Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Συμβόλαια
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4
Warrior
Πολλοι που βρεθηκαν στο παλε χθες,λενε πως ο Στακ συμπεριφεροταν σαν
να ειναι το τελευταιο του παιχνιδι μπροστα στον κοσμο του Αρη...
sad.gif sad.gif sad.gif

Παντως αν εχει ηδη κλεισει,ενω συνεχιζονται οι αγωνιστικες υποχρεωσεις
της ομαδας...δεν ειναι σωστο Ράιαν...
thrylos7
QUOTE
Πολλοι που βρεθηκαν στο παλε χθες,λενε πως ο Στακ συμπεριφεροταν σαν
να ειναι το τελευταιο του παιχνιδι μπροστα στον κοσμο του Αρη...


Μπορώ να σου πω ότι έγινε αφού βγήκε από τα αποδυτήρια... Στην είσοδο του γηπέδου(μέσα) τον περίμεναν 50 παιδάκια και τον απασχόλησαν για ένα δεκάλεπτο(φωτογραφίες, αυτόγραφα κτλ) αργότερα, (έξω ήταν καμιά 20αριά άτομα) του ζητούσαν όλοι φωτογραφίες(μια κοπέλα έβγαλε 5-6) του έδιναν το χέρι και πολλοί από αυτούς είχαν διάλογο μαζί του.
Ένας πατέρας παρακίνησε το παιδί του λέγοντας "Δώσ' του το χέρι!!" Το επανέλαβε αρκετές φορές.

Δεν ξέρω για τον Στακ, αλλά οι φίλοι του Άρη σίγουρα συμπεριφέρονταν έτσι...
hellenic
Exo akoysei arketa gia ton Stack!Taxa exei kleisi idi ston Olympiako!Ego pantos pistebo pos tha perimenei na dei ti tha ginei ston Ari!
thrylos7
Η διοίκηση όμως θα τον περιμένει; Ξέρω(και δεν εικάζω) ότι δεν είναι διατεθειμένη να του δώσει τα λεφτά που χρειάζονται για να μείνει...
Γι' αυτό και αφήνω ένα παραθυράκι σε περίπτωση που βγει ο Άρης Ευρωλίγκα, αφού τότε είναι λογικό ν' αυξηθεί το budget.
hagi
Να δούμε γιατί ακούγονται πολλά.Πάντως και γω πιστεύω ότι αν δεν έχει ήδη κλείσει τότε θα περιμένει να δει αν θα βγούμε Ευρωλίγκα και μετά θα αποφασίσει.Δίνω αρκετές πιθανότητες να μείνει αν βγούμε..Αν όχι δε νομίζω..
p.k.r.s.314
QUOTE(thrylos7 @ Jun 11 2006, 07:25 PM)
Στην είσοδο του γηπέδου(μέσα) τον περίμεναν 50 παιδάκια και τον απασχόλησαν για ένα δεκάλεπτο(φωτογραφίες, αυτόγραφα κτλ) αργότερα, (έξω ήταν καμιά 20αριά άτομα) του ζητούσαν όλοι φωτογραφίες(μια κοπέλα έβγαλε 5-6) του έδιναν το χέρι και πολλοί από αυτούς είχαν διάλογο μαζί του.


Αν δε βγάλουμε καμιά δεκαριά φωτογραφίες με τον αρχηγό με ποιον θα βγάλουμε; biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Είναι γνωστό ότι ο Στακ έχει μεγάλη απήχηση στον κόσμο -τη μεγαλύτερη δηλαδή- και ιδιαίτερα στα μικρά παιδιά! Πάντως, είχε πολύ πλάκα: στη μέση ο Στακ και γύρω γύρω ένας όμιλος παιδιών!
Και εμένα το Σάββατο μου φάνηκε σαν να ήταν το τελευταίο παιχνίδι του στο Αλεξάνδρειο, αλλά μετά από πολύ διάβασμα σε διάφορες σελίδες κατέληξα στο ότι αν βγούμε Ευρωλίγκα δε φεύγει με τίποτα!
Πάντως, είτε έτσι είτε αλλιώς: Διπλό μέσα στο Μαρούσι!
wos_sport3.gif wos_sport5.gif sport-smiley-017.gif
thrylos7
Καλώς ήρθες στο forum ... prks!

Ήσουν εκεί; Νομίζω θυμάμαι τους περισσότερους που ήταν...
valerios
Γεια σας παιδιά!Μόλις σήμερα έγινα μέλος κ μακάρι η ΑΡΕΙΑΝΑΡΑ μας να κάνει το κόλπο grosso κ να μας στείλει στους 7ουρανούς!!Όσο για Stack Padius αν δεν βγούμε Euroleague πολύ δύσκολα θα φοράνε τα κίτρινα του χρόνου κ δύσκολα θα βρούμε παίκτες σαν κ αυτούς!! PADIUS.....μας χρωστάς μια καλή εμφάνιση ρε συ....
Warrior
Kαλωσοριζω και γω τα νεα μελη του forum.... icon_wave.gif

Mακαρι να ληξει αισια σημερα το "μαρτυριο μας"!!Και να κανουμε το καλοκαιρι
σχεδια για Ευρωλιγκα...

QUOTE(valerios @ Jun 14 2006, 11:44 AM)
PADIUS.....μας χρωστάς μια καλή εμφάνιση ρε συ....
*


Οντως...Νικολαι...τωρα ειναι η ωρα!!
p.k.r.s.314
QUOTE(thrylos7 @ Jun 13 2006, 08:48 PM)
Καλώς ήρθες στο forum ... prks!

Ήσουν εκεί; Νομίζω θυμάμαι τους περισσότερους που ήταν...


Καλώς σας βρήκα!!! biggrin.gif biggrin.gif

Ακόμα χαίρομαι τη νίκη!!!!!!!!
Φυσικά και ήμουν εκει!!! Για να μη σου πω ότι με αναφέρεις κιόλας!!!!

Στα 5 από τα έξι χρόνια που είμαι Θεσσαλονίκη από λίγα ματς εχω λείψει!!! Και φέτος για ακόμα μια χρονιά διαρκείας!!!!!!!!! Αυτό έλειπε άλλωστε, Ευρωλίγκα είναι αυτή!!!!! Α, και τέλος:

41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif για το μεγάλο RYAN!!!

Ελπίζω να έχουν ετοιμάσει το συμβόλαιό του!!!
thrylos7
QUOTE
Φυσικά και ήμουν εκει!!! Για να μη σου πω ότι με αναφέρεις κιόλας!!!!


Nαι ε; Για να το ψάξουμε τότε...

QUOTE
Μπορώ να σου πω ότι έγινε αφού βγήκε από τα αποδυτήρια... Στην είσοδο του γηπέδου(μέσα) τον περίμεναν 50 παιδάκια και τον απασχόλησαν για ένα δεκάλεπτο(φωτογραφίες, αυτόγραφα κτλ) αργότερα, (έξω ήταν καμιά 20αριά άτομα) του ζητούσαν όλοι φωτογραφίες(μια κοπέλα έβγαλε 5-6) του έδιναν το χέρι και πολλοί από αυτούς είχαν διάλογο μαζί του.
Ένας πατέρας παρακίνησε το παιδί του λέγοντας "Δώσ' του το χέρι!!" Το επανέλαβε αρκετές φορές.

