Help - Search - Members - Calendar
Full Version: HOUSE M.D
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2
kobe8god
ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΕΤΕ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΣΕΙΡΑ..ΕΔΩ smiley.gif
spysta
Ειναι παρα πολυ καλη σειρα οντως!!!!!!Πολυ εξιδεικευμενη!!!Την βλεπω μαζι με φιλαρακι μου που σπουδαζει Ιατρικη!!!!!!!!Και κανα δυο φιλους του ... εχει πολυ πλακα να το βλεπω μαζι τους γιατι πορωνονται και συζητανε με λεπτομερειες κτλ κτλ tongue.gif tongue.gif
Και δεν μπορουν να κανουν κι αλλιως οταν μου λενε οτι πολλα απ αυτα που παρουσιαζονται στη σειρα αυτη τα εχουν στα μαθηματα τους
NBAer
Εγω μια φορα αποφασισα να την δω και ενω μου αρεσε γενικα δεν μου αρεσαν οι διαλογοι γιατι μου φανηκαν πολυ φτιαχτοι. Σαν να επαιζαν σε ταινια, σε σηριαλ και να ηξεραν τι ηθελαν να πουν. Πολυ λιγος αυθορμητισμος.
Τωρα θα μου πεις, μα σε σηριαλ επαιζαν. Ε ναι ακριβως, δεν πρεπει να φαινεται οτι εχεις ετοιμη απαντηση....

Αυτος ο ημι-κουτσος, ιδιορρυθμος γιατρος ειναι τα μισα λεφτα. Ερωτηση γιατι επαιρνε συνεχεια χαπια? Τι παθηση εχει στο εργο και το κανει αυτο?
Τα αλλα μισα λεφτα ειναι....you know. rolleyes.gif
KobeBryant
Μια περιοδο την εβλεπα συνεχεια στο Σταρ. Τωρα την ψιλοβαρεθηκα... καταντησε μονοτονο να τους σωνει ολους ο House δεν αφηνει να πεθαινει και κανενας 19.gif 19.gif
saou
Πολύ καλή σειρά. Είδα τις γιορτές μαζεμένη 3η και 4η σεζόν που μου τις σύστησε ένας φίλος. Ο χαρακτήρας του Χάουζ είναι όλα τα λεφτά, ειδικά ορισμένες θανατερές ατάκες, που στάζουν ειρωνία!

Στα μείον θα ανέφερα μερικά επεισόδια στα οποία το 90% των διαλόγων αφορά ιατρικά θέματα, μη κατανοητά από το ευρύ κοινό (και μη ρεαλιστικά έχω την εντύπωση με τις φτωχές μου γνώσεις). Γενικά τα επεισόδια που εστιάζουν περισσότερο στις ιδιοτροπίες και στην προσωπικότητα του Χάουζ είναι τα καλύτερα.
dizzy_fingers
QUOTE(NBAer @ Jan 21 2008, 13:34 ) *
Aυτος ο ημι-κουτσος, ιδιορρυθμος γιατρος ειναι τα μισα λεφτα. Ερωτηση γιατι επαιρνε συνεχεια χαπια? Τι παθηση εχει στο εργο και το κανει αυτο?
Τα αλλα μισα λεφτα ειναι....you know. rolleyes.gif

Έχει ένα πρόβλημα στο πόδι, το οποίο ίσως και να είναι ο λόγος που συμπεριφέρεται τόσο bitchy biggrin.gif.
Δες το επεισόδιο του 1ου κύκλου "three stories", εκεί εξηγεί - με πολύ έξυπνο τρόπο - τί του συνέβη.

Όντως, είναι όλα τα λεφτά ο Χιού Λώρι, άλλωστε γι'αυτό είχε πάρει τη χρυσή σφαίρα πρόπερσι, και είναι μόνιμος υποψήφιος κάθε χρόνο.
Ως πρώην φαν της σειράς, ανήκω κι εγώ σε όσους την έβλεπαν μόνο για τον πρωταγωνιστή.
Είναι αλήθεια πως, με εξαίρεση μερικές αναλαμπές, η πλοκή δεν διαφέρει και τόσο από επεισόδιο σε επεισόδιο, κάτι σαν αυτό δηλαδή:


