Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑ 2011-12 (1ος Όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
veteranosaoth
QUOTE(1911971 @ Apr 6 2012, 08:40 ) *
Αγαπητέ φίλε Duke
έχω αρκετό καιρό να βάλω έστω κι ένα post εδώ, αλλά θα ήθελα να σου θυμίσω και εγώ κάποια πράγματα...
α) χθες έπαιζε μία ομάδα που είχε πάθος, σύστημα και ευστοχία από παντού (δεν το κατακρίνω, αυτό εννοείται...) με μία ομάδα που σωστά λες ήρθαν να παίξουν την άνοδο δείχνοντας μία από τις χειρότερες εικόνες τους για την φετινή χρονιά...
β) ευτυχώς η ίδια ομάδα σώζεται λίγο πριν την λήξη του πρωταθλήματος, ΞΑΝΑ....όπως και πέρυσι...
γ) οι λόγοι αναβολής στο πρώτο παιχνίδι είναι προφανώς ενός ατόμου που δεν έχει τόσο μεγάλη επαφή τελικά με το άθλημα...μόνο post...για τους λόγους, μπορείς να απευθυνθείς μέχρι και στον Δήμο μας....
δ) ποτέ δεν μπήκαμε καν στην λογική να σκεφτούμε να ζητήσουμε την οποιαδήποτε αναβολή ή πόσο μάλλον αποτέλεσμα (όπως ανέφερες για τον Προμηθέα παλαιότερα...)
ε) επειδή ξέρω τον Δημήτρη τον Δαμιανίδη, θα τον ρωτήσεις για την σοβαρότητα των ατόμων που διοικούν τον σύλλογο και τι έχουν καταφέρει τα τελευταία χρόνια (ακόμα και πριν την συγχώνευση Ερμή-ΑΟΜ)....
στ) το τι μπορεί να έκανε η ομάδα μας απεικονίζεται από το σύνολο της σεζόν, τα αποτελέσματα με τους συνδιεκδικητές, αλλά και στο σύνολο της χρονιάς...και αν θες ακόμα, παρά την κάκιστη χθεσινή εμφάνιση, αυτή η σκληρή δουλειά ανταμοίφθηκε χθες....

Κάτι ακόμα....ο Λευτέρης είναι και λίγο Πινόκιο...40αρες και 50αρες στα όνειρά του...ευτυχώς που είναι γαύρος!

Καλό Πάσχα σε όλους!



Αγαπητέ φίλε,
να σε ενημερώσω για 2-3 πράγματα που ίσως δεν ξέρεις και εσύ και δεν θα μπορούσες κίολας αφού είναι φανερό απο τον τρόπο που μιλάς ότι δεν αποτελείς μέρος αυτών. θα καταλάβεις τι εννοώ.
Το αν επικοινώνησε κάποιος απο τα Μελίσσια ή απο τον Προμηθέα ή απο τον οποιονδήποτε θα σε παρακαλούσα να μην το ορκίζεσαι.Και για αυτό ακριβώς τον λόγο τα παιδιά και ο προπονητής της ομάδας μας αποφάσισαν το μάτς να το παίξουν στα ίσια για να μην δώσουν δικαίωμα σε κανένα καραγκιόζη, γιατι περί τέτοιους πρόκειται, να πεί οτιδήποτε όπως έχει συμβεί άλλη φορά.Όποιος ανεβαίνει κατηγορία ανεβαίνει με τα παντελονάκια του και όχι με αλλων για αυτο και συνχαρητήρια για την επιτυχία και καλή πορεία. Το αν εμείς μένουμε 2η σεζόν στην ίδια κατηγορία τις τελευταίες αγωνιστικές δεν νομίζω ότι είναι αντικείμενο χλευασμού ειδικά απο μια ομάδα της οποιάς το έτερω ήμιση πέρσι έπεσε κανονικά κατηγορία..Ντροπή δεν είναι να μένεις κατηγορία τις τελευταίες αγωνιστικές,ίσα ίσα που δηλώνει χαρακτήρα, υπομονή και πίστη στα παιδιά και τον προπονητή..εξάλλου η χθεσινή εμφάνιση δηλώνει ξεκάθαρα ότι αν τα πράγματα είχαν πάει λίγο διαφορετικά δεν θα ήταν αυτή η βαθμολογική μας θέση..Υπενθυμίζω ότι το πρώτο μάτς έιχε λήξει υπέρ των Μελλισίων με τρίποντο σε νεκρό χρόνο.
Παιδιά αυτά τελειώσαν όμως...εγώ θα ήθελα να ευχηθώ καλή πορεία χωρίς τραυματισμού γιατι χθες είδα τον ψηλό που μου είχε κάνει και πολύ καλή εντύπωση στο πρωτο μάτς με κομμένο τένοντα και αυτο με στεναχώρησε..Το μπασκετάκι έιναι για ξε*&^*&λώνουμε απο τις υπόλοιπες λαλακίες που μας έχουν φορτώσει..
Αξίζουν μπράβο για μένα ο προπονητήςκαι οι παίκτες της ομάδας μας (ΑΟΘ) γιατί ενώ η χρονιά ξεκίνησε τραγικά βρήκαν την δύναμη και το κουράγιο να παλέψουν ΟΛΑ τα μάτς (γιατι δεν βρέθηκε ένας να πέι ότι μας κέρδισε εύκολα) και στο τέλος να δούν τις προσπάθειες τους να πέρνουν το ελάχιστο αποτέλεσμα της παραμονής..Εμείς πανυγηρίζουμε γιατί φέτος πήραν χρόνο και εμπειρίες 3-4 πιτσιρικάδες που θα αποτελέσουν το μέλλον αυτης της ομάδας, πανυγηρίζουμε γιατι θα είμαστε και του χρόνου σε μια κατηγορία που δεν θα αναγκλαστούμε ούτε να φεσώσουμε κανέναν,ούτε να ψάχνουμε για τον άραβα του Τσάκα που θα ικανοποιήσει τις ματαιοδοξίες κάποιου τοπικού παράγοντα και θα έχουμε το μέτωπο μας καθαρό, πανυγηρίζουμε γιατι και του χρόνου θα το σκάμε το τόπι ρε παιδάκι μου...
jhantzop
QUOTE(veteranosaoth @ Apr 6 2012, 11:48 ) *
...
εξάλλου η χθεσινή εμφάνιση δηλώνει ξεκάθαρα ότι αν τα πράγματα είχαν πάει λίγο διαφορετικά δεν θα ήταν αυτή η βαθμολογική μας θέση..Υπενθυμίζω ότι το πρώτο μάτς έιχε λήξει υπέρ των Μελλισίων με τρίποντο σε νεκρό χρόνο.
...


