Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναικός - ΑΕΚ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4
Ledas
QUOTE (Thodoros @ May 15 2017, 09:03 ) *
Πιο αστείο μπάσιμο από αυτό στο 20:57 δύσκολα βλέπεις! (σε επαγελματία αθλητή μηδέν ενέργεια)
https://youtu.be/WpAG5SL7DFA?t=1254
Τελειώματα 3 δεκαλέπτου και ενώ στην ΑΕΚ έχουν βάλει τρίποντο ψυχολογίας ( με συμπληρωμένα 5 φάουλ και 16 δεύτερα πριν το τέλος ο Νικ περιμένει ποιος θα είναι ελεύθερος να του δώσει την μπάλα ...καταναλώνει τον χρόνο χωρίς λόγο και ρίχνει άκυρο μακρινό τρίποντο που δεν θα έβαζε! ήμαρτον!
Για να μην πω ότι στα πόδια τον έπαιξε και ο Ούκιτς ακόμα! ( ποιος ο ούκιτς με τα σπασμένα γόνατα)

Αυτά τα λίγα για το διάβασμα που κάνει πάνω στο παιχνίδι ... αν δεν μπορεί να διαβάσει την ΑΕΚ μην περιμένετε να διαβάσει fener, efes, olympiako κτλ.

Για εμένα μεγάλο αρνητικό είναι ότι δεν ξέρει πότε πρέπει να ανεβάσει ρυθμό στον αγώνα, όπως κάνουν όλοι οι μεγάλοι Αθλητές.
Μπορεί να μπαίνει καλά στο παιχνίδι από το ξεκίνημα , αλλά όταν τρέχει τσάμπα για 2 δεκάλεπτα από εδώ και από εκεί, όταν χρειάζεσαι να μπει το σουτ ή να γίνει η φάση ψυχολογίας εκεί είναι λιώμα και δεν μπορεί.
ΥΓ. Μπράβο στην ΑΕΚ που ήταν καλύτερη ομάδα από εμάς!


E καλά αστείες φάσεις έχουν κάνει όλοι οι παίχτες μας ανεξαιρέτως μέσα στη σεζόν (τζεημς, σιγκλετον, παππας, φελντέιν, μπουρουσης, γκιστ, χαραλαμπόπουλος χαρακτηριστικά θυμάμαι να έχουν κανει καμποσα παρόμοια παιδιαστικα λάθη). Δεν εχει να λέει κάτι αυτό. Δεν σημαίνει ότι δε μπορεί να παίξει ούτε απέναντι στην ΑΕΚ. Ειναι ο ιδιος που ήταν ο καλύτερος παίχτης μας στον πρωτο αγωνα με αεκ. Εχτες απλά επέστρεψε στην μετριότητα που μας έχει συνηθίσει τους τελευταίους μήνες και στις κακές του βραδιές.
Thodoros
QUOTE (Ledas @ May 15 2017, 10:33 ) *
E καλά αστείες φάσεις έχουν κάνει όλοι οι παίχτες μας ανεξαιρέτως μέσα στη σεζόν (τζεημς, σιγκλετον, παππας, φελντέιν, μπουρουσης, γκιστ, χαραλαμπόπουλος χαρακτηριστικά θυμάμαι να έχουν κανει καμποσα παρόμοια παιδιαστικα λάθη). Δεν εχει να λέει κάτι αυτό. Δεν σημαίνει ότι δε μπορεί να παίξει ούτε απέναντι στην ΑΕΚ. Ειναι ο ιδιος που ήταν ο καλύτερος παίχτης μας στον πρωτο αγωνα με αεκ. Εχτες απλά επέστρεψε στην μετριότητα που μας έχει συνηθίσει τους τελευταίους μήνες και στις κακές του βραδιές.


Το ίδιο λάθος αυτός ο παίχτης το έχει κάνει ψωμοτύρι , εγώ βλέπω ότι έχει ανοικτό διάδρομο και τρώει τάπα στα ίσια ( ο καλύτερος G της ευρώπης ) άλλο να φας τάπα σε σκοτωμένη επίθεση και άλλο να επιλέγεις να κάνεις ντράιβ και ξαφνικά σε κάνουν ένα με το παρκιέ ( και να νευριάζεις κι όλας ).

Στον πρώτο αγώνα είχε αναλαμπές ...αυτός που είδαμε χθες είναι ο Κανονικός.
Έγραψα και κάτι δίπλα , αν θες δες το και πες μου αν εσύ βλέπεις κάτι διαφορετικό από αυτό που γράφω.
pan24
Εγω με τον καλαθη παρατηρω οτι ειχε/εχει αποκτησει προβλημα ψυχολογιας
Δηλαδη οταν παιζει καλα και του βγαινει το παιχνιδι(πρωτο μισο της σεζον κυριως αλλα και στο πρωτο με αεκ) κανει τις σωστες επιλογες,παιρνει μονο τα σουτ που πρεπει να παρει,κανει πιο δυνατα ντραιβ κτλ
Οταν δεν του βγαινει το παιχνιδι χαλαει το μυαλο του και παιζει σαν να θελει να αποδειξει κατι.Παιρνει καποια σουτ μετα απο ντριμπλα που θα ηταν δυσκολα και για καλους σουτερ,κανει ατονα ντραιβ σαν να ειναι στην προθερμανση και στην αμυνα χανει την συγκεντρωση του
Thodoros
QUOTE (pan24 @ May 15 2017, 11:36 ) *
Εγω με τον καλαθη παρατηρω οτι ειχε/εχει αποκτησει προβλημα ψυχολογιας
Δηλαδη οταν παιζει καλα και του βγαινει το παιχνιδι(πρωτο μισο της σεζον κυριως αλλα και στο πρωτο με αεκ) κανει τις σωστες επιλογες,παιρνει μονο τα σουτ που πρεπει να παρει,κανει πιο δυνατα ντραιβ κτλ
Οταν δεν του βγαινει το παιχνιδι χαλαει το μυαλο του και παιζει σαν να θελει να αποδειξει κατι.Παιρνει καποια σουτ μετα απο ντριμπλα που θα ηταν δυσκολα και για καλους σουτερ,κανει ατονα ντραιβ σαν να ειναι στην προθερμανση και στην αμυνα χανει την συγκεντρωση του


Όταν λες όταν του βγαίνει το παιχνίδι, τι θέλεις να πεις?
Όταν οι άλλοι 4 βρίσκουν χώρους και μπορεί να βγάλει την extra πάσα? Γιατί τότε δεν λέγετε όταν του βγαίνει το παιχνίδι... αλλά όταν μας πάει το παιχνίδι στα μέτρα μας!

