Help - Search - Members - Calendar
Full Version: CSKA Moscow - Panathinaikos
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Final 4 Turkey 2012
Pages: 1, 2, 3, 4
T.W.Is.M.
Η μπαλα πηγε στα λαθος χερια. Με τοσο καλο Γιασικεβιτσιους σημερα επρεπε να παρει τη μπαλα και οι αλλοι να κανουν το σταυρο τους. Του Διαμαντιδη δεν του πηγε το ματς σημερα και η τελευταια φαση ηταν ενδεικτικη.
Ας μην πω εδω για το αλλο παιχνιδι, θα σχολιασω στο δικο του τοπικ...
MaJesty23
έσκασα ρε λόυστη μου...έσκασα...έπρεπε να πάμε προς τα μέσα...α ρε Μήτσο...
Manu7
Ο Κριάπα τον μαρκάρει με τα μάτια για 2 sec και έψαχνε την πάσα...

Μοιραίοι οι Μπατίστ και Διαμαντίδης σήμερα...

Μπράβο στον ΠΑΟ που έπαιξε με κόντρα διαιτησία και τελικά το έχασε μόνος του το ματς.smile.gif

Κατά τα άλλα ο Καζλάουσκας δεν παρουσιάζει τίποτα.Μόνο οι παίχτες του.Και χωρίς αυτον αν παίξουν μπορούν να το πάρουν που λέει ο λόγος... 68.gif

Μίλος για γέλια.. 68.gif

Σάρας είσαι ο ένας και μοναδικός. 77.gif 77.gif 77.gif
tReason
Mε μια 50-50 διαιτησια ο παο θα κερδιζε με 10 ποντους διαφορα μετρησα τουλαχισον 10-15 ποντους υπερ της τσσκα λογω
σφυριγματων.
Αυτη ειναι η ουσια ολα τα αλλα εινα μπουρδες..
Gino_Bill
Χρόνια είχα να φάω τέτοιο ξενέρωμα. Όχι για την ήττα αλλά για την τελευταία φάση. Πότε άλλοτε δεν κατάφερε να σουτάρει ο Παο σε κρίσιμη επίθεση???κρίμα.
Ρισπέκτ στον τεράστιο Σάρας
Ρισπεκτ στον Ζοτς που με ΤΡΑΓΙΚΟΥΣ Διαμαντίδη και Μπατίστ, χωρίς Βουγιούκα ουσιαστικά κλπ κλπ το πάλεψε τόσο.
Anubis
Εχω σκασει και εχω ξενερωσει απιστευτα.
T.W.Is.M.
QUOTE(MaJesty23 @ May 11 2012, 20:09 ) *
έσκασα ρε λόυστη μου...έσκασα...έπρεπε να πάμε προς τα μέσα...α ρε Μήτσο...


Γιατι, θα επαιρνε φαουλ ακομα κι αν του το εκαναν? Ασε που το πιο πιθανο ειναι να πηγαινε για split out ο Διαμαντιδης. Θα μου πεις, θα γινοταν σουτ τουλαχιστον.
Κρατιεμαι εδω και ωρα παντως να μην το πω, αλλα τελικα τσαμπα σκοτωνομαστε για συγκρισεις Διαμαντιδη, Παπαλουκα, Τεοντοσιτς, Σπανουλη, Παρκερ, Καλντερον για τα τελευταια χρονια. Καλες ειναι οι συγκρισεις, αλλα για το ποιος ειναι ο 2ος καλυτερος πλει μεικερ στην Ευρωπη(=με κανονισμους FIBA) τα τελευταια χρονια...
j-kidd13
Διστασε να σουταρει ο Διαμαντιδης...Φανηκε μολις πηρε την μπαλα και ειχε την ευκαιρια καθως ο Κιριλενκο ηταν στο ενα μετρο...Κριμα γιατι δεν εκδηλωσαμε καν επιθεση...Λαθος ομως να μην παει η μπαλα στον Σαρας στο τελος,ο τυπος ηταν καυτος σημερα.Τελος παντων.Συχγαρητηρια γιατι η ομαδα εκανε παιχνιδι που λιγοι θα περιμεναμε,να κριθει στην τελευταια φαση....
MaJesty23
λίγο offtopic αλλά πως κάνετε ρε παιδες του Ολυμπιακού με τον Τεοντοσιτς?σαν γκόμενα που σας παράτησε smiley.gif ...ότι και να λέτε είναι καλός παίχτης...

κρίμα για το ματς ...κρίμα...απλά
T.W.Is.M.
QUOTE(MaJesty23 @ May 11 2012, 20:14 ) *
λίγο offtopic αλλά πως κάνετε ρε παιδες του Ολυμπιακού με τον Τεοντοσιτς?σαν γκόμενα που σας παράτησε smiley.gif ...ότι και να λέτε είναι καλός παίχτης...

