Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2
nikos64
QUOTE(Fourteen @ Apr 20 2018, 11:24 ) *
Υποθετικο σωματείο: 30 παιδια απο 20€ το καθε ενα μας κανουν 600€ το μηνα! 3 προπονητες απο 150€ το μηνα 450, 6 αγωνες εντος το μηνα για τα 3 τμηματα απο περιπου 40€ ο ενας 160€!610€ συνολο! Δεν βαζω μεσα καποια εξοδα οπως φυσιοθεριαπευτων π.χ.! Προφανώς θα υπαρξει προβλημα για το σωματειο! Η λυση ειναι νομιζω τα τροφεια! Χωρις υπερβολες απο τα σωματεια. Ενα ποσο των 150-300 αναλογα με την ηλικια θα ηταν κατι που θα ικανοποιουσε σχεδον ολους


Υπαρκτο σωματειο Μελισσια μπες στην ιστοσελιδα του και δες τα τμηματα του και κανε εκει τους υπολογισμους σου εκει γιατι δεν ζητανε τροφειο ? εκει πως βγαινουνε ?
Δεν μπορει να ειναι λυση το τροφειο (και ενα ευρω ναναι ) στον ερασιτεχνικο αθλητισμο και στην μηδενικη απαγγελματικη προοπτικη στις γυναικες.

ethn
Οταν προσφερεις οικονομικα ανταλλαγματα δεν εισαι ερασιτεχνης αλλα να το προσπερασω και αυτο, ειναι φανερα αυτα ? φαινονται καπου στα βιβλια της ομαδας?

να μην πω ονοματα θεωρω το εξης οταν ο καθε συλλογος κανει μια επενδυση σε αθλητη παιρνει και τα ρισκα του ενα απο αυτα ειναι και αυριο να σου πει δεν θελω να συνεχισω με εσας .

QUOTE(ggrilik @ Apr 20 2018, 12:38 ) *
κάνεις συμβόλαιο 100.000................................
.. ....................Τα έχω σκεφτεί όλα rolleyes.gif

ερωτηση
το συμβολαιο των 100.000 που το βρισκεις ? και ΠΟΣΕΣ μπορουν να το βρουν ?
αν εχεις βρει και αυτο ΘΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ethn
QUOTE(nikos64 @ Apr 20 2018, 12:46 ) *
Υπαρκτο σωματειο Μελισσια μπες στην ιστοσελιδα του και δες τα τμηματα του και κανε εκει τους υπολογισμους σου εκει γιατι δεν ζητανε τροφειο ? εκει πως βγαινουνε ?
Δεν μπορει να ειναι λυση το τροφειο (και ενα ευρω ναναι ) στον ερασιτεχνικο αθλητισμο και στην μηδενικη απαγγελματικη προοπτικη στις γυναικες.

ethn
Οταν προσφερεις οικονομικα ανταλλαγματα δεν εισαι ερασιτεχνης αλλα να το προσπερασω και αυτο, ειναι φανερα αυτα ? φαινονται καπου στα βιβλια της ομαδας?

να μην πω ονοματα θεωρω το εξης οταν ο καθε συλλογος κανει μια επενδυση σε αθλητη παιρνει και τα ρισκα του ενα απο αυτα ειναι και αυριο να σου πει δεν θελω να συνεχισω με εσας .



Δεν έχω ιδέα αλλά φαντάζομαι ότι τα ανταλλάγματα δεν φαίνονται πουθενά..

ggrilik
QUOTE (nikos64 @ Apr 20 2018, 12:56 ) *
ερωτηση
το συμβολαιο των 100.000 που το βρισκεις ? και ΠΟΣΕΣ μπορουν να το βρουν ?
αν εχεις βρει και αυτο ΘΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Είναι σε λίρες Τουρκίας. Δεν έβρισκα το σύμβολο. Ορίστε: ₺
Fourteen
QUOTE(nikos64 @ Apr 20 2018, 12:56 ) *
Υπαρκτο σωματειο Μελισσια μπες στην ιστοσελιδα του και δες τα τμηματα του και κανε εκει τους υπολογισμους σου εκει γιατι δεν ζητανε τροφειο ? εκει πως βγαινουνε ?
Δεν μπορει να ειναι λυση το τροφειο (και ενα ευρω ναναι ) στον ερασιτεχνικο αθλητισμο και στην μηδενικη απαγγελματικη προοπτικη στις γυναικες.

