Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Lokomotiv Kuban vs Παναθηναικός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3
SkyFall
https://cdn.streamable.com/video/mp4/lkcn_1.mp4

vlado-sale
Nik Tepits
QUOTE(Λουπους @ Jan 21 2016, 12:39 ) *
Και καλά ότι Ντιλέινι - Ντρέιπερ είναι καλύτεροι από Καλάθη - Διαμαντίδη;; rolleyes.gif


Απ τη στιγμη που δεν υπαρχει πλανο στην επιθεση και τα τελευταια λεπτα εγινε διαγωνισμος τριποντων, ε σε αυτο ειναι καλητεροι οι Ντιλεινι-Ντρειπερ. Αντι να περασουμε την μπαλα μεσα, οπου ο Ραντου μπορουσε να μας δωσει ευκολους ποντους, περιμενουμε απ τον Καλαθη να βαλει κρισιμα τριποντα.

louie
QUOTE (Dred11 @ Jan 21 2016, 21:10 ) *
O Καλάθης δεν είναι για 2 εκ. αλλά είναι ο μόνος καλός έλληνας μπασκετμπολίστας που μπορούσαμε να αποκτήσουμε. Οκ.
Ο Μήτσος έκανε τα λαθάκια του, αλλά είναι ακόμα παικτούρα, Φώτσης πολύ καλός σήμερα, ας ελπίσουμε ότι θα συνεχίσει έτσι. Με ένα πιο μικρό συμβόλαιο μπορεί να βοηθάει άλλα 2 χρόνια, πιστεύω.
Στον Φελντίν πέφτει συνεχόμενα ένα μεγαλύτερο βάρος από αυτό που μπορεί να αντέξει ο άνθρωπος. Δεν είναι ο παίκτης που μπορεί να σου κερδίσει το ματς μόνος του, αλλά είναι το value for money της δεκαετίας. Ανανέωση χθες.
Ο Γιάνκοβιτς σίγουρα δεν είναι καλός αρκετά για βασικό τριάρι. Για συμπληρωματικός είναι οκ όμως και αυτό δεν το λέω τώρα που έπαιξε συμπαθητικά.
Ο Πάβλοβιτς δεν νομίζω ότι δεν προσπαθεί, αλλά δεν του βγαίνει τίποτα δυστυχώς. Το ίδιο και ο Κούζμιτς, ο οποίος μόνο για τρίτος ψηλός κάνει, αλλά είναι πολυτέλεια να έχεις ξένο για τρίτο ψηλό. Ίσως ως έβδομος ξένος για την Ευρωλίγκα μόνο.
Γκιστ ντεφορμέ τα μάλα.
Έχω ξαναπεί ότι η ομάδα χρειάζεται 14 ετοιμοπόλεμους παίκτες. Στους 14 χωράνε ως συμπληρωματικοί οι Φώτσης (αν δεν σταματήσει), Γιάνκοβιτς, Μποχωρίδης, Χαραλαμπόπουλος, Παπαγιάννης και ίσως Κούζμιτς ως έβδομος ξένος. Βάση της ομάδας από του χρόνου θα είναι ο Καλάθης, ο Γκιστ, ο Ραντούλιτσα, ο Παππάς και ο Φελντίν. Σ' αυτούς πρέπει να προστεθούν τρεις καλοί ξένοι που θα βγάζουν άνετα 25 λεπτά (όχι δηλ. Ραντούλιτσες) και ένας ακόμα συμπληρωματικός Έλληνας (ή δύο αν σταματήσει ο Φώτσης). Υποψήφιοι συμπληρωματικοί Έλληνες είναι ο Ζήσης, ο Αντετονκούμπο, ο Μπράμος, ο Ζακ Γαλιφιανάκης (που τελειώνει το κολλέγιο), ο Περπέρογλου (αν φύγει από Μπάρτσα) και ο Μπόγρης. Ο Καιμακόγλου νομίζω παραγέρασε.


