο "μεγαλοεπενδυτής" είχε δίκη του άποψη αφου έφυγε νωρίς( εκει γύρω στους 20 ποντους διαφορά)και άφησε πίσω τις φιλιππενεζες να του κανουν σπικαζ.


Αυτές οι φιλιππινεζες γιατί ήρθαν στο γήπεδο με ασχετους με το ματς? Φοβόντουσαν κάτι...? Έχουν κάποιο λόγο να φοβούνται?
Και οι φίλοι τους απο τη πάνω πλατεία γιατί δεν μαθαίνουν απο τα λάθη τους?
Για να μη πω γιατί "παίκτες" του "πάρε-δώσε" που είχαν το θρασος να κοιτάνε και τη κερκίδα και να ζηταν να αδειασει το γηπεδο απο τον "κοντο" ρεφ...
Αρκετά ασχολήθηκε ο Παπάγος με κομήτες και μισθοφόρους του 10%...
polykos
QUOTE(Gen @ Mar 6 2016, 21:07 ) *
Τελικα ορισμενα πραγματα δεν ειναι τυχαια.... Με ενστασεις περιμενει να ανεβει Α Εθνικη ο κατα τα αλλα ιστορικος??? Κριμα την ιστορια του...


Αδικα περίμενα απο τον φίλο GEN, να διορθώσει, έτσι αναγκάζομαι να του υποδειξω οτι αυτό που έγραψε δεν είναι αλήθεια και πως θα μπορούσε άλλωστε.
EAST END
QUOTE(polykos @ Apr 10 2016, 14:56 ) *
Αδικα περίμενα απο τον φίλο GEN, να διορθώσει, έτσι αναγκάζομαι να του υποδειξω οτι αυτό που έγραψε δεν είναι αλήθεια και πως θα μπορούσε άλλωστε.