Άρα είσαι ή η κοπέλα (με μαύρα) που έβγαλε τις φωτογραφίες, ή ο πατέρας που παρακίνησε το παιδί του...
Κρίνοντας όμως από αυτό:
QUOTE
Αν δε βγάλουμε καμιά δεκαριά φωτογραφίες με τον αρχηγό με ποιον θα βγάλουμε;

Μάλλον ήσουν αυτή που έβγαλες φωτογραφίες... Βασικά στην παρέα ήταν 2 κορίτσια... και δε θυμάμαι αν ήταν και ένα αγόρι...

Ή μήπως είσαι ο Στακ και παρακινείς από εδώ για νέο συμβόλαιο;
p.k.r.s.314
QUOTE(thrylos7 @ Jun 15 2006, 02:17 AM)
Άρα είσαι ή η κοπέλα (με μαύρα) που έβγαλε τις φωτογραφίες, ή ο πατέρας που παρακίνησε το παιδί του...
Μάλλον ήσουν αυτή που έβγαλες φωτογραφίες... Βασικά στην παρέα ήταν 2 κορίτσια... και δε θυμάμαι αν ήταν και ένα αγόρι...

Ή μήπως είσαι ο Στακ και παρακινείς από εδώ για νέο συμβόλαιο;


Φορούσα φανέλα Ryan και μια φίλη μου και ένας φίλος μου έβγαζαν φωτογραφίες!!! Άρα έχεις καλή μνήμη...
thrylos7
QUOTE
Άρα έχεις καλή μνήμη...

Φανέλα Ryan... Μαύρη; Και σου έδωσε αυτόγραφο στην πλάτη της φανέλας... βασικά δε θυμάμαι παραπάνω...
(τελικά κάνω για κατάσκοπος!)
p.k.r.s.314
QUOTE(thrylos7 @ Jun 15 2006, 04:14 PM)
τελικά κάνω για κατάσκοπος!


Όντως!!! 41.gif 41.gif 41.gif

Αν χρειαστώ ποτέ κατάσκοπο θα σε προτιμήσω!!! tongue.gif
thrylos7
Να ξέρεις όμως λόγω επαγγελματισμού, οι τιμές είναι τσιμπημένες... cool.gif

Μιας και λέμε γαι φωτογραφίες... betsmart.gr:
QUOTE
Αναλυτικά η ανακοίνωση-πρόσκληση της ΚΑΕ ΑΡΗΣ:

Μια ακόμη αγωνιστική σεζόν έλαβε τέλος για τον ΑΡΗ και κάνοντας ως είθισται το καθιερωμένο «ταμείο», το αποτέλεσμα ήταν άκρως θετικό. Η ομάδα μας, μετά από μια λαμπρή πορεία εντός και εκτός εγχώριων συνόρων, έφτασε μέχρι τον τελικό του ULEB Cup, ενώ κατέκτησε την τρίτη θέση του ελληνικού Πρωταθλήματος που ισοδυναμεί με την έξοδο της στην Ευρωλίγκα της ερχόμενης χρονιάς.

Για να επιτευχθούν όλα αυτά, σημαντικότατη ήταν η συμβολή του κόσμου που στήριξε με θέρμη την ομάδα σε όλη την φετινή πορεία της. Η ΑΡΗΣ Κ.Α.Ε. λοιπόν, για να ευχαριστήσει όλους εσάς που στηρίξατε και αναδείξατε την ομάδα μας πρώτη σε κοπή εισιτηρίων τη φετινή σεζόν στο πρωτάθλημα της Α1, αποφάσισε η αυριανή προπόνηση που θα αρχίσει στις 17:00 να είναι ανοικτή για τον κόσμο, προκειμένου να έρθει στο Αλεξάνδρειο και να την παρακολουθήσει.

Θα είναι ότι καλύτερο να ανταποκριθούν οι φίλαθλοι του ΑΡΗ στο κάλεσμα της Κ.Α.Ε. φέρνοντας τις οικογένειες τους και να έρθουν σε επαφή με τα ινδάλματα τους παίρνοντας αυτόγραφα και βγαίνοντας φωτογραφίες μαζί τους.

Τέλος, η Διοίκηση της ΑΡΗΣ Κ.Α.Ε. θα παραθέσει αύριο το βράδυ αποχαιρετιστήριο δείπνο στους αθλητές της ομάδας.


Βρήκα μέρα να φύγω κι εγώ....
Warrior
QUOTE(betsmart.gr)
Ειδήσεις Α1 : ΑΡΗΣ-Στακ:«Κανείς δε θα με αγαπήσει ποτέ όσο ο κόσμος του Άρη» 
Αποστολέας ΛΑΖΑΡΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ στις 15/6/2006 15:08:26 

Ο αρχηγός του Άρη, Ράιαν Στακ, μιλάει για τα πάντα στο Libero 107,4 σε μία συνέντευξη χωρίς όρια, χωρίς αρχή και τέλος...Ο Ράιαν Στακ γελά, δακρύζει και μιλάει για την ΑΓΑΠΗ, τον ΑΡΗ και την ΚΟΡΗ ΤΟΥ, η οποία και θα ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥ

Έγινε σύνθημα στους οπαδούς του Άρη για τέσσερα χρόνια. Αγαπήθηκε όσο κανείς άλλος στη μετά-Γκάλη εποχή και έγινε αρχηγός της ομάδας παρότι Αμερικανός. Ο άνθρωπος του Θεού, Ράιαν Στακ, μετά το σουτ της καριέρας του στο πέμπτο παιχνίδι με το Μαρούσι αλλά και το πανηγύρι στο αεροδρόμιο με τον πυρσό στο χέρι, παραχωρεί μία άκρως αποκαλυπτική και συγκινητική συνέντευξη στο Libero 107,4, η οποία σας παρατίθεται χωρίς διακοπή όπως ακριβώς έγινε...


-Ράιαν, πως νιώθεις σήμερα; Πιστεύεις ότι έκλεισε ένας κύκλος για τον Άρη ή τώρα αρχίζουν όλα;

«Από χτες το βράδυ για τον Άρη ανοίγει ένα μεγάλο κεφάλαιο για την ιστορία της ομάδας. Η χθεσινή νίκη δίνει τη δυνατότητα στον Άρη να ξαναγράψει ιστορία. Ένας φίλαθλος πριν από το παιχνίδι με έπιασε και μου είπε: «Κοίτα, αρχηγέ, αυτό το παιχνίδι στο Μαρούσι είναι το σημαντικότερο παιχνίδι των 15 τελευταίων ετών. Φρόντισε μα μην το χάσουμε». Και δεν το χάσαμε. Η ιστορία επαναλαμβάνεται. Ο Άρης είναι στην Ευρωλίγκα και η ευκαιρία είναι μεγάλη».

-Παίρνεις την μπάλα, στο τελευταίο λεπτό, 6,25 μέτρα από τη μπασκέτα, σηκώνεσαι και με αρχοντικό στυλ και το...χώνεις;

«Για κάτι τέτοια παίζω μπάσκετ. Ήταν μαγική στιγμή. Όταν πήρα τη μπάλα, δε σκέφτηκα τίποτα. Δε μπορούσα να σκεφτώ. Αυτό το σουτ ήταν το πιο σημαντικό της καριέρας μου. Αυτή την κασέτα θα τη δείχνω στα παιδιά μου και στους φίλους μου μέχρι τα γηρατεία μου».

-Ράιαν, ο Νίκος Γκάλης είχε πει μετά από μία μεγάλη νίκη πως «αυτή η μεγαλύτερη νίκη μέχρι την επόμενη». Είσαι έτοιμος να πεις πως αυτό σουτ είναι το σημαντικότερο μέχρι το επόμενό σου με τον Άρη;

«(Γέλια) Τώρα με στρίμωξες. Είναι δύσκολο να αποφασίσω. Είναι μεγάλη χρά να κερδίζεις στο τελευταίο σουτ. Είμαι πολύ χαρούμενος για το χθεσινό σουτ και είμαι σίγουρος πως θα το ξανακάνω, αν βρεθώ σε ανάλογη θέση στο μέλλον».

