Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Μεταγραφες-Σεναρια 2010-2011
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > History
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
SteveNashidis


Δώσαμε Dragic για Brooks και ένα πικ ???
........:/
Anaz
Eνταξει προφανως οι Γιουτα θελανε μια νεα αρχη.. Και με τα ανταλλαγματα που πηραν μπορουν να την κανουν.
Εγω για τον Ντερον λυπαμαι.
Δεν μπορουσαν ρε γαμωτο να χωθουν με καποιο τροπο οι Κλιπερς να τον παιρναν αυτοι, αντι για τον Μο..?? 38.gif sad.gif
Leon_cp3
QUOTE(Voyager @ Feb 25 2011, 02:52 ) *
Δώσαμε Dragic για Brooks και ένα πικ ???
........:/


Πολλές απογοητεύσεις βλέπω σήμερα,από φίλους των Σέλτικς,των Σανς, αλλά ας περιμένουμε καλύτερα να δούμε πως θα αποδόσουν οι ομάδες με τα νέα δεδομένα...Εδώ δεν απογοητεύτηκα εγώ που έχασα τον Μέλο. laugh.gif
Πάντως ο Μπρουκς κακός παίχτης δεν είναι επ'ουδενί,περίεργος ναι.Απ'τον Ντράγκιτς προσωπικά τον προτιμώ,ναι ναι και όμως. rolleyes.gif
SteveNashidis
QUOTE(Leon_cp3 @ Feb 25 2011, 02:57 ) *
Πολλές απογοητεύσεις βλέπω σήμερα,από φίλους των Σέλτικς,των Σανς, αλλά ας περιμένουμε καλύτερα να δούμε πως θα αποδόσουν οι ομάδες με τα νέα δεδομένα...Εδώ δεν απογοητεύτηκα εγώ που έχασα τον Μέλο. laugh.gif
Πάντως ο Μπρουκς κακός παίχτης δεν είναι επ'ουδενί,περίεργος ναι.Απ'τον Ντράγκιτς προσωπικά τον προτιμώ,ναι ναι και όμως. rolleyes.gif



Δεν πίστευα οτι το φοινιξ θα έκανε ανταλλαγή και πόσο μάλλον τον Γκοραν...που τόσο καιρό έπαιζε με τον Στιβι και βελτιωνόταν...Επίσης δεν μπορώ να πιστέψω οτι ο Αλβιν Τζεντρι (προπονητης του φοινιξ) θέλησε να "πειράξει " την χημεία της ομάδας...Βασικά απο πέρσι το δήλωνε και μόνο αυτό δεν έγινε (φυγή αμαρε,ριτσαρτσον,μπαρμποσα,αμουσδον) ....
Προσωπικά στοιχημάτιζα ο Τσίλι να σήκωνε τα παγουράκια (γιατι πρόκειτε για παγουρα πολυτελείας στο φοινιξ) και να πήγαινε σε άλλη παραλια...αλλα δώσαμε Γκοραν και ένα πικ....(εν μέσω επικείμενης ανανέωσης να δίνεις και Ντραφτ...)
Θα δούμε...

Υ.Γ. Γιατί δεν μπορέσαμε να πάρουμε τον Μίλσαπ ??? Αν τον παίρναμε χτυπούσαμε τελικούς Δύσης....smile.gif
Υ.Γ1. Πρέπει να συγκεντρώσουμε ενα χάρτη των αλλαγών γιατί υπάρχει μεγάλο μπέρδεμα...αρχιζει δουλειά ..σηκώνουμε μανίκια.....smile.gif
vc15
QUOTE(Leon_cp3 @ Feb 25 2011, 02:57 ) *
Πολλές απογοητεύσεις βλέπω σήμερα,από φίλους των Σέλτικς,των Σανς, αλλά ας περιμένουμε καλύτερα να δούμε πως θα αποδόσουν οι ομάδες με τα νέα δεδομένα...Εδώ δεν απογοητεύτηκα εγώ που έχασα τον Μέλο. laugh.gif
Πάντως ο Μπρουκς κακός παίχτης δεν είναι επ'ουδενί,περίεργος ναι.Απ'τον Ντράγκιτς προσωπικά τον προτιμώ,ναι ναι και όμως. rolleyes.gif

