Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός Superfoods vs Oλυμπιακός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
j-kidd13
vs


Ντέρμπι αιωνίων στην ευρωλίγκα ,για την 24η αγωνιστική.Ο Παναθηναϊκός με πολύ κακή εικόνα σε όλο το ματς,έχασε με κάτω τα χέρια απο την Κίμκι στην Ρωσία,και πλέον το πλεονέκτημα έδρας δυσκολεύει αρκετά,με βάση το δύσκολο πρόγραμμα της ομάδας.Οι πράσινοι δεν βρίσκονται σε καλό φεγγάρι έχοντας 4 ήττες στα 6 τελευταία ματς,και πλέον βρίσκονται με 4πλη ισοβαθμία στην 7η θέση.Απο την άλλη ο Ολυμπιακός μετά τις 2 μεγάλες νίκες κόντρα σε Φενερ και Ρεαλ,επικράτησε και της Βαλένθια στο ΣΕΦ,δείχνοντας οτι ξεπερνάει το κακό του διάστημα.Ο ενισχυμένος με τους Τζειμς και Πειν Παναθηναϊκός,θα έχει στη διάθεση του και τον Λοτζέσκι,ενώ ο Ολυμπιακός θα παραταχθεί και με τον Μπομπι Μπραουν στη σύνθεση του,ενώ έτοιμος ιατρικά είναι και ο Τιγι που ίσως πάρει χρόνο συμμετοχής.
Ματς σημαντικό για τον Ολυμπιακό στη διατήρηση της 2ης θέσης,ακόμα πιο σημαντικό για τον Παναθηναϊκό που κυνηγάει το πλεονέκτημα έδρας.


Τα highlights του πρώτου αγώνα.




Και η γνωστή και αγαπημένη αναφορά....
Ντέρμπι είναι,μπορεί τα αίματα να ανάψουν εύκολα,οπότε όλοι ποστάρουμε σε κόσμια πλαίσια με σεβασμό στον συνομιλητή μας,χωρίς ειρωνείες και εμπριστικό ή προσβλητικό περιεχόμενο.Ποστ για διαιτησία στο ανάλογο τόπικ.
Τα ποστ που δεν συμμορφώνονται με τους κανονισμούς θα σβήνονται και κατα περίπτωση θα τιμωρούνται.
Tesla
http://www.sport-fm.gr/article/paraskeui-k...iwnious/3503152

Θα ειχε ενδιαφερον να συζητουσαμε ποια απο τις προηγουμενες 12 ευρωπαικες αναμετρησεις μεταξυ των 2 ομαδων, ειχε καλυτερο θεαμα. Κατα τη γνωμη μου σαν θεαμα μεγαλυτερο ενδιαφερον ειχε η αναμετρηση της 18/11/16 στο ΟΑΚΑ με το γκολ φαουλ στο τελος του Πριντεζη. Νομιζω οτι λιγο πολυ σε ολα τα υπολοιπα ματς πονεσαν τα ματακια μας μπασκετικα..

Στα της Παρασκευης τωρα θεωρω οτι φαβορι ειναι ο Παναθηναικος. Ομως ο Ολυμπιακος ακομη και να χασει που ειναι το πιθανοτερο, εχει 2 νικες διαφορα με τον Παναθηναικο οποτε εχει καβαντζα ασφαλειας.

Συνοπτικα σε περιπτωση νικης του Παναθηναικου (πιθανοτερο σεναριο) λογικα θα εχουμε στο τελος των ομιλων :
1) Τσσκα
2)Φενερ
3) Ολυμπιακος
4) Ρεαλ
5) Παναθηναικος
6) Χιμκι
7) Ζαλγκιρις
8) Μακαμπι

Ενω σε περιπτωση νικης του Ολυμπιακου:
1) Τσσκα
2) Ολυμπιακος
3) Φενερ
4) Ρεαλ
5 - 6) Παναθηναικος VS Χιμκι αμφιρροπο και 50 50 οι πιθανοτητες κατα τη γνωμη μου παντα.
7) Ζαλγκιρις
8) Μακαμπι

Δηλαδη το πλεονεκτημα νομιζω οτι εχει κριθει και για τους 2 πλεον, ο Ολυμπιακος με αβανταζ - ο Παναθηναικος με μειονεκτημα, και πλεον κοιταει να αποφυγει την Ρεαλ δηλαδη να τερματισει 6ος!! Οποτε δεν ξερω μια σημερινη ενδεχομενη νικη του Παναθηναικου ποσο καλο θα του κανει... blink.gif
RipCity
Αν και η αθλητικότητα της γραμμής ψηλών του Παναθηναικού, η σταθερά (στα ντέρμπι) του Rivers κι η προσθήκη του James, που είναι ότι χειρότερο σε ματσαπ για τη γραμμή των guard μας, δείχνουν προς την αντίθετη κατεύθυνση πιστεύω πως το παιχνίδι θα το πάρει ο Ολυμπιακός και θα σπάσει το σερί στα μεταξύ μας παιχνίδια. Νομίζω πως με ρόλο αουτσάιντερ ο Ολυμπιακός θα αποδώσει αυτό που πρέπει και θα κλειδώσει την 3άδα.
lefpan
QUOTE(Tesla @ Feb 28 2018, 14:55 ) *
Συνοπτικα σε περιπτωση νικης του Παναθηναικου (πιθανοτερο σεναριο) λογικα θα εχουμε στο τελος των ομιλων :
1) Τσσκα
2)Φενερ
3) Ολυμπιακος
4) Ρεαλ
5) Παναθηναικος
6) Χιμκι
7) Ζαλγκιρις
8) Μακαμπι

