Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γενικές/ανεξάρτητες σκέψεις--ΝΒΑ version
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Γενικά για το ΝΒΑ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48
sacarame
Παιδιά,έχει κανένας λινκ για να δούμε το Ντιτρόιτ-Βοστώνη?γιατί αυτά που έχω εγώ δεν παίζουν..
active21
επιτρεπεται να δωσω λινκ ?
benchwarmer
πμ παιδια για λινκ...

σακαραμε σου εστειλα κατι happy.gif
NBAholic
Sacarame, δοκίμασε τώρα να μπεις εκεί που δοκίμασες πριν. Τώρα πρέπει να έχει.
sacarame
QUOTE(NBAholic @ Nov 10 2008, 02:13 ) *
Sacarame, δοκίμασε τώρα να μπεις εκεί που δοκίμασες πριν. Τώρα πρέπει να έχει.


Μπα τίποτα ακόμα.....και σε αυτό που έστειλε ο benchwarmer ενώ έχω εξαιρετικό ήχο,δυστυχώς δεν έχω καθόλου εικόνα 68.gif
NBAholic
Εδώ δοκίμασες;
http://atdhe.net/live-tv-332.html
benchwarmer
QUOTE(sacarame @ Nov 10 2008, 01:25 ) *
Μπα τίποτα ακόμα.....και σε αυτό που έστειλε ο benchwarmer ενώ έχω εξαιρετικό ήχο,δυστυχώς δεν έχω καθόλου εικόνα 68.gif


Χμμ... Εγω μια χαρα..
Δοκιμασε το με εξπλορερ... Η αλλιως το κατεβαζεις αυριο rolleyes.gif

19-17 πιστονς στην 1η περιοδο.. Πολυ δυνατες αμυνες οπως αναμενοταν.. Ειδικα το "Rasheed wall" cool.gif
sacarame
QUOTE(NBAholic @ Nov 10 2008, 02:28 ) *
Εδώ δοκίμασες;
http://atdhe.net/live-tv-332.html



Αυτό ακριβώς είχα και γω αλλά μόνο φορτώνει...Βρήκα τελικά μέσω Sopcast...Να ευχαριστήσω τους benchwarmer,active 21,NBAHolic και vraxos για την άμεση βοήθεια 77.gif και δεσμεύομαι να την ανταποδώσω στο μέλλον rolleyes.gif
Mamuwalde
ελπίζω να μην κάνει κανείς το λάθος να βλέπει κανείς άλλος το ντιτρόιτ-βοστώνη ugly1.gif

μιλάμε για αθλιότητα . ούτε pre-season δεν παίζανε τόσο ασύνδετα , χωρίς ρυθμό και χωρίς εμπνεύσεις !!!!

το σκόρ στο ημιχρονο είναι 29-47 η βοστώνη [με 14 βολές] . shot.gif

από που να αρχίσεις να κράζεις !??!? από τα 10/40 σουτ ? τις 2 ασίστ ?

15-14 τα φάουλ , δε θα μείνει άνθρωπος στο τέλος

χάλι μεγάλο 68.gif
benchwarmer
Ακου 29..... Οκ, αμυντικη ομαδα κλπ, αλλα 29??? Η Καβαλα σημερα πιο πολλους πρεπει να εβαλε στο ημιχρονο..
Mamuwalde
μην το συζητάς . το είχανε προωθήσει το παιχνίδι ως μελλοντικός τελικός και αηδίες . μετά το 5λεπτο κόψανε το μπάσκετ και το ρίξανε στο 5-4-1 με 3 αμυντικά χαφ και 3 λίμπερο guns.gif

σουτάρουν στα 22'' σκοτωμένοι και οι άλλοι απλά κυνηγιούνται γύρω γύρω στο παρκέ . η μπάλα αλλάζει χέρια ανά 15'' κι όποιου του μείνει η μπάλα σουτάρει . έχω πολύ καιρό να δω τόσο κακό ματς [και από τέτοιου είδους ομάδες] . καλά να βλέπεις bobcats-nets αλλά όχι αυτό

**** το ξενύχτι μου έχω και μάθημα αύριο angry_red.gif

άρχισε το δεύτερο ημίχρονο του τσίρκου
Mamuwalde
εκτός από τα υπόλοιπα προβλήματά μου είμαι και μαζόχα και συνεχίζω να βλέπω ... torture.gif

μερικά στατιστικά του ματς στα τέλη του 4ου :

5 jump ball, 4 τάκλιν , 6 airball , 31 λάθη ,3 δοκάρια [κάμερα πίσω από τη μπασκέτα] , 19/63 σουτ [ντιτρόιτ] , 5 κίτρινες

σκορ : 62-78 .

