Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA Finals Game 6
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons > Older NBA Finals > NBA Finals 2013
Pages: 1, 2, 3
morfi
Πρωτάθλημα ή έβδομο παιχνίδι;


Σήμερα στις 04.00 @ Miami
kseplenhs
της πλάκας τελικοί μέχρι στιγμής.Μόνο το πρώτο ματς άξιζε.Μετά είδαμε τα άκρως μπασκετικά,η μια ομάδα να κερδίζει με 30 και στο καπάκι μετά απο 2 μέρες να χάνει με 40 και ύστερα να ξανακερδίζει με 20.Εβγα στο παράθυρο,να σε κλέψω με το φτυάρι-όσοι κλέψαν τις κουραμάνες-ζήτω οι πρόσκοποι...

7ο ματς μπας και σφίξουν οι κώλοι.

captain charisma
εγω μονο νικη των σπερς θελω...για στοιχηματικους λογους φυσικα...ωστε να πληρωθουμε αυριο να βγαλουμε το καλοκαιρακι αλλιως καταστραφηκαμε!!! smiley.gif smiley.gif

το ματς αναμενεται να ειναι ντερμπι...απ τη μια οι σπερς εχουν την ευκαιρια να τελειωσουν απο τωρα την υποθεση τιτλος οπως καναν οι μαβς το 2011..και εχουν και την εμπειρια με το μερος τους

απ την αλλη οι χιτ αν ισοφαρισουν τη σειρα, πιστευω θα το παρουν το τιτλο...

παρακολουθει η υφηλιος με κομμενη την ανασα...
Dwyane ''the flash'' Wade
εσυ θα πληρωθεις με το 4-2,εγω αν το παρουνε οι χιτ(που ουτως ή αλλος θελω να το παρουν).για να δουμε...
kamtha5
QUOTE (captain charisma @ Jun 18 2013, 13:08 ) *
εγω μονο νικη των σπερς θελω...για στοιχηματικους λογους φυσικα...ωστε να πληρωθουμε αυριο να βγαλουμε το καλοκαιρακι αλλιως καταστραφηκαμε!!! smiley.gif smiley.gif

το ματς αναμενεται να ειναι ντερμπι...απ τη μια οι σπερς εχουν την ευκαιρια να τελειωσουν απο τωρα την υποθεση τιτλος οπως καναν οι μαβς το 2011..και εχουν και την εμπειρια με το μερος τους

απ την αλλη οι χιτ αν ισοφαρισουν τη σειρα, πιστευω θα το παρουν το τιτλο...

παρακολουθει η υφηλιος με κομμενη την ανασα...


