Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Efes Anadolu - Παναθηναικος Superfoods
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3
MaJesty23
Ναι μωρή αρρώστια!!!Παω gym,τα λεμε μετα!!! smiley.gif
j-kidd13
Ουφ!!!!
Τεράστια νίκη, κόντρα σε καλή ομάδα...


Να φύγει ο Καλαθης,δεν αξίζει 2 εκατομμύρια, γελάει ο κόσμος! 69.gif
TakeshyKurosawa
Τεράστιος Καλάθης! Το πήρε πραγματικά μόνος του!
Στην Εφές πρέπει να μάθουν ότι αν παίρνουν για ηγέτη παίχτη επιπέδου Γιούροκαπ, κινέζικου πρωταθλήματος θα κάνουν στις τελευταίες επιθέσεις είτε ερμπολ είτε θα τους μένει στα χέρια!
Hip
Αντεξε ο ερμος smiley.gif
nvip13
Μαγικος Καλαθης!
Μεγαλη νικη και δευτερη συνεχόμενη μαλιστα εκτος εδρας.
pan24
Απιστευτος καλαθαρος και κλατς στο τελος
Κριμα που δεν εκανε triple double για ενα ριμπαουντ

Καπου εδω να υπενθυμισω οτι το καλοκαιρι μενει ελευθερος και το συμβολαιο του δεν εχει ανανεωθει ακομα...
erasitehnis
Περιμένω να πάνε οι ομάδες στα αποδυτήρια για να πανηγυρίσω, μήπως βρουν οι διαιτητές κάτι (ακόμα) για να μας κλέψουν.
Το ξέρω ότι γίνομαι μικρόψυχος αλλά έχει καταντήσει αηδία αυτό το πράγμα.
Ο Καλάθης απλά έκανε παιχνίδι επιστροφής στο NBA.
stefkorner
ιεροσυλος ξερω..αλλα τετοια ραψωδια δεν εχουμε δει ουτε απο τον δ.δ !!!
το θεμα ειναι τι κανουμε αν ζητησει 2.5-3 εκ ,νεο συμβολαιο rolleyes.gif
(οχι οτι δεν τα αξιζει πλεον και οτι δν μπορει να τα βρει κ ευρωπη..)
δεν ξερω τι λετε εσεις ,αλλα πιστευω οτι παρα την μεγαλη νικη πρεπει να προχωρησουμε το θεμα αντικαταστασης k.g ,που πηρε παραταση ζωης για μια βδομαδα μετα το σεφ.. !δηλαδη δεν παει αλλο αυτο το πραγμα! και ποσο κριμα να κλαιγαμε και αποψε για μια ηττα στις λεπτομεριες οπου ο k.g των 550 θα ηταν αφαντος την ιδια ωρα που ο Μοτουμ εκανε ματσαρα για τα δεδομενα του φετος

shtarkws
Είναι ασύλληπτη για τα ευρωπαϊκά δεδομένα η εμφάνιση του Καλαθη. 29 πόντοι 10 ασιστ 9 ριμπαουντ 1 κλέψιμο 2 λαθη και 42 ρανκινγκ. Άμυνα για σεμινάριο και το hustle play που έδωσε την κατοχή στον Παναθηναϊκό. Είναι ασύλληπτο το impact της συγκεκριμένης εμφάνισης σε ευρωπαϊκό αγώνα
jonaldidhs
Αυτος ο Καλαθης,ειναι οτι καλυτερο..Εγω παντως θα του εδινα και 3μιλλιονια το χρονο μην πω και παραπανω..Οταν ο Σερχι παιρνει 4..


Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΣΕ ΕΚΤΟΣ, ΕΠΟΧΗΣ ΔΓ..Και δεν κανω πλακα..

Janjuri
QUOTE (pan24 @ Nov 16 2017, 21:21 ) *
Απιστευτος καλαθαρος και κλατς στο τελος
Κριμα που δεν εκανε triple double για ενα ριμπαουντ
χα
Καπου εδω να υπενθυμισω οτι το καλοκαιρι μενει ελευθερος και το συμβολαιο του δεν εχει ανανεωθει ακομα...

Δεν πρόλαβα να χαρώ την νίκη και με άγχωσες πάλι
smiley.gif
rahxephon13
Τουρκοφαγες αποδείχτηκαν οι ομάδες στο διήμερο smiley.gif μπράβο για την μεγάλη νίκη το κυνηγούσαμε από πέρσι το συγκεκριμένο διπλό και αν και είχαμε εμφανείς αδυναμίες στην άμυνα ένας μαγικός νικ μας οδήγησε στην νίκη με μια φορμαρισμένη ομαδα.