έχουνε ανεβάσει ρυθμό [sic] και μαζί με τις λαλακίες που κάνουν έβαλαν και κάτι βολές παραπάνω ... tongue.gif
Mamuwalde
το θρίλερ έληξε 76-88 huh.gif

να αναφέρω μόνο ότι έγιναν 51 φάουλ , 25/74 το ντιτρόιτ , 36 λάθη και σκηνές απείρου κάλους με τύπους να σέρνονται στο παρκέ για να μαζέψουν ένα ριμπάουντ , να βγάζουν 3 jump ball στο 4ο σερνόμενοι [βόμβα κρατούσανε ? ] και γενικώς ήταν ένας εξαιρετικός τρόπος να καταστρέψεις το βράδυ σου ...

και τα τελευταία 7-8 λεπτά ήτανε χαλαρά σε βαθμό παρεξηγήσεως ...









υγ: μην παρεξηγείτε για τους τρόπους μου , είναι και αργά , το κονιάκ ήτανε πεντάρι ...
Air and King
Θα ηταν νομιζω ενδιαφερον να φτιαχτει ενα τοπικ για το ποιος ειναι ο κορυφαιος παιχτης ολων των εποχων που δεν εχει παρει πρωταθλημα!Νbaholic,morfi,Pierce21 δεν ξερω αν εχετε ορεξη θα ηταν ενδιαφερον νομιζω.
sarounas
QUOTE(Air and King @ Nov 10 2008, 15:31 ) *
Θα ηταν νομιζω ενδιαφερον να φτιαχτει ενα τοπικ για το ποιος ειναι ο κορυφαιος παιχτης ολων των εποχων που δεν εχει παρει πρωταθλημα!Νbaholic,morfi,Pierce21 δεν ξερω αν εχετε ορεξη θα ηταν ενδιαφερον νομιζω.

ναι γιατί όχι; και εμένα μου αρέσουν αυτά smiley.gif
πράγματι δείχνει πολύ ενδιαφέρον κάτι τέτοιο, είναι απίστευτα πολλοί όλοι αυτοί,
με μια πρόχειρη σκέψη
Μπέιλορ, Μπάρκλει, Κάρλ Μαλόουν, Στόκτον, Άιβερσον, Μάραβιτς, Θέρμοντ, Γκέρβιν, Ρέτζι Μίλερ, Λανίερ, Ντομινίκ, Ουίλκενς, Γκίλμορ, Ντάντλει (δεν είμαι σίγουρος ίσως πήρε 1 τίτλο με τους Πίστονς) Γιούιν, Νοβίτσκι, Μπέλαμι, Μαγκρέιντι, Νας, Κιντ, Λεμπρόν (χιχιχι) είναι χωρίς τίτλο
σκεφτείτε δηλαδή πόσοι άλλοι σουπερσταρ πρέπει να έμειναν άτιτλοι blink.gif
από αυτούς που έχουν τελειώσει εγώ θεωρώ μάλλον τον Μαλόουν..

@κάτι άσχετο αλλά νομίζω σημαντικό, ο παππούλης Γουίντερ υπάρχει έστω και ως απλός σύμβουλος του Τζάκσον ή έχει αποστασιοποιηθεί εντελώς εδώ και χρόνια ασχολούμενος μόνο με τα εγγονάκια του; μιας και πρέπει να έχει ξεπεράσει τα 80...
vraxos
Σημερα ο Κουφος ξεκινησε βασικος και τα πηγαινει αρκετα καλα ως τωρα απεναντι στην Philadelphia...
SlobodaN
QUOTE(Air and King @ Nov 10 2008, 15:31 ) *
Θα ηταν νομιζω ενδιαφερον να φτιαχτει ενα τοπικ για το ποιος ειναι ο κορυφαιος παιχτης ολων των εποχων που δεν εχει παρει πρωταθλημα!Νbaholic,morfi,Pierce21 δεν ξερω αν εχετε ορεξη θα ηταν ενδιαφερον νομιζω.


Xωρίς να είμαι 100% σίγουρος νομίζω ότι αυτό κάπου το έχω δει εδώ. Αλλά ας επιβεβαιώσουν οι mods. Σε κάθε περίπτωση πάντως γουστάρω τέτοια κουβέντα. cool.gif
NBAholic
Νομίζω ότι δε χρειάζεται να επισημάνω ότι μπορείτε να ανοίξετε όποιο τόπικ θέλετε. Τώρα, αν μας ζητάτε να κάνουμε κάποιο αφιέρωμα, δύσκολα τα πράγματα από πλευράς χρόνου.