με βρισκεις συμφωνο ακομα και σε αυτο. ποσο χειροτερος μπορει να ειναι ακομα και αυτος ο τυπος απο τον παβλοβιτς;
salonikatasos
εγώ πάντως συνεχίζω να ελπίζω στο πλεονέκτημα έδρας. οι ανταγωνιστές μας είναι από τη μία η λοκομοτίβ που είδαμε σήμερα και από την άλλη η εφές που μόλις έχασε από τη τσεντεβίτα(δεύτερη φορά φέτος). φυσικά πλέον δε χωράει άλλη ήττα εκτός προγράμματος σαν αυτή με τον ερυθρό αστέρα την προηγούμενη εβδομάδα
SkyFall
QUOTE (Dred11 @ Jan 21 2016, 21:10 ) *
Υποψήφιοι συμπληρωματικοί Έλληνες είναι ο Ζήσης, ο Αντετονκούμπο, ο Μπράμος, ο Ζακ Γαλιφιανάκης (που τελειώνει το κολλέγιο), ο Περπέρογλου (αν φύγει από Μπάρτσα) και ο Μπόγρης. Ο Καιμακόγλου νομίζω παραγέρασε.



QUOTE (j-kidd13 @ Jan 21 2016, 21:26 ) *
Με βρισκεις συμφωνο.


και μένα απόλυτα
spysta
QUOTE(j-kidd13 @ Jan 21 2016, 20:26 ) *
Ο Ραντουλιτσα οσο και αν ειρωνευονται καποιοι σημερα εφαγε το ξυλο της αρκουδας,εβαλα καποια σημαντικα καλαθια,αλλα παντα τον εκλειναν με 2 παικτες,και μοιραια εκανε καποια τραγικα λαθη.
Κανει μπαμ η ελλειψη 2 ακομα παικτων ,που θα καθιστουσαν την ομαδα ισαξιο διεκδικητη για την κουπα.

ποτε τον εκλειναν με 2 παικτες τον Ραντουλιτσα ... ?? πανω απο μια δυο φορες δεν πρεπει αν εγινε (προσωπικα δεν θυμαμαι καμια φαση μαλιστα)!!
1vs1 ηταν η επιλογη του Μπαρτζωκα εξαρχης

2 ακομα παικτες ΔΕΝ θα εφταναν στον ΠΑΟ για διεκδικηση της κουπας εκτος κι αν αυτοι ηταν ο Ντιλεινι και ο Ραντολφ στις θεσεις των κανενα στην περιφερεια και Κουζμιτς στους ψηλους


νομιζω οτι η ελλειψη αλλαγων κοστισε στον ΠΑΟ σημερα.
δεν ειχε ανασες στο τελος και το πληρωσε σε συνδιασμο με κατι τριποτσελες του Ντρειπερ και του Ντιλεινι στο τελος.

γενικα παντως κακη και η Κουμπαν σημερα .. τον εχει σταξει τον Ντιλεινι ο Μπαρτζωκας με σερι 35λεπτα , φανταζομαι θα παρει ΣΙΓΟΥΡΑ περιφερειακο για τον β γυρο.
SkyFall
QUOTE (spysta @ Jan 21 2016, 21:56 ) *
ποτε τον εκλειναν με 2 παικτες τον Ραντουλιτσα ... ?? πανω απο μια δυο φορες δεν πρεπει αν εγινε (προσωπικα δεν θυμαμαι καμια φαση μαλιστα)!!
1vs1 ηταν η επιλογη του Μπαρτζωκα εξαρχης

2 ακομα παικτες ΔΕΝ θα εφταναν στον ΠΑΟ για διεκδικηση της κουπας εκτος κι αν αυτοι ηταν ο Ντιλεινι και ο Ραντολφ στις θεσεις των κανενα στην περιφερεια και Κουζμιτς στους ψηλους


νομιζω οτι η ελλειψη αλλαγων κοστισε στον ΠΑΟ σημερα.
δεν ειχε ανασες στο τελος και το πληρωσε σε συνδιασμο με κατι τριποτσελες του Ντρειπερ και του Ντιλεινι στο τελος.

γενικα παντως κακη και η Κουμπαν σημερα .. τον εχει σταξει τον Ντιλεινι ο Μπαρτζωκας με σερι 35λεπτα , φανταζομαι θα παρει ΣΙΓΟΥΡΑ περιφερειακο για τον β γυρο.


