Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΝΕΑΝΙΔΕΣ 2013-14
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
nikos64
QUOTE(AbS @ Feb 19 2014, 10:36 ) *
Αντί η ΕΣΚΑ να διευκολύνει τα σωματεία και να αναβάλλει κάποια παιχνίδια κορασίδων και παγκορασίδων για να γίνει το φάιναλ φορ των μίνι, τα προτρέπει να χρησιμοποιήσουν παιδιά σε δύο παιχνίδια την ίδια ημέρα ... τι να πει ο Αμύντας που στις 12 παίζει στα Λιόσια και τις 4 πρέπει να παιξει στο Μαρκόπουλο με σχεδόν την ίδια ομάδα; Tι να πει ο Κρόνος που έχει σημαντικότατο ντέρμπι στις κορασιδες και πρέπει να παιξει και στα μίνι; Ελεος δηλαδή φέτος με την ΕΣΚΑ ... τι σόι αναπτυξιακά τουρνουά-πρωταθλήματα είναι αυτά, τι σχεδιασμός είναι αυτός, δεν ξέρω ...


QUOTE(ntimat @ Feb 19 2014, 15:15 ) *
οι ανθρωποι στην ΕΣΚΑ λειτουργουν σε αλλο μηκος κυματος.....απαντουν λοιπον οτι οι ομαδες κορασιδων και παγκορασιδων ειναι διαφορετικες διοτι ειναι διαφορετικες,λενε,ηλικιες!!!!!!!!! καλα δε ξερουν οτι ειναι σχεδον οι ιδιες ομαδες? η απλα κανουν πως δε καταλαβαινουν?ελεος κυριοι της ΕΣΚΑ!!!!

Δηλαδη παντα μας φταινε οι αλλοι? Για ολα φταιει η κακια η ΕΣΚΑ? λοιπον οπως τα βλεπω εγω
1.ειναι ηθικα κατακριτεο να κανεις αυτο που κατηγορεις τον αλλο , τι παει να πει τουρνουα , πρωταθλημα αγωνες δεν ειναι? επισημοι μαλιστα? βαφτιζουμε το κρεας ψαρι , οτι μας συμφερει πανω απο ολα η κουπα οποια κουπα και να ειναι δε παν να παιξουν 5 αγωνες την ιδια μερα τα ιδια παιδια αρκει την κουπα να παρουν.
2.οσο αφορα την αναβολη αγωνων ,ναι των παγκορασιδων επιβαλεται να τους αναβαλει οπως και το εκανε γιατι πολυ απλα μονο οι του 99 γεννημενες θα μπορουσαν να παιξουν στις κορασιδες ομως γιατι? αν δεν εχεις κοσμο δεν σου φταιει η εσκα αλλα ο εαυτος σου .Διαλεξε σαν ομαδα τι θελεις να κανεις αν δεν εχεις κοσμο μην κατεβασεις μινι αλλα θελουν ολοι την κουπα....
τι να πει ο αμυντας που παιζει στις 12 και στις 4? να μην κατεβει στις κορασιδες αν δεν εχει κοσμο να μην κατεβει να προστατεψει και τα παιδια του , οχι να τους βγαλει το λαδι ....
Ο γερακας τι να πει ? να διαλεξει τι θελει, να παιξει πλει-οφ με το γαλατσι για να καταφερει τι? Ελεος δηλαδη και τους λετε και μπραβο.
Ο αθηναικος εκει που εβαζε 1 κορασιδα του εβαλε οτι ειχε και δεν ειχε μολις βρηκε τα σκουρα .....γιατι? για να παρει αλλη μια κουπα?
να χαιρομαστε.....
ntimat
QUOTE(nikos64 @ Feb 19 2014, 15:36 ) *
Δηλαδη παντα μας φταινε οι αλλοι? Για ολα φταιει η κακια η ΕΣΚΑ? λοιπον οπως τα βλεπω εγω
1.ειναι ηθικα κατακριτεο να κανεις αυτο που κατηγορεις τον αλλο , τι παει να πει τουρνουα , πρωταθλημα αγωνες δεν ειναι? επισημοι μαλιστα? βαφτιζουμε το κρεας ψαρι , οτι μας συμφερει πανω απο ολα η κουπα οποια κουπα και να ειναι δε παν να παιξουν 5 αγωνες την ιδια μερα τα ιδια παιδια αρκει την κουπα να παρουν.
2.οσο αφορα την αναβολη αγωνων ,ναι των παγκορασιδων επιβαλεται να τους αναβαλει οπως και το εκανε γιατι πολυ απλα μονο οι του 99 γεννημενες θα μπορουσαν να παιξουν στις κορασιδες ομως γιατι? αν δεν εχεις κοσμο δεν σου φταιει η εσκα αλλα ο εαυτος σου .Διαλεξε σαν ομαδα τι θελεις να κανεις αν δεν εχεις κοσμο μην κατεβασεις μινι αλλα θελουν ολοι την κουπα....
τι να πει ο αμυντας που παιζει στις 12 και στις 4? να μην κατεβει στις κορασιδες αν δεν εχει κοσμο να μην κατεβει να προστατεψει και τα παιδια του , οχι να τους βγαλει το λαδι ....
Ο γερακας τι να πει ? να διαλεξει τι θελει, να παιξει πλει-οφ με το γαλατσι για να καταφερει τι? Ελεος δηλαδη και τους λετε και μπραβο.
Ο αθηναικος εκει που εβαζε 1 κορασιδα του εβαλε οτι ειχε και δεν ειχε μολις βρηκε τα σκουρα .....γιατι? για να παρει αλλη μια κουπα?
να χαιρομαστε.....


αγαπητε κυριε δεν υπαρχουν μονο αυτες οι ομαδες που αναφερατε,υπαρχουν πολλες ακομα που προσπαθουν να καλλιεργησουν το αθλημα.Εκτος αν θελετε να γινεται πρωταθλημα με 7-8 ομαδες και πολλες λεω....Το να μαζεψεις κοσμο καλα ακουγεται και ολοι το θελουν.....αλλα δεν ειναι παντα εφικτο!!!και σας πληροφορω οτι οι περισσοτερες ομαδες μονο τη κουπα δε σκεφτονται!!!!
AbS
QUOTE (nikos64 @ Feb 19 2014, 16:36 ) *
Δηλαδη παντα μας φταινε οι αλλοι? Για ολα φταιει η κακια η ΕΣΚΑ? λοιπον οπως τα βλεπω εγω
1.ειναι ηθικα κατακριτεο να κανεις αυτο που κατηγορεις τον αλλο , τι παει να πει τουρνουα , πρωταθλημα αγωνες δεν ειναι? επισημοι μαλιστα? βαφτιζουμε το κρεας ψαρι , οτι μας συμφερει πανω απο ολα η κουπα οποια κουπα και να ειναι δε παν να παιξουν 5 αγωνες την ιδια μερα τα ιδια παιδια αρκει την κουπα να παρουν.


