Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Συναυλιες 2008..
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2
apkat
Γενικα παιζουν παλι φετος πολλα ονοματα..

Αυριο αν δεν κανω λαθος ειναι στον Λυκαβητο ο Νοφλερ των dire straits..Φανταζομαι θα ναι καπως ακριβος βεβαια.Αν καταφερω να μπω τσαμπα θα παω..

http://www.musiccorner.gr/synaylies.html.Προγραμμα για τις φετινες συναυλιες..
nikolas12
Στη Μαλακασα την Τεταρτη 25 Ιουνιου εχει τους Linkin Park.Θα παει κανεις σας;Συμφωνει κανεις πως η αφισες της συναυλιας ειναι τρομερες;
Gravedigger
Θα πάω εγώ LP.Οι αφίσες όμως είναι χάλια όπως και τα εισιτήρια.Αν μου το έλεγαν θα έφτιαχνα καλύτερα! smile.gif
sporting b.c.
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΥΝΑΥΛΙΩΝ ΒΑΣΙΛΗ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ - ΧΡΗΣΤΟΥ ΘΗΒΑΙΟΥ - ΣΑΚΗ ΜΠΟΥΛΑ

ΙΟΥΝΙΟΣ -ΙΟΥΛΙΟΣ

4/6 Κύπρος - Λεμεσός

6/6 Πύλη Αξιού
7/6 Πύλη Αξιού - τελευταία παράσταση

8/6 Κιλκίς

13/6 Πτολεμαΐδα

19/6 Γιάννενα

20/6 Τρίκαλα

21/6 Λάρισα

22/6 Ευοσμος Θεσσαλονίκης (Γήπεδο αγροτικού αστέρα)

24/6 Βύρωνας !!! (μαζί και ο Γιάννης Ζουγανέλης)

26/6 Καρδίτσα

28/6 Ελευσίνα

1/7 Κύπρος - Λευκωσία

2/7 Κύπρος - Πάφος

3/7 Κύπρος (έκπληξη!!)

5/7 Μουδανιά ( Χαλκιδική)

Καλή αρχή και καλό καλοκαίρι!

Για αλλαγές στο πρόγραμμα ή για προσθήκες συναυλιών μείνετε συντονισμένοι στα επίσημα νέα της ιστοσελίδας!

VASILISP.COM
dizzy_fingers
Μόλις πήραμε εισιτήρια για ejekt icon_joy.gif!!

Θα πάμε τελικά! w00t.gif

Spysta, keyser και όποιος άλλος ψήνεται, κανονίστε να κάνουμε εκεί ένα basketforum meeting biggrin.gif.
Das Kapital
11/6 O Νοτης εχει συναυλια στο Ηρακλειο! biggrin.gif
leelo15
Πριν μια βδομαδα πηγα στο Rock im park.
Παρολο που δεν ακουω ροκ εμεινα αφωνος...
Παρα πολυ κοσμος, οι Μεταλικα, σιγουρα αξιζε και με το παραπανω.
Keyser_Soze
QUOTE(leelo15 @ Jun 15 2008, 14:30 ) *
Πριν μια βδομαδα πηγα στο Rock im park.
Παρολο που δεν ακουω ροκ εμεινα αφωνος...
Παρα πολυ κοσμος, οι Μεταλικα, σιγουρα αξιζε και με το παραπανω.
Αν μου πεις ότι είδες και Rage Against The Machine και Prodigy, γίνεσαι το νέο μου είδωλο... w00t.gif
leonkalf
Την ερχόμενη Τρίτη 23/6 μάλλον θα είμαι στη συναυλία της Χάρις Αλεξίου στο Πέραμα
αεκτζού
QUOTE(dizzy_fingers @ Jun 15 2008, 10:45 ) *
Μόλις πήραμε εισιτήρια για ejekt icon_joy.gif !!

Θα πάμε τελικά! w00t.gif

Spysta, keyser και όποιος άλλος ψήνεται, κανονίστε να κάνουμε εκεί ένα basketforum meeting biggrin.gif .


Δηλαδή εγώ δεν μετράω που έχω πάρει ήδη εισητήριο;;;

Γρρρρρρ
#13.
Θα συνιστούσα και το δίδυμο Def Leppard - Whitesnake στις 1/7 στο Καραισκάκη.

Εγώ (έχοντας μεγαλώσει με τους Leps) θα είμαι σίγουρα εκεί και από νωρίς!

Και η παρέα του Coverdale επίσης δε μας χαλά καθόλου!
Pierce
φωνη σαν του david δεν υπαρχει αλλη καμια cool.gif , αλλωστε ο ωκεανος ειναι βαθυς. Και αν δεν εχεις και τον αερα μαζι σου, κλαφτα... ετσι δεν ειναι Νοτη; smiley.gif
Το να ακουσεις τον david να ουρλιαζει live θα ειναι εμπειρια once of a lifetime


edit: φτιαχτηκα τωρα, παω να βαλω whitesnake laugh.gif
spysta
QUOTE(dizzy_fingers @ Jun 15 2008, 09:45 ) *
Μόλις πήραμε εισιτήρια για ejekt icon_joy.gif!!

Θα πάμε τελικά! w00t.gif

Spysta, keyser και όποιος άλλος ψήνεται, κανονίστε να κάνουμε εκεί ένα basketforum meeting biggrin.gif.

θυμισε μου λιγο ποτε ειναι ρε Σπυρο ??
Την τρελα μου με την κολοεξεταστικη και τον κολοσεισμο που μας καθυστερησε!!!!!!!!!! angry_red.gif
Ηδη εχασα Linkin Park
dizzy_fingers
Είναι το μεθεπόμενο σάββατο 29 Ιουνίου.
Ψήσου κι έλα biggrin.gif.


Και κάποιος άλλος (άλλη) ήταν να έρθει αλλά δε μπορώ να θυμηθώ ρε γμτ 39.gif ...αν το έγραφε και στο φόρουμ να το θυμηθώ rolleyes.gif.
Από α- άρχιζε το όνομά της...


tongue.gif
thrylos7
QUOTE
Το να ακουσεις τον david να ουρλιαζει live θα ειναι εμπειρια once of a lifetime


Καλά όλα τ' άλλα, μαγεία, εντυπωσιακή παρουσία, φοβερά τραγούδια κλπ μ' ένα γκρουπ που πραγματικά τα σπάει (η τωρινή σύνθεση), αλλά γι' αυτό που λες μην είσαι και τόσο σίγουρος... laugh.gif
Air Kef
Βασιλης Παπακωνσταντινου-Χρηστος Θηβαίος-Σακης Μπουλάς-Γιαννης Ζουγανέλης τo Σάββατο στην Λάρισα με πιθανότητα οι Ανευ Όρων (εχω ποστάρει τον "frontman" τους σε σολο στο τοπικ της μουσικής") να κανουν support. 38.gif icon_joy.gif
B for Basketball
QUOTE(Air Kef @ Jun 17 2008, 19:35 ) *
Βασιλης Παπακωνσταντινου-Χρηστος Θηβαίος-Σακης Μπουλάς-Γιαννης Ζουγανέλης τo Σάββατο στην Λάρισα με πιθανότητα οι Ανευ Όρων (εχω ποστάρει τον "frontman" τους σε σολο στο τοπικ της μουσικής") να κανουν support. 38.gif icon_joy.gif

