Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑΝΑ 2016-17
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4
ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ
https://moshatotaurossporty.blogspot.gr/2016/11/9.html
ΠΡΩΤΟΣ ΚΑΙ ΑΗΤΤΗΤΟΣ Ο ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ.
ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ
QUOTE(ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ @ Nov 16 2016, 14:14 ) *
https://moshatotaurossporty.blogspot.gr/2016/11/9.html
ΠΡΩΤΟΣ ΚΑΙ ΑΗΤΤΗΤΟΣ Ο ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ.

https://moshatotaurossporty.blogspot.gr/2016/11/10.html
ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ
QUOTE(ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ @ Nov 23 2016, 08:38 ) *

ΝΤΕΡΜΠΥ ΚΟΡΥΦΗΣ ΑΥΡΙΟ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΕΑ ΒΟΥΛΑΣ ΜΕ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΤΟΝ ΙΚΑΡΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΔΥΝΑΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.
mpek
πολύ δυνατό παιχνίδι σήμερα και θα είναι τυχεροί όσοι το παρακολουθήσουν. Για εμένα Πρωτέας και Ίκαρος είναι υποψήφιοι για την πρώτη θέση. Με πολύ μικρή διαφορά ακολουθεί ο Πανιώνιος ο οποίος μετά τις αλλαγές που έλαβαν χώρα στην ομάδα απέκτησε νέα δυναμική τόσο στο παιδικό όσο και στο εφηβικό . Επίσης κοντά αλλά πίσω ακολουθεί ο Ολυμπιακός.
Για σήμερα δίνω πλεονέκτημα στον Πρωτέα τόσο λόγω έδρας όσο και λόγω συμπάθειας rolleyes.gif . Μπούρας, Τσάκνα, Γάργαλης και η υπόλοιπη παρέα θα δυσκολευτούν μεν, όμως στο τέλος θα επικρατήσουν (ελπίζω). Αν μάλιστα καταφέρει ο Πρωτέας να περιορίσει τον Βάρσο, τότε ίσως η νίκη να είναι εύκολη.
Καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά και μακριά από τραυματισμούς. Α, και να λείπουν οι γκρίνιες προς τους διαιτητές.
polykos
QUOTE(mpek @ Nov 29 2016, 10:14 ) *
Με πολύ μικρή διαφορά ακολουθεί ο Πανιώνιος ο οποίος μετά τις αλλαγές που έλαβαν χώρα στην ομάδα απέκτησε νέα δυναμική τόσο στο παιδικό όσο και στο εφηβικό .

Αμα θέλεις και έχεις χρόνο, μήπως μπορείς σε παρακαλώ να εμβαθύνεις σε αυτό που έγραψες?? rolleyes.gif
mpek
QUOTE (polykos @ Nov 29 2016, 13:20 ) *
Αμα θέλεις και έχεις χρόνο, μήπως μπορείς σε παρακαλώ να εμβαθύνεις σε αυτό που έγραψες?? rolleyes.gif

