Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ 2018-19
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2
dontshoottheref
QUOTE (BASKET TUNE @ Dec 24 2018, 11:46 ) *
Τελικά έχεις θέμα, σου συνιστώ να το κοιτάξεις.


Προπονητής στη Φιλοθέη είναι ο άνθρωπος, οχι γραφείο τυπου ΕΣΚΑ
NoExcuses
Αντί να λέμε μπράβο που υπαρχει έστω ΕΝΑΣ και μας γράφει έστω ΕΝΑ αποτέλεσμα και απο αυτά τα κοριτσάκια εκεί στη Γ, το κραζουμε κιόλας.Η φιλοθεη λοιπόν μας ενημερώνει για ΟΛΑ ΤΗΣ τα σκορ, σε ΟΛΑ τα τμήματα της. Και μπράβο τους.
ggrilik
QUOTE (NoExcuses @ Dec 24 2018, 20:57 ) *
Αντί να λέμε μπράβο που υπαρχει έστω ΕΝΑΣ και μας γράφει έστω ΕΝΑ αποτέλεσμα και απο αυτά τα κοριτσάκια εκεί στη Γ, το κραζουμε κιόλας.Η φιλοθεη λοιπόν μας ενημερώνει για ΟΛΑ ΤΗΣ τα σκορ, σε ΟΛΑ τα τμήματα της. Και μπράβο τους.


Προσωπικά νομίζω πως οι άμεσα ενδιαφερόμενοι τα ξέρουν τ αποτελέσματα κι αν κάτι τους έχει ξεφύγει το βρίσκουν στο ιστότοπο της ΕΣΚΑ http://eska.gr/?page_id=43650

Για τους υπόλοιπους έτσι ξερή απόθεση αποτελεσμάτων δεν νομίζω πως λέει κάτι.
Αυτή είναι η γνώμη μου η προσωπική βεβαίως.
gavronick
.

QUOTE(BASKET TUNE @ Dec 24 2018, 12:46 ) *
Τελικά έχεις θέμα, σου συνιστώ να το κοιτάξεις.

Επειδή προφανώς το θέμα το έχεις εσύ, θα σε συμβουλεύσω όταν δεν ξέρεις σε ποιόν απευθύνεσαι να προσέχεις τι γράφεις, εκτός αν είμαστε φιλαράκια και δεν το ξέρω. Τόσα χρόνια στο forum δεν έχω πάρει foul, μην με αναγκάσεις να το κάνω για τις κορασίδες.
BASKET TUNE
Στα λόγια μου έρχεσαι.
gavronick
13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΚΩΣΤΕΑ ΓΕΙΤΟΝΑ 17 - 35
ema
Τη μία δεν έχει οριστεί πρώτος διαιτητής στο ντέρμπι της κατηγορίας μέχρι 7 ώρες πριν.
Την άλλη αλλάζει ο ορισμένος πρώτος διαιτητής μία μέρα πριν.
Κοίτα κάτι πράγματα...

https://youtu.be/Hu2FekMaTQc


ZORRO
QUOTE(ema @ Feb 8 2019, 15:09 ) *
Τη μία δεν έχει οριστεί πρώτος διαιτητής στο ντέρμπι της κατηγορίας μέχρι 7 ώρες πριν.
Την άλλη αλλάζει ο ορισμένος πρώτος διαιτητής μία μέρα πριν.
Κοίτα κάτι πράγματα...