H ΕΣΚΑ φταίει για τον όχι σωστό σχεδιασμό ... η ίδια ανέβασε τα όρια ηλικιών στα μίνι και γνωρίζει πολύ καλά πως ελάχιστες ομάδες (αν υπάρχει καμμία) μπορούν να ανταποκριθούν (εδώ το Γαλάτσι παίζει κορασίδες, νεάνιδες, γυναικείο με την ίδια ομάδα !) ... γιατί να μην διευκολύνει δηλαδή τη διεξαγωγή των τουρνουά κλπ τραβώντας 1 εβδομάδα το πρόγραμμα ή ξεκινώντας τα πρωταθλήματα 1 βδομάδα νωρίτερα ; κάτι πρέπει να κάνει τέλος πάντων ...

Οσο για τον Αθηναϊκό, ας μην προτρέχουμε φίλε μου ... δεν έχει κάνει τίποτα ακόμα, απλά μετέθεσε για μισή ώρα τον αγώνα των κορασίδων του ... βλέπω στο σάιτ του ότι έχει μιά 7άδα από 98άρες και 99άρες, το παιχνίδι με τον Προμηθέα το βγάζει άνετα δηλαδή ... κάτσε πρώτα να δούμε τι θα κάνει, γιατί μου φαίνεται τα κορίτσια του Κρόνου και του Αμύντα θα παίξουν διπλά παιχνίδια μέσα σε λίγες ώρες και όχι του Αθηναϊκού ... και προπάντων ας μην κατηγορούμε ανθρώπους (και σωματεία) για κάτι που δεν έχουν κάνει (τουλάχιστον ακόμα).
nikos64
QUOTE (AbS @ Feb 19 2014, 18:33 ) *
H ΕΣΚΑ φταίει για τον όχι σωστό σχεδιασμό ... η ίδια ανέβασε τα όρια ηλικιών στα μίνι και γνωρίζει πολύ καλά πως ελάχιστες ομάδες (αν υπάρχει καμμία) μπορούν να ανταποκριθούν (εδώ το Γαλάτσι παίζει κορασίδες, νεάνιδες, γυναικείο με την ίδια ομάδα !) ... γιατί να μην διευκολύνει δηλαδή τη διεξαγωγή των τουρνουά κλπ τραβώντας 1 εβδομάδα το πρόγραμμα ή ξεκινώντας τα πρωταθλήματα 1 βδομάδα νωρίτερα ; κάτι πρέπει να κάνει τέλος πάντων ...

Οσο για τον Αθηναϊκό, ας μην προτρέχουμε φίλε μου ... δεν έχει κάνει τίποτα ακόμα, απλά μετέθεσε για μισή ώρα τον αγώνα των κορασίδων του ... βλέπω στο σάιτ του ότι έχει μιά 7άδα από 98άρες και 99άρες, το παιχνίδι με τον Προμηθέα το βγάζει άνετα δηλαδή ... κάτσε πρώτα να δούμε τι θα κάνει, γιατί μου φαίνεται τα κορίτσια του Κρόνου και του Αμύντα θα παίξουν διπλά παιχνίδια μέσα σε λίγες ώρες και όχι του Αθηναϊκού ... και προπάντων ας μην κατηγορούμε ανθρώπους (και σωματεία) για κάτι που δεν έχουν κάνει (τουλάχιστον ακόμα).

Εδω να συμφωνησω γιατι να ανεβασει το οριο ηλικιας ? και να συμφωνησω γιατι να μην ξεκινησει νωριτερα το καθε τουρνουα και να προσθεσω οτι το γηπεδο που οριστικε το φαιναλ φορ δεν ειναι και το καλυτερο .
Προτρεχω ναι σιγουρα για τον αθηναικο και μακαρι να με βγαλει ψευτη ειλικρινα το ευχομαι αυτο.Ξεχναμε ομως και την κηφισια παιζει 12:30 την ανοδο στις κορασιδες που και αυτη εχει καποια παιδια που παιζουν και στα μινι.
Απλα προσωπικα μου χτυπησε ασχημα αυτο που νομιζω οτι θα γινει και επαναλαμβανω ειδικα αν το κανει ο αθηναικος (για αυτο αλλωστε ποσταρα εδω) που εχει κανει την ενσταση.Σημειωτεον οτι περσυ κανονικα γινανε και φαιναλ φορ μινι και κορασιδες και παγκορασιδες το αντιστοιχο σαββατοκυριακο και βλεπωντας το σαιτ του αθηναικου ειχε διαφορετικα παιδια.
Εντελει το θεμα το φετινο δημιουργηθηκε για ενα και μονο λογο επειδη ανεβασε τα ορια ηλικιων η εσκα δεν επρεπε πιστευω.
Για το αλλο φιλο που μου απαντησε ειλικρινα δεν καταλαβαινω τι θελει να μου πει.Ειπα εγω οτι μονο αυτες οι 3-4 ομαδες υπαρχουν μονο? η καθε μια οσο μπορει .
Τελος παντων νομιζω οτι πολλα ειπα και μαλιστα σε λαθος "θεμα" (εννοω οτι εδω ειναι για τις νεανιδες) και κλεινω επαναλαμβανοντας μακαρι να βγω ψευτης.
jhantzop
QUOTE(nikos64 @ Feb 19 2014, 19:07 ) *
Εδω να συμφωνησω γιατι να ανεβασει το οριο ηλικιας ? και να συμφωνησω γιατι να μην ξεκινησει νωριτερα το καθε τουρνουα και να προσθεσω οτι το γηπεδο που οριστικε το φαιναλ φορ δεν ειναι και το καλυτερο .
Προτρεχω ναι σιγουρα για τον αθηναικο και μακαρι να με βγαλει ψευτη ειλικρινα το ευχομαι αυτο.Ξεχναμε ομως και την κηφισια παιζει 12:30 την ανοδο στις κορασιδες που και αυτη εχει καποια παιδια που παιζουν και στα μινι.
Απλα προσωπικα μου χτυπησε ασχημα αυτο που νομιζω οτι θα γινει και επαναλαμβανω ειδικα αν το κανει ο αθηναικος (για αυτο αλλωστε ποσταρα εδω) που εχει κανει την ενσταση.Σημειωτεον οτι περσυ κανονικα γινανε και φαιναλ φορ μινι και κορασιδες και παγκορασιδες το αντιστοιχο σαββατοκυριακο και βλεπωντας το σαιτ του αθηναικου ειχε διαφορετικα παιδια.
Εντελει το θεμα το φετινο δημιουργηθηκε για ενα και μονο λογο επειδη ανεβασε τα ορια ηλικιων η εσκα δεν επρεπε πιστευω.
Για το αλλο φιλο που μου απαντησε ειλικρινα δεν καταλαβαινω τι θελει να μου πει.Ειπα εγω οτι μονο αυτες οι 3-4 ομαδες υπαρχουν μονο? η καθε μια οσο μπορει .
Τελος παντων νομιζω οτι πολλα ειπα και μαλιστα σε λαθος "θεμα" (εννοω οτι εδω ειναι για τις νεανιδες) και κλεινω επαναλαμβανοντας μακαρι να βγω ψευτης.