Βεβαίως: Καταρχήν ξεκαθαρίζω ότι δεν αμφισβητώ τη δουλειά και την αφοσίωση του προπονητικού team Κωνσταντώνη στον Πανιώνιο. Είμαι ο πρώτος που γράφω και λέω ότι παρά τις παραξενιές του, ο Κωνσταντώνης είναι σε θέση να απαριθμήσει διακρίσεις τέτοιες, που κάνουν τον άλλον να βγάλει το καπέλο του και να αλλάξει συζήτηση.
Από την άλλη μεριά όμως η αλλαγή προπονητού φέρνει συνήθως θετική αλλαγή κλίματος. Εν προκειμένω στο εφηβικό βλέπω ότι ως τα μέσα Οκτωβρίου που έγινε η αλλαγή, η ομάδα είχε μέτριες εμφανίσεις με αποκορύφωμα την ήττα από τον Ολυμπιακό με κακή εμφάνιση και προβληματικό σκοράρισμα. Από τα μέσα Οκτωβρίου έχω τη γνώμη ότι η ομάδα παίζει καλύτερο μπάσκετ και δείχνει τέτοιο πείσμα που νικάει μέσα στο Ιφιγενείας.
Αντίστοιχα πράγματα βλέπω στο παιδικό. Για την ακρίβεια διακρίνω και στις δύο ομάδες ενθουσιασμό που δεν θυμάμαι να τον έβλεπα παλιότερα.
Μπορεί να κάνω λάθος βέβαια αλλά αυτά βλέπω.
polykos
Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα μου επιτρέψεις να μην επεκταθώ διότι δεν θέλω να χαρακτηρίζονται τα γραφόμενά μου ως υποστήριξη ή ως αντιδικία.
Απλά σε πληροφορώ οτι κάνεις λάθος. Και οι 2 ομάδες ενώ είχαν τα δεδομένα να πρωταγωνιστήσουν, είναι το λιγότερο προβληματικές. Η αναφορ'α σου στο ματς με τον Ικαρο δεν εχει καμμιά ισχύ, αφού το εφηβικό του είναι το χειρότερο εδώ και μια δεκαετία. Γενικά το επίπεδο της ΕΣΚΑΝΑ αλλα και της Αθήνας είναι κάτω του μετρίου.
Και πάλι ευχαριστώ για τον χρόνο σου και την διάθεσή σου.
Hip
Ο χειρότερος Ίκαρος της δεκαετίας πάντως, κέρδισε τον Ολυμπιακό στο ΣΕΦ, τον ίδιο Ολυμπιακό που κέρδισε τον Πανιώνιο στο Βαρίκας. Ο Πανιώνιος πάλι, ξεκίνησε με ήττα απο Ολυμπιακό και με γύρισμα τον Εσπερο το τελευταίο λεπτό μεχρι την Τρίτη αγωνιστική. Απο τότε και μετά έκανε μόνο μια ήττα στο καλάθι απο τον Πρωτέα (η καλύτερη με διαφορά μέχρι σήμερα ομάδα στην Α κατά την γνώμη μου) στην Βούλα. Το δε παιδικό αν θυμάμε καλά έχει επίσης μόνο μία ήττα απο τότε απο την καλή ομάδα του Πρωτέα στην Βούλα πάλι με ένα καλάθι και πάλι μία καλή νίκη εκτός επί του Ικάρου. Απο τα αποτελέσματα δεν τεκμαίρεται ο προβληματισμός σου πάντως φίλε polykos. Βέβαια υπάρχει ακόμα ένας γύρος. Πάντως για την ώρα ο Πρωτέας Βούλας δείχνει να είναι η πιο καλά δουλεμένη ομάδα. Και όχι μόνο απο τα αποτελέσματα. smile.gif
mpek
QUOTE (Hip @ Nov 30 2016, 03:30 ) *
... Πάντως για την ώρα ο Πρωτέας Βούλας δείχνει να είναι η πιο καλά δουλεμένη ομάδα. Και όχι μόνο απο τα αποτελέσματα. smile.gif

Πολύ σωστό και συμφωνώ 100%. Βέβαια και πέρυσι ο Πρωτέας είχε την καλύτερη ομάδα στο παιδικό αλλά έχασε από τον Πανιώνιο του Κωνσταντώνη. Θέλουν προσοχή αυτά τα πράγματα.
ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ
QUOTE(mpek @ Nov 30 2016, 09:06 ) *
Πολύ σωστό και συμφωνώ 100%. Βέβαια και πέρυσι ο Πρωτέας είχε την καλύτερη ομάδα στο παιδικό αλλά έχασε από τον Πανιώνιο του Κωνσταντώνη. Θέλουν προσοχή αυτά τα πράγματα.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΕΑ ΦΕΤΟΣ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΟΙΧΤΑ .ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΘΗΜΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΜΑΘΗΜΑ.ΑΛΛΑ ΘΑ ΔΟΥΜΕ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΘΕΣ ΜΟΝΟ ΝΤΕΡΜΠΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.
mpek
Άνετη επικράτηση του πανιωνίου χθες επί του ολυμπιακού στο ΣΕΦ. Από τον Πανιώνιο μου άρεσαν σχεδόν όλοι σε αντίθεση με τον Ολυμπιακό που μου φάνηκε ασυνήθιστα νωθρός. Η στιγμή που μου άρεσε περισσότερο χθες ήταν στη 2η περίοδο όταν ο Καλαμπόκης έβγαλε έξω τον Ρουμελιώτη και για περισσότερο από ένα λεπτό του εξηγούσε στον πάγκο με πολύ ωραίο τρόπο πως έπρεπε να ενεργήσει. Ούτε μαγκιές ούτε τσαμπουκάδες, απλώς ένας πρώην αθλητής υψηλού επιπέδου εξηγούσε όμορφα και ωραία σε έναν νεαρό πως έπρεπε να παίξει στη συγκεκριμένη φάση.
Ήθελα να το γράψω αυτό γιατί σπανιότατα βλέπω προπονητή που να είναι και γνώστης του αθλήματος και να ασχολείται ατομικά με τους αθλητές του.
voreia proasteia
QUOTE (mpek @ Dec 14 2016, 10:10 ) *
Άνετη επικράτηση του πανιωνίου χθες επί του ολυμπιακού στο ΣΕΦ. Από τον Πανιώνιο μου άρεσαν σχεδόν όλοι σε αντίθεση με τον Ολυμπιακό που μου φάνηκε ασυνήθιστα νωθρός. Η στιγμή που μου άρεσε περισσότερο χθες ήταν στη 2η περίοδο όταν ο Καλαμπόκης έβγαλε έξω τον Ρουμελιώτη και για περισσότερο από ένα λεπτό του εξηγούσε στον πάγκο με πολύ ωραίο τρόπο πως έπρεπε να ενεργήσει. Ούτε μαγκιές ούτε τσαμπουκάδες, απλώς ένας πρώην αθλητής υψηλού επιπέδου εξηγούσε όμορφα και ωραία σε έναν νεαρό πως έπρεπε να παίξει στη συγκεκριμένη φάση.
Ήθελα να το γράψω αυτό γιατί σπανιότατα βλέπω προπονητή που να είναι και γνώστης του αθλήματος και να ασχολείται ατομικά με τους αθλητές του.


