Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Lebron James vs. Larry Bird
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Versus & Polls
Pages: 1, 2
captain charisma
QUOTE(morfi @ Jun 26 2013, 16:35 ) *
Πάντως captain charisma μην στέκεσαι και τόσο πολύ στις διάφορες δηλώσεις που γίνονται κατά καιρούς. Ειδικά από κάτι τύπους σαν τον Σακ ή τον Γουόλτον.

ναι αλλα εχουν σημασια κ αυτες..σε ενα αλλο τοπικ που ρωτησα τον air&king για τις δηλωσεις του ροντμαν μ ειπε γιατι να τις δωσει σημασια οταν αλλοι legends εχουν πει καλυτερα για καποιους αλλους..πιστευω οτι δν πρεπει να κραταμε στο μυαλο μας μονο τις δηλωσεις που εχουν θετικη κριτικη για καποιους αλλα κ αυτες που εχουν αρνητικη κριτικη..ολες εχουν βαρινουσα σημασια.. smile.gif νταξει ο ντιζελ μπορει να ειναι μεγαλος πλακατζης αλλα οταν μιλαει σοβαρα λεει σωστα πραγματα
legend33
QUOTE (captain charisma @ Jun 26 2013, 19:43 ) *
ναι αλλα εχουν σημασια κ αυτες..σε ενα αλλο τοπικ που ρωτησα τον air&king για τις δηλωσεις του ροντμαν μ ειπε γιατι να τις δωσει σημασια οταν αλλοι legends εχουν πει καλυτερα για καποιους αλλους..πιστευω οτι δν πρεπει να κραταμε στο μυαλο μας μονο τις δηλωσεις που εχουν θετικη κριτικη για καποιους αλλα κ αυτες που εχουν αρνητικη κριτικη..ολες εχουν βαρινουσα σημασια.. smile.gif νταξει ο ντιζελ μπορει να ειναι μεγαλος πλακατζης αλλα οταν μιλαει σοβαρα λεει σωστα πραγματα


ποτε μιλησε σοβαρα ο σακ; icon_drunk.gif
morfi
QUOTE(captain charisma @ Jun 26 2013, 21:43 ) *
ναι αλλα εχουν σημασια κ αυτες..σε ενα αλλο τοπικ που ρωτησα τον air&king για τις δηλωσεις του ροντμαν μ ειπε γιατι να τις δωσει σημασια οταν αλλοι legends εχουν πει καλυτερα για καποιους αλλους..πιστευω οτι δν πρεπει να κραταμε στο μυαλο μας μονο τις δηλωσεις που εχουν θετικη κριτικη για καποιους αλλα κ αυτες που εχουν αρνητικη κριτικη..ολες εχουν βαρινουσα σημασια.. smile.gif νταξει ο ντιζελ μπορει να ειναι μεγαλος πλακατζης αλλα οταν μιλαει σοβαρα λεει σωστα πραγματα

Κοίτα, προφανώς και οι τύποι ξέρουν πολλά περισσότερα από οποιονδήποτε φίλαθλο του μπάσκετ. Και μόνο που τους έχουν αντιμετωπίσει ή προπονηθεί μαζί τους, μου φτάνει. Αυτό σαφώς και δεν σημαίνει ότι μπορώ να συμφωνήσω με οποιαδήποτε άποψη ακούγεται. Ο Σακίλ, για παράδειγμα, είχε πει κάποτε ότι ο Κόμπι είναι ο καλύτερος παίκτης που έχει δει ποτέ του. Διαφωνώ προφανέστατα.
Το ίδιο κάνω και με κάθε δημοσιογράφο όσο και να τον σέβομαι. Ο Σκουντής, μεγαλύτερος σε ηλικία με περισσότερη πείρα, επιμένει πως ο Κόμπι είναι καλύτερος του Τζόρνταν. Απόψεις που τις ακούς ρε φίλε και μέχρι εκεί...
captain charisma
QUOTE(morfi @ Jun 26 2013, 22:33 ) *
Κοίτα, προφανώς και οι τύποι ξέρουν πολλά περισσότερα από οποιονδήποτε φίλαθλο του μπάσκετ. Και μόνο που τους έχουν αντιμετωπίσει ή προπονηθεί μαζί τους, μου φτάνει. Αυτό σαφώς και δεν σημαίνει ότι μπορώ να συμφωνήσω με οποιαδήποτε άποψη ακούγεται. Ο Σακίλ, για παράδειγμα, είχε πει κάποτε ότι ο Κόμπι είναι ο καλύτερος παίκτης που έχει δει ποτέ του. Διαφωνώ προφανέστατα.
Το ίδιο κάνω και με κάθε δημοσιογράφο όσο και να τον σέβομαι. Ο Σκουντής, μεγαλύτερος σε ηλικία με περισσότερη πείρα, επιμένει πως ο Κόμπι είναι καλύτερος του Τζόρνταν. Απόψεις που τις ακούς ρε φίλε και μέχρι εκεί...

