Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ SUPERFOODS - CSKA MOSCOW
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4
pan24
Αν την επομενη αγωνιστικη κερδισουμε και εμεις και η φενερ και η μπασκονια,στους 8 εμεις παιζουμε με μπασκονια και ο ολυμπιακος με φενερ?
Reggie Miller 31
QUOTE (garou @ Mar 31 2017, 22:59 ) *
αν κερδισουμε την μακαμπι σιγουρα οτι και να γινει στα αλλα παιχνιδια
αν χασουμε θα πρεπει να κερδισει η μπασκονια

Κάτσε μην πάει να επιλέξει αντίπαλο η Μπασκόνια... Μόνο αυτό με φοβίζει απο αυτούς.
Dreamerpanos
QUOTE (garou @ Apr 1 2017, 00:00 ) *
σε σεναριο που χασουμε
καρδισει η μπασκονια η φενερ και η εφες τι γινεται?
4πλη ισοβαθμια?και?


Σε οποιαδήποτε ισοβαθμία υπάρχει μέσα ή Μπασκόνια είμαστε 4οι.
garou
QUOTE (pan24 @ Apr 1 2017, 00:01 ) *
Αν την επομενη αγωνιστικη κερδισουμε και εμεις και η φενερ και η μπασκονια,στους 8 εμεις παιζουμε με μπασκονια και ο ολυμπιακος με φενερ?

ναι
πολυ πιθανο το σεναριο ολυμπιακος φενερ
nvip13
Με το ενα ποδι και κατι 4οι!

Παμε να καθαρισουμε και την Μακαμπι να μην περιμενουμε αποτελεσματα κτλ.

Ενα θαυμα να ανεβει και ο Γιαννης γιατι δεν γίνεται να παιζει έτσι και το final4 δεν θα ειναι τοσο μακρια.
garou
QUOTE (Dreamerpanos @ Apr 1 2017, 00:01 ) *
Σε οποιαδήποτε ισοβαθμία υπάρχει μέσα ή Μπασκόνια είμαστε 4οι.

αρα ουσιαστικα αν κερδισει η μπασκονια οτι και να γινει στα υπολοιπα παιχνιδια ειμαστε 4οι?
Quincy
QUOTE(pan24 @ Mar 31 2017, 21:01 ) *
Αν την επομενη αγωνιστικη κερδισουμε και εμεις και η φενερ και η μπασκονια,στους 8 εμεις παιζουμε με μπασκονια και ο ολυμπιακος με φενερ?


Ναι, αν δεν χάσει η Εφες. Νομίζω το μόνο σενάριο που δεν δίνει 4η θέση στον ΠΑΟ είναι να χάσουν όλοι εκτός την Φενέρ.
chrisgl_13
Η ομάδα με έχει διαψεύσει.Μπράβο σε όλους. Maybe Μπασκόνια?
Dreamerpanos
QUOTE (garou @ Apr 1 2017, 00:02 ) *
αρα ουσιαστικα αν κερδισει η μπασκονια οτι και να γινει στα υπολοιπα παιχνιδια ειμαστε 4οι?


Yeap.

Απλά είναι το ματς που ξεκινάει πιο αργά από όλα αυτό της Μπασκόνια.
Stojako
QUOTE (pan24 @ Apr 1 2017, 00:01 ) *
Αν την επομενη αγωνιστικη κερδισουμε και εμεις και η φενερ και η μπασκονια,στους 8 εμεις παιζουμε με μπασκονια και ο ολυμπιακος με φενερ?



Αν την επόμενη αγωνιστική έχουμε φυσιολογικά αποτελέσματα (νίκη Μπασκόνια με Ζαλγκίρις, νίκη Παο με Μακάμπι, νίκη φενέρ με Μπαρτσελόνα) τότε είναι στο χέρι της Ρεάλ που είναι ΣΙΓΟΥΡΑ πρώτη να χάσει από Εφές στην Μαδρίτη και να στείλει την φενέρ στην Τσσκα. smiley.gif


xomitsious
Μπραβο στην ομαδαρα μας!
Καταπληκτικο παιχνιδι, θυμισε τελικο 2007.

Παμε σαν αλλοτε...
louie
Ομολογώ οτι παρότι καταλάβαινα πόσο σημαντική ήταν η απώλεια του γκιστ και ήξερα οτι με αυτόν θα ήμασταν άλλη ομάδα δεν περίμενα οτι θα γυρίσει σε τόσο καλή κατάσταση και θα ανεβάσει τόσο άμεσα την ομάδα. Ρεαλ, Αρμάνι, μπασκόνια, τσσκα μόνο νίκες από όταν επέστρεψε. Δένει ολη την άμυνα, προσφέρει hustle plays σε άμυνα και επίθεση και σε ανεβάζει δύο σκάλες σαν σύνολο.

Θα αφήσω τα "μεγάλη νίκη" κτλ. Παναθηναικος είσαι, η μεγαλύτερη ομάδα του ευρωπαϊκού μπάσκετ. Οι μεγάλες νίκες είναι υποχρέωση
chrisgl_13
ΞΥΠΝΗΣΑΝΕ ΜΝΗΜΕΣ ΑΔΕΡΦΙΑ!
Putnam

ειδαμε και αρκετα διδυμο καλαθη-τζειμς σε κρισιμα λεπτα, ο καλαθης ανεβαινε σε αποδοση οσο κυλαγε το ματς

του γκιστ δεν του πολυβγηκε το παιχνιδι επιθετικα δεν δοκιμαστηκε καν πικ ν ρολ και του σιγκλετον που ηταν μετριος για τα στανταρτς του αν και επιασε τον μ.ο. ποντων του

παππας πολυ καλος αμυντικα αν και εφαγε ενα κρισιμο τριποντο στη μουρη, νικολς θετικος (εχει παρει την θεση του μπλουμς στην καρδια του χατζη), γκαμπριελ αχρωμος, μπουρουσης κακος αλλα ποιον να βαλει, φελντειν κακος, ιτουδης καλος γιατι πιστευω δεν τα εδωσε ολα (προσωπικη εντυπωση)
garou
QUOTE (Putnam @ Apr 1 2017, 00:12 ) *
ειδαμε και αρκετα διδυμο καλαθη-τζειμς σε κρισιμα λεπτα, ο καλαθης ανεβαινε σε αποδοση οσο κυλαγε το ματς

του γκιστ δεν του πολυβγηκε το παιχνιδι επιθετικα δεν δοκιμαστηκε καν πικ ν ρολ και του σιγκλετον που ηταν μετριος για τα στανταρτς του αν και επιασε τον μ.ο. ποντων του

παππας πολυ καλος αμυντικα αν και εφαγε ενα κρισιμο τριποντο στη μουρη, νικολς θετικος (εχει παρει την θεση του μπλουμς στην καρδια του χατζη), γκαμπριελ αχρωμος, μπουρουσης κακος αλλα ποιον να βαλει, φελντειν κακος, ιτουδης καλος γιατι πιστευω δεν τα εδωσε ολα (προσωπικη εντυπωση)

γιατι να μην τα εδωσε ολα?σημερα εχασε την επιλογη,τωρα η ρεαλ επιλεγει
αν χασει απο την εφες του στελνει την φενερ
garou
QUOTE (john wick @ Apr 1 2017, 00:20 ) *

ο αστηρ πως γινεται να ισοβαθμισει με εμας?
Ledas
Τρέλα η ομάδα σήμερα, αν συνυπολογίσουμε με ποιον παίζαμε. ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ.

