Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Κολοσσός Ρόδου 2018-19
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Κολοσσός Ρόδου
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
pan24
QUOTE (tuareg @ Nov 11 2018, 08:41 ) *
Δεν εχει Ελληνες να τραβηξουν το καρο ο Κολοσσος.
Εμεις πχ εχθες βρηκαμε λυσεις απο Σλαφτσακη Φλιωνη.
Επισης θεωρω πως εκτος απο το σουτ και τη δημιουργια εχει μεγαλο προβλημα στο 5.Ο Μαυροειδης δεν ειναι πανακεια

Αυτο ακριβως
Η αλλαγη προπονητη δεν ειναι λυση,δεν ειναι οτι υπαρχει κανενας φοβερος και τρομερος διαθεσιμος ουτε οτι μπορει να αλλαξει πολλα

Ο Μαυροειδης αποδεικνυεται περισσοτερο προβλημα γιατι αυτος παιρνει τα πολλα λεφτα και τον πολυ χρονο στο 5 αλλα στο στυλ που παιζει ο Βετουλας στο 5 παντα τον πολυ χρονο επαιρνε ενας ΜΑΠ,αρκετες φορες με τριποντο κιολας
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Nov 11 2018, 21:10 ) *
Αυτο ακριβως
Η αλλαγη προπονητη δεν ειναι λυση,δεν ειναι οτι υπαρχει κανενας φοβερος και τρομερος διαθεσιμος ουτε οτι μπορει να αλλαξει πολλα

Ο Μαυροειδης αποδεικνυεται περισσοτερο προβλημα γιατι αυτος παιρνει τα πολλα λεφτα και τον πολυ χρονο στο 5 αλλα στο στυλ που παιζει ο Βετουλας στο 5 παντα τον πολυ χρονο επαιρνε ενας ΜΑΠ,αρκετες φορες με τριποντο κιολας



Pan εδω δεν κρυβεται η αδυναμια σου στον coach Βετουλα tongue.gif
νταξει σε καταλαβαινω wink.gif δεν γινεται ομως να μην του καταλογιστει ευθυνη ουτε για τα αποτελεσματα/ ουτε για το μπασκετ που παιζει,αλλα ουτε και για τις επιλογες παικτων του ! ειδικα στα γκαρντ εχει προχωρησει σε 3+1 αλλαγες Αμερικανων και ο ενας αποδεικνυεται πιο αρνητικος απο τον αλλον ! ποιος εγγυαται λοιπον τωρα οτι θα πετυχει ο Βετουλας στην επομενη αλλαγη ,του Ντουρεν ας πουμε ;;; ...
G-arenas
QUOTE (stefkorner @ Nov 11 2018, 14:55 ) *
Pan εδω δεν κρυβεται η αδυναμια σου στον coach Βετουλα tongue.gif
νταξει σε καταλαβαινω wink.gif δεν γινεται ομως να μην του καταλογιστει ευθυνη ουτε για τα αποτελεσματα/ ουτε για το μπασκετ που παιζει,αλλα ουτε και για τις επιλογες παικτων του ! ειδικα στα γκαρντ εχει προχωρησει σε 3+1 αλλαγες Αμερικανων και ο ενας αποδεικνυεται πιο αρνητικος απο τον αλλον ! ποιος εγγυαται λοιπον τωρα οτι θα πετυχει ο Βετουλας στην επομενη αλλαγη ,του Ντουρεν ας πουμε ;;; ...

ο βετουλας ειναι εγγυηση για παικτες με μικρο συμβολαιο. μονο και μονο αν σκεφτεις τι εχει φερει μεχρι στιγμης με στραγαλια σε πιανει κομπος στο στομαχι. μακολουμ, μουρ, μουντι συν 7-8 ακομα υπερπολυτελεια για ομαδα παραμονης α1. αν καποιος προπονητης αξιζει να ειναι σε ομαδα που θελει παραμονη και δεν εχει μπατζετ μεγαλο τοτε αυτος ειναι ο βετουλας.

μην ξεχνας ομως οτι ο κολλοσος παιζει με το μικροτερο μπατζετ ισως μετα απο πανιωνιο. ακομα και ρεθυμνο με τις αλλαγες εχει μεγαλο μπατζετ. το να αποτυχει και μια χρονια δεν λεει και κατι αλλα δεν μπορεις να διωξεις τον βετουλα απο νοεμβρη χωρις καν να εχεις μπατζετ και χωρις πλην μαυροειδη να εχεις ελληνα παικτη.

ναι δεν του βγηκαν ουτε τα γκαρντ ουτε ο κεμπτον, αλλα λιγο υπομονη. εξαλλου ποιον καλυτερο του βετουλα θα φερουν? σκουρτοπουλο? μονο καλαμπακα θα ελεγα αλλα και αυτος τι θα αλλαξει?
stefkorner
QUOTE (G-arenas @ Nov 11 2018, 22:47 ) *
ο βετουλας ειναι εγγυηση για παικτες με μικρο συμβολαιο. μονο και μονο αν σκεφτεις τι εχει φερει μεχρι στιγμης με στραγαλια σε πιανει κομπος στο στομαχι. μακολουμ, μουρ, μουντι συν 7-8 ακομα υπερπολυτελεια για ομαδα παραμονης α1. αν καποιος προπονητης αξιζει να ειναι σε ομαδα που θελει παραμονη και δεν εχει μπατζετ μεγαλο τοτε αυτος ειναι ο βετουλας.

μην ξεχνας ομως οτι ο κολλοσος παιζει με το μικροτερο μπατζετ ισως μετα απο πανιωνιο. ακομα και ρεθυμνο με τις αλλαγες εχει μεγαλο μπατζετ. το να αποτυχει και μια χρονια δεν λεει και κατι αλλα δεν μπορεις να διωξεις τον βετουλα απο νοεμβρη χωρις καν να εχεις μπατζετ και χωρις πλην μαυροειδη να εχεις ελληνα παικτη.

ναι δεν του βγηκαν ουτε τα γκαρντ ουτε ο κεμπτον, αλλα λιγο υπομονη. εξαλλου ποιον καλυτερο του βετουλα θα φερουν? σκουρτοπουλο? μονο καλαμπακα θα ελεγα αλλα και αυτος τι θα αλλαξει?

τον Μαυροειδη,τον πιο ποιοτικο Ελληνα για τις ομαδες κατω απο την 5δα! και ο Δημακος δεν ειναι κακος γ αυτο το επιπεδο!και εννοειται δεν πηγε με ψιχουλα ! οι υπολοιποι Ελληνες ναι συμφωνω ,ειναι χαμηλου επιπεδου!
δεν εχει το μικροτερο μπατζετ ( μετα τον Πανιωνιο) και ειδικα μικροτερο απο Ρεθυμνο μετα τις αλλαγες !αντιθετως θεωρω οτι εχει σχεδον οσο το Περιστερι,που εντυπωσιαζει !σιγουρα ειναι στα επιπεδα της Κυμης ,που πηγε σε φτηνοτερες σχετικα επιλογες! ειμαι βεβαιος βλεποντας παικτες σαν τον Ασκα ,τον Ντιγκς ,τον Μπραουνινγκ και τον Γκιμπς !
προερχονται ολοι απο καλα πρωταθληματα : proA Γαλλιας- Τουρκια- ακομα και ο Γκιμπς το τελευταιο του περασμα του ηταν απο vtb (Nιζνι) και ειναι ολοι σε καλη ηλικια ! εκτος του Ντουρεν δεν γινεται να ειναι ολοι αυτοι τοσο φτηνοι ,οσο τους υπολογιζεις !
ας μας διαφωτισει και ο φιλος του Κολοσσου ,που τα γνωριζει απο πιο κοντα wink.gif
pan24
QUOTE (stefkorner @ Nov 11 2018, 14:55 ) *
Pan εδω δεν κρυβεται η αδυναμια σου στον coach Βετουλα tongue.gif
νταξει σε καταλαβαινω wink.gif δεν γινεται ομως να μην του καταλογιστει ευθυνη ουτε για τα αποτελεσματα/ ουτε για το μπασκετ που παιζει,αλλα ουτε και για τις επιλογες παικτων του ! ειδικα στα γκαρντ εχει προχωρησει σε 3+1 αλλαγες Αμερικανων και ο ενας αποδεικνυεται πιο αρνητικος απο τον αλλον ! ποιος εγγυαται λοιπον τωρα οτι θα πετυχει ο Βετουλας στην επομενη αλλαγη ,του Ντουρεν ας πουμε ;;; ...

