Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ματ Λοτζέσκι
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3
Redoctor
Μπορούμε να φτιάξουμε μια σελίδα στο facebook? Να μαζέψουμε υπογραφές; Να κάνουμε ένα δημοψήφισμα; Οτιδήποτε για να ανανεθωεί πριν χαθεί, το καλοκαίρι.
Redoctor
Aκόμα να ενεργοποιηθεί το κίνημα παραμονής.
Ανανέωση χθες.
http://www.eurohoops.net/el/featured-el/32...min-ton-tiflosi
Weekendman
QUOTE(Redoctor @ Oct 20 2016, 22:04 ) *
Aκόμα να ενεργοποιηθεί το κίνημα παραμονής.
Ανανέωση χθες.
http://www.eurohoops.net/el/featured-el/32...min-ton-tiflosi


Φυσικά πρέπει να παραμείνει, όχι μόνο στην ομάδα, αλλά και για το καλό της μπουτικ, της οποίας είναι φανατικός οπαδός της!
RipCity
Το κόλπο είναι να του ανανεώσουμε φθηνά όταν πάθει τον κλασικό του τραυματισμό.
Weekendman
QUOTE(RipCity @ Oct 20 2016, 22:24 ) *
Το κόλπο είναι να του ανανεώσουμε φθηνά όταν πάθει τον κλασικό του τραυματισμό.



Καλή ίδεα. Αν όμως ενδιαφέρεται καμία ΤΣΣΚΑ, και θέλει ο Λοτζέσκι να πάει εκεί, δεν θα φτάσουν τέτοια κόλπα, ακόμα και αν η ΤΣΣΚΑ, τον υποχρησιμοποιήσει όπως έκανε αρχικά με Χαινς η τον βάλει να κάθεται μόνο στην εξέδρα, για να μην τον έχει ο Ολυμπιακός...

Reggie Miller #31
Ο Λοτζέσκι είναι διαφορετική περίπτωση από Χάινς και λοιπούς κλασικούς Αμερικάνους που ακούνε τυφλά τους μάνατζερ τους και
μετρούν έστω και το παραμικρό δολάριο,εξαιρείται ο Χάντερ ο οποίος προβληματιζόταν για την γενικότερη κατάσταση που επικρατούσε στη χώρα.Νομίζω πως ο Λότζο αν είχε σκοπό να φύγει θα το είχε κάνει την προηγούμενη φορά.
Σίγουρα θα τα ζυγίσει αλλά μην ξεχνάμε πως έχει και οικογένεια που όσο να ναι μετράει αφού έχουν βολευτεί στην Αθήνα και στην Ελλάδα,ήλιος,Γλυφάδα και τα σχετικά...
Σίγουρα Βαρκελώνη και Μαδρίτη του δίνουν άλλη ποιότητα ζωής,αλλά κάπως έχει βολευτεί εδώ....
Ίσως και η ομάδα θα πρέπει να αναθεωρήσει την πολιτική για τις ανανεώσεις όσον αφορά ορισμένους παίκτες που έχουν αποδεδειγμένα προσφέρει...
Redoctor
Ψιττ. Μπήκε Δεκέμβριος παιδιά!
shtarkws
O Lojeski πρόσφερε αναμφίβολα πολλά και υπήρξε ίσως η πιο value for money μεταγραφή στην Ευρώπη. Το θέμα είναι οτι μπαίνει στα 32 πλέον και το ερώτημα είναι αν πρέπει να πληρωθεί με βάση αυτά που έχει προσφέρει έως τώρα, ή με βάση αυτά που θα μπορεί να προσφέρει από τα 32 έως τα 34?

Γιατί σίγουρα ομάδες υπάρχουν που είναι διατεθειμένες να πληρώσουν υπεραξία
Redoctor
QUOTE (shtarkws @ Dec 10 2016, 14:28 ) *
O Lojeski πρόσφερε αναμφίβολα πολλά και υπήρξε ίσως η πιο value for money μεταγραφή στην Ευρώπη. Το θέμα είναι οτι μπαίνει στα 32 πλέον και το ερώτημα είναι αν πρέπει να πληρωθεί με βάση αυτά που έχει προσφέρει έως τώρα, ή με βάση αυτά που θα μπορεί να προσφέρει από τα 32 έως τα 34?

Γιατί σίγουρα ομάδες υπάρχουν που είναι διατεθειμένες να πληρώσουν υπεραξία

Του '85 ειναι. Γενικα εχει τουλαχιστον 2 καλα χρονια μπροστα του εκτος καποιου σοβαρου απροοπτου. Τελος παντων δεν θα σκασουμε κιολας tongue.gif
back2back
Ποιός Λοτζέσκι, εδώ δεν έχει ανανεώσει ακόμα ο Πρίντεζης. Αυτός πρέπει να είναι η νο1 προτεραιότητα μας. Ο Λοτζέσκι αν ζητήσει 1 εκ. αποκλείεται να ανανεώσει, αν φύγει ο Περπέρογλου είναι μια καλή λύση ή διαφορετικά κατεβαίνει στο 3 ο Πάπι και παίρνουμε ξένο 4αρι.
RipCity
Νομίζω για τον Πρίντεζη είναι απλά τυπικό το θέμα, όπως αποδείχθηκε και του Σπανούλη. Θα πάει στα γραφεία και θα υπογράψει χωρίς να θέλει να βγει στην αγορά, ν'ακούσει προτάσεις από αλλού κτλ. Ξεκάθαρα δεν τον ενδιαφέρει κι ούτε νομίζω είναι από αυτούς που τον πειράζει που δε γίνεται κουβέντα νωρίτερα. Άλλωστε εκεί θα δώσουν και λεφτά οι αφοί.