Δεν θες να ποντάρεις κανά ψιλό στους Χιτ για να καλύψεις;; Νομίζω 1.85 έχουν καλό είναι. Πίστεύω θα πάρουν εύκολα το 6ο ματς και όλα θα κριθούν στο τελευταίο. Ο λαός απαιτεί GAME 7!!!
John Valthuer
Μακάρι να 'χω άδικο αλλά πιστεύω ότι, λόγω υψηλότερου ηθικού, οι Spurs θα πάρουν το πρωτάθλημα απόψε. Η ευστοχία που είχαν στο προηγούμενο ματς έχει σμπαραλιάσει την ψυχολογία των Heat.
Rated: (en)joy
Ας πω κ εγώ τη γνώμη μου για τους τελικούς μέχρι στιγμής, πραγματικά-άλλη μία-μέτρια σειρά τελικών έως τώρα για το Λεμπρόν με μόλις 2 καλά παιχνίδια-1ο κ 4ο-κ 3 μέτρια (για τα δεδομένα ενός superstar πάντα). Βλέπω ότι σε αυτή τη σειρά δεν μπορεί να επικαλεστεί σαν ελαφρυντικό τις εμφανίσεις Wade κ Bosh γιατί αμφότεροι ανέβηκαν σε πόντους, ποσοστά αλλά κ σαν διάθεση/αποτελεσματικότητα στην άμυνα σε σχέση με τη σειρά vs Indiana όπου όντως ήταν κακοί.
Όσον αφορά το supporting cast του Λεμπρόν φυσιολογικά πράγματα, πτώση 2-3 παικτών κ ανάλογη άνοδο άλλων 2, δηλαδή σε σχέση με Πέισερς έπεσαν Chalmers,Haslem,Andersen-λόγω κ μειωμένου χρόνου συμμετοχής οι 2-κ ανέβηκαν Allen,Miller. Προσωπικά δέχομαι σαν (μικρό) ελαφρυντικό τη κούραση του Τζέιμς μιας κ θεωρώ ότι τους τράβηξε ως τον τελικό με ελάχιστες βοήθειες από τους υπόλοιπους big-3 αλλά εδώ που έφτασαν τα πράγματα για Λεμπρόν δεν υπάρχουν κ πολλοί τρόποι να σώσει τη παρτίδα σχετικά με τη προσωπική του απόδοση. Ο ένας είναι απλά το Μαιάμι να πάρει τα 2 παιχνίδια στην έδρα του κ σε συνδυασμό με 2 καλά παιχνίδια του Τζέιμς τα προηγούμενα φυσιολογικά να υποβαθμιστούν λόγω του αποτελέσματος-βλ. πρωτάθλημα,mvp τελικών.
Ο άλλος σε περίπτωση που χάσουν οι Χιτ τον τίτλο είναι στο ματς που θα συμβεί αυτό είτε 6ο είτε 7ο ο Λεμπρόν να κάνει εμφανίσεις ανάλογες με αυτές που έκανε πέρσι εναντίον Πέισερς κ Σέλτικς όταν οι Χιτ βρίσκοταν πίσω με 2-1 κ 3-2 αντίστοιχα. Γνώμη μου πάντως είναι ότι το Σαν Αντόνιο είναι το φαβορί για το πρωτάθλημα κ ας έχουν οι Χιτ τα 2 ματς στο γήπεδό τους, θεωρώ ότι σε ένα από τα 2 οι Σπερς θα έχουν πολύ καλά ποσοστά ευστοχίας, εξάλλου έδειξαν κ στη σειρά πως όταν βρουν το χέρι τους δύσκολα χάνουν. Επικρατέστερο ματς για μπρέικ προφανώς κ είναι το σημερινό-do or die situation για τους Χιτ-Σε ενδεχόμενο 7ο game η μπάλα θα είναι βαριά κ για τους 2.
Άντε άλλη μια νίκη από Σπερς σε 2ματς να πληρωθώ και στοιχηματικά smiley.gif
QUOTE (Rated: (en)joy @ Jun 7 2013, 16:19 ) *
οι Σπερς βλέπω να το τελειώνουν σε 6-7 παιχνίδια

Dwyane ''the flash'' Wade
εχω απογοητευτει και απο τον x-factor των περσινων τελικων για το μαιαμι.ο μπατιρ ειναι πολυ κακος εως ανυπαρκτος.
captain charisma
βλεπω σφυραει αποψε κ ο κροφορντ...να περιμενουμε τιποτα ομορφιες του μηπως κλεψει τη παρασταση?
gmalamos
Πιστευω η σειρα να παει σε 7 παιχνιδια ετσι για να δουμε ακομη ενα παιχνιδι!! biggrin.gif biggrin.gif Διαφορετικα αν δεν γινει προτιμω να κερδισουν σημερα οι Spurs!! spurs1-sm.gif spurs1-sm.gif spurs1-sm.gif
SteveNashidis
QUOTE(captain charisma @ Jun 19 2013, 00:20 ) *
βλεπω σφυραει αποψε κ ο κροφορντ...να περιμενουμε τιποτα ομορφιες του μηπως κλεψει τη παρασταση?


Σωστή η παρατήρηση σου Captain ! !

Where Crawford Happens !!!!!

Άντε να δούμε καμιά ματσάρα απόψε ! laugh.gif
captain charisma
http://www.celticslife.com/2013/06/heat-le...-champions.html

ρε τι βλεπω εδω?γραφουν τα παππουτσια του 2 φορες πρωταθλητης μια περσι κ μια φετος...ρε λετε να ειναι στημενο?
olympiakos
Μπα απλά το είχε σίγουρο laugh.gif θυμάμαι έναν οπαδό της Αλκμαάρ να κάνει τατουάζ το πρωτάθλημα μια αγωνιστική πριν τελειώσει..και τελικά το χάσανε... smiley.gif
gmalamos
Ματσαρα βλεπουμε προβλεπεραι μαχη μεχρι τελικης πτωσεως!!Δυσκολο να προβλεψει κανεις που θα καθησει η μπιλια σημερα,πολυ καλο παιχνιδι απο τσαλμερς .

