Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ/ROSTERS Α2 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Α2 Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Blue piraeus

Πέρυσι τέτοια εποχή δεν ξέραμε που και αν θα παίξουμε όποτε μου φαίνεται σούπερ ντουπερ φετος
Και φαντάζομαι ότι ο προπονητής ξέρει τι κανει
gratipa1929
QUOTE (Blue piraeus @ Aug 11 2017, 09:37 ) *
Ακριβως ετσι φιλε!!! smiley.gif
Και παρα το γεγονος οτι χωριο που φαινεται κολαουζο δεν θελει, αμ δεν βαριεσαι και θεσ να γελασεις μπες να δεισ εθνικοσ δουκας στα τελευταια 2 λεπτα που παμε ποντο ποντο και κανει στην ιδια φαση θεατρο, βηματα και του δινουν γκολ φαουλ!!!

Το είχα δει τότε.... Σφαγή
Blue piraeus
QUOTE (gratipa1929 @ Aug 11 2017, 22:14 ) *
Το είχα δει τότε.... Σφαγή

Κωμικό ήταν φίλε
Αλήθεια επειδή ρωτάει ο συνοδοιπόρος, επειδή εκτιμώ ιδιαίτερα την άποψη σου, τι λες για το μέχρι σήμερα ρόστερ του εθνικού;
RAPTOR
Μετα τις τελευταιες εξελιξεις στον Δουκα προστεθηκε κι αυτος στις ομαδες που θα παλεψουν για την σωτηρια.
Δουκας,Αρκαδικος,Παπαγος,Ψυχικο μεχρι στιγμης κατ εμε ειναι οι πιο αδυναμες ομαδες εκτος συγκλονιστικου
απροοπτου που θα παλεψουν για την παραμονη.
Αυτο δεν ειναι απαραιτητα κακο απεναντιας εστω κι ετσι καποια νεαρα παιδια θα κληθουν να κανουν το αλμα στην κατηγορια
εκει που υπο αλλες συνθηκες θα επρεπε να ....γερασουν για να παιξουν!
Οι υπολοιπες ομαδες ακολουθουν την γνωστη συνταγη....οσο πιο παλιο ειναι το κρασι τοσο καλυτερο?
Γεγονος ειναι οτι θα υπαρξουν μεγαλα παιχνιδια τοσο στην Α2 οσο και στην Β εθνικη που κι εκει αρκετες ομαδες με πρωτο και καλυτερο τον Ιωνικο εκαναν roster A2.Ελπιζω να υπαρξει καποιο καναλι να παρει την Α2 και γιατι οχι και καποια παιχνιδια Β εθνικης εστω και σε μαγνητοσκοπηση.Τουλαχιστον η ΕΡΤ θα αποκτησει και καποιον λογο υπαρξης το χειμωνα!
Απο το να πανε να δωσουν ενα ματσο εκατομυρια να δειχνουν Ελληνικο πρωταθλημα!!!
Gkos
Εγω Παπαγο δεν τον βλεπω τοσο κακο οσο λετε ...
Απο ΑΕΨ και Δουκα (που αναθεμα ποιους θα βαλει αφου και οι μικροι εχουν φυγει) πολυ καλυτερα ειναι!
benchwarmer
QUOTE(Gkos @ Aug 12 2017, 15:16 ) *
Εγω Παπαγο δεν τον βλεπω τοσο κακο οσο λετε ...
Απο ΑΕΨ και Δουκα (που αναθεμα ποιους θα βαλει αφου και οι μικροι εχουν φυγει) πολυ καλυτερα ειναι!


Από τις ομάδες που έχουν κλείσει (ή έστω προχωρήσει κάπως) τα ρόστερ τους είναι μάλλον η "χειρότερη" θεωρητικά (στο παρκέ θα δούμε).
Το θέμα είναι ότι υπάρχουν ομάδες (οι 2 που αναφέρεις + ο Αρκαδικός νομίζω) που αυτή τη στιγμή δεν έχουν κανέναν παίχτη στο "ρόστερ" τους. Υπάρχει δρόμος ακόμα, νομίζω ότι φέτος θα γίνει μεγαλύτερη μάχη στην ουρά παρά ίσως στην κορυφή.

* Ας επιβεβαιώσει κάποιος ότι όντως και φέτος θα ανέβουν 2 με την γνωστή διαδικασία (ένας κατευθείαν και ένας από play-off) και δεν άλλαξε κάτι.
RAPTOR
QUOTE(benchwarmer @ Aug 12 2017, 14:33 ) *
Από τις ομάδες που έχουν κλείσει (ή έστω προχωρήσει κάπως) τα ρόστερ τους είναι μάλλον η "χειρότερη" θεωρητικά (στο παρκέ θα δούμε).
Το θέμα είναι ότι υπάρχουν ομάδες (οι 2 που αναφέρεις + ο Αρκαδικός νομίζω) που αυτή τη στιγμή δεν έχουν κανέναν παίχτη στο "ρόστερ" τους. Υπάρχει δρόμος ακόμα, νομίζω ότι φέτος θα γίνει μεγαλύτερη μάχη στην ουρά παρά ίσως στην κορυφή.

* Ας επιβεβαιώσει κάποιος ότι όντως και φέτος θα ανέβουν 2 με την γνωστή διαδικασία (ένας κατευθείαν και ένας από play-off) και δεν άλλαξε κάτι.

Βαζω και τον Παπαγο στην...εξισωση λογω απειριας των περισσοτερων παιδιων του roster.
Ουσιαστικα οι μονοι με παραστασεις απο Α2 ειναι ο Δεδες,ο Φιλιππακος και ο Μελισσαρατος.
Ο Φακοπουλιδης ειχε πολυ μικρη συμμετοχη στο Παγκρατι στην Α2.
Δεδομενου οτι οι υπολοιπες ομαδες εχουν τουλαχιστον απο 5 παικτες με μεγαλη εμπειρια ετσι εβαλα και τον Παπαγο
σ αυτην την θεση.
Νομιζω φετος δεν θ αλλαξει κατι ως προς τα play off και play out.
gratipa1929
QUOTE (Blue piraeus @ Aug 12 2017, 00:10 ) *
Κωμικό ήταν φίλε
Αλήθεια επειδή ρωτάει ο συνοδοιπόρος, επειδή εκτιμώ ιδιαίτερα την άποψη σου, τι λες για το μέχρι σήμερα ρόστερ του εθνικού;

Μπορεί να υπήρξαν οι δύο απώλειες (Κόκκαλης-Αντωνάκης) που όντως είναι αρκετά σοβαρές καθώς ήταν δύο πενταδάτοι παίκτες και με μεγάλη επίδραση στο παιχνίδι σας, όμως θεωρώ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ότι κρατήσατε τον Μαχαίρα που ήταν η πραγματική κολόνα και τον άσο Λάανε, που φέτος θα είναι ακόμα καλύτερος έχοντας πλέον και την εμπειρία της ελληνικής πραγματικότητας. Και φυσικά τον Μάρτζο που λογικά θα αποτελέσει και τον μεγάλο σκόρερ σας για φέτος.