24.gif

Έχω δει μόνο μέχρι τα πρώτα της 3ης σεζόν.
Οι 3-4 τί λένε συνολικά παιδιά?
sihainas
Στην 3η ο House έχει πρόβλημα με έναν αστυνομικό ο οποίος θέλει ντε και καλά να τον βάλει μέσα και στην 4η είναι με νέο σταφ χωρίς όμως το παλιό να φεύγει τελείως από τη σειρά... εντάξει καλή είναι δεν κολλάς κιόλας αλλά βλέπεται ευχάριστα νομίζω
dizzy_fingers
Η δεύτερη δεν ήταν με τον αστυνομικό (Ντέιβιντ Μορς)?
Ή είναι όντως η τρίτη?
Αν είναι έτσι, τότε έχω δει μέχρι τα αρχικά της 4ης, καθώς τη σεζόν με τον cop την έχω δει όλη.
spysta
Πραγματικα το πιστευω οτι αν εισαι γιατρος 'η σπουδαζεις Ιατρικη μπορεις να κολλησεις πολυ ευκολα .. το βλεπω στους δικους μου .. σε σχεση με μενα που σπουδαζω Διοικηση Επιχ. tongue.gif tongue.gif
Η σειρα ειναι παρα εξειδηκευμενη ...και ενας ασχετος μπορει να την βαρεθει
sihainas
QUOTE(dizzy_fingers @ Jan 21 2008, 15:28 ) *
Η δεύτερη δεν ήταν με τον αστυνομικό (Ντέιβιντ Μορς)?
Ή είναι όντως η τρίτη?
Αν είναι έτσι, τότε έχω δει μέχρι τα αρχικά της 4ης, καθώς τη σεζόν με τον cop την έχω δει όλη.



χμ...μπερδεύτικα τώρα...είχα την εντύπωση ότι ήταν στην 3η θα το κοιτάξω άμα είναι και θα σου πω
malone11
QUOTE(dizzy_fingers @ Jan 21 2008, 15:00 ) *
Έχω δει μόνο μέχρι τα πρώτα της 3ης σεζόν.
Οι 3-4 τί λένε συνολικά παιδιά?



Απο 3 δεν ξερω. Επειδη εχω κατεβασει καποια επισοδια απο την 4 ειναι τελεια. Ο τρελαρας 77.gif ο γιατρος προσπαθει να αυτοκτονησει , η ομαδα του αρχιζει και ερχεται πισω...Τωρα το εχουν διακοψει λογο Rugby 68.gif 68.gif
Keyser_Soze
Ο Χιου Λόρι αν σηκώσει το χέρι του μπορεί και να πιάσει τα @@ του Ντέιβιντ Ντουκόβνι από το Californication ή του Νέιθαν Φίλιον από το Firefly (παίχτηκε μόνο ένας κύκλος και το κόψανε για να το συνεχίσουν σε ταινίες, βλέπε Serenity). tongue.gif tongue.gif
malone11
QUOTE(Keyser_Soze @ Jan 21 2008, 17:14 ) *
Ο Χιου Λόρι αν σηκώσει το χέρι του μπορεί και να πιάσει τα @@ του Ντέιβιντ Ντουκόβνι από το Californication ή του Νέιθαν Φίλιον από το Firefly (παίχτηκε μόνο ένας κύκλος και το κόψανε για να το συνεχίζουν σε ταινίες, βλέπε Serenity). tongue.gif tongue.gif



O Χιου Λωρι ειναι πολυ καλυτερος απο αυτους smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
dizzy_fingers
Για τον Ντουκόβνι θα σου πώ σε λίγο καιρό μόλις δω κάποια επεισόδια Californication...
Για τον άλλον...μόνο και μόνο που μου είπες για firefly, τί να σου πω ρε Καζ'.
Είναι σοβαρή σειρά αυτή? 5' είχα δει και δεν άντεξα.

QUOTE
Η σειρα ειναι παρα εξειδηκευμενη ...και ενας ασχετος μπορει να την βαρεθει

Όσο υπάρχει ο Λώρι στα ηνία της σειράς, δεν πρόκειται να συμβεί κάτι τέτοιο...αρκεί να αξιοποιείται σωστά από τους συντελεστές.
sihainas
Καλό το Californication κι εδώ εντελώς κάφρος ο χαρακτήρας αλλά εντάξει εμένα δεν με ενθουσίασε και τόσο...
Keyser_Soze
Εγώ προσωπικά με το Firefly τρελάθηκα. Είδα σερί όλα τα επεισόδια που βγήκαν και την ταινία στο καπάκι μέσα σε μια μέρα. Απίστευτη σειρά!

