Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3
kasper7
QUOTE(leonkalf @ May 6 2010, 19:31 ) *
Λόγω κάποιου προσωπικού προβλήματος, δεν μπορούσα να ασχοληθώ με ίντερνετ γενικά και με το basketforum ειδικότερα (είχα ρίξει κλεφτές ματιές) και σήμερα που μπόρεσα να κάτσω να δω όλα τα posts, πραγματικά έχω ανάγκη να γράψω μερικά πράγματα.

Αρχικά, τις προηγούμενες μέρες, επειδή ο/η air jordan είχε απαντήσει σε δικό μου post ήθελα να απαντήσω και να εξηγήσω ορισμένα πράγματα.. αλλά πλέον μετά τα όσα έγραψε τις επόμενες μέρες και φανέρωσε το πως λειτουργεί και σκέφτεται δεν έχω καμία μα καμία όρεξη να απαντήσω σε θέματα που έθιξε στην απάντηση του/της προς εμένα. Δεν αξίζει τον κόπο και δεν θέλω να συζητώ με τέτοια άτομα για κάτι που εγώ το έχω πολύ ψηλά και θέλω από το συνομιλητή μου να το αντιμετωπίζει με τον ίδιο τρόπο..

Πρέπει να καταλάβουν ορισμένοι -που κατά καιρούς εμφανίζονται στο basketforum σαν αστέρια του ουρανού και μετά κάποια στιγμή πέφτουν και χάνονται- ότι ο συγκεκριμένος χώρος, το basketforum.gr δεν είναι χώρος για να βγάζει ο καθένας τα προσωπικά του προβλήματα, τις στεναχώριες και ότι άλλο τον βασανίζει, κατ' αυτό τον τρόπο και για τέτοια θέματα.. Εδώ ο χώρος είναι μπασκετικός και έχει φτιαχτεί για να μιλάμε για μπάσκετ (και για άλλα θέματα στις ενότητες off topic) και ο καθένας μπορεί να λέει τη γνώμη του πάνω σε θέματα που αφορούν το άθλημα, τους αγώνες, τα πρωταθλήματα και τους πρωταγωνιστές με υπεύθυνο τρόπο και χωρίς να προσβάλει τους υπόλοιπους χρήστες. Δεν είδα ούτε ένα τέτοιο post από τα 2 νέα μέλη, που το μόνο τους μέλημα ήταν να διαμαρτυρηθούν σε προσωπικό επίπεδο για τον μη χρόνο συμμετοχής κάποιων παικτριών. Και φυσικά, δεν έχουν κάνει πουθενά αλλού posts για άλλα μπασκετικά θέματα, παρά μόνο εδώ στα στενά όρια του Ατρομήτου. Το basketforum δεν είναι μόνο γυναικείο και Ατρόμητος, αλλά έτσι φαίνεται ο σκοπός (γιατί μπαίνει στο basketforum) του καθενός..

Είμαι ένας από τους διαχειριστές του χώρου αυτού και το μέλημά μας είναι να κρατάμε το forum σε κάποιο επίπεδο.. Στο moderating του γυναικείου τον τελευταίο καιρό έχουμε απουσίες και δεν συντονίζεται όπως θα έπρεπε (και έτσι προσπαθώ να βοηθώ κι εγώ) αλλά αυτό δε σημαίνει ότι και οι χρήστες δεν πρέπει να βοηθούν στην ομαλή λειτουργία του. Η ομάδα διαχείρισης λοιπόν δεν επικροτεί τέτοιους είδους συζητήσεις που ξεκινάνε από το πάθος και την προσπάθεια κάποιων να προβάλλουν το παιδί τους, το φίλο τους, τον αδερφό τους κ.ο.κ. Αν ο οποιοσδήποτε θέλει κάπου να τα πει και να τα "χώσει" στον οποιοδήποτε με τον δικό του ιδιοτελή τρόπο, ας ανοίξει ένα δικό του blog, ένα δικό του χώρο στο διαδίκτυο (αφού θέλει από κει να τα πει και όχι εκεί που θα έπρεπε αν νομίζει ότι τον πνίγει το δίκιο) και να λέει ότι θέλει.
ΕΔΩ, στο χώρο που έχουμε φτιάξει εμείς και τον ορίζουμε εμείς δεν επιθυμούμε τέτοιου είδους γεγονότα -που δε συνάδουν με το ύφος του χώρου- και θα παρακαλέσω να εκλείψουν. Σε όποιον δεν αρέσει η φιλοσοφία μας, μπορεί να αποχωρήσει. Δεν κρατάμε κανέναν με το ζόρι, όσοι γράφουν μόνοι τους προσήλθαν και μάλιστα αποδέχτηκαν τον κανονισμό λειτουργίας(που είναι απαραίτητο να διαβαστεί) με την εγγραφή τους..


Ελπίζω όλοι οι συμμετέχοντες να καταλάβουν όσα έγραψα παραπάνω και στη συνέχεια να μην επαναληφθούν τέτοια post που δεν οδηγούν πουθενά και δεν συμβάλλουν στην ώριμη ανταλλαγή απόψεων (εν προκειμένω για την ομάδα του Ατρόμητου).
Βγάλτε από το μυαλό σας τέτοια πάθη και τέτοια ανούσια πράγματα, δείτε την πραγματικότητα και κάντε και την αυτοκριτική σας.. Μην νομίζετε ότι όλοι γύρω σας είναι εχθροί σας και θέλουν το κακό σας.. Δεν μπορεί.. κάτι κάνετε κι εσείς λάθος.. Κάτω το κεφάλι, δουλέψτε και προσπαθήστε να γίνετε καλύτεροι άνθρωποι και παίκτες. Και να είστε σίγουροι ότι όταν γίνει αυτό θα ανταμειφθείτε.. Από τη γκρίνια και τα παράπονα δε νομίζω να βγείτε ποτέ κερδισμένοι.. Κρατήστε την ορμή και το θυμό σας να τον βγάλετε στο γήπεδο, μην είστε τόσο ανυπόμονοι.. Υπομονή... Όποιος αξίζει δεν χάνεται..

Αν νοιώθετε τέτοια οργή και μίσος για κάποιον που δε σας έβαλε να παίξετε μπάσκετ, άραγε πως θα νοιώθατε για τα όσα συμβαίνουν στην κοινωνία μας τούτο τον καιρό? Ανοίξτε τους ορίζοντές σας και το μυαλό σας, και προσπαθείτε να έχετε ευρεία αντίληψη των πραγμάτων. Ο αθλητισμός και το μπάσκετ είναι σίγουρα το καλύτερο δευτερεύων πράγμα στη ζωή μας/σας, μόνο χαρά πρέπει να δίνει και όχι σκοτούρες και μιζέρια..


Αυτά από μένα. Καλή συνέχεια και καλή ξεκούραση σε όλη την ομάδα του Ατρόμητου. Το μέλλον κανείς δεν ξέρει αν είναι ευοίωνο ή δυσοίωνο για καμία ομάδα.. εδώ δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει αύριο.
Γεια και χαρά.

41.gif 41.gif 41.gif
stefanleb
QUOTE(leonkalf @ May 6 2010, 19:31 ) *
Λόγω κάποιου προσωπικού προβλήματος, δεν μπορούσα να ασχοληθώ με ίντερνετ γενικά και με το basketforum ειδικότερα (είχα ρίξει κλεφτές ματιές) και σήμερα που μπόρεσα να κάτσω να δω όλα τα posts, πραγματικά έχω ανάγκη να γράψω μερικά πράγματα.