Νομίζω η αυτή είναι η πρώτη φορά που πετυχαίνουμε 2 νίκες σε διπλή αγωνιστική?
jonaldidhs
QUOTE (rahxephon13 @ Nov 16 2017, 21:27 ) *
Τουρκοφαγες αποδείχτηκαν οι ομάδες στο διήμερο smiley.gif μπράβο για την μεγάλη νίκη το κυνηγούσαμε από πέρσι το συγκεκριμένο διπλό και αν και είχαμε εμφανείς αδυναμίες στην άμυνα ένας μαγικός νικ μας οδήγησε στην νίκη με μια φορμαρισμένη ομαδα.

Νομίζω η αυτή είναι η πρώτη φορά που πετυχαίνουμε 2 νίκες σε διπλή αγωνιστική?

Οχι..Πρωτη βδομαδα του Πασκουαλ ειχαμε κανει δυο νομιζω..
ghetto13
QUOTE (stefkorner @ Nov 16 2017, 21:23 ) *
δεν ξερω τι λετε εσεις ,αλλα πιστευω οτι παρα την μεγαλη νικη πρεπει να προχωρησουμε το θεμα αντικαταστασης k.g ,που πηρε παραταση ζωης για μια βδομαδα μετα το σεφ.. !δηλαδη δεν παει αλλο αυτο το πραγμα! και ποσο κριμα να κλαιγαμε και αποψε για μια ηττα στις λεπτομεριες οπου ο k.g των 550 θα ηταν αφαντος την ιδια ωρα που ο Μοτουμ εκανε ματσαρα για τα δεδομενα του φετος

αμα θελουμε να μιλαμε για 4αδα θα πρεπει ηδη να εχουν βρεθει στοχοι για την αντικατασταση του γκαμπριελ..δεν γινεται να εχουμε τετοιο θεμα στο 5 και να κραταμε εναν αχρειαστο παικτη στο 4 που δεν κατι απολυτως τιποτα..απορω το καλοκαιρι τι σκεφτοταν ο πασκουαλ που τον κραταγε ενω ειχε γκιστ σινγκλετον..εκτος αν μας φτανει το ενα τριποντο και το ενα καρφωμα με τον ολυμπιακο..
ειναι ευκαιρια για εμας με βαση την κατασταση των ανταγωνιστων αλλα δεν γινειται να βαζει σε καθε ματς 30 ποντους ο καλαθαρος για να κριβει τα προβληματα..
nvip13
QUOTE(j-kidd13 @ Nov 16 2017, 21:19 ) *
Ουφ!!!!
Τεράστια νίκη, κόντρα σε καλή ομάδα...


Να φύγει ο Καλαθης,δεν αξίζει 2 εκατομμύρια, γελάει ο κόσμος! 69.gif


Ο περσινος Καλαθης δεν τα αξιζε.
Απο τους περσινους τελικούς με Ολυμπιακο και υστερα ειναι απίστευτος. Αυτος ο Καλαθης αξιζει και 3 σε μια ομαδα που εχει να τα δώσει.

Κριμα να χασει το triple για ενα σκουπίδι.

Επομενος αγωνας με ποιον;

jonaldidhs
QUOTE (nvip13 @ Nov 16 2017, 21:31 ) *
Ο περσινος Καλαθης δεν τα αξιζε.
Απο τους περσινους τελικούς με Ολυμπιακο και υστερα ειναι απίστευτος. Αυτος ο Καλαθης αξιζει και 3 σε μια ομαδα που εχει να τα δώσει.

Κριμα να χασει το triple για ενα σκουπίδι.

Επομενος αγωνας με ποιον;

Ρεαλ εδω..
john wick
Δλδ ρε παιδια σημερα ο KG ηταν το προβλημα;
Λεκαβιτσιους;
Dedmon; 2 ποντοι
KcRivers; 5 ποντοι
Lojeski; 4 ποντοι
Παππας; 3 ποντοι

Αντιθετα μεγαλη εμφανιση ο Ιαν , αρκετα καλος ο Θανασοκουμπο....
stefkorner
QUOTE (jonaldidhs @ Nov 17 2017, 04:32 ) *
Ρεαλ εδω..


ξεκιναμε με πολυ μεγαλο χαντικαπ !!! αν και να περιμενουμε οπωσδηποτε μια μεταγραφη απο ρεαλ !να παρει δηλαδη μεχρι δευτερα-τριτη τον 2ο σεντερ που ψαχνει και να παρει λεπτα με μας παρασκευη
john wick
QUOTE (stefkorner @ Nov 16 2017, 19:35 ) *
ξεκιναμε με πολυ μεγαλο χαντικαπ !!! αν και να περιμενουμε οπωσδηποτε μια μεταγραφη απο ρεαλ !να παρει δηλαδη μεχρι δευτερα-τριτη τον 2ο σεντερ που ψαχνει και να παρει λεπτα με μας παρασκευη



Θα ειμαι μεσα με τον γιο ....
stefkorner
QUOTE (john wick @ Nov 17 2017, 03:34 ) *
Δλδ ρε παιδια σημερα ο KG ηταν το προβλημα;