Από εκεί και πέρα σίγουρα θα χρειαστείτε δύο ακόμη γερές μεταγραφές, μία στην περιφέρεια και μία στους ψηλούς. Αν γίνει αυτό, θα συμφωνήσω με τον φίλο ότι φέτος θα πάτε ακόμα καλύτερα από πέρυσι.
Blue piraeus
QUOTE (gratipa1929 @ Aug 13 2017, 16:46 ) *
Μπορεί να υπήρξαν οι δύο απώλειες (Κόκκαλης-Αντωνάκης) που όντως είναι αρκετά σοβαρές καθώς ήταν δύο πενταδάτοι παίκτες και με μεγάλη επίδραση στο παιχνίδι σας, όμως θεωρώ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ότι κρατήσατε τον Μαχαίρα που ήταν η πραγματική κολόνα και τον άσο Λάανε, που φέτος θα είναι ακόμα καλύτερος έχοντας πλέον και την εμπειρία της ελληνικής πραγματικότητας. Και φυσικά τον Μάρτζο που λογικά θα αποτελέσει και τον μεγάλο σκόρερ σας για φέτος.

Από εκεί και πέρα σίγουρα θα χρειαστείτε δύο ακόμη γερές μεταγραφές, μία στην περιφέρεια και μία στους ψηλούς. Αν γίνει αυτό, θα συμφωνήσω με τον φίλο ότι φέτος θα πάτε ακόμα καλύτερα από πέρυσι.

Συμφωνώ απολύτως μαζί σου
Έχω την ίδια ακριβώς αναγνωση
Και θεωρώ πολύ μεγάλη την προσθήκη σκληβα
Πιστεύω ότι έχουμε το καλυτερο δίδυμο ψηλών στην κατηγορία και με λαανε Οικονομόπουλο θα κάνουμε οαρτυ
gate14
QUOTE(gratipa1929 @ Aug 13 2017, 16:46 ) *
Μπορεί να υπήρξαν οι δύο απώλειες (Κόκκαλης-Αντωνάκης) που όντως είναι αρκετά σοβαρές καθώς ήταν δύο πενταδάτοι παίκτες και με μεγάλη επίδραση στο παιχνίδι σας, όμως θεωρώ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ότι κρατήσατε τον Μαχαίρα που ήταν η πραγματική κολόνα και τον άσο Λάανε, που φέτος θα είναι ακόμα καλύτερος έχοντας πλέον και την εμπειρία της ελληνικής πραγματικότητας. Και φυσικά τον Μάρτζο που λογικά θα αποτελέσει και τον μεγάλο σκόρερ σας για φέτος.

Από εκεί και πέρα σίγουρα θα χρειαστείτε δύο ακόμη γερές μεταγραφές, μία στην περιφέρεια και μία στους ψηλούς. Αν γίνει αυτό, θα συμφωνήσω με τον φίλο ότι φέτος θα πάτε ακόμα καλύτερα από πέρυσι.


Ετσι ακριβως....εναν στην περιφερεια κ εναν στο 4 κ ολα καλα
Blue piraeus
QUOTE (gate14 @ Aug 14 2017, 00:50 ) *
Ετσι ακριβως....εναν στην περιφερεια κ εναν στο 4 κ ολα καλα

Στο προηγούμενο ποστ σου αλλιώς τα έγραφες πάντως...
gate14
Εγραφα πως εχουμε χασει δυο βασικους παικτες που πρεπει να αντικατασταθουν
Κ ο φιλος gratipa μιλησε για δυο ΓΕΡΕΣ μεταγραφες
Περαν λοιπον του Λαανε κ του Οικονομοπουλου στο 1 κ στο δυο ποιους αλλους εχουμε?
Περα του Περσιδη στο 4 ποιον αλλον εχουμε?
Δεν νομιζω λοιπον να ελεγα κατι διαφορετικο
Εχουμε 3 πενταδατους εως τωρα αντε 4 με τον Οικονομοπουλο και Περσιδη Σιολογκα Σκληβα για μπακ απ
Βλεπεις εσυ στο προσωπο των Σκιαθιτη Μαραγκιδη Φιλα πχ παικτες που θα βοηθησουν ΑΜΕΣΑ?
Οσο ταλεντο κ να εχουν παραστασεις απο Α2 δεν εχουν τα παιδια
Με δυο γερες μεταφραφες φτανεις στους 9 ας το πουμε κ ετσι παικτες....ιδανικο θα ηταν να ειχαμε κ 10 αλλα κ με 9 καλα ειμαστε
gate14
Για τις υπολοιπες ομαδες τωρα...
Περιστερι Ηρακλης κ Χολαργος μακραν οι πιο δυνατες...κ η ενισχυση τους θα συνεχιστει...ισως μονο το Περιστερι να εχει κλεισει το ροστερ του
Απολλων κ Λευκαδα δεν εχουν κλεισει ακομα αλλα θα ειναι επισης δυνατες
Καστορια...με το υλικο της που ανεβηκε συν τον μισο Αστακο συν ενα ξενο συν το Καραμολεγκο μπορει να κανει την εκπληξη
Αμυντας ...τοσα χρονια ιδιος προπονητης δεμενη ομασα δυσκολη εδρα θα ειναι δυνατος
Ερμης....ενισχυμενος ...δεν θα εζει προβλημα
Καρδιτσα...φθανει μια εδρα κ ενας Τζορτζεβιτς?Πολλα επισης τα ταξιδια
Λαρισα και Αρκαδικος αποδυναμωμενοι....η πρωτη θα το παλεψει στην εδρα της οσο μπορει
Μαρουσι κ Παπαγου...εδρες ιστορια κ εμπειροι προπονητες....δεν περνας ευκολα απο σαλουν κ μαρουσι
Ψυχικο...μαλλον αντιο ζωη....
Δουκας....ας προσεχε...
gratipa1929
Για περιφερειακό η γνώμη μου είναι ότι σαφώς χρειάζεται πρωτοκλασάτος παίκτης, κυρίως δυάρι, αλλά παράλληλα θα βοηθούσε να είναι combo guard, καθώς λείπει πολύ ένας βασικός σκόρερ στο 2 ενώ χρειάζονται και κάποιες ανάσες στον Λάανε σε προσαρμοσμένα σχήματα.

Για ψηλούς και εγώ τεσσάρι εννοούσα, φυσικά για βασικό, τον οποίο θα συμπληρώνει ο Περσίδης (από το περασμά του από το Παγκράτι και παρά την ομολουμένως θεαματική βελτίωσή του στον Ιωνικό, ξέρω δεν είναι έτοιμος ακόμα για Α2. Σε 1-2 χρόνια θα είναι έτοιμος παίκτης για αυτό το επίπεδο αν συνεχίσει να βελτιώνεται.

Και πιο αναλυτικά, επειδή θέλω να απαντήσω σοβαρά στους φίλους που με ρώτησαν:

Στο 1 έχετε τον Λάανε που θα τραβήξει όλο το βάρος στην οργάνωση και σαν συμπλήρωμα τον Οικονομόπουλο που όχι μόνο δεν έχει εμπειρία αλλά δεν είναι και καθαρός οργανωτής. Επίσης ο Σκιαθίτης (1-2 και αυτός) που λογικά θα απλά θα συμπληρώνει την δωδεκάδα.

