Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2
Jabar
Κάθε εβδομάδα έχουμε,στο τόπικ της Γ Εθνικής παράπονα για τη διαιτησία.Εδώ συζητήσαμε για την Α1 κυρίως.Ελπίζω ανοίγοντας αυτό, στην Γ Εθνική να μιλάμε κυρίως για μπάσκετ.
Jabar
Να καταθέσω και την δική μου εμπειρία ο προπονητής του Τήρωνα και ο Καζιάνης σε κάθε φάση διαμαρτύρονται στα όρια του επιτρεπτού.Πάντως το θέαμα τους, δεν είναι ότι καλύτερο και τεχνικές ποινές θα έπρεπε να τους δίνονται.Διαμαρτύρονται και για ξεκάθαρες φάσεις.Στο μεταξύ μας αγώνα έμεινα με την εντύπωση, ότι λόγω και της διαφοράς είχαν πάρει ένα φυσιολογικό ποσοστό σαν γηπεδούχοι σε σφυρίγματα,ας πούμε 55-45.Με έκπληξη διάβασα και ανακοίνωση για τη διαιτησία.Συμπέρασμα ο καθένας από εμάς δίνει έμφαση στα λάθη, που έγιναν σε βάρος της ομάδας του και ίσως παραβλέπει την αυτοκριτική που θα έπρεπε να προηγείται. Όλοι τη διαιτησία την βλέπουμε κάπως, χωρίς αυτό να αποτελεί άλλοθι για τους διαιτητές.Στο κάτω κάτω ο κόσμος δεν πάει να δει αυτούς, αλλά τους παίκτες.Πιστεύω ότι υπάρχουν πολλοί μέτριοι διαιτητές και αυτό χειροτερεύει λόγω συμπεριφοράς,συντεχνιακού χαρακτήρα και χαρακτήρα ορισμένων.Η διαιτησία είναι εξουσία και αυτό αλλοιώνει χαρακτήρες.Επίσης η διαιτησία είναι ταλέντο και δεν θα έπρεπε η έλλειψη διαιτητών να βοηθά να επιβιώνουν και οι ατάλαντοι.Για τους παίκτες υπάρχει και η Δ ΕΣΚΑ αν είναι ατάλαντοι.Αλλά η δικαιοσύνη και στη Δ ΕΣΚΑ πρέπει να απονέμεται σωστά.
treliaris1985
QUOTE(farasi @ Mar 10 2010, 19:51 ) *
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας
14/03/10 17:00 ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 2 (αν αντέξουν το ξύλο θα κερδίσουν)
14/03/10 17:00 ΚΓ ΚΟΡΙΝΘΟΥ ΑΣ ΤΗΡΩΝ ΑΓ.ΘΕΟΔΩΡΩΝ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟ ΠΑ. 1 (πολύ πολύ δύσκολα)
14/03/10 17:00 ΛΕΥΚΑΔΑΣ ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 1 (σχετικά εύκολα)
14/03/10 17:00 ΔΑΚ ΒΟΝΙΤΣΑΣ ΑΟ ΒΟΝΙΤΣΑΣ - ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ 1 (θα κερδίσουν οι οπαδοί)
14/03/10 17:00 ΣΠΑΡΤΗΣ ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 1 (θα είναι η έκπληξη της αγωνιστικής)
14/03/10 17:00 ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ 1
14/03/10 17:00 ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ 1 (δύσκολα)

ΕΑ Πατρών 17.00 ΕΑ Πατρών-Παπάγου Μπλέτσας-Τσίγας (Παναγιώτου)
Κορίνθου 17.00 ΑΣ Τηρών Αγ. Θεοδ.-Έσπερος Π. Θεοδωρόπουλος Ρ.-Διμπινούδης (Κόκκορης)
Λευκάδας 17.00 Δόξα Λευκ.-Άλιμος Δαρλαμήτσος-Νικολόπουλος Ν (Σοφιανοπούλου)
Βόνιτσας 17.00 Βόνιτσα-Μίλων Καραλής-Κιούρκας (Μπατζάκας Χρ.)
Σπάρτης 17.00 Σπαρτιατικός-ΑΕ Ψυχικού Καρακάσης-Κρεσταινίτης (Κωστής)
Αμαλιάδας 17.00 Κόροιβος-Εθνικός ΟΦΠΦ Μαντήλας-Στάθη (Βούλγαρης)
Χολαργού 17.00 Χολαργός-Π. Φάληρο Παυλόπουλος-Μπούκας (Μακρίδης)

Ρε μάγκες τι γίνεται με αυτή την Λευκάδα και τον Βουρνά από την αρχή του πρωταθλήματος τους έχουν πάρει με 105 οι διαιτητές της Πάτρας,όντως τυχαία.....Άσε που πρέπει να έχουν κερδίσει πάνω από 5 παιχνίδια φέτος στις παρατάσεις.Ωραίος προπονητής είναι αυτός ο Βουρνάς έτσι παίρνω και εγώ πρωτάθλημα..Σας προκαλώ να δείτε πόσες φορές τους έχουν παίξει πατρινοί διαιτητές φέτος.smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
kaukasios
QUOTE(treliaris1985 @ Mar 10 2010, 22:27 ) *
ΕΑ Πατρών 17.00 ΕΑ Πατρών-Παπάγου Μπλέτσας-Τσίγας (Παναγιώτου)
Κορίνθου 17.00 ΑΣ Τηρών Αγ. Θεοδ.-Έσπερος Π. Θεοδωρόπουλος Ρ.-Διμπινούδης (Κόκκορης)
Λευκάδας 17.00 Δόξα Λευκ.-Άλιμος Δαρλαμήτσος-Νικολόπουλος Ν (Σοφιανοπούλου)
Βόνιτσας 17.00 Βόνιτσα-Μίλων Καραλής-Κιούρκας (Μπατζάκας Χρ.)
Σπάρτης 17.00 Σπαρτιατικός-ΑΕ Ψυχικού Καρακάσης-Κρεσταινίτης (Κωστής)
Αμαλιάδας 17.00 Κόροιβος-Εθνικός ΟΦΠΦ Μαντήλας-Στάθη (Βούλγαρης)
Χολαργού 17.00 Χολαργός-Π. Φάληρο Παυλόπουλος-Μπούκας (Μακρίδης)

Ρε μάγκες τι γίνεται με αυτή την Λευκάδα και τον Βουρνά από την αρχή του πρωταθλήματος τους έχουν πάρει με 105 οι διαιτητές της Πάτρας,όντως τυχαία.....Άσε που πρέπει να έχουν κερδίσει πάνω από 5 παιχνίδια φέτος στις παρατάσεις.Ωραίος προπονητής είναι αυτός ο Βουρνάς έτσι παίρνω και εγώ πρωτάθλημα..Σας προκαλώ να δείτε πόσες φορές τους έχουν παίξει πατρινοί διαιτητές φέτος.smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif

apo oti ξερω και περσι την λευκαδα την επαιζαν συνεχεια πατρινοι διαιτητες οπως συνεχεια πατρινοι διαιτητες παιζουν στην βονιτσα.αυτο γινεται γιατι ειναι πολυ λιγοτερα τα εξοδα για την εοκ.
lefkadian
QUOTE(treliaris1985 @ Mar 10 2010, 22:27 ) *
ΕΑ Πατρών 17.00 ΕΑ Πατρών-Παπάγου Μπλέτσας-Τσίγας (Παναγιώτου)
Κορίνθου 17.00 ΑΣ Τηρών Αγ. Θεοδ.-Έσπερος Π. Θεοδωρόπουλος Ρ.-Διμπινούδης (Κόκκορης)
Λευκάδας 17.00 Δόξα Λευκ.-Άλιμος Δαρλαμήτσος-Νικολόπουλος Ν (Σοφιανοπούλου)
Βόνιτσας 17.00 Βόνιτσα-Μίλων Καραλής-Κιούρκας (Μπατζάκας Χρ.)
Σπάρτης 17.00 Σπαρτιατικός-ΑΕ Ψυχικού Καρακάσης-Κρεσταινίτης (Κωστής)
Αμαλιάδας 17.00 Κόροιβος-Εθνικός ΟΦΠΦ Μαντήλας-Στάθη (Βούλγαρης)
Χολαργού 17.00 Χολαργός-Π. Φάληρο Παυλόπουλος-Μπούκας (Μακρίδης)

Ρε μάγκες τι γίνεται με αυτή την Λευκάδα και τον Βουρνά από την αρχή του πρωταθλήματος τους έχουν πάρει με 105 οι διαιτητές της Πάτρας,όντως τυχαία.....Άσε που πρέπει να έχουν κερδίσει πάνω από 5 παιχνίδια φέτος στις παρατάσεις.Ωραίος προπονητής είναι αυτός ο Βουρνάς έτσι παίρνω και εγώ πρωτάθλημα..Σας προκαλώ να δείτε πόσες φορές τους έχουν παίξει πατρινοί διαιτητές φέτος.smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif



Φιλε μου με ολο το σεβασμό γραφεις ανακριβειες. icon_drunk.gif
Η Λευκάδα εχει κερδισει σε παραταση δυο παιχνίδια. Τα δυο τελευταια εκτος με Εθνικο και Εσπερο. Και χωρις Πατρινους διαιτητες. Επισης πατρινοι διαιτητες ειναι ζητημα αν εχουν παιξει την Λευκαδα 3-4 παιχνιδια και μαλιστα ολα εντος εδρας. Επισης δεν θυμαμαι να εχει διατυπωθει κανενα παραπονο γι΄αυτες τις διαιτησιες (με πατρινους διαιτητες). Αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος φιλος.
Και λιγο σεβασμο για καποιους προπονητες που ειναι πολυτελεια γι΄αυτη την κατηγορια. Μαλλον ο φιλος ειναι μικρος και δεν ξερει την ιστορια του Βουρνα και της Ολυμπιαδας Πατρας 77.gif
rebel1990
QUOTE(lefkadian @ Mar 11 2010, 01:05 ) *
Πες τα γιατι αμα τα λεω εγω γινομαι γραφικος...
Ελεος πια με το παρασκηνιο. Ας μιλησουμε για μπασκετ. Οποιος θελει παρασκηνιο ας μιλησει στο σχετικο forum (καφενειο)


ο φίλος ο treliaris δεν ξερω αν ειναι μικρός ή μεγάλος αλλά έχει πολύ δίκιο.Την Λευκάδα την έχουν παίξει φέτος 8 φορές πατρινοι διαιτητές και όχι 3-4.Έχουμε 18 αγωνιστικές ,υπολοιπο 10.Εκ των 10 τις 5 δεν μπορουν να παίξουν πατρινοι διότι παίζουν με ομάδες της Πάτρας ......Άρα μόνο 3 - 4 άγωνιστικές μένουν που τους έχουν παίξει διαιτητές από αλλού.όταν ο προπονητής είναι από την Πάτρα και τους παίζουν συνέχεια διαιτητές που τους ξέρει και έχουν σχέσεις πολλά χρόνια δεν νομίζω να εξασφαλίζει το αξιοκρατικότερο και δικαιότερο πρωτάθλημα.Άλλωστε η Πάτρα δεν είναι Αθήνα οι σχέσεις είναι στενές.Τα έξοδα καιαυτά μόνο ως αστείο το λαμβάνουμε οι περισσότεροι.Αλλωστε πολλές νίκες στον πόντο ,στην παράταση,σε ανατροπή στα τελευταία δεκάλεπτα.......Περίεργα πράγματα....Εαν θελουν οι ρεφ. σε τελειώνουν ,παίζεις με την φωτιά...
Όσο για μπάσκετ άσε ρε φίλε του 1990.βάζω 50 τρώω 49 και κερδίζω.Εχει τελειώσει αυτό........ ο ι ομάδες τις Αθήνας θα πρέπει να ψαχτούν κάτι γίνεται εκεί σην ...όμορφη δυτική Ελλάδα..
lefkadian
QUOTE(rebel1990 @ Mar 11 2010, 03:51 ) *
ο φίλος ο treliaris δεν ξερω αν ειναι μικρός ή μεγάλος αλλά έχει πολύ δίκιο.Την Λευκάδα την έχουν παίξει φέτος 8 φορές πατρινοι διαιτητές και όχι 3-4.Έχουμε 18 αγωνιστικές ,υπολοιπο 10.Εκ των 10 τις 5 δεν μπορουν να παίξουν πατρινοι διότι παίζουν με ομάδες της Πάτρας ......Άρα μόνο 3 - 4 άγωνιστικές μένουν που τους έχουν παίξει διαιτητές από αλλού.όταν ο προπονητής είναι από την Πάτρα και τους παίζουν συνέχεια διαιτητές που τους ξέρει και έχουν σχέσεις πολλά χρόνια δεν νομίζω να εξασφαλίζει το αξιοκρατικότερο και δικαιότερο πρωτάθλημα.Άλλωστε η Πάτρα δεν είναι Αθήνα οι σχέσεις είναι στενές.Τα έξοδα καιαυτά μόνο ως αστείο το λαμβάνουμε οι περισσότεροι.Αλλωστε πολλές νίκες στον πόντο ,στην παράταση,σε ανατροπή στα τελευταία δεκάλεπτα.......Περίεργα πράγματα....Εαν θελουν οι ρεφ. σε τελειώνουν ,παίζεις με την φωτιά...
Όσο για μπάσκετ άσε ρε φίλε του 1990.βάζω 50 τρώω 49 και κερδίζω.Εχει τελειώσει αυτό........ ο ι ομάδες τις Αθήνας θα πρέπει να ψαχτούν κάτι γίνεται εκεί σην ...όμορφη δυτική Ελλάδα..


