Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ 2018-19
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2
ema
Καλή αρχή στα κορίτσια, με υγεία για όλα τα παιδιά!


ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ _ ΚΡΟΝΟΣ
Τα δεκάλεπτα της αναμέτρησης:
1ο: 10-15 2ο: 11-23 Ημίχρονο: 21-38
3ο: 11-18 4ο: 2-17 Τελικό: 34-73

Άρης Πετρούπολης (Γκουρμά – Μαντζάκας): Τσίκληρα, Παναγιωτοπούλου, Κοσκορέλου, Ζούμα Ν., Σισμανίδου, Κουτσούκη, Ζούμα Μ., Γιαννακοπούλου, Παππά, Καραγεωργίου, Καπελέρη.
Κρόνος Γέρακα (Κόμης – Γεωργακόπουλος): Κολλιαδήμα, Αρβανίτη, Φραγκούλη, Γερόντη, Καρυοφύλλη, Κυρίδη Αθ., Κυριακάκη, Ανδρονικίδη, Κυρίδη Αγ., Κασιμάτη, Παρθενίου, Σάμιτα.

Ωραίο ματσάκι. Παρά τη διαφορά στο σκορ. Και οι δύο ομάδες έπαιξαν με όλες τις παίκτριές τους Κατ' εμέ και οι δύο ομάδες θα είναι εκτός εκπλήξεων στην πεντάδα.

Στα καλά της αναμέτρησης η στιγμή που παίκτρια του Άρη Πετρούπολης σταματά και δεν φεύγει σε αιφνιδιασμό για να σηκώσει παίκτρια του Γέρακα που είχε πέσει κάτω. ΜΠΡΑΒΟ στο κορίτσι, το 14 του Άρη, και στον Άρη για τις αρχές που δίνει στα κορίτσια του!

ΜΕΛΙΣΣΙΑ _ ΠΑΟ
14-53
(τραυματίες δύο βασικές παίκτριες των Μελισσίων)

Α.Ε.Σ. Ιάσων Κολωνού – Νέας Κηφισιάς Α. 57 - 33 (32-15)

Α.Ε.Σ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ (ΠΟΦΑΝΤΗ, ΣΥΡΙΟΠΟΥΛΟΥ): ΠΕΛΕΚΗ Δ, ΛΕΡΗ Μ, ΛΕΡΗ Ο., ΑΓΓΕΛΟΥ Ε, ΑΓΓΕΛΟΥ Μ, ΧΑΡΑΛΑΜΠΑΚΗ, ΔΑΜΙΓΟΥ, ΠΡΕΝΓΚΑ

ΝΕΑΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ Α. (ΚΑΤΡΑ): ΣΙΚΙΑΡΙΔΗ, ΚΟΥΤΡΟΥΛΗ, ΨΥΛΛΙΑ, ΑΧΜΕΤ, ΦΩΤΙΟΥ, ΠΑΝΑΙΚΑ, ΚΑΤΤΗ, ΓΛΥΝΟΥ, ΚΑΛΛΙΤΣΗ, ΚΑΣΤΡΙΝΑΚΗ

Ιάσων στην πεντάδα.

ΓΑΛΑΤΣΙ-ΕΥΝΙΚΟΣ
Κέρδισε το Γαλάτσι, άλλη μία ομάδα της πεντάδας κατά τη γνώμη μου.
Είδα μόνο το πρώτο ημίχρονο όπου κέρδιζε το Γαλάτσι και νομίζω τελικά κέρδισε το ματς.
Πίεζε σε όλο το γήπεδο τον Εύνικο, οδηγώντας τον σε λάθη.

Με επιφύλαξη για το παρακάτω - ας με διορθώσει κάποιος που ίσως το είδε αν κάνω λάθος -
56-36 Προμηθέας - Αμύντας

και Γραμματικό Αθηναϊκός 67-70


Φυσικά, αυτά είναι για τους ανυπόμονους. Τα υπόλοιπα αύριο, στο σάιτ της ΕΣΚΑ :-)
passhootdrive
Κέρδισε ο Αμύντας οχι το Χαλάνδρι.
ema
QUOTE(passhootdrive @ Sep 30 2018, 20:36 ) *
Κέρδισε ο Αμύντας οχι το Χαλάνδρι.


Ναι, 46-41 ο ΑΜΥΝΤΑΣ
ethn
Καλή αρχή και καλή σεζόν σε όλα τα κορίτσια με υγεία πάνω απ΄όλα!!!

Η ΕΣΚΑΝΑ ξεκίνησε?
ema
QUOTE(ethn @ Oct 1 2018, 13:46 ) *
Καλή αρχή και καλή σεζόν σε όλα τα κορίτσια με υγεία πάνω απ΄όλα!!!

Η ΕΣΚΑΝΑ ξεκίνησε?


