Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός Superfoods vs Zalgiris Kaunas
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2
golitog7
[quote name='john wick' date='Jan 25 2018, 23:07 ' post='871962']

Γλυτωσαμε απο του χαρου τα δοντια πραγματικα ,δεν βλεπω πως μπορουμε να κερδισουμε την Δευτερα λογω κουρασης...

Καλά μην ξεχνάς ότι ο ΟΣΦΠ παίζει μία μέρα μετά και με ταξίδι. Πιστεύω θα είναι περισσότερο κουρασμένοι
john wick



καλά ναι σίγουρα , πιστεύω θα ειναι πολύ κακό ματς...





το θετικό της υπόθεσης ειναι ότι πλέον ο Παναθηναικός δείχνει να βρίσκει αυτό που είχε επί Ζοτς...το κλείσιμο των παιχνιδιών..δεν τα παρατάει , πιστεύεις ότι κάτι θα γίνει κ θα κερδίσουμε στο τέλος...το μεγαλύτερο παράσημο του Xavi έως τώρα...Φενέρ , Ρεάλ , Ζαλγκίρις κ.λ.π ειναι μερικά δείγματα...
pan24
Την αμυνα με αλλαγες παντου την θεωρω σωστη επιλογη.Καλυτερα να σου βαλει 20 ποντους ο καβαλιαουσκας παρα να αφησεις πανγκος και μιλακνις να ζεσταθουν στο τριποντο
Ο καβαλιαουσκας τιμιος παικτης ομως αν χαναμε δεν θα ηταν απο αυτον

Κερδος η κατασταση του καλαθη που νομιζω οτι φετος εχει κανει στεπ απ πνευματικα
Κουρασμενος,στην κακη του βραδια που τα σουτ δεν μπαινουν και εχει 3/13 κανει ενα 14/8/9 με ψυχραιμια να παρει την τελευταια επιθεση με καθαρο μυαλο πηγαινοντας μεχρι μεσα και οχι ριχνοντας ενα σουτ προσευχη

Ο παππας περναει μια περιεργη περιοδο που θυμιζει τον κακο παππα που διαφοροι προπονητες παρκαραν στον παγκο
Στην αμυνα λουφαρει μερικες φορες και στην επιθεση καταχρηση ντριμπλας
Απο την 14η αγωνιστικη μεχρι τωρα εχει κανει ενα σουπερ παιχνιδι με την εφες,ενα καλο με την μπαρτσελονα,με την τσσκα κουραζε την μπαλα και επαιρνε τραβηγμενες επιθεσεις αλλα εστω εβαλε 14 ποντους και εκανε 4 κακα παιχνιδια με ερυθρο,βαλενθια,φενερ,ζαλγκιρις
GreenLantern
Ο Καλάθης χθες στο 2ο ημίχρονο ήταν τραγικός. Μεγάλα καλάθια έβαλα ο Ριβερς για να γυρίσει το παιχνίδι και να πάει παράταση.

Γενικά κανείς δεν ήταν καλός σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού.

Η εικόνα της ομάδας είναι κάκιστη. Ο Λότζο αποδεικνύεται σημαντική απώλεια.

Η ομάδα έχει πολύ κοντό ρόστερ όσον αφορά τους παίχτες υψηλού επιπέδου.

Πιθανόν η χειρότερη βραδιά του Πασκουάλ.

1.Ροτεσιον σε τέτοιο επίπεδο κάνεις στο αργά στο παιχνίδι και όταν έχεις πάρει διαφορά.
2.Τον Ντένμον κατάφερε να τον κρυώσει μόνος του.
jazz thrilos
Πάντως, για την οικονομία της ευρωλίγκας και βάσει ενός μικρού ντεφορμαρίσματος που αχνοφαίνεται στην απόδοση του Παναθηναικού τις τελευταιες λίγες εβδομάδες, νομίζω οτι το ιδανικότερο σενάριο για τον Παναθηναικό είναι να χάσει το παιχνίδι της Δευτέρας. Εντελώς αδιάφορο ματς το οποίο δεν κρίνει τίποτα και αν ο Παναθηναικός το χάσει ίσως "ξυπνήσει" λίγο την ομάδα και τον Πασκουάλ. Φαντάζομαι δηλαδή, σε ένα υποτιθέμενο δίλημμα να διαλέξει ένας φίλος του Παναθηναικού να πάρει ένα απο τα δύο ματς που ακολουθούν (ΟΣΦΠ ή Μπάμπεργκ εκτός) οι περισσότεροι μάλλον θα διάλεγαν να πάρουν το παιχνίδι στη Γερμανία.