Το Californication όντως δεν ήταν τίποτα τρομερό σαν σειρά, αλλά μόνος του ο Ντουκόβνι κάνει τη διαφορά και το ανεβάζει πάρα πολύ.
Air Kef
Στον 3ο κυκλο ο αστυνομικος λεγεται Τριτερ και θελει να βαλει τον Χαουζ μεσα για διακινηση των χαπιων που περνει,επειδη ο Χαουζ νευριασε μαζι με τον Τριτερ οταν τον εξεταζε και του εβαλε ενα θερμομετρο στο πωπουλινι για να δει την θερμοκρασια του αντι να του το δωσει να το βαλει στο στομα του..
Τελικα ο Τριτερ ηταν ο καλυτερος ντετεκτιβ του Νιου Τζερσει και εκανε λιγο κολαση την ζωη των ηρωων.

smile.gif
panos75
Φανταστική σειρά. Η μοναδική, μαζί με το ''Heroes'', που παρακολουθώ συστηματικά.

Ο Χάουζ είναι μακράν ο πιο ενδιαφέρων τηλεοπτικός χαρακτήρας από την εποχή του δίδυμου Μόλντερ-Σκάλι. Βέβαια ευτύχησε να πέσει και στα χέρια του μοναδικού Χιού Λόρι, ο οποίος δείχνει να διασκεδάζει αφάνταστα υποδυόμενος έναν μισάνθρωπο, για τον οποίο η πολιτική ορθότητα είναι άγνωστη έννοια.

Και για όσους απορούν για το εάν τα όσα συμβαίνουν στη σειρά ισχύουν, αυτή η διεύθυνση θα φανεί πολύ χρήσιμη. Ειδικά σε όσους έχουν σχέση με τον ιατρικό τομέα:

http://www.politedissent.com/house_pd.html
dizzy_fingers
Ντέιβιντ Μορς είναι το όνομα του ηθοποιού Κεφ biggrin.gif.

Πάνο, δεν ακολούθησα το λινκ αλλά κάπου είχα πετύχει ένα βίντεο που συζητάγανε αν είναι αληθινές οι ιστορίες, και όντως ήταν αληθινές.
Απλά η πιθανότητα να συμβούν όλα αυτά σε ένα νοσοκομείο με το ίδιο αποτέλεσμα (να ζήσει ο ασθενής δηλαδή) είναι μηδαμινές.
malone11
QUOTE(dizzy_fingers @ Jan 21 2008, 21:06 ) *
Ντέιβιντ Μορς είναι το όνομα του ηθοποιού Κεφ biggrin.gif.

Πάνο, δεν ακολούθησα το λινκ αλλά κάπου είχα πετύχει ένα βίντεο που συζητάγανε αν είναι αληθινές οι ιστορίες, και όντως ήταν αληθινές.
Απλά η πιθανότητα να συμβούν όλα αυτά σε ένα νοσοκομείο με το ίδιο αποτέλεσμα (να ζήσει ο ασθενής δηλαδή) είναι μηδαμινές.


Ειναι ολες αληθινες παιδια. Παντως δεν θα μας χαλαγε να ειχαμε τον House για γιατρο. Θα μας ταλαιπωρουσε αλλα θα εβρισκε τι ειχαμε και θα μας ελεγε"ΠΕΘΕΝΕΤΕΕΕΕΕΕΕ" smiley.gif
basket is life
η σειρα ειναι απλα κορυφαια!ο χαουζ ειναι φοβερος και σαν ηθοποιος και το στιλ ρολου!βασικα ειναι τελεια η προφορα του ξανθομαλλη που συνεργαζονται!πολυ αγγλος!!
dizzy_fingers
Aussie you mean, mate smile.gif.
Flash
Είδα πριν λίγο το 4ο επεισοδιο του 5ου κύκλου. Ο House είναι απλά το είδωλο μου. Ο άνθρωπος είναι από τους πιο εξωφρενικούς χαρακτήρες που έχω δει ποτέ σε σειρά. Θα μου πείτε, καλά τώρα το διαπίστωσα; Όχι βέβαια αλλά όταν πάει στην κηδεία του πατέρα του, αρχίζει τον επικήδειο μόνο επειδή το ζήτησε η μητέρα του, τον κακολογεί, ξαφνικά σταματά, λέει λίγα θετικά πράγματα, η φωνη του σπάει, γυρίζει προς το φέρετρο, δίνει ένα φιλί στη σωρό...
και τότε λες "Ω, ράγισε, ακόμα και ο House έχει ίχνη γνήσιας ανθρωπιάς"
και ξαφνικά...