Γενικά δεν έχει βάθος η Λοκομοτίβ, θέλει οπωσδήποτε γκαρντ (έλειπε και ο Μπικοβ σήμερα) και νομίζω ότι θέλει και ένα 5άρι. Δεν κατάλαβα γιατί τον έδιωξε τον Φεσένκο.
SG3ptshooter
QUOTE(SkyFall @ Jan 21 2016, 22:03 ) *
Γενικά δεν έχει βάθος η Λοκομοτίβ, θέλει οπωσδήποτε γκαρντ (έλειπε και ο Μπικοβ σήμερα) και νομίζω ότι θέλει και ένα 5άρι. Δεν κατάλαβα γιατί τον έδιωξε τον Φεσένκο.

Θεωρητικά έχει κλείσει το MardyKwlins που είναι στο περίμενε από τη Strasbourg, αν γυρίσει κι η Ρώσικη βερσιόν της αναποτελεσματικής και-καλα-τιμιότητας έχουν περισσότερο κόσμο χαμηλά. Ο Fesenko δεν ξέρω αν ήταν ή όχι ικανοποιημένος και ποιο ήταν το ενδιαφέρον της Cantu, ή τι παίζει γενικά, αν ψάχνουν ή και αν χωρά από πλευράς θέσης ξένου αντικαταστάτης.
j.browning
Εγω νομιζω οτι παιζουμε με τρεις παιχτες στο παρκε,απο την θεση τρια δεν παιρνουμε απολυτως τιποτα κ απο την πεντε σπανια θα παρουμε κατι απο των μιρο.δεν μιλαω για σημερα αλλα γενικα,
Αν παρατηρησετε ολα τα παιχνιδια που εχουμε κερδισει εκαναν καλο ματς παιχτες στις θεσης αυτες,
Οταν ανεβηκε ο βλαντο σημερα παιξαμε πολυ καλα.
SkyFall
QUOTE (SG3ptshooter @ Jan 21 2016, 22:09 ) *
Θεωρητικά έχει κλείσει το MardyKwlins που είναι στο περίμενε από τη Strasbourg, αν γυρίσει κι η Ρώσικη βερσιόν της αναποτελεσματικής και-καλα-τιμιότητας έχουν περισσότερο κόσμο χαμηλά. Ο Fesenko δεν ξέρω αν ήταν ή όχι ικανοποιημένος και ποιο ήταν το ενδιαφέρον της Cantu, ή τι παίζει γενικά, αν ψάχνουν ή και αν χωρά από πλευράς θέσης ξένου αντικαταστάτης.


Ο Σερμα κάνει καλή σεζόν ε; tongue.gif

Στους ψηλούς παίζει ουσιαστικά με 4άρια, αν βγάλει τραυματισμό κάποιος εξ' αυτών θα έχει θέμα. Πάντως με αυτή τη νίκη σήμερα και ταυτόχρονα την ήττα της Εφές κατά μεγάλο ποσοστό ξεκαθαρίζουν οι δύο πρώτες θέσεις του ομίλου.
Και ναι, ο Μάρντι Κόλινς είναι μια καλή περίπτωση αλλά θα περίμενα να πάρει κάποιον καθαρά δημιουργό.
green_sky
Αυτος ο Παναθηναικος αν ειχε στην θεση του Κουζμιτς εναν καλο αθλητικο ψηλο και στην θεση του Παυλοβιτς ενα παιχτη με αξιοπιστο σουτ να στηνεται στην γωνια και να πυροβολει θα περναγε με 10 ποντους μεσα απο την κουμπαν.
Ειναι πραγματικα απιστευτο να εισαι 2.15 και να μην εχεις χουκ απο τα 3 μετρα με αντιπαλους δεκα ποντους κοντυτερους.
Ο δε παυλοβιτς οπως σωστα ειπε και ενας φιλος αν τον εβλεπες στο τελος θα νομιζες οτι εχει παιξει 30 λεπτα.Κριμα γιατι εχει κανει μεγαλη καριερα στην αμερικη.
Ρε παιδια δεν γινεται να εχεις Διαμαντιδη και Καλαθη που ειναι μετρ του πικ εν ρολ και να το αναιρεις με τους ψηλους που εχεις.Δεν γινεται να τους υποχρεωνεις να βγαινουν και να σουταρουν αυτοι οι παιχτες (που στην τελικη δεν ειναι και το πιο δυνατο τους σημειο) γιατι δεν εχουν αλλη επιλογη.Απλα δεν γινεται.
elvetopsyxos
QUOTE (SkyFall @ Jan 21 2016, 22:03 ) *
Γενικά δεν έχει βάθος η Λοκομοτίβ, θέλει οπωσδήποτε γκαρντ (έλειπε και ο Μπικοβ σήμερα) και νομίζω ότι θέλει και ένα 5άρι. Δεν κατάλαβα γιατί τον έδιωξε τον Φεσένκο.