μαλλον δεν συνυπολογιζεις οτι πανω του βρηκε ρυθμο ο Μοτουμ(εβαλε τους 10πρωτους τσακ μπαμ) και τερματισε στους 21 ποντους ,στο καλυτερο του φετινο ματς !αλλα και στα γκαρντ οταν πηγαινε παλι το αποτελεσμα ηταν ιδιο..
pan24
QUOTE (nvip13 @ Nov 16 2017, 21:31 ) *
Ο περσινος Καλαθης δεν τα αξιζε.
Απο τους περσινους τελικούς με Ολυμπιακο και υστερα ειναι απίστευτος. Αυτος ο Καλαθης αξιζει και 3 σε μια ομαδα που εχει να τα δώσει.

Κριμα να χασει το triple για ενα σκουπίδι.

Επομενος αγωνας με ποιον;

Ο περσινος καλαθης μεχρι τον γεναρη-φλεβαρη επαιζε οπως παιζει ο φετινος
Ας γινει καλη διαχειριση για να μην ξανακανει 3μηνη κοιλια
stefkorner
QUOTE (john wick @ Nov 17 2017, 04:36 ) *
Θα ειμαι μεσα με τον γιο ....


εγω με τον κολλητο smiley.gif χαιρομαι να βλεπω μπαμπαδες -γιους στο οακα !και εχει γινει ταση !
με ασορτι μπλουζακια κιολας wub.gif
john wick
QUOTE (stefkorner @ Nov 16 2017, 19:41 ) *
εγω με τον κολλητο smiley.gif χαιρομαι να βλεπω μπαμπαδες -γιους στο οακα !και εχει γινει ταση !
με ασορτι μπλουζακια κιολας wub.gif



Διπλα μας θα καθεται κ ο αλλος..... thumbsup.gif
stefkorner
QUOTE (john wick @ Nov 17 2017, 03:43 ) *
Διπλα μας θα καθεται κ ο αλλος..... thumbsup.gif



δηλαδη αν κανει κανα παρτι ο δεινοσαυρος ο Ταβαρες και ακουσω απο καπου να αναπολουν τον Μπουρουσαρο ,να γυρισω να κοιταξω μηπως ειναι ο kwsn_men smiley.gif
john wick
Ναι !!! 69.gif

Χωρις πλακα τωρα , η κριτικη μετα απο νικη ειναι πιστευω πιο ηρεμη κ πιο αντικειμενικη....
Πρεπει τα 2-3αρια μας να ανεβουν επιτελους....
Δεν γινεται να μαζευεις 15 ποντους απο τους 4 παιχτες....
Εννοειται περισσευει ο Gabriel οπως ειναι το ροστερ , ομως δεν ειναι αυτος το προβλημα ..
shtarkws
QUOTE(john wick @ Nov 16 2017, 21:34 ) *
Δλδ ρε παιδια σημερα ο KG ηταν το προβλημα;
Λεκαβιτσιους;
Dedmon; 2 ποντοι
KcRivers; 5 ποντοι
Lojeski; 4 ποντοι
Παππας; 3 ποντοι

Αντιθετα μεγαλη εμφανιση ο Ιαν , αρκετα καλος ο Θανασοκουμπο....


Στο ένα διποντο του Ριβερς η μπάλα έκαιγε
G-arenas
γενικα σαν ομαδα ειμαστε καλυτεροι απο εφες. μονο 1vs1 και οτι εβαζαν οι ψηλοι τους ειχαν αυτοι. εμεις δειχναμε πιο ομαδα και παταγαμε πολυ καλυτερα στο ματς. το προβλημα στους ψηλους γνωστο, οπως και στα γκαρντ χωρις τον νικ. ο τσαβι τα θαλασσωσε στο 2ο δεκαλεπτο οπου ειχε 5αδα λεκα-ντεντμοντ-ριβερς-κεννυ-ιαν και φυσικα μας εκαναν παρτυ βαζοντας καμια 20αρια ποντους σε 6 λεπτα. παλι καλα που ο ιαν εβαλε 7 συνεχομενους και μας κρατησε στο σκορ.

νταξει για καλαθη τι να πεις? ο ανθρωπος ειναι υπερπαικτης. κορυφαιος αμυντικος, πασερ, δημιουργος και οργανωτης της ευρωλιγκας και ταυτοχρονα βαζει και καμια 15αρα μεσο ορο. σημερα απο τις πιο dominate εμφανισεις παικτη στην ευρωλιγκα εβερ.

ΥΓ: τα λεγαμε οτι ειναι παραφωνια ο κεννυ στο ροστερ. αλλαγη τωρα με ενα 5αρι ψηλο και δυνατο και ας μην ειναι ποιοτικος. αν μπορουμε να παρουμε ντορσει χθες επρεπε να τον παρουμε!