Nomizω οι ιδιοι θα ερθουν αργοτερα στο θεατρο βραχων....
Καλα μια χαρα ειμαι εδω στην κατοικια μου....
Τωρα ακουω τις συναυλιες απο τα βραβεια του mad στην ταρατσα μου tongue.gif biggrin.gif
apkat
Eγω παντως που ειχα δει τους Whitesnake πριν 2 χρονια δεν ειχα εντυπωσιαστει για να πω την αληθεια μου.. sad.gif
spysta
QUOTE(dizzy_fingers @ Jun 17 2008, 18:59 ) *
Είναι το μεθεπόμενο σάββατο 29 Ιουνίου.
Ψήσου κι έλα biggrin.gif.
Και κάποιος άλλος (άλλη) ήταν να έρθει αλλά δε μπορώ να θυμηθώ ρε γμτ 39.gif ...αν το έγραφε και στο φόρουμ να το θυμηθώ rolleyes.gif.
Από α- άρχιζε το όνομά της...
tongue.gif

πφφφφφ sad.gif .. δεν θα εχω τελειωσει με την εξεταστικη ρε .. γιατι λογικα θα μας παει ως 2-3 Ιουλιου ..επειδη μετα το σεισμο καθυστερησαμε να ξεκινησουμε δυο μερουλες .. θα το τσεκαρω παντως να δω αν προλαβαινω να ερθω και να ξανακατεβω στα καπακια .. τσπ θα σε ενημερωσω και ελπιζω να τα καταεφερω smile.gif
ios
Πολλά και ενδιαφέροντα τα live φέτος το καλοκαίρι στην Ελλάδα και τα σκαγα κανονικά για να πάω στο ejekt την μία μέρα του rw σίγουρα, όπως και στους LP, αλλά σε κάποια φάση ανακάλυψα αυτό

http://rockwerchter.be/RW2008/site/index.asp

Kαι με το lineup που υπάρχει αλλά και την απίστευτα χαμηλή τιμή για festival 4 ημερών (200 μαζί με camping), άλλαξαν τα πλάνα.

Άλλοι wercther-ιστες around?
Keyser_Soze
Η 3η (με Editors, Kings Of Leon, Sigur Ros και Radiohead) και η 4η μέρα (με Raconteurs, Kaiser Chiefs, Beck και dEUS) κωλολένε αλλά μάλλον απίθανο να παρευρεθώ. Πάντως καλή φάση θα είναι αφού είναι και φθηνά. Περιμένουμε εντυπώσεις ios.
thrylos7
QUOTE
Eγω παντως που ειχα δει τους Whitesnake πριν 2 χρονια δεν ειχα εντυπωσιαστει για να πω την αληθεια μου..


Ναι ε; Περίεργο... Ίσως ανέμενες ιδιαίτερα τους Scorpions.. tongue.gif
Θεσ/νίκη πάντως ο DC και η παρέα του έκλεψαν τις εντυπώσεις κι αυτό πέρα από υποκειμενικό, είναι και αντικειμενικό... Για Αθήνα δεν είχα διαβάσει να πω την αλήθεια...

Εξάλλου, αν ένα είναι το δυνατό σημείο των Whitesnake, ανέκαθεν, αυτό είναι τα live τους...
apkat
Oχυ κυριως για τους Whitesnake ειχα παει.Αλλωστε τους Σκορπιονς τους ειχα δει ηδη αρκετες φορες.Τι να σου πω;;Δεν ηταν και κακοι αλλα σιγουρα δεν με εντυπωσιασαν..Πολυ μετριο λαιβ γενικα μου ειχε φανει.Ευτυχως ειχα μπει και τσαμπα.. biggrin.gif biggrin.gif
#13.
QUOTE(apkat @ Jun 18 2008, 00:51 ) *
Oχυ κυριως για τους Whitesnake ειχα παει.Αλλωστε τους Σκορπιονς τους ειχα δει ηδη αρκετες φορες.Τι να σου πω;;Δεν ηταν και κακοι αλλα σιγουρα δεν με εντυπωσιασαν..Πολυ μετριο λαιβ γενικα μου ειχε φανει.Ευτυχως ειχα μπει και τσαμπα.. biggrin.gif biggrin.gif


Η αλήθεια είναι ότι μπορούσαν και καλύτερα, τους έχω δει τρεις φορές και ήταν η χειρότερη...Κάτι είχε ακουστεί ότι δεν τους 'έδωσαν' καλό ήχο για να μην κοντράρουν τους Scorpions.

Όσον αφορά τους Leppard, για έναν οχι φανατικό το αν θα του αρέσουν θα εξαρτηθεί από το σε τι 'φωνητική' βραδιά θα βρεθεί ο Joe Elliott. H παρουσία του σαν frontman είναι εξαιρετική, το τραγούδια τα παίζουν πολύ πιο δυνατά και ’σκληρά’ σε σχέση με τα cd, το γκρουπ έχει πάντα κέφι και είναι επαγγελματίες αλλά η φωνή του εδώ και χρόνια έχει προβλήματα από τα ουρλιαχτά των 80s και κουράζεται εύκολα.

Για μένα που είμαι πωρωμένος βέβαια και στη νοηματική να τραγουδήσει καλά θα περάσω... smiley.gif
thrylos7
QUOTE
Η αλήθεια είναι ότι μπορούσαν και καλύτερα, τους έχω δει τρεις φορές και ήταν η χειρότερη...Κάτι είχε ακουστεί ότι δεν τους 'έδωσαν' καλό ήχο για να μην κοντράρουν τους Scorpions.


H διαφορά στον ήχο ισχύει πράγματι...

Όχι ότι στους Scorpions μ' ενθουσίασε, ήταν πάρα πάρα πολύ δυνατός, με αποτέλεσμα η ακοή μου ν' αντιμετωπίζει πρόβλημα τις 2 επόμενες μέρες (όχι απλά ...τζιτζίκια)
Igor
QUOTE(Keyser_Soze @ Jun 17 2008, 13:16 ) *
Αν μου πεις ότι είδες και Rage Against The Machine και Prodigy, γίνεσαι το νέο μου είδωλο... w00t.gif


Καποιο φιλοι μου πηγαν Αυστρια στο ΝΟVAROCK!!