Ασχέτως του τι θα κάνει α Αθηναϊκός σε κορασίδες, παγκορασίδες και μίνι, θεωρώ φάουλ την ένσταση στις νεανίδες, όπως έχω ήδη πει (για να μένουμε και στο θέμα του topic που είναι για τις νεανίδες).

lebronj
QUOTE(jhantzop @ Feb 19 2014, 21:07 ) *
Ασχέτως του τι θα κάνει α Αθηναϊκός σε κορασίδες, παγκορασίδες και μίνι, θεωρώ φάουλ την ένσταση στις νεανίδες, όπως έχω ήδη πει (για να μένουμε και στο θέμα του topic που είναι για τις νεανίδες).

Το τι ειναι φαουλ και τι οχι θα το αποφασισει το ΑΣΕΑΔ .Ουτε εσυ ουτε εγω.Εαν η αποφαση ειναι υπερ της ομαδας του Αθηναικου τοτε προφανως του φαουλ το εχει κανει ο Ευνικος .Εαν ειναι κατα το εχει κανει ο Αθηναικος.Ας μην κρινουμε προκαταβολικα και ας περιμενουμε την αποφαση του Δικαστηριου.

Και για την ιστορια να σου αναφερω πως στο πρωτο μεταξυ τους παιχνιδι η ομαδα του Αθηναικου ειχε ζητησει αναβολη διοτι - 2 μπορει και τρεις Νεανιδες- ηταν στην αποστολη του παιχνιδιου με τον Κρονο Αγ Δημητριου λιγες ωρες πριν το παιχνιδι των Νεανιδων .Μην ξεροντας την εκβαση του παιχνιδιου και την χρησιμοποιηση η μη των Νεανιδων του ο Αθηναικος ζητησε αναβολη για να μην βρεθει στην δυσκολη θεση παραβιασης του κανονισμου .Τελικα ,για την ιστορια και παλι ,ο Κρονος ειχε κερδισει εκεινο το παιχνιδι(κυπελου) και οι νεανιδες δεν χρησιμοποιηθηκαν.Παντως η Αθηναικος προφυλαξε τον εαυτο του.
Ας ειχε κανει το ιδιο και ο Ευνικος
bask
QUOTE(lebronj @ Feb 19 2014, 21:36 ) *
Το τι ειναι φαουλ και τι οχι θα το αποφασισει το ΑΣΕΑΔ .Ουτε εσυ ουτε εγω.Εαν η αποφαση ειναι υπερ της ομαδας του Αθηναικου τοτε προφανως του φαουλ το εχει κανει ο Ευνικος .Εαν ειναι κατα το εχει κανει ο Αθηναικος.Ας μην κρινουμε προκαταβολικα και ας περιμενουμε την αποφαση του Δικαστηριου.

Και για την ιστορια να σου αναφερω πως στο πρωτο μεταξυ τους παιχνιδι η ομαδα του Αθηναικου ειχε ζητησει αναβολη διοτι - 2 μπορει και τρεις Νεανιδες- ηταν στην αποστολη του παιχνιδιου με τον Κρονο Αγ Δημητριου λιγες ωρες πριν το παιχνιδι των Νεανιδων .Μην ξεροντας την εκβαση του παιχνιδιου και την χρησιμοποιηση η μη των Νεανιδων του ο Αθηναικος ζητησε αναβολη για να μην βρεθει στην δυσκολη θεση παραβιασης του κανονισμου .Τελικα ,για την ιστορια και παλι ,ο Κρονος ειχε κερδισει εκεινο το παιχνιδι(κυπελου) και οι νεανιδες δεν χρησιμοποιηθηκαν.Παντως η Αθηναικος προφυλαξε τον εαυτο του.
Ας ειχε κανει το ιδιο και ο Ευνικος

Καλήμέρα!Παρακαλώ νά μην γράφουμε ανακρίβειες γιά νά κερδίζουμε εντυπώσεις, αν δέν γνωρίζουμε τά πραγματικά γεγονότα.Γιά τήν αλήθεια κ μόνο, τό συγκεκριμμένο παιχνίδι ηταν νά γίνει 6-10-2013 ημέρα Κυριακή, κ επειδή δέν μπορούσε ο Αθηναικός γιά τούς λόγους πού αναφέρατε ,ζήτησε αναβολή από τόν Ευνικο, τήν ΠΗΡΕ κ τό παιχνίδι εγινε στίς 9-10-2013 κ ημέρα Τετάρτη.Επομένως χρησιμοποιήθηκαν οι νεάνιδες ΚΑΝΟΝΙΚΑ.Στό δεύτερο αγώνα κ πάλι ο Αθηναικός ΑΚΟΥΣΤΕ...ζήτησε αναβολή γιατί 3-4 αθλήτριες, πήγαν τετραήμερη εκδρομή.Αυτό ξέρετε δέν υπαγορευται από κανένα κανονισμό κ η ΕΣΚΑ δέν δέχτηκε τήν αναβολή. Ο πρωταθλητισμός δέν χωρά εκδρομές.Κρίνοντας τό ΑΣΕΑΔ ολα αυτά θά αποφανθεί τής υπόθεσης.Ας περιμένουμε. Γιά τήν ιστορία κ τά δύο παιχνίδια τά κέρδισε ο Ευνικος μέ ευκολία οπως δείχνουν κ τά αποτελέσματα στήν σελίδα της ΕΣΚΑ.Νομίζω οτι τελικά εκδικητικά κινήθηκε ο Αθηναικός γιά δικούς του λόγους, πού προφανώς εμείς δέν γνωρίζουμε .Κανείς ομως παρόλα, αυτά δέν μπορεί νά αμφισβητήσει τήν ιστορία τού Αθηναικού.
lebronj
QUOTE(bask @ Feb 20 2014, 07:30 ) *
Καλήμέρα!Παρακαλώ νά μην γράφουμε ανακρίβειες γιά νά κερδίζουμε εντυπώσεις, αν δέν γνωρίζουμε τά πραγματικά γεγονότα.Γιά τήν αλήθεια κ μόνο, τό συγκεκριμμένο παιχνίδι ηταν νά γίνει 6-10-2013 ημέρα Κυριακή, κ επειδή δέν μπορούσε ο Αθηναικός γιά τούς λόγους πού αναφέρατε ,ζήτησε αναβολή από τόν Ευνικο, τήν ΠΗΡΕ κ τό παιχνίδι εγινε στίς 9-10-2013 κ ημέρα Τετάρτη.Επομένως χρησιμοποιήθηκαν οι νεάνιδες ΚΑΝΟΝΙΚΑ.Στό δεύτερο αγώνα κ πάλι ο Αθηναικός ΑΚΟΥΣΤΕ...ζήτησε αναβολή γιατί 3-4 αθλήτριες, πήγαν τετραήμερη εκδρομή.Αυτό ξέρετε δέν υπαγορευται από κανένα κανονισμό κ η ΕΣΚΑ δέν δέχτηκε τήν αναβολή. Ο πρωταθλητισμός δέν χωρά εκδρομές.Κρίνοντας τό ΑΣΕΑΔ ολα αυτά θά αποφανθεί τής υπόθεσης.Ας περιμένουμε. Γιά τήν ιστορία κ τά δύο παιχνίδια τά κέρδισε ο Ευνικος μέ ευκολία οπως δείχνουν κ τά αποτελέσματα στήν σελίδα της ΕΣΚΑ.Νομίζω οτι τελικά εκδικητικά κινήθηκε ο Αθηναικός γιά δικούς του λόγους, πού προφανώς εμείς δέν γνωρίζουμε .Κανείς ομως παρόλα, αυτά δέν μπορεί νά αμφισβητήσει τήν ιστορία τού Αθηναικού.

