Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΙΚΟ ΠΑΖΑΡΙ ΕΣΚΑΝΑ 2011-12
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
jhantzop
Κάποια από τα πρωταθλήματα έχουν ήδη τελειώσει και αρκετές ομάδες κάνουν τις κινήσεις τους για την επόμενη χρονιά. Θέματα που αφορούν μεταγραφές/ανανεώσεις παικτών/προπονητών των ομάδων της ΕΣΚΑΝΑ θα γράφονται εδώ για να έχουμε ένα κοινό σημείο αναφοράς. Είναι ένα κρίσιμο καλοκαίρι λόγω της οικονομικής άσχημης κατάστασης που επικρατεί και έχει επηρεάσει όλο τον κόσμο, πόσο μάλιστα και τις ερασιτεχνικές ομάδες.
jhantzop

Από www.athlisi.com

Ιωνικός Νικαίας: Μισιακός αντί Μάη!

Την καθοδήγηση της τεχνικής ηγεσίας του Ιωνικού Νικαίας έχει αναλάβει εδώ και μερικές μέρες ο Δημήτρης Μισιακός! Ο μέχρι πρότινος προπονητής των ομάδων υποδομής έχει συμφωνήσει σ’ όλα τα ζητήματα με τους ανθρώπους της διοίκησης για την ανάληψη της τεχνικής ηγεσίας αντί του Μάη Κωνσταντινίδη! Ο Ιωνικός Νικαίας θα συμμετάσχει για δεύτερη συνεχή σεζόν στο Πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΝΑ, μετά την πτώση του σ’ αυτή την περασμένη Άνοιξη!


giorgos10
QUOTE(jhantzop @ May 15 2011, 22:32 ) *
Από www.athlisi.com

Ιωνικός Νικαίας: Μισιακός αντί Μάη!

Την καθοδήγηση της τεχνικής ηγεσίας του Ιωνικού Νικαίας έχει αναλάβει εδώ και μερικές μέρες ο Δημήτρης Μισιακός! Ο μέχρι πρότινος προπονητής των ομάδων υποδομής έχει συμφωνήσει σ’ όλα τα ζητήματα με τους ανθρώπους της διοίκησης για την ανάληψη της τεχνικής ηγεσίας αντί του Μάη Κωνσταντινίδη! Ο Ιωνικός Νικαίας θα συμμετάσχει για δεύτερη συνεχή σεζόν στο Πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΝΑ, μετά την πτώση του σ’ αυτή την περασμένη Άνοιξη!

ωραια επιλογη,το θεμα ειναι να λεμε κ καμια μεταγραφη εκτος απο αυτες που γραφουν τα site...
jhantzop
QUOTE(giorgos10 @ May 15 2011, 22:57 ) *
ωραια επιλογη,το θεμα ειναι να λεμε κ καμια μεταγραφη εκτος απο αυτες που γραφουν τα site...


feel free


POLIS KALLITHEAS
QUOTE(POWER_KF @ May 19 2011, 13:49 ) *
Πραγματικά, πάντα με βάση τα όσα ακούγονται μπορεί να ισχύσουν τα εξής στη Β'. Να συγχωνευτούν ο Ρέντης, με Ιάσωνα και ΕΑ Νικαίας οπότε ελευθερώνεται μια θέση στη Β και ανεβαίνει ο 4ος της Γ' (Καστέλα). Αν γίνει και η πολυαναφερθείσα συγχώνευση των σωματείων της Καλλιθέας (ΠΟΛΙΣ-ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ-ΑΕΤΟΣ) τότε αδιεάζουν και άλλες δύο θέσεις της Β' οπότε ανεβαίνει και ο 5ος (Σούρμενα) και ο 6ος (Λέοντας).
Όμως όλα αυτά ακούγονται τέτοια εποχή και στο τέλος δύσκολα προχωράει να δέσει το γλυκό!!!! Βλέπεις δεν κοστίζει σε τίποτα να έχεις μια ομάδα και να το παίζεις παράγοντας. Είδαμε ομάδες χωρίς διοίκηση φέτος (για μπάτζετ δεν το συζητάω καθόλου) είδαμε ομάδες χωρίς γήπεδο, είδαμε ομάδες νέων. Ότι θες βλέπουμε στην ασόβαρη και χωρίς έλεγχο ΕΣΚΑΝΑ. Εύχομαι πάντως το τοπίο να ξεκαθαρίσει γρήγορα και οι ομάδες να κάνουν το σοβαρότερο δυνατό σχεδιασμό για την κατηγορία που θα παίξουν.
Σκεφτείτε βέβαια τι έχει να γίνει και από πιθανές συγχωνεύσεις ή αποσύρσεις από τις Εθνικές κατηγορίες. Εμένα εκεί μου φαίνονται πιθανότερα τα σενάρια παρά στην ΕΣΚΑΝΑ..... 68.gif