Κυριακή, 10 Απρίλιος 2016 21:49 | Θωμάς Κυρίτσης
Το ξέσπασμα του Διαμαντόπουλου (pic)
Ο Γιώργος Διαμαντόπουλος επέστρεψε στις αγωνιστικές υποχρεώσεις μετά το ξεκαθάρισμα που έγινε στη υπόθεση τιμωρίας του, με τον Παπάγου να φτάνει σε σημαντική νίκη στον Άγιο Δημήτριο με αντίπαλο τον Κρόνο (77-71). Ο ίδιος θέλησε να πάρει θέση μέσω του facebook για την υπόθεση, και όπως θα διαβάσετε παρακάτω ήταν ιδιαίτερα επικριτικός:
Αναλυτικά:
"Τώρα που «μίλησε» η Δικαιοσύνη, ήρθε η ώρα να μιλήσω και εγώ γιατί μέχρι σήμερα μόνο ψίθυροι ακούγονται γύρω από την υποτιθέμενη « ποινή» μου.. Στις 22 Δεκεμβρίου συνεδρίασε το Δ.Σ της ΕΣΚΑΝΑ, στο οποίο συμμετέχει ο Πανιώνιος με εξέχον στέλεχος του, και μου επέβαλλε την ποινή αποκλεισμού έξι μηνών από τα καθήκοντα μου ως προπονητή των Sharks για όσα υποτιθέμενα φοβερά και τρομερά έγιναν σε αγώνα γης Δ’ΕΣΚΑΝΑ!! Μέχρι εκεί θα ήταν όλα «καλά» αν δεν συνέβαιναν τα παρακάτω: Παραμονή του αγώνα του Παπάγου με τον Πανιώνιο για τη Β’Εθνική διάφοροι φίλοι από το χώρο με ενημερώνουν ότι το στέλεχος του πανιωνίου που συμμετέχει στο Δ.Σ της ΕΣΚΑΝΑ διαρρέει ότι δεν έχω δικαίωμα να αγωνιστώ γιατί είμαι τιμωρημένος!! Τότε ανακαλύπτω ότι η ποινή που μου επεβλήθη από την ΕΣΚΑΝΑ ενώ επικαλείται το συγκεκριμένο άρθρο του Κανονισμού που μου απαγορεύει να κοουτσάρω τελείως αυθαίρετα μου επιβάλει απαγόρευση εισόδου 6 ΜΗΝΩΝ στους αγωνιστικού χώρους προκειμένου, όπως νόμιζαν και όπως για ενάμιση μήνα κατάφεραν κάποια εμπαθή και ημιμαθή πρόσωπα, να μου κόψουν το μπάσκετ και να στερήσουν τον Παπάγο από τη βοήθεια μου. Τότε κατάλαβα το καλά οργανωμένο και προσχεδιασμένο έγκλημα κατά της «ζωής» μου που είναι το μπάσκετ αλλά και του συλλόγου που αγωνίζομαι. Ήθελα να ήξερα αν ντρέπεται ο πρόεδρος της ΕΣΚΑΝΑ που έπαιρνε τηλέφωνα τους αντιπάλους του Παπάγου για να κάνουν ένσταση εις βάρος μου. Αν αισθάνονται ντροπή εκεί στο Πανιώνιο που έπαιρναν τηλέφωνο για τον ίδιο σκοπό ακόμα και ομάδες με τις οποίες θα παίξουν την άνοδο(τόση εμπάθεια και βλακείαwink.gif.
Τελικά το σχέδιο τους κατέρρευσε γιατί εκτός από θράσος και εμπάθεια χρειάζεται και μυαλό. Η απόφαση του ΑΣΕΑΔ ακυρώνει στο σύνολο την ποινή της ΕΣΚΑΝΑ ως μη στηριζόμενη σε ΚΑΝΕΝΑ νόμο ενώ λέει ότι μια τιμωρία που μπορεί να σου επιβληθεί με κάποια ιδιότητα σε μια ομάδα ΔΕΝ μπορεί να επηρεάσει άλλη ιδιότητα που έχεις σε άλλη ομάδα και άλλο Πρωτάθλημα. Στα τόσα χρόνια που παίζω δεν περίμενα ποτέ να μου στήσουν τέτοια ιστορία εις βάρος της προσωπικής μου επιβίωσης. Ευτυχώς η ΑΔΙΚΙΑ και η ΑΛΗΤΕΙΑ δεν συγχωρείται και πάντα κάπου στο μέλλον ΤΙΜΩΡΕΙΤΑΙ.
Ευχαριστώ τον δικηγόρο μου Παναγιώτη Κανελλόπουλο και τον Πρόεδρο του Παπάγου και Δικηγόρο Τάσο Καϊμάκη για την υποστήριξη. Η ομάδα μας έδωσε την απάντηση της μεσα στο γηπεδο σήμερα όπως κάνει πάντα Κ οχι υπόγεια...."
- See more at: http://www.basketblog.gr/index.php?option=...h.Z4WHCW8Z.dpuf



Ίσως ο Διαμαντόπουλος σου λύσει την απορία...

polykos
QUOTE(EAST END @ Apr 11 2016, 09:49 ) *
Ίσως ο Διαμαντόπουλος σου λύσει την απορία...


Πρώτα απ' όλα ο gen αναφέρθηκε σε ένσταση του Πανιωνίου, η οποία δεν έχει γίνει ποτέ, αρα η παράθεσή σου έχει κάποιο χαρακτήρα ....κάπως.
Ο Διαμαντόπουλος δεν περιμένω να μου λύσει απορίες στα 53 μου, τις απαντήσεις στις απορίες μου φροντίζω να τις παίρνω μόνος μου. Ο ίδιος χρειάζεται να τα βρεί με τον εαυτό του και να μην ψάχνει συνομωσίες, και να "ψάχνεται" με τους όποιους άλλους, ιδιαίτερα με ανθρώπους που έχουν για πολλά χρόνια προσφορά στο χώρο.
Εξάλλου στον Πανιώνιο τιμούμε τους πρώην αλλά ασχολούμαστε με το μέλλον.
Gen
Συγνωμη για το λαθος που εκανα για την ενσταση, αλλα το ηθικο σκελος της υποθεσης παλι το ιδιο σωματειο βαραινει... κ ειναι κριμα καποιοι ανθρωποι να μικραινουν σωματεια με τετοια ιστορια... Κ κακως τους αφηνουν οι υπολοιποι φιλαθλοι- διοικιτικοι να το κανουν... Οπως κ να κανουν καραγκιοζιλικια αδερφια ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΩΝ και ιστορικων μορφων του Ελληνικου μπασκετ, για να κερδισουν εντυπωσεις και παιχνιδια...
polykos
QUOTE(Gen @ Apr 11 2016, 20:21 ) *
Συγνωμη για το λαθος που εκανα για την ενσταση, αλλα το ηθικο σκελος της υποθεσης παλι το ιδιο σωματειο βαραινει... κ ειναι κριμα καποιοι ανθρωποι να μικραινουν σωματεια με τετοια ιστορια... Κ κακως τους αφηνουν οι υπολοιποι φιλαθλοι- διοικιτικοι να το κανουν... Οπως κ να κανουν καραγκιοζιλικια αδερφια ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΩΝ και ιστορικων μορφων του Ελληνικου μπασκετ, για να κερδισουν εντυπωσεις και παιχνιδια...


