Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ- ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕΖΑΣ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2
taraboura
QUOTE(toro_loco @ May 10 2009, 20:00 ) *
Κέρδισε ο Ιωνικός wav.gif

Αναμενόμενο αποτέλεσμα. Συγχαρητήρια στον Ιωνικό Νίκαιας.
mikeb
Νικόπολη – Ιωνικός 76-88
rnc3
ΙΩΝΙΚΑΡΑ!!!!!!!!

Μεγάλο μπράβο στον κόσμο του Ιωνικού!!! Κ στους παίχτες εννοείται!!!!

Αύριο θα σας βάλω βιντεάκια....
Bikerboy
QUOTE(rnc3 @ May 10 2009, 22:59 ) *
ΙΩΝΙΚΑΡΑ!!!!!!!!

Μεγάλο μπράβο στον κόσμο του Ιωνικού!!! Κ στους παίχτες εννοείται!!!!

Αύριο θα σας βάλω βιντεάκια....

Περιμενουμε πως και πως!!!
ηταν πολλα ατομα?
basketikos
QUOTE(Bikerboy @ May 10 2009, 23:57 ) *
Περιμενουμε πως και πως!!!
ηταν πολλα ατομα?



QUOTE(basketikos @ Apr 6 2009, 17:16 ) *
bball.gif ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ- ΠΑΜΕ ΔΥΝΑΤΑ- ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ - ΘΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ
42.gif 41.gif 41.gif 41.gif
Εγω σας το λεω: Υγιης με 2/3 προσθηκο-αλλαγες, αυτη η Ομαδα, αν σωθει, θα παει για ανοδο του χρονου..


Eδω το διαβασατε πρωτα !!!!! ΙΩΝΙΚΟΣ Ο ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ

ΜΠΡΑΒΟ - ΜΠΡΑΒΟ - ΜΠΡΑΒΟ - ΣΕ ΟΛΟΥΣ 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
το ματσακι πηγε και 16 ποντους (62-78) στο 35, μπροστα σε 'μεγα πληθος- μεγα παθος".

Στο τεχνικο επιτελειο που κρατησε την Ομαδα ενωμενη - καναμε 9/13 μετα την αλλαγη (και αν βγαλουμε το κλεμμενο ματς, 10/13)

Στους 12 παιχτες της Ομαδας που δεν αδικησαν τον εαυτο τους. - Να το πω και σημερα: Ειναι καλοι παικτες και καλα παιδια...τους αξιζει να πανε ψηλοτερα. Ελπιζω να παμε μαζι..

Η παρουσια του κοσμου ηταν συγκλονιστικη σημερα. Δεν νομιζω οτι μπορουν πολλες Ομαδες να στειλουν 500 ατομα εκδρομη στην Πατρα.. 7 πουλμαν και οσοι πηγαν με αυτοκινητα -(μια απουσια ειχε το γηπεδο μονο... blink.gif ).

Τωρα μας μενει να εξασφαλισουμε και να χτισουμε πανω στην φετεινη Ομαδα - Και του χρονου να πρωταγωνιστησουμε...

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ - 77.gif 77.gif 77.gif
guru
QUOTE(mikeb @ May 10 2009, 21:20 ) *
Νικόπολη – Ιωνικός 76-88

