Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fenerbahce Dogus vs Παναθηναικος Superfoods
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3
j-kidd13
vs


Σημαντική νίκη για τον Παναθηναϊκό κόντρα στην Μπαρτσελόνα στο ΟΑΚΑ την προηγούμενη αγωνιστική,διατηρώντας το αήττητο του ΟΑΚΑ,και πλέον πέρασε στη 2η θέση,πιάνοντας τον Ολυμπιακό στο 12-5 μετά την ήττα του απο την Μπασκόνια.
Η επόμενη αγωνιστική είναι η αρχή της "διαβολοβδομάδας" καθώς υπάρχει διπλή αγωνιστική με τον Παναθηναϊκό να αντιμετωπίζει την Τετάρτη την Φενέρ στην Τουρκία,και την ΤΣΣΚΑ την Παρασκευή στο ΟΑΚΑ.Οι πράσινοι είδαν τον Λοτζέσκι να αποχωρεί τραυματίας στο παιχνίδι με την ΑΕΚ,με την κατάσταση του να θεωρείται ως day to day,ωστόσο η συμμετοχή του την Τετάρτη πρέπει να θεωρείται απίθανη,στερώντας μια ποιοτική λύση στις θέσεις 2-3,και κυρίως στο 3.Το παιχνίδι είναι δύσκολο όπως και κάθε ματς στην έδρα της Φενερ,και σε τέτοια ματς χρειάζεται καλή απόδοση και λύσεις απο τον πάγκο της ομάδας.


Tα highlights του πρώτου αγώνα.

shtarkws
Κομβικό παιχνίδι, ενδεχόμενη νίκη σε βάζει για τα καλά υποψήφιο για την πρώτη τετράδα
Quincy
Το πιο ενδιαφέρον παιχνίδι της αγωνιστικής λόγω βαθμολογίας, ΠΑΟ vs Obradovic, περσινών playoffs κλπ. Με νίκη ο Παναθηναικός βάζει πολύ γερές βάσης για την 2η-3η θέση ενώ η Fener χάνει στις ισοβαθμίες από τις δυο ελληνικές ομάδες και την Real αν δεν κερδίσει στο ΣΕΦ ή/και την Μαδρίτη. Με νίκη των Τούρκων η κούρσα της 4αδας παίρνει φωτιά bball.gif
stefkorner
ενα μεγαλο διπλο εδω, θεωρω μας στελνει με το ενα ποδι 4δα !!
οι υποψηφιοι για 4δα πιστευω ειναι 5 (δεν βαζω Ζαλγκιρις..) ,επομενως αρκει να πεταξεις εναν.
με διπλο εκει παμε +2 απο Φενερ ,που ουσιαστικα θα μετραει σαν +3 ,καθως θα εχουμε και τις ισοβαθμιες.
ξεχωρα απ το οτι θα δωσει απιστευτη ωθηση αυτοπεποιθησης για ολη την επομενη σεζον οσο αναφορα τα εκτος εδρας !!
επισης μας αφαιρει αρκετο απο το στρες του ματς με Τσσκα ,που ηταν εξαρχης ο νο.1 κινδυνος για να μας σπασει
το αηττητο του οακα
Nemesakos
Αρχηγός αποστολής στην πόλη ο ΔΓ

Και εκεί που τόσο καιρό καλώς είχε εξαφανιστεί, εμφανίζεται τώρα.. Μπορεί να είναι τα περσινά, μπορεί να θέλει να τα πει από κοντά με τον Ζοτς, μπορεί μπορεί μπορεί 1002 μπορεί..

Ωστόσο μου αρέσει καλύτερα όταν είναι στο παρασκήνιο....
irving
QUOTE(Nemesakos @ Jan 15 2018, 14:45 ) *
Αρχηγός αποστολής στην πόλη ο ΔΓ

Και εκεί που τόσο καιρό καλώς είχε εξαφανιστεί, εμφανίζεται τώρα.. Μπορεί να είναι τα περσινά, μπορεί να θέλει να τα πει από κοντά με τον Ζοτς, μπορεί μπορεί μπορεί 1002 μπορεί..

Ωστόσο μου αρέσει καλύτερα όταν είναι στο παρασκήνιο....

παει να ψησει τον σλουκα για το καλοκαιρι smiley.gif
ο βεσελι που ειδατε οτι ειναι αμφιβολος? μακαρι να μην παιξει καθως θα μας δυσκολεψει πολυ.

υγ. σκεφτομαι σοβαρα να μαζεψω υπογραφες ωστε να καταργηθει η λεξη διαβολοβδομαδα.
stefkorner
QUOTE (Nemesakos @ Jan 15 2018, 20:45 ) *
Αρχηγός αποστολής στην πόλη ο ΔΓ

Και εκεί που τόσο καιρό καλώς είχε εξαφανιστεί, εμφανίζεται τώρα.. Μπορεί να είναι τα περσινά, μπορεί να θέλει να τα πει από κοντά με τον Ζοτς, μπορεί μπορεί μπορεί 1002 μπορεί..

Ωστόσο μου αρέσει καλύτερα όταν είναι στο παρασκήνιο....


ειδα και με μπαρτσα μεσα στα αποδυτηρια και σε δηλωσεις γενικα να ειναι πολυ φτιαγμενος..!
ισως να μην ειναι κατοπιν καποιου σχεδιασμου..και απλα να περναει την φαση του...!
αλλα αν θυμηθουμε οτι το τελευταιο εκτος ηταν μια κακιστη εμφανιση με Βαλενθια (σε μια και τοτε πολυ καλη μας περιοδο)
μονο θετικα μπορει να επιδρασει μια τετοια κινηση..γιατι χειροτερα απο πριν δεν γινεται κιολας rolleyes.gif
Nemesakos
QUOTE (stefkorner @ Jan 15 2018, 14:50 ) *
ειδα και με μπαρτσα μεσα στα αποδυτηρια και σε δηλωσεις γενικα να ειναι πολυ φτιαγμενος..!
ισως να μην ειναι κατοπιν καποιου σχεδιασμου..και απλα να περναει την φαση του...!
αλλα αν θυμηθουμε οτι το τελευταιο εκτος ηταν μια κακιστη εμφανιση με Βαλενθια (σε μια και τοτε πολη καλη μας περιοδο)
μονο θετικα μπορει να επιδρασει μια τετοια κινηση..γιατι χειροτερα απο πριν δεν γινεται κιολας rolleyes.gif


Στο οακα πάντως περνάει απαρατήρητος φέτος σε σχέση με άλλες χρονιές.. πιστεύω ότι είναι κατόπιν σχεδιασμού να είναι εκτός γιατί μετά από τα τσίρκα μεντράνο κλπ πολλά ακούστηκαν.. τέσπα.. όπως και να έχει χωρίς να χρειάζεται να ασχολούμαστε και με τον ΔΓ μια χαρά είμαστε το τελευταίο διάστημα... και μπασκετάκι βλέπουμε και ήρεμα συζητάμε και σε καλύτερη ψυχολογία είμαστε..