Στο 2 δεν έχετε κανέναν παίκτη ουσιαστικά και εδώ είναι που θα πρέπει να δώσετε όλο το βάρος για μεταγραφή παικταρά-σκόρερ που θα αντικαταστήσει τον πρώτο σκόρερ Κόκκαλη. Ένας παίκτης σαν πχ τον Κακλαμάνο (που έκλεισε Καστοριά) ή σαν τον Δημάκο (που πήγε Α1) θα ταίριαζε γάντι. Υπάρχουν φυσικά και άλλοι πολλοί αντίστοιχοι ελεύθεροι αυτή τη στιγμή.

Στο 3 η κατάσταση παραμένει ως έχει με τον Μάρτζο να είναι 100% επαρκής. Μπακ απ δεν υπάρχει ωστόσο.

Στο 4 έχετε αρκετούς, αλλά όλοι αποτελούν στοιχήματα. Περισσότερο εξελίξιμο θεωρώ αυτή τη στιγμή το Σιόλογκα που πέρυσι σχεδόν μόνος του πάλευε για τον Φίλιππο Βέροιας στην Β Εθνική αλλά κάνει μόνο ως μπακ απ. Το ίδιο και ο Περσίδης. Ενώ ο Σκλήβας (4-5) που είναι φοβερός μπλοκέρ και ριμπάουντερ θεωρώ ότι πρέπει να αποτελέσει μπακ απ του Μαχαίρα στο 5. Είναι σαφώς περισσότερο πεντάρι παρά τεσσάρι.

Στο 5 με Μαχαίρα-Σκλήβα έχετε από τα πιο δυνατά δίδυμα στην κατηγορία και 100% πλήρεις.

Συμπερασματικά λοιπόν χρειάζονται 3 μεταγραφές, 2 βασικοί (1-2 και 4) και 1 αναπληρωματικός (3)

Σχετικά με τις υπόλοιπες ομάδες συμφωνώ με τον gate14 με μια διαφοροποίηση.

Για Ψυχικό και εγώ πίστευα ότι είναι πρώτο φαβορί για υποβιβασμό, αλλά τώρα ακούω για επιστροφή Νίκου που είναι ο καλύτερος οργανωτής και πασέρ στην Α2 αυτή τη στιγμή (και ως σκόρερ συμπαθητικός παράλληλα), για κοινοτικό ψηλό που θα κάνει τη διαφορά και σε συνδυασμό με την παρουσία Τσιώκου και Αναγνωστάκη πιστέυω θα πουλήσει ακριβά το τομάρι του.

Ο μόνος σίγουρα πεσμένος αυτή τη στιγμή είναι ο Δούκας που ακούγεται ότι θα κατέβει με το εφηβικό.
gate14
Να εισαι κακα φιλε gratipa.
Βλεπουμε λοιπον τα ιδια οσον αφορα τον Εθνικο
Για το Ψυχικο δεν ηξετα για Νικου κ κοινοτικο αλλα σιγουρα ειναι σε δυσκολη θεση κ με αυτους
Blue piraeus
QUOTE (gate14 @ Aug 14 2017, 11:09 ) *
Εγραφα πως εχουμε χασει δυο βασικους παικτες που πρεπει να αντικατασταθουν
Κ ο φιλος gratipa μιλησε για δυο ΓΕΡΕΣ μεταγραφες
Περαν λοιπον του Λαανε κ του Οικονομοπουλου στο 1 κ στο δυο ποιους αλλους εχουμε?
Περα του Περσιδη στο 4 ποιον αλλον εχουμε?
Δεν νομιζω λοιπον να ελεγα κατι διαφορετικο
Εχουμε 3 πενταδατους εως τωρα αντε 4 με τον Οικονομοπουλο και Περσιδη Σιολογκα Σκληβα για μπακ απ
Βλεπεις εσυ στο προσωπο των Σκιαθιτη Μαραγκιδη Φιλα πχ παικτες που θα βοηθησουν ΑΜΕΣΑ?
Οσο ταλεντο κ να εχουν παραστασεις απο Α2 δεν εχουν τα παιδια
Με δυο γερες μεταφραφες φτανεις στους 9 ας το πουμε κ ετσι παικτες....ιδανικο θα ηταν να ειχαμε κ 10 αλλα κ με 9 καλα ειμαστε

"Συνολο : 2 ΒΑΣΙΚΟΙ αθλητες που δεν εχουν αντικατασταθει
Εκτος των αλλων εχουμε χασει αλλα 6 παιδια απο την ομαδα που την περασμενη χρονια επαιξε πολυ καλο πραγματικα μπασκετ"
ΑΥΤΑ ΕΓΡΑΦΕΣ
2+6
Τώρα το ποιοι είναι οι έξι ποσό έπαιξαν και ποσό βοήθησαν είναι ηλίου φαεινότερο
Εγώ εξακολουθώ να λέω ότι ο προοονητης ξαι η διοίκηση ξερουν

QUOTE (gratipa1929 @ Aug 14 2017, 13:43 ) *
Για περιφερειακό η γνώμη μου είναι ότι σαφώς χρειάζεται πρωτοκλασάτος παίκτης, κυρίως δυάρι, αλλά παράλληλα θα βοηθούσε να είναι combo guard, καθώς λείπει πολύ ένας βασικός σκόρερ στο 2 ενώ χρειάζονται και κάποιες ανάσες στον Λάανε σε προσαρμοσμένα σχήματα.

Για ψηλούς και εγώ τεσσάρι εννοούσα, φυσικά για βασικό, τον οποίο θα συμπληρώνει ο Περσίδης (από το περασμά του από το Παγκράτι και παρά την ομολουμένως θεαματική βελτίωσή του στον Ιωνικό, ξέρω δεν είναι έτοιμος ακόμα για Α2. Σε 1-2 χρόνια θα είναι έτοιμος παίκτης για αυτό το επίπεδο αν συνεχίσει να βελτιώνεται.

Και πιο αναλυτικά, επειδή θέλω να απαντήσω σοβαρά στους φίλους που με ρώτησαν:

Στο 1 έχετε τον Λάανε που θα τραβήξει όλο το βάρος στην οργάνωση και σαν συμπλήρωμα τον Οικονομόπουλο που όχι μόνο δεν έχει εμπειρία αλλά δεν είναι και καθαρός οργανωτής. Επίσης ο Σκιαθίτης (1-2 και αυτός) που λογικά θα απλά θα συμπληρώνει την δωδεκάδα.

Στο 2 δεν έχετε κανέναν παίκτη ουσιαστικά και εδώ είναι που θα πρέπει να δώσετε όλο το βάρος για μεταγραφή παικταρά-σκόρερ που θα αντικαταστήσει τον πρώτο σκόρερ Κόκκαλη. Ένας παίκτης σαν πχ τον Κακλαμάνο (που έκλεισε Καστοριά) ή σαν τον Δημάκο (που πήγε Α1) θα ταίριαζε γάντι. Υπάρχουν φυσικά και άλλοι πολλοί αντίστοιχοι ελεύθεροι αυτή τη στιγμή.