Με τους ξένους είναι το θέμα που είναι πάνω απ' όλα "επαγγελματίες" κι αν δε τους αντιμετωπίσεις σα γκόμενα θα σου φύγουν.
rankin
Για τον Πρίντεζη και εγώ δεν έχω αμφιβολία. Δεν νομίζω οτι υπάρχει σοβαρό ενδεχόμενο να θέλει να ξαναφύγει... Εκτος και αν εμφανιστεί κάποιος τυπου Φενερ κλπ και του δώσει κάτι τοσο αστρονομικό που να τον δελεάσει.
Το βλέπω ομως πολύ δύσκολο.
Εισαι παντρεμένος με τη γυναίκα της ζωής σου. Την αγαπάς και σε αγαπάει. Περνάτε εξαιρετικά. Έχετε 3 παιδιά.
Και μετά στην πέφτει μια υπεργκόμενα.
Δε λέω. Θα το σκεφτείς.
Θα το σκεφτείς, αλλά δύσκολα θα το κάνεις...

Ο Λοτζέσκι, σιγουρα περνάει καλά και γουστάρει την ομάδα, αλλά οκ.. Δεν ηταν Ολυμπιακός απο παιδί.
Ειμαι 100% υπερ της πρόωρης ανανέωσης. Μια 2ετια ακομα την εχει στο χαλαρό.



nikolas12
2 χρόνια ακόμα μία χαρά μπορεί να προσφέρει ο Lojeski. Αυτός και ο Hackett πρέπει να ανανεώσουν πρόωρα, ο Πρίντεζης λογικά θα ανανεώσει σαν τον Σπανούλη, ίσως να υπάρχει το ενδεχόμενο να σκεφτεί να ζήσει τώρα το ΝΒΑ, αλλά δε νομίζω να φύγει. Για το Μάντζαρη πρέπει να το δούμε, ίσως ο ΔΓ κάνει την κρούση του.
Weekendman
Έχω απόλυτη εμπιστοσύνη στην διαπραγματευτική ικανότητα των Αγγελόπουλων, αλλά για καλό και για κακό ας ρίξουν μια ματιά σε αυτόν για την επόμενη χρονιά...

back2back
Ο Πρίντεζης δεν είναι τόσο σίγουρος για εμένα. Η πρόταση που θα του κάνουμε θα είναι το πολύ 1,5 εκ ευρώ. Άνετα ΤΣΣΚΑ και Φενέρ, ιδίως η πρώτη, μπορούν να του δώσουν τα διπλά. Επίσης μπορεί να έρθει καμιά ομάδα από το ΝΒΑ και να του προσφέρει συμβόλαιο με 8 ή και 10 εκ το χρόνο.

Ο Μάντζαρης πρέπει να μείνει καθώς είναι Έλληνας και νέος, λογικά γι' αυτόν μόνο ο Παο θα ενδιαφερθεί. Τα λεφτά που θα θέλει για να ανανεώσει δεν θα είναι πολλά, το πολύ 600 χιλ, οπότε καλό είναι να υπογράψει από τώρα.

Αυτοί οι δύο πρέπει να μείνουν οπωσδήποτε.

Ο Λοτζέσκι μακάρι να μείνει αλλά το βλέπω πολύ δύσκολο, αν θέλει 1 εκ όπως ακούγεται, θα κουνήσει μαντήλι.

Ο Χάκετ δεν νομίζω να μείνει. Το καλοκαίρι πρώτος στη λίστα ήταν ο Γουναμέικερ, που αν έλεγε ναι, αυτόματα σήμαινε αποδέσμευση του Ντάνι μπόι. Κακά τα ψέματα χρειαζόμαστε παίκτη που να δημιουργεί. Η δική του υπόθεση πιθανότατα θα πάει το καλοκαίρι, ανάλογα και τι θα έχουμε κάνει, αν το σηκώσουμε στην Πόλη, θα τον κρατήσουν. Εδώ δεν χρειάζονται βιασύνες, δεν νομίζω να βρεθεί ομάδα να του κάνει πρόταση, τουλάχιστον με περισσότερα λεφτά από όσα του δίνουμε.

Το άλλο συμβόλαιο που λήγει φέτος είναι του Γιανγκ tongue.gif

Από εκεί και πέρα το συμβόλαιο του Μπιρτς σίγουρα θα ανανεωθεί, για τον Γκριν πάλι δεν παίρνω και όρκο



pan24
QUOTE (back2back @ Dec 12 2016, 20:15 ) *
Ο Πρίντεζης δεν είναι τόσο σίγουρος για εμένα. Η πρόταση που θα του κάνουμε θα είναι το πολύ 1,5 εκ ευρώ. Άνετα ΤΣΣΚΑ και Φενέρ, ιδίως η πρώτη, μπορούν να του δώσουν τα διπλά. Επίσης μπορεί να έρθει καμιά ομάδα από το ΝΒΑ και να του προσφέρει συμβόλαιο με 8 ή και 10 εκ το χρόνο.

Ο Μάντζαρης πρέπει να μείνει καθώς είναι Έλληνας και νέος, λογικά γι' αυτόν μόνο ο Παο θα ενδιαφερθεί. Τα λεφτά που θα θέλει για να ανανεώσει δεν θα είναι πολλά, το πολύ 600 χιλ, οπότε καλό είναι να υπογράψει από τώρα.

Αυτοί οι δύο πρέπει να μείνουν οπωσδήποτε.

