Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Κολοσσός Ρόδου 2007-2008
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Κολοσσός Ρόδου
Pages: 1, 2, 3
Air Kef
Γκουχ γκουχ..Ολυμπια Λαρισας περσι....γκουχ γκουχ....Ολυμπιακος εδω και 2 χρονια... tongue.gif
Alexmei
Η διάγνωση βγήκε; γιατί θλάση προσαγωγών ήταν η υπόθεση, αλλά χωρίς αποτελέσματα μαγνητικής.
ashton
QUOTE
Τους πείσμωσε...
Του Βαγγέλη Πάτα
08/04/2008 (17:30)

Το σοκ που υπέστησαν στον Κολοσσό στο άκουσμα, αλλά και στην επιβεβαίωση της είδησης, ότι ο Γιώργος Διαμαντόπουλος υπέστη θλάση είναι τεράστιο, καθώς ο Έλληνας άσος θα χάσει και τα τρία τελευταία ματς της ομάδας.
Ο Διαμαντόπουλος τέθηκε νοκ άουτ, αλλά όπως τόνισε ο Βαγγέλης Αλεξανδρής, οι συμπαίκτες του θα παίξουν και γι’ αυτόν...

"Eμείς από την αρχή της χρονιάς, έχουμε ξεπεράσει πάρα πολλούς τραυματισμούς. Θα τον ξεπεράσουμε και αυτόν. H απουσία του Γιώργου μας πεισμώνει και μας δίνει μεγαλύτερη ώθηση να πετύχουμε τον στόχο μας, την παραμονή στην A1. Tα υπόλοιπα παιδιά θα παίξουν και για τον Γιώργο", τόνισε ο Μακεδόνας τεχνικός.

Οι Ροδίτες δεν έχουν βέβαια περιθώρια για... δάκρυα και ούτε έχουν την πολυτέλεια να κλαίνε πάνω από το χυμένο γάλα, αφού από σήμερα μπαίνει μπροστά η προετοιμασία για την εντός έδρας αναμέτρηση με το Αιγάλεω. Πέρα του Διαμαντόπουλου, ο "τίγρης" δεν έχει στην διάθεση του και τον Αλέξη Τσαμάτο, ενώ άπαντες κάνουν έκκληση στον κόσμο να γεμίζουν από άκρη εις άκρη το "Βενετόκλειο".


basketblog.gr
Alexmei
**** την τύχη της ομάδας... sad.gif Σοβαρά τώρα πιστεύω ότι ο Κολοσσός θα τα βγάλει πέρα και χωρίς τον Διαμαντόπουλο, παρόλο που είναι τρομερή απώλεια.

Για τα χαβαλετζίδικα χωρίς λόγο σχόλια: Τσαμάτος και Διαμαντόπουλος χτυπήσαν και μείνανε νοκ άουτ στα παιχνίδια του Άρη και μόνο tongue.gif tongue.gif
Kolossos-Rhodes
QUOTE(Alexmei @ Apr 8 2008, 19:41 ) *
Για τα χαβαλετζίδικα χωρίς λόγο σχόλια: Τσαμάτος και Διαμαντόπουλος χτυπήσαν και μείνανε νοκ άουτ στα παιχνίδια του Άρη και μόνο tongue.gif tongue.gif



Ελπιζω ο Αρης να μας ανταποδωσει την ζημια που μας εκανε νικωντας αγορ και παοκ tongue.gif
COACH
τελική αποτελέσματα


παοκ - πανελλήνιος = κερδιζει ο παοκ
ρεθυμνο - αρης = κερδίζει ο αρης
κολοσσος - αιγαλεω = κερδιζει ο κολοσσος


ρεθυμνο - παοκ = νικη ρέθυμνο
ολυμπιαδα - κολοσσος = νικη κολοσσος



ολυμπιακος - ρεθυμνο = νικη ολυμπιακος
κολοσσος - αεκ = νικη αεκ



δυστυχώς για τους κρητικούς πεφτουνε σε τριπλή ισοβαθμια...
pivot
QUOTE(COACH @ Apr 10 2008, 01:08 ) *
τελική αποτελέσματα
παοκ - πανελλήνιος = κερδιζει ο παοκ
ρεθυμνο - αρης = κερδίζει ο αρης
κολοσσος - αιγαλεω = κερδιζει ο κολοσσος
ρεθυμνο - παοκ = νικη ρέθυμνο
ολυμπιαδα - κολοσσος = νικη κολοσσος
ολυμπιακος - ρεθυμνο = νικη ολυμπιακος
κολοσσος - αεκ = νικη αεκ
δυστυχώς για τους κρητικούς πεφτουνε σε τριπλή ισοβαθμια...