Δικαιη νικη του Ιωνικου!Πιο μπασκετικη ομαδα ,παιχτες με μεγαλυτερη εμπειρια,απιστευτος κοσμος..Αγγελοπουλος,Γιαπκιαδης,Κουρης,Πρι
εας εκαναν τη διαφορα.Απο Νικοπολη, Πολιτης κ Μπιστιολας παλεψαν μεχρι τελους,καλος κ ο Τσαμπας.Αφαντος ο Γκρινιαρης μετριοτατος ο Τσιριμωκος.Συγχαρητηρια στον Ιωνικο,ευχομαι γρηγορη επανοδο στη Νικοπολη!
Blue1965White
Συγχαρητήρια στη Νικόπολη για την προσπάθεια της. Ήταν αξιόμαχος αντίπαλος και της εύχομαι γρήγορη επάνοδο στην κατηγορία. Δε θα σταθώ πολύ στο αγωνιστικό κομάτι του παιχνιδιού. Ο Ιωνικός όντως ήταν πιο μπασκετική ομάδα και με μεγαλύτερο βάθος στον πάγκο. Η Νικόπολη το πάλεψε με νύχια και δόντια και κατάφερε για 30' να είναι δίπλα στο σκορ.
Πιστεύω πως ο χθεσινός Ιωνικός έδειξε ότι έχει μέλλον. Μια ομάδα που έχει μεγάλη ιστορία αλλά καταφέρνει ακόμη και στο ναδίρ της αγωνιστικής της παρουσίας να συσπειρώνει και να εμπνέει τόσο κόσμο σημαίνει ότι έχει και μέλλον. Με συγκίνησε που είδα το Γιώργο το Λάζαρη να κάνει το ταξίδι από τη Βοστώνη στην Πάτρα για να δει την ομάδα με την οποία μεγαλούργησε τη δεκαετία του 80. Συγκινήθηκα που είδα τίς κορασίδες του συλλόγου ντυμένες με τις εμφανίσεις τους να φωνάζουν επί 40 λεπτά δίνοντας τον παλμό στο κομάτι της εξέδρας με τους μη οργανωμένους. (Μετά τη λήξη του αγώνα όταν το τύμπανο στην εξέδρα άρχισε να χτυπάει σε ethnic ρυθμούς έδειξαν ότι εκτός από μπάσκετ έχουν και ιδιαίτερες χορευτικές ικανότητες biggrin.gif ) Συγκινήθηκα που είδα ότι οι αθλητές της ομάδας έγιναν ένα με τον κόσμο και εκτίμησαν την παρουσία του έτσι όπως κάποιοι άλλοι σε αμιγώς επαγγελματικά τμήματα του συλλόγου δεν το κάνουν. Ο basketikos ήταν και αυτός μαζί μας με τη ψυχή και το μυαλό. Είμαι σίγουρος ότι είχε πολλαπλάσια αγωνία από εμάς και πρέπει να του αναγνωρίσω ότι όταν μετά την ήττα στου Ζωγράφου στην πρώτη αγωνιστική του δεύτερου γύρου ήταν κυριολεκτικά ο μόνος που ακόμα πίστευε ότι μπορούμε να σώσουμε την κατηγορία.
Θα ήθελα να ευχαριστήσω τους ανθρώπους της επιτροπής του μπάσκετ που τα τελευταία δύο χρόνια τρέχουν την προσπάθεια χωρίς να έχουν τα χρήματα ή τα μέσα αλλά με το μεράκι τους και τις ατελείωτες ώρες που αφιερώνουν στο σύλλογο αντισταθμίζουν τα προβλήματα.
Αν είχα δικαίωμα να αφιερώσω εγώ τη νίκη κάπου τότε θα την αφιέρωνα στο μεγάλο Κώστα Πετρίδη. Είμαι σίγουρος ότι εκεί που βρίσκεται το χάρηκε περισσότερο από όλους μας.
Blue1965White
Επειδή οι Ιωνικοί δεν είμαστε αχάριστοι ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Περικλή Ταυρόπουλο (για δεύτερη φορά η παρουσία του μεταμόρφωσε την ομάδα προς το καλύτερο) όπως επίσης στον Αντώνη Χατζηκυριάκο, το Μάη Κωνσταντινίδη αλλά και στο Θανάση Παναγιωτόπουλο.
Τέλος θέλω να ευχαριστήσω όλους τους ουδέτερους φιλάθλους (ειδικά αυτούς του Εθνικού που ήταν και οι πιο ένθερμοι στις ευχές τους) που έδειξαν τη συμπάθεια και την προτίμηση τους στην ομάδα μας.
gate14
Συγχαρητηρια στον Ιωνικο Νικαιας
Να κανω μια προβλεψη ?Ο νοτος εχει δυο ομιλους στον ενα ο Εθνικος και στον αλλο ο Ιωνικο και ανοδος και για τους δυο και ραντεβου στην Β ΄Εθνικη smiley.gif
Blue1965White
Μεγάλη μου παράλειψη που δεν το ανέφερα στα προηγούμενα posts. Παρέα με τον Κώστα τον Πετρίδη είμαι σίγουρος ότι έβλεπε το παιχνίδι και ο Παντελής ο Δασκαλόπουλος. Ίσως ο πιο πιστός και αγνός φίλαθλος-παράγοντας στην ιστορία του Ιωνικού. Αφιερωμένη και στη δική του μνήμη η χθεσινή νίκη.
CHE
QUOTE(Blue1965White @ May 11 2009, 09:29 ) *
Επειδή οι Ιωνικοί δεν είμαστε αχάριστοι ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Περικλή Ταυρόπουλο (για δεύτερη φορά η παρουσία του μεταμόρφωσε την ομάδα προς το καλύτερο) όπως επίσης στον Αντώνη Χατζηκυριάκο, το Μάη Κωνσταντινίδη αλλά και στο Θανάση Παναγιωτόπουλο.
Τέλος θέλω να ευχαριστήσω όλους τους ουδέτερους φιλάθλους (ειδικά αυτούς του Εθνικού που ήταν και οι πιο ένθερμοι στις ευχές τους) που έδειξαν τη συμπάθεια και την προτίμηση τους στην ομάδα μας.


