Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γαλλία-Σερβία
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες > Older Tournaments > Mundobasket 2014
Pages: 1, 2
D-Wade
39-29 4η περίοδος w00t.gif Συγχαρητήρια στους Σέρβους. Το άξιζαν. Μεγάλη προσπάθεια των Γάλλων να γυρίσουν το ματς.Batum 77.gif
KingCrimson
και μονο για τη μεγαλη παρασταση που εδωσε ο συγκλονιστικος Νικολα Μπατουμ!!!!! αξιζε να δεις το ματς
κατα τα αλλα περαστικα,,,, του χρονου θα ξαναδουμε παλι μπασκετ ...
Magnus92
Ενα απο τα καλυτερα δεκαλεπτα μπασκετ που εχω δει στη ζωη μου, με ενα μοναδικο One man show απο τον Μπατιιιιιμ....


blove.gif

Εχω την εντυπωση πως οι Γαλλοι θα μπορουσαν να κοντραρουν λιγο καλυτερα την Αμερικη στον τελικο, αλλα τωρα αυτα ειναι ψιλα γραμματα, μπροστα στην μεγαλη μπασκετικη παρασταση που παρακολουθησαμε...


Απειρο respect, παντως, στην Σερβια και στον Τζορτζεβιτς... Η εικονα που παρουσιασαν στα νοκ-αουτ ηταν εκπληκτικη !
theref
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 13 2014, 00:38 ) *
Πλεον τα εχω δει ολα. Μπορω να πεθανω ησυχος. Οπως και το 2010 οι Αμερικανοι αντιμετωπιζουν μια φωτοβολιδα. Κριμα για τη Γαλλια και για τη Λιθουανια που μια απ τις δυο θα μεινει χωρις μεταλλιο.
Ελπιζω ο Κρστιτς να κανει κανενα βρωμικο φαουλ στον Καζινς...



Η σερβια αξιζει το μεταλλιο εστω και ετσι. Η λιθουανια οχι. Γαλλια-Σερβια-Ηπα-Ισπανια ηταν ενα επιπεδο πιο πανω.
thalys
Για να είμαστε ειλικρινείς, η Σερβία κινδύνευσε να χάσει το ματς όσο και στον αγώνα με την Ελλάδα όταν περάσαμε μπροστά κάποια στιγμή. Σχεδόν καθόλου δηλαδή. Η διαφορά ήταν μικρή γιατί ο Μπατούμ έβαλε 35 πόντους με 8/11 τρίποντα και ο Ντιαό έβαλε 2-3 ακόμα στην τέταρτη περίοδο. Με νορμάλ ποσοστά θα είχε κερδίσει με 10+ πόντους.
KingCrimson
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 13 2014, 00:38 ) *
Προφανως θα εννοεις το Μαικλ Τζορνταν που ειχε παιξει πριν μερικα χρονια λιγα ματς στον ΠΑΟΚ.
Πλεον τα εχω δει ολα. Μπορω να πεθανω ησυχος. Οπως και το 2010 οι Αμερικανοι αντιμετωπιζουν μια φωτοβολιδα. Κριμα για τη Γαλλια και για τη Λιθουανια που μια απ τις δυο θα μεινει χωρις μεταλλιο.
Ελπιζω ο Κρστιτς να κανει κανενα βρωμικο φαουλ στον Καζινς...


69.gif
Zoys
Τεράστια κλάση ο Batum, πήγε να το γυρίσει μόνος του, αλλά η Σερβία δεν είχε αυτοκτονικές τάσεις.

Τα χρωστούμενα από το Μουντομπάσκετ του 2010 ξεπληρώθηκαν φέτος και η Σερβία θα παίξει στον τελικό με τις ΗΠΑ έστω και με 4 χρόνια καθυστέρηση. Αξίζουν συγχαρητήρια στους παίκτες για τις εντυπωσιακές εμφανίσεις τους στα νοκ-άουτ, αλλά και στο τεχνικό επιτελείο. 77.gif

Teodosic ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ! blove.gif
bodiroga10
QUOTE (thalys @ Sep 13 2014, 00:42 ) *
Για να είμαστε ειλικρινείς, η Σερβία κινδύνευσε να χάσει το ματς όσο και στον αγώνα με την Ελλάδα όταν περάσαμε μπροστά κάποια στιγμή. Σχεδόν καθόλου δηλαδή. Η διαφορά ήταν μικρή γιατί ο Μπατούμ έβαλε 35 πόντους με 8/11 τρίποντα και ο Ντιαό έβαλε 2-3 ακόμα στην τέταρτη περίοδο. Με νορμάλ ποσοστά θα είχε κερδίσει με 10+ πόντους.

τεραστια αληθεια... ακομα και οταν πηγε στους τρεις οι σερβοι σου διναν μια σιγουρια..... αναφορα πρεπει να γινει και στον μικρο γιγαντα μαρκοβιτς πραγματικο πολυεργαλειο.......
tzagasdog
Βασικά μετά από αυτό το ματς εύκολα καταλαβαίνει κάνεις το ποσό πίσω είμαστε από αυτό το επίπεδο. Πρέπει να μπορείς να βάλεις μεγάλα 3ποντα με τη μπάλα να ζυγίζει 100 κιλά για να είσαι ανταγωνιστικος. Και όχι 1-2 πολύ περισσότερα
ssoulliss
Θα το ξαναγράψω...Καταλάβατε με πόσους παίκτες έπαιζε ο Τζόρτζεβιτς στα χιαστί;

Η πεντάδα, ο Κρστιτς, ο Μπογκντάνοβιτς και ολίγη από Γιόβιτς.

Ούτε Κάτιτς,ούτε Σιμόνοβιτς, ούτε Τζάκ Χάλει (Στίματς) , ούτε και Μπίρτσεβιτς.