Δεν λεω οτι δεν φταιει και δεν εχει ευθυνη
Λεω οτι δεν υπαρχει κατι καλυτερο να φερουν
Ποιον σκεφτεσαι;
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Nov 11 2018, 23:04 ) *
Δεν λεω οτι δεν φταιει και δεν εχει ευθυνη
Λεω οτι δεν υπαρχει κατι καλυτερο να φερουν
Ποιον σκεφτεσαι;


ε και ο Σκουρτοπουλος που αναφερθηκε θα ηταν μια εξαιρετικη επιλογη ! δεν ειμαι σιγουρος οτι ειναι πολυ ικανοτερος απο τον Βετουλα,αλλα οσο να ναι μιλαμε για ανθρωπο που θα κουβαλαει την αυρα του εθνικου μας προπονητη (και μαλιστα σε μια πολυ πετυχημενη πορεια μεχρι στιγμης) αυτο απο μονο του ισως να φαινοταν υπεραρκετο για να αλλαξει η εικονα της ομαδας!
ενα θετικο ειναι πως ο κοσμος δεν εχει απομακρυνθει !αντιθετως,ειδα χθες γεματο γηπεδο ,που συνηθως βλεπαμε μονο εναντιον Παο-Οσφπ
G-arenas
QUOTE (stefkorner @ Nov 11 2018, 16:13 ) *
ε και ο Σκουρτοπουλος που αναφερθηκε θα ηταν μια εξαιρετικη επιλογη ! δεν ειμαι σιγουρος οτι ειναι πολυ ικανοτερος απο τον Βετουλα,αλλα οσο να ναι μιλαμε για ανθρωπο που θα κουβαλαει την αυρα του εθνικου μας προπονητη (και μαλιστα σε μια πολυ πετυχημενη πορεια μεχρι στιγμης) αυτο απο μονο του ισως να φαινοταν υπεραρκετο για να αλλαξει η εικονα της ομαδας!
ενα θετικο ειναι πως ο κοσμος δεν εχει απομακρυνθει !αντιθετως,ειδα χθες γεματο γηπεδο ,που συνηθως βλεπαμε μονο εναντιον Παο-Οσφπ

ο σκουρτοπουλος ειναι 3 κλασεις κατω σαν κοουτς σε σχεση με βετουλα. οπου πηγε χαλια ομαδες παρουσιασε. και περσυ λαρισα με καθολου μικρο μπατζετ δεν τα πηγε και καλα οταν ειχε ως αντιπαλο πανιωνιο τρικαλα και κοροιβο και παραλιγο να πεσει κιολας. φετος ας πουμε η λαρισα δεν θα σωζοταν με σκουρτοπουλο.
stefkorner
QUOTE (G-arenas @ Nov 11 2018, 23:35 ) *
ο σκουρτοπουλος ειναι 3 κλασεις κατω σαν κοουτς σε σχεση με βετουλα. οπου πηγε χαλια ομαδες παρουσιασε. και περσυ λαρισα με καθολου μικρο μπατζετ δεν τα πηγε και καλα οταν ειχε ως αντιπαλο πανιωνιο τρικαλα και κοροιβο και παραλιγο να πεσει κιολας. φετος ας πουμε η λαρισα δεν θα σωζοταν με σκουρτοπουλο.


σκαλωνεις ασχημα με τους προπονητες μου φαινεται tongue.gif ε οχι δα και 3 κλασεις κατω ! και στο λεω εγω που δεν θα ειχα ενστασεις ,αν ελεγες απλα χειροτερος tongue.gif αλλωστε συνεχιζει να μην μου γεμιζει το ματι ο Σκουρτοπουλος !
δηλαδη εσυ ειδες για παραδειγμα η περσινη Λαρισα να ειχε μεγαλυτερο μπατζετ απο το περσινο Ρεθυμνο ,που με τον Βετουλα εξισου κινδυνευσε ;(ο Βετουλας παει για δευτερη συνεχομενη απογοητευτικη χρονια, στις πρωτες παρουσιες του μακρια απο την πολη του,την Πατρα ) ...
G-arenas
QUOTE (stefkorner @ Nov 11 2018, 16:43 ) *
σκαλωνεις ασχημα με τους προπονητες μου φαινεται tongue.gif ε οχι δα και 3 κλασεις κατω ! και στο λεω εγω που δεν θα ειχα ενστασεις ,αν ελεγες απλα χειροτερος tongue.gif αλλωστε συνεχιζει να μην μου γεμιζει το ματι ο Σκουρτοπουλος !
δηλαδη εσυ ειδες για παραδειγμα η περσινη Λαρισα να ειχε μεγαλυτερο μπατζετ απο το περσινο Ρεθυμνο ,που με τον Βετουλα εξισου κινδυνευσε ;(ο Βετουλας παει για δευτερη συνεχομενη απογοητευτικη χρονια, στις πρωτες παρουσιες του μακρια απο την πολη του,την Πατρα ) ...

θελω να δινω εμφαση χαχα tongue.gif tongue.gif

ναι με παρομοιο μπατζετ το ρεθυμνο ηταν αρκετα καλυτερο απο λαρισα. εως πολυ καλυτερο. αποτυχημενη χρονια οχι δεν εχει μεχρις στιγμης πλην προμηθεα ο βετουλας. μονο φετος δεν παει καθολου καλα αλλα ειναι νωρις ακομα.

περσυ δεν ξερω γιατι λες οτι ηταν απογοητευτικη χρονια για βετουλς.
rhodes13
QUOTE(pan24 @ Nov 11 2018, 14:10 ) *
Αυτο ακριβως
Η αλλαγη προπονητη δεν ειναι λυση,δεν ειναι οτι υπαρχει κανενας φοβερος και τρομερος διαθεσιμος ουτε οτι μπορει να αλλαξει πολλα

Ο Μαυροειδης αποδεικνυεται περισσοτερο προβλημα γιατι αυτος παιρνει τα πολλα λεφτα και τον πολυ χρονο στο 5 αλλα στο στυλ που παιζει ο Βετουλας στο 5 παντα τον πολυ χρονο επαιρνε ενας ΜΑΠ,αρκετες φορες με τριποντο κιολας

Μισο λεπτο δλδ απο τη μια παραπονιομαστε που δεν εχουμε Ελληνες παικτες ποιοτικους και απο την αλλη τελοσπαντων ηρθαν καποιες συγκυριες και πηραμε το μαυροειδη και φταιει δλδ ο παικτης και οχι ο προπονητης που δεν ξερει ή δεν μπορει να τον αξιοποιήσει? Εχει βρει ο βετουλας αρκετους αμερικανους δεν αντιλεγω αλλα και περσι ενας μουντι εσερνε το καρο στο ρεθυμνο. Δεν αρκει ενας κοουτς να βρισκει καλους αμερικανους αλλα να προσαρμοζεται και στο υλικο που εχει και στις επιλογες που εχει κανει.

