Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Baskonia
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2
Quincy
Πρεμιέρα στα "Δύο Αορκάκια" της Κρήτης αντί του ΣΕΦ λόγω τιμωρίας της έδρας. Ο Ρόμπερτς τελικά δεν θα αγωνιστεί, δεν προπονήθηκε με την ομάδα χτες αφού δεν είναι 100% ηγιής και όπως δήλωσε ο Σφαιρόπουλος δεν θέλει να ρισκάρει με τον τραυματισμό του. Ο Σπανούλης επίσης είναι γνωστό ότι θα απουσιάζει, μιας και δεν ταξίδεψε με την αποστολή στο Ηράκλειο.

Γενικά στις αναμετρήσεις με τους Βάσκους έχουμε δείξει ότι μας "ταιριάζουν" σαν ομάδα, με αρκετά πολύ όμορφα παιχνίδια στο -πρόσφατο- παρελθόν και φυσικά νίκες. Παρόλα αυτά η Baskonia είναι μια πολύ επικίνδυνη ομάδα. Οι μεταγραφές των Granger και Huertas είναι σίγουρα αξιοσημείωτες αλλά το μεγαλύτερο ενδιαφέρον -imo- είναι στο Ευρωπαικό ντεμπούτο του Πριτζόνι ως head coach.

Σχόλια για το παιχνίδι.
rahxephon13
Θεωρώ ότι ο ολυμπιακος είναι φαβορί μπορεί να έχει δυο σημαντικές απουσίες άλλα και η βασκοι έχουν αρκετές δίκες τους (Τζόρνταν ΜακΡέι, Πατρίσιο Γκαρίνο, Ροντρίγκ Μπομπουά, Ιβάν Μαρτίνεθ) ενώ δεν δείχνει καθόλου έτοιμη στους μεχρι τώρα αγώνες τις ACB (διασύρθηκε από την γκραν καναρια αυτή την αγωνιστική) και η παράδοση είναι με τος μέρος του οσφπ, πιστεύω ότι εύκολα (το πιο πιθανό) η δύσκολα το ματσάκι θα το πάρετε.
RipCity
Από τις ομάδες που στο μυαλό μου τις έχουμε πάντα. Θα έλεγα πως ναι μας ταιριάζουν, αλλά πιο πολύ την ψυχολογία νομίζω έχουμε. Οι τύποι αλλάζουν κάθε χρόνο το μισό ρόστερ και πάντα τους "έχουμε". Δεν μπορώ πραγματικά να μας φανταστώ να χάνουμε από τη Baskonia tongue.gif

Φυσικά πρεμιέρα είναι και όχι στο ΣΕΦ οπότε όλα ανοιχτά. Λείπει κι ο Σπανούλης και ίσως ο Roberts οπότε είναι στο 55-45 θα έλεγα. Έχουν κάνει καλές κινήσεις φέτος και θα είναι δυνατοί.
stefkorner
3.35 βλεπω η Μπασκονια στην stoiximan (με 0 γκανιοτα)
με τον Ολυμπιακο να κατεβαινει παλι με 2 γκαρντ πιστευετε ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα αυτη η μεγαλη αποδοση;
την Μπασκονια την ειδα με την Μπαρτσα που εχασε το ματς μεσα απο τα χερια της !εχει διατηρησει ποιοτητα και βαθος ,βεβαια και απο εκεινο το ματς εχει παρει την κατηφορα αγωνιστικα..
RipCity
Εγώ στοιχηματικά το over 9.5 του Milutinov που δίνει 2.25 δεν μπορώ να καταλάβω από την άλλη. Αν όλα πάνε καλά θα το χει βγάλει πριν αρχίσει η 4η περίοδος. Για το διπλό έχεις δίκιο. Αν δεν παίξει ο Roberts είναι μεγάλη η απόδοση.
Varvos
QUOTE (RipCity @ Oct 12 2017, 12:16 ) *
Εγώ στοιχηματικά το over 9.5 του Milutinov που δίνει 2.25 δεν μπορώ να καταλάβω από την άλλη. Αν όλα πάνε καλά θα το χει βγάλει πριν αρχίσει η 4η περίοδος. Για το διπλό έχεις δίκιο. Αν δεν παίξει ο Roberts είναι μεγάλη η απόδοση.



1.87 λεει το αλλαξανε;
stefkorner
QUOTE (Varvos @ Oct 12 2017, 18:24 ) *
1.87 λεει το αλλαξανε;


μαλλον επεσε απο πονταρισμα του Ripcity wink.gif
RipCity
στην bet365 είναι στο 2.25.