τώρα για θετικά ή αρνητικά ποτέ δεν ξέρεις.. Την προηγούμενη φορά σαν αρχηγός αποστολής στην πόλη οι παίκτες γύρισαν με πούλμαν..tongue.gif anyway

για να είμαι και ον τόπικ, η Φενέρ δεν είναι σε καλή κατάσταση, λείπουν παίκτες όπως ο Κάλινιτς και ο Νάναλι που ήταν ανεβασμένος, ενώ ο Βέσελι (δεν έχω ιδέα αν επιστρέφει) θα είναι από τραυματισμό. Πάντως είναι ελάχιστες μην πω μία η φορά που έχουμε φτάσει κοντά στο διπλό. Συνήθως χάνουμε με κάτω τα χέρια. Οπότε δεν θα μου κάνει καμία εντύπωση μια εύκολη ήττα. Στόχος πρέπει να είναι το ματς με ΤΣΣΚΑ ώστε να διατηρηθεί το αήττητο. Όχι για λόγους τιμής και βλακείες αλλά γιατί μέσω της έδρας αν και εφόσον γίνει το 15/15 το πλεονέκτημα θα είναι πολύ κοντά. Και όντως η ΤΣΣΚΑ είναι η πιο επικίνδυνη και δυνατή ομάδα για να το σπάσει. Ήττα στην Τουρκία δεν σημαίνει και τίποτα, ωστόσο ήττα στο ΟΑΚΑ από ΤΣΣΚΑ θα είναι ψιλοκαταδίκη για το πλεονέκτημα...
john wick
Φιλαρακι διαφωνω....το καλυτερο σαφως κ ειναι οι 2 νικες..αν ομως μπορουσα να διαλεξω θα ελεγα οτι
Εγω προτιμω νικη μεσα στην Πολη κ ηττα στο Οακα απο την Τσσκα......
Με νικη επι της φενερ την βαζεις 2 νικες απο κατω κ εχεις κ το μεταξυ σας παιχνιδι...
Το απαρτο καστρο του Οακα ειναι για εμας τους φιλαθλους κ τους δημοσιογραφους ιντριγκαδορικο...Ας χασω απο Τσσκα ,αστην να τρεχει μονη της ,1η θα βγει εξαλλου...με νικη ομως ο Παναθηναικος επι της Φενερ κατ εμε εξασφαλιζει το πλεονεκτημα εδρας κ αν δεν κανει κανα τρελο σερι η Ρεαλ εχει σιγουρη την 3η θεση κ κοιταει για την 2η...
Nemesakos
QUOTE (john wick @ Jan 15 2018, 15:36 ) *
Φιλαρακι διαφωνω....το καλυτερο σαφως κ ειναι οι 2 νικες..αν ομως μπορουσα να διαλεξω θα ελεγα οτι
Εγω προτιμω νικη μεσα στην Πολη κ ηττα στο Οακα απο την Τσσκα......
Με νικη επι της φενερ την βαζεις 2 νικες απο κατω κ εχεις κ το μεταξυ σας παιχνιδι...
Το απαρτο καστρο του Οακα ειναι για εμας τους φιλαθλους κ τους δημοσιογραφους ιντριγκαδορικο...Ας χασω απο Τσσκα ,αστην να τρεχει μονη της ,1η θα βγει εξαλλου...με νικη ομως ο Παναθηναικος επι της Φενερ κατ εμε εξασφαλιζει το πλεονεκτημα εδρας κ αν δεν κανει κανα τρελο σερι η Ρεαλ εχει σιγουρη την 3η θεση κ κοιταει για την 2η...

'
Νομίζω ότί είναι πολύ νωρίς για υπολογισμούς πάντως.. Πολύ νωρίς..

Από κει και πέρα μάλλον δεν δι'αβασες σωστά τι έγραψα για το αήττητο.. Είπα ότι δεν έχει να κάνει με θέματα τιμής και βλακείες, απλά με 15/15 στο ΟΑΚΑ είσαι πάρα πολύ κοντά στο να πάρεις πλεονέκτημα. Ήδη έχεις και 3 νίκες εκτός και φτάνεις στις 18.. Πολύ καλή βάση. Με τα απορθητα και καστρα και λοιπές βλακείες δεν ασχολούμαι..

Προφανώς και το 2/2 είναι αυτό που όλοι θέλουμε, αλλά προσωπικά προτιμώ να κερδίσουμε τη ΤΣΣΚΑ στο ΟΑΚΑ αν είχα την επιλογή μιας νίκης. Τώρα αν θα είναι 2 νίκες η Φενέρ πίσω ή 3 ξέρω γω, είναι πολύ νωρίς. Γιατί πες ΄.τι κερδίζουμε και μετά κάνουμε εμείς κοιλιά και χάνουμε 2-3 συνεχόμενους. Τι ουσία θα έχει? Έχουμε ακόμα 13 αγώνες. Οπότε για υπολογισμούς έχουμε ακόμα...
taurus13
Εννοείται πως παίζει ρόλο να ξέρεις ότι σε μία εκ των καλύτερων ομάδων της διοργάνωσης έχεις το πάνω χέρι σε περίπτωση ισοβαθμίας, μια που στο τέλος είναι σχεδόν σίγουρο πως θα υπάρξουν τέτοιες. Μια που ισοβαθμία στο τέλος με ΤΣΣΚΑ θεωρείται ψιλοαπίθανη, αν είχαμε επιλογή θα διαλέγαμε νίκη στην Πόλη. Αλλά αυτή είναι κουβέντα χωρίς πολύ νόημα γιατί έτσι κι αλλιώς θα τα χτυπήσουμε τα ματς και ότι βγει.
Quincy
QUOTE(Nemesakos @ Jan 15 2018, 13:56 ) *
'
Νομίζω ότί είναι πολύ νωρίς για υπολογισμούς πάντως.. Πολύ νωρίς..

