Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ/ROSTER ΕΣΚΑ 2014-15
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3
podosfairofilosbasketikos
QUOTE (jhantzop @ Jul 12 2014, 19:09 ) *
Διολέτης σε Άγιο Θωμά.

Σ ευχαριστω!!ο Τρικαλιωτης ξερεις;θα παιξει;θα παιξει στην κατηγορια η παραπανω παλι;
gspara
QUOTE (jhantzop @ Jul 12 2014, 19:09 ) *
Διολέτης σε Άγιο Θωμά.

Jimbarca κατι μου λεει οτι θα τα πουμε στην πρεμιερα στο Γουδι wink.gif
Μπορει ο Θωμας να εχασε Ρεντιφη-Τζαγκαρακη αλλα η αποκτηση του Διολετη δειχνει οτι σκοπευει να εχει και φετος ανταγωνιστικο ροστερ.
Ο Ζωγραφου για να τον αντικαταστησει στοχευει Δημ. Βαρσαμουλη και Παπαδημητρακη.

Σε μια πολυ σημαντικη κινηση,ειδικα για Γ' Εσκα,η Τουφα απεκτησε τον Χαρη Βουρδουμπα απο τον Προμηθεα Χαλανδριου!!!!
all news
QUOTE(jimbarca @ Jul 7 2014, 21:03 ) *
Επειδη εχεις τη μυγα, θες να ρωτησουμε τους ιδιους τους παιχτες???
Και αφου λοιπον εισαι τοσο γνωστης και μαγκας, βγαλτες...
Αλλα θα το κανεις ΕΠΩΝΥΜΑ, οχι με ψευδωνυμο... Γιατι αυτα εχουν και επιπτωσεις...

παιχτης που εφυγε απο εκει αυτα εχει μπροστα σε τοσο τοσο κοσμο!παιδι που ποτε δεν ελεγε κατι παραπανω απο αυτο που γινεται και δεν ειναι 20 ειναι 29 ετων....τωρα οσο αναφορα το οραμα σας ειναι να παιρνετε παιχτες πανω απο 30 συνεχεια απλα για να πατε καποια στιγμη στην α εσκα και μετα???????????????
gspara
QUOTE (capitano @ Jun 20 2014, 00:52 ) *
στην ηλιουπολη....ανανεωσαν σπανος,παπαδακης,βλουτης,πηρε λυγγεριδη και κουτσουβα....αν μεινει ο μαντας κ παρει ενα 4αρι θα ειναι πολυ δυνατη φετος.....

http://www.superbasket.gr/permalink/241843.html
Aνανεωσε με την Ηλιουπολη ο Παναγιωτης Μαντας.
doctor_dru
Ο Τρίτωνας πήρε τον Ανδρεόπουλο που έπαιξε πέρσι στον Πανερυθραϊκό.Πολύ σημαντική μεταγραφή,σίγουρα ανεβάζει επίπεδο τον Τρίτωνα.Ακόμα,αποκτήθηκε ο Βερτούδος,πέρσι ήταν στον Ιωνικό Νικαίας

Αναστασόπουλος,Διονυσόπουλος και Λύτρας ανανέωσαν με Αναγέννηση Πετραλώνων
Μαχαίρας στην Ολυμπιάδα Πετρούπολης από Ζεφύρι
Πιστόλας στην Αεκ Περιστερίου από Άρη Πετρούπολης
Ιμαριάγκμπε στον Τυφώνα
basketo_vios
Μεγάλη αδυναμία ο Μαντάς με πολύ καλή χρονιά εφέτος , αν ανέβει στη δύναμη θα είναι ικανός για περισσότερα
gspara
Ενισχυεται σημαντικα η ΕΦΟΑ με την προσθηκη του Θοδωρη Ανδρεου απο την Κηφισια.
Τον αντιθετο δρομο ακολουθησε ο Ζησης Πολυχρονοπουλος που πηγε στο Οιον Αγιου Στεφανου.
podosfairofilosbasketikos
Κατι κινειται στο Γαλατσι...μαζευονται σιγα σιγα!
jimbarca
QUOTE (gspara @ Jul 13 2014, 00:31 ) *
Jimbarca κατι μου λεει οτι θα τα πουμε στην πρεμιερα στο Γουδι wink.gif


Αντε αγορινα μου, εχουμε να βρεθουμε τοσο καιρο! biggrin.gif
Περσι το αντιστοιχο ματς και αυτο στην Παλατιανη ηταν τα μονα που εχασα...
National
QUOTE (larry33 @ Jul 16 2014, 10:16 ) *
Ο Γιώργος Σουρμελής αναλαμβάνει Τεχνικός Διευθυντής-Υπεύθυνος Αναπτυξιακού στον Γ.Σ. Αγιών Αναργύρων.