Αυστηρά οκτώ παίκτες...ουσιαστικά 6,5!!! 39.gif

Και εμείς σαν Ελλάδα γράφουμε και λέμε ότι πετύχαμε...30.gif

Ευτυχώς που οι κουμπάροι πήγαν Τουρκία μεριά και θα ψωνίσουν εκείνοι κάποιον από τους παγκίτες τους!!!! tongue.gif ( το τελευταίο είναι off topic!!!) 69.gif
KingCrimson
QUOTE(Runt @ Sep 13 2014, 00:15 ) *
Αυτος δεν ειχε πεσει στη μαρμιτα μικρος;:rolleyes:
οι Γαλατες ειναι ακομα εδω αλε λε μπλε!


thumbsup.gif
Rated: (en)joy
Καταπληκτικη εμφανιση απο τον Batum δεν λεω, 35 ποντοι με 8/12 τριποντα το εγραψα εξαλλου και πιο πανω αλλα συνολικα στο μουντομπασκετ δεν θα ελεγα οτι εχει κανει κατι ιδιαιτερο η Γαλλια καταφερε να μπει στην 4αδα χωρις ουσιαστικα την δικη του βοηθεια...
tzagasdog
3 συνεχόμενα ματς με 50%+ στα 3ποντα οι σερβοι. Για να καταλάβουμε το μέγεθος των εμφανίσεων...

Αν κάνουν άλλο ένα θα το σηκώσουν
Zoys
QUOTE(tzagasdog @ Sep 13 2014, 00:48 ) *
3 συνεχόμενα ματς με 50%+ στα 3ποντα οι σερβοι. Για να καταλάβουμε το μέγεθος των εμφανίσεων...

Καλά, είπαμε εύστοχοι, αλλά αυτό δεν ισχύει. Με τη Βραζιλία 36% είχαν.
Runt
Απιστευτο ματς! Μπραβο στους Σερβους που απο το πουθενα πανε να χαρουν τον τελικο ως το απολυτο outsider.
Respect στους Γαλλους που εχουν αποκτησει χαρακτηρα. Προσπαθησε ο Νοβιτ...ο Μπατουμ αλλα δεν τα καταφερε, παρολαυτα το χαλκινο ειναι νομιζω δικο τους.
Ελαφρυντικο για την δικη μας ομαδα οτι την πατησαν απο εναν αντιπαλο που ηταν τελικα και με τη βουλα ανωτερος απο οσο το scouting μπορουσε να διαβασει τη δεδομενη στιγμη.
BULLET_GR-
QUOTE (captain charisma @ Sep 13 2014, 00:39 ) *
αυτος ο μπατιμ τελικα ξερει η οχι μπασκετ?κατι για 35π με 8 τριποντα βλεπω στα στατιστικα του...και ο μπιελιτσα που ειναι ο διαδοχος του μποτιρογκα κατι σε 8π εχει....

παρολο που βρεθηκαν να χανουν μεχρι και 18π οι γαλλοι καταφεραν να το γυρισουν το ματς και να διεκδικησουν τη νικη μεχρι τελους...παρολο που ελειπε ο παρκερ και αυτο δειχνει ποσο ομαδα ειναι...αρα το κατεχουν το αθλημα...

ο τεοντοσιτς απλα ειναι τυχερος που του μπαινουν τα σουτ ως τωρα...

Εδω μπήκε αυτο του ραντουλιτσα, κατι σαν κινηση τροχονόμου, βρηκε στο χέρι του η μπάλα, χτύπησε στο κεφαλι του διαιτητή, μετά σε μία μαζορετα και μετά μέσα smiley.gif
Petran911
QUOTE(ssoulliss @ Sep 13 2014, 00:46 ) *
Θα το ξαναγράψω...Καταλάβατε με πόσους παίκτες έπαιζε ο Τζόρτζεβιτς στα χιαστί;

Η πεντάδα, ο Κρστιτς, ο Μπογκντάνοβιτς και ολίγη από Γιόβιτς.

Ούτε Κάτιτς,ούτε Σιμόνοβιτς, ούτε Τζάκ Χάλει (Στίματς) , ούτε και Μπίρτσεβιτς.

Αυστηρά οκτώ παίκτες...ουσιαστικά 6,5!!! 39.gif

Και εμείς σαν Ελλάδα γράφουμε και λέμε ότι πετύχαμε...30.gif

Ευτυχώς που οι κουμπάροι πήγαν Τουρκία μεριά και θα ψωνίσουν εκείνοι κάποιον από τους παγκίτες τους!!!! tongue.gif ( το τελευταίο είναι off topic!!!) 69.gif


Κοίτα, εμείς δεν έχουμε ούτε Μπογντάνοβιτς, ούτε Τεόντοστιτς, ούτε ίσως Μπιέλιτσα... Ούτε Μπατούμ, ούτε Ντιό, ούτε βέβαια TP. Αυτοί που είχαμε, έφυγαν πριν της ώρας τους και όσοι έμειναν ήταν τραυματιές. Αλλά ξέχασα, εδώ λέγαμε ότι είμαστε χωρίς τον μοναδικό παίχτη τέτοιου επιπέδου που έχουμε.
D-Wade
QUOTE(BULLET_GR- @ Sep 13 2014, 00:57 ) *
Εδω μπήκε αυτο του ραντουλιτσα, κατι σαν κινηση τροχονόμου, βρηκε στο χέρι του η μπάλα, χτύπησε στο κεφαλι του διαιτητή, μετά σε μία μαζορετα και μετά μέσα smiley.gif

Ναι αυτό ήταν καλάθι που λες ''σήμερα δε γίνεται να χάσουν τα Σερβάκια''
BULLET_GR-
QUOTE (bodiroga10 @ Sep 13 2014, 00:44 ) *
τεραστια αληθεια... ακομα και οταν πηγε στους τρεις οι σερβοι σου διναν μια σιγουρια..... αναφορα πρεπει να γινει και στον μικρο γιγαντα μαρκοβιτς πραγματικο πολυεργαλειο.......

καλα ας μην έβαζε τα απιστευτα ο μποκντανοβιτς, ενα λευ απ με το αριστερο το οποιο το εβαλε εντελως off balance χωρις να δει ουτε ενα δευτερολεπτο που ηταν το καλαθι, το καταφερε με την αντιληψη χώρου που είχε, του βγάζω το καπελο, εκει εχασε πιστευω τον αγώνα η Γαλια, μου θυμιζει ενα ματς σερβια-ρωσια 1985, απ τα καλυτερα ματς και αυτο που εχει παιχτει ποτε, πεφταν τα 3ποντα βροχη, τρομερες ενναλαγες σκόρ τότε, ήμουν 12 χρονων
ssoulliss
QUOTE (Petran911 @ Sep 13 2014, 00:57 ) *
Κοίτα, εμείς δεν έχουμε ούτε Μπογντάνοβιτς, ούτε Τεόντοστιτς, ούτε ίσως Μπιέλιτσα... Ούτε Μπατούμ, ούτε Ντιό, ούτε βέβαια TP. Αυτοί που είχαμε, έφυγαν πριν της ώρας τους και όσοι έμειναν ήταν τραυματιές. Αλλά ξέχασα, εδώ λέγαμε ότι είμαστε χωρίς τον μοναδικό παίχτη τέτοιου επιπέδου που έχουμε.


