Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2013-14
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
ioannisbasket
Σε όλο το παιχνίδι και στην προθέρμανση η Αγγελίδη σούταρε πολύ ασχημα.Τελικά 50 δεύτερα πριν τη λήξη της κανονικής περιοδου έβαλε το τρίποντο της ισοφάρισης 51-51 που οδήγησε στην παράταση και τη νίκη.Ο Προμηθέας είχε προηγηθεί με 5,46-51.
Γενικά πάντως ο Ζωγράφου έδειχνε ότι ήταν καλύτερη ομάδα,ειδικά στον παγκο που ήταν σαφέστατα γεμάτος και ποιοτικότερος.Δευτερη μεγάλη νίκη εκτός έδρας και πάει τρένο.
stathan23
ΠΟΛΥ ΜΠΕΡΔΕΜΈΝΗ ΠΛΈΟΝ Η ΚΑΤΗΓΟΡΊΑ. ΔΕΊΧΝΕΙ Η ΠΕΝΤΆΔΑ ΤΩΝ ΖΩΓΡΆΦΟΥ,ΆΡΗ, ΓΑΛΑΤΣΊΟΥ, ΠΕΎΚΗΣ ΚΑΙ ΑΜΎΝΤΑ ΝΑ ΈΧΟΥΝ ΞΕΧΩΡΊΣΕΙ ΜΕ ΑΟΥΤΣΆΙΝΤΕΡ ΤΗΝ ΑΓΊΑ ΑΛΛΆ ΧΩΡΊΣ ΞΕΚΆΘΑΡΟ ΦΑΒΟΡΊ. ΜΕΓΆΛΗ ΈΚΠΛΗΞΗ ΤΟ ΓΑΛΆΤΣΙ ΠΟΥ ΈΧΕΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΌ ΜΑΤΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΎΚΗ ΤΗΝ ΕΠΌΜΕΝΗ ΔΕΥΤΈΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΘΟΡΊΣΕΙ ΤΟΥΣ ΣΤΌΧΟΥΣ ΤΟΥ. Η ΠΕΎΚΗ ΔΕΊΧΝΕΙ ΝΑ ΈΧΕΙ ΠΡΌΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΈΔΡΑ ΤΗΣ, ΕΚΤΌΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΉΤΤΕΣ ΤΗΣ ΈΧΕΙ ΚΑΙ ΚΆΠΟΙΕΣ ΟΡΙΑΚΈΣ ΝΊΚΕΣ ΕΝΤΟΣ. ΚΑΛΉ ΣΥΝΈΧΕΙΑ ΣΕ ΌΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ
ioannisbasket
QUOTE (stathan23 @ Dec 17 2013, 00:41 ) *
ΠΟΛΥ ΜΠΕΡΔΕΜΈΝΗ ΠΛΈΟΝ Η ΚΑΤΗΓΟΡΊΑ. ΔΕΊΧΝΕΙ Η ΠΕΝΤΆΔΑ ΤΩΝ ΖΩΓΡΆΦΟΥ,ΆΡΗ, ΓΑΛΑΤΣΊΟΥ, ΠΕΎΚΗΣ ΚΑΙ ΑΜΎΝΤΑ ΝΑ ΈΧΟΥΝ ΞΕΧΩΡΊΣΕΙ ΜΕ ΑΟΥΤΣΆΙΝΤΕΡ ΤΗΝ ΑΓΊΑ ΑΛΛΆ ΧΩΡΊΣ ΞΕΚΆΘΑΡΟ ΦΑΒΟΡΊ. ΜΕΓΆΛΗ ΈΚΠΛΗΞΗ ΤΟ ΓΑΛΆΤΣΙ ΠΟΥ ΈΧΕΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΌ ΜΑΤΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΎΚΗ ΤΗΝ ΕΠΌΜΕΝΗ ΔΕΥΤΈΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΘΟΡΊΣΕΙ ΤΟΥΣ ΣΤΌΧΟΥΣ ΤΟΥ. Η ΠΕΎΚΗ ΔΕΊΧΝΕΙ ΝΑ ΈΧΕΙ ΠΡΌΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΈΔΡΑ ΤΗΣ, ΕΚΤΌΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΉΤΤΕΣ ΤΗΣ ΈΧΕΙ ΚΑΙ ΚΆΠΟΙΕΣ ΟΡΙΑΚΈΣ ΝΊΚΕΣ ΕΝΤΟΣ. ΚΑΛΉ ΣΥΝΈΧΕΙΑ ΣΕ ΌΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ


τι έγινε το Αμύντας-Γαλάτσι?
leonkalf
ΜΕΛΑΣ - Παγκράτι 58 - 40

καθαρή και σημαντική νίκη. Μελας μπροστά σε όλο το παιχνίδι. Δεν κινδύνεψε ουσιαστικά σε κανένα σημείο.
ioannisbasket
απ οτι βλέπω τελειώνει ο πρώτος γύρος με Ζωγράφου-Αρη,Γαλάτσι-Πεύκη και Ωρωπός-Αμύντας.Γαμώ τα φινάλε!!!
stathan23
ΝΊΚΗΣΕ ΤΟ ΓΑΛΆΤΣΙ 55-60 ΤΟΝ ΑΜΥΝΤΑ
ioannisbasket
QUOTE (stathan23 @ Dec 17 2013, 00:56 ) *
ΝΊΚΗΣΕ ΤΟ ΓΑΛΆΤΣΙ 55-60 ΤΟΝ ΑΜΥΝΤΑ