Από τους Celtics αδίκως οι απογοητεύσεις, γιατί πρέπει να κοιτάμε και λίγο μακροπρόθεσμα. Θα ζήσουν και χωρίς τον Perkins πιστεύω. Δύο ομάδες φτιάχνεις με τους ψηλούς που έχουν οι Celtics.
Και καλά κάνεις που δεν απογοητεύτηκες με τη φυγή του Melo. Τα ξαναείπαμε ότι είναι μια μεταγραφή που έμειναν άπαντες ικανοποιημένοι. Αν πήγαινε στους Nets από την άλλη, δεν ξέρω πόσο ικανοποιημένος έπρεπε να νιώθεις με τα ανταλλάγματα. Μάλλον καθόλου...
Αυτοί που θα έπρεπε να είναι πραγματικά απογοητευμένοι, αυτοί που τους καταλήστεψαν θα πρέπει να είναι οι Hawks. Ίσως η χειρότερη μεταγραφή αυτών των ημερών. Αυτοί θα πρέπει να κλαίνε με μαύρο δάκρυ.
Ο Brooks μου αρέσει πολύ σαν παίχτης. Μάλιστα, θα γίνω βλάσφημος τώρα, είναι ίσως ο μοναδικός από αυτούς που παίζουν τώρα που το παιχνίδι του μου θυμίζει αρκετά τον τρόπο που έπαιζε ο Iverson. ΘΥΜΙΖΕΙ είπα, δεν προσπαθώ επ' ουδενί να το συγκρίνω με τον καλύτερο κοντό όλο των εποχών. Τώρα για τον φίλο που λυπάται για τον Dragic, εντάξει καλό παιχτάκι, έκανε μπαμ σε κάποιους αγώνες και φέτος αλλά και πέρυσι στα playoff αλλά μέχρι εκεί... Ο Brooks είναι πολύ καλύτερος.
SteveNashidis
QUOTE(vc15 @ Feb 25 2011, 03:11 ) *
Από τους Celtics αδίκως οι απογοητεύσεις, γιατί πρέπει να κοιτάμε και λίγο μακροπρόθεσμα. Θα ζήσουν και χωρίς τον Perkins πιστεύω. Δύο ομάδες φτιάχνεις με τους ψηλούς που έχουν οι Celtics.
Και καλά κάνεις που δεν απογοητεύτηκες με τη φυγή του Melo. Τα ξαναείπαμε ότι είναι μια μεταγραφή που έμειναν άπαντες ικανοποιημένοι. Αν πήγαινε στους Nets από την άλλη, δεν ξέρω πόσο ικανοποιημένος έπρεπε να νιώθεις με τα ανταλλάγματα. Μάλλον καθόλου...
Αυτοί που θα έπρεπε να είναι πραγματικά απογοητευμένοι, αυτοί που τους καταλήστεψαν θα πρέπει να είναι οι Hawks. Ίσως η χειρότερη μεταγραφή αυτών των ημερών. Αυτοί θα πρέπει να κλαίνε με μαύρο δάκρυ.
Ο Brooks μου αρέσει πολύ σαν παίχτης. Μάλιστα, θα γίνω βλάσφημος τώρα, είναι ίσως ο μοναδικός από αυτούς που παίζουν τώρα που το παιχνίδι του μου θυμίζει αρκετά τον τρόπο που έπαιζε ο Iverson. ΘΥΜΙΖΕΙ είπα, δεν προσπαθώ επ' ουδενί να το συγκρίνω με τον καλύτερο κοντό όλο των εποχών. Τώρα για τον φίλο που λυπάται για τον Dragic, εντάξει καλό παιχτάκι, έκανε μπαμ σε κάποιους αγώνες και φέτος αλλά και πέρυσι στα playoff αλλά μέχρι εκεί... Ο Brooks είναι πολύ καλύτερος.


Είναι πολύ καλύτερος σίγουρα αλλά δεν έχει την σιγουριά που εμπνέει ο Γκοραν..Πλέον δεν αλλάζει τίποτα...

Περα των Σανς διάβασα το εξής...

QUOTE
Αccording to a person with knowledge of the situation, Mike Bibby is upset about leaving a playoff team in Atlanta to join a lottery team in Washington and is interested in receiving a buyout. But while the topic has been discussed internally, a league source said Bibby would have to make a huge sacrifice of what's left of the $5.8 million he is owed this season, and the $6.4 million he will receive next season. Since that appears unlikely, Bibby is expected to be in uniform in Miami on Friday.


( http://www.insidehoops.com/nba_rumors.shtml#ixzz1EvfGfuAR )

Αν γίνει αυτό πάμε για τρελά κέφια στην Ανατολή...αγριεύομαι ....smile.gif biggrin.gif
Leon_cp3
QUOTE(vc15 @ Feb 25 2011, 03:11 ) *
Από τους Celtics αδίκως οι απογοητεύσεις, γιατί πρέπει να κοιτάμε και λίγο μακροπρόθεσμα. Θα ζήσουν και χωρίς τον Perkins πιστεύω. Δύο ομάδες φτιάχνεις με τους ψηλούς που έχουν οι Celtics.
Και καλά κάνεις που δεν απογοητεύτηκες με τη φυγή του Melo. Τα ξαναείπαμε ότι είναι μια μεταγραφή που έμειναν άπαντες ικανοποιημένοι. Αν πήγαινε στους Nets από την άλλη, δεν ξέρω πόσο ικανοποιημένος έπρεπε να νιώθεις με τα ανταλλάγματα. Μάλλον καθόλου...
Αυτοί που θα έπρεπε να είναι πραγματικά απογοητευμένοι, αυτοί που τους καταλήστεψαν θα πρέπει να είναι οι Hawks. Ίσως η χειρότερη μεταγραφή αυτών των ημερών. Αυτοί θα πρέπει να κλαίνε με μαύρο δάκρυ.
Ο Brooks μου αρέσει πολύ σαν παίχτης. Μάλιστα, θα γίνω βλάσφημος τώρα, είναι ίσως ο μοναδικός από αυτούς που παίζουν τώρα που το παιχνίδι του μου θυμίζει αρκετά τον τρόπο που έπαιζε ο Iverson. ΘΥΜΙΖΕΙ είπα, δεν προσπαθώ επ' ουδενί να το συγκρίνω με τον καλύτερο κοντό όλο των εποχών. Τώρα για τον φίλο που λυπάται για τον Dragic, εντάξει καλό παιχτάκι, έκανε μπαμ σε κάποιους αγώνες και φέτος αλλά και πέρυσι στα playoff αλλά μέχρι εκεί... Ο Brooks είναι πολύ καλύτερος.


Συμφωνώ σε όλα.Τα έχουμε ξαναγράψει πάρα πολλές φορές αυτές τις μέρες και για τον Μέλο και πριν για τους Σέλτικς και αυτό που λογικά προσπαθούν να κάνουν. Η μόνη ένσταση μου είναι ότι εκτός του Πέρκινς έστειλαν και τον Ερντέν σήμερα,κάτι που ίσως δε χρειαζόταν ακόμα -έστω κι αν ο Τούρκος δε κάνει τίποτα για την ώρα,και δε ξέρω καν αν θα κάνει κάποια στιγμή- και τον Χαρανγκόντι (αλλά και τον Ντάνιελς ακόμα που τη δουλίτσα του την έκανε καλά)...Δηλαδή εν μία νυκτί μία τόσο συμπαγής ομάδα βρέθηκε να ψάχνει στους free agents και ίσως να αναστήσει και τον Ρασίντ; rolleyes.gif Απλά πιστεύω ότι δε χρειάζονταν τόσες πολλές κινήσεις σε μία σαιζόν που τους βρίσκει πρώτους ακόμα στην Ανατολή.Θα δείξει τελικά αν βγουν και πάλι κερδισμένοι.