Δε θυμάμαι να έχει ξανανοιχτεί αυτό το τόπικ (μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος, δεν είναι και τόσο πολλές οι σελίδες των topics).
sacarame
Τραγικοί μέχρι στιγμής οι 76ers,καθώς χάνουν στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου με 13-38 από την Ιντιάνα.Αν συνεχίσουν έτσι,δεν κερδίζουν ούτε σε 3 μέρες..Πάντως η συγκεκριμένη ομάδα δεν έχει καταφέρει μέχρι στιγμής να δέσει και δεν δείχνει ικανή να ανταποκριθεί στις προσδοκίες που είχαν δημιουργηθεί το καλοκαίρι..
sarounas
QUOTE(sacarame @ Nov 15 2008, 03:40 ) *
Τραγικοί μέχρι στιγμής οι 76ers,καθώς χάνουν στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου με 13-38 από την Ιντιάνα.Αν συνεχίσουν έτσι,δεν κερδίζουν ούτε σε 3 μέρες..Πάντως η συγκεκριμένη ομάδα δεν έχει καταφέρει μέχρι στιγμής να δέσει και δεν δείχνει ικανή να ανταποκριθεί στις προσδοκίες που είχαν δημιουργηθεί το καλοκαίρι..

δεν βιαζόμαστε έχουμε υπομονή, έχουμε δει και πολύ χειρότερα rolleyes.gif

η ομάδα είναι νεανική και η καλύτερη της τελευταίας 20ετίας σε ρόστερ, μετά τα ντροπιαστικά 90s που ήταν μακράν η χειρότερη στο ΝΒΑ και την μεταβατική περίοδο από την καλή εποχή Άιβερσον-Λάρι Μπράουν που χωρίς να είναι τίποτα το σπουδαίο έφτασε μέχρι και στον τελικό νομίζω ότι γεννιέται μία σπουδαία ομάδα με ορίζοντα την επόμενη 3ετία

πιστεύω τον Τσικς σαν προπονητή και είμαι σίγουρος ότι η ομάδα θα "δέσει",
περιμένω περισσότερα πράγματα από τον Ιγκουοντάλα που ξεκίνησε την χρονιά σαν υπνωτισμένος και σαφώς έναν μακρινό σουτέρ τύπου Καπόνο, Κόρβερ. Βεβαίως βολεύομαι και με κάτι λιγότερο, μπας και ανοίγουν λίγο οι αντίπαλες άμυνες

το ματς έστρωσε κάπως από το χάλι της 1ης περιόδου. μόλις στο -5, 76-71 στο 35'
a bullet for your head
QUOTE(sacarame @ Nov 15 2008, 03:40 ) *
Τραγικοί μέχρι στιγμής οι 76ers,καθώς χάνουν στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου με 13-38 από την Ιντιάνα.Αν συνεχίσουν έτσι,δεν κερδίζουν ούτε σε 3 μέρες..Πάντως η συγκεκριμένη ομάδα δεν έχει καταφέρει μέχρι στιγμής να δέσει και δεν δείχνει ικανή να ανταποκριθεί στις προσδοκίες που είχαν δημιουργηθεί το καλοκαίρι..

Το παιχνιδακι παντως κοντρα στους Πεισερς το πηραν,οπως κερδισαν κ σημερα τους Θαντερ φτανοντας το 5-5.Εχει φτιαχτει ενας κορμος κ θα χρειαστει λιγος χρονος για να δειξουν κ αυτοι καποια πραγματα.
a bullet for your head
Ματσαρα το Νταλλας-Νεα Υορκη..Στο ημιχρονο το σκορ ειναι 57-64..Νοβιτσκι με 26π κ 9ρ απ την μια,Ραντολφ 20π κ 11ρ απ την αλλη..Πολυ καλο κ το Ορλαντο-Σαρλοτ..2.5' πριν την ληξη της 3ης περιοδου κ το σκορ ειναι 60-57..
Gravedigger
Έβαλε 1 τρελό 3ποντο ο Dirk στο τέλος του ημιχρόνου που όμως (σωστά) δεν μέτρησε.Ελπίζω να βγει στο youtube αύριο να το ανεβάσω.
kostasvc15
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 17 2008, 01:09 ) *
Ματσαρα το Νταλλας-Νεα Υορκη..Στο ημιχρονο το σκορ ειναι 57-64..Νοβιτσκι με 26π κ 9ρ απ την μια,Ραντολφ 20π κ 11ρ απ την αλλη..Πολυ καλο κ το Ορλαντο-Σαρλοτ..2.5' πριν την ληξη της 3ης περιοδου κ το σκορ ειναι 60-57..