κρίμα για το ματς ...κρίμα...απλά


Τουλαχιστον πρεπει να αναγνωρισεις οτι ειμαι σταθερος στις αποψεις μου(τον εβριζα πριν, τον βριζω και τωρα) και οτι δεν ασχολουμαι μαζι του τωρα. Αρα οταν λεμε ολοι(οι του Ολυμπιακου) εννοουμε ολοι εκτος απο μενα! smiley.gif
rakos
συγγνωμη γιατι σβηστηκε το ποστ μου;

ουτε προκλητικος ημουν ουτε τπτ, απλα ειπα οτι τα βηματα ηταν νον κολ, που ειναι το προβλημα;
MaJesty23
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 11 2012, 20:18 ) *
Τουλαχιστον πρεπει να αναγνωρισεις οτι ειμαι σταθερος στις αποψεις μου και οτι δεν ασχολουμαι μαζι του τωρα. Αρα οταν λεμε ολοι(οι του Ολυμπιακου) εννοουμε ολοι εκτος απο μενα! smiley.gif



εσύ είσαι άλλη περίπτωση!!! smiley.gif !!Αντισέρβος στο full!!!
belalik
Μπουμπουνα το ρε μητσο να πουμε γαμωτο !!!

Ματσαρα μεν, υπερ-προσπαθεια κλπ κλπ, αλλα ξενερωτο τελος.. Ας σουταρει και να μη μπει ..

Εντωμεταξυ (χωρις να εχω δει ριπλει), μου φανηκε πως ο ρωσος που τον μαρκαρε σα να κολλησε λιγο, ο μητσος εκανε μια ψοφια προσποιηση που δεν τη πιστευε, αλλα ο αλλος ουτε καν κουνηθηκε.. Γενικα οπως θυμαμαι τη φαση, θα το βαραγε το σουτ χωρις να κοπει 100%, ισως χωρις να σηκωσει χερι ο αλλος... Ενα βηματακι πισω στη τελικη και μπουμπουνα το, εδω με το λεμπρον το χει βαλει μπαζερ μπιτερ smile.gif ..

Τεσπα, μαλλον διστασε, ενιωσε οτι δεν το χει - δεν του βγηκε και το παιχνιδι και θα ειχε κακη ψυχολογια, φανηκε και απο τις αντιδρασεις του μετα που ακομα παιζοταν η μπαλα, αυτος χτυπιοταν μονος του..

Τεσπα, τι να λεμε, ματσαρα και αξιος ο παναθηναικος..


Παμε να δουμε δευτερη ματσαρα ελπιζω!

blove.gif
vastravoud
Ο Μήτσος έπρεπε να σουτάρει, σίγουρα. Δεν ήταν τραγικός στο ματς όμως, διαφωνώ. Ήταν άστοχος, όμως έδωσε ο,τι μπορούσε με φοβερές άμυνες και λίγα λάθη μπροστά.
duncan21
wav.gif

Συγχαρητήρια στον Παναθηναϊκό για την προσπάθεια.
xristos_metal
Σπουδαιο ματς. Ο παναθηναικος ηταν καλυτερος συνολικα. Τη διαφορα την εκανε ο Κιριλενκο και ο Σβεντ. Πραγματικα αξιζουν μπραβο και στους δυο και ειδικα στον Παναθηναικο, για το πως αντιμετωπισε το ματς. Με Διαμαντιδη/Μπατιστ σε πολυ ασχημη μερα, και παλι θα μπορουσαν να το παρουν. Τα βηματα οντως υπηρχαν αλλα και παλι ο Παναθηναικος ειχε την τυχη στα χερια του. Για τις αλλες φασεις δεν ειδα ριπλευ. Παντως η Τσσκα δε τρομαζει...ο Κριαπα ειναι πολυ πεσμενος, ο Σισκα δεν εκανε τιποτα. Αν περασει ο Ολυμπιακος τελικο ολα ειναι πιθανα. Μακαρι να γινει.
Pierce
QUOTE (rakos @ May 11 2012, 20:18 ) *
συγγνωμη γιατι σβηστηκε το ποστ μου;

ουτε προκλητικος ημουν ουτε τπτ, απλα ειπα οτι τα βηματα ηταν νον κολ, που ειναι το προβλημα;


Γιατι εισαι εμπρηστικος. Αρχικα ειχα σκοπο να σου χαρισω το foul, αλλα απο οτι φαινεται ο μοναδικος σκοπος σου εδω μεσα ειναι να κανεις ποστ της μισης γραμμης για να διαολιζεις τους απεναντι. 10 μερες off
Zoys
Καθαρό σπρώξιμο στην αρκούδα από τους γκρι, αλλά ο ΠΑΟ το έχασε τελικά μόνος του το ματς παρά τις προσπάθειες του Μίλος. Δεν μπορείτε να πείτε, οι πράσινοι, και βήματα έκανε το παλικάρι (άσχετα που δεν τα σφύριξαν) και τις βολές έχασε, ότι μπορούσε για να μην καθαρίσει η ΤΣΣΚΑ το ματς το έκανε. tongue.gif

Μεγάλος Σάρας, αλλά λίγος Διαμαντίδης και με Μήτσο των 1/9 τριπόντων δεν γίνεται να νικήσει ο Παναθηναϊκός παρ' ότι έφτασε τρομερά κοντά και άξιζε σίγουρα κάτι καλύτερο.

Μυστήρια η τελευταία τραγική επίθεση του ΠΑΟ. Ειδικά για ομάδα του Ομπράντοβιτς δεν περίμενα κάτι τέτοιο. blink.gif
bbplayer
Terάστιος σεβασμός και πολλά συγχαρητήρια στην ομάδα.