@ Voyager εννοείς κάτι τέτοιο;
http://www.nba.com/news/transactions/2011....dex.html#brooks
SteveNashidis
QUOTE(Leon_cp3 @ Feb 25 2011, 03:19 ) *
Συμφωνώ σε όλα.Τα έχουμε ξαναγράψει πάρα πολλές φορές αυτές τις μέρες και για τον Μέλο και πριν για τους Σέλτικς και αυτό που λογικά προσπαθούν να κάνουν. Η μόνη ένσταση μου είναι ότι εκτός του Πέρκινς έστειλαν και τον Ερντέν σήμερα,κάτι που ίσως δε χρειαζόταν ακόμα -έστω κι αν ο Τούρκος δε κάνει τίποτα για την ώρα,και δε ξέρω καν αν θα κάνει κάποια στιγμή- και τον Χαρανγκόντι (αλλά και τον Ντάνιελς ακόμα που τη δουλίτσα του την έκανε καλά)...Δηλαδή εν μία νυκτί μία τόσο συμπαγής ομάδα βρέθηκε να ψάχνει στους free agents και ίσως να αναστήσει και τον Ρασίντ; rolleyes.gif Απλά πιστεύω ότι δε χρειάζονταν τόσες πολλές κινήσεις σε μία σαιζόν που τους βρίσκει πρώτους ακόμα στην Ανατολή.Θα δείξει τελικά αν βγουν και πάλι κερδισμένοι.

@ Voyager εννοείς κάτι τέτοιο;
http://www.nba.com/news/transactions/2011....dex.html#brooks



Φίλε ακριβώς αυτό διάβαζα τώρα....έτοιμος να το ποστάρω ήμουν....!!!! Ωραίος
Επίσης βρήκα και αυτό που επικεντρώνεται και αναλύει την τελευταία μέρα (σημερα δηλαδη)

http://hangtime.blogs.nba.com/2011/02/24/f...ls=iref:nbahpt1

@VC15 Aυτό εκφράζει καλύτερα αυτό που θέλω να πώ για την ανταλλαγή..wink.gif

QUOTE
With Aaron Brooks headed to Phoenix and Goran Dragic and a first-round pick headed back to his old locker stall in Houston, you have to wonder just who is the heir to Steve Nash‘s point guard throne now. Brooks certainly has the scoring bit down. But can he run that Suns’ second unit the way Dragic did? Brooks tweeted his excitement about backing up the two-time MVP, insisting that he can learn a lot from Nash. It remains to be seen what sort of chemistry will develop for both of these guys in their new settings. Neither should have much of a problem easing into their roles, though.
vc15
QUOTE(Voyager @ Feb 25 2011, 03:27 ) *
Φίλε ακριβώς αυτό διάβαζα τώρα....έτοιμος να το ποστάρω ήμουν....!!!! Ωραίος
Επίσης βρήκα και αυτό που επικεντρώνεται και αναλύει την τελευταία μέρα (σημερα δηλαδη)

http://hangtime.blogs.nba.com/2011/02/24/f...ls=iref:nbahpt1

@VC15 Aυτό εκφράζει καλύτερα αυτό που θέλω να πώ για την ανταλλαγή..wink.gif

Εννοείται πως το Brooks δεν τον παίρνεις για να κάνει τη δουλειά που κάνει ο Dragic. Το Brooks θα τον έχεις να σκοράρει καμιά 20αρια πόντους στις καλές του γιατί είναι αρκετά καλός σκόρερ, αλλά οργανωτικά σίγουρα δεν κάνει αυτά που κάνει ο Dragic. Παρόλα αυτά, επιμένω ότι είναι καλή μεταγραφή γιατί προσέθεσαν ένα καλό σκόρερ οι Suns και τον αντι-Nash μπορούν να τον βρουν για πλάκα το καλοκαίρι.
Ο Bibby στο Miami;;; Ήμαρτον φέτος, πόσους καλούς παίχτες χρειάζεται τελικά μια ομάδα για να πάει για πρωτάθλημα; Πλέον η διαφορά δυναμικότητας μεταξύ των πρώτων και των τελευταίων είναι χαώδης ενώ παλιότερα ήξερες ότι κάθε ομάδα είχε από ένα παιχταρά. Και γίνει καμία πλάκα και το πάρουν οι Spurs, τους οποίους τους αντιπαθώ πολύ μεν, αλλά θα το ευχαριστηθώ υπό μια έννοια γιατί θα αποδείξουν ότι η ομαδική δουλειά νικά πάντα. Όπως και η εθνική μας ομάδα...
Όσο για τον Erden και τον Harangody, ευτυχώς που βρέθηκαν κορόιδα και τους πήραν. Όσες φορές τους είχα δει ήταν άθλιοι και με τις απουσίες πήρε και αρκετό χρόνο συμμετοχής ο Erden, αλλά... Μια χαρά τη βγάζουν και με αυτούς. Shaq, Jermaine, Big Baby, KG, Jeff Green. Πάντως, πιστεύω ότι ο Sheed θα ψηθεί και θα γυρίσει. Είναι πολλοί καλοί φέτος οι Celtics και το δέλεαρ μεγάλο. Εκτός αν έχει προλάβει και έχει χτίσει τη μπυροκοιλιά του Barkley...
SteveNashidis
QUOTE
Εννοείται πως το Brooks δεν τον παίρνεις για να κάνει τη δουλειά που κάνει ο Dragic. Το Brooks θα τον έχεις να σκοράρει καμιά 20αρια πόντους στις καλές του γιατί είναι αρκετά καλός σκόρερ, αλλά οργανωτικά σίγουρα δεν κάνει αυτά που κάνει ο Dragic. Παρόλα αυτά, επιμένω ότι είναι καλή μεταγραφή γιατί προσέθεσαν ένα καλό σκόρερ οι Suns και τον αντι-Nash μπορούν να τον βρουν για πλάκα το καλοκαίρι.


