Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑΝΑ 2016-17
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4
Ukoz
Καλη ομαδα στην α εσκανα θα χει και ο φάρος
wike side
Καλή αγωνιστική χρονιά...
Fotsis1969
Καλησπέρα και καλή σεζον σέ όλα τα παιδιά!!
Φέτος νομίζω πώς θα δουλμε ένα περίεργο πρωτάθλημα στο εφηβικό της ΕΣΚΑΝΑ..τρείς διεκδικητές πολλά τα σενάρια..παρακολούθησα σχεδόν όλα τα φιλικά Ικάρου, Πανιωνίου, Ολυμπιακού και κατα την ταπεινή μου άποψη φαβορί είναι ο Ικαρος..ψηλά κορμιά και ομάδα βασισμένη σε 99αρηδες..μειονέκτημα η μή συνοχή της ομάδας αλλά αυτό λύνεται μέσα στην σεζόν..όπως πάντα δυνατός ο Πανιώνιος μια κλασσική κολλεγιακή ομάδα τρομερά γυμνασμένη η οποία θα βασιστεί στην τριπλέτα Αγγελοκωνσταντή, Κάπρη, Καρακεχαγιά στις εξαιρετικές μεταγραφές Τάτση, Κοντούδη και στους ήρωες τις περσινης χρονιάς 2000αρους...Αίνιγμα ο Ολυμπιακός που μετά από Αρσενόπουλο, Μπαλλή τό χάος..
Ομολογώ πώς δέν παρακολούθησα Πρωτέα και περιμένω τα σχόλια σας..
Καλή σεζόν γιά όλα τα παιδιά μακριά από τραυματισμούς!!!
mpek
Πιστεύω και εγώ ότι η τετράδα της Εσκανά Εφήβων θα αποτελείται από Πρωτέα, Ίκαρο, Ολυμπιακό και Πανιώνιο. Τέταρτος της παρέας θεωρώ ότι θα είναι ο Ολυμπιακός ο οποίος δεν έχει να επιδείξει κάτι ιδιαίτερο. Ο Μπαλής θα πρέπει να εγκλιματιστεί στο πρωτάθλημα της Εσκανά και ο Αρσενό θα πρέπει να αποδείξει ότι η περυσινή πορεία δεν ήταν τυχαία. Μένει να το δούμε αυτό.
Τρίτος περιμένω να βγει ο Ίκαρος. Η παρέα Εξηνταβελώνης, Κουτσιάφτης, Παχνής είναι βέβαια εντυπωσιακή σε εμφάνιση αλλά παραείναι soft για εφηβική ομάδα. Παραέξω βρίσκει κανείς τους σοβαρούς Βάρσο, Αλεξανδρόπουλο και έναν βραχύσωμο πλέι μέικερ αλλά τίποτε περισσότερο. Απρόβλεπτος παράγοντας ο Πετρόπουλος ο οποίος είναι ικανός για όλα...
Πρωτέας: Σοβαρός και ήρεμος. Όχι ιδιαιτέρως ψηλή ομάδα που θα στηριχθεί σε Μπούρα, Γάργαλη, Καματερό και στους υπόλοιπους 2000 που φέτος ήταν πρωταγωνιστές στο παιδικό.
Πανιώνιος: Μάλλον φαβορί για την πρώτη θέση. Δυνατή ομάδα, από όσο γνωρίζω επέστρεψε και ο Χατζόγλου ο οποίος θα δώσει ακόμη περισσότερη δύναμη, δεν νομίζω ότι θα απειληθεί από κάποιον άλλον.

Καλό πρωτάθλημα στα παιδιά και χωρίς τραυματισμούς.
Fotsis1969
QUOTE (mpek @ Sep 20 2016, 16:55 ) *
Πιστεύω και εγώ ότι η τετράδα της Εσκανά Εφήβων θα αποτελείται από Πρωτέα, Ίκαρο, Ολυμπιακό και Πανιώνιο. Τέταρτος της παρέας θεωρώ ότι θα είναι ο Ολυμπιακός ο οποίος δεν έχει να επιδείξει κάτι ιδιαίτερο. Ο Μπαλής θα πρέπει να εγκλιματιστεί στο πρωτάθλημα της Εσκανά και ο Αρσενό θα πρέπει να αποδείξει ότι η περυσινή πορεία δεν ήταν τυχαία. Μένει να το δούμε αυτό.
Τρίτος περιμένω να βγει ο Ίκαρος. Η παρέα Εξηνταβελώνης, Κουτσιάφτης, Παχνής είναι βέβαια εντυπωσιακή σε εμφάνιση αλλά παραείναι soft για εφηβική ομάδα. Παραέξω βρίσκει κανείς τους σοβαρούς Βάρσο, Αλεξανδρόπουλο και έναν βραχύσωμο πλέι μέικερ αλλά τίποτε περισσότερο. Απρόβλεπτος παράγοντας ο Πετρόπουλος ο οποίος είναι ικανός για όλα...
Πρωτέας: Σοβαρός και ήρεμος. Όχι ιδιαιτέρως ψηλή ομάδα που θα στηριχθεί σε Μπούρα, Γάργαλη, Καματερό και στους υπόλοιπους 2000 που φέτος ήταν πρωταγωνιστές στο παιδικό.
Πανιώνιος: Μάλλον φαβορί για την πρώτη θέση. Δυνατή ομάδα, από όσο γνωρίζω επέστρεψε και ο Χατζόγλου ο οποίος θα δώσει ακόμη περισσότερη δύναμη, δεν νομίζω ότι θα απειληθεί από κάποιον άλλον.