-Προφανώς εννοείς με τον Άρη;


«(Γέλια) Είναι πολύ πρόωρο να πούμε οτιδήποτε. Έχω τόση μεγάλη δίψα να δω την οικογένειά μου και δε σκέφτομαι τίποτα. Θέλω να τους δω, να μιλήσω μαζί τους, να τους ακούσω και να αποφασίσω τι θα κάνω τη νέα σεζόν».

-Είσαι ο πρώτος ξένος αρχηγός του Άρη. Δεν είναι απλό να είσαι αρχηγός. Έχει καλά και άσχημα, έτσι;

«Είναι μεγάλη τιμή να είσαι αρχηγός και δη του Άρη. Η ουσία είναι να μη χαίρεσαι πολύ στη μεγάλη επιτυχία, ούτε να απογοητεύεσαι στην ήττα. Πρέπει να διατηρείς την ισορροπία και να κάνεις τους συμπαίκτες σου να τη μοιραστούν μαζί σου. Η δουλειά και η πίστη στην ομάδα είναι τα απαραίτητα στοιχεία ενός αρχηγού».

-Ξέρουν πολύ καλά όλοι πόσο σου λείπει η κόρη σου! Χρειάζεσαι ξεκούραση και είναι σαφές. Έχεις βάλει χρονοδιάγραμμα πότε θα πάρεις την τελική σου απόφαση για τη νέα σεζόν;

«Δεν έχω ακόμη όρια πότε θα αποφασίσω. Θέλω να δω τη μιρή μου κόρη. Είναι ότι πολυτιμότερο έχω στη ζωή μου και μόλις δω και μιλήσω με την οικογένειά μου θα αποφασίσω για το μέλλον μου».

-Αλήθεια, Ράιαν, αν η κόρη σου μόλις σε δει πει απλά «Daddy, Aris», θα είσαι μαζί μας του χρόνου;

«(Γέλια) Αυτό θα είναι ένας καλός λόγος για να μείνω. Δυστυχώς, το μωρό δε μπορεί να μιλήσει ακόμη αλλά σίγουρα θα τη ρωτήσω για το τι θα κάνω.Λέτε να μου πει;»

-Ο Άρης επιστρέφει στο Κύπελλο πρωταθλητριών μετά την περίοδο 1992-93! Έχεις δει παιχνίδια της μεγάλης εποχής της αυτοκρατορίας, γιατί αν νομίζεις ότι τα έχεις δει όλα στο Παλέ, γελάστηκες;

«Δεν μπορείς να παίζεις στον Άρη, αν δεν έχεις δει παιχνίδια εκείνης της ομάδας. Φυσικά και έχω δει. Ήταν απίστευτη ατμόσφαιρα και για άλλη μία φορά θα πω ότι έχουμε τους καλύτερους φιλάθλους στον κόσμο. Τώρα ειδικά που θα βρεθούμε στην Ευρωλίγκα, τα πράγματα θα είναι ακόμη πιο μαζικά. Του χρόνου θα γίνει χαμός. Το μέλλον θα είναι καλύτερο από το παρελθόν».

-Δε θέλω να γίνω συναισθηματικός αλλά έχω μία και μόνο ερώτηση για σένα κύριε Ράιαν Ευγένιε Στακ. Πιστεύεις ότι θα μπορέσεις να βρεις άλλη ομάδα, άλλους φιλάθλους και άλλη πόλη για να σε αγαπήσει τόσο όσο εμείς;

«Ποτέ! Είμαι κατηγορηματικός. Δε χωράει συζήτηση σε αυτό. Δε θα μπορέσω να βρω κανέναν να με αγαπήσει περισσότερο. Πριν τέσσερα χρόνια ήρθα εδώ και πλέον η Θεσσαλονίκη είναι το δεύτερο σπίτι μου. Πολλές φορές στενοχωριέμαι και δεν αντέχω να φέυγω ούτε για διακοπές για την Αμερική γιατί μου λείπει η πόλη μου, η Θεσσαλονίκη».


-Γίνεται χαμός με δεκάδες μηνύματα στο στούντιο...

«Τι να πω για τον κόσμο; Ένα μεγάλο ευχαριστώ για όσα μου δίνει καθημερινά και για όλα όσα μου έχει προσφέρει. Μεσα από την καρδιά μου τους ευχαριστώ για την υποστήριξη».

-Για να κλείσουμε, κλείσε τα μάτια σου και σκέψου να περπατάς στο δρόμο μετά από 15 χρόνια στην Αμερική και να σε συναντά κάποιος λέγοντας σου: «Εσύ δεν είσαι αυτός ο ξανθός ο Ράιαν Στακ που έπαιζε στον Άρη κάποτε. Τι είναι Άρης;». Τι θα του απαντήσεις, αρχηγέ;

«Θα του πω ότι είναι μακρά η μεγαλύτερη ομάδα που αγωνίστηκα στη ζωή μου. Έχω τόσους φίλους και τόσες μνήμες που δεν είχα ούτε θα εχω ποτέ στη ζωή μου ούτε στο κολέγιο, ούτε στο ΝΒΑ, ούτε στο Ισραήλ. Είναι ακατόρθωτο να κλείσεις σε μία λέξη την έννοια ΑΡΗΣ. ΑΡΗΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΓΑΠΗ, ΣΤΗΡΙΞΗ, ΠΑΘΟΣ, ΠΑΡΕΑ, ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ Η ΟΜΑΔΑ ΜΟΥ».

Συγχωρήστε τον υπογράφοντα αλλά απομαγνητοφωνώντας τη συνέντευξη του έπεσε ένα δάκρυ στο μάγουλο...Ένα δάκρυ χαράς (και μόνο) για το Ράιαν Ευγένιο Στακ. Το δικό μας, Ράιαν!


biggrin.gif biggrin.gif

Θεος ο Λαζαρου!! 71.gif

Ραιαν μεινε στον Αρη!!Θα γινεις σημαια..Που να πας τωρα??

Απο οτι ακουγεται η προσφορα που θα του κανει η ΚΑΕ ειναι καλη.

Μην το σκεφτεσαι αρχηγε...
Tatubasketfan
Διάβασα στην Μετροσπορ ότι ο Πάντιους παραμένει στον Άρη... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
hagi
Να σε καλωσορίσω φίλε Tatubasketfan στο forum μας γιατί δεν είχα την ευκαιρία..

Μακάρι να είναι έτσι γιατί ο Νικολάι είναι μεγάλος παίχτης και πιστεύω πραγματικά ότι θα δούμε πολλά περισσότερα από αυτόν αν μείνει σε μας..

Πάντιους και Στακ πρέπει να μείνουν..
Tatubasketfan
QUOTE(hagi @ Jun 16 2006, 05:22 PM)
Να σε καλωσορίσω φίλε Tatubasketfan στο forum μας γιατί δεν είχα την ευκαιρία..

Μακάρι να είναι έτσι γιατί ο Νικολάι είναι μεγάλος παίχτης και πιστεύω πραγματικά ότι θα δούμε πολλά περισσότερα από αυτόν αν μείνει σε μας..