ΥΓ 1: για αυτο εγραφα σαν τρελος οτι θελουμε κομπο γκαρντ το καλοκαιρι και οχι off guard 2αρι. οταν ο λεκα δεν ειναι καλος να εχουμε αλλον εναν να μπορει να κουβαλησει την μπαλα. σκεφτειτε μονο να μην εβαζε 29 ο νικ αλλα 20 ας πουμε. θα χαναμε με κατω τα χερια. τωρα βεβαια αυτο που προεχει ειναι να παρουμε 5αρι και ας μεινουμε ετσι στους κοντους.

ΥΓ 2 : δεν μου αρεσει το ροτεισον στο 2-3. ειναι πολλοι παικτες οι οποιοι ολοι πλην θαναση θελουν προσπαθειες και χρονο για να αποδωσουν. για αυτο πρεπει να φυγει ο κεννυ για να παιζει λιγο παραπανω στο 4 ο θανασης ωστε να βρισκουν περισσοτερο χρονο στο 2-3 οι αλλοι.

ΥΓ 3 : δεν θα πω για το οτι δεν θελατε νικ περσυ στην ομαδα. θα πω για τον θαναση, που καποιοι ελεγαν οτι ουτε για α1 δεν κανει και οτι δεν τον εχουμε δει να παιζει στην ανδορα που ειναι αμπαλος. και ομως ειναι μακραν ο πιο σημαντικος μας παικτης μετα απο νικ!!!
irving
δεν εχω λογια για τον καλαθη!

ο παππας εκανε 2 βλακεις αλλα εβαλε δυσκολο τριποντο και επαιξε καλες αμυνες.

δεν γινεται να εχεις ριβερς παππα λοτζεσκι ντενμον σινγκλετον και να σκοραρει μονο ο καλαθης!

στρωνει το προγραμμα τωρα. αντε να παρουμε και εναν ψηλο.
nvip13
Καταλαβατε οτι παραλιγο να το χασουμε απο τριποντο του Ντανστον ετσι;! ugly_tocktock.gif


G-arenas
QUOTE (nvip13 @ Nov 16 2017, 22:06 ) *
Καταλαβατε οτι παραλιγο να το χασουμε απο τριποντο του Ντανστον ετσι;! ugly_tocktock.gif

το οποιο ηταν παρα πολυ καλο και πατησε κιολας και πολυ καλα! πριν ακομα φτασει η μπαλα στεφανι ειχα αγχωθει γιατι ηταν πολυ καλο οντως!

επισης ημουν απειρα σιγουρος οτι στην φαση που εβγαλε ο σιμον την μπαλα μετα απο το τριποντο του ντανστον θα την εδιναν στην εφες παρολο που ειδαν το instant replay! ευτηχως τελικα για πρωτη φορα δεν μας αδικουν απειρα πολυ και απλως σημερα μας ειχαν 70-30!
stefkorner
QUOTE (nvip13 @ Nov 17 2017, 05:06 ) *
Καταλαβατε οτι παραλιγο να το χασουμε απο τριποντο του Ντανστον ετσι;! ugly_tocktock.gif


hahahaha και την καρααμφισβητουμενη φαση στο ριμπαουντ την πηραμε !ευτυχως να ηρεμησουμε και λιγο απο την μιρλα περι σφαγιαστικων διαιτησιων rolleyes.gif

QUOTE (G-arenas @ Nov 17 2017, 05:08 ) *
το οποιο ηταν παρα πολυ καλο και πατησε κιολας και πολυ καλα! πριν ακομα φτασει η μπαλα στεφανι ειχα αγχωθει γιατι ηταν πολυ καλο οντως!

επισης ημουν απειρα σιγουρος οτι στην φαση που εβγαλε ο σιμον την μπαλα μετα απο το τριποντο του ντανστον θα την εδιναν στην εφες παρολο που ειδαν το instant replay! ευτηχως τελικα για πρωτη φορα δεν μας αδικουν απειρα πολυ και απλως σημερα μας ειχαν 70-30!


ελα βρε συ ! δεν ηταν το μονο instant που μας δωσαν !εγω επιμενω οτι βλεπω μια διαθεση για ισορροπημενα σφυριγματα παντου
G-arenas
QUOTE (stefkorner @ Nov 16 2017, 22:10 ) *
ελα βρε συ ! δεν ηταν το μονο instant που μας δωσαν !εγω επιμενω οτι βλεπω μια διαθεση για ισορροπημενα σφυριγματα παντου

φιλε καθαρα ο σιμον εβγαλε! τα ριπλει που εδειχναν σταματουσαν την φαση πριν ακομα τελειωσει. την στιγμη που φευγει η μπαλα εκει που την ακουμπαν τα χερια του σιμον,του νικ και αλλου ενα της εφες, αμεσως μετα βρισκει στον καρπο του σιμον καθαρα και φευγει εξω.

