Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Σερβία - Τουρκία
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
a.car
πουστια με το Ασικ Τυχεροι οι τουρκοι εξω ο Ιλιασιβα
Gidovoskos
ο ασικ μηπος δεν θελει να σουταρη βολες?

άρχισαν οι κωμωδίες
Anaz
ωραιο το κολπακι του Ασικ για να γινει αλλαγη να βαρεσει αλλος τις βολες.. laugh.gif
Reggie Miller #31
Αυτά δε γίνονται ούτε στα μονάκια της γειτονιάς! smiley.gif


Κέσελι αλά Τσίλντρες! rolleyes.gif
giorgos14
Πολυ ατυχοι οι Σερβοι τωρα στα κρισιμα....δεν βαζουν τιποτα...
duncan21
Γιατι Μιλος αγορινα μου?Γιατι?

Edit:Ξερετε που θα παει η μπαλα στο τελος...
Reggie Miller #31
QUOTE(duncan21 @ Sep 12 2010, 00:05 ) *
Γιατι Μιλος αγορινα μου?Γιατι?


Τρελός είναι ότι θέλει κάνει!
Το φάουλ που ήταν;;;;;;;;;


Τώρα γιατί δεν το δίνει;;;;;
a.car
πολυ μεγαλος αγωνας!
kseplenhs
μίλος είσαι μεγάλος...δεν υπάρχεις λέμε.

με υπόταση παίζεις εκεί που το παιχνίδι τσουρουφλάει
Anaz
Ανυπαρκτο φαουλ στον Ασικ, δεν δινει το φαουλ στο καλαθι του Βελιτσκοβιτς.. Μαλιστα.. Αν κερδισουν τελικα οι Σερβοι θα ειναι επος!!!
Reggie Miller #31
Κυβέρνηση οι Τούρκοι...Σε αυτό το τουρνούα κάνουν ότι θέλουν....
Σπρώξε λέμε!!!!
rchos
να το χαιρετε η φιμπα το πρωταθλημα της.

ντροπη τους τετοια σφαγη!
a.car
απιστευτο πως φαγανε τατοιο καλαθι Μεγαλη γκαφα Ντουντα που ηταν ο Τεπιτς στην τελευταια επιθεση για το σιγουρο σουτ?
il postino
κορυφαιο πλανο το σκηνικο με το φιλαθλο με τον αναπνευστηρα!!!!!
Reggie Miller #31
QUOTE(rchos @ Sep 12 2010, 00:10 ) *
να το χαιρετε η φιμπα το πρωταθλημα της.

ντροπη τους τετοια σφαγη!


Έτσι!
kseplenhs
QUOTE(il postino @ Sep 12 2010, 00:10 ) *
κορυφαιο πλανο το σκηνικο με το φιλαθλο με τον αναπνευστηρα!!!!!


κινητό ήταν tongue.gif
il postino
QUOTE(kseplenhs @ Sep 12 2010, 00:11 ) *
κινητό ήταν tongue.gif

το ρημαδι που δινει ανασες σε καποιον που εχει ασθμα δεν ηταν?
Gidovoskos
πω πω κοιμήθηκαν οι Σέρβοι στο τέλος, φάγανε διείσδυση.

Το εκλεψαν το ματσακη οι Τούρκοι
il postino
ακομα και στα 0,5 φαουλ καναν οι σιχαμενοι!!!
aegeansheed
Tο ΜΠΛΟΚ. Έτσι θα λέγεται η φάση πλέον.
kseplenhs
QUOTE(il postino @ Sep 12 2010, 00:12 ) *
το ρημαδι που δινει ανασες σε καποιον που εχει ασθμα δεν ηταν?



όχι.κινητό ήταν και μίλαγε ενώ το είχε πάνω στο στόμα του tongue.gif

εγώ θα έδινα φάουλ στο αλει ουπ του βελίτσκοβιτς πάντως smiley.gif
GreekNick
ΚΛΟΠΗ!!!!

ΚΛΟΠΗ!!!!


ΚΛΟΠΗ!!!!
Razorblade Fish
Ακομα και στην τελευταια φαση υπαρχει φαουλ,ο Ερντεν μετα την ταπα πεφτει ολος πανω στον Βελιτσκοβιτς και τον γκρεμιζει.Οτι θα υπερασπιζομουνα τη Σερβια δεν το ειχα φανταστει ποτε μου...
lakersdynasty
QUOTE(il postino @ Sep 12 2010, 00:12 ) *
το ρημαδι που δινει ανασες σε καποιον που εχει ασθμα δεν ηταν?


