Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ερυθρος Αστερας-Ολυμπιακος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3
rankin
Γυπαετός ο ρέφερι
Σε καθε ευκαιρία στη γραμματεία τρεχει
Dreamerpanos
Ας σταθούν στο ύψος των περιστάσεων οι διαιτητές.

Απαιτούμε να δούμε ραβασάκι με το τηλέφωνο από τις 8 κάμερες.
rankin
Μια επίθεση είναι: ας παει να παιξει ο Πριντεζης με πλάτη
Dreamerpanos
Άντε μας την βγάλατε την ψυχή.

Μένει στις 15 νίκες ο Ερυθρός και ελπίζουμε για το θαύμα αύριο.
RipCity
Πριντέζαρος ήρθε από την Πόλη!
North_gato
Βρηκαμε το πορτοφολι του Σαλιαρελη πεφτοντας απο τον πυργο του Αιφελ.
rankin
QUOTE(North_gato @ Mar 22 2017, 22:03 ) *
Βρηκαμε το πορτοφολι του Σαλιαρελη πεφτοντας απο τον πυργο του Αιφελ.

Σοβαρό πορτοφόλι
Γεμάτο ρουμπίνια!
North_gato
QUOTE (rankin @ Mar 22 2017, 21:57 ) *
Γυπαετός ο ρέφερι
Σε καθε ευκαιρία στη γραμματεία τρεχει


Δεν ευχαριστεις τον θεο που το εκανε και πηραμε την τελευταια επιθεση?
Dreamerpanos
Ιδιαίτερη μνεία στην διαιτησία σήμερα.

Έπαιζε 100-0 και 0-0-11 τη γραμματεία σήμερα.
North_gato
QUOTE (Dreamerpanos @ Mar 22 2017, 21:58 ) *
Ας σταθούν στο ύψος των περιστάσεων οι διαιτητές.

Απαιτούμε να δούμε ραβασάκι με το τηλέφωνο από τις 8 κάμερες.


Τελικα εχουν και αλλα τυχερα οιδιαιτητες. Πιστευω οτι ειχε κανονισει και διακοπη ρευματος για κανενα ψαχουλεματακι, αλλα τον πουλησε ο ηλεκτρολογος.
rankin
QUOTE(North_gato @ Mar 22 2017, 22:05 ) *
Δεν ευχαριστεις τον θεο που το εκανε και πηραμε την τελευταια επιθεση?



QUOTE(Dreamerpanos @ Mar 22 2017, 22:06 ) *
Ιδιαίτερη μνεία στην διαιτησία σήμερα.

Έπαιζε 100-0 και 0-0-11 τη γραμματεία σήμερα.

Να το πηρε το τηλεφωνάκι ο γύπας απο τη Σλοβενία;
mixalisgate7
Πάλι τα παλιόπαιδα μας έβγαλαν την ψυχή αλλά πρέπει να αλλάξουν το τροπάρι στα play offs γιατί θα γίνουμε καρδιακοί tongue.gif Τεράστιοι Πρίντεζης και Παπανικολάου. Μπράβο στον Αγραβάνη για την εμφάνιση στα κρίσιμα λεπτά. Ομολογώ δεν του το χα. Μακάρι να αποτελέσει οδηγός για την συνέχεια και να μην επαναπαυτεί.
Dreamerpanos
QUOTE (rankin @ Mar 22 2017, 22:08 ) *
Να το πηρε το τηλεφωνάκι ο γύπας απο τη Σλοβενία;


Τι να σου πω,πάντως σαν τίμιο λαϊκό παιδί την ίδρωσε τη φανέλα.Του αξίζει.
BasketZilla
Είναι τόσο ωραία η έδρα του Αστέρα που σχεδόν λυπήθηκα που κερδίσαμε απόψε.

Αυτή η ομάδα δεν έχει εγγυημένο συμβόλαιο μαιν γκοτ hammer.gif
North_gato
QUOTE (jazz thrilos @ Mar 22 2017, 21:21 ) *
Βρε Σφαιρόπουλε!!!!!! Τι θα γίνει με το τρίτο δεκάλεπτο εδώ και τέσσερα παιχνίδια;;;;;; Στιφάδο τρώνε οι παίχτες στα αποδυτήρια στο ημίχρονο;

Μύρισαν το αίμα οι Σέρβοι και τώρα είναι όλα δύσκολα για εμάς....