Μακάρι να βάζει 20 πόντους απο τον παγκο αλλα δεν το πιστεύω(οψόμεθα βέβαια )

QUOTE
Ο Bibby στο Miami;;; Ήμαρτον φέτος, πόσους καλούς παίχτες χρειάζεται τελικά μια ομάδα για να πάει για πρωτάθλημα; Πλέον η διαφορά δυναμικότητας μεταξύ των πρώτων και των τελευταίων είναι χαώδης ενώ παλιότερα ήξερες ότι κάθε ομάδα είχε από ένα παιχταρά. Και γίνει καμία πλάκα και το πάρουν οι Spurs, τους οποίους τους αντιπαθώ πολύ μεν, αλλά θα το ευχαριστηθώ υπό μια έννοια γιατί θα αποδείξουν ότι η ομαδική δουλειά νικά πάντα. Όπως και η εθνική μας ομάδα...


http://voices.washingtonpost.com/wizardsin...t-unlikely.html
Αυτό λένε οι τελευταίες πληροφορίες απο Ουασιγκτον...
Θέλοντας να ρωτήσω παράλληλα αν γίνεται κάποια ομάδα να αποκτήσει κάποιον παίκτη ως ελεύθερο αφού τελείωση η προθεσμία ..Αν ξέρει κανείς.!


QUOTE
Εκτός αν έχει προλάβει και έχει χτίσει τη μπυροκοιλιά του Barkley...


ΘΕΟΣ χαχαχαχαχα!
T.W.Is.M.
QUOTE(Voyager @ Feb 25 2011, 05:55 ) *
http://voices.washingtonpost.com/wizardsin...t-unlikely.html
Αυτό λένε οι τελευταίες πληροφορίες απο Ουασιγκτον...
Θέλοντας να ρωτήσω παράλληλα αν γίνεται κάποια ομάδα να αποκτήσει κάποιον παίκτη ως ελεύθερο αφού τελείωση η προθεσμία ..Αν ξέρει κανείς.!


Νομιζω πως μπορει. Αλλωστε αν δεν μπορουσε, θα συζητουσε ο Ρασιντ Ουαλας να επιστρεψει? Αν ο Μπιμπι και ο καθε παιχτης στη θεση του μεινει ελευθερος, τι διαφορα θα εχει απο το Ρασιντ που ειναι ελευθερος απ την αρχη της σεζον?
Pierce
Danny ξυπνα, και παρε Σιντ-Μπιμπι να μας κανουν την απονομη απο τωρα smiley.gif

Ρε λες για αυτο να εδωσε 3 παικτες χτες για ντραφτ πικς; w00t.gif
a bullet for your head
QUOTE(Voyager @ Feb 25 2011, 03:10 ) *
Δεν πίστευα οτι το φοινιξ θα έκανε ανταλλαγή και πόσο μάλλον τον Γκοραν...που τόσο καιρό έπαιζε με τον Στιβι και βελτιωνόταν...Επίσης δεν μπορώ να πιστέψω οτι ο Αλβιν Τζεντρι (προπονητης του φοινιξ) θέλησε να "πειράξει " την χημεία της ομάδας...Βασικά απο πέρσι το δήλωνε και μόνο αυτό δεν έγινε (φυγή αμαρε,ριτσαρτσον,μπαρμποσα,αμουσδον) ....
Προσωπικά στοιχημάτιζα ο Τσίλι να σήκωνε τα παγουράκια (γιατι πρόκειτε για παγουρα πολυτελείας στο φοινιξ) και να πήγαινε σε άλλη παραλια...αλλα δώσαμε Γκοραν και ένα πικ....(εν μέσω επικείμενης ανανέωσης να δίνεις και Ντραφτ...)
Θα δούμε...

Ετσι οπως το βλεπω εγω το πραγμα,οι Σανς στο προσωπο του Μπρουκς βλεπουν τον διαδοχο του Νας & το πιθανοτερο ειναι να δοθει ο Καναδος το καλοκαιρι σε καποια ανταλλαγη(εαν δεν υπαρξει κανα λοκ-αουτ)..
Το πικ που θα δωσουν στους Ροκετς,δεν θα ειναι το δικο τους,αλλα αυτο που θα εισπραξουν απ τους Ματζικ...
Ο Ντραγκιτς ειναι ενας καλος ρολιστας,αλλα μεχρι εκει....
Και οι Ροκετς κατι τετοιο ακριβως χρειαζονταν,μετα & απ την ''γενναια συμφωνια'' που εκαναν με τον Λοουρι..

Παντως μιας & δεν εχει ειπωθει τιποτα για τους Ροκετς,νομιζω οτι χειριστηκανε καλα τα θεματα των Μπρουκς & Μπατιερ..
Πηραν τον ψηλο που ζητουσαν,εναν ρολιστα back up PG & 2 πικ 1ου γυρου(το πικ που θα εισπραξουν απ τους Γκριζλις θα ειναι protected)..
Ο Θαμπιτ μπορει να χαρακτηριζεται ως απογοητευση....ομως πιστευω ακραδαντα οτι μπορει να εξελιχτει σε εναν αμυντικο σπεσιαλιστα..
Αρκει στο νεο περιβαλλον που θα βρεθει να του δοθουν οι ευκαιριες...

