Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3
magickaminia
Τωρα που η χρονια τελειωσε και καποιοι πρεπει επιτελους να κανουν καποια προσπαθεια για την σωτηρια της ομαδας . Θα ηθελα να ρωτησω ευθεως αν υπαρχει καποιος που να ενδιαφερεται πραγματικα για την σωτηρια της ομαδας. Πολλες ομαδες εχουν τα πανω και τα κατω τους στην διαρκεια της λειτουργιας τους ομως αυτο που εγινε φετος αποτελει μαζι με τον Αρη Χολ. παγκοσμια πρωτοτυπια. Εγω προσωπικα καταθετω την αποψη μου και λεω οτι ο κυκλος της ομαδας οσον αφορα τις πρωταγωνιστικες βλεψεις εκλεισε. Η δεκαετια του 2000 ξεκινησε με Κυπελλο Εσκανα και ανοδο στην Β Εθνικη και εκλεισε με την ουσιαστικα διαλυση της ομαδας. Παρελθοντολογια αυτη τη στιγμη μονο κακο κανει. Αυτο που μετραει ειναι το σημερα και το μελλον. Το σημερα λοιπον ειναι δυσοιωνο ενω το μελλον ειναι αγνωστο. Αναθεμα δεν ριχνω σε κανενα . Αλλωστε ειναι Πασχα και οι αμαρτιες συγχωρουνται. Θελω να ακουσω εποικοδομητικες αποψεις και οχι κοκορομαχιες. Προσκαλω οσους μπορουν να εκφρασουν αποψη ορθολογιστικη για το θεμα να το κανουν. Η προταση μου για την επομενη ημερα ειναι η δημιουργια σωστων τμηματων υποδομων , η ελαχιστοποιηση των εξοδων της ομαδας και η στηριξη νεαρων παιδιων οπως ειχε συμβει και στο παρελθον. Γιατι δυστυχως η ομαδα δεν εχει πλεον γηγενεις αθλητριες υψηλου επιπεδου. blove.gif
magickaminia
QUOTE(magickaminia @ Dec 24 2008, 22:15 ) *
Απ οτι καταλαβα σκοτωθηκαν στην ουρα ολοι για να βοηθησουν την ομαδα. Μεχρι και στο Φως καταλαβαν οτι υπαρχει προβλημα. Δηλαδη με ποιες παικτριες πρεπει να παιξει ο Ατρομητος για να καταλαβουν καποιοι οτι κατι εχει στραβωσει. Εγω θελω να ευχηθω καλες γιορτες και καλη χρονια σε οσες συνεχισουν , αλλα και σε οσες δεν συνεχισουν . Και το μονο που θα ευχηθω ειναι την επομενη φορα που καποιος θα τολμησει να εξαπατησει ειτε εμενα προσωπικα ειτε το συλλογο να ειμαστε λιγοτερο ευκολοπιστοι. Για Α1 και στοχους τριετιας εγραφε στο ALL STAR BASKET το Σεπτεμβρη καποιος , και τωρα δεν υπαρχει ουτε ομαδα. Οι ομαδες παληκαρια δεν ειναι μαγαζια που οταν μας καπνισει τα κλεινουμε και την κανουμε,εχουν παρελθον , παρον και πρεπει να εχουν και μελλον. Οι παικτριες που παιζουν δεν ειναι πραγματα ,ειναι ψυχουλες και αξιζαν εστω μια συγνωμη για την σταση σας. Απο δω και περα η τυχη της ομαδας βαραινει τις πλατες σας.Αποτελειτε την πιο μελανη σελιδα της ιστοριας του Ατρομητου.

Συγνωμη που επανακινω το θεμα Ατρομητος. Αλλα εχουν περασει 5 και πλεον μηνες και ακομα κανεις δεν ασχολειται με το συλλογο. Ποτε επιτελους θα δωσει καποιος μια λυση στο αδιεξοδο; Τελικα το προβλημα τηςδιοικητικης ανυπαρξιας θα παρει τελος ή θα οδηγηθει η ομαδα στο τελος της; Ποτε επιτελους θα λογοδοτησει καποιος για τις οικονομικες και οχι μονο ατασθαλιες της παρουσας Διοικησης; Εκτος και αν καποιοι ειναι τελικα ευχαριστημενοι με τις επιδοσεις τους και τσαμπα ασχολουμαι μαζι τους. Υπαρχει κανεις να οδηγησει την ομαδα στην επομενη μερα της; blove.gif
Tom&Jerry5
QUOTE(magickaminia @ May 4 2009, 13:22 ) *
Συγνωμη που επανακινω το θεμα Ατρομητος. Αλλα εχουν περασει 5 και πλεον μηνες και ακομα κανεις δεν ασχολειται με το συλλογο. Ποτε επιτελους θα δωσει καποιος μια λυση στο αδιεξοδο; Τελικα το προβλημα τηςδιοικητικης ανυπαρξιας θα παρει τελος ή θα οδηγηθει η ομαδα στο τελος της; Ποτε επιτελους θα λογοδοτησει καποιος για τις οικονομικες και οχι μονο ατασθαλιες της παρουσας Διοικησης; Εκτος και αν καποιοι ειναι τελικα ευχαριστημενοι με τις επιδοσεις τους και τσαμπα ασχολουμαι μαζι τους. Υπαρχει κανεις να οδηγησει την ομαδα στην επομενη μερα της; blove.gif


Μα καλά αφού υπάρχει ο ΗΡΩΑΣ Σάκης για να βγάλει από το αδιέξοδο την ομάδα!! Συγγνώμη για την ειρωνία αλλά έλεος πλέον, ας αναλάβουν όλοι τις ευθύνες των πράξεων τους. Ας πάτε όλοι εσείς που φέρατε και στηρίξατε αυτούς που φτιάξαν τα μαγαζάκια τους με τα λεφτουδάκια του Συλλόγου και να τους απαιτήσετε να επιστρέψουν τα πάντα πίσω και μετά μπορεί και να βρεθούν άτομα για να σώσουν την ομάδα. Αλλά εσείς θα βγάλετε τα κάστανα από την φωτιά και όχι κάποιος κακομοίρης που θα θελήσει να βοηθήσει. Ζητήστε και καμιά συγγνώμη από όλους αυτούς που πραγματικά αγαπούσαν την ομάδα και τους διώξατε κακήν κακώς, δεν βλάπτει.

sad.gif
magickaminia
QUOTE (Tom&Jerry5 @ May 4 2009, 20:38 ) *
Μα καλά αφού υπάρχει ο ΗΡΩΑΣ Σάκης για να βγάλει από το αδιέξοδο την ομάδα!! Συγγνώμη για την ειρωνία αλλά έλεος πλέον, ας αναλάβουν όλοι τις ευθύνες των πράξεων τους. Ας πάτε όλοι εσείς που φέρατε και στηρίξατε αυτούς που φτιάξαν τα μαγαζάκια τους με τα λεφτουδάκια του Συλλόγου και να τους απαιτήσετε να επιστρέψουν τα πάντα πίσω και μετά μπορεί και να βρεθούν άτομα για να σώσουν την ομάδα. Αλλά εσείς θα βγάλετε τα κάστανα από την φωτιά και όχι κάποιος κακομοίρης που θα θελήσει να βοηθήσει. Ζητήστε και καμιά συγγνώμη από όλους αυτούς που πραγματικά αγαπούσαν την ομάδα και τους διώξατε κακήν κακώς, δεν βλάπτει.

sad.gif

Φιλε μου ή φιλη θα σε ενημερωσω οτι στο χωρο των μελων του φορουμ εχω ανοιξει τοπικ με θεμα τον Ατρομητο αν θες λοιπον επειδη εδω δεν κανει να απασχολουμε τον κοσμο με τα εσωτερικα μας ας συνεχισουμε την κουβεντα εκει. Τελος επειδη συνεχιζεις να κατηγορεις εμενα για πραγματα που δεν με αφορουν . Ουτε εφερα κανεναν στην ομαδα , ουτε του παραχωρησα την διοικηση εν λευκω, ουτε παραιτηθηκα απο το Δ.Σ. οπως καποιοι κυναιδοι και φαρισαιοι. Εγω δεν εχω κανενα λογο να σβησω καμια φωτια. Επισης εγω δεν εδιωξα κανενα απ την ομαδα. Αντιθετως θα ελεγα οτι εμενα καποιοι σαμποταραν οταν πηγα να καθαρισω την βρωμια. Επειδη ομως πετας ασυστολα κατηγοριες θελω να ανακαλεσεις σε οτι αφορα εμενα προσωπικα γιατι το θεωρω τελειως συκοφαντικο. Τελευταια φορα που γραφω εδω. blove.gif
Tom&Jerry5
QUOTE(magickaminia @ May 6 2009, 14:19 ) *
Φιλε μου ή φιλη θα σε ενημερωσω οτι στο χωρο των μελων του φορουμ εχω ανοιξει τοπικ με θεμα τον Ατρομητο αν θες λοιπον επειδη εδω δεν κανει να απασχολουμε τον κοσμο με τα εσωτερικα μας ας συνεχισουμε την κουβεντα εκει. Τελος επειδη συνεχιζεις να κατηγορεις εμενα για πραγματα που δεν με αφορουν . Ουτε εφερα κανεναν στην ομαδα , ουτε του παραχωρησα την διοικηση εν λευκω, ουτε παραιτηθηκα απο το Δ.Σ. οπως καποιοι κυναιδοι και φαρισαιοι. Εγω δεν εχω κανενα λογο να σβησω καμια φωτια. Επισης εγω δεν εδιωξα κανενα απ την ομαδα. Αντιθετως θα ελεγα οτι εμενα καποιοι σαμποταραν οταν πηγα να καθαρισω την βρωμια. Επειδη ομως πετας ασυστολα κατηγοριες θελω να ανακαλεσεις σε οτι αφορα εμενα προσωπικα γιατι το θεωρω τελειως συκοφαντικο. Τελευταια φορα που γραφω εδω. blove.gif


