Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Friends- best character
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3
eftychia
Όλοι μας έχουμε δει χιλιάδες φορες τα φιλαράκια( ας είναι καλά το STAR)... Πείτε μου λοιπόν τον αγαπημένο σας χαρακτήρα από τα φιλαράκια, ή αυτόν που μισήτε ή εστω τελος πάντων αυτόν που σας εμπνέει να σχολιάσετε!!!

Λοίπον εγώ θα κάνω ένα σχόλιο για τον καθένα από τους κύριους 6 πρωταγωνιστές!

Ρος: Με εκνευρίζει ανελέητα αλλά ταυτόχρονα είναι αυτός που γελάω περισσότερο με τις γκριμάτσες του και τις ατυχίες του!

Τζόι: Είναι αυτονόητο ότι γελάω με την αφέλειά του και νομίζω ότι θα ήταν η τέλεια παρέα για να γουρουνιάσω μαζί του ( φαγί σε έξτρα δόσεις!)

Τσάντλερ: Λατρεύω τις βιτριολικές ατάκες του και ειναι ο πιο νορμαλ

Μόνικα: Ο Dizzy με φωναζει ετσι... συκοφαντίες, απλα δε μ αρεσει να χανω!χε...

Ρέιτσελ: Έχουμε τα περισσότερα κοινά ενδιαφέροντα ( fashion, gossip...) επίσης ειμαι το ίδιο αδέξια και ανεύθυνη!

Φοίβη: Οι περισσότεροι δεν την πάνε γιατι τη θεωρούν χαζή αλλά πιστευω ότι είναι η πιο έξυπνη αφού με την τρέλα της τα βγάζει πάντα πέρα και τη λέει σ όλους!

Αυτάααααααα
dizzy_fingers
Αχ αυτά τα φιλαράκια...έχω λιώσει με dvd μπροστά στην οθόνη...
Νομίζω πως το γεγονός ότι όλοι τους έχουν καθημερινές αδυναμίες με τις οποίες μπορούμε να ταυτιστούμε, είναι ο βασικός λόγος της επιτυχίας της σειράς.

Έριξα την ψήφο μου στον Τσάντλερ.
Έξυπνες ατάκες και ταύτιση εφηβικής σεξουαλικής ζωής οι λόγοι.... tongue.gif

Λίγα για τον Ρός πάντως...Οι παλαιοντολόγοι και κατ'επέκτασιν γεωλόγοι είναι τα πιο ενδιαφέροντα άτομα 33.gif.
eftychia
QUOTE
Οι παλαιοντολόγοι και κατ'επέκτασιν γεωλόγοι είναι τα πιο ενδιαφέροντα άτομα



τι να πει κανεις???? καμενος....
morfi
QUOTE(dizzy_fingers @ May 5 2006, 05:54 PM)
Λίγα για τον Ρός πάντως...Οι παλαιοντολόγοι και κατ'επέκτασιν γεωλόγοι είναι τα πιο ενδιαφέροντα άτομα 33.gif.
*

banana.gif 24.gif


Οι αντρες ειναι ολα τα λεφτα.Απο τις γυναικες η μονικα ειναι η καλυτερη.
Οσο τελεια και να ειναι η σειρα, οσο γελιο και να εχει, η απολυτη σειρα ειναι μια.The X Files.Τα φιλαρακια ειναι λιιιιγο πιο κατω.
thrylos7
Τζόι rules!!!
Ρος και Φόιβη έπονται...

Η καλύτερη σειρά είναι το Baywatch... 24.gif
nikoleta21
ο τζοι με κανει και πεφτω κατω απο τα γελιθα και δεν σταματαω laugh.gif αλλα και η φιβη icon_drunk.gif !!!!!!!φιλαρακια για παντα
NBAholic
QUOTE
Όλοι μας έχουμε δει χιλιάδες φορες τα φιλαράκια( ας είναι καλά το STAR)...