Ειχα μαθει πως ανελαβε τον Γερακα στην Β ΕΣΚΑ, τι εγινε τελικα εφυγε?
Επισης τελος απο τον Γερακα και ο Κορβικτον.
Στον Αγιο Θωμα ο Διολετης και παραμονη του Ιατρου.
Πληροφοριες λενε πως στην Ραφηνα ετοιμαζουν δυο μεγαλες επιστροφες στις θεσεις των γκαρντ και ισως και του Δαγκλη.
Ζερβολεας επισημα στον τυφωνα του Ταμπακη οπως και πιθανη ενισχυση στην θεση 5 με μεγαλο ονομα σε αξια και ηλικια!!!
gspara
Δυο εξαιρετικες κινησεις ανακοινωσαν τα Μελισσια....

bball.gif Θοδωρης Υφαντης(29,1.96) απο Κορωπι

bball.gif Βαγγελης Δημου(31-2.00) απο ΓΣ Κυμης

Σιλητζηρης-Ζεγκινογλου-Δημου συνθετουν μια πολυ ισχυρη φροντλαιν!!!
larry33
QUOTE(National @ Jul 24 2014, 15:56 ) *
Ειχα μαθει πως ανελαβε τον Γερακα στην Β ΕΣΚΑ, τι εγινε τελικα εφυγε?
Επισης τελος απο τον Γερακα και ο Κορβικτον.
Στον Αγιο Θωμα ο Διολετης και παραμονη του Ιατρου.
Πληροφοριες λενε πως στην Ραφηνα ετοιμαζουν δυο μεγαλες επιστροφες στις θεσεις των γκαρντ και ισως και του Δαγκλη.
Ζερβολεας επισημα στον τυφωνα του Ταμπακη οπως και πιθανη ενισχυση στην θεση 5 με μεγαλο ονομα σε αξια και ηλικια!!!

Ο Σουρμελής προπονητής στον Γέρακα και ταυτόχρονα Τεχνικός Διευθυντής στους Αγίους. Ο Κόρβιγκτον παραμένει Γέρακα εκτός αν έχεις τόσο καλή και πρόσφατη ενημέρωση! rolleyes.gif
larry33
Ο guard Γιάννης Φασουλόπουλος (29 χρ. 1.90) με σημαντική εμπειρία από Εθνικές Κατηγορίες, έκλεισε στους Αγίους Αναργύρους. Την προηγούμενη χρονιά αγωνίστηκε στο Πέρα (Ά ΕΣΚΑΝΑ).
gspara
QUOTE (larry33 @ Aug 9 2014, 19:40 ) *
Ο guard Γιάννης Φασουλόπουλος (29 χρ. 1.90) με σημαντική εμπειρία από Εθνικές Κατηγορίες, έκλεισε στους Αγίους Αναργύρους. Την προηγούμενη χρονιά αγωνίστηκε στο Πέρα (Ά ΕΣΚΑΝΑ).

Πολυ σημαντικη κινηση για τους Αγιους που κανουν γενικο λιφτινγκ και θα εμφανιστουν εντελως αλλαγμενοι την νεα σαιζον.
gspara
Tεραστια μεταγραφικη επιτυχια για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ που απεκτησε τον εξαιρετικο σκορερ των Εθνικων Κατηγοριων,ΑΠΟΣΤΟΛΟ ΠΑΝΤΣΙΟ(30-1.88)!!!!!!
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Aug 12 2014, 15:43 ) *
Tεραστια μεταγραφικη επιτυχια για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ που απεκτησε τον εξαιρετικο σκορερ των Εθνικων Κατηγοριων,ΑΠΟΣΤΟΛΟ ΠΑΝΤΣΙΟ(30-1.88)!!!!!!

Τρελή μεταγραφή, παίκτης που άνετα πρωταγωνιστεί και στην Α2 εθνική!!! 77.gif
drpapas
QUOTE(gratipa1929 @ Aug 13 2014, 13:15 ) *
Τρελή μεταγραφή, παίκτης που άνετα πρωταγωνιστεί και στην Α2 εθνική!!! 77.gif

Μην σου πω κ Α1.... 69.gif .....τι άλλο θα διαβάσουμε εδώ μέσα!!!!

gspara
QUOTE (drpapas @ Aug 13 2014, 18:14 ) *
Μην σου πω κ Α1.... 69.gif .....τι άλλο θα διαβάσουμε εδώ μέσα!!!!