Φυσικά και δεν έχουμε τέτοιους παίκτες.

Η αναφορά μου έγινε για τα χιαστί και πως τα αντιμετώπισαν οι Σέρβοι και το ροτέισον του Σάλε.

Ο Ραντούλιτσα π.χ. δεν είχε ξαναπαίξει σε τουρνουά με την Σερβία. Και όμως έχει κάνει πολύ σπουδαίο τουρνουά. Και έχει χρησιμποποιηθεί και σωστά.
roko
Καλη επιτυχια στην ομαδαρα των Σερβων.Τελικα εκανε ονομα και σαν προπονητης ο Τζορτζεβιτς.Και ειναι καλο για το μπασκετ γενικοτερα η επιστροφη των πλαβι σε τελικο παγκοσμιου πρωταθληματος.

4oς τελικος σε μουντομπασκετ κυριε Λαφαγιετ..Απο το 1990 και μετα χωρις να βαλω και τους προηγουμενους της ενωμενης Γιουγκοσλαβιας..Ειπατε τιποτα? smiley.gif

Α και ο Μιλος τελειωσε με την φτωχη συγκομιδη των 24 ποντων (4/5δίπ., 5/7τρίπ., 1/2β., 3ρ., 3ασ., 1κλ., 2λ. σε 33:26)..

ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ απιστοι bball.gif
bodiroga10
QUOTE (BULLET_GR- @ Sep 13 2014, 01:04 ) *
καλα ας μην έβαζε τα απιστευτα ο μποκντανοβιτς, ενα λευ απ με το αριστερο το οποιο το εβαλε εντελως off balance χωρις να δει ουτε ενα δευτερολεπτο που ηταν το καλαθι, το καταφερε με την αντιληψη χώρου που είχε, του βγάζω το καπελο, εκει εχασε πιστευω τον αγώνα η Γαλια, μου θυμιζει ενα ματς σερβια-ρωσια 1985, απ τα καλυτερα ματς και αυτο που εχει παιχτει ποτε, πεφταν τα 3ποντα βροχη, τρομερες ενναλαγες σκόρ τότε, ήμουν 12 χρονων

η προσωπικη μου αποψη αυτη ειναι και η ανωτεροτητα των σερβων φαινεται οτι και στις περισσοτερες στατιστικες κατηγοριες ειναι πισω και δεν χασαν ποτε το προβαδισμα.... κερδισαν με τους γαλλους να βαζουν το εξωπραγματικο νουμερο των 15 τριποντων και με τους γαλλους να εχουν 6 περισσοτερα επιθετικα ριμπαουντ και των μπατουμ να κανει το παιχνιδι της ζωης του.....
roko
Οποιος βρει το τεταρτο δεκαλεπτο για οσους βαρεθηκαμε στο ημιχρονο και κλεισαμε το χαζοκαθυστερημενο στριμ,ας κανει ενα κοπο να το ανεβασει..
SteveNashidis
Η κατάρα της Death Valley πήγε διακοπές και επιστρέφει με την αρχή του φάντασι.
Εκ του προέδρου.
T.W.Is.M.
QUOTE(Voyager @ Sep 13 2014, 01:49 ) *
Η κατάρα της Death Valley πήγε διακοπές και επιστρέφει με την αρχή του φάντασι.
Εκ του προέδρου.


Νομιζεις...
Ετσι νομιζαν κι αλλοι και πηραν την απαντηση τους την καταλληλη στιγμη. Ποτε δεν ξερεις που και πως μπορει να χτυπησει.
kotzito
Οι Γάλλοι πάντως φαίνεται ότι έχουν διώξει κάπως την ρετσινιά του loser από πάνω τους. Ντάξει, πιθανόν σήμερα να ήταν ελαφρύ φαβορί αλλά μόνο και μόνο η ανατροπή που πήγαν να κάνουν και το γεγονός ότι πέταξαν έξω την Ισπανία στα προημιτελικά, δείχνει ότι ίσως έχουν αρχίσει να φτιάχνουν χαρακτήρα. Χωρίς μάλιστα Πάρκερ, Νοά, Μαχίνμι κ.α. Και το θετικό με αυτή την ομάδα είναι ότι ποτέ δεν στερεύουν από ταλέντα. Κάθε χρόνο έχουν κάτι καινούριο να παρουσιάσουν.


Ο μικρός τελικός πάντως θα έχει πολύ ενδιαφέρον. Σαν θεατής πιστεύω θα είναι πιο συναρπαστικός από τον μεγάλο. Και θα είναι κρίμα κάποια από τις Γαλλία και Λιθουανία να μείνει χωρίς μετάλλιο.
T.W.Is.M.
QUOTE(roko @ Sep 13 2014, 01:23 ) *
Καλη επιτυχια στην ομαδαρα των Σερβων.Τελικα εκανε ονομα και σαν προπονητης ο Τζορτζεβιτς.Και ειναι καλο για το μπασκετ γενικοτερα η επιστροφη των πλαβι σε τελικο παγκοσμιου πρωταθληματος.

4oς τελικος σε μουντομπασκετ κυριε Λαφαγιετ..Απο το 1990 και μετα χωρις να βαλω και τους προηγουμενους της ενωμενης Γιουγκοσλαβιας..Ειπατε τιποτα? smiley.gif

Α και ο Μιλος τελειωσε με την φτωχη συγκομιδη των 24 ποντων (4/5δίπ., 5/7τρίπ., 1/2β., 3ρ., 3ασ., 1κλ., 2λ. σε 33:26)..

ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ απιστοι bball.gif


Κι ομως μου εβαλες και τελικο της ενωμενης Γιουγκοσλαβιας(1990). 3 εχει παιξει και ειναι η πρωτη φορα που δεν υπαρχει σκανδαλο στη μεση...μεχρι στιγμης δηλαδη. Ειναι πραγματικα αξιο αποριας και αποδειξη του τραγικου συστηματος πως πηγαινει τελικο μια ομαδα που περασε τον ομιλο στον αυτοματο χωρις να κερδισει σοβαρο παιχνιδι και στη συνεχεια αντιμετωπισε τις ιδιες ομαδες που την ειχαν κερδισει στην πρωτη φαση. Αφου λοιπον οι διαφορες δεν ηταν τοσο τεραστιες, τις κερδισε με τη δευτερη προσπαθεια.
Ειμαι βεβαιος οτι προκειται για φωτοβολιδα και θα φανει στη συνεχεια. Οπως ηταν φωτοβολιδα το μεταλλιο του 2009.

ΥΓ. Φυσικα και ειναι κακο για το μπασκετ η καλη πορεια του μπασκετικου σιχαματος.

ΥΓ2. Αν θελεις, εχω να σου στειλω τον τελικο του "βρωμικου '95" για να καταλαβεις τι εννοω. Δεν εχω αυτον του 2002, αλλα πιστευω οτι ειναι ευκολο να τον βρεις.

Μετανοειτε εσεις!(δικια μου ειναι η ατακα και εχω το δικαιωμα να τη χρησιμοποιω οποτε θελω! tongue.gif )
BULLET_GR-
Ο μπατιμ εκανε απο τα μεγαλυτερα παιχνιδια της ζωής του, θυμάμε το 2005 οι ελληνες σπικερ και δημοσιογραφοι παρουσίαζαν τον μπατιμ ως ενα ατάλαντο που ειχε πολυ καλα φυσικα προσόντα, ο παικτης αυτος δούλεψε σαν σκυλι και εξελίχτηκε σε έναν μεγάλο παικτη, οχι σαν τους ελληνες που μένουν στάσιμοι.
Στην Αμερικη υπάρχη το εξης σοφό ρητό, "πρώτα αθλητής και μετά παίκτης", η Γαλια ειναι η μοναδική ομαδα που εφάρμοσε αυτο τόσο πολύ στην ευρωπη. Η Σερβια βγάζει ενα μεγάλο ταλέντο ονόματι μπογκτανοβιτς, μου δίνει την αίσθηση ότι είναι ο 2ος Σπανούλης της Ευρώπης, πολύ καλό τσαμ σουτ εν κινήσει, καλη διείσδυση, έξυπνος, πολυ γρήγορος και πολυ γρηγορο σουτ και άλλα πολλά.
Εχει τον μιλος ανεβασμενο, τον ραντουλιτσα πολυ καλο 5αρι, με όλα αυτα μπορει να κανει την εκπληξη την κυριακη.
Η Σερβία εχει ακόμη παίκτες μεγάλους σε ηλικία που δεν έφυγαν απο την εθνικη κυριε Βασιλακοπουλε επειδη κουράστηκαν, ή επειδή βαριοντουσαν. Η ελλαδα εχει πολυ στάσιμους παικτες, ο μπουρουσης ειναι ενα μετριο 5αρι, δεν εχει καμία σχέση με ραντουλιτσα και γενικά μεγάλα 5αρια της Ευρώπης, απ τον παπ οπου περίμενα πολλα πράγματα σε αυτο το τουρνουα απογοητευτηκα εντελως, τον βλεπω στάσιμο το τελευταίο χρόνο, αν συνεχισει ετσι πιστευω οτι δεν θα κανει κάτι στο ΝΒΑ και θα γυρίσει νύχτα πίσω. Ο ποιο βελτιωμένος ήταν ο πριντεζης, και ο καλύτερος της Ελλάδας, άλλα ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη, ο ποιο καλος παικτης και επιπέδου μπογκτανοβιτς στην εξέλιξη για την ελλαδα ειναι ο αντεκουτόμπο, άλλα ο γιαννακης πρεπει να δουλεψει τα σουτ και τα drive, να προσπαθήσει να γινει καλύτερος στο σετ παιχνιδι, δίότι στο αιφνιδιασμο δεν υπαρχη καλυτερος του σε αυτήν την ηλικία.
Αλλα η ελλαδα σε αντιθεση με την Σερβια ειχε 1ον) Καλό 5αρι, η Σερβια ειχε δύο πολύ καλα 5αρια, ραντουλιτσα κ κρισιτς, 2ον) Ειχε καλο προπονητη, η Σερβια ειχε τσορτσεβιτς, 3ον) Ειχε καλο εκτελεστη, ο μποκτανοβιτς ηταν πολυ καλυτερος απο καθε ελληνα που θεωρητε παικτης που θα παρει σκορ, 4ον) ο πλευμεγκερ της ελλαδος (καλαθης) δεν έχει το σκόραρισμα του μιλος, αν και εχει βελτιωθει στο θέμα αυτο, ....ΟΠΟΤΕ ΔΙΚΑΙΑ ΧΑΣΑΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΑΠΟΝΙΟΜΑΣΤΕ....ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΠΙΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΩΘΕΙ Η ΠΑΡΤΙΔΑ
roko
QUOTE (T.W.Is.M. @ Sep 13 2014, 02:00 ) *
Κι ομως μου εβαλες και τελικο της ενωμενης Γιουγκοσλαβιας(1990). 3 εχει παιξει και ειναι η πρωτη φορα που δεν υπαρχει σκανδαλο στη μεση...μεχρι στιγμης δηλαδη. Ειναι πραγματικα αξιο αποριας και αποδειξη του τραγικου συστηματος πως πηγαινει τελικο μια ομαδα που περασε τον ομιλο στον αυτοματο χωρις να κερδισει σοβαρο παιχνιδι και στη συνεχεια αντιμετωπισε τις ιδιες ομαδες που την ειχαν κερδισει στην πρωτη φαση. Αφου λοιπον οι διαφορες δεν ηταν τοσο τεραστιες, τις κερδισε με τη δευτερη προσπαθεια.
Ειμαι βεβαιος οτι προκειται για φωτοβολιδα και θα φανει στη συνεχεια. Οπως ηταν φωτοβολιδα το μεταλλιο του 2009.

ΥΓ. Φυσικα και ειναι κακο για το μπασκετ η καλη πορεια του μπασκετικου σιχαματος.

ΥΓ2. Αν θελεις, εχω να σου στειλω τον τελικο του "βρωμικου '95" για να καταλαβεις τι εννοω. Δεν εχω αυτον του 2002, αλλα πιστευω οτι ειναι ευκολο να τον βρεις.

