Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Next top Model
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2
panos75
QUOTE(sacarame @ Jan 26 2010, 01:43 ) *
Να σας πω και μια ιστοριούλα για τη Μόνικα....Η Μόνικα λοιπόν τελείωσε το σχολείο το καλοκαίρι...Δεν ήταν και η πιο δυνατή μαθήτρια..Ηταν μια φορά λοιπόν στην τάξη και κάνανε Φυσική

Λύνει μια άσκηση ο καθηγητής στο μάθημα και έχει φτάσει σε ένα σημείο όπου έχει το εξής κλάσμα:

ημ30 προς μ, όπου μ ο συντελεστής τριβής και μ=1/2


Ρωτάει ο καθηγήτης το τμήμα τι θα κάνουν για να προχωρήσουν την ασκηση

Η Μόνικα , που συνήθως δεν πολυσυμμετείχε στο μάθημα,σηκώνει ενθουσιασμένη το χέρι της...Την βλέπει ο καθηγητής,παραξενεύεται που την βλέπει αλλά από τη χαρά του της δίνει το λόγο...

- Τι θα κάνουμε Μόνικα;

- Απλοποίηση λέει ....Τρελένεται από τη χαρά του ο καθηγητής..σκέφτεται..." Πω κατάλαβε οτι μ=1/2 ημ30=1/2 και τα απλοποίησε''

Της δίνει λοιπόν συγχαρητήρια...και μπράβο Μόνικα και είδατε η Μόνικα και πάλι μπράβο..Για δώσε μου και λίγο το τετράδιο Μόνικα.....Και τι είδαν τα ματάκια του

Η Μόνικα είχε απλοποιήσει τα μ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! και είχε γράψει η 30/ !!!!!!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif


Δυστυχώς αυτή η ιστορία είναι πέρα για πέρα αληθινή......


Φίλε, δεν ξέρω τι άποψη θα'χεις για μένα μετά από σήμερα αλλά οφείλω να σου πω πως δεν κατάλαβα γρυ από την ιστορία που έγραψες. Αυτά τα ημίτονα, συνημίτονα, κλάσματα, μ, χ, ψ, κλπ. πάντα μου φαίνονταν κινέζικα, παρότι δευτεροδεσμίτης.

Προσωπικά βρήκα πολύ πιο ξεκαρδιστικό/τραγικό το γεγονός ότι το πουλέν του pierce21 δεν ήξερε τι σημαίνει η φράση "ουκ εν τω πολλώ το ευ" και ποιά είναι η Μαντώ Μαυρογένους.
shot.gif

Αλλά μήπως ζητάμε πολλά τελικά; Εδώ η Καγιά είπε σε μια κοπέλα ότι "έχεις ωραίο μειδίασμα" και σε μια άλλη ότι "μου αρέσει η στύση σου σε αυτή τη φωτογραφία".
rolleyes.gif
Flash
Έλα βρε Πάνο, ακόμα κι αν δεν καταλαβαίνει κάποιος τα μαθηματικά, το clue είναι ότι αυτή απλοποίησε διαγράφοντας τα γράμματα από αριθμητή και παρονομαστή icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif

Άκου η άλλη να μην ξέρει την Μαντώ... Καλά Eurovision το 2003 δεν είχε παρακολουθήσει ; smiley.gif
panos75
Α, τώρα κατάλαβα.
Και πάλι πάντως, ως μαθηματικά αγράμματος τη βλέπω με συμπάθεια. Αφού να φανταστείς δεν ξέρω πλέον ούτε καν τι ΕΙΝΑΙ το ημίτονο. wacko.gif

Αντιθέτως η άλλη είναι ασυγχώρητη καθώς εδώ μιλάμε για πρόσωπα και φράσεις που χρησιμοποιούμε καθημερινά.
Μιλάμε ότι το τούβλο ρώτησε "σε τι μοιάζω στη Μαντώ Μαυρογένους; Στα μαλλιά ή στο μέικ-απ;".
ugly8.gif
Manu7
Καλά σήμερα ειπώθηκε το εξής κορυφαίο από σχεδιάστρια μόδας στο Λονδίνο που είχαν πάει...

"Δεν μ'αρέσει η Ιωάννα για τη δουλειά...Έχει και μεγάλο στήθος..."

ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif

apkat
Ναι και γω το δα..Οκ γεγονος ειναι οτι τα μοντελα δεν εχουν τοσο μεγαλο στηθος..Τωρα τον λογο και εγω δεν τον γνωριζω..
Manu7
QUOTE(apkat @ Feb 8 2010, 23:30 ) *
Ναι και γω το δα..Οκ γεγονος ειναι οτι τα μοντελα δεν εχουν τοσο μεγαλο στηθος..Τωρα τον λογο και εγω δεν τον γνωριζω..