Ο Λοτζέσκι μακάρι να μείνει αλλά το βλέπω πολύ δύσκολο, αν θέλει 1 εκ όπως ακούγεται, θα κουνήσει μαντήλι.

Ο Χάκετ δεν νομίζω να μείνει. Το καλοκαίρι πρώτος στη λίστα ήταν ο Γουναμέικερ, που αν έλεγε ναι, αυτόματα σήμαινε αποδέσμευση του Ντάνι μπόι. Κακά τα ψέματα χρειαζόμαστε παίκτη που να δημιουργεί. Η δική του υπόθεση πιθανότατα θα πάει το καλοκαίρι, ανάλογα και τι θα έχουμε κάνει, αν το σηκώσουμε στην Πόλη, θα τον κρατήσουν. Εδώ δεν χρειάζονται βιασύνες, δεν νομίζω να βρεθεί ομάδα να του κάνει πρόταση, τουλάχιστον με περισσότερα λεφτά από όσα του δίνουμε.

Το άλλο συμβόλαιο που λήγει φέτος είναι του Γιανγκ tongue.gif

Από εκεί και πέρα το συμβόλαιο του Μπιρτς σίγουρα θα ανανεωθεί, για τον Γκριν πάλι δεν παίρνω και όρκο

Ο πριντεζης για εμενα ειναι σιγουρος
Ναι μπορουν να του δωσουν παραπανω ομως δυσκολα να παει αλλου στην ευρωπη
Μονος αστερισκος αν θελει να δοκιμασει στο nba αφου αυτη θα ειναι η τελευταια του ευκαιρια
Για λοτζεσκι συμφωνω πολυ δυσκολο να μεινει...σουτερ σαν αυτον να ερχεται απο τον παγκο και να δινει σιγουρους ποντους κολλαει σε ολες μα ολες τις τοπ ευρωλιγκατες ομαδες
Μπιρτς σιγουρα μενει και για γκριν θα κριθει μεχρι το τελος της σεζον.Προσωπικα πιστευω θα μεινει γιατι αυτο που του ζητειται το κανει και δυσκολα βρισκεις καλυτερο που δεν θα εχει απαιτηση να παιζει αρκετα περισσοτερο
Ο χακετ θα βρει περισσοτερα αν θελει σε καμια ρωσια ή τουρκια
Οταν χρειαστει μπορει και να οργανωσει.Και περσι το εδειξε και πιο παλια στην αρμανι.Φετος ειναι μακρια απο τον καλο του εαυτο μεχρι τωρα αλλα και παλι
Σε καθε ομαδα χωραει ως backup pg ενας παικτης δυνατος και καλος αμυντικος
Δηλαδη στην τσσκα δεν θα χωραγε ως backup του τεοντοσιτς αντι του τζακσον ή στην φενερ ως backup του σλουκα και μετατοπιση του ντιξον στο 2(που του ταιριαζει περισσοτερο)?
O ολυμπιακος μαλλον θα θελει να τον κρατησει αλλα θα εξαρτηθει τι θα γινει με την υποθεση μαντζαρη
Για μαντζαρη ΣΙΓΟΥΡΑ θα ενδιαφερθει ο ΔΓ
Για εμενα ειναι σαν την υποθεση παπανικολαου
Ο μαντζαρης κολλαει ταμαμ ως μπακαπ του καλαθη ομως για να τον παρει θα πρεπει να δοσει ενα ποσο κοντα στο εκατομμυριο και ταυτοχρονα θαβει οποια πιθανοτητα εχει ο μποχωριδης να κανει το στεπ απ(που φετος δειχνει να εχει βελτιωθει αρκετα) φραζοντας του οποιαδηποτε δυνατοτητα να βρει ρολο μεγαλυτερο απο 5ο γκαρντ
acielaw
ΠΑΙΧΤΗ ΠΟΥ ΝΑ ΣΥΝΔΥΑΖΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑΔΑ, ΣΟΥΤ, ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΟΥ LOJO ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ.
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΤΑ GROUP, ΕΙΔΙΚΑ ΟΣΟΙ ΕΙΣΤΕ ΑΘΗΝΑ ΠΙΕΣΤΕ ΝΑ ΜΑΘΕΥΤΕΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΟΝ LOJO

ΦΤΑΝΕΙ ΠΟΥ ΕΦΥΓΕ ΓΙΑ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΗ ΔΙΑΦΟΡΑ Ο ΧΑΙΝΣ...

ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ LOJO ΚΤΛ, ΤΙ ΝΑ ΠΩ... ΑΣ ΠΑΝΕ ΝΑ ΔΟΥΝΕ ΠΛΑΤΑΝΙΑ ΚΑΙ ΑΣΤΑΝΑ ΚΑΙ ΑΣ ΑΦΗΣΟΥΝ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ


1+1 ΣΤΟΝ LOJO ΧΘΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Redoctor
Είναι προφανές ειναι ξεκαθαρο ανανεωστε τον τωρα μαζι με πριντεζη
D-Wade
QUOTE(Redoctor @ Dec 15 2016, 22:15 ) *
Είναι προφανές ειναι ξεκαθαρο ανανεωστε τον τωρα μαζι με πριντεζη