Μετανοειτε εσεις!(δικια μου ειναι η ατακα και εχω το δικαιωμα να τη χρησιμοποιω οποτε θελω! tongue.gif )


Το 1990 μιας και εισαι μεγαλυτερος,ποσοι ηταν Σερβοι και ποσοι Κροατες? Δηλαδη αν η ομαδα του ΄90 ηταν ιδια με αυτη μετα τη διασπαση η διαφορα ειναι στο ονομα?? Ακομη και ετσι ομως 3 τελικοι δεν ειναι και λιγο πραγμα..

Για τα βιντεακια που λες αν θελεις παρεθεσε τα στα οφτοπικ να δουμε.

Για την ατακα προφανως και δεν διεκδικω πνευματικα δικαιωματα αλλα ταιριαζει απολυτα στην περιπτωση σου την σημερινη νυκτα νομιζω. bball.gif
erwi grey
QUOTE(BULLET_GR- @ Sep 13 2014, 07:08 ) *
ΟΠΟΤΕ ΔΙΚΑΙΑ ΧΑΣΑΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΑΠΟΝΙΟΜΑΣΤΕ....ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΠΙΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΩΘΕΙ Η ΠΑΡΤΙΔΑ

Nαι, με τον Γιαννακη δε θα χαναμε απο τους Σερβους με τους παικτες που εχουμε.
Ο Γιαννακης ετυχε να εχει στην Εθνικη την καλυτερη φουρνια Ελληνων ever.
tReason
H σερβια δεν νομιζω να ειχε καλυτερους παικτες απο εμας.μπορει να ειχε καλυτερη πρωτη πενταδα αλλα βαθος δεν ειχε.
Αν η σερβια ηταν βεβαια πληρης θα ηταν πολυ πιο δυνατη για αυτο δεν θεωρω φουσκα το φετεινο αποτελεσμα οπως θεωρουσα την ομαδα του 2009-10 υπερκτιμημενη.
erwi grey
QUOTE(tReason @ Sep 13 2014, 08:34 ) *
H σερβια δεν νομιζω να ειχε καλυτερους παικτες απο εμας.μπορει να ειχε καλυτερη πρωτη πενταδα αλλα βαθος δεν ειχε.
Αν η σερβια ηταν βεβαια πληρης θα ηταν πολυ πιο δυνατη για αυτο δεν θεωρω φουσκα το φετεινο αποτελεσμα οπως θεωρουσα την ομαδα του 2009-10 υπερκτιμημενη.

Nαι αν εξαιρεις την πρωτη πενταδα μπορει και να χεις δικιο. tongue.gif
Βεβαια και ο Κρστιτς και ο Στιματς χειροτεροι απο Βουγιουκα και Γλυνιαδακη δεν ειναι.
louie
ειδα μονο 1ο δεκαλεπτο και λιγο απο 2ο και κοπαναω το κεφαλι μου με την ματσαρα που εχασα. απ'οτι καταλαβαινω οι σερβοι συνεχισαν σεληνιασμενοι και ο μπατουμ εκανε ιστορικο παιχνιδι. ειλικρινα δεν μπορω να εξηγησω τους σερβους. σουταρουν με απιστευτα ποσοστα, τους βγαινουν τα παντα, απεφυγαν ισπανια και τωρα βρισκονται απο το πουθενα τελικο. μια ομαδα που περασε απο τον ομιλο με 2 νικες-3 ηττες και οι 2 νικες ηταν με αιγυπτο και ιραν!!!
tReason
QUOTE (erwi grey @ Sep 13 2014, 03:35 ) *
Nαι αν εξαιρεις την πρωτη πενταδα μπορει και να χεις δικιο. tongue.gif
Βεβαια και ο Κρστιτς και ο Στιματς χειροτεροι απο Βουγιουκα και Γλυνιαδακη δεν ειναι.


Ουτε στην πρωτη πενταδα η διαφορα ειναι μεγαλη ο παπ ειναι καλυτερος του καλινιτς ο μπουρουσης καλυτερος του ραντουλιτσα.
Και ο παγκος επισης ανωτερος
phoenix_93
QUOTE(tReason @ Sep 13 2014, 07:05 ) *
Ουτε στην πρωτη πενταδα η διαφορα ειναι μεγαλη ο παπ ειναι καλυτερος του καλινιτς ο μπουρουσης καλυτερος του ραντουλιτσα.
Και ο παγκος επισης ανωτερος

Αυτα απο που προκυπτουν;σιγουρα οχι απο τις επιδοσεις στην διοργανωση.
roko
QUOTE (louie @ Sep 13 2014, 04:48 ) *
ειδα μονο 1ο δεκαλεπτο και λιγο απο 2ο και κοπαναω το κεφαλι μου με την ματσαρα που εχασα. απ'οτι καταλαβαινω οι σερβοι συνεχισαν σεληνιασμενοι και ο μπατουμ εκανε ιστορικο παιχνιδι. ειλικρινα δεν μπορω να εξηγησω τους σερβους. σουταρουν με απιστευτα ποσοστα, τους βγαινουν τα παντα, απεφυγαν ισπανια και τωρα βρισκονται απο το πουθενα τελικο. μια ομαδα που περασε απο τον ομιλο με 2 νικες-3 ηττες και οι 2 νικες ηταν με αιγυπτο και ιραν!!!


Oμοιοπαθων ειμαι φιλε με σενα..Περιμενα ολη μερα να δω ενα ντερμπυ,και ξενερωσα την ζωη μου απο τα μεσα του 2ου δεκαλεπτου (για να μην πω τελη του 1ου) και το παρατησα..Ηταν και το λινκ κακο οποτε δεν αντεξα...Οταν ειδα το τελικο σκορ το μυαλο μου πηγε στην παραταση και οταν ειδα τι ειχε γινει στο ματς το μετανιωσα πικρα που δεν το ειδα το υπολοιπο..Τετοια παιχνιδια κανουν καλο στο αθλημα. bball.gif

https://www.youtube.com/watch?v=3IBNHXCqffM...QbWqFGsdKT1GZtg
https://www.youtube.com/watch?v=TxZfNKSo89Y...QbWqFGsdKT1GZtg

Απο το καναλι της Φιμπα στο youtube η αποδοση του Μπατουμ και τα highlights του παιχνιδιου.