επισης κατι επιθετικα και κατι γελοια φαουλ που πηγαν σε βολες τα πηραν. στο 50-50 το καθαριζαμε πολυ πιο πριν. δεν λεω οτι ειναι πολλες οι φασεις, αλλα 2-3 επιθετικα ανυπαρκτα και 3-4 φαουλ πολυ πολυ ανυπαρκτα που πηγαν σε βολες ηταν αρκετα για να ειναι ντερμπι. και μεις δεν πηραμε ουτε 1 ευκολο.
jonaldidhs
Ο ριβερς πηγε να το χασει το ματς..Χανει ενα τριποντο μονος το απτην κορυφη και στην επομενη φαση τρωει τριποντο απτον Σιμον που τον αφησε ελευθερο..Ο Λοτζο ηταν καλος σημερα..Και ο Παπας..Ο Παπας εκανε μια Μαλακι@ μονο οταν εκανε μια δυεισδηση και πηγε για ναπαρει το φαουλ και εχασε την μπαλα τελικα..

Ο Ντενμον περιττος..Χρειζομαστε ασσο..Το εγραφα την περασμενη βδομαδα..Οι Ριβερς-Λοτζο πρεπει να παιζουν και στο 2 για να βρισκουν ρυθμο..Σαν σουτερ που ειναι..Ο Λεκα μπορει να παιξει και ω δυαρι επιθετικα..

Ο Κεννυ Τζ ειναι για να φευγει..Τελος η ασυλια απο εμενα προς το προσωπο του..

Ο Βουγιουκας καλος..Θα ανεβει πιστευω αρκετα ακομα..

irving
αμα θελαν να μας σφαξουν θα το εκαναν ευκολα. λιγο εδρα σφυριξαν και στα τελευταια δευτερολεπτα 50-50. δεν μπορουμε να πουμε κατι.
Nemesakos
QUOTE (G-arenas @ Nov 16 2017, 22:08 ) *
το οποιο ηταν παρα πολυ καλο και πατησε κιολας και πολυ καλα! πριν ακομα φτασει η μπαλα στεφανι ειχα αγχωθει γιατι ηταν πολυ καλο οντως!

επισης ημουν απειρα σιγουρος οτι στην φαση που εβγαλε ο σιμον την μπαλα μετα απο το τριποντο του ντανστον θα την εδιναν στην εφες παρολο που ειδαν το instant replay! ευτηχως τελικα για πρωτη φορα δεν μας αδικουν απειρα πολυ και απλως σημερα μας ειχαν 70-30!


Εντάξει έχουμε ομάδα να κερδάει κ τους διαιτητές...tongue.gif Πέρα από την πλάκα δεν είναι εύκολο να παίζεις όταν σου χαλάνε το μυαλό τέτοια σφυρίγματα. 2-3 σφυρίγματα 2 φάουλ επαφών, 2 φάουλ επιθετικά όπως σήμερα ή το 4ο του Κρις που απλά είχε όρθια τα χέρια του είναι ικανά να σε ξεράνουν. Ευτυχώς που υπαρχει το instant replay... αν και στο παρελθον ούτε κ με αυτό πήραν σωστή απόφαση. Είναι πλέον απλά κουραστικό να σε σφυρίζουν έτσι. Με 70-30 όπως λες και να λέμε κ ευχαριστώ...
stefkorner
QUOTE (jonaldidhs @ Nov 17 2017, 04:15 ) *
Ο ριβερς πηγε να το χασει το ματς..Χανει ενα τριποντο μονος το απτην κορυφη και στην επομενη φαση τρωει τριποντο απτον Σιμον που τον αφησε ελευθερο..Ο Λοτζο ηταν καλος σημερα..Και ο Παπας..Ο Παπας εκανε μια Μαλακι@ μονο οταν εκανε μια δυεισδηση και πηγε για ναπαρει το φαουλ και εχασε την μπαλα τελικα..

Ο Ντενμον περιττος..Χρειζομαστε ασσο..Το εγραφα την περασμενη βδομαδα..Οι Ριβερς-Λοτζο πρεπει να παιζουν και στο 2 για να βρισκουν ρυθμο..Σαν σουτερ που ειναι..Ο Λεκα μπορει να παιξει και ω δυαρι επιθετικα..

Ο Κεννυ Τζ ειναι για να φευγει..Τελος η ασυλια απο εμενα προς το προσωπο του..

Ο Βουγιουκας καλος..Θα ανεβει πιστευω αρκετα ακομα..