ποια ειναι η ανανακριβια που εγραψα?
Αρχιζοντας την το σχολιο σου γραφεις
.........Παρακαλώ νά μην γράφουμε ανακρίβειες γιά νά κερδίζουμε εντυπώσεις, αν δέν γνωρίζουμε τά πραγματικά γεγονότα.............
και παρακατω ..............................επειδή δέν μπορούσε ο Αθηναικός γιά τούς λόγους πού αναφέρατε ,ζήτησε αναβολή από τόν Ευνικο, .......................
που ειναι η ανακριβεια?.
Ο Αθηναικος σεβαστηκε τους κανονισμους και ζητησε αναβολη για να μην υποπεσει στο παραπτωμα για το οποιο εκανε ενσταση στο δευτερο παιχνιδι.
Τι δεν καταλαβαινεις?
nikos64
QUOTE (lebronj @ Feb 20 2014, 08:33 ) *
ποια ειναι η ανανακριβια που εγραψα?
Αρχιζοντας την το σχολιο σου γραφεις
.........Παρακαλώ νά μην γράφουμε ανακρίβειες γιά νά κερδίζουμε εντυπώσεις, αν δέν γνωρίζουμε τά πραγματικά γεγονότα.............
και παρακατω ..............................επειδή δέν μπορούσε ο Αθηναικός γιά τούς λόγους πού αναφέρατε ,ζήτησε αναβολή από τόν Ευνικο, .......................
που ειναι η ανακριβεια?.
Ο Αθηναικος σεβαστηκε τους κανονισμους και ζητησε αναβολη για να μην υποπεσει στο παραπτωμα για το οποιο εκανε ενσταση στο δευτερο παιχνιδι.
Τι δεν καταλαβαινεις?

Συγγνωμη αλλα απο την προκηρυξη των πρωταθληματων εχουμε

ΑΡΘΡΟ 8ο: ΑΝΑΒΟΛΗ ΑΓΩΝΩΝ

Για την αναβολή αγώνων ισχύουν όσα ορίζονται από το άρθρο 50 του Κανονισμού Πρωταθλημάτων.

Ιδιαίτερα τονίζεται η παρ.4 του παραπάνω άρθρου σύμφωνα με την οποία αγώνας που αναβλήθηκε ή ματαιώθηκε για οποιαδήποτε αιτία και κρίνεται ότι πρέπει να επαναληφθεί, διεξάγεται σε διάστημα 8 ημερών από την ημέρα που αρχικά είχε προγραμματισθεί η διεξαγωγή του.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Απαγορεύεται η αναβολή αγώνα Κορασίδων ή Νεανίδων με την αιτιολογία ότι υπάρχει και άλλος αγώνας του σωματείου οποιουδήποτε τμήματος την ίδια ημέρα ή ώρα.

Τωρα αν παραβιαζεται αυτος ο κανονισμος τοτε τι τον εχουν? για να παραβιαζεται ? πως ζητας κατι που ξερεις οτι απαγορευται?
jhantzop
QUOTE(lebronj @ Feb 20 2014, 08:33 ) *
...
που ειναι η ανακριβεια?.
...


Ανακρίβεια μπορεί να μην έγραψες, απλά δεν ήταν όλη η αλήθεια.

Όσο για το αν είναι φάουλ η όχι η ένσταση, μπορώ να έχω τη γνώμη μου ανεξάρτητα από το τι θα αποφασίσει το ΑΣΕΑΔ για την έφεση του Αθηναϊκού.

QUOTE(nikos64 @ Feb 20 2014, 09:00 ) *
...
ΠΡΟΣΟΧΗ: Απαγορεύεται η αναβολή αγώνα Κορασίδων ή Νεανίδων με την αιτιολογία ότι υπάρχει και άλλος αγώνας του σωματείου οποιουδήποτε τμήματος την ίδια ημέρα ή ώρα.[/i]
Τωρα αν παραβιαζεται αυτος ο κανονισμος τοτε τι τον εχουν? για να παραβιαζεται ? πως ζητας κατι που ξερεις οτι απαγορευται?


Σωστό και αυτό... τι το αναλύουμε... το έχω πει από την αρχή πως κατά τη γνώμη μου η ένσταση δεν ήταν πράξη για την ορθή τήρηση των κανονισμών.

Είναι Πέμπτη, έχει ανακοινωθεί το πρόγραμμα των ημιτελικών στις ομάδες και τελικά δεν ξέρουν με ποιον θα παίξουν...
AbS


21/02/14 20:30 ΕΡΓΑΝΗΣ ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 0- 0


Τζάμπα όλη η φασαρία φίλε nikos64 !
jhantzop
QUOTE(AbS @ Feb 20 2014, 09:25 ) *
21/02/14 20:30 ΕΡΓΑΝΗΣ ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 0- 0


Τζάμπα όλη η φασαρία φίλε nikos64 !


Όπως είχες αναφέρει και εσύ...

"Και τελικά με όλα αυτά νομίζω πως κοιτάμε το δέντρο και χάνουμε το δάσος ..."
AbS
QUOTE (jhantzop @ Feb 20 2014, 10:31 ) *
Όπως είχες αναφέρει και εσύ...

"Και τελικά με όλα αυτά νομίζω πως κοιτάμε το δέντρο και χάνουμε το δάσος ..."


Aυτό όντως ισχύει ! Κι ελπίζω η ΕΣΚΑ να διορθώσει κάποια πράγματα, να διευκολύνει σωματεία και αθλήτριες, γιατί φέτος το παράκανε με τις παρατυπίες της !

nikos64
QUOTE (jhantzop @ Feb 20 2014, 09:31 ) *
Όπως είχες αναφέρει και εσύ...