Απο κει & περα,λιγο ελλειψε τελικα να γινει συμφωνια μεταξυ των Μπλειζερς & των Νετς...
Οι Μπλειζερς θα εδιναν τους Μιλλερ-Οντεν-Πρζιμπιλα & οι Νετς τους Χαρρις-Μερφι & ενα πικ 1ου γυρου του 2012...
Η φαση δεν καθησε,γιατι οι Νετς προσφεραν το πικ που θα εισπραξουν απ τους Ροκετς,ενω οι Μπλειζερς ηθελαν αυτο που θα εισπραξουν απ τους Ουωρριορς...

http://www.nypost.com/p/sports/nets/and_al...C1HgMlU6bm9Bj1N
SteveNashidis
QUOTE(T.W.Is.M. @ Feb 25 2011, 17:36 ) *
Νομιζω πως μπορει. Αλλωστε αν δεν μπορουσε, θα συζητουσε ο Ρασιντ Ουαλας να επιστρεψει? Αν ο Μπιμπι και ο καθε παιχτης στη θεση του μεινει ελευθερος, τι διαφορα θα εχει απο το Ρασιντ που ειναι ελευθερος απ την αρχη της σεζον?


Η διαφορά Ρασίντ και Μπίμπι είναι ότι ο δεύτερος θα λύσει το συμβόλαιο του μετά το τέλος της προθεσμίας...Δεν ξέρω ακριβώς τους κανόνες που έχουν βάλει...Αν ήταν έτσι (λέω εγώ) ο καθένας θα έμενε ελεύθερος και θα πήγαινε σε όποια ομάδα ήθελα για να πάρει πρωτάθλημα ...(ακραίο biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif )

QUOTE
Ετσι οπως το βλεπω εγω το πραγμα,οι Σανς στο προσωπο του Μπρουκς βλεπουν τον διαδοχο του Νας & το πιθανοτερο ειναι να δοθει ο Καναδος το καλοκαιρι σε καποια ανταλλαγη(εαν δεν υπαρξει κανα λοκ-αουτ)..
Το πικ που θα δωσουν στους Ροκετς,δεν θα ειναι το δικο τους,αλλα αυτο που θα εισπραξουν απ τους Ματζικ...
Ο Ντραγκιτς ειναι ενας καλος ρολιστας,αλλα μεχρι εκει....
Και οι Ροκετς κατι τετοιο ακριβως χρειαζονταν,μετα & απ την ''γενναια συμφωνια'' που εκαναν με τον Λοουρι..


O Nash έχει συμβολαιο μεχρι το 2012 ..δεν πρόκειται να επηρεαστεί απο το λοκ-αουτ γιατι δεν πρόκειται να μείνει ελεύθερος το καλοκαιρι αυτό (2011) ...
Για διάδοχο του Νας προόριζαν τον Ντραγκιτς για αυτό με ξάφνιασε η μεταγραφή...για να δούμε τον Άαρον τώρα αν θα δέσει...

Point 1 : Οι ρόκετς με αυτές τις μεταγραφές προσπαθούν να χτυπήσουν πλέιοφ ή να να ξεφορτοθούν συμβόλαια (Βαττιερ,Ααρον και σύντομα Γιαο) για να φέρουν κάποιο μεγάλο όνομα... ?? Ιδού το ερώτημα
vc15
QUOTE(Voyager @ Feb 25 2011, 22:16 ) *
Point 1 : Οι ρόκετς με αυτές τις μεταγραφές προσπαθούν να χτυπήσουν πλέιοφ ή να να ξεφορτοθούν συμβόλαια (Βαττιερ,Ααρον και σύντομα Γιαο) για να φέρουν κάποιο μεγάλο όνομα... ?? Ιδού το ερώτημα

Πιστεύω ότι είναι ξεκάθαρο ότι οι Rockets πάνε να χτίσουν μια νέα ομάδα. Το πάλευαν πόσα χρόνια με McGrady και Yao αλλά οι τραυματισμοί και των δύο δεν τους άφησαν να κάνουν κάτι καλό. Φέτος, όλοι ήξεραν ότι ούτε μια στο εκατομμύριο δεν ήταν για playoff, οπότε αρχίζουν αν ξεφορτώνονται για να φτιάξουν μια νέα ομάδα. Αν ήταν καλά ο Yao, ίσως να συνέχιζαν την προσπάθεια να χτίσουν μια ομάδα πάνω του αλλά όταν τραυματίστηκε πρέπει να πόνεσαν πιο πολύ οι υπεύθυνοι των Rockets. Πολύ άτυχη ομάδα...
a bullet for your head
QUOTE(Voyager @ Feb 25 2011, 22:16 ) *
O Nash έχει συμβολαιο μεχρι το 2012 ..δεν πρόκειται να επηρεαστεί απο το λοκ-αουτ γιατι δεν πρόκειται να μείνει ελεύθερος το καλοκαιρι αυτό (2011) ...
Για διάδοχο του Νας προόριζαν τον Ντραγκιτς για αυτό με ξάφνιασε η μεταγραφή...για να δούμε τον Άαρον τώρα αν θα δέσει...

Point 1 : Οι ρόκετς με αυτές τις μεταγραφές προσπαθούν να χτυπήσουν πλέιοφ ή να να ξεφορτοθούν συμβόλαια (Βαττιερ,Ααρον και σύντομα Γιαο) για να φέρουν κάποιο μεγάλο όνομα... ?? Ιδού το ερώτημα

Tου Νας το συμβολαιο ναι μεν ληγει το 2012,ομως η ελευση του Μπρουκς δειχνει οτι ο Καναδος θα παραχωρηθει με την 1η ευκαιρια..
Ο Μπρουκς ειναι starter & μ'αυτη την προυποθεση θα ανανεωσει με τους Σανς(συν & τις οικονομικες του απαιτησεις που θα πρεπει να καλυφθουν)..
Ο Ντραγκιτς δεν νομιζω οτι μπορει να εξελιχτει σε κατι καλυτερο απο εναν αξιοπιστο ρολιστα..