Ενω σε περιπτωση νικης του Ολυμπιακου:
1) Τσσκα
2) Ολυμπιακος
3) Φενερ
4) Ρεαλ
5 - 6) Παναθηναικος VS Χιμκι αμφιρροπο και 50 50 οι πιθανοτητες κατα τη γνωμη μου παντα.
7) Ζαλγκιρις
8) Μακαμπι

Τη Φενέρ μη την έχεις τόσο σίγουρη ούτε για 2η, ούτε για 3η, αλλά ούτε και για 4η θέση.
Είναι πολύ πιθανό να χάσει το πλεονέκτημα. Για δες λίγο το πρόγραμμά της.
Tesla
QUOTE (lefpan @ Feb 28 2018, 16:21 ) *
Τη Φενέρ μη την έχεις τόσο σίγουρη ούτε για 2η, ούτε για 3η, αλλά ούτε και για 4η θέση.
Είναι πολύ πιθανό να χάσει το πλεονέκτημα. Για δες λίγο το πρόγραμμά της.


Νομιζω κομβικο για την τελικη καταταξη της Φενερ θα ειναι απεναντι στην αδιαφορη Τσσκα στην εδρα της στην Τουρκια. Θεωρω οτι αν θελει την νικη θα την παρει, συνεπως ως προς το κομματι 'Φενερ' "βλεπω" μια ηττα. Πραγματι ομως εαν χασει αυτο το ματς ειδικα, παει για 4η αλλα χλωμο..

Παντως βασει προγραμματος νομιζω οτι ο Ολυμπιακος εχει κατα καποιο τροπο "κλειδωσει" την θεση του μεσα στην τριαδα ειτε ως 2ος ειτε ως 3ος, διοτι εχει και το πολυ σημαντικο αβανταζ του πλεονεκτηματος στις τυχον ισοβαθμιες τοσο με την Ρεαλ οσο και με την Φενερ. Κατι πολυ σημαντικο για να αποφυγει τον δυνατο 5ο της καταταξης οποιος και αν ειναι αυτος.
lefpan
QUOTE(Tesla @ Feb 28 2018, 16:35 ) *
Νομιζω κομβικο για την τελικη καταταξη της Φενερ θα ειναι απεναντι στην αδιαφορη Τσσκα στην εδρα της στην Τουρκια. Θεωρω οτι αν θελει την νικη θα την παρει, συνεπως ως προς το κομματι 'Φενερ' "βλεπω" μια ηττα. Πραγματι ομως εαν χασει αυτο το ματς ειδικα, παει για 4η αλλα χλωμο..

Παντως βασει προγραμματος νομιζω οτι ο Ολυμπιακος εχει κατα καποιο τροπο "κλειδωσει" την θεση του μεσα στην τριαδα ειτε ως 2ος ειτε ως 3ος, διοτι εχει και το πολυ σημαντικο αβανταζ του πλεονεκτηματος στις τυχον ισοβαθμιες τοσο με την Ρεαλ οσο και με την Φενερ. Κατι πολυ σημαντικο για να αποφυγει τον δυνατο 5ο της καταταξης οποιος και αν ειναι αυτος.

Πριν από την ΤΣΣΚΑ εντός, η Φενέρ έχει Ρεάλ και Ζαλγκίρις εκτός (μπορεί να τα χάσει και τα δύο), και μετά έχει Ερυθρό και Χίμκι πάλι εκτός (μπορεί να χάσει κι αυτά τα δύο, ή τουλάχιστον το ένα).
Άρα, δεν αποκλείεται να μην καταφέρει να κάνει ούτε καν 18 νίκες.
yorgos
Κι εγώ στο τελευταίο ματς πιστευω ότι η ΤΣΣΚΑ θα ξεκουράσει παίκτες, κάθε χρόνο το κάνει, πόσο μάλλον απέναντι σε κουμπάρο που καίγεται φέτος. Άρα εκείνο θα το πάρει λογικά. Αλλά γενικά η εικόνα της είναι κακή, το πρόγραμμα είναι παλούκι, οπότε δεν τη βλέπω και πολύ καλά.
Dreamerpanos
Ποιος εκ των Ρόμπερτς,Τόμσον,Ουιλτζερ λέτε να μείνει εκτός 12άδας?
lefpan
QUOTE(Dreamerpanos @ Feb 28 2018, 18:45 ) *
Ποιος εκ των Ρόμπερτς,Τόμσον,Ουιλτζερ λέτε να μείνει εκτός 12άδας?

Μάλλον Γουίλτζερ, αφού θα παίξει ο Τιλί.
Nemesakos
QUOTE (Dreamerpanos @ Feb 28 2018, 18:45 ) *
Ποιος εκ των Ρόμπερτς,Τόμσον,Ουιλτζερ λέτε να μείνει εκτός 12άδας?