ethn
Οταν προσφερεις οικονομικα ανταλλαγματα δεν εισαι ερασιτεχνης αλλα να το προσπερασω και αυτο, ειναι φανερα αυτα ? φαινονται καπου στα βιβλια της ομαδας?

να μην πω ονοματα θεωρω το εξης οταν ο καθε συλλογος κανει μια επενδυση σε αθλητη παιρνει και τα ρισκα του ενα απο αυτα ειναι και αυριο να σου πει δεν θελω να συνεχισω με εσας .


ερωτηση
το συμβολαιο των 100.000 που το βρισκεις ? και ΠΟΣΕΣ μπορουν να το βρουν ?
αν εχεις βρει και αυτο ΘΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Σωματεια οπως τα Μελίσσια εχουν και αναλογο αριθμο αθλουμενων! Και φυσικα υψηλότερο μηνιαίο τιμημα.
Τα υπόλοιπα μικρα σωματεία?
ethn
QUOTE(ggrilik @ Apr 20 2018, 13:04 ) *
Είναι σε λίρες Τουρκίας. Δεν έβρισκα το σύμβολο. Ορίστε: ₺



Αχαχαχαχαχα! Ή σε ρουπίες!!! रू
Άρης
QUOTE (ethn @ Apr 20 2018, 12:56 ) *
Δεν έχω ιδέα αλλά φαντάζομαι ότι τα ανταλλάγματα δεν φαίνονται πουθενά..


Είναι με απόδειξη είσπραξης του σωματείου και περνάνε ως οικονομική ενίσχυση στα έσοδα του τμήματος.
ethn
QUOTE(Άρης @ Apr 20 2018, 13:17 ) *
Είναι με απόδειξη είσπραξης του σωματείου και περνάνε ως οικονομική ενίσχυση στα έσοδα του τμήματος.



A ok, δεν το γνώριζα , αν και εγώ αναφερόμουν σε χρήματα προς αθλητες (γονεις) . Εκτός και αν δεν γίνεται κάτι τέτοιο
Άρης
QUOTE (nikos64 @ Apr 20 2018, 09:48 ) *
τωρα γιατι τον μπερδευεις τον ανθρωπο με το βολλευ ? συγκεκριμενα πραγματα ζητησε .


Για το παραδειγμα που λες απλα πραγματακια
Τα Μελισσια μια χαρα τα πανε χωρις την φιλοσοφια σου , μια φιλοσοφια που εδω την ξανασυναντησα εδω

http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=13500

και ειχε συζητηθει αρκετα ..... αυτο που μου εχει μεινει σαν εικονα ειναι η αλαζονεια των διοικουντων που ολα τα κανανε τελεια και παντου ειχαν δικιο....


Είμαι σίγουρος ότι αν όχι όλοι, η πλειονότητα όσων γράφουν έδώ δεν έχουν και δεν είχαν ποτέ σχέση με ευθύνες διοικητικές. Απλά είναι γονείς.
Το παράδειγμά μου ήρθε στο σωματείο 12 χρονών και έμεινε περίπου 6 χρόνια. Στο διάστημα αυτό ο γονιός της κατέβαλε συνολικά 800 ευρώ ως οικονομική ενίσχυση. Η ενίσχυση στο σύλλογο που αναφέρομαι καταβάλλεται μέχρι τις κορασίδες. Μετά δεν υπάρχει κάποια συνεισφορά. Στο διάστημα των 6 χρόνων με την ομάδα κατέκτησε 2 πρωταθλήματα κορασίδων και ένα νεανίδων, Ταξίδεψε με έξοδα του σωματείου και αγωνίστικε σε τρία Πανελλήνια πρωταθλήματ, εξασφάλισε μόρια, έγινε διεθνής και γιά δύο χρόνια ΄πήρε εμπειρίες αγωνιζόμενη ως βασική στην Α΄κατηγορία γυναικών. Φεύγοντας γιά άλλα λιμάνια και με προίκα όλα όσα απέκτησε στο αρχικό της σωματείο , έχει τη δυνατότητα να παίρνει . οδοιπορικά αρκετά σύμφωνα με την σημερινή οικονομική πραγματικότητα.