Εγώ ξέρεις τι είδα:
Εγώ είδα να τρώει τάπα σε ντράιβ που πχ ο Τζειμς θα το είχε καρφώσει! Ο παπάς θα το είχε τελειώσει . Ακόμα και ο Φελντέιν θα το είχε βάλει. (και όχι μόνο αυτοί ... αρκετοί G θα το είχαν κάνει )
Ακόμα είδα να να τον παίζει στα πόδια ο Ούκιτς στα 33του με μισό γόνατο που έχει.
Άκουσα από τον εκφωνητή που έφτιαχνε εγκώμια στον Λαρεντζάκη για την φοβερή άμυνα του πάνω στον Νικ... και για μια ακόμα φορά σκέφτομαι ότι κάποιος θα βγει και θα πει ( αδερφέ δεν ήταν έτσι ...)

Προτείνω να τον ρωτάμε πως αισθάνεται πριν ξεκινήσει το παιχνίδι! smiley.gif

Θα το πω ξανά άσχετα με τους Τζειμς-Σίγκλετον , Καλάθης και Μπουρούσης ήρθαν ακριβός για αυτόν τον λόγο ...δλδ για να καθαρίζουν τα παιχνίδια τουλάχιστον με ΑΕΚ όταν οι άλλοι σφυρίζουν κλέφτικα ( διαφορετικά: τα 3.5 εκατ. € να χρησιμοποιηθούν αλλιώς! )


Varvos
δε ξερω τι ηταν πιο αστειο στη τελευταια επιθεση χθες, το οτι ο Ριβερς επιδεικτικα αγνοησε τον εντελως ελευθερο Καλαθη ή το οτι ο Καλαθης ηθελε να βαλει μπαζερ απο το τριποντο
Thodoros
QUOTE (Varvos @ May 15 2017, 12:33 ) *
δε ξερω τι ηταν πιο αστειο στη τελευταια επιθεση χθες, το οτι ο Ριβερς επιδεικτικα αγνοησε τον εντελως ελευθερο Καλαθη ή το οτι ο Καλαθης ηθελε να βαλει μπαζερ απο το τριποντο


Το Σουτ που έκανε ο Ρίβερς δεν ήταν εντελώς σκοτωμένο ( στο τέλος του χρόνου μεν αλλά ξεμαρκάριστο ήταν!) ωστόσο από αυτό που είδα ήταν αρκετά κακός χθες.
Το περίεργο ήταν ότι ο Σίγκλετον κατέβασε την μπάλα.
Ledas
QUOTE (Thodoros @ May 15 2017, 11:31 ) *
Το ίδιο λάθος αυτός ο παίχτης το έχει κάνει ψωμοτύρι , εγώ βλέπω ότι έχει ανοικτό διάδρομο και τρώει τάπα στα ίσια ( ο καλύτερος G της ευρώπης ) άλλο να φας τάπα σε σκοτωμένη επίθεση και άλλο να επιλέγεις να κάνεις ντράιβ και ξαφνικά σε κάνουν ένα με το παρκιέ ( και να νευριάζεις κι όλας ).

Στον πρώτο αγώνα είχε αναλαμπές ...αυτός που είδαμε χθες είναι ο Κανονικός.
Έγραψα και κάτι δίπλα , αν θες δες το και πες μου αν εσύ βλέπεις κάτι διαφορετικό από αυτό που γράφω.


Δεν είπα ότι ο καλάθης ήταν καλός. Ειπα οτι επεστρεψε στην μετριότητα όπως εδώ και καιρό. Δεν θεωρώ όμως ότι είναι αυτός ο κανονικός καλάθης. Για μένα ο κανονικός καλάθης είναι αυτός του πρώτου γύρου, των περσυνων τελικών, της περσυνής ρεγκιουλαρ. Για σενα είναι κανονικός ο καλάθης μονο των κακών του παιχνιδιών. Παντως το πρωτο παιχνιδι με αεκ ο καλάθης στο καθαρισε (που πιο κατω λες οτι δε μπορεί να καθαρίσει ουτε τα παιχνίδια με αεκ) και εκεί δεν είπες ούτε μια κουβέντα.

Το να ψαχνουμε να ξεψειρίζουμε φάσεις που οι παιχτες κάνουν λάθη δεν έχει κανένα νόημα. Θα βαζαμε βιντεο με τα λαθη του φελντέιν, τα λάθη απο υπερβολικό ζήλο του παππά, τα λάθη του σιγκλετον (χαρακτηριστικό το παραδειγμα που είχαμε λίγα δευτερόλεπτα σε ενα ματς ευρωλίγκας-δε θυμάμαι ποιο- που ειχαμε παρει ταιμ αουτ για μια επιθεση λιγων δευτερολεπτων και εκείνος την πουλησε αμέσως την μπάλα), τις υπερβολικές και χωρίς λογική προσπάθειες του τζεημς, κατι αψυχολογητα του γκιστ, το αδεισμα του χαραλαμπόπουλου από τον γιανκοβιτς, τα απανωτά λάθη από όλους στο δεύτερο ματς με την μπασκονία στο 4ο δεκάλεπτο. Τομους θα φτιάχναμε. Εχει κανένα νόημα; Θα είχε ενδιαφέρον να ποστάρεις και τις χτεσινές φάσεις του τζεημς.

Απλά εμενα μου βγάζεις την εντυπωση ότι ψαχνεις πάντα να βρεις κάτι να πεις για τον καλάθη. Καραδοκείς στην γωνία και μιλάς μονο για αυτόν. δεν εχεις παραπονεθεί ποτέ για αλλα στραβά που βλέπουμε από άλλους παίχτες ή ακόμα και τον προπονητή. Δε μου φαινεται πολύ αντικειμενική η αντιμετώπισή σου. Οκ καταλάβαμε ότι δεν σου αρέσει σαν παίχτης. Σεβαστό και δεκτό. Δε γίνεται να ασχολούμαστε όμως συνέχεια με το τι κανει ο καλάθης και τι δε κάνει. προσπαθουμε να παμε την κουβέντα παρακάτω και επιστρέφουμε πάλι στην καλαθιάδα. Εχεις κανει κατανοητά τα ποιντ σου όπως και οι υπολοιποι που έχουν αντίθετη αποψη.

Γινεται να μην ανακυκλώνουμε συνέχεια συζητήσεις τύπου ποτά, ξενυχτια, ναργιλέδες, καζίνα κτλ. οκ ο καλαθης δεν εχει σουτ και βολές,ειναι κακός παιχτης. Παιρνει πολλά και δε τα αξίζει και μπορούμε να φέρουμε καλύτερο. Το εμπεδόσαμε. παμε παρακάτω, αλλιώς θα γινεται ενας αέναος κύκλος σπαμ και ανταπαντήσεων. Ο καθενας εχει την αποψή του και δεν αλλάζει. Λεγε την αποψή σου, αλλά άσε τους υπόλοιπους που δε θέλουν το μηδενισμό να ηρεμήσουν λίγο. Υπάρχουν καποιοι που πιστεύουν ότι έχουμε καλούς παίχτες αλλά όχι ομάδα, και πιστεύουν πως αν δουλευτεί σωστά όλοι θα παίζουν καλύτερα και θα κρυβονται οι φετινές τους αδυναμίες. Υπάρχουν άλλοι που γουστάρουν τα ξηλώματα που γίνονται κάθε χρόνο.
garou
QUOTE (Thodoros @ May 15 2017, 11:31 ) *
( ο καλύτερος G της ευρώπης ) .