ΤΣΣΚΑ δεν υπήρχε στο γήπεδο ( η ίδια η ΤΣΣΚΑ που η στατιστική της μέχρι και το ΦΦ προκαλούσε ίλιγγο) και αυτό οφείλεται στον Παναθηναϊκό , που όλοι οι "ειδήμονες" τον είχαν ξεγραμμένο κι έλεγαν ότι το Φ8 ήταν το ταβάνι του για φέτος.

Το ότι χάσαμε δε μου λέει κάτι, σα να κερδίσαμε είναι.
Θα προτιμούσα βέβαια να είμαστε εμείς στον τελικό αλλά δεν πειράζει. Και οι ήττες μέσα στο πρόγραμμα είναι , ακόμα και οι κομβικές.

Το να καθίσουμε σε ένα παιχνίδι που πήγε στο καλάθι να ψάξουμε για ευθύνες και να πάρουμε κεφάλια ...από τα πληκτρολόγια , μου βγάζει μια απίστευτη μιζέρια.
Προφανώς και δεν θα το κάνω απέναντι σε μαι ομάδα που ούτε λίγο ούτε πολύ είναι η σύγχρονη ιστορία του ευρωπαϊκού μπάσκετ.

Μπράβο σε όλους τους.
T.W.Is.M.
QUOTE(Zoys @ May 11 2012, 20:23 ) *
Καθαρό σπρώξιμο στην αρκούδα από τους γκρι, αλλά ο ΠΑΟ το έχασε τελικά μόνος του το ματς παρά τις προσπάθειες του Μίλος. Δεν μπορείτε να πείτε, οι πράσινοι, και βήματα έκανε το παλικάρι (άσχετα που δεν τα σφύριξαν) και τις βολές έχασε, ότι μπορούσε για να μην καθαρίσει η ΤΣΣΚΑ το ματς το έκανε. tongue.gif

Μεγάλος Σάρας, αλλά λίγος Διαμαντίδης και με Μήτσο των 1/9 τριπόντων δεν γίνεται να νικήσει ο Παναθηναϊκός παρ' ότι έφτασε τρομερά κοντά και άξιζε σίγουρα κάτι καλύτερο.

Μυστήρια η τελευταία τραγική επίθεση του ΠΑΟ. Ειδικά για ομάδα του Ομπράντοβιτς δεν περίμενα κάτι τέτοιο. blink.gif


...και μετα απο ταιμ αουτ θα προσθεσω εγω. Πιστευω οτι ειναι αυτο που ειπαν κι αλλοι πιο πανω. Διστασε ο Διαμαντιδης, γιατι δεν το πιστευε. Δεν του ειχε παει το παιχνιδι και δεν το πιστευε το σουτ. Κριμα για τον Παναθηναικο, συγχαρητηρια στον Κιριλενκο(ειναι σιγουρα ο καλυτερος παιχτης της φετινης Ευρωλιγκα) και την ομαδα του πλην ενος(δε λεω πλην δυο γιατι ο Τεοντοσιτς επαιξε σαν παιχτης του ΠΑΟ ωρες ωρες tongue.gif ).
Επειδη αναφερθηκε και η διαιτησια, θεωρω οτι εσπρωξε την ΤΣΣΚΑ, οτι με 50-50 αντιμετωπιση ο ΠΑΟ θα ειχε περισσοτερες πιθανοτητες για νικη(νομιζω οτι παλι στον ποντο θα πηγαινε, αλλα ο Παναθηναικος θα ηταν απο πανω στα τελευταια δευτερολεπτα), αλλα θα πω οτι στο Βερολινο τα πραγματα ηταν πολυ χειροτερα. Βεβαια εκει το σπρωξιμο ξεκινησε απο το +20. Ομως κι εδω στο 38' το σκορ ηταν 60-64 και ο ΠΑΟ ειχε την τυχη στα χερια του και δεν την εκμεταλλευτηκε. Ισως με πιο δικαια σφυριγματα να ηταν καλυτερες οι προυποθεσεις του και να επαιρνε τη νικη.
vastravoud
Δεν έχει νόημα διαιτητοκουβέντα πιστεύω.

Αν αυτό ήταν "the last dance", ήταν σίγουρα αντάξιο μας
bbplayer
QUOTE (vastravoud @ May 11 2012, 20:34 ) *
Αν αυτό ήταν "the last dance", ήταν σίγουρα αντάξιο μας



σε καμια περίπτωση
ALdaperan
QUOTE (vastravoud @ May 11 2012, 20:34 ) *
Αν αυτό ήταν "the last dance", ήταν σίγουρα αντάξιο μας

Αυτό μην το ξαναδώ να γράφεται tongue.gif
Petran911
QUOTE(vastravoud @ May 11 2012, 20:34 ) *
Δεν έχει νόημα διαιτητοκουβέντα πιστεύω.

