Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παγκορασίδες 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2
ema
QUOTE(Ivan_o_Tromeros @ May 28 2018, 13:42 ) *
αν ο κούκος περνά τον εαυτό του για αετό.

Τι εννοείτε περνά τον εαυτό του για αετό ;
Για να κρίνετε που και πως θα παίξει ένα παιδί ή αν οι κλήσεις είναι σωστές κλπ θα πρέπει να είστε προπονήτρια ; Αν δεν είστε πως κρίνετε ; Από εμπειρία ; Πρώην αθλήτρια ; Διακρίσεις έχετε ;


Υπήρχε πουθενά "κάρτα εισόδου" στο φόρουμ και δεν το κατάλαβα;Έπρεπε να δώσω κάπου βιογραφικό;
blink.gif blink.gif Όλοι όσοι είστε εδώ είστε προπονητές;; Γιατί αν είστε...οιμέ με αυτά που διαβάζω!!!!! Αλλά και να είστε προπονητές, συμφωνείτε όλοι σε όλα;;;

Το παιχνίδι έκρινα και είπα ούτε λίγο ούτε πολύ ότι οι συνεχείς μπούκες πάνω σε τείχος εμένα δεν μου αρέσουν. Δεν ανέφερα ούτε όνομα ούτε νούμερο παίκτη. Ούτε κάτι άλλο που να παραπέμπει σε κάποιο παιδί.Μάλιστα, αν κάποιος διάβαζε σωστά αυτό που έγραψα θα καταλάβαινε ότι είπα πως κάποιο παιδί ξεχώρισε, προφανώς για τις μπασκετικές του ικανότητες, απλά αυτό που είπα είναι ότι πρέπει να αντιλαμβάνεται το παιδί μέχρι πού φτάνουν αυτές οι δυνατότητες.

Α ρε @ggrilik δίκιο έχεις.


Ivan_o_Tromeros
QUOTE (ema @ May 28 2018, 14:00 ) *
Υπήρχε πουθενά "κάρτα εισόδου" στο φόρουμ και δεν το κατάλαβα;Έπρεπε να δώσω κάπου βιογραφικό;
blink.gif blink.gif Όλοι όσοι είστε εδώ είστε προπονητές;; Γιατί αν είστε...οιμέ με αυτά που διαβάζω!!!!! Αλλά και να είστε προπονητές, συμφωνείτε όλοι σε όλα;;;

Το παιχνίδι έκρινα και είπα ούτε λίγο ούτε πολύ ότι οι συνεχείς μπούκες πάνω σε τείχος εμένα δεν μου αρέσουν. Δεν ανέφερα ούτε όνομα ούτε νούμερο παίκτη. Ούτε κάτι άλλο που να παραπέμπει σε κάποιο παιδί.Μάλιστα, αν κάποιος διάβαζε σωστά αυτό που έγραψα θα καταλάβαινε ότι είπα πως κάποιο παιδί ξεχώρισε, προφανώς για τις μπασκετικές του ικανότητες, απλά αυτό που είπα είναι ότι πρέπει να αντιλαμβάνεται το παιδί μέχρι πού φτάνουν αυτές οι δυνατότητες.

Α ρε @ggrilik δίκιο έχεις.



Ποιος μίλησε για βιογραφικά ; κάνετε ανάλυση προπονητικά αξιολογώντας αποφάσεις προπονητών ομοσπονδιακών και αθλητριών(πόσο μάλλον παιδιών) Απλά για να μη πέφτει ένα παιδί σε τείχος που λέτε πρέπει και να το συμβουλέψουν σωστά οι προπονητές και φυσικά οι αντίπαλες άμυνες να μην είναι κλειστές και πολλά ακόμα . Τώρα για το ότι δεν αναφέρετε όνομα νομίζω όσοι διαβάζουν τα post στις Παγκορασίδες ξέρουν πολύ καλά για ποια λέτε . Οϊμέ για το τρόπο σκέψης σας καλύτερα .Αν δεν σας αρέσει να βλέπετε αυτά που γράφουν κάποιοι που κρίνουν τα λεγόμενα σας απλά μην γράφετε "κακιούλες"
ema
QUOTE(Ivan_o_Tromeros @ May 28 2018, 14:19 ) *
Ποιος μίλησε για βιογραφικά ; κάνετε ανάλυση προπονητικά αξιολογώντας αποφάσεις προπονητών ομοσπονδιακών και αθλητριών(πόσο μάλλον παιδιών) Απλά για να μη πέφτει ένα παιδί σε τείχος που λέτε πρέπει και να το συμβουλέψουν σωστά οι προπονητές και φυσικά οι αντίπαλες άμυνες να μην είναι κλειστές και πολλά ακόμα . Τώρα για το ότι δεν αναφέρετε όνομα νομίζω όσοι διαβάζουν τα post στις Παγκορασίδες ξέρουν πολύ καλά για ποια λέτε . Οϊμέ για το τρόπο σκέψης σας καλύτερα .Αν δεν σας αρέσει να βλέπετε αυτά που γράφουν κάποιοι που κρίνουν τα λεγόμενα σας απλά μην γράφετε "κακιούλες"



