Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΑΕΚ, ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ-ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ 2018/19
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > ΑΕΚ
Pages: 1, 2, 3, 4
pan24
Αλλος γκαρντ δεν χωραει εκτος ισως αν εφευγε δανεικος ο Μωραιτης
Για τον Μωραιτη ειμαι σε διλημμα τι θα ηταν καλυτερο για αυτον

Να μεινει ΑΕΚ ξεκινωντας την σεζον ως 5ο γκαρντ να παλευει για 5-10' με κινδυνο ομως αν για οποιονδηποτε λογο ο προπονητης δεν τον εμπιστευθει να πεταξει μια σεζον,να παει δανεικος στον Πανιωνιο οπου θα μπορει να εχει ρολο ηγετη στην περιφερεια,θα παθει και θα μαθει η να παει σε μια μεσαια ομαδα οπως ο Κολοσσος που θα βρει χρονο αλλα δεν θα ειναι εγγυημενος και θα υπαρχουν περισσοτερες απαιτησεις απο αυτον;
aegeansheed
QUOTE(pan24 @ Sep 17 2018, 13:29 ) *
Αλλος γκαρντ δεν χωραει εκτος ισως αν εφευγε δανεικος ο Μωραιτης
Για τον Μωραιτη ειμαι σε διλημμα τι θα ηταν καλυτερο για αυτον

Να μεινει ΑΕΚ ξεκινωντας την σεζον ως 5ο γκαρντ να παλευει για 5-10' με κινδυνο ομως αν για οποιονδηποτε λογο ο προπονητης δεν τον εμπιστευθει να πεταξει μια σεζον,να παει δανεικος στον Πανιωνιο οπου θα μπορει να εχει ρολο ηγετη στην περιφερεια,θα παθει και θα μαθει η να παει σε μια μεσαια ομαδα οπως ο Κολοσσος που θα βρει χρονο αλλα δεν θα ειναι εγγυημενος και θα υπαρχουν περισσοτερες απαιτησεις απο αυτον;


Αν υπάρχουν αγωνιστικά λεπτά, έστω και 5 έως 10, καλύτερα να βρίσκεται στην καλύτερη ομάδα, από άποψη συναγωνισμού. Το σχολίασα στην αρχή, έτσι όπως έκοψα πολύ χονδρικά τους παίκτες, ότι μάλλον υπήρχε σχέδιο για ανοιχτό ανταγωνισμό στον backup άσσο μεταξύ Μωραϊτη και Ξανθόπουλου, κι έτσι πρέπει να είναι. Τα λεπτά να κερδίζονται σταδιακά από όποιον τα αξίζει. Θα μπει ως τρίτος και θα δουλέψει. Ο Ξανθόπουλος είναι που ως vet θα πρέπει να τον πιέσει, με τη δική του απόδοση, να γίνει καλύτερος και να τον προσπεράσει. Οι προπονητές παρακολουθούν και αξιολογούν δίνοντας ευκαιρίες, αναλόγως του ματς και της διοργάνωσης.

Δεν πιστεύω ότι χρειάζεται άλλος ξένος προς το παρόν στα guard, μάλλον από μια προσωρινή παρανόηση του stefkorner από τη δική του εικόνα για τους παίκτες το συζητάμε αυτό (ξανά) τώρα. Θα ήθελα να δω κάποιο παιχνίδι της όταν είναι όλοι μαζί, έχω περιέργεια να δω αν όντως υπήρχε σχέδιο για περισσότερα τρίποντα, αλλά και τους νέους παίκτες ασφαλώς.
stefkorner
QUOTE (aegeansheed @ Sep 17 2018, 19:52 ) *
Δεν πιστεύω ότι χρειάζεται άλλος ξένος προς το παρόν στα guard, μάλλον από μια προσωρινή παρανόηση του stefkorner από τη δική του εικόνα για τους παίκτες το συζητάμε αυτό (ξανά) τώρα.


καμια παρανοηση!ουτε προσωρινη,ουτε μονιμη !
εγω μια εκτιμηση εκανα,πως καποια στιγμη θα γινει μια προσθηκη γκαρντ ,καθως ο Καναδος που ακομα δεν εχουμε δει μοιαζει για καθαρος ασσος και λανθασμενα ολοι τον υπολογιζουμε sg

οπως τους τοποθετησε ο ashton !,με τον Καναδο ασσο και τον Γκριφιν στο δυο,Κατα συνθηκη
ετσι τους βλεπω αυτους τους δυο μαζι ,στην ιδια στην πενταδα !