Αν αυτό ήταν "the last dance", ήταν σίγουρα αντάξιο μας


Θα διαφωνήσω μαζί σου. Μπορεί να φταίει ο Διαμαντίδης και ο Μπατίστ γιατί έπαιξαν άχρεια, αλλά αυτά που έγιναν τα τελευταία 5 λεπτά έχω να τα δω από τις μεγάλες εποχές 1995-1998 με τον Στάνκοβιτς. Και ηθελημένο ξεκάθαρα.
george3321
η γνωμη μου ειναι οτι δεν βγηκε το συστημα για να σουταρει ο διαμαντιδης...δεν μπηκε η μπαλα εκει που επρεπε....πηγαν να κανουν κατι σαν μπακ σκριν στον παιχτη που εκανε το αουτ μαλλον για να σουταρει απο τις 45 μοιρες....υπηρχε συνοστισμος οποτε αναγκαστηκε να αυτοσχεδιασει χωρις να το περιμενει και χωρις να εχει την καταλληλη ψυχολογια...και κατεληξε η φαση ετσι ωστε να μας ξενερωσει ολους!!!!και ας μην ειμαι παναθηναικος......
vastravoud
Γιατί ρε παιδιά;

Παίξαμε με μια ομάδα που θεωρείται το απόλυτο φαβορι. Δωσαμε ο,τι είχαμε και δεν είχαμε και χάσαμε....
duncan21
Στα του παιχνιδιού τώρα που οι σφυγμοί κατέβηκαν σε φυσιολογικά επίπεδα.Η Cska ήταν απλά τραγική επιθετικά.Η ευθύνη πηγαίνει εξ ολοκλήρου στον Καζλάουσκας εννοείται καθώς η ομάδα κατέβηκε ανέτοιμη στο παρκέ για ένα τέτοιο παιχνίδι.Στην αρχή άργησε να πάρει time out ή να δώσει μια εντολή για να αναχαιτίσει τα τέλεια pick&roll του Πάο ενώ μπροστά έπαιζε κυρίως με κάποια αποτυχημένα isolations ή post ups καθώς η κυκλοφορία της μπάλας ήταν άθλια.

Απ' τη δεύτερη περίοδο μέχρι το τέλος του παιχνιδιού η άμυνα της Cska μασούσε σίδερα(ψηλά κυρίως).Κάπου πήρε το μάτι μου ότι οι 5 πόντοι του Πάο στη 2η περίοδο αποτελούν αρνητικό ρεκόρ στην ιστορία των F4.Επιθετικά όμως κανένα πλάνο.Παρόλα αυτά βγήκαν πάρα πολλά ελεύθερα σουτ σ' όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού που δεν οφείλονταν στην καλή κυκλοφορία αλλά στα επιθετικά ριμπάουντ και σε κάποιες προσπάθειες των περιφερειακών της Cska.Ήταν άστοχοι όμως.

Καιμακόγλου κακαλατος,για Saras και Kirilenko δεν υπάρχει κάτι να πούμε.Μεγάλο μπάσκετ τα παλικάρια.

υ.γ Η πλειονότητα των παικτών ήταν τραγικοί αλλά πάλι ο Μilos τα άκουσε.Congrats smile.gif .

υ.γ2 Μιλώντας για τα υποθετικά σφυρίγματα που έπρεπε να δοθούν υπέρ του Πάο(δικαιολογημένες οι διαμαρτυρίες εν μέρει) μου δίνεται η πάσα να μιλήσω και 'γω υποθετικά παρότι το σιχαίνομαι.Αν η Cska ήταν τυπικά εύστοχη το ματς(η αστοχία δεν ήταν προϊόν της άμυνας του Πάο,ξεκάθαρα για μένα) δεν θα πήγαινε ούτε καν στον πόντο imo.Αυτά.

υ.γ3 Play of the game το σουτ του Μilos.Προβοκάτορες Euroleague-οι,ου να μου χαθείτε shot.gif .

lightday
QUOTE(Petran911 @ May 11 2012, 19:58 ) *
Θα διαφωνήσω μαζί σου. Μπορεί να φταίει ο Διαμαντίδης και ο Μπατίστ γιατί έπαιξαν άχρεια, αλλά αυτά που έγιναν τα τελευταία 5 λεπτά έχω να τα δω από τις μεγάλες εποχές 1995-1998 με τον Στάνκοβιτς. Και ηθελημένο ξεκάθαρα.


----λαθος---
Petran911
QUOTE(duncan21 @ May 11 2012, 21:02 ) *
Στα του παιχνιδιού τώρα που οι σφυγμοί κατέβηκαν σε φυσιολογικά επίπεδα.Η Cska ήταν απλά τραγική επιθετικά.Η ευθύνη πηγαίνει εξ ολοκλήρου στον Καζλάουσκας εννοείται καθώς η ομάδα κατέβηκε ανέτοιμη στο παρκέ για ένα τέτοιο παιχνίδι.Στην αρχή άργησε να πάρει time out ή να δώσει μια εντολή για να αναχαιτίσει τα τέλεια pick&roll του Πάο ενώ μπροστά έπαιζε κυρίως με κάποια αποτυχημένα isolations ή post ups καθώς η κυκλοφορία της μπάλας ήταν άθλια.