Ο Φεσένκο ήταν έβδομος ξένος. Οπότε αν φέρει κι άλλο γκαρντ (που είναι μάλλον πιο σημαντικός από 5αρι λόγω ξεθεώματος Delaney) να'χει 2 ξένους μόνο για Ευρώπη λίγο σκληρό!
CG.
QUOTE (villiskabas @ Jan 21 2016, 21:16 ) *
Νομιζω η ομαδα εχει χασει την αιγλη των περασμενων ετων για τα καλα! τα πραγματα ειναι πολυ ασχημα δεχομαστε επιθεση απο παντου! μας συμπεριφερονται σαν ομαδουλα της σειρας!
Ενας πιο πανω ανεφερε οτι ο Παβλοβιτς ανεβηκε στο τελος! Εγω θα πω οτι ο Παβλοβιτς επαιξε πιο λιγο απολους και εδειχνε λες και επαιζε 40 λεπτα!Ειναι πραγματικα κακιστος παιδια δεν προσφερει σχεδον τπτ!
Τα γκαρντ εχουν βγαλει γλωσσα εξω γτ τοσο καιρο παιζουμε με 3 γκαρντ ενας εκ των οποιων στα 35-36
Ο γκιστ ξεφουσκωσε στην χειροτερη φαση!
Τι να πω τρελη απογοητευση και στην διοικηση σφυριζουν αδιαφορα!
Ελπιζω να αλλαξουνε πολλα και συντομα!
Παντως οτι και να λεμε ο σχεδιασμος της ομαδας ηταν τελειως λαθος!