Στο 3 η κατάσταση παραμένει ως έχει με τον Μάρτζο να είναι 100% επαρκής. Μπακ απ δεν υπάρχει ωστόσο.

Στο 4 έχετε αρκετούς, αλλά όλοι αποτελούν στοιχήματα. Περισσότερο εξελίξιμο θεωρώ αυτή τη στιγμή το Σιόλογκα που πέρυσι σχεδόν μόνος του πάλευε για τον Φίλιππο Βέροιας στην Β Εθνική αλλά κάνει μόνο ως μπακ απ. Το ίδιο και ο Περσίδης. Ενώ ο Σκλήβας (4-5) που είναι φοβερός μπλοκέρ και ριμπάουντερ θεωρώ ότι πρέπει να αποτελέσει μπακ απ του Μαχαίρα στο 5. Είναι σαφώς περισσότερο πεντάρι παρά τεσσάρι.

Στο 5 με Μαχαίρα-Σκλήβα έχετε από τα πιο δυνατά δίδυμα στην κατηγορία και 100% πλήρεις.

Συμπερασματικά λοιπόν χρειάζονται 3 μεταγραφές, 2 βασικοί (1-2 και 4) και 1 αναπληρωματικός (3)

Σχετικά με τις υπόλοιπες ομάδες συμφωνώ με τον gate14 με μια διαφοροποίηση.

Για Ψυχικό και εγώ πίστευα ότι είναι πρώτο φαβορί για υποβιβασμό, αλλά τώρα ακούω για επιστροφή Νίκου που είναι ο καλύτερος οργανωτής και πασέρ στην Α2 αυτή τη στιγμή (και ως σκόρερ συμπαθητικός παράλληλα), για κοινοτικό ψηλό που θα κάνει τη διαφορά και σε συνδυασμό με την παρουσία Τσιώκου και Αναγνωστάκη πιστέυω θα πουλήσει ακριβά το τομάρι του.

Ο μόνος σίγουρα πεσμένος αυτή τη στιγμή είναι ο Δούκας που ακούγεται ότι θα κατέβει με το εφηβικό.

Συμφωνώ όπως άλλωστε έγραψα και πριν σε αυτά που γραφεις
Μια μικρη διαφωνία για το 2.
Θεωρώ ότι ο Οικονομόπουλος είναι εξαιρετικός παίκτης ξαι φέτος θα βγει μπροστά
Ο Κόκκαλης έκανε τα νούμερα που έκανε πέρυσι και τα οποία δεν είχε κάνει ποτέ, ούτε και θα ξανακάνει γιατί όλη η ομάδα έπαιζε γι αυτόν
Φέτος ματτζος και Οικονομόπουλος θα είναι καλύτεροι είναι η άποψη μου
gate14
Και ο Χαλαρης βοηθησε και σαν4 και σαν 5 και ο Δροσος βοηθησε κ ο Παπαφλωρατος κ ολοι οσοι επαιξαν.
Ολη η ομαδα οσο επαιξε.
Γιαυτο κ ο προεδρος της διοικουσας τους αποκαλουσε ολους παιδια του

Να υπενθυμισω οτι περσι στις αρχες πολλοι λεγαμε για ελλειψη στο 1 ωσπου ηρθαν κατι συντριβες σε φιλικα κλπ και αυτες μας εκαναν να φερουμε γρηγορα γρηγορα τον Λαανε.
Ευτυχως ο Λαανε αποδειχθηκε λιρα 100 κ φετος θα ειναι ακομα πιο καλος
Τελοσπαντων συμφωνουμε πως θελουμε 2 η τρεις παικτες κ μενει να δουμε αν Σιολογκας Σκληβας Περσιδης μας βγουν
Σιγουρα η διοικηση ξερει κ σιγουρα ο κοουτς περισσοτερο απο ολους μας
Blue piraeus
QUOTE (gate14 @ Aug 14 2017, 17:49 ) *
Και ο Χαλαρης βοηθησε και σαν4 και σαν 5 και ο Δροσος βοηθησε κ ο Παπαφλωρατος κ ολοι οσοι επαιξαν.
Ολη η ομαδα οσο επαιξε.
Γιαυτο κ ο προεδρος της διοικουσας τους αποκαλουσε ολους παιδια του

Να υπενθυμισω οτι περσι στις αρχες πολλοι λεγαμε για ελλειψη στο 1 ωσπου ηρθαν κατι συντριβες σε φιλικα κλπ και αυτες μας εκαναν να φερουμε γρηγορα γρηγορα τον Λαανε.
Ευτυχως ο Λαανε αποδειχθηκε λιρα 100 κ φετος θα ειναι ακομα πιο καλος
Τελοσπαντων συμφωνουμε πως θελουμε 2 η τρεις παικτες κ μενει να δουμε αν Σιολογκας Σκληβας Περσιδης μας βγουν
Σιγουρα η διοικηση ξερει κ σιγουρα ο κοουτς περισσοτερο απο ολους μας

Έξι, οι εξής τρεις, ο δρόσος
benchwarmer
Συνεισφέροντας κι εγώ στην κουβέντα του Εθνικού, σίγουρα τα 1-2 ματς που είδα δεν είναι κριτήριο, είναι όμως τα στατιστικά. Σύμφωνα με τα οποία ο Εθνικός πέρυσι είχε μία καθαρά βασική πεντάδα, με 30 λεπτά μ.ο. και τον Οικονομόπουλο για 6ο με 20 λεπτά μ.ο. Όλοι οι υπόλοιποι είχαν κάτω από 12 λεπτά μ.ο. και 4 πόντους μ.ο., επομένως φαντάζομαι μπορούμε να πούμε ότι αντικαταστάθηκαν με αυτούς που ήρθαν.

Αυτοί που δεν νομίζω ότι έχουν αντικατασταθεί είναι οι Κόκκαλης, Αντωνάκης. Αν γίνει αυτό και για τους δύο (με παίχτες αντίστοιχου/ανώτερου επιπέδου), τότε ο Εθνικός θα είναι μέχρι και σε τροχιά πλει-οφ. Αίσθησή μου (και το λέω με πολύ καλή διάθεση, μην έχοντας καμία σχέση ούτε με τον Εθνικό ούτε με άλλη ομάδα, απλά χαζεύοντας τα ρόστερ κλπ) είναι ότι θα αποκτηθεί "μόνο" άλλος ένας βασικός και όχι δύο, και πως ο Εθνικός θα έχει μία "ήρεμη" σεζόν κάπου στη μέση της βαθμολογίας, χωρίς να κινδυνέψει.
gate14
QUOTE(benchwarmer @ Aug 14 2017, 21:39 ) *
Αυτοί που δεν νομίζω ότι έχουν αντικατασταθεί είναι οι Κόκκαλης, Αντωνάκης. Αν γίνει αυτό και για τους δύο (με παίχτες αντίστοιχου/ανώτερου επιπέδου), τότε ο Εθνικός θα είναι μέχρι και σε τροχιά πλει-οφ. Αίσθησή μου (και το λέω με πολύ καλή διάθεση, μην έχοντας καμία σχέση ούτε με τον Εθνικό ούτε με άλλη ομάδα, απλά χαζεύοντας τα ρόστερ κλπ) είναι ότι θα αποκτηθεί "μόνο" άλλος ένας βασικός και όχι δύο, και πως ο Εθνικός θα έχει μία "ήρεμη" σεζόν κάπου στη μέση της βαθμολογίας, χωρίς να κινδυνέψει.