Εσύ επανέφερες το θέμα στο forum και όχι εγώ. Δεν νομίζω ότι συκοφαντώ κανέναν απλά παραθέτω πραγματικά γεγονότα. Γεγονός είναι ότι ο κ. Σάκης έφερε αυτούς τους τύπους στην ομάδα, τους στήριξε αναγκάζοντας και πολεμώντας αυτούς που καταλάβαν από την αρχή το αληθινό πρόσωπο αυτών των τύπων και προσπάθησαν να προστατέψουν την ομάδα και γεγονός είναι ότι εσύ μπορεί να μην τους έφερες αλλά τους στήριξες και τους διευκόλυνες να εισχωρήσουν στην ομάδα. Και τώρα όλοι το παίζετε αθώοι και σωτήρες. Υπάρχουν πολλά post του καλοκαιριού που οι εν λόγω τύποι σε ευχαριστούν για την βοήθεια σου όπως και εσύ τους ανταποδίδεις. Όσον αφορά αυτούς που παραιτήθηκαν δεν νομίζω να τους αφήσατε και πολλά περιθώρια να κάνουν κάτι διαφορετικό, άλλωστε υπήρξε και μία φοβερή ατάκα από όσα έχω ακούσει "καλά θέλουν οι καλοί αυτοί άνθρωποι να βάλουν τα λεφτά τους και εσείς δεν τους αφήνετε!!!" Εκ του αποτελέσματος με αυτό τον τρόπο όλοι μας μπορούμε να το παίξουμε πρόεδροι και γεν. γραμματεας, δεν νομίζεις?
Και για να τελειώνει εδώ το θέμα όλοι όσοι στηρίξατε αυτά τα άτομα έχετε την υποχρέωση με νομικά μέσα να απολογηθούν για όλα αυτά που έκαναν και έφαγαν και να τα επιστρέψουν.

angry_red.gif



magickaminia
QUOTE(Tom&Jerry5 @ May 6 2009, 21:55 ) *
Εσύ επανέφερες το θέμα στο forum και όχι εγώ. Δεν νομίζω ότι συκοφαντώ κανέναν απλά παραθέτω πραγματικά γεγονότα. Γεγονός είναι ότι ο κ. Σάκης έφερε αυτούς τους τύπους στην ομάδα, τους στήριξε αναγκάζοντας και πολεμώντας αυτούς που καταλάβαν από την αρχή το αληθινό πρόσωπο αυτών των τύπων και προσπάθησαν να προστατέψουν την ομάδα και γεγονός είναι ότι εσύ μπορεί να μην τους έφερες αλλά τους στήριξες και τους διευκόλυνες να εισχωρήσουν στην ομάδα. Και τώρα όλοι το παίζετε αθώοι και σωτήρες. Υπάρχουν πολλά post του καλοκαιριού που οι εν λόγω τύποι σε ευχαριστούν για την βοήθεια σου όπως και εσύ τους ανταποδίδεις. Όσον αφορά αυτούς που παραιτήθηκαν δεν νομίζω να τους αφήσατε και πολλά περιθώρια να κάνουν κάτι διαφορετικό, άλλωστε υπήρξε και μία φοβερή ατάκα από όσα έχω ακούσει "καλά θέλουν οι καλοί αυτοί άνθρωποι να βάλουν τα λεφτά τους και εσείς δεν τους αφήνετε!!!" Εκ του αποτελέσματος με αυτό τον τρόπο όλοι μας μπορούμε να το παίξουμε πρόεδροι και γεν. γραμματεας, δεν νομίζεις?
Και για να τελειώνει εδώ το θέμα όλοι όσοι στηρίξατε αυτά τα άτομα έχετε την υποχρέωση με νομικά μέσα να απολογηθούν για όλα αυτά που έκαναν και έφαγαν και να τα επιστρέψουν.

angry_red.gif

Επειδη εθελοτυφλεις.Οπως στηριξα τοδιδυμο Δαρζεντα- Λεμπιδακη , εγω προσωπικα ειχα στηριξει ολες τιςδιοικησεις του Ατρομητου απο το 1996 εως σημερα οχι μονο στο Γυναικειο αλλα και στο Αντρικο τμημα, χωρις να ειμαι μελος σε καμια διοικηση .Χωρις να εχω παρει ουτε μια αποδειξη για τα λεφτα που εχω δωσει στην ομαδα ολα αυτα τα χρονια. Σε αντιθεση με καποιους διοικητικους παραγοντες προηγουμενων ετων που με το συστημα του εσωτερικου δανεισμου της ομαδας πηραν πισω αρκετα χρηματα. Ο μοναδικος Προεδρος στην ιστορια του Ατρομητου που δαπανησε χρημα ειναι ο Γιαννης Γερακης. Εγω προσωπικα το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι καποιοι ανθρωποι επιτελους κινουνται γιατι ο Συλλογος οδευει προς την διαλυση. Σ αυτους ευχομαι καλη επιτυχια. blove.gif
Tom&Jerry5
QUOTE(magickaminia @ May 7 2009, 13:05 ) *
Επειδη εθελοτυφλεις.Οπως στηριξα τοδιδυμο Δαρζεντα- Λεμπιδακη , εγω προσωπικα ειχα στηριξει ολες τιςδιοικησεις του Ατρομητου απο το 1996 εως σημερα οχι μονο στο Γυναικειο αλλα και στο Αντρικο τμημα, χωρις να ειμαι μελος σε καμια διοικηση .Χωρις να εχω παρει ουτε μια αποδειξη για τα λεφτα που εχω δωσει στην ομαδα ολα αυτα τα χρονια. Σε αντιθεση με καποιους διοικητικους παραγοντες προηγουμενων ετων που με το συστημα του εσωτερικου δανεισμου της ομαδας πηραν πισω αρκετα χρηματα. Ο μοναδικος Προεδρος στην ιστορια του Ατρομητου που δαπανησε χρημα ειναι ο Γιαννης Γερακης. Εγω προσωπικα το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι καποιοι ανθρωποι επιτελους κινουνται γιατι ο Συλλογος οδευει προς την διαλυση. Σ αυτους ευχομαι καλη επιτυχια. blove.gif


Κανένας όμως από τους προηγούμενους που στήριξες φίλε μου δεν τα πήρε όλα κι έφυγε!!!!, δεν τα δυέλυσε και τα ξεπούλησε για να κάνει την μπάζα του. Τα λεφτά που όντως έχει βάλει ο Γεράκης για να φτιαχτεί η περιουσία του Συλλόγου δηλ. οι παίκτριες του οι εν λόγω κύριοι την ξεπούλησαν και τα τσέπωσαν εν μία νυκτί ενώ όλοι εσείς καθόσασταν και βλέπατε, δεν πρέπει λοιπόν αυτοί να απολογηθούν και να παραδοθούν στην δικαιοσύνη? Δεν είσαι μόνο εσύ που έδωσες λεφτά και δεν πήρες ούτε απόδειξη, υπήρξαν πάρα πολλοί και ακόμα περισσότεροι που έδωσαν τον χρόνο τους και όλη τους την ζωή γι αυτή την ομάδα, οπότε μην θίγεσαι τόσο εύκολα. Δεν είναι κακό να ζητήσετε και μία συγγνώμη και να παραδεχτήτε ότι κάνατε τραγικά λάθη που στοιχίσαν πιθανότατα την βιωσιμότητα του Συλλόγου.

Τέλος θα είμαι ο πρώτος που θα επικροτήσει την όποια ΣΟΒΑΡΗ προσπάθεια γίνει για την σωτηρία του Συλλόγου, αλλά επιμένω ότι οι δύο υπαίτιοι της κατάντιας και ιδιαίτερα ο ένας πρέπει να βρεθούν υπόλογοι στην δικαιοσύνη.

smiley.gif

magickaminia
QUOTE(Tom&Jerry5 @ May 7 2009, 21:52 ) *
Κανένας όμως από τους προηγούμενους που στήριξες φίλε μου δεν τα πήρε όλα κι έφυγε!!!!, δεν τα δυέλυσε και τα ξεπούλησε για να κάνει την μπάζα του. Τα λεφτά που όντως έχει βάλει ο Γεράκης για να φτιαχτεί η περιουσία του Συλλόγου δηλ. οι παίκτριες του οι εν λόγω κύριοι την ξεπούλησαν και τα τσέπωσαν εν μία νυκτί ενώ όλοι εσείς καθόσασταν και βλέπατε, δεν πρέπει λοιπόν αυτοί να απολογηθούν και να παραδοθούν στην δικαιοσύνη? Δεν είσαι μόνο εσύ που έδωσες λεφτά και δεν πήρες ούτε απόδειξη, υπήρξαν πάρα πολλοί και ακόμα περισσότεροι που έδωσαν τον χρόνο τους και όλη τους την ζωή γι αυτή την ομάδα, οπότε μην θίγεσαι τόσο εύκολα. Δεν είναι κακό να ζητήσετε και μία συγγνώμη και να παραδεχτήτε ότι κάνατε τραγικά λάθη που στοιχίσαν πιθανότατα την βιωσιμότητα του Συλλόγου.

Τέλος θα είμαι ο πρώτος που θα επικροτήσει την όποια ΣΟΒΑΡΗ προσπάθεια γίνει για την σωτηρία του Συλλόγου, αλλά επιμένω ότι οι δύο υπαίτιοι της κατάντιας και ιδιαίτερα ο ένας πρέπει να βρεθούν υπόλογοι στην δικαιοσύνη.