6/10
https://gamecenter-2018.appspot.com/html/ga...sJB1_C8k7fMoj5c
ema
Διορθώνω λοιπόν
ΑΜΥΝΤΑΣ _ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
(από το σάιτ του Αμύντα)
Το Σάββατο 29 Σεπτεμβρίου 2018, στις 17:30, η ομάδα μας των Κορασίδων αντιμετώπισε, ως γηπεδούχος, την ομάδα του Γυμναστικού Συλλόγου Προμηθέας Χαλανδρίου για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΣΚΑ Α’ κατηγορίας Κορασίδων στο κλειστό γυμναστήριο Υμηττού «Πυρκάλ» και νίκησε με σκορ 46-41.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα : 11-17, 22-25 (ημίχρονο), 32-36, 46-41 (τελικό).

Οι πόντοι για την ομάδας μας (προπονητής Πομόνης Τάσος, βοηθός Καραμπέτσιος Θωμάς) : Χατζηνικολή-Καραμπέτσιου Ειρήνη 13(3), Μαντζιώρη Κωνσταντίνα 13, Τσούτσουρα Άρτεμις, Ραψομανίκη Σοφία, Βαρβιτσιώτη Χαρά, Κατωπώδη Μελίνα 4, Μελαχρινούδη Ειρήνα, Φιλέρη Μαρία 2, Μοιραράκη Βασιλική 5, Χριστοπούλου Αντριάνα, Σταθοπούλου Βίκυ 3(1), Κωσταρίδη Σταυρούλα 6.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Γιαννακόπουλος Φώτης και Μαγκουσάκης Μανώλης.




ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΠΑΟ
(Από το σάιτ των Μελισσίων)
Δεκάλεπτα: 4-19, 6-11, 2-10, 2-13

Μελίσσια (Γανωτή): Χαντζοπούλου 2, Χατζηπαντελή, Κατσίκα-Τσαγκαράκη 2, Κακλαμάνη, Καμίνη, Κωνσταντινίδου, Μαλεφάκη 2, Μαρκουλάκου Η, Μαρκουλάκου Σ 1, Γκότση 7 (1), Παλαμάρη, Πενέλη

Παναθηναϊκός (Κατζιλιέρης): Τίγκα, Μπλιθικιώτη 3, Ζαρρή, Μούτσα, Σώτου 2, Δαυλάκου 10, Κουκή 13, Ταφμίζi, Πρίφτι 10, Μαυράκη 9 (1), Ζανίκα 6, Μόσχου
ema

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ - ΣΥΛΛΑΣ ΑΙΔΗΨΟΥ (1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Διαιτητές: Χριστοδούλου Γ.-Χριστοδούλου Σ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 2-20, 10-44, 14-60, 19-76.

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ (Ματσαγγούρας): Κατσίνα 2 , Ρουπάκα 3, Λουκά, Οικονομάκη, Δελημιχάλη, Μπουντούλη, Μαυρίδη 3, Παπαδημητρίου 5, Γεωργίου 3 (1), Στραουνεάνου, Θεοδώρου 3, Κάμπου.

ΣΥΛΛΑΣ ΑΙΔΗΨΟΥ (Κουβαράς Α.): Σουλιάδη, Παπακοσμά, Φώτου, Λούμη, Μαχαίρα, Νίτσογλου, Κυργιώργη Ι., Τσαβόνι, Πατσούρα, Μαργωμένου, Υδραίου, Κυργιώργη Β.
gavronick
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΜΑΡΟΥΣΙ - ΦΙΛΟΘΕΗ 67 - 20
ema
ΕΣΚΑ 2η αγωνιστική

ΑΕΝΚ-ΑΜΥΝΤΑΣ 39-37 (από το σάιτ του Αμύντα)
Το Σάββατο 6 Οκτωβρίου 2018, στις 12:30, η ομάδα μας των Κορασίδων αντιμετώπισε, ως φιλοξενούμενη, την ομάδα της Αθλητικής Ένωσης Νέας Κηφισιάς για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΣΚΑ Α’ κατηγορίας Κορασίδων στο κλειστό γυμναστήριο Νέας Κηφισιάς «Δημ.Βικέλας» και ηττήθηκε με σκορ 39-37.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα : 8-6, 14-26 (ημίχρονο), 33-30, 39-37 (τελικό).

Οι πόντοι για την ομάδας μας (προπονητής Πομόνης Τάσος, βοηθός Καραμπέτσιος Θωμάς) : Χατζηνικολή-Καραμπέτσιου Ειρήνη 5(1), Μαντζιώρη Κωνσταντίνα 24(2), Τσούτσουρα Άρτεμις, Ραψομανίκη Σοφία, Μελαχρινούδη Ειρήνα, Κατωπώδη Μελίνα 1, Αναστασοπούλου Κατερίνα, Φιλέρη Μαρία, Μοιραράκη Βασιλική 1, Χριστοπούλου Αντριάνα, Σταθοπούλου Βίκυ, Κωσταρίδη Σταυρούλα 6.