Οι Νικς δε παιζονται φετος..Φοβερο καλαθι του Ντιρκ κατι σαν φολοου απο το κεντρο αλλα δε μετρησε...
που το βλεπεις;
a bullet for your head
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 17 2008, 03:09 ) *
Ματσαρα το Νταλλας-Νεα Υορκη..Στο ημιχρονο το σκορ ειναι 57-64..Νοβιτσκι με 26π κ 9ρ απ την μια,Ραντολφ 20π κ 11ρ απ την αλλη..

Τελος 3ης περιοδου κ το σκορ ειναι 89-91..Νοβιτσκι 28π,11ρ και Ραντολφ 25π,17ρ..
Gravedigger
Ο D'Antoni έχει γίνει πολύ πρήξας.Σε κάθε φάση διαμαρτύρεται και χτυπιέται...
sacarame
Δύο πολύ δυνατά ματς έχει το πρόγραμμα σήμερα.Το Ντιτρόιτ ταξιδεύει στη Βοστώνη για να αντιμετωπίσει τους Σέλτικς.Ας ελπίσυμε αυτό το ματς να μην είναι τόσο άσχημο όσο το προηγούμενο στο Πάλας
Επίσης οι οι Σανς θα υποδεχτούν τους Λέικερς σε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι το οποίο όμως ξεκινάει στις 5.30 ώρα Ελλάδος 68.gif
Ειδικά οι 2 τελευταίοι παίζουν συνέχεια τέτοιες ώρες..Μα καλά επίτηδες το κάνουν ?????Δεν θέλουν να πηγαίνουμε στις σχολές μας...Τι κάνει ο Στυλιανίδης???? laugh.gif laugh.gif laugh.gif
thrylos7
Πες τα Χρυσόστομε! biggrin.gif

Ξεκίνησα με πολύ όρεξη για να τα δω και τα δύο... αλλά μάλλον πολύ είδα μέχρι τώρα... Θ' αρκεστώ στα recaps! biggrin.gif
Mamuwalde
τώρα πείτε μου ?! τραβάς μια εβδομαδιαία κατάληψη πάλι ή όχι ?

το πρώτο ματς βλέπεται πάντως αν και το βλέπω ελεγχόμενο για τη βοστώνη μέχρι στιγμής
sacarame
Τελικά δεν ήταν σοβαρός ο τραυματισμός του Ζερμειν Ο'νιλ καθώς ξεκίνησε στην 5αδα των Ράπτορς απέναντι στους Σέλτικς..λογικά θα είναι ένα καλό ματς...Αν και οι Σελτικς έχουν μπει πιο δυνατά και προηγούνται με 21-6
a bullet for your head
Ενδιαφερουσες αν μη τι αλλο κ ακρως εμπεριστατωμενες οι τελευταιες 10 αποψεις του VaVaRos...Νομιζω οτι δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο...με εχει καλυψει απολυτως... cool.gif 41.gif banana.gif 24.gif smilie_schal1.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif

QUOTE(a bullet for your head @ Nov 25 2008, 18:05 ) *
Ενδιαφερουσες αν μη τι αλλο κ ακρως εμπεριστατωμενες οι τελευταιες 10 αποψεις του VaVaRos...Νομιζω οτι δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο...με εχει καλυψει απολυτως... cool.gif 41.gif banana.gif 24.gif smilie_schal1.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif

Σιγα-σιγα,οχι ετσι....πραγματικο ''μυδραλιο'' εισαι... shot.gif shot.gif guns.gif guns.gif ...Δεν προλαβαινω να διαβασω το ενα,εχεις γραψει ηδη τα 3 επομενα.... rolleyes.gif
a bullet for your head
Χαιρομαι που αν μη τι αλλο το διασκεδαζεις και περνας καλα... wav.gif ..,Ειλικρινα στον λιγο καιρο που παρακολουθω το φορουμ,ισως ειναι τα πιο αξιοπροσεκτα ποστ που εχω διαβασει... w00t.gif sad.gif unsure.gif ...Αν συνεχισεις ετσι,μ'αυτον τον ρυθμο,ισως μεινεις στην ιστορια...
Gravedigger
QUOTE (a bullet for your head @ Nov 25 2008, 18:51 ) *
Χαιρομαι που αν μη τι αλλο το διασκεδαζεις και περνας καλα... wav.gif ..,Ειλικρινα στον λιγο καιρο που παρακολουθω το φορουμ,ισως ειναι τα πιο αξιοπροσεκτα ποστ που εχω διαβασει... w00t.gif sad.gif unsure.gif ...Αν συνεχισεις ετσι,μ'αυτον τον ρυθμο,ισως μεινεις στην ιστορια...