Από κει και πέρα μάλλον δεν δι'αβασες σωστά τι έγραψα για το αήττητο.. Είπα ότι δεν έχει να κάνει με θέματα τιμής και βλακείες, απλά με 15/15 στο ΟΑΚΑ είσαι πάρα πολύ κοντά στο να πάρεις πλεονέκτημα. Ήδη έχεις και 3 νίκες εκτός και φτάνεις στις 18.. Πολύ καλή βάση. Με τα απορθητα και καστρα και λοιπές βλακείες δεν ασχολούμαι..

Προφανώς και το 2/2 είναι αυτό που όλοι θέλουμε, αλλά προσωπικά προτιμώ να κερδίσουμε τη ΤΣΣΚΑ στο ΟΑΚΑ αν είχα την επιλογή μιας νίκης. Τώρα αν θα είναι 2 νίκες η Φενέρ πίσω ή 3 ξέρω γω, είναι πολύ νωρίς. Γιατί πες ΄.τι κερδίζουμε και μετά κάνουμε εμείς κοιλιά και χάνουμε 2-3 συνεχόμενους. Τι ουσία θα έχει? Έχουμε ακόμα 13 αγώνες. Οπότε για υπολογισμούς έχουμε ακόμα...


Με νίκη επί της Fener υπάρχει διπλό κέρδος γιατί 1ον ο ΠΑΟ κερδίζει την διαφορά που την θεωρώ πολύ σημαντική και 2ον αφήνει ακόμα πιο πίσω έναν διεκδηκητή της 4αδας. Με νίκη επί της CSKA, ούτε η διαφορά της Μόσχας θα καλυφθεί ούτε θα δυσκολευτούν οι Ρώσοι να βγουν πρώτοι. Με ήττα από την Fener οι δυο ομάδες ισοβαθμούν αλλά η Fener έχει την διαφορά, ακόμα κι αν είναι νωρίς δεν είναι το ευνοικότερο σενάριο
paobc3
Εννοείτε ότι η νίκη με Φενέρ σου δίνει περισσότερα πλεονεκτήματα για την συνέχεια ,παρά μια νίκη με Τσσκα ..Το ιδανικό θα ήταν το 2/2 αλλά πολύ πιθανό είναι και το 0/2.Είπαμε η φετινή ευρωλίγκα είναι απρόβλεπτη..Μια ήττα μπορεί να σε παρασύρει σε αμέσως επόμενη ήττα,παίζει σημαντικό ρόλο η ψυχολογία και η φόρμα των ομάδων.Θεωρώ ότι η φετινή Φενέρ έχει παρουσιάσει πολλές αδυναμίες και φυσικά δεν είναι αχτύπητη ακόμα και στην έδρα της..Στην κατάσταση που βρίσκεται ο Παο και κυρίως με αυτόν τον Γκιστ που βλέπουμε ελλείψει Βέσελι? θα κάνει πάρτι!Από την άλλη πιστεύω ότι θα έχουμε περισσότερο πρόβλημα από την περιφέρεια παρά μέσα στην ρακέτα..Δύσκολο ματς,φαβορί οριακά η Φενέρ.Αυτή τη φορά το ποσοστό στο τρίποντο θα παίξει ρόλο!
MustGK
Εγώ προτιμώ 2 στα 2. Και διπλό στη Φενέρ και νίκη στο ΟΑΚΑ με ΤΣσΚΑ. Για να είμαι ειλικρινής αυτό για εμένα είναι το παιχνίδι που θα δείξει σε τι επίπεδο είναι η ομάδα και τι μπορεί να κάνει αυτή τη χρονική στιγμή. Είναι παιχνίδι για μεγάλα χέρια.......
jonaldidhs
http://www.sport24.gr/Basket/Euroleague/eb...li.5030951.html

Θα παιξει ο Βεσελυ οπως τα βλεπω..

http://www.sdna.gr/mpasket/euroleague/euro...o-panathinaikos


Και χωρις Λοτζο εμεις,οριστικα..
pan24
Θα ειναι σημαντικο ο ριβερς να κανει καλο παιχνιδι και ο θανασης να μην φορτωθει γρηγορα με φαουλ αλλιως ο ριβερς θα αφησει τα κοκκαλα του
Το καλο ειναι οτι απο φενερ λειπουν καλινιτς,ναναλυ δηλαδη θα παιξουν αρκετα με γκουντουριτς στο 3 και εχουν μονο κανονικο 3αρι τον ντατομε
Το κακο ειναι οτι ο γκουντουριτς και ο τομπσον εχουν κανει δυο συνεχομενα πολυ καλα παιχνιδια και δεν πρεπει να συνεχιστει αυτο
stefkorner
o Καλινιτς λιγο μετραει σαν απωλεια ,καθως εχουν μαθει εδω και καιρο να λειτουργουν χωρις αυτον !
ο Ναναλι τεραστια απωλεια ,καθως μαζι με τον Βεσελι ηταν σε διαρκη φορμα, εδω και πλ καιρο !
basket72
QUOTE (pan24 @ Jan 15 2018, 19:54 ) *
Θα ειναι σημαντικο ο ριβερς να κανει καλο παιχνιδι και ο θανασης να μην φορτωθει γρηγορα με φαουλ αλλιως ο ριβερς θα αφησει τα κοκκαλα του
Το καλο ειναι οτι απο φενερ λειπουν καλινιτς,ναναλυ δηλαδη θα παιξουν αρκετα με γκουντουριτς στο 3 και εχουν μονο κανονικο 3αρι τον ντατομε
Το κακο ειναι οτι ο γκουντουριτς και ο τομπσον εχουν κανει δυο συνεχομενα πολυ καλα παιχνιδια και δεν πρεπει να συνεχιστει αυτο