Πάντιους και Στακ πρέπει να μείνουν..
*


Ευχαριστώ πολύ!αν και είμαι κοριτσάκι biggrin.gif biggrin.gif w00t.gif ναι μακάρι να μείνει και ο Στακ...κ ο Πάντιους επιτέλους ξύπνησε μια φορά που τον χρειαζότανε η ομάδα...μπορεί όμως να κάνει πολύ περισσότερα πράγματα!
hagi
Οκ τότε φίλη...Πράγματι ο Πάντιους έπαιξε όταν έπρεπε..
yellow madness
Διαβασα στο betsmart το εξης
QUOTE
Δεν αποκλείεται η επιστροφή του Αλέξη Κυρίτση στη Θεσσαλονίκη

Κυρίτσης re-loaded! Αμέσως μετά το τέλος του πρωταθλήματος η διοίκηση της ΚΑΕ Άρης προχώρησε σε διερευνητική επαφή με την πλευρά του Αλέξη Κυρίτση για το ενδεχόμενο επιστροφή τους στον Άρη και μάλιστα για συμβόλαιο διαρκείας. Ο παίκτης φυσικά έχει συμβόλαιο (2+1) με το Μαρούσι αλλά αυτό μπορεί να σπάσει εύκολα με ένα χαμηλό buy-out της τάξης των 50 με 60 χιλιάδων ευρώ.

Η οικογένεια του παίκτη έχει ενημερωθεί για το ενδιαφέρον του Άρη, ο οποίος του προσφέρει την ευκαιρία να αγωνιστεί στην Ευρωλίγκα χωρίς τα περυσινά τερτίπια του χρόνου συμμετοχής με το δεδομένο ότι και ίδιος έχει καταφανέστατη βελτίωση και οι κίτρινοι έχουν ανάγκη από Έλληνες παίκτες, αν και τα πάντα θα ξεκαθαρίσουν την επόμενη εβδομάδα.

Μακαρι να γυρισει. Μπορει να δωσει πολυτιμες λυσεις στο επιθετικο προβλημα της ομαδας.
Warrior
Ο Κυριτσης αν γυρισει θα ειναι μια πολυ καλη λυση απο τον παγκο για την
θεση "2"!Οι διοικουντες παραδεχτηκαν οτι ηταν λαθος τους που τον αφησαν να
φυγει περυσι.....καιρος να το διορθωσουν! smile.gif

Απο κει και περα,ο πρωτος που ανοιξε τον χορο των αποχωρησεων ηταν ο
Καμπεριδης και αναμενεται να τον ακολουθησουν Ασημακοπουλος,Ορφανος,
Πετροβιτς,Γκρουγκουρεβιτς και Μπρουερ.

Πραγματικα...δεν θα μου λειψει κανεις τους!! laugh.gif

(Aντε πολυ λιγο ισως ο Πετροβιτς... unsure.gif )
hagi
Συμφωνώ και όλοι μιλάγαμε για αυτές τις αποχωρήσεις..Βέβαια και μένα θα μου λείψει ο Πέτροβιτς αλλά δεν πειράζει..Το θέμα είναι να πάρουμε Έλληνες παίχτες και να γεμίσουμε την ομάδα με περισσότερο ταλέντο και πάθος..Να πιάνουν την εξέδρα και να νιώθουν τον παλμό..

Άλλο πράγμα...
Warrior
Aυριο λενε οτι θα απαντησει ο Στακ.

Η συντριπτικη πλειοψηφια των δημοσιογραφων λεει οτι εχουμε λιγες πιθανοτητες.
Ευχομαι να κανουν λανθασμενες εκτιμησεις και να μην ξερουν κατι παραπανω...

Εγω δεν ξερω γιατι,αλλα δεν εχω πειστει οτι τον εχουμε χασει.Εχω μια αισιοδοξια
που δεν ξερω απο που πηγαζει.Ισως απο την ελπιδα...

Παντως αν ισχυουν αυτα που ακουμε τοσο καιρο για την οικονομικη προσφορα
που του εχουμε κανει,το καλυτερο που εχει να κανει ειναι να μεινει! rolleyes.gif
thrylos7
Εξάλλου, τώρα που έφυγε ο Καζλάουσκας από τον Ολυμπιακό ίσως έχει ενδοιασμούς για να μετακομίσει στον Πειραιά. Από εκεί και πέρα, δεν πιστεύω να προτιμήσει τα λεφτά της Ρωσίας από την αγάπη του κόσμου, καθώς η ομάδα που τον ζήτησε(; ) δεν έχει κανέναν τρελό στόχο... (πχ ο Ολυμπιακός έχει μεγαλύτερους..)
hagi
Άντε να απαντήσει και ο Στακ και ο Πάντιους να τελειώνουμε ρε παιδιά..Μας έχει φάει το άγχος τί θα γίνει τελικά..
Όχι τίποτε άλλο αλλά να προχωρίσουμε και στις υπόλοιπες μεταγραφές..
Warrior
Oλα δειχνουν οτι ο Στακ φευγει παντως...Το θεμα ειναι τα λεφτα που θα του
διναμε,να δοθουν για τον αντικαταστατη του.

Ο Παντιους λενε οτι θελει να μεινει σε αντιθεση με τον αρχηγο....
Tatubasketfan
Εγώ πάντως θα προτιμούσα ο Στακ να πήγαινε σε ξένη ομάδα αν ήθελε να φύγει από τον Άρη...δεν ξέρω γιατί αλλά το να πηγαίνει σε κάποια άλλη ελληνική ομάδα μου φαίνεται κάτι σαν προδοσία!Δε θα μπορούσα να βλέπω τον πολυαγαπημένο αρχηγό του Άρη να παίζει με τα χρώματα του Ολυμπιακού!.... blink.gif rolleyes.gif
Warrior
Συμφωνω...

Θα ξενερωσει πολυ κοσμο ο Στακ αν το κανει αυτο και θα χασει "κατι" που δεν
προκειται να βρει ξανα σε αλλη ομαδα.

Περισσοτερα...μετα την αρνηση του. sad.gif

Μεχρι να πει το "οχι" ή το "ναι" καπου αλλου...υπαρχουν καποιες ελπιδες.
thrylos7
QUOTE
Εγώ πάντως θα προτιμούσα ο Στακ να πήγαινε σε ξένη ομάδα αν ήθελε να φύγει από τον Άρη...δεν ξέρω γιατί αλλά το να πηγαίνει σε κάποια άλλη ελληνική ομάδα μου φαίνεται κάτι σαν προδοσία!Δε θα μπορούσα να βλέπω τον πολυαγαπημένο αρχηγό του Άρη να παίζει με τα χρώματα του Ολυμπιακού!....

Η κλασική ελληνική νοοτροπία;
Κάθε Έλληνας είναι ανώτερος από τον άλλο...
Εγώ δεν τα καταλαβαίνω αυτά...
Το μόνο που θα μπορούσα να καταλάβω και όχι τόσο να δικαιολογήσω είναι αν έχει κάνει διάφορες δηλώσεις πιο πριν και τελικά τις διαψεύδει...
qspock
Εγω αυτο που δε μπορω να καταλαβω ειναι γιατι ο Αρης δεν κινειται στις μεταγραφες... Δηλαδη αμα μεινει ο Στακ μετα μπορουν να γινουν μεταγραφες ενω αλλιως οχι? Τι σχεση εχει πχ ο Στακ με το πλει μεικερ ή το δυαρι που δεν διαθετει ο Αρης? Μαλλον διακοπες κανουνε οι υπευθυνοι... icon_drunk.gif
weirdo1977
QUOTE
www.contra.gr
Ο κύκλος έκλεισε και ο Στακ θα φορέσει τα ερυθρόλευκα. Όλοι ήμασταν βέβαιοι ότι ο Αμερικανός με το διαβατήριο Σκοπίων ήταν από το τέλος των πλέι οφ παίκτης του Ολυμπιακού. Η αλήθεια είναι πως οι κόκκινοι έσπευσαν να του καταθέσουν πρόταση μεγαλύτερη από αυτή του Άρη και στηρίζονταν πολύ στη διάθεση του Ράιαν Στακ να μην «μπλέξει» με την ζωή στην Μόσχα και την Δυναμό. Ο Άρης βλέποντας ότι χάνει τον αρχηγό του προσπάθησε να ανεβάσει την προσφορά του αλλά και την πίεση στον παίκτη χωρίς όμως να ξεπερνάει το προϋπολογισμένο μισθολόγιο.