Συμφωνώ σε αυτό που λες για τη βαθμολογική σας θέση. Βλέποντας τα μεταξύ μας παιχνίδια, θα έπρεπε να βρισκόσασταν ψηλότερα.

Το τρίποντο δεν ήταν σε νεκρό χρόνο tongue.gif ήταν όμως στο τελευταίο λεπτό!

rolleyes.gif

QUOTE(veteranosaoth @ Apr 6 2012, 11:48 ) *
...
μια ομάδα της οποιάς το έτερω ήμιση πέρσι έπεσε κανονικά κατηγορία
...


Δεν έγινε αυτό που λες, εκτός αν εννοείς κάτι διαφορετικό.
tasos5
Καλό Πάσχα..... καλά πλει οφς στους 4 και καλό καλοκαίρι.....
loufer
QUOTE(jhantzop @ Apr 6 2012, 08:51 ) *
Να το πάρει το ποτάμι!

smiley.gif


Νομίζω ότι ξέρεις καλύτερα και από εμένα ποιος είναι... Και κάτι μου λέει ότι θα παίζει Α Εσκα του χρόνου, εκτός και αν κάνει το μεγάλο μπαμ και παίξει Εθνική κατηγορία το παλικάρι μας, όπως και να έχει του ευχόμαστε τα καλύτερα γιατί πραγματικά το αξίζει...
Υ.Γ.: Συνοδεύτεται και μεταφραστής μαζί του γιατί πολλές φορές δεν καταλαβαίνει τα λεγόμενά του rolleyes.gif rolleyes.gif
1911971
Στο φίλο από τους Θρακομακεδόνες (veteranosaoth)
...Το αν επικοινώνησε κάποιος απο τα Μελίσσια ή απο τον Προμηθέα ή απο τον οποιονδήποτε θα σε παρακαλούσα να μην το ορκίζεσαι.
...Το αν εμείς μένουμε 2η σεζόν στην ίδια κατηγορία τις τελευταίες αγωνιστικές δεν νομίζω ότι είναι αντικείμενο χλευασμού ειδικά απο μια ομάδα της οποιάς το έτερω ήμιση πέρσι έπεσε κανονικά κατηγορία..Ντροπή δεν είναι να μένεις κατηγορία τις τελευταίες αγωνιστικές,ίσα ίσα που δηλώνει χαρακτήρα, υπομονή και πίστη στα παιδιά και τον προπονητή
...Το μπασκετάκι έιναι για ξε*&^*&λώνουμε απο τις υπόλοιπες λαλακίες που μας έχουν φορτώσει..


