Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός-Νταρουσάφακα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2
john wick
QUOTE (jazz thrilos @ Mar 13 2017, 10:27 ) *
Καταρχήν συμφωνώ στο οτι καλό είναι να αποφύγουμε τον Παναθηναϊκό για λόγους που έχουν αναλυθεί πολλάκις. Αλλά απο την άλλη να θεωρείται ο Παναθηναϊκός με την φετινή ομάδα και την απόδοση που έχει πιάσει στην κανονική περίοδο ομάδα final four νομίζω είναι λίγο υπερβολή. Ο Γκιστ γύρισε αλλά είναι ερώτημα το πότε θα ανέβει στα γνωστά στάνταρ του. Δεν είναι και έφηβος ο Αμερικανός. Η έλλειψη στον άσσο παραμένει, και όσο ο Καλάθης βρίσκεται σε παρατεταμένο ντεφορμάρισμα η έλλειψη γίνεται ακόμη μεγαλύτερη. Εντωμεταξύ το πείραμα με Τζεντίλε στο τρία απέτυχε παταγωδώς και έμεινε μόνο ο πολύ καλός αλλά και ασταθής Ρίβερς να τραβάει κουπί. Και πάνω απ' όλα, ο φετινός Πασκουάλ με αυτά που έχει δείξει εως τώρα όχι για finanl four δεν είναι, αλλά και το οτι βρίσκεται ο Παναθηναϊκός στις θέσεις 5-6 αποτελεί κεκτημένο της φανέλας και κάποιων παιχτών (βλέπε Τζέημς στα καλά του) και φυσικά όχι της "μαεστρίας" του Ισπανού.

Πάντως ο Ολυμπιακός κατά τη γνώμη μου υιοθετεί την καλύτερη δυνατή στάση απέναντι στην διοργάνωση. Προσπαθούμε να κερδίσουμε όλα τα ματς και δεν μας ενδιαφέρει καθόλου ποιός θα είναι ο αντίπαλος μας. Ούτε υπολογισμένες νίκες αλλά ούτε και ήττες "εσκεμμένες" κάνουμε για τάχα μου πιο συμφέρουσες διασταυρώσεις στα play offs. Κερδίζουμε και χάνουμε βάσει απόδοσης στον αγώνα και τίποτε άλλο.


πολύ βιάζεσαι..... rolleyes.gif , περίμενε λίγο ακόμα , κρατάω το ποστ σου και θα στο quoτάρω ....
δλδ ο Xavi έχει δώσει κάποιο παιχνίδι???
jazz thrilos
QUOTE (john wick @ Mar 13 2017, 12:31 ) *
πολύ βιάζεσαι..... rolleyes.gif , περίμενε λίγο ακόμα , κρατάω το ποστ σου και θα στο quoτάρω ....
δλδ ο Xavi έχει δώσει κάποιο παιχνίδι???

Δεν το έγραψα για τον Τσάβι!! Μην τρελαθούμε κιόλας, το έγραψα γιατί κάποιοι δημοσιογράφοι αλλά και απλοί φίλαθλοι του Παναθηναϊκού μετά απο τις τελευταίες ήττες κάτι ψέλλισαν περί σχεδιασμένων ηττών για καλύτερες διασταυρώσεις κλπ, κλπ.

Δεν πιστεύω καν οτι η ομάδα του Παναθηναϊκού μπαίνει σε τέτοιες λογικές, ο κόσμος μπορεί, αλλά ο σύλλογος το βρίσκω εξωφρενικό.

Τώρα για ποστ μου, όντως κράτα το γιατί όλα γίνονται στο μπάσκετ, αν πάτε final four και ακόμη περισσότερο αν το σηκώσετε κιόλας μου αξίζει να μου το τρίψεις στην διαδικτυακή μου μούρη! laugh.gif Πάντως απο όσα έχουμε δει μέχρι σήμερα νομίζω δεν θα διαφωνήσεις οτι ο Παναθηναϊκός δεν είναι ομάδα final four.