χωρίς να τον δει κανείς εκτός από τον Wilson, βγάζει ένα νυχοκόφτη και κόβει ένα κομματάκι από το αυτί της σωρού ώστε να κάνει DNA test επειδή υποψιάζεται από τα 12 του ότι δεν είναι ο βιολογικος του πατέρας

24.gif 56.gif 56.gif 56.gif 56.gif 56.gif 71.gif banana.gif hammer.gif icon_drunk.gif ugly_tocktock.gif w00t.gif ugly8.gif
Keyser_Soze
Μετά και το τελευταίο επεισόδιο, η 13 (Ολίβια Γουάιλντ) είναι και επίσημα ο πιο δυνατός (και σεναριακά και ερμηνευτικά) χαρακτήρας μετά τον ανεπανάληπτο Χάουζ. Η κοπέλα απλά δεν παίζεται...

Κυρίως, στο προηγούμερο επεισόδιο (Last Resort), δίνει ένα καταπληκτικό ερμηνευτικό ρεσιτάλ, αποδεικνύοντας ότι δεν είναι απλά μια πανέμορφη ηθοποιός αλλά και μοναδικά ταλαντούχα.
panos75
QUOTE
Μετά και το τελευταίο επεισόδιο, η 13 (Ολίβια Γουάιλντ) είναι και επίσημα ο πιο δυνατός (και σεναριακά και ερμηνευτικά) χαρακτήρας μετά τον ανεπανάληπτο Χάουζ. Η κοπέλα απλά δεν παίζεται...


Προσωπικά πάντως θα προτιμούσα να συνέχιζε στη θέση της η Cutthroat Bitch (Αν Ντούντεκ).
Πιο ενδιαφέρων χαρακτήρας και εξίσου όμορφη.
gallistis
καλα ειναι δυνατον να εχει 6 μηνες να γραφτει ποστ για αυτο το φοβερο θρεντ?για αυτη την απιστευτη σειρα?ημουν μεγαλος φαν της εντατικης,αλλα οταν οι κορυφαιοι δρ γκριν και δρ ρος απεχωρησαν,ξενερωσα.πιστευα οτι καμια αλλη σειρα δε θα με συγκινουσε.(κατι γκρευς ανατομυ ειναι για γελια).αλλα οταν ειδα τον χαους κολλησα.ο ανθρωπος ειναι θεος.ενας μισανθρωπος που ολοι κατα βαθος τον ζηλευουμε.παραθετω και την καλυτερη σκηνη(ειναι απο τον τελευταιο κυκλο που εδειξε το σταρ)με την ευχη ο χαουζ να το βιωσει και πραγματικα(οχι μονο στο ονειρο του)

Cuddy dancing for HOUSE

http://www.youtube.com/watch?v=_TTi6qra9rM

p.s ελπιζω να μη μου σφυριχθει κανενα φαουλ
Air Kef
Έχεις δικιο, απλώς το thread Lost-Prison Break έχει γινει γενικώς το τόπικ των σειρών και τα γράφουμε όλα εκεί. Παρόλα αυτά καλά έκανες, θα δούμε με τους μοντ τι θα γινει με τα τοπικ των σειρών.
gallistis
Δυναμική αρχή ετοιμάζουν οι παραγωγοί της τηλεοπτικής σειράς House MD για τη νέα σεζόν. Σύμφωνα με δημοσίευμα τις ιστοσελίδας EW.com ο James Earl Jones θα είναι ο guest star έκπληξη σε ένα από τα πρώτα επεισόδια.