Επειδή το λέει ο Διαμαντόπουλος δεν σημαίνει οτι είναι αλήθεια. Ο Γιάννης Μπίρης, ο γιατρός του Πανιωνίου,στον οποίο κάνει αναφορά δεν έχει σχέση με όλα αυτά, μα καμμία σχέση, γενικά τα έχει μπερδεμένα στο μυαλό του ο Γιώργος, αυτά και άλλα πολλά.
Ο Χρήστος Χριστοδούλου, είναι αυτός που είναι, μάχεται για την ομάδα και δεν βλέπω κανένα λόγο οι πράξεις του να χαρακτηρίζονται καραγκιοζιλίκια.
WONDERER
Φήμες αναφέρουν χαος σε γηπεδο της Β' την προηγούμενη αγωνιστικη...Όλα έτοιμα για .... ΜΠΑΜ και όχι μεταξύ αντιπάλων... !
polykos
Η σχετική ανακοίνωση:

Σε πρόσφατη δημόσια δήλωσή του, ο κος Διαμαντόπουλος Γιώργος, αντί να αναφερθεί στα συναισθήματά του και μόνον, για την αθώωση του μέσω ΑΣΕΑΔ όσον αφορά τον 6μηνο αποκλεισμό του απο τα γήπεδα, με τη ποινή που του επέβαλε η ΕΣΚΑΝΑ, προτίμησε να επιτεθεί στον Πανιώνιο Γ.Σ.

Θέλουμε να σημειώσουμε οτι ποτέ ο σύλλογος δεν ασχολήθηκε με το θέμα αυτό όπως και κανένας διοικητικός παράγοντας ή στέλεχος της ομάδας μπάσκετ του. Είναι θέμα αρχής για τον Πανιώνιο Γ.Σ. να αγωνίζεται εντός του αγωνιστικού χώρου και μόνο.

Ο κος Διαμαντόπουλος χρησιμοποίησε, ως «κλειδί» για την επίθεση στο Σύλλογό μας, μυθεύματα για την θέση και τη στάση του Πανιώνιου παράγοντα κου Ιωάννη Μπίρη.

Γιατρός στην ομάδα μπάσκετ Ανδρών, πρώην μέλος Δ.Σ. του Πανιωνίου Γ.Σ., εκπρόσωπος του Συλλόγου στην ΕΣΚΑΝΑ και την ΕΟΚ, μελος του Δ.Σ. της ΕΣΚΑΝΑ, μέλος της Υγειονομικής επιτροπής ΕΣΚΑΝΑ, μα πάνω απ΄ όλα επιστήμονας και εθελοντής στο ερασιτεχνικό μπάσκετ για πάνω απο 3 δεκαετίες, ο κος Ι Μπίρης, δεν ήταν την επίμαχη περίοδο στην επιτροπή πρωταθλήματος της ΕΣΚΑΝΑ, η οποία αποφάσισε και τιμώρησε τον βοηθό προπονητή των Sharks Γλυφάδας, κο Γ. Διαμαντόπουλο.

