Help - Search - Members - Calendar
Full Version: BC Khimki vs Παναθηναϊκός Superfoods
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4
nvip13
Και τώρα ξεκιναμε.

Ο τζέιμς φταιει που ο Καλαθης εχασε 2 λει απ.

Νομιζω οτι η δημιουργια μοιράζεται αναμεσα τους.

Αμυντικα ειναι το προβλημα μας ως τώρα.
shtarkws
Βγηκε απο το πρωτο δεκαλεπτο το πορισμα λοιπον?

Μεγαλο θεμα η αμυνα. Το καλαθι μας ειναι και παλι ξεφραγο αμπελι. Σινγλετον δεν υπαρχει στην αμυνα, οτι κανει μονος του ο Γκιστ. Περιμενω να δω κατι απο Πειν
KWSN_Men
QUOTE (nvip13 @ Feb 23 2018, 19:18 ) *
Και τώρα ξεκιναμε.

Ο τζέιμς φταιει που ο Καλαθης εχασε 2 λει απ.

Νομιζω οτι η δημιουργια μοιράζεται αναμεσα τους.


Όποτε έχει μπάλα ο Καλάθης, βγαίνει φάση. Φαντάζομαι θα πρόσεξες τις πάσες στον Σινγκλετον και Τζέιμς.
SteveNashidis
QUOTE(shtarkws @ Feb 23 2018, 19:21 ) *
Περιμενω να δω κατι απο Πειν


Ένα ωραιότατο travelling μέχρι να προσαρμοστεί για καλωσόρισμα smiley.gif
nvip13
Φυσικα και τις προσεξα εγω μια χαρα τους ειδα μαζι.

Και κλέψιμο εκανε καί για πρωτό ματς κατα τη γνώμη μου ειναι θετικος.

Ο Πειν αμυντικά φαινεται καλος.
shtarkws
QUOTE(Voyager @ Feb 23 2018, 19:25 ) *
Ένα ωραιότατο travelling μέχρι να προσαρμοστεί για καλωσόρισμα smiley.gif


Ενταξει ειναι λογικο να ψαχνεται. Σωματικα μπορει να δωσει αυτο που θελουμε, ειναι δυνατος και γρηγορος. Εβγακε 2 3 αμυνες ενω ειναι κινητικος στην επιθεση και σκριναρει καλα

Θα ηθελα να τον δω με Καλαθη στο παρκε
KWSN_Men
QUOTE (nvip13 @ Feb 23 2018, 19:26 ) *
Φυσικα και τις προσεξα εγω μια χαρα τους ειδα μαζι.

Και κλέψιμο εκανε καί για πρωτό ματς κατα τη γνώμη μου ειναι θετικος.

Ο Πειν αμυντικά φαινεται καλος.


Και ενέργεια έβγαλε. Να οργανώνει δε θέλω.
SteveNashidis
QUOTE(shtarkws @ Feb 23 2018, 19:29 ) *
Ενταξει ειναι λογικο να ψαχνεται. Σωματικα μπορει να δωσει αυτο που θελουμε, ειναι δυνατος και γρηγορος. Εβγακε 2 3 αμυνες ενω ειναι κινητικος στην επιθεση και σκριναρει καλα

Θα ηθελα να τον δω με Καλαθη στο παρκε


Εικάζω ότι ίσως αργήσει να προσαρμοστεί. Βέβαια μπήκε στα βαθιά στο ματς με την Κίμκι γιαυτό και τον σημάδεψαν οι Ρώσσοι αναγκάζοντας τον να κάνει επιθετικό φάουλ και να δεχθεί ένα καλαθι και φάουλ.

Για τα βήματα που ανέφερα νομίζω είναι χαρακτηριστικό όλων όσων έρχονται από την άλλη μεριά του Ατλαντικού.
nvip13
Ε θα το φτιαξει ο Πασκουαλ αυτο. 🙄

Ταιστε Ιαν!
MaJesty23
Ο Βουγιούκας τουλάχιστον φιλοτιμος!Μπράβο του...!Κερδισε τα λεπτά του!