Για την τελευταια παραγραφο σου ισως και να συμφωνησω, αλλα θελει πολυ κουβεντα.
Για τα αλλα θα σε παρακαλουσα (μια και ξερεις καλυτερα απο μενα) να γραψεις στο forum αναλυτικα τους διαιτητες στα παιχνιδια της Λευκαδας γιατι νομιζω οτι κανεις λαθος. Επισης θελω να συγκρινεις το ποσες φορες εχουν παιξει και Βονιτσα ή Κοροιβο Πατρινοι διαιτητες. Θα δεις οτι ειναι σχεδον ιδιες. Δεν ειναι καλο να δημιουργουμε εντυπωσεις. Και αν η ομαδα της πατριδας μου ηταν ο αρχοντας του παρασκηνιου θα ειχε βγει ηδη πρωταθλητρια.
IORGOS7
QUOTE(treliaris1985 @ Mar 10 2010, 22:27 ) *
ΕΑ Πατρών 17.00 ΕΑ Πατρών-Παπάγου Μπλέτσας-Τσίγας (Παναγιώτου)
Κορίνθου 17.00 ΑΣ Τηρών Αγ. Θεοδ.-Έσπερος Π. Θεοδωρόπουλος Ρ.-Διμπινούδης (Κόκκορης)
Λευκάδας 17.00 Δόξα Λευκ.-Άλιμος Δαρλαμήτσος-Νικολόπουλος Ν (Σοφιανοπούλου)
Βόνιτσας 17.00 Βόνιτσα-Μίλων Καραλής-Κιούρκας (Μπατζάκας Χρ.)
Σπάρτης 17.00 Σπαρτιατικός-ΑΕ Ψυχικού Καρακάσης-Κρεσταινίτης (Κωστής)
Αμαλιάδας 17.00 Κόροιβος-Εθνικός ΟΦΠΦ Μαντήλας-Στάθη (Βούλγαρης)
Χολαργού 17.00 Χολαργός-Π. Φάληρο Παυλόπουλος-Μπούκας (Μακρίδης)

Ρε μάγκες τι γίνεται με αυτή την Λευκάδα και τον Βουρνά από την αρχή του πρωταθλήματος τους έχουν πάρει με 105 οι διαιτητές της Πάτρας,όντως τυχαία.....Άσε που πρέπει να έχουν κερδίσει πάνω από 5 παιχνίδια φέτος στις παρατάσεις.Ωραίος προπονητής είναι αυτός ο Βουρνάς έτσι παίρνω και εγώ πρωτάθλημα..Σας προκαλώ να δείτε πόσες φορές τους έχουν παίξει πατρινοί διαιτητές φέτος.smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Φιλοι... νομιζω οτι ο ρεφ του αγωνα της δοξας με τον αλιμο κ. Νικολοπουλος Ν. , δεν ειναι ο ιδιος που σφυριξε το παιχνιδι ΕΑΠ - ΚΟΡΟΙΒΟΣ. Τα αισχη του παιχνιδιου εαπ - κοροιβου ηταν του ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ Φ. Δεν εχω κοιταξει ακομη απο ποιο συνδεσμο ειναι ο Νικολοπουλος Ν. (αργοτερα θα το ψαξω και θα ενημερωσω).
gorilakos
QUOTE(IORGOS7 @ Mar 11 2010, 12:30 ) *
Φιλοι... νομιζω οτι ο ρεφ του αγωνα της δοξας με τον αλιμο κ. Νικολοπουλος Ν. , δεν ειναι ο ιδιος που σφυριξε το παιχνιδι ΕΑΠ - ΚΟΡΟΙΒΟΣ. Τα αισχη του παιχνιδιου εαπ - κοροιβου ηταν του ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ Φ. Δεν εχω κοιταξει ακομη απο ποιο συνδεσμο ειναι ο Νικολοπουλος Ν. (αργοτερα θα το ψαξω και θα ενημερωσω).

Εχω την εντυπωση οτι ειναι απο τον συνδεσμο της Ηλειας.
IORGOS7
QUOTE(gorilakos @ Mar 11 2010, 12:33 ) *
Εχω την εντυπωση οτι ειναι απο τον συνδεσμο της Ηλειας.

ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Ν. Β` ΕΘΝΙΚΗΣ. ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΑΧΑΙΑΣ - ΗΛΕΙΑΣ. τσεκαρισμενο...
treliaris1985
QUOTE(gorilakos @ Mar 11 2010, 12:33 ) *
Εχω την εντυπωση οτι ειναι απο τον συνδεσμο της Ηλειας.


Από την Πάτρα είναι δεν υπάρχει σύνδεσμος Ηλείας αλλά Ε.Σ.Κ.Α.Η.Φίλε lefkadian εσύ μπορεί να μην γνωρίζεις αλλά σίγουρα οι ορισμοί δεν είναι τυχαίοι και όντως έψαξα αναλυτικά και είδα ότι αναλογικά την Λευκάδα την έχουν παίξει διαιτητές από την ένωση της Πάτρας σε πολύ μεγαλύτερο ποσοστό από τις άλλες ομάδες.Εμείς όμως στο σπιτάκι μας θα σας καταφέρουμε την άλλη Κυριακή....Με όποια διαιτησία και αν βάλλει η Κ.Ε.Δ.ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ..................
Jabar
Click to view attachment
Το παιχνίδι ΕΑΠ-Κόροιβος το σφύριξε Νικολόπουλος Φ.συνδέσμου Αχαΐας Ηλείας Φαρμακοποιός γεννημένος το 1972 σχολή το 1996 αξιολόγηση για εθνικές το 2001 Διαιτητής Γ Εθνικής
Click to view attachment
το Παπάγου-Βόνιτσα Νικολόπουλος Ν. διαιτητής Β Εθνικής.Δημόσιος Υπάλληλος.γεν.1974.σχολή το 1998 αξιολογηθείς το 2003

QUOTE(treliaris1985 @ Mar 11 2010, 12:45 ) *
Από την Πάτρα είναι δεν υπάρχει σύνδεσμος Ηλείας αλλά Ε.Σ.Κ.Α.Η.Φίλε lefkadian εσύ μπορεί να μην γνωρίζεις αλλά σίγουρα οι ορισμοί δεν είναι τυχαίοι και όντως έψαξα αναλυτικά και είδα ότι αναλογικά την Λευκάδα την έχουν παίξει διαιτητές από την ένωση της Πάτρας σε πολύ μεγαλύτερο ποσοστό από τις άλλες ομάδες.Εμείς όμως στο σπιτάκι μας θα σας καταφέρουμε την άλλη Κυριακή....Με όποια διαιτησία και αν βάλλει η Κ.Ε.Δ.ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ..................

Στο site των διαιτητών αναφέρεται σαν σύνδεσμος διαιτητών Αχαΐας-Ηλείας.Σαν ένωση των σωματείων είναι Ε.Σ.Κ.Α-Η
IORGOS7
QUOTE(lefkadian @ Mar 11 2010, 11:12 ) *
Για την τελευταια παραγραφο σου ισως και να συμφωνησω, αλλα θελει πολυ κουβεντα.
Για τα αλλα θα σε παρακαλουσα (μια και ξερεις καλυτερα απο μενα) να γραψεις στο forum αναλυτικα τους διαιτητες στα παιχνιδια της Λευκαδας γιατι νομιζω οτι κανεις λαθος. Επισης θελω να συγκρινεις το ποσες φορες εχουν παιξει και Βονιτσα ή Κοροιβο Πατρινοι διαιτητες. Θα δεις οτι ειναι σχεδον ιδιες. Δεν ειναι καλο να δημιουργουμε εντυπωσεις. Και αν η ομαδα της πατριδας μου ηταν ο αρχοντας του παρασκηνιου θα ειχε βγει ηδη πρωταθλητρια.

Φιλε lefkadian...
Μην δημιουργεις εσφαλμενες εντυπωσεις γραφοντας ανακριβειες. Πως να παιξουν Πατρινοι διαιτητες τον Κοροιβο αφου ανηκει στην εσκαη??? ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ, (μονο σε εξαιρετικη περιπτωση οπως πχ αν ανηκουν και οι δυο ομαδες στην ιδια ενωση - βλεπε εαπ - κοροιβος).
Jabar
Εγώ το βλέπω κάπως διαφορετικά.Παίξαμε την προηγούμενη εβδομάδα με τον Σπαρτιατικό.Για να διατηρηθεί η ουδετερότητα και μη εντοπιότητα των διαιτητών μας έπαιξε ένας από τη Πάτρα και ένας από τη Χίο.Αποτέλεσμα σε ένα αγώνα που ουσιαστικά υπήρχε διαφορά δυναμικότητας,(βέβαια ποτέ δεν πρέπει να προδικάζουμε τίποτα) τα έξοδα ήταν τεράστια.Υπολογίζω περίπου 800 € από αυτά οι αμοιβές διαιτητών μόνο 80 €.Τα άλλα έξοδα μετακίνησης διανυκτέρευσης φαγητό κλπ.Ετσι ούτε οι διαιτητές αμείβονται ικανοποιητικά ,ούτε στην ώρα τους και το πρωτάθλημα στοιχίζει τόσο ώστε να κόψουν τις ομάδες και να σκέπτονται να γίνουν δύο οι όμιλοι από τέσσερις.Αποτέλεσμα να συρρικνωθεί το μπάσκετ στην επαρχία.
farasi
QUOTE(Jabar @ Mar 11 2010, 13:06 ) *
Εγώ το βλέπω κάπως διαφορετικά.Παίξαμε την προηγούμενη εβδομάδα με τον Σπαρτιατικό.Για να διατηρηθεί η ουδετερότητα και μη εντοπιότητα των διαιτητών μας έπαιξε ένας από τη Πάτρα και ένας από τη Χίο.Αποτέλεσμα σε ένα αγώνα που ουσιαστικά υπήρχε διαφορά δυναμικότητας,(βέβαια ποτέ δεν πρέπει να προδικάζουμε τίποτα) τα έξοδα ήταν τεράστια.Υπολογίζω περίπου 800 € από αυτά οι αμοιβές διαιτητών μόνο 80 €.Τα άλλα έξοδα μετακίνησης διανυκτέρευσης φαγητό κλπ.Ετσι ούτε οι διαιτητές αμείβονται ικανοποιητικά ,ούτε στην ώρα τους και το πρωτάθλημα στοιχίζει τόσο ώστε να κόψουν τις ομάδες και να σκέπτονται να γίνουν δύο οι όμιλοι από τέσσερις.Αποτέλεσμα να συρρικνωθεί το μπάσκετ στην επαρχία.