Απ' τη δεύτερη περίοδο μέχρι το τέλος του παιχνιδιού η άμυνα της Cska μασούσε σίδερα(ψηλά κυρίως).Κάπου πήρε το μάτι μου ότι οι 5 πόντοι του Πάο στη 2η περίοδο αποτελούν αρνητικό ρεκόρ στην ιστορία των F4.Επιθετικά όμως κανένα πλάνο.Παρόλα αυτά βγήκαν πάρα πολλά ελεύθερα σουτ σ' όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού που δεν οφείλονταν στην καλή κυκλοφορία αλλά στα επιθετικά ριμπάουντ και σε κάποιες προσπάθειες των περιφερειακών της Cska.Ήταν άστοχοι όμως.

Καιμακόγλου κακαλατος,για Saras και Kirilenko δεν υπάρχει κάτι να πούμε.Μεγάλο μπάσκετ τα παλικάρια.

υ.γ Η πλειονότητα των παικτών ήταν τραγικοί αλλά πάλι ο Μίλος τα άκουσε.Congrats smile.gif .

υ.γ2 Μιλώντας για τα υποθετικά σφυρίγματα που έπρεπε να δοθούν υπέρ του Πάο(δικαιολογημένες οι διαμαρτυρίες εν μέρει) μου δίνεται η πάσα να μιλήσω και 'γω υποθετικά παρότι το σιχαίνομαι.Αν η Cska ήταν τυπικά εύστοχη το ματς(η αστοχία δεν ήταν προϊόν της άμυνας του Πάο,ξεκάθαρα για μένα) δεν θα πήγαινε ούτε καν στον πόντο imo.Αυτά.


Αυτό δεν έιναι επιχείρημα, γιατί η διαιτησία δεν επηρρεάζει την απόδοση των ομάδων στο γήπεδο. Δεν φταίει ο ΠΑΟ εάν ήταν κακή η ΤΣΣΚΑ ή το αντίθετο.
duncan21
QUOTE(Petran911 @ May 11 2012, 21:05 ) *
Αυτό δεν έιναι επιχείρημα, γιατί η διαιτησία δεν επηρρεάζει την απόδοση των ομάδων στο γήπεδο. Δεν φταίει ο ΠΑΟ εάν ήταν κακή η ΤΣΣΚΑ ή το αντίθετο.

Mα όταν μιλάμε υποθετικά δεν υπάρχουν επιχειρήματα ή μη κατά τη γνώμη μου.Έγινε ότι έγινε μέσα στο παρκέ,μ' αυτή τη λογική κρίνουμε.Τέλος.
ALdaperan
QUOTE (duncan21 @ May 11 2012, 21:02 ) *
υ.γ2 Μιλώντας για τα υποθετικά σφυρίγματα που έπρεπε να δοθούν υπέρ του Πάο(δικαιολογημένες οι διαμαρτυρίες εν μέρει) μου δίνεται η πάσα να μιλήσω και 'γω υποθετικά παρότι το σιχαίνομαι.Αν η Cska ήταν τυπικά εύστοχη το ματς(η αστοχία δεν ήταν προϊόν της άμυνας του Πάο,ξεκάθαρα για μένα) δεν θα πήγαινε ούτε καν στον πόντο imo.Αυτά.

αυτό το "επιχείρημα" πραγματικά δεν το καταλαβαίνω icon_drunk.gif
Δεν έχει καμια λογική συνοχή αυτό που λές..
duncan21
QUOTE(ALdaperan @ May 11 2012, 21:54 ) *
αυτό το "επιχείρημα" πραγματικά δεν το καταλαβαίνω icon_drunk.gif

Πρόβλημα σου icon_wave.gif ,αν και παραπάνω αναφέρω ότι όταν μιλάω υποθετικά καταργούνται τα επιχειρήματα για μένα.Δεν θα καθίσω να παίξω με τις λέξεις.H Cska είναι στον τελικό
j-kidd13
QUOTE(duncan21 @ May 11 2012, 21:08 ) *
Mα όταν μιλάμε υποθετικά δεν υπάρχουν επιχειρήματα ή μη κατά τη γνώμη μου.Έγινε ότι έγινε μέσα στο παρκέ,μ' αυτή τη λογική κρίνουμε.Τέλος.

Aλλο να μιλας υποθετικα για το τι θα γινοταν αν εμπαιναν τα σουτ(πιασ'το αυγο και κουρευτο δηλαδη) και αλλο το αν εδιναν οφθαλμοφανεις παραβασεις ή δεν εδιναν ανυπαρκτα σφυριγματα.

Αυτα βεβαια πανε στον βροντο,γιατι στο τελος ειχαμε μια ελπιδα να διεκδικησουμε νικη η παραταση και την πεταξαμε...
Οπως επισης πεταξαμε ενα προβαδισμα 13 ποντων στο πρωτο ημιχρονο,οπου ειναι απλα απαραδεκτο για μια ομαδα σαν τον Παναθηναικο να σημειωνει μονο 5 ποντους σε μια περιοδο...Ελεος δηλαδη,5 ποντοι?????Οπως επισης και στο τελος,στο 60-64 παει και μπαινει εκεινο το κουλο καλαθι του Σβεντ,που η μπαλα χτυπαει σιδερο,σηκωνεται 5 μετρα και μπαινει αγγιχτη μετα..... hammer.gif hammer.gif hammer.gif
Εΐναι ιδεα μου η στο τελος ο Κιριλενκο απλωνει το ποδι και βρισκει η μπαλα πανω?????Αν κοιταξει κανεις καλα το ριπλει,η κινηση ειναι περιεργη.