Αν δεν κάνω λάθος γραφτήκατε στο φόρουμ στις 25/5/2018 και αυτά είναι δύο ποστ σας χθεσινά
στο "ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ 2018"
"Από ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ ξεχώρισαν το ΝΟ7 το Νο 10 και ...."

και

"Σε ποιους αρέσει το μπάσκετ με επιθέσεις 3ων πόντων σε κάθε επίθεση ακόμα και σε εφνιδιασμό ειδικά όταν ακόμα δεν ξέρουν να σουτάρουν σωστά τα περισσότερα παιδιά. Οι 27 πόντοι από τους 54 από τρίποντα δεν θυμάμαι τις βολές και αυτό να είναι επιλογή από προπονητή της Εθνικής Παμπαίδων .Επίσης όταν παίζεις άμυνα σε όλο το γήπεδο για 40 λεπτά τι ακριβώς μαθαίνουν; Ή το άλλο που κάνει σχεδόν σε κάθε άμυνα το Περιστέρι (και όχι μόνο μην παρεξηγηθώ) να παίζουν αλλαγές στις προσωπικές άμυνες πότε θα μάθουν να αμύνονται. Μιλάμε για Παμπαιδες Όχι για Άνδρες"
Ivan_o_Tromeros
QUOTE (ema @ May 28 2018, 10:35 ) *
Δεν ήταν το βάθος που έπαιξε ρόλο. Βάθος, και καλό, είχε και ο Γέρακας.
Ήταν άλλοι οι παράγοντες που οδήγησαν στην ήττα του Γέρακα, αλλά δεν είναι του παρόντος.

Η Δόξα: έχει δυναμισμό αλλά τεχνικά κατ' εμέ έχει πολύ δρόμο ακόμα, δεν ξέρω την ηλικία των παιδιών αν είναι μικρά οκ έχει μέλλον.
Το Γαλατσι: ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη, ειδικά αν ο κούκος περνά τον εαυτό του για αετό.

Όσο για τη διοργάνωση: πρώτη φορά έχω δει η διοργανώτρια να απαγορεύει στους οπαδούς των ομάδων που αγωνίζονται στις 5μμ να καθίσουν στο κέντρο του γηπέδου αλλά να λέει οι θέσεις σας είναι εκεί και να δείχνει τις δύο άκρες, γιατί εδώ θα καθίσουν οι οπαδοί των ομάδων που αγωνίζονταν στις....7μμ!!
Παγκόσμια πρωτοπορία!! Δηλαδή, αν ερχόταν κάποιος, και ήταν πολλοί, από άλλες ομάδες δεν θα μπορούσαν να κάτσουν πουθενά; ή θα τους ζητούσαν δελτίο πριν τους βάλουν σε θέσεις. Μα ποιος το σκέφτηκε αυτό;;;;

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που κόπιασαν σκληρά με προπονήσεις, αγώνες, τραυματισμούς που ξεπέρασαν κλπ
Κουράγιο, σύντομα...καλοκαιράκι


Όντως έχει βάθος ο Γέρακας και πολύ καλή ομάδα. Απλά ο Παναθηναϊκός ήταν πολύ καλύτερος τουλάχιστον στον συγκεκριμένο αγώνα. Τώρα για τους άλλους παράγοντες ίσως να φταίει που ο Μαρλαφεκας και η Πιτσαφαν δεν κέρασε στο τέλος όλα τα παιδιά πίτσες και αναψυκτικά. Εκεί έχει κάνει λάθος η διοργανώτρια όχι στην εξέδρα. Το επίπεδο ίσως πιο χαμηλό σε σχέση με άλλα χρόνια αλλά και πιο μικρός ο μέσος όρος ηλικίας όλων των ομάδων νομίζω.