QUOTE (stefkorner @ Oct 12 2017, 11:25 ) *
μαλλον επεσε απο πονταρισμα του Ripcity wink.gif


χαχα όχι ακόμη τόσο είναι biggrin.gif
basket72
Το ότι αλλάζει συνεχώς η Μπασκόνια θα ήταν ένας καλός λόγος να μην παίρνουμε και τοις μετρητοίς τις "παραδόσεις" (τα εισαγωγικά μπαίνουν γιατί δεν είναι ικανό διάστημα μια διετία για να μιλάμε για παραδόσεις).

Αν συνυπολογίσουμε τις 2 απουσίες μας στην ίδια -την πλέον νευραλγική μάλιστα-θέση τότε το παιχνίδι κυμαίνεται από 50-50 εώς 55-45 για εμάς.
Από την άλλη όμως έχουμε την καλή απόδοση (δεδομένων των συνθηκών) της Κυριακής που συνοδεύτηκε μάλιστα από ήττα από τον ΠΑΟ, οπότε εδώ έχουμε να κάνουμε μ΄έναν σοβαρό παράγοντα που αλλάζει λίγο τα δεδομένα μιας και σπάνια κάνουμε δυο σερί ήττες σε καθοριστικά ματς.
Με αυτά κι με αυτά οδεύω κι εγώ για το ποντάρισμα στον άσσο συν το εξτραδάκι για την απόδοση που δίνει για τον Μιλουτίνοφ. rolleyes.gif
Quincy
Πάντως διαβάζω ότι είναι σίγουρο πως δεν θα παίξει ο Ρόμπερτς.
rahxephon13
Θα καταντήσω γραφικός αλλά και η μπασκονια έχει απουσίες και μάλιστα πολλές και δεν είναι σε κάλο φεγγάρι όπως δείχνουν τα αποτελέσματα στο ισπανικό πρωτάθλημα συμφωνά με τα δεδομένα οι αποδόσεις που δίνουν είναι λογικές.
Varvos
Ρε σεις πως βρίσκω το στοίχημα του Μιλου;
Στα ειδικά στοιχηματα του αγώνα δε βρίσκω χωριστά για κάθε παικτη

Μπορείτε να μ στείλετε ένα λινκ με πμ;
Θενκς
RipCity
QUOTE (rahxephon13 @ Oct 12 2017, 12:27 ) *
Θα καταντήσω γραφικός αλλά και η μπασκονια έχει απουσίες και μάλιστα πολλές και δεν είναι σε κάλο φεγγάρι όπως δείχνουν τα αποτελέσματα στο ισπανικό πρωτάθλημα συμφωνά με τα δεδομένα οι αποδόσεις που δίνουν είναι λογικές.


ποιοι είναι εκτός πλην McRae και Garino?
pan24
QUOTE (RipCity @ Oct 12 2017, 13:43 ) *
ποιοι είναι εκτός πλην McRae και Garino?

Ο Beaubois
rahxephon13
Βαλε και τους Μπομπουά Μαρτίνεθ στους απόντες.
RipCity
ok thanks.

Σημαντική απουσία αυτή, αλλά στα guards έχουν Granger, Huertas, Janning έναντι δύο δικών μας. Στο 3 έχουν Timma κι από πίσω Delfino (έστω τη σκιά του παλιού Delfino) και στους ψηλούς Shengelia, Voigtmann, Diop, Poirier. Έχουν πολύ βάθος ως ομάδα και νομίζω οι δύο απουσίες του Ολυμπιακού που αφήνουν με μόνο δύο guards είναι εξίσου σημαντικές αν όχι σημαντικότερες.
D-Wade
QUOTE(rahxephon13 @ Oct 12 2017, 13:27 ) *
Θα καταντήσω γραφικός αλλά και η μπασκονια έχει απουσίες και μάλιστα πολλές και δεν είναι σε κάλο φεγγάρι όπως δείχνουν τα αποτελέσματα στο ισπανικό πρωτάθλημα συμφωνά με τα δεδομένα οι αποδόσεις που δίνουν είναι λογικές.

Γραφικός όχι αλλά είσαι λίγο υπερβολικός. Δεν πιστεύω ότι είναι σε κακό φεγγάρι. Απλά τους έκατσαν 2 ντέρμπι εκτός. Το ένα το έχασαν δύσκολα, το άλλο πιο εύκολα(αλλά δεν ήταν ματς 20 πόντων, στο τέλος έγινε). Ειδικά στη Βαρκελώνη χωρίς Μπομπουα, Σενγκέλια έκαναν πολύ καλή εμφάνιση.

Εγώ το φοβάμαι το σημερινό ματς
basket72
QUOTE (rahxephon13 @ Oct 12 2017, 13:27 ) *
Θα καταντήσω γραφικός αλλά και η μπασκονια έχει απουσίες και μάλιστα πολλές και δεν είναι σε κάλο φεγγάρι όπως δείχνουν τα αποτελέσματα στο ισπανικό πρωτάθλημα συμφωνά με τα δεδομένα οι αποδόσεις που δίνουν είναι λογικές.