Συμφωνώ απόλυτα με όλα που γράφεις! Είναι δύσκολοι οι καιροί για τόσα πολλά έξοδα! Καλό θα ήταν οι διαιτητές να αμείβονται με περισσότερα χρήματα! Έτσι δεν θα υπήρχε καμία υπόνοια για μεροληψία των διαιτητών. Είναι άδικο όμως να κατηγορούμε συνεχεια τη διαιτησία σε καθε αγώνα! Σίγουρα υπάρχουν κακοί διαιτητές που σε ένα παιχνίδι θα σε αδικήσουν κατάφορα! Υπάρχουν και αυτοί που άθελα τους θα κανουν 2-3 σφυρίγματα λάθος! Ανθρωποι ειναι και αυτοι! Είναι και η ένταση του παιχνιδιού που σε οδηγεί καμια φορα σε λαθος! Όπως είναι σίγουρο οτι υπάρχουν και άριστοι διαιτητές που θα σε παίξουν 50-50! Τώρα γιατί συμβαίνει αυτό? Πραγματικά δεν ξερω να σας πω! Τους βγαίνει μεσα στο παιχνίδι? Το έχουν σχεδιάσει στο μυαλό τους πριν απο το παιχνίδι? Έχουν συμπάθειες και εμπάθειες? Τι να πώ! Θέλω να πιστευώ οτι απλά τις περισσότερες φορές τα λάθη τους δεν είναι εσκεμένα!
farasi
QUOTE(farasi @ Mar 11 2010, 13:50 ) *
Συμφωνώ απόλυτα με όλα που γράφεις! Είναι δύσκολοι οι καιροί για τόσα πολλά έξοδα! Καλό θα ήταν οι διαιτητές να αμείβονται με περισσότερα χρήματα! Έτσι δεν θα υπήρχε καμία υπόνοια για μεροληψία των διαιτητών. Είναι άδικο όμως να κατηγορούμε συνεχεια τη διαιτησία σε καθε αγώνα! Σίγουρα υπάρχουν κακοί διαιτητές που σε ένα παιχνίδι θα σε αδικήσουν κατάφορα! Υπάρχουν και αυτοί που άθελα τους θα κανουν 2-3 σφυρίγματα λάθος! Ανθρωποι ειναι και αυτοι! Είναι και η ένταση του παιχνιδιού που σε οδηγεί καμια φορα σε λαθος! Όπως είναι σίγουρο οτι υπάρχουν και άριστοι διαιτητές που θα σε παίξουν 50-50! Τώρα γιατί συμβαίνει αυτό? Πραγματικά δεν ξερω να σας πω! Τους βγαίνει μεσα στο παιχνίδι? Το έχουν σχεδιάσει στο μυαλό τους πριν απο το παιχνίδι? Έχουν συμπάθειες και εμπάθειες? Τι να πώ! Θέλω να πιστευώ οτι απλά τις περισσότερες φορές τα λάθη τους δεν είναι εσκεμένα!

Και κάτι τελευταίο γιατί δεν θέλω να σας κουράσω! Είναι άδικο να μηδενίζουμε καθε κυριακή τις προσπάθειες και τις αγωνίες των παιχτών και των παραγόντων μιας ομάδας επειδή βρεθηκε ένας κακός διαιτητής στο δρόμο τους! Μην ξεχνάτε οτι υπάρχουν ανθρωποι που λατρεύουν το μπάσκετ, μοχθούν γι αυτό και χαλούν τα χρήματα τους γι αυτο που αγαπουν, ενω θα μπορούσαν να είχαν περιουσίες!!! Αυτό που βλεπουμε ολοι μας κάθε κυριακή είναι η δουλειά, οι κόποι και τα χρήματα κάποιων ανθρώπων που απο ανιδιοτελή αγάπη για το άθλημα προσφέρουν. Μην νομίζετε οτι βγαζουν χρήματα απο το μπάσκετ!!! Δεν είμαστε δα ούτε παναθηναικός ούτε ολυμπιακός!
jorhe
QUOTE(farasi @ Mar 11 2010, 14:14 ) *
Και κάτι τελευταίο γιατί δεν θέλω να σας κουράσω! Είναι άδικο να μηδενίζουμε καθε κυριακή τις προσπάθειες και τις αγωνίες των παιχτών και των παραγόντων μιας ομάδας επειδή βρεθηκε ένας κακός διαιτητής στο δρόμο τους! Μην ξεχνάτε οτι υπάρχουν ανθρωποι που λατρεύουν το μπάσκετ, μοχθούν γι αυτό και χαλούν τα χρήματα τους γι αυτο που αγαπουν, ενω θα μπορούσαν να είχαν περιουσίες!!! Αυτό που βλεπουμε ολοι μας κάθε κυριακή είναι η δουλειά, οι κόποι και τα χρήματα κάποιων ανθρώπων που απο ανιδιοτελή αγάπη για το άθλημα προσφέρουν. Μην νομίζετε οτι βγαζουν χρήματα απο το μπάσκετ!!! Δεν είμαστε δα ούτε παναθηναικός ούτε ολυμπιακός!

Συμφωνω μαζι σου.Οι αφανεις ηρωες ομως εκτος απαυτους που αναφερεις ειναι και οι παιχτες που δε πληρωνονται η παιρνουν 150-200 Ε το μηνα και ανεχονται το σφαγειο του καθε ασχετου διαιτιτακου.Κι οταν τολμησουν να διαμαρτηρηθουν βρισκονται αντιμετωποι και με διαφορους αυτοκλητους υπερασπιστες των διαιτητων που χωρις να εχουν δει καν τα ματσ βγαζουν συμπερασματα.ΑΥΤΟΙ ειναι οι επικινδυνοι ! guiz: Ποιος ειναι ο πατρινος που ξερει τα παντα ολα ,παραγοντες ,μανατζαρεους ,διαιτητες και δε πινει καφε στα ψηλα αλωνια? (ξερει και ποιες ομαδες ειναι χαμηλης δυναμικοτητας που πρεπει να πεσουν)
lefkadian
QUOTE(IORGOS7 @ Mar 11 2010, 12:56 ) *
Φιλε lefkadian...
Μην δημιουργεις εσφαλμενες εντυπωσεις γραφοντας ανακριβειες. Πως να παιξουν Πατρινοι διαιτητες τον Κοροιβο αφου ανηκει στην εσκαη??? ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ, (μονο σε εξαιρετικη περιπτωση οπως πχ αν ανηκουν και οι δυο ομαδες στην ιδια ενωση - βλεπε εαπ - κοροιβος).



Sorry wacko.gif αλλα εχω τρελαθει με ολες τις αλλες ανακριβειες που γραφονται εδω. Εχεις απολυτο δικιο. Παρασυρθηκα απο το ΕΑΠ - Κοροιβος (που ειχε γινει ο χαμος) 30.gif
lefkadian
QUOTE(treliaris1985 @ Mar 11 2010, 12:45 ) *
Από την Πάτρα είναι δεν υπάρχει σύνδεσμος Ηλείας αλλά Ε.Σ.Κ.Α.Η.Φίλε lefkadian εσύ μπορεί να μην γνωρίζεις αλλά σίγουρα οι ορισμοί δεν είναι τυχαίοι και όντως έψαξα αναλυτικά και είδα ότι αναλογικά την Λευκάδα την έχουν παίξει διαιτητές από την ένωση της Πάτρας σε πολύ μεγαλύτερο ποσοστό από τις άλλες ομάδες.Εμείς όμως στο σπιτάκι μας θα σας καταφέρουμε την άλλη Κυριακή....Με όποια διαιτησία και αν βάλλει η Κ.Ε.Δ.ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ..................


Φιλε τρελιαρη αφου το εψαξες γραψε αναλυτικα ΟΛΕΣ τις διαιτησιες της Λευκαδας για να δουν ΟΛΟΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ την αληθεια. Μην την κρατας για τον εαυτο σου. 'Η αν βαριεσαι να τα γραψεις πες μας που τα βρηκες και θα τα γραψω ΟΛΑ εγω ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΑΤΑ.
Οσο για τον Μιλωνα μην μου πεις οτι εχετε και εσεις παραπανω απο την διαιτησια στην Λευκαδα. Θυμασαι πως κερδισατε? Ενα φαουλ που ΑΝΕΤΑ δινοταν αντιαθλητικο υπερ μας δοθηκε απλο. Σκορ 73 -71 υπερ μας 9 δευτερα πριν την ληξη. Χανουμε δυο βολες, τριποντο εσεις, τεζα η Λευκαδα. Ετσι για να μην ξεχνιομαστε...
Κοιταξτε παντως να παιξετε μπασκετ και μην ασχολειστε ΜΟΝΟ με την διαιτησια γιατι τα ιδια κανει και ο Παπαγος και παει φουλ για φουντο...
vosporos
QUOTE(lefkadian @ Mar 12 2010, 02:38 ) *
Φιλε τρελιαρη αφου το εψαξες γραψε αναλυτικα ΟΛΕΣ τις διαιτησιες της Λευκαδας για να δουν ΟΛΟΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ την αληθεια. Μην την κρατας για τον εαυτο σου. 'Η αν βαριεσαι να τα γραψεις πες μας που τα βρηκες και θα τα γραψω ΟΛΑ εγω ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΑΤΑ.
Οσο για τον Μιλωνα μην μου πεις οτι εχετε και εσεις παραπανω απο την διαιτησια στην Λευκαδα. Θυμασαι πως κερδισατε? Ενα φαουλ που ΑΝΕΤΑ δινοταν αντιαθλητικο υπερ μας δοθηκε απλο. Σκορ 73 -71 υπερ μας 9 δευτερα πριν την ληξη. Χανουμε δυο βολες, τριποντο εσεις, τεζα η Λευκαδα. Ετσι για να μην ξεχνιομαστε...
Κοιταξτε παντως να παιξετε μπασκετ και μην ασχολειστε ΜΟΝΟ με την διαιτησια γιατι τα ιδια κανει και ο Παπαγος και παει φουλ για φουντο...

ρε μαγκες τι γινεται εδω?σε ολο το πωταθλημα μονο σε πεντε παιχνιδια δεν εχουν σφυριξει τη λευκαδα πατρινοι γκρι!!!
εξαιρουνται τα παιχνιδια που υπαρχει κωλυμα,αμαλιαδα,πατρα.ωραια πραγματα....
lefkadian
QUOTE(vosporos @ Mar 12 2010, 03:53 ) *
ρε μαγκες τι γινεται εδω?σε ολο το πωταθλημα μονο σε πεντε παιχνιδια δεν εχουν σφυριξει τη λευκαδα πατρινοι γκρι!!!
εξαιρουνται τα παιχνιδια που υπαρχει κωλυμα,αμαλιαδα,πατρα.ωραια πραγματα....


α) Εκανες εγγραφη τετοια ωρα για γραψεις αυτο?

β) Δεν σε λεω ψευτη απλα απροσεκτο. π.χ οι Καραλης - Μαλαμας στο Εθνικος - Λευκαδα ειναι απο Ανατολικη Πελοπονησο και Κρητη αντιστοιχα. Ισως να κανω εγω λαθος αλλα ο Εθνικος ειναι του Πειραια και οχι της Αμαλιαδας ή της Πατρας.
Αν θελεις μπορω να σου πω και αλλα (πολλα) παιχνιδια με διαιτητες εκτος Πατρας αλλα νυσταζω τωρα

ΕΛΕΟΣ πια δεν αντεχουμε αλλη παραπληροφορηση (για να μην πω τιποτα πιο βαρυ)!!!

Εχασε και η ΠΑΝΑΘΑ, θα τρελαθω τελειως ugly_tocktock.gif
lefkadian
QUOTE(vosporos @ Mar 12 2010, 03:53 ) *
ρε μαγκες τι γινεται εδω?σε ολο το πωταθλημα μονο σε πεντε παιχνιδια δεν εχουν σφυριξει τη λευκαδα πατρινοι γκρι!!!
εξαιρουνται τα παιχνιδια που υπαρχει κωλυμα,αμαλιαδα,πατρα.ωραια πραγματα....