Τώρα που είναι κ ο KG μέσα, εμείς να δούμε ποιους θα βγάλουμε...

Καλάθης, Παππάς, Τζέιμς, Λεκαβίτσιους, Ντένμον, Λοτζέσκι, Ρίβερς, Γκάμπριελ, Αντετοκούνμπο, Γκιστ, Σίνγκλετον, Πέιν, Μήτογλου, Βουγιούκας, Όγκαστ... (για ευνόητους λόγους αφήνω τον Καλαίτζάκη εκτός)

15 παίκτες για 12 θέσεις.. Ζόρι, μεγάλο ζόρι..

Κ αν Μήτογλου και Όγκαστ είναι οι 2, ο 3ος θα είναι πονοκέφαλος...
Conan1982
Ο Λοτζέσκι είναι μια επιλογή αφού είναι άγνωστη η κατάσταση του
whaler
QUOTE (Nemesakos @ Mar 1 2018, 10:26 ) *
Τώρα που είναι κ ο KG μέσα, εμείς να δούμε ποιους θα βγάλουμε...

Καλάθης, Παππάς, Τζέιμς, Λεκαβίτσιους, Ντένμον, Λοτζέσκι, Ρίβερς, Γκάμπριελ, Αντετοκούνμπο, Γκιστ, Σίνγκλετον, Πέιν, Μήτογλου, Βουγιούκας, Όγκαστ... (για ευνόητους λόγους αφήνω τον Καλαίτζάκη εκτός)

15 παίκτες για 12 θέσεις.. Ζόρι, μεγάλο ζόρι..

Κ αν Μήτογλου και Όγκαστ είναι οι 2, ο 3ος θα είναι πονοκέφαλος...


Μην είναι ο Λοτζέσκι; rolleyes.gif
Nemesakos
QUOTE (whaler @ Mar 1 2018, 10:44 ) *
Μην είναι ο Λοτζέσκι; rolleyes.gif


Βάση των ρεπορτάζ ο Λοτζέσκι είναι διαθέσιμος. Και εφόσον είναι διαθέσιμος, υπολογίζεται

QUOTE (Conan1982 @ Mar 1 2018, 10:42 ) *
Ο Λοτζέσκι είναι μια επιλογή αφού είναι άγνωστη η κατάσταση του


Αυτά από κει κ πέρα είναι θέμα προπονητή. Όπως διάβασα πρόσφατα κ ο Ντένμον έχασε τον αδερφό του.. Ποιος από τους 2 λοιπόν θα είναι πιο έτοιμος??
irving
εκει που λεγαμε ποιος θα βγει στην α1 τωρα λεμε ποιος θα βγει στην ευρωπη! παραγεμισε το ροστερ και προσωπικα δεν μου αρεσει.
thanath
QUOTE (irving @ Mar 1 2018, 17:07 ) *
εκει που λεγαμε ποιος θα βγει στην α1 τωρα λεμε ποιος θα βγει στην ευρωπη! παραγεμισε το ροστερ και προσωπικα δεν μου αρεσει.


Λίγο πολύ ξέρουμε περίπου ποιοι θα μείνουν εκτός. Νομίζω ότι όλα εξαρτώνται από τον Λοτζέσκι και κατά πόσο είναι σε θέση να βοηθήσει. Αν μπορεί θα βγάλει εκτός τον Ντένμον, αλλιώς θα μείνει αυτός εκτός. Οι άλλοι 2 είναι οι Μήτογλου και Όγκαστ για την Ευρώπη.

Για το ματς, πιστεύω ότι θα είναι κλειστό παιχνίδι και θα είναι η πρώτη για φέτος νίκη του ΟΣΦΠ σε ντέρμπι. Μου φαίνεται πολύ δύσκολο να χάσει και σήμερα και έχει δείξει ότι τα διπλά που χρειάζεται τα κάνει. Αν κερδίσει ο Ολυμπιακός σήμερα νομίζω ότι πάει ξεκάθαρα πλέον για 2ος.
yorgos
Φαβορί ο Παναθηναϊκός για σήμερα. Πληρέστερο ρόστερ, καλύτερη ψυχολογία και φυσικά ο αέρας που του δίνει το γεμάτο ΟΑΚΑ. Πού περισσότερα φρέσκια πόδια και χρήσιμα κορμιά, 80-20 υπέρ του Παναθηναϊκού. Δεν περιμένω να δούμε καλό μπάσκετ.
whaler
Δύσκολο για προβλέψεις το σημερινό παιχνίδι.

Από τη μια, στα τελευταία μεταξύ μας παιχνίδια, εκτός του KC, ο Καλάθης ήταν κομβικότατος, αυτός που έδινε ρυθμό στην ομάδα. Με την επιστροφή του Τζεϊμς, δεν είμαι σίγουρος πως αυτό θα αλλάξει δια ροπάλου, αλλά όπως και να το κάνουμε έχουν επηρεαστεί λίγο οι ισορροπίες για την ώρα (μέχρι να το λύσει, αν το λύσει, ο Πασκουάλ).
Αν υπολογίσουμε και την προσθήκη του Μπράουν απέναντι, νομίζω πως θα δούμε γρήγορο και ξέφρενο ρυθμό στο παιχνίδι, περισσότερο κόντρα των δυο προαναφερθέντων, ίσως και του Σπανούλη.

