Help - Search - Members - Calendar
Full Version: KAΦΕΝΕΙΟ Γ' ΕΘΝΙΚΗΣ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4
DORIAN
QUOTE(aballos @ Nov 14 2013, 19:38 ) *
Για ποιους οχετούς μιλάς φίλε μου??
πλακίτσα κάνουμε και κράζουμε τα κακώς κείμενα που αντιμετωπίζουμε και βρίσκουμε μπροστά μας σε αυτόν τον χώρο που ασχολούμαστε μόνο από αγάπη και ρομαντισμό.
Δεν ξέρω ποια είναι τα δικά σου όρια στην πλάκα ή στο κράξιμο και αν θεωρείς ότι το παράκανα δεν έχω πρόβλημα να σου ζητήσω και συγνώμη.
Όμως χαλάρωσε λίγο, δεν χρειάζονται κόμπλεξ και απωθημένα, και φιλικά σου λέω ότι δεν κινούνται όλα γύρω από τον δικό σου κόσμο, δεν μπορούν όλοι άνθρωποι να έχουν την ίδια αίσθηση του χιούμορ ή την ίδια ευφυία να αντιληφθούν ένα καυστικό post .


Θα συμφωνησω οτι δεν εχουν ολοι οι ανθρωποι την ιδια αισθηση του χιουμορ και οτι δεν ειναι ολοι ακομπλεξαριστοι οπως πιθανον εσυ κι καποιοι αλλοι. Ακομη θα αναγνωρισω την αναγκη πλακας που θα ελαφρυνει λιγο τις δυσκολες στιγμες που περναμε ολοι μας.Ομως ολα εχουν ενα οριο. Δεν μπορει η πλακα να γινεται με σχολια που θιγουν καποιον και οταν ειναι επγγελματιας τον δυσφημουν.Η δουλεια και το δικαιωμα σε αυτην ειναι ιερο και δεν πρεπει να θιγεται. Και βεβαια δεν αναφερεσαι στον coach Tαμπακη και καταλαβαινω πολυ καλα σε ποιον αναφερεσαι αλλα βλεπεις υπηρξαν καποιοι που το παραξηγησαν.Ειναι αδικο εστω να δημιουργουνται τετοιου ειδους υπονοιες.Ειναι ομως αδικο και για τον αλλο που υπονοεις.
Και μην υποτιμας κανενα αφελη ,μπουνταλα και ψωνισμενο προεδρο γιατι μπορει η επομενη κινηση του να σε εκπληξει.
Τωρα μια που αναφερθηκαμε στον coach Tαμπακη εχω να πω οτι ειναι ενας πολυ καλος προπονητης οτι δεν διακατεχεται απο υστεροβουλιες απεναντιας ειναι πολυ ευθυς και λεει τα πραγματα με το ονομα τους προς ολους και φυσικα προς τους γονεις.Εξ αλλου, δεν ειχε ποτε αλλο τμημα εκτος απο τους ανδρες ουτε φυσικα και προπονητες της επιροης του σε τμηματα υποδομων και ο προεδρος ξερει πολυ καλα τι γινεται ανα πασα στιγμη . Και γι αυτο καταλαβα σχεδον αμεσως οτι δεν μπορει να υπονοεις τον coach Ταμπακη.
aballos
QUOTE (DORIAN @ Nov 15 2013, 08:18 ) *
Θα συμφωνησω οτι δεν εχουν ολοι οι ανθρωποι την ιδια αισθηση του χιουμορ και οτι δεν ειναι ολοι ακομπλεξαριστοι οπως πιθανον εσυ κι καποιοι αλλοι. Ακομη θα αναγνωρισω την αναγκη πλακας που θα ελαφρυνει λιγο τις δυσκολες στιγμες που περναμε ολοι μας.Ομως ολα εχουν ενα οριο. Δεν μπορει η πλακα να γινεται με σχολια που θιγουν καποιον και οταν ειναι επγγελματιας τον δυσφημουν.Η δουλεια και το δικαιωμα σε αυτην ειναι ιερο και δεν πρεπει να θιγεται. Και βεβαια δεν αναφερεσαι στον coach Tαμπακη και καταλαβαινω πολυ καλα σε ποιον αναφερεσαι αλλα βλεπεις υπηρξαν καποιοι που το παραξηγησαν.Ειναι αδικο εστω να δημιουργουνται τετοιου ειδους υπονοιες.Ειναι ομως αδικο και για τον αλλο που υπονοεις.
Και μην υποτιμας κανενα αφελη ,μπουνταλα και ψωνισμενο προεδρο γιατι μπορει η επομενη κινηση του να σε εκπληξει.
Τωρα μια που αναφερθηκαμε στον coach Tαμπακη εχω να πω οτι ειναι ενας πολυ καλος προπονητης οτι δεν διακατεχεται απο υστεροβουλιες απεναντιας ειναι πολυ ευθυς και λεει τα πραγματα με το ονομα τους προς ολους και φυσικα προς τους γονεις.Εξ αλλου, δεν ειχε ποτε αλλο τμημα εκτος απο τους ανδρες ουτε φυσικα και προπονητες της επιροης του σε τμηματα υποδομων και ο προεδρος ξερει πολυ καλα τι γινεται ανα πασα στιγμη . Και γι αυτο καταλαβα σχεδον αμεσως οτι δεν μπορει να υπονοεις τον coach Ταμπακη.


OK λοιπόν, χαίρομαι που λύθηκε η παρεξήγηση.
Επίσης χαίρομαι που μου επιβεβαιώνεις όσα ήδη πίστευα για τον κόουτς Ταμπάκη και με αυτά που λες τον εκτιιμώ ακόμη περισσότερο. Έτσι κι αλλιώς ποτέ δεν υποννόησα κάτι για τον συγκεκριμένο άνθρωπο.

Όσο για το δικαίωμα στη δουλειά είναι βέβαια ιερό, άλλα κατά την γνώμη μου και η δουλειά όπως όλες μας οι συμπεριφορές στη ζωή πρέπει να χαρακτηρίζονται από ηθική, σεβασμό, αξιοπρέπεια, τιμιότητα και όσο είναι αυτό εφικτό, από δικαιοσύνη.
Οπότε επέτρεψε μου να "κράζω" και αν θες να "καταδικάζω"αντίθετες συμπεριφορές , έστω και με την μορφή ειρωνείας και χαβαλέ.
Νομίζω άλλωστε ότι συμφωνείς μαζί μου και τις καταδικάζεις κι εσύ , οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί αντέδρασες έτσι.Μην ξεχνάς ότι όταν ένας "τέτοιος" άνθρωπος σαν κι αυτόν που περιγράφω εγώ, έχει δουλειά, την στερεί από κάποιον άλλο σαν κι αυτόν που περιγράφεις εσύ!
Επίσης επέτρεψε μου να έχω μεγαλύτερη ευαισθησία στο συγκεκριμένο θέμα για δύο σημαντικούς λόγους, αφενός γιατι είμαι γνώστης της κατάστασης που ειρωνεύτηκα και αφετέρου γιατί στην ίδια συζήτηση εμπλέκονται και τμήματα υποδομών , με παιδάκια που όλο ενθουσιασμό κάνουν τα πρώτα βήματα τους στο μπάσκετ.
PetranG3
Διάβασα την ποινή που επιβλήθηκε στο Σπόρτιγκ, για τον σοβαρό τραυματισμό του Ντιπ. Τσίμπησαν 4 αγωνιστικές κεκλεισμένων + αφαίρεση 2 βαθμών που με συνδυασμό με τις 3 αγωνιστικές κεκλεισμένων από τα επεισόδια που έκαναν στην Καλαμάτα, τους γκρεμίζει από την κορυφή και τους τελειώνει το όνειρο για άνοδο στη Β'...

Επειδή πολλοί δεν το θυμούνται, στο ίδιο γήπεδο, την περίοδο 2009-10, έγιναν περίπου τα ίδια σκηνικά. Τελευταία αγωνιστική, Σπόρτιγκ - Ηράκλειο. Το Ηράκλειο καίγεται για τη νίκη για να ανέβει στη Β'. Το Σπόρτιγκ για να μείνει στη Γ'. Στο άλλο παιχνίδι, ο ΙΩΝΙΚΟΣ κερδίζει τη σχετικά αδιάφορη Λιβαδειά και περιμένει...
Παρά τον τραυματισμό παράγοντα του Ηρακλείου και την εκκένωση του γηπέδου, το παιχνίδι συνεχίστηκε κανονικά...Μάλιστα, κάποιοι από τους ίδιους παίκτες που είναι και τώρα και τους εξήραν για το fair play τους, τότε μπροστά στο φάσμα της παραμονής, συνέχισαν κανονικά τον αγώνα και ο Σπόρτιγκ με τα πολλά κέρδισε.
ΚΑΜΙΑ σοβαρή ποινή αφαίρεσης ή άλλης αντίστοιχης κύρωσης δεν επιβλήθηκε τότε, στην ομάδα των Πατησίων.
Κι ο Ιωνικός Νικαίας, μοιραία υποβιβάστηκε στα τοπικά...(Τελικά δεν ήταν και τόσο κακό αυτό)...
Βέβαια, "μια του κλέφτη, δυο του κλέφτη", ο Σπόρτιγκ την επόμενη χρονιά δεν άντεξε και υποβιβάστηκε τελικά..

Όταν λοιπόν έπρεπε, η ΕΟΚ σφύριζε αδιάφορα και εξέτρεφε τέτοιες καταστάσεις. Στο εν λόγω γήπεδο, ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία φορά είναι που γίνεται "μανούρα"...Τώρα ξαφνικά, θυμήθηκαν τις εξοντωτικές ποινές..
Ελπίζω τουλάχιστον, στην ομοσπονδία να έβαλαν μυαλό και να μην αποφάσισαν κάτι τέτοιο, για τα μάτια του κόσμου, λόγω της έκτασης που πήρε το εν λόγω θέμα...


Υγ1: Πάντως, αν τα επεισόδια που έγιναν στην Καλαμάτα, είναι μόνον αυτά που δείχνει το βίντεο, τότε οι 3 αγωνιστικές ήταν πολλές...

Υγ2: Παραθέτω το βίντεο του τότε παιχνιδιού Σπόρτιγκ - Ηράκλειο

MENEGIN11
τιμωρια χαδι κατα τη γνωμη μου για το σπορτιγκ ως ευθυνη σωματειου,κ ιδιαιτερα σκληρη για το αγωνιστικο τμημα της ομαδας.βαση προγραμματος κ με μειον δυο γινονται πλεον δυσκολα τα πραγματα
faliriotis
QUOTE(PetranG3 @ Jan 3 2014, 17:14 ) *
Διάβασα την ποινή που επιβλήθηκε στο Σπόρτιγκ, για τον σοβαρό τραυματισμό του Ντιπ. Τσίμπησαν 4 αγωνιστικές κεκλεισμένων + αφαίρεση 2 βαθμών που με συνδυασμό με τις 3 αγωνιστικές κεκλεισμένων από τα επεισόδια που έκαναν στην Καλαμάτα, τους γκρεμίζει από την κορυφή και τους τελειώνει το όνειρο για άνοδο στη Β'...

Επειδή πολλοί δεν το θυμούνται, στο ίδιο γήπεδο, την περίοδο 2009-10, έγιναν περίπου τα ίδια σκηνικά. Τελευταία αγωνιστική, Σπόρτιγκ - Ηράκλειο. Το Ηράκλειο καίγεται για τη νίκη για να ανέβει στη Β'. Το Σπόρτιγκ για να μείνει στη Γ'. Στο άλλο παιχνίδι, ο ΙΩΝΙΚΟΣ κερδίζει τη σχετικά αδιάφορη Λιβαδειά και περιμένει...
Παρά τον τραυματισμό παράγοντα του Ηρακλείου και την εκκένωση του γηπέδου, το παιχνίδι συνεχίστηκε κανονικά...Μάλιστα, κάποιοι από τους ίδιους παίκτες που είναι και τώρα και τους εξήραν για το fair play τους, τότε μπροστά στο φάσμα της παραμονής, συνέχισαν κανονικά τον αγώνα και ο Σπόρτιγκ με τα πολλά κέρδισε.
ΚΑΜΙΑ σοβαρή ποινή αφαίρεσης ή άλλης αντίστοιχης κύρωσης δεν επιβλήθηκε τότε, στην ομάδα των Πατησίων.
Κι ο Ιωνικός Νικαίας, μοιραία υποβιβάστηκε στα τοπικά...(Τελικά δεν ήταν και τόσο κακό αυτό)...
Βέβαια, "μια του κλέφτη, δυο του κλέφτη", ο Σπόρτιγκ την επόμενη χρονιά δεν άντεξε και υποβιβάστηκε τελικά..

Όταν λοιπόν έπρεπε, η ΕΟΚ σφύριζε αδιάφορα και εξέτρεφε τέτοιες καταστάσεις. Στο εν λόγω γήπεδο, ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία φορά είναι που γίνεται "μανούρα"...Τώρα ξαφνικά, θυμήθηκαν τις εξοντωτικές ποινές..
Ελπίζω τουλάχιστον, στην ομοσπονδία να έβαλαν μυαλό και να μην αποφάσισαν κάτι τέτοιο, για τα μάτια του κόσμου, λόγω της έκτασης που πήρε το εν λόγω θέμα...


Υγ1: Πάντως, αν τα επεισόδια που έγιναν στην Καλαμάτα, είναι μόνον αυτά που δείχνει το βίντεο, τότε οι 3 αγωνιστικές ήταν πολλές...

Υγ2: Παραθέτω το βίντεο του τότε παιχνιδιού Σπόρτιγκ - Ηράκλειο



Αναφορικά με αυτά που γράφεις παραπάνω ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΩ ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΑΝΑΔΡΟΜΗ σχετικά με το πως ο ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ έχει χαιδευθεί ΠΑΜΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ.

Ούτε αν έπρεπε και ΠΟΤΕ να πέσει το ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ καθώς δεν είναι του παρόντος .

Να σου θυμίσω απλά ότιμε τα γεγονότα που είχαν γίνει στο παιχνίδι με το ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΓΕΛΟΥΣΕ ΟΛΗ Η ΕΛΛΔΑ με το θέατροπου έκανε ο παράγοντας του ΗΡΑΚΛΕΙΟΥότι και καλά χτύπησε στο ΚΕΦΑΛΙ!!!

ΠΡΟΣΟΧΗ με τα παραπάνω δεν δικαιολογώ σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση αυτά που έγιναν , απλά τότε ΓΕΛΑΓΑΜΕ και δεν πρέπει να το συγκρίνουμε με το τωρινό.

Πχ.Αν εγώ ήμουν στην επιτροπή τότε ίσως να μην τιμωρούσα καιΚΑΘΟΛΟΥ την ομάδα ενω τώρα θα την ΑΠΕΒΑΛΑ!

Αναφορικά με το αν τιμωρήθηκε η ομάδα και όχι οι φίλαθλοι να πω ότι ΔΥΣΤΗΧΩς οι φίλαθλοι δείχνουν και το ΠΟΙΟΝ της ομάδας και κάποια στιγμή θα πρέπει στα ΠΑΤΗΣΙΑ να το καταλάβουμε!
faliriotis
QUOTE(EAST END @ Jan 3 2014, 16:15 ) *
3/1/2014
Απόφαση ΕΕ του Δ.Σ. ΕΟΚ
Η Εκτελεστική Επιτροπή του Δ.Σ. της ΕΟΚ επικύρωσε την εισήγηση της Επιτροπής Πρωταθλημάτων και επέβαλε στον ΑΟ Σπόρτιγκ ποινή διεξαγωγής τεσσάρων (4) αγωνιστικών ημερών ΄΄κεκλεισμένων των θυρών΄΄ για τα συμβάντα στον αγώνα με τον ΑΣΠ Προμηθέας (22/12/2013) και αφαίρεσης δυο (2) βαθμών από την βαθμολογία του πρωταθλήματος (2013-14) της Γ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (1ος Όμιλος).
Επίσης αποφασίστηκε η απαγόρευση μετακίνησης οπαδών του ΑΟ Σπόρτιγκ στους εκτός έδρας αγώνες του μέχρι την λήξη της αγωνιστικής περιόδου 2013-14.


Τα σχόλια δικά σας....
Για εμένα σωστά!


Και λίγα μας έκαναν........

Τουλάχιστον με τις τρεις αγωνιστικές στην ΜΕΣΣΗΝΗ.
PetranG3
QUOTE(faliriotis @ Jan 3 2014, 19:21 ) *
Αναφορικά με αυτά που γράφεις παραπάνω ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΩ ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΑΝΑΔΡΟΜΗ σχετικά με το πως ο ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ έχει χαιδευθεί ΠΑΜΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ.

Ούτε αν έπρεπε και ΠΟΤΕ να πέσει το ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ καθώς δεν είναι του παρόντος .

Να σου θυμίσω απλά ότιμε τα γεγονότα που είχαν γίνει στο παιχνίδι με το ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΓΕΛΟΥΣΕ ΟΛΗ Η ΕΛΛΔΑ με το θέατροπου έκανε ο παράγοντας του ΗΡΑΚΛΕΙΟΥότι και καλά χτύπησε στο ΚΕΦΑΛΙ!!!

ΠΡΟΣΟΧΗ με τα παραπάνω δεν δικαιολογώ σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση αυτά που έγιναν , απλά τότε ΓΕΛΑΓΑΜΕ και δεν πρέπει να το συγκρίνουμε με το τωρινό.

Πχ.Αν εγώ ήμουν στην επιτροπή τότε ίσως να μην τιμωρούσα καιΚΑΘΟΛΟΥ την ομάδα ενω τώρα θα την ΑΠΕΒΑΛΑ!

Αναφορικά με το αν τιμωρήθηκε η ομάδα και όχι οι φίλαθλοι να πω ότι ΔΥΣΤΗΧΩς οι φίλαθλοι δείχνουν και το ΠΟΙΟΝ της ομάδας και κάποια στιγμή θα πρέπει στα ΠΑΤΗΣΙΑ να το καταλάβουμε!



Αστο μεγαλε...
Εχεις αγνοια...Ακου χαιδευτηκε ο Ιωνικος....Ο Ιωνικος που μεχρι και εξοδο στο Κορατς του εχουν κοψει και καλα για "εξωγενεις" παραγοντες (1977-78' η ΕΟΚ αποφασισε να καταργησει τη βαθμολογια, βγαζοντας τοτε το Μαρουσι)...

Σε προκαλω να κανεις ιστορικη αναδρομη, να δουμε το χαιδεμα...