Ομολογώ ότι έχω πέσει πολύ έξω στις προβλεψεις μου σε σχέση με αυτά που βλέπαμε πριν λίγο καιρό. Η ομάδα έχει βελτιωθεί τρελά. κάτι η φυγή τζεντίλε. Κάτι η επιστροφή γκιστ. Φορμαριζομαστε στο κατάλληλο σημείο. Απόδειξη; Δυο νικες επι των κορυφαίων ομάδων συν το πρώτο τεράστιο διπλό για φέτος. Πλεον το πλεονέκτημα της έδρας είναι στο χέρι μας μιας και ακόμα και αν δεν κερδίσουμε την μακάμπι, αν νικήσιε η μπασκόνια είμαστε 4οι.

οφείλω να παραδεχτώ ότι το παιχνίδι με ρεαλ και τσσκ τα θεωρούσα πριν λίγο καιρό ακατόρθωτα να τα κερδίσουμε. Πολλά παιδιά το πιστεύανε και εγω σαν απαισιοδοξος τους χαλαγα το όνειρο. Παραδεχομαι ότι έπεσα τελείως έξω και τους δίνω κρεντιτ για την πιστη τους στην ομάδα.

Σημερα όμως αποδείχτηκαν πολλά πράγματα: Οτι μια ομάδα θέλει πίστωση και υπομονή για να δείξει πράγματα. Οτι ο τσάβι τα πήφε μια χαρά σήμερα και δε χρειάζεται να είμαστε ισοπεδωτική και να περιμένουμε να δούμε τη δουλειά του. Αυτά που λέγονταν για την ήττα από ζαλγκίρις ότι ήταν βάσησ χεδίου για να πέσουμε με ρεαλ ήταν εκτός πραγματικότητας. οτι καμία ομάδα δε κατεβαίνει να χάσει ή να παίξει χαλαρά όπως λεγόταν για ρεαλ και τσσκ σήμερα. Ολοι παίζουν για την νίκη.

Επίσης η ομάδα μας θα μας κάνει καρδιακούς. Δευτερο απανωτο παιχνίδι με παραταση. Γενικά φετος έχουμε φαει αρκετές παρατάσεις. ισως είναι καλό και δείγμα ότι δε τα παρατάμε.

Για τους παίχτες δε θα πω πολλά.

Για μενα MVP ήταν: Ο ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΖΕΗΜΣ. Μπορεί να έκανε τραβηγμενα μερικά πράγματα. Αλλά η μαχες στην άμυνα στα ριμπαουντς. Οι καθοριστικοί πόντοι του. Τα ριμπαουντς του. Η ηρεμία του στο τέλος. Μιλάμε σημερα τον καταχάρηκα γιατί ήταν ψυχάρα. ΣΥΓΛΟΝΙΣΤΙΚΟΣ.

Ακολούθησαν σιγκλετον και ρίβερς. Από κει και πέρα όλοι βοήθησαν. γενικά νομίζω κανείς δεν υστέρησε. Ολοι προσθέσαν κάτι λίγο πολύ σε σύγκριση με τα τρια πρώτα μας βιολιά. Ο παππάς (τρελό πάθος)-καλάθης σε μεγαλύτερο βαθμό, μέχρι και ο Μπουρούσης (τρομερές μάζες σε άμυνα και επίθεση (ειδικά μόλις φρτώθηκε ο γκιστ με φαουλ και επρεπενα μπει μπροστά, ο γκάμπριελ (προσεφερε αρκετά για το ρόλο του) και ο νικολς φελνταιν σε λίγο μικρότερο βαθμό.

Συγχαρητήτιρια στην ομάδ απου μας ξανακάνει περήφανους. Συγχαρητήρια στον τσαβι. Συγχαρητήρια στον νικ που παρα την πίεση δε λυγίζεικαι προσφέρει όσο μπορεί (στα τελευταία λεπτά μόνο με λούζερ δε μου έμοιασε μιας και έκανε ένα σωρό καθοριστικά πράγματα.

Ηighlights: Η κεφαλια στην μπάλα του σίγκλετον. Δε ξερω γιατί γέλασα πολύ. Η απαίτηση του παππάς να ξεσπάσει ο κόσμος και να μπει στο παιχνίδι. Χρειαζόμαστε και τέτοιους παίζτες που επικοινωννούν με τον κόσμο και μας βοηθάνε να φλεγεται η έδρα και να χρησιμοποιούμε όλα τα όπλα. Επίσης η προσποίηση του ντεκολο και η πάσα πίσω από την πλάτη. Το κλατς τριποντο του τεοντοσιτς (του λούζερ ντε). Η φοβερή εμφάνιση του βοροντσέβιτς. Αν καιαντιπαθώ τον χατζη και ειπε πάλι τα δικά του, συμφωνώ ότι ήταν αν όχι ο καλύτερος της τσσκ, ένας από τους καλύτερους. Ωρες ώρες χόρευε.

Τα κακά απότ ους αντιπάλους. Ηρταν αρκετά αστοχοι από το τρίποντο αλλά και τις βολές. Και δε μας έχιε συνηθίσει. Επίσης το υφάκι του Ιτούδη δε μου αρεσε καθόλου. Πολύ ψιλομύτικο και εριωνικό. μπορεί να κάνω και λάθος. Παντως αν τον συγκρίνεις με τον δικό μας τον ζεν τσαβι (ειδικά με την διαιτησία), μου χτύπησε άσχημα. Και δε νομίζω να αδικήθηκε και η τσσκ καθόλυο σήμερα. καναν πολλά λαθος σφυρίγματ ακαι για τις δυο πλευρές. Η αλήθεια είναι ότι της τσσκ φάγαν πολλά φαουλ που πολλά δεν ήταν για μένα. Αλλά δε καθόρισαν το αποτέλεσμα πυο ήταν ντερμπι μέχρι τέλους. παντως η τσσκ δε φαινόταν ότι είναι ικανή να κερδίσει και ας ήταν κλειστό το παιχνίδι. Εγω μεχρι τέλους είχα την εντύπωση ότι θα το πάρουμε ότι και να γίνει. Αυτή την αύρα μου βγάζαν οι δύο ομάδες. Η τσσκ δ εμπορούσε να πιάσει καμία καλή διαφορά και να μας σκοτώσει.

Το πιο ωραίο σήμερα ήταν το γήπεδο.ΦΟΒΕΡΗ ατμόσφαιρα. Παιζει να ήταν η καλύτερη εικόνα του ΟΑΚΑ φέτος. Συνεχεια φασαρία συνθήματα και παλμός. Και στο τελος τρελά πανηγύρια. Με τέτοιο γηπεδο ολούς θα τους κοιτάμε στα μάτια. Και οι παιχτες φέρεται να το γουστάρουν αυτό.

Επίσης επιτέλους ξαναβάλανε τις πτυσομενες κερκίδες πίσω από τους πάγκους και έγινε πιο ζεστό το γήπεδο. Τωρα στα δύσκολα θα χρειασοτύν και αυτές και θα γεμίσουν.