COACH, μια έτσι μας τα λες και μια γιουβέτσι, αποφάσισε τέλος πάντων biggrin.gif
COACH
μα γιατι φιλε μου , ειμαι ξεκάθαρος, δεν ειναι τι θέλω εγώ, ( ο μπαοκ να παει στα κομματια - χρωστάει οτι κινειται ) αλλα βλέπω να γινεται αυτο το σενάριο και να την γλυτώνει.
pivot
Συμφωνούμε ως προς το ότι ο ΠΑΟΚ, αν είχε τηρηθεί η νομοθεσία θα έπρεπε να είχε αποβληθεί από το πρωτάθλημα και να υποβιβασθεί με συνοπτικές διαδικασίες, αλλά Ελλάδα γαρ...
CHATZI
QUOTE(reth1 @ Apr 6 2008, 10:08 ) *
μην τρελαίνεσαι... με 2 νίκες σώθηκες και έχεις Ολυμπιάδα και Αιγάλεω αποδεκατισμένους. Οπότε; Όλα καλά! Άλλες δύο και εμείς και ...τέλος ο ΠΑΟΚ! biggrin.gif


Φιλαράκι τυχαία μπήκα στα νέα του κολοσσού και ειδα τα ''ενδιαφέροντα'' posts σου...Δεν ξερω τι ζόρι τραβάς με τον ΠΑΟΚ και καίγεσαι τόσο να τον δεις στην Α2...Το μόνο που μπορώ να φανταστώ ειναι οτι πάσχεις από κάποιο κόμπλεξ κατωτερότητας...
Εύχομαι να το ξεπεράσεις!!
Alexmei
QUOTE(CHATZI @ Apr 16 2008, 20:09 ) *
Φιλαράκι τυχαία μπήκα στα νέα του κολοσσού και ειδα τα ''ενδιαφέροντα'' posts σου...Δεν ξερω τι ζόρι τραβάς με τον ΠΑΟΚ και καίγεσαι τόσο να τον δεις στην Α2...Το μόνο που μπορώ να φανταστώ ειναι οτι πάσχεις από κάποιο κόμπλεξ κατωτερότητας...
Εύχομαι να το ξεπεράσεις!!



εμένα μου φένεται ότι για πλάκα συμβιβάζεται στο "Κολοσσός - Ρέθυμνο μένουν κατηγορία" γιατί είναι φίλος με τον Kolossos-Rhodes και θέλουν να βρούνε την "μέση λύση" και για τους δύο. Δεν έχει κάποιο κόλλημα με τον παοκ απλά αυτός έτυχε να είναι 1 θέση από πάνω και να παίζεται η παραμονή του. Τώρα αυτά τα "καίγεστε να μας δείτε στην Α2" τα βγάλατε μόνοι σας για δικαιολογίες... rolleyes.gif

Μην τα παίρνεις τόσο πατριωτικά φίλε μου, μπάσκετ είναι bball.gif bball.gif
ashton
Σε τριπλή πέφτει ο ΑΓΟΡ, αλλά αν κερδίσει ο Κολοσσός την ΑΕΚ του Αγγέλου (καθόλου δύσκολο) τότε ο ΑΓΟΡ πρέπει να καλύψει το -15 του α γυρου και να χάσει ο ΠΑΟΚ και από τον Αρη στην Πυλαία για να τη σκαπουλάρει.
Καραχλωμό επίσης.

Εκτός κι αν κάνει καμιά κηδεία η Ολυμπιάδα στον Κολοσσό κι αρρωστήσει ο Αγγέλου και δεν πάει Ρόδο οπότε πέφτει ο Κολοσσός μένοντας στις 8 νίκες.
Alexmei
QUOTE(ashton @ Apr 16 2008, 23:12 ) *
Σε τριπλή πέφτει ο ΑΓΟΡ, αλλά αν κερδίσει ο Κολοσσός την ΑΕΚ του Αγγέλου (καθόλου δύσκολο) τότε ο ΑΓΟΡ πρέπει να καλύψει το -15 του α γυρου και να χάσει ο ΠΑΟΚ και από τον Αρη στην Πυλαία για να τη σκαπουλάρει.
Καραχλωμό επίσης.

Εκτός κι αν κάνει καμιά κηδεία η Ολυμπιάδα στον Κολοσσό κι αρρωστήσει ο Αγγέλου και δεν πάει Ρόδο οπότε πέφτει ο Κολοσσός μένοντας στις 8 νίκες.



Και αυτό είναι εύκολο; tongue.gif
thrylos7
Ας ανοίξει κάποιος Ροδίτης το αντίστοιχο τόπικ για τη νέα χρονιά, ήδη οι πρώτες κινήσεις (Σφαιρόπουλος, Τσέρανιτς) έχουν γίνει... thumbsup.gif
COACH
η καλύτερη κινηση φιλε μου ειναι που εδιωξε τον τίγρη...
αλλα του εσκασε και το 50% της επομενης χρονιας (2008 -09 ) 60000 euro
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.