Αρχικά, τις προηγούμενες μέρες, επειδή ο/η air jordan είχε απαντήσει σε δικό μου post ήθελα να απαντήσω και να εξηγήσω ορισμένα πράγματα.. αλλά πλέον μετά τα όσα έγραψε τις επόμενες μέρες και φανέρωσε το πως λειτουργεί και σκέφτεται δεν έχω καμία μα καμία όρεξη να απαντήσω σε θέματα που έθιξε στην απάντηση του/της προς εμένα. Δεν αξίζει τον κόπο και δεν θέλω να συζητώ με τέτοια άτομα για κάτι που εγώ το έχω πολύ ψηλά και θέλω από το συνομιλητή μου να το αντιμετωπίζει με τον ίδιο τρόπο..

Πρέπει να καταλάβουν ορισμένοι -που κατά καιρούς εμφανίζονται στο basketforum σαν αστέρια του ουρανού και μετά κάποια στιγμή πέφτουν και χάνονται- ότι ο συγκεκριμένος χώρος, το basketforum.gr δεν είναι χώρος για να βγάζει ο καθένας τα προσωπικά του προβλήματα, τις στεναχώριες και ότι άλλο τον βασανίζει, κατ' αυτό τον τρόπο και για τέτοια θέματα.. Εδώ ο χώρος είναι μπασκετικός και έχει φτιαχτεί για να μιλάμε για μπάσκετ (και για άλλα θέματα στις ενότητες off topic) και ο καθένας μπορεί να λέει τη γνώμη του πάνω σε θέματα που αφορούν το άθλημα, τους αγώνες, τα πρωταθλήματα και τους πρωταγωνιστές με υπεύθυνο τρόπο και χωρίς να προσβάλει τους υπόλοιπους χρήστες. Δεν είδα ούτε ένα τέτοιο post από τα 2 νέα μέλη, που το μόνο τους μέλημα ήταν να διαμαρτυρηθούν σε προσωπικό επίπεδο για τον μη χρόνο συμμετοχής κάποιων παικτριών. Και φυσικά, δεν έχουν κάνει πουθενά αλλού posts για άλλα μπασκετικά θέματα, παρά μόνο εδώ στα στενά όρια του Ατρομήτου. Το basketforum δεν είναι μόνο γυναικείο και Ατρόμητος, αλλά έτσι φαίνεται ο σκοπός (γιατί μπαίνει στο basketforum) του καθενός..

Είμαι ένας από τους διαχειριστές του χώρου αυτού και το μέλημά μας είναι να κρατάμε το forum σε κάποιο επίπεδο.. Στο moderating του γυναικείου τον τελευταίο καιρό έχουμε απουσίες και δεν συντονίζεται όπως θα έπρεπε (και έτσι προσπαθώ να βοηθώ κι εγώ) αλλά αυτό δε σημαίνει ότι και οι χρήστες δεν πρέπει να βοηθούν στην ομαλή λειτουργία του. Η ομάδα διαχείρισης λοιπόν δεν επικροτεί τέτοιους είδους συζητήσεις που ξεκινάνε από το πάθος και την προσπάθεια κάποιων να προβάλλουν το παιδί τους, το φίλο τους, τον αδερφό τους κ.ο.κ. Αν ο οποιοσδήποτε θέλει κάπου να τα πει και να τα "χώσει" στον οποιοδήποτε με τον δικό του ιδιοτελή τρόπο, ας ανοίξει ένα δικό του blog, ένα δικό του χώρο στο διαδίκτυο (αφού θέλει από κει να τα πει και όχι εκεί που θα έπρεπε αν νομίζει ότι τον πνίγει το δίκιο) και να λέει ότι θέλει.
ΕΔΩ, στο χώρο που έχουμε φτιάξει εμείς και τον ορίζουμε εμείς δεν επιθυμούμε τέτοιου είδους γεγονότα -που δε συνάδουν με το ύφος του χώρου- και θα παρακαλέσω να εκλείψουν. Σε όποιον δεν αρέσει η φιλοσοφία μας, μπορεί να αποχωρήσει. Δεν κρατάμε κανέναν με το ζόρι, όσοι γράφουν μόνοι τους προσήλθαν και μάλιστα αποδέχτηκαν τον κανονισμό λειτουργίας(που είναι απαραίτητο να διαβαστεί) με την εγγραφή τους..


Ελπίζω όλοι οι συμμετέχοντες να καταλάβουν όσα έγραψα παραπάνω και στη συνέχεια να μην επαναληφθούν τέτοια post που δεν οδηγούν πουθενά και δεν συμβάλλουν στην ώριμη ανταλλαγή απόψεων (εν προκειμένω για την ομάδα του Ατρόμητου).
Βγάλτε από το μυαλό σας τέτοια πάθη και τέτοια ανούσια πράγματα, δείτε την πραγματικότητα και κάντε και την αυτοκριτική σας.. Μην νομίζετε ότι όλοι γύρω σας είναι εχθροί σας και θέλουν το κακό σας.. Δεν μπορεί.. κάτι κάνετε κι εσείς λάθος.. Κάτω το κεφάλι, δουλέψτε και προσπαθήστε να γίνετε καλύτεροι άνθρωποι και παίκτες. Και να είστε σίγουροι ότι όταν γίνει αυτό θα ανταμειφθείτε.. Από τη γκρίνια και τα παράπονα δε νομίζω να βγείτε ποτέ κερδισμένοι.. Κρατήστε την ορμή και το θυμό σας να τον βγάλετε στο γήπεδο, μην είστε τόσο ανυπόμονοι.. Υπομονή... Όποιος αξίζει δεν χάνεται..

Αν νοιώθετε τέτοια οργή και μίσος για κάποιον που δε σας έβαλε να παίξετε μπάσκετ, άραγε πως θα νοιώθατε για τα όσα συμβαίνουν στην κοινωνία μας τούτο τον καιρό? Ανοίξτε τους ορίζοντές σας και το μυαλό σας, και προσπαθείτε να έχετε ευρεία αντίληψη των πραγμάτων. Ο αθλητισμός και το μπάσκετ είναι σίγουρα το καλύτερο δευτερεύων πράγμα στη ζωή μας/σας, μόνο χαρά πρέπει να δίνει και όχι σκοτούρες και μιζέρια..


Αυτά από μένα. Καλή συνέχεια και καλή ξεκούραση σε όλη την ομάδα του Ατρόμητου. Το μέλλον κανείς δεν ξέρει αν είναι ευοίωνο ή δυσοίωνο για καμία ομάδα.. εδώ δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει αύριο.
Γεια και χαρά.



Γραφεις οτι ο χωρος ειναι μπασκετικος και εχει φτιαχτει για να μιλαμε για μπασκετ και ο καθενας μπορει να λεει την
γνωμη του χωρις να προσβαλει τους υπολοιπους χρηστες. Αν οπως λες εισαι και ενας απο τους διαχειριστες του χωρου
και θελεις να κρατας το φορουμ σε καποιο επιπεδο, πραγμα που ειναι σωστο ,πρεπει να εισαι το ιδιο δικαια καυστικος
προς ολους.
Εσυ απαντας σε καποιον air jordan ,ισως γιατι ειχε σε ορισμενα που γραφει, δικιο ? η επειδη προσβαλει καποιον δικο σου?
Τις προηγουμενες μερες και μεσα στο μηνα Μαιο του 2010
Καποια χρηστρια γραφει [ποιες ειναι οι καλες παικτριες ? ] επισης η ιδια ξαναγραφει [θεωρω οτι δεν υπαρχει καποια
αξιολογη παικτρια στον παγκο ]οταν η ιδια γραφει οτι συμπαικτριες της δεν μπορουν να αποδειξουν οτι μπορουν να προσφερουν ,γνωριζοντας οτι αυτα τα κοριτσια ολη μα ολη την χρονια δεν ειχαν καθολου χρονο σχεδον σε ολα τα
παιχνιδια για να το αποδειξουν , αυτο κατα την γνωμη σου δεν ειναι ΠΡΟΣΒΟΛΗ -ΕΙΡΩΝΕΙΑ -ΠΡΟΚΛΗΣΗ με βαση
τον κανονισμο 3 του basket forum ??

