Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακος-Ζαλγκιρις Καουνας
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2
qspock
Μου αρεσει παντως που ο Ολυμπιακος παιζει τελικους απο τη Βαρκελωνη ακομα... Εχασε ηδη 2, και παλι παιζει τελικους biggrin.gif
Ετσι ειναι οταν σε εναν τετοιο ομιλο παει κανεις να βγαλει συμπερασματα για το ποσες νικες χρειαζονται απο την αρχη της Β φασης...
Conan1982
QUOTE (qspock @ Mar 19 2016, 02:37 ) *
Μου αρεσει παντως που ο Ολυμπιακος παιζει τελικους απο τη Βαρκελωνη ακομα... Εχασε ηδη 2, και παλι παιζει τελικους biggrin.gif
Ετσι ειναι οταν σε εναν τετοιο ομιλο παει κανεις να βγαλει συμπερασματα για το ποσες νικες χρειαζονται απο την αρχη της Β φασης...


Δεν υπάρχουν πλέον περιθώρια πάντως, ήταν τελικός το σημερινό και θα είναι τελικοί και τα επόμενα.

Το εντυπωσιακό είναι ότι παρ' όλο που η ομάδα δεν μας πείθει και δεν βγάζει το μέταλλο άλλων χρόνων ακόμα συνεχίζουμε να πιστεύουμε σ' αυτήν και να ελπίζουμε.
Προσωπικά είναι τόσο έντονα τα συναισθήματα που έχω ζήσει με αυτήν την ομάδα τα τελευταία χρόνια και όλα αυτά που έχει πετύχει που μπορώ να τις συγχωρήσω και μια και δυο κακές χρονιές.

basketo_vios
Ρε παιδια ειμαι ο μονος που εχω βγαλει σεναριο προκρισης με δυο νικες στην εδρα μας και ηττα στην χιμκι; (οχι πανω απο 12 ποντους)

Καχα-Μπαρτσα 2
Mπαμπεργκ-Τσσκα 2
Ζαλγκιρις-Χιμκι 2
Ολυμπιακος-Ρεαλ 1

Χιμκι-Ολυμπιακος 1
Μπαρτσα-Μπαμπεργκ 1
Τσσκα-Ζαλγκιρις 1
Καχα-Ρεαλ 2

Ζαλγκιρις-Μπαρτσα 2
Μπαμπεργκ-Καχα 1
Ρεαλ-Χιμκι 1
Ολυμπιακος-Τσσκα 1

Τοτε εχουμε:

1. Τσσκα 10 - 4
2. Μπαρτσα 9 - 5
3. Ρεαλ 8 - 6
4. Ολυμπιακος 7 -7

5. Χιμκι 7 - 7
6. Καχα 7 - 7
7. Μπαμπεργκ 6 - 6
8. Ζαλγκιρις 2 - 12

Βεβαια αυτο προυποθετει τρεις σερι ηττες απο την Καχα. Οπως εκανε την υπερβαση και πηρε δυο συνεχομενα διπλα απο Ρεαλ, Μπαρτσα το ιδιο ευκολα μπορει να γινει το αναποδο. Το δυσκολο θα ειναι στο τελευταιο ματς που η Μπαμπεργκ θα πρεπει να μας κανει "Δωρο του Πασχα" laugh.gif
RipCity
Στο σενάριό σου και με 30 να χάσουμε στη Ρωσία πάλι περνάμε!
ttg_red
καλησπέρα στην μπασκετοπαρεα, εγω αυτό που ηθελα να ρωτησω είναι πως περναμε με 2/3? Τι πρεπει να γινει?

Ευχαριστω πολύ!!
assistant
QUOTE(ttg_red @ Mar 20 2016, 17:19 ) *
καλησπέρα στην μπασκετοπαρεα, εγω αυτό που ηθελα να ρωτησω είναι πως περναμε με 2/3? Τι πρεπει να γινει?

Ευχαριστω πολύ!!

Καλως ηρθες φιλε.

Α)πρεπει η μια απ τις 2νικες που θα κανουμε να είναι με την ΚΙμκι
Β)πρεπει η Λαμποραλ να χασει και τα 3 επομενα παιχνίδια της
Γ)πρεπει η Μπαμπεργκ εκτος απ τη Λαμποραλ να χασει τα αλλα 2 παιχνίδια της με Τσσκα και Μπαρτσα

και τα 3 αυτά πρεπει να συμβουν ταυτόχρονα εννοείται.......υπαρχουν και πιο εξεζητημένα σεναρια(όπως πχ 5πλη ισοβαθμια στις 7 νικες με Ολυμπιακο,Ρεαλ,Μπαμπεργκ,Χιμκι και Λαμποραλ) αλλα ας μην επεκταθούμε νυχτιάτικα......την Παρασκευη θα εχουν λιγοστεψει πολύ τα σεναρια αλλωστε......
ttg_red
QUOTE (assistant @ Mar 21 2016, 00:07 ) *
Καλως ηρθες φιλε.