Ναι όντως δεν έχουν μεγάλο στήθος τα μοντέλα γενικότερα.
Αλλά δεν ήταν και η Πάμελα Άντερσον η κοπέλα...tongue.gif
panos75
QUOTE(Manu7 @ Feb 8 2010, 23:29 ) *
Καλά σήμερα ειπώθηκε το εξής κορυφαίο από σχεδιάστρια μόδας στο Λονδίνο που είχαν πάει...

"Δεν μ'αρέσει η Ιωάννα για τη δουλειά...Έχει και μεγάλο στήθος..."

ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif


Για το σώμα της είναι όντως δυσανάλογα μεγάλο.

Υ.Γ. Προσκυνείστε το Πηγούνι κουφάλες!!! tongue.gif
panos75
QUOTE(Razorblade Fish @ Jan 18 2010, 20:01 ) *
Ευτυχως δεν θα το δουμε και αυτο,θα κερδισει η Ιωαννα...Και που κυκλοφορει ελευθερη ειναι καταχρηση ελευθεριας...Κλειδωμενη σπιτι να μην τρομαζει κοσμο... smiley.gif



QUOTE(rchos @ Jan 19 2010, 01:13 ) *
η ιωαννα τον πηρε τον τιτλο παντως.οποτε την πατησαμε αρη μου.ολο ακυρα πεφτουν απο και σε δημητρες που ασχολεισαι εσυ!
αστο ρε παιδακι μου το ονομα.πιασε κανενα αλλο. tongue.gif


Παιδιά, χάσατε.

Φάγατε τη σκόνη μας.
smiley.gif
spysta
QUOTE(apkat @ Feb 8 2010, 22:30 ) *
Ναι και γω το δα..Οκ γεγονος ειναι οτι τα μοντελα δεν εχουν τοσο μεγαλο στηθος..Τωρα τον λογο και εγω δεν τον γνωριζω..

o λογος ειναι ο ιδιος για τον οποιο τα συγχρονα μοντελα ειναι τοσο αδυνατα .. --> εξοικονομιση χρηματων μεσω του λιγοτερου υφασματος που χρειαζεται για να ντυσεις μια κοκαλιαρα σε σχεση με μια πιο φουσκωμενη

φαντασου λοιπον οτι σε μια κοπελα με μεγαλο μπουστο απαιτειται περισσοτερο υφασμα για να δεσει σωστα το ρουχο .. ενω σε μια με μικρο στηθος .. σαφεστατα λιγοτερο.επομενως περνας την αναλογη γραμμη στο χωρο και δημιουργεις δεδομενα

Η οικονομια σε ολο της το μεγαλειο λεμε smiley.gif
The Warlus
Εγώ είχα ακούσει ότι έχει δημιουργηθεί αυτό το θέμα διότι οι σχεδιαστές θέλουν όλο και περισσότερο γυναίκες με σώματα που μοιάζουν με αντρικά.
wagner love
Λίγο έχω δει! Η Σεράινα είναι γλυκιά κοπέλα. Τώρα η άλλη η ξανθιά είναι ο θυληκός Γκμοχ icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
Δεν υπάρχει, είναι υποκειμενικό, αλλά είναι τέρας. Μεταφορικά. Δεν βλέπετε και τα πόδια της είναι σαν να κατουράει σε παρένθεση. Σαν του Ζήνδρου και του Σεμερτζίδη είναι τα πόδια της. smiley.gif
panos75
QUOTE(wagner love @ Feb 16 2010, 15:46 ) *
Λίγο έχω δει! Η Σεράινα είναι γλυκιά κοπέλα. Τώρα η άλλη η ξανθιά είναι ο θυληκός Γκμοχ icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
Δεν υπάρχει, είναι υποκειμενικό, αλλά είναι τέρας. Μεταφορικά. Δεν βλέπετε και τα πόδια της είναι σαν να κατουράει σε παρένθεση. Σαν του Ζήνδρου και του Σεμερτζίδη είναι τα πόδια της. smiley.gif


Δεν αφορούν εσένα όσα θα γράψω, απλώς μου δίνεις την αφορμή.