https://youtu.be/Hu2FekMaTQc

Καλό θα ήταν μια και το πρωταθλημα των κορασίδων βαδίζει προς το τέλος του με ισοβαθμίες στην κορυφή, να ορίζονται οι διαιτητές όπως συνηθίζεται κανονικά στην αρχή της εβδομάδος και να μην περιμένουμε μερικές ώρες πριν τα ματς τη δημοσιοποίησή τους - όπως έγινε πρόσφατα στο ντέρμπυ κορυφής - ούτε να αντικαθίστανται οι διαιτητές μία μέρα πριν από τα ματς! ΜΟΝΟ με τον τρόπο αυτό ενισχύεται η αξιοπιστία του πρωταθλήματος!
A.MIX.
[quote name='ema' post='929342' date='Feb 8 2019, 16:09 ']Τη μία δεν έχει οριστεί πρώτος διαιτητής στο ντέρμπι της κατηγορίας μέχρι 7 ώρες πριν.
Την άλλη αλλάζει ο ορισμένος πρώτος διαιτητής μία μέρα πριν.
Κοίτα κάτι πράγματα...
gavronick
14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΝΤΕΡΗ - ΦΙΛΟΘΕΗ 0 - 20 (ΑΝΕΥ ΑΓΩΝΑ)
NoExcuses
Επειδή πολλα λέγονται παραπάνω και το μόνο που καταφέρνουν ειναι να δημιουργούν λανθασμένες εντυπώσεις.
Οι διαιτητές βγαίνουν Τρίτη , ακριβώς λόγω της σπουδαιότητας του Αγώνα η Ένωση θέλει να βάλει πρωτοκλασάτους διαιτητές.
Επειδή όμως εκτός απο τα αγαπητά τέκνα σας το Σάββατο γίνονται και οι Αγώνες Α2 Ανδρών και Α1 γυναικών αναμένουν τους ορισμούς απο τη ΚΕΔ/ΕΟΚ προκειμένου να δουν ποιοι θα ειναι διαθέσιμοι. Αυτοί οι ορισμοί πραγματοποιούνται Πέμπτη και μπορεί να αλλάξουν λόγω κάποιας έκτακτης ανάγκης Παρασκευή.
ΥΓ: Καλό θα ηταν πριν εκθέσετε να γνωρίζεται, αλλιώς εκτίθεστε.
ΥΓ2: Καλή συνέχεια, με καλύτερη πληροφόρηση.
A.MIX.
QUOTE (NoExcuses @ Feb 16 2019, 23:45 ) *
Επειδή πολλα λέγονται παραπάνω και το μόνο που καταφέρνουν ειναι να δημιουργούν λανθασμένες εντυπώσεις.
Οι διαιτητές βγαίνουν Τρίτη , ακριβώς λόγω της σπουδαιότητας του Αγώνα η Ένωση θέλει να βάλει πρωτοκλασάτους διαιτητές.
Επειδή όμως εκτός απο τα αγαπητά τέκνα σας το Σάββατο γίνονται και οι Αγώνες Α2 Ανδρών και Α1 γυναικών αναμένουν τους ορισμούς απο τη ΚΕΔ/ΕΟΚ προκειμένου να δουν ποιοι θα ειναι διαθέσιμοι. Αυτοί οι ορισμοί πραγματοποιούνται Πέμπτη και μπορεί να αλλάξουν λόγω κάποιας έκτακτης ανάγκης Παρασκευή.
ΥΓ: Καλό θα ηταν πριν εκθέσετε να γνωρίζεται, αλλιώς εκτίθεστε.
ΥΓ2: Καλή συνέχεια, με καλύτερη πληροφόρηση.




Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Καποιοι όταν χάνουν ψάχνουν για φαντάσματα ενώ όταν νικάνε είναι ομαδάρα.
ema
QUOTE(NoExcuses @ Feb 16 2019, 23:45 ) *
Επειδή πολλα λέγονται παραπάνω και το μόνο που καταφέρνουν ειναι να δημιουργούν λανθασμένες εντυπώσεις.
Οι διαιτητές βγαίνουν Τρίτη , ακριβώς λόγω της σπουδαιότητας του Αγώνα η Ένωση θέλει να βάλει πρωτοκλασάτους διαιτητές.
Επειδή όμως εκτός απο τα αγαπητά τέκνα σας το Σάββατο γίνονται και οι Αγώνες Α2 Ανδρών και Α1 γυναικών αναμένουν τους ορισμούς απο τη ΚΕΔ/ΕΟΚ προκειμένου να δουν ποιοι θα ειναι διαθέσιμοι. Αυτοί οι ορισμοί πραγματοποιούνται Πέμπτη και μπορεί να αλλάξουν λόγω κάποιας έκτακτης ανάγκης Παρασκευή.
ΥΓ: Καλό θα ηταν πριν εκθέσετε να γνωρίζεται, αλλιώς εκτίθεστε.
ΥΓ2: Καλή συνέχεια, με καλύτερη πληροφόρηση.