Όπως αναφέρει η EW.com, στο τέταρτο επεισόδιο ο James Earl Jones θα υποδυθεί ένα Αφρικανό δικτάτορα ο οποίος …αναγκάζεται να μεταφερθεί στο Princeton Plainsboro για να υποβληθεί σε εξετάσεις από τον dr House και την ομάδα του…

Ο James Earl Jones είναι γνωστός από πολλούς ρόλους του σε κινηματογραφικές ταινίες. Είναι αυτός που «δάνεισε» τη φωνή του στον Darth Vader στο Star Wars, ενώ κέρδισε εξαιρετικές κριτικές από την παρουσία του στη μίνι τηλεοπτική σειρά Roots: The Next Generations

http://www.sport-fm.gr/article/189383

o τζοουνς εχει κανει και εναν απιστευτο ρολο και στον κοναν...
Air Kef
Spoiler:






Δλδ ο Χάουζ θα είναι εξω;
panos75
QUOTE(Air Kef @ Aug 10 2009, 11:42 ) *
Spoiler:






Δλδ ο Χάουζ θα είναι εξω;


Obviously, my dear friend. smile.gif
Flash
Και αναμένουμε μια συγκλονιστική, δίωρη πρεμιέρα στις 21 Σεπτεμβρίου, τη μεθεπόμενη Δευτέρα !

[Air Kef mode] Πάμε μωρή House 77.gif [/Air Kef mode]
Air Kef
71.gif

Πάμε μωρή House δεν λες τίποτα, θα είμαι και Ναξο (σχεδόν) μονος κι έρημος, με βλέπω για διπλή προβολή του επεισοδίου (-ταινία banana.gif) σε προβολέα!

Υ.Γ.: Αναμένεται κάνα νέο μωρό;
Υ.Γ.2 : Ψήνεστε για πολλαπλά πολ για τις 3 γυναίκες της σειράς; Πχ. Ποια θα θελες να βάλεις κάτω μέχρι να μην μπορείς άλλο, με ποια θα ήθελες να ξυπνήσεις το πρωι, με ποια θα πήγαινες για ρομαντικό δείπνο, ποια δεν θα θελες για συνάδελφο κτλ.; Μεχρι 21 Σεπτεμβρίου που ξεκινάει τουλάχιστον, ως event φόρου τιμής για την αγαπημένη μας σειρά;
Omar Little
QUOTE(Air Kef @ Sep 8 2009, 17:04 ) *
Υ.Γ.: Αναμένεται κάνα νέο μωρό;


Φράνκα Ποτέντε guest star στο 1ο αλλά από εκεί και πέρα δεν έχουν πει κάτι άλλο. Εξάλλου εδώ δεν μπορούν καλά καλά να χειριστούν όλους αυτούς που έχουν μαζέψει δεν νομίζω να βάλουν κι άλλους μόνιμους.

Τσιμπήστε κι ένα sneak peek του 1ου επεισοδίου με τον House να παίζει(?) μπάσκετ στο προαύλιο του ψυχιατρείου:



Κι ένα promo με την τραγουδάρα ύμνο όλων των αλκοολικών-εξαρτημένων:



Ελπίζω να μην κάνουν τα γνωστά τους οι σεναριογράφοι αυτή τη season και να δούμε επιτέλους κάτι διαφορετικό γιατί (τουλάχιστον προσωπικά) η 5η, με έφερε κοντά στο να τη σταματήσω.
Air Kef
1:
QUOTE
Φράνκα Ποτέντε


Tην λατρεύω! banana.gif

2: στο προαύλιο του ψυχιατρείου / αλκοολικών-εξαρτημένων:

Καλά από σενα τέτοιο spoil δεν το περίμενα.
Πάρε ενα 20% για να μάθεις άλλη φορά, και στο editάρω κι ολας!
Omar Little
QUOTE(Air Kef @ Sep 18 2009, 13:02 ) *
1:

Tην λατρεύω! banana.gif

2: στο προαύλιο του ψυχιατρείου / αλκοολικών-εξαρτημένων:

Καλά από σενα τέτοιο spoil δεν το περίμενα.
Πάρε ενα 20% για να μάθεις άλλη φορά, και στο editάρω κι ολας!