Διάβασα παραπάνω ένα σχόλιο για τον Όγκαστ σε σχέση με το χθεσινό ματς. Πραγματικά συμφωνω, σε ένα ματς που ο Καβαλιουσκας κάνει πάρτι και παίζει με 4 φάουλ για σεδόν 15 λεπτά, ο Πασκουάλ επιλέγει να λιώσει (ξανά) τον Γκιστ και να δώσει ένα 17λεπτο στον Βουγιούκα, αφήνοντας τελείως εκτός της εξίσωσης τον Όγκαστ. Ακόμα και στο δεύτερο δεκάλεπτο που ο Ισπανός επιδόθηκε σε πειράματα (Μήτογλου) ο Όγκαστ δεν βρήκε ούτε ένα λεπτό συμμετοχής. Και σα να μην έφταναν αυτά, βουίζει και η (συνήθως αναξιόπιστη) δημοσιογραφική πιάτσα οτι ο Παναθηναικός ψάχνει και προσεγγίζει ψηλούς για μεταγραφή. Τι φάση; Ζυγίστηκε, κρίθηκε και βρέθηκε ελλιπής; Νομίζω οτι η διαχείριση του δεν τον βοηθά να δείξει τις δυνατότητες του, όποιες κι αν είναι αυτές. Πριν έρθει Ελλάδα είχα την πεποίθηση οτι πρόκειται για καλό πρότζεκτ και τον ήθελα στην ομάδα μου. Βέβαια δεν έχει εντυπωσιάσει απο τότε που ήρθε στον Παναθηναικό αλλά πιστεύω οτι και η διαχείριση του Ισπανού δεν τον βοηθά. Θα είναι κρίμα νομίζω να μην του δοθεί η ευκαιρία να δείξει τις προοπτικές του.

jonaldidhs
QUOTE (pan24 @ Jan 26 2018, 11:14 ) *
Την αμυνα με αλλαγες παντου την θεωρω σωστη επιλογη.Καλυτερα να σου βαλει 20 ποντους ο καβαλιαουσκας παρα να αφησεις πανγκος και μιλακνις να ζεσταθουν στο τριποντο
Ο καβαλιαουσκας τιμιος παικτης ομως αν χαναμε δεν θα ηταν απο αυτον

Κερδος η κατασταση του καλαθη που νομιζω οτι φετος εχει κανει στεπ απ πνευματικα
Κουρασμενος,στην κακη του βραδια που τα σουτ δεν μπαινουν και εχει 3/13 κανει ενα 14/8/9 με ψυχραιμια να παρει την τελευταια επιθεση με καθαρο μυαλο πηγαινοντας μεχρι μεσα και οχι ριχνοντας ενα σουτ προσευχη

Ο παππας περναει μια περιεργη περιοδο που θυμιζει τον κακο παππα που διαφοροι προπονητες παρκαραν στον παγκο
Στην αμυνα λουφαρει μερικες φορες και στην επιθεση καταχρηση ντριμπλας
Απο την 14η αγωνιστικη μεχρι τωρα εχει κανει ενα σουπερ παιχνιδι με την εφες,ενα καλο με την μπαρτσελονα,με την τσσκα κουραζε την μπαλα και επαιρνε τραβηγμενες επιθεσεις αλλα εστω εβαλε 14 ποντους και εκανε 4 κακα παιχνιδια με ερυθρο,βαλενθια,φενερ,ζαλγκιρις

Ο Παπας με Ερυθρο επαιξε με φουλ πυρετο και εφοσονε ειχε ταξιδεψει μονος του..Νομιζω οτι και αυτος ειναι κουρασμενος σωματικα πολυ και χανει την συγκεντρωση του και του βγαινει ο παλιος κακος εαυτος του..Η ομαδα κανει κοιλια..Ολη η ομαδα ειναι κουρασμενη..Πιστευω οτι θα φορμαριστουμε παλι πριν το κλεισιμο της κανονικης περιοδου..Σε κανα μηνα δηλαδη και κατι..
john wick
QUOTE (pan24 @ Jan 26 2018, 09:14 ) *
Την αμυνα με αλλαγες παντου την θεωρω σωστη επιλογη.Καλυτερα να σου βαλει 20 ποντους ο καβαλιαουσκας παρα να αφησεις πανγκος και μιλακνις να ζεσταθουν στο τριποντο
Ο καβαλιαουσκας τιμιος παικτης ομως αν χαναμε δεν θα ηταν απο αυτον