QUOTE (ema @ May 28 2018, 14:36 ) *
Αν δεν κάνω λάθος γραφτήκατε στο φόρουμ στις 25/5/2018 και αυτά είναι δύο ποστ σας χθεσινά
στο "ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ 2018"
"Από ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ ξεχώρισαν το ΝΟ7 το Νο 10 και ...."

και

"Σε ποιους αρέσει το μπάσκετ με επιθέσεις 3ων πόντων σε κάθε επίθεση ακόμα και σε εφνιδιασμό ειδικά όταν ακόμα δεν ξέρουν να σουτάρουν σωστά τα περισσότερα παιδιά. Οι 27 πόντοι από τους 54 από τρίποντα δεν θυμάμαι τις βολές και αυτό να είναι επιλογή από προπονητή της Εθνικής Παμπαίδων .Επίσης όταν παίζεις άμυνα σε όλο το γήπεδο για 40 λεπτά τι ακριβώς μαθαίνουν; Ή το άλλο που κάνει σχεδόν σε κάθε άμυνα το Περιστέρι (και όχι μόνο μην παρεξηγηθώ) να παίζουν αλλαγές στις προσωπικές άμυνες πότε θα μάθουν να αμύνονται. Μιλάμε για Παμπαιδες Όχι για Άνδρες"


Που υπάρχει στοχοποίηση σε παιδί με σκοπό να μειώσω;
Ivan_o_Tromeros
QUOTE (Ivan_o_Tromeros @ May 28 2018, 14:45 ) *
Όντως έχει βάθος ο Γέρακας και πολύ καλή ομάδα. Απλά ο Παναθηναϊκός ήταν πολύ καλύτερος τουλάχιστον στον συγκεκριμένο αγώνα. Τώρα για τους άλλους παράγοντες ίσως να φταίει που ο Μαρλαφεκας και η Πιτσαφαν δεν κέρασε στο τέλος όλα τα παιδιά πίτσες και αναψυκτικά. Εκεί έχει κάνει λάθος η διοργανώτρια όχι στην εξέδρα. Το επίπεδο ίσως πιο χαμηλό σε σχέση με άλλα χρόνια αλλά και πιο μικρός ο μέσος όρος ηλικίας όλων των ομάδων νομίζω.




Που υπάρχει στοχοποίηση σε παιδί με σκοπό να μειώσω;


Επίσης το ότι αναφέρετε την ημερομηνία εγγραφής μου θέλετε να πείτε ότι είναι νέος στο forum και σαν παλιά που είστε εσείς θα πρέπει να περιμένω να περάσει καιρός για να μιλήσω ή μήπως θέλετε το forum μόνο για σας για να περνάτε τα μηνύματα σας και φυσικά όχι μόνο εσείς αλλά από ότι παρατηρώ εδώ και καιρό είστε συγκεκριμένοι που γράφετε συνέχεια και ίσως να γνωρίζεστε.
ema
QUOTE(Ivan_o_Tromeros @ May 28 2018, 14:45 ) *
Όντως έχει βάθος ο Γέρακας και πολύ καλή ομάδα. Απλά ο Παναθηναϊκός ήταν πολύ καλύτερος τουλάχιστον στον συγκεκριμένο αγώνα. Τώρα για τους άλλους παράγοντες ίσως να φταίει που ο Μαρλαφεκας και η Πιτσαφαν δεν κέρασε στο τέλος όλα τα παιδιά πίτσες και αναψυκτικά. Εκεί έχει κάνει λάθος η διοργανώτρια όχι στην εξέδρα. Το επίπεδο ίσως πιο χαμηλό σε σχέση με άλλα χρόνια αλλά και πιο μικρός ο μέσος όρος ηλικίας όλων των ομάδων νομίζω.




Που υπάρχει στοχοποίηση σε παιδί με σκοπό να μειώσω;


ΠΑΡΑΠΟΙΕΙΤΕ τα λόγια μου συστηματικά, οπότε θεωρώ ότι κάπου έχετε πρόθεση.