Για να καταλαβω και να απαντησω. Ρωτας κατι? Μπερδευτηκα λιγο ρε παιδι μου 39.gif ...Και ειμαι και απο χωριο hammer.gif icon_drunk.gif
ΜΠΑΣΚΕΤ ΡΕ, ΡΩΤΗΣΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.
Εχασε και η ΠΑΝΑΘΑ και δεν μπορω να κοιμηθω, εχω και τις "αποριες" σας!!!
Τρελενομαι 24.gif
lefkadian
QUOTE(vosporos @ Mar 12 2010, 03:53 ) *
ρε μαγκες τι γινεται εδω?σε ολο το πωταθλημα μονο σε πεντε παιχνιδια δεν εχουν σφυριξει τη λευκαδα πατρινοι γκρι!!!
εξαιρουνται τα παιχνιδια που υπαρχει κωλυμα,αμαλιαδα,πατρα.ωραια πραγματα....




Επειδη μου αρεσει να μιλαω με στοιχεια η Λευκαδα εχει παιξει 10 ΦΟΡΕΣ χωρις κανενα Πατρινο διαιτητη, 3 ΦΟΡΕΣ με διαιτητικο διδυμο απο Πατρα και 5 ΦΟΡΕΣ με ενα διαιτητη απο Πατρα. Απο τις ηττες της 1 ειναι με διαιτητικο διδυμο απο Πατρα (Χολαργος μεσα), 1 με ενα διαιτητη απο Πατρα (Μιλωνας μεσα) και 2 (Χολαργος, Κοροιβος) χωρις κανενα Πατρινο διαιτητη.
Α, και κατι ακομα: Ο συνδεσμος διαιτητων ειναι Αχαϊας - Ηλειας. Αρα καποιοι απο τους "Πατρινους" ειναι (πιθανον) απο τη Ηλεια.
Τα στοιχεια ειναι απο το επισημο site της Δοξας Λευκαδας, www.doxalefkadas.gr και οποιος θελει μπορει να τα δει οποτε θελει.
Αυτα για να ξερουμε τι γραφουμε και να μην γραφουμε υπερβολες και ανακριβειες!!!
rebel1990
QUOTE(lefkadian @ Mar 12 2010, 02:38 ) *
Φιλε τρελιαρη αφου το εψαξες γραψε αναλυτικα ΟΛΕΣ τις διαιτησιες της Λευκαδας για να δουν ΟΛΟΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ την αληθεια. Μην την κρατας για τον εαυτο σου. 'Η αν βαριεσαι να τα γραψεις πες μας που τα βρηκες και θα τα γραψω ΟΛΑ εγω ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΑΤΑ.
Οσο για τον Μιλωνα μην μου πεις οτι εχετε και εσεις παραπανω απο την διαιτησια στην Λευκαδα. Θυμασαι πως κερδισατε? Ενα φαουλ που ΑΝΕΤΑ δινοταν αντιαθλητικο υπερ μας δοθηκε απλο. Σκορ 73 -71 υπερ μας 9 δευτερα πριν την ληξη. Χανουμε δυο βολες, τριποντο εσεις, τεζα η Λευκαδα. Ετσι για να μην ξεχνιομαστε...
Κοιταξτε παντως να παιξετε μπασκετ και μην ασχολειστε ΜΟΝΟ με την διαιτησια γιατι τα ιδια κανει και ο Παπαγος και παει φουλ για φουντο...

Εαν δεν μου έχει ξεφύγει κατι ,έχουμε και λέμε:

Λευκάδα -Χολαργός(Δημόπουλος - Σοφιανόπουλος)

Λευκάδα -Εθνικός (Κωνσταντινόπουλος - Κόρδας)

Παπάγου -Λευκάδα (Μπούσιας-...)

Λευκάδα -Μίλων (Δημόπουλος - Κυριακόπουλος)

Λευκάδα - Π.Φάληρο (Πίγκας- Κυριακόπουλος)

Λευκάδα - Παπάγου (Κόρδας - Σοφιανόπουλος)

Λευκάδα - Άλιμος (Δαρλαμήτσος -Νικολόπουλος)


Σου απαντώ στην ερωτησή σου δημόσια ότι ως πειραιωτάκι είμαι με την Εθνικάρα.
magickaminia
QUOTE(lefkadian @ Mar 12 2010, 11:43 ) *
Επειδη μου αρεσει να μιλαω με στοιχεια η Λευκαδα εχει παιξει 10 ΦΟΡΕΣ χωρις κανενα Πατρινο διαιτητη, 3 ΦΟΡΕΣ με διαιτητικο διδυμο απο Πατρα και 5 ΦΟΡΕΣ με ενα διαιτητη απο Πατρα. Απο τις ηττες της 1 ειναι με διαιτητικο διδυμο απο Πατρα (Χολαργος μεσα), 1 με ενα διαιτητη απο Πατρα (Μιλωνας μεσα) και 2 (Χολαργος, Κοροιβος) χωρις κανενα Πατρινο διαιτητη.
Α, και κατι ακομα: Ο συνδεσμος διαιτητων ειναι Αχαϊας - Ηλειας. Αρα καποιοι απο τους "Πατρινους" ειναι (πιθανον) απο τη Ηλεια.
Τα στοιχεια ειναι απο το επισημο site της Δοξας Λευκαδας, www.doxalefkadas.gr και οποιος θελει μπορει να τα δει οποτε θελει.
Αυτα για να ξερουμε τι γραφουμε και να μην γραφουμε υπερβολες και ανακριβειες!!!

Η λυση φιλε ειναι απλη απολυστε προσωρινα το Βουρνα για να μην υπαρχει αγχος για τον ορισμο Πατρινων Διαιτητων. Αληθεια πρεπει ο Πατρινος Κοουτς ναπαει να δουλεψει στην Βορειο Ελλαδα για να βρει την ησυχια του; Ψυχραιμια ρε παληκαρια. Η Λευκαδα ειναι εκει που ειναι με την αξια της και αν το σηκωσει παλι με την αξια της θα το κανει. Ο Βουρνας εχει εδρα την Πατρα αλλα αν παρατηρησετε εχει παει σε ολες τις καλες ομαδες της Δυτικ. Ελλαδας.Επαγγελματιας ειναι ο ανθρωπος. Δηλ. θελετε να μας πειτε οτι δεν υπαρχει αντιστοιχο φαινομενο με γνωστους προπονητες που ελεγχουν μεσω μανατζερ διαιτητες φιλους ; Το πρωταθλημα τελειωνει τετοιες αλχημειες επρεπε να ειχαν συζητηθει στην αρχη οχι τωρα που εμεινε η ουρα. blove.gif
lefkadian
QUOTE(rebel1990 @ Mar 12 2010, 11:50 ) *
Εαν δεν μου έχει ξεφύγει κατι ,έχουμε και λέμε:

Λευκάδα -Χολαργός(Δημόπουλος - Σοφιανόπουλος)

Λευκάδα -Εθνικός (Κωνσταντινόπουλος - Κόρδας)

Παπάγου -Λευκάδα (Μπούσιας-...)

Λευκάδα -Μίλων (Δημόπουλος - Κυριακόπουλος)

Λευκάδα - Π.Φάληρο (Πίγκας- Κυριακόπουλος)

Λευκάδα - Παπάγου (Κόρδας - Σοφιανόπουλος)

Λευκάδα - Άλιμος (Δαρλαμήτσος -Νικολόπουλος)


Σου απαντώ στην ερωτησή σου δημόσια ότι ως πειραιωτάκι είμαι με την Εθνικάρα.




Λευκάδα -Χολαργός(Δημόπουλος - Σοφιανόπουλος) 44-55 κανενα παραπονο

Λευκάδα -Εθνικός (Κωνσταντινόπουλος - Κόρδας) 85-59 χωρις σχολιο!!!

Παπάγου -Λευκάδα (Μπούσιας-...) 62-73 κανενα παραπονο στο forum (ημουν και στο γηπεδο, κανενα παραπονο και στο γηπεδο)

Λευκάδα -Μίλων (Δημόπουλος - Κυριακόπουλος) 73-74 διαιτησια οχι απλως 50-50 αλλα 49-51...

Λευκάδα - Π.Φάληρο (Πίγκας- Κυριακόπουλος) 70-61 κανενα παραπονο

Λευκάδα - Παπάγου (Κόρδας - Σοφιανόπουλος) 86-61 χωρις σχολιο!!!

Λευκάδα - Άλιμος (Δαρλαμήτσος -Νικολόπουλος) ???


Απο τα 18 παιχνιδια στα 6 εχει παιξει καποιος διαιτητης απο τον συνδεσμο Αχαϊας - Ηλειας (δηλαδη μπορει να ειναι και απο την Αμαλιαδα ή τον Πυργο).
Εγω δεν καταλαβαινω που ειναι το προβλημα. Και την Βονιτσα την εχουν παιξει αναλογα παιχνιδια απο αυτον τον συνδεσμο, οπως τις Αθηναϊκες ομαδες τις παιζουν νησιωτες, Κρητικοι ή Πελοπονησιοι...

GENERALISSIMO
ΑΦΗΣΤΕ ΜΑΣ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ! Στα τελετάια παιχνίδια του Παπαγου η διατησία θυμίζει αγώνες ποδοσφάιρου στα στρατόπεδα συγκέντρωσης αναμεσα σε Γερμανούς και κρατουμένους...Για να πάρουμε φάουλ πρέπει να βγεί άιμα!!ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ.-
vosporos
QUOTE(lefkadian @ Mar 12 2010, 15:39 ) *
Λευκάδα -Χολαργός(Δημόπουλος - Σοφιανόπουλος) 44-55 κανενα παραπονο

Λευκάδα -Εθνικός (Κωνσταντινόπουλος - Κόρδας) 85-59 χωρις σχολιο!!!

Παπάγου -Λευκάδα (Μπούσιας-...) 62-73 κανενα παραπονο στο forum (ημουν και στο γηπεδο, κανενα παραπονο και στο γηπεδο)

Λευκάδα -Μίλων (Δημόπουλος - Κυριακόπουλος) 73-74 διαιτησια οχι απλως 50-50 αλλα 49-51...

Λευκάδα - Π.Φάληρο (Πίγκας- Κυριακόπουλος) 70-61 κανενα παραπονο

Λευκάδα - Παπάγου (Κόρδας - Σοφιανόπουλος) 86-61 χωρις σχολιο!!!

Λευκάδα - Άλιμος (Δαρλαμήτσος -Νικολόπουλος) ???


Απο τα 18 παιχνιδια στα 6 εχει παιξει καποιος διαιτητης απο τον συνδεσμο Αχαϊας - Ηλειας (δηλαδη μπορει να ειναι και απο την Αμαλιαδα ή τον Πυργο).
Εγω δεν καταλαβαινω που ειναι το προβλημα. Και την Βονιτσα την εχουν παιξει αναλογα παιχνιδια απο αυτον τον συνδεσμο, οπως τις Αθηναϊκες ομαδες τις παιζουν νησιωτες, Κρητικοι ή Πελοπονησιοι...
ΑΛΗΘΕΥΕΙ οτι ο χολαργος εκανε παραπονα τη δευτερα για την διαιτησια?καποιος απο χολαργο να μας απαντησει... το μιλωνας λευκαδα θα το παιξουν παλι πατρινοι γκρι? μηπως πατρινοι γκρι προτιμηθουν για το εθνικος χολαργος? παπαγου αμαλιαδα?πατρινοι δεν γινεται οταν γινοταν εγινε η δουλεια...
solomon
Στις 2 αγωνιστικες που ακολουθουν, πριν διακοπει το πρωταθλημα για το Πασχα, θα υπαρξουν εκπληξεις........!!!!!!

οσο αραιωνουν τα σκορδα τοσο πιο χοντρα γινονται.........και ηδη εχουν αρχισει τα μαγειρεματα......!!!!

Εγω θα μιλησω την πεμπτη αφου μαθω και τις λεπτομερειες.........????

solomon
ph34r.gif ph34r.gif Το solomon να τον ακουτε ρε φιλαρακια.....!!!!!!!

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ - ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ

Πριν απο ωρα ο Διαιτητης ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΦΙΛ. του συνδεσμου αχαιας δηλωσε οτι ΠΑΡΑΙΤΗΤΕ απο διαιτητης.