Τζατζικι με κομμενο γιαουρτι.
Η χρησιμοποιηση του Σπανουλη...ρισκο που δεν βγηκε και παραλιγο να παμε αδιαβαστοι.
louie
Ο μεγαλύτερος ηγέτης στην ιστορία του ολυμπιακού. Απίστευτο τρίποντο να το στείλει παράταση και copy paste το πεταχταρι της πόλης. Ευχαριστούμε που ησυχάζει το κεφάλι μας από τους Σέρβους

Πολύ ωραίο παιχνίδι, σκληρό αλλά σε καθηλωνε
SteveNashidis
QUOTE(Dreamerpanos @ Mar 22 2017, 22:06 ) *
Ιδιαίτερη μνεία στην διαιτησία σήμερα.

Έπαιζε 100-0 και 0-0-11 τη γραμματεία σήμερα.


24.gif 24.gif 24.gif 24.gif

Μπράβο στην ομάδα. Σπουδαία εμφάνιση ο Αγραβάνης. Στο επόμενο ματς όμως μπορεί και να κάνει 0/9 , με 4 φαουλ και μια τεχνική ποινή. icon_drunk.gif
North_gato
QUOTE (Voyager @ Mar 22 2017, 22:09 ) *
24.gif 24.gif 24.gif 24.gif

Μπράβο στην ομάδα. Σπουδαία εμφάνιση ο Αγραβάνης. Στο επόμενο ματς όμως μπορεί και να κάνει 0/9 , με 4 φαουλ και μια τεχνική ποινή. icon_drunk.gif



Το καλο ειναι οτι εκανε ενα πολυ καλο πενταλεπτο, σε πολυ κομβικο σημειο. Ισως σε αυτον οφειλεται η νικη.
jazz thrilos
QUOTE (Quincy @ Mar 22 2017, 21:34 ) *
Ότι και να λέμε το βελούδινο σπυρί δίνει απαντήσεις σήμερα


icon_drunk.gif smiley.gif smiley.gif

Η ατάκα σου οτι καλύτερο είδα απόψε μαζί με cheerleaders του Ερυθρού.
pan24
Ο αγραβανης αν σταθεροποιησει το σουτ του εχει σωμα για να φτασει επιπεδο φωτση ισως και παραπανω
Μικρος ειναι ακομα,δουλευεται
Το προβλημα ειναι στο μυαλο του
Ενα καλο τεστ θα ειναι στα 2 επομενα ματς.Ελλαδα και ευρωπη
Αν μπει μεσα με μπλαζε υφακι και συνεχη γκρινια επειδη σημερα ενιωσε σουπερ σταρ θα σημαινει οτι ειναι στα ιδια
Αν μπει με το μαχαιρι στα δοντια να δειξει οτι το σημερινο δεν ηταν τυχαιο θα εχει κανει ενα βημα(τεραστιο)
mixalisgate7
QUOTE(Dreamerpanos @ Mar 22 2017, 22:06 ) *
Ιδιαίτερη μνεία στην διαιτησία σήμερα.

Έπαιζε 100-0 και 0-0-11 τη γραμματεία σήμερα.


Μόλις το είδα στο Twitter:



24.gif 24.gif
Coach Periklis
Συγχαρητήρια στην ομάδα για την 4αδα

βέβαια εδώ και 4 ματς προκαλούν ανησυχία . Τεράστιος Παπανικολάου υποκλίνομαι

Πρίντεζης ρίγος στο τρίποντο και στο πεταχτάρι στο τέλος
Dred11
Dreamerpanos
Βαγγέλης Ιωάννου μόλις τώρα: Ο Δημήτρης Αγραβάνης έκανε το καλύτερο παιχνίδι της ζωής του ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ!

natouralistis
Άδικη ήττα για τον Αστέρα, ήταν η ομάδα που άξιζε τη νίκη σήμερα. Από τη μία έκλεισε τα μάτια ο θεός με τα 3ποντα του βελούδινου, από την άλλη μικρά διαιτητικά λάθη έγειραν τη πλάστιγγα υπέρ του Ολυμπιακού.
North_gato
QUOTE (mixalisgate7 @ Mar 22 2017, 22:22 ) *
Μόλις το είδα στο Twitter:



24.gif 24.gif


O ενας εβλεπε το πρεσινγκ του διαιτητη στη γραμματεια, ο αλλος χαλβαδιαζε τις cheerleaders.
Ειχε κανεις την προσοχη του στον αγωνα?
Stojako
Επειδή βλέπω τώρα ένα replay, έχω την εντύπωση ότι ο Γκριν κάνει βήματα στην τελευταία επίθεση Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια.
T.W.Is.M.
QUOTE(North_gato @ Mar 22 2017, 22:03 ) *
Βρηκαμε το πορτοφολι του Σαλιαρελη πεφτοντας απο τον πυργο του Αιφελ.


"Αργυρη, κ...ολη, δωσ' το πορτοφολι!"
Απαραδεκτο τριτο δεκαλεπτο σημερα, μεγαλη επιστροφη στη συνεχεια καθαρα δια χειρος Αγραβανη, εκει που ολοι οι υπολοιποι ειχαν κολλησει στην επιθεση. Οριστικα ξεμπερδεψαμε με το πλεονεκτημα εδρας και παμε στα υπολοιπα ματς χωρις το αγχος της τετραδας για το καλυτερο δυνατο πλασαρισμα.
Το κακο ειναι οτι απ οτι φαινεται παμε για εναν εκ των Μπασκονια, Φενερμπαχτσε, Παναθηναικο. Αν σημερα ειχαμε την Εφες και την αλλη εβδομαδα τον Ερυθρο Αστερα, θα μας συνεφερε να τα διναμε ολα για νικη στην Τουρκια και να χαναμε στο Βελιγραδι!

edit: Αν σας προλαβω και ανοιξω τα 3 τοπικ που απομενουν ως το τελος της κανονικης περιοδου, θα βγουμε πρωτοι! Οποτε εχω ανοιξει εγω, κερδιζουμε εκτος απο τους αγωνες με τη Γαλατασαραι!
john wick
QUOTE (T.W.Is.M. @ Mar 22 2017, 21:21 ) *
"Αργυρη, κ...ολη, δωσ' το πορτοφολι!"
Απαραδεκτο τριτο δεκαλεπτο σημερα, μεγαλη επιστροφη στη συνεχεια καθαρα δια χειρος Αγραβανη, εκει που ολοι οι υπολοιποι ειχαν κολλησει στην επιθεση. Οριστικα ξεμπερδεψαμε με το πλεονεκτημα εδρας και παμε στα υπολοιπα ματς χωρις το αγχος της τετραδας για το καλυτερο δυνατο πλασαρισμα.
Το κακο ειναι οτι απ οτι φαινεται παμε για εναν εκ των Μπασκονια, Φενερμπαχτσε, Παναθηναικο. Αν σημερα ειχαμε την Εφες και την αλλη εβδομαδα τον Ερυθρο Αστερα, θα μας συνεφερε να τα διναμε ολα για νικη στην Τουρκια και να χαναμε στο Βελιγραδι!

edit: Αν σας προλαβω και ανοιξω τα 3 τοπικ που απομενουν ως το τελος της κανονικης περιοδου, θα βγουμε πρωτοι! Οποτε εχω ανοιξει εγω, κερδιζουμε εκτος απο τους αγωνες με τη Γαλατασαραι!




Απο αυτες τις 3 ,μονο ο Παο μπορει να κερδισει μεσα στο ΣΕΦ...Οποτε μια χαρα εισαι...
natouralistis
QUOTE (T.W.Is.M. @ Mar 23 2017, 00:21 ) *
Το κακο ειναι οτι απ οτι φαινεται παμε για εναν εκ των Μπασκονια, Φενερμπαχτσε, Παναθηναικο.



QUOTE (john wick @ Mar 23 2017, 00:38 ) *
Απο αυτες τις 3 ,μονο ο Παο μπορει να κερδισει μεσα στο ΣΕΦ...Οποτε μια χαρα εισαι...


Δεν υπάρχει ούτε μια ομάδα στην Ευρωλίγκα συμπεριλαμβανομένου του Ολυμπιακού που να προτιμά αντίπαλο τη Φενέρ και όχι τον Παο
john wick
Θα φανει λοιπον, υπομονη.....