Eγώ δεν έχω δει ποτέ τα φιλαράκια, αλλά έχω μια ιδιαίτερη σχέση με ένα ομώνυμο γυράδικο. Γύρος χοιρινός/αρνίσιος, 1,80, κορυφαίο πιτάκι. 38.gif
Αγαπημένος μου χαρακτήρας, ο Μεχμέτ, που δεν ξέρει να μετράει και του κλέβω 2 ευρώ σε κάθε delivery. smile.gif
Dromeas7
QUOTE(NBAholic @ May 6 2006, 01:52 AM)
Eγώ δεν έχω δει ποτέ τα φιλαράκια, αλλά έχω μια ιδιαίτερη σχέση με ένα ομώνυμο γυράδικο. Γύρος χοιρινός/αρνίσιος, 1,80, κορυφαίο πιτάκι. 38.gif
Αγαπημένος μου χαρακτήρας, ο Μεχμέτ, που δεν ξέρει να μετράει και του κλέβω 2 ευρώ σε κάθε delivery.  smile.gif
*



Ακόμα γελάω!!!!ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ 41.gif 41.gif

Τσάντλερ δαγκωτό γιατί όπως σωστά είπε και ο Dizzy είναι ο πιο εύκολος χαρακτήρας για να ταυτιστείς μαζί του.
thrylos7
QUOTE
Eγώ δεν έχω δει ποτέ τα φιλαράκια, αλλά έχω μια ιδιαίτερη σχέση με ένα ομώνυμο γυράδικο. Γύρος χοιρινός/αρνίσιος, 1,80, κορυφαίο πιτάκι. 
Αγαπημένος μου χαρακτήρας, ο Μεχμέτ, που δεν ξέρει να μετράει και του κλέβω 2 ευρώ σε κάθε delivery.

24.gif
Δηλαδή όταν έχεις ανορεξίες σου επιστρέφει 20λέπτο; tongue.gif

Εν τω μεταξύ, ένας φίλος μου έφαγε 3 γύρους από τον Πρασσά... και δεν είναι πάνω από 70 κιλά(όχι ο γύρος).
Ουπς!
offtopic.gif
Μπα! Όχι.. κολλάει με τον Τζόι;
morfi
QUOTE(NBAholic @ May 6 2006, 01:52 AM)
Eγώ δεν έχω δει ποτέ τα φιλαράκια, αλλά έχω μια ιδιαίτερη σχέση με ένα ομώνυμο γυράδικο. Γύρος χοιρινός/αρνίσιος, 1,80, κορυφαίο πιτάκι. 38.gif
Αγαπημένος μου χαρακτήρας, ο Μεχμέτ, που δεν ξέρει να μετράει και του κλέβω 2 ευρώ σε κάθε delivery.  smile.gif
*

Ελα ρε συ, το κλεβεις το παλικαρι?ντροπη σου...

QUOTE(Dromeas7 @ May 6 2006, 05:00 AM)
Τσάντλερ δαγκωτό γιατί όπως σωστά είπε και ο Dizzy είναι ο πιο εύκολος χαρακτήρας για να ταυτιστείς μαζί του.
*

Εγω εχω ταυτιστει με ολους.Οι αντρες ειναι γαματοι, εχουν τρελο γελιο.
Air Kef
Πότε άνοιξε αυτό;;

Αθάνατα φιλαράκια.Η κοπέλα μου έχει όλα να τα dvd και βλέπουμε ατέλειωτες ώρες!

Τζόι χωρίς συζήτηση.Η αφέλειά του είναι ξεκαρδιστική.
Ρος μετά με απίστευτες γκριμάτσες.

Με εκνευρίζει η Ρέιτσελ.Όλο νάζια και εγωισμοί.Άντε ρε Ρος χώσε καμιά σφαλιάρα..
Alexmei
εγώ το βλέπω στο filmnet!!!!!!!!! και δεν χρειάζεται να βλέπω τις εκατοντάδες διαφήμίσεις που βάζει το STAR! εγώ πάω πολλή τον Ρος και Τζόι αλλά πάω στοίχημα ότι όλοι έχετε πει τον Τζόι θα βάλω Ρος
dizzy_fingers
Εγώ είπα Τσάντλερ.