Τα παραπάνω αφορούν αρκετές ακόμη αθλήτριες του συγκεκριμένου σωματείου που πήραν μεταγραφή χωρίς ΑΣΕΑΔ. Απλά οι ίδιες και οι γονείς τους αναγνώρισαν το δικαίωμα του σωματείου να αποκτήσει την οικονομική δυνατότητα προκειμένου να έχει συνέπεια στις υποχρεώσεις του και να προσφέρει στις επόμενες φουρνιές καλύτερες συνθήκες.

Υ.Γ. 1.Είμαι σίγουρος ότι θα είχατε άλλη άποψη αν θα είχατε την ευθύνη των υποχρεώσεων του σωματείου του οποίου θα είχατε την οικονομική ευθύνη.

Υ.Γ. 2 Είμαι επίσης πλέον σίγουρος για κάποιους εξ υμών ότι η λαϊκή παροιμία " εκατό ξυλιές σε ξένο πισινό" ταιριάζει γάντι στην περίπτωση που κουβεντιάζουμε.







nikos64
QUOTE(Άρης @ Apr 20 2018, 14:11 ) *
Είμαι σίγουρος ότι αν όχι όλοι, η πλειονότητα όσων γράφουν έδώ δεν έχουν και δεν είχαν ποτέ σχέση με ευθύνες διοικητικές. Απλά είναι γονείς.
Το παράδειγμά μου ήρθε στο σωματείο 12 χρονών και έμεινε περίπου 6 χρόνια. Στο διάστημα αυτό ο γονιός της κατέβαλε συνολικά 800 ευρώ ως οικονομική ενίσχυση. Η ενίσχυση στο σύλλογο που αναφέρομαι καταβάλλεται μέχρι τις κορασίδες. Μετά δεν υπάρχει κάποια συνεισφορά. Στο διάστημα των 6 χρόνων με την ομάδα κατέκτησε 2 πρωταθλήματα κορασίδων και ένα νεανίδων, Ταξίδεψε με έξοδα του σωματείου και αγωνίστικε σε τρία Πανελλήνια πρωταθλήματ, εξασφάλισε μόρια, έγινε διεθνής και γιά δύο χρόνια ΄πήρε εμπειρίες αγωνιζόμενη ως βασική στην Α΄κατηγορία γυναικών. Φεύγοντας γιά άλλα λιμάνια και με προίκα όλα όσα απέκτησε στο αρχικό της σωματείο , έχει τη δυνατότητα να παίρνει . οδοιπορικά αρκετά σύμφωνα με την σημερινή οικονομική πραγματικότητα.

Τα παραπάνω αφορούν αρκετές ακόμη αθλήτριες του συγκεκριμένου σωματείου που πήραν μεταγραφή χωρίς ΑΣΕΑΔ. Απλά οι ίδιες και οι γονείς τους αναγνώρισαν το δικαίωμα του σωματείου να αποκτήσει την οικονομική δυνατότητα προκειμένου να έχει συνέπεια στις υποχρεώσεις του και να προσφέρει στις επόμενες φουρνιές καλύτερες συνθήκες.

Υ.Γ. 1.Είμαι σίγουρος ότι θα είχατε άλλη άποψη αν θα είχατε την ευθύνη των υποχρεώσεων του σωματείου του οποίου θα είχατε την οικονομική ευθύνη.