!!!!!!!!!!!τρία ντέρμπυ ,τρία διπλά.ΓΑΜΑΤΟ!!!!!!Φοβερό πρωτάθλημα!!!!!
kitrinos
QUOTE (stathan23 @ Dec 17 2013, 01:41 ) *
ΠΟΛΥ ΜΠΕΡΔΕΜΈΝΗ ΠΛΈΟΝ Η ΚΑΤΗΓΟΡΊΑ. ΔΕΊΧΝΕΙ Η ΠΕΝΤΆΔΑ ΤΩΝ ΖΩΓΡΆΦΟΥ,ΆΡΗ, ΓΑΛΑΤΣΊΟΥ, ΠΕΎΚΗΣ ΚΑΙ ΑΜΎΝΤΑ ΝΑ ΈΧΟΥΝ ΞΕΧΩΡΊΣΕΙ ΜΕ ΑΟΥΤΣΆΙΝΤΕΡ ΤΗΝ ΑΓΊΑ ΑΛΛΆ ΧΩΡΊΣ ΞΕΚΆΘΑΡΟ ΦΑΒΟΡΊ. ΜΕΓΆΛΗ ΈΚΠΛΗΞΗ ΤΟ ΓΑΛΆΤΣΙ ΠΟΥ ΈΧΕΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΌ ΜΑΤΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΎΚΗ ΤΗΝ ΕΠΌΜΕΝΗ ΔΕΥΤΈΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΘΟΡΊΣΕΙ ΤΟΥΣ ΣΤΌΧΟΥΣ ΤΟΥ. Η ΠΕΎΚΗ ΔΕΊΧΝΕΙ ΝΑ ΈΧΕΙ ΠΡΌΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΈΔΡΑ ΤΗΣ, ΕΚΤΌΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΉΤΤΕΣ ΤΗΣ ΈΧΕΙ ΚΑΙ ΚΆΠΟΙΕΣ ΟΡΙΑΚΈΣ ΝΊΚΕΣ ΕΝΤΟΣ. ΚΑΛΉ ΣΥΝΈΧΕΙΑ ΣΕ ΌΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ


Αν μπορω και εγω να πω την γνωμη μου για αυτο το φοβερο φετος πρωταθλημα, θεωρω οτι η τελικη τετραδα θα αποτελειται απο Ζωγραφου-Αρη (σιγουρα) και Αγια-Πευκη (γνωμη μου). Ο Προμηθεας θα παλεψει να μπει. Ορωπος-Γαλατσι και Αμυντας θα παλεψουν σιγουρα, αλλα προσωπικα δεν με εχουν πεισει αρκετα για να τα καταφερουν τελικα
Στους κατω, η μονη ομαδα που με πειθει για σιγουρο σωσιμο, ειναι ο ΜΕΛΑΣ, υγιεστατος, νεανικοτατος και υπερμαχιμος

Η ομαδα που μου κανει για τελικη ανοδο ειναι ο Ζωγραφου που εδω και πολλα χρονια φτιαχνει μπασκετικοτατες ομαδες και πιστευω οτι φετος ηρθε η ωρα του (οχι μονο σαν εως τωρα αποτελεσματα, αλλα σαν γενικοτερη μπασκετικη παρουσια που ξεκινα απο τον παγκο και την προπονητρια)
ntimat
QUOTE(kitrinos @ Dec 17 2013, 09:50 ) *
Αν μπορω και εγω να πω την γνωμη μου για αυτο το φοβερο φετος πρωταθλημα, θεωρω οτι η τελικη τετραδα θα αποτελειται απο Ζωγραφου-Αρη (σιγουρα) και Αγια-Πευκη (γνωμη μου). Ο Προμηθεας θα παλεψει να μπει. Ορωπος-Γαλατσι και Αμυντας θα παλεψουν σιγουρα, αλλα προσωπικα δεν με εχουν πεισει αρκετα για να τα καταφερουν τελικα
Στους κατω, η μονη ομαδα που με πειθει για σιγουρο σωσιμο, ειναι ο ΜΕΛΑΣ, υγιεστατος, νεανικοτατος και υπερμαχιμος

Η ομαδα που μου κανει για τελικη ανοδο ειναι ο Ζωγραφου που εδω και πολλα χρονια φτιαχνει μπασκετικοτατες ομαδες και πιστευω οτι φετος ηρθε η ωρα του (οχι μονο σαν εως τωρα αποτελεσματα, αλλα σαν γενικοτερη μπασκετικη παρουσια που ξεκινα απο τον παγκο και την προπονητρια)


το πρωταθλημα εχει πολυ δρομο ακομη.Μετα τις γιορτες καποιες ομαδες εμφανιζονται αγνωριστες,ειτε καλυτερες ειτε χειροτερες,οποτε ειναι δυσκολο να κανεις απο τωρα προβλεψεις με καποια ασφαλεια...θα συμφωνησω στα οσα λες για ζωγραφου,αλλα για ανοδο ολα θα κριθουν στα πλευ οφ και εκει ποτε δε ξερεις τι θα γινει!! κατα τα αλλα το πρωταθλημε φετος ειναι συναρπαστικο!!!
PASKET
Τι να πεις γι αυτό το πρωταθλημα που σχεδόν όλα τα ματς κρινονται στον ποντο?
Πιστευω ότι αν ο ΖΩΓΡΑΦΟΥ παρει και το ματς με τον ΑΡΗ θα είναι τετραδα σιγουρα.
Ποιος θα σταματησει τη Στελλα Φουρακη,που για μενα είναι το προσωπο του πρωταθλήματος.Ασταματητη!!!!!
Θα γινει χαμος στην κορυφη,μεχρι τις τελευταιες αγωνιστικες,θα επικρατησει οποιος διατηρησει τη συγκεντρωση του,και θα μετρησει σιγουρα το βαθος στους παγκους.
Μπραβο στο ΜΕΛΑ,που δειχνει να αποφευγει τις 3 τελευταιες θεσεις.Ελπιζω να είναι αρκετο για να μην κινδυνευσει.
Βλεπω η επομενη αγωνιστικη είναι όλα τα ματς φωτια...Για να δουμε.
jhantzop
ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ - ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ 2
ΠΑΓΚΡΑΤΙ - ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1
ΓΑΛΑΤΣΙ - ΠΕΥΚΗ 2
ΩΡΩΠΟΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ 2
PASKET
Τελος Α γυρου με πολύ ωραια παιχνίδια.
ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΑΡΗΣ.Αν και θεωρω τους γηπεδούχους αυτή τη περιοδο,την καλυτερη ομαδα,εχω μια αισθηση ότι θα το παρει ο ΑΡΗΣ.....2
ΓΑΛΑΤΣΙ-ΠΕΥΚΗ.Θα γινει μεγαλη μαχη.Αν περιοριστεί η μεγαλη Φουρακη στους 15 ποντους ,η ΠΕΥΚΗ το πηρε ... 2.
ΩΡΩΠΟΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ.Ντερμπυ κι εδώ.Καλυτερη ομαδα ο ΑΜΥΝΤΑΣ,σημερα όμως βλεπω ...1.
ΑΓΙΑ-ΜΕΛΑΣ.Ευκολα η δυσκολα .... 1.
ΠΑΓΚΡΑΤΙ - ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ.Ακριβως το ιδιο ... 2
ΦΟΑ-ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ.Αν και πολύ δυσκολα θα αποφυγουν την πτωση,το αποτέλεσμα αυτό παραμενει σημαντικο....2.
ioannisbasket
Δεν συμφωνώ ότι ο Ζωγράφου έχει την καλύτερη ομάδα.Ο Προμηθέας θα τον είχε παρει αν είχε 1-2 έμπειρες αλλαγές .Εχει σιγουρα ατού τον γεμάτο πάγκο,όπως και οι Αρης,Πεύκη.
Το παιχνίδι κυπελλου που είχα δεί μεταξύ Γαλατσίου και Πεύκης ήταν πολύ μπασκετικό.Αν προλάβω μετά το ΠΑΟ-ΟΣΦΠ,θα το προτιμήσω.
kasper7
ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ - ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ 1
ΠΑΓΚΡΑΤΙ - ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1
ΓΑΛΑΤΣΙ - ΠΕΥΚΗ 1
ΩΡΩΠΟΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ 1