Το γεμάτο ΟΑΚΑ πάντα ήταν και θα είναι ισχυρή βοήθεια για τον Παναθηναϊκό, αλλά δυστυχώς για εμας, πετυχαίνουμε τον Ολυμπιακό σε μια περίοδο που αρχίζει να ανεβαίνει. Αυτό κάνει το ματς πολύ επικίνδυνο σήμερα. Εμεις βρισκόμαστε σε διαρκή κοιλιά, που δεν υπάρχουν ακόμα καν ενδείξεις αλλαγής.

Η ουσία είναι πως αν ο Ολυμπιακός νικήσει, θα κάνει τεράστιο βήμα για 2η θέση, σε περίπτωση δικής μας νίκης μένουν ζωντανές και ζεστές οι πιθανότητες να μπούμε τετράδα.

Υ.Γ.: Θυμίζω πως και πέρσι μέχρι δυο αγωνιστικές πριν το φινάλε ήμασταν αρκετά αμφίβολοι και με όλους τους συνδυασμούς καταφέραμε και τερματίσαμε 4οι (με ό,τι αυτό συνεπάγετο...). Οπότε ας κρατάμε μικρό καλάθι ακόμα για την τελική κατάταξη.
yorgos
QUOTE
Εμεις βρισκόμαστε σε διαρκή κοιλιά, που δεν υπάρχουν ακόμα καν ενδείξεις αλλαγής.

Ισχύει αυτό, ήδη από το Γενάρη παίζουμε χάλια, άλλο αν δεν έχει στοιχίσει τόσο. Π.χ. στο ματς πρωταθλήματος με τον Ολυμπιακό η ομάδα ήταν άθλια.
pan24
Ειμαστε σε συνεχομενη κοιλια,υπαρχει αναγκαστικα και ενα μικρο η μεγαλο μπερδεμα μεχρι να ενσωματωθουν οι νεοι
Ο ολυμπιακος δεν πειθει,εχει και αυτος τα θεματα του και ειναι επικινδυνος αλλο αν δειχνει να μην μπορει να μας κερδισει φετος
Απο την αλλη καποια στιγμη θα μας κερδισει δεν γινεται διαφορετικα

Αν και ηττα σημερα πιθανοτατα θα τελειωσει οσες ελπιδες εχουμε ακομα για πλεονεκτημα αν με βαλεις να διαλεξω προτιμω μια ηττα σημερα παρα ενα μπρεικ στους τελικους η στο τοπ 8 αν πεσουμε με τον ολυμπιακο
Πιο σημαντικο σημερα ειναι να δειξουν καποια μεγαλυτεροι προσαρμογη οι νεοι,ειδικα το ταιριασμα τζειμς με τους αλλους κοντους μας

Απο τον ολυμπιακο ο μπραουν μπορει να μην παιξει καθολου
Στατιστικο για φετος:Μεχρι τωρα μονο μια φορα εχουμε κανει δυο συνεχομενες ηττες(τοτε με φενερ,τσσκα) και ποτε 3
Αν χασουμε σημερα παμε στις 2 και ακολουθει μαδριτη...
jazz thrilos
Το παιχνίδι προβλέπεται να είναι κλειστό, γύρω απο τους 70 πόντους μάλλον θα κινηθούν αμφότερες οι ομάδες. Αυτό που κάνει την διαφορά σε πνευματικό επίπεδο είναι ποιός το χρειάζεται περισσότερο. Και δεν υπάρχει αμφιβολία οτι αυτός είναι ο Παναθηναικός αν θέλει να αποφύγει περιπέτειες.

Στο αγωνιστικό κομμάτι πάντως είμαι περίεργος να δω για δεύτερη φορά τον Τζέημς και τον ρόλο που του επιφυλάσσει για φέτος ο Πασκουάλ. Αν τον στείλει στο δύο και η μπάλα μείνει περισσότερο στον Καλάθη τότε ο Σφαιρό έχει να ασχοληθεί με τα πικ εν ρολ των Καλάθη και Γκιστ, ενώ δεν θα πονοκεφαλιάσει και πολύ με τον Τζέημς να στέκεται στην άκρη για σουτ.

Αν ο Τζέημς αρχίσει τα περσινά γνωστά και αυτά που είδαμε πολύ πρόσφατα με την Χίμκι, δηλαδή ντάπα-ντούπα με την μπάλα συνέχεια στα χέρια και βουρ στο καλάθι, τότε βλέπω να βάζει καμιά 20αριά πόντους ο ίδιος αλλά ο Καλάθης να πέφτει κατακόρυφα τόσο σε ασίστ όσο και σε γενικότερο impact στο παιχνίδι.