Και δεν μας λέει και ποιο παιχνίδι είναι.Μας κρατάει σε αγωνία.
a bullet for your head
QUOTE(Gravedigger @ Nov 25 2008, 18:56 ) *
Και δεν μας λέει και ποιο παιχνίδι είναι.Μας κρατάει σε αγωνία.

Eκτος απο Λακωνικος,εχει κ κατι απο Αλφρεντ Χιτσκοκ...
kostasvc15
Αυτοι οι διδυμοι Μπρουκ (νετς) και Ρομπιν (σανς) Λοπεζ ειναι πολυ καλοι παιχτες.Δε ξερω ποσοι απο εσας το ειχατε παρει χαμπαρι οτι ειναι αδερφια η ποσοι απο εσας τους εχετε παρακολουθησει αλλα ειναι και οι δυο ταλεντα...Ειδικα ο Μπρουκ και λογω συμμετοχης θα ειναι πιστευω στο τοπ 5 για τους Ρουκι

Btw ο Αμαρε εβαλε και τριποντο εχθες αλλα δε μπορω να το βρω στο youtube
sacarame
QUOTE(kostasvc15 @ Nov 26 2008, 15:09 ) *
Αυτοι οι διδυμοι Μπρουκ (νετς) και Ρομπιν (σανς) Λοπεζ ειναι πολυ καλοι παιχτες.Δε ξερω ποσοι απο εσας το ειχατε παρει χαμπαρι οτι ειναι αδερφια η ποσοι απο εσας τους εχετε παρακολουθησει αλλα ειναι και οι δυο ταλεντα...Ειδικα ο Μπρουκ και λογω συμμετοχης θα ειναι πιστευω στο τοπ 5 για τους Ρουκι

Btw ο Αμαρε εβαλε και τριποντο εχθες αλλα δε μπορω να το βρω στο youtube



Πραγματικά τα αδέρφια Λόπεζ δείχνουν ότι μπορούν να γίνουν καλοί παίκτες...Ο Μπρουκ από όσο τον έχω δει είναι λίγο καλύτερος από τον αδερφό του...Τωρα για τοπ 5 δεν ξέρω(το βλέπω λίγο δύσκολο) αλλά σίγουρα είναι από τους rookies που έχουν αφήσει θετικές εντυπώσεις...
Giorgos#4
Ο Ρουντι Φ ετσι οπως παει θα κανει καλη καριερα στο nba και εχει την δυνατοτητα να μπει στην ελιτ των ευρωπαιων του nba
(παρκερ,νοβιτσκι,γκασολ,κιριλενκο,καλντερο
) ξεπερνοντας παικτες οπως ο ντιο , ο μπιεντρινς κα

οσο για ρουκις βλεπω

1.ροουζ
2μειγιο
3μπισλει
4οντεν
5ρουντι


την καταταξη την εβαλα ετσι γιατι πιστευω οτι ροουζ και οντεν θα φανε "σπροξιμο" απο το για λογους μαρκετινγκ
Gravedigger
QUOTE (Giorgos#4 @ Nov 26 2008, 19:15 ) *
Ο Ρουντι Φ ετσι οπως παει θα κανει καλη καριερα στο nba και εχει την δυνατοτητα να μπει στην ελιτ των ευρωπαιων του nba
(παρκερ,νοβιτσκι,γκασολ,κιριλενκο,καλντερο

�) ξεπερνοντας παικτες οπως ο ντιο , ο μπιεντρινς κα

οσο για ρουκις βλεπω

1.ροουζ
2μειγιο
3μπισλει
4οντεν
5ρουντι


την καταταξη την εβαλα ετσι γιατι πιστευω οτι ροουζ και οντεν θα φανε "σπροξιμο" απο το για λογους μαρκετινγκ

Μπορώ να σου πω 3 rookies εκτός της 5άδας σου καλύτερους του Rudy.Επίσης...Ο Biedrins είναι ταλεντάρα.Είναι πιο μικρός από τον Rudy και έχει 16.6 pts και 13.2 rbs μέχρι τώρα.Καμία σχέση ο 1 με τον άλλον σαν αξία.
a bullet for your head
QUOTE(Gravedigger @ Nov 26 2008, 19:28 ) *
Επίσης...Ο Biedrins είναι ταλεντάρα.Είναι πιο μικρός από τον Rudy και έχει 16.6 pts και 13.2 rbs μέχρι τώρα.Καμία σχέση ο 1 με τον άλλον σαν αξία.