Μονος μου το ξενυχταω?? ohmy.gif ohmy.gif
t0ny3
Προσπαθω κι εγω να αντεξω το ξενυχτι. tongue.gif

Πολυ καλο ματσακι σημερα. Ντανκαν και Τσαλμερς ξεχωριζουν μεχρι στιγμης.
olympiakos
Όχι είμαστε μπόλικοι....πρέπει να ξυπνήσει ο Μανού γιατί μας έχει κάψει..μεγάλος duncan... 77.gif
gmalamos
Go duncan go spurs go world champions!!

wav.gif
Dwyane ''the flash'' Wade
η τελευταια φαση του ημιχρονου ειναι ενδεικτικη της ψυχολογιας των δυο ομαδων.οι δικοι μας κοιτουν σαν χανοι τη μπαλα αντι να παρουν το αμυντικο ριμπαουντ κι ερχεται ο λεοναρντ με ενα φολοου απο το πουθενα να βαλει το διποντο.

τραγικα τα τελευταια μας λεπτα χωρις κανεναν διακριθεντα.

το σαν αντονιο με αυτον τον ντανκαν δεν χανει,απλα...!!και απο την αλλη βλεπω τον μπος να μου ριχνει τουβλα απο τα 6 μετρα και δαιμονιζομαι!! angry_red.gif
Dwyane ''the flash'' Wade
ενταξει,αυτα που δινει ο κροφορντ δεν υπαρχουνε!!!μιλαμε για τον απολυτο μυρωδια...
John Valthuer
Συγχαρητήρια στους Σπερς για το πρωτάθλημα. Αυτό το παιχνίδι δεν γυρνάει, όχι λόγω διαφοράς αλλά λόγω ψυχολογίας.
Dwyane ''the flash'' Wade
κυριως λογω ψυχολογιας γιατι χρονο εχει παρα πολυ ακομα.φτασαμε στον ποντο και τα πεταξαμε παλι ολα στα σκουπιδια.ο λεμπρον ειναι κακκιστος ξανα και ο ντανκαν συνεχιζει να ειναι κυριαρχος.ετσι δεν παμε πουθενα...

τελευταιο δωδεκαλεπτο.παραταση ζωης ή σπιτια μας... αν και ετσι οπως ειμαστε το δευτερο ειναι το πιο πιθανο.
gmalamos
Η γη γυριζει το ματσακι??Δεν νομιζω!! jedi.gif
olympiakos
Αν χάσουμε από τον Miller και από τον Chalmers τι να πω... blink.gif
John Valthuer
Επικό comeback!!!
Air Kef
Ακορδέλοτο μακελειό. Για τα χάιλαιτ. Μπράβο μου που ξύπνησα.

Με Ουέιντ έξω οι Χιτ έχουν πολλές ελπίδες.
gmalamos
QUOTE(gmalamos @ Jun 19 2013, 05:58 ) *
Η γη γυριζει το ματσακι??Δεν νομιζω!! jedi.gif



Κι ομως γυραιζει αντε να δουμε!! ohmy.gif
olympiakos
Που είναι αυτός που κλαιγότανε για την διαιτήσια...να μας μιλήσει τώρα που τον παίζουνε 99-1 υπέρ. 68.gif 68.gif
John Valthuer
Ελπίζω ο James να μην διανοηθεί να ξαναφορέσει τον κεφαλόδεσμό του: παίζει τόσο καλύτερα χωρίς αυτόνbiggrin.gif
gmalamos
Μα τις χιλιες κορδελες!!
Air Kef
Πολλά λάθος σφυρίγματα για τέτοια ματς, λες και θέλουν να κλέψουν τα βλέμματα. Χωρίς κορδέλα, χωρίς παπούτσι ο άλλος, άμα βγάλει και ο Άντερσεν τα τατού πάμε για 7ο ματς σίγουρα!

Μεγάλο ρίσκο από Σπόλστρα να ξαναβάλει Ουέιντ στο ματς πάντως, φαίνεται ότι σήμερα απλά δεν μπορεί, παρά την γνωστή κλάση του.
Ο Λεμπρόν εκπληκτικός και ΠΑΝΤΟΥ στην δ περίοδο.
gmalamos
Τους εκλεισες το σπιτι παλι ρε τονι!!
Air Kef
Και ναι. Πάλι αναμπουμπούλα στην επίθεση των Χιτ με Ουέιντ.