Edit στο τελευταιο τριποντο του Μπατουμ εγινε και φαουλ οποτε το σκορ μπορουσε να παει απο το 85-88 στο 88-88,αν ο Μπατουμ εχανε την βολη,οι Γαλλοι επαιρναν επιθετικο ριμπαουντ,και εβαζαν και τριποντο η' γκολ φαουλ στα 2,1''που απεμεναν.Ετσι για την ιστορια και για τον T.W.Is.M icon_drunk.gif
ssoulliss
QUOTE (erwi grey @ Sep 13 2014, 04:35 ) *
Nαι αν εξαιρεις την πρωτη πενταδα μπορει και να χεις δικιο. tongue.gif
Βεβαια και ο Κρστιτς και ο Στιματς χειροτεροι απο Βουγιουκα και Γλυνιαδακη δεν ειναι.


Λίγα για τον Τζακ Χάλευ της Ευρώπης! bball.gif


είχε ψηφιστεί ως η καλύτερη "πετσέτα" του ΝΒΑ. Σαν τον Στίματς τώρα...

T.W.Is.M.
QUOTE(roko @ Sep 13 2014, 02:21 ) *
Το 1990 μιας και εισαι μεγαλυτερος,ποσοι ηταν Σερβοι και ποσοι Κροατες? Δηλαδη αν η ομαδα του ΄90 ηταν ιδια με αυτη μετα τη διασπαση η διαφορα ειναι στο ονομα?? Ακομη και ετσι ομως 3 τελικοι δεν ειναι και λιγο πραγμα..

Για τα βιντεακια που λες αν θελεις παρεθεσε τα στα οφτοπικ να δουμε.

Για την ατακα προφανως και δεν διεκδικω πνευματικα δικαιωματα αλλα ταιριαζει απολυτα στην περιπτωση σου την σημερινη νυκτα νομιζω. bball.gif


To 1990 η ομαδα της Γιουγκοσλαβιας ειχε 5 Κροατες, 5 Σερβους, 1 Μαυροβουνιο και 1 Σλοβενο. MVP της διοργανωσης βγηκε ο Κουκοτς και μαζι του υπηρχε στην πενταδα και ο Πετροβιτς. Ουσιαστικα δηλαδη οι 2 καλυτεροι παιχτες στη διοργανωση γι αυτους ηταν 2 Κροατες. Κι ολα αυτα ενω δεν επαιξε ο Ρατζα.
colonel gomelsky
QUOTE(captain charisma @ Sep 13 2014, 00:39 ) *
αυτος ο μπατιμ τελικα ξερει η οχι μπασκετ?κατι για 35π με 8 τριποντα βλεπω στα στατιστικα του...και ο μπιελιτσα που ειναι ο διαδοχος του μποτιρογκα κατι σε 8π εχει....

παρολο που βρεθηκαν να χανουν μεχρι και 18π οι γαλλοι καταφεραν να το γυρισουν το ματς και να διεκδικησουν τη νικη μεχρι τελους...παρολο που ελειπε ο παρκερ και αυτο δειχνει ποσο ομαδα ειναι...αρα το κατεχουν το αθλημα...

ο τεοντοσιτς απλα ειναι τυχερος που του μπαινουν τα σουτ ως τωρα...


Όντως εξαιρετικη εμφάνιση από τον Μπατούμ (και η μοναδική στο τουρνουά) αλλά γιατί τα δικά του τρίποντα είναι απόδειξη μεγάλου παίκτη και του Μίλος είναι τυχερά; Κάτι σαν 2 μέτρα και 2 σταθμά μου κάνει αυτό. Κατά τα άλλα ο Μπιέλιτσα δεν είχε 8π. Είχε 8π και 7ρ και 5α. Μάλλον δεν είναι το ίδιο. Τεσπα, δεν έπεσα μέσα στο τελικό σκορ, ωστόσο όντως υπήρχαν οι δυνατότητες για το +18 που είχα προβλέψει.
T.W.Is.M.
QUOTE(colonel gomelsky @ Sep 13 2014, 15:28 ) *
Όντως εξαιρετικη εμφάνιση από τον Μπατούμ (και η μοναδική στο τουρνουά) αλλά γιατί τα δικά του τρίποντα είναι απόδειξη μεγάλου παίκτη και του Μίλος είναι τυχερά; Κάτι σαν 2 μέτρα και 2 σταθμά μου κάνει αυτό. Κατά τα άλλα ο Μπιέλιτσα δεν είχε 8π. Είχε 8π και 7ρ και 5α. Μάλλον δεν είναι το ίδιο. Τεσπα, δεν έπεσα μέσα στο τελικό σκορ, ωστόσο όντως υπήρχαν οι δυνατότητες για το +18 που είχα προβλέψει.


Γιατι ο Batum συνηθως δεν παιζει με τον τροπο που επαιζε στο 4ο δεκαλεπτο χτες. Δεν εκβιαζει τα σουτ και δε μονοπωλει την επιθεση. Ειδικα στο Πορτλαντ συμμετεχει και στη δημιουργια και την κυκλοφορια της μπαλας. Χτες ομως καταλαβε οτι ηταν σε καλη μερα, το ειχε αναγκη και η ομαδα του και πηρε τα σουτ και τα εβαλε. Ο Τεοντοσιτς μονιμα παιζει με αυτο τον τροπο, μια του βγαινει, 3 οχι.
roko
QUOTE (T.W.Is.M. @ Sep 13 2014, 15:27 ) *
To 1990 η ομαδα της Γιουγκοσλαβιας ειχε 5 Κροατες, 5 Σερβους, 1 Μαυροβουνιο και 1 Σλοβενο. MVP της διοργανωσης βγηκε ο Κουκοτς και μαζι του υπηρχε στην πενταδα και ο Πετροβιτς. Ουσιαστικα δηλαδη οι 2 καλυτεροι παιχτες στη διοργανωση γι αυτους ηταν 2 Κροατες. Κι ολα αυτα ενω δεν επαιξε ο Ρατζα.