QUOTE
Με εκνευρίζει η Ρέιτσελ.Όλο νάζια και εγωισμοί.Άντε ρε Ρος χώσε καμιά σφαλιάρα..


Όποιος εδώ μέσα πιστεύει ότι η Ρέητσελ έπρεπε να συνεχίσει να τα έχει με τον Τζόι, να σηκώσει το χέρι του. icon_wave.gif
nikoleta21
QUOTE(dizzy_fingers @ May 7 2006, 08:44 PM)
Εγώ είπα Τσάντλερ.
Όποιος εδώ μέσα πιστεύει ότι η Ρέητσελ έπρεπε να συνεχίσει να τα έχει με τον Τζόι, να σηκώσει το χέρι του. icon_wave.gif
*

icon_wave.gifοριστε και το σιτε τουςfriends
Air Kef
Όχι ρε..Δεν έλεγε Τζόι και Ρέιτσελ..
Γιατί ήθελες εσύ να συνεχίσουν;
Warrior
QUOTE(dizzy_fingers @ May 7 2006, 04:44 PM)
Όποιος εδώ μέσα πιστεύει ότι η Ρέητσελ έπρεπε να συνεχίσει να τα έχει με τον Τζόι, να σηκώσει το χέρι του. icon_wave.gif
*


Γιατι τα εχουν ακομα???? huh.gif

Σε ποιον κυκλο επεισοδιων εισαι εσυ?? tongue.gif

Ή εγω ειμαι πολυ πισω? 7.gif 39.gif

Οσον αφορα την ψηφοφορια...Τζοι και γω... smile.gif
nikoleta21
εγω η ο ντιζζυ;
tsops
QUOTE(Air Kef @ May 8 2006, 04:45 AM)
Όχι ρε..Δεν έλεγε Τζόι και Ρέιτσελ..
Γιατί ήθελες εσύ να συνεχίσουν;
*


Μου φαίνεται η Ευτυχία πέρασε όντως μία άλλη αύρα στο Basketforum biggrin.gif από τα πολλά X and O's είχαμε χαζέψει! αλλά από την άλλη, σας βλέπω όλους τρομακτικά ενημερωμένους blink.gif
dizzy_fingers
Ε, να ξεκολλάμε κάθε λίγο και τόσο από την σπυριάρα.
Να εξασκούμε τα social skills μας 24.gif hammer.gif.

QUOTE(Warrior @ May 8 2006, 10:53 AM)
Γιατι τα εχουν ακομα???? huh.gif

Σε ποιον κυκλο επεισοδιων εισαι εσυ?? tongue.gif
*


Όχι, λέω εκεί που πήγαν να φασωθούν στον προτελευταίο κύκλο και αποφάσισαν να μη συνεχίσουν...πιστεύω ότι σαν χαρακτήρες ταιριάζανε καλύτερα.
Air Kef
QUOTE
εκεί που πήγαν να φασωθούν


Ρε διαβάζει και η νικολέτα.. blink.gif 69.gif 24.gif 24.gif

QUOTE
Οσον αφορα την ψηφοφορια...Τζοι και γω...


Έτσι αγόρι μου έλα και συ στους Τζοϊκούς!

Τσοπς δεν παρακολουθείς;;
eftychia
QUOTE
Όποιος εδώ μέσα πιστεύει ότι η Ρέητσελ έπρεπε να συνεχίσει να τα έχει με τον Τζόι, να σηκώσει το χέρι του. icon_wave.gif
*




Συμφωνω σ αυτο απολυτα, γελαω πολυ με τον Ρος αλλα ρε πουλακι μου ειναι πολυ ξενερωτος...

Να κανω και μια αλλη ερωτηση? Τι βρισκουν όλες οι γυναικες στον Τζόι ακαταμαχητο?
Γιατι ενω αντικειμενικα ο Ρος ειναι πιο ομορφος απο τον Τζοι, δεν εχει καμια σχεση απο τις κατακτησεις του?
Γιατι ενω ειναι ψηλος, καλο σωμα, γλυκουλης, με θεση Doctor,... μπλα σε συγκριση με τον Τζοι ο οποιος ειναι αφραγκος και λιγο παχουλουλης, τον κερδιζει ανετα ο Τζοι?