Καλό πρωτάθλημα στα παιδιά και χωρίς τραυματισμούς.

Επέστρεψε ο Χατζόγλου;;; Από ότι ξέρω παίζει αντρικό Φάρου..
Fotsis1969
Καλησπέρα σέ όλη την παρέα...
Αναμενόμενα τ αποτελέσματα στο εφηβικό..μοίρασα τον χρόνο μου σε Μίλωνα καί Πανιώνιο..Μίλωνας θα παλέψει για την σωτηρία του, Πρωτέας καλή καί στρωμένη ομάδα.
Παλαιό φάληρο δύσκολο να διακριθεί..Πανιώνιος δυνατός με δύο λύσεις σε κάθε θέση..
Αυτά τά ολίγα, περιμένω το ντέρμπι της επόμενης αγωνιστικής για να βγάλω συμπεράσματα..
voreia proasteia
QUOTE (Fotsis1969 @ Sep 20 2016, 15:48 ) *
Καλησπέρα και καλή σεζον σέ όλα τα παιδιά!!
Φέτος νομίζω πώς θα δουλμε ένα περίεργο πρωτάθλημα στο εφηβικό της ΕΣΚΑΝΑ..τρείς διεκδικητές πολλά τα σενάρια..παρακολούθησα σχεδόν όλα τα φιλικά Ικάρου, Πανιωνίου, Ολυμπιακού και κατα την ταπεινή μου άποψη φαβορί είναι ο Ικαρος..ψηλά κορμιά και ομάδα βασισμένη σε 99αρηδες..μειονέκτημα η μή συνοχή της ομάδας αλλά αυτό λύνεται μέσα στην σεζόν..όπως πάντα δυνατός ο Πανιώνιος μια κλασσική κολλεγιακή ομάδα τρομερά γυμνασμένη η οποία θα βασιστεί στην τριπλέτα Αγγελοκωνσταντή, Κάπρη, Καρακεχαγιά στις εξαιρετικές μεταγραφές Τάτση, Κοντούδη και στους ήρωες τις περσινης χρονιάς 2000αρους...Αίνιγμα ο Ολυμπιακός που μετά από Αρσενόπουλο, Μπαλλή τό χάος..
Ομολογώ πώς δέν παρακολούθησα Πρωτέα και περιμένω τα σχόλια σας..
Καλή σεζόν γιά όλα τα παιδιά μακριά από τραυματισμούς!!!



Βιάζεσε.....και πολύ μάλιστα.
Fotsis1969
QUOTE (voreia proasteia @ Sep 21 2016, 08:05 ) *
Βιάζεσε.....και πολύ μάλιστα.

Απλά λέω τήν άποψη μου..
voreia proasteia
QUOTE (Fotsis1969 @ Sep 21 2016, 08:34 ) *
Απλά λέω τήν άποψη μου..



εννοειτε φιλε μου.....αλωστε εδω ολοι την αποψή μας λέμε.απλώς, θεωρω πως,βιαζεσε να βγαλεις συμπερασματα και για τις ομαδες και για τους παικτες.σε αυτες τις ηλικιες δεν υπαρχουν στανταρ. σε λογικα επιπεδα παντα.
mpek
QUOTE (voreia proasteia @ Sep 21 2016, 09:59 ) *
εννοειτε φιλε μου.....αλωστε εδω ολοι την αποψή μας λέμε.απλώς, θεωρω πως,βιαζεσε να βγαλεις συμπερασματα και για τις ομαδες και για τους παικτες.σε αυτες τις ηλικιες δεν υπαρχουν στανταρ. σε λογικα επιπεδα παντα.

Όπως τα γράφεις είναι, όμως υπάρχουν ομάδες που ξεχωρίζουν. Στην Εσκανά αυτές είναι οι προαναφερόμενες (πανιώνιος, πρωτέας, ίκαρος και οσφπ) και στην Εσκα είναι άεκ, παναθηναϊκός, περιστέρι και δούκας.
Και να ξέρεις, εμένα μου αρέσει να βιάζομαι rolleyes.gif

Fotsis1969
Καλά ρέ παιδιά μην βαράτε μια κουβέντα είπα...
qwert123
Απ οτι αντιλαμβανομε εκπληξεις δεν θα υπαρχουν...ενα πρωταθλημα για τεσσερις ομαδες οπου οποιος απο τους 4ρις θα ειναι πιο ομαδα θα παρει και τον τιτλο,και αυτο γιατι δεν υπηρξαν πολλες μετακινησεις σε αυτες τις ομαδες που θα μπορουσαν να αλλοιωσουν τη συνοχη των ομαδων.
voreia proasteia
QUOTE (mpek @ Sep 21 2016, 10:28 ) *
Όπως τα γράφεις είναι, όμως υπάρχουν ομάδες που ξεχωρίζουν. Στην Εσκανά αυτές είναι οι προαναφερόμενες (πανιώνιος, πρωτέας, ίκαρος και οσφπ) και στην Εσκα είναι άεκ, παναθηναϊκός, περιστέρι και δούκας.
Και να ξέρεις, εμένα μου αρέσει να βιάζομαι rolleyes.gif