Λαθος;για γελια ηταν ΚΑΙ φετος
Την αφησαν αβοηθητη την ομαδα.
Τι να λεμε.
A.CAB
Δεν είναι ότι δεν το περίμενα. Απλά σήμερα ξενέρωσα. Ξενέρωσα με την ομάδα, ξενέρωσα με το σχεδιασμό (που τώρα δείχνει τα απαράδεκτα, στα όρια του ερασιτεχνισμού, λάθη του) και κυρίως ξενέρωσα με την πάρτη μου. Και αυτό γιατί έπιασα τον εαυτό μου να μην έχει στεναχωρηθεί ή θυμώσει με την ήττα σήμερα. Γιατί λέω εντάξει παίξαμε καλά σε πολλά σημεία του ματς. Γιατί με το Γκιστ χάλια και τον Καλάθη μέτριο καταφέραμε και κοντράραμε. Γιατί είδα το Βλάντο να είναι θετικός σε παιχνίδι Ευρολίγκας μετά από καιρό. Το ίδιο και το Φώτση. Γιατί ο Ραντούλιτσα από 'κει που ήταν για κλωτσίες στο πρώτο ημίχρονο, έκανε πραγματική ζημειά στο δεύτερο. Γιατί θεώρησα πως η Κουμπάν μας κέρδισε και 3η φορά με κωλοφαρδία...
Και μετά κατάλαβα πόσο έχει μικρύνει αυτή η ομάδα και στο μυαλό μου πλέον. Γιατί αν δεν στραβώνω που χάσαμε και πάλι από την Κουμπάν, που κρατήσαμε το Ντιλέινι σε χαμηλά επίπεδα και πάλι χάσαμε, που ο Γιάνκοβιτς και ο Φώτσης κάνανε το ματς της σεζόν και πάλι χάσαμε, που τους γυρίσαμε το ματς στο άψε σβήσε από -12 και πάλι χάσαμε, που φτάσαμε στο τελευταίο 5λεπτο και φάνηκε η γενική γύμνια μας σε λύσεις και επιλογές και εννοείται πως χάσαμε, τότε μάλλον η ομάδα έχει πέσει πραγματικά επίπεδο. Αν λέμε ότι κοντραραμε τη Λοκομοτίβ Κουμπάν και δεν πειράζει τι να κάνουμε τότε η πραγματικότητα απλά ήρθε μας ισοπεδώσει. Όταν λέεμ ότι το παλέψαμε αλλά χάσαμε για 3η φορά σε μια σεζόν και χρυσώνουμε το χάπι τότε πολύ απλά τα θέματά μας είναι πολύ μεγαλύτερα. Η φανέλα δεν κερδίζει μόνη της. Οριστικά πλέον.
Ποιό Φ4 ρε; Ποιό πλεονέκτημα έδρας; Εδώ πρέπει να χυθεί αίμα και ιδρώτας για να περάσουμε στο Τοπ8 έχοντας πέσει στον ευκολότερο όμιλο που μπορεί να μας τύχει.
Είμαστε η πιο αργή ομάδα του Τοπ16. Καταφέραμε με αυτόν τον αστείο προγραμματισμό να κάψουμε τους 2 καλύτερούς μας παίχτες στο κρισιμότερο σημείο της σεζόν και πολυ απλά πάλι περιμένουμε το ΔΔ να είναι 30 χρονών κάθε βδομάδα. Καταφέραμε να στήσουμε μια ομάδα λες και είναι τουρνουα 15 ημερών και πλαισιώσαμε τους καλύτερους παίχτες μας με τους χειρότερους δυνατούς συμπαίχτες. Που έκανε μια ωραία τάπα ο Πάβλοβιτς και λέμε "πρόσφερε". Που έβαλε ...12 πόντους ο Γιάνκοβιτς και λέμε "ορίστε το 'χει ο παιχταράς". Που παίρνει 2 ριμπάουντ παραπάνω ο Κούζμιτς και λέμε "νάτος, δεν είναι κακός, είναι χρήσιμος παίχτης".
Κρίμα.
Τα πράγματα είναι πάρα πολύ δύσκολα. Για να δούμε τι θα δούμε και τη Δευτέρα γιατί την Τρίτη παίζει να είμαστε διαφορετικοί σαν ομάδα...
OrNio
Μην κρίνετε την ομάδα με βάση τη χθεσινή της απόδοση γιατί αυτή ήταν ταβάνι. Δεν θα μπορεί να αποδίδει έτσι συνέχεια. Ούτε ο Φώτσης θα ξαναπιάσει εύκολα τέτοια απόδοση, ούτε ο Ραντούλιτσα, ούτε φυσικά ο Γιάνκοβιτς.
Η ουσία είναι πως στη θέση "τρία" ουσιαστικά παίχτη δεν έχουμε. Στη θέση "τέσσερα" έχουμε έναν, ενώ στις "ένα" και "δύο" παίζουμε με τρεις παίκτες εκ των οποίων ο ένας είναι πια 36 ετών. Στο "πέντε" υπάρχει μόνο ένας (Ραντούλιτσα) και αυτός με αδυναμίες που χρειάζονται κάλυψη.
Από αυτά καταλαβαίνει κανείς πόσο μεγάλοι παίκτες είναι οι Καλάθης, Γκιστ και Διαμαντίδης οι οποίοι (κατ'εμέ τουλάχιστον) βαστάνε όλη την ομάδα. Τον δεύτερο θα κάνει έγκλημα εαν ο ΔΓ τον διώξει το καλοκαίρι. Επίσης ο Σάλε όπως και να το κάνουμε έχει ευθύνες. Καλά τα όσα λέμε για τον ΔΓ αλλά δεν διάλεξε αυτός τον Κούζμιτς νομίζω. Σωστά είπε ένας φίλος από πάνω ότι το παιδί είναι 2,10 και δεν έχει χουκ. Έλεος. Επίσης δεν είναι ο ΔΓ που φαίνεται να έχει "κολλήσει" με την απόκτηση περιφερειακού, ενώ κάνει μπαμ ότι χρειαζόμαστε πρώτα απ' όλα ΜΑΠ που να δώσει ανάσες στον Γκιστ και να καλύψει (αμυντικά) τον Ραντούλιτσα.
j.browning
QUOTE (OrNio @ Jan 22 2016, 11:00 ) *
Μην κρίνετε την ομάδα με βάση τη χθεσινή της απόδοση γιατί αυτή ήταν ταβάνι. Δεν θα μπορεί να αποδίδει έτσι συνέχεια. Ούτε ο Φώτσης θα ξαναπιάσει εύκολα τέτοια απόδοση, ούτε ο Ραντούλιτσα, ούτε φυσικά ο Γιάνκοβιτς.
Η ουσία είναι πως στη θέση "τρία" ουσιαστικά παίχτη δεν έχουμε. Στη θέση "τέσσερα" έχουμε έναν, ενώ στις "ένα" και "δύο" παίζουμε με τρεις παίκτες εκ των οποίων ο ένας είναι πια 36 ετών. Στο "πέντε" υπάρχει μόνο ένας (Ραντούλιτσα) και αυτός με αδυναμίες που χρειάζονται κάλυψη.
Από αυτά καταλαβαίνει κανείς πόσο μεγάλοι παίκτες είναι οι Καλάθης, Γκιστ και Διαμαντίδης οι οποίοι (κατ'εμέ τουλάχιστον) βαστάνε όλη την ομάδα. Τον δεύτερο θα κάνει έγκλημα εαν ο ΔΓ τον διώξει το καλοκαίρι. Επίσης ο Σάλε όπως και να το κάνουμε έχει ευθύνες. Καλά τα όσα λέμε για τον ΔΓ αλλά δεν διάλεξε αυτός τον Κούζμιτς νομίζω. Σωστά είπε ένας φίλος από πάνω ότι το παιδί είναι 2,10 και δεν έχει χουκ. Έλεος. Επίσης δεν είναι ο ΔΓ που φαίνεται να έχει "κολλήσει" με την απόκτηση περιφερειακού, ενώ κάνει μπαμ ότι χρειαζόμαστε πρώτα απ' όλα ΜΑΠ που να δώσει ανάσες στον Γκιστ και να καλύψει (αμυντικά) τον Ραντούλιτσα.