Εκει ειδαν Rage Against the Machine !!!! ΖΗΛΕΥΩ..... sad.gif
Papaloukas 4 ever
QUOTE(#13. @ Jun 18 2008, 08:47 ) *
Η αλήθεια είναι ότι μπορούσαν και καλύτερα, τους έχω δει τρεις φορές και ήταν η χειρότερη...Κάτι είχε ακουστεί ότι δεν τους 'έδωσαν' καλό ήχο για να μην κοντράρουν τους Scorpions.

Όσον αφορά τους Leppard, για έναν οχι φανατικό το αν θα του αρέσουν θα εξαρτηθεί από το σε τι 'φωνητική' βραδιά θα βρεθεί ο Joe Elliott. H παρουσία του σαν frontman είναι εξαιρετική, το τραγούδια τα παίζουν πολύ πιο δυνατά και ’σκληρά’ σε σχέση με τα cd, το γκρουπ έχει πάντα κέφι και είναι επαγγελματίες αλλά η φωνή του εδώ και χρόνια έχει προβλήματα από τα ουρλιαχτά των 80s και κουράζεται εύκολα.

Για μένα που είμαι πωρωμένος βέβαια και στη νοηματική να τραγουδήσει καλά θα περάσω... smiley.gif


Τους περιμένω και εγω πως και πως. Τους είχα δει βέβαια και πριν από 10 χρόνια στην Αγγλία, αλλά από ότι μαθαίνω, κάθε χρόνο είναι όλο και καλύτεροι. Ειδικά δε το σετ που θα παίξουν μάλλον θα μας αποζημιώσει, μιας και παίζουν όλα σχεδόν τα παλιά τους καλά τραγούδια. See U there
Air Kef
Χθες πηγα στους Παπακωνσταντίνου,Θηβαιο,Μπουλά,Ζουγανέλη το περίμενα πολύ καιρό.


Σε γενικές γραμμές νομίζω ήταν αρκετά καλά,αν και οχι αυτό που περίμενα. Ο Παπακωνστ εμφανίστηκε σχετικά λίγο στην σκηνή,είπε λιγότερο απο 12 τραγούδια,κάποια από αυτά 'ποτ πουρί' και αυτό ειναι που με ξενέρωσε καθώς ειχα προετοιμαστεί για να τον απολαύσω περισσότερο. Το ίδιο και ο Θηβαίος,αυτός ειπε μονος του 7-8 και πολλά λέω.

Έκπληξη μου προκάλεσε ο Μπουλάς καθώς η φωνή του ήταν εκπληκτικά ωραία,τραγούδησε κυρίως Μαχαιρίτσα,ενώ ο Ζουγανέλης παραμένει ένας αυθεντικός σόουμαν,με ανάλογα εύθυμα τραγούδια,συνεχής επικοινωνία με το κοινό και αρκετή διάθεση για μαλακία. biggrin.gif
Μαζί με τον Μπουλά κάνουν και ενα "νουμεράκι" και γενικώς συνθέτουν ενα δίδυμο που βγάζει πολύ γέλιο.

Κάτι τελευταίο,ο Παπακωνσταντίνου ειχε κ τα γενέθλια του χθες,του έβγαλαν τούρτα on stage, και με αφορμή αυτό να πω πόση εντύπωση μου κάνει ότι παρόλη την ηλικία του,η φωνή του δεν έχει αλλοιωθεί στο ελάχιστο.
Ελπίζω να παραμείνει έτσι για πάντα.

Τοπ στιγμή το "Πριν το τέλος",ένα πραγματικά καταπληκτικό,μοναδικό τραγούδι και το κλασσικό "Ελλάς" που έγινε ενας μικροπανικός στο μαγαζί.
LFO
2/8 Iron maiden's gonna get you , no matter how far.....
apkat
Tους ειχα δει τους maiden πριν 3-4 χρονια στην μαλακασσα.Αλλα ειχα πεσει σε σχετικα κακη συναυλια αφου τοτε προμοταραν το dvd early days και παιζαν τραγουδια μονο απο τους 4 πρωτους δισκους.Τραγουδαρες βεβαια αλλα δεν ακουστηκαν κομματια απο δισκους oπως το powerslave, 7th son of a 7th son,somewhere in time, Fear of the dark και αλλα καλα.βεβαια παιξαν τραγουδια που δεν παιζουν σχεδον ποτε οπως το μεγαλο phantom of the opera.Ειναι σιγουρα εμπειρια και οποιος ειναι φαν καλο ειναι να τους δει μια φορα στην ζωη του.Εγω δεν νομιζω βεβαια να ξαναπαω.. biggrin.gif
LFO
τωρα θα παιξουν απο τα πρωτα αλμπουμ , αλλωστε λεγεται "somewhere back in time" tour.
apkat
Ε φανταζομαι δεν θα παιξουν μονο απο τα 4 πρωτα παλι.Λογικα θα φτασουν μεχρι τα 90's που βγαινει το Fear of the dark.Παντως και ετσι οπως λεγεται το τουρ σημαινει οτι θα παιξουν τουλαχιστον μεχρι το somewhere in time που ειναι δισκος του 86(η μηπως 88 39.gif) αν θυμαμαι καλα.Γενικα φανταζομαι οτι ολες τις επιτυχιες θα τις παιξουν.Τωρα ανα αποφυγουν τους δικσους μετα το 2000 δεν νομιζω να παρεξηγηθει και κανενας.. biggrin.gif
Keyser_Soze
Πήρα εισιτήρια Λίνκιν Παρκ (25/6) και Τζέιμς (28/6)!!!!
wav.gif wav.gif wav.gif
Keyser_Soze
Πήγα χθες στην, και καλά, "συναυλία της χρονιάς".
Μόνο αυτό δεν ήταν. Χιλιόμετρα μακριά από αυτόν τον χαρακτηρισμό.
Πρώτα απ' όλα να εξηγηθώ για να μην παρεξηγηθώ: Δεν πήγα στη συναυλία ως φαν των Λίνκιν Παρκ (γιατί δεν είμαι) αλλά ως ένας αντικειμενικός φαν της ροκ μουσικής που έχει ακούσει αρκετά και το συγκεκριμένο συγκρότημα.

Τα θετικά: Πολύ όρεξη από τα μέλη του γκρουπ, εξαιρετικός ήχος (ίσως και ο καλύτερος που έχω ακούσει σε συναυλία) και ικανοποιητική σέτλιστ.