Κάποια στιγμή θα παίζαν καλά και ο Γκούντουριτς κι ο Τόμπσον- καλοί παίκτες, ιδίως ο Αμερικάνος.
Σχετικά με τα 3αρια, έχω την εντύπωση ότι δεν αποκλείεται να παίξει και με 3 γκαρντς ο Ζοτς με τον Ουαναμείκερ ως τύποις 3 σε πιεστικά σχήματα. 3αρι επίσης ανεβαίνει κι ο Ντατόμε.
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Jan 16 2018, 02:08 ) *
3αρι επίσης ανεβαίνει κι ο Ντατόμε.


oχι και ανεβαινει 3ρι! ειναι 3ρι smiley.gif
john wick
Παιζει τελικα ο Βεσελι ,προπονηθηκε κανονικα....οποτε τα κοζα αλλαζουν παλι...
stefkorner
QUOTE (john wick @ Jan 16 2018, 02:24 ) *
Παιζει τελικα ο Βεσελι ,προπονηθηκε κανονικα....οποτε τα κοζα αλλαζουν παλι...


ειναι τεραστια παικταρα ο τυπος ! σιγουρα μπαινει στην κορυφαια 5δα της ευρωπης! και σε διαρκη φορμα φετος!
αλλα ξερεις τι σκεφτομουν.. ; ετσι και δεν επαιζε προσωπικα θα αρχιζα να αισθανομαι αγχος ,γιατι θα εμπαινε ενα μικρο πρεπει..! δηλαδη λες με τετοιες απουσιες και στο γενικο τους ντεφορμαρισμα ειναι τεραστια ευκαιρια
να πας και να το κλεψεις το ματς..!
με Βεσελι τελικα μεσα ,απλα σκεπτομαστε σαν αουτσαιντερ του 1προς 3 ,οπως μας δινουν και οι στοιχηματικες .. rolleyes.gif
jonaldidhs
Ειναι απτα λιγα παιχνδια που δεν μπορω καθολου να προβλεψω αποτελεσμα..Ενα γεγονος ειναι οτι δεν εχω δει καθολου Φενερ φετος..Ενα αλλο,οτι θα εχουμε μια σημαντικη απουσια,ενω η Φενερ θα εχει το καλυτερο ψηλο της διοργανωσης μαζι με τον Γκιστ..

Επισης ολοι ξερουμε για την κοντρα μεταξυ Ζοτς-ΔΓ,και οτι ο Ζοτς πλεον λυσσαει σε καθε ματς εναντιον του Παναθηναικου..

Το στοιχειο που πραγματικα με κανει να πιστευω οτι μπορουμε να νικησουμε ειναι ενα..Οτι θα ταξιδεψει ο ΔΓ,μαζι με τους παιχτες..
Και επειδη δεν ειναι ενας αγωνας Π.Ο οπως περυσι,εχω την εντυπωση οτι θα το παρουμε το ματς..Καθαρα διαισθηση..Αυτη ειναι η προβλεψη μου..Σε ολα τα παιχνδια και στις προβλεψεις που κανω παντα στεκομαι μονο στο ψυχολογικο..Εκει ειναι ολη η ουσια..
basket72
QUOTE (stefkorner @ Jan 15 2018, 20:15 ) *
oχι και ανεβαινει 3ρι! ειναι 3ρι smiley.gif

Στη Φενέρ του Ζοτς έχει παίξει και πολύ σαν stretch 4 και λιγότερο σαν 3.
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Jan 16 2018, 03:35 ) *
Στη Φενέρ του Ζοτς έχει παίξει και πολύ σαν stretch 4 και λιγότερο σαν 3.


επομενως κατεβαινει ,οχι ανεβαινει.. rolleyes.gif γιατι ειπα μηπως τον θεωρεις sg tongue.gif
ναι οκ εχει παιξει αρκετα και στο 4 ! αλλα κατα βαση 3ρι ειναι!
με εμας ειδικα πιστευω ο Ζοτς θα παει σε ψηλα σχηματα !ετσι δηλαδη οπως τον ευνοει απο περσυ ...
Thodoros
Καλή τύχη ! Αν και το πιθανότερο σενάριο είναι η ήττα ... έχει κάνει πολλές γκέλες η φετινή fener και πρέπει να ρεφάρει .
Μετά από τα τελευταία νέα που βάζουν κανονικά Βέσελι μέσα δύσκολα βλέπω να τους παίξουμε ψηλά...όσο καλά και αν είναι ο Γκιστ ... μακάρι να αποδειχθεί το αντίθετο όμως.
basket72
QUOTE (stefkorner @ Jan 15 2018, 21:42 ) *
επομενως κατεβαινει ,οχι ανεβαινει.. rolleyes.gif γιατι ειπα μηπως τον θεωρεις sg tongue.gif
ναι οκ εχει παιξει αρκετα και στο 4 ! αλλα κατα βαση 3ρι ειναι!
με εμας ειδικα πιστευω ο Ζοτς θα παει σε ψηλα σχηματα !ετσι δηλαδη οπως τον ευνοει απο περσυ ...


Αριθμητικά κατεβαίνει, μπασκετικά ωστόσο ανεβαίνει: από το χαμηλό ποστ που είναι "βυθισμένος" βγαίνει ψηλά στην περιφέρεια, εξού κι η άνοδος...χονδρικά. bball.gif
muldergre
Γεια σας παιδιά, το όνομά μου παραπέμπει στον πράκτορα Mulder - μιας και τα θρυλικά X-Files επανήλθαν προ δυο εβδομάδων - και είναι η πρώτη μου δημοσίευση.