Δύσκολα παιχνίδια στο κλείσιμο του πρώτου γύρου!!
Καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες!!
blove.gif
stathan23
Ζωγραφος-Άρης 79-80

Τεράστιο ματς στου ζωγραφου με τον Άρη να παίρνει το ματς μετά από δύο παρατάσεις. Στην κανονική διάρκεια το παιχνιδι έληξε 66-66. Παιχνίδι Διαφήμιση για το γυναικείο μπασκετ από τις δύο καλύτερες ομάδες της κατηγορίας.συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες. Ίσως η καλύτερη διαιτησία της χρονιας
leonkalf
Αγ. Παρασκευή - ΜΕΛΑΣ 55-46 (32-25 ημ.)

πολύ πολύ κακό μπάσκετ και οι δύο ομάδες ...
N.P.
ΓΑΛΑΤΣΙ -ΠΕΥΚΗ 58-56 (33-31).

ΓΑΛΑΤΣΙ.(ΧΡΥΣΙΚΑΚΗΣ).ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ,ΦΟΥΡΑΚΗ Β.14,ΒΙΝΤΖΙΛΑΙΟΥ 8,ΖΥΓΟΓΙΑΝΝΗ 6,ΓΛΥΜΗ 2,ΒΙΝΤΖΙΛΑΙΟΥ Σ.3,ΦΟΥΡΑΚΗ ΣΤ.23.
ΠΕΥΚΗ.(ΔΕΛΩΤΗ,ΛΟΙΖΟΥ).ΒΕΛΟΥΔΟΥ 6,ΔΑΟΥΣΗ 2,ΛΟΙΖΟΥ 9(2),ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ 8(2),ΚΑΝΕΛΕΤΗ 12,ΔΡΑΓΩΝΕΑ 6,ΑΡΒΑΝΙΤΗ 10,ΓΑΒΑΛΑ 2,ΑΝΔΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΥ,ΓΚΟΥΡΜΑ,ΝΑΟΥ,ΣΕΛΟΥΛΗ.
stathan23
ΖΩΓΡΑΦΟΣ-ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 79-80 (ΚΑΝ.66-66)(ΠΑΡ. 73-73)
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ
13-18 35-33 49-44 66-66 73-73 79-80

ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Αργυρίου, Παπαχρήστος): Κατρίνη, Σκεπετάρη 11(3), Κοτρολού, Αγγελίδη 22(4), Τρίχα 19, Βελλέ, Κατσαντούρα 4, Νομικού, Κοντογιάννη 4, Κόρμπου 10, Βαμβακά 9

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. (Μίχα, Κοσμίδης): Νικολοπούλου, Μπαράκου, Σταυράτη 12(2), Καβαλάρη 21(2), Λιάγκα 12(2), Μιχόπουλου 2,Τζωλου, Ροίδου 15, Χαραλάμπους, Γιακουμάτου 13, Τσουμάνη 5,Βε.
PASKET
Τρεις ομαδες ξεφυγαν με 2 βαθμούς διαφορα,και βαζουν σοβαρη υποψηφιοτητα πλεον για τα πλειοφ.Αλλες 4 ομαδες ακολουθουν σε μικρη αποσταση ,και ο β γυρος αναμενεται συναρπαστικος.
ΑΡΗΣ ,ΓΑΛΑΤΣΙ πετυχαν τις μεγαλες νικες της ημερας,ενω η νικη του ΦΟΑ μαλλον καταδικαζει οριστικα τις ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ,που εχασαν και με διαφορα που μου κανει εντυπωση.
Στελλα Φουρακη συνεχιζει εντυπωσιακα!!!
kasper7
11η Αγωνιστική

Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκόρ
23/12/13 21:00 ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 79-80

23/12/13 21:45 ΓΟΥΔΗ Δ.Ζ. ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 60-47

23/12/13 20:30 ΜΕΤΣ Α ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ - ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 31-42

23/12/13 21:30 ΚΟΝΤΟΠΕΥΚΟΥ ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 55-46

23/12/13 21:30 ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ ΑΕΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 58-56

23/12/13 21:30 ΩΡΩΠΟΥ ΚΛ. ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 51-59



Βαθμολογία

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 9-2
ΑΕΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 9-2
ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 9-2
ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 7-4
----------------------------------
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 7-4
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 6-5
ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 6-5
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 5-6
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 3-8
ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 2-9
----------------------------------
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ 2-9
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 1-10
stathan23
Το ποσο δυσκολο και συναρπαστικο ειναι το φετινο πρωταθλημα φαινεται και απο τα προγνωστικα των φιλων του forum οπου κανενας δεν ειχε το απολυτο στις προβλεψεις του. Το γαλατσι εχει κανει ως τωρα την εκπληξη και βρισκεται στην τριαδα και οσο οι αντιπαλοι δεν βρισκουν αντιδοτο στη Φουρακη μπορει να μεινει ψηλα ως το τελος. Η Αγια φαινεται βελτιωμενη και μετα την αλλαγη προπονητη θα δωσει αγωνα(ειδικα τις 4 πρωτες αγωνιστικες) για την τετραδα. Ο Αμυντας και η Πευκη αδικουν τους εαυτους τους με την βαθμολογικη τους θεση κανοντας ηττες "εκτος προγραμματος" που τους εχουν στοιχισει. Κυριως η Πευκη φαινεται να αδειασε στο τελος ισως και απο το μικρο rotation. Ο ΑΟΖ ειναι μια πληρης ΟΜΑΔΑ που δικαια βρισκεται στη δυαδα με κορυφαιες Τριχα και Βαμβακα. Τελος ο Αρης δειχνει πως ειναι η πληρεστερη ομαδα ολων βγαζοντας διαφορετικους πρωταγωνιστες απο παιχνιδι σε παιχνιδι.