αυτοι που τον εχουν βαφτισει ετσι εχουν βαφτισει τον γκιστ μεσα στα 5 καλυτερα 4αρια της ευρωπης, και τον παππα διαδοχο του διαμαντιδη

ας βγαλει ο καθενας τα συμπερασματα του
Miro
QUOTE(garou @ May 15 2017, 12:31 ) *
αυτοι που τον εχουν βαφτισει ετσι εχουν βαφτισει τον γκιστ μεσα στα 5 καλυτερα 4αρια της ευρωπης, και τον παππα διαδοχο του διαμαντιδη

ας βγαλει ο καθενας τα συμπερασματα του


Δεν είναι οι ίδιοι....
Ο καλάθης πχ είναι στους 5 καλύτερους άσσους, ο γκιστ πιθανόν να μην είναι ούτε στα 5 καλύτερα τεσσαρια του ΠΑΟ και ο παππάς είναι διάδοχος του σπανουλη και όχι του ΔΔ smiley.gif
Thodoros
QUOTE (Ledas @ May 15 2017, 14:14 ) *
Απλά εμενα μου βγάζεις την εντυπωση ότι ψαχνεις πάντα να βρεις κάτι να πεις για τον καλάθη. Καραδοκείς στην γωνία και μιλάς μονο για αυτόν.


Είχα γράψει ένα σεντόνι απάντηση απάνταγα σε όλα! Αλλά άστο γιατί δεν έχει νόημα...λοιπόν εσύ μπήκες σφήνα υπεράσπιση πριν, καθόλου τυχαία κι όλας! το περίμενα.
Να σου θυμίσω τι λες:
''E καλά αστείες φάσεις έχουν κάνει όλοι οι παίχτες μας ανεξαιρέτως μέσα στη σεζόν. Δεν εχει να λέει κάτι αυτό. Δεν σημαίνει ότι δε μπορεί να παίξει ούτε απέναντι στην ΑΕΚ. Ειναι ο ιδιος που ήταν ο καλύτερος παίχτης μας στον πρωτο αγωνα με αεκ. Εχτες απλά επέστρεψε στην μετριότητα που μας έχει συνηθίσει τους τελευταίους μήνες και στις κακές του βραδιές. ''

Δες τα 5 λεπτά που σου είπα και σκέψου αν αξίζει αυτός ο παίχτης να παίρνει 2.2 από τα 8~9 ( ο βασικός λόγος που δεν τσουλάει η ομάδα είναι )

Απλά είναι αστείο να προσπαθείς να πείσεις , ότι δεν έγινε και τίποτα που μια φορά ο Νικ δεν είχε κέφια ( πχ. τώρα με την ΑΕΚ)
Λες και με άλλες ομάδες Ευρωπαϊκές είχε ... ξέρεις τι έγινε ο Ρόκο άσχετα που είναι κουτσός ... ξέρει μπάσκετ και τον έκανε χωνί! αυτό γίνεται κάθε φορά που βρίσκει απέναντι κάποιον καλύτερου επιπέδου από Λαύριο , Κύμη .... που εκεί δεν το συζητώ είναι αρχηγός!

Y.Γ. κάτι ακόμα δεν έβαλα διάφορα κομμάτια ή μεμονωμένα όπως λες ... έβαλα 5 ολόκληρα συνεχόμενα λεπτά ! ( αρκετός χρόνος παιχνιδιού δλδ ) αυτό για να μην υπάρχει αμφιβολία στο τι έγραψα. smiley.gif

Ledas
QUOTE (Thodoros @ May 15 2017, 16:04 ) *
Είχα γράψει ένα σεντόνι απάντηση απάνταγα σε όλα! Αλλά άστο γιατί δεν έχει νόημα...λοιπόν εσύ μπήκες σφήνα
Λες και με άλλες ομάδες Ευρωπαϊκές είχε ... ξέρεις τι έγινε ο Ρόκο άσχετα που είναι κουτσός ... ξέρει μπάσκετ και τον έκανε χωνί! αυτό γίνεται κάθε φορά που βρίσκει απέναντι κάποιον καλύτερου επιπέδου από Λαύριο , Κύμη .... που εκεί δεν το συζητώ είναι αρχηγός!

Y.Γ. κάτι ακόμα δεν έβαλα διάφορα κομμάτια ή μεμονωμένα όπως λες ... έβαλα 5 ολόκληρα συνεχόμενα λεπτά ! ( αρκετός χρόνος παιχνιδιού δλδ ) αυτό για να μην υπάρχει αμφιβολία στο τι έγραψα. smiley.gif


Ε ναι είπα να μπω σφήνα, στις πολλές σφήνες μηδενισμού. Πρεπει να υπάρξει και καποιου είδους αντίλογος.

Δεν υπάρχει αμφιβολία για το τι έγραψες. Καταλαβαίνω τι έγραψες. Εσύ ίσως όχι. παμε άλλη μία. Ο καλάθης έπαιξε μέτρια ΚΑΙ χτες. Αρα δε χρειάζεται να με παραπέμψεις να ξαναδώ το πεντάλεπτο που αναφέρεις. Οταν λέω ΚΑΙ χτες σημαίνει ότι εχω καταλάβει ότι έχει κανει ΚΑΙ άλλα μετρια ή κακά παιχνίδια στο δευτερο μισό της σεζόν. Καταλαβαίνεις ότι το έχω διαπιστώσει και εγω αυτό ετσι;