Αν τον ανανεώσουμε τώρα υπάρχει κίνδυνος εκεί που κάνει τη βόλτα του στη Γλυφάδα να του πέσει κανένας μετεωρίτης στο κεφάλι. Είναι δεδομένο ότι κάποια στιγμή κάποιος παίκτης του ΟΣΦΠ θα το πάθει
Reggie Miller #31
QUOTE(D-Wade @ Dec 15 2016, 22:22 ) *
Αν τον ανανεώσουμε τώρα υπάρχει κίνδυνος εκεί που κάνει τη βόλτα του στη Γλυφάδα να του πέσει κανένας μετεωρίτης στο κεφάλι. Είναι δεδομένο ότι κάποια στιγμή κάποιος παίκτης του ΟΣΦΠ θα το πάθει

biggrin.gif biggrin.gif

O Λοτζέσκι έχει δείξει ότι δεν είναι ο κλασικός Αμερικάνος,που ακούει τι λέει ο μάνατζερ και κοιτάζει που θα βρει παραπάνω ντόλαρς.Θεωρώ πως θα μπορούσε να είχε φύγει και πριν την ανανέωση,κάπου θα έβρισκε καλύτερο συμβόλαιο.
Φαίνεται να έχει βρει τη σιγουριά του,το ρόλο του και μην ξεχνάμε πως έχει και μια οικογένεια και μοιάζει να έχουν προσαρμοστεί
με τη ζωή στην Ελλάδα.Παρά την κρίση κτλ η Ελλάδα παραμένει μια χαρά χώρα για να ζεις άμα έχεις χρήμα....
Άρα πιστεύω πως με μια λογική πρόταση θα μείνει...

Οι ανανεώσεις Πρίντεζη-Μάντζαρη δεν έχουν καμία σχέση με τις υπόλοιπες...
D-Wade
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Dec 15 2016, 22:46 ) *
biggrin.gif biggrin.gif

O Λοτζέσκι έχει δείξει ότι δεν είναι ο κλασικός Αμερικάνος,που ακούει τι λέει ο μάνατζερ και κοιτάζει που θα βρει παραπάνω ντόλαρς.Θεωρώ πως θα μπορούσε να είχε φύγει και πριν την ανανέωση,κάπου θα έβρισκε καλύτερο συμβόλαιο.
Φαίνεται να έχει βρει τη σιγουριά του,το ρόλο του και μην ξεχνάμε πως έχει και μια οικογένεια και μοιάζει να έχουν προσαρμοστεί
με τη ζωή στην Ελλάδα.Παρά την κρίση κτλ η Ελλάδα παραμένει μια χαρά χώρα για να ζεις άμα έχεις χρήμα....
Άρα πιστεύω πως με μια λογική πρόταση θα μείνει...

Οι ανανεώσεις Πρίντεζη-Μάντζαρη δεν έχουν καμία σχέση με τις υπόλοιπες...

Το θέμα είναι να ανανεώσει τώρα. Αν γίνει free agent το καλοκαίρι όσο και να αγαπάει το σύλλογο και τη ζωή στην Ελλάδα αν υπάρχει καμια διαφορά 3-4 κατοστάρικα το χρόνο θα είναι δύσκολο να αρνηθεί.
john wick
QUOTE (Reggie Miller #31 @ Dec 15 2016, 20:46 ) *
biggrin.gif biggrin.gif

O Λοτζέσκι έχει δείξει ότι δεν είναι ο κλασικός Αμερικάνος,που ακούει τι λέει ο μάνατζερ και κοιτάζει που θα βρει παραπάνω ντόλαρς.Θεωρώ πως θα μπορούσε να είχε φύγει και πριν την ανανέωση,κάπου θα έβρισκε καλύτερο συμβόλαιο.
Φαίνεται να έχει βρει τη σιγουριά του,το ρόλο του και μην ξεχνάμε πως έχει και μια οικογένεια και μοιάζει να έχουν προσαρμοστεί
με τη ζωή στην Ελλάδα.Παρά την κρίση κτλ η Ελλάδα παραμένει μια χαρά χώρα για να ζεις άμα έχεις χρήμα....
Άρα πιστεύω πως με μια λογική πρόταση θα μείνει...

Οι ανανεώσεις Πρίντεζη-Μάντζαρη δεν έχουν καμία σχέση με τις υπόλοιπες...




Αν του προσφερθει συμβολαιο +300χιλιαρικα πανω απο αυτο που θα του προτεινει ο Ολυμπιακος , πετωντας θα φυγει...
Δεν ξερω αν το διαβασατε
http://www.novasports.gr/bloggers/dimitris...nva-xehaste-to/
Ριχτε μια ματια...
Οσο δυσκολο θα ειναι να φερεις πλεον καλο παιχτη απο Αμερικη , αλλο τοσο δυσκολο θα ειναι να κρατησεις κ αυτους που εχεις.
Reggie Miller #31
QUOTE(D-Wade @ Dec 15 2016, 22:54 ) *
Το θέμα είναι να ανανεώσει τώρα. Αν γίνει free agent το καλοκαίρι όσο και να αγαπάει το σύλλογο και τη ζωή στην Ελλάδα αν υπάρχει καμια διαφορά 3-4 κατοστάρικα το χρόνο θα είναι δύσκολο να αρνηθεί.