Ο παππας περναει μια περιεργη περιοδο που θυμιζει τον κακο παππα που διαφοροι προπονητες παρκαραν στον παγκο
Στην αμυνα λουφαρει μερικες φορες και στην επιθεση καταχρηση ντριμπλας
Απο την 14η αγωνιστικη μεχρι τωρα εχει κανει ενα σουπερ παιχνιδι με την εφες,ενα καλο με την μπαρτσελονα,με την τσσκα κουραζε την μπαλα και επαιρνε τραβηγμενες επιθεσεις αλλα εστω εβαλε 14 ποντους και εκανε 4 κακα παιχνιδια με ερυθρο,βαλενθια,φενερ,ζαλγκιρις




κοίταγα τώρα πιο ψύχραιμα πάλι τα στιγμιότυπα...
στην τελευταία φάση της Ζαλγκιρις , που βάζει καλάθι ο Πάνγκος , πάλι έχει μείνει ο Καβαλιάουσκας με τον Καλάθη.. rolleyes.gif

οντως ο Παππάς ειναι ψιλοτραγικός τελευταία...δεν ξέρω αν τον έχει επηρεάσει όλη αυτή η ιστορία με τους δημοσιογράφους κ.λ.π αν κ δεν το νομίζω...
jonaldidhs
QUOTE (jazz thrilos @ Jan 26 2018, 11:22 ) *
Πάντως, για την οικονομία της ευρωλίγκας και βάσει ενός μικρού ντεφορμαρίσματος που αχνοφαίνεται στην απόδοση του Παναθηναικού τις τελευταιες λίγες εβδομάδες, νομίζω οτι το ιδανικότερο σενάριο για τον Παναθηναικό είναι να χάσει το παιχνίδι της Δευτέρας. Εντελώς αδιάφορο ματς το οποίο δεν κρίνει τίποτα και αν ο Παναθηναικός το χάσει ίσως "ξυπνήσει" λίγο την ομάδα και τον Πασκουάλ. Φαντάζομαι δηλαδή, σε ένα υποτιθέμενο δίλημμα να διαλέξει ένας φίλος του Παναθηναικού να πάρει ένα απο τα δύο ματς που ακολουθούν (ΟΣΦΠ ή Μπάμπεργκ εκτός) οι περισσότεροι μάλλον θα διάλεγαν να πάρουν το παιχνίδι στη Γερμανία.

Εγω που προσωπικα θελω να κερδιζουμε τον Οσφπ και στο ταβλι,προτιμω τη νικη με την Μπαμπεργκ..Πρωτον καποια στιγμη θα χασουμε απο εσας,οποτε καλυτερα σενα αδιαφορο παιχνιδι..Δευτερον ειναι ντερμπυ μονο για το γοητρο..Ενω μια νικη με την Μπαμπεργκ εκτος εδρας ειναι κομβικη για το πλεονεκτημα..
john wick
QUOTE (jazz thrilos @ Jan 26 2018, 09:22 ) *
Πάντως, για την οικονομία της ευρωλίγκας και βάσει ενός μικρού ντεφορμαρίσματος που αχνοφαίνεται στην απόδοση του Παναθηναικού τις τελευταιες λίγες εβδομάδες, νομίζω οτι το ιδανικότερο σενάριο για τον Παναθηναικό είναι να χάσει το παιχνίδι της Δευτέρας. Εντελώς αδιάφορο ματς το οποίο δεν κρίνει τίποτα και αν ο Παναθηναικός το χάσει ίσως "ξυπνήσει" λίγο την ομάδα και τον Πασκουάλ. Φαντάζομαι δηλαδή, σε ένα υποτιθέμενο δίλημμα να διαλέξει ένας φίλος του Παναθηναικού να πάρει ένα απο τα δύο ματς που ακολουθούν (ΟΣΦΠ ή Μπάμπεργκ εκτός) οι περισσότεροι μάλλον θα διάλεγαν να πάρουν το παιχνίδι στη Γερμανία.