Αλλο να λες όμως ότι χτες έκανε άλλο ένα μετριο παιχνίδι και άλλο να χρησιμοποιείς αυτό το παιχνίδι για να πεις ότι ο καλάθης γενικά δε μπορεί να παίξει απέναντι σε ομάδες καλυτερες του λαυρίου. Ειδικά όταν έχουμε δει και παιχνίδια απέναντι σε ολυμπιακό, τσσκ, ρεαλ κτλ κτλ. Και πιο συγκεκριμμένα, ειδικα όταν την προηγούμενη πέμπτη παίξαμε ξανά με την ΑΕΚ (εκτός και αν νομιζεις ότι έχουμε παίξει μονο μια φορα σε αυτά τα πελυ οφ). οποτε σε παραπέμπω να βρεις και αυτό το παιχνίδι να μας πεις τί έκανε ο καλάθης φάση φάση (αυτός ντε που δε μπορεί να παιξει με την αεκ). Και δεν μιλώ μόνο για τους πόντους. Αντίθετα δε βλέπω να σε πιάνει το ίδιο άγχος για τις φάσεις του τζεημς χτες. Η για το τί έκανε ο τζεημς στον τελικό με τον άρη (που ο καλάθης μαζί με αλλους δυο σου δωσαν τον τίτλο). Αρα να υποθέσω πως τα δικά σου συμπεράσματα και για τον τζεημς είναι πως ούτε αυτός μπορεί να παιξει απέναντι σε ομάδες τύπου αεκ που έιναι καλύτερες από το λαύριο. Ο τζεημς που για πολλούς είναι ο καλύτερος στην ευρώπη στο στυλ του. Και για να μην παρεξηγηθώ, δε μου φταίει ο τζεημς ουτε με εχει πιάσει καμιά πρεμούρα αν φύγει το καλοκαίρι. Αν κρινουν ότι είναι απαραίτητος ας τον κρατήσουν. Η ενσταση μου ειναι ότι κανουμε επιλλεκτική χρήση παιχνιδιών, φασεων, περιόδων και δε βάζουμε κάτω όλη την εικόνα, τα κενά μας και τις παραμέτρους-συνθήκες που επικρατούν στην ομάδα. Εγω πχ δε θα πόσταρα βιντεάκια για να πω αν μου κάνει καποιος ή όχι,γιατί αυτά δε λένε πάντα την αλήθεια. Ολοι οι παίχτες κανουν κακά παιχνίδια. Αν θεωρείς ότι έχουν καλά στοιχεία όμως και μπορείς να τους αξιοποιήσεις καλύτερα διορθώνοντας καποια πραγματα αγωνιστικά, τοτε τους κρατάς. Αν εσενα αυτό είναι το προβλημα σου σου είπα το δεχομαι και το σεβομαι. Οτι δεν εχει καλά στοιχεία. Αλλα αυτό με το ψειρισμα τον φάσεων για επιχείρημα δε το δέχομαι. Η ενσταση μυο είναι στο που στηρίζεσαι για να πεις αυτό που θες να πεις. Αλλιως δε μας κανει ούτε ο σιγκλετον, ουτε ο ριβερς, ουτε ο τζεημς, ουτε ο γκιστ. Αν είναι μόνο οι επιτυχίες να είναι το κρητήριο για το ποιοι θα μενουν, τοτε ναι τα ξηλώματα που κανουμε καθε χρόνο είναι σωστα. Και για να γίνω ιερόσυλος καινα υπερβάλω, ουτε ο διαμαντίδης μας εκανε τα τελευταία χρόνια γιατί ούτε φ4 μας πήγε, ουτε πρωτάθλημα πήρε, και αρκετά μετρια παιχνίδια έκανε. Ε δε πάει έτσι. Πρεπει να κοιτάμε ολη την ομάδα.
Nemesakos
QUOTE (Thodoros @ May 15 2017, 16:04 ) *
Είχα γράψει ένα σεντόνι απάντηση απάνταγα σε όλα! Αλλά άστο γιατί δεν έχει νόημα...λοιπόν εσύ μπήκες σφήνα υπεράσπιση πριν, καθόλου τυχαία κι όλας! το περίμενα.
Να σου θυμίσω τι λες:
''E καλά αστείες φάσεις έχουν κάνει όλοι οι παίχτες μας ανεξαιρέτως μέσα στη σεζόν. Δεν εχει να λέει κάτι αυτό. Δεν σημαίνει ότι δε μπορεί να παίξει ούτε απέναντι στην ΑΕΚ. Ειναι ο ιδιος που ήταν ο καλύτερος παίχτης μας στον πρωτο αγωνα με αεκ. Εχτες απλά επέστρεψε στην μετριότητα που μας έχει συνηθίσει τους τελευταίους μήνες και στις κακές του βραδιές. ''

Δες τα 5 λεπτά που σου είπα και σκέψου αν αξίζει αυτός ο παίχτης να παίρνει 2.2 από τα 8~9 ( ο βασικός λόγος που δεν τσουλάει η ομάδα είναι )

Απλά είναι αστείο να προσπαθείς να πείσεις , ότι δεν έγινε και τίποτα που μια φορά ο Νικ δεν είχε κέφια ( πχ. τώρα με την ΑΕΚ)
Λες και με άλλες ομάδες Ευρωπαϊκές είχε ... ξέρεις τι έγινε ο Ρόκο άσχετα που είναι κουτσός ... ξέρει μπάσκετ και τον έκανε χωνί! αυτό γίνεται κάθε φορά που βρίσκει απέναντι κάποιον καλύτερου επιπέδου από Λαύριο , Κύμη .... που εκεί δεν το συζητώ είναι αρχηγός!

Y.Γ. κάτι ακόμα δεν έβαλα διάφορα κομμάτια ή μεμονωμένα όπως λες ... έβαλα 5 ολόκληρα συνεχόμενα λεπτά ! ( αρκετός χρόνος παιχνιδιού δλδ ) αυτό για να μην υπάρχει αμφιβολία στο τι έγραψα. smiley.gif


Ρε Θόδωρε σοβαρά τώρα?? Από έναν παίκτη 27 χρονών που παίζει τόσα χρόνια στην Ευρώπη και στον ΝΒΑ και η κάθε σεζόν έχει κοντά στα 40-50 παιχνίδια, βάζεις 5 λεπτά από έναν αγώνα με την ΑΕΚ για να αποδείξεις ότι ο Καλάθης είναι κακός παίκτης και δεν αξίζει τα 2.1??

Σαν να κάνουμε σκάουτινγκ δλδ παίκτες από το youtube...

και επίσης να εμφανίζεσαι περισσότερο στο forum, όλη την σεζόν.. όχι μόνο όταν δεν παίζει καλά ο Καλάθης.. Ξέρεις τι λέω..
j-kidd13
QUOTE(Thodoros @ May 15 2017, 16:04 ) *
Λες και με άλλες ομάδες Ευρωπαϊκές είχε ... ξέρεις τι έγινε ο Ρόκο άσχετα που είναι κουτσός ... ξέρει μπάσκετ και τον έκανε χωνί! αυτό γίνεται κάθε φορά που βρίσκει απέναντι κάποιον καλύτερου επιπέδου από Λαύριο , Κύμη .... που εκεί δεν το συζητώ είναι αρχηγός!

Κρινοντας απο αυτο το κομματι του ποστ σου,υποθετω οτι αρχισεις να παρακολουθεις τον Καλαθη απο το φετινο ματς με τον ΟΣΦΠ στο ΣΕΦ για την ευρωλιγκα και μετα.Εκτος αν θεωρεις τις ΤΣΣΚΑ-ΡΕΑΛ-ΦΕΝΕΡ-ΕΦΕΣ-ΜΠΑΜΠΕΡΓΚ-ΟΣΦΠ-ΕΡΥΘΡΟ ΑΣΤΕΡΑ-ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ-ΜΑΚΑΜΠΙ, εναντιον των οποιων ο Καλαθης εκανε ματσαρες,επιπεδου Λαυριου και Κυμης.
Thodoros
QUOTE (Nemesakos @ May 15 2017, 16:42 ) *
Ρε Θόδωρε σοβαρά τώρα?? Από έναν παίκτη 27 χρονών που παίζει τόσα χρόνια στην Ευρώπη και στον ΝΒΑ και η κάθε σεζόν έχει κοντά στα 40-50 παιχνίδια, βάζεις 5 λεπτά από έναν αγώνα με την ΑΕΚ για να αποδείξεις ότι ο Καλάθης είναι κακός παίκτης και δεν αξίζει τα 2.1??