+14
Gkos
QUOTE (gratipa1929 @ Aug 14 2017, 13:43 ) *
Ο μόνος σίγουρα πεσμένος αυτή τη στιγμή είναι ο Δούκας που ακούγεται ότι θα κατέβει με το εφηβικό.


Έβγαλε μια ωραία ανακοίνωση εχτες ο Δούκας ότι "θα στηριχτουμε στους πρωταθλητές νέους και εφήβους μας" κλπ κλπ.
Πολυ πολύ ωραία και σωστή.
Βέβαια υπάρχει ένα πολυ πολυ πολυ πολύ μικρό προβληματάκι.
Ασήμαντο θα έλεγα.
Σχεδόν όλοι έχουν φύγει(ή είναι στην διαδικασία να φεύγουν) .
Κατά τα άλλα καλή ιδέα.
gspara
Εγω θα συμφωνησω με Blue Piraeus για Οικονομοπουλο.Θεωρω οτι ο νεαρος ειναι ικανος να αναλαβει τον ρολο του μπροσταρη που ειχε ο Κοκκαλης.
Απο κει και περα με την προσθηκη ενος pf ( Σινης) και δυο μπακαπ ( Λαανε,2-3αρι) η ομαδα θα δειχνει και αναβαθμισμενη.
Blue piraeus
QUOTE (gspara @ Aug 14 2017, 22:55 ) *
Εγω θα συμφωνησω με Blue Piraeus για Οικονομοπουλο.Θεωρω οτι ο νεαρος ειναι ικανος να αναλαβει τον ρολο του μπροσταρη που ειχε ο Κοκκαλης.
Απο κει και περα με την προσθηκη ενος pf ( Σινης) και δυο μπακαπ ( Λαανε,2-3αρι) η ομαδα θα δειχνει και αναβαθμισμενη.

+14
gate14
Μπροζος κ Ναουμης στην Καστορια....
Δυναμωνει παρα πολυ η νεοφωτιστη ομαδα
Gkos
Σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες του ebasket το Λαύριο κατεβαίνει στην Α2 !


(Ουτε τους μαυρούκους στην φώτο δεν πρόσεξε ο συντάκτης να αναρωτηθεί πως μια ομάδα Α2 έχει τοσους ;;; )


gdanop
Νέες μεταγραφές ο Χολαργός. Κατά τη γνώμη μου δυνατός και με ουσία. Θα δούμε με τη χημεία .
Το γράψαμε; Ισχύει!
Τη φανέλα του Χολαργού θα φοράει τη νέα σεζόν ο Νίκος Παπανικολάου. Ο 32χρονος πάουερ φόργουορντ, λίγες μέρες μετά την αποχώρηση του από τον Δούκα, υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας με την ομάδα των βορείων προαστίων, ενισχύοντας τη φροντ λάιν της.
Το eBasket.gr σας είχε ενημερώσει από τις 9 Αυγούστου για το φλερτ του Χολαργού με τον πρώην παίκτη του Ψυχικού, ο οποίος πραγματοποίησε τρομερές εμφανίσεις την περασμένη σεζόν στο πρωτάθλημα της Α2, μετρώντας μέσο όρο 13 πόντους κι 7 ριμπάουντ.
Ο Χολαργός στοχεύει στην άνοδο στη Basket League, γι’ αυτό και προχώρησε σε ακόμα μία μεταγραφή από το πάνω ράφι. Εκμεταλλευόμενη τις εξελίξεις στον Δούκα, η ομάδα του Στέργιου Κουφού απέκτησε και τον Άγγελο Τσάμη. Ο 35χρονος γκαρντ, ο οποίος αγωνίστηκε τα τελευταία δύο χρόνια στον Προμηθέα, θα ενισχύσει ακόμα περισσότερο την ήδη ποιοτική περιφερειακή γραμμή του Χολαργού που αναμένεται να είναι μία από τις πιο ισχυρές ομάδες του φετινού πρωταθλήματος της Α2.
Α2 Εθνική κατηγορία

gratipa1929
QUOTE (Gkos @ Aug 17 2017, 12:11 ) *
Σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες του ebasket το Λαύριο κατεβαίνει στην Α2 !


(Ουτε τους μαυρούκους στην φώτο δεν πρόσεξε ο συντάκτης να αναρωτηθεί πως μια ομάδα Α2 έχει τοσους ;;; )

Χαχαχαχ είπαμε οι ζέστες φταίνε! smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Παιδιά ξέρει κανένας να μας γράψει το ρόστερ του Αμαρουσίου φέτος? Δεν ακούω τίποτα πέρα από την παραμονή του Σουρλή και την απόκτηση του Ντακούλια. Καθώς και την αποχώρηση των Χρονόπουλου και Σολωμού.
Dpetrovic3
Με τις προσθήκες των Τσιάμη Παπανικολάου δυναμώνει και αλλο ο Χολαργός!Κατ'εμε αυτή τη στιγμη ειναι ένα κλικ πίσω απο Περιστέρι Ηρακλή
Blue piraeus
QUOTE (Gkos @ Aug 17 2017, 12:11 ) *
Σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες του ebasket το Λαύριο κατεβαίνει στην Α2 !


(Ουτε τους μαυρούκους στην φώτο δεν πρόσεξε ο συντάκτης να αναρωτηθεί πως μια ομάδα Α2 έχει τοσους ;;; )

Τραγικοί!!!
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ Aug 17 2017, 16:40 ) *
Χαχαχαχ είπαμε οι ζέστες φταίνε! smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Παιδιά ξέρει κανένας να μας γράψει το ρόστερ του Αμαρουσίου φέτος? Δεν ακούω τίποτα πέρα από την παραμονή του Σουρλή και την απόκτηση του Ντακούλια. Καθώς και την αποχώρηση των Χρονόπουλου και Σολωμού.