Κι εγω παρολα αυτα απο Ρος και Τζοι προτιμω Τζοι...!!!
dizzy_fingers
QUOTE
με θεση Doctor


24.gif 24.gif 24.gif

Βαλτή από τον Ρος θα είσαι εσύ tongue.gif.
Sadead Neth
QUOTE(eftychia @ May 9 2006, 11:50 AM)
Κι εγω παρολα αυτα απο Ρος και Τζοι προτιμω Τζοι...!!!
*


Αφού και εσύ προτιμάς Τζόι γιατί δεν μπορείς να καταλάβεις και τις υπόλοιπες γυναίκες. Πάντως εγώ δε θα 'θελα να συνεχίσει να τα 'χει με τον Τζόι η Ρέητσελ.
Τέσπα καλύτερος χαρακτήρας είναι μακράν ο Τσάντλερ.
tsops
QUOTE(Air Kef @ May 9 2006, 02:33 AM)
Τσοπς δεν παρακολουθείς;;
*


Παιδιά, το έβλεπα στην Αμερική παλιά όταν ξεκίνησε μαζί με το Seinfeld (άλλη φοβερή σειρά) και τα Gargoyles (ναι, είναι κινούμενα σχέδια) και παροδικά εδώ. Ναι, είμαι ακόμα και εγώ Friendικός! biggrin.gif

Θέλετε ήρωα? Marta Kauffman, η δημιουργός τους. Βρήκε 6 άγνωστα παιδιά (με εξαίρεση τη Courteney Cox - Monica) και τους κόλλησε στη μύτη μας σαν το ζντούπ του MEGA! biggrin.gif
Air Kef
Οντως.Και να φανταστείς πως για τον ρόλο της Μόνικα προοριζόταν η Άννιστον αλλά τελικά ή ίδια η Τζένιφερ τους έπεισε να την δοκιμάσουν ως Ρέιτσελ μιας και πίστευε πως ο ρόλος αυτός της ταίριαζε γάντι.Και βέβαια δεν είχε άδικο!

Ένα από τα σοβαρότερα προβλήματα αυτών των 6,στην πραγματική τους ζωή, είμαι σίγουρος πως είναι η απόλυτη ταύτισή των προσώπων τους και των χαρακτήρων τους με τους ρόλους που υποδύονται στην σειρά.

Με μερική εξαίρεση την Άνιστον που είναι Ελληνίδα,όποιον άλλον και δει κάποιος σε μια ταινία δεν θα πει π.χ. "ο Ντέιβιντ Σγουίμερ" αλλά "ο Ρος",κάτι που φαντάζομαι δεν ισχύει για κανέναν άλλον ηθοποιό πουθενά,σε τέτοιο βαθμό.
tsops
QUOTE(Air Kef @ May 12 2006, 01:59 AM)
...κάτι που φαντάζομαι δεν ισχύει για κανέναν άλλον ηθοποιό πουθενά,σε τέτοιο βαθμό.
*


Θα διαφωνήσω ελαφρά. Φαντάζεσαι κάποιος (ή κάποια!) να δει τον Ron Moss στο δρόμο? τι θα πει? "Βρε ο Ron από το Predator 2" ή "ώπα, ο Ridge Forrester από το Bold & the Beautiful - Τόλμη και Γοητεία"? blink.gif

Επί παραδείγματι, το The Young & The Restless - Ατίθασα Νιάτα, είναι on air περισσότερο από 33 χρόνια! Υπάρχουν ηθοποιοί σε αυτή τη σειρά που παίζουν από την αρχή...Φαντάσου...