Μπιεντρινς κ Ρουντι πρεπει να ειναι συνομιληκοι..στα 22 τους..βεβαια ο Μπιεντρινς διανυει την 4η σεζον του στο ΝΒΑ ενω ο Ρουντι κανει την ρουκι σεζον του.Σαν αριθμους κ παρουσια,ο Ρουντι κανει καλυτερη ρουκι-σεζον απ'οτι οταν ο Μπιεντρινς ηταν ρουκι.Συν οτι αγωνιζεται σε μια πιο ανταγωνιστικη ομαδα,με μεγαλυτερο ανταγωνισμο στη θεση που αγωνιζεται,εκμεταλευομενος βεβαια κ την απουσια του Ουεμπστερ..Επισης τελος 3ου δωδεκαλεπτου κ οι Καβς ριχνουν 40 ποντους στο κεφαλι των δυσμοιρων Θαντερ..
Air and King
O Ρουντι εχει τα φοντα να κανει αξιοπροσεχτη καριερα στο ΝΒΑ σιγουρα καλυτερη απο τον Καλντερον να γινει κατι σαν τον Νεο Τζινομπιλι.Εξαιρετικος σουτερ και απηστευτα για ευρωπαιο αθλητικα προσοντα.
a bullet for your head
Με αφορμη ενος επιθετικου χαρακτηρα ποστ,αγαπητου ''συμφορουμιτη'',με αποδεκτη εμενα,θα ηθελα να πω καποια πραγματα,αν κ δεν ειχα σκοπο να δωσω συνεχεια..βλεπω ομως οτι υπηρξε συνεχεια στην ''τοποθετηση'' του,οποτε θα του απαντησω κ θα πω:Ανεφερες κ ειπες οτι το ''7|7'' ηταν αχρειαστο.Απο που κ ως που?Εσυ χθες στο τοπικ των Νετς δεν εδωσες αναλογη ''πληροφορηση''?Με ποια ακριβως ''αρμοδιοτητα'',ερχεσαι κ χαρακτηριζεις κομματι της τοποθετησης μου?Ανεφερες κ ειπες οτι ''εχω γινει κουραστικος για πολλους''..Σε ποιους?Εχει δημιουργηθει ''ρευμα εναντιον μου..''?Εσυ τι εισαι ο εκπροσωπος τους?Κανεις αναφορα για ''60 ποστ ημερησιως''..Υπαρχει μπλαφον?Υπαρχει ''ταβανι'' η' οριο που δεν πρεπει να υπερβαινουμε?Κανεις αναφορα για ποστ μου της μιας σειρας..εχεις παρακολουθησει ολη την ροη των ποστ μου?Εχεις προσεξει τις τοποθετησεις μου,σε πολλα θεματα,πολλων τοπικ στο φορουμ?Τα δικα σου ποστ για να καταλαβω τι ειναι?Κατεβατα?Βλεπω μια ευθυξια σου,για τα καθηκοντα κ τον φορτο εργασιας των μοντς..ειναι δικη σου δουλεια αυτη?Αν υποπεσω σε οποιου τυπου ''παρατυπιες'',πιστευεις οτι δεν μπαινουν στον κοπο κ με ενημερωνουν?Αυτα τα οποια ανεφερες,πιστευεις οτι δεν μου εχουν γνωστοποιηθει ηδη?Εχεις παρατηρησει το τελευταιο διαστημα,να επαναλαμβανονται απ την πλευρα μου κ το θιγεις?Και μιας κ το ''θιγεις''..για πες μου ως τι?Ως ''φορουμικος σεριφης''?Θα σου συνιστουσα λοιπον,να αφησεις τον υποδεικτικο τονο κ υφος κατα μερος,οσον αφορα εμενα..κ φροντισε την προσωπικη σου γνωμη πανω στο ''υφος των λεγομενων μου'' κ οχι στα λεγομενα μου,αυτα καθ'αυτα,να την καταθετεις,αν στην ζητησω,μιας κ δεν θυμαμαι να σου ζητησα ποτε την γνωμη σου...οπως υποθετω οτι δεν θα στην ζητησω κ στο μελλον...
Air and King
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 28 2008, 03:51 ) *
Με αφορμη ενος επιθετικου χαρακτηρα ποστ,αγαπητου ''συμφορουμιτη'',με αποδεκτη εμενα,θα ηθελα να πω καποια πραγματα,αν κ δεν ειχα σκοπο να δωσω συνεχεια..βλεπω ομως οτι υπηρξε συνεχεια στην ''τοποθετηση'' του,οποτε θα του απαντησω κ θα πω:Ανεφερες κ ειπες οτι το ''7|7'' ηταν αχρειαστο.Απο που κ ως που?Εσυ χθες στο τοπικ των Νετς δεν εδωσες αναλογη ''πληροφορηση''?Με ποια ακριβως ''αρμοδιοτητα'',ερχεσαι κ χαρακτηριζεις κομματι της τοποθετησης μου?Ανεφερες κ ειπες οτι ''εχω γινει κουραστικος για πολλους''..Σε ποιους?Εχει δημιουργηθει ''ρευμα εναντιον μου..''?Εσυ τι εισαι ο εκπροσωπος τους?Κανεις αναφορα για ''60 ποστ ημερησιως''..Υπαρχει μπλαφον?Υπαρχει ''ταβανι'' η' οριο που δεν πρεπει να υπερβαινουμε?Κανεις αναφορα για ποστ μου της μιας σειρας..εχεις παρακολουθησει ολη την ροη των ποστ μου?Εχεις προσεξει τις τοποθετησεις μου,σε πολλα θεματα,πολλων τοπικ στο φορουμ?Τα δικα σου ποστ για να καταλαβω τι ειναι?Κατεβατα?Βλεπω μια ευθυξια σου,για τα καθηκοντα κ τον φορτο εργασιας των μοντς..ειναι δικη σου δουλεια αυτη?Αν υποπεσω σε οποιου τυπου ''παρατυπιες'',πιστευεις οτι δεν μπαινουν στον κοπο κ με ενημερωνουν?Αυτα τα οποια ανεφερες,πιστευεις οτι δεν μου εχουν γνωστοποιηθει ηδη?Εχεις παρατηρησει το τελευταιο διαστημα,να επαναλαμβανονται απ την πλευρα μου κ το θιγεις?Και μιας κ το ''θιγεις''..για πες μου ως τι?Ως ''φορουμικος σεριφης''?Θα σου συνιστουσα λοιπον,να αφησεις τον υποδεικτικο τονο κ υφος κατα μερος,οσον αφορα εμενα..κ φροντισε την προσωπικη σου γνωμη πανω στο ''υφος των λεγομενων μου'' κ οχι στα λεγομενα μου,αυτα καθ'αυτα,να την καταθετεις,αν στην ζητησω,μιας κ δεν θυμαμαι να σου ζητησα ποτε την γνωμη σου...οπως υποθετω οτι δεν θα στην ζητησω κ στο μελλον...