Η Μπασκόνια δεν είναι ότι δεν βρίσκεται σε καλό φεγγάρι γιατί πέρα του στραπάτσου με τα Κανάρια, έχει και την πολύ καλή απόδοση στο Παλάου που στο τσακ έχασε το διπλό από την φουλ ενισχυμένη Μπάρτσα. Απλώς είναι υπό διαμόρφωση με πολλούς νέους παίκτες και νέο προπονητή με το δικό ισχυρό χαρακτήρα. Για τον πρώτο καιρό τουλάχιστον θα είναι ομάδα-ασανσέρ, οπότε κανείς δεν μπορεί να αποκλείσει μια πολύ καλή της εμφάνιση απόψε- αλά Παλάου πριν 2 βδομάδες περίπου.
Όσο για τον Μαρτίνεθ, ε..εντάξει δεν τον λες και μεγάλη απουσία. Ο Μπομπουά, ο Γκαρίνο και κυρίως ο Μακρει, ναι. Στη θέση του όμως πήρε τον Τζάνινγκ που δεν είναι φυσικά Μακρει, αλλά για μπάλωμα μια χαρά είναι.
Varvos
Ο Μαρτινεθ ποιος ειναι ρε παιδια;
Της Βαλενθια λετε;
basket72
QUOTE (Varvos @ Oct 12 2017, 14:49 ) *
Ο Μαρτινεθ ποιος ειναι ρε παιδια;
Της Βαλενθια λετε;


Αυτός είναι ο Ράφα, πολύ αξιόλογος παίκτης και πάντα χρήσιμος, στο τσακ μένει απέξω από την Εθνική τους, ιδίως φέτος θα μπορούσε να είναι στη 12αδα.Ο Ιβάν Μαρτίνεθ μέχρι πέρυσι έπαιζε στις μικρότερες κατηγορίες και είναι παίκτης που κλείνει 12αδα στην Μπασκόνια.
Στο Twitter της Μπασκόνια έχει και συνέντευξη του Τιλί ο οποίος πέρασε από το ξενοδοχείο όπου διαμένει η Μπασκόνια για να χαιρετήσει τους παλιούς συμπαίκτες του και μιλά για την πρώην και την νυν ομάδα του. Τα κλασσικά λέει, ο συμπαθής Γάλλος.
rankin
Αδέρφια, θερμή παράκληση, οχι στοιχηματική ανάλυση εδω μέσα.
Ηδη βαριέμαι με τα αθλητικά ραδιόφωνα που γεμίζουν το 1/3 του χρόνου τους με στοιχήματα του στυλ Οσασουνα- Αλμερία και Καούντενμπιθ - Πίτερχεντ μην αρχίζουμε και εδώ τα ίδια.
Σέβομαι βέβαια το ενδιαφέρον κάποιων, αλλά εγώ το βαριέμαι πολύ το στοίχημα. smile.gif

Στα του αγώνα, φαβορί θα έχριζα την Μπασκόνια, για πολλούς λόγους. Ισως να φταίει που ακόμα δεν έχω εμπιστοσύνη στη δική μου ομάδα, γιατί και τη Μπασκόνια δεν την έχω δει να αγωνίζεται.
30-70 θα έδινα

drunk guy
ενιωσε ενοχλησεις στην προθερμανση ο τιλι εξαιρετικα αμφιβολη η συμμετοχη του στο σημερινο αγωνα
whaler
Κακό το παιχνίδι ως ώρας, με νεύρα και οι δυο ομάδες. Ο Ολυμπιακός χωρίς Σπανούλη και Roberts έχει πολύ μεγάλο πρόβλημα δημιουργικά, είναι ενδιαφέρον να δούμε πως θα πάρει τους πόντους. Συνεχώς περνά στο ποστ η μπάλα, αλλά δε γίνεται να πάει όλο το ματς έτσι.
Η Baskonia έχει πολύ καλές μονάδες, αλλά φαίνεται να μην έχουν καθόλου χημεία μεταξύ τους οι παίκτες.
Sence Of Defence
Κανένα λινκ παιδιά για εμάς τους φτωχούς?
rankin
Ο βελούδινος μαγεύει

Και η euroleague.tv δεν εχει georestrictions
jazz thrilos
Aπροσδόκητα κακή η Μπασκόνια αλλά κι εμείς παίζουμε καλή άμυνα με το απαραίτητο ξύλο εκεί που πρέπει για να σπάσουμε το ρυθμό. Ο Παπανικολάου για μένα ξεκόλλησε την ομάδα με την άμυνα του και ο Αγρα με τα γκολ-φάουλ. Χόλις πολύ καλός και πολύ ωραία η εικόνα του Τολιόπουλου με "σπανουλοτρίποντο". Ο Σφαιρό πήγε να μας τα χαλάσει πάλι στο πρώτο δεκάλεπτο με το να μην κάνει αλλαγή για 8 ολόκληρα λεπτά ενώ βρισκόμασταν αλλού για αλλού, στην συνέχεια το διόρθωσε.