Aπό εμένα προσωπικά, συγχαρητήρια!
dirk10
ολα τα λεφτα ο κοσμος απιστευτος.μακαρι να ειναι ετσι ο πλατωνας σε καθε παιχνιδι.μικρα παιδια αγορια κοριτσια να δινουν τρομερη δυναμικη και φυσικα τους RANGERS ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΦΩΝΗ ΤΟΥΣ.αγωνιστικα η νικαια ηταν ανωτερη μπηκε πολυ δυνατα αλλα χωρις λογο το ανχος εκανε την εμφανιση του με αποτελεσμα να χασει την διαφορα που ειχε μαλιστα εφτασε να χανει και με 5 ομως καταφερε να περασει και παλι στο ημιχρονο.στο 3 δεκαλεπτο το ματς ηταν ποντο ποντο ομως εβλεπες οτι η νικαια παταγε πιο γερα στο γηπεδο μεσα με αποτελεσμα στο 4 δεκαλεπτο να καθαρισει το ματσακι και να αρχισουν οι χοροι!!!!!!!!!!!μπραβο σε ολους ολα ηταν υπεροχα
Jabar
Συγχαρητήρια στον Ιωνικό, είμαι σίγουρος ότι την επόμενη χρονιά θα πρωταγωνιστήσει.
Οσο για την Νικόπολη ελπίζω να συνεχίσουν με όρεξη ,γιατί το μπάσκετ χρειάζεται την ελληνική επαρχία.
gate14
H πρεβεζα ειχε παρουσια κοσμου ?
dirk10
QUOTE(gate14 @ May 11 2009, 10:41 ) *
H πρεβεζα ειχε παρουσια κοσμου ?

κατι ειχε αλλα ηταν η μερα με την νυχτα
kaukasios
QUOTE(gate14 @ May 11 2009, 10:41 ) *
H πρεβεζα ειχε παρουσια κοσμου ?

eixe γυναικοπαιδα,δεν ειχε οργανωμενους οπως ο ιωνικος.
taraboura
QUOTE(kaukasios @ May 11 2009, 10:55 ) *
eixe γυναικοπαιδα,δεν ειχε οργανωμενους οπως ο ιωνικος.

Πράγματι δεν μπορούν να συγκριθούν οι φίλαθλοι της Νικόπολης με τους φιλάθλους του Ιωνικού. Πρωσωπικά, έχω την εντύπωση ότι και η διαφορά στην ποιότητα των δύο ομάδων είναι τεράστια.
dirk10
ειχε περισσοτερο βαθος η νικαια και το παιχνιδι την πρεβεζας ηταν μονοδιαστατο
kaukasios
QUOTE(dirk10 @ May 11 2009, 11:08 ) *
ειχε περισσοτερο βαθος η νικαια και το παιχνιδι την πρεβεζας ηταν μονοδιαστατο

επαιξε και χωρις τον βασικο ασσο σχεδον ολο το παιχνιδι η νικοπολη.φορτωθηκε με φαουλ πολυ νωρις ο γκρινιαρης,στο δευτερο δεκαλεπτο ειχε 4,αλλα νομιζω πως ολα ηταν.
dirk10
QUOTE(kaukasios @ May 11 2009, 11:14 ) *
επαιξε και χωρις τον βασικο ασσο σχεδον ολο το παιχνιδι η νικοπολη.φορτωθηκε με φαουλ πολυ νωρις ο γκρινιαρης,στο δευτερο δεκαλεπτο ειχε 4,αλλα νομιζω πως ολα ηταν.