Υ.Γ. 2 Είμαι επίσης πλέον σίγουρος για κάποιους εξ υμών ότι η λαϊκή παροιμία " εκατό ξυλιές σε ξένο πισινό" ταιριάζει γάντι στην περίπτωση που κουβεντιάζουμε.


Αν ποτε βγαλουμε ακρη .....
υπαρχει και η αλλη αποψη αγαπητε
χαρη στο ταλεντο της κερδισατε τους τιτλους που αναφερατε ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΗΚΑΤΕ ,την ΞΕΖΟΥΜΙΣΑΤΕ ωστε να αγωνιζεται οπου μπορουσε ηλικιακα επαιζε 30+ λεπτα σε αγωνες που εισασταν 40 ποντους μπροστα και οι αλλες κοιταγανε απο το παγκο ... και οχι δεν εξασφαλισε αυτη μορια ΑΥΤΗ εξασφαλισε για τις υπολοιπες της ομαδας μορια χαρη σε αυτην πηγανε ταξιδακια και τα υπολοιπα παιδια...
και το ευχαριστω ποιο ητανε ? τραβα ΑΣΕΑΔ ....
εγω λεω και το αλλο αν ειχε παει ευθυς εξαρχης σε αλλο συλλογο ισως να ηταν αμερικη να τα ειχε παει ακομη καλλιτερα με το ταλεντο της .

και εγω θελω να γινω προεδρος στον μπασκετικο ολυμπιακο αλλα χωρις να βαζω το χερι στη τσεπη γινεται?

QUOTE
Είμαι επίσης πλέον σίγουρος για κάποιους εξ υμών ότι η λαϊκή παροιμία " εκατό ξυλιές σε ξένο πισινό" ταιριάζει γάντι στην περίπτωση που κουβεντιάζουμε.

συμφωνω και επαυξανω
Άρης
QUOTE (nikos64 @ Apr 20 2018, 15:00 ) *
Αν ποτε βγαλουμε ακρη .....
υπαρχει και η αλλη αποψη αγαπητε
χαρη στο ταλεντο της κερδισατε τους τιτλους που αναφερατε ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΗΚΑΤΕ ,την ΞΕΖΟΥΜΙΣΑΤΕ ωστε να αγωνιζεται οπου μπορουσε ηλικιακα επαιζε 30+ λεπτα σε αγωνες που εισασταν 40 ποντους μπροστα και οι αλλες κοιταγανε απο το παγκο ... και οχι δεν εξασφαλισε αυτη μορια ΑΥΤΗ εξασφαλισε για τις υπολοιπες της ομαδας μορια χαρη σε αυτην πηγανε ταξιδακια και τα υπολοιπα παιδια...
και το ευχαριστω ποιο ητανε ? τραβα ΑΣΕΑΔ ....
εγω λεω και το αλλο αν ειχε παει ευθυς εξαρχης σε αλλο συλλογο ισως να ηταν αμερικη να τα ειχε παει ακομη καλλιτερα με το ταλεντο της .

και εγω θελω να γινω προεδρος στον μπασκετικο ολυμπιακο αλλα χωρις να βαζω το χερι στη τσεπη γινεται?