Σουρλης-Ξυδας-Στασινος
Ντακουλιας-Γκουαλτιερι
Μιχαλουτσος
Στουκας- Κανελλης-Σεργιενκο
Ρεκουνιωτης-Παπαγεωργοπουλος- Μπακας
gate14
QUOTE(Dpetrovic3 @ Aug 17 2017, 17:09 ) *
Με τις προσθήκες των Τσιάμη Παπανικολάου δυναμώνει και αλλο ο Χολαργός!Κατ'εμε αυτή τη στιγμη ειναι ένα κλικ πίσω απο Περιστέρι Ηρακλή


Τσαμης τεραστια παικτουρα.....
Και ακομα δεν εχουν ανακοινωσει και ξενο...για να δουμε
marousara
Πως βλέπετε το ρόστερ του Αμαρουσίου? Με Κεραμιδά και μία ομάδα που σίγουρα θα είναι αξιόμαχη θεωρώ εφικτή
την είσοδο στα play-out. Κατά τ' άλλα φαίνεται πως το πρωτάθλημα θα είναι 2 ταχυτήτων με 5-6 ομάδες να ξεχωρίζουν σε μεγάλο
βαθμό και όλες τις υπόλοιπες να μην έχουν τεράστιες διαφορές μεταξύ τους.
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Aug 17 2017, 19:53 ) *
Σουρλης-Ξυδας-Στασινος
Ντακουλιας-Γκουαλτιερι
Μιχαλουτσος
Στουκας- Κανελλης-Σεργιενκο
Ρεκουνιωτης-Παπαγεωργοπουλος- Μπακας

Ευχαριστώ φίλε μου!

Απαντώντας και στον φίλο marousara, το ρόστερ σίγουρα δεν είναι από τα δυνατά της κατηγορίας, έχει αρκετές ελλείψεις έμπειρων παικτών αλλά έχει αρκετούς παίκτες που μπορούν φέτος να κάνουν το μεγάλο βήμα. Χαρακτηριστικές περιπτώσεις είναι ο Ρεκουνιώτης και ο Μιχαλούτσος που κάθε χρόνο έχουν ραγδαία βελτίωση και ίσως φέτος να είναι η χρονιά τους και μάλιστα σε υψηλότερο επίπεδο. Αυτό που δεν ξέρω είναι θα γίνουν άλλες προσθήκες?

Με δεδομένο ότι ο Δούκας θα είναι μία ομάδα που θα υποβιβαστεί απευθείας καθώς θα κατέβει με το εφηβικό, ο Αρκαδικός θα έχει πολύ αδύναμο ρόστερ και θα ξεκινήσει αργά προετοιμασία, ο Παπάγου και το Ψυχικό έχουν αδύναμα ρόστερ και η ΑΕΛ αποδυναμώθηκε, νομίζω ότι αυτές θα είναι και οι ομάδες που θα παλέψουν επί ίσοις όροις για την αποφυγή του απευθείας υποβιβασμού. Λίγο πιο πάνω αλλά όχι μακριά σε δυναμικότητα βρίσκονται ο Απόλλωνας Πάτρας και ο Ερμής Αγιάς.

Προσωπικά πιστεύω ότι το Μαρούσι είναι εφικτό ακόμα και να διεκδικήσει την "χρυσή" 10η θέση που γλυτώνει ακόμα και από τα πλέι άουτ. Πάντως στις 2 θέσεις του απευθείας υποβιβασμού δεν πιστεύω ότι θα καταλήξει σε καμία περίπτωση.
Περιστεριfan
QUOTE (marousara @ Aug 18 2017, 13:39 ) *
Πως βλέπετε το ρόστερ του Αμαρουσίου? Με Κεραμιδά και μία ομάδα που σίγουρα θα είναι αξιόμαχη θεωρώ εφικτή
την είσοδο στα play-out. Κατά τ' άλλα φαίνεται πως το πρωτάθλημα θα είναι 2 ταχυτήτων με 5-6 ομάδες να ξεχωρίζουν σε μεγάλο
βαθμό και όλες τις υπόλοιπες να μην έχουν τεράστιες διαφορές μεταξύ τους.

Η χημεια της ομαδας θα παιξει σημαντικο ρολο.Το ροστερ δεν λεει πολλα κατ εμε,πχ δεν υπαρχει 2ρι για Α2.Το ιδιο κι οι ψηλοι.Αμα υπηρχαν 2 εμπειροι παικτες απο Α2 στις θεσεις 2 & 4-5 τα πραγματα θα ηταν πολυ πολυ καλυτερα.Μιχαλουτσος κι Ρεκουνιωτης θα ειναι παικτες "κλειδια" γιατι καλυπτουν σημαντικες θεσεις.
pan24
1)Βρμπαντς,Μαστρογιαννοπουλος,Π.Ερμειδης
2)Αποστολιδης,Ναουμης
3)Κιτσουλης,Μπαζινας
4)Χειλαρης,Κουρεπης
5)Γοντικας,Αναγνωστοπουλος

99% το ροστερ του απολλωνα.Πως το βλεπετε?
Blue piraeus
QUOTE (pan24 @ Aug 18 2017, 14:18 ) *
1)Βρμπαντς,Μαστρογιαννοπουλος,Π.Ερμειδης
2)Αποστολιδης,Ναουμης
3)Κιτσουλης,Μπαζινας
4)Χειλαρης,Κουρεπης
5)Γοντικας,Αναγνωστοπουλος

99% το ροστερ του απολλωνα.Πως το βλεπετε?

Με εξαίρεση τον βρμπαντς που δεν τον ξέρω, αδύναμο, αλλά μια σκάλα πάνω από αρκαδικο, παπαγου, δούκα, κλπ, όπως έγραψε ο φίλος gratipa πιο πανω
gspara
Εντελως νεα ομαδα θα χρειαστει πολυ δουλεια εννοειται στο θεμα χημειας.Σημαντικο να βοηθησει ο Κροατης.Ειναι σιγουρα ασσος γιατι εγω βλεπω Αποστολιδη- Ναουμη στο 1??Ερωτηματικο και ο Γοντικας.Ο Κουρεπης μου αρεσει,πιστευω αδικηθηκε στον Αρκαδικο.Σε πρωτη αναγνωση μαλλον παει για αποφυγη πλειαουτ.
benchwarmer
QUOTE(pan24 @ Aug 18 2017, 14:18 ) *
1)Βρμπαντς,Μαστρογιαννοπουλος,Π.Ερμειδης
2)Αποστολιδης,Ναουμης
3)Κιτσουλης,Μπαζινας
4)Χειλαρης,Κουρεπης
5)Γοντικας,Αναγνωστοπουλος

99% το ροστερ του απολλωνα.Πως το βλεπετε?


Αν δεν υπήρχαν οι γνωστές 2-3 ομάδες που ακόμα δεν έχουν καν ξεκινήσει να φτιάχνουν το ρόστερ τους, θα ήταν για υποβιβασμό. Τώρα εκεί για τα playout, με Μαρούσι, ΑΕΛ κλπ.. Δεν έχω βέβαια και καμία εμπιστοσύνη στον προπονητή, σε αντίθεση με τον Κεραμιδά (Μαρούσι) ή ακόμα και τον Σορώτο (Παπάγου), που παρά τις ιδιορρυθμίες του είναι όντως καλός προπονητής.
Το κυριότερο για τον Απόλλωνα είναι ότι δυστυχώς δεν βλέπω και φως στα διοικητικά, στα ίδια και στα ίδια καταλήγουν. Μακάρι τουλάχιστον να ανταποκριθεί και να βοηθήσει ο κόσμος, θα είναι πολύ σημαντική η έδρα.