  • Οι παράγοντες που, ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ, οδήγησαν το Γέρακα στην ήττα δεν είχαν να κάνουν ούτε με τη διοργάνωση, ούτε με τη διαιτησία, ούτε με τους χορηγούς, αλλά με την ψυχολογία των παιδιών.
  • Ούτε εγώ μείωσα κάποιο παιδί, ίσα ίσα εξήρα τις μπασκετικές του ικανότητες και αυτό που είπα είναι ότι θα βοηθούσε την ομάδα συνολικά να βλέπει κάπως πιο ομαδικά το παιχνίδι.
    Όσο για τη διοργανώτρια, δεν εννοώ την ΕΣΚΑ, αλλά αυτούς που ανέλαβαν τη διεξαγωγή του αγώνα στο γήπεδό τους. Είναι παγκόσμια πρώτη να στριμώχνεις στις άκρες αυτούς που θέλουν να δουν τα παιδιά τους να παίζουν και να βάζεις στο κέντρο αυτούς που θα παίξουν σε δύο ώρες. Αν αυτό δεν σας φαίνεται παλαβό, τι να πω...
  • Τέλος, και θα το κλείσω εδώ, αν ο ΠΑΟ ήταν ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ από το Γέρακα δεν θα είχε κερδίσει με δύο πόντους διαφορά και ακύρωση του τελευταίου καλαθιού Θα είχε κερδίσει με μεγάλη διαφορά. ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ αν και δεν είμαι προπονήτρια smiley.gif
nikos64
Ξεκαρφωτο αλλα



Μια παρατηρηση θεωρητικα αυτες οι 4 ομαδες ειναι οι καλλιτερες ομαδες ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ της επομενης σεζον , ομως η ομαδα του Βυρωνα δεν εχει δικαιωμα να διεκδικησει τον τιτλο της επομενης σεζον γιατι λοιπον αυτα τα κοριτσια να μην κοιταξουν να πανε καπου αλλου που θα εχουν αυτη την δυνατοτητα ?
Μηπως θα πρεπει να ξαναλλαξει ο τροπος που βγαινει πρωταθλητης στην ΕΣΚΑ?
ggrilik
QUOTE (nikos64 @ May 28 2018, 15:32 ) *
Μια παρατηρηση θεωρητικα αυτες οι 4 ομαδες ειναι οι καλλιτερες ομαδες ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ της επομενης σεζον , ομως η ομαδα του Βυρωνα δεν εχει δικαιωμα να διεκδικησει τον τιτλο της επομενης σεζον γιατι λοιπον αυτα τα κοριτσια να μην κοιταξουν να πανε καπου αλλου που θα εχουν αυτη την δυνατοτητα ?
Μηπως θα πρεπει να ξαναλλαξει ο τροπος που βγαινει πρωταθλητης στην ΕΣΚΑ?

Το γνωστό πρόβλημα που έχει κι η ΦΙΜΠΑ. Βέβαια στο πλαίσιο της ΦΙΜΠΑ δεν μπορείς να φύγεις να πας σ' άλλη χώρα, οπότε δεν τους απασχολεί τόσο.

Η ΕΣΚΑ θα μπορούσε να το κάνει όπως η ΕΣΚΑΝΑ, έξι ομάδες στα πλέι οφ, στις δύο νίκες, να μην μετράνε οι νίκες της κανονικής περιόδου, και οι ομάδες 5 κ' 6 να είναι οι δύο καλύτερες της Β' κορασίδων.

Καλύτερο μου ακούγεται αν κι η εμπειρία της ΕΣΚΑΝΑ δείχνει πως στο θέμα των μετακινήσεων παικτών ίσως δεν θ'αλλάξουν πολλά. Μια προσπάθεια δεν θα βλάψει πάντως. Ας το κάνουν για τα επόμενα δυό - τρία χρόνια και βλέπουν τα (+) και α (-)
nikos64
QUOTE(ggrilik @ May 28 2018, 17:08 ) *
Το γνωστό πρόβλημα που έχει κι η ΦΙΜΠΑ. Βέβαια στο πλαίσιο της ΦΙΜΠΑ δεν μπορείς να φύγεις να πας σ' άλλη χώρα, οπότε δεν τους απασχολεί τόσο.

Η ΕΣΚΑ θα μπορούσε να το κάνει όπως η ΕΣΚΑΝΑ, έξι ομάδες στα πλέι οφ, στις δύο νίκες, να μην μετράνε οι νίκες της κανονικής περιόδου, και οι ομάδες 5 κ' 6 να είναι οι δύο καλύτερες της Β' κορασίδων.