Καλά αν είναι για τόσο μεγάλη δαιφορά εννοείται...
qspock
QUOTE(D-Wade @ Dec 15 2016, 22:22 ) *
Αν τον ανανεώσουμε τώρα υπάρχει κίνδυνος εκεί που κάνει τη βόλτα του στη Γλυφάδα να του πέσει κανένας μετεωρίτης στο κεφάλι...

laugh.gif

Βασικα δεν ειναι απιθανο και το να βρει ΜΟΝΟ κεφαλι! hammer.gif
troll_ey
Ακόμη γελάω με κάποιους που πέρυσι οταν γύρισε ο παπ πρότειναν να κρατήσουμε τον φραουλα και να διώξουμε τον λοτζέσκι γιατί μεγαλώνει laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Redoctor
Ο λοτζεσκι με τέτοιο σουτ ανετα εχει και ρολο αναπληρωματικου σουτερ σε μικρομεσαια ομαδα NBA
argeitis
Πρίντεζης, Μάντζαρης, Λοτζέσκι, Μπιρτς θα ανανεώσουν για 3, 3, 2 και 2 χρόνια αντίστοιχα
Χάκετ δυστυχώς θα διαπραγματευθεί από το μηδέν και αναλόγως πως θα πάει το θέμα του τραυματισμού του
Γιανγκ θα πρέπει να του προταθεί συμβόλαιο μειωμένο κατά 50% με διάρκεια 1+1


troll_ey
QUOTE (argeitis @ Dec 18 2016, 00:13 ) *
Πρίντεζης, Μάντζαρης, Λοτζέσκι, Μπιρτς θα ανανεώσουν για 3, 3, 2 και 2 χρόνια αντίστοιχα
Χάκετ δυστυχώς θα διαπραγματευθεί από το μηδέν και αναλόγως πως θα πάει το θέμα του τραυματισμού του
Γιανγκ θα πρέπει να του προταθεί συμβόλαιο μειωμένο κατά 50% με διάρκεια 1+1

Τι βλέπεις η τι θέλεις??
qspock
QUOTE(argeitis @ Dec 18 2016, 00:13 ) *
Πρίντεζης, Μάντζαρης, Λοτζέσκι, Μπιρτς θα ανανεώσουν για 3, 3, 2 και 2 χρόνια αντίστοιχα
Μακαρι. Δυστυχως η παγια τακτικη της διοικησης να μην κανει τετοιου ειδους ανανεωσεις εχει αποδειχτει ταφοπλακα σε πολλες περιπτωσεις.


QUOTE(argeitis @ Dec 18 2016, 00:13 ) *
Χάκετ δυστυχώς θα διαπραγματευθεί από το μηδέν και αναλόγως πως θα πάει το θέμα του τραυματισμού του
Γιανγκ θα πρέπει να του προταθεί συμβόλαιο μειωμένο κατά 50% με διάρκεια 1+1


Εγω λεω να παρουν καναν παιχτη απο τωρα και αμα τους βγει να ανανεωσουν αυτον. Πχ παιρνεις τον Γκορντον απο τωρα με 1+2, και αμα επανελθει θα σου βγει κι επιασες λαχειο.
Τετοιο κολλημα με Χακετ, τα παθηματα με Γανγκ δε γιναν μαθηματα?

Αν ειναι ποτε δυνατον μια ομαδα να ανανεωνει τραυματιες παιχτες που χανουν τη χρονια και να αφηνει να φυγουν οι υγειης!

Δε ξαναγινε!!!
Reggie Miller #31
«Θέλω να είμαι ειλικρινής. Κάθε αθλητής που τελειώνει το συμβόλαιό του, δεν γίνεται να μην το έχει έστω και στην άκρη του μυαλού του. Σε ότι αφορά εμένα, είναι το σημείο της καριέρας μου που πρέπει να αποδείξω στον εαυτό μου αν θα λογίζομαι ως ένας από τους καλύτερους στην ομάδα μου, ή απλά ένας καλός παίκτης στην Ευρωλίγκα. Ασφαλώς λοιπόν και το σκέφτομαι, αλλά όταν έρχονται οι αγώνες, συγκεντρώνομαι απόλυτα και κύριο μέλημά μου είναι να παίζω καλά για την ομάδα»

«Όλοι γνωρίζουν πόσο άνετα νιώθω εγώ και η οικογένειά μου στην Ελλάδα όλα αυτά τα χρόνια. Θα ήμουν ευτυχής να μείνω, με ένα συμβόλαιο το οποίο θα με έκανε ευτυχισμένο. Σίγουρα η κατάσταση στην Ελλάδα είναι δύσκολη οικονομικά και καταλαβαίνω πως ίσως πρόθεσή της ομάδας είναι να μιλήσουμε για το θέμα το καλοκαίρι. Δεν έχω πρόβλημα με αυτό, αν και σίγουρα μία πρόωρη ανανέωση συμβολαίου σε εξασφαλίζει και νιώθεις μεγαλύτερη ασφάλεια για το μέλλον. Μπορεί η αναμονή που υπάρχει τώρα να μου βγει σε καλό στο τέλος της σεζόν εφόσον παίξω καλά. Θα δούμε τι θα γίνει, όπως και να έχει, θα είναι μία δύσκολη απόφαση».



Εγώ καταλαβαίνω ότι δε θα είχε κανένα πρόβλημα να μείνει,με μια λογική πρόταση,αλλά προφανώς και ενεργό ρόλο στην ομάδα,όπως αναφέρει στην πρώτη παράγραφο...
akratacity
Αυτό που λέει ο Λοτζεσκι για τον αν θα είναι από τους καλύτερους της ομάδας του η απλά ένας καλός παίχτης Ευρωλίγκας είναι το σημαντικότερο σημείο της συνέντευξης. Ελπίζω να μην έχουμε νέα περίπτωση Σλουκά που θεωρούσε το ρόλο του ανώτερο από το οικονομικό και εκεί στην ουσία κρίθηκε η μη ανανέωση του. Ο Λοτζεσκι για μένα αδικείται και θα έπρεπε να παίζει γύρω στο τριανταλεπτο. Ο ρόλος του μέχρι το τέλος της χρονιάς θα κρίνει πολλά. Στο οικονομικό θα τα βρουν πιστεύω.
back2back
QUOTE(akratacity @ Dec 18 2016, 14:20 ) *
Αυτό που λέει ο Λοτζεσκι για τον αν θα είναι από τους καλύτερους της ομάδας του η απλά ένας καλός παίχτης Ευρωλίγκας είναι το σημαντικότερο σημείο της συνέντευξης. Ελπίζω να μην έχουμε νέα περίπτωση Σλουκά που θεωρούσε το ρόλο του ανώτερο από το οικονομικό και εκεί στην ουσία κρίθηκε η μη ανανέωση του. Ο Λοτζεσκι για μένα αδικείται και θα έπρεπε να παίζει γύρω στο τριανταλεπτο. Ο ρόλος του μέχρι το τέλος της χρονιάς θα κρίνει πολλά. Στο οικονομικό θα τα βρουν πιστεύω.