Ο Ολυμπιακός βλέποντας την καθυστέρηση στην υπογραφή της συμφωνίας, μίλησε την Δευτέρα με τον παίκτη απαιτώντας από αυτόν να επισημοποιήσει όσα υπάρχουν σε προσύμφωνο και την Τρίτη ή το αργότερο την Τετάρτη να αποστείλει υπογεγραμμένο το συμβόλαιο που θα κατατεθεί στον ΕΣΑΚΕ.

Τηλεφωνικά ο Στακ απάντησε θετικά βάζοντας τέλος στην όποια αγωνία του συλλόγου του Πειραιά ολοκληρώνοντας παράλληλα και το σίριαλ για την παλιά του ομάδα. Η πλευρά του Αμερικανού παίκτη δηλώνει ότι η σχέση με την Θεσσαλονίκη τελείωσε και θα συνεχίσει την καριέρα του στον Πειραιά.
hagi
Αυτό το λέει μόνο το contra.gr..Ίσως και να έχουν δίκιο.Πάντως κανένα άλλο site δεν γράφει ότι έχει κλείσει το θέμα..Η αλήθεια είναι ότι δεν τα βλέπω θετικά τα πράγματα..

Θα πρέπει όμως να προχωρίσουμε στις υπόλοιπες μεταγραφές γιατί αν μας καθυστερεί ο Στακ θα την πατήσουμε και δεν θα βρίσκουμαι παίχτες να πάρουμε..
Οι περιπτώσεις Χαραλαμπίδη,Διαμαντόπουλου και ίσως Παπανικολάου είναι καλές και μακάρι να προχωρίσουμε σε αυτές..

Άντε ρε Ράϊαν αποφάσισε να τελειώνουμε..

Μην ξεχνάμε και τον Πάντιους έτσι;;;Πολύ σημαντικός παίχτης και μάλλον θα μείνει...
Warrior
QUOTE(thrylos7 @ Jun 27 2006, 01:36 AM)
Το μόνο που θα μπορούσα να καταλάβω και όχι τόσο να δικαιολογήσω είναι αν έχει κάνει διάφορες δηλώσεις πιο πριν και τελικά τις διαψεύδει...
*


Aν αληθευουν ολα αυτα που ακουμε τις τελευταιες μερες,εχει κανει δηλωσεις
οι οποιες θα διαψευστουν εκ των πραγματων....


QUOTE(qspock)
Εγω αυτο που δε μπορω να καταλαβω ειναι γιατι ο Αρης δεν κινειται στις μεταγραφες... Δηλαδη αμα μεινει ο Στακ μετα μπορουν να γινουν μεταγραφες ενω αλλιως οχι? Τι σχεση εχει πχ ο Στακ με το πλει μεικερ ή το δυαρι που δεν διαθετει ο Αρης? Μαλλον διακοπες κανουνε οι υπευθυνοι...


Εχει μεγαλη σημασια για τον ολο σχεδιασμο της ομαδας...το αν θα μεινει
ο Στακ.Αν φυγει αλλαζει ο σχεδιασμος αναποφευκτα...

Ειναι νωρις ακομα,υπαρχει πολυ χρονος ακομα για να κλεισεις τον αμερικανο
πλευ-μακερ(γιατι τετοιος θα ειναι).Ετσι και αλλιως,περα απο τον Ολυμπιακο
(και αυτος στα χαρτια),καμια ομαδα δεν εχει πραγματοποιησει μεταγραφη.

Ο Παπανικολαου μενει πιθανοτατα στον Παναθηναικο....
Tatubasketfan
QUOTE(thrylos7 @ Jun 26 2006, 11:36 PM)
Η κλασική ελληνική νοοτροπία;
Κάθε Έλληνας είναι ανώτερος από τον άλλο...
Εγώ δεν τα καταλαβαίνω αυτά...
Το μόνο που θα μπορούσα να καταλάβω και όχι τόσο να δικαιολογήσω είναι αν έχει κάνει διάφορες δηλώσεις πιο πριν και τελικά τις διαψεύδει...
*


Δεν έχει καμιά σχέση αυτό που λες για την ανωτερότητα...απλώς είναι ένας παίκτης που τον λάτρεψε ο κόσμος του Άρη τόσα χρόνια και πιστεύω πως θα φανεί σε όλους κάπως περίεργα αν τον δούμε να παίζει σε κάποια άλλη ελληνική ομάδα. Για κάποιο λόγο όλοι τον αγαπήσανε και το θεωρούσαν δεδομένο ότι και ο Στακ αγαπάει αυτήν την ομάδα και το έδειξε πάρα πολλές φορές. Όλοι περάσαμε μαζί του πολλές κρίσιμες και χαρούμενες στιγμές και ποτέ δε φανταζόμασταν ότι θα ερχόταν η στιγμή που θα έφευγε...........και όπως είπα και πριν θα είναι πολύ περίεργο να τον βλέπουμε τώρα με την ομάδα του Ολυμπιακού να αγωνίζεται ενταντίον του Άρη, δηλαδή εναντίον της ομάδας που τον αγάπησε τόσο και τον ανέδειξε στον ελληνικό μπασκετικό χώρο!αυτά απο μένα bball.gif
Warrior
QUOTE(betsmart.gr)
Πληροφορίες από τον Πειραιά λένε ότι ο Καπικιόνι διεμήνυσε πως ο Αμερικανός άσος είπε το τελικό «ναι» στον Ολυμπιακό

Ο κύβος ερρίφθη σςτο θέμα του Ράιαν Στακ; Αν αληθεύουν οι πληροφορίες που έρχονται από τον Πειραιά, ο Αμερικανός φόργουορντ - σέντερ θα συνεχίσει την καριέρα του στον Ολυμπιακό. Την ώρα που η επίσημη πληροφόρηση η οποία είχε ο Αρης έλεγε ότι ο ξανθομάλλης άσος θα απαντήσει τις επόμενες μέρες, στο λιμάνι έλεγαν πως ο Λουτσιάνο Καπικιόνι διεμήνυσε στους «ερυθρόλευκους» ότι ο πελάτης του αποδέχτηκε την πρόταση για διετές συμβόλαιο (έναντι 1.2 εκατομμυρίων δολαρίων) και πως θα στείλει τα συμβόλαια μέσα στις επόμενες μέρες. Το θέμα κυριαρχεί από το πρωί στις συζητήσεις που γίνονται στα μπασκετικά στέκια και όλα δείχνουν ότι ο αρχηγός του Αρη αλλάζει... λιμάνι. Επίσημη ανακοίνωση, βέβαια, δεν υπάρχει ακόμη.


Κατι μου λεει πως τον εχει ταξει ο Καπικιονι στον Ολυμπιακο.