χαχαχα αν βιαζεσε σε ολα φιλε μου mpek.........κακο αυτο..( χαχαχαχαχ) να βαλουμε ομως και μια ακομη παραμετρο στην συζητηση...οι παικτες που κατα κυριο λογο θα παιξουν τον καταλυτικο ρολο ειναι παιδια της Γ λυκειου με οτι αυτο συνεπαγετε...οποτε ας περιμενουμε.....σαν πρωτη αποψη οκ.συμφωνω για τις ομαδες.....ας περιμενουμε ομως.
Fotsis1969
Η λογική σου δέν είναι παράλογη..συμφωνώ
voreia proasteia
QUOTE (Fotsis1969 @ Sep 21 2016, 12:44 ) *
Η λογική σου δέν είναι παράλογη..συμφωνώ

ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif

QUOTE (voreia proasteia @ Sep 21 2016, 13:04 ) *
ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif



και επισης στην ΕΣΚΑ...το να μπει η ΑΕΚ τετράδα....για εμένα προσωπικά θα ειναι τεραστια έκπληξη.
Fotsis1969
QUOTE (voreia proasteia @ Sep 21 2016, 13:06 ) *
ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif




και επισης στην ΕΣΚΑ...το να μπει η ΑΕΚ τετράδα....για εμένα προσωπικά θα ειναι τεραστια έκπληξη.


Βιάζεσε.....και πολύ μάλιστα.
Fotsis1969
QUOTE (Fotsis1969 @ Sep 21 2016, 14:16 ) *
Βιάζεσε.....και πολύ μάλιστα.

rolleyes.gif
mpek
QUOTE (voreia proasteia @ Sep 21 2016, 12:08 ) *
... να βαλουμε ομως και μια ακομη παραμετρο στην συζητηση...οι παικτες που κατα κυριο λογο θα παιξουν τον καταλυτικο ρολο ειναι παιδια της Γ λυκειου με οτι αυτο συνεπαγετε...

Διαφωνώ. Τα παιδιά που παίζουν στις οκτώ ομάδες που ανέφερα και πηγαίνουν 3η Λυκείου είναι hardcore περιπτώσεις και ξέρουν τι κάνουν. Δεν πρόκειται το σχολείο να επιρρεάσει το μπάσκετ τους. Πολύ κακώς αν ρωτάτε τη γνώμη μου, όμως δεν πρόκειται.


QUOTE (voreia proasteia @ Sep 21 2016, 13:06 ) *
ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif
και επισης στην ΕΣΚΑ...το να μπει η ΑΕΚ τετράδα....για εμένα προσωπικά θα ειναι τεραστια έκπληξη.

Δημοσίευσε στο σωστό τόπικ για να απαντήσουμε φίλε voreia proasteia
polykos
QUOTE(mpek @ Sep 21 2016, 15:48 ) *
Διαφωνώ. Τα παιδιά που παίζουν στις οκτώ ομάδες που ανέφερα και πηγαίνουν 3η Λυκείου είναι hardcore περιπτώσεις και ξέρουν τι κάνουν. Δεν πρόκειται το σχολείο να επιρρεάσει το μπάσκετ τους. Πολύ κακώς αν ρωτάτε τη γνώμη μου, όμως δεν πρόκειται.

Υπάρχουν και παιδιά που το μπασκετ δεν επιρρεάζει τις σχολικές τους επιδόσεις.
Μιλώντας για πρόσφατο παρελθόν, οι 96άρηδες του Πανιωνίου πήραν 2 πανελλήνια και σε πολύ μεγαλο βαθμό εισήλθαν σε δυνατές σχολές
Fotsis1969
QUOTE (polykos @ Sep 21 2016, 23:08 ) *
Υπάρχουν και παιδιά που το μπασκετ δεν επιρρεάζει τις σχολικές τους επιδόσεις.
Μιλώντας για πρόσφατο παρελθόν, οι 96άρηδες του Πανιωνίου πήραν 2 πανελλήνια και σε πολύ μεγαλο βαθμό εισήλθαν σε δυνατές σχολές

Ασε που μερικοι απο αυτούς φοιτήσαν σε αμερικάνικα κολλέγια...
qwert123
Μεγαλο ντερμπυ στο βαρικας μεταξυ πανιωνιου και ολυμπιακου,κερδισε ο ολυμπιακος στη παραταση με 7 ποντους.Ο ολυμπιακος πιο ομαδα απο τον πανιωνιο που δεν ηταν ομαδικος τα πηγαν χαλια οι 99αρηδες πλην Τατση,ο καθενας εκανε οτι ηθελε στο γηπεδο και το προπονητικο team παρακολουθουσε ανημπορο να αντιδρασει στα Καπρι...τσια των 99αρηδων...Περιεργο για πανιωνιο...ξεχασμενα παιδια στο παγκο και παει λεγοντας.Στον ολυμπιακο ξεχωρισε ο Αρσεν που ενω ηταν πολυ καλος και ευστοχος στο δευτερο μερος και μετα τα εσπασε....Απο αμυνα μηδεν ως συνηθως για να μπορει ναβγαλει 40 λεπτα αγωνα.
voreia proasteia
QUOTE (qwert123 @ Sep 28 2016, 19:21 ) *
Μεγαλο ντερμπυ στο βαρικας μεταξυ πανιωνιου και ολυμπιακου,κερδισε ο ολυμπιακος στη παραταση με 7 ποντους.Ο ολυμπιακος πιο ομαδα απο τον πανιωνιο που δεν ηταν ομαδικος τα πηγαν χαλια οι 99αρηδες πλην Τατση,ο καθενας εκανε οτι ηθελε στο γηπεδο και το προπονητικο team παρακολουθουσε ανημπορο να αντιδρασει στα Καπρι...τσια των 99αρηδων...Περιεργο για πανιωνιο...ξεχασμενα παιδια στο παγκο και παει λεγοντας.Στον ολυμπιακο ξεχωρισε ο Αρσεν που ενω ηταν πολυ καλος και ευστοχος στο δευτερο μερος και μετα τα εσπασε....Απο αμυνα μηδεν ως συνηθως για να μπορει ναβγαλει 40 λεπτα αγωνα.