Εμείς στον Πανιώνιο κρατάμε τις αναμνήσεις από τα αθλητικά επιτεύγματα του Γ. Διαμαντόπουλου, όμως ο ίδιος με τη στάση και τα λεγόμενά του, αφελώς, τείνει να τις ξεθωριάσει.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΣΜΥΡΝΗΣ
Vas
QUOTE(pepesino @ Apr 11 2016, 03:31 ) *
κλείδωσε η άνοδος.. αμύντας και τα μυαλά στα κάγκελα.... πανιώνιος ακολουθεί μάλλον.. Ηράκλειο λογικά πληρώνει το κοντό ρόστερ.. Γ εθνική εκει που ανήκει επιστρέφει η Νίκη Αμαρουσίου (Τι Δουλειά έχει στη Β εθνικη άραγε?) και λογικά εργοτέλης δεν θα το σώσει παρότι το παλεύει πολύ.



Είσαι λίγο άδικος με την Νίκη.

Παρότι ανέβηκε στο και 5, είχε αξιοπρεπή παρουσία όλη την χρονιά.

Με χαμηλό μπάτζετ, σκληρή και καθαρή δουλειά έχει καταφέρει από την Β ΕΣΚΑ, σιγά σιγά να ανέβει τα σκαλοπάτια. Πέρσι με το σπαθί της ήρθε 3η στην Γ εθνική και έχασε στον τελευταίο αγώνα την 2η θέση.
tempelhs
QUOTE(Vas @ Apr 13 2016, 11:31 ) *
Είσαι λίγο άδικος με την Νίκη.

Παρότι ανέβηκε στο και 5, είχε αξιοπρεπή παρουσία όλη την χρονιά.

Με χαμηλό μπάτζετ, σκληρή και καθαρή δουλειά έχει καταφέρει από την Β ΕΣΚΑ, σιγά σιγά να ανέβει τα σκαλοπάτια. Πέρσι με το σπαθί της ήρθε 3η στην Γ εθνική και έχασε στον τελευταίο αγώνα την 2η θέση.

Και βέβαι ΕΠΕΛΕΞΕ να έχει χαμηλό μπάτζετ αλλά να είναι συνεπής, από όσο ξέρω τουλάχιστον, παρά να τάξει διάφορα οπώς άλλες ομάδες και να είναι οι παίκτες 3 και 4 μήνες απλήρωτοι! Αν μη τι άλλο κύριοι...
Vas
QUOTE(tempelhs @ Apr 13 2016, 11:34 ) *
Και βέβαι ΕΠΕΛΕΞΕ να έχει χαμηλό μπάτζετ αλλά να είναι συνεπής, από όσο ξέρω τουλάχιστον, παρά να τάξει διάφορα οπώς άλλες ομάδες και να είναι οι παίκτες 3 και 4 μήνες απλήρωτοι! Αν μη τι άλλο κύριοι...



Δυστυχώς η καθυστέρηση πληρωμών είναι μια πραγματικότητα όχι μόνο για την Νίκη, αλλά για πολλές ομάδες.
erasitexnis
QUOTE(Vas @ Apr 13 2016, 12:12 ) *
Δυστυχώς η καθυστέρηση πληρωμών είναι μια πραγματικότητα όχι μόνο για την Νίκη, αλλά για πολλές ομάδες.

Αλλο πράγμα η λογική καθυστέρηση και άλλο πράγμα η "πιστολιά". Δυστυχώς έχει γίνει σχεδόν καθεστώς σε αρκετές ομάδες να υπολογίζουν ότι στο τέλος της χρονιάς θα ξοδέψουν λιγότερα από όσα υποσχέθηκαν στην αρχή της. Και όταν λέω υπολογίζουν εννοώ ότι το ξέρουν και το σχεδιάζουν. Επίσης δυστυχώς, αρκετοί παίκτες και προπονητές επίσης κάνουν τον ίδιο υπολογισμό όταν κλείνουν συμφωνίες.
Και έτσι και οι μεν και οι δε είναι ΟΚ και την επόμενη χρονιά οι συμφωνίες γίνονται με αυτούς τους "όρους" ξανά και ξανά.
ANTONIO DAVIS
QUOTE(polykos @ Apr 13 2016, 09:40 ) *
Η σχετική ανακοίνωση:

Σε πρόσφατη δημόσια δήλωσή του, ο κος Διαμαντόπουλος Γιώργος, αντί να αναφερθεί στα συναισθήματά του και μόνον, για την αθώωση του μέσω ΑΣΕΑΔ όσον αφορά τον 6μηνο αποκλεισμό του απο τα γήπεδα, με τη ποινή που του επέβαλε η ΕΣΚΑΝΑ, προτίμησε να επιτεθεί στον Πανιώνιο Γ.Σ.

