Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΣΚΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
dm_7
Έγινε ο αγώνας Ψυχικό - Κουκουβάουνες! +30 το Ψυχικό!

Μητσάκο...ευχαριστούμε αλλά είναι και Μ. Δευτέρα και νηστεύουμε! Μας κολάσατε!! biggrin.gif

Καλή συνέχεια και καλό Πάσχα. smile.gif
assistant
QUOTE(assistant @ Apr 10 2008, 15:47 ) *
Ψυχικο-κουκου ωρα 21.00 τη Μεγαλη Δευτερα.Βοηθεια μας.......................

Δεν βοηθησαν εμας τελικα οι Υπερτατες δυναμεις.Ρουφηξαμε μια 30αρα κι ηρθαμε στα ισια μας.Το παλεψαμε η αληθεια ειναι για 10 λεπτα οπου προηγηθηκαμε 16-22 αλλα μετα οι αθεοφοβοι ξεκ...............καν και με καμια 17-18 συνολικα τριποντα εληξαν γρηγορα τη σεμνη τελετη.Δε θελω να φανω βλασφημος αλλα δεν τρελαθηκα με το παιχνιδι του Ψυχικου,καλη συνεχεια παντως τους ευχομαι στη διοργανωση και στη Γ Εθνικη και σε μας Καλη Ανασταση................
bxristos
QUOTE(assistant @ Apr 22 2008, 01:28 ) *
Δεν βοηθησαν εμας τελικα οι Υπερτατες δυναμεις.Ρουφηξαμε μια 30αρα κι ηρθαμε στα ισια μας.Το παλεψαμε η αληθεια ειναι για 10 λεπτα οπου προηγηθηκαμε 16-22 αλλα μετα οι αθεοφοβοι ξεκ...............καν και με καμια 17-18 συνολικα τριποντα εληξαν γρηγορα τη σεμνη τελετη.Δε θελω να φανω βλασφημος αλλα δεν τρελαθηκα με το παιχνιδι του Ψυχικου,καλη συνεχεια παντως τους ευχομαι στη διοργανωση και στη Γ Εθνικη και σε μας Καλη Ανασταση................


Το δώρο της Ανάστασης σου ήρθε το μεσημέρι από την Λωζάννη assistant...
Μην περιμένεις και άλλα.... rolleyes.gif rolleyes.gif
Δεν ήρθε τελικά η βοήθεια από τον παντοδύναμο???
Principle
QUOTE(assistant @ Apr 21 2008, 22:28 ) *
Δεν βοηθησαν εμας τελικα οι Υπερτατες δυναμεις.Ρουφηξαμε μια 30αρα κι ηρθαμε στα ισια μας.Το παλεψαμε η αληθεια ειναι για 10 λεπτα οπου προηγηθηκαμε 16-22 αλλα μετα οι αθεοφοβοι ξεκ...............καν και με καμια 17-18 συνολικα τριποντα εληξαν γρηγορα τη σεμνη τελετη.Δε θελω να φανω βλασφημος αλλα δεν τρελαθηκα με το παιχνιδι του Ψυχικου,καλη συνεχεια παντως τους ευχομαι στη διοργανωση και στη Γ Εθνικη και σε μας Καλη Ανασταση................

καλο πασχα σε ολους. φιλε μου ποσο επρεπε να ερθει το ματσακι για να σε πεισει το ψυχικο;88-53 εληξε και στα τελευταια 15 λεπτα επαιζε με ασσο τον Ροιδη που ειναι 3αρι, και γκαρντς εναν παμπαιδα και τον Σκροπολιθα που το παλικαρι εχει παιξει συνολο 10 λεπτα σε ολο το πρωταθλημα. και οι κουκουβαουνες παιξανε για 30 λεπτα ζωνη ολοι μεσα στο ζωγραφιστο! ποσα τριποντα περιμενες να φας δηλαδη στην εδρα μας. 3; με αντιπαλο στεργακη, μπουχερτ, και την υπολοιπη σπειρα επαιζες. και ο καλφο επαιξε περπατωντας 8 λεπτα απο το 30 μεχρι το 38. Ενταξει αν παιζατε μαν του μαν ισως να εβλεπες και λιγο θεαμα. οπως στην αρχη δηλαδη που ξεκινησε 15-3 το ματσακι. μια κατηγορια ειναι η διαφορα, οχι 3. βαλε και κουραση της περιοδου, ελλειψη ισχυρου κινητρου, σβηστες μηχανες...ε και νταξει ειμαστε. Καλη συνεχεια.
Υ.Γ. μου αρεσε το νο 18 απο κουκου. ριχνει καταπληκτικες...αγκωνιες!τι να πω.
billy_14
Ο Αρδηττός ειδοποίησε ότι δεν κατεβαίνει (!) να παίξει με Άτταλο κι έτσι ο Άτταλος περνάει "μπάι" στα ημιτελικά, όπου θα αντιμετωπίσει το νικητή του αγώνα Ψυχικού-Αγίας Παρασκευής ή Γκυζιακού.
mimos8
καρφι για κουπα παει ο ατταλος με καθοδηγητη αλεξη καρατζα! 77.gif
loufer
QUOTE(mimos8 @ Apr 22 2008, 14:15 ) *
καρφι για κουπα παει ο ατταλος με καθοδηγητη αλεξη καρατζα! 77.gif


Δηλαδή θα κερδίσει Ψυχικό ή Αγία ή Γκυζιακό... blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif

Πραγματικά δε σε πιάνω... αλλά για να το λες κάτι θα ξέρεις παραπάνω icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
mimos8
QUOTE(loufer @ Apr 22 2008, 14:21 ) *
Δηλαδή θα κερδίσει Ψυχικό ή Αγία ή Γκυζιακό... blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif

Πραγματικά δε σε πιάνω... αλλά για να το λες κάτι θα ξέρεις παραπάνω icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif

εισαι σιγουρος οτι οταν γινει το ματς αυτο θα υπαρχει γκυζιακος η αγια παρασκευη?μηπως στα μεσα μαιου που θα παιξει κυπελλο ο ατταλος εχουν διαλυθει?
v-span
Kαλά κάνεις και δεν το πιάνεις γιατί ο Αλέξης Καρατζάς είναι (προπονητικά και παικτικά) στα όρια του υπερβατού... 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
loufer
QUOTE(mimos8 @ Apr 22 2008, 14:27 ) *
εισαι σιγουρος οτι οταν γινει το ματς αυτο θα υπαρχει γκυζιακος η αγια παρασκευη?μηπως στα μεσα μαιου που θα παιξει κυπελλο ο ατταλος εχουν διαλυθει?


Ας δεχθώ ότι οι 2 ομάδες της Γ Εθνικής θα είναι διαλυμένες, το Ψυχικό πως θα το περάσεις που φέτος τερματίζεις 5ος,6ος από το τέλος στη Β' ?
aionio talento
QUOTE(loufer @ Apr 22 2008, 11:40 ) *
Ας δεχθώ ότι οι 2 ομάδες της Γ Εθνικής θα είναι διαλυμένες, το Ψυχικό πως θα το περάσεις που φέτος τερματίζεις 5ος,6ος από το τέλος στη Β' ?