κοιτα αν σκεφτεις οτι ο σαλε ηθελε το καλοκαιρι των ταιους η τον λασμε αλλα τελικα ο προεδρος των εναν των εβγαλε χασικλι και των αλλο σαπακι και τελικα του πηρε κουζμιτς δεν νομιζω να φταιει ο σαλε.
το κολλημα με των περιφερειακο πιστευω οτι το εχει καταρχην γιατι χρειαζεται γκαρντ.(εχουμε ποσοτικο προβλημα στην περιφερεια και οι ποιοτικοτατη περιφερειακοι μας σερνονται)
επισης χρειαζεσαι παιχτη που να μπουμπουναει τριποντα για το περιφημο spacing που λεει και ο φιλος μου ο parisinos για να μπορει και ο μιρο να παιζει μεσα στο καλαθι χωρις να του γινονται 100 φαουλ στην περιστροφη.με πενταδα τριων γκαρντ διαμαντιδη φελντειν γκιμπσον?(βαζει πραγματι αυτος τοσα τριποντα?)φωτση ραντουλιτσα θα εχεις καταπληκτικο ανοιγμα της ρακετας.
κοιτα εγω εχω καταλαβει απο ολα τα συμφραζομενα οτι ο ΔΓ εχει δει το ονειρο οτι φετος επρεπε ο χαραλαμποπουλος να ειναι το βασικο μας τριαρι και ο παπαγιαννης το βασικο μας πενταρι γιαυτο εμειναν αυτες οι 2 θεσεις γυμνες ο σαλε καλα κανει και δεν τους βαζει γιατι δεν γινεται με αυτους να πας για το 'εβδομο'που θελει ο προεδρας αλλα και οι κακομαθημενοι και γκρινιαρηδες οπαδοι του παο.
πολυ φοβαμαι απο αυτα που διαβαζω οτι αυτοι οι κακομαθημενοι οπαδοι και ο προεδρος(και αυτος τετοιος ειναι)την δευτερα μετα την πιθανη ηττα απο των οσφπ θα σκορπισουν για αλλη μια φορα την ομαδα στους πεντε ανεμους.και αυτο θα ειναι καταστροφικο για αλλη μια φορα.η ομαδα θελει στηριξη και διορθωτικες κινησεις το καλοκαιρι και οχι διαλυση
str
η ομαδα δεν χρειαζεται κανενα 3αρι και κανενα 5αρι...
σε μια θεση χωλαινει η ομαδα
στη θεση του προεδρου...
OrNio
QUOTE (j.browning @ Jan 22 2016, 12:01 ) *
κοιτα αν σκεφτεις οτι ο σαλε ηθελε το καλοκαιρι των ταιους η τον λασμε αλλα τελικα ο προεδρος των εναν των εβγαλε χασικλι και των αλλο σαπακι και τελικα του πηρε κουζμιτς δεν νομιζω να φταιει ο σαλε.
το κολλημα με των περιφερειακο πιστευω οτι το εχει καταρχην γιατι χρειαζεται γκαρντ.(εχουμε ποσοτικο προβλημα στην περιφερεια και οι ποιοτικοτατη περιφερειακοι μας σερνονται)
επισης χρειαζεσαι παιχτη που να μπουμπουναει τριποντα για το περιφημο spacing που λεει και ο φιλος μου ο parisinos για να μπορει και ο μιρο να παιζει μεσα στο καλαθι χωρις να του γινονται 100 φαουλ στην περιστροφη.με πενταδα τριων γκαρντ διαμαντιδη φελντειν γκιμπσον?(βαζει πραγματι αυτος τοσα τριποντα?)φωτση ραντουλιτσα θα εχεις καταπληκτικο ανοιγμα της ρακετας.
κοιτα εγω εχω καταλαβει απο ολα τα συμφραζομενα οτι ο ΔΓ εχει δει το ονειρο οτι φετος επρεπε ο χαραλαμποπουλος να ειναι το βασικο μας τριαρι και ο παπαγιαννης το βασικο μας πενταρι γιαυτο εμειναν αυτες οι 2 θεσεις γυμνες ο σαλε καλα κανει και δεν τους βαζει γιατι δεν γινεται με αυτους να πας για το 'εβδομο'που θελει ο προεδρας αλλα και οι κακομαθημενοι και γκρινιαρηδες οπαδοι του παο.
πολυ φοβαμαι απο αυτα που διαβαζω οτι αυτοι οι κακομαθημενοι οπαδοι και ο προεδρος(και αυτος τετοιος ειναι)την δευτερα μετα την πιθανη ηττα απο των οσφπ θα σκορπισουν για αλλη μια φορα την ομαδα στους πεντε ανεμους.και αυτο θα ειναι καταστροφικο για αλλη μια φορα.η ομαδα θελει στηριξη και διορθωτικες κινησεις το καλοκαιρι και οχι διαλυση