Κρις άμυνα είναι λίγο αδιάφορος.
shtarkws
QUOTE(Voyager @ Feb 23 2018, 19:35 ) *
Εικάζω ότι ίσως αργήσει να προσαρμοστεί. Βέβαια μπήκε στα βαθιά στο ματς με την Κίμκι γιαυτό και τον σημάδεψαν οι Ρώσσοι αναγκάζοντας τον να κάνει επιθετικό φάουλ και να δεχθεί ένα καλαθι και φάουλ.

Για τα βήματα που ανέφερα νομίζω είναι χαρακτηριστικό όλων όσων έρχονται από την άλλη μεριά του Ατλαντικού.


Νομιζω οτι οσο επαιξε γεμισε την ρακετα περισσοτερο απο Γκιστ και Σινκλετον. Μακαρι να προσαρμοστει και γρηγορα
stevebucknall11
Πολύ καλός ο Λιθουανός ο Βουγιάουκας.
nvip13
Βρε Νικ αγορι μου τι χανεις...

Καλα ο Σινγκλετον σημερα δεν παλεύεται.

Οτι πηγαμε να μειωσουμε ξανα εφυγαν.
shtarkws
Μεχρι τωρα ειναι το κλασικο εκτος εδρας ματς οπου θα φαμε 85 ποντους και θα χασουμε σχετικα ευκολα. Μακαρι να διαψευσθω
MaJesty23
Καλάθης έχει χάσει απίστευτα εύκολα καλάθια.Πειν μου φάνηκε πιο ψηλός απο οτι εβλεπα στα βίντεο. rolleyes.gif
nvip13
Καλα κρασια.

Τι ειχες Γιαννη τι ειχα παντα η ομαδα εκτος εχει μεγαλο θεμα.
Ο Σινγκλετον η θελει να φυγει η δεν ξερω και γω τι, παιζει σαν παλαιμαχος.

Μακαρι να μας διαψευσουν στο δεύτερο.
all_around
QUOTE(MaJesty23 @ Feb 23 2018, 19:45 ) *
Πειν μου φάνηκε πιο ψηλός απο οτι εβλεπα στα βίντεο. rolleyes.gif



Και μένα. Φαντάσου δλδ πόσο σμολ παίζεται το άθλημα στην Ευρώπη...

Για την ώρα τελείως εκτός αγωνιστικού ρυθμού η ομάδα...
shtarkws
Το προβλημα σημερα δεν ειναι οτι ο Τζειμς παιζει σαν Τζειμς, το προβλημα ειναι οτι σημερα και ο Καλαθης παιζει σαν Τζεημς.

Τον Σινκλετον καλυτερα να τον παρκαρει στον παγκο σε ολο το δευτερο. Το παλικαρι ειναι αλλου. Ας παρει τα λεπτα του ο Μητογλου

Καλυτερα να μικρυνει το ροτεισιον για να παιξουμε σκληροτερα γιατι η εικονα που δειχνουμε στην αμυνα ειναι για λυπηση
Dreamerpanos
Τραγική εμφάνιση.

Ο Σίνγκλετον ειλικρινά είναι λες και το κάνει επίτηδες.

Βάλαμε ένα(1!!!!!!!) καλάθι εντός πεδιάς στην δεύτερη περίοδο κι αυτό ο Ντένμον. Χεσμένοι.
tanasen01
Tεράστια αμυντικά κενά. Απογοητευτική ως συνήθως η ομάδα εκτός έδρας. Δεν μας βλέπω καλά.
Nik Tepits
Χαλια, κλασσικη εικονα εκτος εδρας.

Καλαθης και Σιγκλετον τραγικοι, αλλα και ο Πασκουαλ μου φαινεται δεν ξερει ποιον να πρωτοβαλει μεσα. Αρχες β' δεκαλεπτου παιζαμε καλη αμυνα με Καλαθη-Παππα_Ριβερς-Σιγκλετον-Βουγιουκα και ειχαμε μαζεψει τη διαφορα. Μετα εβαλε σχημα με τρεις κοντους και αντε γεια...