Αρνητικά: 1. Μετριότατο σόου. Περίμενα πολύ περισσότερα από μία μπάντα όπως οι Λίνκιν Παρκ. Καμία έκπληξη και τίποτα ενδιαφέρον πέρα από ένα απλό, μεγαλό μπάνερ. Σκέφτομαι ας πούμε το σόου των Μέιντεν πριν 1-2 χρόνια και αν και η συναυλία γενικότερα δεν μου άρεσε, τα σκηνικά έσπερναν. Δεν ζήταγα τα ίδια φυσικά αλλά κάτι παραπάνω από αυτό που είδα σίγουρα.
2. Καλούτσικος φωτισμός. Από τη στιγμή που το σόου είναι ελλιπές, αν και τα φώτα ήταν αρκετά καλά, περίμενα ακόμα περισσότερα "τρικ".
3. Η φάση που μπήκαν τα "ελαφρά" τραγούδια και όσο διήρκησε αυτή, παραήταν ξενέρωτη. Ειλικρινά άρχισα να χασμουριέμαι. Και το κακό είναι ότι και ο περισσότερος κόσμος γύρω μου αντέδρασε το ίδιο. Εξαίρεση για μένα το Breaking The Habit που το λατρεύω και το τραγούδησα, αλλά και πάλι νόμιζα ότι γούσταρα μόνος μου και σ' αυτό.
4. Περίμενα πολύ περισσότερη ενέργεια από τον κόσμο. Εκτός από το εναρκτήριο One Step Closer και το φινάλε Faint, που έγινε ένας χαμός, στα υπόλοιπα 19 τραγούδια που έπαιξαν διέκρινα μια γενική χαλάρωση.
5. Ακούσαμε για άλλη μια φορά τα εκνευριστικά κλισέ του τύπου: "Είστε το καλύτερο κοινό που είχαμε ποτέ". Πάντως όσο μαλάκας κι αν είναι ορισμένες φορές ο Κίναν των Τουλ, αυτές τις γραφικότητες ποτέ δεν τις έχει ξεστομίσει ούτε και θα τις ξεστομίσει. Έλεος πια. Δεν τρώμε κουτόχορτο.
6. Άπειρα πιτσιρίκια που μου θύμιζαν φαν κλαμπ της Βίσση έτσι όπως τσίριζαν.
7. Λίγα γκομενάκια και αυτά στα μισα μου χρόνια το πολύ (είμαι 24). Φλέρταρα για λίγο με μία δίπλα μου και στην τσίτα τελικά γλύτωσα από το Ηθών. Μα 13 χρονών;;;;
8. Πενήντα λεπτά καθηστέρηση. Υποτίθεται ότι θα έβγαιναν στις 9 και βγήκαν 9:50.
9. Εμετικό σαπόρτ. Είχαν και κακό ήχο και πόνεσαν τ' αυτιά μου.

Αυτά. Γενικότερα είχε τη φάση της η συναυλία (ίσως όπως κάθε συναυλία) και αν και πήγα με την καλύτερη διάθεση, μου φάνηκε πολύ "λίγη".
Θα ήθελα να πω ότι δεν κλαίω τα λεφτά μου, αλλά από τη στιγμή που εκεί που πάμε να μπούμε έρχεται ένα παλικάρι δίπλα μας, χωρίς εισιτήριο και μπαίνει με την δικαιολογία ότι δεν βρήκε, και είμαστε παρέα, και λείπει μόνο ένα, κτλ, και οι σεκιουριτάδες τον αφήνουν χωρίς καν να το σκεφτούν, ε, δεν μπορώ να πω... ζήλεψα λιγάκι.

Μέγιστη καφρίλα #1: Εκεί που έφυγαν οι Λίνκιν Παρκ και πριν γυρίσουν για το ενκορ, φωνάζαμε με έναν κολλητό, αντί για Λίνκιν Παρκ που φώναζε όλος ο κόσμος, ΣΑΟΥΘ ΠΑΡΚ! ΣΑΟΥΘ ΠΑΡΚ! Μας ακολούθησαν και μερικοί ακόμα γύρω μας.

Μέγιστη καφρίλα #2: Κατά τη διάρκεια της συναυλίας, υπήρχαν πολλά πιτσιρίκια που ανέβαιναν στις πλάτες φίλων τους. Όποιος ανέβαινε και είχε την ατυχία να κλείσει το οπτικό μου πεδίο, έτρωγε άπειρα μπουκαλάκια στο κεφάλι και κατέβαινε στι στιγμή. Πολύ γέλιο!!
Gravedigger
QUOTE(Keyser_Soze @ Jun 26 2008, 16:57 ) *
Πήγα χθες στην, και καλά, "συναυλία της χρονιάς".
Μόνο αυτό δεν ήταν. Χιλιόμετρα μακριά από αυτόν τον χαρακτηρισμό.
Πρώτα απ' όλα να εξηγηθώ για να μην παρεξηγηθώ: Δεν πήγα στη συναυλία ως φαν των Λίνκιν Παρκ (γιατί δεν είμαι) αλλά ως ένας αντικειμενικός φαν της ροκ μουσικής που έχει ακούσει αρκετά και το συγκεκριμένο συγκρότημα.

Σαν fan των LP (παλαιότερα κυρίως,αλλά και τώρα τους ακούω ευχάριστα) εντυπωσιάστηκα.

QUOTE(Keyser_Soze @ Jun 26 2008, 16:57 ) *
Τα θετικά: Πολύ όρεξη από τα μέλη του γκρουπ, εξαιρετικός ήχος (ίσως και ο καλύτερος που έχω ακούσει σε συναυλία) και ικανοποιητική σέτλιστ.

Θα συμφωνήσω.Καταπληκτικός ήχος για live.
Eπίσης σημείο που μου άρεσε πάρα πολύ ήταν το drums solo.

Στα αρνητικά τώρα πάλι θα συμφωνήσω σε αρκετά σημεία.Περίμενα καλύτερο show.Ειδικά η είσοδος του group ήταν υπερβολικά απλή.Το banner πίσω,καπνοί και μέσα.Λίγο φαντασία δεν βλάπτει.Φωτισμός μέτριος.Το group είχε διάθεση αλλά θα μπρούσαν να ξεσηκώσουν περισσότερο το κοινό που btw ήταν πολύ ξενέρωτο.Και πως να μην είναι όταν βλέπεις παιδάκια με τους γονείς τους που εκτός από linkin park ακούνε tokyo hotel και Βανδή?Γενικά πάντως ο κόσμος ήταν τραγικός.Ότι νάναι.Επίσης όπως αναφέρει και ο Keyser άργησαν πολύ να βγούν.Άλλο σημείο που μου την έσπασε ήταν ο κόσμος που προσπαθούσε να χωθεί.Ήμουν αρκετά μπροστά και ενώ στο support είχα χώρο μετά γινόταν χαμός.Λογικό αυτό αλλά όχι και να έρχεται ο άλλος να μου λέει να περάσω μισό λεπτό?Όχι ρε φίλε να μην περάσεις.Αν ήθελες να ήσουν μπροστά να χωνόσουν από πριν.Τώρα πάρε πούλο(sorry κιόλας).

Σε γενικές γραμμές έμεινα αρκετά ευχαριστημένος.

