Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ήφαιστος Λήμνου 2018-19
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ήφαιστος Λήμνου
Pages: 1, 2
stefkorner
QUOTE (akratacity @ Oct 28 2018, 19:55 ) *
Ο Ήφαιστος έχει το τεράστιο μειονέκτημα ότι είναι μια ομάδα ολοκαίνουρια οπότε ο βαθμός ομοιογένειας της θα είναι πρόβλημα στην αρχή.


ναι ,αλλα και ποια ομαδα δεν ειναι καινουργια ; απο τον Χολαργο και το Περιστερι που εντυπωσιαζουν και ηταν δεδομενο πως θα ηταν ολοκαινουργιο το ροστερ τους ,μεχρι την Κυμη (στον απολυτο βαθμο)-τον Κολοσσο - το Ρεθυμνο κτλ ,που κανεις δεν τους αναγκασε.. wink.gif
Anubis
Παντως για ομαδα που εχει αγωνιστικο μπατζετ 2εκ δε μου αρεσει αυτο που βλεπω. Βεβαια, σιγουρα πληρωνεις κατι παραπανω για να ερθουν στο νησι. Θα δουμε που παει η ομαδα τις επομενες 5 αγωνιστικες που εχει δυσκολο προγραμμα
pan24
QUOTE (Anubis @ Oct 28 2018, 14:31 ) *
Παντως για ομαδα που εχει αγωνιστικο μπατζετ 2εκ δε μου αρεσει αυτο που βλεπω. Βεβαια, σιγουρα πληρωνεις κατι παραπανω για να ερθουν στο νησι. Θα δουμε που παει η ομαδα τις επομενες 5 αγωνιστικες που εχει δυσκολο προγραμμα

Καλα το αγωνιστικο μπατζετ 2εκ το ακουω λιγο βερεσε δημοσιογραφιστικο εκτος αν σε αυτα συμπεριλαμβανονται και εξοδα του τιμ και φοροι και λοιπες παροχες των παικτων(πχ σπιτια) και γενικα ολες οι υποχρεωσεις της ΚΑΕ
Αλλιως αν ο Ηφαιστος εχει 2εκ αγωνιστικο μοατζετ ειτε τους επιασαν κοροιδο(δεν το πιστευω) ειτε...ο Προμηθεας με την ΑΕΚ εχουν 8 μυρια και οι αιωνιου 25

Ακομα και αν δεχομασταν οτι οι 6 ξενοι κανουν 800 χιλιαδες(για 600 με λιγο λαρτζ υπολογισμους το κοβω αλλα εστω) Μανωλοπουλος,Σταματης,Διαμαντακος, Γοντικας,Χαριτοπουλος,Μουρτος αποκλειεται να κανουν πανω απο 250 αντε μαξ 300
Οχι οτι ειναι μικρο αυτο το μπατζετ,καθε αλλο
G-arenas
QUOTE (Anubis @ Oct 28 2018, 14:31 ) *
Παντως για ομαδα που εχει αγωνιστικο μπατζετ 2εκ δε μου αρεσει αυτο που βλεπω. Βεβαια, σιγουρα πληρωνεις κατι παραπανω για να ερθουν στο νησι. Θα δουμε που παει η ομαδα τις επομενες 5 αγωνιστικες που εχει δυσκολο προγραμμα

μηπως υπερβαλεις λιγο? laugh.gif laugh.gif

δηλαδη ο παο εχει 30 μυρια μπατζετ και η ρεαλ 60? rolleyes.gif rolleyes.gif
Anubis
Δε γραφω απλα για να γραψω το τι περιλαμβανεται σε αυτα τα 2 εκατομυρια η αν ειναι η εφορια μεσα δεν ξερω, σιγουρα εχει μεσα και το τιμ αλλα ξερω πχ οτι στο χολαργο το υπολογιζουν γυρω στα 1.8.

Δεν μου ειπε δημοσιογραφος αυτα τα νουμερα ουτε για τον εναν ουτε για τον αλλο.
gratipa1929
Με τίποτα δεν στέκει αυτό το νούμερο. Εκτός και αν ο Μούρτος ή ο Διαμαντάκος είναι παίκτες των 150 χιλ ο καθένας laugh.gif laugh.gif laugh.gif

λίγο κάτω απο 1 εκ έχει αγωνιστικό μπάτζετ. Απ'όσο ξέρω είναι λίγο πιο κάτω από τον Προμηθέα και το μισό της ΑΕΚ. Σημαντικό ποσό για την Basket League των τελευταιων ετων, ωστόσο.
Anubis
Δε ξερω τι μου προκαλει μεγαλυτερη θλιψη ο Μανωλοπουλος η το ροστερ;
Μαλλον ειναι και μια υπενθυμιση σε οσους κραζουν τον Πεδουλακη ως προπονητη
G-arenas
QUOTE (Anubis @ Nov 11 2018, 16:50 ) *
Δε ξερω τι μου προκαλει μεγαλυτερη θλιψη ο Μανωλοπουλος η το ροστερ;
Μαλλον ειναι και μια υπενθυμιση σε οσους κραζουν τον Πεδουλακη ως προπονητη

ο πεδουλακης ειναι αποδεδειγμενα πολυ καλος προπονητης!

για ηφαιστο τωρα το ροστερ ειναι τρομερο! σιγουρα ενα ακομα 5αρι θα επρεπε να υπαρχει γιατι πολυ μονος ειναι ο εβανς, αλλα απο το 1 εως το 4 ειναι πολυ καλο το ροστερ. μαλλον ο μανωλοπουλος για αλλη μια χρονια ισως να ειναι λιγος. απο οτι φαινεται ξερει να φερνει καλους παικτες να δομει καλα την ομαδα αλλα απο κει και περα λιγα πραματα οπως και με αεκ.

υπομονη βεβαια ειναι νωρις δεν πρεπει να αλλαχτει απο τωρα.
Anubis
5o sold out σημερα, αν και χω δει ολα τα ματς περα απο το ματς με την ΑΕΚ, η αποψη μου παραμενει.
Ωρες ωρες ο ηφαιστος παρουσιαζεται χαλαρος..Συνεβη σημερα, συνεβη με τον παοκ συνεβη με τον Χολαργο στην αρχη του ματς. Ε αυτη την αφελεια την εχει πληρωσει και θα την ξαναπληρωσει. Καποιες στιγμες χρειαζονται χαλιναρι οι αμερικανοι διοτι κανουν το παιχνιδι ροντεο

Σημερα δεχτηκαν 37 ποντους σε μια περιοδο και αλλους 37 σε 3. Δυνατοτητες υπαρχουν σταθεροτητα ειναι απαραιτητη.
ashton
ο Ηφαιστος του Μανωλοπουλου θυμίζει την περσινή ΑΕΚ του Μανωλόπουλου
εκτος έδρας χάνεται, οι ξένοι ειναι καλοι αλλά πολλες φορές δεν παίζουν όπως μπορουν και σιγουρα δεν παιζουν σαν ομαδα αλλα σαν μοναδες.
Περιστεριfan
Δεν ειναι σοβαρη εικονα αυτη που παρουσιαζει ο Ηφαιστος στα εκτος... Λες κι ειναι αλλη ομαδα blink.gif

Μολις το πα, η πασα του Brazelton στην μουρη του Evans, αλα Shaqtin a fool blink.gif blink.gif
ashton
όπως έγραψα και στην προηγουμενη σελίδα, σαν να βλέπω την περσινη ΑΕΚ του Μανωλοπουλου που έχανε παντου εκτός έδρας.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.