"Και τελικά με όλα αυτά νομίζω πως κοιτάμε το δέντρο και χάνουμε το δάσος ..."

Ομως ποιο ειναι το δεντρο και ποιο το δασος? φυσικα και δεν ειναι το δεντρο ενα φαιναλ φορ μινι .
Τα πραγματα ειναι πολυ απλα εχεις παιδια που να μπορεσουν να στελεχωσουν μια ομαδα μινι? κατεβαινεις ,συμφωνα με αυτα που εχεις δεχτει στις προκηρυξεις και λογω του οτι ειναι υποδομες ποιος ο λογος να παιξουν και εδω και εκει? να μου εξηγησει καποιος τι ωφελος υπαρχει και στις 4 ομαδες του φαιναλ φορ στα ιδια τα παιδια παρα μονο ενα κυπελλο.Τιποτα αλλο, αφου οι 2 πανε πλει-οφ στις κορασιδες η κηφισια ειναι για ανοδο στις κορασιδες και ο αμυντας παιξανε ενα ολοκληρο πρωταθλημα πιθανολογω στο πιο δυνατο της χωρας . Τι παραπανω ωφελος αγωνιστικο , μπασκετικο παραπανω εχουν με την συμμετοχη τους στο τουρνουα των μινι? Ας αφηναν οι ομαδες αυτες χωρο για αλλα παιδια η ακομα για αλλες ομαδες αν δεν εχουν αθλητριες.
Οσο για τον αγωνα του αθηναικου ειμαι απιστος θωμας ποση ωρα ειναι μαρκοπουλο -εργανη? μιση? θα ειναι δηλωμενα στο φυλλο αγωνα και αναλογα θα πραξουν ? (αν και ο αθηναικος 2 βαθμους θελει σε 2 αγωνες δηλ. να μην μηδενιστει και εχει την 3η θεση χαζομαρα τους θα ειναι να τα βαλουν) .Ο γερακας ομως που θελει εισοδο στα πλει-οφ? η κηφισια που θελει ανοδο? ο αμυντας και να μην κατεβει στις κορασιδες τι χανει ? τιποτα.
Οταν σεβεσαι τους κανονισμους δεν ζητας καταστρατηγηση τους.
AbS
Και για να γράψουμε και τίποτα το αγωνιστικό, διαβάζω στο weplayball για το πρωτάθλημα νεανίδων ΕΣΚΑΝΑ

πρώτα το αρνητικό
"Φοβερά πράγματα έγιναν στην Καλλιθέα στον πρώτο αγώνα των πλέι οφ νεανίδων ΕΣΚΑΝΑ μεταξύ Ίκαρου και Φάρου. Το παιχνίδι διεκόπη στο 38' με το σκορ στο 51-49 όταν οι διατητές Καλαντζής και Γερουλάνος απειλήθηκαν από νεαρή παίκτρια του Φάρου Κερατσινίου που διαμαρτυρόταν έντονα για ένα φάουλ που της καταλογίστηκε! Στη συνέχεια είχαμε έντονα παράπονα από την κερκίδα των οπαδών του Φάρου και εκτοξεύτηκε και ένα μπουκάλι προς τους διαιτητές, οι οποίοι διέκοψαν τον αγώνα (η σχετική φωτό από την Αθηνά Λιάπη με το μπουκάλι στην άκρη δεξιά να εκτοξεύεται). Ο Φάρος έχει τρομερά παράπονα από τη διαιτησία (23-13 τα φάουλ εις βάρος του και τρεις παίκτριες του αποβλήθηκαν με 5 φάουλ!), όμως πλέον τον περιμένει βαριά καμπάνα όπως και την παίκτρια, μόλις γίνει γνωστή η έκθεση των δύο ρέφερι."

Απίστευτα πράγματα !

Και το θετικό, που αφορά μία πραγματικά εξαιρετική αθλήτρια που έλειψε από τα παρκέ:

"Αξιοσημείωτη η πρώτη παρουσία έστω και για λίγα λεπτά της Κλειώς Οικονομάκη μετά τον περσινό σοβαρό τραυματισμό στο γόνατο, που χειροκροτήθηκε απ' όλο το γήπεδο..."

Mπράβο κορίτσι μου ! Σιδερένια !
nikos64
ε ενταξει δεν παιζεται η εσκα με τιποτα

27/02/14 16:00 ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ

21/02/14 20:30 ΕΡΓΑΝΗΣ ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ


με ποιο σκεπτικο αποφασισε αλλαγη μερας των αγωνων ? κρυβομαστε πισω απο το δακτυλο μας .... κανονισμοι ,σχεδιασμοι, προκηρυξεις, αναπτυξη αθληματος και κουραφεξαλα ..... ολα υπο αιρεση....


υ.γ. δεν μπορω να μην πω μπραβο σε προμηθεα και ευνικο που δεχτηκαν να διευκολυνουν τις αντιπαλους τους.
AbS
QUOTE (nikos64 @ Feb 20 2014, 12:41 ) *
ε ενταξει δεν παιζεται η εσκα με τιποτα

27/02/14 16:00 ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ

21/02/14 20:30 ΕΡΓΑΝΗΣ ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ


με ποιο σκεπτικο αποφασισε αλλαγη μερας των αγωνων ? κρυβομαστε πισω απο το δακτυλο μας .... κανονισμοι ,σχεδιασμοι, προκηρυξεις, αναπτυξη αθληματος και κουραφεξαλα ..... ολα υπο αιρεση....


υ.γ. δεν μπορω να μην πω μπραβο σε προμηθεα και ευνικο που δεχτηκαν να διευκολυνουν τις αντιπαλους τους.



χαχαχα ... εδώ φίλε μου συμβαίνουν άλλα κουφά ... διαβάζω στο fb του Αθηναϊκού

"Αθηναϊκός Α.Σ.Βύρωνα - Τμήματα Υποδομών Γυναικείου Μπάσκετ Ενημερώνουμε τους φίλους για να γνωρίζουν. Ο αγώνας κατόπιν αιτήματος μας μεταφέρθηκε καταρχην 21:30. Κατόπιν αιτήματος του ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑ, ορίστηκε τελικά την Παρασκευή την ώρα που αναφέρουμε. Ευχαριστούμε."

Ο Αθηναϊκός διευκόλυνε μάλλον τον Προμηθέα, λόγω (δεν μπορώ να είμαι σίγουρος αν γι'αυτό τον λόγο, αλλά είναι πιθανός)
https://www.facebook.com/events/636669009730742/

ΕΣΚΑ και ξερό ψωμί μιλάμε ... !!!
nikos64
QUOTE (AbS @ Feb 20 2014, 14:05 ) *
χαχαχα ... εδώ φίλε μου συμβαίνουν άλλα κουφά ... διαβάζω στο fb του Αθηναϊκού

"Αθηναϊκός Α.Σ.Βύρωνα - Τμήματα Υποδομών Γυναικείου Μπάσκετ Ενημερώνουμε τους φίλους για να γνωρίζουν. Ο αγώνας κατόπιν αιτήματος μας μεταφέρθηκε καταρχην 21:30. Κατόπιν αιτήματος του ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑ, ορίστηκε τελικά την Παρασκευή την ώρα που αναφέρουμε. Ευχαριστούμε."