QUOTE (SG3ptshooter @ Mar 31 2017, 12:49 ) *
Αποχαιρετήσαμε τέσσερις δημοσιεύσεις, έδωσα και τα 2 πρώτα μου fouls. Varvos - Ledas 1-1 τελικό.
Why can't we all just get along.. hippy.gif.jpeg


Μιας και το ρίχνεις στην πλάκα, με αυτά που λέχθηκαν το πρωί δεν ήταν 1-1 (παρά μόνο στις διαιτητικές αποφάσεις). 3-0 υπερ μου από το ημίχρονο. Συγχαρητήρια για τα πρώτα σου φάουλ, αλλα δεν είναι κάτι για να καυχηθεις. Ελπιζω να μη τα χιλιάσεις. Δε λέω ότι δεν έκανες καλά. Απλά λίγο τακτ όταν ριχνεις ποινές. Ειδοποίησε και τέλος.
CG.
Απιστευτο ματς
Απιστευτη νικη
Απιστευτη ατμοσφαιρα
Η επιστροφη γκιστ εδεσε την αμυνα και αλλαξε ολη η ομαδα
Τωρα το χρεος μας στο ισραηλ και καλοςηρθες λαμποραλ.
Της χρωσταμε κατι απο περσι
Dreamerpanos
QUOTE (garou @ Apr 1 2017, 00:23 ) *
ο αστηρ πως γινεται να ισοβαθμισει με εμας?


Με τρίποντο tongue.gif
CG.
QUOTE (Stojako @ Apr 1 2017, 00:05 ) *
Αν την επόμενη αγωνιστική έχουμε φυσιολογικά αποτελέσματα (νίκη Μπασκόνια με Ζαλγκίρις, νίκη Παο με Μακάμπι, νίκη φενέρ με Μπαρτσελόνα) τότε είναι στο χέρι της Ρεάλ που είναι ΣΙΓΟΥΡΑ πρώτη να χάσει από Εφές στην Μαδρίτη και να στείλει την φενέρ στην Τσσκα. smiley.gif

Αυτο θα ναι τραγελαφος smiley.gif
provat
QUOTE(garou @ Apr 1 2017, 00:23 ) *
ο αστηρ πως γινεται να ισοβαθμισει με εμας?


Δεν γινεται. Ειναι στο 16-13.
Ο Παναθηναικος στο 18-11

Προφανως το αρθο ειναι διασκευη προυπαρχουσας καταστασης και δεν διεγραψαν καποια ενδεχομενα.
garou



77.gif
MaJesty23
Πολύ άδικο κράξιμο σε Μπουρού...μιλάμε για τρομερό ξύλο χωρίς φάουλ.Οποιος έχει παίξει κοντά σε καλάθι,ξέρει οτι το τόσο ξύλο σε κουράζει...πόσο μάλλον οταν δεν παίρνεις με τίποτα φάουλ.

Τι να πώ για ματς...Περηφάνια που ο εξάστερος,μπαίνει δειλά δειλά στις κορυφαίες 6 ομάδες της Euroleague,μετά απο χρόνια!

Παππά σε έχω κράξει πολλές φορές...οχι επειδή δεν σε πίστευα αλλά επειδή θυμώνω πάντα με τους underachievers απο επιλογή.Μπράβο Νικόλα που γύρισες το κουμπι.

Καλάθαρος is back!!!Gist αεροπορία,Singleton τραίνο σε ράγες και K.C σαν sniper!

Ενα μεγάλο ευχαριστώ στην οικογένεια Γιαννακόπουλο(ακόμα και ο Δημήτρης μπορεί να χει κάνει εκατομμύρια λάθη ,αλλά είναι πράσινο κάθε κύτταρο του).Δεν έγινε κάτι ακόμα ,δεν πήραμε κύπελλα αλλά νομίζω επιστρέφουμε σιγά σιγά....2-3 αλλαγές του χρόνου και δεν θα έχουμε ταβάνι.

Respect σε Milos.Οποιος τον έβρισε σήμερα,είναι ιερόσυλος...ασχέτως του κόκκινου παρελθόντος ,ο τύπος είναι ο ορισμος της αλητικης μπασκετόφατσας ,ενας αρτίστας!

Αυτα !!Μιλάνε και 4 μπυρονια!Cheers! smiley.gif
whaler
Η ατμόσφαιρα στο γήπεδο ήταν εκπληκτική, θύμισε τις μεγάλες δόξες του παρελθόντος. Και εκεί θα επιστρέψουμε αν συνεχίσουμε με αυτά τα βήματα.
Συγχαρητήρια σε παίκτες - προπονητή. Δικαιωνόμαστε όλοι όσοι λέγαμε ανα τακτά χρονικά διαστήματα για την υπομονή που χρειάζεται η ομάδα, για τον Παππά και το πόσο μπορεί να βοηθήσει σε οποιαδήποτε πλέον μεριά του παρκέ.
Ο Μπουρούσης, για μένα, αν εξαιρεθεί το λάθος στα τελευταία δευτερόλεπτα ήταν συγκλονιστικός και πάλεψε όσο μπορούσε, με όποιο τρόπο μπορούσε.
Η καρδιά μας πήγαινε και ερχόταν, ταυτόχρονα ανοιχτά τα κινητά για την τεράστια rolleyes.gif Ρεάλ, στιγμές που μόνο αυτή η ομάδα μπορεί να προσφέρει. Η φανέλα ήταν και θα παραμείνει βαριά. Χαίρομαι που, έστω, οι παίκτες που αγωνίζονται στον Παναθηναϊκό, καταλαβαίνουν σε ποιο σύλλογο αγωνίζονται. Είναι η μεγαλύτερη χαρά αυτή η προσπάθειά τους.
Με αργά και σταθερά βήματα, με συγκρατημένη αισιοδοξία, το Final 4 είναι πιο κοντά από ποτέ.
Τα κεφάλια μέσα και η σεζόν τώρα αρχίζει.
j-kidd13
Καταρχην,να πω οτι μιλαμε για μια συγκλονιστικη ατμοσφαιρα.Δεν νομιζω να υπαρχει καλυτερη στην ευρωπη.
Απο κει και περα,πολυ καλος Παναθηναικος στη μεγαλυτερη διαρκεια του αγωνα,και ακρως θετικο,οτι στα κενα του διαστηματα,που υπηρξαν στο 3ο και 4ο δεκαλεπτο,και στα οποια θα μπορουσε η ΤΣΣΚΑ να περασει οχι με 3 και 4,αλλα και με παραπανω,τα διαχειριστηκε σωστα και γυρισε γρηγορα στο ματς.Μπουρουσης εφαγε για αλλο ενα ματς το ξυλο της αρκουδας,σπρωξιες κλπ,ο Αγκουστιν του δωσε και για το σπιτι,αλλα η μπιλια μεσα στη σφυριχτρα δεν κουνιοταν.
Το σημαντικοτερο ειναι οτι ο Παναθηναικος ειναι ενα βημα απο την 4αδα(περιμενω να διαβασω απο διαφορους ειδημονες,με ποιο σεναριο θα αποκλειστουμε τωρα),και οτι η εικονα του ειναι αισθητα βελτιωμενη.
το_καλύτερο_3d
Τι σου κάνει ο φούστης ο χρόνος..
Εκεί που ο παναθηναικός δεν σταυρωνε νίκη εκτός εδρας,εκει που παιζόταν αν θα μπει στην 8αδα είναι κατα 90% στο final4 και ο ολυμπιακος που όλη τη χρονια παλευε να εξασφαλίσει μια ομολογουμένως πολύ καλή θέση θα βρει απεναντί του την φενερ με ότι συνεπάγεται αυτο...
Μακάρι να περάσουν και οι 2 στο final4.
Μακάρι να "στείλει" η ρεαλ την φενερ πάνω στην τσσκα.
SG3ptshooter
Μιας και γράφω, μπράβο στην ομάδα, τίποτε άλλο. Κυρίως μπράβο στο πόσο είχαμε ξεχάσει πως έλειπε ο Gist. Εποχές -2012, τι ευτυχέστερο..