Χρονια πολλα, καλα χριστουγεννα σε ολους
Lostin
Αφού τελείωσε ο πρώτος γύρος ας πω και εγώ τη γνώμη μου. Σε αντίθεση με πέρυσι φέτος βλέπουμε ένα συναρπαστικό πρωτάθλημα και αυτό φαίνεται από το γεγονός ότι τα φαβορί αλλάζουν από αγωνιστική σε αγωνιστική. Μου έχουν κάνει εντύπωση ορισμένες προβλέψεις και σχόλια που έχω διαβάσει εδώ και εκεί θα σταθώ για να πω τις δικές μου εντυπώσεις, έχοντας παρακολουθήσει αρκετούς αγώνες.

Η πιο υπερεκτιμημένη ομάδα εδώ στο forum είναι η Αγία Παρασκευή, ίσως μόνο και μόνο επειδή προέρχεται από την Α2. Συμφωνώ ότι είναι μια ομάδα με δυνατότητες που στην καλή της μέρα μπορεί να κάνει ζημιές και παρά το πολύ κακό ξεκίνημα έχει ακόμα ελπίδες για την τετράδα. Αλλά η παρουσία της μέσα στο παρκέ δεν δικαιολογεί με κανέναν τρόπο το να την βαφτίζουν κάποιοι φαβορί σχεδόν σε κάθε αγωνιστική.

Από την άλλη η πιο υποτιμημένη ομάδα είναι αναμφισβήτητα το Γαλάτσι, που είναι η σούπερ έκπληξη φέτος αλλά ακόμα δεν έχει πείσει ορισμένους. Πέρα από τη Στέλλα Φουράκη που είναι απίστευτη σκόρερ, καμία άλλη ομάδα της κατηγορίας δεν έχει την τριάδα ψηλών που έχει το Γαλάτσι. Επίσης έχει 2-3 μικρές που είναι ταλέντα και στην καλή τους μέρα βοηθάνε την ομάδα πάρα πολύ.

Από τις υπόλοιπες ομάδες αδικείται ο ΜΕΛΑΣ, είναι πολύ καλύτερη ομάδα απ' ότι δείχνει η βαθμολογική του θέση και η απόλυτη απογοήτευση είναι το Παγκράτι που θεωρώ ότι μαζί με τις Κουκουβάουνες είναι οι δύο πιο αδύναμες ομάδες. Για κάποιο λόγο πιστεύω ότι ο Φιλαθλητικός είναι λίγο καλύτερος και αν τον πάρει από το χεράκι η Βελάνα μπορεί να μείνει την κατηγορία. Η Πεύκη, αν και από τα φαβορί, εκτροχιάστηκε πλήρως στις τελευταίες αγωνιστικές, ο Άρης Πετρούπολης είναι επίσης φαβορί αλλά έχει αδυναμίες, έκπληξη για μένα είναι και ο Ζωγράφου που δεν περίμενα να τα έχει πάει τόσο καλά, ο Αμύντας και ο Προμηθέας πιστεύω ότι είναι καλές ομάδες αλλά έχουν ταβάνι, ενώ ο Ωρωπός είναι απλά μια μέτρια ομάδα χωρίς μεγάλες βλέψεις αλλά και χωρίς να κινδυνέψει.

Πραγματικά περιμένω με πολύ ενδιαφέρον τον δεύτερο γύρο.
ioannisbasket
QUOTE (stathan23 @ Dec 24 2013, 11:17 ) *
Το ποσο δυσκολο και συναρπαστικο ειναι το φετινο πρωταθλημα φαινεται και απο τα προγνωστικα των φιλων του forum οπου κανενας δεν ειχε το απολυτο στις προβλεψεις του. Το γαλατσι εχει κανει ως τωρα την εκπληξη και βρισκεται στην τριαδα και οσο οι αντιπαλοι δεν βρισκουν αντιδοτο στη Φουρακη μπορει να μεινει ψηλα ως το τελος. Η Αγια φαινεται βελτιωμενη και μετα την αλλαγη προπονητη θα δωσει αγωνα(ειδικα τις 4 πρωτες αγωνιστικες) για την τετραδα. Ο Αμυντας και η Πευκη αδικουν τους εαυτους τους με την βαθμολογικη τους θεση κανοντας ηττες "εκτος προγραμματος" που τους εχουν στοιχισει. Κυριως η Πευκη φαινεται να αδειασε στο τελος ισως και απο το μικρο rotation. Ο ΑΟΖ ειναι μια πληρης ΟΜΑΔΑ που δικαια βρισκεται στη δυαδα με κορυφαιες Τριχα και Βαμβακα. Τελος ο Αρης δειχνει πως ειναι η πληρεστερη ομαδα ολων βγαζοντας διαφορετικους πρωταγωνιστες απο παιχνιδι σε παιχνιδι.

Χρονια πολλα, καλα χριστουγεννα σε ολους

Δεν διαφωνώ με τον φίλο.Πιστευω απλως ότι αναμεσα στους 7 πρωτους είναι δυνατόν το οποιοδήποτε αποτέλεσμα,και σίγουρα θα δούμε πολλά τέτοια ακόμα
Σίγουρα προβάδισμα έχει ο Αρης,με πλούσιο και έμπειρο ροστερ.Καλη παρατήρηση για την Αγια που πραγματικά παίζει πολύδύσκολα παιχνίδια κολητά στο ξεκίνημα της χρονιάς,και μπορεί να τη βγάλουν νοκ αουτ.
Το Γαλατσι πιστεύω θα ξεφουσκώσει ηδη αυτό που έχει κάνει είναι πάρα πολύ.Την Πευκη που μετά τη νικη στον Αρη την πήρε κατηφόρα,την βλέπω τετράδα γιατί έχει καλό ρόστερ είναι όμως λίγο ασταθής.
Το μόνο που θεωρώ σίγουρο είναι ότι Αρης και Ζωγράφος είναι εντός τετράδας.5ομάδες θα παλέψουν για τις 2 υπόλοιπες θέσεις.
stathan23
Στο μονο που διαφωνω με τον φιλο lostin ειναι στη λεξη πληροτητα για την γραμμη των ψηλων του γαλατσιου. Πισυευω πως αν η φουρακη λειψει για καποιο λογο σε οποιδηποτε ματς δεν εχει αντικαταστατρια οπωε συμβαινει με την Πευκη τον ΑΟΖ και τον Αρη που εχουν λυσεις
Lostin
QUOTE (stathan23 @ Dec 24 2013, 15:36 ) *
Στο μονο που διαφωνω με τον φιλο lostin ειναι στη λεξη πληροτητα για την γραμμη των ψηλων του γαλατσιου. Πισυευω πως αν η φουρακη λειψει για καποιο λογο σε οποιδηποτε ματς δεν εχει αντικαταστατρια οπωε συμβαινει με την Πευκη τον ΑΟΖ και τον Αρη που εχουν λυσεις