Χωρις παρεξηγηση με τα αδελφα σωματεια του ιστορικου εσπερου και του συμπαθεστατου αετου με τον οποιο εχουμε και αριστες σχεσεις το σωματειο δεν προβαινει σε καμια τετοια ειδους συγχωνευση με τους ανωτερω για διαφορετικους λογους με το καθενα..το μπατζετ για την νεα χρονια εχει σχεδον οριστικοποιηθει,οικονομικα προβληματα δοξα τον θεο ακομα δεν αντιμετωπιζουμε και παμε να ζησουμε το ονειρο μας στην γ εθνικη στην επαιτειο των 10 χρονων απο την ιδρυση μας(2002).ευχαριστουμε ολους αυτους που σταθηκανε διπλα μας φετος και ευχομαι και του χρονου η ομαδα να σταθει με αξιωσεις στην εθνικη κατηγορια εκπροσωπωντας απαξια την εσκανα.ανακοινωνουμε την ανανεωση της συνεργασιας μας τον προπονητη ΠΕΤΑΛΑ Βαγγελη και τους αθλητες ΣΥΓΛΕΤΟ βασιλειο,ΚΑΝΕΛΛΗ παντελεημων,ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ μιχαηλ,ΛΑΖΑΡΑΚΟΠΟΥΛΟ ανδρεα ΜΠΟΓΔΑΝΙΔΗ αχιλλεα και προχωρουν και οι συζητησεις με τα υπολοιπα παιδια της ομαδος κατοπιν συννενοησης και του προγραμματισμου του προπονητη μας..τελος ανακοινωνουμε ως προς απαντες ενδιαφερομενους ΜΑΝΑΤΖΕΡ αθλητων οτι λογω οικνομικης κρισης και δυσχεριων ο συλλογος δεν ειναι σε θεση να συζητησει με κανενα εκπροσωπο αθλητη παρα μονο απευθειας με αυτον επειδη σημερον δεν υπαρχουν τετοιες πολυτελειες για περιττα εξοδα.οποιος αθλητης απαιτει την παρεμβαση αυτου,σεβαστο αλλα θα διακοπτεται η οποιαδηποτε διαπραγματευση.δεν εχουμε κανενα προβλημα επαναλαμβανω με την ιδιοτητα αυτη,ισα ισα ευχαριστουμε και την προσφορα ενος εξ αυτων για την προσφορα του στην ομαδα(νικος μελας) αλλα προτιμουμε τα χρηματα αυτα που θα εξοικονομηθουν να διατεθουν για ποιο υγειη σκοπο οπως πχ η προσληψη ενος φυσιοθεραπευτη η ακομη ενος γυμναστη που θα τον εχει και αμεσοτερη αναγκη το σωματειο.ευχαριστω πολυ και συγνωμη αν σας κουρασα.
basketikos
QUOTE(POLIS KALLITHEAS @ May 19 2011, 14:52 ) *
τελος ανακοινωνουμε ως προς απαντες ενδιαφερομενους ΜΑΝΑΤΖΕΡ αθλητων οτι λογω οικνομικης κρισης και δυσχεριων ο συλλογος δεν ειναι σε θεση να συζητησει με κανενα εκπροσωπο αθλητη παρα μονο απευθειας με αυτον επειδη σημερον δεν υπαρχουν τετοιες πολυτελειες για περιττα εξοδα.οποιος αθλητης απαιτει την παρεμβαση αυτου,σεβαστο αλλα θα διακοπτεται η οποιαδηποτε διαπραγματευση.δεν εχουμε κανενα προβλημα επαναλαμβανω με την ιδιοτητα αυτη,ισα ισα ευχαριστουμε και την προσφορα ενος εξ αυτων για την προσφορα του στην ομαδα(νικος μελας) αλλα προτιμουμε τα χρηματα αυτα που θα εξοικονομηθουν να διατεθουν για ποιο υγειη σκοπο οπως πχ η προσληψη ενος φυσιοθεραπευτη η ακομη ενος γυμναστη που θα τον εχει και αμεσοτερη αναγκη το σωματειο.


Kάποιοι δείχνουν τον δρομο.. 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
NIKAIA NEWS
H συγχώνευση που είναι κατα 99% σίγουρη(αν δεν έχει γίνει κιόλας) αφορά Ιάσωνα Ν. με Ε.Α.Νίκαιας και όχι με τον Ρέντη οπότε δεν αλλάζει κάτι προς το παρόν..εκτός αν προκύπτει επιπλέον άνοδος απο την Δ.
ΘΡΙΑΣΙΩΤΗΣ

ΜΕΤΑΓΡΑΦΙΚΗ ΒΟΜΒΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΑΝΔΡΑΪΚΟ!!!!!ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΚΑΙ ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ!!


giorgos10
QUOTE(ΘΡΙΑΣΙΩΤΗΣ @ May 21 2011, 14:46 ) *
ΜΕΤΑΓΡΑΦΙΚΗ ΒΟΜΒΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΑΝΔΡΑΪΚΟ!!!!!ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΚΑΙ ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ!!

σιγα το νεο........
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(giorgos10 @ May 21 2011, 15:26 ) *
σιγα το νεο........