Διάβασα παραπάνω ένα σχόλιο για τον Όγκαστ σε σχέση με το χθεσινό ματς. Πραγματικά συμφωνω, σε ένα ματς που ο Καβαλιουσκας κάνει πάρτι και παίζει με 4 φάουλ για σεδόν 15 λεπτά, ο Πασκουάλ επιλέγει να λιώσει (ξανά) τον Γκιστ και να δώσει ένα 17λεπτο στον Βουγιούκα, αφήνοντας τελείως εκτός της εξίσωσης τον Όγκαστ. Ακόμα και στο δεύτερο δεκάλεπτο που ο Ισπανός επιδόθηκε σε πειράματα (Μήτογλου) ο Όγκαστ δεν βρήκε ούτε ένα λεπτό συμμετοχής. Και σα να μην έφταναν αυτά, βουίζει και η (συνήθως αναξιόπιστη) δημοσιογραφική πιάτσα οτι ο Παναθηναικός ψάχνει και προσεγγίζει ψηλούς για μεταγραφή. Τι φάση; Ζυγίστηκε, κρίθηκε και βρέθηκε ελλιπής; Νομίζω οτι η διαχείριση του δεν τον βοηθά να δείξει τις δυνατότητες του, όποιες κι αν είναι αυτές. Πριν έρθει Ελλάδα είχα την πεποίθηση οτι πρόκειται για καλό πρότζεκτ και τον ήθελα στην ομάδα μου. Βέβαια δεν έχει εντυπωσιάσει απο τότε που ήρθε στον Παναθηναικό αλλά πιστεύω οτι και η διαχείριση του Ισπανού δεν τον βοηθά. Θα είναι κρίμα νομίζω να μην του δοθεί η ευκαιρία να δείξει τις προοπτικές του.




πραγματικά χτες ο Xavi εχει κάνει 2 εγκλήματα...
1ο παρκάρει τον Dedmon που κοντεύει τους 20 πόντους...γιατί ρε Xavi ? Αστο το καθαρόαιμο , 1 παιχνίδι στα 5 κάνει κ πας κ τον παρκάρεις?

2ο από την ώρα που κάνει το 4ο φάουλ ο Καβαλιάουσκας (είχε και ο έτερος ψηλός τους 4.) παρκάρει τον Βουγιούκα στον πάγκο...Αντί να τον ποστάρουν 2-3 φορές συνεχόμενες και να τον βγάλουν με 5 φάουλ , ο εν λόγω ψηλός της Ζ έβγαλε και την παράταση με 4 φάουλ.. 77.gif
stefkorner
QUOTE (GreenLantern @ Jan 26 2018, 17:18 ) *
Ο Καλάθης χθες στο 2ο ημίχρονο ήταν τραγικός. Μεγάλα καλάθια έβαλα ο Ριβερς για να γυρίσει το παιχνίδι και να πάει παράταση.

Γενικά κανείς δεν ήταν καλός σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού.

Η εικόνα της ομάδας είναι κάκιστη. Ο Λότζο αποδεικνύεται σημαντική απώλεια.

Η ομάδα έχει πολύ κοντό ρόστερ όσον αφορά τους παίχτες υψηλού επιπέδου.

Πιθανόν η χειρότερη βραδιά του Πασκουάλ.

1.Ροτεσιον σε τέτοιο επίπεδο κάνεις στο αργά στο παιχνίδι και όταν έχεις πάρει διαφορά.
2.Τον Ντένμον κατάφερε να τον κρυώσει μόνος του.


πανω στην ωρα ..με καλυψε ο greenlantern !
στο περιπου αυτα ηθελα και εγω να γραψω

εκτος απο παικτες υπαρχει και στους προπονητες η φορμα !
και φαινεται να ειναι μια περιοδος ντεφορμαρισματος για Πασκουαλ εχω να πω εγω !

πολυ χαρουμενοι για μια πολυ σημαντικη ηττα ,αλλα δεν μπορουμε παρα να ειμαστε προβληματισμενοι απο τα μεγαλα κενα
στην αποδοση και τα ελλειμματα ενεργειας!
ας αναλογιστουμε οτι απ το -20 γυρισε μια Ζαλγκιρις σε κακη φορμα ,με μετριες-κακες εκτος εδρας εμφανισεις τελευταια!..

ψηλο εδω και τωρα !δεν υπαρχουν αλλες δικαιολογιες !
παρακαλω πολυ, οχι αλλο θετικο kg ...
επειδη κερδισε ενα φαουλ η βοηθησε σε μια διεκδικηση στον αερα !!!
οχι αλλο καρβουνοοο ph34r.gif
irving
20 ποντους φτασαμε. ποτε να κανει ροτεισιον, στους 50?
σιγουρα εκανε κακο ματς ο τσαβι οχι στην προετοιμασια του αγωνα αλλα κατα τη διαρκεια. οταν σου γυρνανε το ματς απο 20 ποντους παντα εχει και ενα μεγαλο μεριδιο ευθυνης και ο κοουτς.