Οι Ροκετς δεν μπορουν να χτυπησουν εισοδο στα πλει-οφς...απλα ετοιμαζονται για την επομενη σεζον(και για το μεσοπροθεσμο μελλον τους γενικοτερα).
Badass
QUOTE (berry @ Feb 24 2011, 17:35 ) *
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ! δεν ντρεπομαι πια να πω οτι ειμαι knicks με αγαπημενη την εποχη ewing και houston

παμε ρε knickerbockers ! αναμενω ταινια απο spike lee για την ολικη επαναφορα tongue.gif


77.gif


QUOTE (vc15 @ Feb 24 2011, 23:12 ) *
ή σκέφτονται ότι σιγά σιγά πρέπει να αρχίζουν να την ανανεώνουν την ομάδα γιατί οι μέσοι όροι ηλικίας αρχίζουν να φτάνουν θερμοκρασίες Σαχάρας. Αν έγινε για αυτό, κρίμα μεν που έφυγε ο Perkins αλλά καλή κίνηση για το μέλλον.


Και για να ανανεώσουμε τους μ.ο. ηλκίας ανταλλάξαμε τον 26άρη πέρκινς; blink.gif

QUOTE (T.W.Is.M. @ Feb 24 2011, 23:34 ) *
Παντως μπορει η υπογραφη του ΝΒΑholic να λεει οτι ο μονος ανθρωπος που περπατησε περισσοτερο απο το Μαγγελανο να ηταν ο Μποντιρογκα, αλλα για το ΝΒΑ τον τιτλο αυτο εχει ο Κεντρικ Περκινς. Χανω το λογαριασμο καθε φορα που τον βλεπω στο ποσες φορες κανει βηματα, ανεξαρτητα αν σφυριζονται η οχι. Ναι, δεν τον εχω σε τοσο μεγαλη εκτιμηση, παρολο που ειναι σκληρος παιχτης και πολυ καλος αμυντικος. Μου μοιαζει σαν μια μεγεθυνση του Γλυνιαδακη.


Όχι δα blink.gif
Για όλα όσα είπες icon_drunk.gif

QUOTE (pierce21 @ Feb 25 2011, 17:44 ) *
Danny ξυπνα, και παρε Σιντ-Μπιμπι να μας κανουν την απονομη απο τωρα smiley.gif

Ρε λες για αυτο να εδωσε 3 παικτες χτες για ντραφτ πικς; w00t.gif



Ένα έχω να πω.

What the hell is going on, guys?????!!!!!!!

Ο Danny κοιμάται μάλλον τον ύπνο του δικαίου, εκτός αν επαληθευτεί το σενάριο του pierce21 rolleyes.gif

Παιδιά ο πέρκινς ήταν ένας χαμάλης πολυτελείας και "τέρας" στην άμυνα. Πριν λίγο καιρό τον αποθέωναν οι οπαδοί στην επιστροφή του. Όλοι μίλαγαν για τους πραγματικούς-πλήρεις κέλτες που θα δούμε από δω και πέρα. Χάσαμε ένα σημαντικότατο γρανάζι της μηχανής μας. Αφήστε που ο γκριν δε μου γεμίζει το μάτι

Για τον νέιτ ρόμπινσον δε με νοιάζει τόσο αν και πρόσφερε ωραία highlights με πανηγυρισμούς ατομικούς και ομαδικούς smiley.gif

Δε συμφωνώ με όσους λέτε πως η ανταλλαγή ευνοεί την ομάδα μου, αλλά μακάρι να βγω λάθος...
SteveNashidis
QUOTE(a bullet for your head @ Feb 25 2011, 22:52 ) *
Tου Νας το συμβολαιο ναι μεν ληγει το 2012,ομως η ελευση του Μπρουκς δειχνει οτι ο Καναδος θα παραχωρηθει με την 1η ευκαιρια..
Ο Μπρουκς ειναι starter & μ'αυτη την προυποθεση θα ανανεωσει με τους Σανς(συν & τις οικονομικες του απαιτησεις που θα πρεπει να καλυφθουν)..
Ο Ντραγκιτς δεν νομιζω οτι μπορει να εξελιχτει σε κατι καλυτερο απο εναν αξιοπιστο ρολιστα..

Οι Ροκετς δεν μπορουν να χτυπησουν εισοδο στα πλει-οφς...απλα ετοιμαζονται για την επομενη σεζον(και για το μεσοπροθεσμο μελλον τους γενικοτερα).


Δύσκολα πιστεύω θα φύγει ο Νας απο το Φοινιξ...και θα τελειώσει την καριερα του στην πολη του Ηλιου..εκτος αν γίνει καμια μεγαλη προσφορα ισάξια της αξίας αυτού του παίκτη

Ένας παράγοντας που ξέχασα να γράψω (βλέποντας και το παιχνίδι με το Τορόντο ) είναι ότι πέρα απο τον Βροοκς , οι Σανς έχουν έναν μικρό μεν αλλα αξιόπιστο playmaker , τον Dwodell (αν το γραφω σωστά) . Όσες ευκαιρίες του δόθηκαν τις τράβηξε απο τα μαλλιά οπότε το κενό του Γκόραν επλίζω να μην φανεί ,κυρίως για την δεύτερη ομάδα..