Εγώ μίλησα για την τριάδα του Γαλατσίου σαν ρόστερ, όχι σαν μονάδες που η μία αντικαθιστά την άλλη γιατί κάτι τέτοιο δεν γίνεται, όποτε τις έχω δει παίζουν και οι τρεις ταυτόχρονα και έχουν διαφορετικούς ρόλους μέσα στην ομάδα. Επειδή μιλάμε για ερασιτεχνικό αθλητισμό και ειδικά για γυναικείο μπάσκετ ασφαλώς από οποιαδήποτε ομάδα λείψει η πρώτη σκόρερ αλλάζουν τα δεδομένα. Απλά δυστυχώς σε αυτές τις κατηγορίες τα μόνα στατιστικά που μαθαίνουμε είναι οι πόντοι των παικτριών και αν δεν έχει δει κάποιος τις ομάδες δεν μπορεί να βγάλει συμπεράσματα για το πως λειτουργεί ολόκληρη η ομάδα συνολικά.
stathan23
QUOTE (Lostin @ Dec 24 2013, 16:08 ) *
Εγώ μίλησα για την τριάδα του Γαλατσίου σαν ρόστερ, όχι σαν μονάδες που η μία αντικαθιστά την άλλη γιατί κάτι τέτοιο δεν γίνεται, όποτε τις έχω δει παίζουν και οι τρεις ταυτόχρονα και έχουν διαφορετικούς ρόλους μέσα στην ομάδα. Επειδή μιλάμε για ερασιτεχνικό αθλητισμό και ειδικά για γυναικείο μπάσκετ ασφαλώς από οποιαδήποτε ομάδα λείψει η πρώτη σκόρερ αλλάζουν τα δεδομένα. Απλά δυστυχώς σε αυτές τις κατηγορίες τα μόνα στατιστικά που μαθαίνουμε είναι οι πόντοι των παικτριών και αν δεν έχει δει κάποιος τις ομάδες δεν μπορεί να βγάλει συμπεράσματα για το πως λειτουργεί ολόκληρη η ομάδα συνολικά.

Εχεις δικιο. Παντως πιστευω πως δεν θα διατηρηθει στην τριαδα,νομιζω πως θα τερματισει οριακα εξω απο την τετραδα λογω μικρου ροστερ
Lostin
QUOTE (stathan23 @ Dec 24 2013, 16:56 ) *
Εχεις δικιο. Παντως πιστευω πως δεν θα διατηρηθει στην τριαδα,νομιζω πως θα τερματισει οριακα εξω απο την τετραδα λογω μικρου ροστερ


Τι να σου πω... Κανείς δεν μπορεί να ξέρει. Εγώ θα έβαζα τις ομάδες σε 4 γκρουπ δυναμικότητας που πάνω κάτω αποτυπώνονται και στην βαθμολογία μέχρι τώρα.
Α: Άρης, Ζωγράφου, Πεύκη, Γαλάτσι
Β: Αμύντας, Αγία Παρασκευή, Προμηθέας
Γ: Ωρωπός, ΜΕΛΑΣ
Δ: Φιλαθλητικός, Παγκράτι, Κουκουβάουνες

Θα δείξει.
PASKET
QUOTE(Lostin @ Dec 24 2013, 21:16 ) *
Τι να σου πω... Κανείς δεν μπορεί να ξέρει. Εγώ θα έβαζα τις ομάδες σε 4 γκρουπ δυναμικότητας που πάνω κάτω αποτυπώνονται και στην βαθμολογία μέχρι τώρα.
Α: Άρης, Ζωγράφου, Πεύκη, Γαλάτσι
Β: Αμύντας, Αγία Παρασκευή, Προμηθέας
Γ: Ωρωπός, ΜΕΛΑΣ
Δ: Φιλαθλητικός, Παγκράτι, Κουκουβάουνες

Θα δείξει.

Συμφωνος σε όλα,εκτος από τον ΩΡΩΠΟ που είναι σιγουρα καλυτερος από τον ΜΕΛΑ.
dolly12
καλη χρονια σε ολους

το πρωταθλημα εχει πολυ δρομο και πιστευω πως μεχρι το τελος κανεις δεν ειναι σιγουρος για 4αδα...
ολοι μπορουν να χασουν απο ολους και ο β γυρος αναμενεται πολυ δυνατος...
για αυτο κ οι προβλεψεις περιττευουν... biggrin.gif

το μονο που ευχομαι εγω ειναι υγεια σε ολους χωρις τραυματισμους
PASKET
Καλη χρονια .
Οι 3 πρωτοποροι παιζουν ευκολα παιχνίδια.
ΦΟΑ-ΖΩΓΡΑΦΟΥ ....2
ΠΑΓΚΡΑΤΙ - ΑΡΗΣ .... 2
ΓΑΛΑΤΣΙ-ΜΕΛΑΣ ... 1
ΓΑΟΚ - ΑΜΥΝΤΑΣ λιγο δυσκολοτερο από τα προηγουμενα αλλα ....2
ΩΡΩΠΟΣ - ΠΕΥΚΗ δυσκολο , μαλλον ....2
ΑΓΙΑ - ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ντέρμπυ ,μαλλον ...1
Να δουμε πως θα εμφανιστουν οι ομαδες μετα από μεγαλη απραξια.
jhantzop
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ - ΖΩΓΡΑΦΟΥ 2
ΠΑΓΚΡΑΤΙ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2
ΓΑΛΑΤΣΙ - ΜΕΛΑΣ 1
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ 2
ΩΡΩΠΟΣ - ΠΕΥΚΗ 1
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 1
kasper7
QUOTE(PASKET @ Jan 13 2014, 12:21 ) *
Καλη χρονια .
Οι 3 πρωτοποροι παιζουν ευκολα παιχνίδια.
ΦΟΑ-ΖΩΓΡΑΦΟΥ ....2
ΠΑΓΚΡΑΤΙ - ΑΡΗΣ .... 2
ΓΑΛΑΤΣΙ-ΜΕΛΑΣ ... 1
ΓΑΟΚ - ΑΜΥΝΤΑΣ λιγο δυσκολοτερο από τα προηγουμενα αλλα ....2
ΩΡΩΠΟΣ - ΠΕΥΚΗ δυσκολο , μαλλον ....2
ΑΓΙΑ - ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ντέρμπυ ,μαλλον ...1
Να δουμε πως θα εμφανιστουν οι ομαδες μετα από μεγαλη απραξια.