Η δικη μου θεση δεν περιεχει ουτε γρινια ουτε παραπονα ουτε ορμη ουτε θυμο οπως νομιζεις , πριεχει ομως πικρα
και μονο πικρα οταν μειωνονται αθλητριες του μπασκετ απο συναθλητρια τους κ.λ.π αδικα και χωρις να εχουν δωσει δικαιωμα σε κανενα.


Αληθεια ειναι οτι δεν ξερουμε με αυτα που ζουμε τι μας ξημερωνει αυριο

Αυτα τα λιγα και απο μενα

Γεια


leonkalf
Μεγάλη μέρα για το μπάσκετ σήμερα, με τον Ολυμπιακό να παίζει τελικό Ευρωλίγκα, ας γράψω κι εδώ ξανά αφού απευθύνεσαι σε μένα stefan ή stelios ή όπως είναι το όνομά σου..


Λοιπόν.. για να τελειώνουμε..

Χαίρομαι που διάβασες τον κανονισμό λειτουργίας αλλά μάλλον δεν τον "διάβασες" καλά ή δεν τον ερμήνευσες καλά.

Θα σου απαντήσω τελευταία φορά δημόσια, αφού όπως λέει και ο κανονισμός 9

Κανονισμός 9:
  • Αν έχετε παράπονα σχετικά με τη συμπεριφορά των διαχειριστών χρησιμοποιείστε αποκλειστικά προσωπικά μηνύματα για να τα εκφράσετε.
Ποινή:
  • Πρόσθεση 1 φάουλ.
  • Πιθανή -κατά την κρίση των συντονιστών- διαγραφή ή επεξεργασία των επίμαχων δημοσιεύσεων.
==============================================

Οπότε αν θες (εσύ ή όποιος άλλος) το οτιδήποτε που αφορά τα καθήκοντά μου σαν moderator, στείλε μου pm!


Σε ότι αφορά τα όσα μου "καταλογίζεις"..
Επειδή είσαι φρέσκος στο forum, και δεν ξέρεις την ιστορία μου εδώ μέσα, να σε πληροφορήσω ότι δεν είναι θέμα "δικού" μου προσώπου το όλο θέμα και όποιος και να ήταν θα είχα παρέμβει αν είχε πέσει στην αντίληψή μου (εμένα ή οποιουδήποτε mod). Άλλωστε εγώ γράφω στα του γυναικείου πολύ πριν γίνει το συγκεκριμένο θέμα που άρχισες εσύ και ο/η air jordan.
Έχω κάνει πάμπολλες παρεμβάσεις (κυρίως στις αντρικές κατηγορίες) και δεν στέκει αυτό που λες περί δικού μου προσώπου..

Αυτό που λες ότι τα γραφόμενα της tatr6 είναι Προσβολή-Ειρωνία-Πρόκληση κατ' εμέ δεν είναι, ούτε σύμφωνα με τον κανονισμό 3 ούτε και κατά τη γνώμη μου.
Ο κανονισμός αναφέρει το εξής:

Κανονισμός 3:
  • Το ύφος του κάθε μηνύματος οφείλει να γράφεται σε κόσμια πλαίσια χωρίς προσβολές, ειρωνείες και προκλήσεις προς τα μέλη του φόρουμ και δημόσια πρόσωπα, και γενικώς με τρόπο που δεν πρόκειται να πυροδοτήσει διαμάχες.
    Το ίδιο ισχύει και για τις υπογραφές των μελών.
Ποινή:
  • Πρόσθεση 1 φάουλ.
  • Πιθανή -κατά την κρίση των συντονιστών- διαγραφή ή επεξεργασία των επίμαχων δημοσιεύσεων.
  • Πιθανός προσωρινός αποκλεισμός του μέλους από το φόρουμ, με διατήρηση της δυνατότητας ανάγνωσης των μηνυμάτων, και χρήσης των υπόλοιπων λειτουργιών του φόρουμ (προσωπικά μηνύματα, παιχνίδια fantasy league, overplaybet...).
==============================================

Το να λέει κάποιος ότι κάποιοι παίκτες δεν μπορούν να αγωνισθούν σε δύσκολα ματς δεν νομίζω ότι είναι προσβολή ή ειρωνία!!
Και φυσικά την αρχή και την πυροδότηση της συζήτησης την έκανες εσύ και ο/η air jordan


Κλείνοντας, εγώ θεωρώ ότι η Τόνια δεν θέλει να μειώσει καμία συμπαίκτριά της, ούτε ήταν αυτός ο σκοπός της. Η κριτική της, μετά τα όσα εσείς είπατε, νομίζω περισσότερο καλό κάνει στις νεαρές συμπαίκτριές της παρά κακό. Το κακό το κάνουν κριτικές σαν τις δικές σου και του/της air jordan, που δίνουν την εντύπωση σε αυτές τις αθλήτριες της αδικίας και του άδικου παραγκωνισμού ενώ η αλήθεια είναι (και ας μην την βλέπετε) ότι τα κορίτσια σε αυτή τη φάση της μπασκετικής τους ζωής δεν μπορούν να μπουν σε "σοβαρό" αγώνα και να παίξουν. Όποιος δεν το βλέπει εθελοτυφλεί.
Το τι μπορεί να κάνει ένας αθλητής φαίνεται άλλωστε στις προπονήσεις, εκεί που είναι ο καθρέφτης του κάθε αθλητή. Εσύ και ο/η air jordan μπορεί να μην ξέρετε τι συμβαίνει στις προπονήσεις και πως εκεί αποδίδουν οι παίκτριες.. Δεν ξέρω αν είστε γονείς ή φίλοι (ή ακόμα και οι ίδιες οι παίκτριες), πάντως ότι και να είστε καλό θα είναι τα παιδιά τέτοια θέματα να τα λύνουν με τους προπονητές τους και με τις συμπαίκτριές τους.
Μην νομίζετε ότι οι προπονητές δεν θέλουν το καλό της ομάδας τους και να κερδίζουν.. Αν μπορούσαν να πάρουν πράγματα από την κάθε παίκτρια, σαφώς και θα τα έπαιρναν.

Και τέλος, αντί να προσπαθείτε μέσω του forum να εκφράσετε την αδικία, σας προτρέπω να πάτε να ρωτήσετε κατ' ιδίαν τους 2 προπονητές που είχαν φέτος οι κοπέλες, γιατί δεν τις χρησιμοποιούσαν στα δύσκολα ματς.. Εκείνοι θα σας τα πουν καλύτερα και πιο ωμά από εμένα..


Οτιδήποτε άλλο, είτε με πμ (αν δεν ξέρετε πως στέλνετε πμ (προσωπικό μήνυμα), γράψτε το και θα σας πω) ή όταν με δείτε σε κάποιο γήπεδο (εσείς ξέρετε ποιος είμαι).
stefanleb
QUOTE(leonkalf @ May 9 2010, 22:44 ) *
Μεγάλη μέρα για το μπάσκετ σήμερα, με τον Ολυμπιακό να παίζει τελικό Ευρωλίγκα, ας γράψω κι εδώ ξανά αφού απευθύνεσαι σε μένα stefan ή stelios ή όπως είναι το όνομά σου..


Λοιπόν.. για να τελειώνουμε..

Χαίρομαι που διάβασες τον κανονισμό λειτουργίας αλλά μάλλον δεν τον "διάβασες" καλά ή δεν τον ερμήνευσες καλά.