χειροτερο απο την αποκτηση ενος παιχτη και να μη σου βγει ειναι να ανανεωσεις εναν κακο παιχτη με αρκετα λεφτα χωρις να εισαι πληρης στις αλλες θεσεις σε ποιοτητα.
basket72
QUOTE (jazz thrilos @ Jan 26 2018, 11:22 ) *
Πραγματικά συμφωνω, σε ένα ματς που ο Καβαλιουσκας κάνει πάρτι και παίζει με 4 φάουλ για σεδόν 15 λεπτά, ο Πασκουάλ επιλέγει να λιώσει (ξανά) τον Γκιστ και να δώσει ένα 17λεπτο στον Βουγιούκα, αφήνοντας τελείως εκτός της εξίσωσης τον Όγκαστ. Ακόμα και στο δεύτερο δεκάλεπτο που ο Ισπανός επιδόθηκε σε πειράματα (Μήτογλου) ο Όγκαστ δεν βρήκε ούτε ένα λεπτό συμμετοχής. Και σα να μην έφταναν αυτά, βουίζει και η (συνήθως αναξιόπιστη) δημοσιογραφική πιάτσα οτι ο Παναθηναικός ψάχνει και προσεγγίζει ψηλούς για μεταγραφή. Τι φάση; Ζυγίστηκε, κρίθηκε και βρέθηκε ελλιπής; Νομίζω οτι η διαχείριση του δεν τον βοηθά να δείξει τις δυνατότητες του, όποιες κι αν είναι αυτές. Πριν έρθει Ελλάδα είχα την πεποίθηση οτι πρόκειται για καλό πρότζεκτ και τον ήθελα στην ομάδα μου. Βέβαια δεν έχει εντυπωσιάσει απο τότε που ήρθε στον Παναθηναικό αλλά πιστεύω οτι και η διαχείριση του Ισπανού δεν τον βοηθά. Θα είναι κρίμα νομίζω να μην του δοθεί η ευκαιρία να δείξει τις προοπτικές του.


Εγώ θα συμφωνήσω με τον Pan24 ότι ο Πασκουάλ ορθά έπραξε με την άμυνα με τις αλλαγές. Αυτό είναι το παιχνίδι του ΠαναθηναΙκού με το υλικό που διαθέτει.
Σχετικά με τον Μήτογλου προφανώς και δεν έχει να κάνει με πείραμα αλλά με στοιχειώδη προφύλαξη των βασικών του παικτών. Τα πειράματα... γίνονται στα εργαστήρια, άντε κι μεταφορικά να πεις ότι γίνονται στα φιλικά. Τι να κάνει; να κάψει εντελώς τον Σίνκλετον ή τον Γκιστ; Στα όρια είναι αμφότεροι. Ο Γκάμπριελ έχασε και τα τρίποντα, τζίφος..στο ναδίρ ή εύθραυστη έτσι κι αλλιώς ψυχολογία του.

Ο δε Όγκαστ έχει πρόβλημα συγκέντρωσης κι έλλειμμα ωριμότητας για τέτοιο επίπεδο. Το μάθαμε πέρσι με την πρώην ομάδα του στην Τουρκία, το ξαναακούσαμε όταν τον απέρριψε ο Σφαιρό ακριβώς για αυτόν τον λόγο και επικυρώνεται φέτος με τον ακριβοδίκαιο κι υψηλού επιπέδου προπονητή, Πασκουάλ που δεν τον αφήνει εκτός έτσι για πλάκα.


Τα λάθη του Πασκουάλ εντοπίζονται το καλοκαίρι που μας πέρασε με την επιλογή Λέκα και Γκάμπριελ και την απόφαση να μην ενισχυθεί νωρίτερα στηρίζοντας ντε και καλά τις καλακαιρινές του επιλογές. Το τελευταίο ίσως είναι και το μεγαλύτερο του.

Από την άλλη όμως έχει καταφέρει κάτω από εξαιρετικά δύσκολες συνθήκες (αναφέρομαι στην παρεμβατικότητα του ιδιοκτήτη της ΚΑΕ) να μαζέψει την ομάδα και να θυμίζει Παναθηναίκο του Ζοτς.

Συνοψίζοντας να τονίσω το βήμα παραπάνω που κάνει φέτος ο Καλάθης και την φοβερή του επέλαση στο τέλος του αγώνα- θα μείνει για καιρό χαραγμένο σε όσους ασχολούνται με την Ευρωλίγκα.