Εδω και 4 χρονια, ο Ιωνικος δεν εχει απασχολησει τα πειθαρχικα ουτε γι αστειο...
Και παλι, δεχθηκαμε ποινη 1 αγωνιστικης για μπουκαλι που επεσε στο παιχνιδι Ιωνικος - Πολις και δεν βρηκε στοχο, επειδη ο βοηθος του Πολις, ηθελε μαλλον να πιασει κουβεντουλα με την κερκιδα για την 25αρα που ετρωγαν στο κεφαλι, εκεινη τη στιγμη...
Και παλι, απολυτα βλακωδης και καταδικαστεα η ενεργεια του ενος και μεμονωμενου φιλαθλου του Ιωνικου που απομονωθηκε...
Καποια χιλιομετρα πιο κει, στην Καισαριανη, οπαδοι του Εθνικου και της Νηαρ Ηστ, ειχαν κανονικη συμπλοκη...και πηραν ιδια ποινη με μας...(Η Νηαρ δε, ηταν υποτροπη ηδη με 2 κ.θ.)

Αυτα και με ορους σημερινους, για να ξεκαθαρισουμε τα περι χαιδεματος...

Στα μεταξυ μας, σε παιχνιδι με απαγορευση φιλαθλων, 15-20 οπαδοι του Σπορτιγκ, μετεβησαν οργανωμενα, τοτε (2010) εκατσαν αυτα τα 15', δεν γινοταν και παραπανω και αποχωρησαν...Σ' εκεινο το παιχνιδι εγιναν πολλα απο δικης μας πλευρας (κακως) και φαγαμε 2 αγωνιστικες...Δεν ειδα ομως να υπαρχει νηξη για την παραβαση της μετακινησης φιλαθλων...Πολυ επιλεκτικη η ΕΟΚ και οι θεσμοι...
Μονο στους φιλους του Ιωνικου, τελικα εφαρμοζονται οι απαγορευσεις και οι κυρωσεις οταν δεν υπακουν στους νομους...κρατητηρια κ.ο.κ. (ποδοσφαιρικο κομματι)

Ειναι δεν ειναι του παροντος...αυτη ειναι η γνωμη μου...Ειχα καλυτερη ομαδα τοτε...Σε κερδισα μεσα-εξω και επεσα...
Τωρα τι και πως, εγω δεν εχω προβλημα να κανω μνεια και τωρα...αλλα θα μας πανε στο "ΚΑΦΕΝΕΙΟ" οι mods..

Μαλλον εχει κακο χιουμορ η Ελλαδα...με το μπουκαλι που τρωει στο κεφαλι ο Αρναουτακης... Θα πρεπει να το πιασει στον αερα και να πει και στην υγεια σας..

Αυτο ελειπε και να δικαιολογουσες κι εσυ και οποιος αλλος απο οποια αλλη ομαδα...


Για το τελευταιο σκελος...Δεν γινεται...Εκτος αν οι εκαστοτε διοικησεις μπου στη διαδικασια συγκαταβασης και καταπολεμησουν το φαινομενο...Αυτος που προσπαθησε να το κανει, στην ποδοσφαιρικη ΑΕΚ, παρ' οτι συμβολο, βριστηκε ως ρουφιανος και παει λεγοντας...
Αρα, ηθελημμενα ή μη, θα την πληρωσει η εκαστοτε ομαδα...
Ετσι δυστυχως συμβαινει παντα..
faliriotis
QUOTE(PetranG3 @ Jan 3 2014, 19:40 ) *
Αστο μεγαλε...
Εχεις αγνοια...Ακου χαιδευτηκε ο Ιωνικος....Ο Ιωνικος που μεχρι και εξοδο στο Κορατς του εχουν κοψει και καλα για "εξωγενεις" παραγοντες (1977-78' η ΕΟΚ αποφασισε να καταργησει τη βαθμολογια, βγαζοντας τοτε το Μαρουσι)...

Σε προκαλω να κανεις ιστορικη αναδρομη, να δουμε το χαιδεμα...

Εδω και 4 χρονια, ο Ιωνικος δεν εχει απασχολησει τα πειθαρχικα ουτε γι αστειο...
Και παλι, δεχθηκαμε ποινη 1 αγωνιστικης για μπουκαλι που επεσε στο παιχνιδι Ιωνικος - Πολις και δεν βρηκε στοχο, επειδη ο βοηθος του Πολις, ηθελε μαλλον να πιασει κουβεντουλα με την κερκιδα για την 25αρα που ετρωγαν στο κεφαλι, εκεινη τη στιγμη...
Και παλι, απολυτα βλακωδης και καταδικαστεα η ενεργεια του ενος και μεμονωμενου φιλαθλου του Ιωνικου που απομονωθηκε...
Καποια χιλιομετρα πιο κει, στην Καισαριανη, οπαδοι του Εθνικου και της Νηαρ Ηστ, ειχαν κανονικη συμπλοκη...και πηραν ιδια ποινη με μας...(Η Νηαρ δε, ηταν υποτροπη ηδη με 2 κ.θ.)

Αυτα και με ορους σημερινους, για να ξεκαθαρισουμε τα περι χαιδεματος...

Στα μεταξυ μας, σε παιχνιδι με απαγορευση φιλαθλων, 15-20 οπαδοι του Σπορτιγκ, μετεβησαν οργανωμενα, τοτε (2010) εκατσαν αυτα τα 15', δεν γινοταν και παραπανω και αποχωρησαν...Σ' εκεινο το παιχνιδι εγιναν πολλα απο δικης μας πλευρας (κακως) και φαγαμε 2 αγωνιστικες...Δεν ειδα ομως να υπαρχει νηξη για την παραβαση της μετακινησης φιλαθλων...Πολυ επιλεκτικη η ΕΟΚ και οι θεσμοι...
Μονο στους φιλους του Ιωνικου, τελικα εφαρμοζονται οι απαγορευσεις και οι κυρωσεις οταν δεν υπακουν στους νομους...κρατητηρια κ.ο.κ. (ποδοσφαιρικο κομματι)

Ειναι δεν ειναι του παροντος...αυτη ειναι η γνωμη μου...Ειχα καλυτερη ομαδα τοτε...Σε κερδισα μεσα-εξω και επεσα...
Τωρα τι και πως, εγω δεν εχω προβλημα να κανω μνεια και τωρα...αλλα θα μας πανε στο "ΚΑΦΕΝΕΙΟ" οι mods..

Μαλλον εχει κακο χιουμορ η Ελλαδα...με το μπουκαλι που τρωει στο κεφαλι ο Αρναουτακης... Θα πρεπει να το πιασει στον αερα και να πει και στην υγεια σας..

Αυτο ελειπε και να δικαιολογουσες κι εσυ και οποιος αλλος απο οποια αλλη ομαδα...


Για το τελευταιο σκελος...Δεν γινεται...Εκτος αν οι εκαστοτε διοικησεις μπου στη διαδικασια συγκαταβασης και καταπολεμησουν το φαινομενο...Αυτος που προσπαθησε να το κανει, στην ποδοσφαιρικη ΑΕΚ, παρ' οτι συμβολο, βριστηκε ως ρουφιανος και παει λεγοντας...
Αρα, ηθελημμενα ή μη, θα την πληρωσει η εκαστοτε ομαδα...
Ετσι δυστυχως συμβαινει παντα..


Είσαι ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΣ για να γράφεια αυτά που γράφεις.......

Καταρχήν να σε πληροφορήσω ότι είμαι 40 χρονών και έχω ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ φάει τρεις φορές ξύλο στην ΕΚΚΛΗΣΙΑ σας και να σε ενημερώσω ότι δεν φημίζομαι για τον επιθετικό μου χαρακτήρα.

Αλλά μάλλον ξεχειλίζει ο ΚΟΜΠΛΕΞΙΣΜΟΣ σου και λέω να σε ΑΓΝΟΗΣΩ ΑΠΛΑ γιατί δεν βοηθάει η συζήτηση με άτομα τέτοιου επιπέδου.

Για να μην πω ότι θυμίζεις λίγο αυτούς που δρουν όπως δρουν εντός και εκτός γηπέδων.

Οταν μάθεις απλά να συζητάς ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΟΠΙΔΕΣ εδώ είμαστε.

Αναφορικά με το μπουκάλι του ΑΡΝΑΟΥΤΑΚΗ ξαναδές το ΒΙΝΤΕΟ όπως το έχουμε κάνει ΟΛΟΙ και πάγωσέ το στο σημείο που πέφτει το μπουκάλι..... και θα δεις αν τον βρήκε ή όχι..... Αλλωστε και ο ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ καλύτερα πέφτει.(ΞΑΝΑΛΕΩ ότι ΚΑΚΙΣΤΑ ΕΠΕΣΕ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΙΣΤΗΚΟ ΧΩΡΟ)

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!
PetranG3
QUOTE(faliriotis @ Jan 3 2014, 20:13 ) *
Είσαι ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΣ για να γράφεια αυτά που γράφεις.......

Καταρχήν να σε πληροφορήσω ότι είμαι 40 χρονών και έχω ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ φάει τρεις φορές ξύλο στην ΕΚΚΛΗΣΙΑ σας και να σε ενημερώσω ότι δεν φημίζομαι για τον επιθετικό μου χαρακτήρα.

Αλλά μάλλον ξεχειλίζει ο ΚΟΜΠΛΕΞΙΣΜΟΣ σου και λέω να σε ΑΓΝΟΗΣΩ ΑΠΛΑ γιατί δεν βοηθάει η συζήτηση με άτομα τέτοιου επιπέδου.

Για να μην πω ότι θυμίζεις λίγο αυτούς που δρουν όπως δρουν εντός και εκτός γηπέδων.

Οταν μάθεις απλά να συζητάς ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΟΠΙΔΕΣ εδώ είμαστε.

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!



Μπραβο αδερφε...Ωραια πεταξες τη μπαλα στην εξεδρα..

Δεν ηξερα οτι γνωμη εκφερουν αυτοι που ειναι πανω απο συγκεκριμενη ηλικια..

Ουτε ειπα παντως, οτι ειναι εκκλησια, ο Πλατωνας... Το οτι δεν εχουμε απασχολησει παντως τις αρμοδιες αρχες εδω και 4 χρονια ειναι 1 στοιχειο...

Το οτι δεν εχουμε κανει ποτε τετοια επιθεση, περαν της λεκτικης (ουτε κι αυτο ειναι οτι καλυτερο) ειναι 2ο στοιχειο..

Ναι, ναι, κομπλεξικος...Κι εγω αν ντρεπομουνα που η ομαδα μου βρισκεται στο προσκηνιο για αρνητικο λογο, θα προσπαθουσα να ελιχθω με καθε τροπο...

Μια χαρα συζηταω...εδω και ποσα χρονια...Δεν ειμαι αλεξιπτωτιστης εδω περα...Αν δεν αντεχεις το διαλογο εσυ, κυνικο ή μη, ειναι αλλο θεμα..

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ και καλα μυαλα...σε ολους...
faliriotis
QUOTE(PetranG3 @ Jan 3 2014, 20:19 ) *
Μπραβο αδερφε...Ωραια πεταξες τη μπαλα στην εξεδρα..

Δεν ηξερα οτι γνωμη εκφερουν αυτοι που ειναι πανω απο συγκεκριμενη ηλικια..

Ουτε ειπα παντως, οτι ειναι εκκλησια, ο Πλατωνας... Το οτι δεν εχουμε απασχολησει παντως τις αρμοδιες αρχες εδω και 4 χρονια ειναι 1 στοιχειο...

Το οτι δεν εχουμε κανει ποτε τετοια επιθεση, περαν της λεκτικης (ουτε κι αυτο ειναι οτι καλυτερο) ειναι 2ο στοιχειο..

Ναι, ναι, κομπλεξικος...Κι εγω αν ντρεπομουνα που η ομαδα μου βρισκεται στο προσκηνιο για αρνητικο λογο, θα προσπαθουσα να ελιχθω με καθε τροπο...

Μια χαρα συζηταω...εδω και ποσα χρονια...Δεν ειμαι αλεξιπτωτιστης εδω περα...Αν δεν αντεχεις το διαλογο εσυ, κυνικο ή μη, ειναι αλλο θεμα..

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ και καλα μυαλα...σε ολους...



Το οτι δεν εχουμε απασχολησει παντως τις αρμοδιες αρχες εδω και 4 χρονια


xixixixixixixixixixi


ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!
6th player
Καλή χρονιά σε όλους μας με υγεία και πολύ μπάσκετ!!!
Η τιμωρία του σπόρτιγκ είναι απλά μία αρχή ,ένα πρώτο βήμα προς την εξυγίανση του χώρου μας από μιάσματα χείριστου είδους που κυκλοφορούν ανάμεσά μας.Φυσικά αν ο αγώνας είχε διακοπεί ,ως όφειλαν να κάνουν οι διαιτητές,η χασούρα θα ήταν πολλαπλάσια για το σωματείο.Όμως που να τολμήσουν οι γκρι να σφυρίξουν όπως πρέπει εκεί μέσα....
Συζητήθηκε η συνυπευθυνότητα ή όχι προπονητών και παικτών σ'αυτό το έκτρωμα.Η ταπεινή μου γνώμη είναι ότι τα παιδιά βολεύονται από το κλίμα που επικρατεί,κερδίζουν αγώνες που δεν θα νικούσαν ποτέ και νιώθουν και "βασιλιάδες του χωριού".
Μεμονωμένα ο καθένας τους ίσως να σκέφτεται διαφορετικά,μπροστά στα οφέλη όμως που τους δίνει ο υπέροχος κόσμος του σπόρτιγκ,σιωπούν και μερικές φορές παρακινούν με διάφορες συμπεριφορές....ο νοών νοείτω.
Αν προσπαθήσουμε να αναλύσουμε ποιος έχει ευνοηθεί στο παρελθόν από την ομοσπονδία δεν θα οδηγηθούμε κάπου και δεν ωφελεί.Αυτό που χρειάζεται είναι απομονώσουμε ακραίες συμπεριφορές για να απολαμβάνουμε αυτό που αγαπάμε περισσότερο.

Υ.Γ.:Αν οι προπονητές και οι παίκτες είναι καθαροί και άμοιροι ευθυνών και αποτάσουν κάθε μορφής βία,γιατί δεν "δίνουν" τον εγκληματία, που πέταξε τον κάδο στο κεφάλι του άτυχου αθλητή???Δεν τον ξέρουν μάλλον...ή δεν μπορούν να μάθουν ποιος είναι....αλλά αυτό είναι ρουφιανιά ε???Μάθετε να αγωνίζεστε και να κερδίζετε αν το αξίζετε και αφήστε όλα τα άλλα....
το fair play τόσο καιρό που βρίζονται αισχρά συνάδελφοί σας, προπονητές και αθλητές,που τρώνε ροχάλες,κέρματα,καφέδες και παλούκια στα κεφάλια τους που ήσασταν να τους υπερασπιστείτε αγνά μου παιδιά???
Λυπάμαι αλλά εγώ τουλάχιστον,χωρίς να έχω κάτι προσωπικό με κανέναν από αυτούς,δεν πείθομαι για το θεατρικό που παίχτηκε....
faliriotis
QUOTE(6th player @ Jan 5 2014, 12:52 ) *
Καλή χρονιά σε όλους μας με υγεία και πολύ μπάσκετ!!!
Η τιμωρία του σπόρτιγκ είναι απλά μία αρχή ,ένα πρώτο βήμα προς την εξυγίανση του χώρου μας από μιάσματα χείριστου είδους που κυκλοφορούν ανάμεσά μας.Φυσικά αν ο αγώνας είχε διακοπεί ,ως όφειλαν να κάνουν οι διαιτητές,η χασούρα θα ήταν πολλαπλάσια για το σωματείο.Όμως που να τολμήσουν οι γκρι να σφυρίξουν όπως πρέπει εκεί μέσα....
Συζητήθηκε η συνυπευθυνότητα ή όχι προπονητών και παικτών σ'αυτό το έκτρωμα.Η ταπεινή μου γνώμη είναι ότι τα παιδιά βολεύονται από το κλίμα που επικρατεί,κερδίζουν αγώνες που δεν θα νικούσαν ποτέ και νιώθουν και "βασιλιάδες του χωριού".
Μεμονωμένα ο καθένας τους ίσως να σκέφτεται διαφορετικά,μπροστά στα οφέλη όμως που τους δίνει ο υπέροχος κόσμος του σπόρτιγκ,σιωπούν και μερικές φορές παρακινούν με διάφορες συμπεριφορές....ο νοών νοείτω.
Αν προσπαθήσουμε να αναλύσουμε ποιος έχει ευνοηθεί στο παρελθόν από την ομοσπονδία δεν θα οδηγηθούμε κάπου και δεν ωφελεί.Αυτό που χρειάζεται είναι απομονώσουμε ακραίες συμπεριφορές για να απολαμβάνουμε αυτό που αγαπάμε περισσότερο.

Υ.Γ.:Αν οι προπονητές και οι παίκτες είναι καθαροί και άμοιροι ευθυνών και αποτάσουν κάθε μορφής βία,γιατί δεν "δίνουν" τον εγκληματία, που πέταξε τον κάδο στο κεφάλι του άτυχου αθλητή???Δεν τον ξέρουν μάλλον...ή δεν μπορούν να μάθουν ποιος είναι....αλλά αυτό είναι ρουφιανιά ε???Μάθετε να αγωνίζεστε και να κερδίζετε αν το αξίζετε και αφήστε όλα τα άλλα....
το fair play τόσο καιρό που βρίζονται αισχρά συνάδελφοί σας, προπονητές και αθλητές,που τρώνε ροχάλες,κέρματα,καφέδες και παλούκια στα κεφάλια τους που ήσασταν να τους υπερασπιστείτε αγνά μου παιδιά???
Λυπάμαι αλλά εγώ τουλάχιστον,χωρίς να έχω κάτι προσωπικό με κανέναν από αυτούς,δεν πείθομαι για το θεατρικό που παίχτηκε....



+100000000000000

Πάρα πολύ εύστοχο σε όλα.

Ελπίζω ΜΟΝΟ να είναι όντως η αρχή του τέλους και να μην έγινε ΜΟΝΟ και ΜΟΝΟ επειδήπήρε το θέμα προβολή.
baller
QUOTE(6th player @ Jan 5 2014, 10:52 ) *
Καλή χρονιά σε όλους μας με υγεία και πολύ μπάσκετ!!!
Η τιμωρία του σπόρτιγκ είναι απλά μία αρχή ,ένα πρώτο βήμα προς την εξυγίανση του χώρου μας από μιάσματα χείριστου είδους που κυκλοφορούν ανάμεσά μας.Φυσικά αν ο αγώνας είχε διακοπεί ,ως όφειλαν να κάνουν οι διαιτητές,η χασούρα θα ήταν πολλαπλάσια για το σωματείο.Όμως που να τολμήσουν οι γκρι να σφυρίξουν όπως πρέπει εκεί μέσα....
Συζητήθηκε η συνυπευθυνότητα ή όχι προπονητών και παικτών σ'αυτό το έκτρωμα.Η ταπεινή μου γνώμη είναι ότι τα παιδιά βολεύονται από το κλίμα που επικρατεί,κερδίζουν αγώνες που δεν θα νικούσαν ποτέ και νιώθουν και "βασιλιάδες του χωριού".
Μεμονωμένα ο καθένας τους ίσως να σκέφτεται διαφορετικά,μπροστά στα οφέλη όμως που τους δίνει ο υπέροχος κόσμος του σπόρτιγκ,σιωπούν και μερικές φορές παρακινούν με διάφορες συμπεριφορές....ο νοών νοείτω.
Αν προσπαθήσουμε να αναλύσουμε ποιος έχει ευνοηθεί στο παρελθόν από την ομοσπονδία δεν θα οδηγηθούμε κάπου και δεν ωφελεί.Αυτό που χρειάζεται είναι απομονώσουμε ακραίες συμπεριφορές για να απολαμβάνουμε αυτό που αγαπάμε περισσότερο.