ΥΓ.Και το support (the blackout) ήταν πολύ καλό κατά την γνώμη μου.Άλλο στυλ μουσικής αλλά μου φάνηκαν αρκετά καλοί.
Gravedigger
Δεν πρόλαβα το edit. angry_red.gif angry_red.gif
Ο DJ,ο Mr.Hahn κάνει πολλήηηη δουλειά...Χωρίς αυτόν δεν ξέρω αν υπάρχουν οι LP.
Keyser_Soze
Όσον αφορά το Ιτζέκτ Φέστιβαλ, να δώσω μερικές, επιπλέον, πληροφορίες:

Ejekt Outdoor Stage:
17:20 Transistor
18:20 Tech Soir
19:20 Hercules & Love Affair
20.30 Stereo MCs
22:15 James

Ejekt Indoor Stage:
00:00 Niko Vandoro
00:35 U.N.K.L.E. Live
02:20 Digitalism

Όπως βλέπετε πρόκειται για χορταστικότατη συναυλία που θα ξεπερνάει τις 10 ώρες (!!!!!) w00t.gif w00t.gif

Επίσης αγνοούσα την προσθήκη των Hercules & Love Affair, οι οποίοι έβγαλαν ένα εξαιρετικότατο άλμπουμ φέτος με πολύ φρέσκο ηλεκτρονικό ήχο.
Οριστέ, η απίστευτη κομματάρα, Blind:
dizzy_fingers
Εσύ θα κάτσεις μέχρι τέλους? Πως το κόβεις?
ios
UNKLE και Digitalism είναι μεγάλο δέλεαρ για να κάτσει μέχρι τέλους... smile.gif
Keyser_Soze
QUOTE(dizzy_fingers @ Jun 26 2008, 20:29 ) *
Εσύ θα κάτσεις μέχρι τέλους? Πως το κόβεις?
Αυτό που είπε ο Ιός. Περισσότερο πάω για τους UNKLE και τους Digitalism παρά για τους James. Εσύ δεν ψήνεσαι;
dizzy_fingers
Θα δούμε ανάλογα τις αντοχές (και τα κέφια) smile.gif.
dizzy_fingers
Μανώλη συνήλθες ή ακόμα? laugh.gif


(μέσα στη μέρα ακολουθεί αποθεωτικό ποστ από 4 τουλάχιστον άτομα στο φόρουμ....η χθεσινή βραδυά ήταν εξωπραγματική - ναι, ζηλέψτε όσοι δεν ήρθατε, τί να κάνουμε η αλήθεια είναι tongue.gif smile.gif )
nikolas12
QUOTE(Keyser_Soze @ Jun 26 2008, 16:57 ) *
Αρνητικά: 1. Μετριότατο σόου. Περίμενα πολύ περισσότερα από μία μπάντα όπως οι Λίνκιν Παρκ. Καμία έκπληξη και τίποτα ενδιαφέρον πέρα από ένα απλό, μεγαλό μπάνερ. Σκέφτομαι ας πούμε το σόου των Μέιντεν πριν 1-2 χρόνια και αν και η συναυλία γενικότερα δεν μου άρεσε, τα σκηνικά έσπερναν. Δεν ζήταγα τα ίδια φυσικά αλλά κάτι παραπάνω από αυτό που είδα σίγουρα.


Θα ερχοντουσαν οι Λινκιν Παρκ με κεφι στην Ελλαδα;Ειχα δει τη συναυλια στο Τεξας και γενικα δεν πρεπει να περιμενεις εκπληξεις απο αυτους.Ετσι κανουν μονο σε Αμερικες και Αγγλιες.


QUOTE
6. Άπειρα πιτσιρίκια που μου θύμιζαν φαν κλαμπ της Βίσση έτσι όπως τσίριζαν.


Ετσι ειναι οι εφηβοι στις μερες μας(και κυριως οι κοπελες).Τσιριζουν σαν να ειναι φαν του Ρουβα.Ανεξαρτητα βεβαια απο το ειδος μουσικης που ακουν.


QUOTE
7. Λίγα γκομενάκια και αυτά στα μισα μου χρόνια το πολύ (είμαι 24). Φλέρταρα για λίγο με μία δίπλα μου και στην τσίτα τελικά γλύτωσα από το Ηθών. Μα 13 χρονών;;;;


Φλερταρες με κοπελα της μισης σου ηληκιας;Τι να σου πω ανηκουστο ειναι.Και λιγα λογια για τους 13χρονους.Γιατι εκει ειναι και ενας φιλος μου. biggrin.gif


QUOTE
9. Εμετικό σαπόρτ. Είχαν και κακό ήχο και πόνεσαν τ' αυτιά μου.


Θα μας τρελανεις;Εδω λες οτι ειχαν κακο ηχο ενω στα θετικα λες οτι ηταν εξαιρετικος blink.gif blink.gif blink.gif .Μπορει να λεν οτι οι Ελληνες εχουμε καλο κοινο αλλα στο Τεξας θυμαμαι πηραν ενα τυπο και τον πεταγαν στον αερα.
Keyser_Soze
QUOTE(hip-hop @ Jun 29 2008, 15:20 ) *
Θα ερχοντουσαν οι Λινκιν Παρκ με κεφι στην Ελλαδα;Ειχα δει τη συναυλια στο Τεξας και γενικα δεν πρεπει να περιμενεις εκπληξεις απο αυτους.Ετσι κανουν μονο σε Αμερικες και Αγγλιες.

Θα μας τρελανεις;Εδω λες οτι ειχαν κακο ηχο ενω στα θετικα λες οτι ηταν εξαιρετικος blink.gif blink.gif blink.gif .Μπορει να λεν οτι οι Ελληνες εχουμε καλο κοινο αλλα στο Τεξας θυμαμαι πηραν ενα τυπο και τον πεταγαν στον αερα.
Γιατί να μην έρθουν με κέφι στην Ελλάδα; Δεν το κατάλαβα αυτό; Αν θέλουν να θεωρηθούν κορυφαίο γκρουπ και να κερδίσουν και νεους φαν αλλά και να ανέβουν ψηλότερα στην υπόληψη των ήδη φαν τους πρέπει να τα δίνουν όλα σε ένα λάιβ. Να παίζουν μέχρι ο κόσμος να έχει παραδώσει πνεύμα (2 ώρες+ δηλαδή) και να προσφέρουν ένα όσο το δυνατόν ικανοποιητικότερο πακέτο.

Κακό ήχο είχε το σαπόρτ. Οι Λίνκιν Παρκ είχαν εξαιρετικό ήχο. Ο συνδιασμός της κάκιστης μουσική που έπαιζε το σαπόρτ, με τον κακό ήχο που είχαν, τους έκανε μόλις και μετά βίας υποφερτούς. Νομίζω ότι το έγραψα αυτό με αρκετή σαφήνεια αλλά τέλοσπαντων.

----------------------------------------------------------------------------

Η εμπειρία ζωής που ονομάζεται JAMES.