Ο Αθηναϊκός διευκόλυνε μάλλον τον Προμηθέα, λόγω (δεν μπορώ να είμαι σίγουρος αν γι'αυτό τον λόγο, αλλά είναι πιθανός)
https://www.facebook.com/events/636669009730742/

ΕΣΚΑ και ξερό ψωμί μιλάμε ... !!!

ειναι για γελια φιλε μου ... προσεξες τι γραφει ο υποστηρικτης του αθηναικου?
Ο Αθηναικος σεβαστηκε τους κανονισμους και ζητησε αναβολη για να μην υποπεσει στο παραπτωμα για το οποιο εκανε ενσταση στο δευτερο παιχνιδι. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

δηλαδη σεβομαστε τον ενα κανονισμο που λεει να μην παιζουν σε δυο αγωνες την ιδια μερα αλλα τον αλλο κανονισμο που λεει δεν γινονται αναβολες λογω αλλου αγωνα δεν τον σεβομαστε!!!! Ωραια λογικη , ωραιοι σεβασμοι......αλλα αφου τους περναει αξιζουν τον ....σεβασμο μας!!!!
καλη τσικνοπεμπτη

jhantzop
Τελικά τίποτα δεν θα αλλάξει και τα παιχνίδια είναι ως εξής:

1η Αγωνιστική
23/02/14 20:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ
23/02/14 20:45 ΑΕΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ

2η Αγωνιστική
27/02/14 ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ - ΑΕΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ

Βγήκαν και οι διαιτητές των αγώνων.
stev basket
QUOTE(nikos64 @ Feb 20 2014, 10:41 ) *
ε ενταξει δεν παιζεται η εσκα με τιποτα

27/02/14 16:00 ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ

21/02/14 20:30 ΕΡΓΑΝΗΣ ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ


με ποιο σκεπτικο αποφασισε αλλαγη μερας των αγωνων ? κρυβομαστε πισω απο το δακτυλο μας .... κανονισμοι ,σχεδιασμοι, προκηρυξεις, αναπτυξη αθληματος και κουραφεξαλα ..... ολα υπο αιρεση....


υ.γ. δεν μπορω να μην πω μπραβο σε προμηθεα και ευνικο που δεχτηκαν να διευκολυνουν τις αντιπαλους τους.


Tα ανωτέρω βέβαια αφορούν αγωνιστικά τις Α' Κορασίδες
gk65
QUOTE(jhantzop @ Feb 21 2014, 11:14 ) *
Τελικά τίποτα δεν θα αλλάξει και τα παιχνίδια είναι ως εξής:

1η Αγωνιστική
23/02/14 20:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ
23/02/14 20:45 ΑΕΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ

2η Αγωνιστική
27/02/14 ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ - ΑΕΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ

Βγήκαν και οι διαιτητές των αγώνων.

Το ΑΕΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ ειναι στις 25-2-14.
AbS
Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ PLAY-OFFS Β ΦΑΣΗ

1η Αγωνιστική

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 70-44

25/02/14 21:45 ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ ΑΕΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 0- 0

2η Αγωνιστική

28/02/14 21:00 ΖΩΦΡΙΑΣ ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ - ΑΕΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 0- 0
AbS
Ανετα (απ'ότι δείχνει το σκορ) το Γαλάτσι έκανε το 2-1 και την Παρασκευή έχουμε το επόμενο παιχνίδι της σειράς

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ PLAY-OFFS Β ΦΑΣΗ

1η Αγωνιστική

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 70-44 (3-0)

ΑΕΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 54-36 (2-1)

2η Αγωνιστική

28/02/14 21:00 ΖΩΦΡΙΑΣ ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ - ΑΕΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 0- 0
jhantzop
QUOTE(AbS @ Feb 26 2014, 10:27 ) *
Ανετα (απ'ότι δείχνει το σκορ) το Γαλάτσι έκανε το 2-1 και την Παρασκευή έχουμε το επόμενο παιχνίδι της σειράς

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ PLAY-OFFS Β ΦΑΣΗ

1η Αγωνιστική

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 70-44 (3-0)

ΑΕΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 54-36 (2-1)

2η Αγωνιστική

28/02/14 21:00 ΖΩΦΡΙΑΣ ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ - ΑΕΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 0- 0


ΕΥΝΙΚΟΣ - ΓΑΛΑΤΣΙ 42-52

ΤΕΛΙΚΟΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΓΑΛΑΤΣΙ (1-1)

Αγώνας για την 3η θέση
09/03/2014 20:00 ΚΛΕΙΣΤΟ ΖΩΦΡΙΑΣ
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ
AbS
Τελικά με την ένσταση του Αθηναϊκού τι γίνεται; Τα play offs προχωράνε κανονικά, εάν βγει θετική για τον Αθηναϊκό η ένσταση, τι θα κάνει η ΕΣΚΑ ; Θα ξαναγίνουν από την αρχή τα παιχνίδια; Mπέρδεμα ...
jhantzop
QUOTE(AbS @ Mar 4 2014, 12:34 ) *
Τελικά με την ένσταση του Αθηναϊκού τι γίνεται; Τα play offs προχωράνε κανονικά, εάν βγει θετική για τον Αθηναϊκό η ένσταση, τι θα κάνει η ΕΣΚΑ ; Θα ξαναγίνουν από την αρχή τα παιχνίδια; Mπέρδεμα ...