σωστο..........απολυτα σωστο σε ολα.και στο αγωνιστικο κοματι και σε θεματα συμπεριφορας.κυριως αυτο
qwert123
Καλημερα,εχτες πιστευαμε οτι στα βοηθητικα του σεφ θα βλεπαμε ενα καλο και δυνατο αγωνα αλλα πεσαμε εξω.Ο πανιωνιος σαφως ανωτερος απο τον ολυμπιακο δεν συναντησε καμια δυσκολια και η διαφορα εφτασε μεχρι και τους 25 ποντους περιπου.Ο κοουτς καλαμποκης αρχιζει και σιγα σιγα δενει την ομαδα και αν δεν δεχθει πιεσεις εκ των ανωθεν η ομαδα του πανιωνιου θα γινει το πρωτο φαβορι.Απο τον ολυμπιακο,τιποτα εντελως.Και ξανα μπραβο στα παιδια του πανιωνιου και στο κοουτς Καλαμποκη γιατι τις αρετες που ειχε ως αθλητης προσπαθει να τις περασει στα παιδια του.
bros
Ο κοουτς του πανιωνιου ειναι ενα παιδι διαμαντι και λαμπει στη κατηγορια του εφηβικου πρωταθληματος,ειναι βεβαια νεος σε αυτο το χωρο ειναι σιγουρο πως οι θα εχει διαφορους στο κεφαλι του και θα μαθει πως θα τους αποφευγει....χειροτεροι ολων εξακολουθουν οι γονεις που τον στριμωξαν μετα το τελος του αγωνα και συγκεκριμενα οι...ε ενταξει τωρα μυριζουν θαλασσα χαχαχα.Ο κυριος που διατηρει ενα blog γιατι διαφημιζει παικτη του πανιωνιου με φωτο και τον εχει στους διακριθεντες...και ειναι βεβαια,αλλα,δεν μιλαει γιατον κορυφαιο του πανιωνιου...ευρω+κριση?
mpek
φίλοι μου, ας μην βλέπουμε παντού φαντάσματα. Ο "κύριος που διατηρεί το blog" είναι ένας συμπαθέστατος καλοσυνάτος άνθρωπος που γνωρίζει από μπάσκετ όσο εγώ από ταυρομαχίες. Μια ματιά στο blog του αρκεί για να καταλάβει κανείς ότι ο άνθρωπος ασχολείται από χόμπυ και όχι επαγγελματικά.
polykos
Ακριτα όλοι...
Αλλοι διαφημίζουν παίκτες(αλήθεια, υπάρχει λινκ?) και άλλοι προπονητές.