Πως με βλέπεις? laugh.gif
peka
Εγω απλα προτιμω Ρος στα λιγα επεισοδια που εχω παρακολουθησει...
smile.gif
Alexmei
QUOTE(dizzy_fingers @ May 7 2006, 05:44 PM)
Εγώ είπα Τσάντλερ.
Όποιος εδώ μέσα πιστεύει ότι η Ρέητσελ έπρεπε να συνεχίσει να τα έχει με τον Τζόι, να σηκώσει το χέρι του. icon_wave.gif
*

icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif
thrylos7
Kαι μετά λέγαμε τον Φασούλα αράχνη(με τη χαρακτηριστική φωτογραφία...)
tongue.gif
mstam
Η Ρειτσελ ταιριαζει μονο με τον Ρος.Και ο Τζοι μονο με τον Τσαντλερ!!!
apkat
Τωρα το ειδα και ενιωσα οτι πρεπει να ψηφισω..Φοιβη λοιπον δαγκωτο!!!!!!!Πως ειναι δυνατον να μην την εχετε ψηφισει αλλοι;;Ειανι απιστευτη.Μετα Ρος,αρκετα μετα Τσαντλερ,Λιγο πιο κατω Τζοι με Ρειτσελ και μακραν τελευταιαη Μονικα..

Παντως Ρος μονο με Ρειτσελ..Αυτο που θα ηθελα να δω και δεν ειδα(θα το εχετε σκεφτει αρκετοι νομιζω) ειναι Φοιβη με Τζοι..
Air Kef
Σαν ερωτικο ζευγάρι δν επαιξαν ποτε όντως..Και δν ξερω αν θα έλεγε..

Είχαν ομως αν τακτα επεισόδια καποιες σκηνές παράνοιας οπως τοτε που τον κουρευε με το σουρωτηρι στο κεφάλι ή που έβγαιναν για να θαψουν τους άλλους 4..
liolias
Μαλλον ειμαι ο μονος στο φορουμ που δεν εβλεπα ε??? banana.gif
Pierce
ποτε δεν ειναι αργα! καθε σ/κ στις 2:30 στο σταρ. θα το δειχνει για παντα...
Air Kef
Mακαρι..Και αν γινόταν να δειχνει και 4 επισόδεια αντι για 2..Θα μας έφτιαχνε τα μεσημέρια και θα πέρναγε πιο γρήγορα η ώρα μεχρι τις 17.00 που αρχιζει η Α1. biggrin.gif

λιολια στο ντβνταδικο της γειτονιας και γρήγορα..
eftychia
Αχ γαμωτο δουλευω μεσημερια Σαββατου και τα χανω... Οσο για το ζευγαρι Τζοι-Φοιβη οχι δε μου ακουγεται ωραιος συνδιασμος, υπερβολικη δοση τρελας!!! Ρος- Φοιβη θα ειχε πολυ πλακα! smiley.gif
alan
Η Ρειτσελ ταιριαζει μονο με τον Ρος.Και ο Τζοι μονο με τον Τσαντλερ!!!

ζευγαρι Τζοι-Φοιβη-ακουγεται ωραιος συνδιασμος
για παντα...
Air Kef
Πω,πω....


Ρος και Φοιβη θα ηταν θεικο..!!!Κριμα που δν έκατσε στα πρωτα επεισοδεια που φιλιουνται..

Σκηνη Ρος-Φοιβη που θα μεινει αξεχαστη..

Ο Ρος <<απαιτει>> απο την Ρειτσελ να τον φωναζει "daddy" μπροστα στο μωρο τους την Εμμα.

Η Φοιβη φτιαχνεται και λεει του Ρος με ΤΟ υφος:

Φοιβη: Οoh...I like that daddy..!!

Ρος: No,I didn't mean it that way..

Φ(χαμογελαστη,με ύφος γατας): Ooh..Is daddy getting angry??
Is daddy gonna....spank me???
Ρος(χαμογελαστος,εχοντας μπει στο πετσι του ρολου): Well it depends....Have you been a baaaaad gir.........Shit,I can't do this!!!!!