συμφωνω και επαυξανω

Ξέρεις τον τρόπο που μια ομάδα παίρνει πρωταθλήματα με μια αθλήτρια καλή? Το μπάσκετ φίλε μου είναι ομαδικό άθλημα και και για να παίρνεις πρωταθλήματα θέλεις πολλές καλές. Επειδή εσύ και μερικοί - μερικές εδώ λειτουργείται χωρίς καλή πρόθεση, όπως οι πολιτικοί στα κανάλια ( όταν ο ένας λέει ναι , ο του άλλου κόμματος πρέπει υποχρεωτικά να πεί όχι) γιαυό και σταματάω εδώ.
Δεν μπορώ να συναγωνιστώ την ευρυμάθεια σας. Είστε εξπέρ στα διοικητικά ενώ έχετε περάσει ακροθιγώς ή και καθόλου από διοίκηση σωματείου. Εχετε γίνει ειδικοί προπονητές αν και το μπάσκετ το γνωρίσατε μαζί με το παιδί σας και γενικά έχετε το χάρισμα του παντογνώστη.
Προσπάθησα να περιγράψω μια πραγματικότητα σε θεσμικό και πρακτικό επίπεδο , να μεταφέρω προσωπικές εμπειρίες ετών
αλλά δεν είχα προβλέψει ότι ο γονιός, εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων, παραμένει γονιός και μπορεί με ευκολία να περιφέρει την ασχετοσύνη του και να την σερβίρει ως μοναδική αυθεντικότητα.
Γειά και χαρά σας και να είστε σίγουροι ότι η εμπλοκή σας στο χώρο του αθλητισμού μεγεθύνει αντί να περιορίζει τα προβλήματα που έτσι κιαλλοιώς έχει.



nikos64
angry_red.gif
QUOTE(Άρης @ Apr 20 2018, 19:24 ) *
Ξέρεις τον τρόπο που μια ομάδα παίρνει πρωταθλήματα με μια αθλήτρια καλή? Το μπάσκετ φίλε μου είναι ομαδικό άθλημα και και για να παίρνεις πρωταθλήματα θέλεις πολλές καλές. Επειδή εσύ και μερικοί - μερικές εδώ λειτουργείται χωρίς καλή πρόθεση, όπως οι πολιτικοί στα κανάλια ( όταν ο ένας λέει ναι , ο του άλλου κόμματος πρέπει υποχρεωτικά να πεί όχι) γιαυό και σταματάω εδώ.
Δεν μπορώ να συναγωνιστώ την ευρυμάθεια σας. Είστε εξπέρ στα διοικητικά ενώ έχετε περάσει ακροθιγώς ή και καθόλου από διοίκηση σωματείου. Εχετε γίνει ειδικοί προπονητές αν και το μπάσκετ το γνωρίσατε μαζί με το παιδί σας και γενικά έχετε το χάρισμα του παντογνώστη.
Προσπάθησα να περιγράψω μια πραγματικότητα σε θεσμικό και πρακτικό επίπεδο , να μεταφέρω προσωπικές εμπειρίες ετών
αλλά δεν είχα προβλέψει ότι ο γονιός, εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων, παραμένει γονιός και μπορεί με ευκολία να περιφέρει την ασχετοσύνη του και να την σερβίρει ως μοναδική αυθεντικότητα.
Γειά και χαρά σας και να είστε σίγουροι ότι η εμπλοκή σας στο χώρο του αθλητισμού μεγεθύνει αντί να περιορίζει τα προβλήματα που έτσι κιαλλοιώς έχει.


μαλιστα ......
εγω γνωριζω οτι οταν θελεις να προσφερεις ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΕΙΣ ανταλλαγμα ΔΕΝ ΕΚΒΙΑΖΕΙΣ για ανταλλαγματα , μπορει να να το ζητησεις αλλα οχι να το απαιτησεις
Δεν νομιζω να σας εξαναγκασε καποιος να ασχοληθητε ,με το αθλημα ουτε να σας παρακαλεσε .. ουτε εσεις ειστε παντογνωστης ....
Τετοιοι παραγοντες σας εσας που τους ενδιαφερει μονο ο συλλογος τους δεν θα μας λειψουν ....


QUOTE
Ξέρεις τον τρόπο που μια ομάδα παίρνει πρωταθλήματα με μια αθλήτρια καλή? Το μπάσκετ φίλε μου είναι ομαδικό άθλημα και και για να παίρνεις πρωταθλήματα θέλεις πολλές καλές.


Ναι ? ας μην ειχε ο Παο την Εζετζα να δω τι πρωταθλημα θα επαιρνε ... και πως ειπαμε τις διδυμες εκει στο γαλατσι ? ας επαιρνες χωρις αυτες πρωταθληματα μεχρι και με την ΑΕΝΚ παραλιγο να το παρουν στις νεανιδες ...