θα λειψει ξανα ενας σκορερ τυπου Παντερ και θα αναζητηζει θεωρω ! καποια στιγμη ,οχι τωρα ! ειδικα απο την ωρα που προκυψε μετα το τουρνουα της Κυπρου σοβαροτατο θεμα παραμονης Μωραιτη στο υπαρχων ροστερ (γιατι πριν δω αυτο το τρελο ξεπεταγμα αρχισα την σχετικη κουβεντα.. )
ashton
Δανεικός στο Μαρούσι ο Χατζηδάκης.
ashton
Και ο Αγραβάνης στο Περιστέρι
Johnny Marv
Θεωρώ πως η ΑΕΚ με έναν εντουρ να παίζει και στο 4 και στο 5 θα έκανε μεγάλα πράγματα . Αν της βγει ο μεϊς θεωρώ πως είναι καλυμμένη στα Γκαρντ αλλά και στην θέση 3 . Με προβληματίζει η φροντ-λαϊν ... έχεις σακοτα-χαντερ για βασικούς αλλά από πίσω με ρομπινσον , Καββαδά και ματσιουλις(που είναι 3αρι) υπάρχει λίγο θέμα .
Διονύσης
Πρέπει να δούμε και τα δυνατά φιλικά στην Κωνσταντινούπολη σήμερα και την Τρίτη, όπου θα είμαστε σχεδόν πλήρεις για κάπως πιο ασφαλή συμπεράσματα.
Διονύσης
Μπάνβιτ-ΑΕΚ 78-83 ΤΕΛΙΚΟ
Δυστυχώς δεν είχε τηλεοπτική κάλυψη και έτσι δεν μπορούν να βγουν ασφαλή συμπεράσματα.
ashton
φυλλο αγώνα

(Οπου λεει Ρογκαβοπουλος ειναι ο Τσαλμπουρης - κανανε λαθος οι Τουρκοι)
stefkorner
κατι μου λεει οτι ο Ρομπερσον θα ειναι απο τις πρωτες αντικαταστασεις σε ολη την α1 !φαινεται οτι ο παικτης εχει τρομερο προβλημα προσαρμογης στο ευρωπαικο μπασκετ (οχι οτι δεν φανηκε και σε ολα τα φιλικα,οπου η υπολοιπη ομαδα ενθουσιαζε)!και η Αεκ δειχνει να χρειαζεται εναν διαφορετικου τυπου σεντερ,πισω απο τον Χαντερ,για να ακουμπαει τις επιθεσεις της ,οποτε υπαρχει αναγκη
ενας Βουγιουκας θα ταιριαζε ιδανικα αυτη την στιγμη ... rolleyes.gif
pan24
QUOTE (stefkorner @ Oct 6 2018, 21:15 ) *
κατι μου λεει οτι ο Ρομπερσον θα ειναι απο τις πρωτες αντικαταστασεις σε ολη την α1 !φαινεται οτι ο παικτης εχει τρομερο προβλημα προσαρμογης στο ευρωπαικο μπασκετ (οχι οτι δεν φανηκε και σε ολα τα φιλικα,οπου η υπολοιπη ομαδα ενθουσιαζε)!και η Αεκ δειχνει να χρειαζεται εναν διαφορετικου τυπου σεντερ,πισω απο τον Χαντερ,για να ακουμπαει τις επιθεσεις της ,οποτε υπαρχει αναγκη
ενας Βουγιουκας θα ταιριαζε ιδανικα αυτη την στιγμη ... rolleyes.gif

Ο Μπανκι ειχε ποστ σεντερ δεμενο με την ομαδα,τον Μαυροειδη,και τον αφησε
Ισως θελει να βαλει σε τετοιο ρολο τον Καββαδα

Εσυ εχεις φαει κολλημα με τον Βουγιουκα smiley.gif
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Oct 7 2018, 17:31 ) *
Ο Μπανκι ειχε ποστ σεντερ δεμενο με την ομαδα,τον Μαυροειδη,και τον αφησε
Ισως θελει να βαλει σε τετοιο ρολο τον Καββαδα

Εσυ εχεις φαει κολλημα με τον Βουγιουκα smiley.gif


μου αρεσει ο Μπανκι και τον θεωρω αξιολογο προπονητη για Αεκ,αλλα πιστευω οτι μπορει να αναθεωρησει σε διαφορα,γνωριζοντας καλυτερα τις ιδιαιτεροτητες της α1 !
ενα απο αυτα και το να θελησει ποστ σεντερ ,εφοσον ο Καββαδας παλι εμφανιζεται πολυ πισω στο ροτεισον(παροτι ειναι αρνητικος ακομα ο Ρομπερσον)
ναι ενα κολληματακι το χω φαει με Ιαν,η αληθεια ειναι ! καλο ειναι να χουμε μια ρεζερβα σεντερ ,αλλα λυπαμαι και τον ιδιο τον παικτη,δεν ξερω αν του αξιζει ενα τετοιος ρολος !γιατι λοιπον να μην βολευτει και η AEK.. και εμεις μετα να ψαξουμε για εναν διαφορετικου τυπου ψηλο (περισσοτερο 4ρι) ;; rolleyes.gif
ashton
ο Ιαν έπαιξε στο κυπελλο ;