Δε θα κουραστείτε ποτέ να υπερασπίζεστε τους πάντες, αν σπεύδετε να δικαιολογήσετε τον αποψινό Μπουρούση.. Ξέρω ξέρω αντιπαραγωγική γκρίνια. peace.gif

offtopic.gif

QUOTE(Ledas @ Apr 1 2017, 00:23 ) *
Μιας και το ρίχνεις στην πλάκα, με αυτά που λέχθηκαν το πρωί δεν ήταν 1-1 (παρά μόνο στις διαιτητικές αποφάσεις). 3-0 υπερ μου από το ημίχρονο. Συγχαρητήρια για τα πρώτα σου φάουλ, αλλα δεν είναι κάτι για να καυχηθεις. Ελπιζω να μη τα χιλιάσεις. Δε λέω ότι δεν έκανες καλά. Απλά λίγο τακτ όταν ριχνεις ποινές. Ειδοποίησε και τέλος.

Δε με ξέρεις, πως λειτουργώ, δεν είσαι υποχρεωμένος προφανώς να με ξέρεις, σίγουρα όπως και πολλοί άλλοι που μπορεί να με αναγνωρίζουν από χρόνια στα πλαίσια του forum δεν ξέρεις τι άνθρωπος είμαι πραγματικά. Μπορώ μόνο να ελπίσω πως θα με πιστέψεις.

"Έκανα πλάκα" γιατί είναι συνήθεια, αν έχει παράπονο η επιτελική ομάδα πως δε συνάδει το ύφος μου με συμπεριφορές διαχειριστή ίσως να χει και δίκιο. Αλλά προτιμώ να μην αλλάξω στα γεράματα, αν μου ζητήσουν να βγω είναι το μόνο εύκολο. Η αναφορά στα πρώτα fouls το τελευταίο πράγμα που ήταν ήταν εκδήλωση αυτοϊκανοποίησης, πάλι εσωτερικής κατανάλωσης αναφορά ήταν προς παλιόφιλο που μου λέει μήνες "εσύ δεν πρόκειται να βάλεις foul ποτέ", γιατί όπως κι άλλοι με βλέπει λίγο φλωροευγενικό και φιλειρηνικοαναρχοάπλυτο, αν εξαιρέσεις το πόσο συχνότατα κάνω μπάνιο δεν πέφτουν και πολύ έξω. Επιβεβαιώνονται μάλλον απ' τη διάθεση που έχω να γράψω αυτό το post. Πιστεύω παρερμήνευσες κι όχι με δική σου ευθύνη το ακατάλληλο για mod ύφος μου ή την απλή αναφορά, έτσι την αντιμετώπισα, του ορόσημου ως απουσία "τακτ". Δεν είχα την πρόθεση να προσβάλλω κανέναν σε αντίθεση με κάμποσα posts που με στεναχώρησαν σήμερα, δεν εντοπίζω σε σένα αποκλειστικά το πρόβλημα σε όσα έγιναν. Θα είμαι πιο ρομποτικός στα όποια επόμενα τιμωρητικά posts όπως και να χει.

Ενιγουέι αφού λες οκ χωρούσε η ποινή καθεαυτή πέφτω παράδοξα ήσυχος για ύπνο.
jonaldidhs
Μεγαλη νικη..

Καλος ο Μπουρουσης παρα τα οσα αντιθετα διαβαζω,καθως κερδισε 3 φαουλ για πλακα απτον Φριλαντ,κερδισε αλλα δυο τρια απτον Ογκουστιν και κανα δυο απτον Χαινς και μετα σταματησαν να του σφυριζουν φαουλ καθως η ΤΣΣΚΑ θα ξεμενε απο ψηλους..Τον εκλειναν 3-4 παιχτες οποτε επαιρνε την μπαλα και την μοναδικη που δεν το εκαναν το δευτερο ημιχρονο περασε για πλακα τον Ογκουστιν και καρφωσε στα μουτρα του..Στο πρωτο μερος που τον σφυριζαν σωστα ηταν πολυ καλος..στο δευτερο που σταματησαν να τα σφυριζουν (και γενικα αφηναν το πιο σκληρο παιχνιδι ) εδειξε κακος, αλλα για μενα ηταν θετικοτατος..

Πολυ καλος ο Παπας..Απιστευτη ψυχη..Ετσι σε θελουμε Νικολα..

Ριβερς-Σινκλετον κλασσικα σταθεροι και ολος ο κρομος της ομαδας μαζι με τους

Καλαθης εξαιρετικος..Και εβαλε τις βολες που σημαινει οτι σιγα-σιγα ξαναφορμαριζεται

Τζεημς πολυ καλος,θα ηθελα λιγες λιγοτερες ποικιλιες..Αλλα και παλι σκυλι του πολεμου και πνευμα νικητη και μπραβο..

Νικολς τιμιος..Και ξαναηθελε εκδικηση απτην ΤΣΣΚΑ..Θα ηθελα να παιζει ολα τα παιχνιδια σαν να παιζει με την ΤΣΣΚΑ..

Φελντειν λιγος απεναντι σε αυτα τα γκαρντ δυστηχως..Και κυριως στην αμυνα..Τρυπα-Τρυπαρα..

Γκαμπριελ φιλοτιμος..


ΓΚΙΣΤ...ΘΑ φορμαριστει γυρω στα πλεοφ..Ακομα κουραζεται γρηγορα και δεν εχει την εκρηξη στην αμυνα που ειχε..Θα την εχει σε 20 μερες ομως..

Ο Πασκουαλ μας μεγαλωνει..Μπραβο κοουτς..Μαζι μεγαλωνει ομως και αυτος απτο winning mentality της ομαδας..Και κυριως του ΟΑΚΑ..

ΔΓ ετσι σε θελουμε παντα..

Ξεχασα να πω κατι για τους διαιτητες..Πολυ καλη διαιτησια..Στο πρωτο μερος τα ψιλοσφυριζαν ολα,στο δευτερο αφησαν μπολικο ξυλο..Μονο και μονο οτι ο Χαινς πηρε 5 φαουλ δειχνει το πως σφυριξαν..Στα τελευταια παιχνιδια φαινεται οτι εχει αλλαξει η διαιτησια απεναντι μας..Και με Ρεαλ και με Μπασκονια και φυσικα σημερα..