Σαν να κάνουμε σκάουτινγκ δλδ παίκτες από το youtube...

και επίσης να εμφανίζεσαι περισσότερο στο forum, όλη την σεζόν.. όχι μόνο όταν δεν παίζει καλά ο Καλάθης.. Ξέρεις τι λέω..


Ναι φίλε μου ακριβός όπως το λες , από έναν παίχτη 27 χρονών , που έχει παραστάσεις χρόνια από δύσκολα ματς (όχι από κάποιον 21 ή 35! ( 27 όπως λες στην καλύτερη ηλικία )
Που παίζει με τον Παναθηναικό τόσα χρόνια Ευρώπη να λες ... δεν παίζει μόνο του. Ούτε πήγε στην Νήαρ Ηστ και την έβγαλε Ευρώπη ( Τα του nba τα είχαμε πει και πέρυσι )
Το ότι παίζει 40-50 παιχνίδια εμένα προσωπικά δεν μου λέει τίποτα! καλύτερα να παίζει σε 10 που κρίνουν τα πάντα, πάρα 40λεπτα στην Α1. ( και μετά να έχουμε πιπίλα ότι ε αφού ήταν λιωμένος τι να κάνει )

Βάζω 5 λεπτά ( επειδή ήταν χθες το παιχνίδι και όχι το τι έκανε το 2011) με την ΑΕΚ που είναι η 3η καλύτερη ομάδα στην Ελλάδα! άσχετα που έχει πολύ δρόμο από τους 2 πρώτους και από εκεί θεωρώ βγαίνουν αρκετά συμπέρασμα.

χθες δεν ήταν μέτριος όπως θέλει να πει το άλλο μέλος ήταν κακός είχε 4 πόντους ( 2 βολές και ένα μπάσιμο ) και 4 από τα 6 λάθη συνολικά αυτό το λέτε μέτριος εσείς? (Σε 27 λεπτά συμμετοχής )

Ήμαρτον δλδ , ο τζειμς ούτε φτιάχτηκε εδώ , ούτε θα μείνει ... γιαυτό δεν περιμένω τίποτα περισσότερο από αυτό! ο Καλάθης ότι έχει κάνει το οφείλει εν μέρη στον σύλλογο , περιμένω να ματώνει περισσότερο την φανέλα από άλλους που προκλητικά κουνάνε μαντήλια.

Εμφανίστηκα τώρα που χρειάζεται περισσότερο από ποτέ να ακουστούς κάποια πράγματα ... αν είδες αρκετοί συμφωνούν μαζί μου ότι ο Νικ πρέπει να φύγει ... απλά υπάρχει ένα σύνολο που εξόφθαλμα κάνει προσωπολαγνεία για κάποιο λόγο.

Το μόνο κακό είναι ότι δυστυχώς για εμάς ο παίχτης καλύπτεται από συμβόλαιο ... αλλά είναι ολοφάνερο πλέον ότι δεν θέλουμε κάποιον μπακ απ του Νικ αλλά κάποιον να παίζει μαζί με τον Νικ και να τον αντικαταστήσει την επόμενη χρονιά που σίγουρα θα φύγει ( γιατί δεν νομίζω να δεκτή συμβόλαιο 1+)
Τες.πα αυτό λέω και θα ξανά χαθώ μέχρι και τους τελικούς... θα δούμε εκεί τι ψάρια θα βγάλουμε.

Εμείς θυμάμαι τα είχαμε πει και με pm τότε ... και σου είχα πει αυτό που λέω και τώρα Αν υπήρχε σχήμα με κορμό και παίχτες αξίας σίγουρα τότε ο Νικ θα πήγαινε καλύτερα, αλλά επειδή τα 15εκατ. που χρειάζονται για να γίνει κάτι τέτοιο είναι υπερβολικά πολλά , το πιθανότερο είναι να φύγει σαν αποτυχημένος! ( την ίδια άποψη ακριβός έχω και για Ματζαρη που λένε στις μεταγραφές! ) Αν έχεις κάποια ερώτηση Pm !







QUOTE (j-kidd13 @ May 15 2017, 17:16 ) *
Κρινοντας απο αυτο το κομματι του ποστ σου,υποθετω οτι αρχισεις να παρακολουθεις τον Καλαθη απο το φετινο ματς με τον ΟΣΦΠ στο ΣΕΦ για την ευρωλιγκα και μετα.Εκτος αν θεωρεις τις ΤΣΣΚΑ-ΡΕΑΛ-ΦΕΝΕΡ-ΕΦΕΣ-ΜΠΑΜΠΕΡΓΚ-ΟΣΦΠ-ΕΡΥΘΡΟ ΑΣΤΕΡΑ-ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ-ΜΑΚΑΜΠΙ, εναντιον των οποιων ο Καλαθης εκανε ματσαρες,επιπεδου Λαυριου και Κυμης.


Ναι έτσι ακριβός! ( εντάξει κατάλαβα ούτε φέτος με χωράει ο χώρος ) μπήκαν και τα μεγάλα μέσα!

Ωστόσο :Το πρώτο παιχνίδι που είδα ήταν με την ΑΕΚ ( Βασικά ούτε αυτό το είδα ... σήμερα του έριξα μια ματιά )




QUOTE (Ledas @ May 15 2017, 16:27 ) *
Αντίθετα δε βλέπω να σε πιάνει το ίδιο άγχος για τις φάσεις του τζεημς χτες.


Να σου πω τι έκανε χθες ο τζεημς, τουρισμό. (και θα συνεχίσει να κάνει μάλλον μέχρι να φύγει )
Αρκετά κακός ήταν και ο Μπουρούσης ...όπως και ο ΚC ( Που έσπασε το ταμπλό )

garou
QUOTE (Thodoros @ May 15 2017, 17:35 ) *
Εμφανίστηκα τώρα που χρειάζεται περισσότερο από ποτέ να ακουστούς κάποια πράγματα ... αν είδες αρκετοί συμφωνούν μαζί μου ότι ο Νικ πρέπει να φύγει ... απλά υπάρχει ένα σύνολο που εξόφθαλμα κάνει προσωπολαγνεία για κάποιο λόγο.

αυτα ειναι τα αποτελεσματα της διαλυσης του 2012
κακη νοοτροπια και στην διοικηση και στους παιχτες και στους οπαδους


καποιοι αποθεωνουν τον παππα στην λεωφορο,ποιον τον παππα!!!

αλλα θελουν να μην χειροκροτηθει ο ζελικο οταν μπαινει στο οακα,ο σιγκλεντον ειναι μισθοφορος
ο φωτσης ειναι ο χειροτερος χαρακτηρας που εχει υπαρξει ποτε και πρεπει να απαξιωνεται συνεχως,ο τσαβι ειναι ενας παραλιας που καθεται πανω στο συμβλολαιο γιατι δεν αγαπαει την ομαδα και δεν μπορει να βρει καπου να παει
κτλ

οπως ειχε γραψει καποτε ενας χρηστης εδω δεν μας αξιζει κατι παραπανω απο πεδουλακη και φελντειν
Crash95
εγω θελω να πω ενα μεγαλο μπραβο στην αεκ για τη μεγαλη νικη, μακαρι να φτασει συντομα στο επιπεδο των 2.