Παρεπιμπτοντως το 1,2 εκ. δολλαρια ειναι λιγοτερα απο το 1εκ. ευρω...

Ε,οχι να φυγει και με λιγοτερα!!ΘΑ τρελαθουμε τελειως μου φαινεται..
Warrior
Ειναι οριστικο νομιζω πια. sad.gif

Η ειδηση επιβεβαιωνεται απο πολλες πλευρες.Ενημερωθηκε και η ΚΑΕ απο
εκπροσωπο του παικτη πριν καποιες ωρες....

Στο καλο Ραιαν,μακαρι να μην το μετανιωσεις!

(δεν χρειαζοτανε να μας ταλαιπωρησεις τοσο για κατι που ειχε προαποφασιστει 68.gif )
weirdo1977
ο βασιλιάς πέθανε ΖΗΤΩ ο βασιλιάς !!!! [ για τον nikolai λέω smile.gif]
Warrior
smile.gif

Το κλιμα ειναι πολυ βαρυ και δεν σηκωνει αλλη απωλεια!
Πρεπει να κλεισουν με συνοπτικες διαδικασιες τον Παντιους,δεν αντεχουμε
αλλο σιριαλ...

Αυτος λενε οτι θελει να μεινει,αλλα απο λογια χορτασαμε πια.Πρεπει να κλεισει
ο κυκλος των "χαμενων παικτων" εδω και τωρα,ειναι ενα εργο που βλεπουμε
3 καλοκαιρια συνεχομενα.

Βασικα πρεπει να δουμε και καμια καλη μεταγραφη να ερθουμε στα ισια μας,
γιατι με Χαραλαμπιδηδες και Διαμαντοπουλους δεν κανουμε τιποτα.

Να δουμε πιος θα ειναι και ο αντικαταστατης του Στακ.Μεταξυ μας δεν ελπιζω
και πολυ οτι θα δωσουμε τοσα λεφτα για τον αντικαταστατη του,δυστυχως.
Anaz
QUOTE
Παρεπιμπτοντως το 1,2 εκ. δολλαρια ειναι λιγοτερα απο το 1εκ. ευρω...
Ε,οχι να φυγει και με λιγοτερα!!ΘΑ τρελαθουμε τελειως μου φαινεται..
1,25 εκ ΕΥΡΩ λεει πηρε τελικα..
yellow madness
Νομιζω πως η καλυτερη περιπτωση για αντικαταστατης του Στακ (απο ελληνικη αγορα) ειναι ο Μαυροκεφαλιδης. Ξερει κανεις αν δεσμευεται με συμβολαιο με τον Παοκ?

Οσο για τον πρωην αρχηγο νιωθω πικραμενος αλλα οχι προδωμενος αφου πρωτον δεν θυμαμαι να ειχε δηλωσει οτι δεν προκειται να αγωνιστει σε αλλη ελληνικη ομαδα και δευτερον δεν εχω περιμενω απο κανεναν επαγγελματια αθλητη να προταξει το συναισθημα και οχι το συμφερον.
Warrior
QUOTE(Anaz @ Jun 27 2006, 06:53 PM)
1,25 εκ ΕΥΡΩ λεει πηρε τελικα..
*


Nαι το διαβασα....

Αλλα γελιεσαι(!),δεν ηταν αυτο που επηρρεασε την αποφαση του! blink.gif

Οταν πηγε στην Αμερικη...ή η το παιδι του του ειπε μολις τον ειδε "Ολυμπιακος"
ή η γυναικα του του ειπε να αλλαξει λιμανι!! rolleyes.gif 65.gif

Και γω περισσοτερο πικραμενος νιωθω,παρα προδομενος...κατι γκρεμιστηκε
μεσα μου.

QUOTE(yellow madness)
δευτερον δεν εχω περιμενω απο κανεναν επαγγελματια αθλητη να προταξει το συναισθημα και οχι το συμφερον.


Δυστυχως ετσι ειναι τα πραγματα...

Aλλα εγω απο τον Στακ,δεν το περιμενα.Κριμα..

Ο Μαυροκεφαλιδης εχει συμβολαιο και για την επομενη χρονια.Ιδανικη λυση,
αλλα αντε να στον δωσει τωρα ο "1 εκατομμυριο πτωματα"!!
weirdo1977
ο πέτροβιτς τελικά μένει k καταθέσαμε καινούρια βελτιωμένη πρόταση στον nikolai
weirdo1977
QUOTE(www.arisbc.gr)
Σε πολύ καλό δρόμο βρίσκονται οι διαπραγματεύσεις με τον Νικολάϊ Πάντιους σχετικά με το θέμα παραμονής του στην ομάδα. Η Διοίκηση της ΑΡΗΣ Κ.Α.Ε. στην τελευταία επαφή που είχε με τον εκπρόσωπο του Ρώσου γκάρντ/φόργουορντ κατέθεσε νέα βελτιωμένη πρόταση και μέσα στις επόμενες μέρες θα υπάρξει μια ακόμη τηλεφωνική επικοινωνία με την πλευρά του παίκτη, προκειμένου να δοθεί –όπως όλα δείχνουν- αίσιο τέλος στο συγκεκριμένο θέμα.



Ένας παίκτης επίσης που βρίσκεται στη λίστα του προπονητή της ομάδας, Αντρέα Ματσόν για να παραμείνει και τη νέα χρονιά είναι ο Βλάντο Πέτροβιτς.



Κατά τα άλλα, αύριο πρόκειται να μεταβούν στην Αθήνα, ο πρόεδρος της ΑΡΗΣ Κ.Α.Ε., Θανάσης Τζεβελέκης και το μέλος του ΔΣ, Γιάννης Δαμιανίδης. Ο λόγος της επίσκεψης είναι το προγραμματισμένο για την Πέμπτη (29/6) Διοικητικό Συμβούλιο του ΕΣΑΚΕ, ενώ μετά θα ακολουθήσει η Γενική Συνέλευση, όπου μεταξύ των άλλων θα εκλεγεί το νέο ΔΣ της διοργανώτριας αρχής του ελληνικού πρωταθλήματος.

Επίσης, την επόμενη εβδομάδα αναμένεται να υπογραφούν τα συμβόλαια που θα επικυρώσουν την συμφωνία με το Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο. Η μέχρι τώρα καθυστέρηση της υπογραφής οφείλεται στα συνεχή ταξίδια του προέδρου της εν λόγω τράπεζας στο εξωτερικό, εξαιτίας της εισόδου της στο χρηματιστήριο.



Όσον αφορά τον Ράιαν Στακ, η ΑΡΗΣ Κ.Α.Ε. αναγνωρίζοντας την προσφορά του 31χρονου φόργουορντ μετά από τέσσερα χρόνια παρουσίας στην ομάδα, αποφάσισε να του καταθέσει πρόταση συνεργασίας δύο χρόνων, με απολαβές ύψους ενός εκατομμυρίου δολαρίων. Πρόκειται βεβαίως για την καλύτερη προσφορά που έχει κάνει σε καλαθοσφαιριστή τα τελευταία οκτώ χρόνια τουλάχιστον.



Η απάντηση όμως του παίκτη ήταν αρνητική, αφού προτίμησε τελικά να υπογράψει σε άλλη ομάδα και όχι στον ΑΡΗ, όπως διεμήνυσε σήμερα ο εκπρόσωπος του στην Διοίκηση της ΑΡΗΣ Κ.Α.Ε.



Από την πλευρά της, η Διοίκηση έκανε το χρέος της απέναντι στον παίκτη και του εύχεται καλή επιτυχία για το υπόλοιπο της καριέρας του.