Α)πρεπει η μια απ τις 2νικες που θα κανουμε να είναι με την ΚΙμκι
Β)πρεπει η Λαμποραλ να χασει και τα 3 επομενα παιχνίδια της
Γ)πρεπει η Μπαμπεργκ εκτος απ τη Λαμποραλ να χασει τα αλλα 2 παιχνίδια της με Τσσκα και Μπαρτσα

και τα 3 αυτά πρεπει να συμβουν ταυτόχρονα εννοείται.......υπαρχουν και πιο εξεζητημένα σεναρια(όπως πχ 5πλη ισοβαθμια στις 7 νικες με Ολυμπιακο,Ρεαλ,Μπαμπεργκ,Χιμκι και Λαμποραλ) αλλα ας μην επεκταθούμε νυχτιάτικα......την Παρασκευη θα εχουν λιγοστεψει πολύ τα σεναρια αλλωστε......


καλημέρα φιλε μου και σε ευχαριστω για την απαντηση... smile.gif Την κιμκι δηλαδή πρεπει να την κερδίσουμε όπως και δηποτε? Δηλαδη αν κανουμε 2 νικες με ρεαλ και τσσκα αποκλειστηκαμε? Πανδυσκολα και αυτά τα 2 ματς αλλα λεμε τωρα...
pk13
QUOTE(ttg_red @ Mar 21 2016, 07:37 ) *
καλημέρα φιλε μου και σε ευχαριστω για την απαντηση... smile.gif Την κιμκι δηλαδή πρεπει να την κερδίσουμε όπως και δηποτε? Δηλαδη αν κανουμε 2 νικες με ρεαλ και τσσκα αποκλειστηκαμε? Πανδυσκολα και αυτά τα 2 ματς αλλα λεμε τωρα...


Καλως ηρθες φιλε...Αν κανεις ηττα στη Ρωσια και κερδισεις τα δυο στην εδρα σου τοτε περνας μονο αν η Καχα κανει 3/3 ηττες,πραγμα δυσκολο αλλα οχι απιθανο αν σκεφτεις οτι παιζει με Μπαρτσα,Ρεαλ εντος και με Μπαμπεργκ εκτος....Παντως ο Ολυμπιακος θελει 3/3 για να περασει για μενα...
ttg_red
QUOTE (pk13 @ Mar 21 2016, 10:08 ) *
Καλως ηρθες φιλε...Αν κανεις ηττα στη Ρωσια και κερδισεις τα δυο στην εδρα σου τοτε περνας μονο αν η Καχα κανει 3/3 ηττες,πραγμα δυσκολο αλλα οχι απιθανο αν σκεφτεις οτι παιζει με Μπαρτσα,Ρεαλ εντος και με Μπαμπεργκ εκτος....Παντως ο Ολυμπιακος θελει 3/3 για να περασει για μενα...


ναι αυτό ηθελα να ξεκαθαρισω, οκ σε ευχαριστω πολύ για την απαντηση..
basket72
Να συμφωνήσω κι εγώ με τη σειρά μου ότι το πιο δύσκολο είναι να κάνουμε εμείς 3 νίκες σερί. Κι αυτό πάντως είναι πιθανό-
για να δούμε, γιατί με τον τραυματισμό του Βέσελι πάντως αλλάζουν πολύ οι συσχετισμοί στη φάση των 8. Χαράς πανηγύρια για τον τέταρτο του ομίλου μας.
assistant
QUOTE(basket72 @ Mar 21 2016, 19:03 ) *
Να συμφωνήσω κι εγώ με τη σειρά μου ότι το πιο δύσκολο είναι να κάνουμε εμείς 3 νίκες σερί. Κι αυτό πάντως είναι πιθανό-
για να δούμε, γιατί με τον τραυματισμό του Βέσελι πάντως αλλάζουν πολύ οι συσχετισμοί στη φάση των 8. Χαράς πανηγύρια για τον τέταρτο του ομίλου μας.

και ο Σλουκας δε λεει να γυρισει από μια θλαση που ειχε παθει κατά το Γεναρη..........το θεμα μας είναι ότι οι παιχτες του Ολυμπιακου θα ''αποφασισουν'' αν μας αφορουν οι τραυματισμοι της Φενερ..........εχω παντως την αποψη ότι αν κανουμε 3 σερι νικες θα βγουμε 3οι,οποτε παλι δεν μας νοιαζει η Φενερ.....αν περασουμε θα εχουμε ''ομορφες'' συναντήσεις τον Απριλη.......πολύ μακρινα όμως όλα αυτά ακομη...
argeitis
Έχει κάποιος τον αγώνα έστω και με ξένη περιγραφή???
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.