...δεν νομίζω να επικοινώνησε ποτέ κανένας από τα Μελίσσια για οποιοδήποτε αποτέλεσμα...θα ήθελα να το διορθώσεις αυτό για να μην δημιουργούνται λανθασμένες εντυπώσεις...αν υπάρχει κάτι από τον Προμηθέα σίγουρα είναι κάτι μακρυά από εμάς.
...δεν χλευάζω κανένα αποτέλεσμα και καμία προσπάθεια...απλά θέλω να σου δείξω την προσπάθεια που γίνεται τα τελευταία χρόνια στα Μελίσσια για κάτι καλύτερο...όσο για το άλλο μισό, δεν θυμάσαι καλά...δεν έπεσε ποτέ κατηγορία...και επειδή ξέρω την κ..β..α του Δαμιανίδη με το άθλημα, δεν θα αμφέβαλα ποτέ για τον χαρακτήρα της ομάδας.
...και όχι μόνο!
galis ths asfaltou
QUOTE(Duke78 @ Apr 6 2012, 00:11 ) *
Τέλος λοιπόν του πρωταθλήματος σήμερα, της κανονικής τουλάχιστον περιόδου...

Πολλά συγχαρητήρια και μπράβο στην ομάδα των Θρακομακεδόνων που παρ όλα τα προβλήματα της φετινής χρονιάς κατάφερε να σώσε την κατηγορία !!

Προσωπικά νομίζω οτι η καλύτερη ομάδα του φετινού πρωταθλήματος και με διαφορά ήταν οι Αγ. Ανάργυροι οι οποίοι αδικούνται από την βαθμολογική τους θέση και θα έπρεπε να ήταν η ομάδα που θα έπερνε την άνοδο απ ευθείας.

Στα σημερινά τώρα, ΠΟΛΛΑ μπράβο στην ομάδα των Θρακών για την πολύ καλή εμφάνισή τους και την νίκη με 20 πόντους απέναντι στα Μελίσσια...Η εμφάνιση της ομάδας, απέδειξε σε ΟΛΟΥΣ οτι η ομάδα παλεύει όλα τα παιχνίδια είτε είναι με τον πρώτο είτε με τον τελευταίο. Επίσης απέδειξε οτι η ομάδα και ο κόουτς είναι μακρυά από οποιαδήποτε δολοπλοκία και μαγειρέματα...Αυτό ελπίζουμε να το κατάλαβε ο πρόεδρος του Προμηθέα, ο οποίος είχε το θράσσος να κατηγορήσει την ομάδα και τους ανθρώπους της οτι πριν 2 χρόνια τα έδωσαν όλα σε ένα αδιάφορο μάτς με το Κορωπί, με αποτέλεσμα να χάσει την άνοδο η ομάδα του..Σήμερα λοιπόν πήρε την απάντησή του...

Όσο για τα Μελίσσια, τι να πούμε ? Έρχεται να παίξει την άνοδο με μια σχετικά πιο αδύναμη ομάδα και τρώει 20αρα...Αυτό λέει πολλά...Άλλά σήμερα δυστυχώς γι αυτούς, δεν υπήρχε αιτία να αναβληθεί ο αγώνας επειδή είχαν απουσίες, όπως είχε γίνει στο ματς του πρώτου γύρου...

Αυτά λοιπόν, και μια συμβουλή σε όλους...Πριν βγάλουν γλώσσα και ξαναπούν οτιδήποτε για την ομάδα, για τον προπονητή, για την διοίκηση και τους φιλάθλους των Θρακομακεδόνων, να σκεφτούν πολύ καλά αυτά που έχουν να πουν γιατί θα βγαίνουν πάντα εκτεθιμένοι !!!!!

Ωραια τα λες με υφος και τονο αυταρχικο που αποσκοπουν στη δημιουργια εντυπωσεων, αλλα θα σε παρακαλουσα να μην εχεις επιλεκτικη μνημη και να θυμηθεις και το περσινο ματς που επαιξες τελευταια αγωνιστικη που κατεβηκες χωρις ορισμενους βασικους και αναντικαταστατους παιχτες σου λογω...''ασθενειας'', διακοπων, βαρεμαρας ή οτι αλλο ήταν αυτο...
akispapakis
Κε ''galis tis asfaltou'' η αλλιως κε Π. , αντι να κατηγορειτε τους Θρακες καλυτερα θα ηταν να κατηγορουσατε την ομάδα του Ερμη Μελισσιων που ουσιαστικα σε αυτην αγωνιζεστε φετος και παροτι αδιαφοροι λογω της επικειμενης συγχωνευσης εριξε εσας και την πρωην ομαδα σας κατηγορια. Επισης, κανεις δεν ξεχναει περισυ το σερι που εκανε η κερατέα με πιον τροπο τον εκανε. Ετσι, για να μη μας περνατε για κουτους μερικοι. αντι να πανηγυριζετε την ανοδο καθεστε και ασχολειστε με το τι γραφετε εδω μεσα, που ως γνωστον η πλειοψηφια γραφει ανωνυμα και με μοναδικο σκοπο να τσακωθει.
galis ths asfaltou
QUOTE(akispapakis @ Apr 7 2012, 03:03 ) *
Κε ''galis tis asfaltou'' η αλλιως κε Π. , αντι να κατηγορειτε τους Θρακες καλυτερα θα ηταν να κατηγορουσατε την ομάδα του Ερμη Μελισσιων που ουσιαστικα σε αυτην αγωνιζεστε φετος και παροτι αδιαφοροι λογω της επικειμενης συγχωνευσης εριξε εσας και την πρωην ομαδα σας κατηγορια. Επισης, κανεις δεν ξεχναει περισυ το σερι που εκανε η κερατέα με πιον τροπο τον εκανε. Ετσι, για να μη μας περνατε για κουτους μερικοι. αντι να πανηγυριζετε την ανοδο καθεστε και ασχολειστε με το τι γραφετε εδω μεσα, που ως γνωστον η πλειοψηφια γραφει ανωνυμα και με μοναδικο σκοπο να τσακωθει.