νομίζω έπαιξε αρα τώρα αν θέλει να φύγει καίγεται η αλλαγη έλληνα από/προς ομάδα της Α1 στη μέση της χρονιάς και για τους 2
Giwrgos1
μας εκανε προσφυγη ο Παντερ για 50.000 ευρω
jasonick
Ας του δώσουμε τον Καββαδά και τα ρέστα δικά του. tongue.gif
Διονύσης
Εδώ και το άρθρο https://ebasket.gr/2018/11/ekane-prosfygi-o...ba-kata-tis-aek
Λέει και για Τζέιμς ότι θα ακολουθήσει τον ίδιο «δρόμο».
ashton
Αφορά τα μπόνους αυτό που συνήθως καθυστερούν.
Αν πάει κάτι στη fiba θα το δούμε στα bat awards.
pan24
QUOTE (ashton @ Nov 9 2018, 18:07 ) *
Αφορά τα μπόνους αυτό που συνήθως καθυστερούν.
Αν πάει κάτι στη fiba θα το δούμε στα bat awards.

Αν δεν κανω λαθος στα awards δημοσιευονται οι αποφασεις κι αυτες με καποια καθυστερηση απο την κοινοποιηση τους στους εμπλεκομενους
Αρα δημοσιευση εκει 6+ μηνες μετα την οποια προσφυγη
ashton
Ναι αλλά τουλάχιστον δημοσιεύονται και μπορεί να δει ο καθένας τι έχει γίνει .
Διονύσης
http://www.gazzetta.gr/basketball/champion...lao-gia-tin-aek

Συνέντευξη του Πάντερ στο gazetta.gr. Πάντως ήταν το μεγαλύτερο λάθος που έχει κάνει μέχρι σήμερα η τωρινή διοίκηση, έπρεπε να τον κρατήσουν με κάθε κόστος. Η ομάδα έπρεπε να χτιστεί γύρω από αυτόν τον Χάντερ και τον Τζέιμς, δυστυχώς είχαμε μόνο 1/3.
stefkorner
Πάει για μεταγραφή η ΑΕΚ!

εεμ επρεπε! απο την αρχη φαινοταν οτι ελειπε ενας κομπο ! οταν θα ειναι ολοι καλα και σε περιπτωση που δεν σταθεροποιηθει επιτελους ο Γκριφιν,ας αποχαιρετησει αυτος.. !

επομενο βημα η αντικατασταση Ρομπερσον
και η Αεκ θα πεταει..

(μπραβο που παει σε κινηση ,πανω που η ομαδα παει τρενο!λιγοι δεν κρατανε μεταγραφη για να παιξουν επικοινωνιακα ,αλλα την κανουν μετα απο νικες ! αυτο για μενα δειχνει πολυ σοβαρη προσεγγιση στο χτισιμο της ομαδας )
G-arenas
QUOTE (stefkorner @ Nov 20 2018, 23:35 ) *
Πάει για μεταγραφή η ΑΕΚ!

εεμ επρεπε! απο την αρχη φαινοταν οτι ελειπε ενας κομπο ! οταν θα ειναι ολοι καλα και σε περιπτωση που δεν σταθεροποιηθει επιτελους ο Γκριφιν,ας αποχαιρετησει αυτος.. !

επομενο βημα η αντικατασταση Ρομπερσον
και η Αεκ θα πεταει..

(μπραβο που παει σε κινηση ,πανω που η ομαδα παει τρενο!λιγοι δεν κρατανε μεταγραφη για να παιξουν επικοινωνιακα ,αλλα την κανουν μετα απο νικες ! αυτο για μενα δειχνει πολυ σοβαρη προσεγγιση στο χτισιμο της ομαδας )

ετσι πρεπει να κανει μια ομαδα. εκτος αν δεν εχει λεφτα.

και μεις περσυ καναμε μια καλη πορεια δεκεμβρη-γεναρη και νομιζαμε οτι θα παμε ψηλα, αντι να παρουμε ενα σεντερ απο τοτε να προσαρμοστει. οι ομαδες κοιτανε τις αδυναμιες του καλοκαιρινου σχεδιασμου και προχωρανε. μπραβο στην αεκ.
stefkorner
ουντριχ
ακριβως αυτο που φαινεται να χρειαζεται η Αεκ στα γκαρντ
G-arenas
QUOTE (stefkorner @ Dec 27 2018, 18:09 ) *
ουντριχ
ακριβως αυτο που φαινεται να χρειαζεται η Αεκ στα γκαρντ

παρα πολυ καλη μεταγραφη αν γινει εννοειται! λογικα στην θεση του μεις.

ενα καλο 5αρι να βρει τωρα αντι του ρομπερσον και θα ναι παλι απο τα φαβορι για τσου λου και 3η θεση α1.
Giwrgos1
O Oυντριχ ειναι 36 χρονων στο τελος της καριερας του μαγκες. Θελουμε πιο νεους παικτες
ashton
Τελος ο Rathan-Mayes !