*Επιμένω ο Βρμπαντς (χωρίς να τον έχω δει) είναι 2άρι, είχε 0.8 ασίστ μια χρονιά και 4-5 εκτελεσμένα τρίποντα ανά ματς.
pan24
QUOTE (benchwarmer @ Aug 18 2017, 14:39 ) *
*Επιμένω ο Βρμπαντς (χωρίς να τον έχω δει) είναι 2άρι, είχε 0.8 ασίστ μια χρονιά και 4-5 εκτελεσμένα τρίποντα ανά ματς.

Τον βαζω στο 1 πιο πολυ γιατι δεν μου βγαινουν οι θεσεις
Ο ερμειδης σε καμια περιπτωση δεν ειναι ετοιμος να παιξει ακομα ενω αν θεωρησουμε οτι ο ναουμης(που δεν ειναι 1,εχει το υψος για 1 αλλα οχι τα υπολοιπα) θα παιζει στο 1 το διδυμο ναουμης-μαστρογιαννοπουλος θα ειναι απο τα χειροτερα της κατηγοριας
Ο αποστολιδης και λογω ηλικιας δεν πιστευω οτι πλεον μπορει να παιξει εκει

Και βεβαια εχεις δικιο για το θεμα προπονητη.Εχω παει πολλα χρονια πισω στο μυαλο μου και ακομα δεν εχω καταφερει να θυμηθω μια επιτυχημενη θητεια του παπαδοπουλου
nestoras kommatos
Την Δευτέρα 21/8 ξεκινάει η προετοιμασία του Ερμή Αγιάς για τη φετινή σεζόν που πρώτη φορά θα βρει το σωματείο της ανατολικής Λάρισας και γενικά σύλλογο από άλλη περιοχή του νομού στην Α2.

http://www.olabasket.gr/%CE%B12-%CE%B5%CE%...8-%CE%B3%CE%B9/
gratipa1929
QUOTE (pan24 @ Aug 18 2017, 14:18 ) *
1)Βρμπαντς,Μαστρογιαννοπουλος,Π.Ερμειδης
2)Αποστολιδης,Ναουμης
3)Κιτσουλης,Μπαζινας
4)Χειλαρης,Κουρεπης
5)Γοντικας,Αναγνωστοπουλος

99% το ροστερ του απολλωνα.Πως το βλεπετε?

Ακριβώς όπως το φανταζόμουν, με μια διαφοροποίηση που συνειδητοποίησα μόλις τώρα. Τρομερά αδύναμο το δίδυμο των σέντερ για Α2. Θα αποκτηθεί και τρίτος για βασικός?

Απο γκαρντ συμπαθητικά, αναλόγως βέβαια και αν βγει ο Βρμπαντς και ο Αποστολίδης δεν κάνει τόσο κακή χρονιά όπως πέρυσι. Αλλιώς πρόβλημα. Μου αρέσει πολύ το 3 και το 4, νομίζω θα είναι οι δυνατές θέσεις για τον Απόλλωνα φέτος με 2 εξαιρετικούς βασικούς παίκτες (Κιτσούλη, Χείλαρη) και τον Κουρέπη που βελτιώνεται διαρκώς.

Θα συμφωνήσω πάντως με αυτό που είπε ο benchwarmer ότι ο προπονητής δεν γεμίζει το μάτι σε σχέση με τους ανταγωνιστές... Όχι ότι είναι κατ'ανάγκη κακός προπονητής αλλά η πορεία του είναι τραγική όπου εργάστηκε τα τελευταία χρόνια, αφήστε που είναι και λίγο περίεργος χαρακτήρας...

Όπως είναι τώρα δύσκολα θα αποφύγει το μειονέκτημα έδρας στα πλέι άουτ.
G-arenas
QUOTE (gratipa1929 @ Aug 18 2017, 15:12 ) *
Ακριβώς όπως το φανταζόμουν, με μια διαφοροποίηση που συνειδητοποίησα μόλις τώρα. Τρομερά αδύναμο το δίδυμο των σέντερ για Α2. Θα αποκτηθεί και τρίτος για βασικός?

Απο γκαρντ συμπαθητικά, αναλόγως βέβαια και αν βγει ο Βρμπαντς και ο Αποστολίδης δεν κάνει τόσο κακή χρονιά όπως πέρυσι. Αλλιώς πρόβλημα. Μου αρέσει πολύ το 3 και το 4, νομίζω θα είναι οι δυνατές θέσεις για τον Απόλλωνα φέτος με 2 εξαιρετικούς βασικούς παίκτες (Κιτσούλη, Χείλαρη) και τον Κουρέπη που βελτιώνεται διαρκώς.

Θα συμφωνήσω πάντως με αυτό που είπε ο benchwarmer ότι ο προπονητής δεν γεμίζει το μάτι σε σχέση με τους ανταγωνιστές... Όχι ότι είναι κατ'ανάγκη κακός προπονητής αλλά η πορεία του είναι τραγική όπου εργάστηκε τα τελευταία χρόνια, αφήστε που είναι και λίγο περίεργος χαρακτήρας...

Όπως είναι τώρα δύσκολα θα αποφύγει το μειονέκτημα έδρας στα πλέι άουτ.

δεν εχει κατι το ιδιαιτερο σαν ροστερ ο απολλωνας ειδικα στους ψηλους. εγω λεω οτι πρεπει οπωσδηποτε να αποκτηθει ενας ακομα ψηλος π.χ σινης που ειναι και παιδι της ομαδας γιατι με 4 ψηλους συνολικα και απο αυτους ο μονος που ξερουμε οτι θα δωσει πραματα ειναι μονο ο ενας ο χειλαρης.

βεβαια απο το 1 εως το 3 θεωρω οτι μια χαρα ειναι η ομαδα ενω και στο 4 δεν θα εχουμε κανενα προβλημα. απλως ισως θα θελαμε κατι καλυτερο απο τον αποστολιδη και σιγουρα θελουμε ενα βασικο 5αρι ακομα. αν αποκτηθει ενα βασικο 5αρι(οχι και το καλυτερο της κατηγοριας αλλα ενας εμπειρος) τοτε μια χαρ θα παμε.

εγω παντως θεωρω οτι δεν θα εχει προβλημα παραμπονης ο απολλωνας. ισως μπει play-out αλλα και παλι δεν νομιζω να πεσει. αν δεν ηταν ετσι δουκας και αελ τοτε ισως ειχε προβλημα αλλα τωρα οχι.
pan24
Βλεπω τωρα οτι σε τοπικη εφημεριδα ο παπαδοπουλος δηλωσε:Κάναμε μεγάλη προσπάθεια, ολοκληρώσαμε το ρόστερ μας με τον καλύτερο τρόπο. Τώρα μας περιμένει όλους πολλή δουλειά
Οποτε το ροστερ εκλεισε.Ισως παρουν κανενα μικρο απο γ εθνικη να βοηθαει στις προπονησεις στους ψηλους αλλα οχι καποιον αλλο για βασικο