Αδερφε loufer πρεπει να διαβασεις αναλυτικα το topic του ομιλου μας για να δεις οτι απαγορευεται η ''αβαντα''

και επιτρεπεται το ''κραξιμο'' σε ολους εκτος απο ΕΝΑΝ που δεν τον πιανει κανεις και δεν τον ακουμπαει τιποτα !

. . . προσεχε μην σε παρει κι εσενα η μπαλα ! ! ! αποριες που εθεσες του στυλ: πως ο 12ος της Β ΕΣΚΑ θα

κερδισει τον 2ο της Α ΕΣΚΑ σε αλλο forum ισως ηταν λογικες ! ! ΕΔΩ ειναι ΠΑΡΑΛΟΓΕΣ . . . μην κανεις τετοια

λαθη και σε ειχα και για εξυπνο . . . . . . . .
loufer
QUOTE(aionio talento @ Apr 22 2008, 15:00 ) *
Αδερφε loufer πρεπει να διαβασεις αναλυτικα το topic του ομιλου μας για να δεις οτι απαγορευεται η ''αβαντα''

και επιτρεπεται το ''κραξιμο'' σε ολους εκτος απο ΕΝΑΝ που δεν τον πιανει κανεις και δεν τον ακουμπαει τιποτα !

. . . προσεχε μην σε παρει κι εσενα η μπαλα ! ! ! αποριες που εθεσες του στυλ: πως ο 12ος της Β ΕΣΚΑ θα

κερδισει τον 2ο της Α ΕΣΚΑ σε αλλο forum ισως ηταν λογικες ! ! ΕΔΩ ειναι ΠΑΡΑΛΟΓΕΣ . . . μην κανεις τετοια

λαθη και σε ειχα και για εξυπνο . . . . . . . .


Λάθος μεγάλο φιλαράκι, θα προσέχω άλλη φορά τα λόγια μου... Ίσως είναι πλασματική η βαθμολογία του Άτταλου στη Β΄. rolleyes.gif
loufer
QUOTE(v-span @ Apr 22 2008, 14:27 ) *
Kαλά κάνεις και δεν το πιάνεις γιατί ο Αλέξης Καρατζάς είναι (προπονητικά και παικτικά) στα όρια του υπερβατού... 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif


Εσύ παίζεις Παλλήνη??? και συνηγορείς με το mimo?
mimos8
QUOTE(aionio talento @ Apr 22 2008, 15:00 ) *
Αδερφε loufer πρεπει να διαβασεις αναλυτικα το topic του ομιλου μας για να δεις οτι απαγορευεται η ''αβαντα''

και επιτρεπεται το ''κραξιμο'' σε ολους εκτος απο ΕΝΑΝ που δεν τον πιανει κανεις και δεν τον ακουμπαει τιποτα !

. . . προσεχε μην σε παρει κι εσενα η μπαλα ! ! ! αποριες που εθεσες του στυλ: πως ο 12ος της Β ΕΣΚΑ θα

κερδισει τον 2ο της Α ΕΣΚΑ σε αλλο forum ισως ηταν λογικες ! ! ΕΔΩ ειναι ΠΑΡΑΛΟΓΕΣ . . . μην κανεις τετοια

λαθη και σε ειχα και για εξυπνο . . . . . . . .

καλως τον...
aionio talento
QUOTE(mimos8 @ Apr 22 2008, 13:36 ) *
καλως τον...


κι ας αργησα . . .
amboulas
ο ατταλος στους 4 !!θα ειναι μεγαλη εμπειρια που θα παιξουμε με μια καλυτερη ομαδα απο εμας. κ σαν μοναδικοι εκπροσωποι της β εσκα θα προσπαθησουμε να εξαντλησουμε τισ ελαχιστες ελπιδες που εχουμε για νικη.με αλεξη καρατζα στον παγκο δεν φοβομαστε τιποτα!!εμεις θα το χαρουμε το ματσακι!οσο για τον αλαζωνικο τυπο που ειρωνευεται την βαθμολογικη μας θεση να του θυμισω 78 73 με 6 παικτες..
bxristos
QUOTE(Principle @ Apr 22 2008, 10:44 ) *
καλο πασχα σε ολους. φιλε μου ποσο επρεπε να ερθει το ματσακι για να σε πεισει το ψυχικο;88-53 εληξε και στα τελευταια 15 λεπτα επαιζε με ασσο τον Ροιδη που ειναι 3αρι, και γκαρντς εναν παμπαιδα και τον Σκροπολιθα που το παλικαρι εχει παιξει συνολο 10 λεπτα σε ολο το πρωταθλημα. και οι κουκουβαουνες παιξανε για 30 λεπτα ζωνη ολοι μεσα στο ζωγραφιστο! ποσα τριποντα περιμενες να φας δηλαδη στην εδρα μας. 3; με αντιπαλο στεργακη, μπουχερτ, και την υπολοιπη σπειρα επαιζες. και ο καλφο επαιξε περπατωντας 8 λεπτα απο το 30 μεχρι το 38. Ενταξει αν παιζατε μαν του μαν ισως να εβλεπες και λιγο θεαμα. οπως στην αρχη δηλαδη που ξεκινησε 15-3 το ματσακι. μια κατηγορια ειναι η διαφορα, οχι 3. βαλε και κουραση της περιοδου, ελλειψη ισχυρου κινητρου, σβηστες μηχανες...ε και νταξει ειμαστε. Καλη συνεχεια.
Υ.Γ. μου αρεσε το νο 18 απο κουκου. ριχνει καταπληκτικες...αγκωνιες!τι να πω.


Εσένα ρε φιλαράκι,όσο χρόνια πάιζεις,μόνο το 18 είδες να ρίχνει αγκωνιές?Εσύ δεν έχεις ρίξει ποτέ σου?
Δεν δείχνεις και την καλύτερη εικόνα όταν μετά από ένα παιχνίδι που μας ρίξατε 35 στο κεφάλι ασχολείσαι με τις αγκωνιές του 18
alexas10
[quote name='amboulas' date='Apr 22 2008, 19:13 ' post='190747']
ο ατταλος στους 4 !!θα ειναι μεγαλη εμπειρια που θα παιξουμε με μια καλυτερη ομαδα απο εμας. κ σαν μοναδικοι εκπροσωποι της β εσκα θα προσπαθησουμε να εξαντλησουμε τισ ελαχιστες ελπιδες που εχουμε για νικη.με αλεξη καρατζα στον παγκο δεν φοβομαστε τιποτα!!εμεις θα το χαρουμε το ματσακι!οσο για τον αλαζωνικο τυπο που ειρωνευεται την βαθμολογικη μας θεση να του θυμισω 78 73 με 6 παικτες..