ο συγκεκριμενος διαιτητης επαιξε τον αγωνα ΕΑΠ- ΚΟΡΟΙΒΟΣ στις 7/2/10 ( και τα εκανε π.....α, και ηταν τοτε που με την ληξη του παιχνιδιου την επεσαν στην ομαδα της αμαλιαδας κατι καλοπαιδα της εαπ, και ο ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Φ δεν ειδε τιποτα). Βεβαια τιμωρηθηκε με 2 αγωνιστικες και επαιξε μετα στο ΑΛΙΜΟΣ - ΒΟΝΙΤΣΑ...... που ως δια μαγειας .....τα εκανε για ακομα μια φορα σκατα......!!!!!!! Αλλωστε σας το ειχα πει......οτι οποιο και να ηταν το αποτελεσμα του συγκεκριμενου αγωνα ....παικτες, παραγοντες, και φιλαθλοι και των δυο ομαδων .......θα χρειαζονταν ""υπογλωσια""......μεχρι τελους!!!!

ο κ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ αφου φωτισε με την λαμπρη του παρουσια το πρωταθλημα της Γ εθνικης παιζοντας 2-3 παιχνιδια (με σχεδον αντιστοιχες τιμωριες) αποφασισε να παραιτηθει, ανακοινωνοντας το πρωτα σε αχαικα μεσα ενημερωσης και οχι στα αρμοδια οργανα διαιτησιας.

Νιωθοντας ετσι την υποχρεωση να απευθυνθει πρωτα στον φιλαθλο κοσμο της πατρας.......

Αφου ''εκτελεσε''στο ακεραιο τις ''υποχρεωσεις του''.......... αποφασισε να κρεμασει την σφυριχτρα του......!!!

Φιλτατε ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΕ Φ απο αυτο το βημα οφειλω να σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ για την αποφαση σου αυτη.!!!

Ολοι εμεις που αγαπαμε το ΜΠΑΣΚΕΤ αλλα και την ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ...... σε ευχαριστουμε πολυ....!!!!

Η ΙΑΤΡΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ σ ευγνωμονει.....αφου δεν υπαρχουν αρκετες κλινες εντατικης...!!!!

Ευχομαι οι διακοπες του καλοκαιριου να σε βρουν σε ενα ομορφο νησι, με πολυ καλη θαλασσα, ηλιο, και καλη παρεα....?????

Κλεινοντας θα ηταν αδικο να μη σου αναγνωρησω οτι εχεις στον υπερτατο βαθμο, αυτο που ελεγαν οι αρχαιοι ελληνες το "".......γνωθις εαυτον....."" που σε ελευθερη μεταφραση σημαινει ''....απλα δεν κανεις.....""

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΟΛΟΙ...!!!!

dirk10
QUOTE(vosporos @ Mar 16 2010, 18:36 ) *
ΑΛΗΘΕΥΕΙ οτι ο χολαργος εκανε παραπονα τη δευτερα για την διαιτησια?καποιος απο χολαργο να μας απαντησει... το μιλωνας λευκαδα θα το παιξουν παλι πατρινοι γκρι? μηπως πατρινοι γκρι προτιμηθουν για το εθνικος χολαργος? παπαγου αμαλιαδα?πατρινοι δεν γινεται οταν γινοταν εγινε η δουλεια...

μιλας για το ματς χολαργος-φαληρο?????
Jabar
Κανένα παράπονο από τη διαιτησία και να ήθελαν δεν προλάβαν δεν τους δώσαμε την ευχαρίστηση. smiley.gif Χάσαμε καθαρά και δίκαια στην χειρότερη εμφάνισή μας στην κατηγορία.Χωρίς να θέλω να μειώσω την εμφάνιση των παιδιών του Φαλήρου.
jorhe
[quote name='solomon' date='Mar 16 2010, 21:50 ' post='393338']
ph34r.gif ph34r.gif Το solomon να τον ακουτε ρε φιλαρακια.....!!!!!!!

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ - ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ

Πριν απο ωρα ο Διαιτητης ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΦΙΛ. του συνδεσμου αχαιας δηλωσε οτι ΠΑΡΑΙΤΗΤΕ απο διαιτητης.

ο συγκεκριμενος διαιτητης επαιξε τον αγωνα ΕΑΠ- ΚΟΡΟΙΒΟΣ στις 7/2/10 ( και τα εκανε π.....α, και ηταν τοτε που με την ληξη του παιχνιδιου την επεσαν στην ομαδα της αμαλιαδας κατι καλοπαιδα της εαπ, και ο ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Φ δεν ειδε τιποτα). Βεβαια τιμωρηθηκε με 2 αγωνιστικες και επαιξε μετα στο ΑΛΙΜΟΣ - ΒΟΝΙΤΣΑ...... που ως δια μαγειας .....τα εκανε για ακομα μια φορα σκατα......!!!!!!! Αλλωστε σας το ειχα πει......οτι οποιο και να ηταν το αποτελεσμα του συγκεκριμενου αγωνα ....παικτες, παραγοντες, και φιλαθλοι και των δυο ομαδων .......θα χρειαζονταν ""υπογλωσια""......μεχρι τελους!!!!

Oλα αυτα που ακουγονταν σα φιμες επιβεβαιωνονται.θυμιζω πως η βονιτσα εχει μεσα λευκαδα κ χολαργο κ επερπε να τη καθαρισουν νωρις.για να μη κατηγορουμε αδικα κανενα τα συμπερασματα ας τα βγαλουν οι χρηστεσ του forum.θα χαρουμε να δουμε παντωσ το κυριο αυτο στα μερη μας το καλοκαιρι ειδικα αν εχει και παρεα του γνωστο προπονητη.
lefkadian
QUOTE(jorhe @ Mar 16 2010, 23:37 ) *
Oλα αυτα που ακουγονταν σα φιμες επιβεβαιωνονται.θυμιζω πως η βονιτσα εχει μεσα λευκαδα κ χολαργο κ επερπε να τη καθαρισουν νωρις.για να μη κατηγορουμε αδικα κανενα τα συμπερασματα ας τα βγαλουν οι χρηστεσ του forum.θα χαρουμε να δουμε παντωσ το κυριο αυτο στα μερη μας το καλοκαιρι ειδικα αν εχει και παρεα του γνωστο προπονητη.



Φιλε jorhe μην μιλας με υπονουμενα. Πες οτι ξερεις καθαρα για να μαθαινουμε και οι υπολοιποι. Παντως Λευκαδα και Χολαργος δεν νομιζω οτι χρειαζονται καμια βοηθεια για να κερδισουν την Βονιτσα. Εδω τα πιτσιρικια του Μιλωνα εκαναν πλακα την Κυριακη. Και δεν νομιζω οτι Χολαργος και Λευκαδα ειναι χειροτερες ομαδες απο τον Μιλωνα. Βεβαια δεν κερδιζει παντα ο καλυτερος αλλα το basket ειναι απο τα δικαιοτερα αθληματα. Σε σχεση π.χ. με το ποδοσφαιρο η τυχη και η διαιτησια παιζει πολυ μικροτερο ρολο. Αν εχεις καλυτερη ομαδα (συνηθως) κερδιζεις. Επισης νομιζω οτι η βαθμολογια λεει την αληθεια. Σπαρτιατικος και Βονιτσα ειναι οι χειροτεροι στον ομιλο και δικαια αποχαιρετουν. Η Βονιτσα με το υλικο που ειχε εκανε υπερβαση και ειναι αξια θαυμασμου. Για μενα δεν ειναι τυχαιο οτι εκανε και καλυτερα παιχνιδια εκτος εδρας. Χωρις το αγχος που της μεταφερατε, απελευθερωμενη και μαχητικη εκανε τεραστιες νικες. Ολα αυτα ειναι εμπειριες και μπορειτε να επιστρεψετε συντομα και πολυ πιο δυνατοι. Καντε μπασκετικη κριτικη. Αν νομιζετε οτι η ομαδα πεφτει λογω διαιτησιας τι να πω και εγω? Εσεις ειδατε τα παιχνιδια της ομαδας σας, εσεις ξερετε καλυτερα...
jorhe
QUOTE(lefkadian @ Mar 16 2010, 23:53 ) *
Φιλε jorhe μην μιλας με υπονουμενα. Πες οτι ξερεις καθαρα για να μαθαινουμε και οι υπολοιποι. Παντως Λευκαδα και Χολαργος δεν νομιζω οτι χρειαζονται καμια βοηθεια για να κερδισουν την Βονιτσα. Εδω τα πιτσιρικια του Μιλωνα εκαναν πλακα την Κυριακη. Και δεν νομιζω οτι Χολαργος και Λευκαδα ειναι χειροτερες ομαδες απο τον Μιλωνα. Βεβαια δεν κερδιζει παντα ο καλυτερος αλλα το basket ειναι απο τα δικαιοτερα αθληματα. Σε σχεση π.χ. με το ποδοσφαιρο η τυχη και η διαιτησια παιζει πολυ μικροτερο ρολο. Αν εχεις καλυτερη ομαδα (συνηθως) κερδιζεις. Επισης νομιζω οτι η βαθμολογια λεει την αληθεια. Σπαρτιατικος και Βονιτσα ειναι οι χειροτεροι στον ομιλο και δικαια αποχαιρετουν. Η Βονιτσα με το υλικο που ειχε εκανε υπερβαση και ειναι αξια θαυμασμου. Για μενα δεν ειναι τυχαιο οτι εκανε και καλυτερα παιχνιδια εκτος εδρας. Χωρις το αγχος που της μεταφερατε, απελευθερωμενη και μαχητικη εκανε τεραστιες νικες. Ολα αυτα ειναι εμπειριες και μπορειτε να επιστρεψετε συντομα και πολυ πιο δυνατοι. Καντε μπασκετικη κριτικη. Αν νομιζετε οτι η ομαδα πεφτει λογω διαιτησιας τι να πω και εγω? Εσεις ειδατε τα παιχνιδια της ομαδας σας, εσεις ξερετε καλυτερα...

kανενας δε θα πει οτι η βονιτσα επεσε λογω διαιτησιας,το χερακι της ομως το εβαλε.οσο για το χολαργο που λες μιας και το πρωτο ματς το ειδα αν θυμαμαι σωστα, η ομαδα μου χωρις καυκη-κουλουριωτη, 3-4 λεπτα πριν το τελος προιγουνταν.τη δοξα την εχει κερδισει σε δυνατο φιλικο φετος και σε ενα τοπικο ντερμπι δε ξερεις τι σου ξημερωνει.
lefkadian
QUOTE(jorhe @ Mar 17 2010, 00:30 ) *
kανενας δε θα πει οτι η βονιτσα επεσε λογω διαιτησιας,το χερακι της ομως το εβαλε.οσο για το χολαργο που λες μιας και το πρωτο ματς το ειδα αν θυμαμαι σωστα, η ομαδα μου χωρις καυκη-κουλουριωτη, 3-4 λεπτα πριν το τελος προιγουνταν.τη δοξα την εχει κερδισει σε δυνατο φιλικο φετος και σε ενα τοπικο ντερμπι δε ξερεις τι σου ξημερωνει.



Σας ειχα δει και εγω στον Χολαργο. Τους βραχυκυκλωσατε με τη ζωνη, αλλα Χολαργος, Λευκαδα, Κοροιβος, Ψυχικο και Φαληρο ειναι μια κλαση πανω απο τους αλλους. Συμφωνω οτι σε ντερμπι ποτε δεν ξερεις τι θα γινει αλλα υπαρχει πολυ μεγαλη διαφορα στις ομαδες. Η Βονιτσα παντως νομιζω οτι εχασε τις οποιες ελπιδες της μεσα στην εδρα της.
Παντως στη Λευκαδα κανατε αθλια εμφανιση (83-44) και εισαστε με διαφορα η χειροτερη ομαδα που περασε. Τα φιλικα γι' αυτο τα λεμε φιλικα γιατι δεν εχουν καμια βαρυτητα. Αλλιως ο Παναθηναϊκος (που ειμαι και οπαδος του) θα ειχε σαρωσει τα πρωταθληματα στο ποδοσφαιρο.
Παντως η αποψη μου ειναι οτι σε Χολαργο, Παπαγο που σας ειδα μια χαρα διαιτησια ειχατε. Τωρα μια και ειναι topic διαιτησιας τουλαχιστον εκτος εδρας (και για νεοφωτιστοι) ειχατε (νομιζω) καλες διαιτησιες. Σιγουρα εσεις ξερετε καλυτερα αλλα η βαθμολογια απο την κορυφη ως την ουρα επιμενω οτι ειναι δικαια. Αποψη μου βεβαια αλλα εχω δει αρκετα παιχνιδια φετος...
score
Όσο πλησιάζετε στο τέλος του πρωταθλήματος άλλοι συνεχίζουν να διεκδικούν και άλλοι γνωρίζουν ήδη την μοίρα τους. Όσοι δεν πιστεύουν στις ικανότητές τους προσφεύγουν στους διαιτητές είτε για να βρουν επιπλέον συμάχους είτε για να βρουν άλλοθι για τις αποτυχίες τους.
Δεν λέω, υπάρχουν και κακές διαιτησίες, αλλά καλά θα κάνουν όλοι να κοιτάζουν την καμπούρα τους πρώτα. Καλό είναι να ασχολούμαστε με το τί κάνουν οι αθλητές στο γήπεδο. Με γνώμονα αυτό η βαθμολογία όπως έχει διαμορφωθεί πιστεύω ότι αντικατροπτίζει την δυναμική των ομάδων (κρατώ μια επιφύλαξη για το ψυχικό που μου αρέσει αλλά δεν έχει νικήσει όσο θα μπορούσε)
vosporos
QUOTE(solomon @ Mar 16 2010, 21:50 ) *
ph34r.gif ph34r.gif Το solomon να τον ακουτε ρε φιλαρακια.....!!!!!!!