Θέλουμε να σημειώσουμε οτι ποτέ ο σύλλογος δεν ασχολήθηκε με το θέμα αυτό όπως και κανένας διοικητικός παράγοντας ή στέλεχος της ομάδας μπάσκετ του. Είναι θέμα αρχής για τον Πανιώνιο Γ.Σ. να αγωνίζεται εντός του αγωνιστικού χώρου και μόνο.

Ο κος Διαμαντόπουλος χρησιμοποίησε, ως «κλειδί» για την επίθεση στο Σύλλογό μας, μυθεύματα για την θέση και τη στάση του Πανιώνιου παράγοντα κου Ιωάννη Μπίρη.

Γιατρός στην ομάδα μπάσκετ Ανδρών, πρώην μέλος Δ.Σ. του Πανιωνίου Γ.Σ., εκπρόσωπος του Συλλόγου στην ΕΣΚΑΝΑ και την ΕΟΚ, μελος του Δ.Σ. της ΕΣΚΑΝΑ, μέλος της Υγειονομικής επιτροπής ΕΣΚΑΝΑ, μα πάνω απ΄ όλα επιστήμονας και εθελοντής στο ερασιτεχνικό μπάσκετ για πάνω απο 3 δεκαετίες, ο κος Ι Μπίρης, δεν ήταν την επίμαχη περίοδο στην επιτροπή πρωταθλήματος της ΕΣΚΑΝΑ, η οποία αποφάσισε και τιμώρησε τον βοηθό προπονητή των Sharks Γλυφάδας, κο Γ. Διαμαντόπουλο.

Εμείς στον Πανιώνιο κρατάμε τις αναμνήσεις από τα αθλητικά επιτεύγματα του Γ. Διαμαντόπουλου, όμως ο ίδιος με τη στάση και τα λεγόμενά του, αφελώς, τείνει να τις ξεθωριάσει.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

Gkos
Το Ηράκλειο ηττήθηκε με το ευρύ 96-67 στη άδεια από κόσμο Νέα Σμύρνη (λόγω τιμωρίας) από τον Πανιώνιο, σε παιχνίδι που δείχνει να κρίνει κατά πολλοίς την μάχη της ανόδου στην Α2, αλλά οι καταγγελίες τις οποίες αναφέρει σε μακροσκελή ανακοίνωση του, προκαλούν το λιγότερο εντύπωση, καθώς εκτός από την διαμαρτυρία για τον διαιτητή Παντελίδη, βάλει κατά του αθλητή Νίκου Μίχαλου, αλλά και παραγόντων του «Ιστρορικού», παραθέτοντας τα δικά του στοιχεία στα οποία βασίζει τα γραφόμενα του. Εμείς σας παραθέτουμε την ανακοίνωση, και σίγουρα περιμένουμε με ενδιαφέρον την τοποθέτηση του Πανιωνίου.


Αναλυτικά:

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ – ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ
Η ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΩΝ ΜΠΡΑΒΩΝ, ΕΝΟΣ ΑΛΗΤΗ ΚΑΙ ΕΝΟΣ ΦΘΗΝΟΥ ΘΕΑΤΡΙΝΟΥ!!!


