Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Barcelona - CSKA Final 4 Semi-Final
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2
Air Kef
Αλήθεια, δεν μπορώ να πειστώ από κανέναν για το ποιος μπορεί να το είναι το φαβορί σε αυτό το ζευγάρι.
spysta
θα σου πω εγω .. σ αυτα τα ματς .. οπου ειναι ενα ματς do or die και ΟΧΙ σειρα αγωνων ... αυτο που μετραει περισσοτερο at the end of the day που λενε και στην Ελαφοννησο στο χωριο μου .. ειναι η εμπειρια και οι ΜΕΓΑΛΟΙ ψημμενοι παικτες.
Σισκαουσκας,Λανκτον,Χολντεν (και πισω τους οι Πλανινιτς και Κριαπα) τα εχουν αυτα τα χαρακτηριστικα.

Αρα

φαβορι : η ΤΣΣΚΑ

και

προβλεψη μου : οτι θα κερδισει η Μπαρτσα με +10 ποντους.


ΥΓ. ΣΕ ΤΡΕΛΑΝΑ ΜΗΠΩΣ ????? icon_headbang.gif icon_headbang.gif laugh.gif
apkat
Και για μενα φαβορι η ΤΣΣΚΑ..Καθαρα..!!
LFO
η ΤΣΣΚΑ ειναι ίσως ο ορισμος της ομαδας DIE HARD! εκει που την εχεις τελειωμενη, να σου ο Τζων ΜακΛέην με τα κουμπουρια, γεματος αιματα και σκισμενα ρουχα να ανατρέπει το σκηνικο, να σηκωνει την κουπα και να σου φωναζει "Yupi Ka Yey Motherfucker" !!

εχω μεγαλη περιεργεια οχι για το τελικο αποτελεσμα αλλα κυριως για να δω πως θα αντιδρασει σε do or die situation η μπαρτσελονα....

περυσι στο Βερολινο κερδισα στοιχημα 50€ πονταροντας στην ΤΣΣΚΑ...φετος ειλικρινα δεν ξερω..μαλλον τους δινω ενα 51-49 λογω εμπειρειας

il postino
γινεται λογος πολυς για την εμπειρια της τσσκα στον ημιτελικο , οχι αδικαιολογητα αλλα θεωρω οτι ειναι σε μεγαλυτερο βαθμο απο οτι θα πρεπε!

σε μονό ματς σαν τον ημιτελικο δινω απο μισες πιθανοτητες στην καθε ομαδα. σε σειρα αγωνων δε θα δινα ουτε 1% στην τσσκα , πχ σε μια σειρα προημιτελικων ανεξαρτητου πλεονεκτηματος εδρας. αυτη ειναι η γνωμη μου για το ματς , οτι δηλαδη η μπαρτσα ειναι πολυ καλυτερη ομαδα , οι παικτες ειναι σε πολυ καλυτερη κατασταση , ο κοουτς ειναι καλυτερος , ενω υπαρχει και το κινητρο της περσινης ηττας για να πεισμωσει ακομα περισσοτερο τους ισπανους.

το μπασκετ ειναι ενα αθλημα που ξεκαθαρα κερδιζει ο καλυτερος , οχι η καλυτερη ομαδα , αλλα αυτος που θα παιξει καλύτερα και η μπαρτσα συγκεντρωνει τα στοιχεια εκεινα για να οδηγηθουμε σε αυτο το συμπερασμα. απο την αλλη , και εγω πιστευω οτι η εμπειρια της τσσκα θα παιξει μεγαλο ρολο οπως και οι μεγαλες προσωπικοτητες των ρωσων αλλα θυμηθειτε τι εγινε το 2007 και το 2009, οταν η τσσκα αντιμετωπισε μια ομαδα ελαφρως πιο απειρη αλλα καλυτερη (παο). εχασε!

περυσι αλλωστε το πανω χερι ειχε η μπαρτσα μεχρι που τραβηξε οπλο ο μεγαλος σισκαουσκας! ποιος παικτης της τσσκα φετος ειναι σε τοσο καλη κατασταση για να επαναλαβει μια αναλογη εμφανιση?