QUOTE
Λύση συνεργασίας με Μέις
Σάββατο 29 Δεκεμβρίου 2018 21:50

Η ΑΕΚ BC ανακοινώνει, ότι προχώρησε σήμερα (29/12) στη «κοινή συναινέσει» λύση της συνεργασίας της με τον Ξαβιέ Ρατάν – Μέις.

Η ΑΕΚ BC διευκολύνει τον Καναδό γκαρντ, ο οποίος επιθυμεί να διεκδικήσει συμβόλαιο στην άλλη άκρη του Ατλαντικού. Παράλληλα, οι καθ’ ύλην αρμόδιοι δραστηριοποιούνται πιο έντονα, προκειμένου για την ενίσχυση της «Βασίλισσας», καθώς οι στόχοι παραμένουν υψηλοί.

Η AEK BC ευχαριστεί τον αθλητή για την ολιγόμηνη προσφορά του και του εύχεται κάθε επιτυχία στον επόμενο σταθμό της καριέρας του.

http://www.aekbc.gr/el/articles-2688/lush-...asia-me-mei.htm
saleasss
Πλειμέκερ είναι ποιό εύκολο να βρεθεί, τι θα κάνουμε στην θέση του σέντερ είναι το θέμα, με τον Ρομπερτσον το βλέπω στανταράκι οτι θα μας χαιρετήσει.
Μακάρι να ερχόνταν ο Μπουρούσης και κλείσει την καριέρα του στην Αεκ και τι άλλο..
Υ.Γ. ισχύει ότι ο Μπουρούσης έχει υποχρεώσεις στην ομάδα του μέχρι και τον Φεβρουάριο και μετά μπορεί να φύγει;
ashton
ο Μαυροκεφαλίδης που ήρθε από Κίνα πρόπερσι πρόλαβε οριακά προθεσμίες μεταγραφών στο BCL γιατί η ομάδα του έμεινε εκτός πλειοφ. Του Μπουρούση παίζει πλειοφ, οποτε λιγο δυσκολο.
stefkorner
ασσο που ψαχνετε σιγουρα θα ελεγα να κανετε μια προσπαθεια για Θιοντορ !βλεπω οτι κανουν πισω οι ευρωλιγκατες ομαδες τελικα και μολις διαβασα οτι εχει προταση απο Μανρεσα..! ενδεχομενως να μπορει η Αεκ να τον χτυπησει με λιγα παραπανω απ οσα προσφερει για Ουντριχ..
stefkorner
επιστρεφει ο Ντελροι thumbsup.gif
stefkorner
rt απο Θιοντορ

εγω τα ελεγα rolleyes.gif
μετα ακολουθει ο Ιαν και κλειδωνει το repeat tongue.gif
ashton
ντελρου μεγάλη αδυναμία μου σαν παίκτης. Μπορει να δώσει λύσεις σαν small ball center και να κατεβάσει και τον Jonas στο 3 όταν παιζει στο 4.
akratacity
Τα πιο αποδοτικά σχήματα της περυσινής ΑΕΚ ήταν αυτά με Σακοτα-Τζειμς δίδυμο στους ψηλούς.

Κίνηση ουσίας ο Αμερικανός. Μαζί με τον Χαντερ θα φτιάξουν ένα εξαιρετικό δίδυμο.

Αν ισχύει και η πρόταση για Θίοντορ βάζει ακόμα πιο ψηλά τον πήχη η ΑΕΚ.

Διονύσης
Η διοίκηση διόρθωσε ένα από τα λάθη του καλοκαιριού φαίρνοντας πίσω τον Ντελρόυ παίχτη κλειδί της περσινής πορείας με τις καθοριστικές άμυνες που έβγαλε και στους δυο τελικούς σε κρίσιμα σημεία. Έτσι γεμίζει η ρακέτα με παίκτη που γνωρίζει την ομάδα, σημαντικό, γιατί δε θα χρειαστεί καθόλου χρόνος προσαρμογής και επίσης θα δώσει ανάσες στον Χάντερ με το σχήμα Σάκοτα-Τζέιμς. Μακάρι να γίνει και η υπέρβαση με τον Θίοντορ και η ομάδα θα είναι στο σωστό δρόμο για να παλέψει για το repeat.

Υγ:Αν ο Καββαδάς δε δείξει σημάδια βελτίωσης άμεσα και εφόσον είναι επιρρεπής στους τραυματισμούς καλό θα ήταν να γίνει αλλαγή με άλλο Έλληνα σέντερ.
stefkorner
QUOTE (Διονύσης @ Jan 2 2019, 14:40 ) *
Η διοίκηση διόρθωσε ένα από τα λάθη του καλοκαιριού φαίρνοντας πίσω τον Ντελρόυ παίχτη κλειδί της περσινής πορείας με τις καθοριστικές άμυνες που έβγαλε και στους δυο τελικούς σε κρίσιμα σημεία. Έτσι γεμίζει η ρακέτα με παίκτη που γνωρίζει την ομάδα, σημαντικό, γιατί δε θα χρειαστεί καθόλου χρόνος προσαρμογής και επίσης θα δώσει ανάσες στον Χάντερ με το σχήμα Σάκοτα-Τζέιμς. Μακάρι να γίνει και η υπέρβαση με τον Θίοντορ και η ομάδα θα είναι στο σωστό δρόμο για να παλέψει για το repeat.