ναι τετοιο ηταν δεν ηταν κινητο.
kseplenhs
QUOTE(GreekNick @ Sep 12 2010, 00:14 ) *
ΚΛΟΠΗ!!!!

ΚΛΟΠΗ!!!!


ΚΛΟΠΗ!!!!





laugh.gif
Leon_cp3
Νομίζω πως θα κλάψω...Από τότε που πήρε η Λίβερπουλ τον τελικό του 2005 έχω να το κάνω...Τότε από συγκίνηση,τώρα από νεύρα... sad-smiley-009.gif
giorgos14
Αφου η Φιμπα ηθελε τουρκια απο την αρχη στο τελικο γιατι δεν το ανακοινωνε να μην παιδευονται τσαμπα οι παικτες?ελεεινη διαιτησια...Το μονο παρηγορο ειναι η αισθηση της εκδικησης που θα νιωθουν οι,υπερβολικα συμπαθης,αργεντινη για τα αισχη πιτσιλκα...
balomazoxtra
Aχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ....Αυτά είναι.
frenchman7
Κρίμα ρε! Κρίμα! Στο καλάθι του Βελιτσκοβοτς του χτυπάει το χέρι! Και θα πήγαινε παράταση το ματσάκι...
Και στην τελευταία φάση τον γκρεμίζει ο Ερντεν... Γενικά στο τελευταίο 10-λεπτο σφαγή.... 68.gif
a.car
Μεγαλη η νικη της Τουρκιας χωρις καθολου βοηθεια απο τους NBAers. Τουντσερι MVP . Yπηρξε βεβαια και αρκετη διαιτητικη βοηθεια. Ελπιζω να το παρει η Τουρκια αυριο .
AZ1980
Iστορική μέρα για το ευρωπαικό μπάσκετ...

Απόψε έλαβε χώρα μια από τις μεγαλύτερες διαιτητικές σφαγές ολων των εποχών... Πρόκειται για μια μαύρη μέρα για όλους όσους πραγματικά αγαπούν το άθλημα. Πολύ μεγάλη ομάδα η Σερβία, δικαίωσε όλους όσοι από τα φιλικά προ του περσινού Ευρωμπάσκετ βλέπαμε σε αυτή την ομάδα την επόμενη μεγάλη Γιουγκοσλαβία. Κρίμα που δε θα δούμε ένα μεγάλο τελικό ανάμεσα στις δυο καλύτερες ομάδες του τουρνουά, τις ΗΠΑ και τη Σερβία.

Πραγματικά θα πρεπε να ντρέπονται εκεί στη FIBA, είναι πραγματικά ανεπίτρεπτο αυτό που έγινε. Η διαφορά κλάσης μεταξύ των δυο ομάδων ήταν καταφανέστατη. Αίσχος... Ντροπή... Τι να πω...





bball.gif
KingCrimson
T U R K I Y E λεμε!!!

Παμε δυνατα αυριο LIETUVA για το χαλκινο!!!

smiley.gif smiley.gif smiley.gif

ps. Τ.W.is.M που εισαι???
Anaz
Αυτοι οι δημοσιογραφοι γιατι κολωνουν να πουν αυτο που ειδε ολη η μπασκετικη υφηλιος??
il postino
ελληνιαδης στην ερτ με τρελο κωλομπαρδεζικο μουστακι!!!!! απλα θεος!!
lakersdynasty
QUOTE(Anaz @ Sep 12 2010, 00:23 ) *
Αυτοι οι δημοσιογραφοι γιατι κολωνουν να πουν αυτο που ειδε ολη η μπασκετικη υφηλιος??


1) επειδη δεν παιζει η Ελλαδα
2) επειδη οι ιδιοι ειναι ακομα στην Τουρκια

laugh.gif
lamar
QUOTE(Anaz @ Sep 12 2010, 00:23 ) *
Αυτοι οι δημοσιογραφοι γιατι κολωνουν να πουν αυτο που ειδε ολη η μπασκετικη υφηλιος??


Ποιος να το πει, αυτος που ελεγε οτι πρεπει να κοψουν το μπασκετ στους Σερβους στο τουρνουα Ακροπολις?

Αστεια πραγματα...
il postino
QUOTE(Anaz @ Sep 12 2010, 00:23 ) *
Αυτοι οι δημοσιογραφοι γιατι κολωνουν να πουν αυτο που ειδε ολη η μπασκετικη υφηλιος??