Παπαπέτρου, τι έχεις;; Τόσο ερωτευμένος είσαι;; Α ρε Μπάνε, μας το έφαγες το παιδί....
Coach Periklis
αστεία turnovers κι απ τς 2 ομάδες στην 1η περίοδο

Στο 2ο ανεβήκαμε λίγο . Ωραίος ο Τομπσον , βοήθησε και ο Άγρα

Εντιτ : Όντως και Τολιόπουλος ωραίο σουτάκι , θετικός και μακάρι να παίρνει κάποια λεπτάκια σταθερά πλέον
rahxephon13
QUOTE (basket72 @ Oct 12 2017, 14:03 ) *
Η Μπασκόνια δεν είναι ότι δεν βρίσκεται σε καλό φεγγάρι γιατί πέρα του στραπάτσου με τα Κανάρια, έχει και την πολύ καλή απόδοση στο Παλάου που στο τσακ έχασε το διπλό από την φουλ ενισχυμένη Μπάρτσα. Απλώς είναι υπό διαμόρφωση με πολλούς νέους παίκτες και νέο προπονητή με το δικό ισχυρό χαρακτήρα. Για τον πρώτο καιρό τουλάχιστον θα είναι ομάδα-ασανσέρ, οπότε κανείς δεν μπορεί να αποκλείσει μια πολύ καλή της εμφάνιση απόψε- αλά Παλάου πριν 2 βδομάδες περίπου.
Όσο για τον Μαρτίνεθ, ε..εντάξει δεν τον λες και μεγάλη απουσία. Ο Μπομπουά, ο Γκαρίνο και κυρίως ο Μακρει, ναι. Στη θέση του όμως πήρε τον Τζάνινγκ που δεν είναι φυσικά Μακρει, αλλά για μπάλωμα μια χαρά είναι.

Σύμφωνο και εγώ ότι στην αρχή θα έχει πολλά σκαμπανεβάσματα και κυρίως αρνητικά όπως το σημερινό ματς που δεν δείχνει καλή εικόνα και οι απουσίες που έχει δεν βοηθούν.

Πάντως έτσι όπως την βλέπω δεν πιστεύω ότι θα δούμε την μπασκονια των προηγούμενων ετών και φέτος πολλή δύσκολα την βλέπω στην 8αδα, άλλα αυτό είναι λογικό έχουν επενδύσει κυρίως στο μέλλον ειδικά με των προπονητή που αν βγει μπορεί να αποτελέσει κεφάλαιο για την ομάδα άλλα είναι πολύ άπειρος ακόμα και αυτό αντικατοπτρίζεται και στην απόδοση τις ομάδας.
kotzito
Έχω να δω τέτοιο κάρφωμα από τον air - Πρίντεζη από τότε που ήταν ακόμα με την Βιβή Τσιάμη 69.gif

Μου αρέσει η κυκλοφορία της μπάλας που έχουμε. Κυλάει καλύτερα από το ματς με τον ΠΑΟ ξεκάθαρα. Πρέπει να μπουν όμως και κάποια σουτ που ήταν εύκολα φαινομενικά.
rankin
3/16 τριποντα..
κεντάμε πάλι σήμερα...
Still, παραμένουμε μπροστά. Αν μπουν τα σουτ θα ανοιξει το σκορ. Αν δε μπουν, θα κινδυνέψουμε γιατι έχει ανέβει το τεμπο και βολεύει τη Μπασκόνια
pan24
2 ανετοιμες με τραυματισμους ομαδες,λογικα ο ολυμπιακος θα κερδισει και θα γλιτωσει την γκελα της πρεμιερας
Αρνητικοι ομως σφαιροπουλος για το οτι διαμαρτυρεται συνεχως και μαντζαρης
Θελει προσπαθεια να λειπουν 2 απο τα 4 βασικα γκαρντ του ροτεισον και να εισαι τοσο κακος-ανυπαρκτος
Ιδια κατασταση και ο παπαπετρου
rankin
1η αγωνιστική ευρωλίγκας και γράφω μόνος μου; Ολοι στα αοράκια έχουν πάει;
Μπηκε ο Μπογρης ... Μπορούμε να χαλαρώσουμε.
Reggie Miller #31
Έχει πάρει κανείς χαμπάρι αν έγινε κάτι με Μιλού;;
Varvos
Μάλλον το κάνει επίτηδες ο Σφαιροπουλος για να μας στείλει όλους κουβα
Δηλαδή έλεος ένα καλάθι ακόμα έπρεπε να βάλει

Χολις δε μ αρέσει καθολου
RipCity
7 ποντους απο πρωτη περιοδο. Εριξα κατι μπινελικια με εισοδο Μπογρη. Τεσπα νενικηκαμεν.
benchwarmer
QUOTE(pan24 @ Oct 12 2017, 22:38 ) *
μαντζαρης
Θελει προσπαθεια να λειπουν 2 απο τα 4 βασικα γκαρντ του ροτεισον και να εισαι τοσο κακος-ανυπαρκτος


Ίσα ίσα, ακριβώς γι αυτό είναι τόσο κακός.