Νομίζω πως μετά από εορτές είναι λίγο επικίνδυνο να δίνεις προβλέψεις... μιας και δεν γνωρίζουμε τι έκαναν οι ομάδες όλο αυτό το διάστημα και πως το διαχειρίστηκαν!!
Σε μία πρώτη ανάγνωση πάντως... συμφωνώ με τα προγνωστικά!! smiley.gif
leonkalf
Γαλάτσι - ΜΕΛΑΣ 54-45 (34-23 ημ.)

Πολλά λάθη και χαμένα αμυντικά ρημπαουντ για Μελα, που τα εκμεταλλευτηκε το Γαλάτσι και πήρε τη νίκη.
N.P.
ΩΡΩΠΟΣ -ΠΕΥΚΗ 38 - 77
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ.15-13,3-20,14-22,6-20.

ΩΡΩΠΟΣ.(ΠΑΠΑΔΕΛΟΣ).ΘΕΟΔΩΡΟΥ 11,ΜΑΜΑΣΟΥΚΑ 2,ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ 2,ΚΟΝΤΑΛΗ 10(1),ΚΥΡΙΑΚΟΥ 2,ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΥ,ΓΚΕΚΑ 2,ΦΕΚΑ 9.
ΠΕΥΚΗ(ΔΕΛΟΤΗ,ΛΟΙΖΟΥ).ΒΕΛΟΥΔΟΥ 7,ΔΑΟΥΣΗ 6,ΛΟΙΖΟΥ 3(1),ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ 9(1),ΑΝΔΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΥ 5(1),ΓΚΟΥΡΜΑ,ΚΑΝΕΛΕΤΗ 9,ΔΡΑΓΩΝΕΑ 10,ΑΡΒΑΝΙΤΗ 15,ΓΑΒΑΛΑ 4,ΤΟΥΛΙΑΤΟΥ 9.
stathan23
ΠΑΓΚΡΑΤΙ-ΆΡΗΣ 42-54

Δεκάλεπτα 10-16 21-34 31-41 42-54

Ζαραφιδου 5, Κώστα, Ιτσαμπουν, Γαζετα 4, Γαργαρετα 5, Γακοπουλου 6,Χαλικια 20, Σισκου,Αναγνωστου 2, Σκυλακη, Μπουρα

ΓΙΑΚΟΥΜΑΤΟΥ Π., ΜΠΑΡΑΚΟΥ, ΣΤΑΥΡΑΤΗ, ΚΑΒΑΛΆΡΗ 17, ΛΙΑΓΚΑ 10, ΜΙΧΟΠΟΥΛΟΥ, ΤΖΩΛΟΥ, ΡΟΙΔΟΥ 2, ΧΑΡΑΛΆΜΠΟΥΣ 2, ΓΙΑΚΟΥΜΑΤΟΥ Ι. 7, ΤΣΟΥΜΑΝΗ 16, ΛΑΓΟΥ
expert+
Μονο ετσι μπορουσε να περάσει ο Προμηθέας απο το Κοντοπευκο... 68.gif
jhantzop
QUOTE(expert+ @ Jan 14 2014, 10:49 ) *
Δεν θελω να πω τιποτα αλλο.ουτε ηθελα να κατονομάσω παίκτρια.
Τα υπόλοιπα,ελπιζω να τα αναλάβει η διοίκηση της Αγίας


Αν δεν θέλεις, είτε να κατονομάσεις, είτε να δώσεις περαιτέρω εξηγήσεις, είτε να αναφέρεις το όνομά σου, τότε θα μου επιτρέψεις να σου πω πως θα πρέπει να σβηστούν τα αντίστοιχα posts.

QUOTE(expert+ @ Jan 14 2014, 10:14 ) *
Μονο ετσι μπορουσε να περάσει ο Προμηθέας απο το Κοντοπευκο... 68.gif


Τα posts που ακολούθησαν το παραπάνω διεγράφησαν. Θα παρακολούσα να προσέχουμε τι λέμε ή όταν το λέμε να το πάμε μέχρι τέλους αν είμαστε σίγουροι για κάτι. Υπόνοιες δεν γίνονται δεκτές και μάλιστα με αυτόν τον τρόπο.
expert+
QUOTE (jhantzop @ Jan 14 2014, 11:02 ) *
Αν δεν θέλεις, είτε να κατονομάσεις, είτε να δώσεις περαιτέρω εξηγήσεις, είτε να αναφέρεις το όνομά σου, τότε θα μου επιτρέψεις να σου πω πως θα πρέπει να σβηστούν τα αντίστοιχα posts.



Τα posts που ακολούθησαν το παραπάνω διεγράφησαν. Θα παρακολούσα να προσέχουμε τι λέμε ή όταν το λέμε να το πάμε μέχρι τέλους αν είμαστε σίγουροι για κάτι. Υπόνοιες δεν γίνονται δεκτές και μάλιστα με αυτόν τον τρόπο.


Δεν ειμαι εγω αυτός που πρέπει να εξηγήσει καταστάσεις.
Σκοπος των ποστ μου ήταν απλα να αναφερω το γεγονός!
Καλημερα σας...και καλη συνέχεια στο πρωτάθλημα!
jhantzop
QUOTE(expert+ @ Jan 14 2014, 11:15 ) *
Δεν ειμαι εγω αυτός που πρέπει να εξηγήσει καταστάσεις.
Σκοπος των ποστ μου ήταν απλα να αναφερω το γεγονός!
Καλημερα σας...και καλη συνέχεια στο πρωτάθλημα!


Είναι διαφορετικό να αφήνουμε υπόνοιες χωρίς εξηγήσεις/αποδείξεις και διαφορετικό να αναφέρουμε γεγονότα! Καλημέρα!
PASKET
Οι πρωτοποροι μπηκαν με δυναμη στη νεα χρονια.
Πολύ κακη ηττα για την ΑΓΙΑ,και με το δυσκολο πρόγραμμα που εχει,μπορει να μεινει εκτος διεκδικησης από πολύ νωρις.