Μάλλον εννοεί ότι θέλει συμβόλαιο ανάλογο με του Σπανούλη και του Πρίντεζη, εγώ τουλάχιστον αυτό κατάλαβα. Αν είχε να κάνει με τον ρόλο του δεν θα αναφερόταν στην οικονομική κρίση
acielaw
QUOTE
Μπορεί η αναμονή που υπάρχει τώρα να μου βγει σε καλό στο τέλος της σεζόν εφόσον παίξω καλά. Θα δούμε τι θα γίνει, όπως και να έχει, θα είναι μία δύσκολη απόφαση».

Αυτο μπορει να μεταφραστει και ως:
Στο τελος της σεζον που θα εχω παιξει φοβερο μπασκετ θα ανταμοιφθω με αναλογη προταση και θα παρω την δυσκολη αποφαση να φυγω.

1+1 Στον Lojo τωρα.
Ο Lojeski αν δεν ανανεωσει συντομα ΔΕΝ θα ανανεωσει ποτε!


Παιχτης που πρεπει να παιζει 25-27 λεπτα παιζει 20 κατα μεσο ορο...
Zephyr
Παιχταράς - λαχείο που τον πήραμε με 3&60 και απέδωσε περισσότερα από ακριβοπληρωμένους σταρ του παρελθόντος. Έχει ακόμα μια καλή διετία μπροστά του, για μένα ανανέωση άμεσα. Εξάλλου είναι επαγγελματίας 100%, δεν θα κάτσει στο συμβόλαιο του πετώντας αετό αλλά θα τιμήσει και το τελευταίο σεντ.
qspock
H λογικη λεει οτι θα του προτεινουν τωρα συμβολαιο. Αν δε το κανουν θα σημαινει πως δε τον θελουν, γιατι στο τελος της χρονιας μπορει πραγματι να κοστιζει παραπανω και, φυσικα, θα μπουνε κι αλλοι στη διεκδικηση του.

Αν θελετε μια προβλεψη απο μενα, αν δε τον κλεισουν ΤΩΡΑ, του χρονου θα τον παρει ο Ιτουδης, ο οποιος τον εχει ηδη χαρακτηρισει σε συνεντευξη του στo Nova_stories ως τον καλυτερο σουτερ μετα απο σκριν.

Τον καλυτερο της ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ! Το ακουσα με τα αυτακια μου το ειδα με τα ματακια μου.
Αν φτασουμε καλοκαιρι, θα εχουμε να κανουμε με αλλη μια περιπτωση Χαντερ, ο οποιος ειχε ηδη κλεισει απο περσυ στη Ρεαλ.
Και φυσικα κατι τετοιο βγαινει τωρα στην επιφανεια γιατι πολυ πιθανο να εχει ηδη στα χερια του ο Λοτζεσκι προταση για του χρονου απο ΑΛΛΗ ομαδα.

Σιγουρα αν δε βαλουν το χερι στην τσεπη, τον χανουν.

Κατα την προσφιλη τακτικη της ομαδας αλλωστε...

Και ας τολμησει να πει κανεις οτι οποιαδηποτε απο τις παρακατω παρεμφερης απωλειες βγηκε σε καλο ή αναπληρωθηκε:
Χαινς, Ντανστον, Χαντερ και φυσικα, Σλουκας.

Αλλωστε, απο τοτε που ξεκινησαν οι απωλειες ειχαμε αρχικα απωλεια Ευρωλιγκας και στη συνεχεια απωλεια final four.
back2back
QUOTE(qspock @ Dec 18 2016, 17:31 ) *
Και ας τολμησει να πει κανεις οτι οποιαδηποτε απο τις παρακατω παρεμφερης απωλειες βγηκε σε καλο ή αναπληρωθηκε:
Χαινς, Ντανστον, Χαντερ και φυσικα, Σλουκας.

Αλλωστε, απο τοτε που ξεκινησαν οι απωλειες ειχαμε αρχικα απωλεια Ευρωλιγκας και στη συνεχεια απωλεια final four.


Λοιπόν τολμώ εγώ tongue.gif cool.gif

Ο Ντάνστον ήρθε ως αντικαταστάτης του Χάινς, ενώ στη θέση του Χάντερ πήραμε τον Μπιρτς. Στη θέση του Σλούκα πήραμε τον Χάκετ, που ενώ όλοι τον αποθεώνουν παράλληλα εκφράζουν την λύπη του που έφυγε ο Σλούκας icon_drunk.gif

Αν είναι να δώσουμε 1 εκ και βάλλε γιατί να ανανεώσουμε τον Λοτζέσκι και να μην πάρουμε τον Χάνγκα που είναι παικτάρα και παίζει και άμυνα του θανατά.