Kαλως ηρθες στο φορουμ drpapas......θα σε παρακαλουσα ομως τα επομενα ποσταρισματα σου να μην ειναι ειρωνικα.
Καλο θα ηταν απλα να παραθετεις τις δικες σου αποψεις.
drpapas
QUOTE(gspara @ Aug 13 2014, 19:32 ) *
Kαλως ηρθες στο φορουμ drpapas......θα σε παρακαλουσα ομως τα επομενα ποσταρισματα σου να μην ειναι ειρωνικα.
Καλο θα ηταν απλα να παραθετεις τις δικες σου αποψεις.

Οκ....Αλλα δεν ήταν ειρωνικο το σχόλιο διαπίστωση θα το έλεγα...απλά τα γραπτά ο καθένας τα ερμηνεύει διαφορετικα....οπότε με τα λεγόμενα εδώ στο φόρουμ...φαβορι Απόλλων η τρίτων;;;
gspara
QUOTE (drpapas @ Aug 13 2014, 21:26 ) *
Οκ....Αλλα δεν ήταν ειρωνικο το σχόλιο διαπίστωση θα το έλεγα...απλά τα γραπτά ο καθένας τα ερμηνεύει διαφορετικα....οπότε με τα λεγόμενα εδώ στο φόρουμ...φαβορι Απόλλων η τρίτων;;;

Εντυπωσιακες οι μεταγραφικες κινησεις του Τριτωνα.Δεν γνωριζω ακομα αν εχουν συμπληρωσει το ροστερ τους οι 2 ομαδες για να κανουμε θεωρητικες εστω συγκρισεις.
Σιγουρα δυνατα φαβορι....η πρεμιερα θα ειναι παρα πολυ ενδιαφερουσα στην Ριζουπολη.
drpapas
QUOTE(gspara @ Aug 13 2014, 21:40 ) *
Εντυπωσιακες οι μεταγραφικες κινησεις του Τριτωνα.Δεν γνωριζω ακομα αν εχουν συμπληρωσει το ροστερ τους οι 2 ομαδες για να κανουμε θεωρητικες εστω συγκρισεις.
Σιγουρα δυνατα φαβορι....η πρεμιερα θα ειναι παρα πολυ ενδιαφερουσα στην Ριζουπολη.

Γαλάτσι;; Άρης;;;τους έχω για πάνω....
gspara
QUOTE (drpapas @ Aug 13 2014, 22:41 ) *
Γαλάτσι;; Άρης;;;τους έχω για πάνω....

Nα δουμε πως θα εμφανιστει ο Αρης με την αλλαγη προπονητη.Πολυ σημαντικη η παραμονη Χρονοπουλου που μαζι με την επιστροφη του Ντανα δημιουργουν ενα διδυμο-φωτια που θα τραβηξει το σκοραρισμα.Δεν ξερω τι θα κανει στους ψηλους.
Το Γαλατσι ερωτηματικο,εχει ανακοινωσει μονο 4 παιχτες.
Εγω θα πονταρα δυνατα και στην Ηλιουπολη που κρατησε τον κορμο και με Κουτσουβα-Λυγγεριδη δυναμωσε πολυ.
drpapas
QUOTE(gspara @ Aug 13 2014, 22:58 ) *
Nα δουμε πως θα εμφανιστει ο Αρης με την αλλαγη προπονητη.Πολυ σημαντικη η παραμονη Χρονοπουλου που μαζι με την επιστροφη του Ντανα δημιουργουν ενα διδυμο-φωτια που θα τραβηξει το σκοραρισμα.Δεν ξερω τι θα κανει στους ψηλους.
Το Γαλατσι ερωτηματικο,εχει ανακοινωσει μονο 4 παιχτες.
Εγω θα πονταρα δυνατα και στην Ηλιουπολη που κρατησε τον κορμο και με Κουτσουβα-Λυγγεριδη δυναμωσε πολυ.