η εμπειρια της τσσκα θα την κρατησει στο ματς μεχρι το 25ο-30ο λεπτο , μετα δυσκολα!
saou
Αν το ματς πάει πόντο πόντο προβάδισμα η ΤΣΣΚΑ, λόγω των γερόντων που έχει μέσα και έχουν φάει τους μεγάλους αγώνες με το κουτάλι.

Αλλά προσωπικά βλέπω Μπάρτσα και ψιλοάνετα. Είναι πιο σκληροί φέτος οι καταλανοί και παίζουν και καλύτερη άμυνα. Ούτως ή άλλως οι Ρώσσοι μπροστά δεν πετάνε φωτιές, σε αντίθεση με τους μπλαουκγράνα.

2 ενδεχόμενα λοιπόν: ή ντέρμπι και επικράτηση της ΤΣΣΚΑ οριακά, ή Μπάρτσα με άνεση. Προσωπικά δίνω 70-30 στο δεύτερο.
ViC
Εμένα για κάποιο περίεργο λόγο δε μου φαίνεται και τόσο ιντριγκαδόρικο ζευγάρι. Με το φτωχό μου το μυαλό σκέφτομαι πως αν η Μπάρτσα ξεκινήσει καλά το ματσάκι και ταΐζει σε τακτά διαστήματα τους ψηλούς, δε θα έχει προβλήματα και όσο πηγαίνει το ματς προς το τέλος τόσο πιο εύκολα θα το καθαρίζει. Γιατί είναι πιο σοβαρή ομάδα από πέρσυ, η άμυνα που άλλες χρονιές ήταν μειονέκτημά της, τώρα είναι μάλλον πλεονέκτημα και αντί για τον παραλία τον Λάκοβιτς υπάρχει ο Ρούμπιο...
Αν παρ'ελπίδα το ματσάκι πάει στον πόντο στο τέλος, τότε έχει πολλές πιθανότητες να το πάρει η ΤΣΣΚΑ, λόγω προσωπικότητας ορισμένων παικτών της, όπως ο Σίσκα, ο Ραμούνας και ο Σισκάουσκας. Είδωμεν...
treathitch
70-80% δίνω στη Μπάρτσα εδώ

Αν και η ΤΣΣΚΑ είναι μάλλον η 2η καλύτερη ομάδα του Φάιναλ Φορ, αυτό δε σημαίνει τίποτε άλλο από το ότι η Μπάρτσα είναι πολύ καλύτερη και σίγουρα η πιο αυτοματοποιημένη ομάδα (και η καλύτερη) που είδε η Ευρώπη την τελευταία πενταετία ή ακόμη και δεκαετία, αν πάρεις μόνο την απόδοσή της σε μία σεζόν

Πρόκειται για ρομποτοποιημένο παιχνίδι. Αφού στο 2ο ματς των πλέιοφ με τη Ρεάλ, όταν και χάσανε, έμοιαζαν να μην το πιστεύουν. Σα να είχε μπλοκάρει η μηχανή

Εν πάση περιπτώσει, δε λέω ότι οι Ρώσοι δεν έχουν αποδείξει ότι αποτελούν μια εξαίρετη ομάδα, έμπειρη και πονηρή, ικανή να κλέψει το αποτέλεσμα από όλα τα ματς που δίνει, ιδιαίτερα τα κρίσιμα. Απλώς το 70-80% που δίνω στη Μπάρτσα είναι το ποσοστό νικών που θα παίρνει σε σειρά 10 νοκ άουτ αγώνων σε ουδέτερο γήπεδο με την ΤΣΣΚΑ. Εφτά ή οκτώ νίκες
Quincy
QUOTE(treathitch @ May 4 2010, 19:25 ) *
70-80% δίνω στη Μπάρτσα εδώ