Τελικά ο Πανιώνιος ήταν τιμωρημένος; Σε ένα αγώνα κεκλεισμένων θυρών, όπου η κάθε ομάδα έχει δικαίωμα να έχει στο γήπεδο έως 30 ανθρώπους, στο γήπεδο πέραν της 20μελής αποστολής του Πανιωνίου, υπήρχαν περίπου 80-100 άνθρωποι στη κερκίδα, μερικοί εξ αυτών φουσκωτοί, οι οποίοι μάλιστα είχαν περικυκλώσει το γήπεδο. Δυστυχώς, αυτό δεν ήταν το μόνο παρατράγουδο της ημέρας, καθώς ο κατώτερος των περιστάσεων κ. Παντελίδης, ήθελε να δώσει κι αυτός τη δική του παράσταση.
Αναφέρουμε μερικά από τα περιστατικά που εκτυλίχθηκαν χθες:
Στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης, ο αθλητής της ομάδας του Πανιωνίου Νίκος Μίχαλος, μπροστά στα μάτια του 1ο διαιτητή κ. Παντελίδη, εξύβρισε τον προπονητή της ομάδας μας, λέγοντας του: θα σε γαμ…. μου…πανο, θα σε παω γαμ…ντας μεχρι τη Κρήτη. Θα φάτε 40 πόντους που….α, γα…ω τον πατέρα σου αρχ… που ήρθες εδώ να κουνηθείς….(αυτό είναι μόνο τεχνική ποινή κ. Παντελίδηwink.gif, καθώς επίσης ο παραπάνω αθλητής σε όλη τη διάρκεια του αγώνα προκαλούσε με χειρονομίες και βρισιές τον πάγκο και τη κερκίδα όπου καθόταν οι φίλαθλοι της ομάδας μας. Ο κ. Μίχαλος προφανώς έπρεπε να αποβληθεί πολλές παραπάνω από μια φορές κ. Παντελίδη. Επίσης ο κ. Μίχαλος, κατά τη διάρκεια της ένστασης, βγήκε από τα αποδυτήρια και μας απόκαλούσε κωλοτρυπίδες. Ποιος; Ο κ Μίχαλος; Ας σοβαρευτούμε…
Στη διακοπή του αγώνα, η οποία προκλήθηκε από παρέμβαση του κ. Σπυριδάκη (διαφορετικά, δεν υπήρχε περίπτωση κάποιος να αντιληφθεί ότι ήταν υπεράριθμοι) και κατά τη διάρκεια της αποχώρησης του κόσμου (για 2 λεπτά το πολύ, καθώς ξαναμπήκαν στο γήπεδο), μπράβοι προσκεκλημένοι της γηπεδούχου ομάδας, αφου κατέβρεξαν με νερά και καφέδες τις μητέρες των αθλητών μας, κατόπιν τις έσπρωξαν και τις πέταξαν στις τζαμαρίες του γηπέδου, με αποτέλεσμα τη λιποθυμία!!! μιας εξ αυτών καθώς επίσης βιαιοπράγησαν (κλωτσιές, μπουνιές) και κατά του κ. Σπυριδάκη. Επίσης, κατά τη διάρκεια των πρώτων βοηθειών, ο άγνωστος αδερφός του ΤΕΡΑΣΤΙΟΥ Φάνη (έτσι έγινε κι αυτός γνωστός στους τριγύρω του, σαν αδερφός του Φάνη, όπου με τη συμπεριφορά του προσβάλλει αυτόν τον τεράστιο αθλητή), ήθελε να καταθέσει μήνυση κατά της γυναίκας που λιποθύμησε.
Στο ημίχρονο, και καθώς ο προπονητής της ομάδας μας κινήθηκε προς τους διαιτητές για να διαμαρτυρηθεί, ο λίγος κ Παντελίδης μπροστά στα μάτια του κομισάριου κ. Τεφτίκη, απευθύνθηκε προς τον προπονητή μας λέγοντας: αν ξαναπεράσεις τη γαμημένη τη γραμμή, θα δείς τι θα γίνει. Καθώς επίσης και στο 3ο δεκάλεπτο, όταν ο προπονητής μας ρώτησε αν σε μια φάση έγινε φάουλ, η απαντήση του παραπάνω κυρίου ήταν: κοίτα πως πάιζετε που θές κ φάουλ, σε ένα απόλυτα ειρωνικό ύφος.