Εμένα μου φτάνει να ανανεώσουν Πριντ και Μάντζαρης και αν μπορούμε να πάρουμε Ζήση και Περπέρογλου.
Reggie Miller #31
QUOTE(back2back @ Dec 18 2016, 18:26 ) *
Λοιπόν τολμώ εγώ tongue.gif cool.gif

Ο Ντάνστον ήρθε ως αντικαταστάτης του Χάινς, ενώ στη θέση του Χάντερ πήραμε τον Μπιρτς. Στη θέση του Σλούκα πήραμε τον Χάκετ, που ενώ όλοι τον αποθεώνουν παράλληλα εκφράζουν την λύπη του που έφυγε ο Σλούκας icon_drunk.gif

Αν είναι να δώσουμε 1 εκ και βάλλε γιατί να ανανεώσουμε τον Λοτζέσκι και να μην πάρουμε τον Χάνγκα που είναι παικτάρα και παίζει και άμυνα του θανατά.

Εμένα μου φτάνει να ανανεώσουν Πριντ και Μάντζαρης και αν μπορούμε να πάρουμε Ζήση και Περπέρογλου.



Ναι αλλά είναι διαφορετικοί παίκτες.Ο ένας είναι κυρίως σκόρερ,ο άλλος αμυντικάρα,αθλητικός κτλ αλλά από σουτ θυμίζει Στρόμπερι...
Zephyr
Αν μη τι άλλο, εμφάνιση για ανανέωση συμβολαίου ο Λότζο σήμερα!
D-Wade
QUOTE(back2back @ Dec 18 2016, 15:01 ) *
Μάλλον εννοεί ότι θέλει συμβόλαιο ανάλογο με του Σπανούλη και του Πρίντεζη, εγώ τουλάχιστον αυτό κατάλαβα. Αν είχε να κάνει με τον ρόλο του δεν θα αναφερόταν στην οικονομική κρίση

Κοίτα αν βλέπει ότι στον Green έδωσαν 800.000 το καλοκαίρι είναι λογικό ο Λοτζέσκι να θέλει περισσότερα. Τώρα πόσα θα είναι αυτά τα περισσότερα θα δούμε
Lazeras
Πάντως αν θέλετε σας δίνουμε Τζεντίλε για τον Λότζο.
zak
Ο Λοτζεσκι πιστευω οτι θα εμενε και με λιγοτερα απο την αντικειμενικη αξια του!!θεωρω οτι αυτη τη στιγμη κοστιζει 1 εκατομυριο πανω κατω!!Θα μπορουσε να βρει σε ομαδες που τα σκανε μεχρι 1.3 κ θα μπορουσε να υπογραψει αμεσα στον Ολυμπιακο με 850 για 1+1..Πιστευω η προταση του Ολυμπιακου θα ειναι γυρω στα 650 την πρωτη φορα,την οποια δε θα δεχτει,ωστοσο στο μανατζερ θα σκανε προτασεις πανω απο μυριο ,ο Λοτζεσκι θα πιεζει να ανεβουν στα 800 γτ θελει να μεινει ,κτ που δε θα γινει και τελικα θα καταλήξει να συμφωνησει ειτε με Ζελικο ειτε με Ιτουδη ειτε με Μπαρτσωκα!!Το μονο σεναριο που βλεπω ωστε να μενει ειναι μια προταση για 2+1 γυρω στα 2,1 συνολικα για τα 3 χρονια!!
john wick
Η αντικειμενική αξία του Λοτζ , κατ εμέ , είναι περίπου στα 600-700/χρόνο. Οι Αφοί το πολύ πολύ να ανέβουν μέχρι τα 900 .
Αν του δώσει π.χ ο Μπαρτζώκας 1.2 νομίζεται ότι θα δυσκολευτεί να πει το ναι..
Οι μόνοι σίγουροι είναι οι Μάντζαρης και Πρίντεζης.
Οι ξένοι δεν έχουν πατρίδα , θεός τους είναι μόνο τα 0000000 στο συμβόλαιο...
zak
QUOTE(john wick @ Dec 18 2016, 22:36 ) *
Η αντικειμενική αξία του Λοτζ , κατ εμέ , είναι περίπου στα 600-700/χρόνο. Οι Αφοί το πολύ πολύ να ανέβουν μέχρι τα 900 .
Αν του δώσει π.χ ο Μπαρτζώκας 1.2 νομίζεται ότι θα δυσκολευτεί να πει το ναι..
Οι μόνοι σίγουροι είναι οι Μάντζαρης και Πρίντεζης.
Οι ξένοι δεν έχουν πατρίδα , θεός τους είναι μόνο τα 0000000 στο συμβόλαιο...


Με 200 χιλιαδες διαφορα απο υποτιθέμενη προσφορα ξενου συλογου πιστευω θα εμενε!!Με 600χιλιαδες διαφορα κανεις στη θεση του δε θα εμενε!!
natouralistis
Ο Μάντζαρης δεν θα πρέπει να πάρει κι αυτός ένα συμβόλαιο που θα τον κάνει ευτυχισμένο;

Καλά κάνουν όλοι οι παίχτες και αξιώνουν το 1M, οι Αγγελόπουλοι όμως δεν το δίνουν. Θα έπρεπε; Μάλλον ναι, το παρελθόν της τελευταίας πενταετίας όμως δείχνει ότι κινούνται σε άλλο πλάνο.

Θ βρει εύκολα κι αυτός 1.2 σε Ρωσία-Τουρκία, θα πάρει ο Ολυμπιακός με τα μισά τον Περπέρογλου και η ζωή συνεχίζεται.
acielaw
QUOTE (natouralistis @ Dec 18 2016, 23:01 ) *
Ο Μάντζαρης δεν θα πρέπει να πάρει κι αυτός ένα συμβόλαιο που θα τον κάνει ευτυχισμένο;

Καλά κάνουν όλοι οι παίχτες και αξιώνουν το 1M, οι Αγγελόπουλοι όμως δεν το δίνουν. Θα έπρεπε; Μάλλον ναι, το παρελθόν της τελευταίας πενταετίας όμως δείχνει ότι κινούνται σε άλλο πλάνο.