φιλε αμπουλα ασε την αβαντα δεν την χρειαζεται η ομαδα.11οι ειμαστε δεν πειραζει. κ μαθηματικα ακομη κινδυνευουμε
assistant
QUOTE(Principle @ Apr 22 2008, 10:44 ) *
καλο πασχα σε ολους. φιλε μου ποσο επρεπε να ερθει το ματσακι για να σε πεισει το ψυχικο;88-53 εληξε και στα τελευταια 15 λεπτα επαιζε με ασσο τον Ροιδη που ειναι 3αρι, και γκαρντς εναν παμπαιδα και τον Σκροπολιθα που το παλικαρι εχει παιξει συνολο 10 λεπτα σε ολο το πρωταθλημα. και οι κουκουβαουνες παιξανε για 30 λεπτα ζωνη ολοι μεσα στο ζωγραφιστο! ποσα τριποντα περιμενες να φας δηλαδη στην εδρα μας. 3; με αντιπαλο στεργακη, μπουχερτ, και την υπολοιπη σπειρα επαιζες. και ο καλφο επαιξε περπατωντας 8 λεπτα απο το 30 μεχρι το 38. Ενταξει αν παιζατε μαν του μαν ισως να εβλεπες και λιγο θεαμα. οπως στην αρχη δηλαδη που ξεκινησε 15-3 το ματσακι. μια κατηγορια ειναι η διαφορα, οχι 3. βαλε και κουραση της περιοδου, ελλειψη ισχυρου κινητρου, σβηστες μηχανες...ε και νταξει ειμαστε. Καλη συνεχεια.
Υ.Γ. μου αρεσε το νο 18 απο κουκου. ριχνει καταπληκτικες...αγκωνιες!τι να πω.

Δεν συνεκρινα σε καμια περιπτωση τις ομαδες του Ψυχικου και των Κουκου.Απλα σαν εξωτερικο παρατηρητη ειπα οτι δε με τρελανε το Ψυχικο για ομαδα που ανεβαινει τρενο Γ Εθνικη.Οπως για παραδειγμα με τρελαινει η κηφισια που λογω αποστασης εχω δει 3-4 φορες φετος.
Για τα τεχνικα θεματα που αναφερεις πραγματικα δε θα ηθελα να μπω σε κουβεντα γιατι δεν εχει νοημα.
Πολλα συγχαρητηρια θα ηθελα παντως να δωσω στον βοηθο προπονητη(Μελαγιες αν δεν κανω λαθος)για τα κοσμητικα επιθετα με τα οποια στολισε το Γιωτη(21 χρονων).Μπραβο του κι εις ανωτερα.

ΟΛΗ Η Β ΕΣΚΑ ΣΤΟ ΠΛΕΥΡΟ ΤΟΥ ΚΑΡΑΤΖΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΚΟΥΠΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ.
aionio talento
QUOTE(amboulas @ Apr 22 2008, 16:13 ) *
ο ατταλος στους 4 !!θα ειναι μεγαλη εμπειρια που θα παιξουμε με μια καλυτερη ομαδα απο εμας. κ σαν μοναδικοι εκπροσωποι της β εσκα θα προσπαθησουμε να εξαντλησουμε τισ ελαχιστες ελπιδες που εχουμε για νικη.με αλεξη καρατζα στον παγκο δεν φοβομαστε τιποτα!!εμεις θα το χαρουμε το ματσακι!οσο για τον αλαζωνικο τυπο που ειρωνευεται την βαθμολογικη μας θεση να του θυμισω 78 73 με 6 παικτες..



Για να με λες αλαζωνικο θα πρεπε να με ξερεις κατι που δεν συμβαινει ! θα σου ελεγα να το παρεις πισω αν με

ενδιεφερε πραγμα που ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ! οσο για την ομαδα σου : εγω νομιζω ( αν και κακος στα

μαθηματικα ) οτι ειδα 8 παικτες αν εκανα λαθος θα ξανακατσω στα θρανια η θα βαλω κολιριο . . . αμα ειναι

να αφαιρουμε εναν παικτη την ημερα για να το κανουμε να φαινεται πιο ηρωικο στο τελος θα μας πειτε οτι

ειμαστε ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ και σας νοθευσαμε τα νερα οπως το 95 με την ΤΣΣΚΑ ! ! ! τελος επειδη εχεις καλη

μνημη και σου αρεσει να θυμιζεις πραγματα θα σου πω ( αν και δεν ειμαι υποχρεωμενος ) οτι η ΟΜΑΔΑ μου

θα εξαντλησει την τελευταια πιθανοτητα που της αναλογει για να φυγει απο την κατηγορια που θα αγωνιζεσαι

ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ με 6 - 7 - 8 η και παραπανω ΗΡΩΙΚΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ !
alexas10
αντε ρε παλιοαβανταδορε κ συ!!!! icon_wave.gif icon_wave.gif (για τον ασισταντ παει αυτο)

εχω ζητησει απο την εσκα και εξεταζει τη προταση μου αν κατακτησει το κυπελλο ομαδα β η γ εσκα να ανεβαινει κατηγορια αυτοματα... Κ αν πεφτει στο πρωταθλημα της να αναιρειται ο υποβιβασμος κ να πεφτει η αμεσως επομενη ομαδα...

Επισης ευχαριστω δημοσια το κοουτς Συμεωνιδη που για χαρη μου δεν ηρθε να παιξει σημερα, οπως θα ζητησω και το ιδιο απο το Ρεμεντελα. Κ αν προκριθει και η Κηφισια στο τελικο ο Παπαθεοδωρου μου εταξε οτι δεν θα κατεβει η ΚΗΦΙΣΙΑ τιμης ενεκεν. ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ ΕΣΚΑ 2008 και τα μυαλα στα καγκελα...
amboulas
QUOTE(aionio talento @ Apr 23 2008, 01:37 ) *
Για να με λες αλαζωνικο θα πρεπε να με ξερεις κατι που δεν συμβαινει ! θα σου ελεγα να το παρεις πισω αν με

ενδιεφερε πραγμα που ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ! οσο για την ομαδα σου : εγω νομιζω ( αν και κακος στα

μαθηματικα ) οτι ειδα 8 παικτες αν εκανα λαθος θα ξανακατσω στα θρανια η θα βαλω κολιριο . . . αμα ειναι

να αφαιρουμε εναν παικτη την ημερα για να το κανουμε να φαινεται πιο ηρωικο στο τελος θα μας πειτε οτι

ειμαστε ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ και σας νοθευσαμε τα νερα οπως το 95 με την ΤΣΣΚΑ ! ! ! τελος επειδη εχεις καλη

μνημη και σου αρεσει να θυμιζεις πραγματα θα σου πω ( αν και δεν ειμαι υποχρεωμενος ) οτι η ΟΜΑΔΑ μου

θα εξαντλησει την τελευταια πιθανοτητα που της αναλογει για να φυγει απο την κατηγορια που θα αγωνιζεσαι

ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ με 6 - 7 - 8 η και παραπανω ΗΡΩΙΚΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ !
επειδη βλεπω μια ευαισθησια στο χαρακτηρισμο αλαζωνας,σου θυμιζω οτι εσυ χαρακτηρισες τον mimo
μαλλον το ξεχασες..οπως ξεχασες κ οτι ο καρτανος εφυγε με θλαση στον ωμο.σιγουρα δεν ειμαστε ηρωες,μπασκετακι παιζουμε κ δινουμε τον αγωνα μας να σωσουμε την ομαδα οπως κ εσεις για την ανοδο.κ εδωσα τις ευχες μου σε καποιον συμπαικτη σου που ηταν αξιοπρεπεστατος στο σχολιο του.δεν σε ξερω για να σε χαρακτηριζω,κ ζηταω συγνωμη αν καταλαβες κατι τετοιο, κ ουτε με ενδιαφερει να σε γνωρισω (εδω συμφωνουμε) αλλα χαρακτηρισα αυτα που γραφεις για την ομαδα μου.αλλαζωνικα κ ειρωνικα σχολια κ μια κακια χωρις λογο..?
v-span
QUOTE(loufer @ Apr 22 2008, 12:06 ) *
Εσύ παίζεις Παλλήνη??? και συνηγορείς με το mimo?

Κοίτα γενικά σε ότι αφορά μπάσκετ συνφωνώ με το μίμο, αλλά όταν πρόκειτα για τον Αλέξη Καρατζά καταργούνται λογικές κατηγορίες και σταθερές. Το blue chip του ελληνικού μπάσκετ έχει ξεκινήει την άνοδό του.
Principle
QUOTE(assistant @ Apr 22 2008, 22:33 ) *
Δεν συνεκρινα σε καμια περιπτωση τις ομαδες του Ψυχικου και των Κουκου.Απλα σαν εξωτερικο παρατηρητη ειπα οτι δε με τρελανε το Ψυχικο για ομαδα που ανεβαινει τρενο Γ Εθνικη.Οπως για παραδειγμα με τρελαινει η κηφισια που λογω αποστασης εχω δει 3-4 φορες φετος.
Για τα τεχνικα θεματα που αναφερεις πραγματικα δε θα ηθελα να μπω σε κουβεντα γιατι δεν εχει νοημα.
Πολλα συγχαρητηρια θα ηθελα παντως να δωσω στον βοηθο προπονητη(Μελαγιες αν δεν κανω λαθος)για τα κοσμητικα επιθετα με τα οποια στολισε το Γιωτη(21 χρονων).Μπραβο του κι εις ανωτερα.

ΟΛΗ Η Β ΕΣΚΑ ΣΤΟ ΠΛΕΥΡΟ ΤΟΥ ΚΑΡΑΤΖΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΚΟΥΠΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ.

η ΑΕΝΚ σαφως και ειναι η καλυτερη ομαδα στην κατηγορια και με μικρη ενισχυση κατα τη γνωμη μου θα πρωταγωνιστησει και στην Γ΄Εθνικη κατ. Παιζει ολοκληρωτικο μπασκετ και εχει λυσεις απο παντου,παγκο και προπονητη. αυτο που ειπα εγω και μαλλον δεν καταλαβες ειναι οτι ο τροπος παιχνιδιου σας(35 λεπτα ζωνη μες στη ρακετα ολη) δεν ενδεικνυται για ασφαλη συμπερασματα. εν πασει περιπτωσει δεν τιθεται θεμα αντιδικιας ουτε και συγκρισης των 2 ομαδων. υπαρχει διαφορα αλλα και η γνωμη σου σεβαστη. ευχομαι καλη συνεχεια στην ομαδα σας που εχει την καλυτερη και πιο μπασκετικη εδρα της ΕΣΚΑ και παλευει για το καλυτερο με μηδενικο μπατζετ! και εκφραζει ιδεατα την ερασιτεχνικη(θεωρητικα) υποσταση που πρεπει να εχει το μπασκετ στα τοπικα πρωταθληματα.ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ σε ολους.
Υ.Γ. ναι εχω ριξει αγκωνιες οταν επαιζα αλλα μονον αν αρχιζε ο αντιπαλος.και οχι οταν ετρωγα βεβαια 30 στην κεφαλα μου.Αυτο για το φιλο των κουκου που ρωταει κατι παραπανω.
Principle
QUOTE(assistant @ Apr 22 2008, 22:33 ) *
Δεν συνεκρινα σε καμια περιπτωση τις ομαδες του Ψυχικου και των Κουκου.Απλα σαν εξωτερικο παρατηρητη ειπα οτι δε με τρελανε το Ψυχικο για ομαδα που ανεβαινει τρενο Γ Εθνικη.Οπως για παραδειγμα με τρελαινει η κηφισια που λογω αποστασης εχω δει 3-4 φορες φετος.
Για τα τεχνικα θεματα που αναφερεις πραγματικα δε θα ηθελα να μπω σε κουβεντα γιατι δεν εχει νοημα.
Πολλα συγχαρητηρια θα ηθελα παντως να δωσω στον βοηθο προπονητη(Μελαγιες αν δεν κανω λαθος)για τα κοσμητικα επιθετα με τα οποια στολισε το Γιωτη(21 χρονων).Μπραβο του κι εις ανωτερα.

ΟΛΗ Η Β ΕΣΚΑ ΣΤΟ ΠΛΕΥΡΟ ΤΟΥ ΚΑΡΑΤΖΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΚΟΥΠΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ.

ΓΙΩΤΗΣ 21 ΕΤΩΝ! δηλαδη τι ειναι βρεφος; και δευτερον το μονο που του ειπε ηταν οτι το ξανακανε στο πρωτο ημιχρονο.
ΓΙΩΤΗΣ 21 ΕΤΩΝ. δικαιουται ομως λογω της νηπιακης του ηλικιας να τις ριχνει ανεξελεγκτα και βεβαια σαν παιδακι που ειναι να του κανουμε μια απλη συσταση.
Απο την ευχη σου για την κουπα! (ποια κουπα δηλαδη), φαινεται μια πικρια, η κανω λαθος!
loufer
QUOTE(v-span @ Apr 23 2008, 12:03 ) *
Κοίτα γενικά σε ότι αφορά μπάσκετ συνφωνώ με το μίμο, αλλά όταν πρόκειτα για τον Αλέξη Καρατζά καταργούνται λογικές κατηγορίες και σταθερές. Το blue chip του ελληνικού μπάσκετ έχει ξεκινήει την άνοδό του.



Ο άρχοντας της ζώνης, 40 λεπτά εμπλοκή... blue chip???????

Που τα έχεις δει αυτά???
Jabar
QUOTE(alexas10 @ Apr 23 2008, 01:42 ) *
Κ αν προκριθει και η Κηφισια στο τελικο ο Παπαθεοδωρου μου εταξε οτι δεν θα κατεβει η ΚΗΦΙΣΙΑ τιμης ενεκεν. ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ ΕΣΚΑ 2008 και τα μυαλα στα καγκελα...