Θα σου απαντήσω τελευταία φορά δημόσια, αφού όπως λέει και ο κανονισμός 9

Κανονισμός 9:
  • Αν έχετε παράπονα σχετικά με τη συμπεριφορά των διαχειριστών χρησιμοποιείστε αποκλειστικά προσωπικά μηνύματα για να τα εκφράσετε.
Ποινή:
  • Πρόσθεση 1 φάουλ.
  • Πιθανή -κατά την κρίση των συντονιστών- διαγραφή ή επεξεργασία των επίμαχων δημοσιεύσεων.
==============================================

Οπότε αν θες (εσύ ή όποιος άλλος) το οτιδήποτε που αφορά τα καθήκοντά μου σαν moderator, στείλε μου pm!


Σε ότι αφορά τα όσα μου "καταλογίζεις"..
Επειδή είσαι φρέσκος στο forum, και δεν ξέρεις την ιστορία μου εδώ μέσα, να σε πληροφορήσω ότι δεν είναι θέμα "δικού" μου προσώπου το όλο θέμα και όποιος και να ήταν θα είχα παρέμβει αν είχε πέσει στην αντίληψή μου (εμένα ή οποιουδήποτε mod). Άλλωστε εγώ γράφω στα του γυναικείου πολύ πριν γίνει το συγκεκριμένο θέμα που άρχισες εσύ και ο/η air jordan.
Έχω κάνει πάμπολλες παρεμβάσεις (κυρίως στις αντρικές κατηγορίες) και δεν στέκει αυτό που λες περί δικού μου προσώπου..

Αυτό που λες ότι τα γραφόμενα της tatr6 είναι Προσβολή-Ειρωνία-Πρόκληση κατ' εμέ δεν είναι, ούτε σύμφωνα με τον κανονισμό 3 ούτε και κατά τη γνώμη μου.
Ο κανονισμός αναφέρει το εξής:

Κανονισμός 3:
  • Το ύφος του κάθε μηνύματος οφείλει να γράφεται σε κόσμια πλαίσια χωρίς προσβολές, ειρωνείες και προκλήσεις προς τα μέλη του φόρουμ και δημόσια πρόσωπα, και γενικώς με τρόπο που δεν πρόκειται να πυροδοτήσει διαμάχες.
    Το ίδιο ισχύει και για τις υπογραφές των μελών.
Ποινή:
  • Πρόσθεση 1 φάουλ.
  • Πιθανή -κατά την κρίση των συντονιστών- διαγραφή ή επεξεργασία των επίμαχων δημοσιεύσεων.
  • Πιθανός προσωρινός αποκλεισμός του μέλους από το φόρουμ, με διατήρηση της δυνατότητας ανάγνωσης των μηνυμάτων, και χρήσης των υπόλοιπων λειτουργιών του φόρουμ (προσωπικά μηνύματα, παιχνίδια fantasy league, overplaybet...).
==============================================

Το να λέει κάποιος ότι κάποιοι παίκτες δεν μπορούν να αγωνισθούν σε δύσκολα ματς δεν νομίζω ότι είναι προσβολή ή ειρωνία!!
Και φυσικά την αρχή και την πυροδότηση της συζήτησης την έκανες εσύ και ο/η air jordan


Κλείνοντας, εγώ θεωρώ ότι η Τόνια δεν θέλει να μειώσει καμία συμπαίκτριά της, ούτε ήταν αυτός ο σκοπός της. Η κριτική της, μετά τα όσα εσείς είπατε, νομίζω περισσότερο καλό κάνει στις νεαρές συμπαίκτριές της παρά κακό. Το κακό το κάνουν κριτικές σαν τις δικές σου και του/της air jordan, που δίνουν την εντύπωση σε αυτές τις αθλήτριες της αδικίας και του άδικου παραγκωνισμού ενώ η αλήθεια είναι (και ας μην την βλέπετε) ότι τα κορίτσια σε αυτή τη φάση της μπασκετικής τους ζωής δεν μπορούν να μπουν σε "σοβαρό" αγώνα και να παίξουν. Όποιος δεν το βλέπει εθελοτυφλεί.
Το τι μπορεί να κάνει ένας αθλητής φαίνεται άλλωστε στις προπονήσεις, εκεί που είναι ο καθρέφτης του κάθε αθλητή. Εσύ και ο/η air jordan μπορεί να μην ξέρετε τι συμβαίνει στις προπονήσεις και πως εκεί αποδίδουν οι παίκτριες.. Δεν ξέρω αν είστε γονείς ή φίλοι (ή ακόμα και οι ίδιες οι παίκτριες), πάντως ότι και να είστε καλό θα είναι τα παιδιά τέτοια θέματα να τα λύνουν με τους προπονητές τους και με τις συμπαίκτριές τους.
Μην νομίζετε ότι οι προπονητές δεν θέλουν το καλό της ομάδας τους και να κερδίζουν.. Αν μπορούσαν να πάρουν πράγματα από την κάθε παίκτρια, σαφώς και θα τα έπαιρναν.

Και τέλος, αντί να προσπαθείτε μέσω του forum να εκφράσετε την αδικία, σας προτρέπω να πάτε να ρωτήσετε κατ' ιδίαν τους 2 προπονητές που είχαν φέτος οι κοπέλες, γιατί δεν τις χρησιμοποιούσαν στα δύσκολα ματς.. Εκείνοι θα σας τα πουν καλύτερα και πιο ωμά από εμένα..


Οτιδήποτε άλλο, είτε με πμ (αν δεν ξέρετε πως στέλνετε πμ (προσωπικό μήνυμα), γράψτε το και θα σας πω) ή όταν με δείτε σε κάποιο γήπεδο (εσείς ξέρετε ποιος είμαι).




O Oλυμπιακος σημερα εχασε αλλα ειναι μεγαλη Τιμη για μια Ελληνικη [και οχι μονο ] ομαδα να παιζει τελικο ΕΥΡΩΠΗΣ


Ειναι θετικο που γραφεις οτι θα ειχες παρεμβει αν ειχε πεσει στην αντιληψη σου το ολο θεμα.
Αν ,κατα την γνωμη μου, η τart6 ειχε σκοπο να κανει καλο στις συμπαικτριες τις,θα μπορουσε να το κανει στο γηπεδο
στις προπονησεις κ.λ.π . Δεν ξερω αν ερμηνευσες σωστα αυτα που γραφω ,γιαυτο το λογο θα τα ξαναγραψω. Η δημοσια υποτιμητικη αναφορα στις συμπαικτριες της κατα την γνωμη μου,ειναι απο μονο του προσβολη και ναρκισσισμος .

Ναι ειμαι φρεσκος, οπως γραφεις, στο forum αλλα απαντησε μου εσυ που εισαι παλιος την ετυμηγορια της προτασης
[δεν υπαρχει καποια αξιολογη συμπαικτρια] για να την χρησιμοποιω και εγω στο μελλον,δημοσια στο forum.


Θα ειναι καλητερα να αφησης εξω απο το ολο θεμα τους προπονητες
Οσον αφορα την θεση σου για τις προπονησεις νομιζω οτι γενικα ειναι σωστη ,αλλα αστοχη για την φετινη χρονια.


ΓΕΙΑ

leonkalf
Απ' ότι βλέπω το συνεχίζεις.. Και μάλλον το έχεις πάρει πολύ προσωπικά το όλο θέμα..

Αφού το θες σου απαντώ ξανά, πάντως μη με προκαλείς.. μπορώ να σου απαντώ σε κάθε τι (που γνωρίζω και έχω προσωπική άποψη), γι' αυτό αν θες για να μην κουράζουμε και βγαίνουμε offtopic.gif, στείλε pm αν θες κάτι άλλο.