smiley.gif

Το κειμενο που ακολουθει εχει την υπογραφη του κ.Σταυρου Νανακου ο οποιος μεεξουσιοδοτησε να το καταχωρησω. Προσωπικα εκ προοιμιου αναφερω οτι σε καθε περιπτωση που θα διεκδικησει ο Σταυρος την διοικηση του Συλλογου εγω προσωπικα θα σταθω διπλα του και θα τον βοηθησω με οτιδηποτε τροπο μπορω. Για μενα αποτελει την ιδανικη λυση για την εξοδο απο το Διοικητικο αδιεξοδο και ειναι ενα παιδι που ειναι απ τα σπλαχνα του συλλογου , ανδρωθηκε στο συλλογο και τωρα ηρθε η ωρα να βοηθησει τον Συλλογο. Καλη επιτυχια φιλε Σταυρο.
Α
κολουθει το κειμενο΄.
Μηνες διαβαζω τα κειμενα περι Ατρομητου και γελαω, γιατι πραγματικα ειναι για γελια.
Μιλανε ολοι αυτοι που φεραν τον Ατρομητο στο αδιεξοδο και στον πατο του βαρελιου.
Απλα αναφερω ΛΙΓΑ απ τα πολλα εγκληματα που εγιναν απο τους ανθρωπους που <ΑΓΑΠΑΝ> τον συλλογο.
1. Χωρις να λαβει γνωση το Δ.Σ. δοθηκε παικτρια με υποσχετικη σε αλλη ομαδα χωρις κανενα οικονομικο ανταλλαγμα [
Ζεβαχιργιαν] . Η ομαδαδεν ειχε τοτε ουτε 5 παικτριες. Ρωτηστε τον κοουτς Χατζηδακη Γιωργο γιατι εφυγε στην μεταβατικη περιοδο. Αληθεια ποιανου συλλογου συμφεροντα υπερασπιζοντουσαν τοτε;
2. Προεδρος ενοχλουσε τον προπονητη της α΄ ομαδος τηλεφωνικα την ωρα του αγωνα[μαλλον δεν το γνωριζε;;;;] και παρουσιαστηκε σε μια και μοναδικη προπονηση για ακουσον - ακουσον , να δωσει ψηφοδελτια φιλου του δημοτικου συμβουλου εν οψει των εκλογων. ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΟ.
3. Ειναι επιτυχια και περηφανεια για μια διοικηση να εχει πληρωσει ενα μηνα μονο σ΄ενα χρονο, η ομαδα να κατακτα το κυπελλο ΕΣΚΑΝΑ και να πρωταγωνιστει στο πρωταθλημα χωρις να εχει σταματησει κανενας. ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΑΝΕ!!!!!! Ισως τοτε να σταματαγαν καποιες αθλητριες!! Συγχαρητηρια για την επιτυχια σας που με τοσηχαρα την προβαλλετε.
4. Γυρισαμε στην φεουδαρχια. Εσυ το παιδικο, εσυ το αντρικο, εσυ το γυναικειο κ.ο.κ. Ολοι συμπεριφεροντουσαν λες και ηταν διαφορετικοι συλλογοι και βεβαια δεν γνωριζαν τιποτα γυρω απο τον συλλογο με εξαιρεση το τμημα τους. Το περιεργο!! Ο αντιπροεδρος του συλλογου κ.Αρβανιτης σε ποστ του τα βλεπει ολα ροδινα και ανθηρα. Που ζειτε κυριε;
5.Εγινε στησιμο της ομαδας με γνωμονα το εγω χωρις πλανο, χωρις προγραμμα, χωρις οραμα, με καραμπινατες παρατυπιες απο τους σωτηρες του συλλογου που υποσχονταν την ομαδα στην Α1 [ βλεπε Ολ Σταρ Μπασκετ] . Μαθανε και την Α1 οι ασχετοι!!!!
6. Εκοψαν, εραψαν και εφυγαν σαν κυριοι . καιζητουν και ευχαριστω. Βεβαια αυτοι που απεμειναν οσο γνωριζω εγω Κινεζικα αλλο τοσο αυτοι γνωριζουν απο μπασκετ και δημιουργια ομαδος.
ΚΥΡΙΟΙ !! ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΩΗΝ ΚΑΙ ΟΙ ΝΥΝ ΜΑΣ ΔΕΙΞΑΤΕ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ. ΠΙΑΣΑΤΕ ΠΑΤΟ.ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ. ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΤΟΝ ΠΑΤΟ ΤΗΝ ΠΗΓΑΤΕ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΕ ΚΑΙΣΧΟΛΙΑΖΕΤΕ ΚΑΙ ΚΡΙΝΕΤΕ.
Δεσμευομαι γιααρχη οτι με την ανακτηση της διοικησης θακαταβαλω 5.000 Ε για τις αναγκες του συλλογου. Δεσμευομαι και ειναι στην διαθεση του οποιοδηποτε το προγραμμα μου για την λειτουργια του συλλογου. ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟ ΣΑΣ.
Με τιμη
Νανακος Σταυρος
starbic
Αφού δεν είμαστε ικανοί να μιλήσουμε μεταξύ μας πρόσωπο με πρόσωπο ας μιλήσουμε μέσω φόρουμ.

Θα ήθελα να γράψω πολλά αλλά δεν βρίσκω το λόγο. Ειδικά με τον κο Νανάκο θεωρούσα ότι μπορούσα να μιλήσω σε πρώτο πρόσωπο όπως το είχαμε κάνει στο παρελθόν, δυστυχώς όμως δεν μου είχε πει την άποψή του για μένα, που καλά κάνει και την έχει!

Ένας σύλλογος ερασιτεχνικός είναι για ρομαντικούς και εθελοντές. Δεν ασχολήθηκα με τον Ατρόμητο ούτε για τα χρήματα ούτε για δημόσιες σχέσεις ούτε για όλους λόγους (όπως πχ να η οφθαλμική ευχαρίστηση των γυναικείων τμημάτων).

Η φεουδαρχία που αναφέρει ο κος Νανάκος έγινε μόνο για το γυναικείο τμήμα (οικονομικοί λόγοι). Όλα τα υπόλοιπα τμήματα λειτουργούσαν ως σύλλογος. Όποιος δεν το έχει καταλάβει αυτό τότε δεν είχε καμία επαφή με το σύλλογο.
Δεν θα αναφερθώ αναλυτικά στο πώς, αυτοί που θέλω να το ξέρουν το ξέρουν. Επίσης όταν έγραψα σε ποστ ότι ο σύλλογος είναι σε καλό δρόμο το εννοούσα και ήξερα τι έγραφα. Ο Ατρόμητος δεν είναι ΜΟΝΟ γυναικείο. Αν εκείνο το καιρό όπου όλοι είχαν το σύλλογο νεκρό, έβγαινα και εγώ καταστροφικός θα έκανα κακό στις ακαδημίες (ακόμα λειτουργούν με πάνω από 100 παιδάκια χωρίς οφειλές και με πρόγραμμα προπονήσεων) και στην γενική εικόνα του συλλόγου(Εφηβικό-Παιδικό,Νεανίδες-Κορασίδες, Τζουνιορ και μίνι). Βρέθηκα πολλά πρωινά Σαββάτου και Κυριακής σε προπονήσεις όλων των τμημάτων για να μιλάω με γονείς ώστε να βλέπουν κάποιον από το ΔΣ καθώς επίσης και να βοηθάω στην λύση καθημερινών προβλημάτων. Όταν όλοι με ρωτούσαν αν διαλύθηκε ο Ατρόμητος έπρεπε να πω κάτι. Θα ήταν πιο εύκολο να δήλωνα και εγώ παραίτηση και να τα άφηνα όλα στους άλλους. Λάθος τελικά, έπρεπε να είχα φύγει. Μάλλον δεν έπρεπε να είχα ανακατευθεί καν σε κάτι όπου νοσεί και έχει καρκινώματα.

Σημειωτέων ότι δεν είμαι Καμινιώτης και τρέχω για τον Ατρόμητο 2+ χρόνια!

Σέβομαι τα μέγιστα τον κο Νανάκο και ως προπονητή και ως άνθρωπο. (επ΄ευκαιρίας ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΆ για το DOUBLE) Σέβομαι και τις απόψεις του. Δεν γνωρίζω από μπάσκετ σίγουρα σε σχέση με εσάς κε Νανάκο. Θεωρώ όμως λάθος σας να βάλετε στο ίδιο τσουβάλι όλους όσους ασχολήθηκαν με το σύλλογο (ειδικά αυτούς που έμειναν και προσπάθησαν να σώσουν ένα μπάχαλο) χωρίς κανένα κέρδος. Πάλεψα με πολλούς τρόπους για να μην διαλυθεί ο Ατρόμητος και τώρα ακούω και το ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. Και αν με το καλό αναλάβετε να γνωρίζεται ότι χωρίς κάποιους ρομαντικούς όπου έμειναν μαζί μου, ο Ατρόμητος θα είχε διαλυθεί πριν τα Χριστούγεννα!

Είχα δηλώσει σε συζήτηση μαζί σας ότι εγώ θα ήμουν δίπλα σας αν αναλαμβάνατε αλλά με την παραπάνω δήλωσή σας κάνετε ορατές τις προθέσεις σας. Παρόλαυτά είμαι πρόθυμος να βοηθήσω όπως εσείς κρίνετε!

Εύχομαι καλή επιτυχία!

και καλό κουράγιο όταν κάποια μέρα θα έρθει κάποιος και σας κατηγορήσει. Γιατί στον Ατρόμητο αυτό έμαθα. Όλοι κατηγορούν και κρίνουν και κανείς δεν βοηθάει.

Υγ: Δεν θεωρώ σκόπιμο να απαριθμήσω τι έκανα για τον Ατρόμητο (Δεν είναι μόνο οικονομική προσφορά)

Αργύρης Αρβανίτης
magickaminia
QUOTE(starbic @ May 9 2009, 18:19 ) *
Αφού δεν είμαστε ικανοί να μιλήσουμε μεταξύ μας πρόσωπο με πρόσωπο ας μιλήσουμε μέσω φόρουμ.

Θα ήθελα να γράψω πολλά αλλά δεν βρίσκω το λόγο. Ειδικά με τον κο Νανάκο θεωρούσα ότι μπορούσα να μιλήσω σε πρώτο πρόσωπο όπως το είχαμε κάνει στο παρελθόν, δυστυχώς όμως δεν μου είχε πει την άποψή του για μένα, που καλά κάνει και την έχει!

Ένας σύλλογος ερασιτεχνικός είναι για ρομαντικούς και εθελοντές. Δεν ασχολήθηκα με τον Ατρόμητο ούτε για τα χρήματα ούτε για δημόσιες σχέσεις ούτε για όλους λόγους (όπως πχ να η οφθαλμική ευχαρίστηση των γυναικείων τμημάτων).

Η φεουδαρχία που αναφέρει ο κος Νανάκος έγινε μόνο για το γυναικείο τμήμα (οικονομικοί λόγοι). Όλα τα υπόλοιπα τμήματα λειτουργούσαν ως σύλλογος. Όποιος δεν το έχει καταλάβει αυτό τότε δεν είχε καμία επαφή με το σύλλογο.
Δεν θα αναφερθώ αναλυτικά στο πώς, αυτοί που θέλω να το ξέρουν το ξέρουν. Επίσης όταν έγραψα σε ποστ ότι ο σύλλογος είναι σε καλό δρόμο το εννοούσα και ήξερα τι έγραφα. Ο Ατρόμητος δεν είναι ΜΟΝΟ γυναικείο. Αν εκείνο το καιρό όπου όλοι είχαν το σύλλογο νεκρό, έβγαινα και εγώ καταστροφικός θα έκανα κακό στις ακαδημίες (ακόμα λειτουργούν με πάνω από 100 παιδάκια χωρίς οφειλές και με πρόγραμμα προπονήσεων) και στην γενική εικόνα του συλλόγου(Εφηβικό-Παιδικό,Νεανίδες-Κορασίδες, Τζουνιορ και μίνι). Βρέθηκα πολλά πρωινά Σαββάτου και Κυριακής σε προπονήσεις όλων των τμημάτων για να μιλάω με γονείς ώστε να βλέπουν κάποιον από το ΔΣ καθώς επίσης και να βοηθάω στην λύση καθημερινών προβλημάτων. Όταν όλοι με ρωτούσαν αν διαλύθηκε ο Ατρόμητος έπρεπε να πω κάτι. Θα ήταν πιο εύκολο να δήλωνα και εγώ παραίτηση και να τα άφηνα όλα στους άλλους. Λάθος τελικά, έπρεπε να είχα φύγει. Μάλλον δεν έπρεπε να είχα ανακατευθεί καν σε κάτι όπου νοσεί και έχει καρκινώματα.

Σημειωτέων ότι δεν είμαι Καμινιώτης και τρέχω για τον Ατρόμητο 2+ χρόνια!