Αν και η ΤΣΣΚΑ είναι μάλλον η 2η καλύτερη ομάδα του Φάιναλ Φορ



'Νταξει... οκ. Η ΤΣΣΚΑ 2η καλύτερη του φάιναλ φορ. Η 3η να φανταστώ είναι η Παρτιζαν ε?
morrison
QUOTE(treathitch @ May 4 2010, 22:25 ) *
Εν πάση περιπτώσει, δε λέω ότι οι Ρώσοι δεν έχουν αποδείξει ότι αποτελούν μια εξαίρετη ομάδα, έμπειρη και πονηρή, ικανή να κλέψει το αποτέλεσμα από όλα τα ματς που δίνει, ιδιαίτερα τα κρίσιμα. Απλώς το 70-80% που δίνω στη Μπάρτσα είναι το ποσοστό νικών που θα παίρνει σε σειρά 10 νοκ άουτ αγώνων σε ουδέτερο γήπεδο με την ΤΣΣΚΑ. Εφτά ή οκτώ νίκες

Δεν θα διαφωνησω οτι στα 10 παιχνιδια μεταξυ των δυο ομαδων τα 7-8 ειναι της Μπαρτσελονα...
Αλλα αυτο δεν σημαινει οτι σε ενα παιχνιδι αυτο συνεπαγεται οτι οι πιθανοτητες της Μπαρτσα ειναι 70 η 80 τοις εκατο.
Το ενα νοκ αουτ ματς παντα εχει ιδιαιτεροτητες και αναλογα με τον χαρακτηρα καθε ομαδας αυξομειωνονται οι πιθανοτητες τους...Γι'αυτο αλλωστε τα f4 κρυβουν εκπληξεις...Γιατι μιλαμε για ενα παιχνιδι,μια και εξω.
kotzito
Ειναι καλυτερη ομαδα η Μπαρτσελονα και εχει κανει πολυ καλυτερη χρονια απο την ΤΣΣΚΑ,αλλα δεν θα ελεγα οτι ειναι το απολυτο φαβορι.H TΣΣΚΑ οπως ειπαν και οι αλλοι ειναι στην κυριολεξια ομαδα Die Hard και δεν θα επρεπε να την αφησουμε εκτος διεκδικησης.Και περσυ αλλωστε η Μπαρτσελονα πηγαινε με τον τιτλο του φαβορι αλλα την πατησε στον ημιτελικο.Αν η ΤΣΣΚΑ καταφερει να μεινει κοντα στο σκορ μεχρι το 3ο δεκαλεπτο πιστευω μπορει να κλεψει την νικη.Κλειδι μου φαινεται οτι θα ειναι πως θα αντιδρασει η Μπαρτσελονα.Αν δεν παρει τα σφυριγματα της και δεν της παει το παιχνιδι οπως θελει,αυτοματως νομιζω οτι οι Ρωσοι γινονται το φαβορι της αναμετρησης.Προσωπικα δεν θα με εξεπληττε αν η ΤΣΣΚΑ ηταν αυτη που θα επαιρνε την προκριση στον τελικο.Αυτη την στιγμη παντως δινω 55-45 στην Μπαρτσελονα



Προβλεψη:ή θα κερδισει η Μπαρτσελονα για καμια 10αρια ποντους ή θα το παρουν οι Ρωσοι στον ποντο.
treathitch
QUOTE(Quincy @ May 5 2010, 10:42 ) *
'Νταξει... οκ. Η ΤΣΣΚΑ 2η καλύτερη του φάιναλ φορ. Η 3η να φανταστώ είναι η Παρτιζαν ε?

Η Παρτιζάν είναι σίγουρα η χειρότερη από τις τέσσερις ομάδες

Η ΤΣΣΚΑ είναι μάλλον η 2η καλύτερη και, αφού η Μπαρτσελόνα είναι σίγουρα η καλύτερη, τότε η 3η καλύτερη είναι μάλλον ο Ολυμπιακός
Stockton
QUOTE(treathitch @ May 5 2010, 20:38 ) *
Η Παρτιζάν είναι σίγουρα η χειρότερη από τις τέσσερις ομάδες

Η ΤΣΣΚΑ είναι μάλλον η 2η καλύτερη και, αφού η Μπαρτσελόνα είναι σίγουρα η καλύτερη, τότε η 3η καλύτερη είναι μάλλον ο Ολυμπιακός