Θα ειναι καλο πρωτάθλημα...θα δούμε...οι πρώτες 5 αγωνιστικές θα πουν πολλά...έχει αρκετά ντερμπι...
podosfairofilosbasketikos
QUOTE (gratipa1929 @ Aug 13 2014, 13:15 ) *
Τρελή μεταγραφή, παίκτης που άνετα πρωταγωνιστεί και στην Α2 εθνική!!! 77.gif

Ρε σεις ηρεμηστε,μην λετε τρελες,ουτε τρελη μεταγραφη ειναι ουτε τεραστια,ουτε μπορει να παιξει Α2,ουτε καν απ τους καλυτερους αυτης της κατηγοριας θα ειναι,δηλαδη για τον Χρονοπουλο τι πρεπει να πουμε;για τον Τρικαλιωτη;που και εχει παιξει ολες τις εθνικες κατηγοριες και το εκανε πρωταγωνιστικα;για τον Ζεκινογλου;ηρεμηστε λοιπον και μην λετε υπερβολες..ειναι ενας πολυ καλος παιχτης και μια καλη μεταγραφη..αυτο!!τα Μελισσια ετοιμαζουν κινηση με πρωην διεθνη παιχτη που εχει αγωνιστει και στην ευρωλιγκα και περσι αγωνιζοταν στην β εθνικη...ε τι αλλο να πω.......;προσπαθει να τον κλησει!!!καλημερες!!
drpapas
QUOTE(podosfairofilosbasketikos @ Aug 14 2014, 10:27 ) *
Ρε σεις ηρεμηστε,μην λετε τρελες,ουτε τρελη μεταγραφη ειναι ουτε τεραστια,ουτε μπορει να παιξει Α2,ουτε καν απ τους καλυτερους αυτης της κατηγοριας θα ειναι,δηλαδη για τον Χρονοπουλο τι πρεπει να πουμε;για τον Τρικαλιωτη;που και εχει παιξει ολες τις εθνικες κατηγοριες και το εκανε πρωταγωνιστικα;για τον Ζεκινογλου;ηρεμηστε λοιπον και μην λετε υπερβολες..ειναι ενας πολυ καλος παιχτης και μια καλη μεταγραφη..αυτο!!τα Μελισσια ετοιμαζουν κινηση με πρωην διεθνη παιχτη που εχει αγωνιστει και στην ευρωλιγκα και περσι αγωνιζοταν στην β εθνικη...ε τι αλλο να πω.......;προσπαθει να τον κλησει!!!καλημερες!!

μαζι σου φιλαρακι το ειπα κ ποιο πανω....εδω αλλες ομαδες πηραν παιχτες απο β εθνικη κ γ εθνικη πολυ καλητερο απο τον συγκεκριμενο..πολυ αβαντα κ χωρις λογω... rolleyes.gif
podosfairofilosbasketikos
QUOTE (drpapas @ Aug 14 2014, 10:35 ) *
μαζι σου φιλαρακι το ειπα κ ποιο πανω....εδω αλλες ομαδες πηραν παιχτες απο β εθνικη κ γ εθνικη πολυ καλητερο απο τον συγκεκριμενο..πολυ αβαντα κ χωρις λογω... rolleyes.gif

Ειναι καλος παιχτης δεν λεω..αλλα ως εκει,τα αλλα ειναι υπερβολες...
gspara
Ηρεμοι και χαλαροι ειμαστε.Δεν νομιζω οτι ειναι τοσο κακο να εκφραζουμε τις προσωπικες μας αποψεις και προτιμησεις.
Αν θεωρειται οτι ειναι υπερβολικο,οκ δεκτο.Καμμια αβαντα και για κανεναν.Αρκει να εκφραζομαστε με σεβασμο και χωρις προσβλητικο υφος.
Εγω προσωπικα υποστηριζω ολες τις ομαδες τις κατηγοριας.Αυθορμητα μεσα στον αγωνα μπορει να συμπαθησω καποια ομαδα η καποιον παιχτη,γιατι πχ εκανε ηρωικη βουτια να σωσει μια χαμενη μπαλα.
Και για τον Χρονοπουλο εχω γραψει και για τον Τρικαλιωτη και για παρα πολλους.

Ετσι κι'αλλιως ολοι εδω για μπασκετ μιλαμε blove.gif
podosfairofilosbasketikos
Συμφωνω απολυτα ειλικρινα..δεν ειπα πως δεν ειναι καλος παιχτης ουτε πως τον αβανταρεις..ισα ισα απ τα γραπτα σου φαινεται πως η αποψη ειναι προσωπικη και σεβαστη..διαφωνω στην υπερβολη..θεωρω πως ειναι ενας πολυ καλος παιχτης που θα βοηθησει τον απολλωνα στο να πετυχει την ανοδο..ποτε δεν θα προσβαλλω αθλητη η προπονητη γιατι δεν ειναι σωστο να συμβαινει και στο κατω κατω ποιος ειμαι εγω που θα το κανω;λεω απλα την αποψη μου με σεβασμο στον καθεναν..
gspara
QUOTE (podosfairofilosbasketikos @ Aug 14 2014, 11:25 ) *
Συμφωνω απολυτα ειλικρινα..δεν ειπα πως δεν ειναι καλος παιχτης ουτε πως τον αβανταρεις..ισα ισα απ τα γραπτα σου φαινεται πως η αποψη ειναι προσωπικη και σεβαστη..διαφωνω στην υπερβολη..θεωρω πως ειναι ενας πολυ καλος παιχτης που θα βοηθησει τον απολλωνα στο να πετυχει την ανοδο..ποτε δεν θα προσβαλλω αθλητη η προπονητη γιατι δεν ειναι σωστο να συμβαινει και στο κατω κατω ποιος ειμαι εγω που θα το κανω;λεω απλα την αποψη μου με σεβασμο στον καθεναν..