Σέβομαι τα μέγιστα τον κο Νανάκο και ως προπονητή και ως άνθρωπο. (επ΄ευκαιρίας ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΆ για το DOUBLE) Σέβομαι και τις απόψεις του. Δεν γνωρίζω από μπάσκετ σίγουρα σε σχέση με εσάς κε Νανάκο. Θεωρώ όμως λάθος σας να βάλετε στο ίδιο τσουβάλι όλους όσους ασχολήθηκαν με το σύλλογο (ειδικά αυτούς που έμειναν και προσπάθησαν να σώσουν ένα μπάχαλο) χωρίς κανένα κέρδος. Πάλεψα με πολλούς τρόπους για να μην διαλυθεί ο Ατρόμητος και τώρα ακούω και το ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. Και αν με το καλό αναλάβετε να γνωρίζεται ότι χωρίς κάποιους ρομαντικούς όπου έμειναν μαζί μου, ο Ατρόμητος θα είχε διαλυθεί πριν τα Χριστούγεννα!

Είχα δηλώσει σε συζήτηση μαζί σας ότι εγώ θα ήμουν δίπλα σας αν αναλαμβάνατε αλλά με την παραπάνω δήλωσή σας κάνετε ορατές τις προθέσεις σας. Παρόλαυτά είμαι πρόθυμος να βοηθήσω όπως εσείς κρίνετε!

Εύχομαι καλή επιτυχία!

και καλό κουράγιο όταν κάποια μέρα θα έρθει κάποιος και σας κατηγορήσει. Γιατί στον Ατρόμητο αυτό έμαθα. Όλοι κατηγορούν και κρίνουν και κανείς δεν βοηθάει.

Υγ: Δεν θεωρώ σκόπιμο να απαριθμήσω τι έκανα για τον Ατρόμητο (Δεν είναι μόνο οικονομική προσφορά)

Αργύρης Αρβανίτης

Χαιρομαι Αργυρη που παιρνεις μερος στο διαλογο αυτο. Και μαλιστα επωνυμα οπως πρεπει νακανουμε ολοι οσοι θα γραψουμε σε αυτο το τοπικ γιατι για μας ο Ατρομητος ειναι κατι παραπανω απο συλλογος ειναι ιδεα. Εγω προσωπικα το μονο που θασου καταλογισω ειναι ατολμια παρα τις αγαθες προθεσεις σου. Δεν θα το πλατυνω . Τωρα το μονο που πρεπει ναγινει ειναι να βγει απ το αδιεξοδο ο συλλογος. Αυτο παντως που με στενοχωρει ειναι οτι ακουγεται οτι εσυ προσωπικα κινεισαι για την μεταφορα του αντρικου τμηματος σε αλλο σωματειο. Θεωρω οτι τετοιες κινησεις χωρις την συμφωνη γνωμη του συλλογου δενειναι πρεπουσες . Εγω προσωπικα θεωρω οτι ολοι πρεπειναστηριξουμε εναανθρωπο για ναβγει απ τη δυσκολη θεση η ομαδα. Καλη επιτυχια σε οτι επιχειρησεις .
Μιχαλης Σταμοπουλος
starbic
QUOTE(magickaminia @ May 11 2009, 10:31 ) *
Χαιρομαι Αργυρη που παιρνεις μερος στο διαλογο αυτο. Και μαλιστα επωνυμα οπως πρεπει νακανουμε ολοι οσοι θα γραψουμε σε αυτο το τοπικ γιατι για μας ο Ατρομητος ειναι κατι παραπανω απο συλλογος ειναι ιδεα. Εγω προσωπικα το μονο που θασου καταλογισω ειναι ατολμια παρα τις αγαθες προθεσεις σου. Δεν θα το πλατυνω . Τωρα το μονο που πρεπει ναγινει ειναι να βγει απ το αδιεξοδο ο συλλογος. Αυτο παντως που με στενοχωρει ειναι οτι ακουγεται οτι εσυ προσωπικα κινεισαι για την μεταφορα του αντρικου τμηματος σε αλλο σωματειο. Θεωρω οτι τετοιες κινησεις χωρις την συμφωνη γνωμη του συλλογου δενειναι πρεπουσες . Εγω προσωπικα θεωρω οτι ολοι πρεπειναστηριξουμε εναανθρωπο για ναβγει απ τη δυσκολη θεση η ομαδα. Καλη επιτυχια σε οτι επιχειρησεις .
Μιχαλης Σταμοπουλος


Καλησπέρα.
Μιχάλη, αυτό για το αντρικό δεν ισχύει.
Αν και μιλάμε για ένα τμήμα παρέα τα τελευταία 4 χρόνια. Δεν θα μεταφέρω κανένα τμήμα αλλά επίσης δεν μπορώ να πω σε κανένα παίχτη να μείνει σε έναν σύλλογο που δεν του έχει προσφέρει τπτ. Η λογική η δική μου λέει ότι όποιος θέλει να φύγει πρέπει να έχει το δελτίο στο χέρι.
Το πρόβλημα δεν είναι το αντρικό.

Όσο για την ατολμία φίλε Μιχάλη θα συμφωνήσω. Τους λόγους όποτε θες να τους μάθεις πάρε με τηλ.
VAGELIS N
QUOTE(magickaminia @ May 11 2009, 09:31 ) *
Χαιρομαι Αργυρη που παιρνεις μερος στο διαλογο αυτο. Και μαλιστα επωνυμα οπως πρεπει νακανουμε ολοι οσοι θα γραψουμε σε αυτο το τοπικ γιατι για μας ο Ατρομητος ειναι κατι παραπανω απο συλλογος ειναι ιδεα. Μιχαλης Σταμοπουλος

ειπα να μην ξανασχοληθω με το φορουμ γενικα γιατι εχω καποια παραπονα αλλα θα γραψω για να προκαλεσω τον\την tom and jerry ολοι εχουμε γραψει ποιοι εμαστε εσυ ποτε θα μας κανεις την τιμη ακομα και ο αργυρης εγραψε απο την 1 στιγμη ποιος ειναι εσυ evilmonkey.gif magic.gif
starbic
QUOTE(VAGELIS N @ May 13 2009, 12:59 ) *
ειπα να μην ξανασχοληθω με το φορουμ γενικα γιατι εχω καποια παραπονα αλλα θα γραψω για να προκαλεσω τον\την tom and jerry ολοι εχουμε γραψει ποιοι εμαστε εσυ ποτε θα μας κανεις την τιμη ακομα και ο αργυρης εγραψε απο την 1 στιγμη ποιος ειναι εσυ evilmonkey.gif magic.gif


Καλησπέρα.

Ο Ατρόμητος δεν θέλει ούτε ονόματα ούτε επίθετα. Θέλει πράξεις. Αν ο/η Τομ θέλει να βοηθήσει ξέρει ποιοι ασχολούνται ας πάει να τους βρει. Για το καλό του Συλλόγου όλοι είναι χρήσιμοι, και ας τους φωνάζουμε όπως θέλουν. Καλά τα ποστ και τα λόγια αλλά σημασία έχουν οι πράξεις πλέον.

Επίσης όσοι θέλουν να βοηθήσουν και μπορούν θα πρότεινα να μην βάζουν λόγια και να μη τα μπλέκουν παραπάνω. 5-10 άτομα είμαστε που μας ενδιαφέρει ο σύλλογος. Μην δημιουργούμε προβλήματα μόνοι μας. Τελευταίο παράδειγμα είχαμε πριν λίγες μέρες όταν "αιώνιο" μέλος του συλλόγου μετέφερε λάθος γεγονότα με αποτέλεσμα να δημιουργηθεί ένταση σε δύο άτομα που ότι κάνουν το κάνουν από αγάπη στο σύλλογο. Ευτυχώς έχουν μάθει και οι δύο τι παίζει και με άμεση επικοινωνία λύθηκε εν γενέσει το θέμα.

VAGELIS N
QUOTE(starbic @ May 13 2009, 19:14 ) *
Καλησπέρα.

Ο Ατρόμητος δεν θέλει ούτε ονόματα ούτε επίθετα. Θέλει πράξεις. Αν ο/η Τομ θέλει να βοηθήσει ξέρει ποιοι ασχολούνται ας πάει να τους βρει. Για το καλό του Συλλόγου όλοι είναι χρήσιμοι, και ας τους φωνάζουμε όπως θέλουν. Καλά τα ποστ και τα λόγια αλλά σημασία έχουν οι πράξεις πλέον.

Επίσης όσοι θέλουν να βοηθήσουν και μπορούν θα πρότεινα να μην βάζουν λόγια και να μη τα μπλέκουν παραπάνω. 5-10 άτομα είμαστε που μας ενδιαφέρει ο σύλλογος. Μην δημιουργούμε προβλήματα μόνοι μας. Τελευταίο παράδειγμα είχαμε πριν λίγες μέρες όταν "αιώνιο" μέλος του συλλόγου μετέφερε λάθος γεγονότα με αποτέλεσμα να δημιουργηθεί ένταση σε δύο άτομα που ότι κάνουν το κάνουν από αγάπη στο σύλλογο. Ευτυχώς έχουν μάθει και οι δύο τι παίζει και με άμεση επικοινωνία λύθηκε εν γενέσει το θέμα.

μαλιστα επειδη λοιπον ειμαι ενας απο αυτους που αγαπανε τον Ατρομητο θα ρωτησω τι περιμενετε για να γινουν εκλογες .
Αυτην την περιοδο η ομαδα επρεπε να κανει προπνηση μεταβατικη περιοδο λεγετε και να δοκιμαζει παιχτριες γιατι με την ιστορια που εχει η ομαδα πρεπει να δοκιμαζει οχι να παιρνει απο τα καλαθια της λαικης αλλα και απο κει να επερνε με ποιιους θα μιλησει με αυτους που μπορει να μην ειναι στην ομαδα
το ξερετε οτι παιχτρια εκανε χειρουργιο και πηρε μονο καποια λεφτα απο καποιους φιλους της ομαδας.και αυτην την παιχτρια εμεις θα της πουμε να κατεβει να παιξει εγω αμα ημουν στην θεση της θα τους εφτυνα ολους στα μουτρα.
παρτε τωρα αποφασεις γιατι μετα θα ειναι αργα και το μονο που θα κανετε ειναι να τα ριχνετε ο ενας στον αλλο .
VAGELIS N
QUOTE (VAGELIS N @ May 15 2009, 10:00 ) *
μαλιστα επειδη λοιπον ειμαι ενας απο αυτους που αγαπανε τον Ατρομητο θα ρωτησω τι περιμενετε για να γινουν εκλογες .
Αυτην την περιοδο η ομαδα επρεπε να κανει προπνηση μεταβατικη περιοδο λεγετε και να δοκιμαζει παιχτριες γιατι με την ιστορια που εχει η ομαδα πρεπει να δοκιμαζει οχι να παιρνει απο τα καλαθια της λαικης αλλα και απο κει να επερνε με ποιιους θα μιλησει με αυτους που μπορει να μην ειναι στην ομαδα
το ξερετε οτι παιχτρια εκανε χειρουργιο και πηρε μονο καποια λεφτα απο καποιους φιλους της ομαδας.και αυτην την παιχτρια εμεις θα της πουμε να κατεβει να παιξει εγω αμα ημουν στην θεση της θα τους εφτυνα ολους στα μουτρα.
παρτε τωρα αποφασεις γιατι μετα θα ειναι αργα και το μονο που θα κανετε ειναι να τα ριχνετε ο ενας στον αλλο .