O Mπατιστ χωρτασε ταπα σημερα...Νομιζε οτι ποσταρει τον Μπουρουση ακομα...Που πα ρε μεγαλε απεναντι στον Κρστιτς και τον Κιριλενκο που πηδαει και σενα απο πανω??? 69.gif
ALdaperan
QUOTE (duncan21 @ May 11 2012, 21:59 ) *
Πρόβλημα σου icon_wave.gif ,αν και παραπάνω αναφέρω ότι όταν μιλάω υποθετικά καταργούνται τα επιχειρήματα για μένα.Δεν θα καθίσω να παίξω με τις λέξεις.H Cska είναι στον τελικό icon_joy.gif ,get used to it.

Δεν έχω κάποιο πρόβλημα να εμπεδώσω τη νίκη της cska
Η ομάδα μου έπαιξε σαν πρωταθλητής Ευρώπης και με έκανε περήφανο ανεξαρτήτου αποτελέσματος !!
Απλά μάταια προσπάθησα να καταλάβω τη λογική σου και που θες να καταλήξεις , ούτε για διαιτησία μίλησα ούτε τίποτα
sacarame
Ας ηρεμήσουμε κύριοι...Μην το χαλάμε στο τέλος....Duncan , δεν χρειάζεται να ανάβουμε τα αίματα...
j-kidd13
QUOTE(sacarame @ May 11 2012, 22:08 ) *
Ας ηρεμήσουμε κύριοι...Μην το χαλάμε στο τέλος....Duncan , δεν χρειάζεται να ανάβουμε τα αίματα...


Kαρα οφ τοπικ αλλα δεν μπορουσα να μην το βαλω....Αφιερωμενο για το ποστ.... tongue.gif
bbplayer
QUOTE (j-kidd13 @ May 11 2012, 22:00 ) *
O Mπατιστ χωρτασε ταπα σημερα...Νομιζε οτι ποσταρει τον Μπουρουση ακομα...Που πα ρε μεγαλε απεναντι στον Κρστιτς και τον Κιριλενκο που πηδαει και σενα απο πανω??? 69.gif


στο 1vs1 υπερτερούσαν ξεκάθαρα σχεδόν σε όλες τις θέσεις + βάθος πάγκου. Λες να κάναμε λάθος που κατεβήκαμε να παίξουμε ?
sacarame
Επειδή κάποιοι δεν δείχνουν να καταλαβαίνουν, 10 μέρες μπαν στον χρήστη nikosgkekas...
j-kidd13
QUOTE(bbplayer @ May 11 2012, 22:24 ) *
στο 1vs1 υπερτερούσαν ξεκάθαρα σχεδόν σε όλες τις θέσεις + βάθος πάγκου. Λες να κάναμε λάθος που κατεβήκαμε να παίξουμε ?

Αυτο καταλαβες?
Απλα οταν εχουν καταλαβει το εργο και εχουν κοντα σου τους 2 συγκεκριμενους παικτες,προσεχεις λιγο το τι επιθεση θα εκτελεσεις,χρειαζεσαι περισσοτερη δυναμη στο ποσταρισμα.Και εχεις και στο νου σου να αξιοποιησεις με καποια πασα τους συμπαικτες σου οταν εισαι κλεισμενος απο 2 αντιπαλους.
bbplayer
QUOTE (j-kidd13 @ May 11 2012, 22:27 ) *
Αυτο καταλαβες?
Απλα οταν εχουν καταλαβει το εργο και εχουν κοντα σου τους 2 συγκεκριμενους παικτες,προσεχεις λιγο το τι επιθεση θα εκτελεσεις,χρειαζεσαι περισσοτερη δυναμη στο ποσταρισμα.Και εχεις και στο νου σου να αξιοποιησεις με καποια πασα τους συμπαικτες σου οταν εισαι κλεισμενος απο 2 αντιπαλους.


αυτή τη δύναμη έχει στα 35 του, τι να κάνουμε ? να τον κάνουμε πάλι 30 δε μπορούμε. Να αξιοποιήσει με κάποια πάσα...οκ αλλά υπήρχε και αντίπαλος και είδες πόσο καλά αντιδρούσε αμυντικά. Στην θεωρία όλα εύκολα φαίνονται.
greeneyes13
http://www.gazzetta.gr/final-four-2012/art...ykolotera%C2%BB

άσε μας ρε καζλάουσκας
ALdaperan
Σιγά μη κάτσουμε να σκάσουμε για ένα χαμένο τελικό (γιατί αυτός ήταν ο τελικός του f4)

vastravoud
Προφανώς και δε χωράει καμία πίκρα....