Υ.Γ.:Αν οι προπονητές και οι παίκτες είναι καθαροί και άμοιροι ευθυνών και αποτάσουν κάθε μορφής βία,γιατί δεν "δίνουν" τον εγκληματία, που πέταξε τον κάδο στο κεφάλι του άτυχου αθλητή???Δεν τον ξέρουν μάλλον...ή δεν μπορούν να μάθουν ποιος είναι....αλλά αυτό είναι ρουφιανιά ε???Μάθετε να αγωνίζεστε και να κερδίζετε αν το αξίζετε και αφήστε όλα τα άλλα....
το fair play τόσο καιρό που βρίζονται αισχρά συνάδελφοί σας, προπονητές και αθλητές,που τρώνε ροχάλες,κέρματα,καφέδες και παλούκια στα κεφάλια τους που ήσασταν να τους υπερασπιστείτε αγνά μου παιδιά???
Λυπάμαι αλλά εγώ τουλάχιστον,χωρίς να έχω κάτι προσωπικό με κανέναν από αυτούς,δεν πείθομαι για το θεατρικό που παίχτηκε....

Εχω να σου απαντήσω οτι χωρις να το αξίζουμε οπως λες καναμε τρία διπλά σε Παπάγου, Κορωπί και Αρχαία Κόρινθο! Εκτός έδρας. Τα ντέρμπυ με τις ομάδες που πάνε για άνοδο... Εάν υποννοείς οτι δεν πιστέυουμε αρκετά στον εαυτό μας και διαλέγουμε να προκαλούμε τον κόσμο να κάνει έκτροπα προβληματίσου σε παρακαλώ με το στατιστικό αυτό στοιχείο. οσο για το "δώσιμο" αυτό δεν νομίζω οτι κανένας παίκτης όταν πάει σε μια ομάδα φαντάζεται οτι θα πρέπει να κάνει τον ντέτεκτιβ. Τέλος πάντων να δούμε τώρα με κεκλεισμένων όλο τον 2ο γύρο κ εκτός χωρίς μετακινήσεις να δούμε εάν θα πέσουμε και σε δικαιώσουμε. υγ 1 τουλάχιστον δεν λέμε κάθε εβδομάδα για την διαιτησία κ υγ2 όταν είσαι στον πάγκο για time- out πρέπει να εισαι μάγος για μα δέις πίσω από τον άλλο ή να έχει καθρέφτη. φιλικά πάντα καλή χρονια με υγεία για όλους
Gen
Επειδη στο Παπαγος-Σπορτινγκ ημουν μεσα, καθοτι Παπαγιωτης εκ γενετης, εχω να πω οτι οι παικτες κ ολος ο παγκος του Σπορτινγκ ηταν ΚΥΡΙΟΙ στο μεταξυ μας ματς, μας κερδισαν ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ κ η διαφορα του σκορ θα ηταν μεγαλυτερη αν δν καναμε ενα σερι στο τελος, οι φιλαθλοι τους ομως ηταν ΠΡΟΚΛΙΤΙΚΟΙ σε ολη την διαρκεια του αγωνα χωρις να προκληθουν καθολου απο εμας, απο το πρωτο λεπτο που μπηκαν μεσα στο γηπεδο... Κ επειδη ειχαν ερθει καποιοι απο τον συνδεσμο τους πριν την εναρξη κ ειχαμε πει ΟΚ να ερθετε με ηρεμια κ δν θα εχουμε κανενα θεμα, οταν τους ειπαμε να τους μαζεψουν αυτους τους 4-5 που προκαλουσαν κ μας εβριζαν χωρις λογο σε ΟΛΟ το παιχνιδι, η απαντηση ηταν : αφου βλεπεις οτι δεν ειναι καλα, τι να τους πω??? Η απαντηση ειναι να τους απομονωσεις κ να μην τους δεχεσαι...
Για το χθεσινο ματς, ΠΕντελη-Παπαγος, εγινε ενα αρκετα ωραιο ματς, με δυνατες αμυνες , ο Παπαγος ξεκινησε δυνατα το παιχνιδι αλλα στην συνεχεια η Παντελη ανεβηκε επιθετικα με αρκετα μεγαλη ευστοχια απο τα 6.75 που εσπαγαν την ζωνη του Παπαγου, αλλα ο ΠΑπαγος στο τελος καταφερε να γυρισει το παιχνιδι απο το -15 , μετα απο πολυ κακες επιλογες των παικτων της Πεντελης στις 3 τελευταιες επιθεσεις κ με 2 ευστοχες βολες, του και χτες καλου Αλεξανδρου Προκοπη, στα 0.3 δευτερολεπτα, νικησε 60-61 κ σε συνδυασμο με την ηττα του Κορωπιου κ την αφαιρεση βαθμων απο τον Σπορτινγκ, να εχει μπει παλι στο παιχνιδι της ανοδου. Αλλη μια χρονια με πολυ ενδιαφερον πρωταθλημα κ πολλες καλες ομαδες, καλη συνεχεια σε ολους
daglas
Δημοσίευση του Κου Μαλτέζου που είναι πρόεδρος επιτροπής μπάσκετ ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ την Δευτέρα 6/1 12,30μμ
«Η ομάδα μπάσκετ του Γυμναστικού Συλλόγου Κορωπίου κατάφερε να χάσει το ντέρμπι με το Σπόρτιγκ με 99-103 , στο Παπασιδέρειο Στάδιο την Κυριακή 5 Ιανουαρίου 2014 , σε ένα παιχνίδι που χαρακτηρίστηκε διαφήμιση του μπάσκετ και παιχνίδι της χρονιάς. Βέβαια αυτός ο χαρακτηρισμός δόθηκε από τα ίδια μέσα τα οποία είχαν χαρακτηρίσει ως γενναία την ενέργεια της ομάδος του Σπόρτιγκ να μην εκδηλώσει την τελευταία επίθεση στο παιχνίδι με τον Προμηθέα.

Η διοίκηση της ομάδος του Κορωπίου επειδή δεν πιπιλίζει το δάχτυλο και επειδή κάποιοι βλέποντας την αλευρωμένη, ίσως την περνούν για Μυλωνά, προβαίνει στην εξής ανακοίνωση :

Αγαπητοί Τσαγκρώνηδες και Ζαβλανόπουλοι, αγαπητοί φωστήρες και αξιοθρήνητοι θιασάρχες του πλέον αηδιαστικού και στημένου παιχνιδιού που λέγετε ερασιτεχνικό ελληνικό μπάσκετ, χάρισμα σας αυτή η κατάντια. Χάρισμα σας αυτός ο εξευτελισμός, ο απόλυτος συμψηφισμός. Αν σκιάζεστε τα καλόπαιδα του Σπόρτιγκ και εκεί που τους τιμωρείτε τους επιβραβεύετε με ακατάλληλους άπειρους, χέστηδες διαιτητές, όχι στημένους φυσικά γιατί δεν χρειάζεται να στήσουν αυτοί που σας έχουν υποχείρια, τότε μπράβο σας, αυτό το μπάσκετ μας αξίζει, αυτό το μπάσκετ μας αντιπροσωπεύει. Τα λαμόγια που κυβερνάνε. Αυτοί συνεχίζουν και αυτοί παραμένουν να είναι επικεφαλής και λάθος δικό μας , γιατί οφείλαμε να γνωρίζουμε όταν αποφασίσαμε να ασχοληθούμε με τα σκατα ότι θα λερωθούμε. Έπρεπε να το ξέρουμε. Δεν θέλουμε κάτι από την βρωμιά σας . Μείνετε εσείς με αυτή. Και πάλι χάρισμα σας. Εμείς θα συνεχίζουμε να ονειρευόμαστε. Εμείς θα συνεχίζουμε να προσπαθούμε».

Δημοσίευση της Επιτροπής Μπάσκετ ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ που πρόεδρός της είναι ο Κος ΜΑΛΤΈΖΟΣ την Δευτέρα 6/1 16,30μμ
«Η επιτροπή μπάσκετ του γυμναστικού συλλόγου Κορωπίου ενημερώθηκε για ανακοίνωση που αναρτήθηκε στο επίσημο δικτυακό τόπο του συλλόγου χωρίς την συγκατάθεση της.

Η εν λόγω ανακοίνωση δεν εκφράζει σε καμία περίπτωση την επιτροπή Μπάσκετ του γυμναστικού συλλόγου Κορωπίου.

Δυστυχώς για διάφορους λόγους ο δικτυακός τόπος του συλλόγου μας ήταν μέχρι και σήμερα ένα ανοιχτό φόρουμ στο οποίο μπορούσαν όλοι οι εγγεγραμμένοι χρήστες τους να εκφράσουν την άποψη τους. Να βοηθήσουν στην ενημέρωση του, να βοηθήσουν την ομάδα και όχι να ονομάσουν και να σπιλώσουν ανθρώπους και θεσμούς που υπηρετούν το ελληνικό μπάσκετ και το κατ επέκταση το ελληνικό κράτος.

Πρέπει κάποια στιγμή να καταλάβουμε όλοι ότι οι ομάδες λύνουν της διαφωνίες τους στο γήπεδο με την απόδοση τους. Από τη στιγμή που ακούγεται το τελευταίο σφύριγμα ενός αγώνα υπάρχουν χαρούμενοι και πικραμένοι, «ευνοημένοι»και «αδικημένοι». Για αυτές τις συζητήσεις υπάρχουν τα καφενεία των φιλάθλων στα οποία μπορούν να συζητήσουν τα του αγώνα. Επειδή ο κάθε σύλλογος όμως δεν είναι καφενείο και προσφέρει τις υπηρεσίες του να προάγει το φίλαθλο πνεύμα κ την αθλητική παιδεία έχει την υποχρέωση να προασπίσει αυτά τα ιδεώδη.

Ζητάμε επίσημα σαν σύλλογος μια ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΓΓΝΩΜΗ απο τον κ. Ζαβλανό και τον κ. Τσαγκρώνη που φωτογραφίζονται σε αυτή την μεμονωμένη ενέργεια και θα διασφαλίσουμε να μη ξανά συμβεί. Εκφράζουμε επίσης την απόλυτη εμπιστοσύνη στο πρόσωπο τους και έχουν την αμέριστη συμπαράσταση μας στο δύσκολο έργο τους.

Στο μόνο που συμφωνούμε με το εν λόγω άρθρο είναι ότι θα συνεχίζουμε να ονειρευόμαστε…

Εκ της Επιτροπής Μπάσκετ»

ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ?
PAPAGOS 13
QUOTE(daglas @ Jan 7 2014, 09:12 ) *
Δημοσίευση του Κου Μαλτέζου που είναι πρόεδρος επιτροπής μπάσκετ ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ την Δευτέρα 6/1 12,30μμ
«Η ομάδα μπάσκετ του Γυμναστικού Συλλόγου Κορωπίου κατάφερε να χάσει το ντέρμπι με το Σπόρτιγκ με 99-103 , στο Παπασιδέρειο Στάδιο την Κυριακή 5 Ιανουαρίου 2014 , σε ένα παιχνίδι που χαρακτηρίστηκε διαφήμιση του μπάσκετ και παιχνίδι της χρονιάς. Βέβαια αυτός ο χαρακτηρισμός δόθηκε από τα ίδια μέσα τα οποία είχαν χαρακτηρίσει ως γενναία την ενέργεια της ομάδος του Σπόρτιγκ να μην εκδηλώσει την τελευταία επίθεση στο παιχνίδι με τον Προμηθέα.

Η διοίκηση της ομάδος του Κορωπίου επειδή δεν πιπιλίζει το δάχτυλο και επειδή κάποιοι βλέποντας την αλευρωμένη, ίσως την περνούν για Μυλωνά, προβαίνει στην εξής ανακοίνωση :

Αγαπητοί Τσαγκρώνηδες και Ζαβλανόπουλοι, αγαπητοί φωστήρες και αξιοθρήνητοι θιασάρχες του πλέον αηδιαστικού και στημένου παιχνιδιού που λέγετε ερασιτεχνικό ελληνικό μπάσκετ, χάρισμα σας αυτή η κατάντια. Χάρισμα σας αυτός ο εξευτελισμός, ο απόλυτος συμψηφισμός. Αν σκιάζεστε τα καλόπαιδα του Σπόρτιγκ και εκεί που τους τιμωρείτε τους επιβραβεύετε με ακατάλληλους άπειρους, χέστηδες διαιτητές, όχι στημένους φυσικά γιατί δεν χρειάζεται να στήσουν αυτοί που σας έχουν υποχείρια, τότε μπράβο σας, αυτό το μπάσκετ μας αξίζει, αυτό το μπάσκετ μας αντιπροσωπεύει. Τα λαμόγια που κυβερνάνε. Αυτοί συνεχίζουν και αυτοί παραμένουν να είναι επικεφαλής και λάθος δικό μας , γιατί οφείλαμε να γνωρίζουμε όταν αποφασίσαμε να ασχοληθούμε με τα σκατα ότι θα λερωθούμε. Έπρεπε να το ξέρουμε. Δεν θέλουμε κάτι από την βρωμιά σας . Μείνετε εσείς με αυτή. Και πάλι χάρισμα σας. Εμείς θα συνεχίζουμε να ονειρευόμαστε. Εμείς θα συνεχίζουμε να προσπαθούμε».

Δημοσίευση της Επιτροπής Μπάσκετ ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ που πρόεδρός της είναι ο Κος ΜΑΛΤΈΖΟΣ την Δευτέρα 6/1 16,30μμ
«Η επιτροπή μπάσκετ του γυμναστικού συλλόγου Κορωπίου ενημερώθηκε για ανακοίνωση που αναρτήθηκε στο επίσημο δικτυακό τόπο του συλλόγου χωρίς την συγκατάθεση της.

Η εν λόγω ανακοίνωση δεν εκφράζει σε καμία περίπτωση την επιτροπή Μπάσκετ του γυμναστικού συλλόγου Κορωπίου.

Δυστυχώς για διάφορους λόγους ο δικτυακός τόπος του συλλόγου μας ήταν μέχρι και σήμερα ένα ανοιχτό φόρουμ στο οποίο μπορούσαν όλοι οι εγγεγραμμένοι χρήστες τους να εκφράσουν την άποψη τους. Να βοηθήσουν στην ενημέρωση του, να βοηθήσουν την ομάδα και όχι να ονομάσουν και να σπιλώσουν ανθρώπους και θεσμούς που υπηρετούν το ελληνικό μπάσκετ και το κατ επέκταση το ελληνικό κράτος.

Πρέπει κάποια στιγμή να καταλάβουμε όλοι ότι οι ομάδες λύνουν της διαφωνίες τους στο γήπεδο με την απόδοση τους. Από τη στιγμή που ακούγεται το τελευταίο σφύριγμα ενός αγώνα υπάρχουν χαρούμενοι και πικραμένοι, «ευνοημένοι»και «αδικημένοι». Για αυτές τις συζητήσεις υπάρχουν τα καφενεία των φιλάθλων στα οποία μπορούν να συζητήσουν τα του αγώνα. Επειδή ο κάθε σύλλογος όμως δεν είναι καφενείο και προσφέρει τις υπηρεσίες του να προάγει το φίλαθλο πνεύμα κ την αθλητική παιδεία έχει την υποχρέωση να προασπίσει αυτά τα ιδεώδη.

Ζητάμε επίσημα σαν σύλλογος μια ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΓΓΝΩΜΗ απο τον κ. Ζαβλανό και τον κ. Τσαγκρώνη που φωτογραφίζονται σε αυτή την μεμονωμένη ενέργεια και θα διασφαλίσουμε να μη ξανά συμβεί. Εκφράζουμε επίσης την απόλυτη εμπιστοσύνη στο πρόσωπο τους και έχουν την αμέριστη συμπαράσταση μας στο δύσκολο έργο τους.

Στο μόνο που συμφωνούμε με το εν λόγω άρθρο είναι ότι θα συνεχίζουμε να ονειρευόμαστε…

Εκ της Επιτροπής Μπάσκετ»

ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ?


Απλά ξύπνησε, ξεσούρωσε, είδε πως είχε καμια 80αρια αναπάντητες και έβγαλε ανακοίνωση να διαψεύσει αυτά που ο ίδιος έγραψε σε ευαίσθητες στιγμές...
Εντάξει. Για εμένα πρέπει να σεβαστούμε τα πάθη και τους εθισμούς του κάθε συμπολίτη μας.
Κατά τα άλλα τίποτα που ΔΕΝ περιμέναμε τίποτα λιγότερο και τίποτα περισσότερο όσοι γνωρίζουμε λίγα παραπάνω "παραμπασκετικά".

Για εμένα έχει πιό πολύ σημασία η τεράστια νίκη του Σπόρτινγκ μέσα στο Κορωπί.
Μετά απο όλα όσα είδαμε μέσα στις γιορτές με τιμωρίες κλπ, η ομάδα του Καρατζά έκλεισε στόματα(και ειδικά ανθρώπων που τον έκραζαν χωρίς λόγο) και δήλωσε παρών στο 1ο όμιλο Νότου.
Εγώ του βγάζω το καπέλο.

Η επόμενη αγωνιστική παρουσιάζει ΤΕΡΑΣΤΙΟ ενδιαφέρον.
Κομβική με ντέρμπι και εκπλήξεις!!
aionio talento
Mετα απο ενα παιχνιδι στο οποιο υπηρξε Σοβαρος τραυματισμος παικτη ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ πως ολοι και απο ''εδω'' και απο αλλα

sites blogs κλπ βγηκαν και ειπαν να σταματησουν αυτα να μην υπαρχει βια να παιζεται το παιχνιδι εντος των 4ων γραμμων

κλπ ! ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΑΡΑ ΜΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ !!! και με αφορμη : Ενα Χαρτι !!! Αρχισαν παλι οι αντεγκλισεις

οι ΄΄μαγκιες΄΄ οι . . Χαρακτηρισμοι και τα . . ''παραμπασκετικα'' !!!! Εν οψει μαλιστα ενος αγωνα μεταξυ 2 ομαδων

που διεκδικουν (βασει ροστερ και προπονητων) την Ανοδο Στην Β Εθνικη !!! Τελικα αυτοι που πανε - βλεπουν

μπασκετ και πραγματικα το κανουν γιατι το αγαπανε το καταλαβαινουν - επαιζαν κλπ πρεπει να ειναι ΤΟΣΟ ΛΙΓΟΙ

που με πιανει ΘΛΙΨΗ !!! Μαλλον τα ''παρκε'' εχουν γινει Τοπος να ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΑ ΑΠΩΘΗΜΕΝΑ ΤΟΥΣ ΠΟΛΛΟΙ !!!