συγνωμη θα ΜΑΣ επρεπε να γραψω
starbic
QUOTE(VAGELIS N @ May 15 2009, 11:00 ) *
μαλιστα επειδη λοιπον ειμαι ενας απο αυτους που αγαπανε τον Ατρομητο θα ρωτησω τι περιμενετε για να γινουν εκλογες .
Αυτην την περιοδο η ομαδα επρεπε να κανει προπνηση μεταβατικη περιοδο λεγετε και να δοκιμαζει παιχτριες γιατι με την ιστορια που εχει η ομαδα πρεπει να δοκιμαζει οχι να παιρνει απο τα καλαθια της λαικης αλλα και απο κει να επερνε με ποιιους θα μιλησει με αυτους που μπορει να μην ειναι στην ομαδα
το ξερετε οτι παιχτρια εκανε χειρουργιο και πηρε μονο καποια λεφτα απο καποιους φιλους της ομαδας.και αυτην την παιχτρια εμεις θα της πουμε να κατεβει να παιξει εγω αμα ημουν στην θεση της θα τους εφτυνα ολους στα μουτρα.
παρτε τωρα αποφασεις γιατι μετα θα ειναι αργα και το μονο που θα κανετε ειναι να τα ριχνετε ο ενας στον αλλο .


Καλησπέρα,

Για μεταβατικές και δοκιμές όσο και ιστορική να είναι η ομάδα, νομίζω ότι υπάρχει πρώτα θέμα επιβίωσης.
Ο πρωταθλητισμός θέλει θεμέλια, γνώσεις, δουλειά και θυσίες όχι Δον Κιχώτες.
Επίσης να σε ενδιαφέρει ο Ατρόμητος όχι μόνο το γυναικείο τμήμα.
Εμείς πλέον που μείναμε και ασχολούμαστε θέλουμε να σώσουμε τον Ατρόμητο. Όχι μόνο ένα τμήμα.
Για την κοπέλα προσωπικά το ξέρω και της εύχομαι περαστικά και σιδερένια.
Σε αυτήν την κατάσταση που είναι ο σύλλογος πιστεύεις ότι μπορούσε να βοηθήσει; Και μιλάμε για μία κοπέλα που έχει δώσει και την ψυχή της στο σύλλογο.

Όσο ο καθένας βλέπει τον Ατρόμητο σαν μαγαζάκι του αυτά θα γίνονται.


magickaminia
QUOTE(starbic @ May 15 2009, 15:31 ) *
Καλησπέρα,

Για μεταβατικές και δοκιμές όσο και ιστορική να είναι η ομάδα, νομίζω ότι υπάρχει πρώτα θέμα επιβίωσης.
Ο πρωταθλητισμός θέλει θεμέλια, γνώσεις, δουλειά και θυσίες όχι Δον Κιχώτες.
Επίσης να σε ενδιαφέρει ο Ατρόμητος όχι μόνο το γυναικείο τμήμα.
Εμείς πλέον που μείναμε και ασχολούμαστε θέλουμε να σώσουμε τον Ατρόμητο. Όχι μόνο ένα τμήμα.
Για την κοπέλα προσωπικά το ξέρω και της εύχομαι περαστικά και σιδερένια.
Σε αυτήν την κατάσταση που είναι ο σύλλογος πιστεύεις ότι μπορούσε να βοηθήσει; Και μιλάμε για μία κοπέλα που έχει δώσει και την ψυχή της στο σύλλογο.

Όσο ο καθένας βλέπει τον Ατρόμητο σαν μαγαζάκι του αυτά θα γίνονται.

Για να μη βλεπει λοιπον κανεις τον Ατρομητο σαν μαγαζακι θα καταθεσω την ακολουθη προταση. Να δημιουργηθει στα προτυπα του Εξωτερικου Λεσχη φιλων του Ατρομητου οπου οσοι εγγραφονται θα πληρωνουν ενα παγιο ποσο ειτε σε μηνιαια βαση ειτε σε ετησια συνδρομη. Η λεσχη θα ειναι διπλα στο συλλογο , θα εκλεγονται τα μελη της και μονο στις θεσεις του Δ.Σ. του συλλογου. Στην περιπτωση που καποιος εξω απο τη λεσχη θα θελει να αποκτησει Διοικητικο ποστο θα καταβαλει εφ απαξ συγκεκριμενο ποσο που θα καθορισει η Λεσχη και που θα πηγαινει απευθειας στα ταμεια του Συλλογου.Κανενα προσωπο δεν θα δικαιουται να παιρνει αποφασεις για τον συλλογο. Ολα θα ελεγχονται απο την Λεσχη. Θα υπαρχει απολυτη διαφανεια. Για παραδειγμα ειδα κειμενο πρακτικων Δ.Σ. που ο συντακτης του εσκεμμενα ή αθελα ενω σε αλλη στηλη κανει αφαιρεση, σε αλλη στηλη παρουσιαζει αυτουσιο το ποσον που ανεφερε. Και για πρωτη φορα βλεπω να αναφερει καποιος θετικο προσημο οταν μια ομαδα εχει χρεος απληρωτο μεγαλυτερο απο το ποσον που αναφερεται. Ομως κυριοι αυτο ειναι σταγονα στον ωκεανο , να προσεχετε αλλη φορα τι υπογραφετε. Η προταση μου ειναι ξεκαθαρη και θεωρω οτι κυριως οι γονεις που φερνουν τα παιδια τους στο συλλογο πρεπει να γινουν τα ιδρυτικα μελη της Λεσχης φιλων του Ατρομητου. Για να εχω και εγω τυπικα τα προσοντα σκοπευω να εγγραψω την κορη μου και το γιο μου στα τμηματα υποδομων του Ατρομητου. Περιττο να πω οτι οσο περναει απο το χερι μου ο Ατρομητος ΔΕΝ θα διαλυσει. Εγω ειμαι ανοιχτα υπερ της προτασης Στ.Νανακου. blove.gif
Tom&Jerry5
QUOTE(magickaminia @ May 22 2009, 12:43 ) *
Για να μη βλεπει λοιπον κανεις τον Ατρομητο σαν μαγαζακι θα καταθεσω την ακολουθη προταση. Να δημιουργηθει στα προτυπα του Εξωτερικου Λεσχη φιλων του Ατρομητου οπου οσοι εγγραφονται θα πληρωνουν ενα παγιο ποσο ειτε σε μηνιαια βαση ειτε σε ετησια συνδρομη. Η λεσχη θα ειναι διπλα στο συλλογο , θα εκλεγονται τα μελη της και μονο στις θεσεις του Δ.Σ. του συλλογου. Στην περιπτωση που καποιος εξω απο τη λεσχη θα θελει να αποκτησει Διοικητικο ποστο θα καταβαλει εφ απαξ συγκεκριμενο ποσο που θα καθορισει η Λεσχη και που θα πηγαινει απευθειας στα ταμεια του Συλλογου.Κανενα προσωπο δεν θα δικαιουται να παιρνει αποφασεις για τον συλλογο. Ολα θα ελεγχονται απο την Λεσχη. Θα υπαρχει απολυτη διαφανεια. Για παραδειγμα ειδα κειμενο πρακτικων Δ.Σ. που ο συντακτης του εσκεμμενα ή αθελα ενω σε αλλη στηλη κανει αφαιρεση, σε αλλη στηλη παρουσιαζει αυτουσιο το ποσον που ανεφερε. Και για πρωτη φορα βλεπω να αναφερει καποιος θετικο προσημο οταν μια ομαδα εχει χρεος απληρωτο μεγαλυτερο απο το ποσον που αναφερεται. Ομως κυριοι αυτο ειναι σταγονα στον ωκεανο , να προσεχετε αλλη φορα τι υπογραφετε. Η προταση μου ειναι ξεκαθαρη και θεωρω οτι κυριως οι γονεις που φερνουν τα παιδια τους στο συλλογο πρεπει να γινουν τα ιδρυτικα μελη της Λεσχης φιλων του Ατρομητου. Για να εχω και εγω τυπικα τα προσοντα σκοπευω να εγγραψω την κορη μου και το γιο μου στα τμηματα υποδομων του Ατρομητου. Περιττο να πω οτι οσο περναει απο το χερι μου ο Ατρομητος ΔΕΝ θα διαλυσει. Εγω ειμαι ανοιχτα υπερ της προτασης Στ.Νανακου. blove.gif


Καλά όλα αυτά που γράφεις αλλά πόσο είναι πραγματοποιήσημα στην Ελλάδα με τα υπάρχοντα καταστατικά και αθλητικό νόμο? Και δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να δημιουργηθεί λέσχη φίλων και να μην υπάρξη Δ.Σ. στο Σύλλογο που θα κάνει αυτά που αναφέρεις. Αυτό που πρέπει να γίνει κατανοητό από όλους είναι ότι κάνεις δεν τα ξέρει όλα, πρέπει να ρωτάς και να ζητάς βοήθεια δεν είναι κακό. Ας πάει κάποιος να πάρει τις καταστάσεις αθλητών που υπάρχει στην ΕΣΚΑΝΑ και κοιτάξτε όσοι ενδιαφέρεστε για την σωτηρία του Ατρομήτου να βγάλετε μία σφραγίδα για να λειτουργήσει κάπως ο Σύλλογος. Από κει και πέρα προσπαθήστε να γίνει Γ.Σ. και να βγεί κάποιο Δ.Σ. που να τρέξει μέσω της Νομαρχίας το τι μέλει γενέσθαι με την "εξαφάνιση" των βιβλίων του Συλλόγου. Όσον αφορά το σχέδιο του κ. Νανάκου όλα καλά και μακάρι να είναι αλήθεια όλα αυτά που μετέφερες αν και από λόγια νομίζω ο Σύλλογος έχει ακούσει πολλά. Βέβαια δεν ξέρω αν αυτά που δήλωσε ο κ. Νανάκος πλέον ισχύουν μετά από την πρόσληψή του στις Εσπερίδες, που παρεπιπτόντως συγχαρητήρια το αξίζει.
Όσον αφορά το άτομο μου θα παραμείνω ανώνυμος όχι για κανέναν ιδιαίτερο λόγο αλλά έτσι για να υπάρχει και λίγο μυστήριο φίλε Βαγγέλη.