Για την ομάδα της Κηφισιάς (Κατρα) : Σικιαριδη 13, Κουτρουλη 2, Καστρινακη, Αχμετ 13, Ψυλλια, Φωτιου, Παναικα 2, Καττη 2, Γλυνου 7, Καλλιτση.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Αντωνόπουλος Παναγιώτης και Ρηγόπουλος Μάριος.


ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 54-37

ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΓΑΛΑΤΣΙ 80-45
Το Γαλάτσι έχει μια πολύ καλοδουλεμένη ομάδα, που όμως απαρτίζεται - αν αληθεύουν οι πληροφορίες μου - από μικρά κορίτσια. Έπαιξαν καλό μπασκετάκι με κύριο χαρακτηριστικό ότι όλα τα κορίτσια είναι πολύ μαχητικές. Ξεχωρίζει, φυσικά, το κορίτσι για το οποίο ο ΑΡΗΣ εδώ έχει συχνά διαμαρτυρηθεί γιατί δεν το έχουν καλέσει στις εθνικές. Η αλήθεια είναι ότι πλέον έχοντας αποκτήσει καλύτερη φυσική κατάσταση έχει βελτιωθεί πάρα πολύ.

Το ματς είχε ένταση ειδικά στο πρώτο ημίχρονο αν και η διαφορά ήταν πάντα υπέρ του Γέρακα. Ο κόουτς του Γαλατσίου αποβλήθηκε με δύο τεχνικές ποινές.
Έπαιξαν όλα τα κορίτσια Νομίζω και από τις δύο ομάδες

ΠΑΟ-ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 64-25
Ο ΆΡης δεν τα κατάφερε επιθετικά. Πάρα πολύ άστοχος Σίγουρα πολύ πιο αδύναμος από τον ΠΑΟ. Είχα πει ότι κυνηγάει πεντάδα, αλλά το χθεσινό παιχνίδι με έβαλε σε σκέψεις. Σίγουρα βοήθησε και η πολύ καλή άμυνα του ΠΑΟ και τα λίγα λάθη του. Από πλευράς ΠΑΟ σε γενικές γραμμές καλός με εξαίρεση δύο παίκτριες βασικής πεντάδας που ήταν πολύ άστοχες χθες.
Συνολικά ο ΠΑΟ χθες 35% στα δίποντα 25% στα τρίποντα




gavronick
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΤΟΥΦΑ 32 - 27
passhootdrive
QUOTE (gavronick @ Oct 8 2018, 02:18 ) *
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΤΟΥΦΑ 32 - 27


Καλό το ότι υπἀρχει ενδιαφέρον και για την Γ κορασίδων!

Εμαθα πως το Γραμματικό ἐπαιξε με 6 παίχτριες. Αγία Ζώνη 40 λεπτάκια και παραλίγο να κερδίσουν. Εάν ισχύει, τί να πω; Δεν θα ἐπρεπε να έχουν κατέβει. Και στην Β κατηγορία 2 ομάδες δεν έχουν κατέβει ούτε σε ένα παιχνίδι. Η ΕΣΚΑ κάτι πρέπει να κάνει με τους κανονισμούς.

Βλἐπω ΠΑΟ χαλαρά φέτος για την ΕΣΚΑ.
ema
QUOTE(passhootdrive @ Oct 8 2018, 10:21 ) *
Καλό το ότι υπἀρχει ενδιαφέρον και για την Γ κορασίδων!


Γιατί να μην υπάρχει; Μακάρι να υπάρχει και καλό είναι όσοι παρακολουθούν να μας ενημερώνουν Αλλιώς ας ασχοληθούμε όλοι με Α1


QUOTE(passhootdrive @ Oct 8 2018, 10:21 ) *
Εμαθα πως το Γραμματικό ἐπαιξε με 6 παίχτριες. Αγία Ζώνη 40 λεπτάκια και παραλίγο να κερδίσουν. Εάν ισχύει, τί να πω; Δεν θα ἐπρεπε να έχουν κατέβει. Και στην Β κατηγορία 2 ομάδες δεν έχουν κατέβει ούτε σε ένα παιχνίδι. Η ΕΣΚΑ κάτι πρέπει να κάνει με τους κανονισμούς.


Εδώ δεν ασχολούνται με άλλα κι άλλα, με αυτό θα ασχοληθούν; Αμφιβάλλω.

QUOTE(passhootdrive @ Oct 8 2018, 10:21 ) *
Βλἐπω ΠΑΟ χαλαρά φέτος για την ΕΣΚΑ.


