Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ισπανία - Πολωνία
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες > Older Tournaments > Eurobasket 2015
Pages: 1, 2
Λουπους
Γκασόλ 30 πόντους με 6/7 τρίποντα!
whoever81
Χωρίς τον Γκασόλ αυτή η Ισπανία πέφτει γύρω στα 5 επίπεδα
Dred11
Εγώ πάλι το είδα αλλιώς το ματσάκι. Δεν είδα κακό παιχνίδι της Ισπανίας. Είδα μια Πολωνία να το παλεύει με υπερπροσπάθεια κυρίως στο ζήτημα της συγκέντρωσης, αλλά να καταρρέει απέναντι σε μια υπερδύναμη του μπάσκετ. Ο Γκαζόλ δεν παίζεται. Αλλά και οι υπόλοιποι κάνουν χωρίς να ζοριστούν πράγματα που απαιτούν μεγάλη προσπάθεια από άλλους αθλητές. Πολύ δύσκολα τα πράγματα την Τρίτη. Πρέπει να κάνουμε μέχρι τέλους το τέλειο παιχνίδι. Οι Ισπανοί μου την δίνουν και όχι μόνο στο μπάσκετ. Μακάρι να τους δώσουμε ένα μάθημα, αλλά δύσκολο.
TakeshyKurosawa
Αυτός ο υπερπαίχτης ο Γκασόλ απέχει το χάος από οποιοδήποτε ψηλό. Ο αδερφός του δεν μπορεί καν να τον πλησιάσει ακόμα στα δεδομένα του Ευρωπαικού μπάσκετ! Τουλάχιστον έβαλε τα τρίποντα σήμερα δεν νομίζω να μπορεί να επαναλάβει κάτι τέτοιο! Αν αυτός ο παίχτης έπαιζε Ευρωλίγκα παίζει να κανε γεμάτη σεζόν με PIR κάπου στο 40..
yorgos
QUOTE
Εγώ πάλι το είδα αλλιώς το ματσάκι. Δεν είδα κακό παιχνίδι της Ισπανίας. Είδα μια Πολωνία να το παλεύει με υπερπροσπάθεια κυρίως στο ζήτημα της συγκέντρωσης, αλλά να καταρρέει απέναντι σε μια υπερδύναμη του μπάσκετ. Ο Γκαζόλ δεν παίζεται. Αλλά και οι υπόλοιποι κάνουν χωρίς να ζοριστούν πράγματα που απαιτούν μεγάλη προσπάθεια από άλλους αθλητές. Πολύ δύσκολα τα πράγματα την Τρίτη. Πρέπει να κάνουμε μέχρι τέλους το τέλειο παιχνίδι. Οι Ισπανοί μου την δίνουν και όχι μόνο στο μπάσκετ. Μακάρι να τους δώσουμε ένα μάθημα, αλλά δύσκολο.

E όχι και τέλειο (όπως κάποτε με τους Αμερικανούς), αλλά τουλάχιστον επιθετικά να δείξουμε πολύ καλύτερο πρόσωπο από αυτό που έδειξε η Εθνική μέχρι σήμερα Στα μη μπολνταρισμένα συμφωνώ απολύτως, αλλά στην άμυνα μπάζει η Ισπανία, ποικιλοτρόπως. Ένας Σχορτσανίτης στα καλά του θα ανέβαζε πολύ τον πήχυ.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.