ΥΓ1. Αν ειναι να παρουμε σκουρτοπουλο οπως διαβασα παραπανω χιλιες φορες Βετουλα παντως tongue.gif
ΥΓ2 Αν ειναι να αλλαξουμε παντως εγω θα προτεινα εναν προπονητη εμπειρο που κανει επισης καλες επιλογες ξενων τον coach φλεβαρακη στα τρικαλα με το πολυ μικρο μπατζετ ειχε κανει ωραια πραγματα.
BILL79
QUOTE(rhodes13 @ Nov 12 2018, 11:30 ) *
Μισο λεπτο δλδ απο τη μια παραπονιομαστε που δεν εχουμε Ελληνες παικτες ποιοτικους και απο την αλλη τελοσπαντων ηρθαν καποιες συγκυριες και πηραμε το μαυροειδη και φταιει δλδ ο παικτης και οχι ο προπονητης που δεν ξερει ή δεν μπορει να τον αξιοποιήσει? Εχει βρει ο βετουλας αρκετους αμερικανους δεν αντιλεγω αλλα και περσι ενας μουντι εσερνε το καρο στο ρεθυμνο. Δεν αρκει ενας κοουτς να βρισκει καλους αμερικανους αλλα να προσαρμοζεται και στο υλικο που εχει και στις επιλογες που εχει κανει.

ΥΓ1. Αν ειναι να παρουμε σκουρτοπουλο οπως διαβασα παραπανω χιλιες φορες Βετουλα παντως tongue.gif
ΥΓ2 Αν ειναι να αλλαξουμε παντως εγω θα προτεινα εναν προπονητη εμπειρο που κανει επισης καλες επιλογες ξενων τον coach φλεβαρακη στα τρικαλα με το πολυ μικρο μπατζετ ειχε κανει ωραια πραγματα.

Διαβάζω τη συνομιλία σας περί προπονητών και με πιάνουν τα νεύρα μου. Είχατε τον Λυκογιάννη, που, για μένα είναι από τους καλύτερους Ελληνες της γενιάς του, και τον διώξατε γιατί, όωπς ακούγεται, δεν ήθελε ο πρόεδρος να ανεβάσει το μπάτζετ. Και τώρα σας φταίει ο Βετούλας; Προφανώς δεν είναι στο επίπεδο του Λυκογιάννη, αλλά ποιος περιμένατε να έρθει; Ούτε και εμένα μου γεμίζει το μάτι, αλλά από προπονητές τύπου Μυκονιάτη, Χουγκάζ, Ζιάγκου είναι καλύτερος.
rhodes13
QUOTE(BILL79 @ Nov 12 2018, 12:28 ) *
Διαβάζω τη συνομιλία σας περί προπονητών και με πιάνουν τα νεύρα μου. Είχατε τον Λυκογιάννη, που, για μένα είναι από τους καλύτερους Ελληνες της γενιάς του, και τον διώξατε γιατί, όωπς ακούγεται, δεν ήθελε ο πρόεδρος να ανεβάσει το μπάτζετ. Και τώρα σας φταίει ο Βετούλας; Προφανώς δεν είναι στο επίπεδο του Λυκογιάννη, αλλά ποιος περιμένατε να έρθει; Ούτε και εμένα μου γεμίζει το μάτι, αλλά από προπονητές τύπου Μυκονιάτη, Χουγκάζ, Ζιάγκου είναι καλύτερος.

Το θέμα δεν είναι το πρόσωπο βετουλας η ομάδα έχει θέμα εγώ δεν είμαι προπονητοφαγος αλλά η ομάδα θέλει ένα σοκ δεν βλέπω βελτίωση από παιχνίδι σε παιχνίδι οπότε αφού δεν γίνεται να αλλάξεις όλη την ομάδα ευτυχώς ή δυστυχώς την πληρώνει ο προπονητής. Ο Λυκογιάννης έφυγε και για προσωπικούς λόγους η οικογένεια του είναι στην Αθήνα και ήθελε να γυρίσει εκεί εξαιρετικός προπονητής και πολύ υποτιμημένος. Ο συγκεκριμένος έκανε δουλειά έπαιξε η ομάδα με σκληραδα βελτίωσε σημαντικά Έλληνες παίκτες έβγαλε κάποιους ξένους και σταθερά στα πλέι οφ με ίδιο μπάτζετ πάντα.
BILL79
QUOTE(rhodes13 @ Nov 12 2018, 13:38 ) *
Το θέμα δεν είναι το πρόσωπο βετουλας η ομάδα έχει θέμα εγώ δεν είμαι προπονητοφαγος αλλά η ομάδα θέλει ένα σοκ δεν βλέπω βελτίωση από παιχνίδι σε παιχνίδι οπότε αφού δεν γίνεται να αλλάξεις όλη την ομάδα ευτυχώς ή δυστυχώς την πληρώνει ο προπονητής. Ο Λυκογιάννης έφυγε και για προσωπικούς λόγους η οικογένεια του είναι στην Αθήνα και ήθελε να γυρίσει εκεί εξαιρετικός προπονητής και πολύ υποτιμημένος. Ο συγκεκριμένος έκανε δουλειά έπαιξε η ομάδα με σκληραδα βελτίωσε σημαντικά Έλληνες παίκτες έβγαλε κάποιους ξένους και σταθερά στα πλέι οφ με ίδιο μπάτζετ πάντα.

Θα επιμείνω λίγο στο θέμα του Λυκογιάννη γιατί του έχω αδυναμία. Οταν σε περσινή ολιγόλεπτη συνέντευξη στην ΕΡΤ ρωτήθηκε για το αν θα παραμείνει στον Κολοσσό ή όχι απάντησε ότι θα συζητήσει με την ομάδα και ότι πρέπει να γίνει το βήμα παραπάνω. Δε νομίζω ότι αυτές είναι δηλώσεις κάποιου που ήθελε ούτως ή αλλως να φύγει.

Τέλος πάντων, αυτά ανήκουν στο παρελθόν. Δε κατηγόρησα κάποιον για "προπονητοφάγο" αλλά μου έκαναν εντύπωση οι τοποθετήσεις σας. Δε νομίζω ότι ευθύνεται μόνο ο Βετούλας για την εικόνα της ομάδας. Συγκριτικά με πέρσι είσαι μείον ένα "δυνατό" γκαρντ. Στη θέση Σχίζα-Σταμάτη πήρες μόνο τον Δημάκο, ο οποίος δεν είναι σίγουρα καλύτερος του Σχίζα, αλλά δε νομίζω, ούτε του Σταμάτη. Οι ξένοι σαφέστατα δεν προσεγγίζουν την περσινή ποιότητα. Σίγουρα παίζει ρόλο το "μάτι" του Λυκογιάννη, αλλά και η περσινή φουρνιά του Ρεθύμνου έβγαζε μάτια, οπότε δεν μπορούμε να πούμε ότι δεν ξέρει να επιλέγει. Άρα επιστρέφουμε στο σημαντικότερο παράγοντα επιλογης παικτών, το ΜΠΑΤΖΕΤ(!!!), το οποίο, ΙΣΩΣ, να φταίει και για την αλλαγή προπονητή.

Ελπίζω να τη γλιτώσει ο Κολοσσός, γιατί είναι σημαντικό κομμάτι για τη λίγκα. Όμως ο Πανιώνιος και το Ρέθυμνο ισχυροποιούνται συνεχώς!
rhodes13
QUOTE(BILL79 @ Nov 12 2018, 15:35 ) *
Θα επιμείνω λίγο στο θέμα του Λυκογιάννη γιατί του έχω αδυναμία. Οταν σε περσινή ολιγόλεπτη συνέντευξη στην ΕΡΤ ρωτήθηκε για το αν θα παραμείνει στον Κολοσσό ή όχι απάντησε ότι θα συζητήσει με την ομάδα και ότι πρέπει να γίνει το βήμα παραπάνω. Δε νομίζω ότι αυτές είναι δηλώσεις κάποιου που ήθελε ούτως ή αλλως να φύγει.