Συμφωνώ με τον όρο "ρολίστα" που έδωσες στον Ντραγκιτζ αλλά θεωρώ ότι μπορεί γίνει βασικός και αξιόπιστος playmaker σε κάποια ομάδα του ΝΒΑ όχι μεγάλης δυναμικότητας ..Το παιδί έχει εμπειρίες και απο την Εθνική Σλοβενίας και απο το πιο σημαντικό έχει κερδίσει πολλά απο τον Νας .
vc15
QUOTE(Badass @ Feb 26 2011, 00:32 ) *
Και για να ανανεώσουμε τους μ.ο. ηλκίας ανταλλάξαμε τον 26άρη πέρκινς; blink.gif

Μα τον Green δεν τον πήραν για να αντικαταστήσουν τον Perkins αφού παίζουν και σε άλλη θέση. Υποθέτω πως τον πήραν για να έχουν ένα έτοιμο ποιοτικό forward όταν φύγουν οι παππούδες. Γι' αυτό, ίσως προτίμησαν να έχουν έναν έτοιμο νέο star στην ομάδα, παρά ένα παίχτη σαν τον Perkins που μπορούν να βρουν ευκολότερα στην αγορά. Συνεπώς, μπορεί η κίνηση να μην έγινε για να κατεβάσουν τους μ.ο. όπως έγραψα πιο πάνω, αλλά είναι προτιμότερο να έχεις ένα νεαρό σε ηλικία σκόρερ παρά ένα νεαρό "σκυλί" σαν τον Perkins, μιας και μπορείς να βρεις αρκετούς τέτοιους στην αγορά.
Εκτός αν μου πεις ότι δεν σου αρέσει σαν παίχτης ο Green. Πάντως, στην Oklahoma είχε συμπαίκτες Durant και Westbrook, οπότε είναι λογικό να μην ήταν το πρώτο βιολί και να μην έπαιρνε πολλές προσπάθειες. Στους μελλοντικούς Celtics όμως αν εξελιχθεί και σαν παίχτης και βάλει και το τρίποντο στο ρεπερτόριο, μπορεί να γίνει superstar παίχτης.
Air Kef
Επίσης, ο Γκριν είναι ένα κορμί για τον Τζέιμς και τον Κόμπι, παίκτες που οι Πιρς και Άλεν φαίνεται να δυσκολεύονται να αντιμετωπίσουν φέτος.

Θα μου πεις οτι κι ο Περκινς ήταν για τον Χάουαρντ και τον Γκασόλ, θα σου πω ότι αντιμετωπίζονται πιο εύκολα. smile.gif
Badass
QUOTE (vc15 @ Feb 26 2011, 23:11 ) *
Μα τον Green δεν τον πήραν για να αντικαταστήσουν τον Perkins αφού παίζουν και σε άλλη θέση. Υποθέτω πως τον πήραν για να έχουν ένα έτοιμο ποιοτικό forward όταν φύγουν οι παππούδες. Γι' αυτό, ίσως προτίμησαν να έχουν έναν έτοιμο νέο star στην ομάδα, παρά ένα παίχτη σαν τον Perkins που μπορούν να βρουν ευκολότερα στην αγορά. Συνεπώς, μπορεί η κίνηση να μην έγινε για να κατεβάσουν τους μ.ο. όπως έγραψα πιο πάνω, αλλά είναι προτιμότερο να έχεις ένα νεαρό σε ηλικία σκόρερ παρά ένα νεαρό "σκυλί" σαν τον Perkins, μιας και μπορείς να βρεις αρκετούς τέτοιους στην αγορά.
Εκτός αν μου πεις ότι δεν σου αρέσει σαν παίχτης ο Green. Πάντως, στην Oklahoma είχε συμπαίκτες Durant και Westbrook, οπότε είναι λογικό να μην ήταν το πρώτο βιολί και να μην έπαιρνε πολλές προσπάθειες. Στους μελλοντικούς Celtics όμως αν εξελιχθεί και σαν παίχτης και βάλει και το τρίποντο στο ρεπερτόριο, μπορεί να γίνει superstar παίχτης.



Έτσι όπως το λες το δέχομαι αν και δεν είμαι απόλυτα σύμφωνος. Δε λέω, ο Γκριν μπορεί να γίνει πολύ καλός παίχτης αν και όπως είπα δε μου γεμίζει το μάτι. Αλλά συμπληρωματικό παίχτη σαν τον πέρκινς δε βρίσκεις εύκολα. Όπως έγραψα και στο τόπικ των celtics ο πέρκινς είναι πιθανότατα ο καλύτερος αμυντικός στο low post. Και αυτό είναι μεγάλη απώλεια. Ήταν "σκυλί" όπως είπες και γενικότερα ο τρόπος άμυνας των κελτών άρχιζε και τέλειωνε σε αυτόν. Συν ότι ήταν πολύ αγαπητός στην ομάδα και το κλίμα σε μια ομάδα παίζει ρόλο. αν βάλεις ΟΛΑ αυτά μαζί η απώλειά του είναι μεγαλύτερη απ ότι φαίνεται και έπρεπε να κάνουμε τα πάντα για να συμφωνήσουμε μαζί του. Τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ.

Εκτός κι αν πάρουμε τον Χάουαρντ, τον Τζέφερσον ή τον McGee smiley.gif

QUOTE (Air Kef @ Feb 26 2011, 23:42 ) *
Επίσης, ο Γκριν είναι ένα κορμί για τον Τζέιμς και τον Κόμπι, παίκτες που οι Πιρς και Άλεν φαίνεται να δυσκολεύονται να αντιμετωπίσουν φέτος.