Αν λες αυτό για την Τόνια, τότε κι εσύ θα έπρεπε να εκφράσεις την γνώμη της "αδικίας" μέσα στην ομάδα (ή σε κάποιο αρμόδιο πρόσωπο) και όχι από το forum δημόσια.. Βέβαια, θα μου πεις εκείνη είναι παίκτρια της ομάδας (που εκφράζει τη γνώμη της χωρίς να κρύβεται), εσύ όμως τι είσαι, γιατί δε μας λες για να σε κρίνουμε κι εμείς?
Δεν είναι κατακριτέο να λέει κάποιος επώνυμα χωρίς φόβο την άποψή του, ακόμα κι αν δεν είναι αρεστή σε κάποιους, ειδικά όταν γράφονται πράγματα που δεν στέκουν και δεν πρέπει να αφήνονται να αιωρούνται έτσι.
Από εσένα βλέπω μια τάση να "προσβάλλεις" και να "τιμωρήσεις" με τον λόγο σου την Τόνια. Εσύ που 'στολίζεις' με επίθετα και χαρακτηρισμούς κάποιον άλλο χρήστη του forum, πως δηλαδή θα έπρεπε να σε χαρακτηρίσω? Ειλικρινά δεν μπορώ να σε ακολουθήσω σε κάτι τέτοιο και το θεωρώ ανούσιο και ανάξιο συνέχειας.

Απ' όσο ξέρω, το κλίμα μέσα στην ομάδα ήταν άψογο μεταξύ των παικτριών και οι μεγάλες είχαν υπό την σκέπη τους τις μικρές και προσπαθούσαν να τις μάθουν πράγματα. Μην προσπαθείς λοιπόν να βάλεις φυτιλιές.. χωρίς να υπάρχει λόγος!!!
Κάνεις μεγάλο λάθος να λες για ναρκισσισμό για την συγκεκριμένη, αφού είναι ο ορισμός του team player και της συσπείρωσης μέσα σε μια ομάδα. Αν δεν ξέρεις, καλύτερα να μην γράφεις πράγματα εκτός πραγματικότητας.. hammer.gif


Μην απομονώνεις μια φράση!!!!
Η ακριβής πρόταση ήταν η εξής:

QUOTE
Επειδή όπως είπε και ο magic μιλάω ως παίκτρια του Ατρομήτου και δεν θέλω να δημιουργούνται λαθεμένες εντυπώσεις, θεωρώ ότι δεν υπήρχε κάποια αξιόλογη παίκτρια στον πάγκο μας, χωρίς να θέλω να μειώσω κάποια από τις συμπαικτριες μου καθώς και οι τρεις που δεν έπαιξαν είναι πολύ νεαρές σε ηλικία και δεν έχουν τέτοια ματς στα πόδια τους και δεν είχαν την ψυχολογία να μπουν σε τέτοια παιχνίδια.


Εξηγεί ακριβώς το τι ήθελε να πει. Μην το διαστρεβλώνεις όπως εσύ θες.. Δεν είναι σωστό και δεν καταλαβαίνω το λόγο.. 39.gif


Γιατί να αφήσω απ' έξω τους προπονητές??? Τους πλέον αρμόδιους για το θέμα δηλαδή..
Και γιατί άστοχη για τη φετινή χρονιά η θέση μου σχετικά με τις προπονήσεις? Εγώ αν δε το ξέρεις ήμουν παρών στο 80% περίπου των προπονήσεων και των αγώνων. Κάτι παραπάνω θα ξέρω.. Αυτό τα τελευταία που έγραψες είναι τα τελείως άστοχα..


Θα παρακαλέσω να πέσουν οι τόνοι και οτιδήποτε άλλο με πμ.


Στο κάτω κάτω, εγώ εδώ είμαι για να μιλάω για μπάσκετ και ότι αφορά αυτό και όχι να συμμετέχω σε μια συζήτηση μίζερη που ξεκίνησε από την προσπάθεια δημοσιοποίησης της δυσαρέσκειας μη χρόνου συμμετοχής κάποιων 18χρονων κοριτσιών... Ελεος!!
Και για το προκείμενο, το μπασκετάκι δεν σας έχω δει να ποστάρετε (σε οποιοδήποτε topic του forum) κάτι.


Τέλος πάντων, οι γνώμες νομίζω και οι θέσεις έχουν καταγραφεί. Ας μην το κουράζουμε πολύ. Καλή καρδιά.


Καλό καλοκαίρι
icon_wave.gif
air jordan
QUOTE(leonkalf @ May 10 2010, 02:13 ) *
Στο κάτω κάτω, εγώ εδώ είμαι για να μιλάω για μπάσκετ και ότι αφορά αυτό και όχι να συμμετέχω σε μια συζήτηση μίζερη που ξεκίνησε από την προσπάθεια δημοσιοποίησης της δυσαρέσκειας μη χρόνου συμμετοχής κάποιων 18χρονων κοριτσιών... Ελεος!!
Και για το προκείμενο, το μπασκετάκι δεν σας έχω δει να ποστάρετε (σε οποιοδήποτε topic του forum) κάτι.


Αυτη η μιζερη συζητηση οπως την χαρακτηριζεις δεν ξεκινησε απο μια δημοσιοποιηση δυσαρεσκειας για τον χρονο συμμετοχης, αλλα απο μια δικη σου δηλωση πως ο Ατρομητος εχασε το ματσ γιατι δεν υπηρχαν λυσεις στον παγκο και απο αλλες συνεχεις που δωθηκαν απο την tatr6.Ετσι εκρινα σωστο να πω την αποψη μου σχετικα με το θεμα με αποδειξεις.Δεν φταιω εγω ομως που εσεις δεν θελατε να καταλαβαιτε και συνεχιζετε να το ιδιο βιολι.Οσο για το τοπικ δεν πιστευω πως μιλαμε για κατι διαφορετικο απο αυτο που πραγματευεται,εκφερουμε αποψεις για τον Ατρομητο και γι αυτο τον σκοπο αλλωστε υπαρχει αυτο το τοπικ εδω...Πιστευω επισης πως εχω καθε δικαιωμα να εκφερω την αποψη μου ελευθερα και δημοσια, χωρις βεβαια να προσβαλω κανεναν...!
magickaminia
Φιλοι του φορουμ, φιλε Λεωνιδα θα παρακαλεσω αν μεσα στις επομενες 15 μερες δεν υπαρξει εστω και μια δημοσιευση με θεμα τον τιτλο του τοπικ να αποσυρθει το τοπικ απο το φορουμ. Οι στοχοι απ οτι φαινεται εκπληρωθηκαν και δεν νομιζω οτι υπαρχει πλεον λογος υπαρξης του. Ευχαριστω πολυ και ευχομαι καλο καλοκαιρι σε ολους Ατρομηταιους και μη φιλους του μπασκετ. blove.gif
stefanleb
QUOTE(magickaminia @ Jul 3 2010, 15:19 ) *
Φιλοι του φορουμ, φιλε Λεωνιδα θα παρακαλεσω αν μεσα στις επομενες 15 μερες δεν υπαρξει εστω και μια δημοσιευση με θεμα τον τιτλο του τοπικ να αποσυρθει το τοπικ απο το φορουμ. Οι στοχοι απ οτι φαινεται εκπληρωθηκαν και δεν νομιζω οτι υπαρχει πλεον λογος υπαρξης του. Ευχαριστω πολυ και ευχομαι καλο καλοκαιρι σε ολους Ατρομηταιους και μη φιλους του μπασκετ. blove.gif




Φιλε ...... για αλλη μια φορα αποδεικνυεις την ''αγαπη'' σου για τον Ατρομητο.Να ξερεις ομως πως οι κρινοντες κρινονται.
leonkalf
magickaminia, τα topics στο basketforum δεν τα διαγράφουμε ακόμα και αν δεν υπάρχει κινητικότητα.. Ή μένουν σαν ιστορικά στοιχεία ή μπορεί στο άμεσο μέλλον να ενεργοποιηθούν ξανά (ειδικά topics σαν το συγκεκριμένο που αφορούν μια ομάδα και όχι μια σεζόν π.χ που τελείωσε).