Η Μπαρτσελόνα είναι ομάδα που με τα λίγα που ξέρω φαίνεται ανίκητη εάν επιθετικά είναι έστω μέτρια καθώς αμυντικά έχει δείξει απίστευτη συνέπεια . Σε ένα μονό παιχνίδι το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι μια απίστευτη ευστοχία της ΤΣΣΚΑ και μια μέτρια επιθετική απόδοση της Μπάρτσα......
colonel gomelsky
QUOTE(spysta @ Apr 23 2010, 04:26 ) *
θα σου πω εγω .. σ αυτα τα ματς .. οπου ειναι ενα ματς do or die και ΟΧΙ σειρα αγωνων ... αυτο που μετραει περισσοτερο at the end of the day που λενε και στην Ελαφοννησο στο χωριο μου .. ειναι η εμπειρια και οι ΜΕΓΑΛΟΙ ψημμενοι παικτες.
Σισκαουσκας,Λανκτον,Χολντεν (και πισω τους οι Πλανινιτς και Κριαπα) τα εχουν αυτα τα χαρακτηριστικα.


Συμφωνώ με την ουσία του ποστ, αλλά από την άλλη έχεις επίσης Ναβάρο, Μπαζίλε, Βάσκεθ. Δεν τους λες και άπειρους...
Φαβορί η Μπάρτσα για μένα. Για τον λόγο ότι από αυτήν εξαρτάται. Αυτή θα πάει να κάνει παιχνίδι και η ΤΣΣΚΑ να το χαλάσει. Θα έχει δλδ την πρωτοβουλία.
SoKRaM
Παιδες ενταξει καλη η Μπαρτσα αλλα μη ξεχνατε οτι πλεον εχουμε Final Four. Ουτε ομιλους ουτε top 16 . Μη ξεχνατε οτι παιζουν με την 8-συνεχομενες φορες σε Final Four ΤΣΣΚΑ . Εγω πιστευω οτι οι Ρωσσοι θα περασουν και ας λενε ολοι οι δημοσιογραφοι την Μπαρτσελονα οτι ειναι το μεγαλο φαβορι.
lakersdynasty
Η Μπαρτσελονα εχει τον πρωτο λογο οποια και αν ειναι η προιστορια.

Η ΤΣΣΚΑ εχει την εμπειρια εχει ενα καλο κορμο αλλα δεν πιστευω οτι θαναι αρκετος φετος. Εκτος αν βγει αποκαλυψη ο επανερχομενος Σμοντις και κανει την διαφορα σε μεγαλο βαθμο.

Τοτε ισως.
Manu7
Καλά αυτοί στο ΣΚΑΙ θα μας τρελάνουν?Ακούγεται πρώτα ο ήχος και μετά η εικόνα... 68.gif 68.gif 68.gif
ΣΚΑΙ σε λέει ο άλλος....Ελπίζω να φτιάξει το θεματάκι...
panos75
Μπάσκετ ΓΤΠ, ειδικά από τη Μπαρτσελόνα. Λες και βλέπω ντέρμπυ του τοπικού μεταξύ Φοίνικα Κορυδαλού και Άρη Νίκαιας.
lakersdynasty
αυτο που ηθελε η Μπαρτσα το καταφερε ομως.

2 φαουλ ο Σισκα 2 ο Κρυαπα...
duncan21
Xτισιμο κανονικο στο πρωτο δεκαλεπτο.2/13 σουτ η Μπαρτσελονα και 5/20 η Τσσκα.Στους 60-65 ποντους θα παει το ματς λογικα.
lakersdynasty
Μην προεξωφλειτε τιποτα...δεν αργει καμια απτις ομαδες να αρχισει τα τριποντα και να ξεφυγει το παιχνιδι...
paralis77
Τα καταφερε η Μπαρτσελονα. Τον εβγαλε τον Κρυαπα με τρια φαουλ.
Ανυπαρκτο !
lakersdynasty
αντε τωρα μενει να καταφερει να βαλει πανω απο ενα τριποντο laugh.gif
Manu7
Ψιλοκακοποίηση του μπάσκετ...
Η Τσσκα καταφέρνει να χάνει από μια τραγική Μπαρτσελόνα με 8 πόντους κιόλας
που βαράει σουτάκια από τη βολή με τον Ndong...
Αλλά εντάξει η Μπάρτσα ξέρει να παίζει άμυνα όχι αστεία...
HLR CENATION
ωραιο ματς οπως επρεπε να ειναι ενας ημιτελικος ευρωλιγκα.Ο Πλανινιτς τα εχει σπασει.ποιο λειτουργικο θα ειναι για την τσσκ ενα σχημα λαγκτον-χολντεν...Απο την αλλη ο μαικλ μεχρι στιγμης ο καλυτερως.Επιθετηκα σε ρηχα νερα οι ναβαρο-ρουμπιο.
YG ΚΑλα τη τουβλο πεταξε ο μαγουλας με την σχετηκα με την καριερα του σισκαουσκας.Δηλ υπαρχουν πολοι που εχουν μεγαλυτερη καριερα κ σε ομαδικο επιπεδο αλλα κ σε ατομικο?
colonel gomelsky
Εντάξει, χτίσανε καινούριο βοηθητικό γήπεδο. Τα υπερόπλα και των δύο μέχρι στιγμής εξοντώθηκαν. Και κάνουν παιχνίδι κάτι Καούν και κάτι Ν'ντονγκ.