Επισης το τι ''προωθειται'' σε ενα site ειναι σιγουρα θεμα : Επιλογων - Κουλτουρας - Παιδειας μιας και για παραδειγμα

Μπηκα στο γκρουπ ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ το οποιο το εχουν ανοιχτο ακομα και αν δεν εισαι μελος (μαγκια τους)! Ως διοικηση

εχουν (δικαιωμα τους ) καποια παραπονα για την διαιτησια - παρολαυτα ομως διαβασα απο πολλους να δινουν πολλα

Συγχαρητηρια στον Κοσμο μας (Α.Σ. ΠΑΠΑΓΟΥ) για το γεγονος οτι γεμισε το γηπεδο πληρωσε εισιτηριο ΚΑΝΟΝΙΚΑ και

σε ολη την διαρκεια του αγωνα δεν εγινε το παραμικρο ολα αυτα απο ατομα που εχουν να κανουν μαλιστα με την

Διοικηση της Πεντελης και απο ανθρωπους που καθοντουσαν στον Παγκο της ομαδας - Χρησιμοποιωντας μαλιστα

κολακευτικα σχολια και για την Ιστορια μας και για το Παρον Ροστερ !!! Δεν ειδα ομως εδω και 48 ωρες και πριν το κανω

εγω τωρα να αναφερθει κανεις σε αυτο !!! Μονο : ΨΕΥΤΟΜΑΓΚΙΕΣ - ΕΙΡΩΝΕΙΕΣ - ΤΣΙΓΑΡΑ - ΠΟΤΑ - ΚΑΙ ΑΠΕΙΛΕΣ !!!!!


Ευγε Κυριοι !!!
HighLow
Με αφορμή τα παραπάνω 2-3 posts, και σε συνδυασμό με τα γεγονότα των τελευταίων "αγωνιστικών" ημερών να καταθέσω μερικές σύντομες σκέψεις-συμπεράσματα μου για το τι πραγματικά ΖΟΥΜΕ ως ερασιτεχνικό αθλητισμό στη χώρα μας.

1. "Φίλαθλοι" - οπαδοί που γεννιούνται, υπάρχουν και αναπτύσονται επειδή "τροφοδοτούνται" με μαύρο χρήμα και ταυτόχρονα "ξεχαρμανιάζουν" την ανυπαρξία τους πετώντας καθίσματα, κουβάδες, καδρόνια, φωτοβολίδες και καπνογόνα στα παρκέ και στο χορτάρι.
2. "Παράγοντες" που έχοντας μεσάνυχτα από management, διοικούν ομάδες χώνοντας μαύρο χρήμα σε μαύρες τσέπες, και φαντασιώνονται δημόσιες θέσεις σε δήμους και περιφέριες.
3. "Προπονητές" της πλάκας που αμοίβονται με μαύρο χρήμα, και καθοδηγούν αθλητές-παιδιά έχοντας μαύρα μεσάνυχτα από εκπαιδευτική διαχείριση και αθλητική κουλτούρα και ψυχολογία.
4. "Αθλητές" που ξεκίνησαν με όνειρα να παίξουν το άθλημα που αγαπάνε εγκλωβισμένοι στον κύκλο των τριών παραπάνω καταστάσεων, αμοίβονται και αυτοί με "μαύρα" "οδοιπορικά", και που πρέπει να δικαιολογούν τα αδιακαιολόγητα για να συνεχίσουν να υπάρχουν.
5. "Διαιτητές - Γραμματείς και Φαρισαίοι" που ΔΕΝ λένε να καταλάβουν ότι ο ρόλος τους περιορίζεται στον έλεγχο της εφαρμογής των κανονισμών του κάθε αθλήματος και όχι στη συντήρηρση της ύπαρξης όλων των παραπάνω.

Και όλοι αυτοί μαζί ονειρεύονται πως κάπου - κάποτε θα μπουν στον επαγγελματικό αθλητισμό κάθε ένας από πόστο τέτοιο που θα τα κονομίσει!!! (το 1/3 σε μισθό και τα 2/3 σε "μαύρα").

Με όλα αυτά, νομίζετε ότι έχουμε ελπίδα να πάμε ποτέ να δούμε ματσάκια στα γήπεδα και να το ευχαριστιέμαστε παρέα με τα παιδιά μας, τις γυναίκες και τις γκόμενές μας;;;

Υ.Γ. Δεν νομίζω να χρειάζεται να εξηγήσω τα "μαύρα"... και ναι ξέρω το γνωστό "μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά", αλλά με τόσα μαύρα πως περιμένετε να δούμε άσπρη μέρα; peace.gif

EAST END
QUOTE(daglas @ Jan 7 2014, 09:12 ) *
Δημοσίευση του Κου Μαλτέζου που είναι πρόεδρος επιτροπής μπάσκετ ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ την Δευτέρα 6/1 12,30μμ
«Η ομάδα μπάσκετ του Γυμναστικού Συλλόγου Κορωπίου κατάφερε να χάσει το ντέρμπι με το Σπόρτιγκ με 99-103 , στο Παπασιδέρειο Στάδιο την Κυριακή 5 Ιανουαρίου 2014 , σε ένα παιχνίδι που χαρακτηρίστηκε διαφήμιση του μπάσκετ και παιχνίδι της χρονιάς. Βέβαια αυτός ο χαρακτηρισμός δόθηκε από τα ίδια μέσα τα οποία είχαν χαρακτηρίσει ως γενναία την ενέργεια της ομάδος του Σπόρτιγκ να μην εκδηλώσει την τελευταία επίθεση στο παιχνίδι με τον Προμηθέα.

Η διοίκηση της ομάδος του Κορωπίου επειδή δεν πιπιλίζει το δάχτυλο και επειδή κάποιοι βλέποντας την αλευρωμένη, ίσως την περνούν για Μυλωνά, προβαίνει στην εξής ανακοίνωση :

Αγαπητοί Τσαγκρώνηδες και Ζαβλανόπουλοι, αγαπητοί φωστήρες και αξιοθρήνητοι θιασάρχες του πλέον αηδιαστικού και στημένου παιχνιδιού που λέγετε ερασιτεχνικό ελληνικό μπάσκετ, χάρισμα σας αυτή η κατάντια. Χάρισμα σας αυτός ο εξευτελισμός, ο απόλυτος συμψηφισμός. Αν σκιάζεστε τα καλόπαιδα του Σπόρτιγκ και εκεί που τους τιμωρείτε τους επιβραβεύετε με ακατάλληλους άπειρους, χέστηδες διαιτητές, όχι στημένους φυσικά γιατί δεν χρειάζεται να στήσουν αυτοί που σας έχουν υποχείρια, τότε μπράβο σας, αυτό το μπάσκετ μας αξίζει, αυτό το μπάσκετ μας αντιπροσωπεύει. Τα λαμόγια που κυβερνάνε. Αυτοί συνεχίζουν και αυτοί παραμένουν να είναι επικεφαλής και λάθος δικό μας , γιατί οφείλαμε να γνωρίζουμε όταν αποφασίσαμε να ασχοληθούμε με τα σκατα ότι θα λερωθούμε. Έπρεπε να το ξέρουμε. Δεν θέλουμε κάτι από την βρωμιά σας . Μείνετε εσείς με αυτή. Και πάλι χάρισμα σας. Εμείς θα συνεχίζουμε να ονειρευόμαστε. Εμείς θα συνεχίζουμε να προσπαθούμε».

Δημοσίευση της Επιτροπής Μπάσκετ ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ που πρόεδρός της είναι ο Κος ΜΑΛΤΈΖΟΣ την Δευτέρα 6/1 16,30μμ
«Η επιτροπή μπάσκετ του γυμναστικού συλλόγου Κορωπίου ενημερώθηκε για ανακοίνωση που αναρτήθηκε στο επίσημο δικτυακό τόπο του συλλόγου χωρίς την συγκατάθεση της.

Η εν λόγω ανακοίνωση δεν εκφράζει σε καμία περίπτωση την επιτροπή Μπάσκετ του γυμναστικού συλλόγου Κορωπίου.

Δυστυχώς για διάφορους λόγους ο δικτυακός τόπος του συλλόγου μας ήταν μέχρι και σήμερα ένα ανοιχτό φόρουμ στο οποίο μπορούσαν όλοι οι εγγεγραμμένοι χρήστες τους να εκφράσουν την άποψη τους. Να βοηθήσουν στην ενημέρωση του, να βοηθήσουν την ομάδα και όχι να ονομάσουν και να σπιλώσουν ανθρώπους και θεσμούς που υπηρετούν το ελληνικό μπάσκετ και το κατ επέκταση το ελληνικό κράτος.

Πρέπει κάποια στιγμή να καταλάβουμε όλοι ότι οι ομάδες λύνουν της διαφωνίες τους στο γήπεδο με την απόδοση τους. Από τη στιγμή που ακούγεται το τελευταίο σφύριγμα ενός αγώνα υπάρχουν χαρούμενοι και πικραμένοι, «ευνοημένοι»και «αδικημένοι». Για αυτές τις συζητήσεις υπάρχουν τα καφενεία των φιλάθλων στα οποία μπορούν να συζητήσουν τα του αγώνα. Επειδή ο κάθε σύλλογος όμως δεν είναι καφενείο και προσφέρει τις υπηρεσίες του να προάγει το φίλαθλο πνεύμα κ την αθλητική παιδεία έχει την υποχρέωση να προασπίσει αυτά τα ιδεώδη.

Ζητάμε επίσημα σαν σύλλογος μια ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΓΓΝΩΜΗ απο τον κ. Ζαβλανό και τον κ. Τσαγκρώνη που φωτογραφίζονται σε αυτή την μεμονωμένη ενέργεια και θα διασφαλίσουμε να μη ξανά συμβεί. Εκφράζουμε επίσης την απόλυτη εμπιστοσύνη στο πρόσωπο τους και έχουν την αμέριστη συμπαράσταση μας στο δύσκολο έργο τους.

Στο μόνο που συμφωνούμε με το εν λόγω άρθρο είναι ότι θα συνεχίζουμε να ονειρευόμαστε…

Εκ της Επιτροπής Μπάσκετ»

ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ?


Ίσως στο άθλημα του ΙΩΑΝΝΗ ΜΕΛΙΣΣΑΝΙΔΗ (αν το έγραψα λάθος συγνώμη) αυτό να λέγεται ...ΤΟΥΜΠΑ !!!(και όχι το γήπεδο).Τον βαθμό δυσκολίας μόνο δεν γνωρίζω !!!!
Απλά για γέλια άλλη μία φορά αφού είναι συχνές τέτοιου είδους ανακοινώσεις ή σχολιασμοί αγώνων από το ίδιο άτομο που αναφέρεις μέχρι και την ιδιότητά του!!!
Είναι αυτός που είναι ενάντια στην βία και τον χουλιγκανισμό....
Αλλά στον χουλιγκανισμό του πληκτρολογίου 1ος....
Καλή χρονιά σε όλους!!!!
daglas
Η ΔΗΛΩΣΗ ΜΕΤΑΝΟΙΑΣ.............
Γ Σ Κ – Δήλωση Προέδρου επιτροπής μπάσκετ

Ιανουαρίου 7, 2014 in Διαχειριστης by Δημήτρης Μαλτέζος

Ο Πρόεδρος της επιτροπής μπάσκετ του Γυμναστικού Συλλόγου Κορωπίου κ. Μαλτέζος Δημήτριος με αφορμή το τουλάχιστον απαράδεκτο άρθρο που δημοσιοποιήθηκε από την σελίδα μας και τις προεκτάσεις που έχει πάρει , έκανε την εξής δήλωση :

Η απαράδεκτη και προκλητική δημοσίευση που ανέβηκε στην ηλεκτρονική σελίδα του τμήματος μπάσκετ του Γυμναστικού Συλλόγου Κορωπίου ( koropibc.gr ) μετά το παιχνίδι της ομάδος του Κορωπίου με την ομάδα του Σπόρτιγκ , αποτελεί την πιο μαύρη σελίδα της ιστορίας του Συλλόγου του Κορωπίου τα τελευταία τρία χρόνια που βρίσκομαι στην διοίκηση της ομάδος.

Η ευθύνη της ανάρτησης που παρουσιάστηκε κάκιστα ως ανακοίνωση της επιτροπής μπάσκετ βαραίνει αποκλειστικά και μόνο εμένα παρά το γεγονός ότι δεν ήμουν εγώ ο συντάκτης του συγκεκριμένου ατοπήματος και δεν γνώριζα το περιεχόμενο της. Η ευθύνη μου μεγιστοποιείτε καθώς εκτός από Πρόεδρος της επιτροπής μπάσκετ του Γυμναστικού Συλλόγου Κορωπίου , αποτελώ και τον βασικότερο διαχειριστή της ηλεκτρονικής σελίδας koropibc.gr.

Με βάση λοιπόν τα παραπάνω αισθάνομαι την ανάγκη να απολογηθώ στους αξιότιμους κ. Τσαγκρώνη και Ζαβλανό καθώς και στο διαιτητικό δίδυμο του συγκεκριμένου αγώνα αποστέλλοντας απολογητικό υπόμνημα στο οποίο θα αναφέρω την ακρίβεια των γεγονότων που είχαν ως αποτέλεσμα να δημοσιοποιηθεί αυτή η ποταπή ανάρτηση. Επίσης και στους συνεργάτες μου και μέλη της διοικούσας επιτροπής μπάσκετ του Γυμναστικού Συλλόγου Κορωπίου στους οποίους θέτω την παραίτηση μου στην διακριτική τους ευχέρεια.

Εκτός αυτών όμως δεν μπορεί σε καμία περίπτωση να λειτουργήσει αυτό το συντακτικό έκτρωμα ως κολυμβήθρα του Σιλωάμ για τα υπόλοιπα καταδικαστέα αίσχη που βιώνουμε στα γήπεδα της Γ΄ εθνικής και να αποτελέσει το Κορωπί τον αποδιοπομπαίο τράγο μιας χρόνιας αρρωστημένης κατάστασης , που τουλάχιστον εδώ στο Κορωπί πασχίζουμε να αλλάξουμε.

Με τιμή

Μαλτέζος Δημήτριος

ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ..................

Φαινόμενο Special one Κωστάλα

Οκτωβρίου 8, 2013 in Διαχειριστης by Δημήτρης Μαλτέζος

2012-05-23-035



ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ : ΜΑΛΤΕΖΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Είναι πανέξυπνος , ακέραιος , ηθικός , αυστηρός , αμείλικτος , δυνατός με προσωπικότητα και κύρος και γραφεί στο ampaloi-basket.gr. Βγαίνει επώνυμα δεν μασάει και τα χώνει . Βγαίνει μπροστά , τον πνίγει το δίκιο του και μπροστά σε αυτό δεν μετράει τα λόγια του. Είναι και ζωοτομηθείς. Ξέρει. Θέλει να διδάξει . Ποιος είναι; Ο Special one Κωστάλας.

Μιλάει για αθλητισμό και μπάσκετ. Από πού το έμαθε το μπάσκετ; Το έχει παίξει;…. Σίγουρα είναι καλός παίκτης 100%, παιγμένος , παιχταράς , αλλά για μπάσκετ μιλάμε . Το γνωρίζει; Έχει πιάσει μπαλίτσα ή εγώ νομίζω άλλα. Μήπως το εχει σπουδάσει; ΕΕΕΕ; Μάλλον αυτό θα είναι , αυτό για να βγαίνει έτσι σαν καρδινάλιος , σαν άλλος Καραμανλής ο νεότερος. Με αυτήν την ευφράδεια του λόγου ; Μας μάγεψε το κείμενο του , μας καθήλωσε , 77321 shareστο facebook , άσε για το twitter. Μεγαλείο!!!! Πρέπει να είναι σπουδαγμένος σίγουρα για να έχει επώνυμο άρθρο στην μεγάλου επιπέδου ιστοσελίδα του τεράστιου , προσφάτως Ντιβιντιάδη , τωρινού << Χαντζηπανηγυριάδη >> , μέγιστου προπονηταρά και πάντα Σπορτιγκάρα . Σίγουρα ανώτατες σπουδές έχει το παλικάρι. Νομική το λιγότερο. Ίσως και Αμερική, δεν είμαι σίγουρος. Και με τέτοιες σπουδές φίλε το παλικάρι δεν πληρώνεται , εργάζεται εθελοντικά ο τύπος , το κάνει τσάμπα ,προσφορά, υπηρεσία στο άθλημα. Για αυτό μιλάει φυσικά για υπαλλήλους . Έχει το δικαίωμα. Υπαλλήλους πολλούς που έχει το Κορωπί. Μάλιστα με γραβάτες , κάτι σαν coldenboysδηλαδή…. ΑΑΑΑΑ πλάκα….. που λέει και ο Πρίφτης. Ίσως να βοηθάμε και στην καταπολέμηση της ανεργίας και δεν το ξέρουμε.

Είναι παράλληλα και πολύ ευαίσθητος, ονειροπόλος , οραματιστής. Υπερασπίζεται τις αξίες και την τιμιότητα. Θίγεται με τις τρισάθλιες ανακοινώσεις και στην χυδαιότητα τους μπορεί και να απαντήσει με κάδους , με μολότοφ. Μπορεί να γίνει χούλιγκαν για να προασπίσει τα ιδεώδη του αθλητισμού. Ίσως. Ίσως όμως έχει μπερδευτεί ο ίδιος . Έχει μπλοκάρει ίσως με τα πολλά αφεντικά που τον έχουν σβερκόσει , που του υπενθυμίζουν καθημερινά ότι χωρίς αυτούς δεν έχει κάτι να προσδώσει , να αναδείξει , να προσθέσει. Ίσως τρελαίνεται με τις γραβάτες που ο ίδιος χρειάζεται να λανσάρει στις πίτες που έχει να μοιράσει .Ίσως. Tις βλέπει ως κολάρα που του έχουν φορέσει και ίσως αρχίζει να σκέπτεται για προηγούμενες ζωές , για παραψυχολογία . Ίσως θεωρεί πως στην προηγούμενη ζωή του ήταν σκύλος . Ίσως όμως στην τωρινή του ύπαρξή το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να γαυγίζει. Παράλειψη να μην αφαιρέσω από τα αφεντικά του την ιστοσελίδα που προχθές ζωγράφισε αρθρογραφώντας. Αυτοί δεν έχουν να δώσουν μπαταρίες για κάμερα στους άλλους υπαλλήλους τους που έρχονται να βγάλουν κάνα εικοσάρικο στα παιχνίδια , πως θα μπορούσαν να πληρώσουν το δημοσιογραφικό μέγεθος ενός special one Κωστάλα. Δεν γίνεται. Τα Τσιουάουα της δημοσιογραφίας έχουν ακριβά γούστα. Δεν την βγάζεις με Pedigree σκετο.