θυμαμαι αυτα που ειχε πει για το κομπι...τα ειχε πει το 2001 μετα τα μεγαλα παινχιδια π εκανε στα πλειοφς με κιγνκς(48π) σπερς (45π) ενω μεσα στη χρονια ηταν στα μαχαιρια μαζι του...μεχρι κ ανταλλαγη του μπραιαντ ακουγοταν τοτε...
νταξει δεν ειπα να συμφωνουμε με τις αποψεις ολων. biggrin.gif
Zephyr
Rated: (en)joy
LeBron James Has Passed Larry Bird for NBA's Best Small Forward Ever

Άποψη η οποία μέχρι και φέτος δεν με βρίσκει σύμφωνο αλλά παρ' ολ' αυτά την προσθέτω για να υπάρχει στο thread.
vonzuchter
Oπως εχω γραψει πολλες φορες ειναι απλα ασκοπο και ανουσιο και ανοητο να κρινεις παικτες τοσο διαφορετικων εποχων. Δεν εχει απολυτως κανενα νοημα και κανουμε καθαρα καφενειακη συζητηση. Για μενα το οτι ο Bird που δε μπορουσε να πηδηξει ουτε εφημεριδα εκανε τη καριερα που εκανε χωρις να εχει ουτε το 50% των σωματικων αθλητικων προσοντων του Λεμπρον λεει πολλα. Ο Λεμπρον παικταρας εχει δουλεψει ολα τα σημεια του παιχνιδιου του ειναι φαινομενο αλλα εχει ενα δωρο απο Τον δημιουργο μια απιστευτη σωματοδομη που δεν εχει κανεις αλλος στη συγχρονη αθλητικη ιστορια σε ολα τα σπορ. Τα επιτευγματα ενος μετριου αθλητικα ανθρωπου (Λαρι) σε μια εποχη που ειχε τρελο ξυλικι (οχι οπως τωρα που αμα σε μαρκαρει ο αλλος και δεν εχει βουρτσισει τα δοντια του και μυριζει η αναπνοη του σφυριζει φαουλ ο ρεφ και πας στις βολες) εχουν αλλη βαρυτητα. Το γεγονος οτι ο Μπερντ εχει 2 ριμπαουντ παραπανω μεσο ορο καριερας (!!!!!!!!!!!!!) ενω επαιζε συμπαικτης με μακεηλ και παρις επισης λεει ΠΟΛΛΑ. Επισης ο Λαρι εχει καλυτερα ποσοστα στις βολες και στα τριποντα. Στα διποντα η διαφορα εινα μηδενικη 0.496 ο ενας και 0.497 ο αλλος. Εχουν ιδια κλεψιματα , ιδιες ασσιστ μ.ο. πραγματικα δεν τεκμηριωνεται με ΤΙΠΟΤΑ οτι ο λεμπρον ειναι καλυτερος παικτης. Καλυτερος αθλητης ναι. Καλυτερος παικτης δε μπορουμε να το πουμε λογω της διαφορετικοτητας του παιχνιδιου της καθε εποχης. Αλλα και αριθμους να δουμε ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ δεν προκυπτει οτι ο λεμπρον ειναι καλυτερος
lakersdynasty
QUOTE(vonzuchter @ Oct 17 2014, 03:08 ) *
Oπως εχω γραψει πολλες φορες ειναι απλα ασκοπο και ανουσιο και ανοητο να κρινεις παικτες τοσο διαφορετικων εποχων. Δεν εχει απολυτως κανενα νοημα και κανουμε καθαρα καφενειακη συζητηση. Για μενα το οτι ο Bird που δε μπορουσε να πηδηξει ουτε εφημεριδα εκανε τη καριερα που εκανε χωρις να εχει ουτε το 50% των σωματικων αθλητικων προσοντων του Λεμπρον λεει πολλα. Ο Λεμπρον παικταρας εχει δουλεψει ολα τα σημεια του παιχνιδιου του ειναι φαινομενο αλλα εχει ενα δωρο απο Τον δημιουργο μια απιστευτη σωματοδομη που δεν εχει κανεις αλλος στη συγχρονη αθλητικη ιστορια σε ολα τα σπορ. Τα επιτευγματα ενος μετριου αθλητικα ανθρωπου (Λαρι) σε μια εποχη που ειχε τρελο ξυλικι (οχι οπως τωρα που αμα σε μαρκαρει ο αλλος και δεν εχει βουρτσισει τα δοντια του και μυριζει η αναπνοη του σφυριζει φαουλ ο ρεφ και πας στις βολες) εχουν αλλη βαρυτητα. Το γεγονος οτι ο Μπερντ εχει 2 ριμπαουντ παραπανω μεσο ορο καριερας (!!!!!!!!!!!!!) ενω επαιζε συμπαικτης με μακεηλ και παρις επισης λεει ΠΟΛΛΑ. Επισης ο Λαρι εχει καλυτερα ποσοστα στις βολες και στα τριποντα. Στα διποντα η διαφορα εινα μηδενικη 0.496 ο ενας και 0.497 ο αλλος. Εχουν ιδια κλεψιματα , ιδιες ασσιστ μ.ο. πραγματικα δεν τεκμηριωνεται με ΤΙΠΟΤΑ οτι ο λεμπρον ειναι καλυτερος παικτης. Καλυτερος αθλητης ναι. Καλυτερος παικτης δε μπορουμε να το πουμε λογω της διαφορετικοτητας του παιχνιδιου της καθε εποχης. Αλλα και αριθμους να δουμε ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ δεν προκυπτει οτι ο λεμπρον ειναι καλυτερος