Τέλος θα σας πρότεινα σε όλους τους νέους και παλιούς φίλους του Ατρομήτου, ΜΑΚΡΥΑ από τους "ΑΙΩΝΙΟΥΣ" δυστυχώς αυτοί έφαγαν τον Σύλλογο και ας φαίνονται ήρωες τώρα. Μακάρι ο κ. Νανάκος να κρατήσει αυτό που είπε ότι δεν θέλει κανέναν παλιό γιατί όλοι τα έκαναν χάλια, αν και δεν το νομίζω διότι πιστεύω ότι παίζει σε πολλά ταμπλό ο κ. Νανάκος.

Αυτά λοιπόν κι από μένα, εξακολουθώ να θέλω τα καλύτερα για τον Ατρόμητο. smiley.gif
VAGELIS N
QUOTE(Tom&Jerry5 @ May 22 2009, 18:57 ) *
Όσον αφορά το άτομο μου θα παραμείνω ανώνυμος όχι για κανέναν ιδιαίτερο λόγο αλλά έτσι για να υπάρχει και λίγο μυστήριο φίλε Βαγγέλη.

με τα μυστηρια δεν υπαρχει σωτηρια γιατι τα μυστηρια ειναι σκοτεινα και οπως λεει και ο σοφος λαος οποιος νυχτα περπατει λασπες και .....πατει
και μην νομιζει οτι καιγομαι να μαθω ποια \ος εισαι απλα εχω μια αντιληψη και θελω να με λενε αΝΤρα οχι αΝΔρα και για να με λενε ετσι λεω αυτα που θελω χωρις να κρυβομαι πισω απο σαιτ και ψευδονημα
οσο για τον αργυρη το οτι ασχολουμαι με το γυναικειο ειναι γιατι οσο ημουν στον ατρομητο αυτη την εικονα μου ειχατε δωσει οτι ο καθενας στο τμηματακι του και οπως λεει και ο ποιος πιστος φιλος του ατρομητου την μπανανα και στο κλουβακι συγνωμη γιαυτο δεν θελω να προσβαλω κανεναν αλλα ο παναγιωτης αγαπαει τον ατρομητο
LALAKIS
εσυ tom&jerry που εισαι ανωνυμος και ολοι ξερουμε ποιος εισαι να μη μιλας για την ανικανοτητα των αλλων και την δικη σου ικανοτητα .......
Απο το 2005 εχει να κατατεθει στη νομαρχια διοικητικος και οικονομικος απολογισμος του συλλογου με συνεπεια τη διαγραφη του ενω εχουν περασει δυο διοικησεις και τεσσερα χρονια....γιατι αραγε?

περαστικα στο μιχαλακη το θεο για το σοβαρο ατυχημα που ειχε.
Tom&Jerry5
QUOTE(LALAKIS @ Jun 4 2009, 13:53 ) *
εσυ tom&jerry που εισαι ανωνυμος και ολοι ξερουμε ποιος εισαι να μη μιλας για την ανικανοτητα των αλλων και την δικη σου ικανοτητα .......
Απο το 2005 εχει να κατατεθει στη νομαρχια διοικητικος και οικονομικος απολογισμος του συλλογου με συνεπεια τη διαγραφη του ενω εχουν περασει δυο διοικησεις και τεσσερα χρονια....γιατι αραγε?

περαστικα στο μιχαλακη το θεο για το σοβαρο ατυχημα που ειχε.


Δεν προκειται να ξαναπω τα ιδια πραγματα, ουτε να πω ποιος ειμαι και ποιος δεν ειμαι. Αυτο που με ενδιαφερει να μαθω ειναι τι εχει παθει ο Μιχαλης, αν μπορεις να μου πεις. Ειναι λυπηρο για τον οποιοδηποτε να αντιμετωπιζει σοβαρο προβλημα υγειας. Μιχαλη ευχομαι να ειναι περαστικα. Ολα τα αλλα νομιζω οτι δεν εχουν ουσια.

sad.gif
magickaminia
QUOTE(Tom&Jerry5 @ Jun 5 2009, 00:38 ) *
Δεν προκειται να ξαναπω τα ιδια πραγματα, ουτε να πω ποιος ειμαι και ποιος δεν ειμαι. Αυτο που με ενδιαφερει να μαθω ειναι τι εχει παθει ο Μιχαλης, αν μπορεις να μου πεις. Ειναι λυπηρο για τον οποιοδηποτε να αντιμετωπιζει σοβαρο προβλημα υγειας. Μιχαλη ευχομαι να ειναι περαστικα. Ολα τα αλλα νομιζω οτι δεν εχουν ουσια.

sad.gif

Ευχαριστω για τις ευχες ολων των ανθρωπων που ενδιαφερθηκαν για μενα. Ειχα ενα τροχαιο ατυχημα στις 28-5 με αποτελεσμα το σοβαρο τραυματισμο μου στο δεξι χερι οπου και εγχειρισθηκα στο Ασκληπιειο Βουλας και μου τοποθετηθηκε μηχανικος αγκωνας και λαμες στο βραχιονα μου. Ευχομαι καλο καλοκαιρι και υγεια σ ολους. Οσον αφορα τον Ατρομητο απ οτι φαινεται κατι καταφεραμε και το λουκετο αναστελλεται ελπιζω επ αοριστον. blove.gif
magickaminia
QUOTE(magickaminia @ Jun 10 2009, 10:27 ) *
Ευχαριστω για τις ευχες ολων των ανθρωπων που ενδιαφερθηκαν για μενα. Ειχα ενα τροχαιο ατυχημα στις 28-5 με αποτελεσμα το σοβαρο τραυματισμο μου στο δεξι χερι οπου και εγχειρισθηκα στο Ασκληπιειο Βουλας και μου τοποθετηθηκε μηχανικος αγκωνας και λαμες στο βραχιονα μου. Ευχομαι καλο καλοκαιρι και υγεια σ ολους. Οσον αφορα τον Ατρομητο απ οτι φαινεται κατι καταφεραμε και το λουκετο αναστελλεται ελπιζω επ αοριστον. blove.gif

Οπως το ανοιξα , ετσι ηρθε καιη ωρα να κλεισω το τοπικ. Η νεα διοικηση που εκλεχθηκε θα οδηγησει τα επομενα 2 χρονια σε εξυγιανση τονΑτρομητο. Ευχομαι σε ολους καλη επιτυχια ,εγβ σαν Ταμισε του Συλλογου θα προσπαθησω να νοικοκυρεψω το Συλλογο. Ηδη η πρωτη προσπαθεια του νεουΔ.Σ. με το τουρνουα τζουνιορ στις 19-6-2009 στεφθηκε απο απολυτη επιτυχια. Καλο καλοκαιρι σε ολους. blove.gif
leonkalf
Δεν είναι απαραίτητο να κλείσει το topic.

Μπορεί να είναι ενεργό, έχοντας εδώ το χώρο της συγκεκριμένης ομάδας ώστε να γράφετε τα νέα της ομάδας (π.χ τώρα το νέο Δ.Σ, μεταγραφές, το ρόστερ, προπονητές κλπ) , απόψεις για την ομάδα και κάθε τι άλλο που είναι χρήσιμο για ενημέρωση και διάλογο.

Ενθαρρύνουμε κάθε ομάδα να έχει ένα δικό της topic ώστε να μην γεμίζουν με περιττά posts (όταν γίνετε κουβέντα συνεχώς γύρω από μια ομάδα) τα topic των πρωταθλημάτων.


Καλό καλοκαίρι και καλή συνέχεια.
magickaminia
QUOTE(leonkalf @ Jun 24 2009, 18:09 ) *
Δεν είναι απαραίτητο να κλείσει το topic.

Μπορεί να είναι ενεργό, έχοντας εδώ το χώρο της συγκεκριμένης ομάδας ώστε να γράφετε τα νέα της ομάδας (π.χ τώρα το νέο Δ.Σ, μεταγραφές, το ρόστερ, προπονητές κλπ) , απόψεις για την ομάδα και κάθε τι άλλο που είναι χρήσιμο για ενημέρωση και διάλογο.

Ενθαρρύνουμε κάθε ομάδα να έχει ένα δικό της topic ώστε να μην γεμίζουν με περιττά posts (όταν γίνετε κουβέντα συνεχώς γύρω από μια ομάδα) τα topic των πρωταθλημάτων.


Καλό καλοκαίρι και καλή συνέχεια.