Εννοείς με σωστή διαιτησία ή χωρίς;
Δεν είναι λίγο νωρίς για τέτοιες δηλώσεις; Ειδικά για το "χαλαρά" δεν ξέρω πόσο θα ισχύσει.

ethn
Α ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΣΚΑΝΑ

ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ- ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 52-71
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ- ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 48-43

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΦΑΡΟΣ και ΕΣΠΕΡΟΣ- ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ απ’ ότι βλέπω, δεν εχουν ανέβει σκορς

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜ. και ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΡΕΠΟ ( πώς γίνεται δύο ομάδες να έχουν ρεπό…?εννοώ γιατί δεν 'επαιζαν μεταξύ τους?)
ema
Από διαχειριστή του φόρουμ δέχθηκα σύσταση να διαβάσω τους κανονισμούς του φόρουμ για τα σχόλια για τη διαιτησία σχετικά με το παρακάτω ποστ μου

Εννοείς με σωστή διαιτησία ή χωρίς;
Δεν είναι λίγο νωρίς για τέτοιες δηλώσεις; Ειδικά για το "χαλαρά" δεν ξέρω πόσο θα ισχύσει.

ως απάντηση στο ποστ του passhootdrive
"Βλἐπω ΠΑΟ χαλαρά φέτος για την ΕΣΚΑ."

Μιλώ για μια υποθετική κατάσταση και για μελλοντικούς αγώνες.
Προσωπικά (να επισημάνω ότι δεν είμαι ανώνυμη για πολλά από τα μέλη εδώ, πολλώ δε μάλλον για τους διαχειριστές),
θεωρώ ότι επιδεικνύεται πολύ μεγάλη ευαισθησία στα ποστ του γυναικείου μπάσκετ, ενώ στα ποστ του αντρικού κλπ, αλλά και εδώ ως απαντήσεις στην parketeza, έχω διαβάσει κατά καιρούς πολύ πιο "προκλητικά" σχόλια.
Παρακαλώ, τα σχόλιά σας/ψήφισμα για το αν αυτό μου το ποστ προκαλεί "οπαδικές αντιδράσεις"

passhootdrive
[/quote]
Παρακαλώ, τα σχόλιά σας/ψήφισμα για το αν αυτό μου το ποστ προκαλεί "οπαδικές αντιδράσεις"
[/quote]

οπαδοί είμαστε όλοι, άσε που είμαστε οι περισσότεροι και γονείς. Δεν θεωρώ το σχόλιο σου ακραίο.

Και ναι, πολλά από τα σχόλια στο αντρικό μπάσκετ είναι αρκετά πιο ακραία.



ema
αποχώρησε ο προπονητής κορασίδων του Γαλατσίου;
ethn
QUOTE(ema @ Oct 10 2018, 13:18 ) *
Από διαχειριστή του φόρουμ δέχθηκα σύσταση να διαβάσω τους κανονισμούς του φόρουμ για τα σχόλια για τη διαιτησία σχετικά με το παρακάτω ποστ μου

Εννοείς με σωστή διαιτησία ή χωρίς;
Δεν είναι λίγο νωρίς για τέτοιες δηλώσεις; Ειδικά για το "χαλαρά" δεν ξέρω πόσο θα ισχύσει.

ως απάντηση στο ποστ του passhootdrive
"Βλἐπω ΠΑΟ χαλαρά φέτος για την ΕΣΚΑ."

Μιλώ για μια υποθετική κατάσταση και για μελλοντικούς αγώνες.
Προσωπικά (να επισημάνω ότι δεν είμαι ανώνυμη για πολλά από τα μέλη εδώ, πολλώ δε μάλλον για τους διαχειριστές),
θεωρώ ότι επιδεικνύεται πολύ μεγάλη ευαισθησία στα ποστ του γυναικείου μπάσκετ, ενώ στα ποστ του αντρικού κλπ, αλλά και εδώ ως απαντήσεις στην parketeza, έχω διαβάσει κατά καιρούς πολύ πιο "προκλητικά" σχόλια.
Παρακαλώ, τα σχόλιά σας/ψήφισμα για το αν αυτό μου το ποστ προκαλεί "οπαδικές αντιδράσεις"



Δεν ξέρω κατα πόσο ενδιαφέρει ή όχι η γνώμη μας, αλλά και εγώ απο την πλευρά μου δεν βλέπω κάτι το μεμπτό στο σχόλιο που είχες κάνει..Αυτό που μπορώ να βεβαιώσω έιναι ότι εξ όσων θυμάμαι, είσαι πάντα ιδιαίτερα προσεκτική στον τρόπο που εκφράζεσαι και με επίπεδο. Ίσως η σύσταση έγινε από κάποιον διαχειριστή που δεν έχει παρακολουθήσει τον τρόπο γραφής σου.


ZORRO
QUOTE(passhootdrive @ Oct 8 2018, 10:21 ) *
Καλό το ότι υπἀρχει ενδιαφέρον και για την Γ κορασίδων!

Εμαθα πως το Γραμματικό ἐπαιξε με 6 παίχτριες. Αγία Ζώνη 40 λεπτάκια και παραλίγο να κερδίσουν. Εάν ισχύει, τί να πω; Δεν θα ἐπρεπε να έχουν κατέβει. Και στην Β κατηγορία 2 ομάδες δεν έχουν κατέβει ούτε σε ένα παιχνίδι. Η ΕΣΚΑ κάτι πρέπει να κάνει με τους κανονισμούς.