Καταρχας δεν ειμαι ο κυριος Π. που αναφερεις αλλα πρωην συμπαικτης του και νυν παικτης του. Και δεν ειπα οτι μου φταις εσυ και η ομαδα σου που πεσαμε περσυ, απλα δεν μου αρεσει να σας βλεπω επιλεκτικα να θυμαστε στιγμες απο το παρελθον και να τις αναφερετε ωστε να σχηματιστει η εντυπωση που θελετε να περασετε στον κοσμο που διαβαζει. Οσο για το σερι που εκανε η Κερατεα 7/8 επειδη επαιζα σε ολα τα ματς θα σου πω πως το εκανε: α) επεστρεψαν βασικα στελεχη της ομαδας μας και βρηκαν αγωνιστικο ρυθμο β)με εξαντλητικες προπονησεις ακομα και τις μερες των εορτων. Α, και ο κυριος Π. ακομα πινει σαμπανια απο την κουπα δεν πιστευω να εχει ανοιξει υπολογιστη ακομα. icon_drunk.gif
tas13
Καλησπέρα φίλοι μου.. Μετά από αρκετή αποχή λόγω γενικότερου ξενερώματος είπα και εγώ να κάνω ενα απολογισμό της χρονιάς.. Τέλος λοιπόν σε ένα πολύ συναρπαστικό πρωτάθλημα όσο αφορά την άνοδο και πιστεύω θα μπορούσε να ήταν ακόμα πιο συναρπαστικό όσο αφορά την είσοδο στα πλέι οφ.. Καταρχήν συγχαρητήρια στα Μελίσσια για την άνοδό τους, θεωρώ ότι είχαν τη καλύτερη ομάδα και αν δεν υποτιμούσαν σε κάποια παιχνίδια τον αντίπαλο τους, η άνοδο θα ερχόταν πιο εύκολα.. Όσο αφορά τις υπόλοιπες ομάδες των πλέι οφ, θεωρώ οτι και εκεί δίκαια βρίσκονται αυτές οι ομάδες.. Προσωπικά πιστευώ ότι θα παλέψουν για τη θέση της ανόδου ο Προμηθέας με τους Αγίους Αναργύρους.. Εκεί αν δε κάνω λάθος το προβάδισμα λόγω νικών το έχει ο Προμηθέας αλλά παρόλο αυτά θα γίνει μάχη.. Για τις ομάδες που έπεσαν θεωρώ οτι δίκαια Αχιλλέας και Ολυμπιάδα θα αγωνίζονται του χρόνου στη πιο κάτω κατηγορία, καθως έδειξαν οτι ήταν οι χειρότερες ομάδες του ομίλου..

Όσο αφορά την ομάδα μου τη Νέα Ιωνία.. Στόχος στην αρχή της χρονιάς, επειδή φτιάχτηκε μια καινούργια ουσιαστικα ομάδα και με την έλευση αρκετών νέων παιδιών και προπονητή, είμασταν ερωτηματικό και γι'αυτό θέλαμε να σωθόυμε όσο πιο γρήγορα γινόταν.. Ένας πολύ καλός πρώτος γύρος, μας έφερε κοντά στα πλέι οφ και κρυφοκοιτάζαμε προς τα εκεί, καθώς είχαμε θεωρητικά σωθεί και πλέον χωρίς άγχος θέλαμε να διεκδικήσουμε κάτι παραπάνω.. Μετά τα Χριστούγεννα η εικόνα μας σε όλους τους τομείς ήταν τραγική.. Το διώξιμο δύο παιχτών, οι συνεχείς και μαζεμένοι τραυματισμοί, το ξενέρωμα πολλών παιδιών για διάφορα θέματα, είχαν σα συνέπεια τα παιχνίδια του δεύτερου γύρου να είναι τυπική διαδικασία.. Παρόλο αυτά θεωρώ οτί αν εξαιρέσουμε ένα-δυό παιχνίδια, είμασταν πολύ ανταγωνιστικοί και χάσαμε τα περισσότερα παιχνίδια στις λεπτομέρειες.. Πιστεύω οτι αν είμασταν όπως στο πρώτο γύρο θα μπορούσαμε να διεκδικήσουμε κάτι παραπάνω, πάντως το μόνο σίγουρο είναι ότι αυτη η θέση μας αδικεί.. Αν και προσωπικά δε χάρηκα όπως θα ήθελα τη χρόνια (αν και νομίζω ότι είναι μια γενική άποψη αυτή), κρατάω τα θετικά και είμαι πολύ χαρούμενος που συνεργάστηκα με όλα τα παιδιά.. Καλά "μπάνια" λοιπόν, αφού για τους περισσότερους άρχισαν πολύ νωρίς φέτος..