Όσο για μας, ούτε που μπορώ να φανταστώ τι να περιμένουμε απο Μπράουν. Σε τι κατάσταση θα είναι, τι ρόλο και χρόνο θα πάρει απο τον δυσκοίλιο σε αλλαγές Σφαιρό. Ερωτηματικό.
Ελπίζω τουλάχιστον αν δω τον Τιλί σε καλούτσικη κατάσταση μπας και μείνει και κανά κοκαλάκι του Πρίντεζη για την συνέχεια. Κλεδί για Ολυμπιακό ο Στρέλνιεκς αφενός και το πως θα διαχειριστεί τον εαυτό του ο Σπανούλης αφετέρου. Αν αρχίσει τα ηρωικα και χάσει την διάυγεια του απο την κερκίδα, θα έχουμε πρόβλημα. Αν είναι ήρεμος και μοιράσει την μπάλα θα έχει πρόβλημα η ρακέτα του Παναθηναικού.
yorgos
Για μένα κλειδί για τον Ολυμπιακό είναι ο Μιλουτίνοφ και ο Μακλίν, μόνο με αυτούς πολύ καλούς μπορεί να το χτυπ΄σει ο Ολυμπιακός. Η περιφέρειά του είναι πολύ αδύναμη και της λείπουν πόδια. Αν ο Σπανούλης καταφέρει να περάσει μπάλες σε αυτούς (μόνο αυτός μπορεί, από Μάτζαρη και Ρόμπερτς δεν περιμένω τέτοια πράγματα), κάτι γίνεται. Έστω και μόνο ως κορμί, ο Πέιν θα έχει ρόλο ύπαρξης σήμερα. Για να τον δούμε.
D-Wade
Δύσκολα τα πράγματα σήμερα. Σε κακή κατάσταση τον τελευταίο καιρό η πλειοψηφία των παικτών και ο coach.

Δεν εμπιστεύομαι και τον Σφαιρό ότι μπορεί να διαχειριστεί 8 ξένους ( γενικότερο σχόλιο αυτό, όχι μόνο για το σημερινό αγώνα). Καλά θα είναι να φύγει τουλ 1 από αυτούς.
silversurfer
Θα είναι κανείς στο πέταλο της θύρας 15 σήμερα;
Conan1982
Αν νικήσουμε τον Παναθηναϊκό πάντως δύσκολα χάνουμε την 2η θέση αφού σε πιθανές ισοβαθμίες μόνο από την Ζαλγκίρις θα μπορούσαμε να βρεθούμε από κάτω αλλά την έχουμε στο στάδιο μας τελευταία αγωνιστική. Αλλά ούτως ή άλλως η Ζαλγκίρις έχει δύσκολο πρόγραμμα. Και αντίστοιχα αναγκάζουμε τον Παναθηναϊκό να ψάχνει για νίκη στην Ρεάλ.
Αν αντίθετα χάσουμε θα γίνει ο κακός πανικός από την 2η ως την 6η θέση.

Σίγουρα ο Παναθηναϊκός θα προσπαθήσει να σκάσει τον Σπανούλη με τον Καλάθη και τον Τζέιμς επάνω του, κι εγώ νομίζω ότι χρειάζεται μεγάλο ματς από Μιλού και Μακλίν και να κάνει επιτέλους ένα κακό παιχνίδι ο Ρίβερς όταν παίζει με μας.
yorgos
Μια στιοιχηματική βάζει ως όρια όντων τα εξής ανά παίκτη, προσωπικά δε μου κάνει κανένα κλικ:
Γκιστ, Σίνγκλετον 10,5
ΚΑλάθης 11,5
Πρίντεζης, Σπανούλης 12,5

Συνολικό σκορ δίνουν στα 146,5 και φαβορί ο Παναθηναϊκός με 4,5 πόντους.

Το ότι δε μου κάνουν κλικ συνεπάγεται ότι τα θεωρώ πολύ πιθανά.
paobc3
QUOTE (yorgos @ Mar 2 2018, 14:06 ) *
Μια στιοιχηματική βάζει ως όρια όντων τα εξής ανά παίκτη, προσωπικά δε μου κάνει κανένα κλικ:
Γκιστ, Σίνγκλετον 10,5
ΚΑλάθης 11,5
Πρίντεζης, Σπανούλης 12,5

Συνολικό σκορ δίνουν στα 146,5 και φαβορί ο Παναθηναϊκός με 4,5 πόντους.

Το ότι δε μου κάνουν κλικ συνεπάγεται ότι τα θεωρώ πολύ πιθανά.

Απλά βάζεις πρώτο σκόρερ τον Τζέιμς και καθαρίζεις..Τον καλάθη μπορούν να τον μαρκάρουν ,τον Τζέιμς όχι,διότι εδώ είχε πρόβλημα ο Ολυμπιακός με τον Λέκα ,με τον Τζέιμς δεν θα έχει..
Dreamerpanos
Και επισήμως Μητογλου,Ογκαστ,Ντενμον εκτός δωδεκάδας.
thanath
QUOTE (Dreamerpanos @ Mar 2 2018, 21:25 ) *
Και επισήμως Μητογλου,Ογκαστ,Ντενμον εκτός δωδεκάδας.