Ακριβώς επειδή ακολουθείται η διαδικασία που περιγράφετε ανήρτησα το σχόλιο μου, αλλά μάλλον δεν το διαβάσατε όλο.
Λέτε οτι στην έκτακτη ανάγκη ορίζονται Παρασκευή. Εγώ έγραψα ότι 7 ώρες πριν (στην ουσία 6 ώρες πριν) δεν είχε οριστεί διαιτητής.
Καλό είναι λοιπόν να περιορίσετε την ειρωνία γιατί μάλλον εσείς εκτίθεστε.

Όσο για τον άλλον συμφορουμίτη, το σχόλιο μου είναι "όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται" γιατί πουθενά δεν μίλησα για νίκες/ήττες κλπ Ούτε καν για τη διαιτησία του αγώνα στον οποίο αναφέρεται, η οποία ήταν εξαιρετική

ZORRO
QUOTE(ema @ Feb 19 2019, 00:29 ) *
Ακριβώς επειδή ακολουθείται η διαδικασία που περιγράφετε ανήρτησα το σχόλιο μου, αλλά μάλλον δεν το διαβάσατε όλο.
Λέτε οτι στην έκτακτη ανάγκη ορίζονται Παρασκευή. Εγώ έγραψα ότι 7 ώρες πριν (στην ουσία 6 ώρες πριν) δεν είχε οριστεί διαιτητής.
Καλό είναι λοιπόν να περιορίσετε την ειρωνία γιατί μάλλον εσείς εκτίθεστε.

Όσο για τον άλλον συμφορουμίτη, το σχόλιο μου είναι "όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται" γιατί πουθενά δεν μίλησα για νίκες/ήττες κλπ Ούτε καν για τη διαιτησία του αγώνα στον οποίο αναφέρεται, η οποία ήταν εξαιρετική

Eπειδή δεν μου αρέσει να παίζουν με τη νοημοσύνη μου υπενθυμίζω τι ανέφερα επακριβώς: <Καλό θα ήταν μια και το πρωτάθλημα των κορασίδων βαδίζει προς το τέλος του με ισοβαθμίες στην κορυφή, να ορίζονται οι διαιτητές όπως συνηθίζεται κανονικά στην αρχή της εβδομάδος και να μην περιμένουμε μερικές ώρες πριν τα ματς τη δημοσιοποίησή τους - όπως έγινε πρόσφατα στο ντέρμπυ κορυφής - ούτε να αντικαθίστανται οι διαιτητές μία μέρα πριν από τα ματς! ΜΟΝΟ με τον τρόπο αυτό ενισχύεται η αξιοπιστία του πρωταθλήματος!>
Θα ήθελα να ρωτήσω τον κύριο συμφορουμίτη πόσες φορές στο παρελθόν έχει ξανασυμβεί να μην έχει ανακοινωθεί ο διαιτητής 6 ώρες πριν από αγώνα ντέρμπυ των κορασίδων και δεύτερον αν είναι σύνηθες φαινόμενο να αλλάζει ο πρώτος διαιτητής παρασκευή - μία ακριβώς μέρα πριν από το ματς που έχει οριστεί! Οι έκτακτες ανάγκες μπορούν να καλυφθούν ΑΡΙΣΤΑ και από άλλους πρωτοκλασσάτους διαιτητές που δόξα το Θεό μας περισσεύουν!
ggrilik
QUOTE (ZORRO @ Feb 19 2019, 01:27 ) *
Οι έκτακτες ανάγκες μπορούν να καλυφθούν ΑΡΙΣΤΑ και από άλλους πρωτοκλασσάτους διαιτητές που δόξα το Θεό μας περισσεύουν!

Πάντως είναι κωμικοτραγικό στην Ελλάδα να θέλουμε πρωτοκλασσάτο διαιτητή για αγώνα κορασίδων, και μάλιστα τοπικό. Αυτά τα μόρια τελικά κάνουν μεγαλύτερη ζημιά απ ότι πίστευα. Μ'αυτά και με κείνα θα καταλήξω στο τέλος σαν κάτι χαζοφιλελεύθερους που πιστεύουν με θεολογική πίστη πως το κράτος είναι ένας νεωτερικός Μίδας που ότι αγγίζει με τα χέρια του το κάνει σκ**ά...
jhantzop
Τα posts που αναφέρονταν σε παγκορασίδες, μεταφέρθηκαν στο αντίστοιχο topic.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.