Δεν φταει τιποτα, δεν πα να παρεις δεκα παιχτες αμα δεν υπαρχει νοοτροπια νικητη εκτος τι θελουμε? O Σιγκλετον ειναι εκνευριστικος πραγματικα και δεν τον βγαζει με τιποτα!
basketikos13
O σημερινος αγωνας και αυτος με την ρεαλ ηταν ετσι κι αλλιως δυσκολοι -δυστυχως δεν παιζουμε μονοι μας μπασκετ παιζουν κι αλλοι-

Εκτος των τριων ευκολων αγωνων με ολυμπιακο, βαλενθια και ερυθρο αστερα το στοιχημα ειναι να νικησουμε εκτος εδρας στη μαλαγα, στο μιλανο και στο τελ αβιβ και να παρουμε πλεονεκτημα.

Εκτος κλιματος τζειμς και πειν, πρεπει να προσαρμοστουν αμεσα.

Τραγικοι καλαθης και γκιστ -αλλα δικαιολογουνται γιατι εχουν κανει ελαχιστα ασχημα παιχνιδια μεχρι τωρα και οι δυο-

ΥΓ: μηπως θα επρεπε να δοκιμαστει παραπανω ο ντενμον σημερα?
villiskabas
Ηττα με κατεβασμενα τα χερια προβλεπω παρομοια με το ματς στην μπαρτσελονα

μακαρι να διαψευσθω
Katiki_Domokou
στην κιμκι δεν ηθελε να παει το καλοκαιρι ο σιγκλεντον?
pan24
Συνηθισμενη εκτος εδρας εμφανιση μας δυστυχως
Ειχα πει πριν το παιχνιδι οτι ο σβεντ ειναι πολυ πιο επικινδυνος οταν κοιταει την πασα και αυτο γινεται τωρα οπου με εξαιρεση 2 τριποντα απο τα 10 μετρα δεν εχει παρει τραβηγμενες προσπαθειες

Σινγκλετον τραγικος,πειν αναμενομενα εκτος κλιματος ακομα
Καλαθης κακος,ελπιζουμε το σημερινο να ειναι μια κακη παρενθεση και να μην αρχισει σερι κακων εμφανισεων...

Για την συνυπαρξη καλαθη-τζειμς μετα το τελος του παιχνιδιου αλλα μου αρεσει αυτο που κανει ο πασκουαλ με προσπαθεια να εχει διακριτους ρολους
Καλαθης,λεκα στο 1(οπου αυτοι και μονο κουμανταρουν το παιχνιδι με την μπαλα στα χερια),τζειμς,παππας,ντενμον στο 2,ριβερς,θανασης στο 3
Tesla
Mεγαλη ζημια αυτος ο Χονεικατ αλλα ο MVP για την Κιμκι μεχρι στιγμης ειναι αυτος ο κυριος smiley.gif
Με υπομονη η κυκλοφορια, καλο spacing, κινηση χωρις την μπαλα, εχουν βγει δεν ξερω και γω ποσα ελευθερα τριποντα..
shtarkws
QUOTE(Katiki_Domokou @ Feb 23 2018, 19:58 ) *
στην κιμκι δεν ηθελε να παει το καλοκαιρι ο σιγκλεντον?


Τι σχεση εχει αυτο με τον αγωνα?
jazz thrilos
QUOTE(shtarkws @ Feb 23 2018, 19:37 ) *
Νομιζω οτι οσο επαιξε γεμισε την ρακετα περισσοτερο απο Γκιστ και Σινκλετον. Μακαρι να προσαρμοστει και γρηγορα


Συγγνώμη, για τον Πέιν μιλαμε; Για αυτόν τον Πέιν των λιγοστων λεπτών βέβαια, αλλά αυτόν είδες να γεμίζει την ρακέτα περισσότερο από Γκιστ;; Εμένα πάντως μου φάνηκε εντελώς αλλού για αλλού. Δεν τον κρίνω τον παίχτη, έχει φοβερά σωματικά προσόντα, μακάρι να το κατέχει το άθλημα, αλλά όσο μπήκε στο πρώτο ημίχρονο ήταν κακός.