Ε ψιλοαναμενομενο. Που δείχνει πως ο ματ είναι καλά! Το χρειάζεται το σουτ του η ομάδα πολύ!
roben
Λοιπόν... Για εμένα με το ρόστερ που έχει πλέον ο Παναθηναϊκός το κλειδί της επιτυχίας ή της αποτυχίας είναι ο Πασκουάλ... Εκείνος χαντάκωσε την ομάδα στη Μόσχα εναντίον της Χίμκι, εκείνος μπορεί και να την αναστήσει εφόσον επιτέλους ξυπνήσει και κατανοήσει το έμψυχο υλικό που έχει στα χέρια του... Καλός προπονητής ο Ισπανός αλλά ώρες ώρες χάνει τη γη κάτω από τα πόδια του... Με τον Ζοτς ή τον Ιτούδη η ομάδα χτυπούσε Ευρωλίγκα φέτος...

1. Καλάθης και Τζέιμς δεν γίνεται να βρίσκονται στην ίδια πεντάδα... Όταν το είδα αυτό στη Μόσχα εναντίον της Χίμκι μου κόπηκαν τα πόδια... Το γράφω από πέρυσι... Ο Τζέιμς είναι pm και οι δύο παίκτες πρέπει να εναλλάσσονται στην πεντάδα... Δεν γίνεται να έχεις 2 τέτοιους παίκτες και να τους καις βάζοντάς τους να παίζουν μαζί...

2. Παίκτης Λεκαβίτσιους πλέον σε αυτό το επίπεδο και με αυτό το ρόστερ δεν υπάρχει... Ο χρόνος συμμετοχής του στη Μόσχα απέναντι σε μια από τις αθλητικότερες ομάδες της διοργάνωσης ήταν...σκάνδαλο! Τρίτος pm και μέχρι εκεί... Για ανάσες 3-4 λεπτών το πολύ...

3. Ρίβερς και Λοτζέσκι πρέπει να παίζουν κυρίως στο 2.

4. Ο Γκέιμπριελ σε αυτό το επίπεδο είναι 3άρι!!!! Εκεί μπορεί να κάνει θαύματα και να εξελιχθεί σε ρολίστα πολυτελείας διαδραματίζοντας κομβικό ρόλο στην ομάδα... Στο 4 είναι ένας μέτριος παίκτης, πολλές φορές ακόμα και ζημιογόνος...

5. Ο Γκιστ μπορεί επιτέλους να πάρει χρόνο συμμετοχής και στο 4, με Βουγιούκα και Πέιν να εναλλάσσονται σε θέση 5.

Πεντάδες: 1. Καλάθης, Λοτζέσκι, Γκέιμπριελ, Γκιστ, Πέιν και 2. Τζέιμς, Ρίβερς, Αντετοκούνμπο, Σίνγκλετον, Βουγιούκας. Ο Παππάς σε θέση 2 όταν κατεβαίνει ο Ρίβερς ή ο Λοτζέσκι στο 3 σε πιο χαμηλά σχήματα. Για Λεκαβίτσιους τα είπαμε...

Θέμα σωστού rotation είναι πλέον η ιστορία... Αν δούμε το rotation της Μόσχας που χάλασε τελείως το μυαλό και την ψυχολογία των παικτών, καλά κρασιά!
G-arenas
με βαση την διαφορα ποιοτητας και ροστερ των 2 ομαδων και συν την εδρα αν δεν κερδισουμε σημερα θα ειναι εγκλημα. το ξερω οτι εμεις δεν ειμαστε καλα και οτι ειμαστε μπερδεμενοι με τις 2 μεταγραφες και το τεραστιο ροστερ, αλλα και οσφπ ειναι κακος τελευταια και δεν ταιριαζουμε σαν ομαδες γιατι ειμαστε πολυ πιο αθλητικοι απο αυτους.

περιμενω πολυ να χτυπησουμε με 1vs1 με τζειμς κυριως αλλα και με παππα, τους μετριους αθλητικα και αμυντικα γκαρντ του οσφπ. περιμενω να τρεξουμε, να πιεσουμε και να βγαλουμε πολυ ενεργεια απεναντι σε μια γερασμενη λιγο ομαδα και κακη αθλητικα. απο εκει πρεπει να ξεκινησουμε. αν παμε στο σετ παιχνιδι, στο ξυλο κλπ κλπ τοτε ειμαστε βλακες τελος.
pan24
QUOTE (roben @ Mar 2 2018, 20:26 ) *
Λοιπόν... Για εμένα με το ρόστερ που έχει πλέον ο Παναθηναϊκός το κλειδί της επιτυχίας ή της αποτυχίας είναι ο Πασκουάλ... Εκείνος χαντάκωσε την ομάδα στη Μόσχα εναντίον της Χίμκι, εκείνος μπορεί και να την αναστήσει εφόσον επιτέλους ξυπνήσει και κατανοήσει το έμψυχο υλικό που έχει στα χέρια του... Καλός προπονητής ο Ισπανός αλλά ώρες ώρες χάνει τη γη κάτω από τα πόδια του... Με τον Ζοτς ή τον Ιτούδη η ομάδα χτυπούσε Ευρωλίγκα φέτος...