Υγ:Αν ο Καββαδάς δε δείξει σημάδια βελτίωσης άμεσα και εφόσον είναι επιρρεπής στους τραυματισμούς καλό θα ήταν να γίνει αλλαγή με άλλο Έλληνα σέντερ.


αυτα που περιγραφεις +μια αλλαγη του ασταθη Γκριφιν με εναν πιο ολοκληρωμενο κομπο
ετσι σχεδιασα και εγω στο μυαλο μου απο χθες βραδυ το εξης ροστερ,που θα εχει το repeat στο τσεπακι :

C : Χαντερ,Βουγιουκας
Ντελροι(4-5)
PF : Σακοτα,Τσαλμπουρης
Μασιουλις(3-4)
SF: Σαντ Ρος
Γιαννοπουλος (2-3)
SG : Κομπο, Λαρετζακης
PG : Θιοντορ,Ξανθοπουλος,Μωραιτης
akratacity
QUOTE (stefkorner @ Jan 2 2019, 12:20 ) *
αυτα που περιγραφεις +μια αλλαγη του ασταθη Γκριφιν με εναν πιο ολοκληρωμενο κομπο
ετσι σχεδιασα και εγω στο μυαλο μου απο χθες βραδυ το εξης ροστερ,που θα εχει το repeat στο τσεπακι :

C : Χαντερ,Βουγιουκας
Ντελροι(4-5)
PF : Σακοτα,Τσαλμπουρης
Μασιουλις(3-4)
SF: Σαντ Ρος
Γιαννοπουλος (2-3)
SG : Κομπο, Λαρετζακης
PG : Θιοντορ,Ξανθοπουλος,Μωραιτης

Με κόμπο και Βουγιουκα, τους Μωραιτη και Τσαλμπουρη τους έκαψες.
stefkorner
QUOTE (akratacity @ Jan 2 2019, 18:22 ) *
Με κόμπο και Βουγιουκα, τους Μωραιτη και Τσαλμπουρη τους έκαψες.


τον Μωραιτη γιατι τον εκαψα ? αυτη την στιγμη εχει τον Γκριφιν μπροστα του !γραφω για εναν πιο ολοκληρωμενο κομπο αντι Γκριφιν(βασικα αυτον θα ελεγα εγω να φευγει πριν απο τον Ραταν Μεις )
οσο για Τσαλμπουρη τον εκαψε ηδη ο ιδιος ο Μπανκι που πηρε τον Ντελροι rolleyes.gif
Διονύσης
Κοίτα να δεις ούτως ή άλλως με Καββαδά χωρίς τραυματισμούς πάλι ο Τσαλμπούρης θα χάσει χρόνο συμμετοχής δεν ξέρω βέβαια τί έχει στο μυαλό του ο Λούκα Μπάνκι. Πάντως το πιο πιθανό σενάριο είναι να μείνει πίσω από τους Σάκοτα, Τζέιμς στο 4 και Χάντερ, Καββαδά στο 5 όπως πριν ήταν πίσω από Σάκοτα Ματσιούλις και Χάντερ, Ρόμπερτσον αντίστοιχα. Θα τα δούμε βέβαια όλα αυτά στην πράξη, πάντως θέλω να πιστεύω ότι θα συνεχίσουν να πέρνουν αρκετό χρόνο στα παιχνίδια τουλάχιστον σε αυτά του πρωταθλήματος. Το παραπάνω πρόβλημα θα το έχει ο Γιαννόπουλος με τη μετάθεση του Γιόνας στο 3 μαζί με τον Σαντ-Ρος.

Υγ: Απλά μια απορία Stefkorner, επειδή και σε προηγούμενο post σου αναφέρεσαι σε Βουγιούκα θα φύγει από τον Παναθηναϊκό;
stefkorner
QUOTE (Διονύσης @ Jan 2 2019, 18:40 ) *
Υγ: Απλά μια απορία Stefkorner, επειδή και σε προηγούμενο post σου αναφέρεσαι σε Βουγιούκα θα φύγει από τον Παναθηναϊκό;