Εξαλλου οπως δηλωσε σημερα κ ο ενας εκ των αφων, ο Ολυμπιακος ειναι η καλυτερη ομαδα τα τελευταια 8 χρονια... 69.gif 69.gif 69.gif
natouralistis
Σου λέω ότι κανένας στην Ευρώπη δεν φοβάται περισσότερο τον Παναθηναϊκό από ότι τη Φενέρ όπως λανθασμένα νομίζεις και μου απαντάς

"Θα έρθει η Πανάθα στο Σεφ και θα δεις τι θα γίνει...Υπομονή"

Συνεννόηση κλαρίνο
Kostas Netrino
Λογικά θα τερματισουμε τρίτοι και υπό προϋποθέσεις δεύτεροι. Με όποιον και να παίξουμε θα εχουμε το πλεονέκτημα έδρας και δεν έχουμε να φοβηθούμε όποια ομάδα βγει έκτη η έβδομη. Σύμφωνα με την θέση που τερμάτισαμε έχουμε καλύτερη ομάδα απο τις ομάδες που θα τερματίσουν στην έκτη ή στην έβδομη θέση. Προσωπικά προτιμώ σουπερφουτς παο ή μπασκονια (που μάλλον θα τερματίσει τέταρτη). Και τις δύο τις κερδίσαμε μεσα έξω οπότε μου φαίνεται λογικό να το επαναλάβουμε.
MaJesty23
smiley.gif

Ειρήνη αδέρφια!Καταλήξαμε όλοι(?) ,εκατερώθεν ,οτι επιθυμούμε εμφύλιο....κοντός ψαλμός αλληλούια.Πάντως για τους φίλους του Ολυμπιακού,το να επιθυμούν Παναθηναικού ,είναι χάριν λεονταρισμού.

Νομίζω πάντως οτι οκ Φενέρ δεν θέλετε αλλά απο τους άλλους 3 εαν πείτε οτι προτιμάτε ΠΑΟ ,είστε μεγάλοι "ψεύτες" cool.gif .

Να τα λέμε όλα ,με το χέρι στην καρδιά...για μας είστε μονοκούκι και μακράν!! smiley.gif
john wick
QUOTE (natouralistis @ Mar 22 2017, 22:56 ) *
Σου λέω ότι κανένας στην Ευρώπη δεν φοβάται περισσότερο τον Παναθηναϊκό από ότι τη Φενέρ όπως λανθασμένα νομίζεις και μου απαντάς

"Θα έρθει η Πανάθα στο Σεφ και θα δεις τι θα γίνει...Υπομονή"

Συνεννόηση κλαρίνο



Αυτο εννοησες;
77.gif

Εγω απλα εγραψα υπομονη να δουμε τι θα γινει. ΔΕΝ ΕΓΡΑΨΑ για σιγουρη νικη κ θα σας σκισουμε κ.λ.π...
natouralistis
QUOTE (MaJesty23 @ Mar 23 2017, 01:00 ) *
smiley.gif

Ειρήνη αδέρφια!Καταλήξαμε όλοι ,εκατερώθεν ,οτι επιθυμουμέ εμφύλιο....κοντός ψαλμός αλληλούια.

Νομίζω πάντως οτι οκ Φενέρ δεν θέλετε αλλά απο τους άλλους 3 εαν πείτε οτι προτιμάτε ΠΑΟ ,είστε μεγάλοι "ψεύτες" cool.gif .

Να τα λέμε όλα ,με το χέρι στην καρδιά...για μας είστε μονοκούκι και μακράν!! smiley.gif


Συμφωνώ και στα 2 σκέλη, άλλωστε έχουν χιλιοειπωθεί και εδώ μέσα.
MrClutch


MaJesty23
Ο Παναθηναικός είναι χειρότερη ομάδα και απο τις 4 απο πάνω...εγω είμαι ειλικρινής.Απλά απο τους 4 προτιμότερος Ολυμπιακός.

Πάντως τρομερός Παπανικολάου...μακάρι να είναι εφαλτήριο για ένα restart!Μακάρι να βοηθήσει και την Ελλαδάρα το καλοκαίρι...