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ - ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ

Πριν απο ωρα ο Διαιτητης ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΦΙΛ. του συνδεσμου αχαιας δηλωσε οτι ΠΑΡΑΙΤΗΤΕ απο διαιτητης.

ο συγκεκριμενος διαιτητης επαιξε τον αγωνα ΕΑΠ- ΚΟΡΟΙΒΟΣ στις 7/2/10 ( και τα εκανε π.....α, και ηταν τοτε που με την ληξη του παιχνιδιου την επεσαν στην ομαδα της αμαλιαδας κατι καλοπαιδα της εαπ, και ο ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Φ δεν ειδε τιποτα). Βεβαια τιμωρηθηκε με 2 αγωνιστικες και επαιξε μετα στο ΑΛΙΜΟΣ - ΒΟΝΙΤΣΑ...... που ως δια μαγειας .....τα εκανε για ακομα μια φορα σκατα......!!!!!!! Αλλωστε σας το ειχα πει......οτι οποιο και να ηταν το αποτελεσμα του συγκεκριμενου αγωνα ....παικτες, παραγοντες, και φιλαθλοι και των δυο ομαδων .......θα χρειαζονταν ""υπογλωσια""......μεχρι τελους!!!!

ο κ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ αφου φωτισε με την λαμπρη του παρουσια το πρωταθλημα της Γ εθνικης παιζοντας 2-3 παιχνιδια (με σχεδον αντιστοιχες τιμωριες) αποφασισε να παραιτηθει, ανακοινωνοντας το πρωτα σε αχαικα μεσα ενημερωσης και οχι στα αρμοδια οργανα διαιτησιας.

Νιωθοντας ετσι την υποχρεωση να απευθυνθει πρωτα στον φιλαθλο κοσμο της πατρας.......

Αφου ''εκτελεσε''στο ακεραιο τις ''υποχρεωσεις του''.......... αποφασισε να κρεμασει την σφυριχτρα του......!!!

Φιλτατε ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΕ Φ απο αυτο το βημα οφειλω να σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ για την αποφαση σου αυτη.!!!

Ολοι εμεις που αγαπαμε το ΜΠΑΣΚΕΤ αλλα και την ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ...... σε ευχαριστουμε πολυ....!!!!

Η ΙΑΤΡΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ σ ευγνωμονει.....αφου δεν υπαρχουν αρκετες κλινες εντατικης...!!!!

Ευχομαι οι διακοπες του καλοκαιριου να σε βρουν σε ενα ομορφο νησι, με πολυ καλη θαλασσα, ηλιο, και καλη παρεα....?????

Κλεινοντας θα ηταν αδικο να μη σου αναγνωρησω οτι εχεις στον υπερτατο βαθμο, αυτο που ελεγαν οι αρχαιοι ελληνες το "".......γνωθις εαυτον....."" που σε ελευθερη μεταφραση σημαινει ''....απλα δεν κανεις.....""

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΟΛΟΙ...!!!!
αυτος εκανε μαθηματα σε διαιτητη που παιζει α1 κ του λεγε οτι θα σφυριξει ευρωλιγκα!!!!ο αληθινος λογος παραιτησης ειναι οτι κανενας συναδελφος του δεν δεχοταν πλεον να σφυριξει μαζι του...
lefkadian
QUOTE(treliaris1985 @ Mar 11 2010, 12:45 ) *
Από την Πάτρα είναι δεν υπάρχει σύνδεσμος Ηλείας αλλά Ε.Σ.Κ.Α.Η.Φίλε lefkadian εσύ μπορεί να μην γνωρίζεις αλλά σίγουρα οι ορισμοί δεν είναι τυχαίοι και όντως έψαξα αναλυτικά και είδα ότι αναλογικά την Λευκάδα την έχουν παίξει διαιτητές από την ένωση της Πάτρας σε πολύ μεγαλύτερο ποσοστό από τις άλλες ομάδες.Εμείς όμως στο σπιτάκι μας θα σας καταφέρουμε την άλλη Κυριακή....Με όποια διαιτησία και αν βάλλει η Κ.Ε.Δ.ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ..................



Φιλε treliaris1985 ελπιζω να καταλαβες οτι basket παιζουν οι παικτες και οχι ολοι οι αλλοι (διαιτητες, ΚΕΔ, παραγοντες). Το σημερινο παιχνιδι ηταν διαφημιση του basket και τελικα κερδισε ο καλυτερος. Απλα οταν μιλαμε για αθλητισμο και ειδικα ομαδικο δεν μπορουμε να ειμαστε σιγουροι για κανενα ματς. Συγχαρητηρια παντως στην ομαδα του Μιλωνα. Πιτσιρικαδες που τρεχουν, πολυ αθλητικοι και γενικα ομαδα που βγαζει φρεσκαδα και υγεια.
Α, ελπιζω να μην εχεις και κανενα παραπονο απο την διαιτησια. Ουτε απο την Πατρα ηταν και νομιζω οτι γενικα εκαναν μια απο τις καλυτερες διαιτησιες που εχω δει φετος. Οταν ειναι κακοι τους τα χωνουμε, οταν ειναι καλοι ας τους πουμε τουλαχιστον ενα μπραβο...
vosporos
QUOTE(vosporos @ Mar 17 2010, 17:28 ) *
αυτος εκανε μαθηματα σε διαιτητη που παιζει α1 κ του λεγε οτι θα σφυριξει ευρωλιγκα!!!!ο αληθινος λογος παραιτησης ειναι οτι κανενας συναδελφος του δεν δεχοταν πλεον να σφυριξει μαζι του...

λιβαδεια κατα δαρλαμητσου!του γνωστου,κερδισε κ εβγαλε ανακοινωση...
Jabar
Γ’ Εθνική Κατηγορία
1ος Όμιλος Νότου
Μίλωνα 17.00 Μίλων-ΕΑ Πατρών Χριστοδούλου Γ-Νικολακέα (Παππάς)
Π. Ψυχικού 17.00 ΑΕ Ψυχικού-Τήρων Αγ. Θεοδ. Νάκας-Κυριακόπουλος (Κατωμέρης)
Βόνιτσας 17.00 Βόνιτσα-Δόξα Λευκ. Παπανικολάου (Αθ)-Πρωτούλης (Μπατζάκας)
Δραπετσώνας 12.00 Εθνικός ΟΦΠΦ-Σπαρτιατικός Μπούσιας-Κιούρκας (Τσίχλας)
Αλίμου 17.00 Άλιμος-Κόροιβος Αμαλ. Καραλής-Φάκαρος (Αλιφραγκής)
Π.Αλεξιώτισσας 17.00 Έσπερος Π.-ΚΟ Χολαργού Μακρής-Μαρνελάκης (Αθανασίου)
Παπάγου 17.00 Παπάγου-Π. Φαλήρου Πιτσίλκας Μ-Ιατρού (Χαρεμής)
2ος Όμιλος Νότου
Διαγόρα 12.00 Διαγόρας Ρ.-Λιβαδειά Πίγκας-Μαντήλας (Βιτζηλαίος)
Ταύρου 17.00 Αίολος Ταύρος-Ιωνικός Ν. Ζακεστίδης-Μανουσόπουλος (Σιώκας)
Δ. Βικέλας 17.00 ΑΕ Ν. Κηφισιάς-ΑΓΕ Χαλκίδας Πολυχρόνης-Αρφαρά (Φαλούκας)
Χαλκιά-Αναστ. 17.00 Έξω Παναγίτσα-Ηράκλειο ΟΑΑ Νανούρης-Παυλόπουλος (Ιωάννου)
Ιεράπετρας 17.00 Ιεράπετρα-Ιωνικός ΝΦ Φλίγκος-Κατσανεβάκης (Κουρκουνάκης)
Σπόρτιγκ 17.00 Σπόρτιγκ-Κρόνος Αγ. Δ. Αντεριώτης-Μαγκωνάκης (Πετράκης)
Β’ Ιλίου 17.00 Ένωση Ιλίου-Φοίνιξ Βαρούχα-Αναστασίου (Παπαδόπουλος Κ)
IORGOS7
QUOTE(Jabar @ Apr 11 2010, 12:07 ) *
Γ’ Εθνική Κατηγορία
1ος Όμιλος Νότου
Μίλωνα 17.00 Μίλων-ΕΑ Πατρών Χριστοδούλου Γ-Νικολακέα (Παππάς)
Π. Ψυχικού 17.00 ΑΕ Ψυχικού-Τήρων Αγ. Θεοδ. Νάκας-Κυριακόπουλος (Κατωμέρης)
Βόνιτσας 17.00 Βόνιτσα-Δόξα Λευκ. Παπανικολάου (Αθ)-Πρωτούλης (Μπατζάκας)
Δραπετσώνας 12.00 Εθνικός ΟΦΠΦ-Σπαρτιατικός Μπούσιας-Κιούρκας (Τσίχλας)
Αλίμου 17.00 Άλιμος-Κόροιβος Αμαλ. Καραλής-Φάκαρος (Αλιφραγκής)
Π.Αλεξιώτισσας 17.00 Έσπερος Π.-ΚΟ Χολαργού Μακρής-Μαρνελάκης (Αθανασίου)
Παπάγου 17.00 Παπάγου-Π. Φαλήρου Πιτσίλκας Μ-Ιατρού (Χαρεμής)
2ος Όμιλος Νότου
Διαγόρα 12.00 Διαγόρας Ρ.-Λιβαδειά Πίγκας-Μαντήλας (Βιτζηλαίος)
Ταύρου 17.00 Αίολος Ταύρος-Ιωνικός Ν. Ζακεστίδης-Μανουσόπουλος (Σιώκας)
Δ. Βικέλας 17.00 ΑΕ Ν. Κηφισιάς-ΑΓΕ Χαλκίδας Πολυχρόνης-Αρφαρά (Φαλούκας)
Χαλκιά-Αναστ. 17.00 Έξω Παναγίτσα-Ηράκλειο ΟΑΑ Νανούρης-Παυλόπουλος (Ιωάννου)
Ιεράπετρας 17.00 Ιεράπετρα-Ιωνικός ΝΦ Φλίγκος-Κατσανεβάκης (Κουρκουνάκης)
Σπόρτιγκ 17.00 Σπόρτιγκ-Κρόνος Αγ. Δ. Αντεριώτης-Μαγκωνάκης (Πετράκης)
Β’ Ιλίου 17.00 Ένωση Ιλίου-Φοίνιξ Βαρούχα-Αναστασίου (Παπαδόπουλος Κ)