Υ.Γ. 1 Καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες που δίνουν τη μάχη για την άνοδο..

Υ.Γ. 2 jhantzop.. RESPECT.. Για όλα αυτά που κάνεις τόσο μέσα στο forum όσο και έξω από αυτό..
jhantzop
QUOTE(tas13 @ Apr 7 2012, 17:45 ) *
...
Υ.Γ. 2 jhantzop.. RESPECT.. Για όλα αυτά που κάνεις τόσο μέσα στο forum όσο και έξω από αυτό..


Σε ευχαριστώ πολύ Τάσο.


Play-offs

26/4
21:00 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ-ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ (1-1)
21:30 ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ-ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ (2-0)

29/4
Κουκουβάουνες-Προμηθέας (αν χρειαστεί)
larry33
QUOTE(jhantzop @ Apr 10 2012, 17:04 ) *
Σε ευχαριστώ πολύ Τάσο.


Play-offs

26/4
21:00 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ-ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ (1-1)
21:30 ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ-ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ (2-0)

29/4
Κουκουβάουνες-Προμηθέας (αν χρειαστεί)


Θα χρειαστεί έτσι κι αλλιώς έφορέ μου (είναι 1-1)...σε δικαιολογώ όμως...έχεις μεθύσει από την σαμπάνια στις κούπες που σήκωσες φέτος!
jhantzop

QUOTE(larry33 @ Apr 11 2012, 11:34 ) *
Θα χρειαστεί έτσι κι αλλιώς έφορέ μου (είναι 1-1)...σε δικαιολογώ όμως...έχεις μεθύσει από την σαμπάνια στις κούπες που σήκωσες φέτος!


Έχεις δίκιο!!! Χαχαχαχα! Ήταν εκπληκτική χρονιά!!! Μέθυσα χωρίς αλκοόλ! Διορθώνω...


Play-offs

26/4
21:00 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ (1-1)
21:30 ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ (2-0)

29/4
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ - ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ (αν χρειαστεί)


jhantzop
Χαμός στο Προμηθέας- Κουκουβάουνες

Επεισοδιακή ήταν η αναμέτρηση του Προμηθέα με τις Κουκουβάουνες για την πρώτη φάση των πλέι οφ του 1ου Ομίλου της Β΄ΕΣΚΑ, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη στα χαρτιά αφού ο αγώνας διακόπηκε.

Ο διαιτητής Βασίλης Μανουσόπουλος χρέωσε με φάουλ τον παίκτη των Κουκουβάουνων Κόκκαλη, ο οποίος διαμαρτυρήθηκε και είχε ως αποτέλεσμα να δεχθεί τεχνική ποινή. Στο σημείο αυτό άνοιξε ο ασκός του Αιόλου, αφού ο παίκτης επιτέθηκε στον διαιτητή, τον έριξε κάτω και άρχισε να τον κλωτσάει! Γρήγορα παρενέβη ο έτερος, διαιτητής της αναμέτρησης Λεωνίδας Σκούτας ο οποίος έσωσε τον συνάδελφό του από το μένος του Κόκκαλη. Όλα αυτά είχαν ως συνέπεια ο αγώνας να διακοπεί και να κατοχυρωθεί υπέρ του Προμηθέα με 20-0, ο οποίος με αυτόν τον επεισοδιακό τρόπο έκανε το 2-1 στην σειρά.

Πηγή: www.superbasket.gr
PASKET
Πρωτοφανεις σκηνες,και καταδικη της ομαδας του απο τον συγκεκριμενο αθλητη.Περιμενω μια ανακοινωση και απο τη μερια του σωματειου του ΓΑΟΚ.
Χορευτης
ΥΠΕΡΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ Η Η ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

Η χρονια εκλεισε με απολυτη επιτυχια κ μας βρηκε παιχτες, προπονητη, λατρεμενε μου εφορα, REBELS, κ ολους τους φιλους της Ηλιουπολης αγκαλια, κ γεματους χαρα που οι κοποι μας κ η προσπαθεια μας ανταμειφθηκε.