Δεν πηγαινε για σενα αυτο που εγραψα για σεβασμο.Γενικο ηταν.
Το υπερβολικος το δεχομαι.Πολλες φορες πιανω τον εαυτο μου να ενθουσιαζεται ευκολα.

Ο Παντσιος ειναι πολυτελεια για την κατηγορια.Απο κει και περα υπαρχουν και αλλοι παραγοντες οπως η προσαρμογη,το κλιμα και η χημεια σε μια ομαδα.
gspara
QUOTE (gspara @ Aug 13 2014, 22:58 ) *
Nα δουμε πως θα εμφανιστει ο Αρης με την αλλαγη προπονητη.Πολυ σημαντικη η παραμονη Χρονοπουλου που μαζι με την επιστροφη του Ντανα δημιουργουν ενα διδυμο-φωτια που θα τραβηξει το σκοραρισμα.Δεν ξερω τι θα κανει στους ψηλους.
Το Γαλατσι ερωτηματικο,εχει ανακοινωσει μονο 4 παιχτες.
Εγω θα πονταρα δυνατα και στην Ηλιουπολη που κρατησε τον κορμο και με Κουτσουβα-Λυγγεριδη δυναμωσε πολυ.

Να διορθωσω τον εαυτο μου,καθως απο εγκυρη παρεμβαση πληροφορηθηκα οτι ο Ντανας πηγε Παλατιανη.
podosfairofilosbasketikos
Ο Αρης δηλαδη ισως να ειναι χειροτερος απο περσι..εχασε παιχτες αρκετους κ δεν ενισχυθηκε..ως τωρα τουλαχιστον..και μια ερωτηση οποιος γνωριζει:ο Αγαπητος εμεινε στον Τριτωνα;
SpIlIoS3pts
Ο Αγαπητός αποχώρησε από τον Τρίτωνα...αν δεν κάνω λάθος θα αγωνιστεί στην Γ' ΕΣΚΑ με τον Φίλιππο Περιστερίου
jimbarca
QUOTE (SpIlIoS3pts @ Aug 14 2014, 22:55 ) *
Ο Αγαπητός αποχώρησε από τον Τρίτωνα...αν δεν κάνω λάθος θα αγωνιστεί στην Γ' ΕΣΚΑ με τον Φίλιππο Περιστερίου


Καλα ο Αγαπητος μετα τον Τριτωνα παει Γ' ΕΣΚΑ??????
Ξερει κανεις γιατι???
gspara
http://www.dafnidafniou.gr/news/news/208-new-roster.html
Το φετινο ροστερ της Δαφνης Δαφνιου.....


Οι παίκτες που παρέμειναν στην ομάδα:


Ασπρόπουλος Αδάμ
Ζαφειρακόπουλος Γιάννης
Μάουνης Νίκος
Νικολετάκης Δημήτρης
Πολίτης Θεόδωρος
Ρήγγας Νίκος
Ρήγγας Κώστας


Οι μεταργαφές:


Βοϊδήλος Παναγιώτης (από ΓΣΑΑ)
Γκίνης Στέλιος (από Ζωγράφου)
Λύρρος Τριαντάφυλλος (από Δία)
Ρόης Βαγγέλης (από Δία)
Σκούταρης Χάρης (από Απόλλωνα)
Τασούλας Χρήστος ( από Άρη Πετρ.)
Τσατσάνης Δημήτρης (από ΓΣΑΑ)


Προπονητής της ομάδας είναι ο coach Μάριος Δεσποτάκης με βοηθό την coach Μέμη Δελώτη.
lord
[quote name='gspara' date='Aug 18 2014, 15:21 ' post='682069']
http://www.dafnidafniou.gr/news/news/208-new-roster.html
Το φετινο ροστερ της Δαφνης Δαφνιου.....