Μαλιστα.Οκ αρα 3 μολις τελικοι σε Μουντομπασκετ μετα τη διασπαση. bball.gif
erwi grey
QUOTE(tReason @ Sep 13 2014, 13:05 ) *
Ουτε στην πρωτη πενταδα η διαφορα ειναι μεγαλη ο παπ ειναι καλυτερος του καλινιτς ο μπουρουσης καλυτερος του ραντουλιτσα.
Και ο παγκος επισης ανωτερος

Αρα, φταιει ο Κατσικαρης φανταζομαι.
louie
QUOTE (T.W.Is.M. @ Sep 13 2014, 15:31 ) *
Γιατι ο Batum συνηθως δεν παιζει με τον τροπο που επαιζε στο 4ο δεκαλεπτο χτες. Δεν εκβιαζει τα σουτ και δε μονοπωλει την επιθεση. Ειδικα στο Πορτλαντ συμμετεχει και στη δημιουργια και την κυκλοφορια της μπαλας. Χτες ομως καταλαβε οτι ηταν σε καλη μερα, το ειχε αναγκη και η ομαδα του και πηρε τα σουτ και τα εβαλε. Ο Τεοντοσιτς μονιμα παιζει με αυτο τον τροπο, μια του βγαινει, 3 οχι.


στην ελλαδα η 1 φορα που θα του βγει μετραει πιο πολυ απο τις 3(ή και τις 10) φορες που θα το χασει αρκει να ειναι πιο προσφατη... αρκει να διαβασει κανεις το αρθρο του γκαζετα που αναρωτιεται αν θα μπορουσε να φτασει τον ντραζεν. ναι τον ντραζεν τον πετροβιτς εννοει και ειναι και επαγγελματιας αθλητικος δημοσιογραφος αυτος που το λεει.
colonel gomelsky
QUOTE(louie @ Sep 13 2014, 17:55 ) *
αρκει να διαβασει κανεις το αρθρο του γκαζετα που αναρωτιεται αν θα μπορουσε να φτασει τον ντραζεν. ναι τον ντραζεν τον πετροβιτς εννοει και ειναι και επαγγελματιας αθλητικος δημοσιογραφος αυτος που το λεει.



Γιατί να μην αναρωτιέται; Τα what if δεν είναι συνήθεια μόνο των ελλήνων δημοσιογράφων, ούτε καν κυριως αυτών. Και στο κάτω κάτω με τον Ντράζεν τον σύγκρινε (ούτε καν τον σύγκρινε βασικά, για potential μίλησε) όχι με τον Τζόρνταν. Δεν βλέπω κατι το μεμπτό. Κι εγώ προσωπικά πιστεύω ότι ο Τεόντοσιτς ίσως θα μπορούσε να φτάσει σε αυτά τα επίπεδα απλά η σύγκρισή μου είναι με τον Γιασικεβίτσιους.

Όταν έπαιζε στον ΟΣΦΠ ήταν ο μόνος παίκτης που φοβόμουν. Ούτε Παπαλουκάς, ούτε Τσίλντρες. Ο Τεόντοσιτς ήταν παίκτης που μπορούσε να κάνει πραγματικά τη διαφορά, αμαρκάριστος στην καλή του μέρα.
louie
QUOTE (colonel gomelsky @ Sep 13 2014, 18:11 ) *
Γιατί να μην αναρωτιέται; Τα what if δεν είναι συνήθεια μόνο των ελλήνων δημοσιογράφων, ούτε καν κυριως αυτών. Και στο κάτω κάτω με τον Ντράζεν τον σύγκρινε (ούτε καν τον σύγκρινε βασικά, για potential μίλησε) όχι με τον Τζόρνταν. Δεν βλέπω κατι το μεμπτό. Κι εγώ προσωπικά πιστεύω ότι ο Τεόντοσιτς ίσως θα μπορούσε να φτάσει σε αυτά τα επίπεδα απλά η σύγκρισή μου είναι με τον Γιασικεβίτσιους.

Όταν έπαιζε στον ΟΣΦΠ ήταν ο μόνος παίκτης που φοβόμουν. Ούτε Παπαλουκάς, ούτε Τσίλντρες. Ο Τεόντοσιτς ήταν παίκτης που μπορούσε να κάνει πραγματικά τη διαφορά, αμαρκάριστος στην καλή του μέρα.


εγω το ειχα γραψει και σε προηγουμενο αγωνα που γινοταν συζητηση γι αυτον οτι ποτε δεν τον φοβηθηκα ως αντιπαλο. ο λογος ειναι αυτος που γραφεις. και κυριως το οτι η μια καλη του μερα ερχοταν μεταξυ 4 οχι κακων αλλα καταστροφικων...

το αν ειχε εστω το ποτενσιαλ να εφτανε τον ντραζεν δεν το θεωρω πολυ σοβαρο ωστε να χρειαζεται αναλυση. ο καθενας αλλωστε μπορει να πει οτι θελει σε υποθετικη συζητηση και what if. απλα να θυμησω οτι κι ενας αλλος γνωστος μας ως πιτσιρικας ειχε την ταμπελα του νεου ντραζεν. ο ουκιτς...
KingCrimson
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 13 2014, 02:00 ) *
Κι ομως μου εβαλες και τελικο της ενωμενης Γιουγκοσλαβιας(1990). 3 εχει παιξει και ειναι η πρωτη φορα που δεν υπαρχει σκανδαλο στη μεση...μεχρι στιγμης δηλαδη. Ειναι πραγματικα αξιο αποριας και αποδειξη του τραγικου συστηματος πως πηγαινει τελικο μια ομαδα που περασε τον ομιλο στον αυτοματο χωρις να κερδισει σοβαρο παιχνιδι και στη συνεχεια αντιμετωπισε τις ιδιες ομαδες που την ειχαν κερδισει στην πρωτη φαση. Αφου λοιπον οι διαφορες δεν ηταν τοσο τεραστιες, τις κερδισε με τη δευτερη προσπαθεια.
Ειμαι βεβαιος οτι προκειται για φωτοβολιδα και θα φανει στη συνεχεια. Οπως ηταν φωτοβολιδα το μεταλλιο του 2009.

ΥΓ. Φυσικα και ειναι κακο για το μπασκετ η καλη πορεια του μπασκετικου σιχαματος.

ΥΓ2. Αν θελεις, εχω να σου στειλω τον τελικο του "βρωμικου '95" για να καταλαβεις τι εννοω. Δεν εχω αυτον του 2002, αλλα πιστευω οτι ειναι ευκολο να τον βρεις.

Μετανοειτε εσεις!(δικια μου ειναι η ατακα και εχω το δικαιωμα να τη χρησιμοποιω οποτε θελω! tongue.gif )


εινα φωτοβολιδα γιατι κατα πασα πιθανοτητα του χρονου Γαλλια-Ελλαδα θα παιξουν πληρης
Απλα απο τις υπολογισιμες ομαδες, δεν αλλαξε ξαφνικα και επιπεδο.......