Γ’ Εθνική
1ος Όμιλος Νότου
Κυριακή 18 Απριλίου
ΕΑ Πατρών 17.00 ΕΑ Πατρών-ΑΕ Ψυχικού Μάλαμας-Μαντήλας (Αθανασίου)
Κορίνθου 17.00 ΑΣ Τηρών Αγ. Θεοδ.-Βόνιτσα Παυλόπουλος-Αναγνώστου (Μάρκου)
Σπάρτης 17.00 Σπαρτιατικός-Δόξα Λευκ. Κανακάρης-Διμπινούδης (Κωστής)
Αμαλιάδας 17.00 Κόροιβος Αμαλ.-Μίλων Τσάλας-Σπυρόπουλος (Μπατζάκας Χρ.)
Χολαργού 17.00 Χολαργός-Άλιμος Παπαγιαννόπουλος-Χρηστίδης Π (Παπαδόπουλος Στ.)
Γλυφάδας 17.00 Π. Φάληρο-Έσπερος Π. Τσώνος Μ-Τσίγας (Μίχας)
Δραπετσώνας 12.00 Εθνικός ΟΦΠΦ-Παπάγου Ντάβαρης-Μπούκας (Μακρίδης)
kaukasios
Γ’ Εθνική - 1ος Όμιλος Νότου

Κυριακή 09/05
Ε.Α. Πατρών 17:00 Ε.Α. Πατρών - Δόξα Λευκάδας Θεοδωρόπουλος Ρ., Σιώκας - Γιοχαλής
Σπάρτης 17:00 Σπαρτιατικός - Τήρων Αγ.Θεοδ. Πόντας, Μανουσόπουλος - Κοκκόρης
Χολαργού 17:00 Κ.Ο. Χολαργού - Α.Ε. Ψυχικού Καραβίτης, Αναγνώστου - Δημητριάδης
Γλυφάδας 17:00 Π. Φάληρο- ΑΟΝΣ Μίλων Σκούτας, Παπανικολάου (Αθ) - Δραμεσιώτης
Δραπετσώνας 17:00 Εθνικός ΟΦΠΦ - Αλίμου Μπούκας, Τσαρούχα - Παππάς
Παπάγου 17:00 Παπάγου - Έσπερος ΑΟΠΑ Ξάνθος, Παντρευτής - Κατωμέρης
Jabar

QUOTE
Του Αλέξανδρου Τρίγκα
30/10/2011 (21:57)

Η Ένωση Ιλίου πήρε σήμερα το απόγευμα αντρίκιο "διπλό" στη Λιβαδειά κόντρα στην τοπική ομάδα. Οι γηπεδούχοι έδειξαν πως δεν μπορούσαν να κερδίσουν εντός παρκέ και πως δεν ξέρουν να χάνουν εκτός αυτού. Το παιχνίδι ανάμεσα στη Λιβαδειά και την Ένωση Ιλίου αμαυρώθηκε από επεισόδια στα οποία συμμετείχαν οι φίλαθλοι (wink.gif των γηπεδούχων λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου και μετά το τέλος της. Ας τα πάρουμε όμως από την αρχή.

Λίγα δευτερόλεπτα πριν λήξη το πρώτο μέρος οι φίλαθλοι (wink.gif των γηπεδούχων διαμαρτυρήθηκαν έντονα προς τον διαιτητή Μπούσια για τις υποδείξεις του στο παιχνίδι.

Δεν σταμάτησαν, όμως, στις φωνές αφού κάποιοι εξ αυτών εισέβαλλαν στο παρκέ με αποτέλεσμα να πέσουν μερικές "ψιλές" στον συγκεκριμένο διαιτητή, ο οποίος πήγε προς τα αποδυτήρια υπό τη συνοδεία της αστυνομίας.

Εκεί, μιλώντας στους υπευθύνους και των δύο ομάδων ζήτησε την εκκένωση του γηπέδου, κάτι που βρήκε αρνητικούς τους ανθρώπους της Λιβαδειάς, έτσι αποφασίστηκε ως μέση οδός να μεταφερθούν στην πάνω κερκίδα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η κατάσταση έδειξε να ηρεμεί αλλά με το που έληξε το παιχνίδι και με την Ένωση Ιλίου να πανηγυρίζει μία μεγάλη εκτός έδρας νίκη, οι φίλαθλοι (wink.gif της Λιβαδειάς εισέβαλλαν εκ νέου στο παρκέ με… άγριες διαθέσεις εναντίον του διαιτητή, τον οποίο και πήγαν στα αποδυτήρια… "καροτσάκι".



QUOTE
Tου Αλέξανδρου Τρίγκα
31/10/2011 (13:56)

Με μήνυμα που λάβαμε στο ηλεκτρονικό μας ταχυδρομείο, η Α.Ε. Λιβαδειάς θέλησε να "απαντήσει" στο άρθρο μας, για την επεισοδιακή εξέλιξη του αγώνα της με την Ένωση Ιλίου. Αν κι έχουμε πράγματα να γράψουμε (και για την ανακοίνωση) θα διατηρήσουμε την πάγια τακτική μας (ως site), να μην σχολιάζουμε απαντήσεις που αφορούν σε γραφόμενά μας,
Η ανακοίνωση:

"Σε αποκατάσταση της αλήθειας των πραγματικών γεγονότων που συνέβησαν στις 30-10-11 στον αγώνα μπάσκετ Α.Ε. Λιβαδειάς - Ένωση Ιλίου και σε απάντηση άρθρου του κ. Αλ. Τρίγκα με τίτλο "Ροντέο στην Λιβαδειά" στην έγκριτη ιστοσελίδα σας, σας επισημαίνουμε τα εξής:

1. Είναι γνωστή η προϊστορία εδώ στην Λιβαδειά με τον διαιτητή Μπούσια (του οποίου το σωματείο μας έχει ζητήσει εξαίρεση από τότε) ότι πριν δυο (2) χρόνια ξανά στο ίδιο γήπεδο σε αγώνα Λιβαδειά - Κηφισιά είχε την ίδια εχθρική συμπεριφορά εναντίον μας, διέκοψε αναίτια τον αγώνα για δύο ώρες, συνέχισε και έφυγε (όπως χθες) χωρίς να ΤΟΥ ΣΥΜΒΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ, ΑΝΕΓΓΙΧΤΟΣ ΚΑΙ ΑΠΕΙΡΑΧΤΟΣ.

2. Το ίδιο σκηνικό ο ίδιος διαιτητής το επανέλαβε και την Κυριακή 30-10-11, διακόπτοντας αναίτια τον αγώνα, τελειώνοντας τον και ΦΕΥΓΟΝΤΑΣ ΑΝΕΓΓΙΧΤΟΣ ΚΑΙ ΑΠΕΙΡΑΧΤΟΣ, ΕΧΟΝΤΑΣ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΕΙ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΣΕ ΗΤΤΑ.

3. Το μπάσκετ όντως "αντρικό άθλημα" και το διπλό της Ένωσης Ιλίου "ανδρίκιο", πράγμα που το σωματείο μας παραδέχεται, δίνοντας και συγχαρητήρια στον αντίπαλο. Όμως δεν θα ήταν δίκαιο να μην αναφέρουμε ότι

α) Είκοσι πέντε (25) φαουλ εναντίον μας, δέκα επτά (17) εναντίον του αντιπάλου.
β) Τρεις (3) τεχνικές ποινές εναντίον μας (όλες τυχαία από τον Μπούσια ) καμία εναντίον του αντιπάλου.
γ) Δύο (2) αποβολές με 5ο φαουλ εναντίον μας, καμία κατά του αντιπάλου.

Για τους γνωρίζοντες το άθλημα αυτά σημαίνουν καταδίκη σε ήττα, τίποτα δεν θα κάμψει την προσπάθεια μας σε αυτό το πρωτάθλημα. Γι’ αυτό απαιτούμε:
α) διαιτητική δικαιοσύνη
β) ισότητα και ισονομία έναντι όλων των αντιπάλων μας και για ΟΛΟΥΣ.

Θα προστατέψουμε και το άθλημα και την ομάδα μας και τους εαυτούς μας από κάθε "αστοχία" τρίτων. Ο αγώνας της προηγούμενης Κυριακής για μας είναι παρελθόν και δεν θα ασχοληθούμε πάλι με αυτόν.

Ευχόμαστε ολόψυχα επιτυχίες στην προσπάθεια ενημέρωσης (και είναι μεγάλη) που κάνετε".




QUOTE
Του Αλέξανδρου Τρίγκα
31/10/2011 (00:08)

Ο Πολυκράτης δεν κατάφερε χθες να πάρει το πρώτο ροζ φύλλο της φετινής σεζόν αφού γνώρισε την ήττα… στα σημεία από τη Χαλκίδα με 77-73. Οι νησιώτες πάλεψαν και πάλι μέχρι το τέλος το παιχνίδι αλλά για δεύτερη συνεχόμενη Κυριακή έφυγαν από το γήπεδο με σκυμμένο κεφάλι. Οι άνθρωποι του Πολυκράτη, όμως, έχουν παράπονα για την αντιμετώπιση της ομάδας τους από τη διαιτησία.

Ο Κώστας Ρουμελιώτης μίλησε στο basketblog.gr εκφράζοντας τα παράπονά του για την αντιμετώπιση που τυγχάνει η ομάδα του: "Δεν θέλω να κάνω κοινότυπες δηλώσεις και να μεταφέρω τις ευθύνες και τα βάρη της ήττας σε άλλους. Κάνω την αυτοκριτική μου και κοιτάζω τι δεν πήγε καλά στην ομάδα μου σήμερα (σ.σ. χθες) αλλά κάποια πράγματα είναι απλώς ανεξήγητα.

Ήταν το δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι που τα σφυρίγματα των διαιτητών καθορίζουν το τελικό αποτέλεσμα. Έχω δει δύο φορές το βίντεο του παιχνιδιού μετά τη λήξη του και ακόμα έχω την ίδια απορία" είπε αρχικά ο κόουτς Ρουμελιώτης για να συνεχίσει λέγοντας πως:

"Αυτό που θέλω να καταλάβουν όλοι είναι ότι είμαστε ένα χωριό 800 κατοίκων, 400 μέτρα μακριά από τα παράλια της Τουρκίας. Θέλουμε να μας αφήσουν να ευχαριστηθούμε τη συμμετοχή μας στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής. Γίνεται μία τεράστια προσπάθεια από τους κάποιους ανθρώπους ώστε η ομάδα να είναι ανταγωνιστική και είναι κρίμα αυτή η προσπάθεια να κρίνεται εκτός των γραμμών του γηπέδου".

Τέλος, ο προπονητής του Πολυκράτη έκλεισε τονίζοντας: "Δεν θα ξαναμιλήσω για τη διαιτησία γιατί δεν θέλω να καταντήσω γραφικός. Αν υπάρχουν άνθρωποι που αγαπούν το μπάσκετ και τους ενδιαφέρει η πρόοδός του πρέπει να απονείμουν, επιτέλους, δικαιοσύνη"!


QUOTE
Του Αλέξανδρου Τρίγκα
30/10/2011 (22:32)

Ο Μίλωνας γνώρισε την ήττα από τον Έσπερο ΑΟ ΠΑ με 96-83, αλλά αυτό που έχει αναστατώσει τους ανθρώπους της ομάδας δεν είναι η ήττα όσο η προκλητική διαιτησία. Οι "πράσινοι" έχουν φρικτά παράπονα από τη διαιτησία του κ. Νάκα, ο οποίος όπως τονίζουν "ήταν προκλητικός και καθόρισε το τελικό αποτέλεσμα".

Οι άνθρωποι του Μίλωνα αναφέρουν χαρακτηριστικά πως η διαιτησία του συγκεκριμένου διαιτητή ήταν κάτι παραπάνω από λάθος, με τα νούμερα να τους δικαιώνουν απόλυτα.

Πιο συγκεκριμένα, οι παίκτες του Έσπερου ΑΟ ΠΑ εκτέλεσαν συνολικά 51 (!!!) ελεύθερες βολές (30 στο πρώτο μέρος, 21 στο δεύτερο), ενώ τους καταλογίστηκαν και 5 τεχνικές ποινές με αποτέλεσμα οι Μπίκας, Βλαβιανός, Ρουσσόπουλος και Μούστα να αποβληθούν και να μην μπορούν οι "πράσινοι" να υλοποιήσουν το μεγάλο comeback και να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα.