Σημερα μπορω να πω οτι η ΤΣΣΚΑ ηρθε για να κερδισει..Και εχασε ..Αυτο ειναι το σπουδαιοτερο επιτευγμα..Αλλες χρονιες ερχοταν πιο αδιαφορη,οχι για να μας δωσουν ματς αλλα πιο αδιαφορη..Φετος επαιξε με το μαχαιρι στα δοντια και αυτο μου δειχνει οτι μας υπολογιζουν με αποτελεσμα να καταλαβαινω οτι μεγαλωνουμε ξανα..
Ledas
QUOTE (SG3ptshooter @ Apr 1 2017, 01:15 ) *
Μιας και γράφω, μπράβο στην ομάδα, τίποτε άλλο. Κυρίως μπράβο στο πόσο είχαμε ξεχάσει πως έλειπε ο Gist. Εποχές -2012, τι ευτυχέστερο..

Δε θα κουραστείτε ποτέ να υπερασπίζεστε τους πάντες, αν σπεύδετε να δικαιολογήσετε τον αποψινό Μπουρούση.. Ξέρω ξέρω αντιπαραγωγική γκρίνια.

Δε με ξέρεις, πως λειτουργώ, δεν είσαι υποχρεωμένος προφανώς να με ξέρεις, σίγουρα όπως και πολλοί άλλοι που μπορεί να με αναγνωρίζουν από χρόνια στα πλαίσια του forum δεν ξέρεις τι άνθρωπος είμαι πραγματικά. Μπορώ μόνο να ελπίσω πως θα με πιστέψεις.

"Έκανα πλάκα" γιατί είναι συνήθεια, αν έχει παράπονο η επιτελική ομάδα πως δε συνάδει το ύφος μου με συμπεριφορές διαχειριστή ίσως να χει και δίκιο. Αλλά προτιμώ να μην αλλάξω στα γεράματα, αν μου ζητήσουν να βγω είναι το μόνο εύκολο. Η αναφορά στα πρώτα fouls το τελευταίο πράγμα που ήταν ήταν εκδήλωση αυτοϊκανοποίησης, πάλι εσωτερικής κατανάλωσης αναφορά ήταν προς παλιόφιλο που μου λέει μήνες "εσύ δεν πρόκειται να βάλεις foul ποτέ", γιατί όπως κι άλλοι με βλέπει λίγο φλωροευγενικό και φιλειρηνικοαναρχοάπλυτο, αν εξαιρέσεις το πόσο συχνότατα κάνω μπάνιο δεν πέφτουν και πολύ έξω. Επιβεβαιώνονται μάλλον απ' τη διάθεση που έχω να γράψω αυτό το post. Πιστεύω παρερμήνευσες κι όχι με δική σου ευθύνη το ακατάλληλο για mod ύφος μου ή την απλή αναφορά, έτσι την αντιμετώπισα, του ορόσημου ως απουσία "τακτ". Δεν είχα την πρόθεση να προσβάλλω κανέναν σε αντίθεση με κάμποσα posts που με στεναχώρησαν σήμερα, δεν εντοπίζω σε σένα αποκλειστικά το πρόβλημα σε όσα έγιναν. Θα είμαι πιο ρομποτικός στα όποια επόμενα τιμωρητικά posts όπως και να χει.

Ενιγουέι αφού λες οκ χωρούσε η ποινή καθεαυτή πέφτω παράδοξα ήσυχος για ύπνο.


Εντάξει και γω σε έπιασα από τα μούτρα μάλλον. Γενικά ήταν μια δύσκολη μέρα με πολλά νεύρα και συγγνωμη από μέρους μου που ξεφυγα. Δε λέω ότι δε κάνεις για αυτή τη δουλειά και ότι πρέπει να επιληφθούν να σε καθαιρεσουν. τα φάουλ σου ήταν 100% αποδεκτά και είχες καθε λόγο. Γνωρίζω ότι μίλησα απρεπώς και ήμουν σίγουρος ότι θα φάω ποινή από την ώρα που το έγραψα. Απλά και εγώ δεν άντεξα και έσπασα. Γενικά δεν είμαι και ο πιο ήρεμος άνθρωπος (ίσως να το έχεις διαπιστώσει στο υφος μου σε μερικά ποστ) και καταβαλω μεγάλη προσπάθεια να παρακάμπτω τις αγκυλώσεις μου, οταν κάποια πραγματα και καποιες μακροχρόνιες συμπεριφορές με κουράζουν. Με όποιον ερχομαι σε αντιπαραθεση απλά να ξέρει ότι δε νιώθω μίσος για τον ίδιο και δεν είναι προσωπικό το ζήτημα. Παντως αναρχικός και φιλειρηνιστής λίγο δύκολο rolleyes.gif Και δεν εννοώ ότι συγχεω το αναρχικός με τον μπαχαλακια. Εννοώ την θεωρία που στηρίζεται στην πάλη. Σορρυ είπα να αλαφρύνω το κλιμα και εγώ.

Και για να ξεφύγω απο το οφ τοπικ, το οποιο θεωρησα απαραιτητο γιατι ήθελα να απολογηθώ οπότε καντε τα κλειστά ματια για την ύπαρξή του, και να το λήξω:

Για μένα ο μπουρούσης ενώ δεν εβγαλε μάτια, δεν ήταν αρνητικός σήμερα. Γενικά πιστεύω πως σημερα όλοι ήταν θετικοί όσο παίξανε. Ολοι βοήθησαν. Ο μπουρούσης που λετε πως ήταν κακός, εριξε ταπα, παλεψε, έφαγε ξύλο. Και για το διαστημα που φορτώθηκε ο γκιστ με φαουλ και επρεπε να μπει δυνατά στο ροτεισον, σταθηκε στο ύψος στο περιστάσεων. γενικά δεν ήταν τρύπα και βοήθησε. Φαινόταν ότι δεν ήταν σε καλή κατάσταση, για αυτό και ζητούσε αλλαγή. Δε γκρινιαξε όμως και παλεψε όσο μπορούσε. Για μένα δεν ήταν τουρίστας. Λογω της κατάστασης του δεν τον ψέγω και δεν μπορούσα να απαιτήσω κάτι παραπάνω. Μου αρκουσε που το πάλεψε.

Ο γκάμπριελ που δεν αρεσε σε πολλούς, και το τριποντάκι του έβαλε, και εδωσε μάχες για ριμπαουντ. Δε μπορώ να τον κρίνω αρνητικό. και ο νικολς ακομα προσεφερε αυτά που θελαμε και έτσι ήρθε η νίκη συλλογικά προσθετοντας ο καθένας το λιθαράκι του. Πιστεύω σήμερα όλοι σταθηκαν στο ύψος τους, δεν υστέρησαν στο ρόλο τους και δε μας περισσευε κανείς τους. Προφανώς η προσφορά δεν ήτνα όλων η ίδια και αλλοι προσεφεραν παραπάνω. Αλλα έπρεπε να υπάρχουν και οι ρολίστες που θα καναν βρώμικη δουλειά και πιστεύω τα καταφέρανε. Και ο κοουτς σήμερα το πήγε περίφημα. Μονη του αδυναμία η αντιμετώπιση του ντε κολο (παιχτουρα ο ανθρωπος).
T.W.Is.M.
QUOTE(MaJesty23 @ Apr 1 2017, 00:51 ) *
Respect σε Milos.Οποιος τον έβρισε σήμερα,είναι ιερόσυλος...ασχέτως του κόκκινου παρελθόντος ,ο τύπος είναι ο ορισμος της αλητικης μπασκετόφατσας ,ενας αρτίστας!