Λογικά θα κερδίσει η Μπάρτσα. Αλλά έχει δρόμο ακόμα. Αφήνει το ξύλο ο πολυλατρεμένος Λιθουανός.

ΥΓ. Καλά ο Πλάνινιτς είναι απαράδεκτος

ΥΓ.2 Η απουσία του Λάρυ είναι εμφανής...
Amores_Perros
Αν συνεχίσει η CSKA με τόσα άστοχα από τη ρακέτα θα κερδίσει εύκολα η Barca δυστυχώς...
Αυτό το χαμηλό tempo βολεύει την CSKA, αλλά δεν μπαίνουν τα σούτ. Αν μας κερδίσει ο Ndong γειά μας.
kseplenhs
εντάξει τελείωσε η πρώτη περίοδος? tongue.gif

παρα μπήκε ψαρωμένη η μπαρτσα.και αυτό γιατί η τσσκα δεν είναι καθόλου κινητική στην επίθεση και επιδιώκει σχεδόν πάντα το ποστάρισμα.και η μπάρτσα απέναντι σε αυτή την αργή ομάδα,χάνει τα αμυντικά ριμπάουντ.

νομίζω πως στην ανάπαυλα θα πάρουν ψυχολογία και θα μπουν μέσα πιο αποφασισμένοι.φαίνεται πως είναι πολύ καλύτερη ομάδα απο την τσσκα.στην επίθεση αρκεί να αρχίσουν να φορτώνουν πλευρές και να πάρουν 2-3 ελευθερα σουτ απο την αδύναμη.

στο χέρι της μπάρτσα είναι να το πάρει και σχετικά έυκολα...
basketikos
Μπορει κανεις να το δει ιντερνετικα? ειμαι βρυξελλες και ψαχνω τροπο να δω F-4
voreadis7
Πολύ εκνευριστικό το σκηνικό με τον ήχο και την εικόνα. Ελπίζω να το διορθώσουν γρήγορα εκεί στο ΣΚΑΙ. Το ματς πολύ κακό μέχρι στιγμης,έχουν σπάσει τα καλάθια και οι δυο.
colonel gomelsky
QUOTE(basketikos @ May 7 2010, 20:39 ) *
Μπορει κανεις να το δει ιντερνετικα? ειμαι βρυξελλες και ψαχνω τροπο να δω F-4


http://www.ustream.tv/channel/fernansport#flashWrapper

Τσέκαρε αυτό. Λειτουργεί.
SoKRaM
Τοσα επιθετικα και πολυ αστοχια. Χωρις καθολου επιθετικο πλανο η ΤΣΣΚΑ. Πιστευα οτι θα στεκοταν καλυτερα. Ανυπαρκτο τριτο στον Κριαπα και ελευθερωνεται καπως η ρακεεεετα και βαραει σουτακια απο τα 4 μετρα ο Ντονγκ!!! Ο Πλανινιτς ειναι τραγικος εως τωρα. Για να δουμε τι θα δουμε στο δευτερο ημιχρονο...
il postino
συμφωνω με ksepleni ,

αγχωμενοι οι ισπανοι (για να μην πω κατι πιο βαρυ) και στην επιθεση τη βγαζουν καθαρη με τον μπονιφασε!!!!!!