Καταρχήν να εξηγηθώ: Δεν ήμουν Τζέιμς φαν. Ήξερα 5-6 κομματάκια, τα 2-3 από αυτά τα λάτρευα αλλά αυτό απέχει πολύ από το να χαρακτηριστώ φαν.
Ένας γνωστός μου, μου έλεγε ότι οι Μετάλικα απέκτησαν τη φήμη που έχουν χάρη στα εκπληκτικά λάιβ τους για την προώθηση του Μπλακ Άλμπουμ, που έπαιζαν για 3 ώρες περίπου, καταθέτοντας την ψυχή τους πάνω στη σκηνή. Ένα απίθανο λάιβ δηλαδή είναι ικανό να αλλάξει τα πάντα.
Έτσι ακριβώς έγινε χθες στη συναυλία των Τζέιμς. Κάτεθεσαν την ψυχή τους και ανταμοίφθηκαν με ένα παρατεταμένο, τουλάχιστον 10 λεπτών χειροκρότημα, μετά το τέλος του ύμνου Sometimes, με τον στίχο: "When I look deep in your eyes, i can see your soul" να επαναλαμβάνεται καθόλη τη διάρκεια αυτού του καθηλωτικού και συνάμα μοναδικού standing ovation. Είμαι σίγουρος ότι εκείνη τη στιγμή, αυτός ο απίστευτος περφόρμερ που ονομάζεται Τιμ Μπουθ, ενώ κοίταζε αποσβολωμένος την ατέλειωτη αγάπη που του έδειξε το αθηναϊκό κοινό, θα δάκρυσε. "Είστε το καλύτερο κοινό που είχαμε ποτέ". Ποτέ δεν το ξεστόμισε ποτέ αυτό. Παραείναι έξυπνος και συνειδητοποιημένος ο Μπουθ για να το ξεστομίσει αυτό. Γιατί αυτή η φράση παραείναι κλίσε. Το σκέφτηκε όμως. Είμαι σίγουρος γι' αυτό. Είμαι σίγουρος ότι χθες (και ίσως και πέρσι αλλά δεν ήμουν για να εκφέρω άποψη) είμασταν το καλύτερο κοινό που είχε ποτέ. Και αυτό το κέρδισε. Με ένα μοναδικό, εξαιρετικό ταξίδι 2 ωρών.
Ας τα πάρουμε όμως με τη σειρά. Φτάσαμε εκεί γύρω στις 7:30. Ήδη υπήρχε πολύ κόσμος. Εκείνη τη στιγμή υποτίθεται ότι θα ξεκίναγαν οι Hercules and the Love Affair. Μετά από ένα τέταρτο βγήκαν στη σκηνή. Χαλάρη φάση, ότι πρέπει για σαπόρτ. Ο καλούτσικος ήχος, η 2μετρη κουκλάρα που τραγούδαγε και η κομματάρα το Blind ζέσταναν τον κόσμο. Μετά από 30-40 λεπτά αποχώρησαν αφήνοντας καλές εντυπώσεις.
Σειρά είχαν οι τρομεροί Stereo MCs. Ο Ρομπ Μπι ανέβασε τον κόσμο αρκετά. Τι κι αν κοντεύει τα 50; Χόρευε, έτρεχε και τραγούδαγε σαν 20άρης. Ο κόσμος φάνηκε να απολαμβάνει σε κάποιες φάσεις αλά σίγουρα δεν είμασταν αυτό που σίγουρα θα περίμεναν οι ίδιοι. Δεν ακολουθήσαμε όσο θα έπρεπε αλλά δεν φταίμε εμείς γι' αυτό αλλά ούτε και οι ίδιοι φυσικά που έπαιξαν καταπληκτικά. Απλά δεν είμασταν προετοιμασμένοι για αυτό το στυλ μουσικής. Ο περισσότερος κόσμος άλλωστε πήγε για τους Τζειμς εκεί. Μετά από 1 χορταστική ώρα αποχώρησαν και αυτοί, ίσως ελαφρά ξενερωμένοι.
Η ώρα είχε πάει 22:50 όταν χαμήλωσαν τα φώτα. Ο Τιμ Μπουθ βγήκε στη σκηνή. Έπεσαν οι πρώτες νότες της υπερκομματάρας Born Of Frustration (όπως σωστά είχα μαντέψει ότι θα ξεκίναγαν). Το λάιβ της χρονιάς είχε ξεκινήσει. Μαγικές μελωδίες, φώτα, ο Μπουθ να δίνει ένα απαράμιλλης ομορφιάς ρεσιτάλ, ξεσηκώνοντας τον κόσμο χορεύοντας διαρκώς. Οι υπόλοιποι παίζουν σαν να μην υπάρχει αύριο. Εναλλάσονται διαρκώς από τα παλία στα καινούρια και αντίστροφα. Σε μια φάση ο Μπουθ λέει: "Μας είπαν ότι το επόμενο τραγούδι σας αρέσει πολύ. Μόνο εσείς και ίσως λίγο και οι Ισπανοί να γουστάρετε τόσο πολύ" και ξεκινάει το Senorita. Πανικός. Όλος ο κόσμος μια φωνή. Ο Μπουθ ίσα ίσα που ακουγόταν. Όταν τέλειωσε, είπε: "Πληροφορηθήκαμε σωστά μάλλον".
Σε μια άλλη φάση κατεβαίνει ο Μπουθ από τη σκηνή και μπαίνει στον ειδικά διαμορφωμένο διάδρομο που χώριζε σε 2 μέρη το κοινό του Ιτζέκτ Φέστιβαλ. Παραλήρημα. Σκαρφαλώνει στα κάγκελα. Τυχεροί όσοι ήταν δίπλα του, τόσο κοντά. Μερικοί τον τραβούσαν. Απόλυτα φυσιολογικά. Ο άνθρωπος είναι θεός.
Πλησιάζει το φινάλε. Μετά το εκπληκτικό Tomorrow, αποχωρούν. Φυσικά θα επέστραφαν. Δεν υπήρχε αμφιβολία γι' αυτό. Επιστρέφουν όντως με ένα από τα φοβερότερα ενκόρ που είχα την τύχη να ακούσω. Παίζουν το απίστευτο Hey Ma από το καινούριο άλμπουμ του οποίου το ρεφρέν έχει καρφωθεί στα χείλια από χθες. "Hey ma, the boys in bodybags, coming home in pieces". Ο Σπύρος με ρώταγε τι ώρα είναι κι εγώ του απάνταγα "Hey ma, the boys in bodybags, coming home in pieces". Ντελίριο. Συνεχίζουν με το μαγικό και πολύ αγαπημένο μου Getting Away With It (All Messed Up). Και φτάνουμε στην κορυφαία στιγμή της συναυλίας. Sometimes. Ο Μπουθ δεν ακούγεται. Πρέπει να ουρλιάξει για να ακουστεί. Δέκα χιλιάδες (τουλάχιστον) εκστασιασμένος κόσμος τον είχε νικήσει σε δύναμη. Και φτάνουμε στην αρχή. Το φινάλε του τραγούδιού είναι μαγικό. Παρατεταμέμενο 10λεπτο χειροκρότημα. Η μπάντα απλά κοιτάζει και θαυμάζει. Το ίδιο κι εμείς. Υπάρχει επικοινωνία. Τους λατρεύουμε και μας λατρεύουν. Αμοιβαία τα αισθήματα. Δεν ξέρω αν ήταν κανονισμένο αλλά παίζουν άλλο ένα τραγούδι. Το εκπληκτικό Laid. Συνεχίζουμε όπως πριν. Έχουμε γίνει μια φωνή. Είμαστε μια φωνή.