Καλύτερο μου ακούγεται αν κι η εμπειρία της ΕΣΚΑΝΑ δείχνει πως στο θέμα των μετακινήσεων παικτών ίσως δεν θ'αλλάξουν πολλά. Μια προσπάθεια δεν θα βλάψει πάντως. Ας το κάνουν για τα επόμενα δυό - τρία χρόνια και βλέπουν τα (+) και α (-)


η πλακα ειναι οτι η ΕΣΚΑ εφερε αυτο το υπαρχων σαν καλλιτερο γιατι παλαιοτερα υπηρχε αυτο το συστημα με την δυνατητα της β κατηγοριας για το πρωταθλημα της Ενωσης.

Ασχετο αλλα σχετικο
αποψη μου οτι οταν διαγωνιζεσαι δημοσια και επισημα θα πρεπει να εισαι ετοιμος , θα πρεπει να σε προετοιμαζουν και για ...τα αντιαθλητικα φαουλ εκτος αγωνιστικου χωρου ..... ειναι κατι που ουσιαστικα ειναι στα + που αποκομιζεις με την ενασχοληση σου με το αθλημα .... οταν κανεις κριτικη δεν μειωνεις κανενα παρα μονο το πολυ πολυ να μειωσεις τον εαυτο σου στα ματια αλλων (ή καλλιτερα ΔΕΝ μπορεις να μειωσεις κανενα ).
ggrilik
QUOTE (nikos64 @ May 28 2018, 18:08 ) *
η πλακα ειναι οτι η ΕΣΚΑ εφερε αυτο το υπαρχων σαν καλλιτερο γιατι παλαιοτερα υπηρχε αυτο το συστημα με την δυνατητα της β κατηγοριας για το πρωταθλημα της Ενωσης.


Οπότε εννοείς πως στην ΕΣΚΑ παροτρύνουν τις μετακινήσεις με το σκεπτικό (*υποθέτω εγώ) να έχουν μια πολύ ανταγωνιστική Α' κατηγορία?



passhootdrive
QUOTE (ggrilik @ May 28 2018, 18:22 ) *
Οπότε εννοείς πως στην ΕΣΚΑ παροτρύνουν τις μετακινήσεις με το σκεπτικό (*υποθέτω εγώ) να έχουν μια πολύ ανταγωνιστική Α' κατηγορία?


το μέγα θέμα στις παγκορασίδες παραμένει η γεωγραφική διανομή του πρώτου γύρου. Επιπλέον η ιστορία με τα 5 λεπτα βοηθάει τα μέγιστα τις ομάδες με βάθος.
ggrilik
QUOTE (passhootdrive @ May 28 2018, 18:29 ) *
το μέγα θέμα στις παγκορασίδες παραμένει η γεωγραφική διανομή του πρώτου γύρου. Επιπλέον η ιστορία με τα 5 λεπτα βοηθάει τα μέγιστα τις ομάδες με βάθος.

Έχει σκεφτεί κανείς (παράγων εννοώ) μήπως η ΕΚΣΑ τουλάχιστον στο γυναικείο πρέπει να σπάσει στα δύο? Μετράω 80 ομάδες με ομάδες κορασίδων έναντι 30 της ΕΣΚΑΝΑ, 18 της ΕΚΑΣΘ
nikos64
QUOTE(ggrilik @ May 28 2018, 18:22 ) *
Οπότε εννοείς πως στην ΕΣΚΑ παροτρύνουν τις μετακινήσεις με το σκεπτικό (*υποθέτω εγώ) να έχουν μια πολύ ανταγωνιστική Α' κατηγορία?


οχι βρε συ σιγα μην εχουν κανει μια τοοοοοοοοσο στρατηγικη κινηση . Ετσι τους "βολεψε" ετσι το κανανε . Τωρα γιατι δεν γνωριζω . Αποψη μου ειναι οτι απουσιαζει ο καθε στρατηγικος σχεδιασμος κοντολογις δουλειες του ποδαριου γινονται...
ggrilik
QUOTE (nikos64 @ May 28 2018, 18:56 ) *
οχι βρε συ σιγα μην εχουν κανει μια τοοοοοοοοσο στρατηγικη κινηση . Ετσι τους "βολεψε" ετσι το κανανε . Τωρα γιατι δεν γνωριζω . Αποψη μου ειναι οτι απουσιαζει ο καθε στρατηγικος σχεδιασμος κοντολογις δουλειες του ποδαριου γινονται...