Θ βρει εύκολα κι αυτός 1.2 σε Ρωσία-Τουρκία, θα πάρει ο Ολυμπιακός με τα μισά τον Περπέρογλου και η ζωή συνεχίζεται.


o Περπερογλου ειναι και ενα χρονο μεγαλυτερος.
Θα φυγει ο Lojo και θα κλαιτε... Γιατι αλλον στην θεση του δεν θα βρουμε,
natouralistis
Προσωπικά η μόνη φυγή που με στεναχώρησε ήταν αυτή του Σλούκα γτ ήταν εν δυνάμει ηγέτης.

Ο Λοτζέσκι ευεργετήθηκε από τον Ολυμπιακό και δεν ευεργέτησε. 4ος χρόνος του στην ομάδα 1 F4 και βλέπουμε για φέτος. Καλός και χρυσός, υπάρχουν "αλλά" και τα ξέρουν καλύτερα αυτοί μέσα στην ομάδα.
Neondreamer
Καλησπέρες κι από μένα σε όλη την παρέα του φόρουμ.

Για να υπερθεματίσω κι εγώ με τη σειρά μου σε σχέση με όσα έχουν γραφτεί παραπάνω για το θέμα του Λοτζέσκι, θα συμφωνήσω με τον φίλτατο νατουραλιστή όσον αφορά αυτό το "αλλά", το οποίο είναι βάσιμο και εδράζεται τα τελευταία τρία χρόνια, κατά τη γνώμη μου, στο ότι ο Λοτζέσκι τραβάει σταθερά όταν κι η υπόλοιπη ομάδα ρολάρει, αλλά όταν το κάρο είναι κολλημένο στη λάσπη, βουλιάζει κι αυτός.

Κατά τη γνώμη μου πάλι, οι απώλειες των τελευταίων χρόνων που πόνεσαν περισσότερο την ομάδα ήταν εκείνες των Χάινς, Παπανικολάου, εκείνο το "καταραμένο" καλοκαίρι του ΄13, και δευτερευόντως, σε απόσταση, αυτές των Σλούκα, Άντιτς.
Tesla
Ο Λοτζεσκι ειναι παικτης επιπεδου Ντε Κολο για μενα και πιστευω οτι μπορουσε ανετα να βρει θεση 6ου παικτη σε ομαδα του nba.
Εγκλημα αν φυγει το οποιο θα ειναι ενα ακομη στα πολλα που γινονται σε αυτη την ομαδα απο το 2012 και μετα, απλως αυτο θα ειναι το μεγαλυτερο ολων μεχρι το επομενο.
Ναι το '13 πηραμε το back to back. Απο τοτε ομως και εντευθεν, οι προεδροι εχουν βγαλει μονοι τα ματια τους σε παμπολες επιλογες παικτων-προπονητων για να εδραιωσουν μια βαση οχι για ενα αλλα για πολλα περισσοτερα ευρωπαικα στην τρεχουσα δεκαετια που διανυουμε.
natouralistis
QUOTE (Tesla @ Dec 19 2016, 01:50 ) *
Ο Λοτζεσκι ειναι παικτης επιπεδου Ντε Κολο για μενα και πιστευω οτι μπορουσε ανετα να βρει θεση 6ου παικτη σε ομαδα του nba.
Εγκλημα αν φυγει το οποιο θα ειναι ενα ακομη στα πολλα που γινονται σε αυτη την ομαδα απο το 2012 και μετα, απλως αυτο θα ειναι το μεγαλυτερο ολων μεχρι το επομενο.
Ναι το '13 πηραμε το back to back. Απο τοτε ομως και εντευθεν, οι προεδροι εχουν βγαλει μονοι τα ματια τους σε παμπολες επιλογες παικτων-προπονητων για να εδραιωσουν μια βαση οχι για ενα αλλα για πολλα περισσοτερα ευρωπαικα στην τρεχουσα δεκαετια που διανυουμε.


Ο Ντε Κολό έχει 20+ πόντους Μ.Ο. στην Ευρωλίγκα, top leader και MVP της λίγκας + τη προσφορά του στο αμυντικό κομμάτι της ΤΣΣΚΑ. Ο Λοτζέσκι απέχει από αυτά που κάνει ο Γάλλος πάρα μα πάρα πολύ. Όσο για το NBA δεν πρόκειται να ακουμπήσει παρκέ, τα σχεδόν ανύπαρκτα αθλητικά του προσόντα, με τη κάκιστη άμυνα και τη μηδαμινή δημιουργία που διαθέτει δεν του το επιτρέπουν.

O Ντιλέινι που είναι σούπερ σκόρερ -έκανε πλάκα στην Ευρωλίγκα- και δημιουργεί για τον εαυτό του έχει 5.5 πόντους στο NBA. Οι παίχτες που μπορεί να συγκριθεί ο Λοτζέσκι είναι τύπου Κόπονεν, όχι starter NBA. 6ος παίχτης σε ομάδα NBA θα γίνει όταν σε αυτή αστέρι θα είναι ο Αγραβάνης, δηλαδή ποτέ.
john wick
Ε όχι και ο Λοτζ στο ίδιο επίπεδο με Ντε Κολό ρε παιδιά , θα πέσει φωτιά να μας κάψει... laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.