Φανταζομαι εγω εξαιρουμαι απο ολα αυτα που τον βριζω καθε μερα, ετσι; Αλλωστε το κοκκινο παρελθον(που προσπαθω καθημερινα να διαγραψω απο τη μνημη μου) δεν ειναι λογος για να πω κατι αρνητικο για εκεινον.
Περιμενω με αγωνια το επομενο ξεσπασμα του για την Ελληνιδα μανα(χτυπησες αγορι μουwink.gif...
djibriliant
Λόγω υποχρεώσεων δεν μπορεσα να το δω στην τηλεόραση και το διαβαζα στο live του gazetta το σχόλιο μου είναι ένα και ας πάρω φαουλ, παπαδογιαννη αντε γεια τράβα γράψε κανένα αρθρο για να κράξεις τον Διαμαντιδη γιατι τουλαχιστον εκει πουλας αγάπη για την εθνικη και καλύπτεται κάπως το οτι είσαι κομπλεξικος με τον Παναθηναικό.
garou
QUOTE (djibriliant @ Apr 1 2017, 02:55 ) *
Λόγω υποχρεώσεων δεν μπορεσα να το δω στην τηλεόραση και το διαβαζα στο live του gazetta το σχόλιο μου είναι ένα και ας πάρω φαουλ, παπαδογιαννη αντε γεια τράβα γράψε κανένα αρθρο για να κράξεις τον Διαμαντιδη γιατι τουλαχιστον εκει πουλας αγάπη για την εθνικη και καλύπτεται κάπως το οτι είσαι κομπλεξικος με τον Παναθηναικό.

ο παπαδογιαννης εχει γινει ο τσανγκ της δημοσιογραφιας,για ολα φταιει η ελισαβετ(διαμαντιδης) smiley.gif
Ginobili
Συγκλονιστική η ατμόσφαιρα στο ΟΑΚΑ σήμερα.Θύμισε με Μπενετόν το 2006 αν θυμαμαι καλά,που από 0-3 κάναμε το 3-3 και βγηκαμε πρωτοι στο τοπ 16.Καπου 18-20.000 και τότε....

Απολαυσαμε ματσάρα...και τα τινά είναι τα εξής:
O Πασκουάλ έχει μάθει την ομάδα του,και την διαχειρίζεται καλύτερα...καταφερνοντας να παίρνει πράγματα και από τον 12 παίκτη....(βλέπε Νίκολς). Από την άλλη...τον Φελντίν,τον πάρκαρε στο 2η ημίχρονο...εργαλείο,να κάνει την δουλεια του μέχρι ένα σημείο.

Έριξα μπινελίκια πάνω στην ένταση στον Μπουρούσαρο,όποιος έκραξε...γιατί στο τέλος τον ξανάβαλε....ΚΑΚΩΣ!!! Η ΤΣΣΚΑ θα έκανε φάουλ για να πάμε στις βολές,και ήθελε Μπουρούση αντί Γκιστ.Οπότε και το παιξε Χαντμπολ με τον Γκιστ σε επίθεση-άμυνα.
Ο Πασκουάλ έχει καταλάβει ποια είναι τα δυνατά σημεία μας (περιφερειακό σουτ και ΕΝΕΡΓΕΙΑ!!! Αξιοποίηση ταχύτητας,και σκυλίσιας παθιασμένης άμυνας)...και τα αναδεικνύει.Την ΤΣΚΚΑ δεν την χτυπάς ποτέ στην ποιότητα...είναι με διαφορά η πιο μπασκετική-αυτοματοποιημένη ομάδα)

Με λίγα λόγια....σήμερα είδα κοουτσάρισμα αλά ΖΟΤΣ....


MVP Ο Καλάθης φυσικά...στα κρίσιμα ΠΑΡΟΝ


Υ.Γ Όταν ο Τζέιμς πάει να φάει την Π^%$&ια του....πάντα μα πάντα...στο τέλος θα βγάλει τα κάστανα από την φωτιά ο κερατάς.Που στο καλό....τόση αυτοπεποίθηση???
Αλλά τι ρωτάω....εδώ ο Νικ είχε ψυχικά αποθεματα να βάλει 2/2 στο τέλος...
lightday
QUOTE(Ginobili @ Apr 1 2017, 04:40 ) *
......
Απολαυσαμε ματσάρα...και τα τινά είναι τα εξής:
O Πασκουάλ έχει μάθει την ομάδα του,και την διαχειρίζεται καλύτερα...καταφερνοντας να παίρνει πράγματα και από τον 12 παίκτη....(βλέπε Νίκολς). Από την άλλη...τον Φελντίν,τον πάρκαρε στο 2η ημίχρονο...εργαλείο,να κάνει την δουλεια του μέχρι ένα σημείο.

......


Κατάλαβε επιτέλους το προφανές ότι όταν η μπάλα καίει και θέλεις κομμάντο μέσα ο φελντειν είναι για πάγκο . Καλός είναι για α ημίχρονο να σκοράρει όσο μπορεί (αν και ο ντε κολο τον έκανε φύλλο και φτερό στο low post). Επίσης όταν θέλει άμυνα με Α κεφαλαίο στο κλείσιμο δεν βάζεις μέσα μπουρούση με τίποτα. Χάνεις βέβαια στο σουτ αλλά άλλαξε το τροπάριο με μπούκες τζεημς και ρίβερς και κάναμε τον σταυρό μας.Κάλλιο αργά.

Και η ένοχη απόλαυση. Τι Εβγαλε ο Γάλλος στο δεύτερο ημίχρονο. Τι πασάρα ήταν αυτή!!! Πρέπει να έπεσε χειροκρότημα .
T.W.Is.M.
QUOTE(το_καλύτερο_3d @ Apr 1 2017, 01:11 ) *
Τι σου κάνει ο φούστης ο χρόνος..
Εκεί που ο παναθηναικός δεν σταυρωνε νίκη εκτός εδρας,εκει που παιζόταν αν θα μπει στην 8αδα είναι κατα 90% στο final4 και ο ολυμπιακος που όλη τη χρονια παλευε να εξασφαλίσει μια ομολογουμένως πολύ καλή θέση θα βρει απεναντί του την φενερ με ότι συνεπάγεται αυτο...
Μακάρι να περάσουν και οι 2 στο final4.
Μακάρι να "στείλει" η ρεαλ την φενερ πάνω στην τσσκα.