Ηρεμησε bullet.Εγω προσωπηκα βρησκω εναδιαφερον τα posts σου (ειτε συμφωνω ειτε διαφωνω αλλωστε η διαφωνια ειναι "υγεια") αφου εχεις οποτε χρειαζεται και τα καταλληλα επιχειρηματα κατα την γνωμη μου.
kostasvc15
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 28 2008, 01:51 ) *

Σου ειπα αν εχεις να πεις κατι να το πεις μεσω πμ (σε εμενα η σε καποιον μοντ),συνεχιση της τοποθετησης μου υπηρξε επιδης εγινε παρεξηση,αλλα αφου βλεπω οτι δε λυθηκε θα συνεχιζω απο πμ,οχι απο εδω...θα μπορουσα να συνεχισω απο εδω με αναλογο υφος και να βγω απο πανω αλλα δε το κανω...
sacarame
Καλό ματς γίνεται αυτή τη στιγμή στο Ντιτρόιτ μεταξύ των Μπλέιζερς και των Πίστονς..Σκορ 87-80 υπέρ του Πόρτλαντ με προσωπικές καλαθάρες από τον Ρόι τώρα στο τέλος..Το ματς θέλει ακόμα 5 λεπτά για να ολοκληρωθεί
kostasvc15
Ολοι ξερουμε πως η ανατολη ειναι ανεβασμενη φετος,μηπως ομως δεν ειναι απλα ανεβασμενη αλλα ειναι και καλυτερη απο θεμα αποτελεσματων τουλαχιστον απο τη δυση;Εκατσα και εκανα κατι πραξεις και εβγαλα τα εξεις αποτελεσματα:
Οι νικες των ομαδων της ανατολης συνολικα ειναι 15 παραπανω απο τις ηττες τους ενω:
Οι νικες των ομαδων της δυσης ειναι 16 λιγοτερες απο τις ηττες τους..Λοιπον;
sacarame
QUOTE(kostasvc15 @ Dec 1 2008, 01:12 ) *
Ολοι ξερουμε πως η ανατολη ειναι ανεβασμενη φετος,μηπως ομως δεν ειναι απλα ανεβασμενη αλλα ειναι και καλυτερη απο θεμα αποτελεσματων τουλαχιστον απο τη δυση;Εκατσα και εκανα κατι πραξεις και εβγαλα τα εξεις αποτελεσματα:
Οι νικες των ομαδων της ανατολης συνολικα ειναι 15 παραπανω απο τις ηττες τους ενω:
Οι νικες των ομαδων της δυσης ειναι 16 λιγοτερες απο τις ηττες τους..Λοιπον;