Uploaded with ImageShack.us


Σπυρος Σαμωλης ΑΡΧΗΓΑΡΑ!!! Για παρτυ σου κ μονο ξεφαντωνω κ στο αφιερωνω!!!
Θοδωρης Παπαδακης ΜΗΧΑΝΟΔΗΓΟΣ!!!
Γιωργος Βλουτης ΜΠΟΥΚΑ κ αγιος ο θεος!!!
Δημητρης Ζευγωλης ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΟΣ αλλα θαυματουργος!!!
Σπηλιος Δελλης Στου παπαδου το τρενο ΕΛΕΓΚΤΗΣ!!!
Ρουμελης Βαγγελης Στο low ΧΟΡΕΥΤΗΣ!!!
Μιχαλης Σταυροπουλος ο ατυχος της χρονιας (περαστικα ΜΑΙΚ)
Παναγιωτης Μαντας η ΚΟΚΚΙΝΗ ΑΡΑΧΝΗ!!!
Θανασης Ευαγγελου
Globan Vladislav
Δημητρης Προγκας
Παντελης Δρατσας Οι μεγαλοι-μικροι μας..
Βασιλης Κωστοπουλος coach
Ζαφειρης Βαχλας εφορος

YΓ. Συγχαρητηρια στην ομαδα των Μελισσιων πρωτα απο ολα για την ανοδο στη Α ΕΣΚΑ κ για τον αγωνα που εδωσε κ που εδειξε οτι το ηθελε πολυ..
patrinos777
QUOTE(jhantzop @ Apr 27 2012, 06:41 ) *
Χαμός στο Προμηθέας- Κουκουβάουνες

Επεισοδιακή ήταν η αναμέτρηση του Προμηθέα με τις Κουκουβάουνες για την πρώτη φάση των πλέι οφ του 1ου Ομίλου της Β΄ΕΣΚΑ, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη στα χαρτιά αφού ο αγώνας διακόπηκε.

Ο διαιτητής Βασίλης Μανουσόπουλος χρέωσε με φάουλ τον παίκτη των Κουκουβάουνων Κόκκαλη, ο οποίος διαμαρτυρήθηκε και είχε ως αποτέλεσμα να δεχθεί τεχνική ποινή. Στο σημείο αυτό άνοιξε ο ασκός του Αιόλου, αφού ο παίκτης επιτέθηκε στον διαιτητή, τον έριξε κάτω και άρχισε να τον κλωτσάει! Γρήγορα παρενέβη ο έτερος, διαιτητής της αναμέτρησης Λεωνίδας Σκούτας ο οποίος έσωσε τον συνάδελφό του από το μένος του Κόκκαλη. Όλα αυτά είχαν ως συνέπεια ο αγώνας να διακοπεί και να κατοχυρωθεί υπέρ του Προμηθέα με 20-0, ο οποίος με αυτόν τον επεισοδιακό τρόπο έκανε το 2-1 στην σειρά.

Πηγή: www.superbasket.gr


ούτε ήμουν παρόν στο περιστατικό , ούτε να δικαιολογήσω θέλω αδικαιολόγητες κινήσεις ,ειδικά έμπειρων παιδιών που σίγουρα έχουν...αδικηθεί χιλιάδες φορές μέσα σε αγώνες τόσα χρόνια, ώστε να αποτελέσει άλλοθι τέτοια επίθεση. αλλα ίσως για να προλάβω και άλλα τέτοια περιστατικά ,γιατί και οι καιροί είναι δύσκολοι και είναι απίθανο να προβλέψεις πού θα βγάλει ο καθένας τα καθημερινά του [προβλήματα.Και θα το προλάβω εννοώ προτείνοντας στην ΕΣΚΑ να κάνει άμεσα σεμινάρια και κανονισμών αλλα κυρίως συμπεριφορας μέσα στον αγώνα των διαιτητών της , γιατί πολλοί έχουν άγνοια περι του τρόπου που πρέπει να διαχειρίζονται ένα παιχνίδι.ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΔΙΑΙΤΗΤΗ.άγνοια κανονισμών μπορώ να δικαιολογήσω σε τέτοιο επίπεδο, φόβο σε έδρες με....ατμόσφαιρα επίσης, ειρωνία όμως, απειλές , προκλήσεις και......ψευτοτσαμπουκάδες τύπου .....αν ξαναμιλήσεις θα σε ....τελειώσω......ειναι ικανές να βγάλουν απ τα ρούχα του τον ....οποιονδήποτε....ειδικά μεγαλύτερης ηλικίας.Αν δεν θέλουν να σφυρίζουν.....ευχαρίστωσ να τουσ αποχαιρετήσουμε....αν πιέζονται ας το κόψουν.
jhantzop
QUOTE(PASKET @ Apr 27 2012, 11:18 ) *
Πρωτοφανεις σκηνες,και καταδικη της ομαδας του απο τον συγκεκριμενο αθλητη.Περιμενω μια ανακοινωση και απο τη μερια του σωματειου του ΓΑΟΚ.


Όποιος ήταν στο γήπεδο ας μας μεταφέρει τι ακριβώς έγινε.


pain of salvation
...και κανένας για το Αγίους-Παλατιανή?
jhantzop
QUOTE(pain of salvation @ Apr 27 2012, 14:05 ) *
...και κανένας για το Αγίους-Παλατιανή?