Εγινε καποιο διαιτητικο σφαλμα;
kairofoto
Καλησπέρα καλησπέρα!
Έτυχε χτες να παρεβρεθώ στο κλειστό στο Γουδή και να παρακολουθήσω το ΦΟΑ-ΑΟΖ! Αν και περίμενα εύκολη επικράτηση του Ζωγράφου οι γηπεδούχες προέβαλλαν σθεναρή αντίσταση και δυσκόλεψαν τον αντίπαλο! Ωστόσο δεν άντεξαν μέχρι τέλους και ο Ζωφράφος με σαφέστατα μεγαλύτερη εμπειρία και ποιότητα πήρε το ροζ φύλλο!
Αγωνιστικά δεν έχω να σχολιάσω κάτι αλλο, ένα ματς που κράτησε το ενδιαφέρον μέχρι και τα τελευταία λεπτά! Εκεί που ήθελα να σταθώ είναι στην απαράδεκτη, αντιαθλητική, απολίτιστη και αδικαιολόγητη συμπεριφορά του κοουτς του Φιλαθλητικού! Προσωπικά δεν γνωρίζω καν το όνομά του και δεν είχε τύχει να παρακολουθήσω την ομάδα του από κοντά αλλά το χτεσινό θέαμα πραγματικά είναι άξιο αναφοράς! Βρισίδια εκτοξεύονταν προς πάσα κατεύθυνση είτε αυτοί ειναι διαιτητές, είτε αντίπαλοι είτε οι ίδιες του οι παίκτριες! Πραγματικά έπαθα σοκ από το πόσο χυδαία, αισχρά και προσβλητικά μπορεί να εκφράζεται ένας προπονητής στην Α κατηγοριά γυναικών! Είναι τραγικό από κάθε άποψη και απορώ με τις αθλήτριες του (ακόμα και μεγάλες ηλικιακά κοπέλες με μπασκετική εμπειρία χρόνων) πως ανέχονται τέτοιου είδους καταστάσεις! Μιλάμε για ερασιτεχνικό γυναικείο αθλητισμό!! Ο συγκεκριμένος κύριος περισσότερο για λιμενεργάτης έμοιαζε στην κερκίδα παρά για προπονητής!
Εκτος λοιπόν απ' το αγωνιστικό κομμάτι το οποίο με θέληση, μεράκι και διάθεση απ όλες τις πλευρές μπορεί να βελτιωθεί ας κοιτάξουν οι άνθρωποι της διοίκησης σε ποιον εμπιστεύονται την ομάδα τους! Τέτοιες συμπεριφορές σαν αυτού του κοουτς δεν έχουν θέση στα παρκέ του μπάσκετ,πόσο μάλλον σε παρκέ Α τοπικής κατηγορίας γυναικών και είναι κατακριτέες! Για να υπάρχει άνθηση ενός αθλήματος αυτό πρέπει να αγαπηθεί απ όλους και πολύ περισσότερο απ τα μικρά παιδιά! Αλλά με τέτοιες συμπεριφορές κανένας γονέας δεν θα αφήνει το παιδί του να ασχοληθεί! Πραγματικά κρίμα γαιτί αυτό που πλήττεται είναι το ίδιο το μπασκετ!
Ελπίζω να ιδρώσει το αφτάκι κάποιων και να απομακρύνουν άτομα που δεν σέβονται ούτε τον ίδιο τους τον ευατό!
Καλή συνέχεια σε όλες τις ομάδες χωρίς τραυματισμούς!
Lostin
QUOTE (kairofoto @ Jan 14 2014, 18:42 ) *
Καλησπέρα καλησπέρα!
Έτυχε χτες να παρεβρεθώ στο κλειστό στο Γουδή και να παρακολουθήσω το ΦΟΑ-ΑΟΖ! Αν και περίμενα εύκολη επικράτηση του Ζωγράφου οι γηπεδούχες προέβαλλαν σθεναρή αντίσταση και δυσκόλεψαν τον αντίπαλο! Ωστόσο δεν άντεξαν μέχρι τέλους και ο Ζωφράφος με σαφέστατα μεγαλύτερη εμπειρία και ποιότητα πήρε το ροζ φύλλο!
Αγωνιστικά δεν έχω να σχολιάσω κάτι αλλο, ένα ματς που κράτησε το ενδιαφέρον μέχρι και τα τελευταία λεπτά! Εκεί που ήθελα να σταθώ είναι στην απαράδεκτη, αντιαθλητική, απολίτιστη και αδικαιολόγητη συμπεριφορά του κοουτς του Φιλαθλητικού! Προσωπικά δεν γνωρίζω καν το όνομά του και δεν είχε τύχει να παρακολουθήσω την ομάδα του από κοντά αλλά το χτεσινό θέαμα πραγματικά είναι άξιο αναφοράς! Βρισίδια εκτοξεύονταν προς πάσα κατεύθυνση είτε αυτοί ειναι διαιτητές, είτε αντίπαλοι είτε οι ίδιες του οι παίκτριες! Πραγματικά έπαθα σοκ από το πόσο χυδαία, αισχρά και προσβλητικά μπορεί να εκφράζεται ένας προπονητής στην Α κατηγοριά γυναικών! Είναι τραγικό από κάθε άποψη και απορώ με τις αθλήτριες του (ακόμα και μεγάλες ηλικιακά κοπέλες με μπασκετική εμπειρία χρόνων) πως ανέχονται τέτοιου είδους καταστάσεις! Μιλάμε για ερασιτεχνικό γυναικείο αθλητισμό!! Ο συγκεκριμένος κύριος περισσότερο για λιμενεργάτης έμοιαζε στην κερκίδα παρά για προπονητής!
Εκτος λοιπόν απ' το αγωνιστικό κομμάτι το οποίο με θέληση, μεράκι και διάθεση απ όλες τις πλευρές μπορεί να βελτιωθεί ας κοιτάξουν οι άνθρωποι της διοίκησης σε ποιον εμπιστεύονται την ομάδα τους! Τέτοιες συμπεριφορές σαν αυτού του κοουτς δεν έχουν θέση στα παρκέ του μπάσκετ,πόσο μάλλον σε παρκέ Α τοπικής κατηγορίας γυναικών και είναι κατακριτέες! Για να υπάρχει άνθηση ενός αθλήματος αυτό πρέπει να αγαπηθεί απ όλους και πολύ περισσότερο απ τα μικρά παιδιά! Αλλά με τέτοιες συμπεριφορές κανένας γονέας δεν θα αφήνει το παιδί του να ασχοληθεί! Πραγματικά κρίμα γαιτί αυτό που πλήττεται είναι το ίδιο το μπασκετ!
Ελπίζω να ιδρώσει το αφτάκι κάποιων και να απομακρύνουν άτομα που δεν σέβονται ούτε τον ίδιο τους τον ευατό!
Καλή συνέχεια σε όλες τις ομάδες χωρίς τραυματισμούς!