Συμφωνω...ενας πανιωνιος αγνωριστος,χωρις ουσια και πλανο.οντως εκανε ο καθενας οτι ηθελε απέναντι σε εναν ελειπη Ολυμπιακο που οι ψηλοι του ηταν τραυματιες στον παγκο.αν ηταν πληρης ο ολυμπιακος θα ειχαμε μεγαλη διαφορα στο σκορ.και επισης συμφωνω πως, καποιοι παικτες του πανιωνιου την ειχαν δει λιγο...απο NBA μεριά.
Fotsis1969
Πανιώνιος πελαγωμένος..Ρουμελιώτης,Κοπακάκης,κοντούδ
ης που σε όλα τα φιλικά ήταν σε φόρμα στό συγκεκριμένο αγώνα ήταν εκτός ρυθμου..καρακεχαγιάς, καπρής αλλου για αλλού...τάτσης πάλευε μόνος του..ο ολυμπιακός δεν μ έπησε, περα του Αρσενόπουλου που είχε ένα καλό πρώτο ημίχρονο αυτός πού έδωσε την νίκη ήταν ο Φίλας πού δύσκολα θα ξανακάνει ίδιο αγώνα στο μέλλον..
xxx-4711
QUOTE
Ο Ολυμπιακός μπήκε καλύτερα στο παρκέ της Νέας Σμύρνης και με τον Νίκο Αρσενόπουλο να ηγείται έκανε από νωρίς στο +7 (8-15, 11′). Ρουμελιώτης και Αρμάος με τρίποντά τους μείωσαν σε 16-17 (15′). Ένα λεπτό πριν το ημίχρονο, ο Αρσενόπουλος ευστόχησε στο πρώτο τρίποντο των γηπεδούχων και λίγα δευτερόλεπτα αργότερα ο Τζαΐδας πέτυχε ένα πανέμορφο ανάποδο καλάθι, επαναφέροντας την διαφορά στα ύψιστα ως τότε επίπεδα. Μετά την επιστροφή από τα αποδυτήρια οι “κυανέρυθροι” έδειξαν ένα σαφώς βελτιωμένο πρόσωπο, μπλόκαραν τους φιλοξενούμενους και κατάφεραν να περάσουν μπροστά, ύστερα από βολή του Δημητρακόπουλου (30-29, 26′). Η επιθετική… βραδύτητα συνεχίστηκε για περίπου δέκα λεπτά και ταυτόχρονα ο Καρακεχαγιάς έκανε το 46-40 (35′) υπέρ των γηπεδούχων.
Το μομέντουμ του αγώνα φαινόταν να ανήκει στον Πανιώνιο, ωστόσο, ο Φίλας με δύο προσωπικές προσπάθειες έφερε τον Ολυμπιακό στο -2 (49-47, 36′). Τόσο ο Πανιώνιος, όσο και ο Ολυμπιακός είχαν την ευκαιρία να κερδίσουν, όμως, Δημητρακόπουλος και Αρσενόπουλος έχασαν από μία βολή για την κάθε ομάδα και έτσι οδηγήθηκαν στην παράταση. Εκεί, και πάλι οι Φίλας και Αρσενόπουλος ήταν πρωταγωνιστές, καθώς πέτυχαν τους διπλάσιους πόντους από όσους πέτυχε συνολικά στο έξτρα πεντάλεπτο ο “Ιστορικός” και οδήγησαν τελικά την ομάδα του Πειραιά στο πρώτο σπουδαίο “διπλό” της σεζόν.

Αποτελέσματα:

Πανιώνιος – Ολυμπιακός 57 – 64
Ηλεκτρούπολη – Παλαιό Φάληρο 38 – 79
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Πανελευσινιακός 65 – 36
Πρωτεάς Βούλας – Αναγυρούς Βάρης 71 – 54
Ιωνικός Νίκαιας – Μίλωνας 53 – 58
Έσπερος Καλλιθέας – Ίκαρος Καλλιθέας 74 – 90

Φύλλα Αγώνα:

ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 65-36
Δεκάλεπτα: 14-05, 28-19, 47-30, 65-36
Κρόνος (Καλογερόπουλος): Μπακλαβάς 6, Καραχάλιος, Ζάρμπαλης 2, Τσάβος 10(2), Μαλτσινιώτης 5, Κυριακόπουλος 4, Μπογάς 2, Μαυρομανωλάκης 4, Ραυτογιάννης 2, Αγγελόπουλος 21, Σάννης 9(1), Διαμάντης
Πανελευσινιακός (Μαντζιώρης): Τζαφέρης 6, Νέσης 2, Χάιμπλας 3(1), Λουκόπουλος 3(1), Κάβουρας 5, Μοσχόπουλος 9(1), Κολοκυθάς 2, Λιάκος 6, Τέντης, Λεβέντης

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 57-64
Δεκάλεπτα: 8-13, 22-29, 37-37, 52-52, 57-64
Πανιώνιος (Μελέτης): Καρακεχαγιάς 6, Δημητρακόπουλος 6, Αγγελοκωνσταντής 2, Κοπακάκης 2, Καπρής 9, Τάτσης 15, Μόσορας 3 (1), Αρμάος 3 (1), Ρουμελιώτης 11 (3)
Ολυμπιακός (Χρυσανθόπουλος): Μπάλης 4, Μερισιώτης 8, Στριγάς, Παπαγεωργίου 1, Τζαϊδας 10, Αρσενόπουλος 26 (1), Φίλας 12 (1), Αλεξόπουλος, Κιουρτσίδης 3