Καλά εννοείται και δεν θέλει διάλυση (αν και το βλέπω και εγώ να έρχεται). Απλώς πρέπει να καταλάβουμε τα δεδομένα τα οποία είναι τα εξής (για εμένα τουλάχιστον): 1. Αυτόν τον πρόεδρο έχουμε που είναι Παναθηναϊκός, στηρίζει την ομάδα αλλά είναι τέρμα κυκλοθυμικός, άλλα λέει την μία την άλλη. Και εγώ βλέπω ότι είναι δύσκολο να χτιστεί ομάδα (και γενικά κάτι) εάν αυτός ο άνθρωπος δεν βάλει χαλινάρι στην κυκλοθυμία του και δεν κατανοήσει τον ρόλο του σαν πρόεδρος. Όμως να φύγει και να έρθει ποιος;!;! Ποιος θα βάλει τα λεφτά του σε κάτι που δεν θα του τα επιστρέψει ποτέ πίσω; Κανείς. Εδώ και στο ποδόσφαιρο (το θεωρητικά πιο κερδοφόρο) μόλις έσφιξαν τα πράγματα την κάνανε όλοι. 2. Στα του Σάλε: Δεν πρέπει να φύγει, πρέπει να του δοθεί χρόνος κατά την γνώμη μου, αλλά από κει και πέρα νομίζω ότι η προπονητική του φιλοσοφία είναι άσχετη με την εποχή της. Δεν του αρέσουν οι ΜΑΠ και αυτό κάνει μπαμ πιστεύω. Του αρέσουν οι τεχνίτες δεινόσαυροι αλλά ταυτόχρονα ΠΑΝΑΡΓΟΙ, την στιγμή που όλες οι υπόλοιπες ομάδες παίζουν με τουλάχιστον ένα ΜΑΠ στην πεντάδα. Ο Μπαρτζώκας χθες μας κέρδισε όχι μόνο γιατί έχει Ντιλέινι και Ντρέιπερ. Έχει και δύο πεντάρια που παίζουν το ίδιο καλά και σαν τριάρια. Σκοράρουν με φάτσα στο καλάθι και είναι πυραυλοκίνητοι. Εμείς έχουμε τον Κούζμιτς που δεν μπορεί να βάλει την μπάλα ούτε με αίτηση στο καλάθι. Για τον δε Πάβλοβιτς πραγματικά δεν ξέρω τι να πώ. Είναι πιο νωθρός και από Μπάσετ Χούντ όταν οι υπόλοιπες ομάδες παίζουν με πρώτο τους χαρακτηριστικό την έκρηξη. Ο Φελντέιν είναι καλός αλλά εντάξει νομίζω ότι "πραγματικά καλός" είναι πχ ο Ντρέιπερ, που σηκώθηκε (με άμυνα) και μας καθάρισε σε 2 επιθέσεις. Ο Γκίμπσον δεν ξέρω τι σόι παίχτης είναι και διατηρώ τις αμφιβολίες μου. Επίσης όλοι αυτοί που ακούγονται αναρωτιέμαι εαν είναι τελικά επιλογές του Σαλε. No offence wink.gif
qspock
QUOTE(str @ Jan 22 2016, 12:39 ) *
η ομαδα δεν χρειαζεται κανενα 3αρι και κανενα 5αρι...
σε μια θεση χωλαινει η ομαδα
στη θεση του προεδρου...