http://www.basketball-reference.com/play-i...e01&y2=2014

Σύγκριση μπορεί να γίνει σε μερικά σημεία όπως το τι καριέρα είχε ο καθένας στην εποχή του και τι σήμαινε ο καθένας για την ομάδα του. Αλλά και στατιστικά φαίνονται κάποια πράγματα.

Ο Λεμπρόν ήταν μεγαλύτερο κομμάτι της λειτουργίας της ομάδας του συνολικά στη καριέρα του (USG%) ενώ παρά το γεγονός ότι έχει την τάση να σουτάρει περισσότερο απο μακρινή απόσταση (3PAr) (κάτι που συνάδει με τη εποχή που παίζει) έχει την ικανότητα να ζεί στη γραμμή των βολών (FTr). Αυτό που αναφέρεις και είναι συγκρίσιμο είναι το ποσοστό στα σουτ τους συνολικά (δίποντα-τρίποντα) με τον Lebron να έχει καλύτερο eFG% (πόντοι που επιτεύχθηκαν/πόντοι που εκτελέστηκαν). Ο Bird σούταρε με 50,9% o Lebron με 53,5% εντός τριπόντου.

Αν είναι ένα σημείο στο οποίο ο Bird υπερτερεί του Lebron αυτό είναι το ριμπάουντ και στις 2 πλευρές του γηπέδου. Πάντα είχε τον ρόλο του trapper στην άμυνα παίζοντας συνήθως απέναντι σε παίκτες που μπορούσε να τους αφήσει εκτός ρακέτας για να βοηθήσει στη ρακέτα και να μαζέψει το αμυντικό ριμπάουντ αρχίζοντας την επίθεση. Αυτός είναι ένας ρόλος που ο Lebron έχει επωμιστεί επίσης κατά τη διάρκεια της καριέρας του με μικρότερη στατιστική απόδοση (TRB%)

Στη δημιουργία επίσης ο Lebron δεν έχει κάτι να ζηλέψει. Στις ομάδες του ήταν πάντα ο κύριος δημιουργός και "σερβίρει" σε μεγαλύτερο βαθμό σουτ συμπαικτών του όσο βρίσκεται στο παρκέ. (AST%) Δεν είναι μόνο όμως το στατιστικό κομμάτι. Γενικά η πάσα του είναι εξαιρετική.

Ο Lebron είχε μεγαλύτερες αρμοδιότητες εως τώρα στη καριέρα του απο ότι ο Bird και αυτό φαίνεται καθαρά απο τα WS-WS/48 στα οποία η διαφορά είναι εμφανής σε κανονική περίοδο και playoffs.