Αν θες μπορώ να αφαιρέσω τον υπότιτλο, "Η επόμενη μέρα" και να μείνει σαν το topic του Ατρόμητου (σκέτο).


Επιπλέον καλό είναι να μείνει ώστε όποιος θέλει να μπορεί να γράφει και να τοποθετείτε για τα της ομάδας και τα όσα συμβαίνουν σε αυτήν...
magickaminia
QUOTE(leonkalf @ Jul 13 2010, 16:48 ) *
magickaminia, τα topics στο basketforum δεν τα διαγράφουμε ακόμα και αν δεν υπάρχει κινητικότητα.. Ή μένουν σαν ιστορικά στοιχεία ή μπορεί στο άμεσο μέλλον να ενεργοποιηθούν ξανά (ειδικά topics σαν το συγκεκριμένο που αφορούν μια ομάδα και όχι μια σεζόν π.χ που τελείωσε).

Αν θες μπορώ να αφαιρέσω τον υπότιτλο, "Η επόμενη μέρα" και να μείνει σαν το topic του Ατρόμητου (σκέτο).


Επιπλέον καλό είναι να μείνει ώστε όποιος θέλει να μπορεί να γράφει και να τοποθετείτε για τα της ομάδας και τα όσα συμβαίνουν σε αυτήν...