Παρα(ι)τημένη ομάδα ο Ολυμπιακός.
Σε αυτό το πρωτάθλημα η ομάδα του Πανιωνίου ήταν και είναι το φαβορί.
Hip
Για τον προπονητη δεν μιλαω γιατι ειπαμε να το παμε ψυχραιμα το θεμα του Πανιωνιου.
Φιλε polykos,εξηγησου ομως γιατι θεωρεις παραιτημενο τον Ολυμπιακο; "Δημοσιογραφικα" ρωταω. Την αποψη μου πως ο Πρωτεας δειχνει "πιο ομαδα", ηδη την εχω εκφρασει. Αλλωστε και την περασμενη χρονια ετσι εδειχνε, αλλα τελικα αλλος πηρε πρωταθλημα στο παιδικο. Θα δειξει ο καιρος.
ΥΓ Βαλτε κανα λινκ ,πραγματικα,να ξερουμε για τι πραγμα μιλατε οταν λετε για blog.
polykos
QUOTE(Hip @ Dec 14 2016, 15:48 ) *
Φιλε polykos,εξηγησου ομως γιατι θεωρεις παραιτημενο τον Ολυμπιακο; "Δημοσιογραφικα" ρωταω.

Είδα, δεν "ξέρω", απροπόνητη ομάδα, έτσι κι αλλιώς όλα τα έχουν ρίξει στον Αρσενόπουλο, αλλά ούτε αυτόν βοηθάνε και βέβαια ένα παιδί τι να κάνει.

ΥΓ το θέμα του Πανιωνίου παραμένει σε ψυχραιμία, αλλά δεν θα τρελλαθούμε κιόλας με το τι μπορεί να κάνει στην ζωή του ο πρόεδρος του ΠΣΑΚ. Παρεπιμπτόντως για υπεύθυνος ακαδημίας ήρθε στα ....κλεφτά. Ενα έτοιμο τμήμα μόνο προπονεί. Οποιος θέλει βέβαια μπορεί να κάνει όσες αγιογραφίες θέλει. Ιδίως αν είναι του κατηχητικού!!
Gkos
https://moshatotaurossporty.blogspot.gr/201...-61-13.html?m=1

Ρε παιδες με κανετε και γραφω ,ειναι πασιγνωστο για ποιο μπλογκ λενε οι φιλοι πανω ...



Υ.Γ
"Διακριθεντες" γαμω τα ελληνικα μου

Υ.Γ.2.Mpek νομιζω ο κυριουλης ειναι πρωην παικτης(καποτε).
mpek
Ο Πρωτέας είναι το απόλυτο φαβορί για την 1η θέση, τόσο λόγω αποτελεσμάτων όσο και λόγω ομοιογένειας στην ομάδα. Ακολουθούν Ίκαρος και Πανιώνιος, με τον πανιώνιο να έχει ψυχολογικό προβάδισμα λόγω αλλαγής προπονητή (με όλον τον σεβασμό Polykos, αυτή είναι η γνώμη μου και την αιτιολόγησα πριν λίγες ημέρες ). Ο Ολυμπιακός θα είναι πολύ δυνατός του χρόνου. Φέτος θα συμπληρώσει την 4άδα.
Gkos, καμμία πιθανότητα. Αθλητής σε άλλο άθλημα ίσως, στο μπάσκετ ΑπΟκΛεΙεΤαΙ
ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ
https://moshatotaurossporty.blogspot.gr/2016/12/14_21.html
mpek
Θερμά συγχαρητήρια στο προπονητικό team της εφηβικής ομάδας του Ολυμπιακού. Κατάφερε να νικήσει την περασμένη Τρίτη την Ηλεκτρούπολη με 23 - 102. Τι και αν δεν κοντράρει Πανιώνιο, Ίκαρο και Πρωτέα ; Η ομάδα έριξε 80 πόντους διαφορά στους αδύναμους επομένως οι προπονηταράδες κάνουν καταπληκτική δουλειά. Συγχαρητήρια και πάλι hammer.gif
ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ
QUOTE(ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ @ Dec 21 2016, 19:35 ) *

http://www.proteasvoulas.gr/index.php/el/e...n-afivwn-protea ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΕΑ .
Gkos
QUOTE (mpek @ Dec 23 2016, 11:51 ) *
Θερμά συγχαρητήρια στο προπονητικό team της εφηβικής ομάδας του Ολυμπιακού. Κατάφερε να νικήσει την περασμένη Τρίτη την Ηλεκτρούπολη με 23 - 102. Τι και αν δεν κοντράρει Πανιώνιο, Ίκαρο και Πρωτέα ; Η ομάδα έριξε 80 πόντους διαφορά στους αδύναμους επομένως οι προπονηταράδες κάνουν καταπληκτική δουλειά. Συγχαρητήρια και πάλι hammer.gif



Γι αυτο εχει το καλυτερο goal
average ???😂😂😂
ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ
QUOTE(ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ @ Dec 24 2016, 16:15 ) *
http://www.proteasvoulas.gr/index.php/el/e...n-afivwn-protea ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΕΑ .

ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΕΑ, ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ- ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ 31 -30 .
ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ
QUOTE(ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ @ Dec 28 2016, 17:15 ) *
ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΕΑ, ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ- ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ 31 -30 .

ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ .ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ -ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ 65-63.ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ.
ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ
QUOTE(ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ @ Dec 28 2016, 17:43 ) *
ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ .ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ -ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ 65-63.ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ.

http://www.proteasvoulas.gr/index.php/el/e...ia-tous-efivous
polykos
QUOTE(ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ @ Dec 28 2016, 17:43 ) *
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ -ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ 65-63.

πολύ ζώνη ρε παιδιά!!!!
7 σουτ σε όλο το ματς!!!!
Μπορούν καλύτερα, νομίζω. tongue.gif
ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ
QUOTE(polykos @ Dec 29 2016, 11:13 ) *
πολύ ζώνη ρε παιδιά!!!!
7 σουτ σε όλο το ματς!!!!
Μπορούν καλύτερα, νομίζω. tongue.gif

http://www.proteasvoulas.gr/index.php/el/e...ia-tous-efivous
mpek
καλημέρα και καλή χρονιά,
τι έγινε τελικά στο τουρνουά ;
Δεν βρίσκω ενημέρωση στη σελίδα του Πρωτέα, δεν γνωρίζω αποτέλεσμα Προμηθέας - Ίκαρος και ξέρω ότι επιβλήθηκε άνετα ο Δούκας επί του Πρωτέα.
Όποιος ξέρει ας γράψει. Φίλε ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ, γράψε δυο λόγια για το ντέρμπυ Δουκ - Πρωτ, γιατί ακούω διάφορα. Όλοι συμφωνούν ότι ο Δ ήταν καλύτερος αλλά άλλος μιλάει για τυχαία καθίζηση του Πρωτ στο τέλος της 2ης περιόδου, άλλος για αχτύπητο Δούκα. Γράψε τι είδες, αν το είδες βέβαια.
Gkos
http://www.proteasvoulas.gr/index.php/el/e...tournoua-efivwn

Γραψανε χτες το απογευμα απλα αργησαν λιγο...
polykos
QUOTE(mpek @ Jan 2 2017, 11:02 ) *
Όποιος ξέρει ας γράψει. Φίλε ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ, γράψε δυο λόγια για το ντέρμπυ Δουκ - Πρωτ, γιατί ακούω διάφορα. Όλοι συμφωνούν ότι ο Δ ήταν καλύτερος αλλά άλλος μιλάει για τυχαία καθίζηση του Πρωτ στο τέλος της 2ης περιόδου, άλλος για αχτύπητο Δούκα. Γράψε τι είδες, αν το είδες βέβαια.



Τίποτα δεν είναι τυχαίο με προπονητή Βλασσόπουλο χαχαχαχαχααχαχ
Ο Δούκας όταν βρεί χώρο...τρέχει και είναι επικίνδυνος
ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ
QUOTE(mpek @ Jan 2 2017, 11:02 ) *
καλημέρα και καλή χρονιά,
τι έγινε τελικά στο τουρνουά ;
Δεν βρίσκω ενημέρωση στη σελίδα του Πρωτέα, δεν γνωρίζω αποτέλεσμα Προμηθέας - Ίκαρος και ξέρω ότι επιβλήθηκε άνετα ο Δούκας επί του Πρωτέα.
Όποιος ξέρει ας γράψει. Φίλε ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ, γράψε δυο λόγια για το ντέρμπυ Δουκ - Πρωτ, γιατί ακούω διάφορα. Όλοι συμφωνούν ότι ο Δ ήταν καλύτερος αλλά άλλος μιλάει για τυχαία καθίζηση του Πρωτ στο τέλος της 2ης περιόδου, άλλος για αχτύπητο Δούκα. Γράψε τι είδες, αν το είδες βέβαια.

ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕΤΑΞΥ ΠΡΩΤΕΑ ΚΑΙ ΔΟΥΚΑ ΛΟΓΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ Ο ΔΟΥΚΑΣ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΦΡΕΣΚΟΣ ΚΑΙ ΝΙΚΗΣΕ ΔΙΚΑΙΑ.
Gkos
https://youtu.be/g8aDDrAhj4U

Λαιβ στριμινγκ το Πρωτεας-Ολυ στους εφηβους !
ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ
QUOTE(Gkos @ Jan 17 2017, 22:22 ) *
https://youtu.be/g8aDDrAhj4U

Λαιβ στριμινγκ το Πρωτεας-Ολυ στους εφηβους !

ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΒΑΡΙΚΑΣ ΜΕΤΑΞΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ ΚΑΙ ΠΡΩΤΕΑ ΣΤΙΣ 9.45
Hip
Μεγάλη νίκη του Πανιώνιου 64-47. Συνεχίζει αήττητος ο Πανιώνιος με Καλαμπόκη προπονητή. Δεν το λες και άσχημα....

Και να διορθώσω τον εαυτό μου.Μόνο μια ήττα στην αρχή απο τον Πρωτέα στην Βούλα στο καλάθι.
bros
http://www.eurohoops.net/el/ellada/389777/...s-agonistikis-2
Πολυ καλο το ρεπορταζ για τον αγωνα,εμπεριστατομενη αποψη και μπραβο.
Νομιζω ομως οτι οι νησιωτες και οι καλοι συμβουλατορες θα πρεπει να μαζευτουν λιγο εκει στο πανιωνιο γιατι τα παιδια τους θα τα καψουν και θα φταινε τα μπλογκς μετα.
Ειναι κριμα για τα παιδια να τα κανουν ονειροπαρμενα και με υφος καρδιναλιων γιατι στα πανεπιστημια θα γελασει και ο καθε πικραμενος
Ας κοψουν λιγο τις επιχορηγησεις και τα κερασματα γιατι θα μπλεξουν απο μονοι τους ασε δε που θα φανε τα μουστακια τους μεταξυ τους που δε φαινονται και πολυ καθοτι ξανθα....επειδη εφυγε ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ μη νομιζουν οτι θα χορευουν για πολυ.....
Δεν αργει η ωρα που στο τελος καταλαθος δε θα παιζουν και θα στελνουν ραβασακια οτι ηταν και κορυφαιοι....ΗΡΩΕΣ.
Gkos
QUOTE (bros @ Jan 28 2017, 13:13 ) *
http://www.eurohoops.net/el/ellada/389777/...s-agonistikis-2
Πολυ καλο το ρεπορταζ για τον αγωνα,εμπεριστατομενη αποψη και μπραβο.



Χωρις καμια διαθεση ειρωνιας και αντιδικιας που ειδες το ρεπορταζ και την αποψη ;;;
Μπηκα να διαβασω να δω τι εγινε και δεν διαβασα τιποτα 😂😂😂
qwert123
QUOTE (Gkos @ Jan 28 2017, 16:04 ) *
Χωρις καμια διαθεση ειρωνιας και αντιδικιας που ειδες το ρεπορταζ και την αποψη ;;;
Μπηκα να διαβασω να δω τι εγινε και δεν διαβασα τιποτα 😂😂😂


Απο τη στιγμη που καποιοι θεωρουν και αναφερουν οτι καποια παιδια ειναι οι καλυτεροι η κορυφαιοι η δε ξερω και εγω κατι αλλο...εχουν αποψη.Να το δεχτουμε...αλλα γιατι κρυβουν τουλαχιστον απο το συγκεκριμενο παιχνιδι τον κορυφαιο εε γιατι?
τους χαλαει τη πιατσα,δεν ειναι του παιχνιδιου τους.
Εφυγε ο γατος και χορευουν τα ποντικια στο πανωνιο.
Αληθεια θα μας πει καποιος απο αυτους ποσο κοστιζει η προβολη των τεκνων τους...
Hip
Ποιος ηταν ρε παιδια ο κορυφαιος τελικα; Γιατι δεν μας λετε να καταλαβουμε και εμεις τους κωδικους με τους νησιωτες και τους συμβουλατορες και τα ξανθα μουστακια; Αληθεια, ρωταω γιατι δεν καταλαβαινω. Και μου φαινεται ολο αυτο σαν εσωτερικος διαλογος μεσο του φορουμ. Παντως το φωτορεπορταζ ειναι απο το PBA μερια,οχι απο τους καινουργιους.΄Η κανω λαθος;
Καλα για την "κολαση" με τους γονειους μανατζερ εχω γραψει και εγω καπου αλλου. Δεν πεφτουμε απ τα συννεφα και δεν ειναι και αποκλειστικοτητα του Πανιωνιου οπως ξερουμε. Ενδεικτικη η δηλωση του Καλαιτζη πριν λιγο καιρο και δεν λεει καν για εφηβους.