QUOTE
Δεν μπορώ να συναγωνιστώ την ευρυμάθεια σας. Είστε εξπέρ στα διοικητικά ενώ έχετε περάσει ακροθιγώς ή και καθόλου από διοίκηση σωματείου. Εχετε γίνει ειδικοί προπονητές αν και το μπάσκετ το γνωρίσατε μαζί με το παιδί σας και γενικά έχετε το χάρισμα του παντογνώστη.



Σας το επιστρεφω στα μουτρα σας angry_red.gif angry_red.gif

εσεις και ο Πάπας 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
Άρης
[quote name='nikos64' date='Apr 20 2018, 20:18 ' post='885789']
angry_red.gif

μαλιστα ......
εγω γνωριζω οτι οταν θελεις να προσφερεις ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΕΙΣ ανταλλαγμα ΔΕΝ ΕΚΒΙΑΖΕΙΣ για ανταλλαγματα , μπορει να να το ζητησεις αλλα οχι να το απαιτησεις
Δεν νομιζω να σας εξαναγκασε καποιος να ασχοληθητε ,με το αθλημα ουτε να σας παρακαλεσε .. ουτε εσεις ειστε παντογνωστης ....
Τετοιοι παραγοντες σας εσας που τους ενδιαφερει μονο ο συλλογος τους δεν θα μας λειψουν ....




Ναι ? ας μην ειχε ο Παο την Εζετζα να δω τι πρωταθλημα θα επαιρνε ... και πως ειπαμε τις διδυμες εκει στο γαλατσι ? ας επαιρνες χωρις αυτες πρωταθληματα μεχρι και με την ΑΕΝΚ παραλιγο να το παρουν στις νεανιδες ...

Συνέχισε μόνος σου να με με επιβεβαιώνεις. Η αξιοπρέπεια είναι αρετή με την οποία προφανώς δεν έχεις σχέση. Δεν έχω την ψευδαίσθηση ότι μπορεί να καταλάβεις ότι το σωματείο είναι το κλαδί που πατάει ο αθλητής και πριονίζοντας το κάνεις κακό. Ούτε περιμένω να σεβαστείς και τις άλλες αθλήτριες που συμβάλουν μαζί με τις πρωτοκλασάτες στην όποια επιτυχία. Τέτοιες αρετές δεν τις έχεις.
ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ . Κυριολεκτικά, μεταφορικά και οριστικά.


Σας το επιστρεφω στα μουτρα σας angry_red.gif angry_red.gif

εσεις και ο Πάπας 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif]
benchwarmer
Παρακαλώ να συνεχίσετε μόνο με πμ.
nikos64
QUOTE(benchwarmer @ Apr 21 2018, 00:14 ) *
Παρακαλώ να συνεχίσετε μόνο με πμ.