Αυτή η δυάδα αγώνων είναι εξόχως επικίνδυνη και κινδυνεύουμε να βρεθούμε σε μειονεκτική θέση για το πλεονέκτημα έδρας. Είναι άκρως σημαντικό να πάρουμε έστω μια νίκη για να διατηρηθούμε ψηλά ενόψει της συνέχειας. Η Ρεάλ έρχεται με φόρα, κι αν μας πάρει και την ισοβαθμία η Φενέρ - πολύ πιθανό, 2 πόντοι είναι ισχνή διαφορά - θα έχουμε κατευθείαν πιθανό μειονέκτημα τουλάχιστον με δυο ομάδες (με Ρεάλ επίσης έξω).

Θεωρώ ότι η φετινή Φενέρ, ειδικά στην σημερινή φάση, είναι μια ομάδα που μπορούμε, τουλάχιστον, να την αντιμετωπίσουμε. Δεν υπάρχει ούτε Ούντο, ούτε Μπογντάνοβιτς, ενώ από την άλλη εμείς είμαστε σε πολύ καλύτερο φεγγάρι σε σχέση με όταν την αντιμετωπίσαμε π.χ. πέρυσι στην regular season, που νομίζω πρέπει να ήταν μέσα Ιανουαρίου πάλι.

Πιστεύω πως, από όλες τις απόψεις, μάλλον φτάνει η στιγμή να κάνει ένα καλό παιχνίδι μετά από καιρό ο Ρίβερς.

rahxephon13
Ξεκαθαρο φαβορί η φενερ σήμερα δεν είναι μόνο ότι παίζει στην έδρα τις άλλα κυρίως το ψυχολογικό που έχουμε από πέρσι με το 3-0 στα χιαστί και αυτό φαίνεται από την παρουσία του γιαννακοπουλου στην πολη +ο οπραντοβιτς διαχρονικά των έχει των πασκουαλ, είμαι περίεργος να δω πως θα διαχειριστούμε το ματς και τι θα σκαρφιστεί ο ζοτς για να βγάλει εκτός αγώνα νικ και γκιστ και ελπίζω σε τουλάχιστον σε μια καλή εμφάνιση άσχετα αν έρθει η νίκη.
Nemesakos
Με Λαμόνικα το διαιτητικό τρίο...
KWSN_Men
QUOTE (Nemesakos @ Jan 16 2018, 11:32 ) *
Με Λαμόνικα το διαιτητικό τρίο...


Ο Λαμόνικα, εκτός από τις λίγες περιπτώσεις που κατεβαίνει με χαρτάκι, είναι ιδανικός για τον φιλοξενούμενο.

Σίγουρα, πάντα προσπαθεί να τραβήξει τις κάμερες πάνω του ενώ έχει ενδιαφέρον σε ποιον θα σφυρίξει το καθιερωμένο επιθετικό.
j-kidd13
Μην πιασουμε τα διαιτητικα ακομα δεν αρχισε ο αγωνας.
CG.
Ματς κομβικο για τετραδα
Φαβορι η φενερ αλλα εχουμε τυχη αν ελενξουμε τα ριμπαουντ και τα πικ ν ρολ τους που ειναι κλειδι στην επιθεση τους.
Οποτε δεν πρεπει επουδενει να φορτωθει ο γκιστ και ο σινγκλετον με φαουλ γιατι μετα θα γινει παρτι η ρακετα μας μιας και οι υπολοιποι ψηλοι μας αδυνατουν να αμυνθουν αποτελεσματικα αυτου του ειδους την επιθεση
taurus13
QUOTE (j-kidd13 @ Jan 16 2018, 13:42 ) *
Μην πιασουμε τα διαιτητικα ακομα δεν αρχισε ο αγωνας.


Έχεις δίκιο, ας τ'αφήσουμε για μετά smiley.gif

Εκτός κι αν κερδίσουμε smile.gif
jazz thrilos
Tο μοναδικό δεδομένο που κρατάω εγώ είναι οτι κατά την προσωπική μου εκτίμηση η Φενέρ είναι χειρότερη απο πέρυσι και ο Παναθηναικός καλύτερος απο πέρυσι. Νομίζω οτι εκτός απο τον προφανή στόχο της νίκης που πρέπει να έχει ο Παναθηναικός, ένας δεύτερος σημαντικός στόχος είναι να είναι σε όλο το 40λεπτο ανταγωνιστικός και να βάλει δύσκολα στην Φενέρ ανεξαρτήτως αποτελέσματος. Δεν πρέπει με τίποτα να υποστεί ήττα χαλαρή. Αφενός για την αυτοπεποίθηση της ομάδας και αφετέρου για να δημιουργήσει παρακαταθήκη ανταγωνιστικότητας απέναντι σε μια ομάδα (κάτοχο του τροπαίου) που τον Απρίλη θα είναι στην εξίσωση των Play offs.

Στα αγωνιστικά νομίζω οτι περισσότερο θα επιχειρήσει να βάλει στον αγώνα τον Μέλι απόψε ο Ομπράντοβιτς παρά τον Βέσελι που δεν γνωρίζουμε σε τι κατάσταση θα επιστρέψει και αν μπορεί να βγάλει τα 30λεπτα που έβγαζε το προηγούμενο διάστημα. Σχήμα με τρια γκαρντ και τον Μέλι 4αρι θα δημιουργήσει αρκετές ανισορροπίες στον Παναθηναικό καθώς ο Μέλι βγαίνει εύκολα έξω και απειλεί με συνέπεια. Αν οι Σίνγκλετον και Γκιστ βγουν έξω τα τρια γκαρντ της Φενέρ θα χτυπήσουν πολύ την ρακέτα με drive στο οποίο είναι αρκετά ικανοί (Γουοναμέηκερ, Σλούκας).

Πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι, η Φενέρ πρέπει να καταλάβει οτι οι αδυναμίες της φέτος δεν μπορούν να καλυφθούν και οτι οι υπόλοιποι συνδιεκδικητές μπορούν να την διαβάσουν εύκολα και να την χτυπήσουν στα ίσα.
green_sky
Εγω δεν βλεπω με πιο τροπο ο Παναθηναικος μπορει να παρει το σημερινο παιχνιδι.
Η Φενερ σιγουρα δεν ειναι η περυσινη Φενερ αλλα δεν παυει να ειναι μια πολυ καλη ομαδα που στο ματς μεσα στην Βαλενθια και ενω επαιζε χωρις Βεσελι ,στην τεταρτη περιοδο οταν πατησε το γκαζι τους κατασπαραξε τους Ισπανους.To 50-53 στις αρχες της τεταρτης περιοδου το εκανε 61-80 με συνοπτικες διαδικασιες................
Ο Παναθηναικος απο την αλλη παιρνει ενεργεια και αυτοπεποιθηση μεσα απο την αμυνα του.Ειναι δυνατον να τον αφησουν εκει μεσα να παιξει αμυνα ?
Για να διεκδικησει το ματς ο Παναθηναικος, θα πρεπει να κανει τεραστιο παιχνιδι ,να μεινουν οι σημαντικοι του παιχτες μεχρι τελους στο ματς αλλα και ο παγκος να δωσει μεγαλυτερες βοηθειες απο οτι εχει δωσει μεχρι τωρα και βεβαια να βαλει μεγαλα σουτ.
Σημαντικο να ειναι ευστοχος ο Καλαθης γιατι θεωρω σχεδον σιγουρο οτι ο Ομπραντοβιτς θα τον παιξει under για να εχει δευτερο παιχτη σε βοηθεια αλλα και για να κοβει τις συνεργασιες του Νικ με τον Γκιστ.

70-30 Φενερ.
john wick
μόνο αν πεισμώσουν οι παίχτες λόγω των περσυνών με την Φενέρ δίνω ελπίδες για το σημερινό...
Ίσως να μην ξεκίναγε ο Gist από τηνα ρχή μπας κ μείνει μέσα στο παιχνίδι μέχρι τέλους.
Περιμένω καλό παιχνίδι από Παππά , λόγω έδρας...
pan24
Τωρα ειναι η ευκαιρια να κανουμε το διπλο

Ο σλουκας κανει την καθιερωμενη κοιλια που κανει απο χριστουγεννα μεχρι μεσα-τελη γεναρη.Πλην του προηγουμενου παιχνιδιου με την βαλενθια στα προηγουμενα 4 ειχε μεσο ορο 4,25 ποντους και 4,5 ασσιστ με 3/15 διποντα και 1/10 τριποντα
Ο βεσελυ ειναι αμφιβολος και αν παιξει θα ειναι με 1-2 προπονησεις

Ο καλινιτς ειναι εκτος.Περσι πισω απο ουντο,μπογκντανοβιτς ηταν ο αφανης mvp(στα πλει οφ οχι τοσο αφανης) γιατι καλυπτε 3-4,πολλες φορες επαιζε αμυνα απεναντι στον καλυτερο περιφερειακο του αντιπαλου οπως ο παπανικολαου και επετρεπε στον ζοτς να εχει απειρα σχηματα αφου υπηρχαν φορες που επαιζε σουπερ ψηλο σχημα με αυτον στο 2 η υπερκοντο με αυτον στο 5
Επισης ηταν η κυρια αιτια για τα αθλια παιχνιδια του σινγκλετον στα πλει οφ

Λειπει και ο ναναλυ που ηταν πολυ ανεβασμενος και εχει με πανω απο 10 ποντους με πανω απο 50% τριποντο

Οι συνθηκες ειναι ιδανικες για διπλο

Δεν θα ειναι ευκολο εννοειται.Ο γκουντουριτς και ο τομπσον στα προηγουμενα 2 παιχνιδια ανεβηκαν πολυ και καλυψαν ναναλυ-βεσελυ
Αν συνεχισουν ετσι και σημερα ισως εχουμε θεμα
Ο μελλι αν ειναι σε μερα μπορει να φθειρει στο ποστ τον σινγκλετον η να τον τραβαει στο τριποντο
Θελει προσοχη και ο ντουβεριογλου.Κανονικα ειναι 11-12ος παικτη αλλα μπορει να σου κανει ζημια
Ακομα θυμαμαι τι ειχε κανει στον μπουρουση περσι και την προηγουμενη αγωνιστικη εκανε ζημια σε πλαις-ντουμπλιεβιτς
Αν δεν παιξει ο βεσελυ σιγουρα θα τον δουμε στα λεπτα του βουγιουκα

Αν ο γκιστ φορτωθει νωρις με φαουλ σημερα game over
Σημερα θα ειναι σημαντικος και ο θανασης.Αν κανει παλι τα χαζα του φαουλ νωρις στο 3 μενει μονος του ο ριβερς

Κατι για το πλεονεκτημα.Αν το παρουμε ας μην ειμαστε ατυχοι και πεσουμε στην ρεαλ.Τον απριλη θα εχει πισω τον γιουλ που φαινεται οτι θα επιστρεψει τον φλεβαρη, μαλλον και τους υπολοιπους τραυματιες
Διδυμο γιουλ-ντοντσιτς στο 1-2 θα ειναι απο τα καλυτερα που εχουν εμφανιστει εδω και πολλα χρονια
shtarkws
Ειμαι της αποψης οτι αν το ματς στραβωσει δεν θα το κυνηγησουμε. Πιστευω οτι θα κρατησουν δυναμεις για το εντος με την ΤΣΚΑ. Γενικα οταν υπαρχει διπλη αγωνιστικη καποιες ομαδες διαλεγουν αγωνες.
stefkorner
καθοριστικη για σημερα θα ειναι και η συμβολη του Ντενμον ! να κανει 4ο σερι θετικο ματς στην ευρωλιγκα!και να ανεβει και ο χρονος συμμετοχης του ,καθως σημερα μαλλον θα ειναι αναγκαιο..εφοσον θα λειπει ο Λοτζο ,που παιζει αρκετα στο 2 !
εκτος των αλλων τελευταια φαινεται να εχει περιοριστει καπως..η εμπιστοσυνη του Πασκουαλ προς τον Λεκα.. (βεβαια σημερα του ταιριαζει το ματσαρισμα με τον Ντιξον..)
θελω να ελπιζω σε μεστη εμφανιση,το αναμενομενο 20λεπτο Ντενμον !υποτιθεται αλλωστε πως ξερει και τα
τουρκικα κατατοπια... rolleyes.gif
rahxephon13
QUOTE (shtarkws @ Jan 17 2018, 12:58 ) *
Ειμαι της αποψης οτι αν το ματς στραβωσει δεν θα το κυνηγησουμε. Πιστευω οτι θα κρατησουν δυναμεις για το εντος με την ΤΣΚΑ. Γενικα οταν υπαρχει διπλη αγωνιστικη καποιες ομαδες διαλεγουν αγωνες.