Α ναι, και ο Πάρκερ το πήρε πάνω του πάνω που χρειαζόντουσαν καποιον οι Σπερς να τους δώσει σκορ.
gmalamos
spurs1-sm.gif spurs1-sm.gif spurs1-sm.gif spurs1-sm.gif
a.car


Ε ρε Λεμπρον μας έδωσες πάλι υλικό για όλο το καλοκαίρι!
Air Kef
Τα χασε ο Λεμπρόν, δυστυχώς.

Τελευταίο "τελευταίο ματς" που είδα live ήταν το 2007. Κάτι γίνεται και με θέλει να βλέπω Σπερς να παίρνουν Πρωτάθλημα.
BasketZilla
LeChoke σε ολο του το μεγαλειο! Στα 58 δευτερα τον δειχνει χεσμενο σε κοντινο και μετα δινει ρεσιταλ αμπαλοσυνης. Παλι χυθηκε η καρδαρα με το γαλα!
tuareg
πολυ μεγαλα καλαθια ο παρκερ (ειδικα το τριποντο της ισοφαρισης)
μηδεν ψυχολογια η χητ...μολις ισοφαρισαν οι σπρερς κατερευσαν...

Air Kef
Μετά το ΤΟΥΒΛΟ, το καρφώνει στα καπάκια. #noheadband


QUOTE
Ε ρε Λεμπρον μας έδωσες πάλι υλικό για όλο το καλοκαίρι!


71.gif

-----------------------------------

Ναι ρε φίλε.

Ναι ναι, πάλι δεν έκανες φάουλ και ζητάς τα ρέστα για φαση στην αλλη γωνια του γηπέδου. #asemaspopovicmou
a.car


Ενα γαμ ... ριμπάουντ, ενα .
tuareg
παιχνιδαρα
John Valthuer
Αυτά που βλέπουμε και απ' τις δυο ομάδες απλώς δεν γίνονται: μιλάμε για την συγκλονιστικότερη ΜΑΤΣΑΡΑ που έχω δει εδώ και καιρό!!!
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(Air Kef @ Jun 19 2013, 06:42 ) *
Μετά το ΤΟΥΒΛΟ, το καρφώνει στα καπάκια. #noheadband




71.gif

-----------------------------------

Ναι ρε φίλε.

Ναι ναι, πάλι δεν έκανες φάουλ και ζητάς τα ρέστα για φαση στην αλλη γωνια του γηπέδου. #asemaspopovicmou


ψιτ...γκριν???τον ειδες τον ρει??

QUOTE(BasketZilla @ Jun 19 2013, 06:36 ) *
LeChoke σε ολο του το μεγαλειο! Στα 58 δευτερα τον δειχνει χεσμενο σε κοντινο και μετα δινει ρεσιταλ αμπαλοσυνης. Παλι χυθηκε η καρδαρα με το γαλα!


ετσι ακριβως!!!αχρηστος ρε παιδι μου!!!
jasonick
Γιατί έξω ο Duncan;
gmalamos
Αφου το πηγαν στη παραταση μου φενεται μεχρι το μεσημερι θα μας παν τα ρεμαλια(ωρα ελλαδας)!!Φαβορι ειναι τωρα οι Heat.Δυστυχως. sad.gif
Air Kef
Ας μου εξηγήσει κάποιος, ο ίδιος άνθρωπος που κυνηγάει παίκτες που δεν βάζουν βολές για να τους κάνει φάουλ, δεν κάνει φάουλ για να μην φάει τρίποντο; Δεν το καταλαβαίνω ρε γαμώτο, ποιες αρχές;
Dwyane ''the flash'' Wade
ρε ποποβιτς που το ειδες το πατημα απο την αλλη ακρη???????εσυ και ο ζελικο μονο!!!
BasketZilla
Ματσαρα αλλα καντε ΦΑΟΥΛ ! Ο Τζειμς σημερα ειναι η πρωτη φορα που πραγματικα με διασκεδαζει. Ανυπαρκτος μεχρι το 4 δωδεκαλεπτο , καταπληκτικος στο τεταρτο , και στο τελευταιο λεπτο για γελια!
επαθα λαστιχο
παιδες αν μπορειτε ενα λινκ σας φιλω στο κουτελο προκαταβολικα
Air Kef
Βγάλε τον Ουέιντ ρε φίλε έξω, ο άνθρωπος δεν δημιουργεί, δεν σκοράρει, απλά μπερδεύει και κλείνει χώρους στην επίθεσή σου.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.