Εν πάσει περιπτώσει, στην προκειμένη περίπτωση μετράει το αποτέλεσμα και συνεχίζουμε. Ατομικά κρατάμε την εμφάνιση του Αγραβάνη, ομαδικά δεν έχει σχεδόν καμία σημασία, την κανονική ομάδα με τα κανονικά plays νομίζω θα την δούμε με έστω έναν εκ των Σπανούλη, Ρόμπερτς μέσα.

Η διαφορά δεν νομίζω ότι θα παίξει κάποιο ρόλο, χωρίς να θέλω να φανώ υπεραισιόδοξος για μας, νομίζω πως η Μπασκόνια δεν θα είναι τόσο ψηλά φέτος.
rankin
Εμενα ο Χόλις μου αρέσει.
Όχι τοσο ο βελούδινος, αλλά τον ανέχομαι και αυτον.
Γενικά, οχι πολύ καλό παιχνίδι απο τον Ολυμπιακό επιθετικά (αμυντικά ηταν παρα πολυ καλός, ιδίως για την εποχή)
Νομιζω οτι το καθάρισαν οι Πρίντεζης, Παπανικολάου, βελούδινος, που ηταν και οι 3 σε σπουδαία βραδιά.
Κακός Μάντζαρης. Κακός Παπαπέτρου
Χαμένος Μακλίν
Μπερδεμένος Στρέλνιεκς
Τι έγινε ο Μιλού; Κανα χτυπηματάκι και αυτός;;; Σουπερ!
Θετικοί οι Μπόγρης και Τολιόπουλος.
Τομπσον...Ψαχνεται. Με καλές και κακές στιγμές. Μου αρέσει που ψάχνει την πάσα. Μου αρέσει που ορμάει στο καλάθι. Πρέπει ομως να αρχίσει να βάζει σουτ και γενικά χρειάζεται χρόνο νομίζω. Και αυτός ...
Coach Periklis
Καλά δείγματα ο Τομπσον , υπομονή και βλέπουμε . Είναι παίκτης που αγωνίζεται πρώτη φορά στην Ευρώπη

Αρνητικός ο Στρελνιεκς

Πολύ καλοί Άγρα , Παπανικολάου

Βοήθησε ο Μπόγρης με 1-2 καλά ριμπαουντ

Ο Πρίντεζης ενθαρρυντικά καλός γιατί τον φοβάμαι . Ένα κορμί χειμώνα - καλοκαίρι tongue.gif
mixalisgate7
Πάρα πολύ καλή εμφάνιση παρά τις δυο σημαντικές απουσίες που είχαμε και το απρόοπτο με τον Τιλί. Μου άρεσε έτσι όπως έπαιξαν Παπανικολάου και Αγραβάνης. Μόλις μπήκαν στην πρώτη περίοδο άλλαξαν το παιχνίδι σε άμυνα και επίθεση. Εξαιρετικός ο Πρίντεζης, σταθερή αξία πλέον Μιλουτίνοφ.
jazz thrilos
Κι επειδή σίγουρα αύριο θα το διαβάσουμε σε δεκάδες σαιτ, απο σήμερα δηλώνω οτι, όχι, δεν πιστεύω οτι αν ήταν ο Παπανικολάου μέσα στα τελευταία λεπτά με τον Παναθηναϊκό θα κερδίζαμε ότι και να γινόταν στο ΣΕΦ! rolleyes.gif

Πολύ κομβικός σήμερα ο Παπανικολάου, σοβαρός, μαχητής και εύστοχος. Ήθελε να δώσει μια απάντηση; Μια συγγνώμη; Δεν με ενδιαφέρει καθόλου. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι οτι βοήθησε μια βραδιά όπου η ομάδα έπαιζε δίχως Σπανούλη, Ρόμπερτς και Τιλί, σε διαφορετικό στάδιο και σε διαφορετική πόλη απο την έδρα της, απέναντι σε μια ομάδα που θα κάνει ουκ ολίγες κηδείες στη διοργάνωση όπως το συνηθίζει κάθε χρόνο.