ο Ριβερς μου φανηκε και διστακτικος σημερα ! ακομα κ στην φαση που εβαλε το μεγαλο διποντο,προηγουμενος διστασε σε ενα σχετικα ελευθερο τριποντο ,απ αυτα που παντα παιρνει ! ο Λοτζο οτι και να λεμε οτι ακομα δεν ειναι ο παικτης που βλεπαμε στν Ολυμπιακο,το σημαντικο ειναι οτι τον εμπιστευεται σταθερα ο Πασκουαλ !τον βρισκω υπερπολυτιμο!
ο Βουγιουκας με χει κανει στα τελευταια ματς να μενω με την λαθος εντυπωση οτι τον εχω δει παραπανω λεπτα στο παρκε!μετα που βλεπω το boxscore λεω ωχ μονο τοσο λιγο... ; και αυτο γιατι προσφερει σε αρκετους τομεις και κανει αρκετα για τα λιγα λεπτα που παιζει !
MustGK
Ωραίο παιχνίδι ΄- Μεγάλη νίκη. Το μόνο πρόβλημα μου δεν είναι αν ο λεκα - λοτζ - παππά΄ς - ντέμον - ριβερς έβλαν από ίγους πόντους. Το θέμα μου είναι ότι αργήσαμε να παίξουμε άμυνα. Μόνο αυτός με πείραξε γτ είμαστε από τις ομάδες με μεγάλο παθητικό.
jonaldidhs
QUOTE (stefkorner @ Nov 16 2017, 22:23 ) *
ο Ριβερς μου φανηκε και διστακτικος σημερα ! ακομα κ στην φαση που εβαλε το μεγαλο διποντο,προηγουμενος διστασε σε ενα σχετικα ελευθερο τριποντο ,απ αυτα που παντα παιρνει ! ο Λοτζο οτι και να λεμε οτι ακομα δεν ειναι ο παικτης που βλεπαμε στν Ολυμπιακο,το σημαντικο ειναι οτι τον εμπιστευεται σταθερα ο Πασκουαλ !τον βρισκω υπερπολυτιμο!
ο Βουγιουκας με χει κανει στα τελευταια ματς να μενω με την λαθος εντυπωση οτι τον εχω δει παραπανω λεπτα στο παρκε!μετα που βλεπω το boxscore λεω ωχ μονο τοσο λιγο... ; και αυτο γιατι προσφερει σε αρκετους τομεις και κανει αρκετα για τα λιγα λεπτα που παιζει !

Ισχυουν και τα 2..

Θεωρω οτι και και ο Λοτζο και ο Ριβερς θα βρουν ρυθμο..Ο Λοτζο παντως κανει παντα το σωστο..Σε μια φαση προς το τελος κανει την δυεισδυση και βγαζει πασαρα στον Γκιστ για το καρφωμα..Και στην κακη του ή μετρια του μερα προσφερει..
stefkorner
QUOTE (MustGK @ Nov 17 2017, 04:30 ) *
Το θέμα μου είναι ότι αργήσαμε να παίξουμε άμυνα. Μόνο αυτός με πείραξε γτ είμαστε από τις ομάδες με μεγάλο παθητικό.


ε νταξει παιξαμε με ομαδα που εχει βρει καλο ρυθμο κ ερχομασταν κ απο παιχνιδι σε λιγοτερο απο 48 ωρες !θα ηταν πολυ δυσκολο να ειχαμε μεγαλη διαρκεια σε παραγωγικοτητα οπως του 1ου ημιχρονου και ταυτοχρονα να παιζαμε κ αμυνα στο κοκκινο για πανω απο 20λεπτα !
MustGK
QUOTE (stefkorner @ Nov 16 2017, 22:41 ) *
ε νταξει παιξαμε με ομαδα που εχει βρει καλο ρυθμο κ ερχομασταν κ απο παιχνιδι σε λιγοτερο απο 48 ωρες !θα ηταν πολυ δυσκολο να ειχαμε μεγαλη διαρκεια σε παραγωγικοτητα οπως του 1ου ημιχρονου και ταυτοχρονα να παιζαμε κ αμυνα στο κοκκινο για πανω απο 20λεπτα !


Ισχύει και σωστή παρατήρηση. Επίσης κάτι που σκέφτομαι είναι αν πραγματικά πρέπει να πάρουμε και άλλο 5άρι. Γιατί τότε Ογκαστ και Μήτογλου καίγονται. Επίσης στην Ελλάδα ποιος θα βγει από τους ξένους;
irving
QUOTE(MustGK @ Nov 16 2017, 22:30 ) *
Ωραίο παιχνίδι ΄- Μεγάλη νίκη. Το μόνο πρόβλημα μου δεν είναι αν ο λεκα - λοτζ - παππά΄ς - ντέμον - ριβερς έβλαν από ίγους πόντους. Το θέμα μου είναι ότι αργήσαμε να παίξουμε άμυνα. Μόνο αυτός με πείραξε γτ είμαστε από τις ομάδες με μεγάλο παθητικό.