Βλἐπω ΠΑΟ χαλαρά φέτος για την ΕΣΚΑ.

Εγώ νομίζω ότι ακόμη είναι νωρίς για κρίσεις! Ετσι κι αλλιώς σε 2 βδομάδες έρχεται το πρώτο ντέρμπυ από το οποίο θα βγάλουμε τα πρώτα μας συμπεράσματα!
BASKET TUNE
QUOTE (ethn @ Oct 11 2018, 09:27 ) *
Δεν ξέρω κατα πόσο ενδιαφέρει ή όχι η γνώμη μας, αλλά και εγώ απο την πλευρά μου δεν βλέπω κάτι το μεμπτό στο σχόλιο που είχες κάνει..Αυτό που μπορώ να βεβαιώσω έιναι ότι εξ όσων θυμάμαι, είσαι πάντα ιδιαίτερα προσεκτική στον τρόπο που εκφράζεσαι και με επίπεδο. Ίσως η σύσταση έγινε από κάποιον διαχειριστή που δεν έχει παρακολουθήσει τον τρόπο γραφής σου.


+1000
di pa
QUOTE (ethn @ Oct 11 2018, 09:27 ) *
Δεν ξέρω κατα πόσο ενδιαφέρει ή όχι η γνώμη μας, αλλά και εγώ απο την πλευρά μου δεν βλέπω κάτι το μεμπτό στο σχόλιο που είχες κάνει..Αυτό που μπορώ να βεβαιώσω έιναι ότι εξ όσων θυμάμαι, είσαι πάντα ιδιαίτερα προσεκτική στον τρόπο που εκφράζεσαι και με επίπεδο. Ίσως η σύσταση έγινε από κάποιον διαχειριστή που δεν έχει παρακολουθήσει τον τρόπο γραφής σου.



wav.gif
nikos64
QUOTE(ethn @ Oct 11 2018, 09:27 ) *
Δεν ξέρω κατα πόσο ενδιαφέρει ή όχι η γνώμη μας, αλλά και εγώ απο την πλευρά μου δεν βλέπω κάτι το μεμπτό στο σχόλιο που είχες κάνει..Αυτό που μπορώ να βεβαιώσω έιναι ότι εξ όσων θυμάμαι, είσαι πάντα ιδιαίτερα προσεκτική στον τρόπο που εκφράζεσαι και με επίπεδο. Ίσως η σύσταση έγινε από κάποιον διαχειριστή που δεν έχει παρακολουθήσει τον τρόπο γραφής σου.


μπα εγω νομιζω οτι την ενδιαφερει ποια γνωμη εχουν οι συνομιλητες της εδω μεσα .... η δικη μου δεν μετραει λογω παλαιοτερου .....βιου smiley.gif
ethn
2η αγωνιστική ΕΣΚΑΝΑ Α κορασίδων (με λειψα τα οτελέσματα απ'οτι βλέπω, αύριο μάλλον τα υπόλοιπα)


ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ-ΕΛΕΥΘ.ΜΟΣΧΑΤΟΥ 31-51

9-11, 17-24,24-38,31-51

ΦΑΡΟΣ ( Παναγιωτόπουλος ): Μ&ουλαν$α 5, Φραγκιουδάκη, Τενζη, Φερεντίνου, Σταμούλου 16, Δαμαρτζη, Σαραντοπούλου 2, Mαλλάρη 8, Περιβολάρη .

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας, Ξεπαπαδέα ):Στεφαν 4, Μπουρσούκη Ε. 10, Μπάμπου, Μπουρσούκη Μ., Βώλου 11, Παπα, Γεωργακοπούλου, Μυκονιάτη 5, Παναγιωτοπούλου 8, Στροφυλλα, Μαλλιαρού Π. 13 (1)



ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ- ΕΣΠΕΡΟΣ 99-28

26-6, 49-14,. 70-21, 99-28



ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ- (Τσεμπέρης): Διαμαντοπούλου 21(1) ,Σιμιτσιδέλλη 4, Καπετάνιου 6, Μωραιτη Γ. 11(1), Κεκλικογλου13, Κουζελου 6, Ανδρικοπούλου 11, Αρμένη 2, Μωραιτη Λ. 2,Δράκου 10, Καλλανδράνη 4, Καραγιαννίδου 8





ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 33-68
ema
QUOTE(ethn @ Oct 14 2018, 19:04 ) *
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ- ΕΣΠΕΡΟΣ 99-28

26-6, 49-14,. 70-21, 99-28

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ- (Τσεμπέρης): Διαμαντοπούλου 21(1) ,Σιμιτσιδέλλη 4, Καπετάνιου 6, Μωραιτη Γ. 11(1), Κεκλικογλου13, Κουζελου 6, Ανδρικοπούλου 11, Αρμένη 2, Μωραιτη Λ. 2,Δράκου 10, Καλλανδράνη 4, Καραγιαννίδου 8