απο κει και περα,

αν αντεξει η τσσκα στο β ημιχρονο τοτε ολα παιζονται . οσο η διαφορα θα ειναι στα 2-3 σουτ τοτε οι ρωσοι εχουν τυχη.

υ.γ πιο χεσμενος ομως απο ολους εκεινο το ψεμα απο την κροατια ο πλανινιτς!!!
Razorblade Fish
Η Μπαρτσελονα δειχνει για μια ακομα φορα οτι η πραγματικη της δυναμη ειναι η αμυνα.Ακομα και τωρα που ειναι τοσο αστοχη,εχει σχετικα καλο προβαδισμα...
Alexmei
QUOTE (basketikos @ May 7 2010, 20:39 ) *
Μπορει κανεις να το δει ιντερνετικα? ειμαι βρυξελλες και ψαχνω τροπο να δω F-4


Το Σκαι Web Tv θα ήταν μια λύση αλλά συνήθως δεν τα μεταδίδουν σε αθλητικά θεάματα. Ούτε ο ΑΝΤ1. Δεν ξέρω γιατί.

Κοίτα εδώ μήπως βρεις κανένα λινκ.
SoKRaM
Ανυπαρκτο και το 4ο φαουλ στον Κριαπα μολις στο 3ο λεπτο απο το τριτο δεκαλεπτο... πφφφ
il postino
λετε ο σισκα να κανει τα περσινα?
paralis77
Σισκα αλανι ελα στο λιμανι !
Razorblade Fish
Στους 3 η διαφορα,η Τσσκα ειναι πολυ σκληρη για να πεθανει...

Ο Χολντεν παρα πολυ αστοχος,εχει χασει πολλα κρισιμα σουτ...
lakersdynasty
ενταξει μολις βρηκα τον τροπο για να κερδισει την Ευρωλιγκα ο ΟΣΦΠ.

Αναγκαστε τον Πασκουαλ να βαλει μεσα τον Λακοβιτς laugh.gif
Alexmei
Από πότε οι σχολιαστές (περιγραφή κάνουν κανονικά) είναι εκεί για σχολιάζουν και να κοροϊδεύουν έναν παίχτη;

Αυτά τα "απομακρύνετε τα παιδιά γιατί σουτάρει ο ..." (μαγουλάς ή όπως τον λένε αυτόν)
και τα "που πας ρε φίλε" (σκουντής)

μάλλον μόνο Έλληνες τα κάνουν αυτά τα σχόλια. Έχω ακούσει εκατομμύρια περιγραφές, καμία δεν μιλάει έτσι....
balomazoxtra
QUOTE(SoKRaM @ May 7 2010, 21:02 ) *
Ανυπαρκτο και το 4ο φαουλ στον Κριαπα μολις στο 3ο λεπτο απο το τριτο δεκαλεπτο... πφφφ

xaxaxaxa.Εσύ συζητάς για διαιτησία και στο final 4?
Αθάνατα γονίδια. smiley.gif


QUOTE(Alexmei @ May 7 2010, 21:19 ) *
Από πότε οι σχολιαστές (περιγραφή κάνουν κανονικά) είναι εκεί για σχολιάζουν και να κοροϊδεύουν έναν παίχτη;

Αυτά τα "απομακρύνετε τα παιδιά γιατί σουτάρει ο ..." (μαγουλάς ή όπως τον λένε αυτόν)
και τα "που πας ρε φίλε" (σκουντής)

μάλλον μόνο Έλληνες τα κάνουν αυτά τα σχόλια. Έχω ακούσει εκατομμύρια περιγραφές, καμία δεν μιλάει έτσι....

Καλά αυτό το σχόλιο ο Μαγουλάς το έχει κλέψει από σχολιαστές του NBA.Η διαφορά τους είναι ότι αυτοί έχουν χιούμορ.Αυτός όχι.

Ψιλομούφα ο ημιτελικός.
Razorblade Fish
QUOTE(balomazoxtra @ May 7 2010, 21:27 ) *
xaxaxaxa.Εσύ συζητάς για διαιτησία και στο final 4?
Αθάνατα γονίδια. smiley.gif



Καλά αυτό το σχόλιο ο Μαγουλάς το έχει κλέψει από σχολιαστές του NBA.Η διαφορά τους είναι ότι αυτοί έχουν χιούμορ.Αυτός όχι.