D-Wade
Συγχαρητήρια στην ομάδα για το πλεονέκτημα.

Το σημαντικό από εδώ και πέρα είναι να μην έχουμε τραυματισμούς και να ξεφύγει ο Σπανούλης από την walking dead φάση και ας έρθει αντίπαλος όποιος θέλει στα playoffs. Θα είμαστε φαβορί με ομάδα που δε θα λέγεται Γαλατά icon_drunk.gif

Coach Periklis
Ποιος Παναθηναϊκός ρε παιδιά ;;;

Να παίζουμε αγώνες σε συνθήκες ζούγκλας και να πάμε Φ4 εξουθενωμένοι πνευματικά & σωματικά;;;;

Και το μίσος του ηττημένου να μεταφερθεί στους εγχώριους τελικούς όπου θα ζήσουμε σκηνές απείρου κάλους;;;

Πρέπει να γίνουν θαύματα για να μην υπάρχει ανυπέρβλητη γκρίνια απ τον ηττημένο...

Τεσπα, δεν έχω ιδέα από ματσαρίσματα. Αν γίνεται θέλω Μπασκόνια ή Εφες
το_καλύτερο_3d
QUOTE (john wick @ Mar 23 2017, 00:47 ) *
Εξαλλου οπως δηλωσε σημερα κ ο ενας εκ των αφων, ο Ολυμπιακος ειναι η καλυτερη ομαδα τα τελευταια 8 χρονια... 69.gif 69.gif 69.gif

Δεν απέχει και πολύ απ την πραγματικότητα αυτή η δήλωση πάντως...
Αν όχι η καλύτερη η πιο σταθερή σίγουρα.
RipCity
Πράγματι. Άνετα στο τοπ3 είναι. Εντάξει είπε πρώτη, τι άλλο θα έλεγε? αλλά δε μιλάμε για καμιά τεράστια διαφορά από αυτή που μπορεί να θεωρείται πρώτη.
Stojako
QUOTE (Coach Periklis @ Mar 23 2017, 01:35 ) *
Ποιος Παναθηναϊκός ρε παιδιά ;;;

Να παίζουμε αγώνες σε συνθήκες ζούγκλας και να πάμε Φ4 εξουθενωμένοι πνευματικά & σωματικά;;;;

Και το μίσος του ηττημένου να μεταφερθεί στους εγχώριους τελικούς όπου θα ζήσουμε σκηνές απείρου κάλους;;;

Πρέπει να γίνουν θαύματα για να μην υπάρχει ανυπέρβλητη γκρίνια απ τον ηττημένο...

Τεσπα, δεν έχω ιδέα από ματσαρίσματα. Αν γίνεται θέλω Μπασκόνια ή Εφες



Και γω Εφές ή έστω Ερυθρό προτιμώ αλλά για να γίνει αυτό θα χρειαστεί νίκη με 19 πόντους την Παρασκευή + οπωσδήποτε νίκη με Εφές στην Τουρκία ή δώρο από Φενέρ στην Μαδρίτη την άλλη εβδομάδα.


Conan1982
Πάντως αυτήν την Φενέρ, χωρίς Μπογκντάνοβιτς (κατά πρώτον) και χωρίς Ντατόμε-Σλούκα δεν τρομάζει καθόλου. Όταν βέβαια παίζουν αυτοί το πράγμα αλλάζει.
john wick
σύμφωνα με το πως έπαιξαν οι ομάδες στην α φάση φέτος , ούτε η Εφές , ούτε η Φενέρ , ούτε ο Ερυθρός , δείχνουν ικανοί να κάνουν εύκολα νίκη εκτός έδρας (είτε στο ΣΕΦ , είτε στο ΟΑΚΑ) ..Βέβαια τώρα θα μιλάμε για πλεύ οφ , τα γάλατα τώρα θα σφίξουν , οι φιλοξενούμενες ομάδες θα στοχεύσουν για μία εκτός έδρας νίκη...
kyuss
QUOTE(john wick @ Mar 23 2017, 00:38 ) *
Απο αυτες τις 3 ,μονο ο Παο μπορει να κερδισει μεσα στο ΣΕΦ...Οποτε μια χαρα εισαι...