Οπως το βλέπω εγώ αν έφτανε ποτέ αυτή η ώρα ο Κόουτς Παπ θα τόνιζε πόσο επικίνδυνη ομάδα είναι ο Ατταλος , εσύ θα έτρεχες με τις μπουλντόζες να μην βλέπεις τα καινούρια συστήματα και αν η διαφορά έγραφε κάτω από 36 (μέτρο σύγκρισης το Ψυχικό) θα τρέχατε και την επόμενη βδομάδα.
mimos8
QUOTE(loufer @ Apr 23 2008, 12:25 ) *
Ο άρχοντας της ζώνης, 40 λεπτά εμπλοκή... blue chip???????

Που τα έχεις δει αυτά???

πρωτη προπονητικη χρονια για κοουτς καρατζα με απολογισμο:σχετικα ευκολη σωτηρια για τον ατταλο,που τα τελευταια χρονια πεφτει ασταματητα κατηγοριες(δεν ειναι και πολυ ευκολο να τραβηξεις χειροφρενο στον κατηφορο,βλεπε δασαλ) και βεβαια συμμετοχη στο final4 του κυπελλου εσκα,με βλεψεις για τελικο, ως μοναδικος εκπροσωπος της β εσκα!ΑΛΕΞΗ ΚΑΡΑΤΖΑ KEEP COACHING...
assistant
QUOTE(Principle @ Apr 23 2008, 12:24 ) *
ΓΙΩΤΗΣ 21 ΕΤΩΝ! δηλαδη τι ειναι βρεφος; και δευτερον το μονο που του ειπε ηταν οτι το ξανακανε στο πρωτο ημιχρονο.
ΓΙΩΤΗΣ 21 ΕΤΩΝ. δικαιουται ομως λογω της νηπιακης του ηλικιας να τις ριχνει ανεξελεγκτα και βεβαια σαν παιδακι που ειναι να του κανουμε μια απλη συσταση.
Απο την ευχη σου για την κουπα! (ποια κουπα δηλαδη), φαινεται μια πικρια, η κανω λαθος!

Α)Η συγνωμη του Κου Ρεμεντελα προς τον προπονητη μας για τα χοντρα μπινελικια του βοηθου του προς τον Γιωτη-που αλλωστε τ ακουσαμε κι εμεις στην εξεδρα-ειναι η μονη απαντηση κι εμενα τουλαχιστον με καλυπτει.

Β)Ανεφερα την ηλικια του Γιωτη μονο και μονο για να δειξω οτι ειναι ενα νεαρο παιδι κι οχι ενας εμπειρος αθλητης και τωρα ξεκιναει την καριερα του.Φυσικα και δεν ειναι βρεφος,ειναι υπευθυνος για τις πραξεις του αν και τη συγκεκριμενη μανουρα δεν την ξεκινησε αυτος.Παντως αν ο αθλητης ειναι μια φορα λαθος ενας προπονητης που του τα χωνει ετσι ειναι 100 φορες.

Γ)Ειλικρινα φιλε μου καμια πικρια δεν εχω,απλα ο Αλεξης ο Καρατζας ειναι φιλος και στηριζω απο εδω τις λιγες ρεαλιστικα ελπιδες που εχει για το κυπελλο.
bxristos
QUOTE(Principle @ Apr 23 2008, 12:12 ) *
ευχομαι καλη συνεχεια στην ομαδα σας που εχει την καλυτερη και πιο μπασκετικη εδρα της ΕΣΚΑ και παλευει για το καλυτερο με μηδενικο μπατζετ! και εκφραζει ιδεατα την ερασιτεχνικη(θεωρητικα) υποσταση που πρεπει να εχει το μπασκετ στα τοπικα πρωταθληματα.ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ σε ολους.
Υ.Γ. ναι εχω ριξει αγκωνιες οταν επαιζα αλλα μονον αν αρχιζε ο αντιπαλος.και οχι οταν ετρωγα βεβαια 30 στην κεφαλα μου.Αυτο για το φιλο των κουκου που ρωταει κατι παραπανω.


Σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια και να σε διαβεβαιώσουμε ότι τα πράγματα είναι όπως τα λες για την ομάδα μας.
Απλά σε ρώτησα για τις αγκωνιές γιατί το έθιξες με έναν τρόπο πολύ περίεργο. Και για να ρίχνεις κάποιος αγκωνιές όταν "τρώει 30 στην κεφάλα του" κάτι θα έγινε.Δεν είναι τόσο κ...παιδο να αρχίζει από μόνος του.
alexas10
εγινα αρχοντας της ζωνης?? καλο!!!!!
aionio talento
QUOTE(amboulas @ Apr 22 2008, 23:47 ) *
επειδη βλεπω μια ευαισθησια στο χαρακτηρισμο αλαζωνας,σου θυμιζω οτι εσυ χαρακτηρισες τον mimo
μαλλον το ξεχασες..οπως ξεχασες κ οτι ο καρτανος εφυγε με θλαση στον ωμο.σιγουρα δεν ειμαστε ηρωες,μπασκετακι παιζουμε κ δινουμε τον αγωνα μας να σωσουμε την ομαδα οπως κ εσεις για την ανοδο.κ εδωσα τις ευχες μου σε καποιον συμπαικτη σου που ηταν αξιοπρεπεστατος στο σχολιο του.δεν σε ξερω για να σε χαρακτηριζω,κ ζηταω συγνωμη αν καταλαβες κατι τετοιο, κ ουτε με ενδιαφερει να σε γνωρισω (εδω συμφωνουμε) αλλα χαρακτηρισα αυτα που γραφεις για την ομαδα μου.αλλαζωνικα κ ειρωνικα σχολια κ μια κακια χωρις λογο..?



Εγω το μονο που θα πω για να το κλεισω ειναι να προσεχεις ! τι ενννοω ? ο κοσμος ειναι μικρος και μπορει

να εχουμε κοινους φιλους και να μην το ξερεις - να εχουμε παιξει και οι 2 στην ιδια ομαδα ( σε διαφορετικες

περιοδους ) και επισης να μην το ξερεις . . . δεν μιλω στο βροντο το διαπιστωσα τυχαια το σαββατο που μας

περασε στο κλειστο του ΓΕΡΑΚΑ ! Μην παθιαζεσαι και μην παρασυρεσαι ! για παραδειγμα οταν λες : δεν με

ενδιαφερει να σε γνωρισω ( εδω συμφωνουμε ) ειναι σαν να συμφωνεις σε κατι που εγραψα και εγω ΠΟΤΕ

δεν εγραψα ουτε οτι θελω ουτε οτι δεν θελω να σε γνωρισω . . . Αρα σε τι ακριβως συμφωνουμε δεν

καταλαβα . . . Καλο ειναι οταν postareis με το δικο σου nick name ειναι λιγο ακυρο να ξεκινας γραφοντας :

εσυ χαρακτηρισες τον mimo κλπ καλο ειναι να μιλας για την παρτη σου ! πως εισαι τοσο σιγουρος ( αν και

το παιδι δεν το ξερω προσωπικα ) οτι δεν εχω μιλησει μαζι του στο forum με p.m. π.χ. ? ? σε πληροφορω

πως εχει συμβει αυτο ( παλιοτερα ) βρηκα τις αποψεις του γενικα για το μπασκετ αρκετα σωστες οπως και

τον τροπο που βλεπει ο ιδιος το μπασκετ για τον εαυτο του μου ειχε δωσει τοτε τα συγχαρητηρια του για το

δεσιμο που εχουμε σαν ομαδα ( αν εχω λαθος ας με διαψευσει ) και γενικα κανεις απο τους 2 μας δεν εχει

προβλημα με τον αλλον και βγαινεις εσυ να δημιουργησεις ''κλιμα'' !