Eίναι προφανές ότι το φαουλάκι το τσίμπησα επειδή είπα κακό λόγο για τη σειρά
Αλλά και μόνο το ότι είχες απαιτήσεις από εμένα και εγώ σε διεύψευσα, με κάνει ράκο και με αναγκάζει να σύρω την άχρηστη ύπαρξή μου πίσω στο λαγούμι.

Πάντως μεταξύ μας: SPOILER AHEAD ε δεν ήταν και κανά τρελό spoiler. Για την εξάρτησή του το ξέρουμε από το 1ο επεισόδιο και για τη σκηνή με το μπάσκετ λέω ότι είναι sneak peek το οποίο δεν επηρρεάζει καθόλου και τη βασική εξέλιξη της σειράς

Anyway, sorry αν το χάλασα σε κανένα, πάντως για όποιον ενδιαφέρεται, ο δημόσιος λιθοβολισμός μου θα γίνει λίγο πριν την έναρξη της πρεμιέρας για να αυξηθεί η απόλαυση κατά τη θέαση του επεισοδίου... cool.gif

Edit: Ρε τώρα κατάλαβα ότι είχα γράψει για προαύλιο. Τεράστια μλκ, άκυρες οι παραπάνω παπαριές που έγραψα μέσα στο spoiler, το ban έιναι επιβεβλημένο. Sooooooooooooooorryyyyyyyyyyyyyyyy
Air Kef
Το προαύλιο πρόσεξες;

Δηλαδή το ψυχιατρείο πιστεύεις δεν το πρόσεξε κανενας;;;; 24.gif



21 Σεπτεμβρίου παιδιά, στις 12:34, ο λιθοβολισμός θα αρχίσει στο Σύνταγμα. Ο Omar θα τρέχει μπροστά με κατεύθυνση την γνωστή-άγνωστη παιδική χαρά του Αγ. Παντελεήμονα και από πίσω ο οργισμένος όχλος (εμείς ντε) θα του πετάμε πέτρες, δαμάσκηνα, κομμάτια από τις πλάκες του πεζοδρομίου, κτλ.
dizzy_fingers
Ρε μπούφε κεφ, πότε θα καταλάβεις ότι το background του φόρουμ είναι γκρίζο, και τα γράμματα που γράφεις το spoiler είναι άσπρο...άρα μπορώ ακόμα να διαβάζω τί γράφεις!!! 40.gif tongue.gif
Omar Little
QUOTE(Air Kef @ Sep 18 2009, 13:39 ) *
Το προαύλιο πρόσεξες;

Δηλαδή το ψυχιατρείο πιστεύεις δεν το πρόσεξε κανενας;;;; 24.gif



21 Σεπτεμβρίου παιδιά, στις 12:34, ο λιθοβολισμός θα αρχίσει στο Σύνταγμα. Ο Omar θα τρέχει μπροστά με κατεύθυνση την γνωστή-άγνωστη παιδική χαρά του Αγ. Παντελεήμονα και από πίσω ο οργισμένος όχλος (εμείς ντε) θα του πετάμε πέτρες, δαμάσκηνα, κομμάτια από τις πλάκες του πεζοδρομίου, κτλ.


Ρε τρελέ επειδή έκανα γρήγορα το edit γιατί ήθελα να προλάβω το επόμενο φάουλ, έγραψα μόνο προαύλιο
. tongue.gif

Δεν γίνεται να κατηφορίσουμε προς Ερμού για να χτυπήσουμε και κάνα κεμπάμπ στο διάλειμμα του λιθοβολισμού?


QUOTE(dizzy_fingers @ Sep 18 2009, 13:46 ) *
Ρε μπούφε κεφ, πότε θα καταλάβεις ότι το background του φόρουμ είναι γκρίζο, και τα γράμματα που γράφεις το spoiler είναι άσπρο...άρα μπορώ ακόμα να διαβάζω τί γράφεις!!! 40.gif tongue.gif


Moderator σου λέει μετά. Απορώ ποιός admin μπορεί να τον έβαλε...

Και επειδή είμαι ένα πανέξυπνος user, το εξοφθαλμοφανές off-topic μου θα το συγκαλύψω με κάτι σχετικό για House:



Marry me!!!
Air Kef
λιθοβολισμός 100%.

Όχι να μας πάρει και την 13 ο Warned User.