Ειλικρινά νιώθω απέραντη οργή και αηδία τις τελευταίες μέρες βλέποντας διάφορους τυχάρπαστους μαϊντανούς και ανεπάγγελτες "κυρίες" κάθε ηλικίας να υβρίζουν και να εξευτελίζουν ένα 18χρονο κορίτσι με εκφράσεις που θα άρμοζαν περισσότερο σε εργάτη της λαχαναγοράς. Αλήθεια, πως θα αισθάνονταν όλοι αυτοί αν στη θέση της Μόνικας βρισκόταν η κόρη/αδελφή/μνηστή τους;

Και στο κάτω, κάτω, ποιό ακριβώς είναι το έγκλημα που έκανε για να αξίζει μιας τέτοιας αντιμετώπισης; Ποιός έδωσε το δικαίωμα σε αυτούς τους γραφικούς να κρίνουν αν κάποιος μπορεί να κυνηγήσει τ'όνειρο του;

Προσωπικά δίνω συγχαρητήρια στην κοπέλα που έκλεισε τ'αυτιά σε όλους τους ξυπνιτζήδες των παραθύρων και έδωσε τα πάντα προκειμένου να πετύχει τον στόχο της.
Εγώ τουλάχιστον κάθε φορά που την έβλεπα να αγνοεί τις προσβολές που εκτοξεύονταν εναντίον της και να προχωρά μπροστά με σοβαρότητα και πείσμα, μου ερχόταν στο μυαλό αυτό που είπε για το μποξ ο Μόργκαν Φρίμαν στο "Million Dollar Baby": "Αυτή είναι η μαγεία του. Να κυνηγάς ένα όνειρο που κανείς άλλος δεν μπορεί να δει παρά μόνο εσύ".
Igor
QUOTE(panos75 @ Feb 16 2010, 23:18 ) *
Δεν αφορούν εσένα όσα θα γράψω, απλώς μου δίνεις την αφορμή.

Ειλικρινά νιώθω απέραντη οργή και αηδία τις τελευταίες μέρες βλέποντας διάφορους τυχάρπαστους μαϊντανούς και ανεπάγγελτες "κυρίες" κάθε ηλικίας να υβρίζουν και να εξευτελίζουν ένα 18χρονο κορίτσι με εκφράσεις που θα άρμοζαν περισσότερο σε εργάτη της λαχαναγοράς. Αλήθεια, πως θα αισθάνονταν όλοι αυτοί αν στη θέση της Μόνικας βρισκόταν η κόρη/αδελφή/μνηστή τους;

Και στο κάτω, κάτω, ποιό ακριβώς είναι το έγκλημα που έκανε για να αξίζει μιας τέτοιας αντιμετώπισης; Ποιός έδωσε το δικαίωμα σε αυτούς τους γραφικούς να κρίνουν αν κάποιος μπορεί να κυνηγήσει τ'όνειρο του;

Προσωπικά δίνω συγχαρητήρια στην κοπέλα που έκλεισε τ'αυτιά σε όλους τους ξυπνιτζήδες των παραθύρων και έδωσε τα πάντα προκειμένου να πετύχει τον στόχο της.
Εγώ τουλάχιστον κάθε φορά που την έβλεπα να αγνοεί τις προσβολές που εκτοξεύονταν εναντίον της και να προχωρά μπροστά με σοβαρότητα και πείσμα, μου ερχόταν στο μυαλό αυτό που είπε για το μποξ ο Μόργκαν Φρίμαν στο "Million Dollar Baby": "Αυτή είναι η μαγεία του. Να κυνηγάς ένα όνειρο που κανείς άλλος δεν μπορεί να δει παρά μόνο εσύ".


Ωραιος !
+1
giannis_
Λογικο και σωστο κατα ενα μερος αυτο π λες πανο αλλα απο την αλλη εφοσον ειναι δημοσιο προσωπο(?) θα δεχτει και την σατιρα και τα σχολια κ ολα.
Κανενα εγκλημα δν εκανε,και καλα κανει κ κυνηγαει τα ονειρα της,αλλα λιγη σατιρα και γελιο δν πειραξαν ποτε κανεναν.Και αν δν μπορει να τα αντεξει, τοτε κακως μπλεχτηκε σε αυτον το χωρο.
panos75
QUOTE(giannis_ @ Feb 18 2010, 05:11 ) *
Λογικο και σωστο κατα ενα μερος αυτο π λες πανο αλλα απο την αλλη εφοσον ειναι δημοσιο προσωπο(?) θα δεχτει και την σατιρα και τα σχολια κ ολα.
Κανενα εγκλημα δν εκανε,και καλα κανει κ κυνηγαει τα ονειρα της,αλλα λιγη σατιρα και γελιο δν πειραξαν ποτε κανεναν.Και αν δν μπορει να τα αντεξει, τοτε κακως μπλεχτηκε σε αυτον το χωρο.