οταν καποιος ( αν και δεν εχω καμια ευαισθησια με κανεναν χαρακτηρισμο ) αναφερει την βαθμολογικη

θεση μιας ομαδας ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΑΖΩΝΙΚΟΣ ! αντιθετα με αυτον που μετα απο μια σημαντικη νικη ''ψηλωνει''

αποτομα και γραφει 78 -73 κλπ καλη συνεχεια στην ομαδα σου.



To post μου ηταν off topic μεχρι ΑΗΔΙΑΣ[size=7] αλλα δεν γινοταν αλλιως !
amboulas
QUOTE(aionio talento @ Apr 24 2008, 03:12 ) *
Εγω το μονο που θα πω για να το κλεισω ειναι να προσεχεις ! τι ενννοω ? ο κοσμος ειναι μικρος και μπορει

να εχουμε κοινους φιλους και να μην το ξερεις - να εχουμε παιξει και οι 2 στην ιδια ομαδα ( σε διαφορετικες

περιοδους ) και επισης να μην το ξερεις . . . δεν μιλω στο βροντο το διαπιστωσα τυχαια το σαββατο που μας

περασε στο κλειστο του ΓΕΡΑΚΑ ! Μην παθιαζεσαι και μην παρασυρεσαι ! για παραδειγμα οταν λες : δεν με

ενδιαφερει να σε γνωρισω ( εδω συμφωνουμε ) ειναι σαν να συμφωνεις σε κατι που εγραψα και εγω ΠΟΤΕ

δεν εγραψα ουτε οτι θελω ουτε οτι δεν θελω να σε γνωρισω . . . Αρα σε τι ακριβως συμφωνουμε δεν

καταλαβα . . . Καλο ειναι οταν postareis με το δικο σου nick name ειναι λιγο ακυρο να ξεκινας γραφοντας :

εσυ χαρακτηρισες τον mimo κλπ καλο ειναι να μιλας για την παρτη σου ! πως εισαι τοσο σιγουρος ( αν και

το παιδι δεν το ξερω προσωπικα ) οτι δεν εχω μιλησει μαζι του στο forum με p.m. π.χ. ? ? σε πληροφορω

πως εχει συμβει αυτο ( παλιοτερα ) βρηκα τις αποψεις του γενικα για το μπασκετ αρκετα σωστες οπως και

τον τροπο που βλεπει ο ιδιος το μπασκετ για τον εαυτο του μου ειχε δωσει τοτε τα συγχαρητηρια του για το

δεσιμο που εχουμε σαν ομαδα ( αν εχω λαθος ας με διαψευσει ) και γενικα κανεις απο τους 2 μας δεν εχει

προβλημα με τον αλλον και βγαινεις εσυ να δημιουργησεις ''κλιμα'' !
οταν καποιος ( αν και δεν εχω καμια ευαισθησια με κανεναν χαρακτηρισμο ) αναφερει την βαθμολογικη

θεση μιας ομαδας ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΑΖΩΝΙΚΟΣ ! αντιθετα με αυτον που μετα απο μια σημαντικη νικη ''ψηλωνει''

αποτομα και γραφει 78 -73 κλπ καλη συνεχεια στην ομαδα σου.
To post μου ηταν off topic μεχρι ΑΗΔΙΑΣ[size=7] αλλα δεν γινοταν αλλιως !
καλησπερα φιλε μου.θελω να απαντησω στα ερωτηματα σου
1.στα 35 μου δεν μπορω να ψηλωσω οταν το μονο που εχω καταφερει ειναι να παιξω μεχρι β εσκα κ μαλιστα ρολιστας σε οσες ομαδες αγωνιστηκα.ο ατταλος ειναι μια μετρια ομαδα που παλευει να σωθει κ επαναλαβανω οτι η νικη με το περα ειναι μεγαλη γιατι εκτος οτι καναμε βημα σωτηριας ειναι κ η ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥ που την κανει μεγαλυτερη.
2.η αληθεια ειναι οτι παθιαζομαι .με την ομαδα μου,τους φιλους μου κ επειδη ο mimos ειναι αδερφος μου οφειλα να απαντησω.δν δημιουργω κανενα κλιμα κ εννοειται δεν εκπροσωπω κανενα.
3. λες οτι δεν σε ενδιαφερουν αυτα που λεω για την ομαδα μου(δικαιωμα σου βεβαιως).με ενοχλει η ΕΠΑΡΣΗ που εχεις.κ για αυτο σου απαντησα αναλογα..
4.αν κ δεν καταλαβα τι εννοεις να προσεχω κ επειδη ανεφερες οτι μπορει να εχουμε κοινους γνωστους,ρωτηςε αν κ δεν σε ενδιαφερει οτι δεν ειμαι κανενα κωλοπαιδο..
συγνωμη κ εγω για το off topic..
aris_zografou
Τεταρτη 20:30 Α.Ο.ΖΩΓΡΑΦΟΥ-ΑΕΝΚ.
Στο γηπεδου του Ζωγραφου
dm_7
QUOTE(aris_zografou @ May 6 2008, 09:34 ) *
Τεταρτη 20:30 Α.Ο.ΖΩΓΡΑΦΟΥ-ΑΕΝΚ.
Στο γηπεδου του Ζωγραφου



Nικητές οι γηπεδούχοι σ' ένα ανατρεπτικό ματς! 41.gif
aionio talento
Ημουν στο ματς αλλα πριν γραψω περιμενα να διαβασω κατι απο αυτους που επαιξαν αλλα πολυ σιωπη επεσε . . .

οχι τιποτα αλλο αλλα ειχα καλομαθει στους υμνους και στις κολακειες !