και προπερσι ο αρης εκανε μια νικη με οσφπ. περσι παλι ο αρης εκανε κατι που ειχαμε να δουμε παρα πολλα χρονια, εκανε 2 νικες σε ημιτελικο και πηγε τη σειρα στα 5 ματς με τον παο. και φετος με την αλλαγη του συστηματος η αεκ στελνει σε do or die ματς τη σειρα με το παο. παει καλα το πραγμα σιγα σιγα. και δεν θεωρω οτι η νικη αυτη εγινε επειδη εχει καποια θεματα ο παο, αν η αεκ δεν ειχε ανεβει επιπεδο ο παο θα κερδιζε ευκολα 10 ποντους με τα ιδια προβληματα.
pan24
Καλα τα του καλαθη και για τους βαριεστημενιυς ομους μου κανει εντυπωση οτι κανενας δεν εχει παρατηρησει το μονο παραδοσιακο 5αρι που εχουμε στο ροστερ
Ο μαυροειδης και στα 2 παιχνιδια ηταν αρκετα καλυτερος του μπουρουση σε αμυνα και επιθεση
Ledas
Οκ ρε thodorε στο αλλάζω το μέτριος που είπα (το είπα παρασυρόμενος από το γεγονός ότι διάβασα ότι τουλάχιστον είχε καλές συνεργασίες κυρίως με σιγκλετον και προσπάθησε να οργανωσει σωστά). Το κάνω από μέτριος σε κακός. Ολα εντάξει τώρα; Αμα ο καλάθης βγάζει 4-5 ασσιστς όταν είναι τραγικός, φαντάσου ποσο μεγάλη παιχτούρα είναι και τι κάνει όταν είναι καλός και σε ομάδα χωρίς τρανταχτές ελλείψεις και θέλουμε να τον διώξουμε.

Και μιας και ειμαστε στο τοπικ για τους αγώνες με αεκ, ΑΚΟΜΑ δεν έχεις πει κουβέντα για το πρώτο παιχνίδι με αεκ, αλλά το αγνοείς επιδεικτικά γιατί δε σε βολεύει στην προσπάθεια σου να μηδενίσεις τελείως τον παίχτη καλάθη. Μονο ότι ο ουκιτς τον έκανε γιο γιο μας λες. Στο πρωτο παιχνίδι τον έκανε;

οσο για την πρωσοπολαγνεία, σου απαντησα στο αλλο τοπικ ''επικαιρότητα''. Πηγαινε δες τα και απαντα εκεί. Τουλάχιστον εγώ προσπαθώ να λεω τα σύκα σύκα και τη σκάφη σκάφη. δε λεω ότι δεν εχει κανει ασχημα παιχνίδια και ότι δεν έχει ελαττώματα - ευθύνες. Αλλα δε λέω και ότι ξέρει να παίζει μονο με την κύμη. Πρωσοπολαγνεία vs εμπάθεια. Let the battle begin. Ποιο πανω λες ότι είπες σε pm στο nemesako ότι σε καλύτερη ομάδα όντως o νικ θα πήγαινε καλύτερα. Τελικά τι ισχύει; Οτι ο νικ θέλει το κατάλληλο σύνολο για να αναδειχθεί ή ότι ο νικ είναι παιχτης για το λαυριο μαξ; Με εχεις μπερδεψει. Στο αλλο τοπικ σου απαρίθμησα καμιά 20αριά παιχνίδια με κορυφαίες ομάδες που ο καλάθης ήταν ορχηστα για την ομάδα μας τα τελευταία δύο χρονια.Αμα βάλεις τα καλά του παιχνίδια και με τις υπόλοιπες ομάδες (που μιας και είναι ευρωλίγκας είναι καλύτερες του λαυρίου) ο νικ έχει παίξει καμιά 40αρια ματσάρες σε δύο χρόνια. Εγω δε ξανασχολούμε ειλικρινά. Δεν υπάρχει κατι να απαντηθεί πανω σε αυτό. Ειναι απλά γεγονότα και αδιαμφισβήτητα.

@pan24 ε είναι λογικό ο φετινός μπουρούσης να μη μπορεί να τα βάλει με τον μαυροειδή. Εναν σεντερ να είχαμε ακόμα φέτος, τίποτα άλλο. Μονο εναν σεντερ ακόμα. Να τους κανουμε 2, ζητάμε πολλά;
NikosLaz
Ξέρει κανείς εάν θα παίξει ο τζειμς απόψε?
gerorge
QUOTE (NikosLaz @ May 18 2017, 19:07 ) *
Ξέρει κανείς εάν θα παίξει ο τζειμς απόψε?



Οχι,πηρε ο Λουντζης τη θεση του στη δωδεκαδα
sagatroN
Υπαρχει λινκ??
jonaldidhs
QUOTE (NikosLaz @ May 18 2017, 19:07 ) *
Ξέρει κανείς εάν θα παίξει ο τζειμς απόψε?

Δεν θα παιξει..Το ακουσα στη ΝΟΒΑ..

Θα το πω και ας ειναι πολυ νωρις στο παιχνιδι..Ο Καλαθης χωρις τον Τζεημς ειναι αλλος παιχτης..
NikosLaz
QUOTE (jonaldidhs @ May 18 2017, 19:16 ) *
Δεν θα παιξει..Το ακουσα στη ΝΟΒΑ..

Θα το πω και ας ειναι πολυ νωρις στο παιχνιδι..Ο Καλαθης χωρις τον Τζεημς ειναι αλλος παιχτης..


+1 Ο Καλαθης για να είναι αποτελεσματικος θέλει να τρέχει την επίθεση αυτός. Είδαμε τι έκανε στην ευρωπη όσο έλειπε ο τζειμς
jonaldidhs
Η αστοχια του Γκιστ και γενικοτερα η αποδοση του ψιλοτραγικη..Και 0/4 βολες βεβαιως,βεβαιως.

QUOTE (NikosLaz @ May 18 2017, 19:19 ) *
+1 Ο Καλαθης για να είναι αποτελεσματικος θέλει να τρέχει την επίθεση αυτός. Είδαμε τι έκανε στην ευρωπη όσο έλειπε ο τζειμς

Στο πλαισιο της αναρχιας που θελει να παιζει ο Τζεημς,ειναι σαν ψαρι εξω απτο νερο..
gerorge
Αν παιξει καλα ο Καλαθης μην το αποδωσετε στην απουσια του James αλλα στην παρουσια του αδερφου του στις κερκιδες biggrin.gif
Πλακα πλακα μεχρι να φυγει εκανε τις πολυ καλες του εμφανισεις στην χρονια
ghetto13
QUOTE (jonaldidhs @ May 18 2017, 19:23 ) *
Η αστοχια του Γκιστ και γενικοτερα η αποδοση του ψιλοτραγικη..Και 0/4 βολες βεβαιως,βεβαιως.