και μονο σε ελληνικη διοργανωση. οποτε ειμαστε ακομα καλυτερα



QUOTE(το_καλύτερο_3d @ Mar 23 2017, 01:53 ) *
Δεν απέχει και πολύ απ την πραγματικότητα αυτή η δήλωση πάντως...
Αν όχι η καλύτερη η πιο σταθερή σίγουρα.

ρε φιλε πραγματικα, πρεπει νασαι γαμω τα παιδια
john wick
QUOTE (kyuss @ Mar 23 2017, 08:06 ) *
και μονο σε ελληνικη διοργανωση. οποτε ειμαστε ακομα καλυτερα




Πολύ αισιόδοξο σε βλέπω και μπράβο σου...
Μιλάς λες και έχετε κανά σερί 17-0 σε νίκες απέναντι μας...
Σ' ωραιος.....
kotzito
Η Φενέρ χωρίς Σλούκα, Μπογκντάνοβιτς, Ντατόμε είναι ομάδα επιπέδου Ερυθρού, Εφές. Μέχρι τα play-off βέβαια τουλάχιστον 2 από τους 3 αυτούς θα έχουν γυρίσει οπότε θα είναι άλλη ομάδα. Ίσως και να μην με χάλαγε βέβαια να την είχαμε με πλεονέκτημα έδρας στην 8αδα ώστε να μην υπάρχει το ενδεχόμενο να συναντηθούμε στο Final - 4, αν και νομίζω όσες πιθανότητες έχουμε να πάρουμε και τα 3 παιχνίδια στην έδρα μας, άλλες τόσες έχει και η Φενέρ να κερδίσει τουλάχιστον ένα από αυτά. Πάντως λίγο δύσκολα την βλέπω την Φενέρ να πέφτει 6η.

Δεδομένου ότι ο Αστέρας δεν ξέρω αν προλαβαίνει πλέον να βγει 6ος, από ΠΑΟ, Μπασκόνια, Φενέρ θα επέλεγα την Μπασκόνια για αντίπαλό. Αφ'ενός δεν θέλω σε διάστημα 2 μηνών να δω τουλάχιστον 7-8 ντέρμπι αιωνίων και αφ'ετέρου δεν μου δίνει την εντύπωση ότι μπορεί να πάρει εύκολα διπλό στο ΣΕΦ, ή αν το κάνει, να πάρει και τα 2 παιχνίδια στην έδρα της.


Για τον Σπανούλη πάντως το ντεφορμάρισμα του νομίζω είναι απόρροια και των τραυματισμών του. Από τα Χριστούγεννα και μετά δεν ξέρω αν έχει παίξει παραπάνω από 4-5 συνεχόμενα ματς σε 100% ετοιμότητα. Νομίζω ότι αν βρει ρυθμό, θα ανεβάσει και την απόδοση του. Και στα play-off λογικά 1-2 καλά παιχνίδια θα τα κάνει. Το θέμα είναι να βοηθήσουν και οι άλλοι περιφερειακοί λίγο. Ντάξει, ο Γκριν αυτά που πρέπει τα κάνει καλά συνήθως (θα βάλει 2-3 τρίποντα, μπορεί και 1-2 τρελά σουτ όταν κολλάμε επιθετικά) αλλά θέλει και το κάτι παραπάνω από Μάντζαρη, Γουότερς.

Αυτός που με ανησυχεί περισσότερο είναι ο Παπαπέτρου. Τελευταίο καλό παιχνίδι που θυμάμαι να έχει κάνει είναι με τον ΠΑΟ στο ΣΕΦ. Από τότε και άστοχος αρκετά είναι και στο γήπεδο δεν μου βγάζει την ίδια αυτοπεποίθηση. Γενικότερα πάντως φέτος νομίζω είναι λίγο πιο κάτω σε σύγκριση με πέρσι.
pan24
QUOTE (Conan1982 @ Mar 23 2017, 10:22 ) *
Πάντως αυτήν την Φενέρ, χωρίς Μπογκντάνοβιτς (κατά πρώτον) και χωρίς Ντατόμε-Σλούκα δεν τρομάζει καθόλου. Όταν βέβαια παίζουν αυτοί το πράγμα αλλάζει.

Μεχρι τα πλει οφ ομως θα εχουν επιστρεψει και οι 3
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.