οχι φιλε μου δεν υπαρχει κατι συγκεκριμενο !καθαρα για υποθεση εργασιας ..προκειται ! εδω και καιρο τον φανταζομαι στην Αεκ!
και ειπα να το επαναφερω τωρα,απ τν στιγμη που ετυχε να βγουν οι αλλες ιδεες μου για αλλαγες στα γκαρντ + συγκεκριμενα το ενδιαφερον για Θιοντορ tongue.gif
akratacity
QUOTE (stefkorner @ Jan 2 2019, 12:33 ) *
τον Μωραιτη γιατι τον εκαψα ? αυτη την στιγμη εχει τον Γκριφιν μπροστα του !γραφω για εναν πιο ολοκληρωμενο κομπο αντι Γκριφιν(βασικα αυτον θα ελεγα εγω να φευγει πριν απο τον Ραταν Μεις )
οσο για Τσαλμπουρη τον εκαψε ηδη ο ιδιος ο Μπανκι που πηρε τον Ντελροι rolleyes.gif

Ναι αν παρεις καλυτερο παιχτη απο τον Γκριφιν δεν θα βρισκει καθολου χρονου, αυτο λεω.

Παντως ο Γκριφιν δεν ειναι τοσο αρνητικος για να τον διωξουν. Εχει κανει και καποια πολυ καλα ματς. Αντιθετα ο Ραταν-Μεις ηταν κακιστος εως τωρα.

Ενταξει ο Μπανκι πηρε τον Ντελροι που ειναι 4-5αρι και θα καλυψει και τις δυο θεσεις. Αλλα φανταζομαι τον θελει αντι του Ρομπερσον που εχει γραφτει οτι θα παει δανεικος. Οποτε αριθμητικα στα ιδια μενει. Εσυ τωρα λες για Βουγιουκα που εκτος του οτι ειναι ενας εξτρα παιχτης στο ροτεισιον, ειναι και παιχτης που αν ερχοταν θα ηθελε αρκετα μεγαλο ρολο. Δεν χωραει αυτη τη στιγμη και την βρισκω και περιττη κινηση. Με τετοιο Χαντερ δεν εχει αναγκη παιχτη επιπεδου Βουγιουκα η ΑΕΚ. Ας κρατησει τα χρηματα για την περιφερειακη ενισχυση.
ashton
Επέστρεψε (και με συμβολαιο μεχρι το 2020) ο Delroy James


QUOTE
Ντελρόι Τζέιμς έως το 2020
Τετάρτη 02 Ιανουαρίου 2019 20:23

Εκ των πρωταγωνιστών της περσινής θεαματικής πορείας της «Βασίλισσας», ο Ντελρόι Τζέιμς, επιστρέφει στο ΟΑΚΑ.

Η ΑΕΚ BC ανακοινώνει, ότι υπέγραψε σήμερα (02/01) συμβόλαιο έως το καλοκαίρι του 2020, ο Ντελρόι Τζέιμς.

Ο Αμερικανός φόργουορντ αναμένεται στην Αθήνα αύριο (03/01).

Για την επιστροφή του στη «Βασίλισσα» δήλωσε στο aekbc.gr.

«Αισθάνομαι υπέροχα, που επιστρέφω... σπίτι μου. Θέλω να “χτίσω” πάνω στην περσινή εκπληκτική χρονιά που είχαμε. Θέλω να βοηθήσω όσο μπορώ την ΑΕΚ να πετύχει τους εφετινούς στόχους της.

Έχω λάβει πάρα πολύ αγάπη απ’ όλους στην ομάδα. Είναι κάτι, που δεν περίμενα στο βαθμό αυτό, και είμαι έτοιμος να τους το ανταποδώσω. Είμαι έτοιμος να παλέψω ξανά για την ΑΕΚ. Περιμένω να «εισπράξω» το ίδιο πάθος και την ίδια αγάπη από τον κόσμο της ΑΕΚ. Έτοιμος για τη «Βασίλισσα».

http://www.aekbc.gr/el/articles-2692/ntelr...-ew-to-2020.htm
Giwrgos1
ειμαστε σιγουροι οτι αυτο χρειαζομαστε?
ο Τζειμς ειναι 4αρι και παιζει κατα συνθηκη σεντερ που ψαχναμε
stefkorner
QUOTE (Giwrgos1 @ Jan 3 2019, 11:01 ) *
ειμαστε σιγουροι οτι αυτο χρειαζομαστε?
ο Τζειμς ειναι 4αρι και παιζει κατα συνθηκη σεντερ που ψαχναμε


και πλησιαζει η ωρα απομακρυνσης του Ρομπερσον.. ! καλα τα small ball αλλα και εγω νομιζω οτι ο Ντελροι δεν ειναι για να λογιζεται σταθερα ως αναπληρωματικος σεντερ !με τον 3ο να ειναι συνεχως απων..! εγω για αυτο επιμενω για Βουγιουκα tongue.gif κατι αναμεσα σε 100-150 προσφερετε μεχρι τελους της σεζον και τον κανετε δικο σας πιστευω wink.gif

συγχαρητηρια για την διαφαινομενη αποκτηση Θιοντορ !μεγαλη κινηση ! ειμαι περιεργος τωρα να δω πως θα κουμπωσει με Γκριφιν
radical
Coach Periklis
τεράστια προσθήκη για την ΑΕΚ. Με το καλό και πολλά καλάθια
ashton

εξαιρετικά καλή κίνηση
QUOTE
Συμφωνία με Θίοντορ
Παρασκευή 04 Ιανουαρίου 2019 00:58

Η ΑΕΚ ΒC βρίσκεται στην ευχάριστη θέση ν’ ανακοινώσει, ότι συμφώνησε με τον Τζόρνταν Θίοντορ (29 χρ., 1μ.83), έως το τέλος της αγωνιστικής περιόδου 2018-2019.