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 74-90
Δεκάλεπτα: 15-15, 35-38, 53-67, 74-90
Έσπερος Καλλιθέας (Μπερτσίας): Παπαδήμας, Μυλωνάς 19, Αργυρός, Δρόσος, Κατσαβρίας 2, Πατουλίδης 14, Κανατάς, Χαρουνί 26, Πετράκης 14, Πάγκαλος 1
Ίκαρος Καλλιθέας (Αποσκίτης): Τριμερίτης 2, Εξηνταβελώνης 4, Βάρσος 22 (2), Σπανάκος 9 (3), Σκυφτός 3 (1), Κατράνης 16 (2), Πετρόπουλος 7 (1), Κοντιζάς 6 (2), Κουτσιαύτης 13, Αλεξανδρόπουλος 4, Παχνής 4, Τσιμπούκης


http://www.eurohoops.net/el/ellada/318621/...2is-agonistikis
Fotsis1969
Καλησπέρα, θέλω να εκφράσω την γνώμη μου για το χθεσινό περιστατικό του αθλητή που για μία ακόμα φορά χειροδίκησε εναντίον συναθλητή του στό Μίλων-Ικαρος..αν δέν τιμωρηθεί από τήν διοίκηση τού Ικάρου θα είναι ατόπημα..τού χαρίστηκε η πρώτη με την δικαιολογία (σωστά γιά μένα) πώς είναι νέος καί έκανε ένα λάθος, τήν δεύτερη όμως φορά εάν δεν τιμωρηθεί η διοίκηση και το προπονητικό team φέρουν μεγάλη ευθύνη γιά το μέλλον του..κατά τα άλλα ο Ίκαρος αυτήν την στιγμή δείχνει να είναι τό μεγάλο φαβορί γιά τόν τίτλο τής Εσκανά..τό παιχνίδι τό πήρε εύκολα χωρίς κόπο καί η ομάδα δείχνει σε καλή φόρμα με καλό προπονητή..ο Πανιώνιος καλείτε να δαχειριστεί τα ενδοοικογενειακά του πού είναι πολύπλοκα καί δύσκολα..
bros
QUOTE (Fotsis1969 @ Oct 5 2016, 15:56 ) *
Καλησπέρα, θέλω να εκφράσω την γνώμη μου για το χθεσινό περιστατικό του αθλητή που για μία ακόμα φορά χειροδίκησε εναντίον συναθλητή του στό Μίλων-Ικαρος..αν δέν τιμωρηθεί από τήν διοίκηση τού Ικάρου θα είναι ατόπημα..τού χαρίστηκε η πρώτη με την δικαιολογία (σωστά γιά μένα) πώς είναι νέος καί έκανε ένα λάθος, τήν δεύτερη όμως φορά εάν δεν τιμωρηθεί η διοίκηση και το προπονητικό team φέρουν μεγάλη ευθύνη γιά το μέλλον του..κατά τα άλλα ο Ίκαρος αυτήν την στιγμή δείχνει να είναι τό μεγάλο φαβορί γιά τόν τίτλο τής Εσκανά..τό παιχνίδι τό πήρε εύκολα χωρίς κόπο καί η ομάδα δείχνει σε καλή φόρμα με καλό προπονητή..ο Πανιώνιος καλείτε να δαχειριστεί τα ενδοοικογενειακά του πού είναι πολύπλοκα καί δύσκολα..


Οχι μονο τα ενδοοικογενειακα ειναι πολυπλοκα και δυσκολα αλλα και τα παιδια ειναι μπερδεμενα με το μπασκετ που παιζουν παιδια σε θεσεις που δεν τους ταιριαζουν και δεν εχουν παιξει ποτε και ουτε προκειται να παιξουν,χημεια δεν υπαρχει ουτε κατα διανοια,και παιδια που μενουν στο παγκο ξεχασμενα-παγωμενα.
polykos
Δεν πιστεύω οτι στην ηλικία των 15-17 ο αθλητής είναι "τελειωμένος" κι εχει θέση και ξέρει οτι αλλη θέση δεν θα παίξει. Εξάλλου σύντομα στο μηχανογραφικό τους θα βάλουν απο νηπιαγωγοί εως πολιτικοί μηχανικοί.

σημ ο Σωτήρης Μπιλλής δεν έπαθε κάτι που έμαθε να παίζει απο 1 εως 5
Fotsis1969
Συμφωνώ απόλυτα...
anka
http://www.ebasket.gr/2016/10/ston-panionio-o-linardos
Γνωρίζει κανείς κάτι περισσότερο?
bros
Τα παιδια πρεπει να μαθουν ανσλογα με τη προοπτικη που εχουν σε κσθε θεση.το τσλεντο τους το μυαλο τους το ποσο βλεπουν γηπεδο τι σωμστοδομη και σωματοτυπο εχουν και ολο αυτο με τη κσθοθηγηση απο γνωδτες του μπασκετ,οχι απο προπονητες που κοιταζουν την προσωπικη τους καταξιωση,αυτη να ερθει μεσα απο την αναδειξη των αθλητων.
mpek
bros Posted 31 minutes ago
Τα παιδια πρεπει να μαθουν ανσλογα με τη προοπτικη που εχουν σε κσθε θεση.το τσλεντο τους το μυαλο τους το ποσο βλεπουν γηπεδο τι σωμστοδομη και σωματοτυπο εχουν και ολο αυτο με τη κσθοθηγηση απο γνωδτες του μπασκετ,οχι απο προπονητες που κοιταζουν την προσωπικη τους καταξιωση,αυτη να ερθει μεσα απο την αναδειξη των αθλητων.
Όταν βρεις το σωματείο που έχει τέτοιον προσανατολισμό και κατά συνέπεια χρησιμοποιεί τέτοιους προπονητές, πες το και σε εμάς τους υπόλοιπους που βαρεθήκαμε τόσα χρόνια να βλέπουμε τα ίδια λάθη και τις ίδιες κακές συμπεριφορές.