Αnyway για 30 και κατι λεπτα ανωτερη η Α.Ε.Ν.Κ. σε ενα ματς που πηγε σε χαμηλο σκορ ( 60 -58 ) με τον

Ζωγραφου να εχει απουσιες και να ειναι σαφεστα επηρρεασμενος απο την αγωνιστικη απραξια εδω και κανα

μηνα περιπου ! διαλεξα το ματσακι γιατι πιστευα οτι θα ειναι συναρπαστικο ( παρα το μετριο ποιοτικα παιχνιδι )

και δεν επεσα εξω και βολευε και γεωγραφικα καθοτι το παλατι μας . . . ( γουδι ) ειναι μολις 500 μετρα μακρια

και πηγα μετα την προπονηση της αρρωστειας ( ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠΑΡΑ ) ! ! ! τελος πιστευω οτι ρολο στο να

αφυπνηστει ο ''κακος'' ζωγραφου ηταν η αποβολη με 2 Τ του coach στα μεσα περιπου του Δ΄ δεκαλεπτου !


Αν μπορει καποιος ας γραψει τους αγωνες που απομενουν μεχρι τελικο ! ποιος παιζει με ποιον κλπ !
mimos8
τρομερα τα υπονοουμενα σου γατε!και παλι υμνους θα γραψω αν νομιζεις οτι κρυβομαστε!χασαμε 2 ποντους σε μια εδρα που αν δεν κανω λαθος μονο ο οφη περασε φετος,κι ενω ημασταν ολο το ματς μπροστα μεχρι και 10 ποντους!επιπλεον παιξαμε αγωνα 2 μερες πριν και η προετοιμασια μας για το ματς ηταν ουσιαστικα μια ωρα το απογευμα της τριτης οπου δεν ειχαμε ρεπο.και οσοι ηταν στο γηπεδο ειδαν και πως και γιατι χασαμε...δε θελω να αναφερθω ομως για να μην γινω γραφικος.συγχαρητηρια στα παιδια του ζωγραφου και στον προπονητη τους σαββα κατσουνη που εχει κανει καταπληκτικη δουλεια εκει.
αιωνιε παρακαλα οσο μπορεις τις κουκουβαουνες να κερδισουν αυριο γιατι το χανετε το τρενο για φετος...δυστυχως
alexas10
QUOTE(aionio talento @ May 8 2008, 02:18 ) *
Ημουν στο ματς αλλα πριν γραψω περιμενα να διαβασω κατι απο αυτους που επαιξαν αλλα πολυ σιωπη επεσε . . .

οχι τιποτα αλλο αλλα ειχα καλομαθει στους υμνους και στις κολακειες !
Αnyway για 30 και κατι λεπτα ανωτερη η Α.Ε.Ν.Κ. σε ενα ματς που πηγε σε χαμηλο σκορ ( 60 -58 ) με τον

Ζωγραφου να εχει απουσιες και να ειναι σαφεστα επηρρεασμενος απο την αγωνιστικη απραξια εδω και κανα

μηνα περιπου ! διαλεξα το ματσακι γιατι πιστευα οτι θα ειναι συναρπαστικο ( παρα το μετριο ποιοτικα παιχνιδι )

και δεν επεσα εξω και βολευε και γεωγραφικα καθοτι το παλατι μας . . . ( γουδι ) ειναι μολις 500 μετρα μακρια

και πηγα μετα την προπονηση της αρρωστειας ( ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠΑΡΑ ) ! ! ! τελος πιστευω οτι ρολο στο να

αφυπνηστει ο ''κακος'' ζωγραφου ηταν η αποβολη με 2 Τ του coach στα μεσα περιπου του Δ΄ δεκαλεπτου !
Αν μπορει καποιος ας γραψει τους αγωνες που απομενουν μεχρι τελικο ! ποιος παιζει με ποιον κλπ !


μεγαλε κοιτα την ομαδα σου και ασε την αενκ τωρα αντε γιατι εχεις αρχισει και γινεσαι πολυ γραφικος τελικα
odysseas 1998
του το είχα πει πριν 2 μήνες...Άτταλος,Ζωγράφου και ποιος άλλες ομάδες συνεχίζουν?
FIVOS9
QUOTE(mimos8 @ May 8 2008, 03:44 ) *
τρομερα τα υπονοουμενα σου γατε!και παλι υμνους θα γραψω αν νομιζεις οτι κρυβομαστε!χασαμε 2 ποντους σε μια εδρα που αν δεν κανω λαθος μονο ο οφη περασε φετος,κι ενω ημασταν ολο το ματς μπροστα μεχρι και 10 ποντους!επιπλεον παιξαμε αγωνα 2 μερες πριν και η προετοιμασια μας για το ματς ηταν ουσιαστικα μια ωρα το απογευμα της τριτης οπου δεν ειχαμε ρεπο.και οσοι ηταν στο γηπεδο ειδαν και πως και γιατι χασαμε...δε θελω να αναφερθω ομως για να μην γινω γραφικος.συγχαρητηρια στα παιδια του ζωγραφου και στον προπονητη τους σαββα κατσουνη που εχει κανει καταπληκτικη δουλεια εκει.
αιωνιε παρακαλα οσο μπορεις τις κουκουβαουνες να κερδισουν αυριο γιατι το χανετε το τρενο για φετος...δυστυχως

Ο ζωγραφος εχει χασει και απο τον αρδητο στην εδρα του φετος! blove.gif
Jabar
QUOTE(mimos8 @ May 8 2008, 03:44 ) *
τρομερα τα υπονοουμενα σου γατε!και παλι υμνους θα γραψω αν νομιζεις οτι κρυβομαστε!χασαμε 2 ποντους σε μια εδρα που αν δεν κανω λαθος μονο ο οφη περασε φετος,κι ενω ημασταν ολο το ματς μπροστα μεχρι και 10 ποντους!επιπλεον παιξαμε αγωνα 2 μερες πριν και η προετοιμασια μας για το ματς ηταν ουσιαστικα μια ωρα το απογευμα της τριτης οπου δεν ειχαμε ρεπο.και οσοι ηταν στο γηπεδο ειδαν και πως και γιατι χασαμε...δε θελω να αναφερθω ομως για να μην γινω γραφικος.συγχαρητηρια στα παιδια του ζωγραφου και στον προπονητη τους σαββα κατσουνη που εχει κανει καταπληκτικη δουλεια εκει.
αιωνιε παρακαλα οσο μπορεις τις κουκουβαουνες να κερδισουν αυριο γιατι το χανετε το τρενο για φετος...δυστυχως