γιατι ειναι πιονια μηπως?
NBAholic
Ένας τραυματισμός-μαϊμού (σιγά τα αίματα, ψηλέ), ένα ανύπαρκτο φάουλ κι αποστολή εξετελέσθη. Όχι ότι δεν τα ήθελαν και οι Σέρβοι στην τελευταία άμυνα.
Δε νομίζω ότι το φάουλ στο τέλος έγινε εντός χρόνου, αλλά και να έγινε, δε θα υπήρχε ούτε 1 στις 1000 περιπτώσεις να δοθεί.


ΥΓ1. Χμμ, θα έχουμε έναν τελικό που μάλλον σχεδόν όλοι θα υποστηρίζουν ΗΠΑ. Έχει ξανασυμβεί αυτό;

ΥΓ2. Φυσικά, αυτή η ομάδα της Τουρκίας, ιδίως αν πάρει τον τελικό, πρέπει πλέον να θεωρείται σαν το αδιαφιλονίκητο φαβορί για το χρυσό και στο Ευρωμπάσκετ του 2011, σωστά; rolleyes.gif
sofologis
Κριμα να υπαρχουν τετοιες διαιτησιες. Η Τουρκια αξιζε να φτασει ως εδω αλλα η Σερβια αξιζε να ειναι στον τελικο. Ο Σιζεφσκι δε θα ειναι καθολου ευχαριστημενος απο αυτο το αποτελεσμα....
Play73
Μεγάλο Πάθος οι Τούρκοι και μόνο για αυτό είναι άξιοι συγχαρητηρίων.

Κατά τα άλλα καλάθι-φάουλ (ανύπαρκτο) Ερντεν , καλάθι-φάουλ (δεν το έδωσαν) Βελίτσκοβιτς άλλα για εμένα στο τέλος εντελώς τυχαία του έφυγε στην αριστερή ντρίπλα η μπάλα του Τουρκογλου και πήγε στον Τουντσερι σε τέτοιο σημείο και χρόνο ώστε το lay-up ήταν πανεύκολο.

Η τελευταία φάση δεν νομίζω να είναι φάουλ διότι παρόλο που πέφτει ξεκάθαρα πάνω στον παίκτη νομίζω ότι έχει λήξει το παιχνίδι.
a bullet for your head
Παρατηρησατε την επιθεση που εκαναν οι Τουρκοι στα τελευταια 4'',μετα απο επαναφορα στο κεντρο?
Πολυ καλοδουλεμενη...
Αν δεν κανω λαθος,ο Τουρκογλου προτου πασαρει στον Τουντσερι στο corner,δεχθηκε σκρην απ τον Ερντεν(?) & ο αμυντικος που μαρκαρε τον σκρηνερ δεν αντεδρασε & αναγκαστηκε ο Κεσελι να συγκλινει προς το μερος του,αφηνοντας τελειως ελευθερο τον Τουντσερι & τελειως ελευθερη την οριζοντια διαβαση κατα μηκος της βασικης γραμμης.
Νομιζω οτι ηταν ολεθρια η παραλλειψη του αμυντικου που δεν αντεδρασε στο σκρην...
Anaz
Μα να ακουω μεχρι κ τον Ελληνιαδη τωρα να λεει "επαιξε λιγακι εδρα, αλλα καλη διαιτησια γενικα, επαιξε ρολο η τυχη.."
Εχω βαρεθει αυτο τον κ καλα "καθωσπρεπισμο".

"πολυ καλο μπασκετ και θεαματικο, εξοντωσαν καθε αντιπαλο κ δυσκολευτηκαν μονο στον ημιτελικο" υμνους ο αλλος...

ΕΛΕΟΣ!!!

btw 28 φαουλ οι Σερβοι, 24 οι Τουρκοι!! laugh.gif

ΚΑΙ ΜΟΝΟ την τελευταια φαση να δει κανεις καταλαβαινει ποσο ρολο επαιξαν οι γκρι..ανυπαρκτο παντελως φαουλ στον Ασικ, κ στην αμεσως επομενη δεν δινει το πεντακαθαρο στον Βελιτσκοβιτς που αν ειχε βαλει κ τη βολη θα βλεπαμε αλλο τελος..
Τι να λεμε..ΞΕΦΤΙΛΑ!!

Τεραστιο respect σους Σερβους! Στις λεπτομερειες δεν ολοκληρωσαν το επος!!