Αυτο ειναι μια μεγαλη κουβεντα που ειμαι σιγουρος πως θα εχει πολλους υποστηρικτες... Και φυσικα σηκωνει σηζυτηση. Απο τοτε που παραιτηθηκε γιατι μαλωσε με το θειο και τον επανεφερε η οικογενεια, μεχρι την προσληψη Μπαλτακου που ειναι αγνωστο σε τι ακριβως αποσκοπει...

Προσωπικα πιστευω πως οι αφοι δεν θελανε απλα να αφησουν την ομαδα λογω αγαπης προς το συλογο και γι αυτο την αναθεσανε σε καποιον τον οποιον θα μπορουσαν να ελεγχουν. Οσον αφορα τις κινησεις που γινονται, αν εξαιρεσουμε τα 12 χρονια που ηταν ο Ομπραντοβιτς στο τιμονι και ειχε εν λευκω ομαδα και μεταγραφες, νομιζω οτι μοιαζουν παρα πολυ με τις σπασμωδικες κινησεις που γινοταν στη δεκαετια του 90 μεχρι ο ΠΑΟ να βρει την ηρεμια και να φτιαξει την αυτοκρατορια του... Αρα?

Στα του αγωνα, νομιζω ο ΠΑΟ επιασε ταβανι, η ελλειψη παιχτων και σε ποιοτητα και σε ποσοτητα φανηκε για αλλη μια φορα. Και φυσικα οι αδυναμιες που τον προδωσαν ηταν:

1) Η αμυνα του Φελντειν ο οποιος δεν εχει μαθει ακομα πως μαρκαρουν σε επιπεδο Ευρωλιγκας
2) Ο Παυλοβιτς και ο Κουσμιτς γιατι παιζουν στον Παναθηναικο
3) Ο Ραντουλιτσα που με αθλητικο αντιπαλο δυσκολευεται αφανταστα, οποιοδηποτε δε νταμπλ τιμ τον σβηνει τελειως απο τη ρακετα
4) Ο τραυματισμος και αποχη απο προπονησεις του Καλαθη, κατι που ειναι επακολουθο και της λειψανδρειας
5) Ο Γκιστ που χρησιμοποιειται τελειως λαθος φετος, ή δεν εχει τις δυναμεις που ειχε.

Με ολα αυτα, ηταν πραγματικα ηρωικη η εμφανιση της ομαδας απεναντι σε ενα πολυ δυνατο συνολο και με πολυ εξυπνη τακτικη απο τον Μπατζωρκα, ειδικα απεναντι σε ελληνικες φυσικα ομαδες, και σφιχτη αμυνα. Η Κουμπαν φετος θα ειναι η εκπληξη, μονο η απειρια της μπορει να την κρατησει πισω.

ΥΓ: Υπαρχει κανεις που πιστευει πως ο Μπατζωρκας δεν ειναι γατα στις μεταγραφες ξενων? Εχει πεσει διανα φετος σε ολους τους παιχτες που πηρε... Για αλλη μια φορα αποδυκνυεται λιρα εκατο στις μεταγραφες.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.