νομιζω οτι επαιξε πιο καλα χωρις τον βασικο της ο αλλος εκανε πολυ καλο παιχνιδι και δυσκολεψε αρκετα τον ιωνικο
Jabar
Αυτό ήταν και το πρόβλημα της Νικόπολης όλη τη χρονιά και κατ'επέκταση όλης της ελληνικής επαρχίας.Ενας παίκτης αμοίβεται σχεδόν διπλάσια από την Αθήνα και επιπλέον κοστίζει και η διαμονή και η διατροφή του.Ετσι για 6-7 παίκτες
πληρώνουν τα διπλά από Αθηναϊκές με 12-15 παίκτες.Παράλληλα όταν φορτώνονται με φάουλ η πάει σε γρήγορους ρυθμούς το παιχνίδι υπάρχει πρόβλημα.
rnc3
Ορίστε ένα βιντεάκι! Ερχόνται και άλλα....


Και ένα συνθηματάκι τούμπανο απο χτες...Νίκαια σ'αγαπώ Νίκαια σ'αγαπώ στο Βερολίνο έπρεπε να ήμουνα εγώ!

dirk10
απιστευτος κοσμος!!!!!!!!!!!! icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif και χωρις τον μπασκετικο να δινει ρυθμο στην εξεδρα χαχαχαχαχα smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif .η πλακα ηταν στην αρχη που φωναζαν της πρεβεζας δεν ακουγεστε ρεεεεεεεεεεε!!!χαχαχαχαχαχα
basketikos
QUOTE(Blue1965White @ May 11 2009, 07:36 ) *
Αν είχα δικαίωμα να αφιερώσω εγώ τη νίκη κάπου τότε θα την αφιέρωνα στο μεγάλο Κώστα Πετρίδη. Είμαι σίγουρος ότι εκεί που βρίσκεται το χάρηκε περισσότερο από όλους μας.


QUOTE(Blue1965White @ May 11 2009, 08:46 ) *
Παρέα με τον Κώστα τον Πετρίδη είμαι σίγουρος ότι έβλεπε το παιχνίδι και ο Παντελής ο Δασκαλόπουλος. Ίσως ο πιο πιστός και αγνός φίλαθλος-παράγοντας στην ιστορία του Ιωνικού. Αφιερωμένη και στη δική του μνήμη η χθεσινή νίκη.


Ξερω οτι στο forum απαγορευεται το "+1" - αλλα εδω θελει εξαιρεση.

Τουλαχιστον +1 πηραν τα ζουμια πισω απο το πληκτρολογιο..

Πρεπει να αποδειξουμε οτι εχεις δικιο και στο παρακατω Blue1965White, για ολους οσους βρεθηκαν στην Πατρα μα πανω απ' ολα για τον Κωστα, για τον Παντελη..

QUOTE(Blue1965White @ May 11 2009, 07:36 ) *
Πιστεύω πως ο χθεσινός Ιωνικός έδειξε ότι έχει μέλλον. Μια ομάδα που έχει μεγάλη ιστορία αλλά καταφέρνει ακόμη και στο ναδίρ της αγωνιστικής της παρουσίας να συσπειρώνει και να εμπνέει τόσο κόσμο σημαίνει ότι έχει και μέλλον.
Jabar
QUOTE(dirk10 @ May 11 2009, 15:14 ) *
απιστευτος κοσμος!!!!!!!!!!!! icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif και χωρις τον μπασκετικο να δινει ρυθμο στην εξεδρα χαχαχαχαχα smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif .η πλακα ηταν στην αρχη που φωναζαν της πρεβεζας δεν ακουγεστε ρεεεεεεεεεεε!!!χαχαχαχαχαχα

Δώστε όμως παιδιά και ένα μπλουζάκι μπασκετικό στο κόσμο.Μπλούζα ΠΑΕ ΙΩΝΙΚΟΣ smiley.gif
Και όταν φτιάξετε το μπλουζάκι θέλω και εγώ ένα. blove.gif
basketikos
QUOTE(Jabar @ May 12 2009, 10:42 ) *
Δώστε όμως παιδιά και ένα μπλουζάκι μπασκετικό στο κόσμο.Μπλούζα ΠΑΕ ΙΩΝΙΚΟΣ smiley.gif
Και όταν φτιάξετε το μπλουζάκι θέλω και εγώ ένα. blove.gif