ΟΚ. Μάλλον κάνουν copy paste τα φορματ του αντρικού. Οπότε νομίζω όλλες αυτές τις αναρτήσεις πρέπει να τις μεταφέρουμε στο υποφόρουμ ΚΑΦΕ ΕΣΚΑ
smiley.gif
nikos64
QUOTE(Ivan_o_Tromeros @ May 28 2018, 15:20 ) *
Επίσης το ότι αναφέρετε την ημερομηνία εγγραφής μου θέλετε να πείτε ότι είναι νέος στο forum και σαν παλιά που είστε εσείς θα πρέπει να περιμένω να περάσει καιρός για να μιλήσω ή μήπως θέλετε το forum μόνο για σας για να περνάτε τα μηνύματα σας και φυσικά όχι μόνο εσείς αλλά από ότι παρατηρώ εδώ και καιρό είστε συγκεκριμένοι που γράφετε συνέχεια και ίσως να γνωρίζεστε.


φιλε μου καλως ηρθες εδω (εγω εχω πει μαζευτειτε για φευγουμε οι παλιοι ) δυο κουβεντες απο μενα, προσωπικα δεν γνωριζω κανενα ή καλλιτερα δεν με γνωριζουν , η παλαιοτητα στον χωρο για μενα εχει να κανει οτι ξερω ποιες αποψεις εχουν διαφοροι παλιοι εδω μεσα και εχω διαμορφωσει μια αποψη για το "ποιον" τους εν αντιθεση φυσικα με το καθε νεο χρηστη που εμφανιζεται που ομως με το καλημερα καποιοι δινουν δειγματα γραφης (δεν αναφερομαι σε σενα ) .
Μια συμβουλη το να τσακωθεις εδω (και εδω) ειναι το πιο ευκολο πραγμα στο κοσμο, το να υπαρξει μια συννενοηση μεταξυ των μελων εδω ειναι το ζητουμενο .
Οποτε ναι την emma θα την δικαιολογησω γιατι ξερω πεντε πραγματα παραπανω πως σκεφτεται και πως συμπεριφερεται (ασε που ξερω και ποια ειναι ενω αυτη οχι ) και αν κανει κανενα ατοπημα ή καποια λαθος διατυπωση δεν θα την παρω απο τα μουτρα ... ελπιζω να σου εδωσα να καταλαβεις το σκεπτικο μου ...
καλη διαμονη
ggrilik
QUOTE (nikos64 @ May 28 2018, 21:09 ) *
Οποτε ναι την emma θα την δικαιολογησω γιατι ξερω πεντε πραγματα παραπανω πως σκεφτεται


Παρομοίως, κι ας έχουμε "τσακωθεί" με την ema πενήντα φορές.

Ειλικρινά, η γκρίνια κι η καχυποψία που έχει εισέλθει με τα καινούρια μέλη με κάνει να αναπολώ την περσινή χρονιά που ήμασταν τρεις κι ο κούκος (ο κούκος είναι ο καλός της παρέας), διότι μπορεί που και που να τσακωνόμασταν αλλά κάπως καταλαβαίναμε το πνεύμα του άλλου, κάτι μαθαίναμε, το διασκεδάζαμε.
di pa
QUOTE (ggrilik @ May 28 2018, 21:25 ) *
Παρομοίως, κι ας έχουμε "τσακωθεί" με την ema πενήντα φορές.

Ειλικρινά, η γκρίνια κι η καχυποψία που έχει εισέλθει με τα καινούρια μέλη με κάνει να αναπολώ την περσινή χρονιά που ήμασταν τρεις κι ο κούκος (ο κούκος είναι ο καλός της παρέας), διότι μπορεί που και που να τσακωνόμασταν αλλά κάπως καταλαβαίναμε το πνεύμα του άλλου, κάτι μαθαίναμε, το διασκεδάζαμε.


Θα συμφωνήσω και γω! Ο αναμάρτητος υμών πρώτος τον λίθον βαλέτω!