Πολύ καλή προσπάθεια από την ΑΕΝΚ .Επαιξε πάλι τη γνωστή πολύ καλή άμυνα κράτησε το Ζωγράφο στους 60 πόντους.έδωσε χώρο και το σουτ εκεί που έπρεπε.Τα 1-2 αμυντικά λάθη στο κρίσιμο τρίλεπτο προήλθαν
από νευρικότητα και έλλειψη συγκέντρωσης στην επίθεση.Η αποβολή του προπονητή του Ζωγράφου έπαιξε ρόλο .Οι παίκτες του Ζωγράφου έβγαλαν εξτρα ενέργεια ,τσέκαραν δυνατά και το γύρισαν.Ισως η προοπτική
της νίκης αποσυντόνισε την ΑΕΝΚ για ένα κρίσιμο τρίλεπτο σε βιαστικές και λάθος επιθετικές επιλογές.Παρόλα αυτά ένα τρίποντο του Ψωμαδέρη που το ξέρασε το καλάθι η μία χαμένη βολή που θα ισοφάριζε τον αγώνα 6
δευτ. πριν τη λήξη ίσως τον οδηγούσαν σε παράταση.Δύο πολύ καλές ομάδες με όλη τη σημασία και καλά δουλεμένες από δύο πολύ καλούς προπονητές συγκρούστηκαν.Το θέαμα μπορεί να μην ήταν τρομερό αλλά ήταν ντέρμπι με σασπένς και μου άρεσε.Μοναδική παραφωνία η διαιτησία που δεν αφήνει κανένα να χαρεί ένα παιχνίδι.Σε ένα πρωτάθλημα ο Ζωγράφου θα τερμάτιζε πάνω από τη Κηφισιά σε ένα ματς φάνηκε η ποιότητα της δουλειάς στην ΑΕΝΚ.Βασική διαφορά πάντως της Γ Εθνικής από Α ΕΣΚΑ η δύναμη και τα αθλητικά προσόντα
billy_14
QUOTE(odysseas 1998 @ May 8 2008, 01:02 ) *
του το είχα πει πριν 2 μήνες...Άτταλος,Ζωγράφου και ποιος άλλες ομάδες συνεχίζουν?

Στα ημιτελικά θα παίξουν ο νικητής του Άρης Πετρούπολης-Νεοπεντελικός εντός με Ζωγράφου και ο νικητής του αγώνα Ψυχικού-Αγίας Παρασκευής ή Γκυζιακού εντός με Άτταλο. Αν σας μπέρδεψα δεν φταίω, οι αναβολές φταίνε. Ξέρω πάντως ότι οι ημιτελικοί θα γίνουν 21 και 22 Μαϊου και ο τελικός 25 ή 26, μάλλον στο Περιστέρι.

Alexas cool down man. Και η ήττα στο πρόγραμμα είναι, απόλαυσε την άνοδο, εγώ τουλάχιστον αυτό θα έκανα στη θέση σου. peace.gif
billy_14
Ξέχασα να σας πω, απόψε στις 9.30 Αγία Παρασκευή-Γκυζιακός. Είμαι βέβαιος ότι ο junkie Jabar θα είναι εκεί, δυστυχώς εγώ δεν μπορώ λόγω μιας υποχρέωσης όπως δεν κατάφερα να πάω ούτε χτες στο Ζωγράφου-ΑΕΝΚ.
pouf
shmera sto kodopeuko agia paraskevi-gyziakos....stis 9:30..
loufer
QUOTE(pouf @ May 8 2008, 11:38 ) *
shmera sto kodopeuko agia paraskevi-gyziakos....stis 9:30..


Ενδιαφέρον παιχνίδι ειδικά μετά την κηδεία που τους έκαναν οι γηπεδούχοι στερώντας τους την άνοδο, να δούμε τι roster θα κατεβάσουν και οι 2 ομάδες βέβαια...
amboulas
QUOTE(alexas10 @ May 8 2008, 03:49 ) *
μεγαλε κοιτα την ομαδα σου και ασε την αενκ τωρα αντε γιατι εχεις αρχισει και γινεσαι πολυ γραφικος τελικα

κοουτς μην του απαντας..δινεις αξια σε ενα τυπο που κρυβεται πισω απο ενα aionio talento που απειλει κ ειρωνευεται .αστον να χαιρεται μονος του
aionio talento
QUOTE(mimos8 @ May 8 2008, 00:44 ) *
τρομερα τα υπονοουμενα σου γατε!και παλι υμνους θα γραψω αν νομιζεις οτι κρυβομαστε!χασαμε 2 ποντους σε μια εδρα που αν δεν κανω λαθος μονο ο οφη περασε φετος,κι ενω ημασταν ολο το ματς μπροστα μεχρι και 10 ποντους!επιπλεον παιξαμε αγωνα 2 μερες πριν και η προετοιμασια μας για το ματς ηταν ουσιαστικα μια ωρα το απογευμα της τριτης οπου δεν ειχαμε ρεπο.και οσοι ηταν στο γηπεδο ειδαν και πως και γιατι χασαμε...δε θελω να αναφερθω ομως για να μην γινω γραφικος.συγχαρητηρια στα παιδια του ζωγραφου και στον προπονητη τους σαββα κατσουνη που εχει κανει καταπληκτικη δουλεια εκει.
αιωνιε παρακαλα οσο μπορεις τις κουκουβαουνες να κερδισουν αυριο γιατι το χανετε το τρενο για φετος...δυστυχως



Ωραιος ο mimos . . . τωρα να πω οτι πιο πανω εγραψα οτι για 35 λεπτα η Α.Ε.Ν.Κ. ηταν καλυτερη και εδειχνε

οτι θα κερδισει δεν εχει νοημα γιατι γραπτο ειναι και μενει !


οσο για τα παρακαλετα σε κουκουβαουνες και λοιπους απλα δεν μας αφορουν ! το ποιος κινειται ''πλαγιως''

το εγραψαν αλλα παιδια που ''ενοχληθηκαν'' απο διαφορους και τυχαινει μαλιστα να παιζουν στην ομαδα

του κολλητου σου που με κραζει παρακατω ! ! μην αγχωνεσαι αυτη η ομαδα εχει ηδη μια ανοδο και κυνηγαει

δευτερη συνεχομενη με τροπους που δεν μπορω να τους αναφερω γιατι θα με κυνηγαει ο coach θα μιλησω

στο τελος με προσωπα πραγματα αριθμους που αφορουν την ομαδα μου και μονο ! και τοτε . . . .

μεχρι τοτε κανε υπομονη 2 βδομαδες εμειναν ! ! !


p.s. διαβασα και το χθεσινο 2σελιδο στο ALL STAR BASKET και ειδα οτι υπαρχει διαθεση για κατι καλο του

χρονου και οχι για ασανσερ . . . μακαρι να ισχυσει το πρωτο !
aionio talento
QUOTE(alexas10 @ May 8 2008, 00:49 ) *
μεγαλε κοιτα την ομαδα σου και ασε την αενκ τωρα αντε γιατι εχεις αρχισει και γινεσαι πολυ γραφικος τελικα


Αλλη φορα πριν παω να παρακολουθησω εναν αγωνα μπασκετ και πριν γραψω στο forum για αυτο που ειδα

στο παιχνιδι θα ζηταω την αδεια σου πρωτα !
aionio talento
ξεχασες να γραψεις : 78 - 73 με εξι παικτες ! ! !
basketmania_9
Agia Paraskevi-Gkiziakos simera stis 21.30 sto Kontopeuko!

Distixos de tha mporeso na to do logo douleias, omos eimai periergos na matho ti tha ginei...oi omades meta apo toso kairo apraksias poso tous endiaferei to Kipelo? Episis thelo na matho tin antidrasi tou Gkiziakou meta to paixnidi tou protathlimatos

perimeno enimerosi apo to forum!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.