12χρονα έχουν μάνατζερ αντί να χαίρονται το μπάσκετ!
polykos
QUOTE(Hip @ Jan 28 2017, 22:58 ) *
Ποιος ηταν ρε παιδια ο κορυφαιος τελικα; Γιατι δεν μας λετε να καταλαβουμε και εμεις τους κωδικους με τους νησιωτες και τους συμβουλατορες και τα ξανθα μουστακια; Αληθεια, ρωταω γιατι δεν καταλαβαινω. Και μου φαινεται ολο αυτο σαν εσωτερικος διαλογος μεσο του φορουμ. Παντως το φωτορεπορταζ ειναι απο το PBA μερια,οχι απο τους καινουργιους.΄Η κανω λαθος;
Καλα για την "κολαση" με τους γονειους μανατζερ εχω γραψει και εγω καπου αλλου. Δεν πεφτουμε απ τα συννεφα και δεν ειναι και αποκλειστικοτητα του Πανιωνιου οπως ξερουμε. Ενδεικτικη η δηλωση του Καλαιτζη πριν λιγο καιρο και δεν λεει καν για εφηβους.

12χρονα έχουν μάνατζερ αντί να χαίρονται το μπάσκετ!

Το φωτορεπορταζ είναι ουδέτερο, δεν έχει.... μεριά. Μην μπερδεύεις τα θέματα.
Είναι στο χέρι του.... δημοσιογράφου να βάλει όποιες φωτό ταιριάζουν στην...άποψή του/της.
Hip
Δεν ειχε τιποτα πονηρο η παρατηρηση μου. Απλα δεν καταλαβα το υπονοουμενο. Δεν εννουσα τιποτα γιατι δεν ξερω τι υπονοησαν με τα παραπανω οι φιλοι. Καταλαβα πως κατι "υποπτο" ισως κρυβει η δημοσιευση.
Και μαλλον...ειχε, αλλα οχι ο φωτογραφος. Οι φωτογραφιες ομως και η επιλογη τους....
polykos
QUOTE(Hip @ Jan 29 2017, 03:22 ) *
Δεν ειχε τιποτα πονηρο η παρατηρηση μου. Απλα δεν καταλαβα το υπονοουμενο. Δεν εννουσα τιποτα γιατι δεν ξερω τι υπονοησαν με τα παραπανω οι φιλοι. Καταλαβα πως κατι "υποπτο" ισως κρυβει η δημοσιευση.
Και μαλλον...ειχε, αλλα οχι ο φωτογραφος. Οι φωτογραφιες ομως και η επιλογη τους....

Ολα καλά!!!
Μην ανησυχείς!!
bros
Ελα ρε παιδια τωρα,δε θα προωθηση ο παππους το εγγονι που ειναι και δυο φορες παιδι του...εεεε κατι θα γινει και για τα φιλαρακια γυρω γυρω....χαχαχα

Flinafim
QUOTE (Hip @ Jan 28 2017, 22:58 ) *
Ποιος ηταν ρε παιδια ο κορυφαιος τελικα; Γιατι δεν μας λετε να καταλαβουμε και εμεις τους κωδικους με τους νησιωτες και τους συμβουλατορες και τα ξανθα μουστακια; Αληθεια, ρωταω γιατι δεν καταλαβαινω. Και μου φαινεται ολο αυτο σαν εσωτερικος διαλογος μεσο του φορουμ. Παντως το φωτορεπορταζ ειναι απο το PBA μερια,οχι απο τους καινουργιους.΄Η κανω λαθος;
Καλα για την "κολαση" με τους γονειους μανατζερ εχω γραψει και εγω καπου αλλου. Δεν πεφτουμε απ τα συννεφα και δεν ειναι και αποκλειστικοτητα του Πανιωνιου οπως ξερουμε. Ενδεικτικη η δηλωση του Καλαιτζη πριν λιγο καιρο και δεν λεει καν για εφηβους.

12χρονα έχουν μάνατζερ αντί να χαίρονται το μπάσκετ!