Ο ΑΡΗΣ ως μεγάλος σύλλογος που είναι δεν στέκεται σε πρόσωπα και φυσικά θα γίνουν όλες οι απαραίτητες ενέργειες, προκειμένου να αντικατασταθεί ο Στακ από κάποιον καλύτερο σε αγωνιστικό επίπεδο καλαθοσφαιριστή, ο οποίος θα αγαπηθεί με τη σειρά του από τον κόσμο της ομάδας.



Παράλληλα, η Διοίκηση της ΑΡΗΣ Κ.Α.Ε. κάνει πολύ προσεκτικές κινήσεις στο μεταγραφικό τομέα, προκειμένου να έρθει σε συμφωνία με εγνωσμένης αξίας παίκτες που θα συνθέσουν ένα άκρως ανταγωνιστικό σύνολο, τόσο στο ελληνικό πρωτάθλημα, όσο και στην Ευρωλίγκα.
*
Anaz
Με το δικιο σας να εχετε μια πικρια,αλλα σκεφτειτε οτι ο Στακ ειναι 31 xρονών, δεν ειναι κανας πιτσιρικας,κ περα του οικονομικου ισως ηθελε κ το βημα παραπανω τωρα στην καριερα του κ την ευρωπαικη διακριση.. rolleyes.gif
thrylos7
QUOTE
Aν αληθευουν ολα αυτα που ακουμε τις τελευταιες μερες,εχει κανει δηλωσεις
οι οποιες θα διαψευστουν εκ των πραγματων....

Για ποιες λες; Εγώ θυμάμαι μόνο ότι πχ "θα έχω για πάντα στην καρδιά του το λαό του Άρη"... Όχι ότι δε θα πάει ποτέ σε άλλη ελληνική ομάδα. Σε τέτοιου στυλ δηλώσεις αναφερόμουν..

QUOTE
Δεν έχει καμιά σχέση αυτό που λες για την ανωτερότητα...
πιστεύω πως θα φανεί σε όλους κάπως περίεργα αν τον δούμε να παίζει σε κάποια άλλη ελληνική ομάδα.

Το εξηγείς μόνος σου(ή μόνη σου; Αγνοώ τα στοιχεία σου.. biggrin.gif )

Γιατί δηλαδή να πάει στον Ολυμπιακό αντί να μείνει στον Άρη; Τί παραπάνω έχει; (Ή αλλιώς, εγώ είμαι ανώτερος, ο Άρης..).
Αυτό αναφέρεται στη γενική φιλοσοφία, (αρχίσαν τα "προδότης" πολλοί και όχι σε σένα πχ.)
Περίεργα σίγουρα θα είναι... μέχρι εκεί είναι απόλυτα φυσιολογικό.

Και αυτά που λέω με άλλον τρόπο:
QUOTE
αφου πρωτον δεν θυμαμαι να ειχε δηλωσει οτι δεν προκειται να αγωνιστει σε αλλη ελληνικη ομαδα και δευτερον δεν εχω περιμενω απο κανεναν επαγγελματια αθλητη να προταξει το συναισθημα και οχι το συμφερον.
qspock
Τωρα θα γινω λιγο κακος: Αν στο μελλον ο Στακ θελει να γινει προπονητης στον Αρη, θα τον δεχτειτε? 19.gif

Οι λογοι ειναι σαφως επαγγελματικοι. Πρωτα πρωτα τα χρηματα που του προτειναν η καθε ομαδα διαφερουν. Το παραδεχτηκε ο ιδιος ο Αρης. "Κοιταει τα μηδενικα"... Καλα κερδισατε τις εντυπωσεις τωρα. Ειναι σαφες οτι η προταση του Αρη ηταν υποδεεστερη. Γιατι να μεινει το παλικαρι? Τη ζωη του κοιταει να φτιαξει. 100 και 200 χιλιαρικα ευρω παραπανω, ειναι ενα μεγαλο ποσο ειδικα για καποιον που ποτε δεν εβγαλε τρελα λεφτα απο το αθλημα...

Μετα ο Στακ θα ηθελε ως αθλητης να εχει να επιδειξει καποιες διακρισεις και καποιους σοβαρους τιτλους. Οπως πχ αυτος της Ευρωλιγκας ή του πρωταθληματος της Α1. Και αυτα, του τα καλυπτει καλυτερα ο Ολυμπιακος. Αρα λογικη ηταν η επιλογη του.

Ωστοσο, εγω πιστευω οτι αν ο Αρης τον ηθελε οσο ο κοσμος του, θα τον κρατουσε. Απλα δεν υπαρχουν τοσα φραγγα. Η δεν δινονται. Ειναι εμφανες...

Απο δω και περα, μην παραμυθιαζεστε με δηλωσεις εντυπωσιασμου περι υψηλου μπατζετ και κουραφεξαλα. Μακαρι οι παιχτες που θα αποκτηθουν να ειναι παιχτες ουσιας που μπορουν να βοηθησουν. Και πρεπει να αποκτηθουν πολλοι, γιατι δεν υπαρχει ουτε παγκος...

Με τον Μπλακνει που μπορει να αλλαξει τα δεδομενα τι γινεται? Παει αυτος?
hagi
Εγώ δεν θα πω για προδοσία γιατί δεν υπάρχει..Απλώς δεν το περίμενα να φύγει τώρα μετά από αυτά που έζησε με τον κόσμο και τελικά η ομάδα θα παίξει στην Ευρωλίγκα.Αν δεν βγαίναμε δεν θα μίλαγε κανείς..Αλλά σου λέει κάθεσαι 4 χρόνια και τώρα που η ομάδα βγήκε Ευρωλίγκα και θα γίνει καλύτερη φεύγεις για να πας σε άλλη Ελληνική; Και σε μένα κάτι γκρεμίστηκε μέσα μου από τον Ράϊν..Αυτό δεν σημαίνει τίποτα όμως..

Φυσικά ο λόγος που φεύγει είναι ότι ο Ολυμπιακός καλώς ή κακός είναι ομάδα που πάει για μεγαλύτερα πράγματα από εμάς κυρίως λόγω μπάτζετ..Ουσιαστηκά ο άνθρωπος σκέφτηκε το συμφέρον του και ίσως καλά έκανε αν και δεν θα πέρναγε άσχημα σε μας..

Δεν το κατηγορώ όμως..Και εμείς δεν θα τα βάψουμε μαύρα..Και κάτι τελευταίο για το θέμα...Είπε ότι περιμένει να δει το ΣΕΦ γεμάτο και τον κόσμο να φωνάζει..
Έχω την εντύπωση ότι θα το συναντήσει πολύ λιγότερες φορές από το Αλεξάνδρειο και αυτό γιατί μπασκετικό κόσμο δεν έχει καμία ομάδα σαν τον Άρη..