Βουγιουκας ο πιο τίμιος μέχρι στιγμής. Απορώ με τον Ρίβερς, μεγάλο ντεφορμαρισμα, ευτυχώς γιαυτον που παίζετε με εμάς την άλλη εβδομάδα και μάλλον θα θυμηθεί τον καλό του εαυτό rolleyes.gif

Δύσκολο έγινε το ματς πολύ. Αν δεν μπορέσει να γυρίσει ο ΠΑΟ, τουλάχιστον πρώτο μέλημα η αποφυγή βαριάς ήττας.
Nik Tepits
QUOTE(shtarkws @ Feb 23 2018, 11:59 ) *
Τι σχεση εχει αυτο με τον αγωνα?


Η εκνευριστικη του αδιαφορια και τα γελακια με Μπαρτζωκα μηπως?
john wick
Κλασσικός εκτός έδρας Παναθηναικός...
Ας διαφυλάξουμε τουλάχιστον τη διαφορά του 1ου γύρου.
pan24
QUOTE (Nik Tepits @ Feb 23 2018, 20:02 ) *
Η εκνευριστικη του αδιαφορια και τα γελακια με Μπαρτζωκα μηπως?

Σχεδον σε καθε παιχνιδι φετος τετοια εικονα αδιαφοριας δειχνει ειτε παιζει καλα ειτε οχι
Katiki_Domokou
QUOTE (Nik Tepits @ Feb 23 2018, 20:02 ) *
Η εκνευριστικη του αδιαφορια και τα γελακια με Μπαρτζωκα μηπως?

επρεπε να τον ειχαν αφησει να παει,θα γλυτωναμε απτην γενικη αδιαφορια του και με τα λεφτα που θα ειχαμε παρει θα ειχαμε φερει ψηλο δυναμιτη,τωρα το καλοκαιρι και θα φυγει και δεν θα παρουμε τιποτα
jazz thrilos
QUOTE(basketikos13 @ Feb 23 2018, 19:54 ) *
O σημερινος αγωνας και αυτος με την ρεαλ ηταν ετσι κι αλλιως δυσκολοι -δυστυχως δεν παιζουμε μονοι μας μπασκετ παιζουν κι αλλοι-

Εκτος των τριων ευκολων αγωνων με ολυμπιακο, βαλενθια και ερυθρο αστερα.....

Σοβαρά τωρα; Τόσο μεγάλη διαφορά δυναμικοτητας;
shtarkws
QUOTE(jazz thrilos @ Feb 23 2018, 20:02 ) *
Συγγνώμη, για τον Πέιν μιλαμε; Για αυτόν τον Πέιν των λιγοστων λεπτών βέβαια, αλλά αυτόν είδες να γεμίζει την ρακέτα περισσότερο από Γκιστ;; Εμένα πάντως μου φάνηκε εντελώς αλλού για αλλού. Δεν τον κρίνω τον παίχτη, έχει φοβερά σωματικά προσόντα, μακάρι να το κατέχει το άθλημα, αλλά όσο μπήκε στο πρώτο ημίχρονο ήταν κακός.


Σωματικα και ογκομετρικα γεμιζει την ρακετα περισσοτερο απ ολους

QUOTE(Nik Tepits @ Feb 23 2018, 20:02 ) *
Η εκνευριστικη του αδιαφορια και τα γελακια με Μπαρτζωκα μηπως?


Που το ειδες αυτο γιατι παρακολουθω ολο τον αγωνα
nvip13
Τρικυμία.

Μελιτζανιασε ο Τσαβι αλλα δεν κανει και καμια αλλαγη.
thanath
Μπαίνεις να πεις τον πόνο σου, και να δεις τον πόνο και των άλλων και βλέπεις σχόλια από μεν μηδενιστές φίλους του ΠΑΟ και δε φίλους του ΟΣΦΠ που τσιμπάνε και πρέπει σώνει και ντε να σώσουν την τιμή της ομάδας του!