Καλή διαχείριση ο Σφαιρόπουλος μετά το πρώτο 8λεπτο, πολύ καλός ο Νικόλας (λαβράκι στο fantasy), εξαιρετικός Αγραβάνης. Παραφωνία τα μηδενικά επιθετικά πλάνα για να βγάλουμε ελεύθερα σουτ στον Στρέλνιεκς, αλλά επειδή παίζαμε με απουσίες και πεντάδα ανάγκης, δεν βγάζω ακόμα συμπεράσματα. Εντωμεταξύ αυτός ο Κερεχέτα, έχει αφήσει την ομάδα με μοναδικό ψηλό τον Ντιόπ και πίσω απο αυτόν τον Βόιγκτμαν;; Έτσι θα τη βγάλει τη χρονιά στα σέντερ; Μου κάνει μεγάλη εντύπωση δεδομένης της ικανότητας του να βάζει αρκετά λεφτά. Τεσπά, καλή νίκη σε μια παράξενη πρεμιέρα για την ομάδα. Στη συνέχεια νομίζω έχουμε Μάλαγα στο ΣΕΦ και είναι καλή ευκαιρία για ένα δύο στα δύο.

RipCity
Θεωρητικά επένδυσαν σε αυτόν τον Poirier στο C.
stefkorner
δεδομενων των συνθηκων και των απουσιων πολυ σπουδαια η εμφανιση ! και καθε φορα που πηγαινε να το κανει ντερμπι η Μπασκονια ξανα επαιρνε αποσταση! εδειξε μεταλλο και σημερα,εγω ημουν περιεργος να δω αντιδραση μετα τον τροπο που εχασε απο εμας +την ανακατωσουρα στα αποδυτηρια + τις σημαντικες απωλιες! απλα αντεδρασε οπως καθε αλλη φορα τα τελευταια χρονια ,οταν πανε να του γυρισουν ολα στραβα !
αν και εγιναν πολλες αλλαγες φετος ο χαρακτηρας παραμενει ιδιος!αυτο πιστωνεται στον Σφαιροπουλο!
απο την αλλη τον Πριτζιονι δεν τον βλεπω καλα !απο το κακο στο χειροτερο το παει !του παιφτει βαρυ το προπονητικο κουστουμι για την ωρα..
Weekendman
Αν μου έκαναν προσφορά πριν το παιχνίδι διαφορά +11 υπέρ του Ολυμπιακού, θα την αποδεχόμουν ακόμα και αν την έκανε ο Διάβολος.


QUOTE(rankin @ Oct 12 2017, 22:53 ) *
Εμενα ο Χόλις μου αρέσει.
Όχι τοσο ο βελούδινος, αλλά τον ανέχομαι και αυτον.
Γενικά, οχι πολύ καλό παιχνίδι απο τον Ολυμπιακό επιθετικά (αμυντικά ηταν παρα πολυ καλός, ιδίως για την εποχή)
Νομιζω οτι το καθάρισαν οι Πρίντεζης, Παπανικολάου, βελούδινος, που ηταν και οι 3 σε σπουδαία βραδιά.
Κακός Μάντζαρης. Κακός Παπαπέτρου
Χαμένος Μακλίν
Μπερδεμένος Στρέλνιεκς
Τι έγινε ο Μιλού; Κανα χτυπηματάκι και αυτός;;; Σουπερ!
Θετικοί οι Μπόγρης και Τολιόπουλος.
Τομπσον...Ψαχνεται. Με καλές και κακές στιγμές. Μου αρέσει που ψάχνει την πάσα. Μου αρέσει που ορμάει στο καλάθι. Πρέπει ομως να αρχίσει να βάζει σουτ και γενικά χρειάζεται χρόνο νομίζω. Και αυτός ...


Μεγάλη διευκόλυνση για τον Ολυμπιακό, φαίνεται να είναι το τρίπτυχο του σουτ που θα έρθει και της ικανότητας του στην άμυνα, και στο ότι παίζει και 2. Μας ηρεμεί αρκετά σχετικά με τις ανησυχίες. Για το τι θα γινόταν με την περιφερειακή άμυνα στα γκαρντ πλην Μάντζαρη...
jazz thrilos
QUOTE (stefkorner @ Oct 12 2017, 23:16 ) *
δεδομενων των συνθηκων και των απουσιων πολυ σπουδαια η εμφανιση ! και καθε φορα που πηγαινε να το κανει ντερμπι η Μπασκονια ξανα επαιρνε αποσταση! εδειξε μεταλλο και σημερα,εγω ημουν περιεργος να δω αντιδραση μετα τον τροπο που εχασε απο εμας +την ανακατωσουρα στα αποδυτηρια + τις σημαντικες απωλιες! απλα αντεδρασε οπως καθε αλλη φορα τα τελευταια χρονια ,οταν πανε να του γυρισουν ολα στραβα !
αν και εγιναν πολλες αλλαγες φετος ο χαρακτηρας παραμενει ιδιος!αυτο πιστωνεται στον Σφαιροπουλο!
απο την αλλη τον Πριτζιονι δεν τον βλεπω καλα !απο το κακο στο χειροτερο το παει !του παιφτει βαρυ το προπονητικο κουστουμι για την ωρα..