Μάλλον δεν είναι τυχαίο που οι 2 μεγάλες ήττες της ομάδας μας και μάλιστα σε 2 ντέρμπι είναι με τον κ. Παντελίδη. Ένας απόλυτα ειρωνικός «διαιτητής», που για εμάς είναι άκρως επικίνδυνος, διαφορετικά δε μπορούν να δικαιολογηθούν τα παραπάνω. Ακόμη και στο τέλος του αγώνα και μετά την επιθυμία μας να κάνουμε ένσταση, μας είπε ότι δεν μπορούμε καθώς έπρεπε να το δηλώσουμε στην αρχή του παιχνιδιού ή στο ημίχρονο. Δηλαδή κ. Παντελίδη, αν γινόταν κάτι μετά το ημίχρονο; Αν εμείς αποφασίσαμε μετα από τόσες προσπάθειες και προς εσάς και προς το κομισάριο αλλά και προς την αστυνομία να κάνουμε την ένσταση που έχουμε δικαίωμα να κάνουμε; Σε αντίθεση με τον κ. Αναστόπουλο, ο οποίος ήταν πραγματικά κύριος από την αρχή μέχρι το τέλος και ήταν ο μόνος που προσπάθησε να επιβάλει τη φωνή της λογικής κατά τη διάρκεια της ένστασης καθώς ο κ. Παντελίδης είχε διαφορετική άποψη.
Επίσης στο τέλος του παιχνιδιού ο άγνωστος αδερφός του Φάνη και μετά την επιθυμία μας να καταθέσουμε ένσταση, απευθύνθηκε υποτιμητικά προς τον προπονητή μας λέγοντας του: να μάθεις να κερδίζεις τα παιχνίδια στο γήπεδο όταν γίνεις προπονητής.
Δυστυχώς φαίνεται ότι ο αυτός ο τεράστιος σύλλογος, ο Ιστορικός, η πιο συμπαθής ομάδα της Ελλάδος, ο Πανιώνιος δε βρίσκεται τυχαία έδω, καθώς περιβάλλεται από ανθρώπους «ανιστόριτους», λίγους, που τον προσβάλλουν σε κάθε τους κίνηση.
Όπως καταλαβαίνετε, το αποτέλεσμα του αγώνα είναι πλασματικό καθώς δεν μπορούσε υπό αυτές τις συνθήκες να διεξαχθεί παιχνίδι. Όταν το γήπεδο περιβάλλεται από μπράβους, όταν ο κ. Μίχαλος έπρεπε να αποβληθεί σε αμέτρητα περιστατικά, όταν αγώνας κεκλεισμένων θυρών γίνεται ανοιχτός, όταν υπάρχουν εντάσεις και επεισόδια κατά τη διάρκεια κεκλεισμένων θυρών αγώνα και παρόλα αυτά ο κ. Παντελίδης δεν είδε κόσμο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα αλλά μόνο 2 λεπτα πριν το τέλος του αγώνα, καθώς όπως ισχυρίζεται, για λόγους ασφαλείας;;;;(ποιου;;;) άνοιξαν οι πόρτες για να εισέλθουν αθλητές που έιχαν προπόνηση!!!! μετά τον αγώνα. κ. Παντελίδη, άνθρωποι του Πανιωνίου απευθύνθηκα προς εμένα και μου είπαν ότι αυτό που κάνουμε, δεν είναι ηθικό, τους απάντησα ότι είναι όμως νόμιμο. Κάνοντας όλα αυτά που κάνατε στο παιχνίδι, και λέγοντας ψέμματα, δεν είναι ούτε ηθικό, ούτε νόμιμο!!!
Γιατί κατέβηκαν τα βίντεο του αγώνα κύριοι του Πανιωνίου; Έχετε να κρύψετε τίποτα, ή φοβάστε κάτι. Μην αγχώνεστε, έχουμε εμείς και βίντεο και φωτογραφίες. Αν τυχόν τα χάσατε, ζητήστε τα από εμάς!! Μάλλον φαίνεται ότι ο κ. Διαμαντόπουλος είχε απόλυτο δίκαιο για όσα σας κατηγορεί, απλά το αναφέρω γιατί ακούστηκε το όνομα του στα αποδυτήρια όταν αναφέρατε ότι ήσασταν η ομάδα που δεν έκανε ένσταση στον μεταξύ σας αγώνα. Εγώ σας θύμισα για τι σας κατηγορεί ένας παίχτης που τίμησε τα χρώματα της ομάδας σας όσο λίγοι.
Όλα τα παραπάνω έγιναν παρουσία εισαγγελέα, φανταστείτε να μην υπήρχε κιόλας!!!
Θα θέλαμε να αναφέρουμε επίσης δύο ανθρώπους που ξεχώρισαν στο χθεσινό παιχνίδι, (τον ένα τον αναφέραμε και παραπάνω)τον κ. Αναστόπουλο και τον κ. Τσιάκο, οι οποίοι ήταν οι μόνοι ΑΝΤΡΕΣ μέσα στο γήπεδο. Παίχτες σαν τον Γιώργο, κοσμούν τα γήπεδα. Μπράβο σας κύριοι για το ήθος σας.
Κλείνοντας, θα θέλαμε να ζητήσουμε την εξαίρεση από την ομάδα μας αυτού του επικίνδυνου και λίγου «διαιτητή» κ. Παντελίδη. Πρώτη φορά στην ιστορία του συλλόγου, ζητάμε εξαίρεση. Τα συμπεράσματα δικά σας.
Με εκτίμηση,
Μπαξεβάνης Νικόλαος
Πρόεδρος τμήματος Μπασκετ