Respect σε όλους!
a.car



Kατά τη γνώμη μου ένα πρόβλημα που έχει ο Παναθηναικός είνα ότι είναι πολύ περισσότερο ομάδα και πολύ λιγότερο

παίκτες μεμονωμένοι. Με συνέπεια να απουσιάζει πολλές φορές η φαντασία και η ατομική πρωτοβουλία. Είναι σαν μία

αντιδιαστολή ομάδας ΝΒΑ που το ατομικό ταλέντο είναι το άλφα και το ωμέγα.Φυσικά από τα δύο μοντέλα εγώ προτιμώ

του ΠΑΟ αλλά μερικές φορές εγκλωβίζεσαι στα συστήματα και χρειάζεσαι το ατομικό ταλέντο όπως του Σπανούλη ας πούμε.
PARISINOS
QUOTE
Η ΤΣΣΚΑ λοιπον εχει το πλεονεκτημα , και αν επρεπε να πονταρω (παρ οτι καλα εκανες και πονταρες στον ΠΑΟ μιας και το 1,80 που δινει η ΤΣΣΚΑ δεν αξιζει με τη καμια) , θα ελεγα οτι το πιο πιθανο σεναριο ειναι να χασουμε στο τσακ , και ολοι να φωναζουν για την παραγκα των ρωσσων, αγνοωντας τους λογους για τους οποιος θα εχουμε μαλλον χασει πραγματικα.

Τωρα προφανως , το οτι αυτο ειναι και το πιο πιθανο για μενα σεναριο , δεν σημαινει οτι θα συμβει ντε και καλα. Υπαρχουν και αλλα σεναρια που παιζουν , απλα λιγοτερο πιθανα αναλογικα.
υπαρχει πχ η περιπτωση να ξυπνησουν μαριτς και σατο, να μας μπουν και τα σουτ, και σε συνδυασμο με την απιστευτη κλαση του ΔΔ, να τους βαλουμε μεσα στα καλαθια. Ολα παιζουν. Το πιο πιθανο για μενα ομως ειναι το ανωθεν σεναριο, οριακη δηλαδη ηττα, με ολο το κοσμο να θελει να πλακωσει το διαιτητη.


αυτα εγραψα μετα τα παιχνιδια με τη μακαμπι οταν πολλοι ελεγαν οτι ο ΠΑΟ ευνοηθηκε απο τη διαιτησια.
Οπως εχω ξαναπει , το μπασκετ ειναι δικαιο αθλημα. Οπως ο ΠΑΟ τοσα χρονια ειναι ΚΑΛΥΤΕΡΗ ομαδα σε ευρωπη ΚΑΙ ελλαδα, και δικαιο παιρνει τις κουπες, ασχετα αν πολλοι πανε να κανουν το ασπρο μαυρο με τη διαιτησια, ετσι και τωρα η ΤΣΣΚΑ ειχε εστω και λιγο καλυτερη ομαδα , και δυστυχως επιβεβαιωθηκαν τα προγνωστικα.

Το ματς κριθηκε για μενα μενα στην ανετοιμοτητα του μπατιστ, στην αστοχια του μητσου (γιατι κατα τα αλλα ηταν πολυ καλος σε αμυνα και οργανωση) και στην κολοφαρδια του σβεντ (εκεινο το καλαθη μας σκοτωσε)...

Η διαιτησια σιγουρα δεν ηταν υπερ μας , αλλα χασαμε ΔΙΚΟ μας ματς . Και οι δυο ομαδες παιξανε μετρια, και τελικα κερδισε η εστω και λιγο πιο ταλαντουχα (και η λιγο πιο τυχερη).

Επαναλαμβανω, δεν θελω να ευλογησω τα γενια μου, αλλα να πω οτι δεν ταχα πει...Το να καθομαστε να αναλυουμε καθε φαση δεν αρμοζει σε φιλους μιας ομαδας οπως ο ΠΑΟ. Φετος υπηρχε ανωτερη ομαδα, εστω και οριακα (μιας και το ολο στορυ της ανικητης αρκουδας ειχε καταντησει γραφικο) και οφειλουμε να το παραδεχτουμε. Μην πεφτουμε στην παγιδα που πεφτουν αλλοι γενικα.

ALdaperan
QUOTE (PARISINOS @ May 12 2012, 00:07 ) *
Επαναλαμβανω, δεν θελω να ευλογησω τα γενια μου, αλλα να πω οτι δεν ταχα πει...Το να καθομαστε να αναλυουμε καθε φαση δεν αρμοζει σε φιλους μιας ομαδας οπως ο ΠΑΟ. Φετος υπηρχε ανωτερη ομαδα, εστω και οριακα (μιας και το ολο στορυ της ανικητης αρκουδας ειχε καταντησει γραφικο) και οφειλουμε να το παραδεχτουμε. Μην πεφτουμε στην παγιδα που πεφτουν αλλοι γενικα.