Υ.Γ.: Φαντάζομαι οτι θα μου θυμίσεις το ποστ μου ακόμη και σε περίπτωση που στα πεντε εναπομείναντα παιχνίδια ο Ολυμπιακός φανερά χάσει κάποιο παιχνίδι για να επιλέξει αντίπαλο. Αν αυτό εννοούσες, μπορώ να κοιμάμαι ήσυχος γιατί δεν υπάρχει καμία περίπτωση έτσι όπως έχω στο μυαλό μου την ομάδα μας. wink.gif
john wick
QUOTE (jazz thrilos @ Mar 13 2017, 09:37 ) *
Δεν το έγραψα για τον Τσάβι!! Μην τρελαθούμε κιόλας, το έγραψα γιατί κάποιοι δημοσιογράφοι αλλά και απλοί φίλαθλοι του Παναθηναϊκού μετά απο τις τελευταίες ήττες κάτι ψέλλισαν περί σχεδιασμένων ηττών για καλύτερες διασταυρώσεις κλπ, κλπ.

Δεν πιστεύω καν οτι η ομάδα του Παναθηναϊκού μπαίνει σε τέτοιες λογικές, ο κόσμος μπορεί, αλλά ο σύλλογος το βρίσκω εξωφρενικό. Απλά για την ομάδα μου έγραφα, γι' αυτό ανέφερα αυτή.

Τώρα για ποστ μου, όντως κράτα το γιατί όλα γίνονται στο μπάσκετ, αν πάτε final four και ακόμη περισσότερο αν το σηκώσετε κιόλας μου αξίζει να μου το τρίψεις στην διαδικτυακή μου μούρη! laugh.gif Πάντως απο όσα έχουμε δει μέχρι σήμερα νομίζω δεν θα διαφωνήσεις οτι ο Παναθηναϊκός δεν είναι ομάδα fianl four.

Υ.Γ.: Φαντάζομαι οτι θα μου θυμίσεις το ποστ μου ακόμη και σε περίπτωση που στα πεντε εναπομείναντα παιχνίδια ο Ολυμπιακός φανερά χάσει κάποιο παιχνίδι για να επιλέξει αντίπαλο. Αν αυτό εννοούσες, μπορώ να κοιμάμαι ήσυχος γιατί δεν υπάρχει καμία περίπτωση έτσι όπως έχω στο μυαλό μου την ομάδα μας. wink.gif



ρε συ εννοείτε αυτό εννοούσα...
Ξέρεις ότι σε εκτιμώ πολύ και μου αρέσει να σε διαβάζω.


υ.γ
εννοείται ο φετινός Παναθηναικός ΔΕΝ ειναι ομάδα f4...
Varvos
QUOTE (qspock @ Mar 12 2017, 21:47 ) *
Για θυμισου λιγο ποιος ηταν φαβορι στον ημιτελικο κυπελλου, ποσες σερι νικες ειχε στα μεταξυ τους παιχνιδια, και σε πιανου εδρα παιξανε. Και ποιος κερδισε τελικα... Αυτη ηταν μια πραγματικοτητα φιλε μου.


Επισης πραγματικοτητα ειναι οτι ο Παναθηναικος δεν εχει κερδισει ποτε τον Ολυμπιακο στο ΣΕΦ σε αγωνα ευρωλιγκας και παραλληλα χανει απο καθε πικραμενο εκτος εδρας

Σε αντιθεση με το κυπελλο που οντως ο Παναθηναικος εχει αν θυμαμαι καλα 7/8 διπλα στο ΣΕΦ ή κατι παρομοιο και απλα συνεχισε τη παραδοση

Οποτε βασει στατιστικων δεν εχει καμια τυχη αν πεσει στους 8 με τον Ολυμπιακο
Zephyr
QUOTE(Varvos @ Mar 13 2017, 12:49 ) *
Οποτε βασει στατιστικων δεν εχει καμια τυχη αν πεσει στους 8 με τον Ολυμπιακο


Σε τέτοια ματς τα στατιστικά πάνε περίπατο. Πέραν αυτού, πριν κανα μήνα όλοι οι οπαδοί του ΠΑΟ θα ήθελαν Ολυμπιακό στους 8. Εμείς δε ξεκάθαρα θα προτιμούσαμε κάποιον άλλο αν και μόνο τον Ερυθρό Αστέρα θεωρώ υποδεέστερο του ΠΑΟ. Έτσι όπως είναι οι ομάδες, ίσως προτιμούσα ΠΑΟ αντί Μπασκόνια π.χ.
RipCity
Με όλους τους άλλους νομίζω είμαστε στο 80-20, ενώ με τον ΠΑΟ στο 65-35 ή κάπως έτσι τέλος πάντων.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.