Ο Αμερικανός γκαρντ υπέγραψε σήμερα (03/01) συμβόλαιο συνεργασίας με τη «Βασίλισσα».

Η Διοίκηση της ΑΕΚ και ο Μάκης Αγγελόπουλος για ακόμη μία φορά έκαναν πράξη τις εξαγγελίες τους, βάζοντας πάντα ψηλά τον πήχη των στόχων. Η «Βασίλισσα» επιδιώκει να διατηρήσει τα κεκτημένα στο ευρωπαϊκό στερέωμα, αλλά και να διεκδικήσει τα ακόμη καλύτερα, που έρχονται.

Βιογραφικό

Ο Τζόρνταν Θίοντορ γεννήθηκε στις 11 Δεκεμβρίου 1989 και έχει ύψος 1μ.83. Ο Αμερικανός γκαρντ (σ.σ διαθέτει και διαβατήριο Σκοπίων) ξεκίνησε να παίζει μπάσκετ στο Λύκειο Patterson Catholic του Νιου Τζέρσι, ενώ αποφοίτησε από το Κολέγιο του Seton Hall, έχοντας 16,1 πόντους με 6,6 ασίστ μέσο όρο.

Τον Ιούλιο του 2012 υπέγραψε το πρώτο του επαγγελματικό συμβόλαιο με την Ατάλια Μπουγιούκσεχιρ. Επόμενες ομάδες του η Mets de Guaynabo από το Πουέρτο Ρίκο και η Huracanes del Atlántico από την Δομινικανή Δημοκρατία.

Στις 22 Οκτωβρίου του 2013 επέστρεψε ξανά στην Τουρκία για λογαριασμό της Μερσίν, όπου είχε 12,3 πόντους μέσο όρο. Επόμενος σταθμός στην καριέρα του η Bourg-en-Bresse και το Πρωτάθλημα της Γαλλίας.

Τον Σεπτέμβριο του 2015 πήρε μεταγραφή στη γερμανική Fraport Skyliners, όπου κατέκτησε το FIBA Europe Cup και την αμέσως επόμενη χρονιά έκανε ακόμα ένα βήμα στην καριέρα του, καθώς συμφώνησε να αγωνιστεί στη Μπάνβιτ.

Με την ομάδα από την Πάνορμο κατέκτησε το Κύπελλο Τουρκίας και παρέλαβε το βραβείο του MVP του Τελικού. Τη σεζόν 2016-17 η Μπάνβιτ συμμετείχε στο Basketball Champions League, με τον Θίοντορ να κατακτά το βραβείο του MVP της χρονιάς.

Στις 15 Ιουλίου του 2017 υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας με την Αρμάνι Μιλάνο. Mε την ιταλική ομάδα κατέκτησε το Πρωτάθλημα Ιταλίας και το Σούπερ Καπ στον Τελικό με την Βενέτσια. Ο Θίοντορ σημείωσε 29 πόντους με 7 ριμπάουντ και 5 ασίστ.

http://www.aekbc.gr/el/articles-2693/sumfw...me-thiontor.htm

στατιστικά καριέρας κλπ

https://vasilissa.blogspot.com/2019/01/jordan-theodore.html
stefkorner
αυριο ερχεται Ελλαδα ο Θιοντορ ! αλλα θα κανει ντεμπουτο με Κολοσσο διαβαζω ohmy.gif
νταξει λογικο να μην τον βαλουν να παιξει με Ολυμπιακο ..
αλλα ουτε καν με την Μπαμπεργκ ; blink.gif ελπιζω αυτα να τα λενε για να μην τρεφει υπερμετρες προσδοκιες ο κοσμος!για παικτη με τοσο μεγαλη αποχη δεν μπορουν να ξερουν σε τι φ.κ θα παρουσιασει (αν και λεγεται οτι εκανε ατομικες ολο αυτο το διαστημα..)
ashton
Aν παίζαμε με Μπάμπεργκ την Τεταρτη εδω μπορει να επαιζε
Αλλά τώρα θα έρθει Σάββατο, να κάνει μια αναγνωριστική προπονηση με την ομαδα, η οποία θα παίξει την Κυριακή στο ΣΕΦ, τη Δευτέρα θα ταξιδέψει το πρωί για Γερμανία και θα κάνει προπονηση το βράδυ εκεί.. Μάλλον ρίσκο θα ήταν να έπαιζε με 1-1,5 προπονηση ο παικτης.