- See more at: http://www.basketblog.gr/index.php?option=...h.V9VcEAEc.dpuf
Vas
Μίχαλος!!!

Το κόσμημα των γηπέδων!! Αδύνατον να μίλησε έτσι!! τστστστστστ

ΥΓ. Πέρσι στο Παπάγο είχε πλάκα! Του δώσανε στην αρχή του παιχνιδιού λουλούδια, και στο τέλος τους έβριζε και πήγε να πλακωθεί!!! Οχετός!
Gen
Σύμπτωση μαλλον το γεγονός οτι κ αλλη ομαδα κατηγορεί τον αδερφό του ΤΕΡΑΣΤΙΟΥ ΦΑΝΗ για καραγκιοζιλίκια...
Ο Μιχαλος περσυ τα ειχε με τον Συμεωνιδη επειδή δεν τον κράτησε στον Παπάγο, όχι με τον σύλλογο.
GENERALS 1966
QUOTE(Vas @ Apr 18 2016, 13:41 ) *
Μίχαλος!!!

Το κόσμημα των γηπέδων!! Αδύνατον να μίλησε έτσι!! τστστστστστ

ΥΓ. Πέρσι στο Παπάγο είχε πλάκα! Του δώσανε στην αρχή του παιχνιδιού λουλούδια, και στο τέλος τους έβριζε και πήγε να πλακωθεί!!! Οχετός!


Η ημιμάθεια, χειρότερη της αμαθείας!
polykos
QUOTE(Gen @ Apr 19 2016, 00:05 ) *
Σύμπτωση μαλλον το γεγονός οτι κ αλλη ομαδα κατηγορεί τον αδερφό του ΤΕΡΑΣΤΙΟΥ ΦΑΝΗ για καραγκιοζιλίκια...


Προφανώς και είναι σύμπτωση.
Οι ασχετοι περί του μπάσκετ και οι βλάκες, ενίοτε μπορεί και να συμπέσουν.
Η ασχετοσύνη και η βλακεία, εξάλλου, δεν είναι προνόμιο των λίγων.
Αυτόματα οι πιθανότητες σύμπτωσης είναι πολύ μεγάλες!!!

http://www.basketblog.gr/index.php?option=...i&Itemid=15

http://www.basketblog.gr/index.php?option=...5&Itemid=15
Vas
QUOTE(GENERALS 1966 @ Apr 19 2016, 11:46 ) *
Η ημιμάθεια, χειρότερη της αμαθείας!


Δεν πλακώθηκε στο τέλος? Δεν του έδωσαν λουλουδια στην αρχή οι φίλαθλοι?

όποιος και αν του τα έδωσε (τα λουλούδια), με οποιονδήποτε και αν έχει προηγούμενα, πρέπει να σεβαστεί το κόσμο, την ομάδα του Παπάγου και το Μπασκέτ!! Στο παρκέ , στα 37 σου πρέπει να διδάσκεις ΗΘΟΣ και όχι να πουλάς τσαμπουκάδες!!

Που διαφωνείς σε αυτά που γράφω?

Ο Συγκεκριμένος μια ολόκληρη χρονιά στο Μαρούσι, πούλαγε τσαμπουκάδες!! Και φυσικά δεν ήταν η πρώτη χρονιά που το έκανε!

Όντως, η ημιμάθεια, χειρότερη της αμαθείας!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.