Θα τον κλείσετε εσείς εκεί στο Κορωπί μόνοι σας στο Δαφνί ή να επέμβουν τα αρμόδια κρατικά όργανα;

Gen
Η πλακα με το επαρχιακο μπασκετ πρεπει καποια στιγμη να ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ!!! Ας κανουν ενα πρωταθημα μονοι τους ενα τελειωνουμε... Η Κορινθος κ ο Προμηθεας εχουν ΟΛΑ τα παιχνιδια ΣΤΗΜΕΝΑ, ανεβαστε τους με διαταγμα και να παιξουμε οι υπολοιποι για τον χαβαλε, τουλαχιστον να μην εχουμε αγχος... Κ οσες ομαδες δεν μπορουν να στησουν, τα στεφανια κ τα ταμπλο τους ειναι πιο στραβα κ απο τον Πυργο της Πιζας!!! Σφαγη χωρις αναισθητικο σημερα στο Σαλουν, συγχαρητηρια '' κυριε '' Τσαγκρωνη...
white chocolate
QUOTE(Gen @ Feb 2 2014, 21:51 ) *
Η πλακα με το επαρχιακο μπασκετ πρεπει καποια στιγμη να ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ!!! Ας κανουν ενα πρωταθημα μονοι τους ενα τελειωνουμε... Η Κορινθος κ ο Προμηθεας εχουν ΟΛΑ τα παιχνιδια ΣΤΗΜΕΝΑ, ανεβαστε τους με διαταγμα και να παιξουμε οι υπολοιποι για τον χαβαλε, τουλαχιστον να μην εχουμε αγχος... Κ οσες ομαδες δεν μπορουν να στησουν, τα στεφανια κ τα ταμπλο τους ειναι πιο στραβα κ απο τον Πυργο της Πιζας!!! Σφαγη χωρις αναισθητικο σημερα στο Σαλουν, συγχαρητηρια '' κυριε '' Τσαγκρωνη...


Ασε μας ρε GEN που σε στησανε εσενα!με τρια φαουλ επαιζαν απο το πρωτο δεκαλεπτο οι δυο ψηλοι του προμηθεα.Επισης δεν μας ανεφερες πως πεντακαθαρο διποντο σου το μετρησαν τριποντο και την αποφαση του προπονητη σου να μην κανει φαουλ στο τελος!!!Η μαρτον με την κλαψα σε ενα απιστευτο παιχνιδι!

υγ:ας μαζεψει καποιος τν αχαρακτηριστο Υφαντη γιατι με την συμπεριφορα του κατα την διαρκεια κ μετα το παιχνιδι το μονο που καταφερνει ειναι αν μειωνει το ονομα του κ τα οσα ειχε καταφερει στο παρλεθον.αυτα

φιλικα παντα!!
Gen
QUOTE(white chocolate @ Feb 3 2014, 04:31 ) *
Ασε μας ρε GEN που σε στησανε εσενα!με τρια φαουλ επαιζαν απο το πρωτο δεκαλεπτο οι δυο ψηλοι του προμηθεα.Επισης δεν μας ανεφερες πως πεντακαθαρο διποντο σου το μετρησαν τριποντο και την αποφαση του προπονητη σου να μην κανει φαουλ στο τελος!!!Η μαρτον με την κλαψα σε ενα απιστευτο παιχνιδι!

υγ:ας μαζεψει καποιος τν αχαρακτηριστο Υφαντη γιατι με την συμπεριφορα του κατα την διαρκεια κ μετα το παιχνιδι το μονο που καταφερνει ειναι αν μειωνει το ονομα του κ τα οσα ειχε καταφερει στο παρλεθον.αυτα

φιλικα παντα!!


Φιλικα παντα να μας πεις κ πως επαιξαν αλλα 30 !!! λεπτα χωρις να κανουν αλλο φαουλ αυτοι οι 2 παικτες και ενω ησουν πισω στο σκορ, πως γινεται εσυ να επαιρνες φαουλ σε διεκδικησεις ριμπαουντ κ εμεις σε 10 λεπτα παρατασης να μην πηραμε ουτε 1!!! φαουλ σε λοου ποστ παιχνιδι. Δεν εκλαψα ΚΑΘΟΛΟΥ οταν εχασα ΠΑΛΙΚΑΡΙΣΙΑ απο τον συντοπιτη σου ΕΣΠΕΡΟ ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ με 1 ποντο στο τελευταιο δευτερολεπτο, τον αιωνιο αντιπαλο Σπορτινγκ,κ στο πρωτο μας ματς στην Πατρα απλα γτ χασαμε ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ, αλλα το αστειο με τους Τσαγκρωνιδες και τους στημενους στημενους διαιτητες εχει παραγινει , ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν εχετε τα αντερα να κερδισετε ΜΟΝΟΙ σας, οπως ΚΑΙ η Αρχαια Κορινθος, που ξερουμε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ το παρελθον του προπονητη τους... Συνεχιστε να ζειτε το παραμυθι σας...
kyrgiakos vidas

Αν πραγματικα ηταν στημενοι οι διαιτητες δεν θα μετραγαν 3ποντο το καθαρο 2ποντο του κλαψαΥφαντη, θα εδειναν
τουλαχιστον ενα αντιαθητικο στους 3 αιφνιδιασμους του Προμηθεα που οι γρηγοροι παικτες σας ,τους τραβαγαν απο
πισω,και τελος θα εδειναν επιθετικο στον χοντρο που ισοφαρησε στην πρωτη παραταση....

Ξερετε κυριοι "τα υστερα τιμουν τα πρωτα"..........

Σταματηστε τις κλαψες ,και μαθετε να χανετε
Εμεις οντως ζουμε το παραμυθι μας ,αλλα δεν ειναι αυτο που νομιζετε

Οταν μιλατε για Προμηθεα να εχετε στο μυαλο σας μια ομαδα 30 χρονων ,με ακαδημιες 300 παιδιων,με μινι,προμινι
παιδικα ,εφηβικα.....700 θεατες παρακολουθουν καθε εντος εδρας αγωνα του Προμηθεα χωρις να εχει δημιουργηθει το
παραμικρο.Αυτοι ειμαστε εμεις.Εσεις ποιοι ειστε?? Ενα ονομα ισως??

ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ.....

PAPAGOS 13
Κε Βίδα

Το μέλλον σε τι? απο που? ΠΩΣ?
2 παρατάσεις 9-1 τα φάουλ... Φυσικά αφου ειδικά ο Μαναβόπουλος(καλός, πολύ) θύμισε χαλκ χόγκαν έβγαλε 30(!!!!!!!) λεπτα με 4 φάουλ.
Το ματς το γυρισες απο τους 12π με ξύλο και 2 φάουλ σε 6 λεπτά.
Ντάξει κέρδισε ο Μαναβόπουλος 3 ΙΠΟΝ.
Τα μαγικά του ροδίτη γκρι Χουντίνι δεν σταματουν εκεί. Τελευταία φάση στο Γιαννιώδη φάουλ δεν δίνεις. συμφωνω. χαχαχα γελάγανε και οι αστυνομικοί να ξέρεις.
Ο Μίχαλος (που δε φημίζεται πως ακουλουθεί τις φάσεις στην άμυνα, μαρκάρει δυνατά κλπ) πότε και πως έκανε 5 φάουλ??
Επίσης εκεί στη Πάτρα, ειδικά στο 2ο ημίχρονο, παρατηρησα πως έχετε ανεπτυγμένο το αίσθημα της ηλεκτροπληξίας... Στην επαφή πέφτατε κάτω!
Μετά το καρναβάλι που θαρρώ πως είστε εντός και εκτός τον Αχαϊκών τειχών πρωτοπόροι βλέπω ανοιγέστε και στην κωμωδία, ή καλύτερα στη ΦΑΡΣΟΚΩΜΩΔΙΑ.
Διαβάζοντας λοιπόν το σενάριο της φαρσοκωμωδίας σου παρατηρώ και για τον "κλαψοΥφαντή".
Δεν ήθελα να αναφερθώ αλλά τα γραπτά σου δε μου αφήνουν περιθώριο.
Ο "ιστορικός" Προμηθέας Πατρών" 30 χρόνια έχει γράψει με Χρυσά γράμματα το 1/10 της ιστορίας του "κλαψοΥφαντή"...
Πιστεψέ με, είδα τα 30 χρόνια (ΑΦΑΝΕΙΑΣ) σου χωρίς καμία σημαία σου να πρωταγωνιστεί...
Μόνο 5 χρυσοπληρωμένοι μισθοφόροι, 25 φίλαθλοι απο τη Πάτρα(οι περισσότεροι ωραίοι άνθρωποι, 2-3 μεθυσμένοι γέροι που απειλούσαν <<ελάτε στη πάτρα>>).
Για τα 300 παιδιά και 700 φιλάθλους κλπ μπράβο και να χαίρεσαι..
Όσο νωριτερα καταλαβείς πως ζεις και αναπνέεις με ξένα "πνευμόνια" τόσο καλύτερα για εσένα.
ΕΚΤΙΘΕΣΑΙ.
Χαρακτηρισμούς τύπου χοντρού κλπ στους ανταποδίδω και στους αφιερώνω στο προπονητη σου...

Αυτό το μπάσκετ που θέλετε να χτίσετε εκεί στη Πάτρα χάρισμα σας...
Και όταν μιλάμε για μπάσκετ κάνε αναζήτηση στο google γιατί δε σε βλέπω και μεγάλο γνώστη!
aionio talento

Λαθη κανουν ΟΛΟΙ ! ενα απο αυτα το εκανε η ομαδα μας στο τελος της κανονικης διαρκειας με το ''μη'' Φαουλ !!!

Απο εκει και περα απο τα 50 αγωνιστικα λεπτα στο 7' ο Προμηθεας ξεγυγε με 10 - 19 και στο 29' ο Παπαγου

με 61 - 50 ! Διαφορες που σχεδον αμεσως ''εξανεμιστηκαν'' Αρα μιλαμε για ματς που για 45 λεπτα πηγαινε

ποντο - ποντο !!! Οταν σε τετοιο ματς η ομαδα μας ''χανει'' Τρεις παικτες με 5 φαουλς (Μιχαλος - Αρσενης - Τσιροπουλος)

και ο ''Χοντρος'' που οπως λενε οι ΕΥΓΕΝΙΚΟΙ Πατρινοι στο πρωτο 10λεπτο μεσα σε 2,5 λεπτα Χρεωθηκε με τρια φαουλ

και απο την αντιπαλη ομαδα δεν βγηκε με 5 Φαουλ ΚΑΝΕΙΣ !!!! Δεν ''βλεπω'' ουτε αναγνωριζω πουθενα καμια δοση

ΚΛΑΨΑΣ !! Εκτος αν πρεπει να μας αφαιρεθει το προνομιο ΤΗΣ ΟΡΑΣΗΣ !!!!!


Ο ιδιος ο Μαναβοπουλος (m.v.p.) χθες εχει παρει σβάρνα το . . ''Πελοποννησιακο'' Μπασκετ (Αρκαδικος) που απο

Γ Εθνικη εν μια νυκτι βρεθηκαν Α2 με . . ''συνοπτικες διαδικασιες'' οταν του το φωναξα απο την κερκιδα το

χαμογελο του ηταν η ''απαντηση'' που περιμενα !!!


Η ''αργη'' μας ομαδα παντως δεν εμποδιζε τα play maker μας ( Προκοπης - Μιχαλος - Καλογεροπουλος) να περνανε

ΣΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΜΕΝΑ τα guard της Πατρας τα οποια απο το ΤΡΑΒΗΓΜΑ ΤΗΣ ΦΑΝΕΛΑΣ θα μας στειλουν για νεες

παραγγελιες μες την εβδομαδα !!!


Καλη συνεχεια σε ολους !!!
basketotrol
QUOTE (kyrgiakos vidas @ Feb 3 2014, 11:20 ) *
Αν πραγματικα ηταν στημενοι οι διαιτητες δεν θα μετραγαν 3ποντο το καθαρο 2ποντο του κλαψαΥφαντη, θα εδειναν
τουλαχιστον ενα αντιαθητικο στους 3 αιφνιδιασμους του Προμηθεα που οι γρηγοροι παικτες σας ,τους τραβαγαν απο
πισω,και τελος θα εδειναν επιθετικο στον χοντρο που ισοφαρησε στην πρωτη παραταση....

Ξερετε κυριοι "τα υστερα τιμουν τα πρωτα"..........

Σταματηστε τις κλαψες ,και μαθετε να χανετε
Εμεις οντως ζουμε το παραμυθι μας ,αλλα δεν ειναι αυτο που νομιζετε

Οταν μιλατε για Προμηθεα να εχετε στο μυαλο σας μια ομαδα 30 χρονων ,με ακαδημιες 300 παιδιων,με μινι,προμινι
παιδικα ,εφηβικα.....700 θεατες παρακολουθουν καθε εντος εδρας αγωνα του Προμηθεα χωρις να εχει δημιουργηθει το
παραμικρο.Αυτοι ειμαστε εμεις.Εσεις ποιοι ειστε?? Ενα ονομα ισως??

ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ.....


Έλα γελάμε με αυτά που γράφεις εδώ στην Πάτρα. Ποια 30 χρόνια; επειδή την ίδρυσες πριν 30 χρονια και για 25 χρόνια ήταν στην αυπαρξία αυτό σου δίνει τη δυνατότητα να λες για 30 χρόνια; Μη μιλήσω για τα 300 παιδιά. καμιά 150άρα το κόβω. μην τρελαινόμαστε. κριμα γιατι ο προμηθεας το παει καλα σε ολα τα επιπεδα αλλά υπάρχουν καποιοι γραφικοι σαν και σενα εκει. και ο παπάγος είναι ιστορικός ότι και να εγινε. σεβάσου το.
kyrgiakos vidas
Τα μαγικά του ροδίτη γκρι Χουντίνι δεν σταματουν εκεί. Τελευταία φάση στο Γιαννιώδη φάουλ δεν δίνεις. συμφωνω. χαχαχα γελάγανε και οι αστυνομικοί να ξέρεις.
=====================================================================
https://www.youtube.com/watch?v=QHx5p0srcVg
misunov
QUOTE(Gen @ Feb 2 2014, 19:51 ) *
Η πλακα με το επαρχιακο μπασκετ πρεπει καποια στιγμη να ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ!!! Ας κανουν ενα πρωταθημα μονοι τους ενα τελειωνουμε... Η Κορινθος κ ο Προμηθεας εχουν ΟΛΑ τα παιχνιδια ΣΤΗΜΕΝΑ, ανεβαστε τους με διαταγμα και να παιξουμε οι υπολοιποι για τον χαβαλε, τουλαχιστον να μην εχουμε αγχος... Κ οσες ομαδες δεν μπορουν να στησουν, τα στεφανια κ τα ταμπλο τους ειναι πιο στραβα κ απο τον Πυργο της Πιζας!!! Σφαγη χωρις αναισθητικο σημερα στο Σαλουν, συγχαρητηρια '' κυριε '' Τσαγκρωνη...


Papagos μ.ο. παικτών 37 έτη.................κάντε και εσείς ένα πρωτάθλημα μόνοι σας, όλα τα ΚΑΠΗ της Αθήνας μεταξύ τους.......καλή σύνταξη !!!!!!!!!!!!!!!!
aionio talento
QUOTE(misunov @ Feb 3 2014, 18:14 ) *
Papagos μ.ο. παικτών 37 έτη.................κάντε και εσείς ένα πρωτάθλημα μόνοι σας, όλα τα ΚΑΠΗ της Αθήνας μεταξύ τους.......καλή σύνταξη !!!!!!!!!!!!!!!!



Σωστα μιλας ! Εμεις δεν εχουμε στις ακαδημιες 300 παιδια για να ''ανεβασουμε'' στο Αντρικο μας οπως εσεις

και τη βγαζουμε με τους ιδιους και τους ιδιους !!!


Αρα οι ΄΄μισθοφοροι΄΄ (μαγκια τους και καλοι παικτες) Ντιπ - Μαναβοπουλος - Σουφλιας - κλπ κλπ που ειδα εχθες

Στο Σαλουν αποτελουν ΓΗΓΕΝΕΙΣ ΑΚΕΡΑΙΕΣ ΕΠΕΝΔΥΣΕΙΣ του ΠΡΟΜΗΘΕΑ ΠΑΤΡΩΝ με στοχο το . .ΜΕΛΛΟΝ !!!!!!

ΕΥΓΕ . . .
misunov
QUOTE(aionio talento @ Feb 3 2014, 21:17 ) *
Σωστα μιλας ! Εμεις δεν εχουμε στις ακαδημιες 300 παιδια για να ''ανεβασουμε'' στο Αντρικο μας οπως εσεις

και τη βγαζουμε με τους ιδιους και τους ιδιους !!!


Αρα οι ΄΄μισθοφοροι΄΄ (μαγκια τους και καλοι παικτες) Ντιπ - Μαναβοπουλος - Σουφλιας - κλπ κλπ που ειδα εχθες

Στο Σαλουν αποτελουν ΓΗΓΕΝΕΙΣ ΑΚΕΡΑΙΕΣ ΕΠΕΝΔΥΣΕΙΣ του ΠΡΟΜΗΘΕΑ ΠΑΤΡΩΝ με στοχο το . .ΜΕΛΛΟΝ !!!!!!

ΕΥΓΕ . . .

\

καλά μην παίρνεις και όρκο ότι όλοι είναι γηγενείς στον Παπάγο........
aionio talento
QUOTE(misunov @ Feb 4 2014, 18:19 ) *
καλά μην παίρνεις και όρκο ότι όλοι είναι γηγενείς στον Παπάγο........



Ολοι οι παικτες ΔΕΝ ειναι γηγενεις σε ολες τις ομαδες σε ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ !!!

Οσο για τα του ''Παπαγου'' Λεγε τα εσυ μονος σου μιας και εγω μενω εκει ουτε 36 χρονια . ..

ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΩ ??? Αφηνω εσενα που οσο να ναι ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ !!!
Gen
Ε ναι μωρε , δεν εχουμε δικα μας παιδια...Υφαντης, Αποσκιτης, Κατσαντωνης, Καλογεροπουλος, Σιμοπουλος, μια 5αδα, συν αλλους 3 πιτσιρικαδες,8 ΜΟΝΟ... Και για να γελασουμε κ λιγο... ο ΚΥΡΙΟΣ Μαλτεζος ξαναχτυπησε ανανεωμενος...
http://koropibc.gr/%CE%B3-%CF%83-%CE%BA-%C...A.La5OhEyH.dpbs
Gen
Φαουλ ή οχι ???

http://www.inewsgr.com/158/Onsports-TV-se-...pagou-video.htm
basketotrol
QUOTE (Gen @ Feb 5 2014, 14:12 ) *


οχι
PAPAGOS 13
QUOTE(kyrgiakos vidas @ Feb 3 2014, 11:20 ) *
Αν πραγματικα ηταν στημενοι οι διαιτητες δεν θα μετραγαν 3ποντο το καθαρο 2ποντο του κλαψαΥφαντη, θα εδειναν
τουλαχιστον ενα αντιαθητικο στους 3 αιφνιδιασμους του Προμηθεα που οι γρηγοροι παικτες σας ,τους τραβαγαν απο
πισω,και τελος θα εδειναν επιθετικο στον χοντρο που ισοφαρησε στην πρωτη παραταση....

Ξερετε κυριοι "τα υστερα τιμουν τα πρωτα"..........

Σταματηστε τις κλαψες ,και μαθετε να χανετε
Εμεις οντως ζουμε το παραμυθι μας ,αλλα δεν ειναι αυτο που νομιζετε

Οταν μιλατε για Προμηθεα να εχετε στο μυαλο σας μια ομαδα 30 χρονων ,με ακαδημιες 300 παιδιων,με μινι,προμινι
παιδικα ,εφηβικα.....700 θεατες παρακολουθουν καθε εντος εδρας αγωνα του Προμηθεα χωρις να εχει δημιουργηθει το
παραμικρο.Αυτοι ειμαστε εμεις.Εσεις ποιοι ειστε?? Ενα ονομα ισως??

ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ.....


Άκου τώρα ΚirkΒίδα:Το ποιος είναι ο Παπάγος δεν είναι θέμα συζήτησης.Θα σου πώ όμως ποιοι είστε εσείς ή μάλλον ΕΣΥ. Είσαι μια κλασσική περίπτωση χαζοπαράγοντα που ανέβηκε στις Εθνικές κατηγορίες από ατύχημα και μπήκε στο κλασσικό "τριπάκι" να χώνεις χρηματάκια. Άρχισες λοιπόν τις "γεναιοδωρίες" και άνοιξες τις ορέξεις της πιάτσας ως ένα υγιές και ανθηρό φαινόμενο σε καιρό πέινας, το οποίο και θα φροντίσουν να "προωθήσουν" με τελικό σκοπό να το αρμέξουν. Ρώτα και εμάς που είμαστε χρόνια στο κλαρί και έχουμε δει σαν και εσένα 100.Ρώτα μας και ποια θα είναι η συνέχεια.Σου εύχομαι να μην το πληρώσεις με τίμημα την προσωπική οικονομική σου κατάσταση.Α,και επειδή είναι δύσκολες εποχές μην θέλεις να κάνεις τον μεγάλο ευεργέτη με δωρεές που τάζεις στην Ομοσπονδία (όλα μαθέυονται..).Χουβαρντά...
ΥΓ: Με τις τεράστιες ακαδημίες και τα φυτώρια που έχεις του χρόνου πόσους μισθοφόρους θα σου φορτώσουν οι μάνατζερ;
misunov
QUOTE(PAPAGOS 13 @ Feb 6 2014, 12:22 ) *
Άκου τώρα ΚirkΒίδα:Το ποιος είναι ο Παπάγος δεν είναι θέμα συζήτησης.Θα σου πώ όμως ποιοι είστε εσείς ή μάλλον ΕΣΥ. Είσαι μια κλασσική περίπτωση χαζοπαράγοντα που ανέβηκε στις Εθνικές κατηγορίες από ατύχημα και μπήκε στο κλασσικό "τριπάκι" να χώνεις χρηματάκια. Άρχισες λοιπόν τις "γεναιοδωρίες" και άνοιξες τις ορέξεις της πιάτσας ως ένα υγιές και ανθηρό φαινόμενο σε καιρό πέινας, το οποίο και θα φροντίσουν να "προωθήσουν" με τελικό σκοπό να το αρμέξουν. Ρώτα και εμάς που είμαστε χρόνια στο κλαρί και έχουμε δει σαν και εσένα 100.Ρώτα μας και ποια θα είναι η συνέχεια.Σου εύχομαι να μην το πληρώσεις με τίμημα την προσωπική οικονομική σου κατάσταση.Α,και επειδή είναι δύσκολες εποχές μην θέλεις να κάνεις τον μεγάλο ευεργέτη με δωρεές που τάζεις στην Ομοσπονδία (όλα μαθέυονται..).Χουβαρντά...
ΥΓ: Με τις τεράστιες ακαδημίες και τα φυτώρια που έχεις του χρόνου πόσους μισθοφόρους θα σου φορτώσουν οι μάνατζερ;

Είναι "απίθανη" η γνώμη σου, ότι δεν μπορεί να υπάρξει άλλη ομάδα εκτός του ιστορικού Παπάγου στο κάδρο των εθνικών κατηγοριών.......για σκέψου το.........και άσε και κανέναν άλλο να προχωρήσει, όσο του αναλογεί και όσο του επιτρέπετε...........τα υπόλοιπα είναι για εσωτερική κατανάλωση γιατί εάν είχες πάρει το ματσάκι, ούτε δύο γραμμές δεν θα αφιέρωνες στην Πάτρα, ενώ τώρα ανακαλύψαμε χαζοπαράγοντες και χαζοσωματεία........καλη συνέχεια
ANTONIO DAVIS
QUOTE(misunov @ Feb 7 2014, 15:04 ) *
Είναι "απίθανη" η γνώμη σου, ότι δεν μπορεί να υπάρξει άλλη ομάδα εκτός του ιστορικού Παπάγου στο κάδρο των εθνικών κατηγοριών.......για σκέψου το.........και άσε και κανέναν άλλο να προχωρήσει, όσο του αναλογεί και όσο του επιτρέπετε...........τα υπόλοιπα είναι για εσωτερική κατανάλωση γιατί εάν είχες πάρει το ματσάκι, ούτε δύο γραμμές δεν θα αφιέρωνες στην Πάτρα, ενώ τώρα ανακαλύψαμε χαζοπαράγοντες και χαζοσωματεία........καλη συνέχεια

Για να μαθαίνετε πως λειτουργεί το "ΣΥΣΤΗΜΑ":Βάζει τον ροδίτη ρέφερι Ξανθο να σφάξει τον Παπάγο πριν δυο αγωνιστικές για λογαριασμό του Προμηθέα Πατρών.Ετσι το ΣΥΣΤΗΜΑ εξασφαλίζει οτι ο Προμηθέας βγάινει κατηγορία σχεδόν σίγουρα.Για να ΕΠΙΒΡΑΒΕΥΣΕΙ όμωςκαι τον εντολοδόχο του διαιτητή (Ξανθο) στους σημερινούς ορισμούς τον βάζει να σφυρίξει Α2 το ΚΑΠ-ΗΡΑΚΛΗΣ.Ο συγκεριμένος ρέφερι αν και αξιολογημένος, έχει να σφυρίξει Α2 πάνω από 5 μήνες!!
Αυτό λέγεται "ολοκληρωμένη δουλειά"
ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ...που έλεγε και η διαφήμιση του overlay.
ΥΓ: Αυτές οι γραμμές γράφονται πριν καν η ΚΕΔ πάρει τηλέφωνο τους γκρι για το Σαββατοκύριακο.
Φιλάκια..
misunov
QUOTE(ANTONIO DAVIS @ Feb 12 2014, 18:04 ) *
Για να μαθαίνετε πως λειτουργεί το "ΣΥΣΤΗΜΑ":Βάζει τον ροδίτη ρέφερι Ξανθο να σφάξει τον Παπάγο πριν δυο αγωνιστικές για λογαριασμό του Προμηθέα Πατρών.Ετσι το ΣΥΣΤΗΜΑ εξασφαλίζει οτι ο Προμηθέας βγάινει κατηγορία σχεδόν σίγουρα.Για να ΕΠΙΒΡΑΒΕΥΣΕΙ όμωςκαι τον εντολοδόχο του διαιτητή (Ξανθο) στους σημερινούς ορισμούς τον βάζει να σφυρίξει Α2 το ΚΑΠ-ΗΡΑΚΛΗΣ.Ο συγκεριμένος ρέφερι αν και αξιολογημένος, έχει να σφυρίξει Α2 πάνω από 5 μήνες!!
Αυτό λέγεται "ολοκληρωμένη δουλειά"
ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ...που έλεγε και η διαφήμιση του overlay.
ΥΓ: Αυτές οι γραμμές γράφονται πριν καν η ΚΕΔ πάρει τηλέφωνο τους γκρι για το Σαββατοκύριακο.
Φιλάκια..


όλα στην φόρα.....:

http://youtu.be/93ZDOcU2TL4
misunov
QUOTE(misunov @ Feb 12 2014, 19:29 ) *
μα όλα τα ξέρεις ? όλα στην φόρα.....:

http://youtu.be/93ZDOcU2TL4


smiley.gif
gratipa1929
Οι ομορφιές του ελληνικού μπάσκετ συνεχίζονται και στην Γ'Εθνική με κόντρα του παίκτη Τσερκιτζόγλου και της διοίκησης του Ηροδότου για οφειλές.

«Σε μια εποχή που ο ερασιτεχνικός αθλητισμός έχει ανάγκη ανθρώπους που θα σταθούν δίπλα του, από παράγοντες που θα ορθώσουν ανάστημα και δεν θα τον αφήσουν μόνο σε αυτή τη δύσκολη στιγμή, δυστυχώς υπάρχουν ακόμη «ερασιτέχνες» αθλητές οι οποίοι παζαρεύουν τους πάντες και τα πάντα στο βωμό του χρήματος.

«Ερασιτέχνες» αθλητές που γίνονται από τη μία στιγμή στην άλλη επαγγελματίες απαιτώντας και παίρνοντας παχυλά ποσά και συνάμα βροντοφωνάζουν ότι τιμούν τη φανέλα που φορούν.

Σύντομα και περιεκτικά θα αναφερθούμε στην περίπτωση ενός κυρίου η οποία για ακόμη μία φορά μας έκανε να αναθεωρήσουμε την άποψη μας για την προσφορά στον άθλημα.

Συμφωνήσαμε πέρυσι να αγωνιστεί στον Ηρόδοτο, παίρνοντας 1000 ευρώ κάθε μήνα, δηλαδή 10 χιλιάδες ευρώ αν το πρωτάθλημα διαρκούσε 10 μήνες. Εν τέλει αγωνίστηκε για οκτώ μήνες και δέκα ημέρες όπως και οι υπόλοιποι αθλητές μας.

Στη συνέχεια τον καλέσαμε να κλείσουμε το υπόλοιπο και να συζητήσουμε για τη νέα χρονιά. Βάσει συμφωνίας αλλά και απλής λογικής, αφού είχε πάρει μέχρι τότε 5 χιλιάδες ευρώ του οφείλαμε άλλες 3 χιλιάδες ευρώ συν τις δέκα μέρες από τον όγδοο μήνα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο κύριος κρατούσε και μια επιταγή 10 χιλιάδων ευρώ ως εγγύηση για τα χρήματά του. Ο κύριος απαίτησε 5000 απειλώντας μας συνεχώς ότι θα σφραγίσει την επιταγή που κρατούσε όπως και αποπειράθηκε να το κάνει.

Τον καλέσαμε να τηρήσει τη συμφωνία μας και στη συνέχεια του δώσαμε μια επιταγή των 5 χιλιάδων ευρώ ως εγγύηση 31/10/2014 και συμφωνήσαμε να παίρνει κάθε εβδομάδα 250 ευρώ ώστε μέχρι τη λήξη της επιταγής να έχει εξοφληθεί.

Για οκτώ εβδομάδες έπαιρνε τη δόση του κανονικά (ήτοι 2000 ευρώ) μέχρι που μπήκαμε στη διαδικασία να συμφωνήσουμε για τη νέα σεζόν. Τότε ο κύριος απαίτησε 13 χιλιάδες ευρώ συν το φαγητό του!!

Ναι, καλά διαβάσατε, ως το «ευχαριστώ» για το γεγονός ότι σταθήκαμε δίπλα του σε μια δύσκολη περίοδο που πέρασε. Εμείς του αντιπροτείναμε τα ίδια χρήματα με πέρυσι.

Τελικά ο κύριος αυτός κατέληξε αλλού με 8 χιλιάδες ευρώ… Μην ξεχνιόμαστε, έτσι ήθελε να τιμήσει ο κύριος αυτός τη φανέλα του Ηροδότου..

Εμείς προσπαθήσαμε μέχρι την τελευταία στιγμή ώστε να τον μεταπείσουμε και να μην χαλάσουν οι σχέσεις μας.

Το τραγελαφικό της ιστορίας είναι το εξής: Ο κύριος αυτός εμφανίστηκε στην τράπεζα ετεροχρονισμένα και αθετώντας την συμφωνία μας και πιο συγκεκριμένα στις 30/07/2014 και τρεις μήνες πιο μπροστά από τη λήξη της επιταγής και αφού είχε πάρει ήδη 2 χιλιάδες ευρώ, απαίτησε όλο το ποσό των 5 χιλιάδων ευρώ!!

Φυσικά ο λογαριασμός δεν είχε χρήματα και αυτός την σφράγισε και την έδωσε στον δικηγόρο του για να προχωρήσει σε διαταγή πληρωμής.

Απλά να ξέρετε κύριε ότι καταρρίψατε ακόμα και τους άγραφους νόμους της αγοράς. Ενώ δεχτήκατε να πάρετε την επιταγή μετά τη ζητήσατε τρεις μήνες πιο μπροστά και αφού ήδη είχατε κλείσει και σε άλλη ομάδα.

Φανταστείτε κύριε τι θα γινόταν αν όσοι κρατούσαν επιταγές έκαναν το ίδιο.

Το κερασάκι στην τούρτα είναι οι απαράδεκτες εκφράσεις του προς το σωματείο και την ιστορία του και οι απειλές προς τα μέλη του συμβουλίου, εκφράσεις που δείχνουν το επίπεδό του στα Μέσα Δικτύωσης και πολλά άλλα…

Εμείς, παρόλα αυτά προσπαθήσαμε να κλείσει το θέμα και τον καλέσαμε να τηρήσει τη συμφωνία που είχαμε κάνει. Μάταια όμως.

Του ζητάμε να βγει δημόσια και να διαψεύσει όσα λέμε και όχι να κρύβεται πίσω από υπονοούμενα στο Facebook. Του υπενθυμίζουμε ότι για όλες τις πράξεις του υπάρχουν πρόσωπα και αποδείξεις.

Καλούμε όλα τα σωματεία σε μια ανοικτή συζήτηση για την πάταξη τέτοιων συμπεριφορών από ανθρώπους που μετατρέπουν τον ερασιτεχνικό αθλητισμό σε επάγγελμα.

Τελειώνοντας να αναφέρουμε ότι σύμφωνα με τον ισολογισμό της ομάδας 2013-2014, Μέχρι σήμερα έχει καλυφθεί το 92% του μπάτζετ σε ένα ερασιτεχνικό σωματείο που δεν έχει βοήθεια από κανέναν.

ΟΥΔΕΠΟΤΕ παρ’ όλα αυτά βγήκαμε να δηλώσουμε ότι είμαστε το καλύτερο σωματείο και ότι δεν χρωστάμε τίποτα και σε κανέναν, απεναντίας και οφείλουμε και καλέσαμε όλους για διαπραγμάτευση και δώσαμε σε όλους συναλλαγματικές ως εγγύηση έως ότου θα πληρωθούν.

Όπως όλα τα σωματεία, δεν γεννάμε χρήματα, δίνουμε μεγάλο αγώνα για να μην σας λείπει τίποτα και αυτό είναι το ευχαριστώ κύριοι και η συμπεριφορά που μας αξίζει.

Υ.Σ: Μας συγχωρείτε που δεν σας δώσαμε 13 χιλιάδες ευρώ, επειδή είστε όμορφος και επειδή στηρίζετε τις επιχειρήσεις των μελών της ομάδος μας.

το σωματείο μας δεν έχει θέση για τέτοιου είδους αθλητές.

Τέλος να σας θυμίσουμε ότι με δήλωση σας στις 24/06/2014 ευχαριστήσατε δημόσια τον Ηρόδοτο και τα μέλη του που ήταν δίπλα σας για ότι χρειαστήκατε.

Σήμερα το πρωί σπεύσατε για να την κατεβάσετε αλλά ξεχάσατε ότι υπάρχουν και τα ιστορικά των συζητήσεων σε sitesκαι μέσα κοινωνικής δικτύωσης.

Καταλαβαίνουμε και κατανοούμε απόλυτα την σύγχυση στην οποία βρίσκεστε απλά επειδή φάσκετε και αντιφάσκετε σε μόνιμη βάση σας παρακαλούμε θερμά κρατήστε μία συγκεκριμένη στάση γιατί πιστεύουμε ότι έχετε μπερδευτεί κι εσείς ο ίδιος.

Τα συμπεράσματα δικά σας..

Ηράκλειο 07/08/02014

Ο ΑΟΝΑ Ηρόδοτος».
Η ανακοίνωση είναι αναδημοσίευση απο εφημερίδα "Νέα Κρήτη".