η Γαλατά έσκασε τα φράγκα πήρε το γιουροκαπ, έπαιξε μια χρονιά ευρωλίγκα και τώρα πληρώνει τα σπασμένα.
Η Μπάμπεργκ προτίμησε να αφήσει τη χασούρα της κλειστής ευρωλίγκας για να αποφύγει τα ίδια.
Καλά κάνει η ΑΕΚ και είναι εκτός των διοργανώσεων της ουλεμπ όσο ειναι με αυτή τη μορφή.
Johnny Marv
Πάντως από το ρόστερ της ΑΕΚ οι Θίοντορ,λαρετζακης,ΣαντΡος(παιχτουρα),ματσ
ουλις,σακοτα,ντελροϊ τζεημς και χαντερ είναι όλοι επιπέδου γιουροκαπ . Αν ανέβαζε η ΑΕΚ λίγο το μπάτζετ και τους συμπλήρωνε του χρόνου με παίκτες ανάλογων ικανοτήτων ή και καλύτερους θα έκανε μεγάλα πράγματα Ευρώπη και θα έβαζε και δύσκολα στους 2 μεγάλους στην Α1 . Εγώ εύχομαι η από να φτάσει σε επίπεδο γιουρολιγκ σε 5 χρόνια πχ έστω στο επίπεδο των χειρότερων της Ευρωλίγκας πχ Γκραν καναρια . Επίσης θα ήθελα να τη δω και πάλι να παίζει με τις μεγάλες ομάδες . Η πρόταση του προέδρου σας για σύστημα ανάλογο του ποδοσφαιρικού Τσάμπιονς λιγκ είναι πολύ σωστό . Καμία ομάδα δεν θα έπρεπε να έχει σίγουρη θέση στην ανώτερη διοργάνωση της Ευρώπης . Θα έπρεπε να φτιάχνονται ομιλοι και προκριματικά και να έμπαιναν αυτοί που το αξίζουν . Έτσι θα μπορούσαμε να δούμε και την ΑΕΚ να παίζει με τις πραγματικά μεγάλες ομάδες και να ανεβάζει τι επίπεδο της . Βαρέθηκα αυτό το μονοπωλειο παο-οσφπ στην Ελλάδα
G-arenas
QUOTE (Johnny Marv @ Jan 21 2019, 05:27 ) *
Πάντως από το ρόστερ της ΑΕΚ οι Θίοντορ,λαρετζακης,ΣαντΡος(παιχτουρα),ματσ

�ουλις,σακοτα,ντελροϊ τζεημς και χαντερ είναι όλοι επιπέδου γιουροκαπ . Αν ανέβαζε η ΑΕΚ λίγο το μπάτζετ και τους συμπλήρωνε του χρόνου με παίκτες ανάλογων ικανοτήτων ή και καλύτερους θα έκανε μεγάλα πράγματα Ευρώπη και θα έβαζε και δύσκολα στους 2 μεγάλους στην Α1 . Εγώ εύχομαι η από να φτάσει σε επίπεδο γιουρολιγκ σε 5 χρόνια πχ έστω στο επίπεδο των χειρότερων της Ευρωλίγκας πχ Γκραν καναρια . Επίσης θα ήθελα να τη δω και πάλι να παίζει με τις μεγάλες ομάδες . Η πρόταση του προέδρου σας για σύστημα ανάλογο του ποδοσφαιρικού Τσάμπιονς λιγκ είναι πολύ σωστό . Καμία ομάδα δεν θα έπρεπε να έχει σίγουρη θέση στην ανώτερη διοργάνωση της Ευρώπης . Θα έπρεπε να φτιάχνονται ομιλοι και προκριματικά και να έμπαιναν αυτοί που το αξίζουν . Έτσι θα μπορούσαμε να δούμε και την ΑΕΚ να παίζει με τις πραγματικά μεγάλες ομάδες και να ανεβάζει τι επίπεδο της . Βαρέθηκα αυτό το μονοπωλειο παο-οσφπ στην Ελλάδα

δεν διαφωνω και γω οπως στο ποδοσφαιρο θελω να ειναι για το ποιος θα μπανει.

με την καμια ομως με ομιλους! παναγια μου ουτε τσου λου δεν βλεπουμε πλεον με ομιλους στην μπαλα. οπως ειναι τωρα το συστημα διεξαγωγης με περισσοτερες ομαδες απο οτι τωρα. 18 απο του χρονου και βλεπουμε.

ειτε με το ενα ειτε οπως τωρα η αεκ αν θελει να κανει κατι καλο πρεπει να βαλει λεφτα. με οποιο συστημα και αν υπαρχει τα ιδια πολλα λεφτα πρεπει να βαλει.

ας τα βαλει απο τωρα λοιπον. αν τα εχει.

και γω εχω βαρεθει παο-οσφπ εδω. θελω σιγουρα και εναν τριτο να διεκδικει.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.