Ρε μεσιέ Λαπατίτ που αυτοαποκαλείεσαι και admin, επίτηδες το βάζω για να φαίνεται ότι ειναι κάτι γραμμένο. Με την πρώτη ματιά δεν ξεχωρίζεις τι γράφει, τώρα αν εισαι μαζόχα και γουστάρεις spoiling, πήγαινε κοντά στην οθόνη, κλείσε λιγο και τα μάτια να διαβάσεις τι γράφει. tongue.gif
panos75
Kαλά ρε σεις, τι spoiler και αηδίες λέτε;
Ακόμη δεν έχετε δει το φινάλε της προηγούμενης σεζόν;
Pierce
τσουκ, εγω εχω μεινει στα μισα της 4... Και μαλλον για μενα γινεται ο λιθοβολισμος smiley.gif

(δρω υπογειως, σαν τον σωληνα ενα πραγμα 24.gif )
dizzy_fingers
OXI! (δεν το έχω δει)

QUOTE
κλείσε λιγο και τα μάτια να διαβάσεις τι γράφει.

Είναι ήδη κλειστά, γι'αυτό τα βλέπω αμέσως! tongue.gif



Επίσης, μηδενικέ mod, υπάρχει κάτι που λέγεται spoiler tag και το χρησιμοποίησε κιόλας ο Οmar Medium στο ποστ που έκανες edit:
CODE
[spoiler]willies, willies, i love willies[/spoiler]

Τσάμπα τα κάνω τα update στο φόρουμ?
apkat
QUOTE(Air Kef @ Sep 18 2009, 14:03 ) *
Ρε μεσιέ Λαπατίτ που αυτοαποκαλείεσαι και admin, επίτηδες το βάζω για να φαίνεται ότι ειναι κάτι γραμμένο. Με την πρώτη ματιά δεν ξεχωρίζεις τι γράφει, τώρα αν εισαι μαζόχα και γουστάρεις spoiling, πήγαινε κοντά στην οθόνη, κλείσε λιγο και τα μάτια να διαβάσεις τι γράφει. tongue.gif


Παντως κεφ εγω απο κανονικη αποσταση χωρις καμια προσπαθεια το διαβαζω αυτο με τα ασπρα γραμματα. smiley.gif
Air Kef
Ρε μαλακες με κοροιδεύετε που φαίνεται τι γράφει ο spoil cover τρόπος μου; Τι σκατα;; biggrin.gif
Air Kef
ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΕ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ ΑΜΕΣΑ. tongue.gif

Δεν ξέρω αν είμαι τόσο House-freak, αλλά ρούφηξα κάθε δευτερόλεπτο, απόλαυσα κάθε λέξη του House με τον ψυχιάτρό του, τρομερά συναισθήματα για όποιον έχει νιώσει ότι ο House είναι δικός του άνθρωπος έχοντας παρακολουθήσει την πορεία του και τα μαθήματα ηθικής και ψυχολογίας που προσπάθησαν ανέκαθεν να του κάνουν οι φίλοι του στις προηγούμενες σεζόν.


Λίγο Φινος Φιλμ μόνο το σκηνικό στο ψυχιατρείο στο τέλος με την γκόμενα να μιλάει μετά απο 10 χρόνια και τον τύπο μετά απο μέρες για ένα παιχνιδάκι που ήταν στο γραφείο τοσα χρόνια.


Omar Little
Επιτέλους!!!

Ένα επεισόδιο που ξέφυγε λίγο από τη γνωστή φόρμα αφήγησης της σειράς. Για όλους εμάς που συνεχίζουμε τη σειρά, για να βλέπουμε έναν από τους καλύτερους τηλεοπτικούς ηθοποιούς να υποδύεται έναν από τους πιο ενδιαφέροντες ρόλους κι όχι για τις ιατρικές υποθέσεις και τα βαρετά ειδύλλια, ήταν ότι πρέπει. Σωστές δόσεις χιούμορ και συναισθήματος κι επιτέλους ένας 2ος ρόλος απέναντι στον Γρηγόρη που δεν ήταν καρικατούρα.