ΟΚ. Εκ μερους της Διοικησης του Ατρομητου σ ευχαριστω . Εμεις θα προσπαθησουμε να το τηρησουμε με ευλαβεια, ευχομαι και οσοι αλλοι θελουν να δωσουν το στιγμα τους να γραφουν εδω για τον αγαπημενο μας συλλογο. Καλο καλοκαιρι και απο μενα. Τελος την Κυριακη 5 Ιουλιου στον Πρ.Ηλια στην Καστελλα στις 12μμ βαφτιζω τον γιο μου. Νονα ειναι η Αφροδιτη Κοσμα. Οποιος φιλος ελθει θα με τιμησειμε την παρουσια του. blove.gif
magickaminia
Στα πλαισια ενημερωσης των φιλων της ομαδας εκ μερους του Δ.Σ. ειμαι σε θεση να ανακοινωσω τα ακολουθα.
1. Συνεχιζει στην θεση του προπονητη ο κ.Αγγελος Γεωργακης.
2. Η ομαδα ηρθε σε συμφωνια με τις παικτριες Δετση απο Ιβισκο Ροδ, Αρχοντακη απο Πρωτεα Βουλ - που περσι επαιξαν στον Πειραικο- και εχουν ξαναφορεσει την φανελλα του Ατρομητου στο παρελθον οπως και η Λαουλακου απ το Φοινικα Πειρ. Επεστρεψε απ το Γαλατσι η Αν.Ρουμπελακη μετα απο 1 χρονο . Τελος αποκτηθηκε απ τις νεανιδες των Εσπεριδων Καλ. η Ευ. Σιφονιου . Η ομαδα θα διεκδικησει την ενισχυση της και με αλλες παικτριες μεσα στα πλαισια των αποδεσμευσεων. Ευχαριστουμε ολα τα κοριτσια που ηρθαν στην ομαδα και ολα εκεινα που συνεχιζουν απ την περσινη. blove.gif
magickaminia
Στα πλαισια ενημερωσης των φιλων της Εσκανα σας προσθετω οτι εμεινε ελευθερη η αθλητρια Περσεφονη Δρακοπουλου και παραχωρηθηκε με υποσχετικη στον Φαρο Κερ. η Πετρινα Μοσχονα. Επισης οτιδηποτε προκυψει κατα τηνδιαρκεια των αποδεσμευσεων θα σας ενημερωσουμε σχετικα. Απ τον βασικο κορμο της περσινης ομαδας παρεμειναν στην ομαδα οι Γεωρ.Χατζηνικολαου, Ευθ.Ρωκα, Αγγελ.Ρουνται , Ελ.Μπαρμπαλια και θα πλαισιωσουν το γυναικειο τμημα και αθλητριες απ το τμημα των Κορασιδων. blove.gif
magickaminia
Μετα απο την ολοκληρωση της αποχωρησης των αθλητριων Γ.Βολλα, Εφ.Δεμερτζη και Εφ.Χατζηγιαννη απο τον συλλογο στις οποιες ευχομαστε καλη συνεχεια, η ομαδα ολοκληρωσε το ροστερ της . Θα αποτελειται απο συνολικα 12 παικτριες . Προθεση του συλλογου ειναι η μειωση του μεσου ορου ηλικιας και η προωθηση νεαρων κοριτσιων στην ομαδα των γυναικων. Ευχομαστε καλο καλοκαιρι ολοψυχα σε ολα τα σωματεια της ΕΣΚΑΝΑ αθλητες και παραγοντες. Ραντεβου το Σεπτεμβρη. blove.gif
magickaminia
Εγινε χθες η κληρωση του Πρωταθληματος και του Κυπελλου γυναικων. Η κληρωτιδα σταθηκε ευνοικη για την νεα ομαδα μας. Στο Κυπελλο κληρωθηκαμε στην α φαση με τις νεανιδες του Πειραικου, στην β φαση εφοσον προκριθουμε με τις νεανιδες του ΑΟΠΦ . Στο πρωταθλημα κληρωθηκαμε στον Α ομιλο μαζι με Πορφυρα, Τερψιθεα , Ευρυαλη, ΓΑΣ Μανδρας, Ηλεκτρουπολη , Καστελλα, Φαρο Κερ. και Ελευθερια Μοσχ. Ευχομαι καλη συνεχεια σε ολες τις ομαδες και ελπιζω μεχρι να αρχισουν οι αγωνιστικες υποχρεωσεις μας να εχουμε και γηπεδο γιατι αυτη τη στιγμη ειναι ολα στον αερα. blove.gif
magickaminia
Πραγματοποιηθηκε χθες η πρωτη συγκεντρωση - γνωριμια τοσο του γυναικειου οσο και του αντρικου τμηματος του Ατρομητου. Στο γυναικειο η ομαδα ξεκινα απο τις 25-8-2009 προπονησεις υπο την καθοδηγηση του προπ. Αγγελου Γεωργακη και του βοηθου του Γ.Ρουμπελακη. Ευχομαστε καλη χρονια με υγεια και χωρις τραυματισμους για τα κοριτσια. blove.gif
magickaminia
Λογω του εντονου γηπεδικου προβληματος που αντιμετωπιζουμε και εμεις οπως και ολες οι ομαδες που χρησιμοποιουν το κλειστο των Καμινιων , η προετοιμασια συνεχιζεται μετ εμποδιων. Παρ ολα ταυτα η ομαδα εδειξε καλα δειγματα στα 2 πρωτα φιλικα της με τον Αιολο Ταυρου στον Ταυρο και με τον Γ.Σ. Περιστεριου στο κλειστο του . Ζητουμε την συμπαρασταση ολων των ανθρωπων που αγαπουν τον Ατρομητο Πειραια στην νεα προσπαθεια που ξεκινησε. Τοσο υλικα οσο και ηθικα. blove.gif
magickaminia
Η ομαδα συνεχισε τα φιλικα με αγωνα την Κυριακη κοντρα στις Νεανιδες των Εσπεριδων χωρις να κρατηθει σκορ και χωρις την παρουσια των Δετση , Αρχοντακη και Λαουλακου. Μεχρι τον αγωνα του Κυπελλου που οριστηκε για την Κυριακη στις 17.30 στα Καμινια που ομως ενημερωνω οτι το γηπεδο δεν πληροι τις απαραιτητες προυποθεσεις για την τελεση αγωνα, η ομαδα θα δωσει αλλο ενα φιλικο πιθανον με το Ελληνικο. blove.gif
magickaminia
Ξεκιναει αυριο στη Δραπετσωνα επισημα η αγωνιστικη περιοδος για μας στις 17.00 μ.μ. κοντρα στις Νεανιδες του Πειραικου.Τα κοριτσια παρα τα προβληματα στην προετοιμασια λογω της ελλειψης αγωνιστικων χωρων θα προσπαθησουν για το καλυτερο. Αν εξαιρεσουμε την Ρ.Λαουλακου που ειναι τραυματιας ολες οι υπολοιπες ειναι στην διαθεση των προπονητων. Δραττομαι της ευκαιριας για να ευχαριστησω δημοσια τον κ.Νανακο Σταυρο που τηρησε κατα γραμμα τις υποσχεσεις του και εβαλε στα ταμεια της ομαδος συνολικα το ποσον των 5.000 Ε. Ευχομαι και αλλα ατομα που αγαπουν το Συλλογο να προβουν σε αντιστοιχες ενεργειες. Ουτως ή αλλως ολοι οσοι ασχολουμαστε αυτη τη στιγμη με το Συλλογο ειμαστε ανθρωποι του μοχθου και οτι βαζουμε στο Ταμειο το βαζουμε απ το υστερημα μας. blove.gif
magickaminia
QUOTE(magickaminia @ Sep 19 2009, 16:12 ) *
Ξεκιναει αυριο στη Δραπετσωνα επισημα η αγωνιστικη περιοδος για μας στις 17.00 μ.μ. κοντρα στις Νεανιδες του Πειραικου.Τα κοριτσια παρα τα προβληματα στην προετοιμασια λογω της ελλειψης αγωνιστικων χωρων θα προσπαθησουν για το καλυτερο. Αν εξαιρεσουμε την Ρ.Λαουλακου που ειναι τραυματιας ολες οι υπολοιπες ειναι στην διαθεση των προπονητων. Δραττομαι της ευκαιριας για να ευχαριστησω δημοσια τον κ.Νανακο Σταυρο που τηρησε κατα γραμμα τις υποσχεσεις του και εβαλε στα ταμεια της ομαδος συνολικα το ποσον των 5.000 Ε. Ευχομαι και αλλα ατομα που αγαπουν το Συλλογο να προβουν σε αντιστοιχες ενεργειες. Ουτως ή αλλως ολοι οσοι ασχολουμαστε αυτη τη στιγμη με το Συλλογο ειμαστε ανθρωποι του μοχθου και οτι βαζουμε στο Ταμειο το βαζουμε απ το υστερημα μας. blove.gif

Θετικοτατο το ξεκινημα της γυν.ομαδας μεσα στο Κερατσινι κοντρα σε μια μαχητικη ομαδα οπως ο Φαρος που περσι μας δυσκολεψε τοσο στο Α γυρο που κερδισε η ομαδα στο καλαθι οσο και στο Β γυρο που χασαμε με μιση ομαδα πλεον στα Καμινια. Με την ευκαιρια θα ηθελα να απευθυνω για αλλη μια φορα προσκληση προς οσους αγαπουν την ομαδα μας να την αγκαλιασουν με την παρουσια τους στο γηπεδο οσο και με την οικονομικη βοηθεια τους. Θα ηθελα ομως παραλληλα να ζητησω απο καποιους που δεν ειναι διπλα μας να παψουν επιτελους να διαβαλουν την ομαδα. Η προσπαθεια ολων μας ειναι ηρωικη στο επακρο και δεν θα ηθελα να βλεπω γνωστα μου προσωπα να συνεχιζουν τον ολισθηρο δρομο που διαλεξαν απο περσι. Τους προειδοποιω οτι θα με βρουν απεναντι τους. Ο συλλογος δεν ειναι μαγαζι κανενος και αυτοι που θελαν να του βαλουν λουκετο απετυχαν. blove.gif
magickaminia
QUOTE(magickaminia @ Sep 30 2009, 15:00 ) *
Θετικοτατο το ξεκινημα της γυν.ομαδας μεσα στο Κερατσινι κοντρα σε μια μαχητικη ομαδα οπως ο Φαρος που περσι μας δυσκολεψε τοσο στο Α γυρο που κερδισε η ομαδα στο καλαθι οσο και στο Β γυρο που χασαμε με μιση ομαδα πλεον στα Καμινια. Με την ευκαιρια θα ηθελα να απευθυνω για αλλη μια φορα προσκληση προς οσους αγαπουν την ομαδα μας να την αγκαλιασουν με την παρουσια τους στο γηπεδο οσο και με την οικονομικη βοηθεια τους. Θα ηθελα ομως παραλληλα να ζητησω απο καποιους που δεν ειναι διπλα μας να παψουν επιτελους να διαβαλουν την ομαδα. Η προσπαθεια ολων μας ειναι ηρωικη στο επακρο και δεν θα ηθελα να βλεπω γνωστα μου προσωπα να συνεχιζουν τον ολισθηρο δρομο που διαλεξαν απο περσι. Τους προειδοποιω οτι θα με βρουν απεναντι τους. Ο συλλογος δεν ειναι μαγαζι κανενος και αυτοι που θελαν να του βαλουν λουκετο απετυχαν. blove.gif

Δυστυχως τα προβληματα με το γηπεδο συνεχιζονται. Απ οτι φαινεται και ο Οκτωβριος θα βρει την ομαδα να γυριζει απο δω και απο κει με οτι αυτο συνεπαγεται για το τμημα των γυναικων. Ειδικα εν οψει του δυσκολου αγωνα εκτος κοντρα στην Τερψιθεα. Παραλληλα θα ηθελα να εκφρασω ολοψυχα τις ευχες για περαστικα στον Λεωνιδα Καλφαγιαννη που περναει ενα σοβαρο προβλημα με την οραση του. Τελος πρεπει να ευχαριστησω ολους τους γονεις που μας εμπιστευονται και φερνουν τα κοριτσια τους στα τμηματα υποδομης μας. blove.gif
leonkalf
Μιχαλη, σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες! Το εκτιμω πραγματικα.
Ειναι μια δυσκολη περιοδος για μενα και θελω να πιστευω οτι στο τελος..
.. θα δω φως!
Να ´σαι καλα, εσυ και ολα τα μελη της ομαδας που ξερω για το ενδιαφερον σας.
Ελπιζω να μου δινετε χαρες με νικες!! wink.gif