Στις συζητήσεις για τις καριέρες του Magic και του Bird είχε ειπωθεί αρκετές φορές ότι ο Bird ήταν κατα τη διάρκεια της καριέρας του πιο σημαντικός του Magic για την ομάδα του αφού ήταν απο τη 1η του χρονιά το νο1 και All-NBA πρώτης ομάδας, ενώ κέρδισε 3 συνεχόμενα MVP's σε All-time καλές χρονιές για τη λίγκα.

Το ίδιο μπορεί να ειπωθεί και σε αυτή τη σύγκριση για τον Lebron. Σε σχέση και με τον Magic αλλά και με τον Bird είχε μεγαλύτερες ευθύνες σε όλη τη διάρκεια της καριέρας του εως τώρα και έχει κερδίσει ήδη 4 MVP έναντι τριών του Bird.

Αυτό ακριβώς σκεφτόμουν όταν ανέβασα τον συγκεκριμένο πίνακα μόλις χθες με τα Win Shares ανα 48 λεπτά για όλους τους MVP στην ιστορία του ΝΒΑ. Φαίνεται καθαρά ποιοι ήταν στατιστικά τουλάχιστον οι πλέον σημαντικοί (όχι απαραίτητα καλύτεροι ως παίκτες σε σχέση με άλλους) MVPs για τις ομάδες τους.

http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...st&p=689815

Click to view attachment

Η καριέρα του Lebron μου φαίνεται καλύτερη ήδη. Προτιμήσεις παικτών βέβαια υπάρχουν πάντα.
lakersdynasty
Ο Lebron απο χθές έχει τις περισσότερες ασίστ στην ιστορία απο τη θέση του forward ξεπερνώντας τον Scotty Pippen.



Επίσης είναι καλή ευκαιρία πια να φουντώσουν οι συγκρίσεις καριέρας και μεγέθους ρόλου στις ομάδες τους ,με τον Bird, αφού πια τον πλησιάζει ο Lebron και σε παιχνίδια καριέρας.

http://www.basketball-reference.com/play-i...amp;p5=&p6=

Δε νομίζω να υπάρξει ποτέ forward που θα έχει τον ρόλο του Bird για την ομάδα του σε επίπεδο ριμπάουντ. Ο Bird ήταν πραγματικά εξαιρετικός για τη θέση του και σε εποχή με πιο γεμάτες ρακέτες.

Δε ξέρω όμως απ'την άλλη αν θα υπάρξει και ποτέ forward που να έχει συνολικά τον ρόλο του Lebron στην/στις ομάδες του. Απο σκοράρισμα σε δημιουργία (που το θεωρώ το καλύτερο κομμάτι του παιχνιδιού του) και σε ριμπάουντ με πολύ καλή άμυνα (στα καλά του).

Τα Win Shares δημιουργήθηκαν για αυτόν ακριβώς τον σκοπό. Για να γίνονται συγκρίσεις ρόλου παικτών για τις ομάδες τους. Όχι απαραίτητα συγκρίσεις ενός προς ένα. Και εκεί φαίνεται η διαφορά.

Όσον αφορά τώρα forward πασερ βέβαια και νο1 στις ομάδες τους εννοείται ότι πρέπει να μπουν στη συζήτηση σίγουρα οι Baylor και Barry που ήταν εξαιρετικοί δημιουργοί και με επίσης πολύ μεγάλο ρόλο για τις ομάδες τους σε όλες τις πτυχές του παιχνιδιού, παίζοντας σε εποχή χωρίς τρίποντο και αρα καταδυναστευμένη απο τους ψηλούς.
manj13
O Λαρρυ -ακομη και ιεροσυλωντας σ αυτον , για τον οποιο ο Λαρρυ ειπε ,αυτο που εχω για υπογραφη μου- θα ειναι παντα στο μυαλο μου ως ενας απ τους ΛΙΓΟΥΣ ''ΚΟΙΝΟΥΣ ΘΝΗΤΟΥΣ'' του ΝΒΑ -που τους αισθανομουν σαν evilmonkey.gif ΕΜΕΝΑ ΕΚΕΙ icon_drunk.gif icon_drunk.gif 24.gif 24.gif και ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΟΣ ΕΚΕΙ...Ο Δαυιδ και ΟΙ Γολιαθ....Απλα RESPECT!!!!! 77.gif 77.gif
Σε συγκρισεις με με Λεμπρον που ηδη εχει κανει την μεταπηδηση απο τη μια ομαδα στην αλλη Κολιατσου-Παγκρατι δεν θα μπω καν...Αν και θεωρω οτι ο Λαρρυ και μ αυτους που εχω στο μυαλο μου και ΧΑΝΕΙ στην συγκριση για μενα ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΕΡΔΙΖΕΙ στο ΠΩΣ εδειχνε διπλα τους ΠΡΙΝ ξεκινησει το ματς.........