Στο Ράδιο Αρβύλα είπαν ότι ίσως έρθουν και τον Δεκέμβρη για να τιμήσουν και τη Θεσσαλονίκη. Είμαι ήδη εκεί.
αεκτζού
Λοιπόν ας μιλήσουμε για τη χθεσινή συναυλία!
Έπιασα το παντελόνι του Τιμ Μπουθ!Έφαγα το τρελό στριμωξίδι αλλά χαλάλι!
Είμαι τεράστια φαν των James,πέρσι έσκασα που δεν πήγα!Αλλά νομίζω πως με αποζημίωσαν και με το παραπάνω με τη χθεσινή τους εμφάνιση!Πήγα να αφήσω τα κόκκαλα μου από το χοροπηδητό και τον ιδρώτα!Δε βαρέθηκα ούτε στιγμή,όλα τα τραγούδια τους είναι τέλεια,ο Τιμ Μπουθ είναι εξαιρετικός περφόρμερ,γίνεται ένα με το κοινό,ειδικά όταν είναι τόσο ενθουσιώδες όσο χθεσινό.Ο κόσμος είχε τρελλό κέφι,είχε δηλαδή πορωθεί με τους James,ήξερε σχεδόν όλα τα τραγούδια,δε σταματούσε να χειροκροτάει,τι να λέμε τώρα! ρυθμικά,ούρλιαζε,μιλάμε για κανονικό παροξυσμό.Και φυσικά το συγκρότημα ανταπέδιδε αυτό το συναίσθημα!Τα τραγούδια που θυμάμαι ότι είπαν είναι τα Seniorita,Hey Ma,White Boy,Sometimes,Out to Get you,Waterfall,I Wanna Go Home,She's a Star,SIT DOWN(το αγαπημένο μου),Say Something,Lose Control,Getting away with it all(messed up),Tomorrow,Laid.Δεν πιστεύω να έμεινε κανείς παραπονεμένος!Εννοείται ότι θα πάω και στην επόμενη συναυλία,γιατί τέτοιες συναυλίες είναι εμπειρίες ζωής!
Ειδικές μνείες αξίζουν να γίνουν στα εξής:
1.Ψηλοί άνθρωποι που πηγαίνετε στις συναυλίες μην κάθεστε μπροστά,γιατί οι πιο κοντοί άνθρωποι δε βλέπουν και τσάμπα πάνε και με αναγκάζετε να τσακωθώ μαζί σας!
2.Οι Stereo MC'S ήταν πολύ καλοί,(ειδικά οι μαυρούλες που χόρευαν από δίπλα ήταν φοβερές)αλλά δεν ύπηρξα ένθερμη γιατί κράταγα την ενέργειά μου για τους James!Ο κιθαρίστας των UNKLE είναι τρομερό άτομο,δεν τους είχα ακούσει ποτέ αλλά μιλάμε για μορφή!Οι Hercules and Love Affair ήταν συμπαθητικοί,αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερο για μένα.Η μια τραγουδίστρια βέβαια ήταν θεογκόμενα.
3.Το διπλογυριστό ουου του Μανώλη μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση!
Air Kef
QUOTE
Στο Ράδιο Αρβύλα είπαν ότι ίσως έρθουν και τον Δεκέμβρη για να τιμήσουν και τη Θεσσαλονίκη. Είμαι ήδη εκεί.


Κι εγώ.

Υ.Γ: Το ποστ του Μανωλη ηταν σαν να εισαι εκεί. Ανατρίχιασα ρε μλκ.
Υ.Γ.2: Το κέρατό της.
Pierce
κι εγω κι εγω

ΥΓ: μονο το κερατο της;
dizzy_fingers
O Tim Booth περπατάει ανέμελος στους δρόμους του Μάντσεστερ όταν ένας νεαρός τον πλησιάζει.
- "Είστε ο Tim Booth, τραγουδιστής των James?"
- "Ναι", αποκρίνεται κυνικά και χωρίς κανένα ίχνος βεντετισμού.
- "Το ξέρω ότι θα ακουστεί τρελό αλλά θα ήθελα να ακούσω από εσάς το ρεφραίν του Laid"

Ο Booth ξαφνιάστηκε από αυτήν την παράκληση αλλά συνηθισμένος στα παράξενα, αλλά και μέσα στην ατέλειωτη coolness που τον διακρίνει, δέχεται να τραγουδίσει a capella αυτά τα περίεργα lyrics "dress me up in woman's clothes, messed around with gender roles..." μέρα μεσημέρι στη μεγάλη αυτή βρεττανική πόλη.

- "Σας ευχαριστώ πολύ! Το ξέρω ότι μπορεί να φανώ αγενής αλλά θα ήθελα να κάνετε το ίδιο και με το gettin away with it."

Ο Booth μιας και είχε πάρει φόρα, δέχτηκε να συνεχίσει...

- "ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! Μπορείτε τώρα να κάνετε το ίδιο και με το Senorita?"

Κι εκεί ο πρωταγωνιστής της ιστορίας μας ανταποκρίθηκε με ύφος:
- "What are you? Greek?"










* Το νόημα αυτής της μικρής, χαζής, φανταστικής ιστορίας μπορεί να γίνει κατανοητό από όσους βρέθηκαν χθες και πέρσι στη συναυλία των James...