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 33-68


Νάτσκου δεν έπαιξε;;;
ggrilik
QUOTE (ema @ Oct 14 2018, 23:11 ) *
Νάτσκου δεν έπαιξε;;;

νεανιδα πλέον
ethn
QUOTE(ggrilik @ Oct 15 2018, 06:22 ) *
νεανιδα πλέον



ναι, είναι του 2002, νομίζω προπονείται και αυτή όπως και οι περισσότερες Νεάνιδες και με το γυναικείο
gavronick
3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ - ΦΙΛΟΘΕΗ 60 - 32
gspara
QUOTE (passhootdrive @ Oct 8 2018, 10:21 ) *
Εμαθα πως το Γραμματικό ἐπαιξε με 6 παίχτριες. Αγία Ζώνη 40 λεπτάκια και παραλίγο να κερδίσουν. Εάν ισχύει, τί να πω; Δεν θα ἐπρεπε να έχουν κατέβει. Και στην Β κατηγορία 2 ομάδες δεν έχουν κατέβει ούτε σε ένα παιχνίδι. Η ΕΣΚΑ κάτι πρέπει να κάνει με τους κανονισμούς.

Kαι σημερα με 6 παιχτριες το Γραμματικο,αναγκαστικα ζωνη και ηττα απο Ιασων με 79-48(21-17,44-26,59-44).

Δυστυχως ο αγωνας στιγματιστηκε απο τον τραυματισμο της αθλητριας με το #8 του Ιασωνα μολις στο 5ο λεπτο...Περαστικα!!
Πραγματικα απολαυστικη απο τον Ιασωνα η Ουρανια Λερη(#16) με εξαιρετικα τρεξιματα,σκορ,δημιουργιες και αμετρητα κλεψιματα!!
passhootdrive
Ακρα του Τάφου σιωπή.

Ο Γέρακας κέρδισε δίκαια. Πάθος, κίνηση, πλάνο και 40 λεπτά άμυνα στο όριο του φάουλ με control επιθέσεις. Ο ΠΑΟ άρχισε καλά αλλά δεν κατάφερε ποτέ να ξεφύγει και δεν μάτσαρε το δυνατό παιχνίδι.

Περίμενα άνετη επικράτηση του ΠΑΟ αλλά αυτό προφανέστατα δεν έγινε. Περίμενα κυριαρχία του ΠΑΟ στα rebound αλλά ούτε και αυτό έγινε.

Και ένα σχόλιο για κάποιους γόνεις εκατέρωθεν. Ευτυχὠς που τα παιδιά ἐχουν περισσότερη ψυχραιμία.
Ko Ni
Αθηναϊκός - Γαλάτσι 54 - 70
ethn
A κορασίδων ΕΣΚΑΝΑ

Φάρος Κερατσινιου- Κρόνος Αγίου Δημητρίου 26-74

Ελευθερία Μοσχατου- Προοδευτική 53-23

Πανιωνιος - Έσπερος 64-38

Πρωτέας Βούλας- Ολυμπιακός 60-53 ( Προφανώς στο πιο αμφίρροπο ματς της αγωνιστικής)

Αονα και Πανελευσινιακός ρεπο
Άρης
QUOTE(passhootdrive @ Oct 21 2018, 15:08 ) *
Ακρα του Τάφου σιωπή.

Ο Γέρακας κέρδισε δίκαια. Πάθος, κίνηση, πλάνο και 40 λεπτά άμυνα στο όριο του φάουλ με control επιθέσεις. Ο ΠΑΟ άρχισε καλά αλλά δεν κατάφερε ποτέ να ξεφύγει και δεν μάτσαρε το δυνατό παιχνίδι.

Περίμενα άνετη επικράτηση του ΠΑΟ αλλά αυτό προφανέστατα δεν έγινε. Περίμενα κυριαρχία του ΠΑΟ στα rebound αλλά ούτε και αυτό έγινε.

Και ένα σχόλιο για κάποιους γόνεις εκατέρωθεν. Ευτυχὠς που τα παιδιά ἐχουν περισσότερη ψυχραιμία.


Έχει κανείς γνώση του φύλλου αγώνα?
jhantzop
Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΣΚΑ

1η αγωνιστική
ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 57 - 33
ΑΕΣ ΕΝΩΣΗ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 56 - 36
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 46 - 41
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 34 - 73
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 14 - 53
ΑΟΚ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΡΑΜ. - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 67 - 70

2η αγωνιστική
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ - ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ 35 - 59
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 39 - 37
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΑΟΚ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΡΑΜ. 44 - 39
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 54 - 37
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΕΣ ΕΝΩΣΗ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 80 - 45
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 64 - 25

3η αγωνιστική
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 41 - 78
ΑΕΣ ΕΝΩΣΗ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 51 - 72
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ 28 - 60
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 0 - 0 (???)
ΑΟΚ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΡΑΜ. - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 65 - 52
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 0 - 0 (28/10)