Υπομονη για το 90% στο φαιναλ φορ. Θα εχετε πλεονεκτημα εδρας και ειστε φαβορι. Το 14-1 της κανονικης περιοδου το δειχνει αυτο. Ομως κοιτα και πως ηρθε αυτο το 14-1, με 3 ματς στην παραταση και αλλα 2 στον ποντο. Πολυ δυνατη εδρα το ΟΑΚΑ, αλλα κανενας δεν μπορει να αποκλεισει οπως κανατε τη μεγαλη εκτος εδρας νικη στο πιο κρισιμο ματς, ετσι να κανετε και την ασχημη εντος εδρας ηττα στο ακομα πιο κρισιμο. Κι ο αντιπαλος θα ειναι ιδιος...
Δεν ειναι κατι που γραφω επειδη ευχομαι, ουτε ειναι κατι που καθαρα μπασκετικα πιστευω. Αν με βαλεις να κανω προβλεψη, θα ελεγα οτι και οι δυο ομαδες θα περασουν, η μια θα παει τελικο και θα παρει και το κυπελλο! smiley.gif

ΥΓ.Αν εχουμε προημιτελικο ΤΣΣΚΑ-Φενερμπαχτσε, θα γελαω μεχρι το πρωι...
j-kidd13
QUOTE(το_καλύτερο_3d @ Apr 1 2017, 01:11 ) *
Τι σου κάνει ο φούστης ο χρόνος..
Εκεί που ο παναθηναικός δεν σταυρωνε νίκη εκτός εδρας,εκει που παιζόταν αν θα μπει στην 8αδα είναι κατα 90% στο final4 και ο ολυμπιακος που όλη τη χρονια παλευε να εξασφαλίσει μια ομολογουμένως πολύ καλή θέση θα βρει απεναντί του την φενερ με ότι συνεπάγεται αυτο...
Μακάρι να περάσουν και οι 2 στο final4.
Μακάρι να "στείλει" η ρεαλ την φενερ πάνω στην τσσκα.


Μεταξυ μας,δεν νομιζω πως τεθηκε ουσιαστικα θεμα για το αν θα μπουμε την 8αδα.Μαθηματικα μπορει να υπηρχαν πιθανοτητες,δεν αντιλεγω,αλλα ουσιαστικα αυτο ηταν περισσοτερο σεναριο για μενα,των ιδιων δημοσιογραφων που αντιμετωπιζουν τις ηττες του Παναθηναικου σαν προβληματικες,οπως και την ομαδα,και παρκαδορο τον Πασκουαλ,αλλα τις αντιστοιχες του Ολυμπιακου ως διδακτικες,στις οποιες βγαινει και ο die hard χαρακτηρας της ομαδας,χωρις να γινεται αναφορα για τον Σφαιροπουλο.
Οσο για το 90%,σε βρισκω τρομερα υπερβολικο.Ταβανι το 55% κατα τη γνωμη μου,λογω ΟΑΚΑ,ΑΝ ολα πανε καλα και τερματισουμε και οριστικα 4οι.
pan24
QUOTE (T.W.Is.M. @ Apr 1 2017, 11:05 ) *
ΥΓ.Αν εχουμε προημιτελικο ΤΣΣΚΑ-Φενερμπαχτσε, θα γελαω μεχρι το πρωι...

Πραγματικα θα εχει αλλη πλακα
Ενδιαφερον στατιστικο:Η φενερ ολες τις χρονιες που πηγε φαιναλ 4 στα πλει οφ απεκλεισε τον προηγουμενο κατοχο της ευρωλιγκας(μακαμπι,ρεαλ).Λες και τωρα?

Χτες μου κανει εντυπωση οτι σχεδον κανενας δεν αναφερθηκε στον καλαθη
12 ποντακια 6 ασσιστ 2 λαθη και πολυ καλη αμυνα στον τεοντοσιτς.Ο καλαθης απο το ματς με την αρμανι και μετα ξαναβρηκε τον καλο του εαυτο και επεστρεψε στα 30λεπτα

Και μια αλλη παρατηρηση

Ο τεοντοσιτς μετα το προβλημα που εχει στον αχιλλειο απο τον δεκεμβρη(εχασε αρκετα παιχνιδια και δεν πρεπει να το εχει ξεεπρασει πληρως ακομα γιατι ειναι τετοια η φυση του που δεν θεραπευεσαι πληρως αν δεν κατσεις 1-2 μηνες εντελως εκτος οπως ο βεσελυ περσι) δειχνει να δισταζει να κανει διεισδυσεις και να τελειωνει φασεις κοντα στο καλαθι και γενικοτερα ο,τι απαιτει μεγαλη δυναμη στο ποδι(εκρηξη στο πρωτο βημα η αλμα)

Στεκεται κυριως στο τριποντο και σπανια πλησιαζει κοντα
Εχει ενοχλησεις,φοβαται,το κανει για προφυλαξη η ειναι μονο η ιδεα μου οτι συμβαινει αυτο?
CG.
QUOTE (το_καλύτερο_3d @ Apr 1 2017, 01:11 ) *
Τι σου κάνει ο φούστης ο χρόνος..
Εκεί που ο παναθηναικός δεν σταυρωνε νίκη εκτός εδρας,εκει που παιζόταν αν θα μπει στην 8αδα είναι κατα 90% στο final4 και ο ολυμπιακος που όλη τη χρονια παλευε να εξασφαλίσει μια ομολογουμένως πολύ καλή θέση θα βρει απεναντί του την φενερ με ότι συνεπάγεται αυτο...
Μακάρι να περάσουν και οι 2 στο final4.
Μακάρι να "στείλει" η ρεαλ την φενερ πάνω στην τσσκα.

Η επιστροφη του γκιστ αλλαξε αμυντικα την ομαδα και παιρνει νικες. Επιθετικα δεν αλλαξε η ομαδα ιδιαιτερα αλλα αμυντικα ειναι ενα τερας. Δεν περναει τιποτα, διεκδικουνται ολες οι μπαλες και ολοι ειναι συγκεντρωμενοι.
Απομονωθηκαν οι αδυναμοι κρικοι η ακομα και εκδιωχτηκαν... Οποτε κατα συνεπεια εχουμε διαρκεια μεγαλυτςρη. Λιγοτερα κενα στο παιχνιδι και κυριως η πρωτη πενταδα δεν χανει το ματς απο την αρχη. Επιθετικα ετσι θα παμε με καποιο ταβανι, αν και στην μερα μας διαλυουμε τους παντες. Αλλα η αμυνα οσο την συνεχιζουμε θα μας εχει μεσα σε καθε ασχημη βραδια
nvip13
Ακομα και το 09 που ειχαμε ομαδαρα, οπως και αλλες χρονιες ειχε σπασει η εδρα.

Το πιο σημαντικο ειναι να παρουμε το ματς στο Ισραηλ για να τελειωνουμε.

Σαν αντιπαλο προτιμω Μπασκονια.

Εννοειται οτι η ομαδα εχει ανεβει συνολικα σε σχεση με την εως τωρα πορεια, αλλωστε είχαμε αρκετες προσθήκες και χρειαστηκε χρονος να δεσουν μεταξυ τους.
SteveNashidis
Πολύ ωραίο ματς χθες.

Είναι γεγονός ότι με τον Γκιστ ο Παναθηναικός γίνεται αυτόματα καλύτερας 2 με 3 επίπεδα. Ο Πασκουάλ πλέον βλέπει ότι αυτό που θέλει να περάσει σαν φιλοσοφία , γίνεται πράξη. Κλειδί ο Καλάθης για το final 4 ενώ ο Μπορούσης είναι αρκετά ντεφορμέ.

Επίσης που μπορώ να βρω ολόκληρο τον αγώνα; Έχει κανείς στα υπόψιν του κάτι; Ευχαριστώ
chrisgl_13
QUOTE (Voyager @ Apr 1 2017, 11:22 ) *
Επίσης που μπορώ να βρω ολόκληρο τον αγώνα; Έχει κανείς στα υπόψιν του κάτι; Ευχαριστώ


Εδώ : http://webtv.ert.gr/katigories/athlitika/3...-moschas-85-80/
CG.
QUOTE (pan24 @ Apr 1 2017, 12:32 ) *
Πραγματικα θα εχει αλλη πλακα
Ενδιαφερον στατιστικο:Η φενερ ολες τις χρονιες που πηγε φαιναλ 4 στα πλει οφ απεκλεισε τον προηγουμενο κατοχο της ευρωλιγκας(μακαμπι,ρεαλ).Λες και τωρα?