Β1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ PLAY-OFFS 29-04-2012 (2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
29/04/2012 ΙΛΙΟΥ ΚΛ.Α΄ 20.00 ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ-ΓΕ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ(ΤΣΩΝΟΣ-ΚΑΡΑΒΙΤΗΣ)
29/04/2012 ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ 20.30 ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ-ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ-ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ)

Για να έχει και άλλο παιχνίδι μεταξύ τους, σημαίνει πως κέρδισε η Παλατιανή!


pain of salvation
QUOTE(jhantzop @ Apr 27 2012, 13:12 ) *
Β1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ PLAY-OFFS 29-04-2012 (2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
29/04/2012 ΙΛΙΟΥ ΚΛ.Α΄ 20.00 ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ-ΓΕ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ(ΤΣΩΝΟΣ-ΚΑΡΑΒΙΤΗΣ)
29/04/2012 ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ 20.30 ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ-ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ-ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ)

Για να έχει και άλλο παιχνίδι μεταξύ τους, σημαίνει πως κέρδισε η Παλατιανή!


ναι το έμαθα,αλλά να γράψει κάποιος κανα-δυο στίχους...
dreamtheater
QUOTE(jhantzop @ Apr 27 2012, 14:02 ) *
Όποιος ήταν στο γήπεδο ας μας μεταφέρει τι ακριβώς έγινε.



Θα ήθελα να αναφέρω κάποια πράγματα για το χθεσινό παιχνίδι στο Χαλάνδρι, προς ενημέρωση όσων δεν ήταν παρόντες.
Η ενέργεια του παιδιού ήταν όντως απαράδεκτη, γιατί κλώτσησε τον διαιτητή στα πλευρά, χωρίς αυτός να του πει τίποτα.
Η αλήθεια είναι ότι μάλλον το σφύριγμα στη συγκεκριμένη φάση δεν ήταν σωστό, αφού δεν φάνηκε να υπήρχε φάουλ στην προσπάθεια για κόψιμο στον αιφνιδιασμό (κλασική φάση που ο αμυντικός κόβει την μπάλα ψηλά στο ταμπλό, αλλά με το σώμα γκρεμίζει τον επιτιθέμενο). Αυτό όμως προφανώς και δεν δικαιολογεί σε καμία περίπτωση την ενέργεια αυτή, πόσο μάλλον όταν το ματς βρίσκεται στο 14-6, 2:22 πριν τη λήξη του α' δεκαλέπτου!!!
Είμαι σίγουρος ότι το ίδιο το παιδί έχει ήδη μετανιώσει για την πράξη του (αν όχι αμέσως μόλις έφυγε για τα αποδυτήρια), καθώς ουσιαστικά καταδίκασε την ομάδα του (τουλάχιστον) στο χθεσινό παιχνίδι.
Επίσης, να προσθέσω ότι μετά την τεχνική ποινή που δίνει ο Μανουσόπουλος, ο παίκτης από τις Κουκουβάουνες συνέχισε να τον βρίζει, με αποτέλεσμα ο άλλος διαιτητής (Σκούτας) να τον αποβάλει. Περπατώντας ο παίκτης προς τον πάγκο, σταματάει και κλωτσάει τον Μανουσόπουλο, ο οποίος πέφτει κάτω και εκεί κάπου τελειώνει το συμβάν. Όλοι έσπευσαν πάνω από τον διαιτητή και δεν υπήρξε καμία συνέχεια. Ούτε ο συγκεκριμένος παίκτης, ή οποιοσδήποτε άλλος συνέχισε το επεισόδιο, ούτε και ο παίκτης συνέχισε να τον χτυπάει όσο ο διαιτητής ήταν πεσμένος.
Αντίθετα, από την πρώτη στιγμή, ο Σκούτας ξεκαθάρισε ότι το ματς διακόπτεται υπέρ του Προμηθέα και δεν υπήρξε καμία αντιδικία μεταξύ των ομάδων. Οι διαιτητές έφυγαν κανονικά, χωρίς κανένα πρόβλημα, συνοδευόμενοι από τον κομισάριο του αγώνα.
Δυστυχώς, πρόκειται για πολύ άσχημη εικόνα που κανείς δεν θέλει να βλέπει στα τοπικά γήπεδα και που σίγουρα μόνο καλό δεν κάνει στην ομάδα, αλλά και στο άθλημα.
Ο Προμηθέας θεωρώ πως έτσι όπως εξελίχθηκαν τα πράγματα, δεν θα δυσκολευτεί να νικήσει και μεθαύριο, ώστε πλέον να περιμένει το άλλο (σαφώς πιο αμφίρροπο) ζευγάρι για την τελική φάση των πλέι οφ.
halandri.friends
Γ.Α.Ο Κουκουβαούνων: «Σας ζητούμε συγνώμη»!


Friday, 27 April 2012 13:11 Last Updated on Friday, 27 April 2012 13:14 Written by Administrator


Η ανακοίνωση των ανθρώπων του συλλόγου για όσα συνέβηκαν στο ματς με τον Γ.Σ Προμηθέα!