Επίσης να πω ότι η διαιτησία ήταν αλά Φενέρ - ΠαναθηναΙκό από την ανάποδη κι ένα μπράβο στους 2 φίλους (αν είναι περισσότεροι ας με συγχωρέσουν που δεν είδα τα σχόλια τους)του Παναθηναίκού που το τόνισαν σε τούτο εδώ το τόπικ. Για να το λέω εδώ, το έχω ήδη κάνει σε αντίστοιχη περίπτωση με την ομάδα μου και πάνω από μια φορά. bball.gif
jonaldidhs
Βλεπω το παιχνιδι τωρα στη ΝΟΒΑ ξανα..Ο Μητογλου μπηκε στο 10-12..Με αυτον μεσα η διαφορα εφτασε το +20..Και με αυτον μεσα επεσε ξανα..Αλλα το προβλημα ηταν ο κοτομπουκιας μεχρι τη στιγμη που εφτασε τους 14..
whaler
QUOTE (jazz thrilos @ Jan 26 2018, 12:22 ) *
Πάντως, για την οικονομία της ευρωλίγκας και βάσει ενός μικρού ντεφορμαρίσματος που αχνοφαίνεται στην απόδοση του Παναθηναικού τις τελευταιες λίγες εβδομάδες, νομίζω οτι το ιδανικότερο σενάριο για τον Παναθηναικό είναι να χάσει το παιχνίδι της Δευτέρας. Εντελώς αδιάφορο ματς το οποίο δεν κρίνει τίποτα και αν ο Παναθηναικός το χάσει ίσως "ξυπνήσει" λίγο την ομάδα και τον Πασκουάλ. Φαντάζομαι δηλαδή, σε ένα υποτιθέμενο δίλημμα να διαλέξει ένας φίλος του Παναθηναικού να πάρει ένα απο τα δύο ματς που ακολουθούν (ΟΣΦΠ ή Μπάμπεργκ εκτός) οι περισσότεροι μάλλον θα διάλεγαν να πάρουν το παιχνίδι στη Γερμανία.

Διάβασα παραπάνω ένα σχόλιο για τον Όγκαστ σε σχέση με το χθεσινό ματς. Πραγματικά συμφωνω, σε ένα ματς που ο Καβαλιουσκας κάνει πάρτι και παίζει με 4 φάουλ για σεδόν 15 λεπτά, ο Πασκουάλ επιλέγει να λιώσει (ξανά) τον Γκιστ και να δώσει ένα 17λεπτο στον Βουγιούκα, αφήνοντας τελείως εκτός της εξίσωσης τον Όγκαστ. Ακόμα και στο δεύτερο δεκάλεπτο που ο Ισπανός επιδόθηκε σε πειράματα (Μήτογλου) ο Όγκαστ δεν βρήκε ούτε ένα λεπτό συμμετοχής. Και σα να μην έφταναν αυτά, βουίζει και η (συνήθως αναξιόπιστη) δημοσιογραφική πιάτσα οτι ο Παναθηναικός ψάχνει και προσεγγίζει ψηλούς για μεταγραφή. Τι φάση; Ζυγίστηκε, κρίθηκε και βρέθηκε ελλιπής; Νομίζω οτι η διαχείριση του δεν τον βοηθά να δείξει τις δυνατότητες του, όποιες κι αν είναι αυτές. Πριν έρθει Ελλάδα είχα την πεποίθηση οτι πρόκειται για καλό πρότζεκτ και τον ήθελα στην ομάδα μου. Βέβαια δεν έχει εντυπωσιάσει απο τότε που ήρθε στον Παναθηναικό αλλά πιστεύω οτι και η διαχείριση του Ισπανού δεν τον βοηθά. Θα είναι κρίμα νομίζω να μην του δοθεί η ευκαιρία να δείξει τις προοπτικές του.