Τέλος πάντων, αυτά ανήκουν στο παρελθόν. Δε κατηγόρησα κάποιον για "προπονητοφάγο" αλλά μου έκαναν εντύπωση οι τοποθετήσεις σας. Δε νομίζω ότι ευθύνεται μόνο ο Βετούλας για την εικόνα της ομάδας. Συγκριτικά με πέρσι είσαι μείον ένα "δυνατό" γκαρντ. Στη θέση Σχίζα-Σταμάτη πήρες μόνο τον Δημάκο, ο οποίος δεν είναι σίγουρα καλύτερος του Σχίζα, αλλά δε νομίζω, ούτε του Σταμάτη. Οι ξένοι σαφέστατα δεν προσεγγίζουν την περσινή ποιότητα. Σίγουρα παίζει ρόλο το "μάτι" του Λυκογιάννη, αλλά και η περσινή φουρνιά του Ρεθύμνου έβγαζε μάτια, οπότε δεν μπορούμε να πούμε ότι δεν ξέρει να επιλέγει. Άρα επιστρέφουμε στο σημαντικότερο παράγοντα επιλογης παικτών, το ΜΠΑΤΖΕΤ(!!!), το οποίο, ΙΣΩΣ, να φταίει και για την αλλαγή προπονητή.

Ελπίζω να τη γλιτώσει ο Κολοσσός, γιατί είναι σημαντικό κομμάτι για τη λίγκα. Όμως ο Πανιώνιος και το Ρέθυμνο ισχυροποιούνται συνεχώς!

Για το θέμα Λυκογιαννη ναι συμφωνώ με τον μπάτζετ άλλα άπλα είπα οτι ήταν ΚΑΙ για προσωπικούς λόγους γτ εντάξει στον Χολαργο πήγε ο οποίος δεν ξέρω κατά πόσο παραπάνω μπάτζετ από μας έχει. Πάντως του δίνω δίκιο για το μπατζετ γτ είχε την ομάδα 3-4 χρονιά στα πλέι οφφ όποτε σου λέει πάμε ένα βήμα παραπάνω και η ομαδα και εγω. Ελληνες παίκτες ποιοτικοί δεν υπάρχουν η αλήθεια πολλοί επίσης λένε οτι έκαναν την καλύτερη πρόταση στον Παπαντωνίου επέλεξε Πανιώνιο εκείνος . Για τους Αμερικάνους πάντως νμζ οτι το μπάτζετ κυμαίνεται στο ίδιο επίπεδο πάνω κάτω κάθε χρόνο. Τι να πω υπάρχει εμπειρία στην ομάδα σε τέτοιες καταστάσεις ελπίζω να κάνουν αυτά που πρέπει και να σωθεί η ομάδα.
rhodes13
Σύμφωνα με το sdna ο tyrek duren αποτελεί παρελθόν από τον Κολοσσο Ροδου και η ομάδα έχει βγει στην αγορα για τον αντικαταστατη του. Σημαντικό κάθε ματς πλέον και ας ελπίσουμε οτι θα βρεθεί σύντομα παίκτης και θα αγωνιστεί το Σάββατο στο Λαυριο.
BILL79
QUOTE(rhodes13 @ Nov 12 2018, 23:55 ) *
Σύμφωνα με το sdna ο tyrek duren αποτελεί παρελθόν από τον Κολοσσο Ροδου και η ομάδα έχει βγει στην αγορα για τον αντικαταστατη του. Σημαντικό κάθε ματς πλέον και ας ελπίσουμε οτι θα βρεθεί σύντομα παίκτης και θα αγωνιστεί το Σάββατο στο Λαυριο.

Έδιωξαν παίκτη πριν πρώτα να πάρουν άλλον;;;
Περίεργο μου ακούγεται αυτό. Κανονικά ή παίρνεις και διώχνεις ή τον αφήνεις να παίζει μέχρι να βρεις κάποιον άλλον!


Οκ, μόλις μου λύθηκε η απορία. Διάβασα ότι ζήτησε να αποχωρήσει λόγω αιφνίδιου οικογενειακού προβλήματος.
BILL79
Σύμφωνα με δημοσιεύματα θα υπάρξει σύντομα αλλαγή στον πάγκο του Κολοσσού. Επικρατέστεροι για τη θέση του προπονητή είναι ο Σκουρτόπουλος και ο Καλαμπάκος.
Δεν ξέρω βέβαια αν κερδίσει ο Κολοσσός το Σάββατο με τη δικαιολογία θα γίνει αυτή η αλλαγή. Οψόμεθα...
G-arenas
QUOTE (G-arenas @ Nov 11 2018, 15:47 ) *
ο βετουλας ειναι εγγυηση για παικτες με μικρο συμβολαιο. μονο και μονο αν σκεφτεις τι εχει φερει μεχρι στιγμης με στραγαλια σε πιανει κομπος στο στομαχι. μακολουμ, μουρ, μουντι συν 7-8 ακομα υπερπολυτελεια για ομαδα παραμονης α1. αν καποιος προπονητης αξιζει να ειναι σε ομαδα που θελει παραμονη και δεν εχει μπατζετ μεγαλο τοτε αυτος ειναι ο βετουλας.

μην ξεχνας ομως οτι ο κολλοσος παιζει με το μικροτερο μπατζετ ισως μετα απο πανιωνιο. ακομα και ρεθυμνο με τις αλλαγες εχει μεγαλο μπατζετ. το να αποτυχει και μια χρονια δεν λεει και κατι αλλα δεν μπορεις να διωξεις τον βετουλα απο νοεμβρη χωρις καν να εχεις μπατζετ και χωρις πλην μαυροειδη να εχεις ελληνα παικτη.

ναι δεν του βγηκαν ουτε τα γκαρντ ουτε ο κεμπτον, αλλα λιγο υπομονη. εξαλλου ποιον καλυτερο του βετουλα θα φερουν? σκουρτοπουλο? μονο καλαμπακα θα ελεγα αλλα και αυτος τι θα αλλαξει?

εμενα διαβαζουν φιλε BILL, πριν λιγες μερες το εγραψα χαχα
rhodes13
QUOTE(BILL79 @ Nov 15 2018, 16:46 ) *
Σύμφωνα με δημοσιεύματα θα υπάρξει σύντομα αλλαγή στον πάγκο του Κολοσσού. Επικρατέστεροι για τη θέση του προπονητή είναι ο Σκουρτόπουλος και ο Καλαμπάκος.
Δεν ξέρω βέβαια αν κερδίσει ο Κολοσσός το Σάββατο με τη δικαιολογία θα γίνει αυτή η αλλαγή. Οψόμεθα...