Οι παίκτες που παρέμειναν στην ομάδα:


Ασπρόπουλος Αδάμ
Ζαφειρακόπουλος Γιάννης
Μάουνης Νίκος
Νικολετάκης Δημήτρης
Πολίτης Θεόδωρος
Ρήγγας Νίκος
Ρήγγας Κώστας


Οι μεταργαφές:


Βοϊδήλος Παναγιώτης (από ΓΣΑΑ)
Γκίνης Στέλιος (από Ζωγράφου)
Λύρρος Τριαντάφυλλος (από Δία)
Ρόης Βαγγέλης (από Δία)
Σκούταρης Χάρης (από Απόλλωνα)
Τασούλας Χρήστος ( από Άρη Πετρ.)
Τσατσάνης Δημήτρης (από ΓΣΑΑ)


Προπονητής της ομάδας είναι ο coach Μάριος Δεσποτάκης με βοηθό την coach Μέμη Δελώτη.
[/quote


Πολυ δυνατη ομαδα για τη κατηγορια! Δεν ξερω αν υπαρχει καποια που να μπορει να τη κοντραρει! Ισως δυο τρεις ομαδες να προσπαθησουν!!
drpapas
Το Γαλάτσι πήρε σμαγκιν...Αμα το γράφω σωστά.
SpIlIoS3pts
Θεωρώ ότι η Παλατιανή με τις μεταγραφές των:
Φιλίππου από Μάνδρα
Λίτσος από Μάνδρα
Κακολύρης από Τρίτωνα
Γρηγοράκος από ΑΟΝΑ
Τζαγκαράκης από Άγιο Θωμά

συν τις παραμονές 2-3 αξιόπιστων παιχτών από πέρυσι, ίσως και βάσει ρόστερ να είναι αν όχι καλύτερη τουλάχιστον ισάξια με την Δάφνη. Την διαφορά για μένα θα την κάνει ο προπονητής και η έδρα.
drazen 3
Γρηγορακος δεν γυρισε Τραχωνες?
lord
QUOTE(drazen 3 @ Aug 21 2014, 15:42 ) *
Γρηγορακος δεν γυρισε Τραχωνες?

Αν θυμαμαι καλα απο προηγουμενα ποστ νομιζω πως στη Παλατιανη εχει κλησει ο Ντανας απο αρη πετρουπολης! Ο Γρηγορακος οντως επεστρεψε Τραχωνες!
BROWN
QUOTE(lord @ Aug 21 2014, 17:56 ) *
Αν θυμαμαι καλα απο προηγουμενα ποστ νομιζω πως στη Παλατιανη εχει κλησει ο Ντανας απο αρη πετρουπολης! Ο Γρηγορακος οντως επεστρεψε Τραχωνες!

Στην Παλατιανή έχει κλείσει ο Ντανάς απο τον ΑΡΗ .Έχεις δίκιο. Έξυπνη μεταγραφή.
Κι εγώ πιστεύω οτι η Παλατιανή έχει μπεί πολύ δυνατά . Το είχα γράψει πριν αρκετό καιρό. Θα δυσκολευτεί πολύ η Δάφνη και οι άλλες ομάδες, αλλά πιστεύω οτι θα γίνουν ωραία παιχνίδια σε αυτόν τον όμιλο. Μόνο που νομίζω οτι την τελευταία ισχυρότατη μεταγραφή την άφησε για το τέλος. Έμαθα οτι την ομάδα θα την γυμνάζει ο Γλεντής σε συνεργασία με τον coach Μανώλη Παπανδρέου.
Γλεντής=εγγύηση . Πραγματικά πολύ καλός. Γυμνάζει ομάδες Β και Γ εθνική κυρίως.
Ξέρει κανείς στον άλλο όμιλο τα φαβορί?
SpIlIoS3pts
QUOTE(BROWN @ Aug 22 2014, 00:25 ) *
Στην Παλατιανή έχει κλείσει ο Ντανάς απο τον ΑΡΗ .Έχεις δίκιο. Έξυπνη μεταγραφή.
Κι εγώ πιστεύω οτι η Παλατιανή έχει μπεί πολύ δυνατά . Το είχα γράψει πριν αρκετό καιρό. Θα δυσκολευτεί πολύ η Δάφνη και οι άλλες ομάδες, αλλά πιστεύω οτι θα γίνουν ωραία παιχνίδια σε αυτόν τον όμιλο. Μόνο που νομίζω οτι την τελευταία ισχυρότατη μεταγραφή την άφησε για το τέλος. Έμαθα οτι την ομάδα θα την γυμνάζει ο Γλεντής σε συνεργασία με τον coach Μανώλη Παπανδρέου.
Γλεντής=εγγύηση . Πραγματικά πολύ καλός. Γυμνάζει ομάδες Β και Γ εθνική κυρίως.
Ξέρει κανείς στον άλλο όμιλο τα φαβορί?