Εγώ συνεχίζω να επιμένω πως ο Πασκουάλ έχει μεγάλο ρόστερ και κρίνει ανάλογα με τις συνθήκες του εκάστοτε παιχνιδιού ποιοι παίκτες κάνουν και ποιοί όχι. Προφανώς έστω κάτι λίγο το δείχνει η διαχείριση του Όγκαστ, αλλά πραγματικά πιστεύω πως είναι project που δουλεύεται από πίσω. Γνωρίζουν τις αδυναμίες του, όμως είναι παίκτης που έχει potential και αυτό είναι σημαντικότερο πολλές φορές από την άμεση ανάγκη για αποτέλεσμα.
Να δεχτώ πως ο ΠΑΟ χρειάζεται ψυχολογικά ως σωματείο έστω μια συμμετοχή στο Φ4. Γι αυτό το λόγο πλανάται η απόκτηση έτερου ψηλού και όχι γιατί ο Ζακ δεν κάνει με τίποτα.
Αποδεδειγμένα ο Πασκουάλ ξέρει να δουλεύει με παίκτες και ειδικά με μικρούς.
Δε θα μου κάνει έκπληξη αν δω τον Όγκαστ, όμως, να βρίσκει 10-15 λεπτά τον Απρίλιο, εκεί που πραγματικά οι ψηλοί μας θα χρειάζονται μπακαπ.
john wick
Ερωτηση προς γνωστες:

Χτες στο τελευταιο σουτ που εβαλε ο Pangos στην παραταση γιατι δεν κυλησε (μετα το ευστοχο σουτ) το χρονομετρο;
Τι ισχυει ρε γμτ παντα μπερδευομαι.... blink.gif
zodiac
Νομιζω πως στα τελευταια δυο λεπτα της 4ης περιοδου και της παρατασης το χρονομετρο σταματαει μετα απο καλαθι.
yorgos
Έκατσα να το δω, τραγικές εμπνεύσεις ΠΑσκουάλ στο ματς, αλλά και αρκετές χαζομάρες από μερικούς παίκτες. Η διαιτησία έπαιξε έδρα και σε ματς στον πόντο αυτό παίζει ρόλο. Απ' του χάρου τα δόντια...
Putnam
QUOTE (irving @ Jan 26 2018, 11:40 ) *
20 ποντους φτασαμε. ποτε να κανει ροτεισιον, στους 50?
σιγουρα εκανε κακο ματς ο τσαβι οχι στην προετοιμασια του αγωνα αλλα κατα τη διαρκεια. οταν σου γυρνανε το ματς απο 20 ποντους παντα εχει και ενα μεγαλο μεριδιο ευθυνης και ο κοουτς.

χειροτερο απο την αποκτηση ενος παιχτη και να μη σου βγει ειναι να ανανεωσεις εναν κακο παιχτη με αρκετα λεφτα χωρις να εισαι πληρης στις αλλες θεσεις σε ποιοτητα.


να πουμε πως και οταν προηγεισαι στην παραταση με 7 ποντους αναπαντητους με ο,τι αυτο συνεπαγεται και για την ψυχολογια του αντιπαλου και χανεις το παιχνιδι επισης εχεις σαν κοουτς μεγαλο μεριδιο ευθυνης

βοηθησε και ο μαλλον αγχωμενος τοτε ουλανοβας που εχασε 2 απανωτες βολες ενω μεχρι τοτε ειχε 5/5 αλλα μην τρελαθουμε κιολας, μετα το αρχικο σερι 7-0 οι παικτες της ζαλγκιρις τα ειχαν ψιλοχαμενα και ο παγκος τους δεν φανηκε να βοηθαει (οκ δεν υπηρχαν και ταιμ αουτ αλλα το ιδιο ισχυει για τον αλλον παγκο που ομως βρηκε τον δρομο)
zodiac
QUOTE (Putnam @ Jan 26 2018, 16:23 ) *
να πουμε πως και οταν προηγεισαι στην παραταση με 7 ποντους αναπαντητους με ο,τι αυτο συνεπαγεται και για την ψυχολογια του αντιπαλου και χανεις το παιχνιδι επισης εχεις σαν κοουτς μεγαλο μεριδιο ευθυνης

βοηθησε και ο μαλλον αγχωμενος τοτε ουλανοβας που εχασε 2 απανωτες βολες ενω μεχρι τοτε ειχε 5/5 αλλα μην τρελαθουμε κιολας, μετα το αρχικο σερι 7-0 οι παικτες της ζαλγκιρις τα ειχαν ψιλοχαμενα και ο παγκος τους δεν φανηκε να βοηθαει (οκ δεν υπηρχαν και ταιμ αουτ αλλα το ιδιο ισχυει για τον αλλον παγκο που ομως βρηκε τον δρομο)



Πολω σωστος, νομιζω πως μπορουμε να διαβασουμε το χθεσινο παιχνιδι με πολλους τροπους, ποιος το χασε, ποιος το κερδισε, ποιος εφταιξε περισσοτερο και τα λοιπα. Μαλλον ομως συμφωνουμε ολοι οτι δυσκολευτηκαμε περισσοτερο απο οτι 8α επρεπε αν αναλογιστουμε οτι και καλυτερη ομαδα-μοναδες εχουμε, και εντος παιζαμε, και το παιχνιδι ξεκινησε ιδανικα για μας.