Φίλε Κώστα έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό που λες,και μάλιστα οι δυτικές ομάδες έχουν και 6 ματς περισσότερα...Και επίσης υπάρχει το παράδοξο ότι στη Δύση είναι περισσότερες οι ομάδες με θετικό ή μηδέν πρόσημο στα ρεκόρ τους (9 έναντι 8)...Το θέμα είναι πως αν εξαιρέσεις τους Γουίζαρντς που είναι τελευταίοι(που και πάλι υπερτερούν των τελευταίων της Δύσης Θάντερ με ρεκόρ 2-12 έναντι 2-16)η αμέσως επόμενη,που είναι οι Μπόπκατς με ρεκόρ 5-11,έχουν καλύτερο ρεκόρ από 5 (!!!!) δυτικές ομάδες...Επίσης τα ρεκόρ στην Δύση παρουσιάζουν μεγαλύτερη ανομοιομορφία και απόκλιση από ότι στην Ανατολή...Οπότε αυτό,αν και είναι ακόμα μικρό το δείγμα ως προς τους συνολικούς αγώνες,μάλλον δείχνει ότι μέχρι στιγμής η Ανατολή είναι πιο ανταγωνιστική με τη Δύση,στο σύνολό της σαν περιφέρεια

Υ.Γ οι Μπλέιζερς πήραν τελικά το ματς με 96-85..Μεγάλο διπλό σε δύσκολη έδρα...
Gravedigger
Την Δύση την ρίχνουν πολύ 3 ομάδες.(OC,Memphis,Minesotta) Αντίθετα υπάρχουν 10 καλές ομάδες.Στην Ανατολή δεν υπάρχει αυτό το χάλι στα χαμηλά αλλά οι καλές ομάδες είναι λιγότερες.πχ οι Nets me 8-7 στην Δύση δεν θα είχαν με τίποτα περισσότερες από 4 νίκες.Το Dallas του 7-8 στην Ανατολή θα είχε εύκολα 10 νίκες.Εξακολουθώ να πιστεύω ότι υπάρχει διαφορά στο επίπεδο.Μπορεί όχι τόσο μεγάλη όσο πριν 2-3 χρόνια,αλλά υπάρχει.
sacarame
QUOTE(Gravedigger @ Dec 1 2008, 01:57 ) *
Την Δύση την ρίχνουν πολύ 3 ομάδες.(OC,Memphis,Minesotta) Αντίθετα υπάρχουν 10 καλές ομάδες.Στην Ανατολή δεν υπάρχει αυτό το χάλι στα χαμηλά αλλά οι καλές ομάδες είναι λιγότερες.πχ οι Nets me 8-7 στην Δύση δεν θα είχαν με τίποτα περισσότερες από 4 νίκες.Το Dallas του 7-8 στην Ανατολή θα είχε εύκολα 10 νίκες.Εξακολουθώ να πιστεύω ότι υπάρχει διαφορά στο επίπεδο.Μπορεί όχι τόσο μεγάλη όσο πριν 2-3 χρόνια,αλλά υπάρχει.



Συμφωνώ με αυτό που λες..Η Δύση είναι αρκετά ισχυρότερη στις θέσεις 1-10 και η Ανατολή στις θέσεις 11-15..Στο περίπου οι θέσεις βέβαια...Α και χωρίς καμία τάση ειρωνείας,μια μικρή διόρθωση το Ντάλλας έχει 8-8 ρεκόρ... smile.gif
Hayate
QUOTE(Gravedigger @ Dec 1 2008, 01:57 ) *
Την Δύση την ρίχνουν πολύ 3 ομάδες.(OC,Memphis,Minesotta)


Και οι Clippers την ρίχνουν.. 3-13, 0.188, 3ο χειρότερο ποσοστό αυτή την στιγμή σε όλο το NBA.. Περιμένουμε να δούμε κάτι καλύτερο βέβαια από την πολλά υποσχόμενη φετινή τους ομάδα αλλά προς το παρόν..

Σίγουρα το επίπεδο της Ανατολής έχει ανέβει πάρα πολύ σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια και ειδικά φέτος..
Συμφωνώ 100% με τον Sacrame ότι η Δύση έχει ισχυρές ομάδες στο 1-10 και η Ανατολή στο 11-15
Mamuwalde
το χθεσινό Golden State-Miami ήταν φοβερό ματς , σκέτο ροντέο . 115-115 κανονικός αγώνας . σας λέω πολύ καλό παιχνίδι . όποιος έχει όρεξη να το βρει κάπου να το δει .

ο crawford κολλάει κουτί στην ταχύτητα της ομάδας . με την επιστροφή του ελλις θα κάνουν καταπληκτικό δίδυμο στα guard .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.