Όλοι σχεδόν έχουμε παραδεχτεί ότι κακώς έχουμε γράψει πράγματα, αλλά πραγματικά ο τρόπος που παρουσιάζονται πολλές φορές πρόσωπα και πράγματα,μας βγάζουν εκτός εαυτού!

Γιατί εδώ που τα λέμε, όταν έχουν γραφτεί τόσα πολλά, για τόσα ταλέντα που χάθηκαν ή ανακαλύφθηκαν αυτές τις μέρες,αποκτάς κάποιες προσδοκίες! Περιμένεις να δεις κάτι!

Και μετά βλέπεις το final4!!!!!!!!! εεεεεεε, κάποια στιγμή, άνθρωποι είμαστε! Μπορεί και να λυγίσουμε!
ΤΟ_ΦΑΝΤΑΣΜΑ
Kαλησπερα!

Το μπασκετ ειναι γενικα εκτοσ απο τα ματσ στο παρκε ενα μεγαλο καφενειο και ολοι λεμε αποψεισ,περναει η ωρα μας,γκρινιαζουμε και γενικα υπαρχει ενα σου λεω και μου λεσ.Εγω τα βλεπω θετικα ολα αυτα.

Απο εκει και περα...

το τι μπασκετ αρεσει στο καθενα ποσωσ απασχολει και αν καποιοσ ειναι ψαγμενοσ δεν χρειαζετε καν να αναλυσει εδω οτιδηποτε απλα ανοιγει το ιντερνετ και ψαχνετε οπως και ψαχνετε γενικοτερα επι προσωπικου στο χωρο!!!!!Οποιοσ εχει ματια βλεπει που λενε!!!

Στο θεμα των παγκορασιδων το επιπεδο μασ σαν ηλικιεσ και χωρα φανηκε οποτε δεν χρειαζετε να πουμε οτιδηποτε!!!!!τα παιχνιδια ειναι ο κριτησ των παντων!!!!

Στο θεμα το τι πρεπει να γινει καλυτερα να μην λεμε πολλα γιατι ειναι ηδη που ειναι τσιρκο λιγο το πραγμα και χυμα ολα με ονειρα και μεταξωτεσ κορδελεσ αναπτυξησ θα τα κανουμε χειροτερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εγω συμφωνω οτι ολα τα μοντερνα οπωσ λενε καποιοι δηλαδη τριποντα,τριποντα αιφνιδιασμο,μπουκεσ,πολυ 1 με 1,ειναι παιδια οχι επαγγελματιεσ,φορματ α1 εινα σωστα αλλα μπορουν να μασ πουν και η αρχαια ελλαδα που βοηθαει γιατι καλωσ η κακωσ μονο αυτη κανουμε απο παλια!!!!!!!!!!!!Ακομα διδασκονται οι θεωριεσ του 87 σαν συγχρονεσ.Ακομα λεμε αμυνα και αγιος ο θεος κ ο κοσμοσ μειωνετε απο τα γηπεδα γενικως.ακομα λεμε οτι η δουλεια ειναι το παν και παιζει το μεσο περισσοτερο και απο παλια!!Μιλαμε αξιοκρατια και τοσα χρονια μονο αξιοκρατια δεν εχω δει καπου!!!!μαλλον ειναι σαν το τριποντο και αυτη την ψαχνουμε!!!!!!!!!!!!!!!

καλο ειναι οπως προειπα να αρχισουμε να λεμε λιγα και να κανουμε πολλα στο χωρο.....μας πηρε ο υπνος!!!Και θα συμφωνησω με εναν προλαλησαντα φιλο ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΠΕΡΣΥ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!
ethn
Διακρίνω μεγάλη απογοήτευση για το επίπεδο των αγώνων..΄Ηταν τόσο χάλια όντως..? Ή μήπως τελικά ανεβάζουμε στο μυαλό μας τον πήχυ παραπάνω απ΄όσο πρέπει...?
ggrilik
QUOTE (ethn @ May 29 2018, 10:25 ) *
Διακρίνω μεγάλη απογοήτευση για το επίπεδο των αγώνων..΄Ηταν τόσο χάλια όντως..? Ή μήπως τελικά ανεβάζουμε στο μυαλό μας τον πήχυ παραπάνω απ΄όσο πρέπει...?

Το κάθε πέρσι κ καλύτερα είναι παιχνίδισμα της μνήμης. ... .... Ελπίζω. rolleyes.gif

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.