Κατ' εμε, αν δικαιολογησουμε το "περιεργο" ροτεισον του πασκουαλ στο λιωσιμο της περασμενης βδομαδας ισως ειναι αυτο που ειδα εγω με τα ματια μου, οι βασικοι μου φανηκαν πολυ σκασμενοι και με μεγαλο ελλειμα συγκεντρωσης, ισως αυτο ηταν που η8ελε να αποφυγει ο Πασκουαλ. Οσο για τον ντενμον, ναι οκ εβγαλε ματια στην πρωτη περιοδο αναφορικα με το σκοραρισμα αλλα ποσο να παιξει συνεχομενα, αμα ειναι να πρεπει να αισ8ανεται σημαντικος, να ξεκιναει ευστοχος για να ειναι ζεστος και να παιζει ολο το ματσ για να μην κρυωσει, ε συγνωμη δεν γινεται. Επισης ενα παραλογο ειναι που ενω βρισκαμε τοσο ευκολα σκορ στην αρχη στο 2ο ημιχρονο ειμασταν κολλημενοι, θα το αποδωσω σε ελλειψη συγκεντρωσης κυριως, θυμαμαι χαρακτηριστικα που σε ενα ταιμ αουτ προς το τελος ο Τσαβι ζητησε φαουλ σε ουλανοβας ή Καβαλιαουσκας γρηγορα αλλιως αμυνα και ενω μπορουσε ή ο παππας η ο καλα8ης να κανουν φαουλ δεν εκαναν. Αυτο δεν μου φαινεται για λαθος του παγκου αλλα για παικτες κουρασμενους και χωρις συγκεντρωση.
Thodoros
Καλά! όποιος δει ξανά το παιχνίδι θα πρέπει να πει τα σωστά :

Ότι η ομάδα δεν έπαιξε καλά! Αυτό με την διαιτησία που έχει αναφερθεί wink.gif και να πούμε ότι είχαμε ουσιαστικές βοήθειες από τον πάγκο για 1η φορά μετά από καιρό!

Δλδ είχαμε έναν πολύ καλό ο Ιαν ( αυτό το λέω επειδή δεν συνηθίζεται κάτι τέτοιο ) αν τον είχε βάλει και στο τέλος θα έπαιρνε το αμυντικό από τον άλλον που μας σκότωσε!
Αξιόλογος ο Λεκα ( που έπαιζε αντίπαλος στην παλιά του ομάδα ,αν και έκανε λάθοι αρχικά, μετά βρήκε τα πατήματα του και τρόπο να μπει στο παιχνίδι ) σημαντικές οι βολές που έβαλε και πολύ καλός στην αρχή ο Ντενμον με σουτάκια ψυχολογίας για την ομάδα ... ουσιαστικά το ότι στερούμαστε τις όποιες ικανότητες του Λοτζέσκι φαίνεται ( είναι σταθερός παίχτης και ξέρει να δώσει 10-15λεπτά καλού μπάσκετ )

Αν δεν είχαν γίνει αυτά δεν θα γινόταν το τελευταίο ντράιβ και δεν θα γράφατε ανακρίβειες του στιλ αυτός είναι ζωγράφισε ο Αρχηγός κτλ ( μέχρι εκεί είχε πολλές χαμένες προσπάθειες ο Λέκα άλλαξε τον ρυθμό του αγώνα , αν ήταν κακός θα είχαμε χάσει ) Στην παράταση ήταν ζεστός ο Νικ! μέχρι εκεί είναι το σωστό ( τίποτα περισσότερο ) και ούτε ο Νικ είναι για να βάζει αυτά προχθες το έβαλε ... έχω να ποστάρω άλλα 20 τέτοια που έχασε ( ουσιαστικά κακός πήγε το ματς εκεί αυτό είναι το όλο θέμα )

Με τέτοιες εμφανίσεις θα κάνουμε γκέλα αργά ή γρήγορα οπότε καλό είναι να δούμε τι μας φταίει και τι πρέπει να αλλάξει.
5άρι ας ελπίσουμε μια από αυτές τις μέρες να δούμε ( κάτι καλό πιστεύω! )
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.