Πλίνθοι και κεραμοι ατάκτως εριμμενοι το κείμενο του κου Καλαιτζη....Αθλητική παιδεια χρειάζονται αυτοι που τη διδάσκουν...δηλαδή πρωτίστως οι προπονητές ή αυτοι που κάνουν τους προπονητές...
Υ.Γ 1 οι managers ειναι καλοί οταν φέρνουν τους παίκτες στην ομαδα μου....
Υ.Γ 2 ο προπονητής ενδιαφερεται πρωτίστως για την υγεια του αθλητή και οχι για το αποτέλεσμα ενος τουρνουά Καρπενησιου που έφαγε 60αρες....
Υ.Γ 3 επειγόντως λεξικο για τη λέξη φαρισαϊσμός...
Υ.Γ 4 ευχαριστω φίλε HIP για την ευκαιρια που μου έδωσες να σχολιασω τις βαθυστόχαστες αποψεις ενος εκκολαπτόμενου γκουρού...
Hip
QUOTE (Flinafim @ Jan 31 2017, 00:03 ) *
Πλίνθοι και κεραμοι ατάκτως εριμμενοι το κείμενο του κου Καλαιτζη....Αθλητική παιδεια χρειάζονται αυτοι που τη διδάσκουν...δηλαδή πρωτίστως οι προπονητές ή αυτοι που κάνουν τους προπονητές...
Υ.Γ 1 οι managers ειναι καλοί οταν φέρνουν τους παίκτες στην ομαδα μου....
Υ.Γ 2 ο προπονητής ενδιαφερεται πρωτίστως για την υγεια του αθλητή και οχι για το αποτέλεσμα ενος τουρνουά Καρπενησιου που έφαγε 60αρες....
Υ.Γ 3 επειγόντως λεξικο για τη λέξη φαρισαϊσμός...
Υ.Γ 4 ευχαριστω φίλε HIP για την ευκαιρια που μου έδωσες να σχολιασω τις βαθυστόχαστες αποψεις ενος εκκολαπτόμενου γκουρού...


Δεν καταλαβα ομως, διαφωνεις μ αυτα που λεει ή με το οτι τα λεει ο Καλαιτζης; Πρσωπικα και ο Σοιμπλε να τα λεγε δεν θα διαφωνουσα και ας μην τον εχω και σε μεγαλη εκτιμηση.
Και θα με ενδιεφερε φυσικα αν διαφωνεις να πεις και που Πιστευω πως θα ηταν μια ενδιαφερουσα κουβεντα.
bros
Ωραιο ματσακι εχθες στο μιλωνα,ντερμπακιον εγινε.
Απο το μιλωνα ελειπαν τ αστερια του μαλλον τραβηξαν για αλλου...και το αποτελεσμα ηταν τα παιδια να βγαλουν μπασκετικο εγωισμο απεναντι στο πανιωνιο και πολλα μπραβο.
Ο πανιωνιος ειχε στεφεν ειχε ροουζ ειχε διαφορους του αμερικαν ντριμ αλλα χανανε και τα λει απ και απο αμυνα μπουμπουνιερες..αμυνα παιζουν 2,5παιδια ...ο μισος ειναι τραυματιας...και ενα παιδι που τον τρεχουν παντου...εχτες μαλλον δεν ειχαν και διαθεση.
Hip
QUOTE (bros @ Feb 15 2017, 13:29 ) *
Ωραιο ματσακι εχθες στο μιλωνα,ντερμπακιον εγινε.
Απο το μιλωνα ελειπαν τ αστερια του μαλλον τραβηξαν για αλλου...και το αποτελεσμα ηταν τα παιδια να βγαλουν μπασκετικο εγωισμο απεναντι στο πανιωνιο και πολλα μπραβο.
Ο πανιωνιος ειχε στεφεν ειχε ροουζ ειχε διαφορους του αμερικαν ντριμ αλλα χανανε και τα λει απ και απο αμυνα μπουμπουνιερες..αμυνα παιζουν 2,5παιδια ...ο μισος ειναι τραυματιας...και ενα παιδι που τον τρεχουν παντου...εχτες μαλλον δεν ειχαν και διαθεση.



Ολο το βραδυ ενα pick n roll και αμυνα δεν βγαλανε. Με τετοια αμυνα ο Πανιωνιος δεν παει πουθενα. Ισως το υποτιμησαν βεβαια το παιχνιδακι.
ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ
QUOTE(Hip @ Feb 15 2017, 15:35 ) *
Ολο το βραδυ ενα pick n roll και αμυνα δεν βγαλανε. Με τετοια αμυνα ο Πανιωνιος δεν παει πουθενα. Ισως το υποτιμησαν βεβαια το παιχνιδακι.

http://www.eskana.gr/2017/02/21_22.html
ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ
QUOTE(ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ @ Feb 22 2017, 19:50 ) *

ΠΡΩΤΟΣ ΟlΠΡΩΤΕΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ΕΔΡΑΣ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΤΑ PLAY OFF. http://www.eskana.gr/2017/03/blog-post_1.html
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.