Ψιλομούφα ο ημιτελικός.

Δεν εχουν διαιτητες τα φαιναλ φορ;;;Εδω ο επισημος Παναθηναικος πεταγε 50ευρα στους διαιτητες περσι και εσυ θες να μας πεις οτι στο Final 4 η διαιτησια δεν ειναι μερος του παιχνιδιου;Προσοχη,δεν λεω οτι επαιξε ρολο η διαιτησια,ουτε τη σχολιαζω.Το δικο σου σχολιο ειναι που μου κανει εντυπωση.

Για το ματς,να πω πως η εντυπωση μου ειναι οτι και δεκα χρονια να παιζανε η Τσσκα δεν θα πλησιαζε πανω απο τους 2 ποντους.Απο τη στιγμη που προσπερασε η Μπαρτσελονα δεν κοιταξε πισω και στην ουσια ποτε δεν κινδυνεψε.Η Τσσκα οποτε ηταν να πλησιασει εσπασε τα στεφανια.Ηρωικος Πλανινιτς,αναγκασε τον Πασουτιν να παιξει με τον Πονκρασοφ τα τελευταια λεπτα...Δικαια και σχετικα ανετα η Μπαρτσελονα στον τελικο.
balomazoxtra
QUOTE(Razorblade Fish @ May 7 2010, 21:30 ) *
Δεν εχουν διαιτητες τα φαιναλ φορ;;;Εδω ο επισημος Παναθηναικος πεταγε 50ευρα στους διαιτητες περσι και εσυ θες να μας πεις οτι στο Final 4 η διαιτησια δεν ειναι μερος του παιχνιδιου;Προσοχη,δεν λεω οτι επαιξε ρολο η διαιτησια,ουτε τη σχολιαζω.Το δικο σου σχολιο ειναι που μου κανει εντυπωση.

Γιατί ποιος είπε ότι εκτός από είδωλο,ο Θανάσης δεν είναι και γραφικός? smiley.gif
Άλλο αν είχε δίκιο.
colonel gomelsky
QUOTE(Alexmei @ May 7 2010, 21:19 ) *
Από πότε οι σχολιαστές (περιγραφή κάνουν κανονικά) είναι εκεί για σχολιάζουν και να κοροϊδεύουν έναν παίχτη;

Αυτά τα "απομακρύνετε τα παιδιά γιατί σουτάρει ο ..." (μαγουλάς ή όπως τον λένε αυτόν)
και τα "που πας ρε φίλε" (σκουντής)

μάλλον μόνο Έλληνες τα κάνουν αυτά τα σχόλια. Έχω ακούσει εκατομμύρια περιγραφές, καμία δεν μιλάει έτσι....