δεν ειναι οτι παιξαμε κακη αμυνα, (ουτε πολυ καλη προφανως) απλα ο ρυθμος του πρωτου μερους ηταν αρκετα γρηγορος για τα δεδομενα μας. ηταν πιο κοντα σε αυτο που παιζει η εφες. αλλα αφου τα βαζαμε στην επιθεση και βρισκαμε ανοργανωτη την αμυνα της, συνεχισαμε σε αυτο το τεμπο. μετα ηταν απαραιτητο να ριξουμε το ρυθμο γιατι κατα πασα πιθανοτητα θα χαναμε. ευτυχως το καναμε με καλη αμυνα. να πω οτι βοηθησε και ο βουγιουκας στο σπασιμο του ρυθμου, και στην αμυνα δε νεκτεθηκε (αποτελεσμα ομαδικης δουλειας).
nirvana
Ωραία ποστ όλα τα προηγούμενα, να συμπληρώσω ότι εκείνη η τάπα του Θανάση που δαγκωνόταν, δεν ήταν φάουλ. Δεν λέω για τη διαιτησία αλλά για μια ωραία φάση που του άξιζε.

Ντένμον άφαντος σήμερα, το περιμέναμε.

Γκάμπριελ, παρόλο που μου βγάζει μια συμπάθεια, όντως μοιάζει να μη μπορεί να προσαροστεί στο ομαδικό πνεύμα.

Δεν ξέρω αν χρειαζόμαστε μεταγραφή, δηλαδή λεφτά να βγουν τώρα από την τσέπη, ειδικά αφού νικάμε.

Τέλος πάντων θα σταθώ λίγο στον Καλάθη γιατί πέρσυ είχα φάει φάουλ (και δικαιολογημένα) αφού --μετά από άπειρα άστοχα σουτ-- τον είχα χαρακτηρίσει κάπως.

Κάνω την κωλοτούμπα μου για να πω ότι, τουλάχιστον φέτος, είναι εκπληκτικός -- ακόμη και εξαιρουμένης της σημερινής του ασύλληπτης εμφάνισης. Κάποιος είπε πριν ότι ούτε ο ΔΔ -- αυτό σκεφτόμουν κι εγώ. Είναι και να σου κάτσει η βραδυά βέβαια, αλλά δεν κάθονται σε όλους τα τρίποντα από τα δέκα μέτρα.

Δύο ωραίες νίκες αυτήν την εβδομάδα, η μία με πάτημα και η άλλη στον πόντο με σασπένς!

Ωραίο το μπάσκετ ρε παιδί μου.

Και να που τη μια βοηθάει ο Ντένμον, μια ο Βουγιούκας, μια ο Παππάς, μια ο Ρίβερς, μια ο Σίγκλετον κλπ.
Είναι όλοι παίχτες που μπορούν να τραβήξουν στο σκορ και η ευρωλίγκα πια έχει πάει το σκορ ψηλά (σήμερα και οι δύο ομάδες είχαν βάλει σχεδόν 50 η κάθε μία στο ημίχρονο) και η σεζόν είναι μαραθώνιος, οπότε έχοντας πολλούς παίχτες μπλα μπλα μπλα... Δεν ξέρω αν θα πάμε φάιναλ φορ αλλά αυτή η εβδομάδα ήταν από τις καλύτερες μπασκετικές έβερ (συμπεριλαμβάνοντας και τις νίκες του Ολυμπιακού).

Είμαστε τυχεροί που έχουμε τον Τσάβι στον πάγκο, τον πάω από εποχής Μπαρτσελόνα.

Τι θέλω να πω τελικά; Είδα μερικούς δισταγμούς σε σουτ και επιθέσεις. Θέλω να πω ότι μοιάζει να έχουμε αρχίσει να παίζουμε το λεγόμενο «σκεπτόμενο» μπάσκετ αλλά, «με την καλή την έννοια», πάρα πολύ επιθετικά δηλαδή. Αυτό είναι συνταγή για πολύ καλή πορεία...

Και ένα αστείο που σκεφτόμουν την ώρα που έβλεπα τον Καλάθη να οργιάζει και πήγαινε να κάνει το τριπλ νταμπλ.

«Κι εγώ άμα έπαιζα 75 λεπτά, τριπλ νταμπλ θα έκανα», α καλό ε;
jonaldidhs
QUOTE (MustGK @ Nov 16 2017, 22:44 ) *
Ισχύει και σωστή παρατήρηση. Επίσης κάτι που σκέφτομαι είναι αν πραγματικά πρέπει να πάρουμε και άλλο 5άρι. Γιατί τότε Ογκαστ και Μήτογλου καίγονται. Επίσης στην Ελλάδα ποιος θα βγει από τους ξένους;

Ο Ντενμον..
sni79per
ακαλαθος ε;;; ναααα!!!
MustGK
QUOTE (nirvana @ Nov 16 2017, 22:47 ) *
Είμαστε τυχεροί που έχουμε τον Τσάβι στον πάγκο, τον πάω από εποχής Μπαρτσελόνα.