δηλ?
dirk10
ε ρε κατι BOMBES ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΚΑΝΕ tongue.gif
giorgos10
QUOTE(dirk10 @ May 21 2011, 21:04 ) *
ε ρε κατι BOMBES ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΚΑΝΕ tongue.gif

μακραν το καλυτερο το σχολιο!!!!!
texas
οσοι κανουν καλο σχεδιασμο δεν εχουν να φοβηθουν απο βομβες.οσοι ταζουν παραπανω απο οτι μπορουν για να δελεασουν θα εχουν προβλημα!!!!
giorgos10
μεχρι τωρα μονο κους κους,σε κουβεντα βρισκεται η μανδρα με τον φωτοπουλο!
texas
εχω την εντυπωση οτι ειναι λιγο μακρια (λογω αποστασης)!!!
Swko10
Εχω την εντυπωση οτι ειναι ηδη στον εθνικο
themis7
Η ομάδα του Φαρου Κερατσινιου ανακοινώνει ότι ξεκίνανε οι συζητήσεις με τον αθλητή μας Αλέξανδρο Τριανταφύλλου (Κασονιας) και τον μάνατζερ του ... Οι διαπραγματεύσεις αναμένονται να κρατήσουν κάποιες μέρες καθώς ο μάνατζερ του αθλητή τον έχει ξεμυαλισει ότι μπορεί να παίξει NBA.....
Basster
QUOTE(giorgos10 @ May 22 2011, 11:20 ) *
μεχρι τωρα μονο κους κους,σε κουβεντα βρισκεται η μανδρα με τον φωτοπουλο!


Ποιον Φωτόπουλο;
giorgos10
QUOTE(texas @ May 22 2011, 12:22 ) *
εχω την εντυπωση οτι ειναι λιγο μακρια (λογω αποστασης)!!!

αν του δινουν αυτα τα χρηματα που παιρνει τοτε κοντα ειναι σαν αποσταση.......χαχαχαχα
texas
επιμενω οτι ειναι μακρια!!!!! bball.gif
περιμενετε λιγο και θα δειτε που θα γινει το μπαμ! blove.gif
gate14
Ο ΘΕΜΗΣ ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ ΣΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟ 77.gif shot.gif

Και συνεχιζουμε smiley.gif
pinezes14
smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif

ΤΑ ΜΠΑΜ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΩΡΙΣ ΦΕΤΟΣ...
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(gate14 @ May 23 2011, 12:20 ) *
Ο ΘΕΜΗΣ ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ ΣΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟ 77.gif shot.gif

Και συνεχιζουμε smiley.gif


Του ευχομαστε απο καρδιας το καλυτερο.αντικειμενικα εκανε την καλυτερη επιλογη και οσα ακουσα στο παιχνιδι μας περασμενα ξεχασμενα.σας ευχομαστε καλη χρονια
texas
QUOTE(texas @ May 23 2011, 06:51 ) *
επιμενω οτι ειναι μακρια!!!!! bball.gif
περιμενετε λιγο και θα δειτε που θα γινει το μπαμ! blove.gif


τελικα δεν αργησε και πολυ το μπαμ!!
pistolinas7
καλησπερα,
μεγαλη μεταγραφη για τον εθνικο αν και αναμενομενη..πολυ καλη επιλογη ομαδας οπως παντα απο αυτο τον παικταρα και πιστευω ο εθνικος θα συνεχισει την παραδοση και θα ανεβει και μακαρι γιατι ειναι ιστορικη ομαδα..δεν πρεπει να ναι στην εσκανα!!

απο κει και περα κανενα αλλο νεο ρε παιδια δεν εχουμε?για εμας τουσ λατρεις των μικρων κατηγοριων?ο φιλος μου ο σωκο κανενα νεο?εκει στα νοτια...τραχωνες,ελληνικο κανενα μεταγραφικο νεο?τα σουρμενα απο οτι εχς ακουσει καποιοι σημαντικοι απικτες αποχωρουν..στην καστελλα κινειται τιποτα?

περιμενω νεα μπας και κινητοποιηθει λιγο το φορουμ!
themis7
Δεν πιστευα μεχρι πριν λιγες μερες οτι θα χρειαστει ποτε να γραψω αποχεραιτιστηριο κειμενο για ενα παιδι που 4 χρονια εδωσε και την ψυχη του για τις Φανελες του Φαρου και Του Θεμιστοκλη που μοιραστηκαμε παρεα.... Ομως η ζωη καμια φορα εχει δυσαρεστες εκπληξεις..... Κι ετσι απλα και στωικα δεχομαι το γεγονος οτι για την σεζον 2011 - 2012 ο Αντωνης ο Φωστερης δεν θα φοραει την φανελα του Φαρου και δεν θα ειμαστε παρεα αλλα θα φοραει την φανελα τπου Πρ. Ηλια....
Ο Αντωνης αντισυμβατικος οπως παντα στις αποφασεις του με γνωμονα το φιλοτιμο και οχι το μπασκετικο του συμφερον αποφασισε να παει να βοηθησει την νεοφωτιστη ομαδα του Πρ. Ηλια και να ξανασμιξει με την παλιοπαρεα του Θεμιστοκλη τον Κασση τον Κουκουβακη και τον Ιωαννιδη....
Δεν μπορω να πω οτι ειμαι χαρουμενος με την αποφαση του ομως επειδη τον αγαπω πολυ και τον εκτιμω σεβομαι την αποφαση του και θελω παντα να ειναι καλα και να πετυχει οτι ονειρευεται γιατι οταν αγαπας εναν ανθρωπο ωφειλεις να αγαπας και τις επιλογες του και να τις στηριζεις .....
Ο Κοντος εδωσε και την ψυχη του αυτα τα 4 χρονια και βοηθησε πολυ την ομαδα να πετυχει τους στοχους της.... Οι ανθρωποι του Φαρου τον γνωρισαν τα 2 τελευταια χρονια τον αγκαλιασαν με ζεστασια κι οσο κι αν στεναχωρηθηκαν απο την επιλογη του του ευχονται κι αυτοι μεσα απο την ψυχη τους καλη συνεχεια στην καινουρια του προσπαθεια...
Ζησαμε πολλα μαζι πολυ μεγαλες νικες αλλα και στεναχωριες οπως συμβαινει παντα .... Ο κυκλος κλεινει λοιπον ισως στο υψηλοτερο του σημειο .... Μεσα σ αυτον τον κυκλο ο κοντος εξελιχθηκε απο καλος παιχτης σε πληρη παιχτη και εκπληρωσε το ονειρο του να παιξει σ ενα final four κυπελου με τον καλυτερο τροπο ....
Σιγουρα θα λειψει απο την ομαδα ... Μια τετοια καρδια χρειαζεται παντα.... Η παρεα φτωχαινει αλλα ειναι τοσο μεγαλη η αγαπη που μας περιβαλουν οι ανθρωποι του Φαρου αλλα και διαθεση των παιδιων που θελουν να συνεχισουν και του χρονου που μας <<Υποχρεωνει>> εμενα και τον coach να φτιαξουμε του χρονου παλι μια παρεα που θα προσπαθησει να ξαναγραψει την δικη της ιστορια... Γιατι ιστορια γραφουν οι παρεες που λεει κι ο Νιονιος........