anka Posted 54 minutes ago
http://www.ebasket.gr/2016/10/ston-panionio-o-linardos
Γνωρίζει κανείς κάτι περισσότερο?
Τι να γνωρίζουμε παραπάνω ; Το άρθρο τα λέει όλα: Ο νέος πρόεδρος θέλει να ελέγχει τις ακαδημίες, πράγμα το οποίο καταρχήν δεν βρίσκω λάθος. Κάποιοι θεωρούν ότι θέλει να τις ελέγχει λόγω των συνδρομών, άλλοι θεωρούν ότι δεν γίνεται ένας σοβαρός σύλλογος να έχει αποκομμένες τις υποδομές από την πρώτη ομάδα. Η ουσία είναι ότι οι παλιοί προπονητές αντέδρασαν και υπάρχει ανακατοσούρα. Πάντως το όνομα και η παρουσία του Λινάρδου δείχνει σοβαρότητα.
bros
QUOTE (mpek @ Oct 6 2016, 11:04 ) *
bros Posted 31 minutes ago
Τα παιδια πρεπει να μαθουν ανσλογα με τη προοπτικη που εχουν σε κσθε θεση.το τσλεντο τους το μυαλο τους το ποσο βλεπουν γηπεδο τι σωμστοδομη και σωματοτυπο εχουν και ολο αυτο με τη κσθοθηγηση απο γνωδτες του μπασκετ,οχι απο προπονητες που κοιταζουν την προσωπικη τους καταξιωση,αυτη να ερθει μεσα απο την αναδειξη των αθλητων.
Όταν βρεις το σωματείο που έχει τέτοιον προσανατολισμό και κατά συνέπεια χρησιμοποιεί τέτοιους προπονητές, πες το και σε εμάς τους υπόλοιπους που βαρεθήκαμε τόσα χρόνια να βλέπουμε τα ίδια λάθη και τις ίδιες κακές συμπεριφορές.

anka Posted 54 minutes ago
http://www.ebasket.gr/2016/10/ston-panionio-o-linardos
Γνωρίζει κανείς κάτι περισσότερο?
Τι να γνωρίζουμε παραπάνω ; Το άρθρο τα λέει όλα: Ο νέος πρόεδρος θέλει να ελέγχει τις ακαδημίες, πράγμα το οποίο καταρχήν δεν βρίσκω λάθος. Κάποιοι θεωρούν ότι θέλει να τις ελέγχει λόγω των συνδρομών, άλλοι θεωρούν ότι δεν γίνεται ένας σοβαρός σύλλογος να έχει αποκομμένες τις υποδομές από την πρώτη ομάδα. Η ουσία είναι ότι οι παλιοί προπονητές αντέδρασαν και υπάρχει ανακατοσούρα. Πάντως το όνομα και η παρουσία του Λινάρδου δείχνει σοβαρότητα.

ΥΠΑΡΧΟΥΝ.....Με τη διαφορα οτι δεν πρωταγωνιστουν στα πρωτσθληματα παιδων - εφηβων...πραγμα το οποιο δεν αρεσει στους ονειροπολους γονεις που γουσταρουν διαφημηση των παιδιων τους και χαιδεματα πολλα
anka
http://www.sport-fm.gr/article/basket/upeu...ampokis/3230144

Οι εξελίξεις πολύ γρήγορες. Τελικά τι ισχύει?
Fotsis1969
Καλαμπόκης τό νέο αφεντικό στις ακαδημίες του πανιωνίου...
qwert123
QUOTE (Fotsis1969 @ Oct 6 2016, 16:50 ) *
Καλαμπόκης τό νέο αφεντικό στις ακαδημίες του πανιωνίου...

Με τους υπολοιπους προπονητες τι θα γινει,και ειναι και αρκετοι,γιατι η ανακοινωση μας δινει να καταλαβουμε οτι θα αλλαξουν ολοι.
polykos
Αντιγράφω απο τον φίλο Διονύση

"Αίτηση παραιτήσεως λόγω αξιοπρέπειας.."

Σε μία εποχή που οι μιζαδόροι και τα σαλιγκάρια υπέρισχύουν, οι άξιοι οδηγούνται σε παραίτηση ή απόλυση.

Τι απογοήτευση σκέφτομαι;
Τι αδικία αναρωτιέμαι;
Αηδιάζω στο γλύψιμο σας φελλοί και οχιές των γηπέδων.

Η στιχομυθία γνωστή..
"Θα κάνεις ότι σου πούμε και όπως σου πούμε ή πάρε δρόμο δε μας κάνεις."
Τότε η αξία παραιτείται ή απολύεται για λόγους που ουσιαστικά δεν υπάρχουν, αλλά είπαμε οι αληθινοί γνώστες δεν κάνουν πίσω, υψώνουν ανάστημα, δεν υποχωρούν στις πιέσεις και φεύγουν με το κεφάλι ψηλά.