Τι θέλω να πω τελικά; Είδα μερικούς δισταγμούς σε σουτ και επιθέσεις. Θέλω να πω ότι μοιάζει να έχουμε αρχίσει να παίζουμε το λεγόμενο «σκεπτόμενο» μπάσκετ αλλά, «με την καλή την έννοια», πάρα πολύ επιθετικά δηλαδή. Αυτό είναι συνταγή για πολύ καλή πορεία...


Νομίζω ότι η ομάδα αρχίζει να παίζει πιο κοντά στα δεδομένα του Πασκουάλ. Πιο οργανωμένες επιθέσεις. Επίσης μία σκέψη που κάνω είναι ότι πόσα καρφώματα κάνουμε τελευταία, που σημαίνει ότι βγάζουμε παίκτες κοντά στο καλάθι για κάρφωμα μόνους τους. Και νομίζω ότι είμαστε τυχεροί που έχουμε έναν προπονητή που είναι κύριος όλα του. Να τον αφήσουμε ήσυχο να δουλέψει. Λάθη θα κάνει και παιχνίδια θα χαθούν, όπως και τίτλοι. Αλλά σιγά σιγά χτιζεται το γόητρο της ομάδας.
paobc3
Μετα την απίστευτη χαρά με τα όργια του Νικ.Τώρα με πιο ηρεμία θέλω να πω πως σημείο κλειδί ήταν η άμυνα που έβγαλε ο Παππας και το τριποντό του,όπως και του Ρίβερς στην συνέχεια !Ακούστηκε και εδω μέσα ότι ο Παππάς παίζει ξενερώμενα ...Μη χειρότερα..Αν θέλετε η δική μου κατάλληλη λέξη είναι ότι παίζει λίγο απερίσκεπτα ,όχι ξενερωμένα σίγουρα!!
MustGK
QUOTE (jonaldidhs @ Nov 16 2017, 22:51 ) *
Ο Ντενμον..


unsure.gif
louie
Τι να πεις τωρα για αυτον τον αγώνα; μονο για τον καλαθη μπορουμε να πουμε. Η καλύτερη εμφάνιση που εχω παρακολουθήσει στην Ευρωλίγκα. Οχι μονο το 42 ρανκινγκ, οχι το 3ο παρολιγον triple double του(δεν παει αλλο ολο του ξεφεύγει για 1 απο κατι), όχι τα 2 clutch 3ποντα, αλλα και το οτι τα εκανε με 36 λεπτα να μαρκάρει μακκολουμ σαν βδελλα και μετα απο τα σκριν να μαρκαρει στο ποστ ντανστον και στιματς και να τους σβηνει κιολας! Τι αλλο μπορουσε να κανει κάποιος παιχτης;

Απο εκει που λέγαμε γιατι του δινουμε 2 μυρια θα λέμε μακαρι να κατσει και με 2,5. Το καλοκαίρι θα του δωσει οσα οσα ο ζοτς και ο ιτουδης.

Απο εκει και περα μου αρέσει οτι λειτουργεί η επίθεση ολο και καλύτερα αλλα και το οτι το βασικο σχήμα με νικ, λοτζο, Θανάση, γκιστ και σινγκλετον. Απο εκει που για χρονια κυνηγουσαμε απο την αρχη τωρα πια μπαινουμε δυνατα και παίρνουμε κεφάλι.

Θαναση και νικ να κρατήσουμε οπωσδήποτε. Και παππα. Χρειαζόμαστε τον Ελληνικό κορμό να μεινει χωρις τριγμούς και να προσθέσουμε κιολας σε αυτόν
stefkorner
QUOTE (paobc3 @ Nov 17 2017, 05:55 ) *
Μετα την απίστευτη χαρά με τα όργια του Νικ.Τώρα με πιο ηρεμία θέλω να πω πως σημείο κλειδί ήταν η άμυνα που έβγαλε ο Παππας και το τριποντό του,όπως και του Ρίβερς στην συνέχεια !Ακούστηκε και εδω μέσα ότι ο Παππάς παίζει ξενερώμενα ...Μη χειρότερα..Αν θέλετε η δική μου κατάλληλη λέξη είναι ότι παίζει λίγο απερίσκεπτα ,όχι ξενερωμένα σίγουρα!!


εμενα σημερα στον Παππα μ αρεσε που τον ειδα ξανα πολυ προσηλωμενο στην αμυνα !πιστευω τωρα βρισκεται σε φαση που παει να το ισορροπησει!τον προηγουμενο μηνα πετουσε σε παραγωγικοτητα,περσυ πετουσε κυριως λογο της τρομερης του ενεργειας στην αμυνα ! ελπιζω στν συνεχεια να τον δουμε καπου στην μεση !γιατι να αποκτησει διαρκεια και με τα 2 ταυτοχρονα στο max καπως δυσκολο,εως ακατορθωτο.. rolleyes.gif
john wick
Οσο σκεφτομαι οτι περσυ ειχαμε Φωτση στην θεση του Θανασοκουμπο (οσον αφορα την ενεργεια,την αμυνα κ.λ.π) ....... blink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.