Να εισαι παντα καλα κοντε και σου ευχομαι να σ αγαπησουν κι αλλοι οπως εγω στην ζωη σου.......

Ευχομαι καλη επιτυχια βεβαια του χρονου στον Πρ. Ηλια αλλα και στα φιλαρακια απο τα παλια που θα παιζουν εκει... Εχουν τον τροπο και την καρδια να πανε πιο ψηλα αυτην την ομαδα ....

http://aofaros.blogspot.com/2011/03/blog-post_06.html
gate14
QUOTE(POLIS KALLITHEAS @ May 23 2011, 15:30 ) *
Του ευχομαστε απο καρδιας το καλυτερο.αντικειμενικα εκανε την καλυτερη επιλογη και οσα ακουσα στο παιχνιδι μας περασμενα ξεχασμενα.σας ευχομαστε καλη χρονια


Καλη πορεια παιδια και ανετη παραμονη στην Γ' Εθνικη (εννοειται περασμενα ξεχασμενα )
Don
Καλημέρα και από εμένα, θα ήθελα να σας παρακαλεσω να μην μας αποπροσανατολίζεται με μεταγραφές που δεν έχουν γίνει ακόμα. Όλη μέρα μέσα σε ένα περίπτερο είμαι και περιμένω να διαβάσω τα νέα και τα μισά από αυτά δεν ισχύουν.
Με όλη την καλή θέληση σας το λέω να γράφουμε πραγματάκια εδώ τα οποία ισχύουν και να μην βάζουμε ταμπέλες σε παίχτες γιατί έτσι τους κοβουμαι το δικαίωμα να παει καποια αλλη ομαδα και να τους διεκδικήσει!!!
Τελος ενημερωτικά θέλω να αναφέρω ότι ο Μιχάλης Ιωαννιδης γιατί έχω και την τύχη να τον έχω και φίλο δεν έχει συμφωνήσει με καμιά ομάδα ακόμα και ο Μιχάλης Καλης είναι ήδη στον Εθνικό μαζί με τον Θεμη Φωτοπουλο.
Πολυ δυνατα μπηκε ο Εθνικός στις μεταγραφές και δείχνει τα δόντια του από το καλοκαίρι και την επιθυμια του να διεκδικήσει την άνοδο του χρονου!!!
gate14
Ο Βασιλης Καυκης θα προσφερει τις υπηρεσιες του στον Εθνικο Π. (προηγουμενη ομαδα Τυφωνας -Α ΕΣΚΑ ανω εχει αγωνιστει και σε Αιολο/Ταυρο και Βονιτσα).
Και συνεχιζουμε
magic32
QUOTE(Don @ May 24 2011, 11:59 ) *
Καλημέρα και από εμένα, θα ήθελα να σας παρακαλεσω να μην μας αποπροσανατολίζεται με μεταγραφές που δεν έχουν γίνει ακόμα. Όλη μέρα μέσα σε ένα περίπτερο είμαι και περιμένω να διαβάσω τα νέα και τα μισά από αυτά δεν ισχύουν.
Με όλη την καλή θέληση σας το λέω να γράφουμε πραγματάκια εδώ τα οποία ισχύουν και να μην βάζουμε ταμπέλες σε παίχτες γιατί έτσι τους κοβουμαι το δικαίωμα να παει καποια αλλη ομαδα και να τους διεκδικήσει!!!
Τελος ενημερωτικά θέλω να αναφέρω ότι ο Μιχάλης Ιωαννιδης γιατί έχω και την τύχη να τον έχω και φίλο δεν έχει συμφωνήσει με καμιά ομάδα ακόμα και ο Μιχάλης Καλης είναι ήδη στον Εθνικό μαζί με τον Θεμη Φωτοπουλο.
Πολυ δυνατα μπηκε ο Εθνικός στις μεταγραφές και δείχνει τα δόντια του από το καλοκαίρι και την επιθυμια του να διεκδικήσει την άνοδο του χρονου!!!