Το βινεακι απατα - 350 μπασκετικα μπλουζακια μοιρασθηκαν .. θα φροντισω jabar να βρεθει ενα και για το αρχειο σου. icon_wave.gif
Jabar
QUOTE(basketikos @ May 12 2009, 10:57 ) *
Το βινεακι απατα - 350 μπασκετικα μπλουζακια μοιρασθηκαν .. θα φροντισω jabar να βρεθει ενα και για το αρχειο σου. icon_wave.gif

Εγώ δεν ξεχνώ υποσχέσεις.Το μέγεθος όμως είναι elephant size 8xl smiley.gif
kaukasios
QUOTE(Jabar @ May 12 2009, 10:42 ) *
Δώστε όμως παιδιά και ένα μπλουζάκι μπασκετικό στο κόσμο.Μπλούζα ΠΑΕ ΙΩΝΙΚΟΣ smiley.gif
Και όταν φτιάξετε το μπλουζάκι θέλω και εγώ ένα. blove.gif

ta παιδακια των ακαδημιων που ηταν στο γηπεδο φοραγαν μπασκετικο μπλουζακι!!! tongue.gif tongue.gif
basketikos
Aνακοινωση του Α.Ο. Ιωνικος Νικαιας
-------------------------------------------------------
"Ο Ιωνικός Νικαίας εξασφάλισε την παραμονή του στη Γ' Εθνική έστω και μέσω της διαδικασίας των μπαράζ κι όσοι ασχολούνται με την ομάδα νοιώθουν την υποχρέωση να ευχαριστήσουν όλους όσους συνέβαλλαν στην προσπάθεια.

Η χρονιά ήταν γεμάτη δυσκολίες, ωστόσο, παίκτες και προπονητές δε σταμάτησαν να δουλεύουν και δικαιώθηκαν με την παραμονή της ομάδας. Τους αξίζουν συγχαρητήρια για την επιμονή τους.

Το Δ.Σ. θέλει ακόμη να ευχαριστήσει τον κόσμο του Ιωνικού, ο οποίος όλη τη σεζόν, με αποκορύφωμα το τελευταίο κρίσιμο παιχνίδι με τη Νικόπολη έσπρωξε την ομάδα και την κράτησε στην κατηγορία.

Η εικόνα του κλειστού στη Πάτρα ήταν εντυπωσιακή κι επιβεβαίωσε τη δυναμική του συλλόγου. Περισσότεροι από 500 φίλοι του Ιωνικού βρέθηκαν στο γήπεδο και δημιούργησαν μια άκρως μπασκετική ατμόσφαιρα. Τεράστια συμμετοχή από παλιούς παίκτες, παράγοντες, ακαδημίες αγοριών και κοριτσιών όπως επίσης και από γονείς που έσπευσαν να βοηθήσουν την προσπάθεια της ομάδας.

Ξεχωριστή νότα και δυναμική παρουσία ωστόσο από τους οργανωμένους "Rangers" που δεν σταμάτησαν στιγμή να τραγουδάνε για τον Ιωνικό.

Ο Ιωνικός πορεύεται χέρι-χέρι με τον κόσμο του, σχέση που δημιουργεί προοπτική για το μέλλον και όραμα σε όλο το Δ.Σ να συνεχίσει την προσπάθεια του να οδηγήσει το σύλλογο εκεί που του αξίζει.

Πολλά συγχαρητήρια αξίζουν και στους αντιπάλους μας τους ανθρώπους της Νικόπολης. Μπορεί οι ομάδες μας να συναντήθηκαν σε ένα παιχνίδι που ο άχαρος δρόμος του ηττημένου οδηγεί στον υποβιβασμό, ωστόσο η Νικόπολη πέρα από την δυναμική αγωνιστική της παρουσία επέδειξε και σπάνιο αθλητικό ήθος. Τους ευχόμαστε ολόψυχα κάθε αθλητική πρόοδο".
---------------------------------------------
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.