ΟΚ Λεο σ ευχαριστω . Θα ηθελα να διαγραφει ο υποτιτλος επομενη μερα και να το χρησιμοποιησουν οι ανθρωποι του Ατρομητου για τα τεκταινομενα της ομαδας. Δεν ηξερα την διαδικασια του φορουμ. Καλο ειναι βεβαια να το χρησιμοποιουν για ενημερωση του φιλαθλου κοσμου της ΕΣΚΑΝΑ και οχι για να βγαζουν απωθημενα προσωπικα τους. Η αιτια δημιουργιας του φορουμ ηταν η διαιωνιση του σωματειου και οχι το ξεκατινιασμα παικτριων , παραγοντων και ανωνυμων κομπλεξικων. blove.gif
magickaminia
Τελικα μετα απο 5 μηνες που ολοι αυτοι που θελαν να βγαλουν απο την μεση το Σταμοπουλο για να κανουν τα δικα τους, γεμισατε με αναφορες για τα πεπραγμενα του Ατρομητου το τοπικ. Δεν πειραζει παληκαρια καλα κανατε και μου δειξατε ποσο κοροιδο ημουν που εβαζα τα λεφτα μου και τον κοπο μου ολα αυτα τα χρονια. Ευχομαι ομως για τα μελη του συλλογου δηλαδη ολους τους αθλητες ολων των τμηματων καλες γιορτες και καλη χρονια. blove.gif
magickaminia
Θα ηθελα να εκφρασω την απεριοριστη ευχαριστηση μου που επιτελους εγινε η ανακαινιση του γηπεδου του Αλιμπραντη και θα μπορουν να χρησιμοποιουν το γηπεδο με ασφαλεια για τις προπονησεις και για τους αγωνες τους τα τμηματα υποδομων του συλλογου που τοσο πολυ ειχαν ταλαιπωρηθει την περσινη χρονια. Επισης με μεγαλη ικανοποιηση εμαθα οτι ο συλλογος θα κατεβασει ξανα Νεανιδες . Υπαρχουν ανθρωποι που εκτιμω οτι θα καταφερουν να δωσουν κατι θετικο και αναφερομαι στον Π.Καραγανη και τον Π.Καλογριδη. Τους ευχομαι καλη επιτυχια στο εργο τους και στηριξη απο την Διοικηση στην προσπαθεια τους. blove.gif
magickaminia
Απλα για υπενθυμηση καποιων που εχουν εξαιρετικα επιλεκτικη μνημη. Ειναι η πρωτη φορα που ο προπονητης του γυναικειου τμηματος απολυεται την 1η αγωνιστικη. Αν μ αυτο το καλημερα πιστευουν οι διοικουντες οτι θα ειναι μια καταπληκτικη χρονια νομιζω οτι μαλλον στραβα το πιασαν το θεμα. Οταν καποιος δεν σου κανει για το ρολο που του ανεθεσες τον διωχνεις πριν να γινει το κακο, οχι μετα. Ετσι τουλαχιστον κανουν οι νοημονες ανθρωποι. Βεβαια ποσο κακο ειναι το να χασεις απο τον ΑΟΝΑ εστω και με 16 ποντους, εσεις το ξερετε. Φαντασου να μην υπηρχε δευτερη φαση που οπως και περσι πεταξατε εξω τον Φοινικα Π. απ τον τελικο , ενω ειχατε χειροτερο ρεκορ. Τελος απ οτι φαινεται το προβλημα δεν ειναι αυτοι που εξερχονται του οικοδομηματος του συλλογου , αλλα αυτοι που παραμενουν. Οπως ειχε πει και καποιος αλεξιπτωτιστης περσι οι κρινοντες κρινονται. Εγω λοιπον σας κρινω φιλε μου , ξερετε ολοι ποιος ειμαι , κρινετε με και εσεις. Καλη συνεχεια στα αγωνιστικα τμηματα του συλλογου. blove.gif
magickaminia
Συγνωμη που κουραζω μετα απο ακριβως 45 ημερες. Θεμα μου και παλι η ηττα της ομαδας εκ νεου απ τον ΑΟΝΑ. Υπαρχει θεμα απολυσης εκ νεου της προπονητριας ; Αυτη δεν ανελαβε την ομαδα για να μην ξαναχασει απ τον ΑΟΝΑ ; Τελικα μηπως δεν εφταιγε ο Καλογριδης για την ηττα αλλα η ανωτεροτητα του αντιπαλου; Ερωτηματα απευθυνω προς τους υπευθυνους καλοπροαιρετα πιστευω. blove.gif
magickaminia
Θελω να θεσω αλλο ενα ερωτημα προς τους επαιοντες τον Ατρομητο. Τι διαφορετικα αποτελεσματα θα ειχε πετυχει αυτη η ομαδα με προπονητη Καλογριδη κυριοι; Δεν ειναι αυτονοητο οτι δεν φταινε οι προπονητες για την εικονα του συλλογου; Μηπως ανεβασατε πολυ τον πηχη λογω της ευκολης κληρωσεως και τωρα φαινεται η γυμνια του εμψυχου δυναμικου σας; Μηπως και αυτο ηταν επιλογη Καλογριδη; Αν ηταν η ομαδα στον αλλο ομιλο ποσες ηττες θα ειχε αραγε; Καλο θα ειναι στο μεσοδιαστημα μεχρι την εναρξη της β φασης εσεις που αποφασιζετε για τα τεκταινομενα να παρετε επιτελους αποφασεις. Ο τζαμπα μαγκας μπορει να υπαρχει στο μηντια μαρκετ στη ζωη ομως δεν υπαρχει. Τελος ειστε ικανοποιημενοι και απο την εικονα της κερκιδας; Επειδη δεν ξανασχολουμαι ξανα μαζι σας ευχομαι οτι καλυτερο για τον Ατρομητο που ειναι παντα στην καρδια μου και για τα αθλουμενα μελη του μονο επιτυχιες. blove.gif
magickaminia
Καλη χρονια σε ολο τον κοσμο που ασχολειται με το μπασκετ. Υγεια και επιτυχιες σε ατομικο και ομαδικο επιπεδο. Επειδη δεν ειμαι μετα Χριστον προφητης εμαθα οτι οι γκαφες συνεχιζονται ειδικα στο γυναικειο τμημα. Θελοντας ομως να απαντησω στα λεγομενα καποιου φιλου για τα ονειρα που εχει για το Συλλογο και οτι δεν πρεπει να λοιδωρει κανεις οποιον προσπαθει για χαρη του συλλογου, θα του πω οτι αν ενας ανθρωπος παλεψε για το Συλλογο αυτο ημουν εγω. Απο ποιο ποστο να σου βαλω απο χρηματοδοτης, απο μεταφορεας, απο προπονητης , απο φροντιστης, απο γραμματεας απο τι. Με ποιο δικαιωμα θα μου πει καποιος για ονειρα ; Ποια ονειρα , Κυπελλο ΕΣΚΑΝΑ , 4 εχει ο Συλλογος. Πρωταθλημα στην ΕΣΚΑΝΑ , 2 χρονια Β Εθνικη και ενα χρονο Α2 εχει ο Συλλογος, Κυπελλο Ελλαδας εχει παιξει ο Συλλογος . Που πηγαν αυτοι οι ανθρωποι αγορι μου; Το μονο λαθος που μου καταλογιζω ειναι οτι εκανα την μακακια και πιστεψα στα μεγαλα λογια καποιων που μπηκαν και στο σπιτι μου οτι θα δω παλι το μεγαλειο του Ατρομητου. Τι να κανουμε την πατησα . Εσεις λοιπον παληκαρια το μονο που θα σας κανει να ξεπερασετε αυτα τα κατορθωματα του Συλλογου ειναι η ανοδος στην Α1 . Μπορειτε; Καντε το ειναι και δικο μου ονειρο. Μην ψαχνετε ομως παντου για εχθρους των προσπαθειων σας, οι εχθροι σας ειστε εσεις και η νοοτροπια σας. Ευχομαι το καλοκαιρι εσεις να πανηγυριζετε την ανοδο σας και το Κυπελλο ΕΣΚΑΝΑ και εγω να ξερετε οτι θα χαρω γι αυτο. Εγω παληκαρια μου ημουν , ειμαι και θα παραμεινω Ατρομητος . Απο σας δεν ξερω ποσοι θα εχουν προσωπο να βγουν να πουν το ιδιο. blove.gif
magickaminia
Yπαρχει ενα σαιτ που γραφει ο Προεδρος του Ατρομητου Πειραια κ.Διονυσιος Στραβολαιμος και αναφερεται με απαξιωτικους χαρακτηρισμους για καποιον που του εστειλε εξωδικα ... οπως μου ανεφεραν. Κε Προεδρε επειδη εγω ειμαι αυτος που σας εκανα εξωδικο , καλο θα ειναι απο μερους σας να μην χρησιμοποιειτε απαξιωτικους χαρακτηρισμους εις βαρος μου και να ειστε πολυ προσεκτικος γιατι οπως πιθανον να μην ενθυμηστε εχετε αναφερθει με πολυ απαξιωτικα σχολια εις βαρος μου ενωπιον τριτων και αν συνεχισετε θααναγκασθω να κινηθω ποινικα εναντιον σας προς αποκατασταση του ονοματος μου. Σας το τονιζω γιατι αυτα τα δυο χρονια μαλλον εχετε εκλαβει την απροθυμια μου να συνεχισω την μεταξυ μας διαμαχη ως φοβια . Τουναντιον αν ειστε ετοιμος για να συνεχισουμε την διαμαχη ,απλως παρουσιαστε μου τα στοιχεια που ανεφερε το εξωδικο μου σε βαρος σας και εγω θα αποδεχθω την σπουδαιοτητα του ρολου σας και την φαυλοτητα μου ως ανθρωπου. Μπορειτε να λετε οτι θελετε για οποιονδηποτε αλλο ,αλλα εμενα καλο θα ηταν να το σκεφτεστε λιγο πριν αναφερετε ξανα το ονομα μου. Μην θεωρειτε την σιωπη μου σαν προσωπικη νικη σας. Αναφερω αλλωστε σε αλλα ποστ σχετικες αποψεις μου.Για την επωνυμια του ποστ Μιχαηλ Ευθυμιου Σταμοπουλος. blove.gif
magickaminia
Καλη σαρακοστη σε ολους τους φιλους του Ατρομητου. Απ οτι φαινεται οι στοχοι της ομαδας αρχισαν να τελειωνουν σιγα σιγα. Το Κυπελλο π.χ. για φετος εγινε αναμνηση μετα την ηττα απο τον Αστερα Αγ. Δημητριου. Τελος ο κατα τ αλλα οργανωμενος συλλογος κερδισε αλλο ενα μηδενισμο αυτη τη φορα στο παιδικο πρωταθλημα . Συνολο λοιπον 1 μηδενισμος στο γυναικειο τμημα, 2 μηδενισμοι στο ανδρικο και 1 στο παιδικο , 4. Αν αυτα τα θεωρουν επιτυχιες και κατορθωματα τι να πω συγχαρητηρια και απο μενα. Και επειδη δεν μπορει για ολα να φταιει η κεφαλη του συλλογου ας αναλαβουν και οι αλλοι που λενε οτι ειναι Δ.Σ. το μεριδιο των ευθυνων τους. Η γυναικα του καισαρα δεν πρεπει μονο να φαινεται τιμια αλλα και να ειναι. blove.gif
magickaminia
Αλλη μια χρονια βαινει στο τελος της. Αγωνιστικα τα προβληματα ηταν ουκ ολιγα. Αλλες τοσες και οι παλλινωδιες των Διοικουντων του συλλογου. Το μονο ευχαριστο που θα μπορουσε να κρατησει κανεις ειναι η καταπληκτικη δουλεια στα τμηματα των υποδομων αγοριων και κοριτσιων απο 2 εργατες οπως ο Π.Καραγανης και ο Δ.Παπαβλασσοπουλος. Με την βοηθεια κυριως των γονιων εδωσαν αποτελεσματα ιδιαιτερα ικανοποιητικα μετα απο χρονια τοσο στα κοριτσια οσο και στα αγορια. Οσον αφορα τα 2 αγωνιστικα τμηματα γυναικων και ανδρων εχω την εντυπωση οτι πρεπει να γινει αλλαγη στοχων. Πρωταρχικος ρολος πρεπει να δοθει στις γηγενεις και στους γηγενεις αθλητριες και αθλητες. Το πειραμα των μισθοφορων απετυχε ιδιαιτερα φετος παταγωδως. Ισως με την υπαρξη παιδιων απο τα Καμινια να επιστρεψει και ο κοσμος στο γηπεδο. Κοσμος που τα προηγουμενα χρονια ηταν ο στυλοβατης του συλλογου. Προσωπικα δηλωνω οτι ουδεμια αναμειξη ειχα , εχω και δεν θελω να εχω στα διοικητικα του συλλογου. Προτασεις μονο μεταφερω και ιδεες που σκοπο εχουν την προοδο του συλλογου. Και η κριτικη που κανω αλλωστε ενιοτε μονο κακεντρεχης δεν ειναι , ειναι ρεαλιστικη και αφορα προσωπα και καταστασεις που βλαπτουν το συλλογο. Κλεινοντας το μονο που με αφορα ειναι η επιβιωση του συλλογου και μονο αυτη.ΗΜΟΥΝ ειμαι και θα ειμαι παντα Ατρομητος. blove.gif
magickaminia
Σημερα γραφω απλα για να αποδωσω την τιμη που ταιριαζει σε ενα παιδι που τιμησε οσο λιγοι την φανελλα του Ατρομητου σχεδον μια δεκαετια. Την Γεωργια Χατζηνικολαου. Μαζι της κλεινει ενα κεφαλαιο που ενωνε εμενα με τον Ατρομητο. Η Γεωργια ηταν ο τελευταιος συνδετικος κρικος , η τελευταια παικτρια που ειχε απομεινει στην ομαδα απο την περιοδο που συμμετειχε ο Ατρομητος στην Α2. Ευχομαι στην Γεωργια υγεια και καλη συνεχεια στην νεα της ομαδα. Ευχομαι να υπαρξουν και στο μελλον τετοια διαμαντια που θα τιμησουν οπως εκανε εκεινη την φανελλα του συλλογου. blove.gif
magickaminia
Σημερα γραφω σε αυτο το νεκρο τοπικ για να τιμησω εναν ανθρωπο που εβαλε και αυτος το λιθαρακι του για να γινει ο Ατρομητος Πειραια ισχυρος και επωνυμος στο χωρο του γυναικειου μπασκετ. Δεν ξερω να κανω νεκρολογιες και γι αυτο δεν θα γραψω αρλουμπες και κολακειες. Ο Χρηστος ο Τζαμαλης ηταν ο ανθρωπος που μου εδειξε πως το γυναικειο μπασκετ εχει οντοτητα. Ηταν ο ανθρωπος που μου μετεδωσε το μικροβιο να ασχοληθω με το χωρο. Ηταν ο ανθρωπος που μου εδειξε οτι πρεπει να συγκρουομαι και οχι να συναινω οταν με αδικουν. Ηταν ο ανθρωπος που μου δειξε οτι μονο με ρηξεις γραφεται ιστορια ακομα και αν επρεπε η ρηξη να ειναι αναμεσα μας. Ηταν ο ανθρωπος που εκτισε τον Ατρομητο , τις παικτριες , τους επομενους προπονητες κ.α. Ο ανθρωπος που ολοι οσοι μαθητευσαν διπλα του πηραν κερδος. Ευχομαι κουραγιο στη γυναικα του Ελενη και τα 3 παιδια του. Ευχομαι επισης ο Ατρομητος να τιμησει καποια τιμη τον ανθρωπο και προπονητη Χρηστο Τζαμαλη.
magickaminia
Κανοντας την επισημη νεκρολογια μου οσον αφορα το κεφαλαιο Ατρομητος Πειραια στην προσωπικη μου ζωη θα θελα να αφησω αυτο το κειμενο ως παρακαταθηκη για τους μελλοντικους σωτηρες θηλυκους ή αρσενικους του σωματειου αυτου. Απο τη πρωτη μερα που μπηκα στην περιπετεια του μπασκετ μοναδικος μου γνωμονας ηταν το καλο του συλλογου και ποτε η προσωπικη μου διαφημιση. Ουδεποτε ειχα την ματαιοδοξια του παραγοντισμου οπως ειχαν δυστυχως εκ των γεγονοτων αρκετοι απο τους εκαστοτε συνεργατες μου. Δεν πειραζει χαλαλι τους. Δοξα τω θεω εζησα σχεδον τα παντα με αυτη την ομαδα και στο ανδρικο και στο γυναικειο και στα τμηματα υποδομης. Εμαθα οτι καποιοι γονεις μπηκαν πολυ ενεργα στα πραγματα του συλλογου και προσπαθουν να ξανακανουν τον Ατρομητο αυτο που ηταν οτυαν ξεκινησε , η ομαδα της γειτονιας με τα Καμινιωτακια . Ευχομαι να συνεχισουν την προσπαθεια τους και να καταφερουν τους στοχους που εχουν θεσει. Αυτο ομως που χρειαζεται ενα σωματειο δεν ειναι οι παραγοντες - γονεις που για να προστατευσουν τα παιδια τους ασχολουνται με τα κοινα του σωματειου για να εχουν τα παιδια τους θεση στα αγωνιστικα τμηματα κ.ο.κ. Εχω θελω να δω ενεργους παραγοντες αυτους που θα συνεχισουν και μετα την παρελευση των παιδιων τους. Επισης καλο θα ειναι εκτος απο την προσωπικη προβολη καποιοι να ενταξουν τον εαυτο τους στο συνολο. Πιστεψτε με το αν εισαι Προεδρος σε ενα σωματειο σαν τον Ατρομητο στο μπασκετ - γιατι το ποδοσφαιρο εχει αλλη δυναμικη - δεν πολυνοιαζει και πολλους. Ευχομαι λοιπον και του χρονου να υπαρχει σωματειο Ατρομητος Πειραια και αν δεν με απατα κλεινει τα30 χρονια ζωης και καποιοι να σκεφτουν να τιμησουν οσους θελουν απο τους ανθρωπους που αυτα τα χρονια προσεφεραν εστω και ενα λιθαρακι στο οικοδομημα του συλλογου. Και κατι τελευταιο προσωπικο. Εγω δεν ειπα ποτε πως ημουν αλανθαστος και εχω πληρωσει και με το παραπανω για τα σφαλματα μου , μηπως πρεπει και καποιοι αλλοι να κανουν την αυτοκριτικη τους και να καταλαβουν επιτελους οτι η υστεροφημια μας ειναι αυτη που μενει και θα πρεπει να φευγουμε απο κατι οταν ειμαστε ακομη στο ζενιθ. blove.gif
magickaminia
QUOTE(magickaminia @ Jan 21 2013, 16:20 ) *
Σημερα γραφω σε αυτο το νεκρο τοπικ για να τιμησω εναν ανθρωπο που εβαλε και αυτος το λιθαρακι του για να γινει ο Ατρομητος Πειραια ισχυρος και επωνυμος στο χωρο του γυναικειου μπασκετ. Δεν ξερω να κανω νεκρολογιες και γι αυτο δεν θα γραψω αρλουμπες και κολακειες. Ο Χρηστος ο Τζαμαλης ηταν ο ανθρωπος που μου εδειξε πως το γυναικειο μπασκετ εχει οντοτητα. Ηταν ο ανθρωπος που μου μετεδωσε το μικροβιο να ασχοληθω με το χωρο. Ηταν ο ανθρωπος που μου εδειξε οτι πρεπει να συγκρουομαι και οχι να συναινω οταν με αδικουν. Ηταν ο ανθρωπος που μου δειξε οτι μονο με ρηξεις γραφεται ιστορια ακομα και αν επρεπε η ρηξη να ειναι αναμεσα μας. Ηταν ο ανθρωπος που εκτισε τον Ατρομητο , τις παικτριες , τους επομενους προπονητες κ.α. Ο ανθρωπος που ολοι οσοι μαθητευσαν διπλα του πηραν κερδος. Ευχομαι κουραγιο στη γυναικα του Ελενη και τα 3 παιδια του. Ευχομαι επισης ο Ατρομητος να τιμησει καποια τιμη τον ανθρωπο και προπονητη Χρηστο Τζαμαλη.