Τώρα εξηγείται και η μη αντικατασταση του ντουρεν έγκαιρα μάλλον θέλουν να τον επιλέξει ο νέος πλέον προπονητής
marousara
Απ' ότι λέει η μπασκετική πιάτσα είναι δεδομένη η αποχώρηση Βετούλα ότι αποτέλεσμα και να φέρει ο Κολοσσός στο Λαύριο.
BILL79
Μεγάλη χαμένη ευκαιρία και ήττα με 74-70 στο Λαύριο.
Ας περιμένουμε να δούμε αν θα επιβεβαιωθούν οι προπονητικές φήμες...
pan24
Το περιεργο στορυ της αποχωρησης Βετουλα

Πρωτα εψαξαν προπονητη αλλα δεν βρηκαν κατι οποτε συνεχισαν μαζι του,μετα αυτος πριν μερες παραιτηθηκε,εψαξαν αλλα παλι δεν βρηκαν κατι,του ζητησαν να παραμεινει και αυτος αρνηθηκε

Φαινεται οτι εχει κλεισει Ιωνικο και για τον Κολοσσο φαινεται οτι ο Σκουρτοπουλος αρνηθηκε
BILL79
QUOTE(pan24 @ Nov 17 2018, 19:47 ) *
Το περιεργο στορυ της αποχωρησης Βετουλα

Πρωτα εψαξαν προπονητη αλλα δεν βρηκαν κατι οποτε συνεχισαν μαζι του,μετα αυτος πριν μερες παραιτηθηκε,εψαξαν αλλα παλι δεν βρηκαν κατι,του ζητησαν να παραμεινει και αυτος αρνηθηκε

Φαινεται οτι εχει κλεισει Ιωνικο και για τον Κολοσσο φαινεται οτι ο Σκουρτοπουλος αρνηθηκε

Χαμός γίνεται!
Καταστάσεις στις οποίες δε μας έχει συνηθίσει ο Κολοσσός.
rhodes13
Καλύτερη εμφάνιση για την ομάδα μας σε σχέση με τα προηγούμενα παιχνίδια αλλά λόγω κάποιων λαθών στο τέλος που στοίχησαν, δεν ήρθε και πάλι η νίκη. Να αναφέρουμε οτι αγωνιζομασταν με 5 ξένους όποτε η ομάδα μπορεί να ενισχυθεί. Αυτό που μας καίει τώρα είναι το θέμα του προπονητή εκτός του σκουρτοπουλου είχαμε διαβάσει και για τον ντινο καλαμπακο άλλα μπορεί να παίξει και ο μιχαλης κουταλιανος αν δεν βρεθεί κάτι καλό στην αγορα.
BILL79
QUOTE(rhodes13 @ Nov 17 2018, 20:49 ) *
Καλύτερη εμφάνιση για την ομάδα μας σε σχέση με τα προηγούμενα παιχνίδια αλλά λόγω κάποιων λαθών στο τέλος που στοίχησαν, δεν ήρθε και πάλι η νίκη. Να αναφέρουμε οτι αγωνιζομασταν με 5 ξένους όποτε η ομάδα μπορεί να ενισχυθεί. Αυτό που μας καίει τώρα είναι το θέμα του προπονητή εκτός του σκουρτοπουλου είχαμε διαβάσει και για τον ντινο καλαμπακο άλλα μπορεί να παίξει και ο μιχαλης κουταλιανος αν δεν βρεθεί κάτι καλό στην αγορα.

Κουταλιανός;;;
Το πήραν απόφαση στον Κολοσσό να ρίξουν την ομάδα....
pan24
Νομιζω φαινεται γιατι συμφωνα με το ρεπορταζ εφτασαν να παρακαλανε τον Βετουλα να μεινει
Επειδη οπως λεγαμε εδω δεν υπαρχει κατι αλλο διαθεσιμο περαν ισως του Καλαμπακου αν ενδιαφερεται να παρει ομαδα μεσα στην σεζον
Για ολους τους προπονητες ειναι οτι μπορουν να παρουν μονο 1 ξενο τωρα(αντικαταστατη Ντουρεν) και μεχρι 3 στον επομενο γυρο

Που σημαινει ομαδα αλλου μεχρι τον δευτερο γυρο και μετα μηδενικο περιθωριο διορθωσης δικης τους λαθος επιλογης
hellasbasket
QUOTE(stefkorner @ Nov 11 2018, 16:43 ) *
σκαλωνεις ασχημα με τους προπονητες μου φαινεται tongue.gif ε οχι δα και 3 κλασεις κατω ! και στο λεω εγω που δεν θα ειχα ενστασεις ,αν ελεγες απλα χειροτερος tongue.gif αλλωστε συνεχιζει να μην μου γεμιζει το ματι ο Σκουρτοπουλος !
δηλαδη εσυ ειδες για παραδειγμα η περσινη Λαρισα να ειχε μεγαλυτερο μπατζετ απο το περσινο Ρεθυμνο ,που με τον Βετουλα εξισου κινδυνευσε ;(ο Βετουλας παει για δευτερη συνεχομενη απογοητευτικη χρονια, στις πρωτες παρουσιες του μακρια απο την πολη του,την Πατρα ) ...

Όταν γράφεις κάτι πρώτα πρέπει να ξέρεις. Η Λάρισα πέρσι είχε το δεύτερο μικρότερο μπάτζετ μετά τον κοροιβο, ότι ήταν απλήρωτοι μέχρι τον Φεβρουάριο δεν σου λέει κάτι ποιος κράταγε την ομάδα ο πρόεδρος που δεν είχαν; Τι συγκρίνεις έναν προπονητή κανονικό με ποιον τον Βετουλα , όταν ο Βετουλας βγάλει μια χρονιά σε ομάδα χωρίς να τον έχουν για διωγμό τότε θα γίνει προπονητής ακόμα δεν έχει γίνει. Η γνώμη σου είναι για εσένα ή ιστορία των δύο προπονητών λέει άλλα
pan24
QUOTE (hellasbasket @ Nov 18 2018, 09:55 ) *
Όταν γράφεις κάτι πρώτα πρέπει να ξέρεις. Η Λάρισα πέρσι είχε το δεύτερο μικρότερο μπάτζετ μετά τον κοροιβο, ότι ήταν απλήρωτοι μέχρι τον Φεβρουάριο δεν σου λέει κάτι ποιος κράταγε την ομάδα ο πρόεδρος που δεν είχαν; Τι συγκρίνεις έναν προπονητή κανονικό με ποιον τον Βετουλα , όταν ο Βετουλας βγάλει μια χρονιά σε ομάδα χωρίς να τον έχουν για διωγμό τότε θα γίνει προπονητής ακόμα δεν έχει γίνει. Η γνώμη σου είναι για εσένα ή ιστορία των δύο προπονητών λέει άλλα

Για την απληρωσια στον Φαρο εχεις δικιο.Οτι ηταν το δευτερο μικροτερο μπατζετ διαφωνω οσο δεν παει
Αν ο Φαρος ειχε το δευτερο μικροτερο μπατζετ τα Τρικαλα τι ειχαν;

Ο Βετουλας περσι στο Ρεθυμνο δεν ηταν καλος;Η διοικηση μπορει να μην ηταν ικανοποιημενη που δεν μπηκαν 8αδα αλλα φετος φαινεται ποιος κραταγε το Ρεθυμνο.Το φετινο μπατζετ του Ρεθυμνου ειναι ιδιο με το περσινο,μετα τις αλλαγες ξενων ισως ειναι και μεγαλυτερο...
Στον Απολλωνα που τοσα χρονια με πραγματικα καθε χρονια δευτερο η τριτο μικροτερο μπατζετ της κατηγοριας πηγαινε καλα με τις περισσοτερες χρονιες να ειναι 8αδα εχοντας να δειξει και μια προκριση σε τελικο κυπελλου δεν ηταν καλος;

Να σημειωθει οτι ο Απολλωνας μολις εφυγε ο Βετουλας την μια χρονια εσωσε στο τσακ την κατηγορια και την επομενη υποβιβαστηκε(με τον Σκουρτοπουλο κιολας μιας και τον αναφεραμε)

Ο Βετουλας εχει κανει 2 κακες σεζον
Μια η φετινη και δευτερη αυτη στον Προμηθεα που ακομα πιστευω οτι αν αυτος ηταν πιο διαλλακτικος σε καποια πραγματα και η διοικηση ειχε περισσοτερη υπομονη(λογικο ομως στην πρωτη χρονια στην Α1 να γινουν λαθη,εμαθαν απο αυτα και μονο σε κακο δεν τους βγηκε) θα ειχε αλλη πορεια εκει