QUOTE
Νομιζω οτι ηταν ολεθρια η παραλλειψη του αμυντικου που δεν αντεδρασε στο σκρην...
Απόσο θυμαμαι τη φαση το λαθος ηταν του Κεσελυ κυριως. Δεν επρεπε να δωσει βοηθεια εκει. Ο Τουρκογλου ηταν σε πολυ δυσκολη θεση για σουτ.
sofologis
Το χειροτερο του δευτερου ημιτελικου ηταν ο Χατζηγεωργιου. Ιωαννου-Λιμνιατης κανουν καταπληκτικο σχολιασμο.
kseplenhs
QUOTE(il postino @ Sep 12 2010, 00:24 ) *
ελληνιαδης στην ερτ με τρελο κωλομπαρδεζικο μουστακι!!!!! απλα θεος!!



πωωωωω...σαν τον φρέντι μέρκιουρι είναι

λές να το δάγκωσε το αντίδωρο τώρα ως μεσίληξ?
επαθα λαστιχο
πολυ το ευχαριστηθηκα.και κυριως για ολους εσας τους μικροτερους που δεν ζησατε εποχες στανκοβιτς.επαθε σημερα η σερβια οτι εκανε παλαιοτερα.και φαντασματα απο το παρελθον ειδαμε στο ματς τους 16 με την κροατια,αλλα τοτε μερικοι δεν ουρλιαζατε οπως κανετε τωρα.
120
Κριμα για τη σερβια επαιξε πολυ καλα και πιστευω ψιλοαδικα εχασε.

Στο τελος πιστευω το φαουλ ειναι εντος χρονου, οπως κοιτουσα το ταμπλο ο ερντεν επεσε πανω στον βελιτσκοβιτς και μετα κοκκινησε το ταμπλο.
Λιγη σημασια εχει τωρα μπραβο για το παθος των τουρκων και την παρασταση του ασικ 69.gif
a bullet for your head
QUOTE(NBAholic @ Sep 12 2010, 00:27 ) *
Ένας τραυματισμός-μαϊμού (σιγά τα αίματα, ψηλέ), ένα ανύπαρκτο φάουλ κι αποστολή εξετελέσθη. Όχι ότι δεν τα ήθελαν και οι Σέρβοι στην τελευταία άμυνα.
Δε νομίζω ότι το φάουλ στο τέλος έγινε εντός χρόνου, αλλά και να έγινε, δε θα υπήρχε ούτε 1 στις 1000 περιπτώσεις να δοθεί.

Ο Ασικ την εφαγε για τα καλα την μπατσα στα μουτρα του απ τον Τεοντοσιτς,ομως θα μπορουσε να συνεχισει...
Κατα την γνωμη μου,προκειται για ενα παρα πολυ εξυπνο τρικ & αυτοσχεδιασμο της στιγμης,που πατημα υπηρξε ακριβως αυτη η οφθαλμοφανεστατη σφαλιαρα του Τεοντοσιτς.
Επισης & εγω δεν νομιζω οτι το φαουλ στο τελος ηταν εντος χρονου,καθως τα 0.5'' περασαν αυτοματως με το εφυγε η μπαλα απ τα χερια του επιτιθεμενου.
pitto
QUOTE(sofologis @ Sep 12 2010, 00:31 ) *
Ιωαννου-Λιμνιατης κανουν καταπληκτικο σχολιασμο.


χα χα χα χα. να'σαι καλά μ'εκανες και γέλασα βραδιάτικα....(δεν το συνεχίζω, γιατί θα είμαι off topic)

σφαγιαστική διαιτησία, μεγάλος παιχταράς -τρελός βεβαια- ο Τεοντοσίτς (αν και δεν τον πάω καθόλου), και ο Τούρκογλου στο τέλος δεν δίνει πάσα παιδιά....απλά του φευγει από τα χέρια και την παίρνει ο άλλος
GreekNick
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Sep 12 2010, 00:35 ) *
πολυ το ευχαριστηθηκα.και κυριως για ολους εσας τους μικροτερους που δεν ζησατε εποχες στανκοβιτς.επαθε σημερα η σερβια οτι εκανε παλαιοτερα.και φαντασματα απο το παρελθον ειδαμε στο ματς τους 16 με την κροατια,αλλα τοτε μερικοι δεν ουρλιαζατε οπως κανετε τωρα.


Και??? Πρεπει να συνεχιζετε αυτο για παντα????
il postino
QUOTE(kseplenhs @ Sep 12 2010, 00:33 ) *
πωωωωω...σαν τον φρέντι μέρκιουρι είναι

λές να το δάγκωσε το αντίδωρο τώρα ως μεσίληξ?

λες? για να ξεχαστει με τα ζορια που εχουν στο μαρουσι?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.