4η αγωνιστική
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 42 - 35
ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ - ΑΟΚ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΡΑΜ. 79 - 48
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 49 - 32
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΕΣ ΕΝΩΣΗ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 52 - 70
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 53 - 35
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 42 - 46

Βαθμολογία (σε 4 αγώνες)
ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ 8 (4-0)
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 8 (4-0)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 7 (3-1)
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 6 (2-2)
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 6 (2-2)
ΑΕΣ ΕΝΩΣΗ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 6 (2-2)
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 5 (2-1) *
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 5 (2-1) *
ΑΟΚ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΡΑΜ. 5 (1-3)
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 4 (0-4)
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 3 (0-3) *
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 3 (0-3) *

Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΣΚΑ

Βαθμολογία (σε 4 αγώνες)
ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 8 (4-0)
ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ 7 (3-1)
ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 7 (3-1)
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ. 7 (3-1)
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 6 (2-2)
Ε.Φ.Α.Ο.Ζ. 6 (2-2)
ΑΝΤΑΙΟΣ 6 (3-0)
ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 6 (2-2)
ΑΣ ΛΕΩΝ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 5 (1-3)
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 5 (1-3)
ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ (έχει αποχωρήσει)
ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. (έχει αποχωρήσει)
aegeansheed
Κυρίες, κύριοι και αγαπητά μας παιδιά, καλή χρονιά να έχετε και να έχουμε.

Προσπαθούμε να μείνουμε on topic και να μην κάνουμε προσωπικό κάτι που δεν ήταν, αλλά κυριότερα δεν έχει σχέση με το θέμα αυτό.

Με το χρήστη ema μίλησα ήδη με pm για την προειδοποίηση λόγω της αλλαγής των κανονισμών σχετικά με αναφορές σε διαιτητικά. Παρακαλώ διαβάστε ξανά τον Κανονισμό, θα τον βρείτε στις υπογραφές των mods και στην ενότητα Νέα-Ανακοινώσεις. Έχουμε κάνει πολλές ανακοινώσεις σχετικά με αυτό, μέχρι και θέμα για απορίες ανοίξαμε, οπότε ρίξτε μία ματιά για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις και να μην επαναλαμβανόμαστε.

Παράπονα σχετικά με ο,τιδήποτε έχει να κάνει με τήρηση κανονισμών, διευκρινίσεις ή συμπεριφορές διαχειριστών κάνουμε μόνο με pm. Δεν είναι αντικείμενο δημόσιας διαβούλευσης. Δεν είναι θέμα δημοκρατίας, είναι θέμα Κανονισμών του Φόρουμ που έχουν δημιουργηθεί για να λειτουργεί. Καλώς ή κακώς, ευτυχώς ή δυστυχώς, υπάρχει και πρέπει να τηρείται είτε μας αρέσει, είτε όχι. Ο σχετικός κανονισμός, που δεν έχει αλλάξει εδώ και χρόνια:
QUOTE
Κανονισμός 9: [list]
[*]Αν έχετε παράπονα σχετικά με τη συμπεριφορά των διαχειριστών χρησιμοποιείστε αποκλειστικά προσωπικά μηνύματα για να τα εκφράσετε.


(Λεπτομέρειες για το τελικό σκορ του δημοψηφίσματος λίγο πριν την ηρωική πτώση του, μόνο με pm για όποιον θέλει να μάθει)

Συνεχίζουμε #beingSacarame
ΤΟ_ΦΑΝΤΑΣΜΑ
QUOTE (Άρης @ Oct 22 2018, 10:46 ) *
Έχει κανείς γνώση του φύλλου αγώνα?


τιποτα δεν γραφηκε.φωναζαν κατι γραφικοι ωσ συνηθωσ εκει προπονητογκουρουγονεισ τα γνωστα του ελληνικου μπασκετ.Ολοι ξερουν ωσ συνηθωσ και ειναι και διαιτητεσ tongue.gif tongue.gif tongue.gif

να λεσ παλι καλα που δεν ειχε και μπαχαλακηδεσ,σε αλλα ματσ ειχαμε δει και αυτα τα ευτραπελα!!!
ema
ΠΑΟ-ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ

QUOTE(Άρης @ Oct 22 2018, 10:46 ) *
Έχει κανείς γνώση του φύλλου αγώνα?