πες μας λοιπον που θα παιξεις εσυ... smiley.gif
Don
QUOTE(magic32 @ May 25 2011, 00:44 ) *
πες μας λοιπον που θα παιξεις εσυ... smiley.gif

Φιλαρακι μου καλο εσυ ξερεις που θα ηθελα να παιξω αλλα επισης ξερεις που ΠΡΕΠΕΙ να παιξω!!!Σε λιγο καιρο και τυπικα θα τελειωσει το θεμα και θα το ανακοινωσουμε και εδω μεσα!!!
Οπως λεει και ενας φιλος μεσα σε αυτο το forum σαν ΜΙΣΘΟΦΟΡΟΣ που ειμαι και εχω παρει ενα τσουβαλι λεφτα σε οποια ομαδα εχω παει,τους εχω ξεζουμισει,πρεπει να βαλω κατω ολες τις προτασεις που εχω και θα μελετησω ακομα και το ευρο,να μην με ριξουν ρε αδερφε!!!!
Αλλα εγω τωρα στο τελος θα ηθελα να σου γυρισω την πονηρη ερωτηση και να σου πω,Magic32 εσυ που θα εισαι τελικα του χρονου???? smiley.gif
DYTIKOS
Απο χθες το απογευμα ο ΧΡ. ΜΠΑΡΜΠΑΡΗΣ ειναι και επισημα παιχτης του Μανδραικου ΑΟΚ. Η συνεχεια εντος της εβδομαδας.........
Swko10
Θα δουμε ωραιο μπασκετ φετος,με εθνικο-μανδρα-βουλιαγμενη ισχυρες στην α',και στην β τραχωνες,περα ρεντη και προφητη ο οποιος εχει πραγματικα κλεψει τις εντυπωσεις απο νωρις.
Ειμαι σιγουρος οτι και στην Γ θα δυναμωσουν πολυ ολες οι ομαδες με τον Ερμη να εχει λεφτα και παθος για φετος και να δουμε που θα παιξει και ο Ιασωνας...

Μετα απο τρια-τεσσερα χρονια ενεργα στο φορουμ αποφασισα να σταματησω την ενασχοληση που ισως να χαλαει την εικονα μου προς τα εξω και να προκαλει και προβλημα,αθελα μου παντα στην οποια ομαδα αγωνιζομαι.

Καλο καλοκαιρι σε ολους και ευχομαι το καλυτερο για το αθλημα που ολοι αγαπαμε.
POWER_KF
QUOTE(Swko10 @ May 25 2011, 12:39 ) *
Μετα απο τρια-τεσσερα χρονια ενεργα στο φορουμ αποφασισα να σταματησω την ενασχοληση που ισως να χαλαει την εικονα μου προς τα εξω και να προκαλει και προβλημα,αθελα μου παντα στην οποια ομαδα αγωνιζομαι.


Μη μασάς. Η είκόνα φτιάχνεται στα γήπεδα κι όποιος χαλιέται μάλλον έχει πρόβλημα. Keep walking smiley.gif
Είσαι πολύ καλή παρουσία στο forum και αν σταματήσεις θα γίνει φτωχότερο, κάτι που έχει αρχίσει να γίνεται εμφανές με τα λιγότερα ποσταρίσματα.....
magic32
QUOTE(Don @ May 25 2011, 08:47 ) *
Φιλαρακι μου καλο εσυ ξερεις που θα ηθελα να παιξω αλλα επισης ξερεις που ΠΡΕΠΕΙ να παιξω!!!Σε λιγο καιρο και τυπικα θα τελειωσει το θεμα και θα το ανακοινωσουμε και εδω μεσα!!!
Οπως λεει και ενας φιλος μεσα σε αυτο το forum σαν ΜΙΣΘΟΦΟΡΟΣ που ειμαι και εχω παρει ενα τσουβαλι λεφτα σε οποια ομαδα εχω παει,τους εχω ξεζουμισει,πρεπει να βαλω κατω ολες τις προτασεις που εχω και θα μελετησω ακομα και το ευρο,να μην με ριξουν ρε αδερφε!!!!
Αλλα εγω τωρα στο τελος θα ηθελα να σου γυρισω την πονηρη ερωτηση και να σου πω,Magic32 εσυ που θα εισαι τελικα του χρονου???? smiley.gif

εχει ωραιους καναπεδες στο σπιτι μου.... smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif

θα δουμε φιλε..
jhantzop

ΕΟΚ: η εγκύκλιος των μεταγραφών για αγωνισιτκή περίοδο 2011-12. Αλλαγές στην μεταγραφή χωρίς συγκατάθεση σωματείου

Συγκεκριμένα οι ελεύθερες και υποσχετικές θα γίνουν την περίοδο 15 με 25 Ιουνίου, από 26 Ιουνίου έως 30 Ιουνίου θα καταθέσουν οι σύλλογοι τις καταστάσεις αθλουμένων μελών ενώ οι αποδεσμεύσεις θα γίνουν από 1 έως 10 Ιουλίου. Καινοτομία της νέας εγκυκλίου μεταγραφών είναι η παράγραφος 7 του άρθρου Γ περί μεταγραφής χωρίς συγκατάθεση σωματείου.

Συγκεκριμένα αναφέρονται τα εξής:

«Αθλητής που δεν συμπεριλαμβάνεται στον πίνακα των εν ενεργεία αθλητών των σωματείων καθίσταται ελεύθερος από του χρόνου της διαγραφής τους, δυνάμενος να εγγραφεί σαν νέος αθλητής σε σωματείο της αρεσκείας του έως την 31η Δεκεμβρίου κάθε έτους εφόσον όμως δεν έχει υπερβεί το 18ο έτος της ηλικίας του.