Ευχαριστω παρα πολύ για την παραινεση? οδηγια? ότι τελος παντων είναι, αλλα δεν θα παρω ,ουτε επιθυμω να συνεχισω σε πμ, ουτε πουθενα αλλου συζητηση με τον εν λογω …..
Επισης , πιθαναλογω ότι παραβαινω τους κανονισμους αλλα φιλε μου δεν μου αρεσε καθολου η παρεμβαση σου γιατι την βρισκω τελειως ισοπεδωτικη …. Το να με εξισωνεις με τον α…ντιδικο δεν μου αρεσε , δεν νομιζω να προσβαλλα πουθενα την προσωπικοτητα του ενώ αυτος το εκανε ….
Βεβαια μπορει και ναχεις δικιο και να ειμαστε ισα και ομοια ..αν είναι ετσι θα ηθελα να μου το πεις γιατι ισως σαν καμηλα να μην βλεπω την δικια μου καμπουρα παρα μονο του αλλου (που την βρισκω χαλια ,κακασχημη) αν και η δικια μου είναι ετσι θα ηθελα να το ξερω …..οχι μονο από σενα αλλα και από οποιοδηποτε άλλον.
Κλεινοντας και επι του θεματος (μαλλον) η αποψη μου είναι ότι τα παιδια είναι πρωτα από όλα και πανω από όλα ,κάθε ψυχοσωματικη βια που ασκειται πανω τους είναι καταδικαστεα και επιληψιμη, αυτή η προτεραιοτητα πρεπει να υφισταται σε κάθε κοινωνια .
Οποιος εκβιαζει παιδια προσωπικα μου είναι αηδιαστικος , σιχαμερος .
Τελευταιο αφηνω το καλο που βγαινει , πιστευω ότι λιγο πολύ ολοι καταλαβαμε από ποιον συλλογο είναι ο Πάπας Αρης οποτε αν καποιος θελει να παει προς τα εκει εχει παρει μια ιδεα με τι ειδους ανθρωπο θα εχει επαφες…….
Υ.Γ. πολλες φορες οι ανθρωποι θεωρουμε καποια πραγματα σαν δεδομενα επειδη είναι πολυ κοινα, όμως δεν είναι παντα ετσι …..
nikos64
Ας γινω οτι θελετε αλλα δεν γινεται να μην τα πω (γιατι να σκασω εγω?)

σεζον 2015-16 νεανιδες πρωταθλητης ο Παναθηναικος με 2-1 απεναντι στην Αενκ . Τι ειχε γινει τοτε ? Οι αδερφες Βιντζηλαιου ειχαν παει Ασεαδ γιατι ηθελαν να φυγουν απο Γαλατσι και να πανε Αενκ (δηλαδη η Αενκ πηγε Ασεαδ) δικαιωθηκαν αλλα ξεκινησαν να παιζουν μετα τα μισα της σεζον , αποτελεσμα ο Παο παιρνει πρωτη θεση και πλεονεκτημα εδρας και κερδιζει με 1 καλαθι στον πρωτο αγωνα χανει στην κηφισια με 9 και κερδιζει δευτερο παιχνιδι μαζι με τιτλο στην παραταση .
Ρωταω εγω τωρα αν οι αφες παιζανε κανονικα απο την αρχη του πρωταθληματος δεν υπηρχε η σοβαρη πιθανοτητα να ειχε η Αενκ τερματισει πρωτη και να ειχε εκμεταλλευτει αυτη το πλεονεκτημα εδρας ? Να ειχε παρει το πρωταθλημα και οτι συνεπαγεται απο αυτο ?
Δεν ειναι αλλοιωση κατα καποιο τροπο βαθμολογιας?
και γιατι ? γιατι καποιοι ειχαν στηλωσει τα ποδαρια κατω και ζηταγανε λεφτα ,στο ασεαδ χασανε ομως αλλα το ασεαδ ναι μεν δικαιωσε την αενκ το πλεονεκτημα εδρας ομως δεν μπορεσε να της το δωσει ....

αλλα δειτε και εδω

http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...5262&st=105

για να δουμε ποιος σεβεται και ποιος εκτιμαει ....στο ημιχρονο χανουν με 6 και στο τελος με 30 γιατι ?

το κλαδι ναι να υπαρχει αλλα αν εχεις τουφεκισει τα πουλακια που καθονται σε αυτο μην περιμενεις να σου ξανακαθησουν στο κλαδι ...μονο ισως χαζοπουλια ή καινουργια πουλακια που δεν γνωριζουν ....

ααα και εκεινη την χρονια ποτε δοθηκε το δελτιο της παικτριας που πηγε αθηναικο ποιο μηνα?

καληνυχτα και να σκεπαζεσαι ..
benchwarmer
Αφού επιμένετε, +1 φάουλ και 5 μέρες οφφ σε nikos64 και Άρης (κανονισμός 3) και το τόπικ κλειδώνει, κρίμα για τις απόψεις που ακούστηκαν.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.