Ξεχάστε την ένσταση του Αθηναϊκού. Δεν θα εκδικαστεί... και όταν αυτό γίνει, φαντάζομαι πως μόνο μία θα είναι η κατάληξη...
AbS
Τελικά αυτές οι "Ενώσεις" είναι ότι νάναι (μην πω καμιά βαρύτερη έκφραση) και απ'ότι φαίνεται το μόνο που δεν τους ενδιαφέρει είναι το δύσμοιρο το μπασκετάκι ... Εκεί στην ΕΣΚΑΝΑ είναι για γέλια (ή για κλάματα; )

http://www.weplayball.gr/index.php/apotele...-03-06-00-18-30
AbS
ΠΑΟ - Γαλάτσι 45-46

Πήρε το Γαλάτσι το παιχνίδι της Λεωφόρου και την επόμενη Πέμπτη με νίκη στο Γαλάτσι παίρνει και φέτος το πρωτάθλημα. Το χθεσινό παιχνίδι δεν ήταν ποιοτικά αυτό που περιμένα, είχε όμως κάποιες εξαιρετικές στιγμές, είχε πάθος, πολύ τρέξιμο, δυνατές άμυνες και σασπένς μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο. Οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, μία φορά ο ΠΑΟ κατάφερε να ξεφύγει 6 πόντους και μία φορά το Γαλάτσι 4 πόντους, αλλά καμία ομάδα δεν μπόρεσε να κρατήσει μία αξιόλογη διαφορά. Το τελευταίο δεκάλεπτο ξεκίνησε 38-38, το Γαλάτσι 2 λεπτά περίπου πριν το τέλος ήταν μπροστά 42-46, ένα τρίποντο της Κορακίτη το έκανε 45-46 και στο τελευταίο λεπτό είχαν από μία χαμένη επίθεση Γαλάτσι και ΠΑΟ. Από ΠΑΟ καλές οι Κορακίτη και Φάρου (που είναι νομίζω και οι πιό ποιοτικές παίκτριές του), ενώ από το Γαλάτσι καλύτερη η Σταυριανή Βιντζηλαίου που έδωσε πολλές μάχες και η Φουράκη με τον ηγετικό ρόλο της μέσα στην ομάδα. Πολύ καλή η διαιτησία.

Την άλλη εβδομάδα η συνέχεια ...
dontshoottheref
Το παιχνίδι είχε μια άγρια ...ασχήμια θα έλεγα εγώ. Στο τέλος και οι 2 ομάδες έδειξαν πολύ αγχωμένες και η μια το έδινε στην άλλη. Δεν χάθηκε από μια επίθεση, αντιθέτως ο Παναθηναϊκός έχασε 3 σουτ, 2 η ψηλή κάτω από το καλάθι στην προτελευταία επίθεση και 1 στο τέλος μετά από κακό drive με μοναδικό σκοπό να πάρει φάουλ (υπήρχε υποψία φάουλ με το σώμα αλλά στην τελευταία επίθεση τελικού δεν δίνεται ποτέ τέτοιο σφύριγμα). Στη συνέχεια με 4 δευτερόλεπτα έγινε πολύ κακή επαναφορά στην ψηλή, πάλι άουτ για τον Παναθηναϊκό με 2" και άστοχο σουτ από τη γωνία χωρίς καλές προϋποθέσεις (έμπαινε πάντως, δεν ήταν σκοτωμένο). Λογικά το Γαλάτσι θα κερδίσει εύκολα στο 2ο ματς, δεν ξέρω τι έγινε στα Λιόσια και είχε χάσει αλλά φάνηκε 'πλασματικό' το πλεονέκτημα έδρας του ΠΑΟ.
alat
QUOTE (dontshoottheref @ Mar 8 2014, 01:40 ) *
Το παιχνίδι είχε μια άγρια ...ασχήμια θα έλεγα εγώ. Στο τέλος και οι 2 ομάδες έδειξαν πολύ αγχωμένες και η μια το έδινε στην άλλη. Δεν χάθηκε από μια επίθεση, αντιθέτως ο Παναθηναϊκός έχασε 3 σουτ, 2 η ψηλή κάτω από το καλάθι στην προτελευταία επίθεση και 1 στο τέλος μετά από κακό drive με μοναδικό σκοπό να πάρει φάουλ (υπήρχε υποψία φάουλ με το σώμα αλλά στην τελευταία επίθεση τελικού δεν δίνεται ποτέ τέτοιο σφύριγμα). Στη συνέχεια με 4 δευτερόλεπτα έγινε πολύ κακή επαναφορά στην ψηλή, πάλι άουτ για τον Παναθηναϊκό με 2" και άστοχο σουτ από τη γωνία χωρίς καλές προϋποθέσεις (έμπαινε πάντως, δεν ήταν σκοτωμένο). Λογικά το Γαλάτσι θα κερδίσει εύκολα στο 2ο ματς, δεν ξέρω τι έγινε στα Λιόσια και είχε χάσει αλλά φάνηκε 'πλασματικό' το πλεονέκτημα έδρας του ΠΑΟ.


συμφωνω...λιγες πιθανοτητες εχει ο παναθηναικος μεσα στην δυνατη εδρα του γαλατσιου!!!!!!!!αν και φυσικα δε γινεται να αμφισβητησουμε και τις παικτριες του παναθηναικου φυσικα..
jhantzop
Αγώνας για την 3η θέση: ΕΥΝΙΚΟΣ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 43-38
nikos64
Φημη κυκλοφορει οτι σε αγωνα νεανιδων την κυριακη που μας περασε εφορος ξεκινησε αγωνα σαν προπονητης με την κορη του φυσικα μεσα και σε λιγη ωρα κατεφτασε ο εφορος των κορασιδων μαζι με κοουτς και φυσικα και την δικια του θυγατερα !!!!!! το γιατι εχει το γελιο !!!! αυτο το ολιγο προς το παρων
Peter44
Ο Παναθηναϊκός θα κατέβει με Χριστινάκη στο Γαλάτσι. Θα παίξει μετά από δύο μήνες με Νεανίδες, αυτό είναι καλό η κακό πιστεύετε;
jhantzop
QUOTE(Peter44 @ Mar 11 2014, 21:46 ) *
Ο Παναθηναϊκός θα κατέβει με Χριστινάκη στο Γαλάτσι. Θα παίξει μετά από δύο μήνες με Νεανίδες, αυτό είναι καλό η κακό πιστεύετε;


Κακό.

Εσύ τι πιστεύεις;
alat
QUOTE (Peter44 @ Mar 11 2014, 19:46 ) *
Ο Παναθηναϊκός θα κατέβει με Χριστινάκη στο Γαλάτσι. Θα παίξει μετά από δύο μήνες με Νεανίδες, αυτό είναι καλό η κακό πιστεύετε;


Φυσικά κακό για τον Παναθηναικό. Δε γινται να προσαροστεί στην ομάδα ων νεανίδων ετσι ξαφνικά...Είναι καλη παικτρια,ομως τα κοριτσια του πανθηναικου εχουν ηδη δεθει,θα ειναι λες και θα υπαρχει μια καινουρια παικτρια! Αν και παλι δε πιστευω οτι μπορουν να κερδισουν το Γαλάτσι. Και αν το κερδισουν..θα το κερδίσουν στις λεπτομερειες..

Φυσικα ειναι αποψη μου,καποιος αλλος μπορει να διαφωνει!! smile.gif
AbS
QUOTE (Peter44 @ Mar 11 2014, 22:46 ) *
Ο Παναθηναϊκός θα κατέβει με Χριστινάκη στο Γαλάτσι. Θα παίξει μετά από δύο μήνες με Νεανίδες, αυτό είναι καλό η κακό πιστεύετε;


Δεν ξέρω εάν είναι κακό ή καλό αλλά έχω την αίσθηση ότι ο Παναθηναϊκός θα χάσει πιό εύκολα με την Χριστινάκη, εάν τελικά κατέβει ...
Peter44
QUOTE (AbS @ Mar 12 2014, 09:42 ) *
Δεν ξέρω εάν είναι κακό ή καλό αλλά έχω την αίσθηση ότι ο Παναθηναϊκός θα χάσει πιό εύκολα με την Χριστινάκη, εάν τελικά κατέβει ...