Χτες μου κανει εντυπωση οτι σχεδον κανενας δεν αναφερθηκε στον καλαθη
12 ποντακια 6 ασσιστ 2 λαθη και πολυ καλη αμυνα στον τεοντοσιτς.Ο καλαθης απο το ματς με την αρμανι και μετα ξαναβρηκε τον καλο του εαυτο και επεστρεψε στα 30λεπτα

Και μια αλλη παρατηρηση

Ο τεοντοσιτς μετα το προβλημα που εχει στον αχιλλειο απο τον δεκεμβρη(εχασε αρκετα παιχνιδια και δεν πρεπει να το εχει ξεεπρασει πληρως ακομα γιατι ειναι τετοια η φυση του που δεν θεραπευεσαι πληρως αν δεν κατσεις 1-2 μηνες εντελως εκτος οπως ο βεσελυ περσι) δειχνει να δισταζει να κανει διεισδυσεις και να τελειωνει φασεις κοντα στο καλαθι και γενικοτερα ο,τι απαιτει μεγαλη δυναμη στο ποδι(εκρηξη στο πρωτο βημα η αλμα)

Στεκεται κυριως στο τριποντο και σπανια πλησιαζει κοντα
Εχει ενοχλησεις,φοβαται,το κανει για προφυλαξη η ειναι μονο η ιδεα μου οτι συμβαινει αυτο?

Σε ακομα δυο ματς που τον εχω δει οντως δεν πολυμπαινει μεσα. Δεν το χα σκεφτει αλλα εχεις ενα δικιο. Θα το διαπιστωσουμε με ΟΛΥ συντομα
SteveNashidis
QUOTE(chrisgl_13 @ Apr 1 2017, 13:44 ) *


Ευχαριστώ πάρα πολύ. Μόλις το πρόσθεσαν γιατί το πρωί είχα ψάξει και δεν το είχαν βάλει. smiley.gif
garou
QUOTE (Voyager @ Apr 1 2017, 13:22 ) *
Πολύ ωραίο ματς χθες.

Είναι γεγονός ότι με τον Γκιστ ο Παναθηναικός γίνεται αυτόματα καλύτερας 2 με 3 επίπεδα. Ο Πασκουάλ πλέον βλέπει ότι αυτό που θέλει να περάσει σαν φιλοσοφία , γίνεται πράξη. Κλειδί ο Καλάθης για το final 4 ενώ ο Μπορούσης είναι αρκετά ντεφορμέ.

Επίσης που μπορώ να βρω ολόκληρο τον αγώνα; Έχει κανείς στα υπόψιν του κάτι; Ευχαριστώ

μονο 2-3 επιπεδα?
natouralistis
Η ΤΣΣΚΑ παίζει εκπληκτικό μπάσκετ και ώρες ώρες τις περισσότερες δηλαδή είναι χάρμα ιδέσθαι. Αυτό κάνει ακόμη πιο μεγάλη τη χθεσινή νίκη του ΠΑΟ. Νομίζω ότι αξίζει να πάρει την Ευρωλίγκα αν και θα ήθελα να μην αποδοθεί μπασκετική δικαιοσύνη και να τη σηκώσει ο 7.
j-kidd13
QUOTE(natouralistis @ Apr 1 2017, 14:32 ) *
Η ΤΣΣΚΑ παίζει εκπληκτικό μπάσκετ και ώρες ώρες τις περισσότερες δηλαδή είναι χάρμα ιδέσθαι. Αυτό κάνει ακόμη πιο μεγάλη τη χθεσινή νίκη του ΠΑΟ. Νομίζω ότι αξίζει να πάρει την Ευρωλίγκα αν και θα ήθελα να μην αποδοθεί μπασκετική δικαιοσύνη και να τη σηκώσει ο 7.


Αυτο το σχολιασαμε χθες στο γηπεδο,υπηρχαν στιγμες που χανοταν η μπαλα,μιλαμε για τρομερη κυκλοφορια της μπαλας,παικτες που κρατουσαν το spacing σωστα και αρμονικα ακομα και οταν αλλαζαν θεσεις,συν οτι μας εβγαλαν ενα καρο ελευθερα σουτ με εξτρα πασα.Παικτες που ο καθενας ξερει που θα κινηθει,και κυριως καθε παικτης ξερει ανα πασα στιγμη που βρισκονται οι συμπαικτες του.Αυτοματοποιημενα πραγματα.
CG.
QUOTE (natouralistis @ Apr 1 2017, 14:32 ) *
Η ΤΣΣΚΑ παίζει εκπληκτικό μπάσκετ και ώρες ώρες τις περισσότερες δηλαδή είναι χάρμα ιδέσθαι. Αυτό κάνει ακόμη πιο μεγάλη τη χθεσινή νίκη του ΠΑΟ. Νομίζω ότι αξίζει να πάρει την Ευρωλίγκα αν και θα ήθελα να μην αποδοθεί μπασκετική δικαιοσύνη και να τη σηκώσει ο 7.

οπως ειπε ενα παιδι απο πανω ειναι η πιο αυτοματοποιημενη ομαδα στην ευρωλιγκα και η πιο δυσκολη να νικησεις.Η ρεαλ ειναι προσωπικα παντα,η πιο ταλαντουχα αλλα κουμανταρεται πιο ευκολα.Η τσσκα λογο τακτικης σε παει στο τελος θες δεν θες.
pan24
Η τσσκα ειναι η πιο αυτοματοποιημενη στην ευρωλιγκα μακραν ομως χωρις να θελω να μειωσω την δουλεια του ιτουδη αυτο με το υλικο ου εχει ειναι αρκετα πιο ευκολο σε σχεση με τους αλλους
Ο τεοντοσιτς ειναι ο καλυτερος παικτης-προπονητης στην ευρωπη και τετοιο επιπεδο επιρροης και κουμανταρισματος στο παιχνιδι μια ομαδας ειχαν μονο ο σαρας ισως και ο ΔΔ και διαχρονικα ελαχιστοι παικτες.Ουτε ο γιουλ ειναι τοσο καλος σε αυτον τον τομεα
Ακομα και ο ντε κολο δεν ειναι τρελοσκορερ αλλα παικτης του προπονητη που θα ακολουθησει το πλανο και δεν θα αρχισει τα δικα του

Δεν πανε παρα πολλα χρονια απο οταν παιζαμε και εμεις τοσο αυτοματοποιημενα.Για να παιξεις ετσι ομως εκτος απο τοπ προπονητη θες και την ελιτ της ελιτ στα γκαρντ για να το πετυχεις

Συμφωμω και οτι η ρεαλ εχει το καλυτερο υλικο απο ολους με προπονητη που ειναι τουλαχιστον ενα σκαλι κατω απο τους τοπ
Μια ομαδα με το ροστερ(και γενικοτερα τα λεφτα) της ρεαλ και προπονητη ομπραντοβιτς η ιτουδη θα ηταν απιαστη
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.