Από αυτή την κατηγορία μπορούν να αποκτηθούν μόνο πέντε αθλητές.

Αν ο αθλητής έχει υπερβεί το 18ο έτος της ηλικίας του (ερασιτέχνης η επαγγελματίας) και δεν συμπεριλαμβάνεται στον πίνακα των εν ενεργεία αθλητών των σωματείων ενώ παράλληλα κατά την προηγούμενη αγωνιστική περίοδο δεν είχε καμία συμμετοχή σε αγώνα πρωταθλήματος η κυπέλου θεωρείται σαν νέος αθλητής και κατά συνέπεια δικαιούται να εγγραφεί σε σωματείο έως όμως την 31η Δεκεμβρίου κάθε έτους. Υπογραμμίζεται ότι σε περίπτωση που η εγγραφή συντελεσθεί μετά την παραπάνω ημερομηνία ο αθλητής θα αποκτά δικαίωμα συμμετοχής από την επόμενη αγωνιστική περίοδο.»


dirk10
QUOTE(DYTIKOS @ May 25 2011, 11:10 ) *
Απο χθες το απογευμα ο ΧΡ. ΜΠΑΡΜΠΑΡΗΣ ειναι και επισημα παιχτης του Μανδραικου ΑΟΚ. Η συνεχεια εντος της εβδομαδας.........

απο τα καλυτερα παιδια του χωρου και πολυ καλος παιχτης..........πολυ καλη κινηση
alexander21
QUOTE(gate14 @ May 23 2011, 12:20 ) *
Ο ΘΕΜΗΣ ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ ΣΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟ 77.gif shot.gif

Και συνεχιζουμε smiley.gif

ΒΑΜΒΑΚΑΡΗΣ απο ΠΡΟΟ ΣΕ ΕΘΝΙΚΟ....
themis7
Μετα απο 3 χρονια τεραστιας προσφορας στις ομαδες που συνεργαστηκαμε ο Μιχαλης Τζαγκαρακης αποτελει παρελθον απο την ομαδα του Φαρου.... Ο Μιχαλης 3 χρονια προσεφερε τα παντα στην ομαδα και βοηθησε τα μεγιστα να πετυχουμε τους στοχους μας.... Εκτος απο ενας παρα πολυ καλος φιλος ηταν κι ενας παρα πολυ καλος παιχτης..... Θυσιαστηκε παρα πολλες φορες για την ομαδα ... Θυμαμαι χαρακτηριστικα αρκετες φορες να βαζει σε κινδυβο υποτροπη τραυματισμου προκειμενο να βοηθησει την ομαδα ακομα και σε αδιαφορα ματς......
Εγω αλλα και ολοι οι ανθρωποι του Φαρου του ευχομαστε καλη επιτυχια οπου κι αν αποφασισει να συνεχισει τον δρομο του...... Οποια ομαδα τον αποκτησει θα εχει παρει ενα παιδι διαμαντι και εναν παιχταρα.......
Εκτος απο την Μυκονο την Λευκαδα το villa τον Ρεμο και το φετινο κυπελο θα εχουμε να θυμομαστε και την κουπα στο Βερολινο παρεα .... Δεν ηταν κι ασχημα Michael???????
Kαλη συνεχεια!!!!!!!!!!!!!!!
themis7
Eκτος ομως απο αποχωρησεις απο την ομαδα του Φαρου εχουμε και πολες παραμονες ......

Στην νεα λοιπον προσπαθεια την μπακετα θα κραταει ο κορυφαιος προπονητης για την χρονια που περασε συμφωνα με τους αρχηγους ολων των ομαδων της κατηγοριας στο δημοψηφισμα του All Star Basket Ανδρεας Πολεμης......
Χωρις τον Ανδρεα δεν θα ξαναγινοτανε προσπαθεια........
Βοηθος παραμενει ο Γιωργος ο Λειβαδης ο οποιος ανελαβε και το τιμονι των Εσπεριδων Α1 Γυναικειου τμηματος.....
Νεο αιμα στο τεχνικο team ειναι ο Λεωνιδας Καλφαγιαννης που θα εχει κυριως το τομεα του scouting και της αναλυσης των αντιπαλων .....

Νεος αρχηγος της ομαδας θα ειναι ο Γιωργος ο Κουντουρας....... Μετα απο μια αριστη χρονια στην θεση του μικρου ο Γιωργακης ηρθε η ωρα να γινει Γιωργος και να αναλαβει ευθυνες και να παρει την ομαδα στις πλατες του .... Αρχηγος λοιπον και στα βαθια ... Ωρα για δουλεια George.......

Με την χορηγεια της της μπυρας Heineken και αφου καταφεραμε να τον αποτοξινοσουμε εν μερη το ποτο στην ομαδα θα συνεχισει και ο Ευθυμης Καραλης ..... Για αμοιβη θα παρει 1 μπουκαλι στον Ρεμο τωρα που θα ανοιξει στο θαλασσα 1 κιλο ηλιοσπορους Μισο κιλο φυστικια ..1 μαγιο χειμωνιατικο και 3 καλαμακια χοιρινο με μια coca zero στο τελευταιο παιχνιδι των τελικων σπιτι μου....