Στο πλαισιο της αναρχιας που θελει να παιζει ο Τζεημς,ειναι σαν ψαρι εξω απτο νερο..

δυστυχως για καποιους παικτες το μπασκετ ειναι ενα αθλημα που κανει μπαμ αν ενας παικτης δεν δουλευει...και για να φτανει να σουταρει ετσι ο γκιστ στις βολες κατι λεει..κριμα γιατι προκειται για παικτη που εχει προσοντα αλλα αν το εχει αφησει δεν του φταιει κανεις αλλος...και μην λεμε παντα την δικαιολογια του τραυματισμου..
jonaldidhs
QUOTE (ghetto13 @ May 18 2017, 19:26 ) *
δυστυχως για καποιους παικτες το μπασκετ ειναι ενα αθλημα που κανει μπαμ αν ενας παικτης δεν δουλευει...και για να φτανει να σουταρει ετσι ο γκιστ στις βολες κατι λεει..κριμα γιατι προκειται για παικτη που εχει προσοντα αλλα αν το εχει αφησει δεν του φταιει κανεις αλλος...και μην λεμε παντα την δικαιολογια του τραυματισμου..

Ο τραυματισμος εχει περασει εδω και δυο μηνες κοντα..Εχει κανει τοσες προπονησεις,εχει παιξει τοσα παιχνιδια..Και στις βολες δεν παιζει κανενα ρολο ο τραυματισμος..
https://www.youtube.com/watch?v=IFua9Iq_JaM

Αληθεια δες τον εδω και πες μου αν ειναι ο ιδιος παιχτης..Ο/6 οι βολες και προχωραμε
gerorge
Αν θυμαμαι καλα και περσι με εμας στα πλειοφς ο Γκιστ δεν σταυρωνε βολη.Φετος μετα τον τραυματισμο ειδα μια βελτιωση στη μηχανικη του,αλλα για ευστοχια δεν ξερω
jonaldidhs
Δεν το χω παρατηρησει αλλα αυτο που ξερω ειναι οτι ο Γκιστ πλεον δεν βλεπεται..Ας μην μιλησω και για το τριποντο οπου πλεον δεν σουταρει καθολου..
nvip13
Και στο πρωτο ματς που επαιζε ο Τζειμς, ο Καλαθης ηταν ο καλυτερος παικτης.

Τον ματιασαμε τωρα...

Ο Φελντειν εχει πεσει επισης πολυ..
yorgos
Μπορεί κάποιος να μου πει αν έχει κόσμο το γήπεδο;
jonaldidhs
Ετσι οπως το βλεπω ενα 2αρι-3αρι πρεπει να το χει..

Ισχυει για Φελντειν αλλα γενικα η εικονα που εχω σχηματισει για αυτον ειναι οτι ειναι λιγος σαν παιχτης..
nvip13
Πραγματικα αν παμε έτσι με Ολυμπιακο καλυτερα να αποκλειστουμε...
john wick
Ο Μπουρούσης είναι να τον λυπάσαι...
Κριμας ρε Γιανναρε..
nvip13
QUOTE(john wick @ May 18 2017, 19:46 ) *
Ο Μπουρούσης είναι να τον λυπάσαι...
Κριμας ρε Γιανναρε..


Του κανει πλακα ο Μαυροειδης...

Ο Τζειμς γιατι δεν παιζει;
looser
Αυτο που βλεπουμε ειναι εργο Πασκουαλ ?
yorgos
Οι 2-3 χιλιάδες που βρισκονται στο γήπεδο πώς αντιδρούν μέχρι στιγμής;

Τι λέτε θα το σκοτώσουμε το θεριό ή πάμε για μπανάκια από μέσα Μαϊου;
ghetto13
QUOTE (john wick @ May 18 2017, 19:46 ) *
Ο Μπουρούσης είναι να τον λυπάσαι...
Κριμας ρε Γιανναρε..

Ο μπουρουσης αποδειχτηκε οτι η μονη περιοδος που επρεπε να κινηθουμε γι αυτον ηταν οταν εφυγε απο την μιλανο..τοτε ειχε ακομα 2-3 μπασκετ να παιξει σε σοβαρο επιπεδο...πλεον μιλαμε για ενα παικτη που αγγιζει τα ορια του παλαιμαχου...η εικονα του ειναι για τριτου ψηλου και αν...αυτος ειναι πιο σοβαρο θεμα απο τον καλαθη για το καλοκαιρι..μακαρι να βρεθει μια λυση γιατι αν εχουμε ενα ψηλο μας να παιρνει 1,2 και του χρονου να ειναι και ενα χρονο μεγαλυτερος θα υπαρχει μεγαλο θεμα..
η εικονα που εχει απεναντι στον μαυροειδη(!!!!) σαυτη την σειρα ειναι κωμικοτραγικη.....
yorgos
QUOTE(looser @ May 18 2017, 18:50 ) *
Αυτο που βλεπουμε ειναι εργο Πασκουαλ ?

Για Αριστοφάνη το κόβω.
jonaldidhs
Τενοντιτιδα λεει ο Τζεημς

Μεχρι στιγμης ο κοσμος ειναι μια χαρα στις αντιδρασεις του..
irving
που κολλαει ο τζειμς στη ναποδοση του καλαθη? αυτο θα το δεχομουν μονο αν επεφτε η αποδοση του καλαθη οταν βρισκονται και οι 2 ταυτοχρονα στο παρκε. οταν ο τζειμς ειναι παγκο, επηρεαζει τον καλαθη που ειναι στο παρκε? μαγια του κανει?

ο φελντειν ειναι καλος σουτερ (οχι κορυφαιος αλλα καλος) και μετριος σε ολα τα αλλα. σε μια ομαδα με τον βασικο πλειμεικερ να παιζει καλα μονο 3 μηνες και να μην απειλει απο μακρυα, με τον μπακ απ ασσο να παιζει 1ν1 και να κολλαει η επιθεση οταν βρισκεται μεσα και τον παππα ασταθη δεν νομιζω πως το προβλημα ειναι ο φελντειν. για τον ρολο που θα επρεπε να εχει δεν ειναι κακος. φυσικα δεν λεω οτι ειναι κανας παιχταρας αλλα μπορει να βοηθησει. τωρα αμα οι 3 γκαρντ που θα επρεπε να κουβαλησουν την ομαδα περιμενουν τον φελντειν να παρει λεπτα και ευθυνες, τοτε δεν παμε πουθενα.

λυπαμαι μπουρουση πραγματικα. μας κανει πλακα μεχρι και ο μαυροειδης..
nvip13
Το σκοτωνουμε και δεν το σκοτωνουμε...

Με τέτοια ψυχολογία, εικονα δεν ξερω αν αξιζει να παιξουμε στους τελικους.