QUOTE(BULLET_GR- @ Sep 13 2014, 02:08 ) *
Ο μπατιμ εκανε απο τα μεγαλυτερα παιχνιδια της ζωής του, θυμάμε το 2005 οι ελληνες σπικερ και δημοσιογραφοι παρουσίαζαν τον μπατιμ ως ενα ατάλαντο που ειχε πολυ καλα φυσικα προσόντα, ο παικτης αυτος δούλεψε σαν σκυλι και εξελίχτηκε σε έναν μεγάλο παικτη, οχι σαν τους ελληνες που μένουν στάσιμοι.
Στην Αμερικη υπάρχη το εξης σοφό ρητό, "πρώτα αθλητής και μετά παίκτης", η Γαλια ειναι η μοναδική ομαδα που εφάρμοσε αυτο τόσο πολύ στην ευρωπη. Η Σερβια βγάζει ενα μεγάλο ταλέντο ονόματι μπογκτανοβιτς, μου δίνει την αίσθηση ότι είναι ο 2ος Σπανούλης της Ευρώπης, πολύ καλό τσαμ σουτ εν κινήσει, καλη διείσδυση, έξυπνος, πολυ γρήγορος και πολυ γρηγορο σουτ και άλλα πολλά.
Εχει τον μιλος ανεβασμενο, τον ραντουλιτσα πολυ καλο 5αρι, με όλα αυτα μπορει να κανει την εκπληξη την κυριακη.
Η Σερβία εχει ακόμη παίκτες μεγάλους σε ηλικία που δεν έφυγαν απο την εθνικη κυριε Βασιλακοπουλε επειδη κουράστηκαν, ή επειδή βαριοντουσαν. Η ελλαδα εχει πολυ στάσιμους παικτες, ο μπουρουσης ειναι ενα μετριο 5αρι, δεν εχει καμία σχέση με ραντουλιτσα και γενικά μεγάλα 5αρια της Ευρώπης, απ τον παπ οπου περίμενα πολλα πράγματα σε αυτο το τουρνουα απογοητευτηκα εντελως, τον βλεπω στάσιμο το τελευταίο χρόνο, αν συνεχισει ετσι πιστευω οτι δεν θα κανει κάτι στο ΝΒΑ και θα γυρίσει νύχτα πίσω. Ο ποιο βελτιωμένος ήταν ο πριντεζης, και ο καλύτερος της Ελλάδας, άλλα ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη, ο ποιο καλος παικτης και επιπέδου μπογκτανοβιτς στην εξέλιξη για την ελλαδα ειναι ο αντεκουτόμπο, άλλα ο γιαννακης πρεπει να δουλεψει τα σουτ και τα drive, να προσπαθήσει να γινει καλύτερος στο σετ παιχνιδι, δίότι στο αιφνιδιασμο δεν υπαρχη καλυτερος του σε αυτήν την ηλικία.
Αλλα η ελλαδα σε αντιθεση με την Σερβια ειχε 1ον) Καλό 5αρι, η Σερβια ειχε δύο πολύ καλα 5αρια, ραντουλιτσα κ κρισιτς, 2ον) Ειχε καλο προπονητη, η Σερβια ειχε τσορτσεβιτς, 3ον) Ειχε καλο εκτελεστη, ο μποκτανοβιτς ηταν πολυ καλυτερος απο καθε ελληνα που θεωρητε παικτης που θα παρει σκορ, 4ον) ο πλευμεγκερ της ελλαδος (καλαθης) δεν έχει το σκόραρισμα του μιλος, αν και εχει βελτιωθει στο θέμα αυτο, ....ΟΠΟΤΕ ΔΙΚΑΙΑ ΧΑΣΑΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΑΠΟΝΙΟΜΑΣΤΕ....ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΠΙΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΩΘΕΙ Η ΠΑΡΤΙΔΑ

Ο Μπογκντανοβιτς με τη καμια δε φερνει σε Σπανουλη..
κατ αρχας δεν εχει τριπλα, ειναι περισσοτερο εκτελεστης
KingCrimson
καλα τωρα ...ο Πετροβιτς ηταν πρωταγωνιστης στην Ευρωπη απο τα 19 και στα 25 οταν εφυγε για ΝΒΑ ηταν με διαφορα το Ν.1
Παικτης γεννημενος σκορερ και οχι μια στις πεντε, αλλα σε σταθερη βαση
Αυτα που εκανε ο Πετροβιτς δε τα ειδε ποτε ο Θεοδοσης ουτε με κυαλια............. rolleyes.gif
BULLET_GR-
QUOTE (KingCrimson @ Sep 13 2014, 19:32 ) *
εινα φωτοβολιδα γιατι κατα πασα πιθανοτητα του χρονου Γαλλια-Ελλαδα θα παιξουν πληρης
Απλα απο τις υπολογισιμες ομαδες, δεν αλλαξε ξαφνικα και επιπεδο.......


Ο Μπογκντανοβιτς με τη καμια δε φερνει σε Σπανουλη..
κατ αρχας δεν εχει τριπλα, ειναι περισσοτερο εκτελεστης

rolleyes.gif δεν έχει την ταχύτητα στην διεισδύση του σπανουλη?, πήγαινε στο βίντεο ελλαδα-ηπα το 2006 και κοίτα τον σπανουλη πως έπαιξε, ο οποίος ηταν ίδια ηλικία με τον μπογκτανοβιτς τώρα, έπαιξε με μπασίματα και με σουτ, σχεδόν το ίδιο παιχνίδι έκαναν και οι δύο, εγώ μίλησα για εκκολαπτόμενο σπανουλη, οχι για σπανουλη οπως ειναι τωρα, άλλα για σπανουλη όπως ηταν τότε, την τρίπλα ίσως την φτιάξει αργότερα οπως και ο Σπανουλης, άλλα αν τους βάλεις διπλα διπλα με 10 χρονια διαφορά σε ίδια ηλικια ταιριαζουν πολυ κατ εμε σε 5 πράγματα, ΔΙΕΊΣΔΥΣΗ - ΤΑΧΎΤΗΤΑ - ΣΟΥΤ - ΘΡΑΣΟΣ - ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.