1. Καλάθης και Τζέιμς δεν γίνεται να βρίσκονται στην ίδια πεντάδα... Όταν το είδα αυτό στη Μόσχα εναντίον της Χίμκι μου κόπηκαν τα πόδια... Το γράφω από πέρυσι... Ο Τζέιμς είναι pm και οι δύο παίκτες πρέπει να εναλλάσσονται στην πεντάδα... Δεν γίνεται να έχεις 2 τέτοιους παίκτες και να τους καις βάζοντάς τους να παίζουν μαζί...

4. Ο Γκέιμπριελ σε αυτό το επίπεδο είναι 3άρι!!!! Εκεί μπορεί να κάνει θαύματα και να εξελιχθεί σε ρολίστα πολυτελείας διαδραματίζοντας κομβικό ρόλο στην ομάδα... Στο 4 είναι ένας μέτριος παίκτης, πολλές φορές ακόμα και ζημιογόνος...

5. Ο Γκιστ μπορεί επιτέλους να πάρει χρόνο συμμετοχής και στο 4, με Βουγιούκα και Πέιν να εναλλάσσονται σε θέση 5.

Ζοτς ναι αλλα το πουλακι εχει πεταξει.Ο Ιτουδης τι μας εχει δειξει που να τον κανει καλυτερο προπονητη απο τον Πασκουαλ;

1.Εγω μαζι σου.Ομως κανενας τους δεν θα ηταν ικανοποιημενος αν επρεπε να μοιραστει τον χρονο με τον αλλο,και οι 2 θελουν 25'+

4.Στο 3 πως;Μονο απεναντι στον Ολυμπιακο μπορει να σταθει που δεν εχει 3αρι με ντριμπλα.Με γρηγορους αντιπαλους που βαζουν την μπαλα κατω δεν μπορει να ακολουθησει.Δεν ειναι τυχαιο οτι μονο με τον Ολυμπιακο εχει καταφερει να σταθει στο 3

5.Ο Γκιστ πως να παιξει 4 με Καλαθη στο 1 οταν δεν εχει σουτ;Μετα απο το καλο ξεκινημα στο σουτ ξαναγυρισε στα στανταρ του που ειναι γυρω στο 30% σε κυριως ελευθερα τριποντα
Εκτος απο αυτο θεωρεις Βουγιουκα-Πειν τοσο καλους να μπορουν να παιξουν μονοι τους το 5;Γιατι εγω οπως ειδα τον Πειν αν και μπορει να ειναι καλος παικτης θελει χρονο προσαρμογης ακομα

QUOTE (G-arenas @ Mar 2 2018, 20:33 ) *
με βαση την διαφορα ποιοτητας και ροστερ των 2 ομαδων και συν την εδρα αν δεν κερδισουμε σημερα θα ειναι εγκλημα. το ξερω οτι εμεις δεν ειμαστε καλα και οτι ειμαστε μπερδεμενοι με τις 2 μεταγραφες και το τεραστιο ροστερ, αλλα και οσφπ ειναι κακος τελευταια και δεν ταιριαζουμε σαν ομαδες γιατι ειμαστε πολυ πιο αθλητικοι απο αυτους.

περιμενω πολυ να χτυπησουμε με 1vs1 με τζειμς κυριως αλλα και με παππα, τους μετριους αθλητικα και αμυντικα γκαρντ του οσφπ. περιμενω να τρεξουμε, να πιεσουμε και να βγαλουμε πολυ ενεργεια απεναντι σε μια γερασμενη λιγο ομαδα και κακη αθλητικα. απο εκει πρεπει να ξεκινησουμε. αν παμε στο σετ παιχνιδι, στο ξυλο κλπ κλπ τοτε ειμαστε βλακες τελος.

Χρειαζεται πραγματι να προσπαθησουμε να χτυπησουμε στην περιφερεια αλλα θελει μετρο.Με Παππα-Τζειμς αν τους πεις παιζουμε 1vs1 εχεις παρα πολλες πιθανοτητες να γυρισει σε streetball/τσιρκο
Τι να το κανω να βαλει 20 ποντους ο Τζειμς και 15 ο Παππας αν χασουμε

Παντως η διαφορα ποιοτητας δεν ειναι τοσο μεγαλη και ποτε δεν μπορεις να προεξοφλεις το αποτελεσμα

Για να κανω την προβλεψη μου ειτε θα κερδισουμε ψιλοανετα με διαφορα 10-15 ποντους ειτε θα χασουμε.Δεν βλεπω ενδιαμεσο
shtarkws
Πολύ έντονες αποδοκιμασίες κατά τον ύμνο της Euroleague, ο ΔΓ είναι παρών

Κάτι που πιστεύω ότι θα το πληρώσουμε με σοβαρή τιμωρία

Λοτζεσκι βασικός σε πείσμα όσων πίστευαν ότι δεν θα τον ξαναδούμε

Δεν συμφωνώ με την απόφαση πασκουαλ να ξεκινήσει μαζί Καλαθη και Τζέιμς, με την ταπεινή μου άποψη
tanasen01
Θα πονέσουν τα μάτια μας απόψε. Ζήτημα αν περάσει κάποια ομάδα τους 60 πόντους.
shtarkws
Ο Τζέιμς κακός έως τώρα. Παρά πολύ στατικοι στην επίθεση. Καλές επιστροφές ο Ολυμπιακός δεν μας αφήνει να τρέξουμε
Conan1982
Καλάθης και Γκιστ μας έχουν κάνει όλη την ζημιά.
Δείχνει να ανεβαίνει λίγο ο ρυθμός ευτυχώς για το μπάσκετ.
nvip13
Σινγκλετον περα βρεχει ως τωρα.