Περιμένω με ενδιαφέρον την εξέλιξη του χαρακτήρα στη συνέχεια αλλά επειδή τα 14χρονα-15χρονα και η κύρα Κούλα της Αμερικής, ήδη άρχισαν να γκρινιάζουν για αυτό το επεισόδιο και τη μορφή του, δεν είμαι πολύ αισιόδοξος για το αν θα συνεχίσει έτσι και δεν θα επιστρέψουμε στα παλιά γνωστά μονοπάτια της σειράς που πλέον δεν αντέχω. Time will tell...
Omar Little
Μόλις είδα το 2ο.


Αν έδειξε κάτι το προηγούμενο επεισόδιο, αυτό ήταν πως ο House μπορεί να είναι εξίσου ενδιαφέρον κι έξω από το νοσοκομείο. Οπότε το ότι γυρνάει δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσιάζει κιόλας, γιατί έτσι όπως το κόβω, κατά τη μέση της season θα γυρίσει πάλι στα γνωστά. Ελπίζω αυτή η αλλαγή στον χαρακτήρα του να κρατήσει τουλάχιστον αρκετά, μπας και μας γλιτώσουν κι οι σεναριογράφοι από τη βαρεμάρα που προκαλεί το δίδυμο Foreman - 13 κι όλα όσα τους αφορούν. Χαίρομαι πάντως που κρατάνε κι άλλο τον ψυχίατρο.


Ελληνικοί υπότιτλοι για όσους δεν έχουν βρει:

Απλή έκδοση: http://www.xsubs.tv/index.php?catid=990&linkid=15758

720p: http://www.xsubs.tv/index.php?catid=990&linkid=15759

Και ως φιλική προτροπή, να σας πω να αφήνετε και κάνα σχόλιο όταν κατεβάζετε υποτίτλους, γιατί είναι η μόνη ανταμοιβή των παιδιών για τις αρκετές ώρες που ξοδεύουν για να βλέπετε την κάθε σειρά με υπότιλους. Ειδικά για σειρές τύπου House χρειάζεται γύρω στο 12-14ωρο για να βγει σωστά.
Air Kef
Τελείως μεταβατικό και κάπως πρόχειρο μου φάνηκε το επεισόδιο, σε αντίθεση με τo πρώτο που μου φάνηκε δουλεμένο και λεπτομερώς προσεγμένο, ψιλοτίποτα δλδ, πέραν από το 3D Game, τρομερή εμπειρία. biggrin.gif biggrin.gif

Ακόμα κι ο Χάουζ δεν είχε 1 δευτερόλεπτο "ερμηνίας", κι ο Ομάρ στην θέση του Χιου Λαουρι, θα ανταποκρινόταν σε αυτό το επεισόδιο.

Ελπίζω σε καλύτερες μέρες.

Omar Little
QUOTE(Air Kef @ Oct 1 2009, 03:55 ) *
Ακόμα κι ο Χάουζ δεν είχε 1 δευτερόλεπτο "ερμηνίας", κι ο Ομάρ στην θέση του Χιου Λαουρι, θα ανταποκρινόταν σε αυτό το επεισόδιο.


Χμμμμ...
Κι όμως εγώ είδα τον Λόρι να προσθέτει νέα στοιχεία στον χαρακτήρα που ήταν φυσική συνέχεια του πρώτου επεισοδίου. Μικρές πινελιές που ίσως επειδή γινόταν σε πιο down tempo ρυθμούς κι όχι με ξεσπάσματα δεν ήταν και τόσο ευδιάκριτα.
Αλλά έτσι είστε όλοι εσείς της νέας γενιάς, δεν εκτιμάτε την "αθόρυβη" ηθοποιία και μου θέλετε εξάρσεις, με σάλια να πετάγονται από το στόμα του ηθοποιού και τα χέρια να κουνιούνται πέρα δώθε λες και καθοδηγούν αεροπλάνο που προσγειώνεται σε αεροπλανοφόρο. tongue.gif

Και for the love of God, μην βάζεις το ερμηνευτικό μου ταλέντο δίπλα στο όνομα κάποιου που έχει παίξει στον Ποντικομικρούλη (!!!) αλλά και στο αντίστοιχο ΑΜΑΝ της Αγγλίας:



Κορυφή είναι ο φούστης!!!
kseplenhs
πληροφοριακά,έχουμε καινούριο επεισοδιάκι.όποιος θέλει λινκ με pm...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.