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

«Προς απάντηση στο Κ. Μερονιανάκη στη ανακοίνωση που ανάρτησε θέλω να πω ότι ο άνθρωπος είναι άκρως επικίνδυνος και ψεύδεται ασύστολος. Για να πάρουμε τα πράγματα από την αρχή,΄ όταν μιλούσαμε πέρυσι για να κλείσουμε την συμφωνία μας του είχα πει ότι θέλω 10.000 ευρώ για να έρθω στην ομάδα όσο και αν διαρκέσει το πρωτάθλημα. Όταν συμφωνήσαμε μου είπε θα σε πληρώσω σε 10 μήνες απο 1.000 τον μήνα για να είναι πιο εύκολο για εμένα να πληρωθείς και δώσαμε τα χέρια. Στην ανακοίνωση του αναφέρεις ότι ζήτησα λεφτά για 10 μήνες ενώ το πρωτάθλημα ήταν για 8.... Πρώτο ψέμα Κ. Μερονιανακη.... Μόλις τελείωσε η σεζόν είχα πάρει σε δόσεις 4.5 μήνες. Κατά την διάρκεια της σεζόν που ήμασταν 5 μήνες απλήρωτοι εγώ ποτέ δεν δημιούργησα πρόβλημα στην ομάδα και ποτέ δεν ζήτησα λεφτά απο κανένα και μπορούν να στο διαβεβαιώσουν απο τον Ηρόδοτο αυτό φανταστείτε ήρθε στιγμή που έδωσαν λεφτά και δεν τα πήρα και είπα να πληρωθούν τα παιδιά απο την Αθήνα καλύτερα τα έχουν περισσότερο ανάγκη....
Αυτό μπορεί να το διαβεβαιώσει και ο Γιώργος Αλεξίου επίσης απλήρωτος, που χθες είχε 5 κλήσεις από τον κ.Μερομιανάκη για να το διαβεβαιώσει ότι θα πάρει τα χρήματα του και να μην πει τίποτα σε όλο αυτό που έχει δημιουργηθεί τιμή του συμπαίκτη μου Αλεξίου που απάντησε στον Κ.Μερομιανάκη ότι δεν τα θέλει τα χρήματα του! Όταν τελείωσε το πρωτάθλημα και και υπάρχει ένα χρέος 5.500 ευρώ. Έχω στα χέρια μου μια προσωπική επιταγή του Κ. Μερονιανακη που λίγες μέρες πριν λήξει τον ειδοποιώ και του λέω τι θα κάνουμε με τα λεφτά και την επιταγή. Η απάντηση του ήταν κράτα την και θα σου δίνω 500 ευρώ την εβδομάδα και του είπα πρόεδρε να μου αλλάξεις την επιταγή μέχρι τον Αύγουστο λοιπόν αν παίρνω 500 την εβδομάδα σε 2,5 μήνες θα έχω ξεπληρωθεί, τότε ο Κ. Μερονιανακης αρνήθηκε και μου είπε κρατά αυτή την επιταγή και μόλις σε ξεπληρώσω μου την δίνεις πίσω και του είπε πρόεδρε πρέπει να διασφαλίσω τα λεφτά μου και αν δεν μου την αλλάξεις θα αναγκαστώ να την σφραγίσω.
Τότε ο κ. ΜΕΡΟΝΙΑΝΑΚΗΣ μου έστειλε ένα μήνυμα με ύβρεις και απειλές αν είσαι μάγκας πήγαινε σφράγισε την και άλλα πολλά που μπορώ να σας τα δείξω σε μηνύματα που μου έχει στείλει. Ερχόμαστε ξανά σε επαφή και μου αλλάζει την επιταγή. Είχαμε συμφωνήσει 500 ευρώ την εβδομάδα για 2,5 μήνες 15/08 θα είχα ξεπληρωθεί και πηγαίνω στο γραφείο του και μου δίνει μια επιταγές που έληγε 31/10. Δεν έδωσα σημασία γιατί είχαμε κάνει την συμφωνία μας και μέσα Αυγούστου θα είχα ξεπληρωθεί. Πήγα την πρώτη εβδομάδα να πληρωθώ και μου έδωσε 250 ευρώ και άλλαξε την συμφωνία μας μόνος του χωρίς να γνωρίζω το οτιδήποτε, δεύτερο ψέμα Κ. Μερονιανακη.
Πάμε για φέτος τώρα..... Διαβάζω την ανακοίνωση ότι αποχωρεί ο ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ απο τον Ηρόδοτο και αμέσως βγάζω ανακοινώσει ότι αποχωρώ και εγώ μαζί του γιατί για τον κόουτς ήταν ο λόγος που πήγα στην ομάδα.... Με περνούν τηλ μια μέρα και μου λένε να μιλήσουμε για φέτος και τους είπα ότι απο την στιγμή που έφυγε απο την ομάδα ο κόουτς ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ εγώ δεν μένω και μου είπαν αν μείνεις στην ομάδα ο ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ θέλει να επιστρέψει και να φτιαχτεί η ομάδα... Και έτσι ξεκίνησαν οι συζητήσεις. Ζήτησα λοιπόν ένα ποσό που πιστεύω θα ήμουν ικανοποιημένος 13.000 όπως αναφέρει..... Δικαίωμα μου να ζητάω όσα θέλω Κ. Μερονιανακη εγώ είμαι παίχτης και εσείς πρόεδρος.... Η απάντηση του Κ. Μερονιανακη ήταν θα το σκεφτούμε και θα σου απαντήσουμε... Το βράδυ της ίδιας μέρας με πήρε τηλ ο κ. Πασχαλιδης και μου είπε ότι μπορούμε να σου δώσουμε 10.000 & φαγητό και τους είπα με τιμάει η προσφορά σας άλλα σας ευχαριστώ δεν μπορώ να μείνω και κλείσαμε το θέμα εκεί. Μια μέρα λοιπόν με καλεί ο Κ. ΜΕΡΟΝΙΑΝΑΚΗΣ στο γραφείο του και μου λέει θα σου δώσουμε 12.000 ευρώ εσύ θα πεις του κ. Πασχαλιδη 10.000 & φαγητό και εγώ θα σου δώσω τις 2.000 κάτω απο το τραπέζι και συμφωνήσαμε προφορικά.
Μιλάμε με τον δικηγόρο μου και φτιάχνουμε τα συμφωνητικά και τις εγγυήσεις και τηλ στο Κ. Μερονιανακη προσωπικά και τον ρωτάω πρόεδρε θα σου μιλήσω σαν φίλος ντόμπρα, θέλω να μου πεις επειδή έχω μια πρόταση απο ομάδα μεγαλύτερη κατηγορίας που ξέρω ότι θα πληρώνομαι στη ακέραιο γιατί οι άνθρωποι είναι φερέγγυοι και σοβαροί μπορεί να ανταπεξέλθεις; Η απάντηση του ήταν ΝΑΙ προχωρήστε το θέμα... Στην δημοσίευση σας αναφέρεται ότι σας ζήτησα 13.000 ευρώ και πήγα και έκλεισα με 8.000 στο Hράκλειο;; Όταν είπα οτι δεν μπορώ να πάρα μείνω γιατί με πήρατε τηλ και μου είπατε θα σου δώσω 2.000 κάτω απο το τραπέζι για να μείνω; Σας έβαλα με το ζόρι ίσως; 3ο ψέμα Κ. Μερονιανακη!!! Ένα πρωί με καλεί ο κόουτς Δημητριάδης και μου λέει ότι ο Κ. Πασχαλιδης ντρέπεται να σε πάρει επειδή έχετε συμφωνήσει και τον είχε πάρει ο Κ. ΜΕΡΟΝΙΑΝΑΚΗΣ τηλ και του είπε καλύτερα να μην δώσουμε το συμβόλαιο του προδρόμου βα χαμηλώσουμε το μπάτζετ... Είπα του κόουτς δεν υπάρχει πρόβλημα και έπειτα προχώρησα την συμφωνία μου με την ομάδα του Ηρακλείου!!! Τηλεφώνησα τον Κ. Μερονιανακη μετά που έκλεισα στο Ηράκλειο και μου είπε ότι έκανες την καλύτερη επιλογή που πήγες στο Ηράκλειο γιατί έτσι όπως τα κάνουν εδώ στο Ηρόδοτο θα τους την κάνω και εγώ στα μέσα της χρονιάς και θα φηγό... Αυτός είναι κύριοι ο πρόεδρος του Ηροδότου που σας εκπροσωπεί και το μόνο που καταφέρνει είναι να εκθέτει το σωμάτιο σας που πότε σας δεν δώσατε δικαίωμα σε κανένα να πει κάτι για εσάς.... Τα συμπεράσματα μόνη σας!!! ΥΓ: αυτοί είναι οι νέοι επιχειρηματίες που τιμούν τον τόπος μας και την πόλη μας λοιπόν με ψεύδη και αλλά πολλά... Υπάρχουν ακόμα πολλά που δεν έχω αναφέρει και αν θέλουν μπορούν να διαψεύσουν όλα αυτά οι κύριοι του Ηροδότου... Ο αθλητισμός δεν είναι ούτε πολιτική ούτε μαγαζί διασκέδασης!!!»
πηγη basketblog.gr
all news
QUOTE(gratipa1929 @ Aug 8 2014, 19:24 ) *
Οι ομορφιές του ελληνικού μπάσκετ συνεχίζονται και στην Γ'Εθνική με κόντρα του παίκτη Τσερκιτζόγλου και της διοίκησης του Ηροδότου για οφειλές.

«Σε μια εποχή που ο ερασιτεχνικός αθλητισμός έχει ανάγκη ανθρώπους που θα σταθούν δίπλα του, από παράγοντες που θα ορθώσουν ανάστημα και δεν θα τον αφήσουν μόνο σε αυτή τη δύσκολη στιγμή, δυστυχώς υπάρχουν ακόμη «ερασιτέχνες» αθλητές οι οποίοι παζαρεύουν τους πάντες και τα πάντα στο βωμό του χρήματος.

«Ερασιτέχνες» αθλητές που γίνονται από τη μία στιγμή στην άλλη επαγγελματίες απαιτώντας και παίρνοντας παχυλά ποσά και συνάμα βροντοφωνάζουν ότι τιμούν τη φανέλα που φορούν.

Σύντομα και περιεκτικά θα αναφερθούμε στην περίπτωση ενός κυρίου η οποία για ακόμη μία φορά μας έκανε να αναθεωρήσουμε την άποψη μας για την προσφορά στον άθλημα.

Συμφωνήσαμε πέρυσι να αγωνιστεί στον Ηρόδοτο, παίρνοντας 1000 ευρώ κάθε μήνα, δηλαδή 10 χιλιάδες ευρώ αν το πρωτάθλημα διαρκούσε 10 μήνες. Εν τέλει αγωνίστηκε για οκτώ μήνες και δέκα ημέρες όπως και οι υπόλοιποι αθλητές μας.

Στη συνέχεια τον καλέσαμε να κλείσουμε το υπόλοιπο και να συζητήσουμε για τη νέα χρονιά. Βάσει συμφωνίας αλλά και απλής λογικής, αφού είχε πάρει μέχρι τότε 5 χιλιάδες ευρώ του οφείλαμε άλλες 3 χιλιάδες ευρώ συν τις δέκα μέρες από τον όγδοο μήνα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο κύριος κρατούσε και μια επιταγή 10 χιλιάδων ευρώ ως εγγύηση για τα χρήματά του. Ο κύριος απαίτησε 5000 απειλώντας μας συνεχώς ότι θα σφραγίσει την επιταγή που κρατούσε όπως και αποπειράθηκε να το κάνει.

Τον καλέσαμε να τηρήσει τη συμφωνία μας και στη συνέχεια του δώσαμε μια επιταγή των 5 χιλιάδων ευρώ ως εγγύηση 31/10/2014 και συμφωνήσαμε να παίρνει κάθε εβδομάδα 250 ευρώ ώστε μέχρι τη λήξη της επιταγής να έχει εξοφληθεί.

Για οκτώ εβδομάδες έπαιρνε τη δόση του κανονικά (ήτοι 2000 ευρώ) μέχρι που μπήκαμε στη διαδικασία να συμφωνήσουμε για τη νέα σεζόν. Τότε ο κύριος απαίτησε 13 χιλιάδες ευρώ συν το φαγητό του!!

Ναι, καλά διαβάσατε, ως το «ευχαριστώ» για το γεγονός ότι σταθήκαμε δίπλα του σε μια δύσκολη περίοδο που πέρασε. Εμείς του αντιπροτείναμε τα ίδια χρήματα με πέρυσι.

Τελικά ο κύριος αυτός κατέληξε αλλού με 8 χιλιάδες ευρώ… Μην ξεχνιόμαστε, έτσι ήθελε να τιμήσει ο κύριος αυτός τη φανέλα του Ηροδότου..

Εμείς προσπαθήσαμε μέχρι την τελευταία στιγμή ώστε να τον μεταπείσουμε και να μην χαλάσουν οι σχέσεις μας.

Το τραγελαφικό της ιστορίας είναι το εξής: Ο κύριος αυτός εμφανίστηκε στην τράπεζα ετεροχρονισμένα και αθετώντας την συμφωνία μας και πιο συγκεκριμένα στις 30/07/2014 και τρεις μήνες πιο μπροστά από τη λήξη της επιταγής και αφού είχε πάρει ήδη 2 χιλιάδες ευρώ, απαίτησε όλο το ποσό των 5 χιλιάδων ευρώ!!

Φυσικά ο λογαριασμός δεν είχε χρήματα και αυτός την σφράγισε και την έδωσε στον δικηγόρο του για να προχωρήσει σε διαταγή πληρωμής.

Απλά να ξέρετε κύριε ότι καταρρίψατε ακόμα και τους άγραφους νόμους της αγοράς. Ενώ δεχτήκατε να πάρετε την επιταγή μετά τη ζητήσατε τρεις μήνες πιο μπροστά και αφού ήδη είχατε κλείσει και σε άλλη ομάδα.

Φανταστείτε κύριε τι θα γινόταν αν όσοι κρατούσαν επιταγές έκαναν το ίδιο.

Το κερασάκι στην τούρτα είναι οι απαράδεκτες εκφράσεις του προς το σωματείο και την ιστορία του και οι απειλές προς τα μέλη του συμβουλίου, εκφράσεις που δείχνουν το επίπεδό του στα Μέσα Δικτύωσης και πολλά άλλα…

Εμείς, παρόλα αυτά προσπαθήσαμε να κλείσει το θέμα και τον καλέσαμε να τηρήσει τη συμφωνία που είχαμε κάνει. Μάταια όμως.

Του ζητάμε να βγει δημόσια και να διαψεύσει όσα λέμε και όχι να κρύβεται πίσω από υπονοούμενα στο Facebook. Του υπενθυμίζουμε ότι για όλες τις πράξεις του υπάρχουν πρόσωπα και αποδείξεις.

Καλούμε όλα τα σωματεία σε μια ανοικτή συζήτηση για την πάταξη τέτοιων συμπεριφορών από ανθρώπους που μετατρέπουν τον ερασιτεχνικό αθλητισμό σε επάγγελμα.

Τελειώνοντας να αναφέρουμε ότι σύμφωνα με τον ισολογισμό της ομάδας 2013-2014, Μέχρι σήμερα έχει καλυφθεί το 92% του μπάτζετ σε ένα ερασιτεχνικό σωματείο που δεν έχει βοήθεια από κανέναν.

ΟΥΔΕΠΟΤΕ παρ’ όλα αυτά βγήκαμε να δηλώσουμε ότι είμαστε το καλύτερο σωματείο και ότι δεν χρωστάμε τίποτα και σε κανέναν, απεναντίας και οφείλουμε και καλέσαμε όλους για διαπραγμάτευση και δώσαμε σε όλους συναλλαγματικές ως εγγύηση έως ότου θα πληρωθούν.

Όπως όλα τα σωματεία, δεν γεννάμε χρήματα, δίνουμε μεγάλο αγώνα για να μην σας λείπει τίποτα και αυτό είναι το ευχαριστώ κύριοι και η συμπεριφορά που μας αξίζει.

Υ.Σ: Μας συγχωρείτε που δεν σας δώσαμε 13 χιλιάδες ευρώ, επειδή είστε όμορφος και επειδή στηρίζετε τις επιχειρήσεις των μελών της ομάδος μας.

το σωματείο μας δεν έχει θέση για τέτοιου είδους αθλητές.

Τέλος να σας θυμίσουμε ότι με δήλωση σας στις 24/06/2014 ευχαριστήσατε δημόσια τον Ηρόδοτο και τα μέλη του που ήταν δίπλα σας για ότι χρειαστήκατε.

Σήμερα το πρωί σπεύσατε για να την κατεβάσετε αλλά ξεχάσατε ότι υπάρχουν και τα ιστορικά των συζητήσεων σε sitesκαι μέσα κοινωνικής δικτύωσης.

Καταλαβαίνουμε και κατανοούμε απόλυτα την σύγχυση στην οποία βρίσκεστε απλά επειδή φάσκετε και αντιφάσκετε σε μόνιμη βάση σας παρακαλούμε θερμά κρατήστε μία συγκεκριμένη στάση γιατί πιστεύουμε ότι έχετε μπερδευτεί κι εσείς ο ίδιος.

Τα συμπεράσματα δικά σας..

Ηράκλειο 07/08/02014

Ο ΑΟΝΑ Ηρόδοτος».
Η ανακοίνωση είναι αναδημοσίευση απο εφημερίδα "Νέα Κρήτη".