Θα μου πεις οτι κι ο Περκινς ήταν για τον Χάουαρντ και τον Γκασόλ, θα σου πω ότι αντιμετωπίζονται πιο εύκολα. smile.gif



Στο δεύτερο μακάρι να έχεις δίκιο. Στο πρώτο ειδικά ο άλεν φέτος δεν είναι πολύ καλός αμυντικά, αλλά ο πιρς αν και τον παίρνουν τα χρόνια προσπαθεί(δε του φαίνεται rolleyes.gif ). Βέβαια το να περιορίσεις κόμπε και λεμπρόν είναι εκ των πραγμάτων δύσκολο. Ο ένας σε σπρώχνει δέκα μέτρα μακριά και τρέχει σαν τον μπολτ και ο άλλος στα χλατσώνει με δέκα χέρια κολλημένα πάνω του. Νομίζω όμως πως ο πιρς θα είναι πιο αποτελεσματικός από τον γκριν πάνω στο λεμπρόν
SteveNashidis
http://www.hoopsworld.com/Story.asp?story_...medium=facebook

Mike Bibby σχεδόν στους Μιαμι ...Πολύ ουσιαστική κίνηση ...πηγαίνει back-up ο Chalmers και αποκτά έτσι μια συνοχή το Μιαμι . Ώρα για μεγαλα ματς με Μιαμι,Ορλανδο,Βοστονη,Σικαγο και Νεα Υορκη


Εdit : Σύμφωνα με το άρθρο οι παρακάτω παίκτες αφέθηκαν ελεύθεροι...καλοί παίκτες κάποιοι μπορούν να πλαισιώσουν μεγάλους αστέρες για μια ομάδα με στόχο το πρωτάθλημα

Morris Peterson, Charlotte Bobcats
Troy Murphy, Golden State Warriors
Mike Bibby, Washington Wizards
Rasual Butler, Los Angeles Clippers
Leon Powe, Cleveland Cavaliers
Corey Brewer, New York Knicks

duncan21
Mακαρι να παρουν τους Μπιμπι,Μερφι οι Χιτ μπας και καταφερουν να περασουν το πρωτο γυρο των πλευ οφ.Και το Χαμιλτον αν γινεται... 19.gif
duncan21
http://basketball.realgm.com/wiretap/21163...on_With_Thunder

Επεκτεινε το συμβολαιο του με τους Thunder ο Perkins.Για τα επομενα 4 χρονια θα λαβει 34,8 εκατ$.Not bad...

Eπισης το Miami αφησε ελευθερο τον Arroyo.Oποτε ο Bibby μαλλον θα πρεπει να θεωρειται παικτης των Heat...
T.W.Is.M.
QUOTE(Voyager @ Feb 25 2011, 23:16 ) *
Η διαφορά Ρασίντ και Μπίμπι είναι ότι ο δεύτερος θα λύσει το συμβόλαιο του μετά το τέλος της προθεσμίας...Δεν ξέρω ακριβώς τους κανόνες που έχουν βάλει...Αν ήταν έτσι (λέω εγώ) ο καθένας θα έμενε ελεύθερος και θα πήγαινε σε όποια ομάδα ήθελα για να πάρει πρωτάθλημα ...(ακραίο biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif )


Εστω και με αρκετη καθυστερηση δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο αυτο. Κατ αρχην γιατι να αφησει εναν παιχτη ελευθερο η ομαδα του? Επειδη το ζηταει μονο? Δεν ειναι Α1 εκει, ειναι ΝΒΑ. Και στη συνεχεια, εχε υποψη σου οτι αν δεν κανω λαθος, οταν αφηνεις εναν παιχτη ελευθερο, το σαλαρι καπ συνεχιζει να βαραινεται με ενα μερος του μισθου του, αρα δεν κερδιζεις τιποτα, παρα μονο τα πραγματικα λεφτα που θα του εδινες. Ειπαμε ομως εκει ειναι ΝΒΑ, οχι Α1.
Air and King
Μετα τον ΛεΜπρον και ο Καρμελο ηθελε να παει σε μια μεγαλη αγορα ο Ντερον πηγε στους Νετς,ο Πολ ισως δεν αργησει να το κανει και αυτος...
Δεν ξερω αλλα θα προτιμουσα και ο ΛεΜπρον να παρεμενε στο Κλιβελαντ(που τον ειχε πραγματικα μεγαλη αναγκη οσο καμια αλλη ομαδα τον σταρ της.Οχι μονο αγωνιστικα αλλα κυριως εξωαγωνιστικα),ο Καρμελο στο Ντενβερ και ο Ντερον στην Γιουτα και ας ειναι μικρες αγορες...
sacarame
The Miami Heat are seriously considering signing Eddy Curry for the rest of the season, according to ESPN.com

Read more: http://hoopshype.com/#ixzz1IjlhIKRi



ΝΑΙ ΡΕ ΦΙΛΕ!!!! ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ!!!! Προλαβαίνουμε για διαρκείας άραγε???

Θα έψαχνα και για φανέλα αλλά θα πλέω μέσα της (credits to benchwarmer) icon_drunk.gif icon_drunk.gif
benchwarmer
QUOTE(sacarame @ Apr 6 2011, 13:33 ) *
The Miami Heat are seriously considering signing Eddy Curry for the rest of the season, according to ESPN.com

Read more: http://hoopshype.com/#ixzz1IjlhIKRi



ΝΑΙ ΡΕ ΦΙΛΕ!!!! ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ!!!! Προλαβαίνουμε για διαρκείας άραγε???

Θα έψαχνα και για φανέλα αλλά θα πλέω μέσα της (credits to benchwarmer) icon_drunk.gif icon_drunk.gif


Εσύ όχι τόσο...
pmam
Σεβασμός στον μελλοντικό admin και στον τεράστιο παίκτη που λέγεται Stephen Eddy Curry!
Στο τέλος της χρονιάς ενδέχεται να έχει περισσότερα δαχτυλίδια από τον Barkley και τον Stockton μαζί!
sacarame
QUOTE(benchwarmer @ Apr 6 2011, 21:01 ) *
Εσύ όχι τόσο...


Θεωρώ πως και τα 87 κιλά μου είναι λίγα μπροστα στο μεγαλείο του Εντι Κάρι... smiley.gif

QUOTE(pmam @ Apr 6 2011, 21:22 ) *
Σεβασμός στον μελλοντικό admin και στον τεράστιο παίκτη που λέγεται Stephen Eddy Curry!
Στο τέλος της χρονιάς ενδέχεται να έχει περισσότερα δαχτυλίδια από τον Barkley και τον Stockton μαζί!



Pmam αγόρι μου,εύγε... icon_wave.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.