Για 4η χρονια και αθορυβα αθορυβα βαζει υποψηφιοτητα να γινει ο μακροβιοτερος παιζτης διπλα μου ... Μενει στην ομαδα ο Χρηστος Τσελεμπης... Φετος απο την αρχη της προετοιμασιας χωρις στρατο κτλ ερχεται φορτσατος.......

Πυργος μας παραμενει ο Λουγιακης ο οποιος μετα απο εναν δαιμονισμενο δευτερο γυρο θελει να το επαναλαβει απο την αρχη της χρονιας........

Επισης γρηγοροτερα απο οτι ανανεωνε ο bane τα συμβολαια του ο Αθανασουλας εβαλε σε 2 δευτερολεπτα απο το τηλεφωνο την υπογραφη του ... Μας υποσχεθηκε οτι θα δουμε φετος << Τον ασε τον Αθανασουλα παλια.....>>

Στον ρολο του φωτογραφου ,Οπερατερ, χειρηστη facebook της ομαδας παραμενει μετα απο 3πλασιασμο των αποδοχων του ο Παναγιωτης Μορης....

Σε πολυ καλο δρομο ειναι και οι συζητησεις με τα υπολοιπα παιδια που επαιζαν φετος και νομιζω οτι δεν θα εχουμε αλλες αποχωρησεις.... Οταν εχω κατι οριστικο θα το γραψω....
Θ ακολουθησουν και μεταγραφες....... Συντομα!!!!!!!!
giorgos10
παρελθον απο τον παγκο του περα ο αποστολιδης
don3pleta
Μεγάλη επιτυχία για την ομάδα του Ερμή Πειραιά δείχνοντας και έμπρακτα πως πνέει άλλος αέρας πια στην ομάδα...!!

Με χαρά ανακοινώνετε οτι έκλεισε συμφωνια με τον Γρηγόρη Ραλλάτο για την σεζον 2011-2012.

Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΕΡΜΗ ΤΟΝ ΚΑΛΟΣΩΡΙΖΕΙ...
giorgos10
QUOTE(don3pleta @ May 27 2011, 18:01 ) *
Μεγάλη επιτυχία για την ομάδα του Ερμή Πειραιά δείχνοντας και έμπρακτα πως πνέει άλλος αέρας πια στην ομάδα...!!

Με χαρά ανακοινώνετε οτι έκλεισε συμφωνια με τον Γρηγόρη Ραλλάτο για την σεζον 2011-2012.

Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΕΡΜΗ ΤΟΝ ΚΑΛΟΣΩΡΙΖΕΙ...

πολυ καλη κινηση...ενα παιχτης με ονειρα και διψα για προπονηση χαχαχαχα!!βλαχακη κανε κανενα αλλο κωδικο να πεις ποσο καλα επαιχες φετος!!!!
Don
QUOTE(giorgos10 @ May 27 2011, 20:04 ) *
πολυ καλη κινηση...ενα παιχτης με ονειρα και διψα για προπονηση χαχαχαχα!!βλαχακη κανε κανενα αλλο κωδικο να πεις ποσο καλα επαιχες φετος!!!!

Φιλε δεν ξερω ποιος εισαι και καλο θα ηταν να το εγραφες αφου σου αρεσει να αποκαλειπτεις ποιος ειναι αυτος που εγραψε το παραπανω κειμενο το οποιο σχολιασες με χλευασμο!!!
Ενημερωτικα σου λεω οτι εδω περα αυτο που κανουμε ειναι να ανακοινωνουμε τις μεταγραφες της καθε ομαδας και ΟΧΙ να χλευαζουμε τις επιλογες της.
Εγω με αυτον τον παιχτη επαιξα αντιπαλος φετος και ειδα οτι ειναι ενας πολυ καλος παιχτης για την Α ΕΣΚΑΝΑ και παραπανω και θεωρω οτι ειναι μεγαλη επιτυχια του Ερμη Πειραια που μπορεσε ενα τετοιο παιχτη να τον πεισει να παιξει σε αυτην την κατηγορια!!!
Οσο για τον Μπαμπη Βλαχακη ενα παιχταρα ηθους και αγωνιστικοτητας πριν καν γραψεις την ειρωνια σου καλο θα ηταν να ηξερες τι εκανε φετος και τι προσπαθειες κατεβαλε για να αναιβει η ομαδα του Ερμη στην Γ ΕΣΚΑΝΑ.
Ελπιζω να εισαι αντιπαλος του Ερμη φετος και στο τελος να δωσεις το χερι σου παροτι θα εχει χασει και να παραδεχτεις την δουλεια που γινεται σε αυτο το σωματειο.
Θεοδωρος Καρατζης 99% παιχτης με το Νο5 Ερμης Πειραια(την Δευτερα το τελειωτικο)

ΘΡΙΑΣΙΩΤΗΣ
QUOTE(ΘΡΙΑΣΙΩΤΗΣ @ May 21 2011, 14:46 ) *
ΜΕΤΑΓΡΑΦΙΚΗ ΒΟΜΒΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΑΝΔΡΑΪΚΟ!!!!!ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΚΑΙ ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ!!

ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ

1.ΜΠΑΡΜΠΑΡΗΣ
2.ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗΣ
3.ΤΑΣΣΙΟΠΟΥΛΟΣ (1ος σκορερ Α ΕΣΚΑ)

4.??????? ugly8.gif ugly8.gif ugly8.gif
sofos_14_
QUOTE(ΘΡΙΑΣΙΩΤΗΣ @ May 27 2011, 23:22 ) *
ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ

1.ΜΠΑΡΜΠΑΡΗΣ
2.ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗΣ
3.ΤΑΣΣΙΟΠΟΥΛΟΣ (1ος σκορερ Α ΕΣΚΑ)

4.??????? ugly8.gif ugly8.gif ugly8.gif

77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
FORZA ΜΑΝΔΡΑΪΚΑΡΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!
Don
Στην ομαδα του Ερμη Πειραια του χρονου εκτος απο εμενα που ηταν αναμενομενο να ειμαι στην ομαδα αυτη λογο προιστοριας μαζι μας ακομα θα ειναι και ο Κωνσταντινος Δαλμυρας!!!Ελπιζω με τον Γρηγορη και τον Κωστα να μπορεσουμε γρηγορα να ενταχθουμε στην ομαδα και να την βοηθησουμε σε οποιους στοχους εχει βαλει.
roki
QUOTE(Don @ May 28 2011, 18:21 ) *
Στην ομαδα του Ερμη Πειραια του χρονου εκτος απο εμενα που ηταν αναμενομενο να ειμαι στην ομαδα αυτη λογο προιστοριας μαζι μας ακομα θα ειναι και ο Κωνσταντινος Δαλμυρας!!!Ελπιζω με τον Γρηγορη και τον Κωστα να μπορεσουμε γρηγορα να ενταχθουμε στην ομαδα και να την βοηθησουμε σε οποιους στοχους εχει βαλει.


Ενα ενα τα μπαμ ....απανωτες οι εκρηξεις στο Σαλπεας...Βλαχακης Δαλμυρας Καρατζης Ραλλατος....4 αδα φωτια ....
Gate 14
ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ. ΜΕΤΑΓΓΡΑΦΕΣ:

1. Θ. Φωτόπουλος ( ΠΟΛΙΣ)
2. B. Kαυκής ( ΤΥΦΩΝ ΗΡΑΚΛ.)
3. Π. Βαμβακάρης ( ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ)
4. Μ. Kαλλής ( ΦΟΙΝΙΚΑΣ Π.)
5. Γ. Χατζηδίκης (ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ.)




ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ. GATE 14
PetranG3
Απο αυτα που εχω δει ως τωρα...Ξεκιναω με τυχαια σειρα...Πολυ καλη κινηση για τον Φαρο, η "προσθηκη" του Λεωνιδα στο τιμ...Καλες παραστασεις-εμπειριες...Τετοιοι ανθρωποι πρεπει να ειναι πιο κοντα στα του παρκε και αθλητικα...Καλη τυχη Λεωνιδα...

Για τον Ερμη Πειραια, παρ' οτι σε πιο χαμηλη κατηγορια, 2 λογια...Νομιζω πιο ουσιαστικη θα ειναι η βοηθεια, οσο κι αν καποιοι απορησουν, του Δαλμυρα. Ο Ραλλατος θα κανει τη διαφορα στην εν λογω κατηγορια, οχι τοσο λογω μπασκετικης φυσιογνωμιας, οσο επιπεδου. Ο Δαλμύρας ομως επειδη τον εχω δει 2 φορες αντιπαλο μ εμας και την Προο, μου αφησε καλες ετυπωσεις. Καλο πλει, και ειδικα γι αυτην την κατηγορια...

Για τη Μανδρα, αν και νωρις, προς το παρον κινειται στα ρηχα, οχι οπως με τις περσινες τυμπανοκρουσιες (βλ. Αγγελοπουλος)...Ενεκα και η οικονομικη συγκυρια..Πολυ καλες μεταγραφες οι Τσαγκαρακης και Τασσιοπουλος...Μια ερωτηση, στους φιλους απο εκει που γραφουν εδω, ισχυει η προταση για μειωση αποδοχων σε οσους εμειναν απο περσυ..?

Και τωρα...Πρωταγωνιστης των μεταγραφων ειναι ο ιστορικος Εθνικος. Πραγματικα εχει τιναξει την μπανκα στον αερα. Και παρα τη δυσκολη συγκυρια, ενισχυθηκε και περαν του Φωτοπουλου. Και πάλι θα εκπληξω, αλλα περαν του Φωτοπουλου, νομιζω θα τους βοηθησει πολυ ο Βαμβακαρης, απο την Προο. Και στα 2 παιχνιδια, ιδιως στο 1ο, στο Καραμπινη, ειχε κανει μεγαλο ματς (15π. στον 1ο και 11 στον 2ο)...


Ακομα παντως ειναι πολυ νωρις...Και το καλοκαιρι ειναι μεγαλο...Επισης, η λογικη λεει οτι παμε για εξισου ανταγωνιστικο πρωταθλημα και του χρονου και ισως και πιο δυσκολο...Με τα μεχρι τωρα δεδομενα εχουμε:
ΦΑΡΟΣ, ΜΑΝΔΡΑ, ΙΩΝΙΚΟΣ, ΕΘΝΙΚΟΣ, ΑΡΗΣ Ν., ΦΟΙΝΙΚΑΣ, ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ., ΠΡΩΤΕΑΣ Β., ΑΛΙΜΟΣ, ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ, ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ, ΙΚΑΡΟΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΚΑΙ ΕΥΡΥΑΛΗ...

(αν δεν ανεβει καποιος σε πιο πανω κατηγορια ή αν δεν δηλωσει κολλημα κανεις για τη συμμετοχη του στην Α' ΕΣΚΑΝΑ).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.