Όπως ανέφερε ο Kaz' παραπάνω, οι James κατέθεσαν την ψυχή τους χθες.
Και δεν ήταν οι μόνοι.
Ακόμα και οι ευγενείς και φιλότιμες φυσιογνωμίες του συγκροτήματος των James (is not a person biggrin.gif) δεν πιστεύω πως θα έδιναν το 110% των δυνάμεών τους αν δεν είχαν το αντίστοιχο αντάλλαγμα - το 100% ίσως, αλλά όχι τη γενναία υπέρβαση που ζήσαμε χθες.
Εμείς, όμως, ένα σύνολο περίπου 10.000 ατόμων - μπορεί περισσότεροι, μπορεί λιγότεροι: δεν έχει σημασία γιατί είτε 2 να είμασταν είτε 100.000 όλοι μας είχαμε ενωθεί σε ένα - καταφέραμε και κάναμε ένα διεθνές συγκρότημα 30χρονης πορείας με αμέτρητες απίστευτες live εμπειρίες να σαστίσει και να μείνει έκθαμβο από αυτό που είδε κι ένιωσε χθες στον ανοιχτό χώρο του Ελληνικού ενώπιόν μας.
Θα μπορούσα να αναφέρω ως γεγονότα κι επιχειρήματα για αυτήν την άποψή μου το γεγονός πως ακόμα κι όταν είχε περάσει η προγραμματισμένη ώρα που θα τελειώνανε προ πολλού, συνεχίζανε να παίζουν με το ίδιο πάθος ακόμα περισσότερα τραγούδια (πιθανότατα εκνευρίζοντας(?) τους διοργανωτές και τους UNCLE που τελικά βγήκαν 1 ώρα μετά την προγραμματισμένη τους εμφάνιση).
Θα μπορούσα να αναφέρω πως δύο φορές φύγανε (η πρώτη ήταν προφανώς staged μιας και δεν είχαν πει το Hey Man ή έστω το Greece's theme song, όπως λένε, το getting away with it) και τις δύο γυρίσανε πίσω αφού δεν τους επιτρέψαμε με τις φωνές μας να μας αφήσουν με το ελάχιστο απωθημένο ή "παράπονο" από αυτήν τη συναυλία.
Θα μπορούσα να αναφέρω το δέος με το οποίο ο drummer τραβούσε εμάς με την κάμερά του...το ίδιο δέος το οποίο ένιωθα πέρσι στην πρώτη μου ζωντανή επαφή με τους James...

Αυτά όμως θα ήταν πολύ πεζά και γήινα παραδείγματα για αυτό που έγινε χθες το βράδυ καθόλη τη διάρκεια της συναυλίας.
Δεν υπάρχουν λόγια, δεν υπάρχουν παραδείγματα για να το περιγράψουν...όποιος έβλεπε το βλέμμα του χαρισματικού αυτού αεικίνητου τραγουδιστή από την πρώτη στιγμή που ανέβηκε στην σκηνή θα το καταλάβαινε.
Θα καταλάβαινε αν άκουγε την αγάπη που ένιωθε αυτός ο γίγαντας αντικρύζοντάς μας (βουρκωμένος?) να φωνάζουμε επί 10 λεπτά μετά το τέλος του sometimes "sometimes, when I look in your eyes I swear I can see your soul" - ακόμα κι αν ήταν στην αρχή μία μηχανική εκδήλωση θαυμασμού μέσα στην μεθυστική έκσταση της συναυλίας δε γίνεται, μετά την 23η επανάληψη θα πρέπει όλοι μας στο χώρο να το εννοούσαμε. Και πράγματι, Tim, σε κοιτούσαμε όλοι στα μάτια και βλέπαμε αυτό που ένιωθες - το ίδιο νιώθαμε κι εμείς.

Δεν είναι ντροπή να παραδέχεσαι πως αγαπάς κάποιους που δεν έχεις δει ποτέ στη ζωή σου από κοντά.
Όσο κλισέ και αφελής και να ακούγεται ο ισχυρισμός πως 6 άνθρωποι έγιναν ένα με τον κόσμο, είναι αληθινός και μπορούμε να το καταλάβουμε όσοι νιώσαμε τον ηλεκτρισμό να πλανιέται στην ατμόσφαιρα όσο και οι δύο πλευρές on and off the stage καταθέταμε ανιδιοτελώς την ψυχή μας...






Ειλικρινά, μετά από αυτό με τί καρδιά (και πόδια, και πνευμόνια...) να πας στους UNCLE tongue.gif, που παρεπιπτόντως είχανε πέσει θύματα κάκιστης οργάνωσης - ο ήχος ήταν τραγικός και τα οπτικά εφέ ήταν ανύπαρκτα (σε μία φάση, ο προτζέκτορας που προέβαλε πίσω τους έδειχνε το πρόγραμμα των windows όπου επιλέγουν τις εικόνες να φαίνονται 40.gif ).


Να σχολιάσω κάποια πράγματα:

QUOTE
Ο καλούτσικος ήχος, η 2μετρη κουκλάρα που τραγούδαγε και η κομματάρα το Blind ζέσταναν τον κόσμο.

Έτοιμάσου να σε σοκάρω:
Η 2μετρη κουκλάρα με την απίστευτη κίνηση, όπως διάβασα και έμαθα σοκαρισμένος, είναι τρανσέξουαλ. Ψάξτο και μόνος σου, για την Νomi των Hercules and Love affair.
Too good to be true biggrin.gif.


Για τους stereo mc's χάρηκα πολύ που όσα τραγούδια άκουσα πριν τη συναυλία παίξανε όλα, κι ακόμη περισσότερο που είδα αυτή τη "μούρη" τον Rob B από κοντά, αλλά είναι κρίμα που δεν ήμουν εγώ αλλά και πολύς κόσμος τόσο ψαγμένος όσο θα μας επέτρεπε να πραγματοποιήσουμε αυτό το ξεφάντωμα που προσπαθούσε (με αποτυχία δυστυχώς sad.gif ) να ξεσηκώσει ο Rob.
Ελπίζω να μην απογοητεύτηκαν και να μας ξαναέρθουν για να αναπληρώσουμε για την άγνοιά μας. smile.gif



QUOTE
Σε μια άλλη φάση κατεβαίνει ο Μπουθ από τη σκηνή και μπαίνει στον ειδικά διαμορφωμένο διάδρομο που χώριζε σε 2 μέρη το κοινό του Ιτζέκτ Φέστιβαλ. Παραλήρημα. Σκαρφαλώνει στα κάγκελα. Τυχεροί όσοι ήταν δίπλα του, τόσο κοντά.

Πράγματι.
Για του λόγου του αληθές:

biggrin.gif
Keyser_Soze
Α, ναι ξέχασα να αναφέρω τους UNKLE. Ήταν η μπάντα που μου είχε κάνει το μεγαλύτερο κλικ στη συγκεκριμένη συναυλία. Έπαιξαν μετά τους Τζέιμς σε κλειστό χώρο αλλά ο ήχος ήταν τόσο άθλιος που ακόμα και 2 κομματάρες που μου αρέσουν πολύ που έιπαν, δεν μπόρεσα να τις ευχαριστηθώ. Έτσι φύγαμε στο 20λεπτο με τα παιδιά. Είμασταν και πτώματα μετά τους Τζέιμς... Κρίμα πάντως, γιατί παίζουν τρελά ανεβαστική μουσική και θα ήταν ωραία ΑΝ ακουγόντουσαν.
dizzy_fingers
QUOTE(dizzy_fingers @ Jun 29 2008, 18:41 ) *
(η πρώτη ήταν προφανώς staged μιας και δεν είχαν πει το Hey Man ή έστω το Greece's theme song, όπως λένε, το getting away with it)

24.gif
* Hey ma *
24.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.