Και γαμω τα γελια!!Όποιος το έχει δει εστω και μια φορα το θυμαται..!
mad_about_basketball
Η Φοιβη μακραν. Οποιος θυμαται την σκηνη που ο Ρος επαιζε το σκοτσεζικο οργανο (δεν θυμαμαι ονομα) και θυμαται και τι εκανε η Φοιβη... Επισης και οι ατακες της οι φοβερες 19.gif
Gravedigger
Joey ftw.Είναι τρομερός...Τι γέλιο έχω ρίξει...Γενικά μ'αρέσουν όλοι εκτός από την Monica που μου την σπάει απίστευτα.
spysta
Μην ψαχνετε να ξεχωρισετε καποιον .. ΟΛΟΙ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ... ΘΕΙΚΑ τα FRIENDS !!!!!!!! 41.gif 41.gif smiley.gif


επισης ατομαρες ητανε και κατι τυποι που σκαγανε για κανα δυο επεισοδια ..
Θυμστε αυτον τον ΘΕΟ που ειχε σκασει για συγκατοικος του Τσαντλερ οταν εφυγε ο Τζοι ..ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!! smiley.gif
B for Basketball
Πωω...Και σκεφτηκα πολλες φορες να ανοιξω τοπικ για τα Friends αλλα τελικα υπαρχει biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Λοιπον....Ο αγαπημενος μου ειναι ο Τσαν Τσαν!!
Θεος...κορυφαιος...ανεπαναληπτος...μοναδικος ...τρισμεγιστος....εκαντοταμεγιστος... tongue.gif
Μετα ακολουθουν για μενα Τζοι, Ρακελα...(μου το κολλησε ο ιταλος ο βλακας tongue.gif ) Ρος, Μονικα ,Φοιβη...

Εχω ολα τα επεισοδια σε dvd και οταν τελλειωνω να τα βλεπω ξεκιναω απο την αρχη παλι. biggrin.gif
Τωρα ειμαι στον 5ο κυκλο και το τελευταιο που ειδα ηταν ''TOW chandler work laugh'' στο οποιο ο Τσαν γελαει σαν χαζος σε καθε ατακα του αφεντικου του και η μονικα το θεωρει γελοιο και επισης η Ρακελα μαθαινει για αυτους!!

Και τωρα σας αφηνω να δω το ''Tow joeys bag''
Θυμαστε.....UNISEX -- u-n'-i-sex!!! 24.gif
KobeBryant
Ρος ο καλυτερος!!! Οι γκριματσες που κανει ειναι ολα τα λεφτα biggrin.gif biggrin.gif
Jabar
ψήφισα τζόϋ όλοι είναι καλοί γιατί είναι συμπληρωματικοί ρόλοι.
center
joey phoebe the best... 77.gif 77.gif
Δεν υπάρχει σκηνή με αυτούς τους δυο που να μην έχω πέσει κάτω από τα γέλια...!!!
jois21
Παιδια ευχαριστω για την εμπιστοσυνη σας.
eftychia
QUOTE(Gravedigger @ Feb 23 2008, 16:43 ) *
Joey ftw.Είναι τρομερός...Τι γέλιο έχω ρίξει...Γενικά μ'αρέσουν όλοι εκτός από την Monica που μου την σπάει απίστευτα.



Οχιιιιιιιιιιιιιιιι ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεε Μονικα rules!!! (οπως ολοι τους ομως, ακομα κι ο Ganther!)
Gravedigger
QUOTE(eftychia @ Feb 25 2008, 22:30 ) *
Οχιιιιιιιιιιιιιιιι ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεε Μονικα rules!!! (οπως ολοι τους ομως, ακομα κι ο Ganther!)

ΟΚ,εδώ εσένα σ'αρέσει η Kirsten Dunst! tongue.gif
Δεν την μπορώ την Monica είναι υστερικιά!
center
QUOTE(Gravedigger @ Feb 25 2008, 22:34 ) *
ΟΚ,εδώ εσένα σ'αρέσει η Kirsten Dunst! tongue.gif
Δεν την μπορώ την Monica είναι υστερικιά!

Δν σου αρέσει η kirsten dunst????
blink.gif blink.gif ohmy.gif ohmy.gif
phoebe rules!!!!
Air Kef
Αν καποια αντιπαθω καποιες φορες στα Φιλαρακια αυτη ειναι η Ρειτσελ και ο τροπος που χρησιμοποιεί τους αλλους. tongue.gif


Μονικα με τπτ.

You lose sucker!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.