Οσο για Τζειμς λενε για ενοχλησεις, δεν θα μου εκανε εντυπωση να ειναι και λογω ξενερωματος.

Ο Καλαθης εμφανίστηκε σε 2 ματς με την Αεκ και ξαφνικα θα τον κανουμε παικταρα, ενω αυριο παιζεται final 4 και εμεις για αλλη μια φορα θα το δουμε απ τον καναπε.

pan24
QUOTE (yorgos @ May 18 2017, 19:51 ) *
Οι 2-3 χιλιάδες που βρισκονται στο γήπεδο πώς αντιδρούν μέχρι στιγμής;

Τι λέτε θα το σκοτώσουμε το θεριό ή πάμε για μπανάκια από μέσα Μαϊου;

Το θεριο θα το σκοτωσουμε γιατι η αεκ ακομα δεν εχει την εμπειρια και την ψυχραιμια που χρειαζεται στο τελος.Και στο προηγουμενο πηγαν να αυτοκτονησουν
Υπολειπεται και σε ποιοτητα αλλο που παιζουμε χαλια
Παντως με τον ολυμπιακο αν ειμαστε ετσι καλυτερα να μην κατεβουμε

Κατα τα λοιπα ο μαυροειδης κυριαρχει στις ρακετες.Που φτασαμε...
yorgos
Δεν πρόκειται να εμφανιστούμε έτσι με τον Ολυμπιακό. Είναι άλλα ματς εκείνα, με άλλη δυναμική και tabula rasa. Αν καταφέρουμε και αποκλειστούμε από την ΑΕΚ βλέπω τον πρόεδρα να τους αγοράζει ποδήλατα.
jonaldidhs
Ποδηλατακι μια χαρα μπας και χασουνε κανα κιλο οι Μπουρουσης-Γκιστ..
pan24
QUOTE (yorgos @ May 18 2017, 20:00 ) *
Δεν πρόκειται να εμφανιστούμε έτσι με τον Ολυμπιακό. Είναι άλλα ματς εκείνα, με άλλη δυναμική και tabula rasa. Αν καταφέρουμε και αποκλειστούμε από την ΑΕΚ βλέπω τον πρόεδρα να τους αγοράζει ποδήλατα.

Το ζητημα ειναι ποσο μπορουμε,ομαδικα και ατομικα
Αν δεν μπορεις οτι δυναμικη και να εχεις...
Φετος σε μια σειρα best of 5 με σουπερ κινητρο απεναντι σε μια πολυ καλη ομαδα σκουπιστηκαμε
Τωρα με την αεκ η εικονα δεν ειναι πολυ διαφορετικη.Η διαφορα ειναι οτι η αεκ δεν ειναι φενερ
jonaldidhs
QUOTE (irving @ May 18 2017, 19:56 ) *
που κολλαει ο τζειμς στη ναποδοση του καλαθη? αυτο θα το δεχομουν μονο αν επεφτε η αποδοση του καλαθη οταν βρισκονται και οι 2 ταυτοχρονα στο παρκε. οταν ο τζειμς ειναι παγκο, επηρεαζει τον καλαθη που ειναι στο παρκε? μαγια του κανει?

ο φελντειν ειναι καλος σουτερ (οχι κορυφαιος αλλα καλος) και μετριος σε ολα τα αλλα. σε μια ομαδα με τον βασικο πλειμεικερ να παιζει καλα μονο 3 μηνες και να μην απειλει απο μακρυα, με τον μπακ απ ασσο να παιζει 1ν1 και να κολλαει η επιθεση οταν βρισκεται μεσα και τον παππα ασταθη δεν νομιζω πως το προβλημα ειναι ο φελντειν. για τον ρολο που θα επρεπε να εχει δεν ειναι κακος. φυσικα δεν λεω οτι ειναι κανας παιχταρας αλλα μπορει να βοηθησει. τωρα αμα οι 3 γκαρντ που θα επρεπε να κουβαλησουν την ομαδα περιμενουν τον φελντειν να παρει λεπτα και ευθυνες, τοτε δεν παμε πουθενα.

λυπαμαι μπουρουση πραγματικα. μας κανει πλακα μεχρι και ο μαυροειδης..

Τον επηρεαζει οταν περνει τις γνωστες του πρωτοβουλιες και κανει την ομαδα και τον σχεδιασμο χαλια..Στο πρωτο ματς επαιρνε την μπαλα για να κανει τα δικα του μονο οταν τελειωνε ο χρονος της επιθεσης..Οταν εμεναν 5-6δευτ..Στο δευτερο αρχισε τα δικα του με τα γνωστα αποτελεσματ με τον Καλαθη..

Στο μεταξυ η ΑΕΚ βλεπει το καλαθι σαν βαρελι και εμεις σαν τον κεφαλι της καρφιτσας..
irving
QUOTE(jonaldidhs @ May 18 2017, 20:09 ) *
Τον επηρεαζει οταν περνει τις γνωστες του πρωτοβουλιες και κανει την ομαδα και τον σχεδιασμο χαλια..Στο πρωτο ματς επαιρνε την μπαλα για να κανει τα δικα του μονο οταν τελειωνε ο χρονος της επιθεσης..Οταν εμεναν 5-6δευτ..Στο δευτερο αρχισε τα δικα του με τα γνωστα αποτελεσματ με τον Καλαθη..

Στο μεταξυ η ΑΕΚ βλεπει το καλαθι σαν βαρελι και εμεις σαν τον κεφαλι της καρφιτσας..

το δεχομαι οταν ειναι μαζι στο παρκε. οταν ομως ο τζειμς καθεται παγκο τοτε δεν φταιει κανενας τζειςμ για την αποδοση του καλαθη.

μονο ο σινγκλετον παιζει και ο καλαθης σημερα
yorgos
Έχουμε 6/16 βολές. Αν μη τι άλλο τα επικοινωνιακά του προέδρου έχουν εκτινάξει την ψυχολογία της ομάδας.
ghetto13
QUOTE (jonaldidhs @ May 18 2017, 20:09 ) *
Στο μεταξυ η ΑΕΚ βλεπει το καλαθι σαν βαρελι και εμεις σαν τον κεφαλι της καρφιτσας..

αμα σουταρουν μονοι τους φυσικο ειναι να το βλεπουν σαν βαρελι...κι εμεις αν παιρνει ενας την μπαλα και παει με "γιουρουσι" φυσικο ειναι να το βλεπει σαν το κεφαλι της καρφιτσας....
QUOTE (yorgos @ May 18 2017, 20:15 ) *
Έχουμε 6/16 βολές. Αν μη τι άλλο τα επικοινωνιακά του προέδρου έχουν εκτινάξει την ψυχολογία της ομάδας.

οι γκιστ καλαθης εχουν σημερα 2/12...δες τι ποσοστα ειχαν πριν το πουλμαν και θα δεις οτι δεν ειναι εκπληξη...μην βαζουμε το πουλμαν σαν δικαιολογια για καποιους που το χουν παρατησει και δεν δουλευουν...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.