Δεν έχουν κινηθεί πολύ θεαματικά οι ομάδες στον άλλον όμιλο. Ωστόσο με όσα έχουν πάρει τα αφτιά μου, για πάνω θεωρητικά θα πάνε Ταύρος, Πρωτέας, Θεμιστοκλής και πιθανόν Αμπελόκηποι. Χωρίς να είναι κάτι απόλυτο ή 100% σίγουρο, διότι ακούστηκαν λίγα μεταγραφικά ξαναλέω για τον όμιλο αυτό...
BROWN
QUOTE(SpIlIoS3pts @ Aug 22 2014, 00:35 ) *
Δεν έχουν κινηθεί πολύ θεαματικά οι ομάδες στον άλλον όμιλο. Ωστόσο με όσα έχουν πάρει τα αφτιά μου, για πάνω θεωρητικά θα πάνε Ταύρος, Πρωτέας, Θεμιστοκλής και πιθανόν Αμπελόκηποι. Χωρίς να είναι κάτι απόλυτο ή 100% σίγουρο, διότι ακούστηκαν λίγα μεταγραφικά ξαναλέω για τον όμιλο αυτό...

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την ενημέρωση.
jimbarca
QUOTE (SpIlIoS3pts @ Aug 22 2014, 00:35) *
Δεν έχουν κινηθεί πολύ θεαματικά οι ομάδες στον άλλον όμιλο. Ωστόσο με όσα έχουν πάρει τα αφτιά μου, για πάνω θεωρητικά θα πάνε Ταύρος, Πρωτέας, Θεμιστοκλής και πιθανόν Αμπελόκηποι. Χωρίς να είναι κάτι απόλυτο ή 100% σίγουρο, διότι ακούστηκαν λίγα μεταγραφικά ξαναλέω για τον όμιλο αυτό...


Φιλε μου ο Αιολος μια χαρα κινησεις εχει κανει.... Με κορυφαια την αποκτηση του Κλημη.
Και επισης εχει παρει Σωτηριαδη, Βογιατζογλου, Θεοχαρη, Αφαλιδη και συνεχιζουν Σπυριδακης, Χαλαρης και Γιοβας.
gspara
QUOTE (jimbarca @ Aug 22 2014, 16:16 ) *
Φιλε μου ο Αιολος μια χαρα κινησεις εχει κανει.... Με κορυφαια την αποκτηση του Κλημη.
Και επισης εχει παρει Σωτηριαδη, Βογιατζογλου, Θεοχαρη, Αφαλιδη και συνεχιζουν Σπυριδακης, Χαλαρης και Γιοβας.

Eτσι σε θελω παιχταρα μου..αγριεμενο απο τωρα shot.gif
Απο την στιγμη που ο Αιολος καλυψε με ποιοτικες προσθηκες το περσινο κενο που ειχε με το μικρο βαθος παγκου,ξεκιναει την σεζον σαν ισχυρο φαβορι.Το βασικοτερο απο ολα να υπαρχει υγεια και να σταματησει η καταρα της περασμενης χρονιας.Υγεια βεβαια και για ολες τις ομαδες.

Θα συμφωνησω κι'εγω με τα πολυ ωραια σχολια των φιλων παραπανω.
Δαφνη με Δεσποτακη στον παγκο,Γκινη στο 1,Ρωη στο 2,Σκουταρη-Τασουλα διδυμο ψηλων, και Τσατσανη-Βοιδηλο απο Αγιους Αναργυρους δειχνει ασταματητη.Πολυ καλη κινηση και ο νεαρος ταλαντουχος Λυρρος απο τον Δια.
Απο κοντα Παλατιανη με τις εντυπωσιακες μεταγραφες που αναφερθηκαν παραπανω,ενω κρατησε και αρκετους παιχτες απο την περσινη σεζον(Κατριβανος-Καρτσουνης-Μαυρακης-Μικελης....).