Με των γιαννακο μέσα δεν υπάρχει περίπτωση, να μη σου πω πως ποιο πολύ παίζει να θέλουμε αυτό το ματς λόγω των περσινών πάρα το ματς στην έδρα μας.
j-kidd13
Εγω δεν ειμαι αισιοδοξος παντως(καλα τα ιδια ελεγα και με την Μπαρτσελονα,και κερδισαμε χωρις να παιξουμε και ιδιαιτερα καλα laugh.gif ).ακομα ο Παναθηναικος δεν με εχει κερδισει οσον αφορα τον χαρακτηρα του για να κερδιζει τετοια ματς σε τετοιες εδρες.
Ειναι δυσκολη εδρα για μας της Φενερ.Βεβαια,επειδη ειμαστε σε καλη κατασταση γενικα,συν τα περσινα,συν την παρουσια του υπεραφεντικου εκει που ολο και θα εχει τρελανει τους παικτες,και παμε να τους αυτωσουμε στην εδρα τους κλπ,το φετινό ματς ειναι το πρωτο απ οσα εχουμε δωσει τα τελευταια χρονια εκει,για το οποιο δινω πιθανοτητες για διπλο.

Παντως με μια νικη σε ενα απο τα 2 ματς αυτης της εβδομαδας,ειμαστε καλα.
jonaldidhs
QUOTE (shtarkws @ Jan 17 2018, 12:58 ) *
Ειμαι της αποψης οτι αν το ματς στραβωσει δεν θα το κυνηγησουμε. Πιστευω οτι θα κρατησουν δυναμεις για το εντος με την ΤΣΚΑ. Γενικα οταν υπαρχει διπλη αγωνιστικη καποιες ομαδες διαλεγουν αγωνες.

Ο Πασκουαλ ποτε δεν το κανει αυτο..Την περασμενη χρονια παιζαμε με Ρεαλ εκτος και Οσφπ εντος..Το ειχαμε παει μεχρι τελους με την Ρεαλ παρολο που σε εκεινο το ματς ειχε τραυματιστει (γ΄δεκαλεπτο αν δεν κανω λαθος) ο Γκιστ..Και καμμια μεγαλη ομαδα δεν πρεπει να παραταει ποτε και κανενα παιχνιδι..Αν παρατας παιχνιδια δεν δικαιουσαι να ονομαζεσαι μεγαλη ομαδα..Αυτη βεβαια ειναι η δικη μου οπτικη και νομιζω και του Πασκουαλ αν τον εχω καταλαβει σωστα..
rahxephon13
QUOTE (j-kidd13 @ Jan 17 2018, 13:34 ) *
Εγω δεν ειμαι αισιοδοξος παντως(καλα τα ιδια ελεγα και με την Μπαρτσελονα,και κερδισαμε χωρις να παιξουμε και ιδιαιτερα καλα laugh.gif ).ακομα ο Παναθηναικος δεν με εχει κερδισει οσον αφορα τον χαρακτηρα του για να κερδιζει τετοια ματς σε τετοιες εδρες.
Ειναι δυσκολη εδρα για μας της Φενερ.Βεβαια,επειδη ειμαστε σε καλη κατασταση γενικα,συν τα περσινα,συν την παρουσια του υπεραφεντικου εκει που ολο και θα εχει τρελανει τους παικτες,και παμε να τους αυτωσουμε στην εδρα τους κλπ,το φετινό ματς ειναι το πρωτο απ οσα εχουμε δωσει τα τελευταια χρονια εκει,για το οποιο δινω πιθανοτητες για διπλο.

Παντως με μια νικη σε ενα απο τα 2 ματς αυτης της εβδομαδας,ειμαστε καλα.

Προσωπική άποψη μου είναι ότι δεν χρειαζομαστε ντε και καλά την νίκη σήμερα (δεν είναι αγώνας play off ούτε νοκ άουτ) άλλα ακριβός επειδή δεν έχουμε πείσει σαν ομαδα ότι μπορούμε να χτυπήσουμε αυτά τα ματς μια καλή εμφάνιση ακόμα κι αν χάσουμε στο τέλος μπορεί να βοηθήσει αρκετά στο θέμα ψυχολογίας, βασικά να δείξουμε ότι δεν είναι αχτύπητη.
pan24
Πιστευω οτι χρειαζεται η νικη σημερα γιατι δεν ξερουμε τι θα γινει με την τσσκα.Ξεκουραστοι θα ερθουν μετα απο εντος με την εφες και ενα 0/2 αυτη την εβδομαδα μας αφηνει καπως πισω
john wick
Να γινω λιγο αυστηρος;;;
Γινομαι..,


Αν εξαιρεσουμε τον Ολυμπιακο ,φετος αλλα κ περσυ κ προπερσυ, δεν εχουμε κανει μια μεγαλη εκτος εδρας νικη.. Τετοιες νικες ειναι μεσα στην Μαδριτη ,στην Βαρκελωνη ,στην Μοσχα..
Μηπως κοντευουμε να γινουμε μια πολυ καλη ομαδα εδρας;
Ενας λιγο καλυτερος Ερυθρος Αστερας;
Ειναι μεγαλη ευκαιρια το σημερινο παιχνιδι.Τετοια παιχνιδια ειναι για ανδρες...στον Α γυρο ο Ολυμπιακός εφαγε την σφαλιάρα απο εμας κ πηγε εκει μεσα κ τον εκανε μελιτζανη τον Ζοτς.εμεις εχουμε τα κοτσια;
kobe #24
QUOTE(john wick @ Jan 17 2018, 14:57 ) *
Να γινω λιγο αυστηρος;;;
Γινομαι..,