Κακο ματς πρεπει να τρεξουμε.
kotzito
Να δούμε η second unit πως θα τα πάει τώρα. Είναι σημαντικό να μην αφήσουμε τον ΠΑΟ να ξεφύγει σε αυτά τα 4 - 5 λεπτά. Το καλό είναι ότι δεν επιτρέπουμε στον ΠΑΟ να τρέξει. Το κακό ότι στην επίθεση σκουντουφλάμε μεταξύ μας.

Ο Μακλίν στην άμυνα έχει χάσει 3 φορές σε 3 φάσεις τον παίκτη του σε αυτό το δεκάλεπτο...
shtarkws
Αν είχαμε τον Πέιν από την αρχή της χρονιάς θα ήταν πολύ διαφορετικά τα πράγματα
rankin
Ειναι απο τα παιχνίδια που πραγματικα δε με ενδιαφέρει το αποτέλεσμα.
Σιγουρα θέλω να δω την ομάδα μου να παίζει καλά, γιατί αν κάνουν κουταμάρες θα εκνευριστώ, αλλά ως εκεί.

Θέλω πάντως να σημειώσω κάτι που έχω παρατηρήσει εδώ και καιρό
Οι τσιρλίντερς του Παναθηναικου ειναι ανώτερες αυτών του Ολυμπιακου.
Ειναι πιο καθημερινά-ομορφα κορίτσια.
Ενα μπράβο
Εδώ δε χωράνε οπαδικά
pan24
Ηρθε ο μπραουν και ο ρομπερτς κανει τον καρυ
Coach Periklis
Έτριξε η θέση του χαχα
DADA
QUOTE (rankin @ Mar 2 2018, 21:45 ) *
Ειναι απο τα παιχνίδια που πραγματικα δε με ενδιαφέρει το αποτέλεσμα.
Σιγουρα θέλω να δω την ομάδα μου να παίζει καλά, γιατί αν κάνουν κουταμάρες θα εκνευριστώ, αλλά ως εκεί.

Θέλω πάντως να σημειώσω κάτι που έχω παρατηρήσει εδώ και καιρό
Οι τσιρλίντερς του Παναθηναικου ειναι ανώτερες αυτών του Ολυμπιακου.
Ειναι πιο καθημερινά-ομορφα κορίτσια.
Ενα μπράβο
Εδώ δε χωράνε οπαδικά


ναι ρε φιλε .μου εκανε το ιδιο εντυπωση
συγαχαρητηρια στο παο

shtarkws
QUOTE(rankin @ Mar 2 2018, 21:45 ) *
Ειναι απο τα παιχνίδια που πραγματικα δε με ενδιαφέρει το αποτέλεσμα.
Σιγουρα θέλω να δω την ομάδα μου να παίζει καλά, γιατί αν κάνουν κουταμάρες θα εκνευριστώ, αλλά ως εκεί.

Θέλω πάντως να σημειώσω κάτι που έχω παρατηρήσει εδώ και καιρό
Οι τσιρλίντερς του Παναθηναικου ειναι ανώτερες αυτών του Ολυμπιακου.
Ειναι πιο καθημερινά-ομορφα κορίτσια.
Ενα μπράβο
Εδώ δε χωράνε οπαδικά



QUOTE(DADA @ Mar 2 2018, 21:48 ) *
ναι ρε φιλε .μου εκανε το ιδιο εντυπωση
συγαχαρητηρια στο παο


Πως φαίνεται πως είστε παντρεμένοι tongue.gif
kotzito
Το καλό είναι ότι έχουμε φορτώσει τους ψηλούς του ΠΑΟ με φάουλ από νωρίς

Η εικόνα του Μάντζαρη προβληματική ξανά σε άμυνα και επίθεση...
MustGK
Δεν έχει ακόμα βοήθεια από τα γκαρντ η ομάδα. Οντενμον δεν έπρεπε να είναι έξω, και να μπει στη θέση του ο Λοτζ που έχει να παίξει και καιρό είναι ρίσκο.
DADA
QUOTE (shtarkws @ Mar 2 2018, 21:49 ) *
Πως φαίνεται πως είστε παντρεμένοι tongue.gif


τι ειπες ρε φιλε με εστειλες
γελαω παρεα με την συζηγο με αυτο που ειπες
χαχαχααχαχχ
Conan1982
QUOTE (kotzito @ Mar 2 2018, 21:51 ) *
Το καλό είναι ότι έχουμε φορτώσει τους ψηλούς του ΠΑΟ με φάουλ από νωρίς.

Βέβαια και εμείς έχουμε 3 γκαρντ με από 2 φάουλ
MustGK
Κακό κουτσάρισμα και κακές επιλογές παικτών από τον προπονητή για πεντάδες.
Janjuri
Δεν αντέχεται αλλο ο ριβερς
villiskabas
O τσαβι σε πιο ονειρο ειναι? ας τον ξυπνησει καποιος σας παρακαλω
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.