Το καλό είναι ότι τελείωσε η ιστορία και μπορούμε να προχωρίσουμε παρακάτω..Θα πρέπει να κλείσουμε σίγουρα τον Πάντιους που είναι μεγάλο κομμάτι για μας..Όταν είναι στις καλές του δεν παίζεται..Επίσης τώρα που έφυγε ο Στακ θα πρέπει να δώσει η Διοίκηση κάποια χρήματα για ένα μεγαλύτερο όνομα από αυτά που ακούμε..
Πάντως πιστεύω ότι ο Διαμαντόπουλος και ο Χαραλαμπίδης θα βοηθήσουν πολύ περισσότερο από αυτούς που είχαμε,αν τελικά έρθουν..
Τις επόμενες μέρες αναμένονται να γίνουν παραπάνω κινήσεις και να οριστικοποιηθούν οι μεταγραφές..Ελπίζω να μην τραβήξει πολύ η ιστορία και να ξέρουμε το νέο ρόστερ μας σχετικά σύντομα..
yellow madness
Πολλες θετικες γνωμες βλεπω για τον Διαμαντοπουλο και μου κανει εντυπωση. Προκειται για παικτη που δεν μπορει να προφερει καν την λεξη αμυνα, ειναι αργος, αγυμναστος και με μετριο ως κακο μακρινο σουτ.Αληθεια με τον Κυριτση τι γινεται? γιατι αποκλειεται να παρουμε και τους δυο.
Warrior
QUOTE(thrylos7 @ Jun 28 2006, 01:02 AM)
Για ποιες λες; Εγώ θυμάμαι μόνο ότι πχ "θα έχω για πάντα στην καρδιά του το λαό του Άρη"... Όχι ότι δε θα πάει ποτέ σε άλλη ελληνική ομάδα. Σε τέτοιου στυλ δηλώσεις αναφερόμουν..
*


Θρυλε,εμενα αυτο που με ενοχλησε ειναι οτι οπως αποδειχτηκε εκ των πραγματων
η αποφαση ηταν ειλημμενη(και πολυ πιθανο να ειχε υπογραψει και προσυμφωνο
προτου τελειωσουν οι αγωνιστικες υποχρεωσεις της ομαδας) και δεν το ελεγε
ξεκαθαρα.Ελεγε οτι "θα παιξει ρολο αν θα βγουμε Ευρωλιγκα","δεν ειναι το
οικονομικο το πρωτευον"...."θα μιλησω με την γυναικα μου και θα αποφασισω" κλπ.

Μπορουσε να το ξεκαθαρισει μετα τον αγωνα με το Μαρουσι και να μην κρεμομαστε
απο τα χειλη του 15 μερες τωρα...


QUOTE(thrylos7 @ Jun 28 2006, 01:02 AM)
Γιατί δηλαδή να πάει στον Ολυμπιακό αντί να μείνει στον Άρη; Τί παραπάνω έχει; (Ή αλλιώς, εγώ είμαι ανώτερος, ο Άρης..).
Αυτό αναφέρεται στη γενική φιλοσοφία, (αρχίσαν τα "προδότης" πολλοί και όχι σε σένα πχ.)
Περίεργα σίγουρα θα είναι... μέχρι εκεί είναι απόλυτα φυσιολογικό.
*


Δεν εχει να κανει σε τιποτα με ανωτεροτητες κλπ.

Ο κοσμος νιωθει "προδομενος"(πικραμενος η πιο σωστη εκφραση) γιατι τον
ειχε παρα πολυ ψηλα στην καρδια του.Τον αγαπουσε παρα πολυ,ηταν η σημαια
της ομαδας,ηταν ο πρωτος ξενος αρχηγος στην ιστορια της ομαδας και δεν
αντεχει να τον βλεπει να αγωνιζεται με αλλη φανελα.Και οποτε θα τον βλεπει
θα ποναει...Δεν καταλαβαινω γιατι ειναι τοσο δυσκολο να γινει κατανοητο αυτο
ή που ειναι το παραλογο...

QUOTE(qspock)
Τωρα θα γινω λιγο κακος: Αν στο μελλον ο Στακ θελει να γινει προπονητης στον Αρη, θα τον δεχτειτε?


Δεν θα θελησει....

Το πας αλλου..και για να τελειωνουμε με το θεμα αυτο...τον Γιαννακη αν αποφασισει
να γυρισει,ο κοσμος θα τον δεχτει. wink.gif

QUOTE(qspock)
Οι λογοι ειναι σαφως επαγγελματικοι. Πρωτα πρωτα τα χρηματα που του προτειναν η καθε ομαδα διαφερουν. Το παραδεχτηκε ο ιδιος ο Αρης. "Κοιταει τα μηδενικα"... Καλα κερδισατε τις εντυπωσεις τωρα. Ειναι σαφες οτι η προταση του Αρη ηταν υποδεεστερη. Γιατι να μεινει το παλικαρι? Τη ζωη του κοιταει να φτιαξει. 100 και 200 χιλιαρικα ευρω παραπανω, ειναι ενα μεγαλο ποσο ειδικα για καποιον που ποτε δεν εβγαλε τρελα λεφτα απο το αθλημα...

Μετα ο Στακ θα ηθελε ως αθλητης να εχει να επιδειξει καποιες διακρισεις και καποιους σοβαρους τιτλους. Οπως πχ αυτος της Ευρωλιγκας ή του πρωταθληματος της Α1. Και αυτα, του τα καλυπτει καλυτερα ο Ολυμπιακος. Αρα λογικη ηταν η επιλογη του.


Σαφως και ειναι επαγγελματικοι οι λογοι...

Επαγγελματικος αθλητισμος...οκ!

ΠΑΝΤΑ ομως θα υπαρχει το συναισθημα,δεν γινεται να το αποβαλει ο οπαδος
τοσο απλα,δεν μπορει να το δει τοσο ψυχρα..πως να το κανουμε δηλαδη..(?)

Οι αθλητες φορανε φανελες ομαδων με μεγαλη ιστορια,με πολυ κοσμο πισω τους,
παντα θα υπαρχει και αυτος ο παραγοντας.Αλιμονο αν παψουμε να ειμαστε
εστω και λιγο ρομαντικοι...

Καλα εκανε λοιπον,επελεξε την πιο συμφερουσα γι'αυτον λυση.Προσεφερε
πολλα στην ομαδα και πηρε και αυτος αλλα τοσα...

Το λαθος του κοσμου ηταν οτι δεθηκε υπερβολικα με τον παικτη,τον αγαπησε
πολυ και ταυτιστηκε μαζι του...Αυτο αποτελει και ενα μαθημα για ολους μας.

QUOTE(qspock)
Ωστοσο, εγω πιστευω οτι αν ο Αρης τον ηθελε οσο ο κοσμος του, θα τον κρατουσε. Απλα δεν υπαρχουν τοσα φραγγα. Η δεν δινονται. Ειναι εμφανες...


Δεν μπορουσε να του δωσει παραπανω η διοικηση.Τα λεφτα για την αξια του ηταν
υπεραρκετα.Δεν επρεπε να μπουμε σε πλειστηριασμο και καλα εκαναν και
δεν μπηκαν,αφου εκτος των αλλων θα δημιουργουνταν ανισοτητες μεσα
στην ομαδα...

QUOTE(qspock)
Απο δω και περα, μην παραμυθιαζεστε με δηλωσεις εντυπωσιασμου περι υψηλου μπατζετ και κουραφεξαλα. Μακαρι οι παιχτες που θα αποκτηθουν να ειναι παιχτες ουσιας που μπορουν να βοηθησουν. Και πρεπει να αποκτηθουν πολλοι, γιατι δεν υπαρχει ουτε παγκος...


Εισαι αδικος εδω...

Απο την αρχη μιλανε μετριοπαθεστατα.Μας εχουν πρηξει με το "παπλωμα".. wink.gif
Δεν μιλανε ουτε για εξωφρενικα ποσα,ουτε για μεγαλο μπατζετ.

Μας ειπαν οτι το μπατζετ για τους παικτες θα διπλασιαστει και σε καμια περιπτωση
δεν θα ξεπερασει τα 3εκ. Ευρω.Γυρω στα 2,7εκ. θα ειναι και μας το ξεκαθαρισαν
απο την αρχη.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.