Αν θέλετε το σκοράρισμα, όχι δεν το έχω και δεν νομίζω ότι από μόνο του λέει κάτι αν δεν έχει δει κανείς τον αγώνα.
Να μου λέγατε τα στατιστικά να το καταλάβω.
Αλλά από όσο γνωρίζω αρκετοί από την ομάδα σας ήταν στο γήπεδο οπότε μπορούν κι εκείνοι να σας μεταφέρουν εντυπώσεις.
Αυτό που μπορώ να πω είναι ότι η εντύπωση μου - βλέποντας και το παιχνίδι εκ των υστέρων, πιο ψύχραιμα, στο βίντεο - είναι πως
ο Γέρακας έπαιξε καταπληκτική άμυνα, ακολούθησε πιστά τις οδηγίες του προπονητή και ήταν ΟΜΑΔΑ.
Τα περισσότερα κορίτσια, με βάση την αναπτυξιακή λογική που ακολουθείται στην ομάδα, προπονούνται με το γυναικείο και κάποια έχουν ήδη παίξει σε δύσκολους αγώνες σε μεγαλύτερες ηλικίες, κάτι που τις έχει ήδη εφοδιάσει με εμπειρίες και καλή ψυχολογία.

Ο ΠΑΟ μου φάνηκε α. λιγότερο δεμένος (λογικό, αφού έχει καινούρια παιδιά) και β. χωρίς αποτελεσματική άμυνα, παρά το γνωστό σπρώξιμο στη μέση.
Επίσης, η εικόνα μου ήταν ότι ο ΠΑΟ δεν ήταν ΟΜΑΔΑ, δεν έπαιξαν όλες για την ομάδα και η μπάλα δεν γυρνούσε γρηγορα (φυσικά για αυτό ένας λόγος είναι και η καλή άμυνα του Γέρακα)
Το έχω ξαναπεί και έχω κατηγορηθεί, αλλά αυτή είναι η γνώμη μου, όταν μπαίνεις και είσαι ανάμεσα σε τρεις... πρέπει να σπας τη μπάλα Αν γίνει μία φορά οκ, δύο οκ, οι περισσότερες είναι πρόβλημα και για το αποτέλεσμα, αλλά και για την ομάδα.

Υ.Γ. Μπορεί κάποιος να μου λύσει την απορία: Με ποιον αλγόριθμο βγαίνουν οι βαθμολογίες στο σάιτ της ΕΣΚΑ; Απλή περιέργεια Είμαι φιλομαθής biggrin.gif biggrin.gif

ema
Βλέπω διαβάζουν αρκετοί το φόρουμ wink.gif ;-)
Φυσικά, ελάχιστοι έχουν το θάρρος να εκφράσουν τη γνώμη τους, πόσο μάλλον δε να το κάνουν όπως το κάνουμε μερικοί εδώ που η ταυτότητά μας είναι και γνωστή.
Αντ' αυτού περιορίζονται σε μυστικοπαθή σχόλια στο fb και φυσικά η αγαπημένη τους ενασχόληση είναι το θάψιμο πίσω από την πλάτη.
Καθείς πορεύεται με ό,τι έχει μάθει.
gavronick
4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΧΟΛΗ ΜΩΡΑΪΤΗ - ΦΙΛΟΘΕΗ 78 - 24
gavronick
5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ 28 - 40
gavronick
6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΚΩΣΤΕΑ ΓΕΙΤΟΝΑ - ΦΙΛΟΘΕΗ 32 - 41
gavronick
7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΝΤΕΡΗ 20 - 0 (ΑΝΕΥ ΑΓΩΝΑ)
minas gr
Θεσσαλονίκη: Μία από τις 2 ομάδες θα πάρει τον τίτλο, οι υπόλοιπες δε μπορούν να απειλήσουν:
Προβάδισμα για τον Παοκ
http://tsiotras.blogspot.com/2018/11/blog-post_19.html
ethn
7Η αγωνιστικη Α ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΣΚΑΝΑ

ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ 68 51
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ 70 29
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ 65 48
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ 69 15

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ και ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ ΡΕΠΟ

gspara
ΙΑΣΩΝ-ΓΕΡΑΚΑΣ 38-61 (7-23,15-37,24-51).

Παρασταση για ενα ρολο στο ντερμπι κορυφης,κυριαρχος Γερακας για 40 λεπτα απεναντι στην ζωνη του Ιασωνα που δεν καταφερε να προβαλλει αντισταση με την Λερη να ασφυκτια στην εκπληκτικη αμυνα της φιλοξενουμενης ομαδας.
Πρωτες μεταξυ ισων απο Γερακα,Κυριακακη-Κυριδη.
gavronick
8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΜΑΡΟΥΣΙ 37 - 45
gavronick
9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΤΟΥΦΑ - ΦΙΛΟΘΕΗ 29 - 28
BASKET TUNE
Καλό θα ήταν να αναφέρονται όλα τα αποτελέσματα μιας κατηγορίας και όχι μιας συγκεκριμένης ομάδας, και με την ευκαιρία η Φιλοθέη σε ποια κατηγορία (της εσκα υποθέτω) αγωνίζεται;
gavronick
10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ 9 - 31
gavronick
11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΣΧΟΛΗ ΜΩΡΑΪΤΗ 24 - 50
gavronick
12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΦΙΛΟΘΕΗ 63 - 25
BASKET TUNE
Τελικά έχεις θέμα, σου συνιστώ να το κοιτάξεις.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.