Έχεις απόλυτο δίκιο. Η συμπεριφορά του συγκεκριμένου είναι αχαρακτήριστη. Ειδικά από τη στιγμή που απευθύνεται σε γυναίκες και κορίτσια, το να βρίζεις από την αρχή ως το τέλος ενός αγώνα με τόσο άσχημες εκφράσεις είναι τραγικό. Όποτε έχω δει αγώνα του Φιλαθλητικού ο κόσμος στην αρχή γελάει αλλά μετά δυσανασχετεί με αυτά που λέει το στόμα του.
expert+
Η ανακοίνωση του ΔΣ του Γ.Σ.Α.Π. για τη διαιτησία….

http://www.gsap.gr/2014/01/%CE%B7-%CE%B1%C...83%CE%AF%CE%B1/
ntimat
αλλαγη ωρας στο ματς Πευκη-Κουκουβαουνες

Νεα ωρα 19:45!!!
jhantzop
ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ 1
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 1
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΓΑΛΑΤΣΙ 2
ΜΕΛΑΣ - ΩΡΩΠΟΣ 1
ΠΕΥΚΗ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ 1
ΑΜΥΝΤΑΣ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 1
PASKET
ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ...ευκολα.... 1
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ...θα παλεψει η ΑΓΙΑ,πιο πιθανο.... 1
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΓΑΛΑΤΣΙ...ανεβαινει ο ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ,βλεπω....1
ΜΕΛΑΣ - ΩΡΩΠΟΣ...το ντέρμπυ της ημερας.Παρα τη βαρια ηττα ,ο κοουτς ξερει ποια ματς πρεπει να στοχευσει,και το σημερινο είναι ένα από αυτά.... 2
ΠΕΥΚΗ - ΓΑΟΚ....ευκολα....1
ΑΜΥΝΤΑΣ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ....επισης.... 1
N.P.
ΠΕΥΚΗ-ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ 59-38
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ.14-9,25-23,39-27,59-38.

ΠΕΥΚΗ.(ΔΕΛΟΤΗ ,ΛΟΙΖΟΥ).ΒΕΛΟΥΔΟΥ 8,ΔΑΟΥΣΗ 15(1),ΛΟΙΖΟΥ,ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ 8,ΑΝΔΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΥ,ΓΚΟΥΡΜΑ 2,ΚΑΝΕΛΕΤΗ 9,ΔΡΑΓΩΝΕΑ 6,ΤΟΥΛΙΑΤΟΥ 2,ΑΡΒΑΝΙΤΗ 6,ΓΑΒΑΛΑ 3(1),ΚΑΛΑΝΤΖΗ.
ΚΟΥΚΟΥ.(ΡΑΧΙΩΤΗ).ΠΑΝΟΥΛΗ 5,ΤΟΣΙ 15(2),ΤΡΑΝΟΥΛΗ 6,ΤΣΟΛΑΚΙΔΗ,ΚΑΣΙΔΙΑΡΗ 8,ΦΥΓΚΑ,ΑΛΕΞΙΟΥ 2,ΜΑΥΡΟΕΙΔΗ,ΓΕΩΡΓΑΝΑ 2.
expert+
Απίθανη νίκη της Αγ. Παρασκευής μέσα στην Πετρούπολη επί του πρωτοπόρου ¨Αρη με 56-44

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. -ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 44-56(26-25)

Διαιτητές : Αναγνώστου , Τσαχάκης

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. (Μίχα, Κοσμίδης): Σταμάτη 2, Καβαλλάρη 13, Μιχοπούλου 13, Ροίδου 6 , Τσουμάνη 10, Γιακουμάτου , Νικολοπούλου , Λιάγκα , Τζώλου

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ(Αναγνωνστόπουλος , Στρατάκος ):Ρετζεέρη 6, Χαρίτου 5(1) , Τσιαδή 4, Τσιάμπαλη , Παπαντώνη 2, Μαστρογιαννίδου 11, Παστρωμά 9, Γιουκάκη 13(1) ,Λωσταράκου ,Παπαντώνη 2

sportshero.gr
jhantzop
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΓΑΛΑΤΣΙ 62-52

ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ 61-28 (37-11)

Διαιτητές: Μανουσόπουλος,Νικολοπούλου

ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Αργυρίου, Παπαχρήστος): Κατρίνη 4, Σκεπετάρη 2, Κοτρολού, Αγγελίδη, Τρίχα 12, Βελλε, Κατσαντούρα, Νομικού 4, Χούμου 9 (3), Κοντογιάννη 16, Σειτανίδη, Βαμβακά 14

ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Κουλουριώτης): Ζαραφίδου, Κώστα, Ιντσαμπούν, Χασαπίδου 2, Γαζέτα 3, Γαργαρέτα, Γακοπούλου, Χαλικιά 21 (2), Σίσκου, Αναγνώστου, Σκυλακάκη 2
stev basket
QUOTE (PASKET @ Jan 20 2014, 13:46 ) *
ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ...ευκολα.... 1 ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ...θα παλεψει η ΑΓΙΑ,πιο πιθανο.... 1 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΓΑΛΑΤΣΙ...ανεβαινει ο ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ,βλεπω....1 ΜΕΛΑΣ - ΩΡΩΠΟΣ...το ντέρμπυ της ημερας.Παρα τη βαρια ηττα ,ο κοουτς ξερει ποια ματς πρεπει να στοχευσει,και το σημερινο είναι ένα από αυτά.... 2 ΠΕΥΚΗ - ΓΑΟΚ....ευκολα....1 ΑΜΥΝΤΑΣ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ....επισης.... 1


Το ΜΕΛΑΣ-ΩΡΩΠΟΣ 1, στη παράταση. Σκορ 67-61 Συγχαρητήρια στα κορίτσια μας.

ΜΕΛΑΣ(Σώχος): Κοντοδιού 2, Πετροπούλου 27(4), Βάκρου 1, Γιαννέλη 10(1), Δέτση 10(1), Ψωμά 7, Σιδέρη 6, Γιακάλου 4.

Ωρωπός(Παπαδέλος): Θεοδώρου 15(2), Μαμασούκα 2, Κανατσέλου 14(2), Κονταλή 5, Κυριάκου 5, Λουκοπούλου 2, Γκέκα 8, Φέκα 10.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.