Ενα μιση χρονο μετα το θανατο του την Κυριακη 1 Ιουνιου 2014 μαζευτηκαν στα Καμινια πολλοι φιλοι και φιλες του Χρηστου για να τιμησουν την μνημη του. Στο γηπεδο βρεθηκαν αρκετοι ανθρωποι και αρκετα κοριτσια απο αυτα που περασαν απο τις διαφορες ομαδες που ετυχε να κοουτσαρει σαν κοουτς ο Χρηστος Τζαμαλης. Ευχομαι να γινει αυτο το ματς θεσμος τα επομενα χρονια για να τιμαται η μνημη του , εγω προσωπικα δεν μπορεσα να κατσω στο παιχνιδι που τελικα πολυ λιγη σημασια ειχε για τις νικητριες και τις ηττημενες. Ωστοσο ειχα την χαρα να ξαναδω μετα απο καιρο πολλα απ τα κοριτσια που περασαν απο τον Ατρομητο και χαιρομαι που ολες ειναι καλα. Ευχομαι τα επομενα χρονια ο Ατρομητος να ξαναποκτησει την χαμενη του αιγλη και να επανελθει στο δρομο των επιτυχιων. Ευχομαι να μην ξεχασουν ποτε ανθρωπους οπως ο Χρηστος οι ανθρωποι που τον γνωρισαν. blove.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.