Έχει όμως να κοουτσάρει την πιο αλλοπρόσαλλη ίσως Μπασκόνια των τελευταίων ετών. Με Ντιοπ, Βοιγκτμαν και κάποιον Πουαρό (όχι τον ντετέκτιβ icon_drunk.gif ) στους ψηλούς. Με τον Πομπουά τραυματία. Με τον συνταξιούχο Ντελφίνο που έχει τέσσερα χρόνια να παίξει μπάσκετ. Με τον Χουέρτας που εξακολουθεί να σουτάρει με το ένα πόδι στο έδαφος παρά το πέρασμα απο ΝΒΑ. Έχει κάποια ελαφρυντικά ο Πριτζιόνι δεν μπορώ να πω, θα δείξει ο χρόνος αν το "εχει" για κόουτς.
Πάντως πιστεύω οτι θα τις κάνει τις εκπλήξεις της η Μπασκόνια, ιδίως στα ματς με τις υπόλοιπες ισπανικές ομάδες.
stefkorner
QUOTE (jazz thrilos @ Oct 13 2017, 04:32 ) *
Έχει όμως να κοουτσάρει την πιο αλλοπρόσαλλη ίσως Μπασκόνια των τελευταίων ετών. Με Ντιοπ, Βοιγκτμαν και κάποιον Πουαρό (όχι τον ντετέκτιβ icon_drunk.gif ) στους ψηλούς. Με τον Πομπουά τραυματία. Με τον συνταξιούχο Ντελφίνο που έχει τέσσερα χρόνια να παίξει μπάσκετ. Με τον Χουέρτας που εξακολουθεί να σουτάρει με το ένα πόδι στο έδαφος παρά το πέρασμα απο ΝΒΑ. Έχει κάποια ελαφρυντικά ο Πριτζιόνι δεν μπορώ να πω, θα δείξει ο χρόνος αν το "εχει" για κόουτς.
Πάντως πιστεύω οτι θα τις κάνει τις εκπλήξεις της η Μπασκόνια, ιδίως στα ματς με τις υπόλοιπες ισπανικές ομάδες.


τον Τζανινγκ ξεχνας ,που θα μπορουσαμε να τον ειχαμε φορτωθει εμεις και φετος και να χαναμε το βελουδινο σφυρι rolleyes.gif <3
qspock
Λοιπον φετος η ομαδα μου αρεσει περισσοτερο απο καθε αλλη εναρξη χρονιας. Δειχνει καλα δουλεμενη, οι παιχτες ξερουν τους ρολους τους και εχουν πολυ υψηλη αυτοπεπιθηση ολοι. Δουλεια προπονητη φυσικα. Και μπραβο και στη διοικηση που τον κρατησε για πολλα χρονια γιατι η ομαδα δειχνει χαρακτηρα και παιζει στρωμενο μπασκετ! 41.gif

Φετος δε τον φοβαμαι τον Ολυμπιακο, εδω μπαινει ο Μπογρης... εεεε... ο Τολιοπουλος και παιζει καλα... tongue.gif

Μενει να γυρισουν και οι τραυματιες και να δεσει ακομα περισσοτερο. Ο Τομπσον ειναι λιγο επιπολαιος στις επιθετικες προσπαθειες αλλα εχει καλη καθοδηγηση απο τον παγκο και θα δουλευτει το σκοραρισμα του και απο τους συμπαικτες που θα τον βρισκουν καλυτερα. Εχει στοφα σκορερ, κατι που χρειαζοταν η ομαδα.

Ο Μακλιν μου αρεσει κι ας μην ειναι ριμ προτεκρορ. Ειναι πολυ σκληρος παιχτης, το επιθετικο που κερδισε απο τον Ντιοπ ηταν ολα τα λεφτα. Ο ατσουμπαλος Σενεγαλεζος χτυπιοταν με αγκωνες για να κανει το μπασιμο και ο Μακλιν με τα χερια ψηλα απλα τον μαρκαρε κολλητα πανω του με πισω βηματα χωρις να κουνεται ρουπι! Και κερδισε και το φαουλ. Το παιδι ειναι δυνατο οχι αστεια... banana.gif icon_workout.gif
Redoctor
Πολυ ελπιδοφορα εμφανιση σημερα!