Και απο το διαγωνισμο 3ποντων με τον Ελλις...Εχει ΣΧΕΔΟΝ χασει...ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ τα λεει ολα...Νο 1..... 77.gif 3/3...


lakersdynasty
Εγώ πάλι κολλάω σε κάτι τέτοια:

Who has LeBron James assisted the most in his career? WFNY Stats & Info

http://www.waitingfornextyear.com/2015/02/...s-infographics/

Όσο ιεροσυλία ακούγεται το να συγκρίνεις κάποιον με έναν αληθινό GOAT canditate όπως ο Bird άλλο τόσο ιερόσυλο είναι το να συγκρίνεις και ποιους είχαν δίπλα τους οι δύο παίκτες σε ολόκληρη τη καριέρα τους.

Για να μην βάλω και τον Άουερμπαχ στη συζήτηση και ότι έκανε για τις ομάδες του Bird σε σύγκριση με τη πρώτη θητεία του Lebron στο Cleveland και γίνει ακόμη χειρότερη η σύγκριση.

wink.gif

Γι'αυτό άλλωστε και μίλησα για τους ρόλους των παικτών που έχουν σημασία αν συγκρίνουμε καριέρες. Μεγαλύτερος ο ρόλος του Lebron στις ομάδες του απο του Bird που είχε και απο την αρχή δίπλα του έμπειρους παίκτες που έπαιξαν μπάσκετ σε υψηλό επίπεδο για χρόνια.


Quincy
Ωραίες αυτές οι συγκρίσεις. Διαβάζοντας 2-3 σελίδες πίσω, ας πω κι εγώ τη γνώμη μου rolleyes.gif

Δύσκολο δεν είναι να συγκρίνει κανείς παίκτες από διαφορετικές εποχές (ακόμα κι αν τους χωρίζουν 30 χρόνια), δύσκολο είναι να είσαι αντικειμενικός. Μπαίνει το συναίσθημα στη μέση, πέρασαν στη σφαίρα του μύθου τέτοιοι παίκτες ενώ ο μύθους του Λεμπρόν ακόμα χτίζεται και το κυριότερο -για μένα τουλάχιστον- είναι ότι οι "αποτυχίες" του Τζειμς και του κάθε Τζειμς είναι φρέσκες και μπαίνουν στην εξίσωση ενώ αυτές των "αντιπάλων" του σε τέτοιες συγκρίσεις συνήθως ξεχνιούνται. Στο να είμαστε αντικειμενικοί βοηθάνε πολύ τα στατιστικά, οι διακρίσεις και οι τίτλοι αλλά είναι τόσες πολλές οι παράμετροι όταν μιλάμε για GOAT candidates που δεν φτάνουν από μόνοι τους. Πχ ο Τζέιμς έχει 4 MVP ενώ ο Μπερντ 3, αλλά του Μπερντ είναι συνεχόμενα και μάλιστα σε μια λίγκα που έπαιζε ο Καριμ. Γι' αυτό δεν τα παίρνω και πολύ τοις μετρητοίς τα στατιστικά όταν οι διαφορές είναι τόσο μικρές.