Δεν γίνεται αυτό το πράγμα με τον ΠΑΟ... Έχουμε καταντήσει μια ομάδα έδρας που με το που φεύγει από το ΟΑΚΑ μαζεύει καρπαζιές με διαφορές που δεν συνάδουν στην ομάδα και το όνομά της!

Πολύ κακή εικόνα για άλλη μια χρονιά! Και το χειρότερο είναι ότι χάνοντας σήμερα χάνεις κάθε ευκαιρία για πλεονέκτημα, οπότε χάνεις κάθε πιθανότητα για συμμετοχή σε f4..

Κρίμα ρε γαμώτο!
MaJesty23
Singleton φέτος είναι αδιάφορος.Οπως και να το κάνουμε.Και οντως γελούσε με κοουτς B.

Αυτο που ο Στεφανος Τριαντάφυλλος εγινε βοηθός προπονητη ,μου κάθεται στον λαιμό. rolleyes.gif .Ας μην ηταν γαμπρος του Μπαρτζι.

Βαλε Τζεημς!!! smiley.gif

Παππας για κανα ποστ insta πρώτος αλλά απο μπάσκετ. 68.gif
nikolas_asteri
QUOTE (MaJesty23 @ Feb 23 2018, 20:16 ) *
Αυτο που ο Στεφανος Τριαντάφυλλος εγινε βοηθός προπονητη ,μου κάθεται στον λαιμό. rolleyes.gif .Ας μην ηταν γαμπρος του Μπαρτζι.


Κουκάκι -> Μόσχα tongue.gif

Νταξ παντού συμβαίνουν αυτά.
Katiki_Domokou
ο πειν φαινεται θηριο
MaJesty23
To ταλέντο του James στον 1vs1 δεν έχει ομοιο στην Ευρώπη αυτη την στιγμη imo!

Παντως εχουμε πολύ δρομο σε θέμα χημείας...πρεπει να βοηθήσουν και οι παλαίοι .
nvip13
Τι εβαλε ρε αν ειναι δυνατον.
Ταφοπλακα αυτο το σουτ δεν μας θελει.

Μαικ Τζειμς ειπατε..

Ο Πειν φαινεται πραγματικα θηριο.
Katiki_Domokou
τι εβαλε ο αλλος ρε παιδια,δεν παιζουμε που δεν παιζουμε καλα αν βαζουν και τετοια καλαθια τι ελπιδες να εχουμε
nikolas_asteri
0/2 βολές και τρίποντο προσευχή...ε θέλει και λίγο τύχη tongue.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(nikolas_asteri @ Feb 23 2018, 20:29 ) *
0/2 βολές και τρίποντο προσευχή...ε θέλει και λίγο τύχη tongue.gif


...που εδω την ειχαν καθαρα αυτοι.
MaJesty23
Ο Καλάθης τι κάνει?Εχουνε κάνει face off με James? smiley.gif
nikolas_asteri
Αυτό λέω. Είμαστε που είμαστε απαράδεκτοι, θέλουμε λίγο την τύχη με το μέρος μας για να γυρίσει.
Πράγμα που δεν φαίνεται να συμβαίνει. smiley.gif
shtarkws
28 λεπτα μεχρι τωρα ο Κρις εχοντας αυτη την εικονα. 21 Ο νικ που ειναι μετριος και 21 ο Ριβερς που ειναι κακος. Πως ειναι δυνατο να κερδισεις ετσι
Dreamerpanos
Πρέπει να είναι η πιο γελοία εμφάνιση επιθετικά τα τελευταία 20 χρόνια.
Katiki_Domokou
σκορποχωρι,ο καθενας σουταρει οταν γουσταρει ο καθενας κανει οτι του αρεσει,καμια συνοχη ομαδας
john wick
Κερδιζει κ η Ζαλγκιρις μεσα στην Εφες ,ολα μια χαρα μας πανε.... 68.gif



Ο Σβεντ τον εχει κανει γιο γιο τον Καλαθη σημερα..... blink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.