Αγραβάνης εξαιρετικός (νομίζω αξίζει πλεον να χει tοpic. Βεβαια ας ελπισουμε να μην εχει την τυχη του προηγουμενου μου thread-> Λοτζέσκι)
Παπανικολαου εξαιρετικος και αυτος. Παντα τετοια Κωστα Μπραβο
Τομσον καλος αν και σε καποιες φασεις κουτουλαγε
Μιλου τιμιος. Περιμεναμε περισσοτερα για Φαντασι οπως κι ολη η Ελλαδα.
Στρελνιεκς καλος
Τολιοπουλος δεν κωλωσε μια χαρα. Απο την μια εχει σουτακι, απο την αλλη ειναι μικροκαμωμενος
Πριντεζης στην αρχη μετριος μετα τους εκανε schooled

Παπαπετρου κακος. Δεν γινεται ετσι. Τον βλεπω του χρονου να κανει τριαδα με Παππα Παπαγιαννη στον ΠΑΟ.
Μαντζαρης νταξει. Χαρις στον Γιαννακοπουλο εφτασε να παιρνει 900.000. Αλλα δεν γινεται να εχει τετοια εικονα στα 27-28 του με τετοιο συμβολαιο. Δεν θα καταλαβω ρε Σφαιρο γιατι επρεπε ο Χακετ ναναι η αλλαγη πολυτελειας του
Μακλιν κακος. Νομιζω γενικα εχουμε θεμα εδω. Το σκορ στο 5 θα το δινει ο Μιλου. Το 2ο πενταρι θα πρεπε ναναι ριμ προτεκτορ. Σε αλλα ματς θα βαλει πιο πολλους αλλα νομιζω για ομαδα που στοχευει φ4/τροπαιο δεν κανει για 2ος ο μακλιν. Δεν ξερω μηπως ανεβαινει ο Τιλι σαν 5 στην αμυνα;

(αχ θα μας φαει τα λεφτα το viagogo. τεσπα ας ελπισουμε να περασει μια ελληνικη βελιγραδι να βρουμε κανα oικονομικο πακετακι με λεωφορεια να κανουμε balkan trip ανεξαρτητα)
xaris1986
Πολυ καλη εμφανιση οπως και με τον Παο.

Χωρις κομβικους παιχτες(Σπανουλη,Ρομπερτς)και με απουσια τελευταιας στιγμης(Τιλι).
Ο Σφαιρο εκανε καταπληκτικο κοουτσαρισμα διαβασε και χτυπησε ολες τις αδυναμιες της Μπασκονια μεσα στην ρακετα.
Ειμαι πολυ αισιοδοξος για φετος ΑΡΚΕΙ να μην εχουμε παλι σοβαρους τραυματισμους.Διοτι περσι αν δεν χαναμε Χακετ,Λοτζο θεωρω δεδομενο οτι θα παιρναμε το πρωταθλημα και στον τελικο με την Φενερ θα μασταν ανταγωνιστικοι,θελω να πω πως και περσι ειχαμε καλη ομαδα αλλα μας λυγισαν οι τραυματισμοι(και η μη ενισχυση απ τους αφους).

Η Μπασκονια μου κανε κακιστη εντυπωση.Ομαδα χωρις αρχη μεση και τελος.Ειχαν και αυτοι απουσιες αλλα ηταν απαραδεκτοι αγωνιστικα.

Δεν ξερω αν εχουμε σαν ομαδα την απαραιτητη σκληραδα στις θεσεις 1,2 οσον αναφορα την αμυνα αν και δεν υπαρχουν πολλοι Μαικ Τζειμς στην Ευρωπη.

Ο Στρελνικς ποιοτικος παιχτης αλλα μου φαινεται καπως αργος στα ποδια...
Varvos
Αντε να τελειωνει το συμβολαιακι του Παπαπετρου να παει στην ευχη της Παναγιας το παλικαρι
Μας εχει σπασει τα νευρα με την ανιωθιλα του, προσωπικα εκνευριζομαι και μονο που τον βλεπω πλεον
Στον Παο πηραν χαμπαρι το Βλαντο και τον στειλαν καιρος να κανουμε το ιδιο
Τον Αγραβανη τον κραζουν ολοι αλλα ο τυπος παιζει με ψυχη τουλαχιστον, ο αλλος μονο για κανα καρφωμα και υφακι ειναι, σουταρει και κρυβονται ολοι μη τους ερθει καμια ευθυβολη μπεκατσα
RipCity
QUOTE (Varvos @ Oct 13 2017, 08:31 ) *
Αντε να τελειωνει το συμβολαιακι του Παπαπετρου να παει στην ευχη της Παναγιας το παλικαρι
Μας εχει σπασει τα νευρα με την ανιωθιλα του, προσωπικα εκνευριζομαι και μονο που τον βλεπω πλεον
Στον Παο πηραν χαμπαρι το Βλαντο και τον στειλαν καιρος να κανουμε το ιδιο
Τον Αγραβανη τον κραζουν ολοι αλλα ο τυπος παιζει με ψυχη τουλαχιστον, ο αλλος μονο για κανα καρφωμα και υφακι ειναι, σουταρει και κρυβονται ολοι μη τους ερθει καμια ευθυβολη μπεκατσα

Οπως εχω ξαναπει για τον Παπαπετρου εκανε εμενα που σιχαινομαι τον Αγραβανη να τον θεωρω χειροτερο παικτη απο τον βελουδινο. Πλεον που εχουμε κι αλλα δυο τριαρια τον βλεπω μονο Α1 και αν.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.