Συγγνώμη αλλά από πότε το να είσαι δημόσιο πρόσωπο δίνει το δικαίωμα στον κάθε παραλία που βγαίνει στο γυαλί να σε βρίζει και να σε εξευτελίζει καθημερινά χωρίς έλεγχο και χωρίς επιπτώσεις;
Άλλο πράγμα είναι ένα πείραγμα και μια πλάκα όπως αυτή που κάνουμε μεταξύ μας στο φόρουμ, κι'άλλο να αποκαλείς καθημερινά από τα κανάλια ένα 18χρονο παιδί "τέρας", "έκτρωμα" και "μπάζο". Αυτό πλέον είναι δημόσιο λιντσάρισμα.

Την τελευταία δεκαετία εκλέχτηκαν βουλευτές (τα κατεξοχήν δημόσια πρόσωπα) συνάνθρωποι μας που ήταν τυφλοί, κωφάλαλοι ή ακόμη και ανάπηροι (π.χ. Μαριέτα Γιαννάκου). Πως θα σου φαινόταν αν έβγαινε κάποιος στα παράθυρα και έλεγε "τι δουλειά έχει η σακάτισα στη Βουλή;" ή "πως είναι δυνατόν να ψήφισαν για βουλευτή μια κουτσή;".

Και ακόμη κι'αν αγνοήσουμες όλα αυτά, ποιό ακριβώς ήταν το παράπτωμα της κοπέλας που να δικαιολογεί όλο αυτό τον οχετό που εξαπολύθηκε εναντίον της; Μήπως προκάλεσε με τη συμπεριφορά της; Μήπως έβρισε κανέναν; Μήπως έδειξε κακό χαρακτήρα; Όχι βέβαια. Το μόνο της έγκλημα ήταν ότι η εμφάνιση της δεν ήταν του γούστου κάποιων αυτόκλητων τιμητών.
Φτάσαμε στο ύψιστο σημείο παράνοιας να κατακρίνουν την εμφάνιση της ο ...Γεωργίου και ο ...Αντώναρος, άτομα που η φάτσα τους είναι σαν τον Κουασιμόδο μετά από τροχαίο.

Εν κατακλείδι, παραθέτω το παρακάτω κείμενο με το οποίο συμφωνώ απόλυτα. Η κατάντια της ελληνικής τηλεόρασης, να έχει μετατραπεί σε προάυλιο Δημοτικού σχολείου.

http://malakistan.blogspot.com/2010/02/blog-post_9556.html

"Διαβάζω, ακούω τα χίλια μύρια γιά το σαγόνι της Μόνικας του Next Top Model. Και δεν ντρέπεται κανένας. Αν αυτό δεν είναι ρατσισμός, τι είναι δηλαδή;

Και γιατί γιά το σαγόνι της Νατάσας Θεοδωρίδου δεν μιλάει κανείς, αλλά την λέτε και κουκλάρα;. Εχει βέβαια εξήγηση αυτό. Η Μόνικα, είναι ανυπεράσπιστη, η Θεοδωρίδου έχει να πληρώσει δικηγόρο και είναι και φίρμα.

Μπράβο σας, λες κι η ομορφιά ενός ανθρώπου εξαρτάται από το σαγόνι του. Και ξέρω, πως τη μέρα που η Μόνικα θα γίνει διάσημη, εσείς οι ίδιοι θα την αποκαλείτε κουκλάρα."


giannis_
Kαλα ναι μερικα σχολια ηταν υπερβολικα,και κακεντρεχη,αλλα οφειλεις να ομολογησεις οτι αυτα με τον γκμοχ ηταν λιγο πετυχημενα smiley.gif


Ειναι η κλασσικη συζητηση για το ποια ειναι τα ορια της σατιρας.Ο καθενας πιστευω το αντιλαμβανεται διαφορετικα το θεμα αυτο.Αλλους τους πειραζει και αλλοι γελανε,ειναι καθαρα υποκειμενικο το που νομιζει ο καθενας οτι πρεπει να σταματαει μια τετοιου ειδους πλακα οπως στο συγκεκριμενο θεμα.


Σε αυτο για την ποιοτητα της ελληνικης τv δεν εχεις αδικο αλλα εγω ειμαι της αποψης οτι ο τηλεθεατης εχει την δυναμη.Υπαρχει το τηλεκοντρολ αν δεν σ'αρεσει κατι το κλεινεις ή απλα αλλαζεις καναλι.Κανεις δν μας επιβαλει τις τατιανο-λαμπιρες ακομα και τον λαζοπουλο κ γενικα τα παντα.Οποιος εχει κριση μπορει να καταλαβει τι ειναι σκουπιδι κ τι οχι και να κανει τις επιλογες του
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.