Αν εξαιρεσουμε τον Ολυμπιακο ,φετος αλλα κ περσυ κ προπερσυ, δεν εχουμε κανει μια μεγαλη εκτος εδρας νικη.. Τετοιες νικες ειναι μεσα στην Μαδριτη ,στην Βαρκελωνη ,στην Μοσχα..
Μηπως κοντευουμε να γινουμε μια πολυ καλη ομαδα εδρας;
Ενας λιγο καλυτερος Ερυθρος Αστερας;
Ειναι μεγαλη ευκαιρια το σημερινο παιχνιδι.Τετοια παιχνιδια ειναι για ανδρες...στον Α γυρο ο Ολυμπιακός εφαγε την σφαλιάρα απο εμας κ πηγε εκει μεσα κ τον εκανε μελιτζανη τον Ζοτς.εμεις εχουμε τα κοτσια;



Ακριβώς όπως τα περιγράφεις είναι. Εδώ και χρόνια ο Παναθηναικός έχει δεν έχει πάρει νίκες με τις μεγάλες ομάδες στα εκτώς πέρα του Ολυμπιακού. Συνήθως μάλιστα χάνει και με μεγάλες διαφορές οπότε δε θα με εκπλήξει αν το ίδιο συμβεί και σήμερα. Θέλω να πιστεύω ότι θα το πάρουμε πάντως το σημερινό γιατί είναι το σημαντικότερο ματς μέχρι τώρα. Η ομάδα πρέπει να τερματίσει στις θέσεις 2 ή 3 γιατί και σαν 4η με πλεονέκτημα να βγεί θα έχει δύσκολο έργο αφού ο 5ος θα είναι λογικά ένας εκ των Ρεάλ, Φενέρ ή Ολυμπιακός. Θεωρώ δεδομένο ότι η CSKA θα τερματίσει πρώτη.
jonaldidhs
QUOTE (john wick @ Jan 17 2018, 14:57 ) *
Να γινω λιγο αυστηρος;;;
Γινομαι..,


Αν εξαιρεσουμε τον Ολυμπιακο ,φετος αλλα κ περσυ κ προπερσυ, δεν εχουμε κανει μια μεγαλη εκτος εδρας νικη.. Τετοιες νικες ειναι μεσα στην Μαδριτη ,στην Βαρκελωνη ,στην Μοσχα..
Μηπως κοντευουμε να γινουμε μια πολυ καλη ομαδα εδρας;
Ενας λιγο καλυτερος Ερυθρος Αστερας;
Ειναι μεγαλη ευκαιρια το σημερινο παιχνιδι.Τετοια παιχνιδια ειναι για ανδρες...στον Α γυρο ο Ολυμπιακός εφαγε την σφαλιάρα απο εμας κ πηγε εκει μεσα κ τον εκανε μελιτζανη τον Ζοτς.εμεις εχουμε τα κοτσια;

Καθολου κακος δεν γινεσαι..Ειμαστε μια καλη ομαδα οχταδας που παλευουμε να γινουμε μεγαλη ομαδα..Πριν τον Πασκουαλ δυσκολευομασταν γενικα να κερδισουμε εκτος εδρας..Φετος εχει αλλαξει αυτο..Καιρος να ερθουν και οι μεγαλες εκτος εδρας νικες..Οταν ερθουν αυτες τοτε θα παμε και Φ4 με πιθανοτητες να το κατακτησουμε..
Thodoros
QUOTE (john wick @ Jan 17 2018, 14:57 ) *
Να γινω λιγο αυστηρος;;;
Γινομαι..,
Αν εξαιρεσουμε τον Ολυμπιακο ,φετος αλλα κ περσυ κ προπερσυ, δεν εχουμε κανει μια μεγαλη εκτος εδρας νικη.. Τετοιες νικες ειναι μεσα στην Μαδριτη ,στην Βαρκελωνη ,στην Μοσχα..
Μηπως κοντευουμε να γινουμε μια πολυ καλη ομαδα εδρας;
Ενας λιγο καλυτερος Ερυθρος Αστερας;
Ειναι μεγαλη ευκαιρια το σημερινο παιχνιδι.Τετοια παιχνιδια ειναι για ανδρες...στον Α γυρο ο Ολυμπιακός εφαγε την σφαλιάρα απο εμας κ πηγε εκει μεσα κ τον εκανε μελιτζανη τον Ζοτς.εμεις εχουμε τα κοτσια;


Άντε ντε , να τα λέμε αυτά! ( οφείλει μια καλή εμφάνιση η ομάδα και έξω ).
Αν δεν μπορεί να παίξει στα ίσα την τωρινή fener με 10 προβλήματα στην πλάτη που έχει ο Ζοτς πως λέμε μετά ότι έχουμε μάτι;α για f4 ? ( αφού σοβαρές έδρες μέχρι τώρα δεν σπάμε .. εκτός από οφσπ που υπάρχει άλλο ιστορικό και είναι άλλης φύσεως παιχνίδια .... ουσιαστικά ακόμα και αν δεν νικήσουμε πρέπει να κάνουμε τα πάντα ώστε να φανούν στο παρκέ 2 ομάδες και όχι 1 .
rahxephon13
Μηπως ειμαστε λιγο αυστηροι με την ομαδα? ομαδα οχταδας ειμασταν πραγματι κοντα για μια τριετια αλλα σιγα σιγα ανεβαινουμε κι αν ακομη δεν εχουμε φτασει να θεωρουμαστε ομαδα f4 τα τελευταια 2 χρονια ειμαστε πολυ κοντα στον στοχο.

Θεωρω οτι υποτιμαμε λιγο την δουλεια που γινεται οταν αντιστοιχες ομαδες με ιστορια οπως η μπαρτσελονα που εχει και περισσοτερο χρημα σε σχεση με εμας 2 χρονια τωρα δεν ειναι καν στην οχταδα αλλα για μας θεωρηται αποτυχια, σαφως και καταλαβαινω οτι ολοι μας εχουμε υψηλες απαιτησεις και προσδοκιες αλλα για μενα με την δουλεια που βλεπω οτι γινεται αν συνεχισουμε ετσι κι ας μην παμε βελιγραδι εγω θα ειμαι ευχαριστημενος αν το παλεψουμε.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.