Κι εγώ αυτό πιστεύω, θα χάσει πολύ πιο εύκολα, θα τους καταστρέψει το παιχνίδι.
ntimat
QUOTE(Peter44 @ Mar 12 2014, 10:50 ) *
Κι εγώ αυτό πιστεύω, θα χάσει πολύ πιο εύκολα, θα τους καταστρέψει το παιχνίδι.


γνωμη μου ειναι οτι η Χριστινακη δεν θα κατεβει...αν ομως τελικα κατεβει στον αγωνα ο Παναθηναικος θα κερδισει και τα δυο ματς με γαλατσι και θα παρει πρωταθλημα....
Peter44
QUOTE (ntimat @ Mar 12 2014, 11:41 ) *
γνωμη μου ειναι οτι η Χριστινακη δεν θα κατεβει...αν ομως τελικα κατεβει στον αγωνα ο Παναθηναικος θα κερδισει και τα δυο ματς με γαλατσι και θα παρει πρωταθλημα....

θα κατεβει να παιξει
pao_pao_pao
nai tha katevei na paiksei kai einai kako gia esas pou katsate k ftiaksate accounts gia na grapsete gia th xristinakh(eleos) kai gia oti ekproswpeite.

eleos afhste ta paidia na paiksoun
Peter44
QUOTE (pao_pao_pao @ Mar 12 2014, 13:32 ) *
nai tha katevei na paiksei kai einai kako gia esas pou katsate k ftiaksate accounts gia na grapsete gia th xristinakh(eleos) kai gia oti ekproswpeite.

eleos afhste ta paidia na paiksoun

εμεις να τα αφήσουμε; Εσεις δεν αφήνετε τη Χριστινάκη να παίξει. Μόνοι σας τρώγεστε. Μακάρι να την αφήνατε να βλέπαμε καλούς τελικούς, οπότε τα αφήστε τα παιδιά να παίξουν είναι για αυτούς που δεν γνωρίζουν. Επειδή είσαι μέσα από την ομάδα και το ξέρεις καλά, γράψε τους λόγους που δεν έπαιζε τόσο καιρό. Εμείς από τις άλλες ομάδες τα ξέρουμε, δεν γίνει να μην τα ξέρεις εσύ που είσαι μέσα.
stev basket
QUOTE(ntimat @ Mar 12 2014, 10:41 ) *
γνωμη μου ειναι οτι η Χριστινακη δεν θα κατεβει...αν ομως τελικα κατεβει στον αγωνα ο Παναθηναικος θα κερδισει και τα δυο ματς με γαλατσι και θα παρει πρωταθλημα....


Συμφωνώ, δεν είναι η σούπερ παίκτρια, μπορεί και να τους ανακατώσει.

Έχει δείξει όμως ψυχή σε τέτοια παιχνίδια & ότι της αρέσει να νικάει.

lopo
ελπίζω το παιχνίδι να κριθεί στο παρκέ και όχι στα σφυρίγματα


επίσης να τονίσω οτι στον ημιτελικό των κορασίδων μεταξύ ΠΑΟ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΥ οι διατητες ήταν απο την Α2, στον ημιτελικό των νεανίδων είναι απο την Β και Γ κατηγορία, γιατί?
gk65
QUOTE(lopo @ Mar 13 2014, 09:34 ) *
ελπίζω το παιχνίδι να κριθεί στο παρκέ και όχι στα σφυρίγματα


επίσης να τονίσω οτι στον ημιτελικό των κορασίδων μεταξύ ΠΑΟ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΥ οι διατητες ήταν απο την Α2, στον ημιτελικό των νεανίδων είναι απο την Β και Γ κατηγορία, γιατί?

Μαλλον θελεις να πεις Β και Γ εθνικης. Οχι Β και Γ κατηγορια.
alat
QUOTE (Peter44 @ Mar 12 2014, 15:51 ) *
εμεις να τα αφήσουμε; Εσεις δεν αφήνετε τη Χριστινάκη να παίξει. Μόνοι σας τρώγεστε. Μακάρι να την αφήνατε να βλέπαμε καλούς τελικούς, οπότε τα αφήστε τα παιδιά να παίξουν είναι για αυτούς που δεν γνωρίζουν. Επειδή είσαι μέσα από την ομάδα και το ξέρεις καλά, γράψε τους λόγους που δεν έπαιζε τόσο καιρό. Εμείς από τις άλλες ομάδες τα ξέρουμε, δεν γίνει να μην τα ξέρεις εσύ που είσαι μέσα.


ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!!!!
επειτα,οντως δεν ειναι η σουπερ παικτρια,αλλα εχει ψυχη..
kostaskar
QUOTE (alat @ Mar 13 2014, 11:41 ) *
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!!!!
επειτα,οντως δεν ειναι η σουπερ παικτρια,αλλα εχει ψυχη..

Είναι μια απο της ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ στην ηλικία της, η αξιοποίηση του ταλεντου ενος παικτη ειναι αρμοδιοτητα ολης της ομαδας (διοικηση - προπονητης- συμπαικτες - και της ιδιας), ποτε ενας παικτης δεν κερδιζει μια ομαδα (ευχομαι ενα καλο παιχνιδι θα ηθελα να κερδιση το γαλατσι)
lopo
οποτε εισαι Γαλατσι???? οχι ουδετερος???
αν ηθελες ενα καλο παιχνιδι θα ηθελες να νικησει ο καλυτερος οποιος και να ειναι ε?
kostaskar
QUOTE (lopo @ Mar 13 2014, 11:56 ) *
οποτε εισαι Γαλατσι???? οχι ουδετερος???
αν ηθελες ενα καλο παιχνιδι θα ηθελες να νικησει ο καλυτερος οποιος και να ειναι ε?

δεν ειπα οτι ειμαι ουδετερος (συνηθως νικαει ο καλυτερος)
lopo
οπότε συμφωνούμε να νικήσει ο καλύτερος (όταν λέω ουδέτερος, εννοώ οτι δεν υποστηρίζεις κάποιους από το Γλατσι η τον ΠΑΟ)
kostaskar
QUOTE (lopo @ Mar 13 2014, 12:56 ) *
οπότε συμφωνούμε να νικήσει ο καλύτερος (όταν λέω ουδέτερος, εννοώ οτι δεν υποστηρίζεις κάποιους από το Γλατσι η τον ΠΑΟ)

δεν ειμαι ουτε γαλατσι ουτε παο αν αυτο λεει τιποτα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.