Υ.Γ Μια παρατηρηση. Μην κανεις απαντηση στα posts σου οταν θες να
γραψεις κατι καινουργιο. Δεν εχει νοημα να επαναλαμβανεται το προηγουμενο
κειμενο σου. Κανε κλικ στο κουμπι Γρ.Απαντηση η Απαντηση που ειναι
κατω κατω στη σελιδα.
magickaminia
Ευχαριστω για την πληροφορια Λεωνιδα. Την Κυριακη η ομαδα μας δοκιμαζεται στην Τερψιθεα. Ουτε στον αγωνα αυτο θα ειμαστε απολυτα ετοιμοι μιας και μολις χθες μπηκαμε στο κλειστο γιαπροπονηση. Η ομαδα εχει μικροπροβληματα αλλα υπαρχει αισιοδοξια για το αποτελεσμα του αγωνα. Ευχομαι να γινει ενα καλο παιχνιδι και η καλυτερη ομαδα να κερδισει. blove.gif
magickaminia
Δυστυχως την Κυριακη στον Αγιο Τρυφωνα δεν καταφεραμε να κανουμε δευτερη σερι εκτος εδρα νικη . Η διοικηση της ομαδας εχει καποιες ενστασεις σχετικα με την διαιτησια του αγωνα. Εχει ηδη ετοιμαστει επιστολη διαμαρτυριας τοσο προς την ΚΕΔ οσο και προς την ΕΣΚΑΝΑ. Ελπιζω να τυχουν της δεουσας προσοχης απο αυτους που τις απευθυνουμε. Φετος στα Καμινια γινεται μια σοβαρη προσπαθεια που δεν μπορει να αναιρεθει για κανενα λογο απο τα λαθη προηγουμενων διοικησεων. Ευχομαι τα οποια λαθη την Κυριακη να ηταν αποτελεσμα ανθρωπινου λαθους και οχι εσκεμμενα. blove.gif
magickaminia
Η ομαδα πραγματοποιησε την Κυριακη τη 2η νικη της στο πρωταθλημα επι της Μανδρας μετα απο αρκετα καλη εμφανιση. Θετικο στοιχειο του αγωνα η εμφανιση των νεων κοριτσιων που πηραν αρκετο χρονο συμμετοχης και η επανεμφανιση της Τ.Δετση που εδειξε οτι μπορει να βοηθησει στα δυσκολα την ομαδα. Την Κυριακη 25-10-2009 στις 15.30 η ομαδα υποδεχεται στα πλαισια του Κυπελλου τις νεανιδες του Π.Φαληρου. Αν και εφοσον προκριθουμε θα βρεθουν αντιμετωπες με τις νεανιδες των Εσπεριδων στην φαση των 8. Θα ηθελα εν προκειμενω να ευχαριστησω τους 2 διαιτητες που σφυριξαν τον αγωνα της Κυριακης γιατι εδειξαν σε ολους ποσο απλο ειναι να διαιτητευει κανεις ενα γυναικειο παιχνιδι. Ευχομαι και στο μελλον να δουμε παρομοιες διαιτησιες. blove.gif
leonkalf
Όντως φοβερή εμφάνιση by Tonia.. 77.gif Double Double έκανε (10π.,11ρημπ.)
Εύχομαι να συνεχίσει τις καλές εμφανίσεις και στα επόμενα (και πιο δύσκολα ματς).

Της μεταδίδω φαίνεται το μπασκετικό μου χάρισμα, τώρα που βρέθηκα εκτός... wink.gif


Καλή συνέχεια σε όλους wos_sport3.gif


magickaminia
Ηταν στραβο το κλιμα το φαγε και ο γαιδαρος. Ειπαμε ρε παιδια να μας βαζουν τρικλοποδιες αλλα οχι και ετσι. Αυτο πλεον αποτελει προκληση. Ο Ατρομητος σιγουρα δεν ειναι το αγαπημενο παιδι της ΕΣΚΑΝΑ αλλα οχι και τοσο κοντρα. Ευχαριστουμε τη Γραμματεια, το Κομμισαριο , τους Διαιτητες και την ομαδα του Π.Φαληρου που τελεσαμε υπο τετοιες συνθηκες αυτο το παιχνιδι. Επισης θελω να τονισω σε οσους δεν σεβονται τον κοπο των ανθρωπων του Συλλογου μας οτι δεν πτοουμαστε με τιποτα. Η ομαδα εχει μπει σε ρυθμο και θα προχωρησουμε μεχρι τελους. Καλο ειναι να καταλαβουν καποιοι οτι υφισταται Ατρομητος Πειραια . Ουδεν σχολιο. blove.gif
magickaminia
Η ομαδα συνεχισε τις νικες με αντιπαλο την νεανικη ομαδα της Ελευθεριας Μοσχ. Ακολουθει το παιχνιδι με την Ηλεκτρουπολη που εχει και αυτη νεανικη ομαδα. Η ομαδα εχει αρχισει να ρολαρει και σιγα σιγα επιστρεφουν και οι τραυματιες. Ευελπιστω οτι μεχρι το ντερμπι με Πορφυρα και το Κυπελλο με Εσπεριδες ολα τα κοριτσια θα ειναι σε θεση να προσφερουν τις υπηρεσιες τους. blove.gif
magickaminia
Η ομαδα συνεχισε με νικη και μαλιστα με μεγαλη εκταση κοντρα στην νεανικη ομαδα της Ηλεκτρουπολης/ Συμπερασματα δεν μπορουν να βγουν σε τετοια παιχνιδια δυστυχως αλλα δοθηκε η ευκαιρια να παιξουν τα κοριτσια με το λιγοτερο χρονο συμμετοχης στο πρωταθλημα και να αποδειξουν την χρησιμοτητα τους στην ομαδα. Στο παιχνιδι υπηρξε ελαφρυς τραυματισμος της Ρουνται και της ευχομαστε περαστικα , οπως και στην αρχηγο μας Χατζηνικολαου που τραυματιστηκε ελαφρα στην προπονηση του Σαββατου. Περαστικα και στο Γ.Ρουμπελακη. Η ομαδα συνεχιζει με εμποδια αλλα ειναι δυνατη και προσγειωμενη στους στοχους της. Τελος χρονια πολλα στον Κοουτς Αγγελο Γεωργακη και στην Αγγελικη Ρουνται. blove.gif
magickaminia
Για αλλη μια Κυριακη παρ ολα τα προβληματα μικροτραυματισμων που συνεχιζονται και δεν μας αφηνουν απο την αρχη της περιοδου η ομαδα κερδισε με αρκετη ευκολια και καλη αποδοση την Ευρυαλη στον Αγ.Τρυφωνα. Θετικη η εικονα πλεον του γηπεδου και ακομη πιο θετικη η εικονα της διαιτησιας στον αγωνα μας. Γι αυτο το λογο ευχαριστουμε τοσο την Ευρυαλη για την φιλοξενια της οσο καιτο διαιτητικο διδυμο. Η ομαδα συνεχιζει την προετοιμασια της προσηλωμενη στους στοχους της και κοιταζοντας το καθε παιχνιδι ξεχωριστα. blove.gif
leonkalf
Το σκορ χθες 28-81.

Το ταμπλό πάντως και τα χρονόμετρα 24'' δεν φτιάχτηκαν ακόμα στο γήπεδο του Αγ. Τρύφωνα.. 68.gif

Το δάπεδο σίγουρα καλύτερο (περάστηκε ξανά πλαστικό), τουλάχιστον τώρα δεν γλιστράει.
magickaminia
Η ομαδα συνεχισε με μια ακομα νικη με σκορ 47-37 απεναντι στην σκληροτραχηλη Καστελλα. Θετικο σημειο του αγωνα η επανοδος ολου του κορμου των βασικων παικτριων της ομαδας και μαλιστα εν οψει του ντερμπι με τον Πορφυρα. Η ομαδα δειχνει οτι εχει δυνατοτητες για ενα καλο πλασσαρισμα στο τελος της κανονικης περιοδου που θα της επιτρεψει να παει οσο το δυνατον πιο ψηλα στα πλει οφ. blove.gif
magickaminia
Επειδη δεν εχω λογο να συνεχισω να κανω κατι το οποιο δεν με αντιπροσωπευει πλεον , αφηνω στους επομενους την ενασχοληση με τα κοινα του Ατρομητου. Ο κυκλος μου τελειωσε οριστικα και αμετακλητα . Ευχομαι οι συνεχιστες μου να καταφερουν να επιτυχουν στο εργο τους. Επισης ευχομαι να συνεχισουν και αυτο το τοπικ που εξυπηρετει μονο τον Ατρομητο. Καλο χειμωνα σε ολους και καλη συνεχεια στο εργο τους. blove.gif
magickaminia
Εχω την εντυπωση οτι κανεις δεν ασχολειται με το τοπικ. Απλα μπηκα για να τονισω κατι στους μη εχοντες σχεση με τον Ατρομητο. Ο Ατρομητος Πειραια ειναι ηταν και θα ειναι η ομαδα της καρδιας μου. Ο συλλογος δεν ειναι ιδιοκτησια κανενος ποσο μαλλον δε δικης μου. Ημουν παντα στρατιωτης του απο τα 16 μου και σημερα ειμαι 40. Οποτε με εχει αναγκη ο συλλογος θα ειμαι παντα εκει. Αρκει μονο μα μη μου θιγουν την αξιοπρεπεια και την προσωπικοτητα μου. Ολοι εχουν δικαιωμα στην κριτικη αλλα με σεβασμο στα προσωπα που αναφερονται. Βοηθηστε λοιπον ολοι οσοι αγαπατε τα Καμινια την ομαδα συμβολο της γειτονιας μας τον Ατρομητο. Καλες γιορτες και καλη συνεχεια σε ολους. blove.gif
magickaminia
Καλη χρονια σε ολα τα σωματεια της ΕΣΚΑΝΑ και κυριως καλη χρονια στον Ατρομητο και στον φιλο μου τον Λεωνιδα.Ευχο μαι επιτυχιες σε ολα τα τμηματα της ομαδας και ατομικη υγεια και ευτυχια για ολους τους αθλητες και αθλητριες της. blove.gif
magickaminia
Ελπιζω να με συγχωρεσει ο Λεωνιδας αν βγαινω λιγο εκτος τοπικ αλλα θα ηθελα να ενημερωσω ολους τους φιλους του Συλλογου οτι ο Συλλογος διοργανωνει λαχειοφορο αγορα με δωρο ενα Λαπ τοπ για την οικονομικη ενισχυση του. Εχουν εκδοθει 1000 λαχνοι των 2 Ευρο εκαστος. Η κληρωση θα γινει στις 21 Φεβρουαριου 2010 μαζι με την κοπη της πρωτοχρονιατικης πιττας του Συλλογου. Τελος θα ηθελα να γνωρισω σε ολους τους φιλους οτι ο Συλλογος συμμετεχει σε 6 διοργανωσεις. 3 στο γυναικειο και 3 στο αντρικο. Ελπιζω ολοι οι φιλοι να αγορασουν λαχνους ειτε απο τα γραφεια του Συλλογου τις ημερες λειτουργιας της γραμματειας ειτε απο τους εφορους των αγωνιστικων τμηματων. Καθε βοηθεια στην παρουσα φαση ειναι σημαντικη για την συνεχιση της ευρρυθμης λειτουργιας του συλλογου. blove.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.