QUOTE
Η άποψη ενός συμφορουμίτη που είδε τον αγώνα.
Εγω θελω να πω μερικα πραγματακια γι'αυτον τον αγωνα .
Στο 1ο δεκαλεπτο οι διαιτητες σφυριξαν πολλα φαουλ και
χρεωσαν με τεχνικες ποινες το 11 του ΜΙΛΩΝΑ και τον
παγκο του . Ηταν πολυ κακη η διαιτησια , σφυριζαν
διαρκως και δεν αφηναν το παιχνιδι να παρει ροη και
ο παγκος του ΜΙΛΩΝΑ ειχε εντονες λεκτικες αψιμαχιες με
τους διαιτητες .Ο ΜΙΛΩΝΑΣ στο τελος ροκανισε την διαφορα αλλα
εχασε δικαια . Στην ληξη ο ΠΑΝΟΥΛΙΑΣ προκαλουσε με
χειρονομιες και απειλες και εγινε συρραξη των 2 ομαδων
με αποτελεσμα να πεσουν παρα πολλες ψιλες .
Καποιοι του ΜΙΛΩΝΑ προκαλεσαν και
τον ΜΑΚΗ τον ΓΙΑΤΡΑ .
Εκτος εαυτου βγκε και ο προεδρος του ΕΣΠΕΡΟΥ
απ'αυτα που εβλεπε και ακουγε !!!!! Δυστυχως !!!
Dwyane ''the flash'' Wade
http://www.basketblog.gr/pages/ViewContent...t=1&i=87958
Jabar
QUOTE
Του Αλέξανδρου Τρίγκα
01/11/2011 (20:47)

Ο Μίλωνας έχει αρκετά παράπονα από τη διαιτησία στο ματς απέναντι στον Έσπερο ΑΟΠΑ, τα οποία μάλιστα δημοσιοποίησε στην ΕΟΚ και στην ΚΕΔ με σχετική επιστολή, καλώντας τους να λάβουν τα απαραίτητα μέτρα.
Αναλυτικά η επιστολή:

"Προς την Ε.Ο.Κ./Κ.Ε.Δ.
Ενταύθα.

ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ

Κάθε χρόνο επαναλαμβάνεται στην Πάτρα η ίδια ιστορία με άλλους πρωταγωνιστές αλλά με σταθερό στόχο. Ο ΜΙΛΩΝΑΣ "απαγορεύεται αυστηρά" να κερδίσει τον ΕΣΠΕΡΟ ΑΟΠΑ στην Πάτρα.

Πέρσι ήταν ο κ. Σπυρόπουλος, που στα τελευταία δευτερόλεπτα με εξοργιστικές και πρωτόγνωρες αποφάσεις μας έκλεψε την νίκη, φέτος ανέλαβε ο κ. Νάκας διαιτητής του Συνδέσμου Αρτας να καθαρίσει. Προκειμένου να μην γίνει κανένα "ατύχημα" στο τέλος, ξεκίνησε από τα πρώτα λεπτά του αγώνα.

Οι αριθμοί μιλάνε από μόνοι τους.
Πέντε (5) τεχνικές ποινές σε βάρος του ΜΙΛΩΝΑ, καμία (0) σε βάρος του ΕΣΠΕΡΟΥ. Τέσσερις αποβολές με πέντε φάουλ βασικών παικτών του ΜΙΛΩΝΑ, μία (1) αποβολή στο τελευταίο λεπτό παίκτη του ΕΣΠΕΡΟΥ, πενήντα μία (51) βολές εκτέλεσε ο ΕΣΠΕΡΟΣ, τριάντα πέντε (35) ο ΜΙΛΩΝΑΣ.

Αφού με μεθοδευμένα και μονομερή σφυρίγματα σε βάρος μας, καταστρατήγηση των κανονισμών, αυταρχικές συμπεριφορές του τύπου "γιατί έτσι γουστάρω" διαμόρφωσε μία μεγάλη διαφορά από τις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου υπέρ του ΕΣΠΕΡΟΥ (22 πόντοι) και όταν στα τελευταία λεπτά του αγώνα η ομάδα μας πλησίασε στο σκορ (4 πόντοι) και διεκδικούσε την νίκη ο κ. Νάκας επανήλθε για να ολοκληρώσει το έργο του με νέες τεχνικές ποινές, ανύπαρκτα ή ανάποδα φάουλ και αποβολές.

Τελικά ο διπλός στόχος κατά δήλωση του Προπονητή του ΕΣΠΕΡΟΥ κ. Γιατρά επετεύχθη. Νίκη του ΕΣΠΕΡΟΥ και διαφορά 13 πόντων. Προφανώς έχει υπόψη του τα περσινά αποτελέσματα.

Η απαράδεκτη, προκλητική και εγκληματική διαιτησία του κ. Νάκα σε βάρος της Ομάδας μας από την όλη εξέλιξη του αγώνα δεν μπορεί να οφείλεται μόνο σε ανεπάρκεια και ανικανότητα.

Σίγουρα πιστεύουμε ότι υπάρχει και σκοπιμότητα που υποψιαζόμαστε αλλά αδυνατούμε να αποδείξουμε τις ρίζες της.

Ο ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ είναι εύπορο, σωστά οργανωμένο και φιλόδοξο Σωματείο που θέλει φέτος επιτέλους να ανέβει κατηγορία. Σεβαστό, αλλά αυτό πολύ απέχει από προπηλακισμούς, φτυσίματα και βιαιοπραγίες αντιπάλων, καθώς και καταρράκωση του fair play.

Ο ΜΙΛΩΝΑΣ με λαμπρή ιστορία 83 ετών προσφοράς στον αθλητισμό και την νεολαία αγωνίζεται κάτω από ιδιαίτερα αντίξοες οικονομικές συνθήκες να στέκεται με αξιοπρέπεια και να παλεύει μέσα στους αγωνιστικούς χώρους για να επιτυγχάνει τους αγωνιστικούς στόχους που θέτει. Γι’ αυτό ΑΠΑΙΤΕΙ ΚΑΙ ΔΙΕΚΔΙΚΕΙ τον σεβασμό από όλους. Η διαιτησία του κ. Νάκα ξεπέρασε όλα τα όρια και έδειξε ασέβεια στο Σωματείο και στους αθλητές.

Καλούμε την ΕΟΚ και την ΚΕΔ να διερευνήσουν με όλα τα πρόσφορα μέσα τα πραγματικά γεγονότα του αγώνα ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ - ΜΙΛΩΝ της 30/10/2011 και να λάβουν άμεσα μέτρα.

Δεν μπορεί Διαιτητές όπως ο κ. Νάκας, να αλλοιώνουν αποτελέσματα, να δυναμιτίζουν το Πρωτάθλημα και να σπέρνουν αγανάκτηση και οργή σε Ομάδες που αγωνίζονται και προσφέρουν για την επιβίωση και ανάπτυξη του αθλήματος.

Η υπομονή και η καρτερία μας έχουν εξαντληθεί. Πιστεύουμε ότι δεν θα ξαναδούμε τέτοιες διαιτησίες".

Το κοινό στοιχείο όλων των διαμαρτυριών και ανακοινώσεων είναι οι πολλές τεχνικές ποινές και τα φάουλ αν προσθέσουμε 51+35=86 βολές.Χονδρικά σε χρόνο 45-50 λεπτά.Είναι φυσιολογικό ένα τέτοιο παιχνίδι με συνεχείς διακοπές να μην αποκτά ρυθμό και ενδιαφέρων.Μπάσκετ πηγαίνουμε να δούμε όχι διαγωνισμό βολών και τους διαιτητές να σφυρίζουν.Ακόμα και σε ματς με διαφορά 20π.δεν παίχτηκε μπάσκετ και αιτία ήταν οι καινούριες οδηγίες.Ένας καλός διαιτητής ξέρει να κρατά το παιχνίδι δεν χρειάζεται τις τεχνικές ποινές γιατί έχει λίγες διαμαρτυρίες.Το πρόβλημα είναι με εκείνους, που δεν κατανοούν το άθλημα, αλλά κρίνονται ικανοί και για εθνικές κατηγορίες.Αν μαζέψει κάποιος τις διαμαρτυρίες από τα τοπικά και τις εθνικές κατηγορίες θα διαπιστώσει ότι αφορούν τους ίδιους και τους ίδιους.Εκείνοι που τους κρίνουν δεν το ξέρουν?Κυκλοφορούν στα τοπικά για διαιτητές, ιστορίες που βγάζουν γέλιο για κάποιους που περιέργως φτάνουν ψηλά διαιτητικά.
Dwyane ''the flash'' Wade
http://dickbavetta.blogspot.com/

ενδιαφερον...
Jabar
QUOTE
Ματς - παρωδία στην Κηφισιά
Του Γιάννη Ευδαίμων
12/11/2011 (19:45)

Ιστορία γράφτηκε στο κλειστό της Κηφισιάς και σίγουρα θα μιλάμε για πολύ καιρό για αυτό το παιχνίδι! Η Ν. Κηφισιά υποχρέωσε τον Απόλλωνα Πάτρας στην πρώτη του φετινή ήττα (72-67), μετά από ματς - παρωδία, υπό την... επιμέλεια του διαιτητή κ. Πουρσανίδη.

Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν από το 14' με τέσσερις παίκτες η κάθε μία (!), καθώς διαιτητές απέβαλλαν αρχικά τους Διαμαντόπουλο και Κρόλο, οι οποίοι διαπληκτίστηκαν και στη συνέχεια ακολούθησε σύρραξη εντός των τεσσάρων γραμμών.

Αφού χρειάστηκε η παρέμβαση της αστυνομίας για να ηρεμήσουν τα πνεύματα, οι διαιτητές απέβαλαν και τους δύο πάγκους (αθώους και ενόχους μαζί δηλαδή), τελειώνοντας ουσιαστικά τον αγώνα.


Η συνέχεια του παιχνιδιού ήταν πραγματική… κωμωδία, με τους ρέφερι να μην σφυρίζουν τίποτα σχεδόν, (βήματα - φάουλ κλπ), την Κηφισια να παίρνει τη νίκη, γιατί είχε μέσα καλύτερη τετράδα από του Απόλλωνα και τους παίκτες που είχαν αποβληθεί να βλέπουν... παρέα το ματς από την εξέδρα…

Πάλι τα ίδια θα δούμε σήμερα.Αμέτρητα φάουλ και τεχνικές ποινές.Οι παίχτες πρέπει να γίνουν χαμηλοβλεπούσες, γιατί αν κοιτάξουν στα μάτια τους διαιτητές κινδυνεύουν με τεχνική ποινή.Όλοι πρέπει να υποκλιθούμε στο μεγαλείο των διαιτητών.
Νομίζω ότι για τη διεξαγωγή ενός αγώνα χρειάζονται 2 διαιτητές και τίποτα άλλο. Δύο διαιτητές που θα σφυρίζουν εικονικά φάουλ και να κατακυρώνουν εικονικά καλάθια ,είναι αρκετοί για τη διεξαγωγή ενός ματς.Καταπληκτικό θέαμα.Αν μάλιστα οι θεατές δεν χειροκροτούν ενθουσιασμένοι,θα πρέπει να εκκενώνεται το γήπεδο από τα ΜΑΤ.
ΝΕΣΤΩΡ
αντιγράφοντας από το www.porfyras.gr :

...Αν και δεν είναι η πρώτη του ήττα εφέτος, εν τούτοις για πρώτη φορά αυτή τη χρονιά ο ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ εκφράζει την έντονη δυσαρέσκειά του για τη διαιτησία.

και πιό κάτω, με αναφορά σε ενσωματωμένο 15λεπτο video με την αρχή και το τέλος του αγώνα :

...Παρακολουθήστε την αρχή και το τέλος του αγώνα και με κάποια προσοχή σε ορισμένες φάσεις θα καταλάβετε γιατί παραπονείται ο ΠΟΡΦΥΡΑΣ για τη διαιτησία. Αν δεν πεισθείτε υπάρχει και το video ΟΛΟΥ του αγώνα.

φιλικά
ΝΕΣΤΩΡ

Υ.Γ. παρεμπιπτόντως ο ΠΟΡΦΥΡΑΣ αγωνίστηκε στη -μάλλον- πιό πολιτισμένη και φιλόξενη έδρα της Γ΄Εθνικής. Πολλές ευχαριστίες στους Μαρουσιώτες.
Dwyane ''the flash'' Wade
http://www.basketblog.gr/pages/ViewContent...t=1&i=97021
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.