Ο Σκουρτοπουλος τι καλες σεζον εχει να δειξει;
stefkorner
QUOTE (hellasbasket @ Nov 18 2018, 16:55 ) *
Όταν γράφεις κάτι πρώτα πρέπει να ξέρεις. Η Λάρισα πέρσι είχε το δεύτερο μικρότερο μπάτζετ μετά τον κοροιβο, ότι ήταν απλήρωτοι μέχρι τον Φεβρουάριο δεν σου λέει κάτι ποιος κράταγε την ομάδα ο πρόεδρος που δεν είχαν; Τι συγκρίνεις έναν προπονητή κανονικό με ποιον τον Βετουλα , όταν ο Βετουλας βγάλει μια χρονιά σε ομάδα χωρίς να τον έχουν για διωγμό τότε θα γίνει προπονητής ακόμα δεν έχει γίνει. Η γνώμη σου είναι για εσένα ή ιστορία των δύο προπονητών λέει άλλα



οταν γραφεις κατι πρεπει να διαβαζεις !
πηγαινε ξαναδες ολο τον διαλογο και σκεψου τι απαντησες σε εμενα ,που υποστηριζω οτι δεν πετυχε κατι λιγοτερο ο Σκουρτοπουλος στην Λαρισα περσι απο τον Βετουλα στο Ρεθυμνο,με το μεγαλυτερο μπατζετ και τις καλυτερες συνθηκες,ναι !δεν μιλησα εγω για μεγαλο μπατζετ της Λαρισας η οτιδηποτε !
αλλος ειπες οτι ο Βετουλας ειναι 3 κλασεις πανω απο τον Σκουρτοπουλο,εγω επι της ουσιας υποστηριξα οτι δεν στεκει αυτο και βρηκες να επιτεθεις εμενα ;; ugly_tocktock.gif
hellasbasket
QUOTE(pan24 @ Nov 18 2018, 11:33 ) *
Για την απληρωσια στον Φαρο εχεις δικιο.Οτι ηταν το δευτερο μικροτερο μπατζετ διαφωνω οσο δεν παει
Αν ο Φαρος ειχε το δευτερο μικροτερο μπατζετ τα Τρικαλα τι ειχαν;

Ο Βετουλας περσι στο Ρεθυμνο δεν ηταν καλος;Η διοικηση μπορει να μην ηταν ικανοποιημενη που δεν μπηκαν 8αδα αλλα φετος φαινεται ποιος κραταγε το Ρεθυμνο.Το φετινο μπατζετ του Ρεθυμνου ειναι ιδιο με το περσινο,μετα τις αλλαγες ξενων ισως ειναι και μεγαλυτερο...
Στον Απολλωνα που τοσα χρονια με πραγματικα καθε χρονια δευτερο η τριτο μικροτερο μπατζετ της κατηγοριας πηγαινε καλα με τις περισσοτερες χρονιες να ειναι 8αδα εχοντας να δειξει και μια προκριση σε τελικο κυπελλου δεν ηταν καλος;

Να σημειωθει οτι ο Απολλωνας μολις εφυγε ο Βετουλας την μια χρονια εσωσε στο τσακ την κατηγορια και την επομενη υποβιβαστηκε(με τον Σκουρτοπουλο κιολας μιας και τον αναφεραμε)

Ο Βετουλας εχει κανει 2 κακες σεζον
Μια η φετινη και δευτερη αυτη στον Προμηθεα που ακομα πιστευω οτι αν αυτος ηταν πιο διαλλακτικος σε καποια πραγματα και η διοικηση ειχε περισσοτερη υπομονη(λογικο ομως στην πρωτη χρονια στην Α1 να γινουν λαθη,εμαθαν απο αυτα και μονο σε κακο δεν τους βγηκε) θα ειχε αλλη πορεια εκει

Ο Σκουρτοπουλος τι καλες σεζον εχει να δειξει;

Ρε φίλε πλάκα μας κάνεις.Αν. ασχοληθείς λίγο με την Α1 θα μάθεις Αιγάλεω η μεγαλύτερη έκπληξη στην α1με μπατζετ κατω του μηδενός-Περιστέρι- Πανελλήνιος Λαμίας στους 16 Του γιουροκαπ με μπατζετ μηδαμινό- Πανιώνιος 5-1 και επειδη δεν άφησε τον Λιανο να μπει στα αποδυτήρια έφυγε πέρσυ στην Λάρισα το μπάτζετ για να μαθαίνεις ηταν 250 χιλιάδες. Και τελευταίο μιας και είσαι Πατρινός τον Απόλλωνα τον έριξε το καμάρι σας ο Προμηθέας μην το ξεχνάς . αα και Ρέθυμνο 5 και 7 τις δυο χρονιές.
ashton
Σε ποσοστο νικών/ηττων έχουν απειροελάχιστη διαφορά πάντως..
33 ΣΚΟΥΡΤΟΠΟΥΛΟΣ Θανάσης 215 84 131 39,07%
47 ΒΕΤΟΥΛΑΣ Νίκος 142 56 86 39,44%

(all time θεση, ονομα, αγωνες, νικες, ηττες, ποσοστό)
rhodes13
Τώρα ποιός έχει μεγαλύτερη επιτυχία ποιός είναι καλύτερος χειρότερος μικρή σημασία έχει ένα προπονητή να σώσουμε ότι σώζεται θέλουμε. Είναι προφανές ότι η φιλοσοφία του Βετουλα δεν ταίριαξε στη Ρόδο ούτε εγώ είμαι φαν του Σκουρτόπουλου αλλά τέτοια εποχή δεν θα βρεις και πολλούς καλύτερους.Επισης η εθνική είναι ένα θέμα και αυτό που τον κάνει να είναι διστακτικός ώστε να συμφωνήσει.
pan24
QUOTE (hellasbasket @ Nov 18 2018, 11:48 ) *
Ρε φίλε πλάκα μας κάνεις.Αν. ασχοληθείς λίγο με την Α1 θα μάθεις Αιγάλεω η μεγαλύτερη έκπληξη στην α1με μπατζετ κατω του μηδενός-Περιστέρι- Πανελλήνιος Λαμίας στους 16 Του γιουροκαπ με μπατζετ μηδαμινό- Πανιώνιος 5-1 και επειδη δεν άφησε τον Λιανο να μπει στα αποδυτήρια έφυγε πέρσυ στην Λάρισα το μπάτζετ για να μαθαίνεις ηταν 250 χιλιάδες. Και τελευταίο μιας και είσαι Πατρινός τον Απόλλωνα τον έριξε το καμάρι σας ο Προμηθέας μην το ξεχνάς . αα και Ρέθυμνο 5 και 7 τις δυο χρονιές.

Κατι πιο προσφατο απο 8-9+ χρονια πισω σαν σημαντικη επιτυχια εχει;
Γιατι και ο Γιαννακης πχ ειχε σουπερ χρονιες με το Μαρουσι αλλα δεν θα τον ελεγες καλο προπονητη Α1 σημερα

Κανεναν παικτη Ελληνα η ξενο εχει βγαλει;Γιατι απο βετουλα εχουμε πολλους ξενους που εχει βρει απο πρωταθληματα τυπου Ιαπωνιας,Νεας Ζηλανδιας,Α2 Ισραηλ με καποιους απο αυτους να φτανουν μεχρι Ευρωλιγκα(Μακολουμ)

Στο Ρεθυμνο που ο Σκουρτοπουλος ηταν τις σεζον 2014-2015 και 2015-2016 εγω βλεπω Ρεθυμνο την μια σεζον 6ο την αλλη 8ο
Καλες πορειες οχι κατι εντυπωσιακο ομως αν δεις το ποιοι ηταν απο κατω τοτε και τα μπατζετ τους σε συγκριση με τα τοτε μπατζετ του Ρεθυμνου

Τωρα για το μπατζετ 250 χιλιαδες στον Φαρο δεν με πειθεις ακομα κι αν βγαλουμε εκτος τους μισθους προπονητικου τιμ για τον απλο λογο οτι τα νουμερα δεν βγαινουν

Δηλαδη οτι Παπαντωνιου,Μουρατος,Παπαμακαριος, Διαμαντακος,Μαραγκος+μερικοι ακομα συμπληρωματικοι Ελληνες+6 ξενοι ενας εκ των οποιων ο Σαφτεναρ που ειχε αποδειξει την αξια του στην Α1+οι αλλαγες ξενων μεσα στην σεζον ηταν 250 χιλιαδες;

Τωρα οσο για τον Απολλωνας-Προμηθεας αν με διαβαζες τοτε θα ειχες δει τι ειχε γινει οταν τελευταια αγωνιστικη ο Προμηθεας κατεβηκε απο το πουλμαν στην Αμαλιαδα...