Δουκας σιγουρα πεφτει χωρις πλει αουτ και για τον αλλο που θα πεσει απευθειας βλεπουμε.Ο απολλωνας δεν θα κινδυνευσει να πεσει απευθειας αλλα στα πλει αουτ αν ειναι αυτο το ροστερ θα κινδυνευσει
Σημαντικο το τι θα κανει μεσα στην σεζον με τις ομαδες του ιδιου επιπεδου αφου τα μεταξυ τους αποτελεσματα μεταφερονται στα πλει αουτ
Dpetrovic3
QUOTE (pan24 @ Aug 18 2017, 15:59 ) *
Βλεπω τωρα οτι σε τοπικη εφημεριδα ο παπαδοπουλος δηλωσε:Κάναμε μεγάλη προσπάθεια, ολοκληρώσαμε το ρόστερ μας με τον καλύτερο τρόπο. Τώρα μας περιμένει όλους πολλή δουλειά
Οποτε το ροστερ εκλεισε.Ισως παρουν κανενα μικρο απο γ εθνικη να βοηθαει στις προπονησεις στους ψηλους αλλα οχι καποιον αλλο για βασικο

Δουκας σιγουρα πεφτει χωρις πλει αουτ και για τον αλλο που θα πεσει απευθειας βλεπουμε.Ο απολλωνας δεν θα κινδυνευσει να πεσει απευθειας αλλα στα πλει αουτ αν ειναι αυτο το ροστερ θα κινδυνευσει
Σημαντικο το τι θα κανει μεσα στην σεζον με τις ομαδες του ιδιου επιπεδου αφου τα μεταξυ τους αποτελεσματα μεταφερονται στα πλει αουτ

Αν όντως αυτο ειναι το ρόστερ του Απόλλωνα θα παλέψει να μη μπει στα πλέι αουτ.Θα παίξει μεγάλο ρόλο αν στηριχτεί τελικά απο τον κόσμο και δημιουργήσει δυνατή έδρα .Θα παλέψει νομιζω με ψυχικό -Μαρούσι -Παπάγο -Καρδιτσα-Αγια για αποφυγή των πλέι αουτ (στα μείον οτι μαλλον υστερεί σε προπονητικό επίπεδο σε σχέση με αυτές τις ομάδες) Δύσκολα θα αποφύγουν τις 3 τελευταίες θέσεις ΑΕλ -Αρκαδικος -Δούκας όπως έχουν τωρα τα πράγματα!
marousara
Για τον Αρκαδικό μην λέτε πολλά.. Γιατί και πέρυσι τα ίδια λεγόντουσαν.. και δεν θα κατεβάσει απλά ομάδα για να πέσει..
θα έχει παίχτες με σημαντική εμπειρία στην κατηγορία
QUOTE (Dpetrovic3 @ Aug 18 2017, 16:15 ) *
Αν όντως αυτο ειναι το ρόστερ του Απόλλωνα θα παλέψει να μη μπει στα πλέι αουτ.Θα παίξει μεγάλο ρόλο αν στηριχτεί τελικά απο τον κόσμο και δημιουργήσει δυνατή έδρα .Θα παλέψει νομιζω με ψυχικό -Μαρούσι -Παπάγο -Καρδιτσα-Αγια για αποφυγή των πλέι αουτ (στα μείον οτι μαλλον υστερεί σε προπονητικό επίπεδο σε σχέση με αυτές τις ομάδες) Δύσκολα θα αποφύγουν τις 3 τελευταίες θέσεις ΑΕλ -Αρκαδικος -Δούκας όπως έχουν τωρα τα πράγματα!

gate1010
Ο Ηρακλής τελικά κατά πάσα πιθανότητα θα παίξει Α2. Να δούμε τι θα καταφέρει ο Πανιώνιος. Βέβαια το κέρδισε δίκαια στον αγωνιστικό χώρο αλλά νομίζω παραμένει πρώτο φαβορί για φούντο.

Στα δικά μας τώρα. Το μέχρι τώρα ρόστερ:
γκαγκαλούδης
καλαιτζίδης
κακαρούδης
χαριτόπουλος
παπαδιονυσίου
αγγελακόπουλος
τσούκας

Αν τελικά μείνουμε Α2 θα συνεχίσουν Τότσιος και Γιαννακίδης. Ο Ρουτκάουσκας χαιρετάει.
Ο κοινοτικός θα είναι είτε ο Κοκ είτε τριάρι.


Δεν ξέρω αν το ρόστερ θα είναι αρκετό για άνοδο.Γνώμες εσείς που γνωρίζετε την κατηγορία;
Redoctor
QUOTE (gate1010 @ Aug 19 2017, 02:21 ) *
Ο Ηρακλής τελικά κατά πάσα πιθανότητα θα παίξει Α2. Να δούμε τι θα καταφέρει ο Πανιώνιος. Βέβαια το κέρδισε δίκαια στον αγωνιστικό χώρο αλλά νομίζω παραμένει πρώτο φαβορί για φούντο.

Στα δικά μας τώρα. Το μέχρι τώρα ρόστερ:
γκαγκαλούδης
καλαιτζίδης
κακαρούδης
χαριτόπουλος
παπαδιονυσίου
αγγελακόπουλος
τσούκας

Αν τελικά μείνουμε Α2 θα συνεχίσουν Τότσιος και Γιαννακίδης. Ο Ρουτκάουσκας χαιρετάει.
Ο κοινοτικός θα είναι είτε ο Κοκ είτε τριάρι.


Δεν ξέρω αν το ρόστερ θα είναι αρκετό για άνοδο.Γνώμες εσείς που γνωρίζετε την κατηγορία;

Γεια σου αδερφέ Ηρακληδεα! Για την ερχομενή Α2 μια χαρά είναι το ροστερ. Ειδικά αν ανεβαίνουν 2 και όχι 1 όπως θέλει ο ΕΣΑΚΕ. Αλλιώς θα γίνει σφαγή με Περιστέρι. Επίσης αν τυχόν ανέβει και ο Ιωνικός από Β θα χει και αυτος αρκετά δυνατό Ρόστερ.
gate14
Το Μαρουσι τα ματς που πρεπει να παρει θα τα παρει στην πολυ δυνατη του εδρα .
Κοσμος κ προπονητης θα σωσουν την ομαδα των ΒΠ
Ειτε μεσω play out ειτε στο παρατσακ θα τα αποφυγει κ θα σωθει

Ο Ηρακλης ειναι Ηρακλης
Εδρα ιστορια κοσμος εμπειρο υλικο
ΓΣΠ κ ΗΡΑ απο την στιγμη που ο δευτερος ολοκληρωσει το ροστερ του μακραν τα φαβορι για πανω


polykos
Ο Ηρακλής αναμένει τις εξελίξεις σχετικά με Λάρισα-Φάρο.
Μέχρι να ξεκαθαρίσει αυτό, δεν θα κινηθεί για άλλους παίκτες
polykos
QUOTE(polykos @ Aug 19 2017, 15:09 ) *
Ο Ηρακλής αναμένει τις εξελίξεις σχετικά με Λάρισα-Φάρο.
Μέχρι να ξεκαθαρίσει αυτό, δεν θα κινηθεί για άλλους παίκτες

Ξέχασα να συμπληρώσω το όνομα του Γιάννη Αθανασούλα που "έκλεισε" χθες.
Απο εδώ και πέρα ισχύει η αναμονή.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.