Να προσθεσω και τον Νικηφορο που κρατησε τον Τζιωτη και προσθεσε Ασημενιο διπλα στον Κουτσουμπακο.
Θα πονταρω και στην διαχρονικη αξια της ΕΦΟΑ.Ειμαι σιγουρος οτι ο κοουτς Σεντουκας θα παραταξει και παλι ισχυρο συνολο που αν καταφερει να 'μαζεψει' και λιγες προπονησεις παραπανω θα παει για ψηλα.

bball.gif Κατεβαινω μια κατηγορια καθως ο νεοφωτιστος Κυψελιακος ανακοινωσε το φετινο του ροστερ....

Παρεμειναν
Καναβός Γεώργιος
Ράπτης Βαγγέλης
Χρόνης Ιωάννης
Μάνθας Κωνσταντίνος
Σπυρόπουλος Σπυρος
Τόλιας Δημήτριος
Βαγγέλης Θάνος
Ορλώφ Ιωάννης
Παναγόπουλος Κωνσταντίνος
Παναγόπουλος Ιωάννης
Τσιλιγιάννης Μαρίνος
Κουλούρης Παναγιώτης

Αποκτηθηκαν
Καλογερόπουλος Θεόδωρος (από Πανελλήνιο)
Βαρθολομαίος Μίλτος (από Κερκυρα'ι'κό)
Τσάμης Αναστάσιος (από Κερκυρα'ι'κο)
Λαγγουράνης Κωνσταντίνος (από Τύρων Αγ. Θεοδώρων)
Πανουργιάς Ιάσωνας (ελεύθερος)
Κουτρούλης Παύλος (από Τριφυλλιακό Πολυδρόσου)
souidos
Και ο Αγιος Θωμας αναμενεται να παρουσιαστει ισχυρος,με τις μεταγγραφες Παρδαβελα και Διολετη και σε συνδυασμο με την παραμονη του Ιατρου,ισως κοιταξει για ψηλα..
gspara
QUOTE (souidos @ Aug 23 2014, 08:25 ) *
Και ο Αγιος Θωμας αναμενεται να παρουσιαστει ισχυρος,με τις μεταγγραφες Παρδαβελα και Διολετη και σε συνδυασμο με την παραμονη του Ιατρου,ισως κοιταξει για ψηλα..

Ωραιος φιλε μου....δεν ηξερα για Παρδαβελα...ωραιο διδυμο θα κανει με Διολετη.
souidos
QUOTE (gspara @ Aug 23 2014, 08:41 ) *
Ωραιος φιλε μου....δεν ηξερα για Παρδαβελα...ωραιο διδυμο θα κανει με Διολετη.

Μπορει να ειναι και οι δυο μεγαλοι ηλικιακα,αλλα για την κατηγορια ειναι οτι πρεπει, νομζω πως θα ειναι απ τα καλυτερα διδυμα ψηλων...
SpIlIoS3pts
QUOTE(souidos @ Aug 23 2014, 11:45 ) *
Μπορει να ειναι και οι δυο μεγαλοι ηλικιακα,αλλα για την κατηγορια ειναι οτι πρεπει, νομζω πως θα ειναι απ τα καλυτερα διδυμα ψηλων...


Θεμιστοκλής θα είναι αρκετά καλός και με στόχο playoff και ότι καλύτερο γίνεται. Παρέμειναν Κρητικός, Ζαφειρόπουλος, Διαμαντής, Νικολούσιος, Κόκκαλης και κάποιοι μικροί και προτέθηκαν Λαρεντζάκης από Διαγόρα, Τσενές, Μουρίκης από Δάφνη Χαιδαρίου (δεν είμαι 100% σίγουρος), Ντόκας (ψηλός 2.02, ανήκει σε Αιγάλεω ΑΟ), και πάει για μια έκπληξη με παίχτη από ομάδα Γ' Εθνικής με παραστάσεις από κλιμάκια Εθνικής Εφήβων. Δεν τους λες και κακούς!
allen10
παιδια ενημερωτικα ποια ειναι τα φαβορι για ανοδο απο β εσκα? Δαφνη και Παλατιανη ακουω οτι εχουν καλες ομαδες και οτι η Δαφνη ψαχνει αλλη μια μεταγραφη για να κλεισει ροστερ....
gspara
QUOTE (allen10 @ Aug 25 2014, 11:24 ) *
παιδια ενημερωτικα ποια ειναι τα φαβορι για ανοδο απο β εσκα? Δαφνη και Παλατιανη ακουω οτι εχουν καλες ομαδες και οτι η Δαφνη ψαχνει αλλη μια μεταγραφη για να κλεισει ροστερ....

ακομα δεν ξερουμε τις κινησεις ολων των ομαδων....αυτες που εχουν αναφερθει παραπανω θα ειναι λογικα στα φαβορι για ανοδο.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.