Μιζαδόροι.. τσιλιαδόροι.. γλύφτες και παρατρεχάμενοι.. παλιολαμόγια.
Γέμισε ο κόσμος από σας σιχαμερά ζωίφια..

Άξιοι άνθρωποι,
μην υποχωρείτε, μη φοβάστε για το μέλλον σας η ζωή θα σας δικαιώσει,
θα αποδοθεί δικαιοσύνη.
Ψηλά το κεφάλι και αποχωρήστε,
στην έξοδο θα σας συντροφεύει η αγάπη που με τόση ανιδιοτελεια δώσατε.

Τα θολά μάτια των παιδιών.
Το κλάμα τους στο άκουσμα του διωγμού σας, η δικαίωση σας.

" Όχι φίλε δε νικήθηκα, πάλεψα με τη συνείδηση μου και βγήκα νικητής. "

" Basketball is life " Διονύσης Γκιουλέας
mpek

Εντάξει, αν διαβάσει κανείς τα άρθρα του Διονύση θα νομίσει ότι οι Έλληνες προπονητές είναι ανιδιοτελείς αγνοί πρέσβεις του αθλήματος, που αμοίβονται με το χαμόγελο των παιδιών. Κάτι όπως οι Χριστιανοί στη Ρώμη που διώκονταν από τους Ρωμαίους...
mpek
Δήλωση του Κωσταντώνη, χαρακτηριστικής φυσιογνωμίας των υποδομών του Πανιωνίου, με μεθόδους και ύφος που με βρίσκουν αντίθετο. Είναι όμως τύπος ευθύς και γνήσιος που είτε σου αρέσει και συνεργάζεσαι ή δεν σου αρέσει και δεν συνεργάζεσαι:

http://www.basketblog.gr/index.php?option=...2&Itemid=14
polykos
Εγινε κατανοητό αγαπητέ μπεκ, οτι δεν σου αρέσει ο γραφιάς Γκιουλέας, ουτε θα συνεργαστείς (αραγε με ποια ιδιότητα?) με τον Κωνσταντώνη.
MPAMPIS_21
QUOTE(polykos @ Oct 7 2016, 17:51 ) *
Εγινε κατανοητό αγαπητέ μπεκ, οτι δεν σου αρέσει ο γραφιάς Γκιουλέας, ουτε θα συνεργαστείς (αραγε με ποια ιδιότητα?) με τον Κωνσταντώνη.

ειναι αποριας αξιο ποιο το οραμα του νεου προεδρου που απαιτησε τον αποκεφαλισμο του Κωνσταντωνη ως αποδοπομπιαιου τραγου κ η ανακοινωση η οποια αναφερει την αναβαθμιση των υποδομων(??????¨) με σκοπο να πρωταγωνιστουν(??)..προφανως οι κυριοι που συνεταξαν κ υπογραψαν την ανακοινωση νομιζουν οτι ανελαβαν τις υποδομες της μαγουλας....κ οτι τα λαβαρα απο τα πανελληνια πρωταθληματα ειναι σημαιακια για την παρελαση της 28ης......εκτος αν εχει υποσχεθει ως επενδυση τους συνταξιουχους υπευθυνους που πιανουν την μπαλλα κ την πανε στο τμημα για βομβα.......η εκτος αν εχουν πολλες υποδομες 2 κλειστα γηπεδα εναν χωρο για αθλοπαιδειες καφε και αλλα τοσα κ παραπανω ανοιχτα.....αν η επενδυση του προεδρου ειναι ο Γιαννης καλαμποκης κ ο ΝΙΚΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΓΝΗΣΙΟΙ ΠΑΝΙΩΝΙΟΙ Κ ΟΙ 2....ΤΟΤΕ ολα καλα...εγω επενδυση θεωρω ενα νεο κλειστο κατι σε χρηματα οχι να προσλαβω 2 πρωην παιχτες για να αλλαξω το κλιμα....προφανως τα πανελληνια πρωταθληματα των υποδομων που δεν εχουν παρει καποιοι τους θολωσαν τοσο πολυ που σκεφτηκαν οτι πρεπει να τα παρουν με αλλο τροπο......
ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ
ΝΤΕΡΜΠΑΚΙ ΜΑΛΛΟΝ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 8.30ΜΜ ΣΤΟ ΣΕΦ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
mpek
Δυνατή ομάδα ο Πρωτέας, πιστεύω ότι αν δείξει στοιχειώδη σοβαρότητα θα κερδίσει σήμερα σχετικά άνετα.
Γενικά νομίζω ότι μεταξύ των κύριων διεκδικητών του Εφηβικού Εσκανά ο Πρωτέας υπερτερεί στα σημεία.
Καλή επιτυχία στα παιδιά και χωρίς τραυματισμούς και ασχήμιες.
ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ
QUOTE(mpek @ Oct 18 2016, 14:23 ) *
Δυνατή ομάδα ο Πρωτέας, πιστεύω ότι αν δείξει στοιχειώδη σοβαρότητα θα κερδίσει σήμερα σχετικά άνετα.
Γενικά νομίζω ότι μεταξύ των κύριων διεκδικητών του Εφηβικού Εσκανά ο Πρωτέας υπερτερεί στα σημεία.
Καλή επιτυχία στα παιδιά και χωρίς τραυματισμούς και ασχήμιες.

https://moshatotaurossporty.blogspot.gr/201.../m-51-57-5.html
xxx-4711
QUOTE(ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ @ Oct 19 2016, 08:38 ) *


ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ 51-57(27-33)
Δεκάλεπτα: (17-23, 27-33, 44- 41, 51-57) 17-23,10-10,17-9,7-15
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Χρυσανθόπουλος)
Μπαλής 2, Μερισιώτης 9, Στριγάς, Παπαγεωργίου 11, Τζάιδας 2, Φίλα7(6ρ), Αρσενόπουλος 13(6ρ,4ασ), Γερονικος7(11ρ), Κιουρτζίδης.
ΠΡΩΤΕΑΣ (Βλασσόπουλος)
Τσακναρίδης 8, Κούρος, Ραμίας 11(3), Νικολάκης 2, Μπούρας, Καλαντζής, Μυλωνάκης, Καματερός 15, Μιχαήλ, Γαργαλής 16(1) Κιαριας5, Αλεξάνδρου

https://www.facebook.com/olympiacosbc.theacademy/

ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ
https://moshatotaurossporty.blogspot.gr/2016/10/6.html
sierso
Την επόμενη Τρίτη 1-11 φοβερό ματσ στους εφήβους Α`. ΟΣΦΠ-ΙΚΑΡΟΣ!
mpek
Αφού λοιπόν δεν γράφει κανείς από τους νεότερους, θα γράψω εγώ λίγες γραμμές για το χθεσινό παιχνίδι ΟΣΦΠ - ΙΚΑΡΟΣ Καλλιθέας. Πολύ ωραίος αγώνας με συγκλονιστικό τέλος μετά από δύο παρατάσεις.
Στην αρχή της 4ης περιόδου προηγήθηκε ο ΟΣΦΠ με 10, - ίσως και περισσότερους- πόντους και έδειχνε να έχει ψυχολογικό πλεονέκτημα. Ωστόσο ο Ίκαρος αντεπιτέθηκε με αιχμή της επίθεσης τον πολύ καλό Ψαρά και εκμεταλλευόμενος την επιθετική ανυπαρξία του ΟΣΦΠ σε εκείνο το χρονικό διάστημα, ισοφάρισε. Μάλιστα έκανε τη τελευταία επίθεση με τον Ψαρά και πάλι, ωστόσο ο νεαρός προτίμησε να σουτάρει τρίποντο. Σκορ κανονικής διάρκειας 72 - 72. Στη δεύτερη περίοδο για τον Ίκαρο ανέλαβε το σκοράρισμα ο Βάρσος και από τον ΟΣΦΠ ο Γερονίκος με τη βοήθεια του Μπαλή. Ο Ίκαρος είχε την ευκαιρία να κερδίσει αλλά ένα σουτ και δύο διαδοχικά follow σε επιθετικά ρημπάουντς, δεν βρήκαν στόχο. Στην 4η περίοδο επικράτησε με έναν πόντο ο Ίκαρος παρά την αποβολή του Βάρσου και παρά το γεγονός ότι ο Ολυμπιακός είχε την ευκαιρία να κερδίσει, έκανε όμως δύο ή τρεις άστοχες επιθέσεις.
Όπως δείχνει το αποτέλεσμα οι ομάδες χθες ήταν ισοδύναμες. Από τον Ολυμπιακό ξεχώρισε ο Αρσενόπουλος, ο οποίος όμως κουράστηκε και ουσιαστικά από την 4η περίοδο και μετά αγωνιζόταν με δυσκολία. Πολύ θετικός ο Μπαλής ενώ ο Γερονίκος ήταν καλός τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση. Πάντως όταν κουραστεί ο Αρσενόπουλος, στον ΟΣΦΠ έχουν επιθετικό πρόβλημα.
Από τον Ίκαρο ήταν κορυφαίος κατ΄εμένα ο Ψαράς. Δεν ξέρω αν αγωνίζεται πάντα έτσι, όμως χθες μου άφησε πολύ καλή εντύπωση τόσο επιθετικά όσο και αμυντικά. Επίσης ο Βάρσος τράβηξε επιθετικά την ομάδα στην 1,5 παράταση που αγωνίστηκε. Αμυντικά ξεχώρισε ο Αλεξανδρόπουλος με δυνατή αλλά καθαρή άμυνα στον Αρσενόπουλο ( ο οποίος όμως είναι έναν χρόνο μικρότερος).
Την άλλη εβδομάδα έχουμε Ίκαρο Πανιώνιο στην Καλλιθέα. Καλή επιτυχία στα παιδιά.
sierso
Πρώτη ήττα του Ικάρου από τον Πανιώνιο....στο τσακ 69-70!!!
ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ
QUOTE(sierso @ Nov 9 2016, 13:49 ) *
Πρώτη ήττα του Ικάρου από τον Πανιώνιο....στο τσακ 69-70!!!

https://moshatotaurossporty.blogspot.gr/201.../m-69-70-8.html
Hip
Αλλαγή προπονητή στο εφηβικό του Μίλωνα όπως με ενημέρωσε φίιλος. Έφυγε ο Κώστας Θαλασσινός και ανέλαβε ο Ανδρέας Ζιάκας με βοηθό τον Γιάννη Ράπτη. Οι λόγοι τουλάχιστον σε μένα δεν είναι γνωστοί. Αν κρίνω απο τα αποτελέσματα, μάλλον αγωνιστικοί θα είναι wink.gif
ΥΓ τολμώ να το αναφέρω χωρίς να έχω ιδία άποψη,έχοντας εμπιστοσύνη στον φέροντα το νέο. Πιστεύω πως δεν έχω πέσει θύμα αρβύλας. Την Τρίτη στο παιχνίδι Πανιωνίου-Μίλωνα θα ξέρουμε για σίγουρα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.