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

«Προς απάντηση στο Κ. Μερονιανάκη στη ανακοίνωση που ανάρτησε θέλω να πω ότι ο άνθρωπος είναι άκρως επικίνδυνος και ψεύδεται ασύστολος. Για να πάρουμε τα πράγματα από την αρχή,΄ όταν μιλούσαμε πέρυσι για να κλείσουμε την συμφωνία μας του είχα πει ότι θέλω 10.000 ευρώ για να έρθω στην ομάδα όσο και αν διαρκέσει το πρωτάθλημα. Όταν συμφωνήσαμε μου είπε θα σε πληρώσω σε 10 μήνες απο 1.000 τον μήνα για να είναι πιο εύκολο για εμένα να πληρωθείς και δώσαμε τα χέρια. Στην ανακοίνωση του αναφέρεις ότι ζήτησα λεφτά για 10 μήνες ενώ το πρωτάθλημα ήταν για 8.... Πρώτο ψέμα Κ. Μερονιανακη.... Μόλις τελείωσε η σεζόν είχα πάρει σε δόσεις 4.5 μήνες. Κατά την διάρκεια της σεζόν που ήμασταν 5 μήνες απλήρωτοι εγώ ποτέ δεν δημιούργησα πρόβλημα στην ομάδα και ποτέ δεν ζήτησα λεφτά απο κανένα και μπορούν να στο διαβεβαιώσουν απο τον Ηρόδοτο αυτό φανταστείτε ήρθε στιγμή που έδωσαν λεφτά και δεν τα πήρα και είπα να πληρωθούν τα παιδιά απο την Αθήνα καλύτερα τα έχουν περισσότερο ανάγκη....
Αυτό μπορεί να το διαβεβαιώσει και ο Γιώργος Αλεξίου επίσης απλήρωτος, που χθες είχε 5 κλήσεις από τον κ.Μερομιανάκη για να το διαβεβαιώσει ότι θα πάρει τα χρήματα του και να μην πει τίποτα σε όλο αυτό που έχει δημιουργηθεί τιμή του συμπαίκτη μου Αλεξίου που απάντησε στον Κ.Μερομιανάκη ότι δεν τα θέλει τα χρήματα του! Όταν τελείωσε το πρωτάθλημα και και υπάρχει ένα χρέος 5.500 ευρώ. Έχω στα χέρια μου μια προσωπική επιταγή του Κ. Μερονιανακη που λίγες μέρες πριν λήξει τον ειδοποιώ και του λέω τι θα κάνουμε με τα λεφτά και την επιταγή. Η απάντηση του ήταν κράτα την και θα σου δίνω 500 ευρώ την εβδομάδα και του είπα πρόεδρε να μου αλλάξεις την επιταγή μέχρι τον Αύγουστο λοιπόν αν παίρνω 500 την εβδομάδα σε 2,5 μήνες θα έχω ξεπληρωθεί, τότε ο Κ. Μερονιανακης αρνήθηκε και μου είπε κρατά αυτή την επιταγή και μόλις σε ξεπληρώσω μου την δίνεις πίσω και του είπε πρόεδρε πρέπει να διασφαλίσω τα λεφτά μου και αν δεν μου την αλλάξεις θα αναγκαστώ να την σφραγίσω.
Τότε ο κ. ΜΕΡΟΝΙΑΝΑΚΗΣ μου έστειλε ένα μήνυμα με ύβρεις και απειλές αν είσαι μάγκας πήγαινε σφράγισε την και άλλα πολλά που μπορώ να σας τα δείξω σε μηνύματα που μου έχει στείλει. Ερχόμαστε ξανά σε επαφή και μου αλλάζει την επιταγή. Είχαμε συμφωνήσει 500 ευρώ την εβδομάδα για 2,5 μήνες 15/08 θα είχα ξεπληρωθεί και πηγαίνω στο γραφείο του και μου δίνει μια επιταγές που έληγε 31/10. Δεν έδωσα σημασία γιατί είχαμε κάνει την συμφωνία μας και μέσα Αυγούστου θα είχα ξεπληρωθεί. Πήγα την πρώτη εβδομάδα να πληρωθώ και μου έδωσε 250 ευρώ και άλλαξε την συμφωνία μας μόνος του χωρίς να γνωρίζω το οτιδήποτε, δεύτερο ψέμα Κ. Μερονιανακη.
Πάμε για φέτος τώρα..... Διαβάζω την ανακοίνωση ότι αποχωρεί ο ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ απο τον Ηρόδοτο και αμέσως βγάζω ανακοινώσει ότι αποχωρώ και εγώ μαζί του γιατί για τον κόουτς ήταν ο λόγος που πήγα στην ομάδα.... Με περνούν τηλ μια μέρα και μου λένε να μιλήσουμε για φέτος και τους είπα ότι απο την στιγμή που έφυγε απο την ομάδα ο κόουτς ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ εγώ δεν μένω και μου είπαν αν μείνεις στην ομάδα ο ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ θέλει να επιστρέψει και να φτιαχτεί η ομάδα... Και έτσι ξεκίνησαν οι συζητήσεις. Ζήτησα λοιπόν ένα ποσό που πιστεύω θα ήμουν ικανοποιημένος 13.000 όπως αναφέρει..... Δικαίωμα μου να ζητάω όσα θέλω Κ. Μερονιανακη εγώ είμαι παίχτης και εσείς πρόεδρος.... Η απάντηση του Κ. Μερονιανακη ήταν θα το σκεφτούμε και θα σου απαντήσουμε... Το βράδυ της ίδιας μέρας με πήρε τηλ ο κ. Πασχαλιδης και μου είπε ότι μπορούμε να σου δώσουμε 10.000 & φαγητό και τους είπα με τιμάει η προσφορά σας άλλα σας ευχαριστώ δεν μπορώ να μείνω και κλείσαμε το θέμα εκεί. Μια μέρα λοιπόν με καλεί ο Κ. ΜΕΡΟΝΙΑΝΑΚΗΣ στο γραφείο του και μου λέει θα σου δώσουμε 12.000 ευρώ εσύ θα πεις του κ. Πασχαλιδη 10.000 & φαγητό και εγώ θα σου δώσω τις 2.000 κάτω απο το τραπέζι και συμφωνήσαμε προφορικά.
Μιλάμε με τον δικηγόρο μου και φτιάχνουμε τα συμφωνητικά και τις εγγυήσεις και τηλ στο Κ. Μερονιανακη προσωπικά και τον ρωτάω πρόεδρε θα σου μιλήσω σαν φίλος ντόμπρα, θέλω να μου πεις επειδή έχω μια πρόταση απο ομάδα μεγαλύτερη κατηγορίας που ξέρω ότι θα πληρώνομαι στη ακέραιο γιατί οι άνθρωποι είναι φερέγγυοι και σοβαροί μπορεί να ανταπεξέλθεις; Η απάντηση του ήταν ΝΑΙ προχωρήστε το θέμα... Στην δημοσίευση σας αναφέρεται ότι σας ζήτησα 13.000 ευρώ και πήγα και έκλεισα με 8.000 στο Hράκλειο;; Όταν είπα οτι δεν μπορώ να πάρα μείνω γιατί με πήρατε τηλ και μου είπατε θα σου δώσω 2.000 κάτω απο το τραπέζι για να μείνω; Σας έβαλα με το ζόρι ίσως; 3ο ψέμα Κ. Μερονιανακη!!! Ένα πρωί με καλεί ο κόουτς Δημητριάδης και μου λέει ότι ο Κ. Πασχαλιδης ντρέπεται να σε πάρει επειδή έχετε συμφωνήσει και τον είχε πάρει ο Κ. ΜΕΡΟΝΙΑΝΑΚΗΣ τηλ και του είπε καλύτερα να μην δώσουμε το συμβόλαιο του προδρόμου βα χαμηλώσουμε το μπάτζετ... Είπα του κόουτς δεν υπάρχει πρόβλημα και έπειτα προχώρησα την συμφωνία μου με την ομάδα του Ηρακλείου!!! Τηλεφώνησα τον Κ. Μερονιανακη μετά που έκλεισα στο Ηράκλειο και μου είπε ότι έκανες την καλύτερη επιλογή που πήγες στο Ηράκλειο γιατί έτσι όπως τα κάνουν εδώ στο Ηρόδοτο θα τους την κάνω και εγώ στα μέσα της χρονιάς και θα φηγό... Αυτός είναι κύριοι ο πρόεδρος του Ηροδότου που σας εκπροσωπεί και το μόνο που καταφέρνει είναι να εκθέτει το σωμάτιο σας που πότε σας δεν δώσατε δικαίωμα σε κανένα να πει κάτι για εσάς.... Τα συμπεράσματα μόνη σας!!! ΥΓ: αυτοί είναι οι νέοι επιχειρηματίες που τιμούν τον τόπος μας και την πόλη μας λοιπόν με ψεύδη και αλλά πολλά... Υπάρχουν ακόμα πολλά που δεν έχω αναφέρει και αν θέλουν μπορούν να διαψεύσουν όλα αυτά οι κύριοι του Ηροδότου... Ο αθλητισμός δεν είναι ούτε πολιτική ούτε μαγαζί διασκέδασης!!!»
πηγη basketblog.gr

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΠΑΙΧΤΕς ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΟ ΨΕΜΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ....ΟΛΟΙ ΠΑΙΧΤΕς ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΑΦΗΝΟΥΝ ΤΙς ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥς ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΟΥΝ ΞΟΔΕΨΕΙ ΑΠΕΙΡΕς ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΝ ΣΕ ΕΣΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΛΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ!ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΑΓΟΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ!
gratipa1929
QUOTE (all news @ Aug 8 2014, 21:11 ) *
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΠΑΙΧΤΕς ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΟ ΨΕΜΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ....ΟΛΟΙ ΠΑΙΧΤΕς ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΑΦΗΝΟΥΝ ΤΙς ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥς ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΟΥΝ ΞΟΔΕΨΕΙ ΑΠΕΙΡΕς ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΝ ΣΕ ΕΣΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΛΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ!ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΑΓΟΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ!

Σωστός!!! Και πίστεψέ με είναι παααααρα πολλοί αυτοί που την έχουν πατήσει και δεν έχουν τολμήσει να βγουν μπροστά και να μιλήσουν
jhantzop
QUOTE(gratipa1929 @ Aug 8 2014, 22:11 ) *
Σωστός!!! Και πίστεψέ με είναι παααααρα πολλοί αυτοί που την έχουν πατήσει και δεν έχουν τολμήσει να βγουν μπροστά και να μιλήσουν


Τελικά την επιταγή την σφράγισε 3 μήνες πριν;

gratipa1929
QUOTE (jhantzop @ Aug 9 2014, 09:51 ) *
Τελικά την επιταγή την σφράγισε 3 μήνες πριν;

Αυτό κατάλαβα και εγώ. Έχει και συνέχεια με απάντηση του προέδρου του Ηροδότου:

«Αγαπητέ κύριε Πρόδρομε,
Καταρχήν χαίρομαι που έπεσαν οι μάσκες και που σπεύσατε να κατεβάσετε τις διάφορες δηλώσεις που είχατε κάνει στο προφίλ σας γιατί προφανώς φοβηθήκατε την μήνυση. Όμως χτες πρόλαβα και εκτύπωσα τα πάντα. Θα ήθελα να σας απαντήσω σε ό,τι γράφετε.
Πραγματικά πέρυσι ήσασταν συνεπής στις υποχρεώσεις σας και πράγματι όταν η ομάδα ήταν δυόμιση μήνες πίσω στις πληρωμές που ήταν και το μάξιμουμ προθυμοποιηθήκατε να πληρωθούν οι χαμηλόμισθοί οι οποίοι όμως δεν αναφέρετε τι ποσά έπαιρναν αυτοί σε σχέση με εσάς.
Πραγματικά όμως δεν μας πιέσατε με τα χρήματα σας, αφού κρατούσατε και μια επιταγή όλο το ποσό. Όντως εκνευρίστηκα όταν πήγατε να σφραγίσετε την πρώτη επιταγή γιατί μου κάνατε και το φίλο.
Όσον αφορά την φετινή συμφωνία έγιναν λάθη και από τις δυο πλευρές αλλά δεν μας λέτε ότι αφού καταλήξατε σε άλλη ομάδα και ήμασταν συνεπείς στις υποχρεώσεις μας και στην συμφωνία μας και εσείς κατοχυρωμένος,γιατί σφραγίσατε την επιταγή; Στο προφίλ σας γράφατε περί προέδρων που δεν ξέρουν τι σημαίνει η έννοια τους και σε ερώτηση μου σε ποιον αναφέρεστε απαντήσετε στον Πουλινάκη.
Αλήθεια ποιος είστε εσείς που θα τα βάλετε με όλους και με όλα; Λέτε ότι δεν είπατε κάτι κακό για τονΗρόδοτο, στο προφίλ σας γράφατε ότι η Γλυνιαδάκη επέστρεψε την προκαταβολή γιατί δεν δέχτηκε δόσεις από τον Ηρόδοτο, δεν είναι προσβολή αυτό για τον Ηρόδοτο;
Στον κύριο Πασχαλίδη είπατε ότι …γράφετε τον Ηρόδοτο, δεν είναι προσβολή αυτό για τον Ηρόδοτο; Στη δήλωση σας σήμερα αναφέρετε ότι αξιώσατε 13.000 φέτος από τον Ηρόδοτο και 8.000 από το Ηράκλειο, γιατί πήγατε σε υψηλότερης κατηγορίας ομάδα, έχει μεγάλη διάφορα η κατηγορία για να πάρετε 60 τοις εκατό παραπάνω χρήματα; Δεν είναι προσβολή αυτό για τον Ηρόδοτο;
Στο σημερινό επίσης καταγεγραμμένο πρωινό απειλητικό τηλεφώνημα που μου κάνετε μου δηλώσατε ότι για να παίξετε στην ομάδα του Ηροδότου (την ονομάσατε μπου…) θα έπρεπε να πάρετε 13000,δεν είναι προσβολή αυτό για τον Ηρόδοτο; Επίσης δηλώσατε σε κάποιους ότι θα μου στείλετε μπράβους, αυτό μάλλον είναι απειλήγια εμένα μάλλον.
Πράγματι μίλησα με τον κύριο Αλεξίου χτες αλλά για να τον ρωτήσω για ποιο λόγο θέλει να ξεφτιλίσει μια ομάδα από την στιγμή που του φέρθηκε ωραία και του έδωσε και μια επιταγή φεύγοντας και όχι για να του πω να μην γράψει τίποτα όπως λέτε.
Πράγματι είπα ότι σκέφτομαι να τα παρατήσω αφού δεν υπάρχει στήριξη και ενδιαφέρον από νέα μέλη. Στους κύριους υποστηρικτές σας οφείλουμε: Αλεξίου 2.000, Γεωργούτσος 1.000, Βαμβακάς 1.500. Αφού έχουμε πληρώσει σπίτια, φαγητά και αφού κρατάνε για τα ποσά τους συναλλαγματικές. Ας βγούνε να πούνε και οι ίδιοι όμως ποσά χρήματα πήραν συνολικά, για να μην μπερδεύεται ο κόσμος.
Από 7.000 και πάνω συν σπίτι, συν φαγητό. Στον υποστηρικτή σας κύριο Παπασταματάκη δεν οφείλουμε τίποτα, του παρείχαμε φαγητό και σπίτι και μάλιστα του παρείχαμε δωρεάν ενάμιση μήνα επιπλέον μετά που τελειώσανε οι υποχρεώσεις της ομάδας και τώρα μας ευχαριστεί ανάλογα.
Σε σύνολο 250 αθλητών και παραγόντων, βρέθηκαν και 10 δυσαρεστημένοι, συνήθως αυτοί είναι οι αχάριστοι και αυτοί που παίρνουν τα περισσότερα.
Τέλος σας παραθέτω την ανάλυση των χρημάτων που προσέφερα στο σωματείο φέτος: μισθοί 15.000(συμπεριλαμβανομένου και εσάς κύριε),καθίσματα γηπέδου 3.000, τουαλέτες 5.000, γραμματεία 2.000, ρούχα12.000, εναέρια του γηπέδου 6.000, τραπεζοκαθίσματα 2.000, νέο κυλικείο 3.000, κουφώματα αλουμινίου 5.000, διάφορα 2.000, σύνολο 55.000, συν χορηγίες 12.000 τις οποίες δεν είχε μέχρι τότε η ομάδα. Η προσφορά μου στο σύλλογο ήταν 67.000.
Τα πράγματα όλα είναι εκεί, ας βγει ο οποιοσδήποτε να τα διαψεύσει. Δεν ήξερα να πουλήσω το σπίτι μου για να είστε όλοι εσείς ευχαριστημένοι. Επίσης ξεχάσατε όλοι ότι εκτός ότι σας ασφάλισα άντρες και γυναίκες με χρήματα πάλι δικά μου για να είστε καλυμμένοι για παν ενδεχόμενο, σας παρείχα και γιατρό πάλι με δικά μου έξοδα, όση ώρα ήταν ανοικτό το γήπεδο για να μην σας συμβεί κάτι.
Τέλος μέχρι και χτες θα ήθελα να γνωστοποιήσετε ποσά άτομα σας πήραν να κατεβάσετε τις δηλώσεις σας για να λήξει το θέμα και να μην βγει ανακοίνωση.
Όχι να ζητήσετε συγνώμη, αλλά να κατεβάσετε απλά τις ειρωνικές δηλώσεις σας, εσείς απλά αρνηθήκατε αλλά σήμερα το πρωί οι σύμβουλοι σας έσπευσαν να σας συμβουλεύουν έστω και αργά να το κάνετε. Ευχαριστώ για όλα λοιπόν, μάλλον θα ακολουθήσω την συμβουλή σας ότι δεν κάνω για πρόεδρος και θα πρέπει να αποχωρήσω.
Άσε που θα μου κάνει και καλό οικονομικά. Μάλλον επειδή δεν είμαι λαμόγιο πρόεδρος δεν κάνω για να μπορώ να κάνω όλους καλά εσάς τους υποτιθέμενους Τσε Γκεβάρα.
Περιμένω από τους Μάλαμα, Σακελλαρίδη, Δημητριάδη, Πασχαλίδη, Καρλή, Πρωτογεράκη, Βακιντή, Σακουλάκη, Γιαλιτάκη, Μαθιουδάκη, Κυρατζούλη, οι οποίοι ήταν πέρυσι συνεργάτες σε όλα τα πόστα να βγουν να πάρουν επίσημα θέση και να απαντήσουν.
Είμαι αποκλειστικά υπεύθυνος για οτιδήποτε χρέος υπάρχει την περσινή σεζόν και έχω δώσει συναλλαγματικές σε όλους καθώς και έδωσα το λόγο μου ότι θα τρέξω την ανακαίνιση του γηπέδου.
Κύριε Πρόδρομε συγνώμη, αν ήμουν καυστικός παραπάνω από ότι έπρεπε, δεν σου κρατάω κακιά, ούτε έχω κάτι προσωπικό μαζί σου, το χρέος σου υφίσταται δεν το αρνούμαι και σε περιμένω να περάσεις να συνεχίσουμε τον διακανονισμό μας.
Σου υπενθυμίζω και πάλι ότι για όλες τους τις πράξεις, συνομιλίες και δηλώσεις υπάρχουν αποδείξεις, πρόσεξε μην κανείς και αλλά λάθη. Σε ευχαριστώ ειλικρινά όμως γιατί μου έδωσες ένα γερό μάθημα περί στήριξης και αναγνώρισης από τους γύρω μου.
Θεωρώ ότι θα πρέπει να ζητήσετε μια συγνώμη και εσείς και οι υποστηρικτές σας από τον Ηρόδοτο και τους ανθρώπους του. Συγνώμη και ας μην την εννοείτε. Θα πρέπει να προσέχω πολύ από εδώ και στο εξής και θα στο χρωστάω αυτό.
Καλή συνέχεια και σε εσένα και στους συναθλητές σου με υγεία. Και ζητάω ειλικρινά συγγνώμη από την οικογένεια σου που την έφερα σε δύσκολη θέση. Τα συμπεράσματα δικά σας….
Κύριε Πρόδρομε και πάλι συγγνώμη που δεν σας έδωσα 13 χιλιάρικα για να μην γράφετε ασυναρτησίες για μένα…
Μαρίνος Μερονιανάκης».
πηγη basketblog.gr
Swko10
Ο Παικτης πρόεδρος του Πόλις Καλλιθέας, Αχιλλέας Μπογδανίδης μιλά για όλους και για όλα μόνο στους SPORTSOFFICERS.

Συνεντευξη Μπογδανίδη.
Swko10
Η επανάσταση έχει όνομα: Σταύρος Αλευρογιάννης!…
Ο γνωστός ορθοπαιδικός, ο οποίος έδωσε στον Δημήτρη Μαυροειδή (κι όχι μόνο σε αυτόν) τη δυνατότητα να αποδείξει ότι μόνο “τελειωμένος” δεν ήταν, ξαναχτυπά! Υποστηρίζει πως πλέον μπορεί ένας αθλητής που έχει υποβληθεί σε επέμβαση χιαστών να επιστρέψει όχι σε 7-9 μήνες, ούτε καν σε έξι, αλλά σε μόλις δύο (2)!!!

http://sportsofficers.blogspot.gr/2014/12/2.html
SteveNashidis
Να φτιάξουμε και 2 thread για τους 2 όμιλους Γ εθνικής του Βορρά;
gspara
QUOTE (Voyager @ Sep 17 2015, 16:10 ) *
Να φτιάξουμε και 2 thread για τους 2 όμιλους Γ εθνικής του Βορρά;

Done.Ελπιζω να υπαρξει ενεργη συμμετοχη........
ΑΟΚ.ΧΑΝΙΑ
εχω περιεργεια τωρα στο τελος τη παιχνιδια θα παιχτουν εκτος 4 γραμμων .......... για να δουμε ... κυριακη κοντη γιορτη που λενε
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.