Δεν λεω σε καμια περιπτωση οτι ο Βετουλας ειναι ο τοπ προπονητης,ο επομενος Ομπραντοβιτς και τετοια αλλα απο τον Σκουρτοπουλο δεν θα τον ελεγα με τιποτα χειροτερο.Στο κοουτσαρισμα στα ιδια με τον Βετουλα να παιρνει μπονους επειδη ξερει να βρισκει παικτες

Ομως ειμαστε offtopic εδω
Zoys
Ο hellasbasket αν θέλει να απαντήσει να το κάνει κόσμια και όχι σε τέτοιο ύφος.
hellasbasket
QUOTE(Zoys @ Nov 18 2018, 14:12 ) *
Ο hellasbasket αν θέλει να απαντήσει να το κάνει κόσμια και όχι σε τέτοιο ύφος.

Κόσμια απαντάω, και επειδή οι άνθρωποι και οι φίλαθλοι του κολοσσού έχουν τον πόνο τους για την ομάδα το σταματάω εδώ,
rhodes13
Οι 3 επικρατεστεροι για την διάδοχη κατάσταση στον Κολοσσό είναι αυτή τη στιγμή οι Θανασης Σκουρτοπουλος Κωστας Φλεβαρακης και Βαγγελης Ζιαγκος (είχε φτάσει μια ανάσα από τον Κολοσσό το καλοκαίρι). Βέβαια κανείς δεν μπορεί να αποκλησει και την έκπληξη...
BILL79
QUOTE(rhodes13 @ Nov 19 2018, 09:14 ) *
Οι 3 επικρατεστεροι για την διάδοχη κατάσταση στον Κολοσσό είναι αυτή τη στιγμή οι Θανασης Σκουρτοπουλος Κωστας Φλεβαρακης και Βαγγελης Ζιαγκος (είχε φτάσει μια ανάσα από τον Κολοσσό το καλοκαίρι). Βέβαια κανείς δεν μπορεί να αποκλησει και την έκπληξη...

Φαντάζομαι ότι αν είναι να επιλέξει κάποιος έναν από αυτούς τους 3 ο Σκουρτόπουλος φαντάζει ο καλύτερος προπονητικά.
Ο Ζιάγκος είναι περισσότερο προπονητής-καμικάζι!!!
stefkorner
QUOTE (BILL79 @ Nov 19 2018, 18:28 ) *
Φαντάζομαι ότι αν είναι να επιλέξει κάποιος έναν από αυτούς τους 3 ο Σκουρτόπουλος φαντάζει ο καλύτερος προπονητικά.
Ο Ζιάγκος είναι περισσότερο προπονητής-καμικάζι!!!



νομιζω ο Ζιαγκος με αυτο το ροστερ (και εναν ποιοτικο παικτη αντι του Ντουρεν ) μπορει να την σωσει την ομαδα και με καλο σχετικα μπασκετ !οπως εκανε με τον Πανιωνιο περσι,υπο πολυ πιο πιεστικες συνθηκες !
rhodes13
Για την εποχή είναι οι καλύτερες επιλογές αυτοί οι 3 πιστεύω. Επίσης ο Γκιμπς είναι θετικός το ίδιο και ο πινγκστον σε σχέση με τον κεμπτον. Με την απόκτηση αλλού ενός γκαρντ που έχουμε δικαίωμα και του προπονητή θα αισιοδοξουμε σε καλύτερη συνέχεια. Απλά ας γίνει η αλλαγή όσο πιο γρήγορα γίνεται για να δουλέψει ο κοουτς για το μεθεπόμενο ματς με τον Πανιώνιο όπου μας καίει.
rhodes13
Σύμφωνα με το 12sports.gr υποψήφιος είναι και ο Γιώργος Λημνιατης για τον πάγκο της ομαδας. Ένας προπονητής που δεν έχει εμπειρία ουσιαστικά ως πρώτος προπονητής ειδικά για ομάδα Α1 που θέλει να λέει οτι θα παλέψει για την παραμονή. Η απόκτηση Λημνιατη κατά τη γνώμη μου ισοδυναμεί με λευκή πετσέτα. Επίσης φαίνεται οτι χαλάει οριστικά του Σκουρτοπουλου τόσο για οικονομικούς λογούς όσο και για το θέμα της Εθνικής. Ίσως δεν θέλει να πιστωθεί άλλο έναν υποβιβασμό ομάδας ο εν λόγω προπονητής.
BILL79
Δε νομίζω ότι βρίσκεται σε τόσο δεινή θέση όσο το Ρέθυμνο. Λογικά θα παλέψει για τη σωτηρία με τον Πανιώνιο και υπό αρνητικές προϋποθέσεις, με την Κύμη.

Πάντως και Ζιάγκος τέλος, έκλεισε στο Ρέθυμνο!!!
rhodes13
Λοιπόν πέρα από το θέμα του προπονητή που αυτή τι στιγμή είναι φαβορί ο λημνιατης και πιο δύσκολα ο φλεβαρακης (έμαθα οτι προτάθηκε και ο τακιανος) κάτι που πρέπει να αναφέρουμε είναι και η ένσταση που έκανε σμρ η ομάδα για την ΔΙΠΛΗ παράβαση στην οποία έκλεισαν τα μάτια οι διαιτητές. Είναι μια παράβαση 8΄΄ στα 31΄΄ πριν το τέλος που μάλιστα ο προπονητής μας πήρε και τεχνική ποινή άλλα και ένα μπρος πίσω στα 13΄΄.Ο Κολοσσός στην ένσταση του ζητάει την επανάληψη των 31 τελευταίων δευτερολέπτων ή την επανάληψη του αγώνα. Πλέον πατάνε στο δεδικασμένο της Κηφισιας μήπως και δικαιωθούν που τότε η ένσταση απορρίφθηκε αρχικά αλλά δικαιώθηκε στο ΑΣΕΑΔ. Στο λινκ παρακάτω μπορείτε να δείτε τις παραβάσεις. https://www.12sports.gr/photos-html5.php?N_ID=77430
stefkorner
QUOTE (rhodes13 @ Nov 20 2018, 20:16 ) *
Λοιπόν πέρα από το θέμα του προπονητή που αυτή τι στιγμή είναι φαβορί ο λημνιατης και πιο δύσκολα ο φλεβαρακης (έμαθα οτι προτάθηκε και ο τακιανος)