+1
Δεν αξίζει στην ομάδα αυτή να καθόμαστε να μιλάμε για διαιτησίες κλπ

Emanuel David Ginobili
Ματς που εβγαλε πολυ συναισθημα, αλλα κακο σαν θεαμα για 'μενα. Ο μπασκετικος Παναθηναικος αξιζει (και εχει νομιζω) τον απολυτο σεβασμο συσσωμης της φιλαθλης κοινης γνωμης!! Παλεψε, πηγε στον ποντο και εχασε ετσι οπως εχασε ενα ματς, το οποιο -απομονωντας τα ροστερ- πριν ξεκινησει, ολοι θα λεγαμε πως θα κατεληγε ανετα στους Ρωσσους.
Πραγματικα δεν θελω ουτε να πικρανω ουτε να προκαλεσω κανεναν... αλλα θεωρω τη ΤΣΣΚΑ δικαιη νικητρια, δεν ειδα διαιτητες να σπρωχνουν τους Ρωσσους, απλα ακολουθησαν μια γραμμη... να αφησουν το φυζικαλ παιχνιδι, και αυτο ειναι κατι που φυσικα φανηκε να ευνοει τους αθλητικοτατους παικτες της ΤΣΣΚΑ. Απλα να φερω σαν παραδειγμα τη φαση με τον Κριστιτς 2' πριν τελειωσει το ματς, η διαφορα ηταν στο +1 (δεν θυμαμαι για ποιον) και η συγκεκριμενη κατοχη ηταν απιστευτα σημαντικη(!) ε σε εκεινη τη φαση πρωτα σπρωχνει τον Σερβο ο Μπατιστ και μετα τον ριχνει κατω ο Γιασικεβιτσιους, με ποια λογικη οι διαιτητες της ρωσικης παραγκας που θελουν να σε σφαξουν να πουν εξω και να δωσουν τη μπαλα για τον ΠΑΟ???
damian
Συμφωνώ με Παρισινό ότι ο ΠΑΟ έχασε δικό του ματς υπό την έννοια ότι ό,τι κι'αν έχει γίνει σε 40 λεπτά, όσο κι'αν σε έχει αδικήσει η διαιτησία έχεις καθαρά 8 δεύτερα για σουτ 2 ή 3 πόντων κι όταν είσαι ο Παναθηναικός είναι απλά τραγική η τελευταία επίθεση....
natouralistis
Επειδη γινεται πολυς λογος για την τελευταια επιθεση και το αν εκανε λαθος ο Διαμαντιδης ή ο Ομπραντοβιτς που δεν εδωσε εντολη να παει η μπαλα στον Σαρας, θελω να ξετυλιξω λιγο το στορυ -οπως το θυμαμαι, μπορει να κανω και λαθος- γιατι νομιζω δεν το εθιξε κανεις φιλος.

Οι ομαδες εχουν ταϊμ-αουτ.

Μενουν 8 δευτερα, κατοχη Παναθηναϊκος, επαναφορα κεντρο.

Το σκορ ειναι στο 66-64,στο καλαθι δλδ, και οι ρωσοι εχουν 2 ομαδικα φαουλ.

Τους παιρνει να δωσουν 2 φαουλ ροκανιζοντας το χρονο, μην αφηνοντας τον Παο να προλαβει να κανει καν προσπαθεια..

Ο μαγος Καζλαουσκας, επιλεγει στο ταϊμ να πει στους παιχτες του να παιξουν καθαρη αμυνα χωρις να ξοδεψουν τα φαουλ που δεν δινουν το μπονους των βολων..

Ο Παναθηναϊκος στην επαναφορα μενει κοκκαλο γιατι ο Διαμαντιδης απλα περιμενει οτι θα του κανουν φαουλ.. Σαστιζει για 1 δευτερολεπτο και μολις συνηδειτοποιει οτι δεν του ορμαει κανενας για φαουλ παρα μονο για αμυνα, προσπαθει να τη δωσει στον ελευθερο αφου σε αυτον ειχε ερθει παγιδα ο κιριλενκο, δλδ στον καϊμακογλου, αλλα η μπαλα δεν φτανει και σουτ ποτε δε γινεται..Εγκληματικο λαθος του καζλαουσκας και κριμα που δε το πληρωσε γιατι οταν κανεις τετοια λαθη πρεπει και να τα πληρωνεις!
Gravedigger
Καταρχάς αυτήν την ήττα δεν θα την χωνέψω ποτέ.Δεν περίμενα να κερδίσουμε την CSKA αλλά έτσι όπως πήγε το ματς το αξίζαμε και με το παραπάνω.Για την διαιτησία που λέμε,μέχρι το 4ο 10λεπτο υπήρχαν μικροπαράπονα αλλά τίποτα σπουδαίο.Στο 4ο του έδωσαν και κατάλαβε.4-5 οφθαλμοφανείς φάσεις,δεν υπήρχαν αυτά τα σφυρίγματα.Ναι,οκ η CSKA ήταν η καλύτερη ομάδα όλη την σεζόν,σήμερα όμως δεν ήταν,γιατί έπρεπε οπωσδήποτε να είναι στον τελικό???

Στα του αγώνα,Batiste πολύ κακός,Διαμαντίδης ίσως στο χειρότερο του κρίσιμο ματς.Αμυντικά ήταν καλός,όπως πάντα, αλλά επιθετικά δεν.Δύσκολα σουτ,άστοχα και εκεί που έπρεπε να κάνει το σουτ δεν το έκανε (τελευταία φάση).Εκεί την πετάς την μπάλα.Ας είναι τούβλο,μεγαλύτερες πιθανότητες έχεις από το να μην σουτάρεις καθόλου.
Από την άλλη Καιμακόγλου ψυχάρα και.... Sarunas Jasikevicius.ΗΓΕΤΗΣ.Ζει για αυτά τα ματς.Στα 36 του κράταγε όλη την ομάδα.

Κρίμα πραγματικά,θα προτιμούσα μια ήττα με 20 πόντους παρά αυτήν την κλεψιά...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.