Όσο για τα αθλητικά προσόντα, που λέτε αρκετοί. Εγώ προσωπικά τα θεωρώ από μόνα τους ένα είδος ταλέντου. Όπως θεωρείται -σωστα- ταλέντο η εξυπνάδα του Μπερντ πάνω στην οποία στηρίχτηκε για να κυριαρχήσει επί των αντιπάλων του έτσι πρέπει να θεωρούνται και τα σωματικά χαρίσματα του Λεμπρον. Κι οι δυο γεννήθηκαν μ' αυτά όπως και να το κάνουμε. Έτσι κι αλλιώς από μόνα τους δε φτάνουν αν δεν το "έχεις" μέσα σου και τα παραδείγματα είναι πάρα πολλά. Σίγουρα ιντριγκάρει ένας λευκός τύπος που δεν είναι ιδιαίτερα ψηλός ή δυνατός και φυσικά όχι γρήγορος και αλτικός να "κάνει χαζούς" αντιπάλους -και συμπαίχτες- δίνοντας ασσιστ με σφαλιάρες, πετυχαίνοντας καλάθια που απλά δεν μπαίνουν και ότι άλλο μπορεί να φανταστεί κανείς. Αλλά κάτι τέτοιο δεν είναι δυνατόν να σταθεί σαν επιχείρημα κατά του Τζειμς επειδή έχει ότι έλειπε από τον Μπερντ. Βέβαια κατανοώ γιατί στέκονται αρκετοί τόσο πολύ σε κάτι τέτοιο. Σε γεμίζει περισσότερο να βλέπεις κάποιον σαν το Μπερντ να κάνει ό,τι κάνει και όπως τα κάνει δίνοντας σου την εντύπωση ότι "ξέρει περισσότερο μπάσκετ" -ίσως και να ισχύει κάτι τέτοιο-, παρά το Λεμπρον που θα πάρει μαζί του όποιον βρει μπροστά του στο ντράιβ επειδή απλά είναι κτήνος. Αυτός είναι ο λόγος που ψήφισα κι εγώ Μπερντ, αλλά είναι υποκειμενικός. Αυτό που μετράει at the end of the day είναι η ουσία και το αποτέλεσμα, κι όχι πως προήλθε αυτό.

Τέλος είναι το θέμα των haters -αν και δεν μου αρέσει αυτός ο όρος- που κρατάει κάποιους από το να αναγνωρίσουν όλο το μεγαλείο του Λεμπρον. Κι εμένα μου είναι δύσκολο να τον κάνω με τον συγκεκριμένο παίκτη. Αλλά σ' αυτό φταίει κι ο ίδιος imho. Όταν πήγε στο Μαιάμι με τον τρόπο που πήγε και για τον λόγο που πήγε ήταν φυσικό κι επόμενο να δημιουργηθεί αυτή η δυσαρέσκεια κι έπρεπε να είναι έτοιμος να βουλώσει τα στόματα μέσα από το γήπεδο, όχι να δώσει πάτημα για περισσότερο κράξιμο. Προφανώς και δεν θα σταθούμε σε κάτι τέτοιο όταν τον κρίνουμε αγωνιστικά, αλλά στην γενικότερη εικόνα του ως GOAT candidate το '11 είναι μια μεγαλύτερη μαύρη σελίδα από ότι θα έπρεπε να είναι. Και απόδειξη του ότι φταίει εκείνος γι αυτό είναι ότι κανείς δεν τον έκραξε όταν τον σκούπισαν οι Σπερς τέσσερα χρόνια νωρίτερα.

Αυτή τη στιγμή είναι τόσο κοντά οι δύο τους που όποιον και να ψηφίσει κανείς μέσα θα πέσει. Ο Λεμπρον όμως θα τον έχει περάσει ξεκάθαρα τον Λάρυ κλείνοντας την καριέρα του -από τη στιγμή οι εμφανίσεις του φανούν αντάξιες του ταλέντου του-.

Sorry αν κούρασα. icon_wave.gif peace.gif
jvalin



Δεν πρέπει να υπάρχει πιο ηλίθιο τηλεοπτικό δίδυμο από τους Skip Bayless και Stephen A. Smith. Μονίμως παιδιαρίζουν και διαφωνούν για τα πάντα μόνο και μόνο για να τσιμπήσουν λίγα νούμερα τηλεθέασης. Είναι η πρώτη φορά που τους βλέπω να συμφωνούν σε κάτι. Ή ο Larry legend είναι υπεράνω σκοπιμοτήτων ή απλά φοβούνται μην τυχόν χάσουν λευκούς τηλεθεατές και πάνε με τα νερά τους (μάλλον το δεύτερο λέω εγώ). Όπως και να χει το πράγμα, εν προκειμένω νομίζω πως έχουν δίκιο.

Larry Joe for the win thumbsup.gif
επαθα λαστιχο
Πάντως ο Νοσφεράτου(ο λόγος που έγινα Pacers) σίγουρα είναι έστω και λίγο biased υπέρ Bird λόγω της συνύπαρξής τους στην Ιντιανάπολις.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.