μου αρεσει ο Λημνιατης ,αν και συμφωνω μαζι σου οτι λογω απειριας ως πρωτος δεν μοιαζει η ενδεδειγμενη επιλογη ! τι να πω ,ισως και στην διοικηση να βλεπουν οτι Πανιωνιο-Ρεθυμνο τους εχουν και παλι,αρκει η ομαδα να αρχισει να παιζει καλυτερα..!με τον Λημνιατη μπορει να αρχιζει να παιζει καλυτερα !το γνωριζει παρα πολυ καλα το αθλημα!
για Τακιανο που λες δεν ειμαι καθολου υπερ ! τελευταια επιλογη και αν στραβωσουν ολες οι υπολοιπες ! οσο και αν εχει περισσοτερη εμπειρια απο τον Λημνιατη,ο ανθρωπος μου κανει για υπηρεσιακος και σε συνθηκες απολυτης καταρρευσης,οπως περσι που πηρε τα Τρικαλα ! ε δεν ειναι και τοσο απελπιστικη η κατασταση ακομα στον Κολοσσο wink.gif
BILL79
QUOTE(rhodes13 @ Nov 20 2018, 13:16 ) *
Λοιπόν πέρα από το θέμα του προπονητή που αυτή τι στιγμή είναι φαβορί ο λημνιατης και πιο δύσκολα ο φλεβαρακης (έμαθα οτι προτάθηκε και ο τακιανος) κάτι που πρέπει να αναφέρουμε είναι και η ένσταση που έκανε σμρ η ομάδα για την ΔΙΠΛΗ παράβαση στην οποία έκλεισαν τα μάτια οι διαιτητές. Είναι μια παράβαση 8΄΄ στα 31΄΄ πριν το τέλος που μάλιστα ο προπονητής μας πήρε και τεχνική ποινή άλλα και ένα μπρος πίσω στα 13΄΄.Ο Κολοσσός στην ένσταση του ζητάει την επανάληψη των 31 τελευταίων δευτερολέπτων ή την επανάληψη του αγώνα. Πλέον πατάνε στο δεδικασμένο της Κηφισιας μήπως και δικαιωθούν που τότε η ένσταση απορρίφθηκε αρχικά αλλά δικαιώθηκε στο ΑΣΕΑΔ. Στο λινκ παρακάτω μπορείτε να δείτε τις παραβάσεις. https://www.12sports.gr/photos-html5.php?N_ID=77430

Στα 31'' πριν το τέλος δεν υπάρχει καμία παράβαση εμπρός-πίσω, ενώ και η παράβαση των 8'' είναι τόσο οριακή που δε γίνεται να τους προσάψουμε δόλο (μόνο το πίσω πέλμα του παίκτη είναι στο πίσω γήπεδο όταν το 24αρι δείχνει 15')'. Οπότε για αυτές τις περιπτώσεις δεν έχει δίκιο. Σε αυτήν που έχει δίκιο είναι στην τελευταία, όπου είναι καθαρό εμπρός-πίσω. Αν προσέξετε όμως ποιος είναι διαιτητής σε εκείνη τη φάση, δε θα παραξενευτείτε που δεν το έδωσε. Κάκιστος διαιτητής που έχει προκαλέσει αρκετά προβλήματα.
BILL79
QUOTE(rhodes13 @ Nov 20 2018, 13:16 ) *
Λοιπόν πέρα από το θέμα του προπονητή που αυτή τι στιγμή είναι φαβορί ο λημνιατης και πιο δύσκολα ο φλεβαρακης (έμαθα οτι προτάθηκε και ο τακιανος) κάτι που πρέπει να αναφέρουμε είναι και η ένσταση που έκανε σμρ η ομάδα για την ΔΙΠΛΗ παράβαση στην οποία έκλεισαν τα μάτια οι διαιτητές. Είναι μια παράβαση 8΄΄ στα 31΄΄ πριν το τέλος που μάλιστα ο προπονητής μας πήρε και τεχνική ποινή άλλα και ένα μπρος πίσω στα 13΄΄.Ο Κολοσσός στην ένσταση του ζητάει την επανάληψη των 31 τελευταίων δευτερολέπτων ή την επανάληψη του αγώνα. Πλέον πατάνε στο δεδικασμένο της Κηφισιας μήπως και δικαιωθούν που τότε η ένσταση απορρίφθηκε αρχικά αλλά δικαιώθηκε στο ΑΣΕΑΔ. Στο λινκ παρακάτω μπορείτε να δείτε τις παραβάσεις. https://www.12sports.gr/photos-html5.php?N_ID=77430

Σύμφωνα με δημοσιεύματα, ο Λημνιάτης είναι η τελευταία επιλογή του Κολοσσού και θα τον επιλέξουν μόνο αν στραβώσουν οι άλλες δύο.
Πρώτη επιλογή παραμένει ο Φλεβαράκης και μετά ο Καλαμπάκος.
rhodes13
QUOTE(BILL79 @ Nov 20 2018, 15:15 ) *
Στα 31'' πριν το τέλος δεν υπάρχει καμία παράβαση εμπρός-πίσω, ενώ και η παράβαση των 8'' είναι τόσο οριακή που δε γίνεται να τους προσάψουμε δόλο (μόνο το πίσω πέλμα του παίκτη είναι στο πίσω γήπεδο όταν το 24αρι δείχνει 15')'. Οπότε για αυτές τις περιπτώσεις δεν έχει δίκιο. Σε αυτήν που έχει δίκιο είναι στην τελευταία, όπου είναι καθαρό εμπρός-πίσω. Αν προσέξετε όμως ποιος είναι διαιτητής σε εκείνη τη φάση, δε θα παραξενευτείτε που δεν το έδωσε. Κάκιστος διαιτητής που έχει προκαλέσει αρκετά προβλήματα.

Πιστεύω είναι ξεκάθαρες οι φάσεις και η αλλοίωση αποτελεσματος .Το λίγο λάθος δεν υπάρχει. Τώρα τι επίπεδου είναι οι διαιτητές και αν έχουν δόλο δεν το ξέρω ούτε παρασκηνιακά τι υπάρχει δεν ξέρω και δεν θέλω να μάθω. Το θέμα είναι οτι η ομάδα αδικήθηκε και ζητάει τα αυτονόητα. Aν και να σου πω προσωπικά πιστεύω στο κενό θα πέσει η ένσταση.
rhodes13
Ο Νικος Βετουλας δεν έχει κατέβει στη Ρόδο μετά το παιχνίδι με το Λαυριο και η ομάδα προετοιμαζεται με τον μέχρι πρότινος βοηθό προπονητή τον Σταθη Νερατζακη για το παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό.
rhodes13
Μεταξύ Φλεβαράκη και Καλαμπάκου ποιος πιστεύετε οτι είναι καλύτερη λύση για την ομάδα τη δεδομένη στιγμή ?
stefkorner
QUOTE (rhodes13 @ Nov 21 2018, 02:12 ) *
Μεταξύ Φλεβαράκη και Καλαμπάκου ποιος πιστεύετε οτι είναι καλύτερη λύση για την ομάδα τη δεδομένη στιγμή ?


για μενα ξεκαθαρα Φλεβαρακης ! ο Καλαμπακος ειναι μια πολυ συμπαθητικη περιπτωση,με προπονητικες περγαμηνες λιγες
για το αναβαθμισμενος επιπεδο της α1 ! ισως να ηταν καλος για α1 μονο σε προηγουμενες βερσιον, με ομαδες τυπου Κοροιβου ,με πολυ χαμηλο μπατζετ και αναζητηση υπερβασης για την παραμονη...
yorgos
QUOTE
Για το θέμα Λυκογιαννη ναι συμφωνώ με τον μπάτζετ άλλα άπλα είπα οτι ήταν ΚΑΙ για προσωπικούς λόγους γτ εντάξει στον Χολαργο πήγε ο οποίος δεν ξέρω κατά πόσο παραπάνω μπάτζετ από μας έχει.

Ε νομίζω έχει παραπάνω μπάτζετ ο Χολαργός, σ αυτό το επίπεδο τα 100 χιλιάρικα έχουν τεράστια αξία.

Για το Φλεβαράκη έχω πολύ καλή άποψη, θαμου έκανε εντύπωση να μην ήταν η πρώτη από τις τρεις επιλογές.
Άσχετο, οι 2 σπεσιαλίστες σε αποστολές αυτοκτονίας, δηλαδή ο Καλάφας κι ο Αλεξανδρή, πού βρίσκονται;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.