Το χειρότερο το έχει κάνει ο Ιωάννου με τον Γιαφτόκας. Τον είχε ξεφτιλίσει. Μόνο που ο Γιαφτόκας σουτάρει κανονικά, άσχετα αν δεν τις βάζει. Ο Καούν δεν ξέρει να σουτάρει και θέλει να λέγεται επαγγελματίας καλαθοσφαιριστής. Μόνος του κοροϊδεύει τον εαυτό του.
HLR CENATION
Μπορει το ματς να μην ειχε θεαμα αλλα απο τακτικη ειχε πολλα να δωσει...
Απο ολες τις προσωπηκωτητες των ρωσσων μονο ο σισκα απεδωσε.Στο β εσβησε κ το μαικλ στην αμυνα.Ο Πλανινιτς απλα τραγικως,ο χολντεν λιγα πραγματα ο λαγκτον στην τεταρτη περιοδο τιποτα εφαγε κ ποντους απο το ναβαρο,ο κριαπα επαιξε καλη αμυνα αλλα μπροστα τιποτα.Απο την μπαρτσα ο ρουμπιο εκναε πολυ καλο β ημιχρονοο ναβαρο εβαλε κρισιμους ποντους κ κρατησε στην αμυνα τον λαγκτον,ο μαικλ ηταν καλος,ο μορις ανυρπακτος βοηθησαν οι εντογκ(κυριως) κ βασκεθ...Ο Λορμπεκ στην επιθεση λιγα πραγματα πολυ καλως ομως πισω...
duncan21
64-54 το τελικο σκορ.Η Μπαρτσα στον τελικο με αντιπαλο τον Οσφπ smiley.gif.Μετριο εως κακο παιχνιδι απο τις δυο ομαδες και ειδικα απο την Τσσκα η οποια προσπαθουσε με καποια σκοτωμενα τριποντα να γυρισει το παιχνιδι.Επιθετικο πλανο 0.Επεσε ξυλο μεσα στη ρακετα και απο τις δυο ομαδες.Ρουμπιο ο καλυτερος της Μπαρτσα με τους υπολοιπους να ειναι σε μετρια επιθετικα βραδια(πλην του Βασκεθ).Απο την αλλη παλευε ο Σισκα παλευε οσο μπορουσε με τους Λαγκντον,Καουν να τον ακολουθουν σε αποδοση.Οι υπολοιποι περιπου τραγικοι.
SoKRaM
QUOTE(balomazoxtra @ May 7 2010, 21:27 ) *
xaxaxaxa.Εσύ συζητάς για διαιτησία και στο final 4?
Αθάνατα γονίδια. smiley.gif


Ναι για διαιτησια συζηταω γτ παιζει και αυτη το ρολο της. 3ο+4ο φαουν στον Κριαπα δεν υπηρχε. Ειπα και για τα αλλα. Ποσα σφυριχτηκαν στον Ναβαρο και το παιδι-λαστιχο-θαυμα Ρουμπιο κτλπ κτλπ στα οσα λεπτα επαιξαν?

Υ.Γ. Ο προεδρας σου περυσι πεταγε 50αρες και τα μαζευαν οι φουσκωτοι... ξεχασες? Τεσπα ξεφευγουμε, Η ΤΣΣΚΑ ηταν χωρις καααααααθολου επιθετικο πλανο και εχασε 2-3 κρισιμα καλαθια. Αμα ηταν καποιος αλλος που θα ειχε παρει τις 7-8 χαμενες επιθεσεις του Πλανινιτς και αξιοποιουσε τις 2 τοτε θα ηταν διαφορετικα τα πραγματα. Εκει κριθηκε το μεγαλυτερο μερος του παιχνιδιου...
morrison
H ΤΣΣκΑ πηγε το παιχνιδι οπως το ηθελε,ηταν μεσα και στα τελευταια λεπτα αλλα η Μπαρτσα επικρατησε δικαια γιατι ηταν λιγο πιο ποιοτικη...
Λετε να δουμε το ιδιο εργο και στον αλλο ημιτελικο με τον Ολυμπιακο στη θεση της Μπαρτσα και την Παρτιζαν σε αυτην της ΤΣΣΚΑ;Καθολου απιθανο...
Razorblade Fish
QUOTE(colonel gomelsky @ May 7 2010, 21:34 ) *
Το χειρότερο το έχει κάνει ο Ιωάννου με τον Γιαφτόκας. Τον είχε ξεφτιλίσει. Μόνο που ο Γιαφτόκας σουτάρει κανονικά, άσχετα αν δεν τις βάζει. Ο Καούν δεν ξέρει να σουτάρει και θέλει να λέγεται επαγγελματίας καλαθοσφαιριστής. Μόνος του κοροϊδεύει τον εαυτό του.

Δηλαδη ολοι οι σεντερ ξερουν να σουταρουν;Αν ειναι δυνατον...Συγχωρεσετε τον κολονελ που δεν σου αρεσει και ΤΟΛΜΑΕΙ να λεγεται επαγγελματιας καλαθοσφαιριστης.Δεν ντρεπεται λιγο,καθεται και κοροιδευει τον εαυτο του παιζοντας μπασκετ σε υψηλοτατο επιπεδο εχοντας λυσει το οικονομικο προβλημα της ζωης του...Ντροπη του,να του κρατηθει το δελτιο.Ουτε καν νταμπλ νταμπλ δεν εκανε...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.