Μερικές ώρες μετά την διακοπή της αναμέτρησης ανάμεσα στον Γ.Σ Προμηθέα και τον Γ.Α.Ο Κουκουβαούνων, οι άνθρωποι της διοίκησης του Γ.Α.Ο. Κουκουβαούνων έχουν εκδώσει την ακόλουθη ανακοίνωση!
«Η Διοίκηση του Γυμναστικού Αθλητικού Ομίλου σε στενή συνεργασία με το προπονητικό teem έχει σαν κύριο μέλημα της την προσπάθεια να εμφυσήσει στους αθλητές και αθλήτριες της ομάδος μας όλων των ηλικιών, το πνεύμα του αθλητισμού, της ευγενούς άμιλλας, της πειθαρχίας και του «ευ αγωνίζεσθε».
Προσπάθεια που σαν στόχο έχει την οργάνωση και να ανάπτυξη όσο καλύτερα γίνεται όλων των τμήματα μας, δίνοντας ιδιαίτερο βάρος στην ανάπτυξη των τμημάτων υποδομών.
Ύστερα από το ατυχέστατο συμβάν που έλαβε χώρα στον αγώνα μπάσκετ ΠΡΟΜΗΘΕΑ – Γ.Α.Ο.Κ έχουμε την υποχρέωση να ζητήσουμε, συγγνώμη από το σωματείο που μας φιλοξενούσε, την διοργανώτρια αρχή (ΕΣΚΑ)τους παραβρισκόμενους φιλάθλους και ιδιαίτερα από τον διαιτητή του αγώνος.
Τέτοιες ενέργειες δεν προάγουν τον αθλητισμό του «ευ αγωνίζεσθε», που σαν διοίκηση θέλουμε να υπηρετούμε πιστά.



Με εκτίμηση

το Δ.Σ. του ΓΑΟΚ».

Από ΑΘΛΗΣΗ



jhantzop

Αποτελέσματα
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ - ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 53-68 (1-3)
ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ - ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 61-42 (2-2)

Ο Προμηθέας πέρασε στην επόμενη φάση. Στο άλλο παιχνίδι όλα θα κριθούν σε 5ο αγώνα στην έδρα των Αγίων Αναργύρων.


gspara
QUOTE (jhantzop @ Apr 30 2012, 07:24 ) *
Αποτελέσματα
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ - ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 53-68 (1-3)
ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ - ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 61-42 (2-2)

Ο Προμηθέας πέρασε στην επόμενη φάση. Στο άλλο παιχνίδι όλα θα κριθούν σε 5ο αγώνα στην έδρα των Αγίων Αναργύρων.

Πότε παιζουν Αγιοι Αναργυροι-Παλατιανη?
jhantzop
QUOTE(gspara @ May 3 2012, 23:42 ) *
Πότε παιζουν Αγιοι Αναργυροι-Παλατιανη?


ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ - ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ 67-54 (3-2)

ΤΕΛΙΚΟΣ
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ (2-0)


jhantzop

ΤΕΛΙΚΟΣ
10/5 ΚΛ. Μ.ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ 21:45 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ (2-0)
13/5 ΚΛ. ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ __:__ ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ - ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (αν χρειαστεί)
17/5 ΚΛ. Μ.ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ 21:45 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ (αν χρειαστεί)


jhantzop

ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ - ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ 1 (2-1)


dreamtheater
QUOTE(jhantzop @ May 4 2012, 21:06 ) *
ΤΕΛΙΚΟΣ
10/5 ΚΛ. Μ.ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ 21:45 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ (2-0)
13/5 ΚΛ. ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ __:__ ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ - ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (αν χρειαστεί)
17/5 ΚΛ. Μ.ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ 21:45 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ (αν χρειαστεί)



Δεν θα χρειαστεί άλλο ματς, άνοιξαν ήδη οι σαμπάνιες στο Χαλάνδρι.

Μάλλον εύκολα νίκησε ο Προμηθέας 70-53 (32-26) και ανεβαίνει στην Α'ΕΣΚΑ!
Clyde the Clyde
Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους τους συμπαίκτες μου ανεξαιρέτως,τον προπονητή μας Τάσο Νικητόπουλο και τη διοίκηση που στάθηκε στο πλευρό μας απ΄την πρώτη μέχρι την τελευταία στιγμή!
Πιστεύω ότι είμαστε μια δουλεμένη ομάδα με καλές μονάδες και αξίζαμε την άνοδο έστω και μέσα απ'την πρωτόγνωρη διαδικασία των play-off.
Προσωπικά ήταν κάτι που περίμενα πολλά χρόνια ως παίκτης του Προμηθέα και ο βασικός λόγος για τον οποίο έμεινα φέτος!
Συγχαρητήρια στα Μελίσσια,έστω και ετεροχρονισμένα, για την άνοδο αλλά και στους Αγίους Αναργύρους για τη στάση τους. blove.gif
PASKET
Μπραβο στον Προμηθεα για την νικη!!Δικαια στην Α.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.